Mes të ndaluarve edhe djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani

Policia është njoftuar se në orën 04:00 të mëngjesit në lokalin “Ante Grand”, i ndodhur në Rrugën e Elbasanit në Tiranë ka pasur të shtëna me armë zjarri. 
Një masakër e vërtetë ndodhi mëngjesin e së martës në një lokal nate në Rrugën e Elbasanit në kryeqytet.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet e policisë duke bërë rrethimin e lokalit, të zonës përreth dhe shoqërimin e personave prezent në vendngjarje. 

Nga hetimi paraprak ka rezultuar se në këtë lokal nate pas një konklikti të çastit midis disa shtetasve, konflikt i cili më pas ka përshkallëzuar edhe me përdorimin armëve të zjarrit. 

Për pasojë kanë gjetur vdekjen 4 shtetas. Viktimat janë: Edison Jaho , vjeç 36, lindur në Berat dhe banues në Tiranë, Enea Xhaj, vjeç 38, lindur në Berat dhe banues në Tiranë, Arbër Demiraj, 19 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, Paolo Azzolo, 60 vjeç, me shtetësi dhe kombësi italiane dhe që besohet se nuk kishte lidhje me ngjarjen. 

Policia ndaloi në kohë reale si të dyshuar për këtë ngjarje tre persona. Ata janë Kostandin Xhuvani, 25 vjeç, djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani. Ai është i përfshirë edhe më parë në një precedent vrasje në Tiranë, kur në 2011 u dënua me dy vite burg për vrasjen e Alfred Musabelliut. I ndaluari i dytë është Erald Sida 24 vjeç, si dhe Albano Ballcaj, 19 vjeç. 

Janë shoqëruar gjithashtu rreth 20 persona në cilësinë e dëshmitarit të ngjarjes. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri të llojit pistoletë, 3 gëzhoja fishekësh luftarak si dhe dy automjete të markes Mercedes Benz, njëri prej të cilëve  me targa “TR 0250 N”. 

278 Komente

TCH ende nuk ka zene mende me titujt bombastik dhe menyres si percillet nje lajm. Nuk eshte "masaker" por eshte vrasje midis te rinjsh qe eshte tragjedi ne fakt. Jete njerezish shkuar deme. 

 

 

 

4 te vrare me arme zjarri dhe nuk quhet masaker? Jo duhet quajtur : koncert per violine dhe orkester nga Bah.

Jo nuk quhet.. Masaker eshte incident specifik ku ai qe qellon me arme ka kontrroll te plote dhe e perdore forcen ne menyre indiskriminuse ndaj atyre qe jane te pa fuqishem. Ketu nuk kemi te bejme me nje njeri i cili hyn ne disko dhe pa ndonje qellim te caktuar apo per motive qe nuk kane te bejne me viktimat hap zjarr. Kjo eshte ngjarje tragjike, perplasje me arme midis dy grupe njerezish per motive banale. Duhet patur shume kujdes me fjalet qe percillen ne media pa kriter, se ato fjale qe leshohen pa kriter marrin jete njerezish ne nje vende si Shqiperia. 

Liqen, nje ngjarje e kesaj natyre u con 1000 familjeve ne mendje qe te ikin nga Shqiperia nje sahat e me pare qe mos them me shume.

Do pres qe te mesoj versionin zyrtar te asaj qe ndodhi por thelbi eshte qe ka dicka qe calon me parandalimin e ngjarjeve te tilla sepse ka ndodhur ne nje nga zonat me te survejuara te Tiranes, 50 m larg ambasades amerikane.

sepse ka ndodhur ne nje nga zonat me te survejuara te Tiranes, 50 m larg ambasades amerikane.

S'ka lidhje fare, jane sherre casti qe s'i parashikon dot, sado kamera te kesh. Kamerat jane per mbrapa, per te gjetur fajtorin.

Kush nuk ka lidhje?

Te qenit afer ambasades. Prania e kamerave 200 metra me andej s'ka lidhe fare me faktin qe te rinj grinden e vriten. Kamerat sherbejne per mbrapa, perpara s'bejne dot gje

Mire e kuptova.

Po qe cdo fundjave ka nje patrulle polcie qe kontrollon per alkool (qe bejne shume mire)? Qe cdo dite ka nje patrulle fikse ngjitur me ambasaden?

E c'lidhje ka? E kane kapur brenda 8 minutash. Patrulla nuk rri brenda ne lokal duke vezhguar robt nese zihen apo jo, 24 ore ne dite.

Te shtenat besoj se degjohen... Dhe ka dale e ka shtene edhe jashte, teksa tjetri vraponte per te makina!

Puna eshte qe ndersa kontrollojne per alkool, le te kontrollojne edhe per ndonje pistolete!

pse ke qene aty ti bb? Mire qe nuk paske hangun ndonje koqe plumbi rikoshete.

aha per parandalimin mund te besh debate te gjata.. duke filluar qe nga djali i deputetes qe u la i lire nga gjyakatat dhe tani mesa duket ka marre jete njerezish te tjere. Apo edhe per diskon poshte pallatit ne nje zone shume te populluar qe rri hapur pa kritere dhe per sigurine qe ato afrojne. Por ne keto raste te vesh "kunjen" apo te perhapesh panik me fjale qe media nuk ja di as kuptimin me duket absurde. Mediat ne Shqiperi behen qesharake jo vetem ne raste festash por edhe ne raste tragjike te tilla. Eshte krim komentues dhe si i tille duhet trajtuar dhe i duhet vene edhe emri. 

 

Masaker eshte qe c'ke me te! E tmerrshme madje!

Ndersa nuk eshte aspak as sherr e as vrasje "midis te rinjsh"! Dy nga te vraret jane 35 - 36 vjec, ndersa nje i trete 55 + (italjani). Keshtu qe ca lesh te rinjsh!

As vrasje per 'motive banale' nuk eshte or jo! Ketu jane perplasur keq dy grupe kriminale te organizuara, ne nje kontekst tipik mafioz, nje lokal famekeq nate, i frekuentuar rregullisht nga bandite dhe sera e tyre.

Kjo ngjarje te kujton menjehere perplasjet e vazhdueshme ne nje prej territoreve me 'te egra' dhe famekeqe te Italise dhe mbare Europes, lagjet kamorriste te Napolit, ku vriten perdite bandat e shperndaresve me shumice dhe pakice te droges... .

Tani une nuk mund te debatoj me njerez qe refuzojne llogjiken dhe i duan gjerat ashtu sic i duan vete dhe jo ashtu sic jane. Nuk e di sa informacione ke ti, mbase di me shume se policia. Por kur dy grupe perplasen me njeri-tjetrin ( per njerin thone qe e kane vrare vet shoket e tij gabimisht) nuk eshte masaker eshte vrasje. Je qe je futja quaje "genocid". 

Ç'rëndësi ka në është masakër apo vrasje mes të rinjsh titulli i shkrimit në këtë rast. Po ikin njerëzit më kot. Nuk besoj se ka vend në botë ku jeta të çmohet kaq lirë sa në Shqipëri.

Po si mos s'paska? Kapuni me krimin, jo me Shqiperine. Ne cdo vend ndodhin vrasje, edhe me te shemtuara edhe per motive me te dobeta se ketej. E megjithate, asnjeri s'e perfaqeson vendin e vet me vrasjet, vec shqiptareve inferiore.

10 me yll për komentin.
 

Vrasje ndodhin sigurisht, por mua më bën përshtypje motivi i tyre në Shqipëri. Të vritesh në 04 të mëngjesit do thotë se ke prenotuar me kohë vdekjen. Në atë orë dihet se kush rri bareve të natës..

Ata qe punojne turni i dyte?

Prej dhjetëra vitesh mijëra të rinj rrinë çdo natë nëpër lokalet e kryeqytetit Apollon.

Hë mo tani, ti do e lejoje djalin apo vajzën në atë orë?

Jo Apollon, nuk do e lejoja por nuk është aty çështja se, bje fjala, as nuk dua që të divorcoj, por dua të ligji mbi divorcin të egzistojë dhe të jetë sa më i shpejtë që të jetë i mundur.

Puna është që s'mund të thuash "Kush del në atë orë në atë vend rrezikon jetën", sepse, me gjithë keqardhjen e mundshme, janë gjëra që, për fat të keq, ndodhin në gjithë botën.

Unë ngulmoj se në atë orë, vetëm të 'miellosurit' janë klientelë në lokale, qoftë në Tiranë apo Romë!

E kuptoj. Shiko, as nuk mundem e as nuk dua që të të mbush mendjen që s'është ashtu, të them vetëm që unë s'jam i miellosur e qëllon që rri deri në atë orë.

Unë ngulmoj se në atë orë, vetëm të 'miellosurit' janë klientelë në lokale, qoftë në Tiranë apo Romë!

Me fal, por ky eshte paragjykim prej te padali qe s'e ka idene e qyteteve.

Thnx!

Epo ça të them unë? Për një divorc nuk vritet njeri në botën e qytetëruar, këtu tek ne ndodh ndryshe dhe ti e di mirë këtë. Këto krime i bëjnë ata njerëz me formim të mangët, njerëz që në vendin tonë janë një % e konsiderueshme sidoqoftë. 

