Me thene te drejten, jo se vizita e kryeministrit ne Serbi me kishte bere te mbaja frymen, sepse pas kaq vitesh emigracioni ne kontinentin amerikan, lajmet nga Shqiperia hyjne pak a shume ne te njejten shkalle rendesie me kohen ne Republiken Domenikane ku duam te shkojme per pushime apo kampionatin e kriketit ne Indi; ndersa nga ana emocionale na prekin po aq sa lajmi i mbetjes shtazane per here te dyte i Kate Middletonit, apo thatesira e tejzgjatur ne Bregun e Fildishte qe po demton ndjeshem te mbjellat atje. Pra e kisha percjelle viziten e Rames me disa klikime te pavullneteshme, si kercime te pakontrolluara insektesh nen driten e mekur te pasditeve teka rrufisja kafene e dyte te dites, derisa sot befas rashe ne ca foto nudo te Rames. Automatikisht ngrita gishtin per te levizur ne nje site tjeter duke menduar se kisha hyre gabimisht tek ndonje domein gazetaresk demokratikas, kur vura re ne sekonden e fundit se germat e gazetes ishin ne serbisht ndersa Ed Rama kesaj rradhe kishte dale  lakuriq ne nje gazete serbe.

Per nje moment bota m’u kthye permbys. Ne subkoshiencen time gjerat punonin ne menyre te kundert. Ishim ne ato qe “gjymonim” Lepa Brenen lakuriq neper faqet e sterpalosura te revistave jugosllave qe i sillnin fshehtas shoferet e Albanieve. Ishim ne qe rrinim pa gjume ne netet e perveluara te plazhit per te pare “maratonat” e filmit tek  Pervi apo “Elektrik Blune” tek Drugi. Dhe a s’ishim ne qe mbanim basetat model jugosllav si Zdravko e Bjello Dugmat dhe psheretinim kur shihnim filmat me partisan jugosllav qe ia “mballosnin” partizaneve jugosllave ne pushim midis dy betejave, ndersa partizanet tane ne kohen e lire mesonin shkrim e kendim dhe kompozonin kenge revolucionare. Ore ne fund te fundit a nuk ishin ato te degjeneruarit, garipat, “te jashtmit” etj..etj… kurse ne ishim katuanaret, “qorrat” dhe trapat e lales?

Kurse tani mesa duket paska ardhe dita kur fotot nudo te kryeministrit shqiptar ne plazh botohen ne gazete serbe per te treguar se sa te “degjeneruar’ qenkan shqiptaret, krahasuar me katundarin tradicional serb nga Beogradi. Mesa duket tani shqiptari pervec dronaxhiut zevzek qenka dhe i degjeneruari qe del lakuriq plazheve nudiste te Frances. Nje lloj “shfaqjeje e huaj” kapitaliste qe tregon rinine shqiptare qe dehet klubeve me koka kola apo qe drogohet poshte urave te Lanes, Parisit apo Bruklinit; nje lloj “infeksioni” qe vjen nga pertej kufijve dhe qe duhet luftuar mbase me zhurmus televizive, grupe kontrolli dhe organizata lagjesh. Eh Galile…Galile qe s’ta besonin kur u thoshe qe bota rrotullohet!

Nejse, personalisht nuk kam ndonje shprese se politikat dhe nacionalizmat ne Ballkan do ndryshojne ndonjehere, pavaresisht vizitave dypaleshe, tre paleshe apo pala-pala, por sidoqofte edhe sikur  vetmi outcome i kesaj vizite te ishte botimi i koqeve te Kryeministrit shqiptar ne gazetat e Beogradit them se kjo vizite ia vlente edhe sikur vetem per te treguar se kush eshte sot qytetari ne Ballkan. Si dhe per t’u dhene serbeve  nje imazh me te plote te koqeve te shqiptarit te sotem. Te pakten e dine konkretisht se c’i pret ne rast rreziku.

131 Komente

kam pershtypjen se serbet vuajne nga ajo semundja e Benjamin Button. Per keta koha ecen mbrapsht. Kane per te shkuar ne zanafille. Prandaj po merren dhe me Hajdarin e Rames.

Isha me pune nja 7 muj ne Sudanin e Jugut...pa internet. 7 muj me zemer te ngrime...a do e gjej Rilindjen ne pushtet kur te kthehem apo jo. 

Hap lajmet sot, kur c'te shof:

BE: Vizita e Ramës në Beograd, shenjë ndryshimi pozitiv për rajonin.

Rexhep Qosja: Rama lider i rajonit.

Demaci: Rama, lideri i shumpritur.

Topi: Rama, vizite dinjitoze në Beograd.

Astrit Patozi: Paraqitja e Ramës në Beograd, minimumi e paqortueshme

Vetevendosje: Rama ua beri mire ne Beograd.

Ish- kandidati i LDK, Valon Maloku: Më vjen turp që kam paragjykuar Edi Ramën.

Duhej te bite muri Berlinit qe eterit ta leshojshin pushtetin...pa ra muri kinez nuk paska shons qe bijte ta leshojne pushtetin...menova me vete.

P.S. Per 1 vit e gjys i dhane titullin "lideri rajonit". Me ket ritem i bje qe mas 4 vjetesh ti japin titullin "Mbreti i Shqiptarve". Fundja, cfare kish Ramsesi i egjiptianeve me shume se Rama yne? 

 

 

O Rono,

Shko nje rus ne Afrike ene fillo tu u hap b... "Ne kemi ruleten ruse. Bohena tap me vodka dhe morim nje pistolete me mulli, i fusim nje plum mrena e pasi rrotullojme mullinin e shkrepim ne koke"

I pergjigjet afrikoni : "Kjo s'o gjo hic. Ne kemi ruleten afrikone."

"Car o kjo?" pyte rusi gjithe pordhe.

"Te rreshtojne 6 femra lakuriq ene ti duhet te zgjedhesh nji per nje blow pune"

"ueee po car trimerie ka ketu?" filloi tu qesh me te modhe rusi.

