Prej ditës së djeshme rrjeti social Facebook ka shtuar zyrtarisht një ikonë të re. 

78 Komente

s'me rezulton e vertete! por ekziston mundesia e shtimit te nje ikone qe mund ta emerosh sipas preferencave individuale ("add your own").

Jo. eshte lajm i rreme se moret hov si pushka e Rremes

Mua ne fakt me del fiks keshtu si tek fotoja.

Ndoshta kete opsjon FB ju a ka bere vetem adresave me ip shqiptare 

Sapo e provova dhe eshte plotesisht e vertete. Kontrolloje edhe njehere.

Mesa duket u del atyre qe jane patriote safi.smiley

Ncuq, i ka dale serbeve dhe ruseve me pare smiley

Atyre u ka dale si lugat. Dmth ngushullohuni se ka me keq se te permendet Kosova e pavarur. smiley

Plus justifikimin tek kepucet e Rames ...i iku truri, olele na provokacije keq Rama smiley

P.S. Nderkohe Blushi me FRESH-in ne Elbasan ben provokacije-n e vet, jarebi jo nga gizilia per vemendjen mediatike te miletit ndaj Rames...le te presem ca do beje Meta per ta kthyer prozhektorin nga vetja  smiley

Ke nje goxha kontradikte me keta nveristat. Nga nje ane jane komuniste pa marre ajke, dmth ateiste te thek e nga ana tjeter besojne jeten maton, Rrofte i vdekmi dmth.smiley

PS. Serbet akoma rrojne me betejen e fushe Kosoves 600 vjet perpara mer. 

Del vetem ne Shqiperi. Ketej nga ne nuk del , thjeshte po te duash mund ta shtosh ne fund vete ku thote "shto tenden"

Edhe mu me doli " feeling Shqiptar". Sic duket atyne qe nuk u del e kane gjakun serb si te salukut.

Edhe mua me del. lol Po juve ne vendet e tjera, ju del per vendin ku jeni?

Mua me del edhe "shqiptar", edhe "albanian"

ua c'a qefi. 

Patriotism vetem me del mua. smiley

Shif nje here se mos ke "alien"? smiley

Ndonje shpjegim racional per kete ka?

Zuckerberg - Skenderbeg do me shpjegim?smiley

Po pse mi Monda a ka me racionale se me ken Shqipetar? Na beri me te vertete te ndjehemi qofte edhe per pak kohe njerez me identitet kombetar, jo vetem me babe dhe nane. Bravo Edi!

Kuaz, ti me Tironen po me ngaterroni pakez.  Scanderbeg - Zuckerberg apo Edbeg? 

Do kene pat te njejtin burre gjyshje te tre.smiley

U, po prit pak. Sipas Xhibit, Facebook po na thote "zezak". Hajt te kerkojme te drejtat tona tani.

ca koment i trashe! po pse, te facebooku shef ti trajtimin e shqiptarve?

shkabe, ty te ka kap belaja kohet e fundit se ngaqe grindesh me te gjithe ne Peshk, adminat t'i mbyllen llogarite ketu, e tani, 37 llogari me pas dhe i detyruar te mos grindesh ne cdo koment, mezi po e shtyn, te duket jeta si pakuptim.

Hiqma tullacllekun, tha ai. Thuaje dhe ti hiqma grindllekun...mbase shpeton smiley

P.S. Serbet i paska provokacije-uar nje kengetarja e tyre nga korriku i ketij viti...once you go UCK you don't go back, tha smiley

Nese ti e quan grindje kete, puna jote. Une thjesht po ve ne dukje qe kisha te drejte kur thosha se te te thone "shqiptar" s'eshte si te te thone "zezak", sic kembengulje ti me force. Sepse sipas logjikes tende i bie qe serbet te jene te lumtur qe ka dale kjo, sepse Facebook po na shan? Keshtu i bie?

Shif kur t'i nisin Nikolic e Vucic nje leter faqelibrit ene t'i thone "provokacije"! smiley

Tani me doli edhe mua.
 