Po si nuk ndodhin mër Apollon. Kërko në google "kills for divorce" e shikon sa mijëra rezultate do të dalin. Janë një % e vogël, e drejtë.

pa i hyre gugellimit, ngjarja eshte shqetesuese por jo e pazakonte dhe jo indikative per cmimin e jetes ne Shqiperi krahasuar me vende te tjera.

Ç'rëndësi ka në është masakër apo vrasje mes të rinjsh titulli i shkrimit në këtë rast.

Ka rendesi per Liqenin si zedhenes i #rilindjes dhe ka frike se po te jete formuluar ashtu titulli, i prishet imazhi #rilindjes.

Djali i deputetes qellon perseri ne shenje smiley

 

Dy veta te vrare ne lokal, e nje ne makine. Kush e ka bere duket se e ka bere me paramendim. Shpresoj qe lokali te kete kamera e te zbulohet gjithcka sic ka ndodhur vertet. E njoh familjen e Xhuvanit se i kemi shtepite afer e do te me vinte keq po ta kete bere djali i tyre po aq sa c'do te me vinte keq po te akuzohej me kot djali i tyre. 

Me kot? 

Do kete qene per qitje:

Konstadin Xhuvani është kapur rreth 70 metra larg vendit të ngjarjes, teksa po tentonte të largohej me pistoletë në dorë. Në momentin e arrestimit ai bëri dhe rezistencë ndaj policise. 

Per te te rifreskuar pak memorien:

Konstadin Xhuvani eshte emer I perfolur pasi ne vitin 2011 kreu nje vrasje, ku viktime mbeti nje i ri.
Në datën 12 shkurt 2011, rreth orës 07:30 të mëngjesit, në rrugën “Ali Visha”, në banesën private në pronësi të Sh.Zela, Kostandin Xhuvani ka vrarë me armë zjarri pistoletë për motive të dobëta Alfred Musabelli dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima, Alfred Musabelli së bashku me dy shokët e tij, A.G. dhe P.P. ka shkuar në banesën e Albi Zelës për t’u sqaruar lidhur me një konflikt që kishin pasur më parë me njëri-tjetrin. Pasi ka hyrë në banesë, Musabelliu është takuar me të dhe me Konstandin Xhuvanin, ndërsa dy shokët e tij kanë qëndruar jashtë banesës. Pasi janë takuar, viktima dhe Albi Zela kanë filluar të konfliktohen me njëri-tjetrin. Aty ka ndërhyrë edhe Konstandin Xhuvani, i cili menjëherë ka nxjerrë nga brezi një armë zjarri pistoletë dhe ka qëlluar Alfred Musabelliun në kokë, nga pjesa e përparme, duke i shkaktuar vdekje të menjëhershme. Pasi kanë dëgjuar të shtënat A.G. dhe P.P. janë larguar me vrap të frikësuar. Në këtë moment Konstandin Xhuvani dhe Albi Zela kanë dalë jashtë nga shtëpia dhe i kanë ndjekur nga pas, ku Konstandini ka qëlluar me pistoletë, ndërsa Albi me gurë. Nga hetimi i prokurorëve dhe policisë është zbuluar se pas vrasjes, 22-vjeçari Kostandin Xhuvani është larguar nga vendi i ngjarjes me mjetin me targa DR 60.. A, kurse Albi Zela është larguar dhe ka shkuar në banesën e dajës së tij, ku edhe është kapur më pas nga policia. Ndërkohë, menjëherë pas ngjarjes, Kostandin Xhuvani u arratis për tu dorëzuar 3 muaj më pas negociatash intensive mes të afërmve të tij dhe policisë së Tiranës.

Me shqeteson shume ky lajm..Mendoj se duhet te kete nje reagim shembullor nga ana e organeve kompetente te cilat te dokumentojne ne menyre proceduriale te paanshme dhe sinqerisht druaj fort se ka per te ndodhur  ndonje dallavere dyerve te shit-blerjes te drejtesise shqiptare.

Personalisht mendoj se do jete nje gur i forte themeli i shtet-formimit te ri shqiptar.Deshiroj dhe perkrah cdo qasje ndaj se vertetes dhe ndeshkueshmerise se ligjit aq shume te anatemuar ne operacione populiste..Ligji eshte kryefjale e cdo politikani ne kete moment.Ministri Tahiri jam shume kurioz perse nuk ka nisur akoma nje relacion presidentit te republikes si anetari me i larte i KLD te kontrollohet dosja e gjykimit te vrasjes se pare te ketij krimineli i mamit te bukur..Ne kete rast nuk ja vlen shprehja lereni drejtesine te bej punen e vet..Duhet nje reagim i fuqishem ne zbatimin e ligjit dhe per anen tjeter te vijes shoqerore,anen e imunizuar.Keto te 3  ligjerisht kane te drejte vote dhe qe kjo vote i vrau duke i dhene imunitet vraseseve..

shkabe/Armand, tu hap goxha pune sot ty ketu..smiley

Kjo eshte per te ardhur keq qe duhet te kundershtoj pa pushim shqiptare qe me inferioritet e pergjithesojne shqiperine vetem me gjerat e keqija, dhe me mendjengushtesi kujtojne se shqiptaret jane ndryshe nga popujt e tjere. Ne Toronto, vetem pardje, nje nene i ekzekutuan femijen e trete ne mes te rruges. Tre femije te vrare rrugeve nga e njejta familje, per arsye banale krimin, dhe nuk e lidh njeri "njeriun kanadez" me ate ngjarje. Popuj e tjere, kur kane qene ne te njejten faze ekonomike e sociale me ne, kane bere shume me keq se ne.

smiley 

ket me e perdhunu naj i cmend ne mes te rruges ndonje dite, gjeja e pare qe do beje, do jete te vrapoje ne shpi per te gjet naj lajm te ngjashem ne Toronto qe ta ngushlloje veten se eshte normale...
Norma qe i caktojn kta vetes varet gjithmone me ca ndodh jashte vendit. Dhe ka goje e flet per ndjenje inferioriteti...kjo eshte ta sulmosh inferioritetin me inferioritet

Perdhunim nga nje i cmendur? Sa here te ka ndodhur ty andej? Kjo shpjegon shume gjera. Robt duhet te mesojne te flasin per lajmin, jo per shqiperine sa here qe ka lajme et keqija. Gazetat jane plot me lajme te keqija. Iku koha e Enverit kur kishte vetem gjera te mira. Mblidheni mendjen

Domethenë, Viva, edhe pse s'kanë kaluar as shtatë ore nga ky fakt, ty të bën përshtypje pse Ministri nuk i ka kërkuar Presidentit të shqyrtojë një rast tashmë të mbyllyr prej vitesh? E ja e shqyrtoi, ça duhet të bëjë sipas teje. Ta dënojnë edhe një herë të kënaqet akoma më shumë mileti? Hajde mendje hajde!

Djali i deputetes nuk ka vrare njeri por ka gjuajtur me plumba rreth e rotull dhe fajin e kane pasur ata vete qe nuk i kane hapur rrugen plumbave smiley

desparacaidos..pavaresisht oreve te ngjarjes dhe viteve qe  jane kohezgajtjet nga njera vrasje tek tjetra qe ti i konsideron thjesht limite dhe afate kohore..Me shqeteson shume tratjimi qe do i behet kesaj ngjarjeje.Nese ministri dergon relacione per vendime gjykatash atehere ato konisderohen zbulime shkeljesh proceduriale dhe duhen marre masat e nevojshme.Nuk dua qe te trajtohet si ceshtje politike..Nese sot del selia PD dhe E.P ben nje deklarate rreth ngjarjes atehere ketij mostre i eshte bere edhe njehere nje sherbim shume i madh qe do ja lehtesoj gjendjen,pasi do konsiderohet sulm politik dhe dihet pastaj sesi do perfundoj ngjarja..

Kurse mua më shqetëson leximi i shprehjes "Me shqeteson shume tratjimi qe do i behet kesaj ngjarjeje". Domethënë, me sa kuptoj unë, ti e ke vendosur tashmë që Xhuvani është fajtor, e po ashtu ke vendosur që nuk do dënohet mjaftueshëm e që Prokura s'do jetë e drejtë. Nga dole në këto konkluzione? 

Nuk kam vendosur asgje..Thjesht po rrokanisim ndonje koment tek-tuk bashke ne kete blog..Nuk duhet te vendos une rreth ketyre ceshtjeve..Ngjarja eshte nga me te rendat trajtimi duhet te jete ekzemplar per kete ngjarje duke filluar qe nga mundesia qe i eshte dhene ketij vrasesi te dali dhe te ekzekutoj me gjakftohtesi dhe 4 persona te tjere..Personalisht mendoj qe dhe per arsye etike znj.Xhuvani ashtu sic e solli te birin ne Parlament per te treguar tek opinioni publik qe ka norma te larte etike dhe pergjegjesie morale,duhet te jap doreheqjen dhe te behet pale ne zbardhjen e kesaj ngjarjeje per te sherbyer me mire sesa na sherben ulur ne karrige apo shtrire neper krevate per emancipimin e shoqerise sone.Shpresoj qe kjo ngjarje te marri trajten e duhur dhe personat pergjegjes mos te perbejne me lajm per shoqerine tone..

Nuk eshte problemi sepse sot, krejt papritur u vrane kater qytetare, qe padyshim nuk e meritonin nje nje fund te tille kaq tragjik. Problemi eshte shume me i thelle; tek mendesia dhe lehtesia me te cilen njeriu shqiptar vret, si cakmak. 