"Ka mer rus ka se njona nga ato o kanibale"

Kshu pra mo ene ty te paste qellu ajo kanibalja qe ke mungu kaq gjate! smiley

Po ti tkishe nejt dhe 7 muj te tjera e ta kishe gjet t'kanonizum smiley

Eh more Ed Rama, kushedi sa te paster do ta kesh vrimen e by...s.

Me gjithe keto lepirje qe po t'i bejne asaj te uruare, nuk ke nevoje as per uje, as per leter higjenike.

Palloshi, duhet te falenderoje Cunin e Sheqere, qe ua  mesoi ndjekesve te tij per vite me rradhe.

ne p..te s'emes cuni i sheqerit dhe goca e kripes dhe gjithe ndjekesve te tyre.

po ne thame se juve, si te ringjallur qe jeni, do ja fshinit b..n me gazeten Zeri i Popullit, dhe jo t'ja lepinit.
 

Ky eshte problem i pritmerise tende, se sigurisht per shume njerez eshte ndryshe. Fakti qe se ndjen tregon qe ke qen me mire perpara. Po edhe opozita ka nje cik faj, kur i ka ardh dita Gramoz Rucit me Muc Nanon te shkelqejne si opozitar. Meqe per ty topat eRames jane acaruese sa me shpejt ta leme pas takimin e serbiseaq me mire eshte. Pershembull, a do ja mbuloje Palloshi gjelin e detit per vit te ri pensionisteve, duhet te mbuloje faqet e gazetave?

nuk kam se si te kem problem pritshmerie se nuk kam pritur, nuk pres, dhe nuk do te pres ndonjehere as per cunin e sheqerit as per ate te kripes.

Une rroj prej 24 vjetesh ne pjesen e diellit qe me takon ketu ne Perendimin e bukur. .

Por ajo qe eshte interesante eshte se, filosofia jote bardhe - e - zi, qe po nuk ia lepive Ed Rames duhet te jesh me semundje sheqeri, me tregon se ti duhet te kesh probleme me dallimin e ngjyrave.

Rono, kam nigju qe edhe ne Indine e larget i kane bere kenge vizites se Rames, ku e krahasojne me Krishnen, zotin e tyre. Hare Krishna, Hare Rama quhet kenga. (Hare e sanskritishtes vjen nga fjala shqipe he more! po ato e thojne me theks lushnjare ha re! po qe se nuk e di.) Kurse ne Amerike ka kohe qe ka filluar nga levizja per ta nderruar emrin e dollarit amerikan ne Dollarama. Kjo levizje po perqafohet edhe ketu ne Kanada nga GAT-i

PF, tu kthy prej Afrike ndalova pak ne Shqiperi. Te myste era shtet! Austri mer! Hyna ne Tirone kur cte shof, rradhe te gjata njerezish para nji godine. Aty u merzita pak, menova se mos kishin fillu prap tollonat. Pys shoferin, per ca po rri ne rradhe gjith ai milet. Per te pagu dritat me tha. Aty mu kujtu emigranti kur thoshte me germa ari ka per te hy emri ne histori o Ed Rama. 

Rono, tallu tina tallu por vre ko! Jan pagu ene te viteve 91 e gjer sot ! Ca popull i mrekullushem mer Ron! Nuk te pyeta, po ne Hartum ishe? kam ndenje gati nje muj ke Grandi ne Hartum ...

PF, nuk me mbetet vecse ta konfirimoj kete qe thua : sapo u ktheva nga nje procesion. Edhe lopet (te shenjta ne Indi), nuk bejne më muuuu, por (ra) maaaa. 

Ti vec ne ke rujt dhite se sudani I juges ka nje tufe me Internet providers.smiley

nga pikepamja e koqeve, te themi te drejten rama na koriti. zbatoi mire kanunin e lekes me dhenien e dores dhe faljen e gjakut, por daljen bythjashte kanuni nuk e parashikon. ndoshta sepse srbija nuk ka dalje ne det te hapur, por dhe malesoret qe dine not, te pakte jane. ishte njeri ca kohe me pare, qe vendoste rekorde dite per dite qe me sabah...

 

me mire nje kryeminister si Rama se sa nje Berluskon me orgjira apo nje serb kanibal kriminel lufte

 

Elba... Ja pe!!!

Jo s'duket gje kshu , pse pyet s'ja sheh dot as ti ? smiley

Hahahahahahah, me siguri mbesa e salukut do tia kete derguar redaksise serbe keto fotot. Saluku i hongri njehere keto pasi ju kthyen ne bumerang. 

Pf-ja vazhdon te baje cunin indiferent te bordurave qe s'e rrun per asigjo dhe tallet me gjithcka ca ka rrotull.

Na myten katnaret, shfryn ai si me pertese, ndersa peshtyn faren e radhes se lulediellit. smiley

Shiten akoma fara luledielli ne mass? Apo sjellen fara domenikane tani? smiley

Farat me te mire vine nga Rrypi i Gazes thone. Me te nigjume e kam. Po ti?

po rrotull i ke ti o pjeter, jo PF-ja. Dhe mos harroni se nona shqypnie nuk eshte mo kerthiza e politikes boterore. Iku ajo kohe qekur vdiq dulla

Partia Demokracija e Salicit sapo i beri dhe nje sherbim tjeter konsolidimit te Kryeminsitrit te vendit tim ne piedestalin e Ballcan-can-can....Caninus-Carnivorusi me trupin e perkulur mengjer vazhdon dhe punon sot me shume se kurre kunder perkatesise se tij etnike(te pakten ne letra)..Mos ndoshta mallkimi 102-vjecar i ketij kombi qe ka vuajtur aq shume nga njerezit mercanar te cilet kane sunduar ne pjesen me te madhe te kohes, po i vjen fundi...Si ka mundesi qe dishepujt e tij te vazhdojne te ndjekin kete rryme percarese me sloganin jemi Opozita.com..Termi duhet rikonceptuar nese jane realisht e tille apo opozitar ndaj kombit shqiptar..Nuk shoh asnje fije drite ne fund te atij bataku surreal te vet-poshterimit ndonje motivacion apo arsyetim kaq te forte saqe te vazhdosh te hedhesh akoma sterkala gelbazash te helmatisura kunder ketyre njerezve te lodhur nga hallet e shumta te perditshmerise se jetes se tyre...Mjaft me..!!Dikush duhet te marri ne dore frenat e ketij kombi...!!