Edhe "shqiptar", edhe "albanian"? Dmth, s'eshte ne baze te IP. Do te jete ne baze te vendlindjes ose gjuhes. Ne c'gjuhe e ke fb? 

Do te jete ne baze te vendlindjes.Me doli shqiptar jo albanian.

E kam ne anglisht FB.

Doli doli, provokacja. smiley Facebookun e kapem nashti te rrembenjme dhe ciceruesin.

PS. Thone qe del po te kesh hap peshkun.smiley Dhe ndonje cudi s'eshte se big brother e mban nje sy hap gjithmone.

C'nje sy hap mo? Big bradhersi jone o Qorri me dopio sy. Ai te 4 hap i mban gjithmone! smiley

Jo jo e kisha llafin per lalin e modh, ate me bab tjeter. smiley

Po ne qi nuk kena fejsbuk si mund ta kontrollojme kete ikone?

Ca do i kontrollosh ikones ti, cicat? smiley Apo ke hall se mos ka fshehur ndonje drone pas buzeqeshjes? lol

My wild guess, nei "ballist droni" i ka fur robotin FBkut derisa i kane dale trute, dmth derisa e ka bo default shqiptarin.

E kane qe e kane ne dore le te shtojne dhe nje provokacja per serbet, shok me kete psh. smiley

Paska bere dhe Kapexhiu nje ikone, po Vucic-it s'ia ka bere kollaren blu sic e kishte...mbase kastile qe shqip-mileti te mos e ngaterroje Vucic me ndonje politikan te PD-se (kuq vs blu) lol

Edhe ne Angli del!

Fuck Mark Zuckerberg son of a bitch ..  smiley  smiley

Ruhuni, thone se shpejti do dalin dhe dashnoret (me dhe pa dy pika)smiley

Eshte Veteran's day sot ne Us Es Ej. Perkoi me kete dite patriotizmi kjo dita sot kaq e shenuar e te qenit Shqiptar! Surratbuku, vertitet rreth Shqipove dhe ngjarjeve historike si psh ajo e djeshmja. Faleminderit zoti Rama! P.s. Such a beautiful day today!! 

Edhe mua me del ky version cuditerisht smiley  ...................feeling shqiptar

si ka mundesi ? smiley

ça ka per tu çudit. ngaqe je shqiptare.

facebook-u di gjthçka nga jeta tende. aq sa bile s'ta pret mendja.

kjo eshte dhe arsyeja  pse ata fitojne miliona.

ne fakt ne fund ke opsionin te vesh si ndihesh me nje fjalen tende, dhe  ne shqip mund ta vesh dhe te del njesoj ne mur me nje surrat qe zgerdhihet smiley ose jo

por cudia eshte qe fjala shqiptar rradhitet ne opsionet e ndjenjes se momentit  rradhitur  me fjalet e tjera ne anglisht

 

 

por cudia eshte qe fjala shqiptar rradhitet ne opsionet e ndjenjes se momentit  rradhitur  me fjalet e tjera ne anglisht

Hihihihi! smiley

 

po pra hihihi e hahahaha  facebook na ka prere kerthizen ! smiley

uroj te jete vene per mire

pse nuk i drejton personalisht nje pyetje facebook-ut (firmes), per arsyen e vendosjes ? 

ata e dine me mire nga te gjithe ne te tjeret qe veçse hamendesojme. 

 

po nuk te kthen njeri pergjigje smiley

nejse, qe do dali , do dali se s'ben se c'qe kjo hata smiley  po pse te na lodhi  smiley

Duhet ta kishin vene ' o sa mire me qene shqiptar' ! Vetem shqiptar nuk quhet! 

dmth Facebooku do te numeroje shqiptaret sa jane, cfare pelqejne e cfare bejne ne fb

Ca lloj hurme je ti? 

Duhet te jete farezeze .