E sigurte se ne rruget e Tiranes dhe te gjithe Shqiperise bredhin njerez qe duhet te ishin ne burg, te cilet pasi kane kryer nga nje ose dy vrasje, jane denuar me disa vite burg, dhe sot ky kontigjent eshte i prirur te vrase perseri. Nuk ka asnje justifikim duke arsyetuar se "keto ngjarje ndodhin edhe ne vende te tjera". Shifrat reale te krimit, po e perseris Shifrat Reale te Krimit te Vrasjes ne Shqiperi jane nder me te lartat ne bote, njesoj si Meksika! Mos flisni me shifrat e Ministrise se Brendeshme, sepse si ajo qeveria qe iku, si kjo qe eshte sot, nuk i jep shifrat reale, per arsye plotesisht te kuptueshme. Ndersa media vazhdon te percjell thjesht ne menyre lineare keto krime, duke raportuar si per dicka fare te rendomte dhe pa rendesi. 

Rasti Xhuvani, per fat te keq, eshte shumbulli egzemplar per nivelin tone te drejtesise, dhe jo vetem.

 tek mendesia dhe lehtesia me te cilen njeriu shqiptar vret, si cakmak. 

Ja, "njeriu shqiptar" thote. Ne vende te tjera nderkohe dalin pa arsye fare e vrasin femije neper shkolla e kolege neper pune, e ky vazhdon "njeriu shqiptar". Nderkohe, ato vende s'e perfaqesojne veten me ato krime. Ka shqiptare, sidmos ata qe e kane kaluar shumicen e jetes ne komunizem, qe e kane logjiken te abuzuar qe ne djep dhe pergjithesimi i duket dicka normale.

Ky eshte problemi me i madh i vendit qe nuk ka as gjykate dhe as prokurori dhe sot shume njerez qe kane kryer vrasje nuk bejne me shume se 5-10 vite burg dhe i sheh te bredhin rrugeve te tiranes. Shpresoj qe kjo ngjarje te sherbej per nje kontroll te imet te gjithe vrasjeve qe jane kryer ne vend dhe te shihni denimet qesharake qe jene dhene. Nese duam te luftojme realisht krimin luften duhet ta nisim nga keto vendimi qe jane me qindra dhe te denohen  njekohesishte te gjithe ata gjygjtare e prokurore qe kane mbushur xhepat me keto vendime skandaloze.

Gazetaret e shfaqen mungesen e profesionalizmit 1) duke theksuar qe njeri prej te vrareve ishte djale prokurori, a thua se perbente ndryshim 2) duke theksuar qe ishte prane ambasades amerikane, a thua se ai vend duhet trajtuar ndryshe, dhe 3) duke abuzuar me lajmin per arsye shikueshmerie dhe politike. Edhe sikur te dale qe eshte fajtor, ai ka te drejte te padise mediat qe e quajten "autor" dhe jo "te dyshuar". Mediat tona duhet te paditen qe te mesojne t'i meshojne vetem fakteve.

Shume dakort me ty Mandi.

Kjo po qe duhet te diskutohet ,kjo ka te beje me inteligjencen aty. Prandaj krijohen dhe emrat jo Cuni Luizes apo Cuni i Pali Miskes.

se shpejti do kemi komentet lidhur me columbine high school, po enveri qe ta bente 8 me 2, njerin me hanxhar ne london e nja 2-3 cope xhihadiste.., 

stay tuned! ...apo kane filluar?

...ene linku, nenkuptohet!!

2 vite burg per vrasje ju dhane djalit e "armikes" nga saliu dhe asnje reagim nga kukuvajkat.

Te ftoj te gjesh temen qe flet per kete ktu ne peshk. Ka patur komente te bukura, te tipit te "e kam komshi, nuk ben keshtu gjerash" apo "shoqeria e keqe te prish".

nese vertetohet edhe zyrtarisht qe autori eshte i biri deputetes Xhuvani, ateher ngjarja merr edhe dimensione te tjera, pasi zotnija eshte kriminel, ka vrare fhe ja ka hedhur paq me nja 5-6 muaj (a dic me shume) burg...
ja pra ku rikthehemi edhe njeher te drejtesia, gjykatat qe japin vendime skandaloze, por edhe te influenca e prinderve tenjohur, politikane e me pushtet qe patjeter kane ndikuar per te lehtesuar denimin e djalit te tyre. mirepo sot keta mund te quhen pa frike, bashkafajtore ne krim! pasi kane bere te mundur qarkullimin e nje krimineli, nderkoh qe duhej te ishte per shume vite i mbyllur ne burg

Ky eshte skandali i vertete, nese vertetohet qe ai ka faj.

Tirana gdhin e pergjakur me 4 te vrare nga nje bande e qeverise. Qeveria ne kembe per te shpetuar vrasesin!

Te dashur miq, Tirana sot u zgjua e pergjakur. 4 djem te rinj te vrare nga nje nga bandat e qeverise ne rrugen absolutisht me te sigurte te vendi. Tirana sot nuk do ishte e pergjakur dhe keto kater jete nuk do ishin marre mizorisht sikur banda te mos kishte patur mbeshtetjen e qeverise dhe imunitetin e parlamentit.

Policia deri tani hesht per masakren e bandes se saj, por deshmitaret dhe mediat pohojne se ekzekutor kryesor i kater te rinjve eshte Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani, i cili pak vite me pare ekzekutoi afer shtepise se tij nje bashkmoshatar. Por duke perdorur imunitetin parlamentar te nenes se tij, lidhjet e saj politike me kupolen e PS dhe Edi Ramen, I. Ramen dhe B. Topin vrasesi nuk vuajti as dhe nje vit denim. Pas lirimit ai vendosi seline ne zonen elektorale te deputetes Xhuvani, bente ligjin ne kete zone dhe ne ato perreth dhe ishte financues i PS dhe kryesor ne drogen ne Lazarat. 

Diten qe e ema e rrokte dhe puthej me te ne mjediset e parlamentit ai drejtonte daljen nga Lazarati te karvanit te trafikanteve. Pas krimit makaber te mengjesit te sotem, deputete qeveritar socialist, Didi dhe fallanga e krimit po bejne gjithcka per ta nxjerre duar jashte ne kete vrasje banditin e pushtetit.

Ky akt makaber deshmon se sot krimi dhe qeveria jane nje e te pandare dhe se Policia e Shtetit ka zero kontroll mbi krimin dhe se ajo i ka leshuar krimit plotesisht territorin dhe kontrollin e tij. sb

Ketu pra me dil, te sala. smiley Thashe se ishe komentues normal.

I biri i Xhuvanit u be si puna e atij Ivan te tmerrshem,qe bredh neper stadiume pa taklif,vtm qe ky eshte me rende se mban kobure si tespie pa i hyre gjemb ne kemb.Ju eshte ndezur koka se kane makina dhe prindrit deputet.Ja kjo eshte pandershkushmeria.Shijoni aksionet pra...

Mbylluni ne shpi ne oren 8,dimer hesapi..gjume para mesnates,ndryshe e dini se cfare ju pret!! p.s. kokat hengshin !!!

Avash mo burre se kam kaq vjet qe dal here pas here naten, qe ne gjimnaz, e s'me ka ndodhur te shoh ndonje rast te tille, jo me te me ndodhe mua gje. Pse i zmadhon gjerat?

Asgje nuk po zmadhoj..ti vete je prova,kur shkruan per tipa qe rine ne lokal deri ne oren 4 te mengjesit apo kur pyet se ku edhe kur do te lejoj dikush vajzen te dali nga shpia.Se ne fakt edhe ti mund te kaloje afer vendit(mos o zot ndonje femer) e te haje plumbin,e dikush do te komentonte se ne oren 4 te mengjesit njerzit rine ne shptepi.Pas ores 8-9 nuk sheh kembe njeriu rruges, ne fakt kjo nuk vjen vetem prej frikes por me shume vjen nga fakti se ku do te shkosh edhe po dole nga shtepia? Ne qytete pa kinema e teater,pa jete kulturore,pa vende ku njerzit mund te kalojne te qete nje nate, te vetmet lokale hapur naten jane pikat e bastave,kazinote,barankat ku pihet raki, "disko" qe ne fakt jane night club qe ne fakt jane bordello. Ku po i zmadhoj gjerat?Ne se del ne nje ambient te tille,sigurisht eshte frike,kudo ne bote e jo vetem ne shqiperi,problemi eshte se ne shqiperi mbizotron ky ambient e nuk ka shenje te nje ambienti tjeter.

Tirana ka plot kinema. ka disa teatro, ka shume vende ku njerezit kalojne caste te qeta, qe nga pasticerite e deri tek restorantet e kendshme e te qeta, pa zhurme fare, ka nga ato me muzike te qete klasike, xhaz, e deri tek ato me muzike te larte e me interpretime ne skene. Kur te te bjere rruga, shikoji. Duket qe s'e paske fare idene. Njeri me i painformuar se tjetri ketu ne peshk. ncncnc, po une pse rri e u jap muhabet nje tufe xhajesh katundesh.

Ne fakt une po shkruaja per shqiperine e jo vetem tiranen, po nejse...xhaje i thuaj dikujt tjeter shoku,ose mbaje per vete..une jam alamet çuni,qe nuk shkon kurre te fle para ores 4 ne fundjave smiley !!!