O PF e ke lli pak te pjesa e pare me ato krahasimet po varja se nuk du me hap prape diskutime qe bashke i kemi bo shume here ketu.

Ama te pjesa e dyte e ke qa. Une qe te rasti i ndeshjes e pata thone qe kjo le te sherbeje per te "luftu" kompleksin Lepa Brena, qe nje pjese e mire e shqiptarve kane akoma sot.

 

kete lepa brenen,e favoritet e colicit,une i dija idhuj te koplikasvesmiley

do thote ndonjeri qe ne kemi bamir topin akoma sot me te njejtin stil,,shesin dhe dengla pastaj ,cun tirone me pozdravsmiley

lerini keta ballkanasit nacionaliste e merruni me haitin!  se pastaj s'te le rehat as sms-jasmiley

Mos i merr llafet ne sensin e pare er drec!

"Kompleksi Lepa Brena" eshte nje menyre per te denigru kete kompleksin qe kane disa ne raport me "inferioritetin" tone si te vegjel, apo akoma me keq si me te pacivilizume. E di mire ti per cfare po flas se ke lexu si une me 100-ra komente vetem ketu per keto gomarlliqe.

Nuk e di nese eshte e vertete pao jo, por diku kam lexuar se ajo qe po ja kap me dore eshte nje serbe qe jeton Paris !?

 

Bukur, me pelqeu si artikull, artikull qe do ishte mire qe te botohej edhe ne shtypin amerikan dhe kanadez. 

Mirseerdhet treshja e larguar, PF, Emigranti dhe Roni smiley

mire Roni po emo ku ? apo ka ndrru frizuren .

emo ? ke pre floket ? smiley

nji pytje kisha per PF dhe dua nje pergjigje te sinqerte:
a mendon se ne stilin tat ku dallohet humori dhe ironia ka ndikuar direkt apo indirekt P. Thomai?
se nuk duhet mohuar qe shkrimet e P.Th. kane humor dhe jane popullore ktu ne peshk dhe nuk eshte cudi te jesh "infektuar" prej tyre

Unjardin, ky link eshte per tek tema qe solli Ed Martini, e ke ne mes te Peshkut, ku flitet per rusin.  

Jo, z. Pjer. Me duket mjaft i pershtatshem te nje teme ku flitet per koqet.

Zonjush, kam guximin tju rrefej se gjej me shume ekzaltuese kur nje femen e pashme si ty perfshihet ne monologje Vagine e Cliti, se me k..qet, ne meshkujt mund te flasim me mire se kemi nje jete qe rriteMI me to. Sa per linkun e Rusve afer Kosoves, eshte protestuar nga ministri i jashtem Hoxhaj para ca kohesh. Nuk besoj se Ruset kane ardhur per te pare allatet e Rames e aq me pak te jene provokuar nga to sepse manovrat jane pergatitur kohe me pare. Shpresoj qe nuk e shikon kete manover si shprehje te vitalitetit Rus apo rezistence ndaj influences amerikane ne Balkan.

unjardin, ti si guxon te na sjellesh linke te tilla dhe te na prishesh gezimin qe na dhuroi udheheqsi yne i lavdishem. turp te kesh!

 

Shoku, e morri veten Shqupi, apo kafen pa sheqer jon tu e rrufit akoma

dmth gjithe ata qe nuk jane me ramen duhet ta pijne kafen te Shqupi?

edhe qeni im e ka IQ me te larte.
 

E ke qenin blu ti dhe ha plehrat e Shqupit prandaj. E kujt i plasi se kunder kujt je ti, une po i hapsha muhabet jardinit se po diskutonte per nje ceshtje jo te zakonshme per te, e ti na e shemto me palloshin.  Nejse, pashe Bumcin e Hoxh analistin kto dite, e ishin bo  mehit.  E jardini hesht 

nuk habitem qe e ke gjuhen kaq te gjate. se ndryshe, si xhuxhmaxhuxh qe je nuk do ia arrije dot by..s se te gjatit per t'ja pastruar.
 

Shu me e forte kjo ...mfal ta mbaj shenim e xtja them nonjnonit tek lagjia. Po mos u merzit or daj se pas 3 ditesh do harrohet vizita ne Serbi, po mblidhe veten.

lere, lere, se jemi ber derr nga merzia. shyqyr qe te kemi qe na mban me gajret.

te fala andej nga lagja. smiley

Meqe qenka dhe Shesheli me nje faqe me koqet, di gje njeri ky u denua dhe mbaroi denimin, u fal apo s'u denua fare?

Gjyqi Sheshelit vazhdon, dhe vucic eshte bere garant qe do e shoqeroj ne Gjykate sa here  qe do kerkohet paraqitja e tij. Nje detaj i vogel eshte qe Shesheli , qe vuan nga kamceri, po kercenon te permbyse si Vucicin ashtu edhe presiedentin aserb si tradhetare e te shitur tek perendimi e globalizmi ...gje qe i kompliko gjonat

Flm per infon. Po 12 vjet gjygj, sikur me qene gjykata Albanie. Mire t'i behet Vucic, e paska krujt vete.

Shoke te nje partie kan qen por u  ndane e krijun parti te re SI likja Nanos.