She better be smiley . Me kish shku mendja per hurma farezeza para 3 ditesh bleva ca kokrra. Si nuk doli nje per qamet farezeze?!! Te gjitha nga ato qe te rrudhin gojen e fytyren bashke. I kafshova te gjitha, u lashe nga nje marke, dhe nuk gjeta as nje fare zeze per bese jo! 

ah une vdiqa per vete, mbaroj per hurma e sidomos farezezat, por s'me kane rastisur sivjet smiley

Nuk kam asgje kunder kesaj gjeje. Madje po e kerkoja qe ta vija ne Facebook, por nuk me del.

E kam te veshtire te mendoj se Facebook e ben per t'u bere qejfin shqiptareve te them te drejten.

Mendoj se e ben per te studiuar me mire perdoruesit sepse eshte informacion i vyer per kompanite qe paguajne per reklama ne facebook.

 

Po mua pse nuk me del ?

 

Ajo ' O sa mire me qene shqiptar" me duket ca budallallik , po nejse . Dhe ti Moza  ne c'kuptim e thua - Vetem shqiptar nuk quhet ??

o sa mire me qene shqiptar, eshte thenie e madhe. me e madhe se ajo te jesh apo te mos jesh e shekspirit. 

Se duket si produkt gogle. Translator, robotik. Po ta kishin ndryshu ato kastile per ne, ndrysho puna. O Sa mire me qene shqiptar! I insist! smiley

Me cudira shqiptare , feeling shqiptar uroj mos t'a kene smiley

Brado ju qe jeni ne Shqiperi ndoshta nuk ju del sepse facebook eshte ne gjuhen shqipe , shif mos e  ke versionin  ndjehem  albanian smiley

Jo e kam Gjermanisht por nuk del smiley

Ne fakt Brad tani po e kontrolloja edhe njeher per  kuriozitet  - FJALEN SHQIPTAR E KAN HEQUR O ADMINA

bile edhe ate qe postova une , ne facebook , feeling shqiptar nuk del me

po jetojme kohe te cuditshme , gjithe bota e di ndersa ne nuk dime gje smiley

Po, pra me duket se e kane hequr. Nuk dalin me as statuset e atyre qe e kane vene, jane fshire.

Para 30 minutash ishte , e postova ne facebook , tani e hoqen , edhe statusi im eshte fshire dhe i te gjitheve qe pashe ne facebook

po kjo pike e zeze ? smiley

me ngeli merak se nuk e pa Bradi smileysmiley

 

ka qene piratazh i facebook-ut nga shqiptaret atehere.

Ashtu do kete qene ndonje dron icon virtual me fytyre dhe mood shqiptari.

Ver patriotism Elba. Njelloj eshte. Aty e ke, nje fytyre-icon. 

c'na bete me hap fejsbukun...kisha 1 vit e gjys pa e hap. Mua me del feeling albanian. Kjo feeling shqiptar s'eshte gjekundi. smiley

Cudi mua me del feeling Vlonjat. Allah allah....

ohu , mua perhere me del feeling elbasanllije tu bo plazh n'vlone smiley

shih shih qenka me i avancum fejsbuku yt......uauauauauaua

ash vallaj ke  inot  ti

Si keni kohe per budallalliqe! smiley

po ty mi ketline si t'del fajsbuku , feeling of what ?

jena  tu fol per ndjenja ktu goce t'lutna shume

Une e provova per kuriozitet dhe me doli feeling albania!  

mire mire se ta tregoj neser ne mbledhje, kam per ti thene dhe Bredhit.

fejsbuk maskara , la robt pa provu feeling shqiptar

UEFA nuk e respektoi drejtesine dhe punoi ne favor te Serbise.

Tani edhe Facebook pranoi nje diktat te pakuptimte  të  Serbise, qe ta largoje nje feeling nga repertori i tij, dhe jo ta pasuroje me nje Feeling te ri me te cilin do tia bente qejfin edhe Serbise, shembull feeling Serb, gje qe do te ishte e kuptueshme.

Ç'fare lloj politike jo dinjitoze e ketyre farë instancave nderkombetare?!!!.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).