Sa gjynah ...ngushellime familjareve , brenga qe do lene pas eshte akoma dhe me e madhe se kjo tragjedi ............eshte per t'u trishtuar me teper per faktin qe krimi disave u duket si zgjidhje e domosdoshme. Kjo " tradite "  e Lek DUKAGJINIT sot vjen e moderuar ne zbatim edhe me te vetmin ngacmim

Pse me shikon ???

E po te jete e vertet se djali i Luiza Xhuvanit ka dore dhe ja paska hedhur paq disa here prej saj , harram besimi dhe respekti yne ndaj saj , uroj te vihet drejtesi nqs ka mbetur akoma dicka

E Sali Berisha , fole shume per burgjet e komunizmit , por harrove se ato qe Enveri i vriste brenda ti i le te vriten jasht se ishe me kriminel dhe idiot se ai i pari , c'te duhet ty se c'bejne shqiptaret !!!

Lidhur me ngjarjen që solli vrajen e 4-fishtë, policia po merr në pyetje dhe këngëtaren e muzikës popullore Maja, e cila po përformonte në lokalin ku ndodhi sherri mes të rinjve.

Dyshohet se këngëtarja ka qenë molla e sherrit, por ende nuk dihen shumë detaje mbi rrethanat që kanë ccuar deri në përdorimin e armëve nga personat e përfshirë në konflikt.

Maja Aliçkaj është shoqëruar në polici mëngjesin e sotëm në komisariat, për të dhënë dëshminë e saj. Ajo është marrë nga në pyetje nga oficerët e policisë, për të dhënë dëshminë e saj në lidhje me vrasjen makabër.

Dëshmia e saj pritet të hedhë dritë mbi vrasjen e sotme, pasi pretendohet se Maja Alickaj është në dijeni të asaj që ndodhi sot, mënyrës se si nisi sherri dhe cilët janë autorët e vrasjes.

Shekulli online

Meta paska than;"te gjithe jane te barabarte para ligjit"! 

Kaja nanen!

Pjeter, mos boj batuta te tilla o burr... (se kam me te keq, por vertet kjo batute eshte shume tragjikomike-komike)

Keshtu eshte znj Luize kur nuk e le djalin te vuante denimin per krimin e pare.
Rruga e shkurter te nxjerr gjate ka thene nje filozof i shquar i paidentifikuar shqiptar.
Shpresoj qe te terhiqesh nga parlamenti nje ore e mepare dhe ti kerkosh falje qytetareve shqiptare per jetet e humbura nga djali yt.

+1

Ne pergjithsi kjo ndodh per arsyen sepse..

 

Sa her ndodhin kshu ndodhishë ktej, i them ktyne amerikanve se kshu gjerash nuk ndodhin vetem te ne, kur ndodhin edhe ne nje dicktature policore si Shqiperija komuniste moo,

Po besoj kjo do jete thjesht konspiracjon per te shit shishen e jodjos smiley

Fiqo si te mos qeshesh mas komentit tend

Tirana nje 'Cidade de Deus', si Scampia apo Ciudad Juarez!!!

Ngjarja e ndodhur eshte jashtezakonisht e rende, per disa arsye.

E para, sepse nuk kemi te bejme me nje 'sherr banal mes te rinjsh', sic e kane etiketuar disa media rrembythje, por nje perplasje e eger dhe brutale mes grupesh kriminale te organizuara. Mosha e viktimave, dinamika e ngjarjes dhe konteksti i saj te cojne te gjitha ne kete perfundim. 

E dyta, sepse ngjarja ka ndodhur (serisht), ne zemer te Shqiperise, mu ne qender te kryeqytetit, cka deshmon per nje mungese serioze dhe shqetesuese kontrolli minimal te territorit, nga ana e Shtetit; banditet e armatosur deri ne dhembe bredhin te pashqetesuar diten dhe naten bulevardeve e lokaleve publike te kryeqendres shqiptare, mu nen hunden e forces kryesore te aparatit policor.

E treta, sepse te gjithe eksponentet e perfshire, mesa duket jane individe te njohur per forcat e rendit, me precedente edhe te rende penale (si rasti i Xhuvanit); kjo deshmon (serisht) per mungesen thuajse te plote te efikasitetit te sistemit tone te drejtesise, nga policia ne terren, tek administrimi i burgjeve, duke kaluar permes organeve te sterkorruptuara te prokurorise dhe gjykatave.

E katra dhe e fundit, sepse nje ngjarje me keto karakteristika i ngjan frikshem pikerisht atyre qe degjojme te ndodhin thuajse perdite, ne territoret urbane me problematike te rruzullit tokesor, per shkak te pranise se krimit te organizuar, si p.sh. qytetet meksikane, apo territoret e mafias dhe kamorres ne Itali.

Shnderrimi i Tiranes dhe Shqiperise sone, ne nje Ciudad Juarez apo Quartiere Scampia eshte, te dashur miq, nje tmerr i paimagjinueshem dhe i paperballueshem!

Fatkeqsisht te gjitha jane te verteta. Fatkeqsisht ka edhe shume vrases te tjere, te mire organizuar, me pagese dhe pa pagese, dmth ushtar te gatshem te grupeve kriminale. Fatkeqsisht, edhe brenda ne parlamentin shqiptar ka urdherues vrasjesh. Vazhda e gjakut eshte e veshtire te thahet sa kohe qe ne Shqiperi do drejtojne vendin tre partite e inkriminuara shqiptare, me ne krye kalin e Trojes LSI.

He mo se e nxjerrin se e ka Mamin Deputete te Rilindjes.

Gjykaten e prokurorine e ka Sala. Pse s'e mbajten ne burg?

Ka hudh thesin plako ,  prape edhe per kete rast ne Vit te Ri e ke ne shpi smiley

 

E hene 4:30 am robt ne lokal smiley

Ska pune anej a si?

after party..smiley

dhe ne ate ore i bie e marte,Fiqo, jo e hene..smiley

E drejt. E marte.

Dite votimesh sot. Votojm per te ardhmen e sigurt.

Nese do te ishin degjuar akuzat e PD me vemendje sot nuk do te kishte ndodhur kjo masaker, nqs del qe autori eshte djali i deputetes Xhuvani

 

 

 

. Theksoj se ndihem totalisht i penduar per cfare kam kryer, dija qe Alfredi me Pjerinin ishin te rrezikshem dhe mbanin arme me vete, por ne asnje nuk e dija qe arma e Alfredit nuk mishte e vertete.Ngjarja ka ndodhur ne kohe shume te shkurter dhe duke pare presionin qe po bente Alfredit kunderjt meje dhe Albit dhe ne momentin qe ai e mbushi ate, me detyroi qe edhe une si kunderpergjigje per t’u mbrojtur ndaj sulmit te qelloj ndaj tij. Kam qelluar vetem njehere me pistolete ne drejtim te Alfredit diten e ngjarjes, kisha gjithsej pese fishekë, kater nga te cilet po jua dorezoje se bashku me pistoleten.”

http://www.lapsi.al/lajme/2014/11/04/ja-...

e paska vrare kot dhe viktimen e pare

U fsheh nga e ema, deputete socialiste, dhe u dorezua po nga e ema pas negociatave me policine e prokurorine, sic duket pasi i kane premtuar se denimi do te ishte qesharak ..

 

Viktima e pare e Xhuvanit ishte nje kokerr banditi, qe u vra pasi kishte sulmuar me arme ne dore shtepine e shokut te Xhuvanit, ku ishte strehuar per tu mbrojtur edhe ky i fundit.

Vallaj edhe mua, qe nuk kam ngare ndonjehere mize me dore, kur i thone, po te me sulmonte nje kriminel me pistolete ne dore brenda ne shtepine time dhe mua te me ndodhej nje arme do ta qelloja pa nje pa dy, ashtu sic besoj do te benin pjesa derrmuese e njerezve te kesaj bote; i thone instinkt mbijetese.

Keshtu qe kjo pune nuk ka lidhje.

si e kishte sulmuar, kur arma ishte loder, jo e vertete?

lexoje mire dosjen e gjyqit te linku

Si shpjegohet ky plera i kesaj aktores mediokre te kamunizmit prape ne vendin dhe kohen e gabuar?!! 

.....dhe jo vetem ne vendin dhe kohen e gabuar, por edhe me pistoleten ne brez,gati, mbushur plot..smiley

nashi, kur vrau ate fatkeqin tjeter ky, u justifikua duke thene se e beri per vetmbrojtje se ju kercenua jeta... edhe gjykata e besoi.smiley dhe e vleresoi si krim spontan, pa paramendim, prandaj i dhane ate denimin qrsharak.. mirepo nuk na sqaruan detajin e rendesishem: pse kishte pistoleten me vete gati per ta perdorur?! sepse shume njerez kane arme, por jo te gjithe e mbajne me vete.. me vete e mban vetem ai qe duhet ta perdori se ashtu e ka hallin... qe dmth, vrasja ishte me paramendim!