Ky shkrim, mbetet nje antireklame per shqiptarin, nga shkronja e pare tek e fundit, sado te justifikohet me qellimin e mire. Madje po te duash ta interpretosh, ne vlere absolute po mbrapa i bie te kemi ngel, gjerat kane ecur sipas dekursit natyral, ne kemi shkuar atje ku ishin serbet "moralisht" ne vitet 70-80, ndersa serbet "jane mbledhur", kane vene mend, dmth jane distancuar nga shthurja e atyre viteve pasi i kane nxjerre zine. Sigurisht qe publikimi i fotove te kryeministrit tone eshte idiotllek nga ana e mediave serbe, te cilat ne kete rast duan te gjejne cdo "dobesi te armikut" dhe te sulmojne edhe me menyrat me te uleta, qofte dhe duke prekur jeten private, por krahasimet ketu jane pa lidhje, se filmat porno dhe kengetaret lakuriq nuk jane per t'u marre si shembuj analoge me kryeministrin.

P.S: Une si katundare tradicionale, propozoj qe titulli te censurohet pakez, t'i vihet nje yll ne ndonje shkronje te asaj fjales, pasi (sic tha dhe NN) shkrimi i publikuar ndryshon nga komenti i thjeshte, ku admini zemergjere qellon qe edhe na i fal shkarjet ne fjalor dhe nuk ia ve fshesen komentit.

Cudi si fjalet marrin ngjyra apo dhe "denime". Psh ti s'do kundershtoje po te ishte perdor ndonje emertim me "shkencor." Dhe serbet perdorin per sharje siptar (shqiptar) qe ne vetvehte s'eshte e tille. 

Bota ju kthye permbys PF-se. smiley  aman se Ne ne Shqiperi skemi as plazh nudistash. Kur u degjeneruam kshu?! Gelltit nje luge corbe te prishur dhe e vjell gjithe jeten pastaj. Keshtu dhe kjo puna e kesaj pikcere. Kush ish ai mizerje qe shkrepi ate dreq kamera! 

aman se Ne ne Shqiperi skemi as plazh nudistash. Kur u degjeneruam kshu?

Moz, jo me larg se para 1 viti e ca, nje i huaj kishte fotografuar njeren duke i bere BJ live njerit ne mes te dites tek Nikki beach ne Dhermi. Dhe ky i huaji bente thirrje te fuqishme turistike permes ksaj fotos, hajdeni se ne Shqiperi behet qejfi. (vec s'te sjell dot link per prove, se s'mbaj mend, e kam pa casualisht neper internet, e s'di ku ta gjej.)

Tani serbet le te merren me k..@t e Rames.Ose si ishte ajo historia e shkruar nga emigrant Hani k..@t e Ademit , tani.  smiley Nderkohe e gjithe bota po merret me asetet e Kim Kardasheses http://www.gazetatema.net/web/2014/11/13...

Pf respekte . Gjithmonë e më shumë smiley

Gaz paç që e shpërndave gazin tënd ndër shoqe e shokë ! Edhe unë qesha së brëndëshmi por me ta thonë pe tamami . Kur lexoj shokët antikomunistë që ngazëllehen siç u ngazëllyen me një Gëllboqe Vlerë të sali Qenef berishës pështytur nga SHQUP-i me siglën Galdini , dhe fort shumë nuk isha i qartë shkafja ke dashë me thanë . Mu duk se e kishe anashkaluar faktin që do qieshin dhe ckërmitsit e sali Qenefliut

" Ja pamë , ja pamë .Lakuriç , Lakuriç k/tari Juej ""

Nga inteliDjenca humoristike e sqepërve të babasqapit e shprehur në komnte  mu duk sikur po digjoja avaztallavanë e  këngëve të kohës ...

Titulli... " ma gëzofsh Fustanin e Nusërisë "

 Klipi ... vallzim me rroba banje në buzë Detit nga një tufë Kim Kardashëse të PD-hit !

 

Kucioti me nje myzeqar xake.

Sa gjenerale keni ?e pyet myzeqarin.

Asnje I pergjigjet ky.

Mortja nuk iu ha -thote kucioti .na kemi 6.

Miser mbillni ju?

Jo

Grure,fasule,domate,bamje etj mbillni ju?

Jo thote kucioti.

Po cfare hani ju ere .k...t e gjeneralave hani?smiley

Kush i qarkulloi neper media per here te pare keto fotot nudo te Rames, dhe kush e tradhetoi Ramen nga te vetet qe ia dha keto foto 'armikut'?

P.S. Pas fushates se pasukseshme qe beri PD-ja kunder Rames, pak kujt ia priste mendja qe, disa vite me pas (pasi shqip-mileti i tashme ramkoqe-c'mitizuar i kishte harruar ato) keto foto do te botoheshin ne faqet e para te...gazetave serbe dhe Peshkupauje.com smiley

Ndonje Shqiptar i Beses do ket qen, e do i ket shit fotot per 25 dollare copen. Apo thu do kete pas ndonje dashnore Serbe, ky NamuzqarMadhi jone. 

Mos i hap plage te vjetra ketyne Xhib. Se i kane lepi e kaperdi 100 here deri tani fjalet qe kane pas thene per Mero Bazen.

Se kush ja nxorri nga shpia Rames keto foto, llafe ka plot. Por jane mhb kafesh e gjona krejt private qe s'ja vle me u more.

Mero Baze i paska qitur ne media? 

Perfytyro mbledhjen/diskutimet e Meros me Berishen/PD kur i kane rene fotot ne dore, do jene eksituar kushedi sesa, kemi gjetur thesare, thesare, foto nudo te Rames te cilat do ta zhysen piktorin pergjithmone...do ti qe populli shqiptar i doli me shume perendimor-menefregist se c'e pandehnin ata dhe s'ia vari fotove smiley

P.S. Evropi vetem per kete perendim-izem te paekuivok te shqiptareve ndaj fotove nudo te Rames duhet t'i kishte dhene Shqiperise statusin kushedi sa me heret smiley

Po prandaj ha dru (nga te gjithe anet) here pas here Mero i shkrete.smiley

Po mir po Palloshi cpun kishte tja tregonte Meros keto fotografi personale, po i mburreshe gja? Fotografi i cik si shume personale me i mbajt ne Album per me teper.