Njishtas : Nothing good happens after midnight . Dyshtas : Thone qe ky Xhuvon garipi ka ardh mbasi sherri osht mbyll dhe ka qellu me arme zjarri. Une them pse jo. Vrit nji- 2 vjet burg. Kater veta- tete vjet. Me sjellje te mire dhe me mamin ministre, out in about 3 . Treshtas : Me i lumte policise. Ka gjet nji gezhoje me teper se ka gjet makina Benz ( dihet qe gezhojat nuk jon kollaj me u gjet). Pike se katerti : Asmon Gazepi ka pas thone : Popull mistrec i Beratit. Pike se pesti : Fjalet mrapc ato qe do me akuzojne per insensitive. Dhe pike se fundmi : Bad politicians get elected by good people who don't vote ! Go out and vote today. Let's keep the in America. Votat tona plumb per armikun.OUT.

KM-ja njofton se do dale ne konference per shtyp ne lidhje me kete ngjarje.  

Nga ana tjeter, ne nje vend normal, Luiza Xhuvani duhej te ishte terhequr nga politika qe para dy vitesh. 

Per temen, ngjarje shume e rende.  

Si dhe, pak tangjent, cfare po behet me keto?

Sipas qeverisë që iku ato janë mbledhur në një masë të madhe, por unë them se sot një në tetë apo nëntë shqiptarë posedon një armë zjarri!

Me e pakta, luiza s'duhej te ishte kandiduar serish per deputete, dhe po te mos ishte terhequr para 3 vjetesh

Perpara doreheqjes se Xhuvanit duhen vene para pergjegjesite gjithe trupi gjykues qe e la te lire kete kafshe rrugeve

I shkruajne ne FB "largo deputeten Xhuvani", Rama(link is external) iu pergjigjet me bukurite e Vermoshit.

Haha, citon titullin nga Top Channel, sjell linkun e Balkanweb, qe te mos tregoje qe Top Channel ka folur kunder Rames. sa qesharak 

Po ju hedh nga nje sy lajmeve, qe perditesohen ne disa media online dhe rezultati eshte krejtesisht zhgenjyes!

Dinamika e ngjarjes po sqarohet pak nga pak (por sidoqofte shume ngadale!!).

Xhuvani, dhe dy te arrestuarit e tjere kane qene ne nje prej tavolinave te lokalit, bashke me njeren prej viktimave, te riun Dimraj. Tek tavolina perballe kane qene kater persona te tjere, mes te cileve dy prej viktimave Jaho dhe Xhaj (dy te tjeret nuk jane identifikuar, thone). Italjani Azzola ishte ne nje tavoline tjeter, me persona te tjere.

Ne njefare pike, tavolina e Xhuvanit eshte konfliktuar me ate te Jahos & Co.

Nga konfliktimi, edhe me arme zjarri, por jo vetem, kane mbetur te vdekur Jaho dhe Xhaj, te njeres pale dhe i plagosur Dimraj, tek tjetra. Eshte plagosur gjithashtu edhe italjani Azzola, mesa duket nga plumba qorr.

Xhuvani, Sina, Bllacaj dhe Dimraj, ky i fundit i plagosur largohen nga lokali.

Xhuvani, Sina dhe Bllacaj do te arrestohen nga forcat e policise ne rrethinat e lokalit pas ngjarjes; ndersa Dimraj do te ekzekutohet me plumb ne koke prane automjetit te tij, ku me gjase kishte shkuar, ne perpjekje e siper per tu larguar.

Tani, kjo dinamike te ben shume te mendosh.

E para, kush e njeh sadopak zonen e krimit e di mire se nga ajo pike ka njeqind 'shtigje', permes te cilave mund te zhdukesh pa lene gjurme, ne drejtimin e paditur proverbial edhe sikur policine ta kesh balle per balle e jo me kur kjo e fundit nuk ka ardhur akoma.

Te pakten dy nga te arrestuarit, Xhuvani dhe Sida jane cuna lagje dhe e njohin zonen fare mire.

Si ka mundesi athere, qe nuk kane arritur se paku te largohen nga vendngjarja!?!?

E dyta, nuk ka me pike dyshimi se edhe tavolina tjeter ka qene e frekuentuar nga individe te rrezikshem dhe te armatosur. Ne profilin e tij ne Facebook Jaho, p.sh., identifikohet me profesion 'snajperist'!! Po pertej kesaj, fakti qe kane shtene drejt tavolines se Xhuvanit dhe me pas kane ndjekur dhe vrare me plumb ne koke shokun e tij Dimraj nuk le shteg per shume dyshime apo interpretime: frekuentuesit e tavolines Jaho/Xhaj jane gjithashtu individe me rrezikshmeri te larte dhe te armatosur.

Ne kete kontekst, plot 10 ore pas ndodhise, a ka mundesi qe policia ta informoje opinionin publik se kush ishin keta qe mbeten te vrare dhe cilet shoket e tyre, - mes te cileve me probabilitet te larte edhe vrasesi i Dimrajt, - qe ndoshta ne keto ore po bredhin te lire?

Nuk duken te vrare gabimisht, eshte prishje pazaresh dhe ne telefonat e viktimave e vrasesve jane gjetur numrat  respektiv. Italioni eshte figure shume e dyshimte ne kete mes, ish-partner me ate ministrin Peruan qe u fshihte ne Shqiperi e akuzohej per Puc. Perderisa nje pjese e Rinise jepet pas parase se lehte kete fund do te kete. Kush mundohet te ndertoje jete te mire me pune e djerse ne 4 te mengjesit eshte tu fjet gjume per dite te Hone.

Edhe une keshtu mendoj, qe jane vrare per pune pazaresh droge. Po pikerisht kete duhet te na sqaroje policia, sepse Tirana nje bythe vend mbetet, nuk eshte veshtire te njihesh me situaten, aq me teper per policine, qe ka operativa ne cdo lagje...

Policia duhet te arrestoje sa me shume e te flase sa me pak. Keta jane individe qe i perkasin 2 bandave, njiheshin e komunikonin ne telefon per allishverishet e tyre. Fakti qe nuk u arratisen dot shpjegohet qe vrasja ka qene e paparashikuar, se kan shku pazaret keq, si dhe mundesine tjeter qe sa here bejne zullum keta te fortet ndjehen me te sigurte prane policeve ne qeli. Kane ene kondita ne qeli kta plehra. Xhuvani eshte i kap me te forte nga te dy krahet, po sdu me i dhon gojes se ma mbyllin shoket e partise , e me demaskojne si thashathemexhi. Po ne Tirane ka shume banda qe merren me tregetine e narkotikeve, si dhe venien e gjobave. Thjesh njerezit jane mesu, shohin nga krahu tjeter edhe per aresyen se njerezit e thjeshte kan nje fare sigurie.

 

Po 2 vjet burg qe u denua ky Xhuvani, I beri te sakta apo u pergjysmuan ne disa muaj?! Only in Ollbenia! Xhungel hesapi.

Moze, a ke info per ngjarjen per te cilen eshte denuar Xhuvani? Nqs nuk ke hidhi nje sy nje komentit tim pak me lart, qe te krijosh nje ide.

Nuk mbaj mend Obi qe nga 2011. Mbaj mend qe vrau dike dhe u fsheh. Pastaj e jema e bindi te dorezohej se nuk do ta denonin shume. Tani, na u gjend perseri djali ne vendin dhe kohen e gabuar. Koicidence Valle, bad luck ? 

Ja ky eshte sistemi gjyqesor shqiptar, nje turme derrash te felliqur qe po i leshojne kriminelet rrugeve!! Vetem komunizmi e paska vendos ligjin ne ate vend

After midnight, we're gonna let it all hang down.
After midnight, we're gonna chug-a-lug and shout.
We're gonna stimulate some action;
We're gonna get some satisfaction.
We're gonna find out what it is all about.
After midnight, we're gonna let it all hang down.

 

Mesi i nates mbi ne ra ja tani sa kaloi. 
Qetesi .Qetesi. 
Qyteti fle edhe rruget e njerezit ngado. 
Flene e shlodhen. 

Une them pse nuk u vrane edhe keta te tjeret. Koken hongshin. Sa per ate Italianin, nese nuk ka qene me keto 2 grupet e cubave ngushellime dhe u prehte i qete ne boten tjeter. Kendoni njerez se nota eshte e bukur! 
 

se ca kerkon italioni 60 vjec ne 5 te mengjesit ne nje pub, mund te hamendesohet. 

I ka dal per hundesh turizmi.

one night in tirana makes a hard man humble

quiz: kush ka komentu me nickun Kanadezi te ky lajmi? e kote ta perseris qe kush e gjen ka nji shishe vere

Shkaba.

Me behet qejfi qe ka te tjere qe s'e shohin emigrimin si zgjidhje, por ai nuk jam une, sepse une s'mendoj qe ne Kanada s'ka pune. Ka sa te duash, sepse s'u shkon njeri ne Kallkanistan. Une nuk jam kunder emigrimit te atyre qe duan te emigrojne per me mire, do ta beja dhe vete. Por jam kunder atyre qe kur gjejne me keq, shajne shqiperine qe te bindin veten se jane me mire. Jam dhe kunder atyre qe, ngaqe jane te padale, kujtojne se cdo gje e keqe qe ndodh ne Shqiperi, eshte dicka vetem e Shqiperise. Faleminderit qe me mendoni. Nese doni te tjere si une shkoni tek faqet ku ka me shume te rinj. Brezit te rritur ne komunizem u eshte abuzuar logjika qe ne djep.