Jo jo per t'i publiku i ka publiku gazeta Sot me duket. Por idea ka qene e Meros qe ne ate kohe drejtonte PR e fushates se Olldashit (rrafmet paste) per Bashkine e Tiranes.

Aq negative qe per Olldashin e shkrete kjo ide e Meros sa u perfol se ishte shkaku kryesor i humbjes. Sidoqofte qe nje gje e kendshme te shifshe se si shqiptaret reagonin me neveri ndaj nje pislliku te tille dhe futje hundesh (me vone jo vetem ne menyre figurative smiley) ne jeten private.

Dmth Mero s'ishte thjesht gazetar, ishte truri i fushatave te PD-se? Prandaj deshtoi aq keq PD-ja kur i iku Mero haha

Po gazeten "Sot" kush e kishte ne pronesi atehere, e kush e ka tani? 

Sa bukur Serbet dhe Salimenët te bashkuar ne nje front...

Not fair per kete femren te qarkulloj kjo foto nonstop neper gazeta e portale forumesh. Aniuej mua m'duken shume  funny keto foto. Tip komike, ato pozicionet. Sidomos Rama kur ulet me e puth. smiley

Prandaj te thosha Llastice qe te mos beje foto nudo ne park se s'i dihet si vjen puna, p.sh. behesh presidendtovice e Amerikes dhe t'i qit Mero Baze fotot tek TMZ.

Pastaj nga aty t'i botojne gjithandej...before you know, bythajote vertitet rreth Tokes me shpejt sesa striptovicat (te cilat i pa sheme kuazi berberi i Peshkut kur u liberalizuan vizat) rreth tubit t'hekrit.

Me the, me the. Me dole borxhit. Ore, jo jashte ne park po as brenda ne shtepi nje big NO! Se ti hack-ojne dhe ato, tha Jennifer Lawrence. eh jete e poshter dhe lakuriqe. smiley

Somehow doesn't sound bindese, megjithate jam dakort qe botes duhet t'i themi se ti s'ke bere asnje foto nudo, dmth jo se s'do po per arsye parimore: ke hall se te hack-ojne llogarine e Peshkut + je avokate e net neutrality.

O Xhibo po ti vetem Mozen keshillo o burre? Po Kaktusen pse nuk e keshillo? Se me sa mora vesh ene asaj i kane qit ca foto topless.

c'jane keto llafe qe dalen nga fshati 

s'jane te verteta, dalen nga inati

Pse Lisa e ka emrin e vertet gjembi? I shkon veq nickun do ja vejme Baston_Binjakja

Xhibo, mire makinen ta paska regullu, po ti i qit ne resmet. Apo te qiti ndonje vegel teper?smiley

Me kete "vegel teper" ne kete koqe-teme me kujtove kete: 

But when they're not there, you miss them. They're like grandparents.

Xhibo ta heq lala merakun ..Nga brënda u nxorrën si mesazh për Jozefinën dhe Babasqapin , sali Qenef berisha

Boniu gati se këto të Ramës do hani ..smiley

Tani kanë dalë shumë që i dun se helbete sekte sekte PD-hi , dëshira dëshira dhe anëtarësitë e tyre patHrIoTike . Po i hanë dhe Serbët më duket ... smiley

Dalengadale po rilindin edhe halete e Kuvendit. Ishallah nuk kthehen burrat e opozites thuaj se do i 10sin prape.

http://www.panorama.com.al/2014/11/13/rr...

O Qorro po ketu te PPU kur do nxirrni ca lajmerime te tilla per te ftuar ca te rrjedhur qe te perdorin pampers, qe mos 10sin ven e pa ven.

Nderkohe qe Rama ishte ne Serbi per te permbushur porosine e Merkel, Meta kontribuoi ne procecin evropintegrues duke vene udhezime shurrosje n'Kuvend.

Ky eshte ilustrimi me i mire i te ecurit me shpejt drejt Evropes.

"Per nje moment bota m’u kthye permbys"

Pikërisht në këtë moment thashë me vete, - "Mos! Na plasi Henri!". Ndonjëri do pyesë përse? Mos ndoshta sepse nuk më lidh asnjë gjë me autorin? Shqipëria që njeh ai ka ekzistuar përpara se unë të lindja dhe nuk kam si ta njoh, ndërsa kjo që atij nuk i intereson më tepër se vendet e humbura ekzotike, mua më intereson jashtë mase! Jo, natyrisht. Thjesht për shkak se nuk ka mundësi të të mos interesojnë lajmet nga Shqipëria dhe të hysh këtu në këtë faqe për të lexuar e madje edhe të shkruash.

Sorry, autor por është një shkrim i pasinqertë dhe pa lidhje, nga kreu në fund.

 

Paska zhvillime në Mëmëdhëmbje . Qekan shtuar vende pune për të lexu çfarë shkruhet në dyert e haleve smiley Pështymorja " Panorama " po merr dhe rrolin e Urturakëve .

Hair - haber smiley

   Serbet nuk mund te rrine te qete prej faktit qe ju hoqem 17 prrqind te territorit, gje qe Edi Rama ja u tha sy per sy ne Beograd.E ata ne shenje hakmarrjeje na rrembyen syrretin e koqeve te Kryeministrit, si model per varvatet serbe ! Kjo e pabeme lahet vetem me perfshirjen  e tyre, me gjith " aramatimin e Rames " ...ne NATO ! 

per te qene ne rregull me faktet grave, ate perqindjen e territorit ua hoqi klintoni me blerin. Edi rama ne ate kohe hante makarona nga ai tasi prej llamarine.

Ti thuaj shyqyr qe edhe pak edhe do iki nga shtepia e bardhe ai obama mafishja, se ka marre si kot ai putua andej afer kufirit me kosoven. Se te jete per zotin KM, aha,  deri tek kufjet e Vucicit e ka takatin. Po nesje, edhe kufjet nuk jane pak, se, keto detajet e vogla e bejne viziten shuuuuume historike (apo eshte: "histerike"?)

Dhe nje here:

1. Sa mire qe Saliu dhe serbet jane te bashkuar ne frotin anti-tope te Rames

 

2. Pa vellain e madh rus, serbia do ishte 10 here me keq se na

2. Pa vellain e madh rus, serbia do ishte 10 here me keq se na

Qe te jesh fair te pakten me vehten, duhet ta krahasosh Serbine edhe pa vllaun tone te madh Ameriken. E nuk e di si do te te dale hesapi.

Amerika s'na ka dhene ate qe i ka dhene Rusi serbise, qe nga drjetimi i jugosllavise e deri te armatimet e fabrikat e shumta. Ne fakt, per gjera ekonomike s'na kane dhene asgje domethenese. Vetem nderhyrjen ne Kosove kane bere.

Po flet per periudhen e diktatures dhe luftes se ftohete apo per keto 15-20 vitet e fundit? Nese nese shtrihesh ne kohe kemi vllaun kinez. 

Per te gjitha bashke. Rusia s'ka ndaluar se ndihmuari Serbine ne cdo kohe, sidomos me furnizimin me arme, ndaj dhe pritja e madherishme per putinin.

Tani sapo pashe qe Rusia na qenka importuesi dhe ekportuesi kryesor i Serbise, shteti qe ben me shume tregti nga te gjithe me Serbine. Plus qe kompania serbe e naftes, kompania me fitimprurese ne serbi, qenka nen pronesi te gazpromit.

Normal, se Serbia i intereson Rusise me shume sesa Shqiperia Amerikes.

Plus qe Shqiperia/shqiptaret zhvleresohen si faktor me "yes man"dhikun dhe menefregizmin e politikaneve tane, nderkohe qe Serbia levron goxha me shume veten, si ndaj Evropes dhe ndaj Rusise.

e vertete

 

@kuazimodo

S'ma ha mendja se e beson kete qe the. Do e kesh thene si per sulm per ndonje qendrim tjeter qe nuk biem dakort. 

Te krahasosh lidhjen serbo-ruse, nje lidhje etnike, fetare, gjeopolitike dhe kulturore, me lidhjen e interesit te vakte shqiperi-usa, nuk me duket e drejte. 

Serbia exporton miljarda leke prodhime ne rusi, dhe merr ndihma te medhaja ushtarake. Poashtu, vllai i madh Rus erdhi e ndihmoi serbine me nje "stervitje" ushtarake ne kufi me kosoven.

Po nejse, faktet s'para hyjne ne pune kur na intereson fantazia. 

Dhe nje here:

  Kur nuk t'a varin heren e pare, mos u lodh kot, t'i perserirsesh mendimet smiley

 

Por meqenese je i ri tek kjo xhungla pa uje, mireserdhe dhe enjoy the ride!!

tani shiko:

1. nuk kane nevoje serbet te luftojne ramen nga topet. shiko bilancin export - import midis dy vendeve. menyra me e mire per ta mundur serbin eshte te rregullojme punet e shtepise.

2. te gjesh partneret e duhur merite eshte. Jo si ne qe u ropatem per te shkuar ne amerike duke i rene nga muri kinez.

Po kush i garanton kufijte e Kosoves nuk na the. Emri Camp Bondsteel te thote gje?

Kush ka marre me shume Serbia apo Shqiperia? Je ne kujtese qe pathriotet shqiptare e shkermoqen ushtrine shqiptare e qe kufijte nuk mbrohen me garuzhde e as duke pi vital qe sheron  magjine e zeze.

nuk jam kondra. s'po e marr vesh pse po bertet.

E nuk ishte e bertitme por vetem nje bemol.

epo nuk e dija qe i bije kaq mire klarinetes.
 

 

 O Landi po ja qe ma vare.... 

Jam dakort me te tjerat.

Sulmimi i Rames me fotot nude eshte qesharak, si kur e beri sala dhe kur e bene serbet. Idjotsi pa kufi

lajmet nga Shqiperia hyjne pak a shume ne te njejten shkalle rendesie me kohen ne Republiken Domenikane ku duam te shkojme per pushime apo kampionatin e kriketit ne Indi; ndersa nga ana emocionale na prekin po aq sa lajmi i mbetjes shtazane per here te dyte i Kate Middletonit, apo thatesira e tejzgjatur ne Bregun e Fildishte qe po demton ndjeshem te mbjellat atje

te pakten heres tjeter mos fol ne shumes o patriot po fol vetem per veten tende 

Berisha:

Në këmbë të gjithë kundër klikës Rama-Meta

smiley

 

 

 

 

Eh mor Ilir- jani, ky eshte ftof ne krejt tajaren! Po  gerthet e ben si roje bostanesh ..! 

Po  c`mund te presesh nga nje njeri i deshtuar, i mbeti ne goje Rama, cnuk i ka thene te gjitha i ka thene dhe ja ku eshte sot Rama Kryeminister dhe Berisha ne rolin e zagarit qe ben ham ham ham ,

Edhe serbet sot, po perdorin armet qe ka lene pas Sali Berisha per kundershtarin e vet politik. Ndoshta mund ti referohen edhe ketij diskutimi Parlamentar, te ketij  ishit.Trapit te Lales!

http://www.youtube.com/watch?v=mi1VFD_MhX0

 

Mire e ka Legjenda, por kan per ta mor ne qafe administratoret e Peshkut. Kane per te vazhdu me postu artikuj mbi viziten e Rames ne Serbi, e si pasoje Shqupi do beje hareki kolektive, se cmenduria kolektive ka dite qe ka pllakosur.smiley

Duhen Urgjent prurje per Cone Sarandiotin e Konstandinin, se u kaluan pak si lecem, mega skandalet e qeverise Rama. 

Pjer, sonte duhet  kemi ziafet ne basen! Jan kthy te mergumit, duke fillu nga Roni ndaj juve ju takon ta shtroni ate shishen ....e mullinit vjeter ! 