Shiko c'thonet e tjeret smiley

E hengrem ne ate m... te paret. Mos e hani ju!
 

Pune ne Kanada ka! Nuk eshte fushe me lule, e nuk behen paret me thas, po ne krahasim me kushtet ekonomike te Shqiperise e shume vendeve te BE-se eshte me mire.Te fitosh te drejten te vesh atje eshte shume veshtire. Vertete ne kanada marrin mbi 250,000 njerez c'do vit, po as 1,000 prej tyre nuk jane nga evropa. Perparesi kane indianet, kinezet e prej fitores se Obames ne SHBA edhe afrikanet. kanadaja ka orientim aziatik, fatkeqesisht.  

 

 

smiley 

 

Alcohol femna kobure djem trima luftetare qe plumbin e marrin ne balle per nje shikim te venger, kuptohet qe lufte kaubojsash do prodhoje.po pepinoja 60 vjec cka dash ne ate joint dereziu?

Ngjarja ndodhi dhe konflikti dduhet te kete qene vertet per motive shume te ulta . Por nje gje me ben te cuditem ? Pse njerezit mos te merren me krimin dhe autoret por me Te Jemen e njerzit prej protagonisteve . Pa le shprehje si jep doreheqjen dhe aktore mediokre. Pse i bini ne qafe asaj ? Mendoni ju tangetbord perdoruesish se asaj nuk i ka pjelle belaja me djalin e saj qe eshte pjell e asaj shoqerie. 

I bie qe dhe femijet e atyre artisteve te njohur qe bejne cdo gje duhet qe mos te bejne me jete se ....

Ah mos paci te tilla raste ne familjet tuaja se pasaj do flisni per te tjeret.

ene ke te drejte ene jo. Nga nje krah, Cuni i Sheqeres, e politizo, kur gjykatat e tij e nxorren me 2 vjet burg, fale lidhjeve te vrasesit me segmente te PeDit, ne ate kohe. Por Luiza si mund te sherbeje ne parlament kur ka lene pas dore detyren e saj si nene?

Eshte sherbimi me i madh qe mund ti bente ketij krimineli..Nuk mund te politizohet vrasja..Sa per info dihet gje cfare u be me ate nipin e Kulicajt i cili vrau perpara diskos apo akoma po punohet per zbardhjen e ceshtjes..

Po duhet dhene dhe doreheqja. Kur sdi/ti te edukoj te birin ca kujton ti do bej per ty apo per ate popull?!! Pastaj ate Aktore mediokre e thashe une ca me lart e me mua e ke besoj. lol Po e tille eshte, ishte. Ka luajtur role shume te ngurta, te ftohta karaktere. Pa pike profesionalizmi dhe ndjesie. Me vine nder mend Flutura me Tomen, dhe Une e dua Eren. Merr nje cope dru dhe vere perballe Tomes, e thuaji Toma te dashuron. Beeep asnje reagim. Lol nejse artistet neper bote kane kshu problemesh, Po para ligjit Jane njelloj me te gjithe. 

Ajo puna e te edukuarit te femijes eshte cik me spec, asnjeri s'duhet te flase para kohe se mund t'i bjere ne dere. keta jane te gjithe ne familje shume te edukuar. te gjithe pa perjashtim. Ky perfundoi me shoqeri te keqe kur familja s'kishte c'te bente me. Luiza duhet te jape doreheqje, por s'mund te akuzohet se s'ka qene nene e mire. 

E pra e prishi shoqeria. lol. Po prinderit ku ishin kur e prishte shoqeria? Jane nje sere faktoresh kur nje prind deshton o shok. Nuk u be overnight ky kshu! smiley

Mos fol tani sikur s'ke qene ndonjehere adoleshente. Faji i prinderve eshte qe e kane llastuar duke i lene shume liri e leke neper duar, duke menduar se po bejne mire e per te shlyer mungesen e tyre, per shkak te angazhimeve te tjera. Ajo duhet te jape doreheqje, por s'eshte faji i saj qe femija mori ate rruge. Ai para familjes di te sillet mire e di te duket i sjellshem, nuk tregon se ca ben jashte.

Se kane edukuar sic duhet! Kane deshtuar si prinder. Nuk eshte faji I asaj? Mire eshte I lagjes. 

te dija me pak te ceket se kaq

Ti se ke idene se me ke Po flet smiley pale me thua te dija. Shko re mbushu.

Çfarë ke me mamatë e babatë tie ? TPo me mamin ? Të ka kokuruar në vaktit për rrole kinematografie ? Leri këto budallallëqe patriarkale me miredukim e mbajtje nën kontroll të fëmijve 20 vjeçarë smiley

Po ke personale jepi , po kur të lexon nga këto me Toma e me Era të duket vetja si në vatrat e kulturës ku një përfaqësues i Asmablesë mbledh kritika nga populli për filmat dhe ku e e reja e revoltuar Maja bëri një përshkrim Interesant !

Femija 20 vjecare nuk mbahet nen kontrollon. Eshte ca vone ne ate moshe. Fillohet qe 2 vjec edukimi. 20 vjec ska nevoje me per edukim. Kaq gje duhet ta dish I nerumi Idriz. Skam gje me mamin, Po me lojen amatoreske si aktore. Meqe eshte njeri publik. Mund te them se ca mendoj si aktore qe eshte, ka qene.

Kur të vdesë jep dhe ti mejtimin në asamble .Po dhe për kulturë e nerume , prifti si më i kënduari i fshatit thonte " edukata hyn nga Bytha deri në moshën gjashtë vjeç "në kohën kur fëmija kishte nën e babë njësoj në norma me fshatin. Tani kanë dhe GAY familje !

Po halli ? Një e puthur për një gol në stadium në shalka të djalit pas festimit të Golit , u filmua dhe Ju mor fëmija si " pervers " .

Po halli ?Një turist pasi doli në fotografi me një Polic kalorës , i fërkoi vithet pelës me dashuri dhe u Arrestua për " molepsje seksuale " të pelës .

Mos fol me kohën e babaqemos dhe nuk ta heq njeri të drejtën e kritikës por për rastin ka dy variante që janë prezent gjithmonë !

Ose ti Qash hallin ..ose ti q...sh hallin ...

Ti po bën të dytën me një Nënë që nuk ka rëndësi ku është deputete e Salës apo e Ramës !

Vec 2 rreshtat e fundit te kuptova. Dhe mua sme interson se c bindje pulitike ka ajo dhe ke perfaqson, por ate rastin e dyte, duhet ta ndryshojme nje cik ; Ajo Po jua Ashtu hallin mire drejtesise. Domosdo eshte nene e deshtuar. 

Domosdo eshte nene e deshtuar. 

Moza, kam nje fqinje ketu ne lagje qe ka dy djem. Ajo dhe burri i saj kane pune te ngritura intelektualesh. Djali i madh ka qene nxenes i shkelqyer. Sot ka nje pune shume te mire dhe eshte sistemuar me familje. Djali i dyte s'ben asnje pune, rri gjithe diten poshte pallatit duke pire hashash, dhe vetem grindet me familjaret qe perpiqen ta kthejne nga ajo udhe e ku te mundet t'i zhvate, si prinderit, si te vellane. Nene e deshtuar eshte dhe kjo?

Eshte shoqeria Armando ajo qe i prish, shoqeria e keqe, ndikohen nga njeri-tjetri, po te thote njeri nje fjale te piset, do thote dhe tjetri qe eshte ngjitur. Kur nje njeri fillon e flet me kulture, edhe njerzit pereth, fillojne e perpiqen te tregojne kulture,  dhe kur nje njeri hiqet si i forte, pa kulture, edhe te tjeret qe e rrethojne fillojne e bejne si ai. 

Po e deshtuar eshte dhe ajo. Te pakten djali I saj eshte I keqi I vetes. Se ka deshtime dhe me keq si te behet femija kriminel. Meqe more 2 femije brenda nje familje per te me bindur mua apo veten tende me mire, ka pasur neglizhim te I dyti. Se ne cfare menyre se di se nuk I njoh, pi aty ku ka neglizhim ka dhe konsekuenca. Jo te gjthe femijet marrin the same treatment at home, duke pasur parasysh cdo femi ndryshon Nga temperamenti dhe trajtimi duhet te jete I ndryshem. 

50% ta jep prindi ne jete, o Moza. 50% e nderton vete nepermjet shoqerise e njerezve qe zgjedh te kesh prane. Sa ka qene nen drejtimin e te emes, s'ka vrare njeri ai.

Mandi, prindi te jep bazen, sa me e forte ajo, aq me pak shance ke te rreshkasesh ne derrase te kalbur. Prinderit ja kane hap syrin, I kane dhene para, fuqi. Pa u lodh fare. Ky eshte deshtim. Le ti gezojne frytet tani. 

Nejse, thjesht e shoh ndryshe. Une s'besoj qe s'ke bere ndonje gje me shoket-shoqet pa u thene prinderve sepse e dije qe ata s'do ta miratonin kurre. Ne varesi te shoqerise dhe kapacitetit personal te trurit, dikush e con kete "rebelim" deri tek cigarja, dikush te hashashi, dikush te bixhozi, alkooli... ky ka shkuar deri te vrasja. Une njoh disa nga familja xhuvani, dhe te gjithe jane tejet te sjellshem.

e mira eshte t'ja qish hallin oidriso se kur e ben ndonje na poplli hec mer se bagetia!!

 

 

Po prandaj knej i qisin kalamajt nga shpia sa mushin 18. Pse nona paska faj ca bo cuni ne moshen 25 vjec . Apo si ne kohen e enverit qe denohej gjith fisi . 

Pse qeuhet nje njeri ne moshen 18vjec maxhoren

Nuk po thote njeri me denu Luizen me burg per krimet e Cunit si ne kohen e Merhumit, por te zgjedhurit ne parlament duhet te jene figura te pacenuara moralisht e ligjerisht, duhet te kene integritet per te perballuara sfida qe qytetari i zakonshem nuk i has ne jeten e perditshme. Kur zgjedhim dike ne paralament ai duhet te kete cilesite e duhura e vleresuara nga shoqeria qe e perzgjedh.Eshte shkaterrim kur shoqeria zgjedh individe me te meta a ane te erreta. Ben parlamenti pa Luizen, por i biri i saj nuk ben dot pa nenen.

Po dhe ai denimi skandaloz qe i dhane besoj se per shkak te ndikimit te te jemes "politikane" ishte apo jo...Keshtu qe nuk mund ta thjeshtosh kaq kollaj me nje furce biografie. Kemi nje kriminel rrugeve qe ka bere krime te perseritura (i biri i politkaneje), dikush duhet te mbaje llogari dhe te asj jemes i takojne pergjegjesite e veta.

Vec Josefina e denonconte kete denim qesharak ne Parlament, te tjeret e peDit kishin marre urdher ta qepnin. te rrime shtremer e te flasim drejt.

Ne nje bote paralele ata gjygjtaret qe lerun kete heren e pare do duheshin rras mrena. Dhe Rilindja ta bente nje sakrifice mos ta fuste aktoren ne parlament. Nejse kushedi car zheniu do jete ne politike kjo derisa eshte e pazevendesueshme. 

Shoku,ata - te dy bashke,burre e gru - kane deshtu si prinder,por kjo sdo te thote se jane njerez te keqinj,madje meqe jane njerez publik,puna e tyre deshmon te kunderten.

Merpo ata mund te jene shenjtore, por aktorja u ngaterru per te nxjerr pa lag kete kingun heren e pare. Bile dhe per Lazaratin, prap ky u mcef mrapa fustonit te te njomes. Ky eshte problemi i Albanies, robve u jane mesu syte me te keqen e su bo mo pershtypje.  

Atehere te merren me protagonistet e krimit dhe jo moralin prinderor. Dhe me statistika is cudi qe%me e madhe e te gjithe femijeve te ketyre artisteve apo vipave ka perfunduar keshtu per te vetmenarsye qe Kane deshtuar ne edukimin efemijeve. Por mos harro qe jeton ne nje ambient te tille qe p...eshte nder. 

Une po cuditem qe ketu bejne dhe biografien sexuale te mamase se kriminelit.

Po meren o Njeri, se kur u denua heren e kalume pati mbeshtetjen e nenes dhe kolegeve te saj. Tani nena duhet te pakten te mos perzihet. 

Si s'po u perzika nana,nana asht gati me vra ca te tjere, per me shpetu birin e saje dhe kjo jo pse ajo asht nane e keqe,por pse asht nane.

pjeter, cfare pret nga nena e ktyre kater te tjereve? Kjo nena, le te pranoje gabimin e vet, e te jetoje pasojat. E nese eshte gati me vra ca te tjere, atehere le te japi doreheqjen, sepse paguhet per te perfaqesu popullin e per te marre vendime per te gjithe ne.

 

Nje gje e vogel ndodhi, nje incident fare i parendesishem. Kater te vrare me arme zjarri ne nje vend ku ka me mijera arme zjarri ne qakullim me dhe pa leje eshte njesoj si te mos kete ndodhur gje fare. Mire atere kur behej zbor dhe mesohej me rregull perdorimi i armeve luftarake, por edhe tani qe d'ka me zbor mesimi i perdorimit te armeve eshte ne lartesine e duhur.

Keto jane gjera te vogla pa rendesi per bijte e popullit punetor, trim, dhe liridashes shqiptar. E rendesishme eshte qe tradita e perdorimit te armeve luftarake te vazhdoje perpara. Tani edhe mund te kete ndonje vrasje te pafajshme, por disa vriten, mijera te tjere lindin. Shikoni perpara dhe jo prapa.

Po pse nuk denon gjykatesin qe nuk e denoi , pse nuk denon korrupsionin ? 

Jam dakort qe nena e vet ka bere cdo gje per te liruar te birin sepse eshte nena. Dhe te gjitha do ta benin pavarsisht se nuk Jane dakort . Por ligji eshte ligj . Pse se dha doreheqjen Sal Bersisha kur Zeni hodhi ne ere gjith ate fshat ? Apo...Ai plera Fatmir Mediu ?

Pse ta denojme gjykatesin ne kete rast pa ditur cfare faji ka? Ja ka cu prokuroria dosjen e plote me te dhena te mjaftuesheme? Ne se policia e prokuroria nen presion politik nuk paraqesin faktet e mbledhura ligjerisht, rasti bie. Gjykatesit jane nen presion te vazhdueshem politik, po ashtu edhe prokuroria e policia, le ta nxjerrim koken nga rera e te shohim lart.

Te lesh te lire ne rruge nje kriminel te tille eshte skandaloze!! Ne fakt Luiza duhet te jape doreheqjen nga direkt nga cdo post politik! Ka ardhe koha qe Rama te shtyje per nje ndryshim radikal ne sistemin gjyqesor Shqiptar: E para e punes te gjithe grupi gjykues i cili i dha nje denim skandaloz 2 vjecar per vrasje ketij krimineli (i cili u shendrrua disa mujor) duhet te behen publik dhe te shkarkohen direkt..pse mos dhe te vihen perpara pergjegjesise.

Policia thote se e kane kapur Xhuvanin te armatosur 8 minuta pas vrasjes dhe i ka rezistuar arrestimit. Luiza duhet te jape doreheqjen direkt.

Armando, deputetja, s'ka pse te japi dorheqje, se ligjerisht nuk mban pergjegjesi per sjelljet e çunit ne rruge, se çuni eshte mbi 18 vjeç.  çuni denohet sipas ligjeve, dhe nuk ka pse prinderit te ngarkohen me pergjegjesi kot se koti. Prindi mban pergjegjesi ligjore kur femija eshte nen 18 vjeç, eshte ligj ne shumicen e vendeve te ketij planeti. 

Pse kshu apo mos e dha gjo Fredriku ....apo Stefan Löfven -i ?

Nuk e kuptoj kete avokatine tendej ndaj krimit, apo ke ndonje lidhje personale me kriminelin?

Ore Arto .....kur ishe ti akoma ne Albanie...ajo kryepolicja e Stockholmit vuante nga alkoholi dhe vajti dhe beri terapi dhe erdhi prap , dhe s dha doreheqjen. Nese Luiza jep apo jo doreheqjen eshte ne moralin e asaj por qe te japi doreheqjen se i biri is kriminel ? 

Ska sens. I bi tamam si ne kohen e Dulles 

O njeri, a e kupton qe ajo ka falimentuar si prind komplet, nuk e fajesoj per ngjarjen por falimentimin si prind...Nuk po flasim per droge por vrasje mafjoze si ne Kabul, ne mes te dites. Kjo eshte vrasje e perseritur e te birit te saj, para dy vitesh ky vrau ne mes te Tiranes..Ajo tani ti therrese llogjikes dhe te terhiqet..Lere pasta qe ndikimi i saj si deputete i ka dhene krahe ketij kafshes te vrase lirshem si ne Far West nepr rruget e Tiranes. Une e kam me teper me trupin gjykues qe e la te lire se me ate..(por ajo nuk ka me llogjike apo moral tju kerkoje qeytetareve voten)

Ore Lexon ti ? 

Spo mbroj kriminelin por C lidhje ka e jema ? Shif aty ku jeton ti qe kur behen vrasje Sjane  familjaret qe japin llogari.

tack och hej

"Jam dakort qe nena e vet ka bere cdo gje per te liruar te birin sepse eshte nena"

.po mire, po ti i lexon ato qe shkruan vete?! ja pra lidhja.. nena, qe qellon te jet deputete, ka perdorur njohjet apo influencen e saj dhe ketij birbos vrau nje njeri dhe qe rezulton rrezik per shoqerine, i dhane nje denim qesharak.. edhe ky, ashtu sic pritej, ja shperbleu shoqerise, familjes rtj, duke vrare 4 te tjere...
tashi, jo vetem qe kjo duhet te jap doreheqjen, dhe une besoj de do ta bej, por normalisht kjo duhet te emgroj gjetiu.. perndryshe nuk mund ta kuptoj dot se si familja e ketij qe ka vrare 5 njerez do te mund te jetoj normalisht e do perballet perdite me komshinjte, apo me shitesen e bukes dhe te qumeshtit.... eshte pergjegjesi dhe ndjenje e rende turpi!