 Dhe ..nga ana tjeter Viosllav Sheshel shpalli luften per rrezimin e Vucicit e Nikolicit, te " dy kancereve " te tij , qe i vuri perpara Edi Rama ! Bilez, i semuri Sheshel, pohoi se " kot  i ben kundershti Kryeministrit shqiptar Vucici, kurse rri si pule e lagur ndaj perfaqesuesave te Perendimit, qe  ja thone perdite se Kosova eshte nje ceshtje e mbyllur per Serbine.Urgjent aleance te gjithanshme me Rusine !" 

Ke pa mor Pjer qe llafen e sakte, te mirin fare, sot e nigjon o prej te semureve , o prej te budallenjve..! 

Zafiet i dashur, zjafet ne basen, sonte dhe lexim kolektiv te VQ - se ! Ci dum llafet i ke parashiku keto situata ! Vec ty dhe Enver Hoxhes ju ka dal parashikimi per perfundimin e ish Jugosllavise dhe ...te Serbise ! 

I dashur, tre te larguarit, ndonse plangprishes, jane te mirpritur ne gjirin tone. U treguan disi kryeneç, sidomos  Roni, por prap e kuptuan se, sheshi i burrave te mençur eshte ketu, ketu rrihet argumenti, ketu dalin ne pah fakte dhe ana tjeter e medaljes. 

Sa per ate qe thua, qe llafin e sakte e ndigjon o prej te semurve o prej te budallenjve smiley te jap te drejte, se ndodh nganjehere kjo gje smiley 

si mor pjer i jep te drejte graves. ti nuk je as i semure as budalla. dhe prape vetem llafe te sakta thua. sidomos tek VQ-ja.

Si u ndatë me koqet e Ramës ? 

Baraztundeshin apo peshonin vetëm si antikomuniste smiley Nuk po del e qartë akoma nga shokët e shoqet .Të paktën versionin "Koqe" , përveç simbolikës tek PPU , për sali Qenefin dhe buzëshpërvjelurit e revoltuar revoliconarë ngjyrë blu , del se Koqet më me vlerë i serviri i nderuari Emigrant në rrëfenjën ." Koqet e Ademit "..varianti i ngrënies  Shokët e shoqet  nuk po e thonë variantin se kanë Droje apo kanë variant tjetër smiley

Ç'mejtim kanë tek Pështymorja panorama si frymëzuesja kryesore e problemit "Koqet e Ramës"

Vetem duke lexuar titullin me vjen per te qeshur...smiley

Rama ne Beograd vs Meta ne Lushnje lol

Te mos ishte Vucic-kungull

P.S. BE-ja ndeshjen ne Serbi ia la Nikolic-it ta monitoronte, kurse ndeshjen ne Shqiperi do e monitoroka vete...keta pas ndeshjes ne Serbi thane qe do presin invtigimin e UEFA, pse s'e besokan me UEFA-n tani qe ta monitoroje ndeshjen?

Paskan pas pas rastin tja ferkojn njeritjertrit ne privat:

http://www.panorama.com.al/2014/11/13/ma...

Ushqimi paska pas pas qen i bollshem. Ha e pi e kercen S1KQ-ja ne nji tryeze me serbin, dhe shoket komuniste habiten ku e vuri gjith ate shendet kur populli ha burgjeve smiley

Po nuk ndihen, kaperdihen.

Se Shqiperi te Madhe nuku ka, tha.

Ja qysh thote A1 Riporti :

Këshilltari i Ramës për çështjet e Rajonit, zbuloi për A1 REPORT se darka nuk është mbajtur në restorant, siç u përfol në disa media, por në një pjesë të ish-rezidencës së Presidentit të ish-Jugosllavisë Tito. Madje sjell dhe një detaj mjaft interesant për ministrin e Jashtëm serb Ivica Daçiç....

“Ata e quajnë “Shtëpia e Gjahut”. Ka qenë një atmosferë e relaksuar, darkë pa protokoll, në të cilën ishin vetëm delegacionet e ngushta, kryeministrat dhe anëtarët e delegacionit. Kishte ushqim të bollshëm, pak muzikë, madje zv/kryeministri Ivica Daçiç ka kënduar arie dhe këngë të popullarizuara”, tha Maliqi.

hajs se me nje darke nuk bohesh ashtu...

a e mban mend si kendonim internacionalen nen driten e qirinjve, te kercenuar nga terrori amerikan o Fiqo?

Nderkohe qe gjembi me xhibin ruanin ne rruge duke pretenduar se ishin cift dashnoresh...

Po sic dihet te kapesh prej koqeve, nuk eshte argument serioz Prej koqeve u kap Partia Demokratike,Shqiptare,me Edi Ramen , prej koqesh kapet edhe Serbia. Kjo eshte nje beteje e humbur, dhe ai qe fiton ne kete mes eshte Edi Rama me koqe si te dashit.

Ene populi se ka thone kot kur bi fjala qe muabeti shkon ne nje pike pa vlere :

"Mos u kap mbas koqeve te dashit" kuptimi eshte mos e ul muabetin kaq posht, mbaje pak me larte! Por si PD si Serbet tek koqet kapen!

__

Se fjala vjen tek nudizmi kane rreshqit te gjithe, kur kane qene njerez te thjshte, pa ndonje profil serioz ne karieren e tyre. Kemi merkelin psh

 

http://gazetaora.com/cfare-kane-te-perba...

 

 

Btw, a di njeri si i rane ne dore asaj qelbesires Mero Baze keto fotot e Ed Karderrit? smiley

Seriozisht e kam kete pyetje. 

 

Edhe nji! dhjete pike piefit per titullin! smiley

E pranoj qe une e kapa me vonese "double entente", nuk kam turp nga koketrashesia ime.  Ju lutem ti pergjigjeni pyetjes sime me lart nese e dini. Flm

Veshtire te thuash sakte te verteten per burimin e fotove, ndersa botimi eshte i thjeshte. Botuesi i gazetes SOT ishte ndertues qe ishte qefmbetur nga Rama kryetar bashkie. Nuk e cuan as te Tema e as tek Fahri Balliu.

U bene komente sikur ishin botuar si fillim ne Bosnje nga nje gazete atje per te spostuar vemendjen nga origjina e vertete.

 

Ah, s'paska qene Tema? 

Nejse. Une ne fakt jam me shume kurioz se kush i nxorri nga sirtari personal i ed rames dhe ja dha shtypit. Gazetaret trima shqiptare ndoshta e dine. 

meqe u permend lepa brena, po nigjoja klipin e saj te mirenjohur; komente me nacional fyese nuk mund te gjeje; sa inat na paskan mer.

Duhet marre seriozisht kjo puna e urrejtjes nderballkanike, eshte patologjike gati.

Ps. ama surrat baxhi ka dhe Lepa

Gollomesh ky duket si njerezit e neandertalit.lindes I duhet dhene medalja e trimerisesmiley

Paragrafi i pare duhej te ishte me i shkurter, ne fakt mund te permblidhej ne nje fjali....ama e vertete, serbet jane ne regresion, po kthehen me ter mend ne origjine
 

Ballistët ç'thonë Alba ? Do kemi Shqipëri të Madhe apo jo ? Të duket sikur je në Mukje ku  neobllokmenët  e  Edi Ramës darkojnë me antikomunistët e Beogradit të Vuçiç . Sikur nuk u ka pëlqyer darka më duket .

Të paktën hanin desh në hell  e pula fushe në Mukje po nuk shëndosheshin ...pa dhe një këngë ja merrnin . pa dhe dy tri pushkë i hidhnin  ..hidhu e përdridhu përtypu e kapërdihu dhe Rrnoftë Feja dhe Atmja- e dridhej toka nën këmbë me valle të kënduar

O shqipëria hallëmadhe / Lumsi ti kë ke në Balle ..Dhe beja be ..Për Fjamur Fe e Atme !!!!

Ishin mirë me komunsitët se kishin dhe krushqi ..Po nashti smiley  Kanë mbetë ca zogj squpverdhë  e ca turtuj bythë dafinave të SHQUP-it  që këndojnë e marrin valle

Qëllo sali me sharapnele / bëje sërbin fërtele ..Dhe beja be ..Posht  koqet e Edit  !!

.E kohë o kohë ..Hajde merru me lulkat e llozin e Edit tani smiley

Ballistet ka ca kohe qe kam bo lanet.nejse tek darka Rama ia kishte marre syckes me dacicin.si thasmileyacic eshte politikan I afte si puna ime smiley

Unë për vete tani kam filluar i kuptoj më mirë . Qëkur kanë dalë Topuzxhijtë e SHQUP-it falë  Ulërimave HisteriKe - pathriOtIke në këmbimet Sërbi -Shqipëri më bënet  sikur lëftojnë çetnikët  me partizanët .

Edhe unë shtu si zotrote thash .Sa të shtypësh Iriqin me bythën e plazhistëve Nudistë më mirë ha, pi e këndo si këta të SHQUP-it

merrja valles në të shtruaro / kokën posht e të rrumbullaktat rruarr-o..smiley

Raca e disidentit te oreve te para (alias mosçabythes i perjetshem qe i bie gjithnje ora 12) eshte me e poshtra ne bote, dhe keqardhja ime sot eshte qe nuk kam bashkepunuar me forcat e sigurimit per t'i spijunuar.

 

Pse nuk ke qenë komunist i nderuar Heretik ? Më vika keq ! Ku më mirë se në parti do spiunoje Indiferentin si armiku më i rrezikshëm i Partisë dhe Popullit . Sigurimsi kanë qenë si këta të Shqupi-t . Mblidhnin dosje dhe sytë nga Partia ...Ju e dini zotrie që për Dosje jam i vetmë unë...*111*

Po ka , ka dosje tjetër  .Thuhet se në Shqup kanë ardhë të dhëna , që nga fundi Takimit Rama u ngrit dhe pas ca birrave pasi ndigjoi dhe Ariet e Daçic ...nga kërcënimet me Drone kishte kaluar në Kërcënime Bajlozësh e Shqytarësh !

Unë jam Edi , ai i të rrumbullaktave dhe zgjatusit cullak në plazh ..o kokëderra . Me to është marrë një Opozitë e tërë në Shqipëri për vite me rradhë dhe i kujton edhe SOT me nostalgji jo Ju me një gazetë !smiley

Kush eshte autori PF? Nga cila gazete eshte marre? A po ketu vlen sa me pak i interesuar per ngjarjet/lajmet ne Shqiperi aq me prominent behet zeri yt te Peshku???

"Kurir". Ivica Daçiç këndoi “O sole mio" për Edi Ramën 

smiley

Mesa duket e kane pas fajin fotot. Hajt mo, per te miren e kombit behen dhe sakrifica.

Nuk po e kuptoj se cesht kjo dashni e modhe me koqet e Edit. 

Po Grupimi Hajdutëve Llafazanë të saliut një jetë të tërë është ,që kur janë shfaqur me Koqellëqe është marrë . Bile - Bole suksesin më të madh në demaskimin e kriminelëve të Luftës Civile kur " sa mirë që na pushtoi Italia "  e ka se u morr me Koqet e Enverit kundër Koqeve të Qemolit smiley  . Se u morën dhe me të Ramës ....çfarë Humbasin smiley

artikull inteligjent nga qasja e problemit. edhe kroatet ne shtypin e tyre e kishin kap kete punen e katundarizmit serb, qe Rama atyre u del edhe ne ender, politikan, megaloman, artist, nudist, avangardist, etj.

jugosllavine nuk e mbanin ne nivel europian serbet (popull pa det). po ata qe iu ndane serbise.

tani u be me thene breaktheinternet o kryeminister!!!

Koqet e Edi Rames si `shfaqe te huaja` i pari qe i ka kritiku ka qen Sali Berisha ne Parlament!

U gjende lakuriq në plazh pa të mbathura. Çfarë kryeministri je ti. Ti je ordiner.

Kjo eshte thenia e fundit e perseritur !

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).