Krim , dhe si i tillë i dënushëm pa lëkundje e përdredhje politike nga Ligji , Morali shoqëror e çfarëdo organizimi , përfshi dhe palo OJQ ! Duhet dalluar  nga  Lehjet e "masakrave" dhe tmerreve të " pa imagjinushme " nga hedhja e tufave me lule në 21 Janar ndaj popullsisë nga qenëri e Berishizmit e prekur shumë vallaj .smiley

Lexoni Lehjet e kryekriminelir sali Qenef berisha .Si zakonisht kërkon ta tërheqë Publikun në Politikë .Dhe do ta harrijë deri diku , përderisa e ka mbarsur edhe individn me teori Thashethemexhijsh .Turma të tëra që" prapa drurëve nuk shohin pyllin " ulërasin Linçoni Luizën ose çfarëdo emri Prindërish .

Sikur pak të ndalesh dhe të lexosh se çfarë përfaqëson " Italiani " në bizneset e frymëzuara nga Fëlliqsira Berlusconi që i qante shpirti për Plehrat e Napolit deri sa u njoh me sikarin e tij Berisha , kupon shumë se çfarë ka qenë përdorur ai Vend dhe se çfarë mentaliteti Kriminal është mbjellur  e se çfarë lidhjesh ekzistojnë midis Krimit !

Janë përsëri plasjet e tubacioneve të Mutit të Mut Burrit të Shtetit sali Qenef berisha që në një mënyrë ose në një tjetër Sot ose kurdo marrin pamjen e formave banale dhe " mbështetjeve " politike . Minat me sahat të sali Qenef berishës akoma do Plasin !

Me ram po llaf shumë pak po lehin lukunia e Berishës . Akoma nuk e kanë lidh me Krimin e Enverit që nga Mukja , përveç një rasti më duket smiley

Si pas llogjikes tende nese une vras noj rob knej apo futem ne Burg apo shes droge duhet Gjishja ime me dhon doreheqjen nga krietarja e frontit ?

Ndonje i jashtem qe futet kalimthi ketu (PPU-ja) e beson seriozisht se kete masaker e ka kryer Luiza Xhuvani, deputetja e PS. hahahahahhahahahhahahhahahahahhhhaa biles me biles i ka kryer keto 4 vrasje makaber me porosi te Edi Rames.

Kuazi tani mos beni naivin (me qe Luiza qenka deputete e PS) ketu flasim se Ombrella politike e Luizes dhe makinat diplomatike e bene kete kriminelin,te birin e saj te paprekshem nga ligji dhe te kryeje vrasje te perseritura. E dime te gjithe realitetin ne Shqiperi, po flitet per te birin e saj dhe po flitet per vrasje te perseritur, bjerini ca llogjikes. Asgje personale me Luizen por eshte ne moralin e saj politik te terhiqet...Pozicjoni i saj eshte si gracke se femijen nuk e mohon dot dhe do beje ceshte e mundura ta nxjerre serisht neper rruge te lire si beri vrasjen e pare!(dhe mos me thuaj qe influenca e mamase nuk i dha nje denim qeshark ketij krimineli )

 Mbaje mend edhe kesaj radhe nuk kane per ta denuar me shume se 3-4 vite kesaj radhe dhe do ta lene rrugeve serisht te vrase ke ti teket

"Asgje personale me Luizen por eshte ne moralin e saj politik te terhiqet...Pozicjoni i saj eshte si gracke se femijen nuk e mohon dot dhe do beje ceshte e mundura ta nxjerre serist neper rruge te lire si beri vrasjen e pare! Mbaje mend nuk kane per ta denuar me shume se 3-4 vite kesaj radhe dhe do ta lene rrugeve serisht te vrase ke ti teket "

Atehere ti thua se do beje cdo gje por dhet te jape doreheqjen. Eshte ne moralin e saj dhe nese duhet ta japi eshte  sepse eshte figure publike. Kush eshte ajo njeri qe don qe i biri i saj te vrasi neper rruge. Cjane keto budallalleqe. Ore ka me shume njerez qe duhen te japin doreheqjen dhe se vrasin mendjen fare

Asnje lidhje me Luzen s kam

Po pertendojme Rilindje apo Riciklim?

återvinning

Po pra ....po te shohesh kroniken e krimit me shume po perdoret emri i Luiza Xhuvanit.

Dhe me e fundit qe japin lajme ato mediat tona se Luiza xhuvani mungon ne mbledhjen e komisionit parlamentar.

Ky po qe ben lajm shume bombastik.

 

Kur vriten robt ne cdo klub nate jane prindrit qe vuajne sepse shoqeria qe eshte aty ka krijuar shume deshtime te prinderve ndaj femijes . Se eshte normale qe kur i edukon femijes te behet gjykats dhe me rradhe atehere ?

Sa me shume te flitet per kete Kostandinin aq me shume ai merr superxhiro.

Dikush foli per Xenin dhe Fatmir Mediun dhe i iku koka nen gjueti.

Jo or jo se is shoqeria qe u krijua aty qe dhe problemet sociale i lidhin me politiken.

Po nese dikujt ketu tek peshku i kujtohet sa do pak ca bojshin kalamojte e Nanos ? apo cuni i Bujar lakos . E cfare do merremi me prinderit ?

Ai qe ben krim duhet te denohet dhe kaq. Kur femija eshte minoren atehere pergjigjet prinderi dhe jo kur robi eshte moshe madhore duhet me denu dhe gjyshen

Ka apo s'ka faj Luiza ajo duhet te jape doreheqjen si deputete e parlamentit dhe perfaqusuese e elektoratit te saj ne parlament.

Nese nuk ke kontroll mbi pjellen tende (jo kontroll fizik) nuk ke te drejte morale te perfaqesosh elektoratin qe te ka zgjedhur.

Te denohet si gjithe te tjeret si nje kriminel ordiner ose me rende.

Teorite qe e ka derguar Rama per te vrare apo e ka fajin shteti jane te pjerdhura nga trute.....

Pike.

Beni,djali i familjes Struga,ishte cun garip qe rrinte gjithe diten ne "brodway" t'u pi cigare e t'u gjujt femna,po ama kur erdh puna qe shkoi ushtare ne pashaliman,ja theu nocken atj rusit. smiley
t'a kam llafne, se dikur,edhe pse deshtonte prindi,ishte shoqnia,partia shteti qe t'binte ne binare. smiley

Tash,prindi thyhet para depuleses qe kam per femine,shteti dhe partia thyhen para prindit. smiley

Si me Luizen si pa Luizen,parlamenti ngelet ne nivel medioker,jane kolltukofag,injorant do thosh Noli....Kembanat duhet te bihen per lidhjet politike-gjyqesor.

Italiani i vrarë tek lokali i natës, biznes me ish-ministrin peruan që jetoi në Shqipëri...

Dhe habiten qenëria e Berishës përse ndodhin Krime për ndarje teritoresh të kriminelëve . Ai mut burrë Shteti sali Qenef berisha ka hapë vrima haleje edhe nën shkallët e shtëpisë të çdo familjeje nëpërmjet thashethemeve e shpifjeve e krijimit të imagjinatave të pasurimit me " urdhër të peshkut " ..

Habiten pse e shndëroi vendin në Vatër të ISIS dhe Krimit Ndërkombëtar por mbasi ndodh krim e ka fain  Luiza Xhuvani...Ai futi të birin në vatrën e krimit Gërdec ...kaq keni mënd të kuptoni ......

Qorra ! Dhe handikapatë në të menduar !

Janë 100% pasoja të veprimtarisë së tij për ta shpërbërë Shqipërinë në çdo element të saj Shoqëror , Moral dhe Ekonomiko -Financiar ! Tani gjen dhe biba mak - mak - mak që shohin ah Luiza ..

Hajt te rronje Partia, se fajin dihet kush e ka. 

Sistemi? Saliu? Sapuni? 

Mos na leni kshu deri ne Edi-cjonin e ores 18:00 smiley

Po pra ti fusim noj marmalate me Fiq me mire

Sistemi i Saliut qe s'e la sapuni.smiley Me 18:30 avazi

He beat you by 3 minutes (read above).

Sigurisht qe AI e ka fajin. Nuk cuditem sikur te dale versioni qe 3 shqiptaret u vrane gabimisht se shenjestra e vertete ishte Italjani ngaqe prej lidhjeve te tij me ish Ministrin Peruan. Fajin e ka AI qe lejon keta te huaj te vijne ne Shqiperi.

Ndjese lexuesve te tjere per daljen nga tema.

E ka fajin teoria e relativitetit per 3 minutshin. smiley

Fajin me te madh Ai e ka per cthurjen e brezit te ri, qe ne kohe te zahmanit ishte qelibar. 

Si do që të dalë të jeni të bindur që Fajin asnjëherë nuk e kanë " sumat e xgjuara " që bëjnë dhe shaka se " janë shakatorë shokëni "

 I bien qemones në raste vakish me vaze  Pulitike për partinë e udhëheqsit e saj smiley

Rilindja e rendit, sigurise, po vjen era shtet, po behet shtet, Edi di te beje shtet!

Vetem si keto citime papagajsh kemi degjuar keto muaj, se burgosen njerez per gjene me te vogel, ndersa kriminelet e vertete e te veshur me pushtet nuk i prek njeri, madje vete shteti i mbron me mish e me shpirt.

Qeveri legenash qe i bi gjynafqarit ne koke e ku neo bllokmenet shtypin njerezit me kembe perdite pa ju dredhur qerpiku. Parlament i mbushur me horra e me kriminele si asnjehere tjeter, me trafikant femrash e me lavire.

Ja rezultati, ja rendi, ja shteti qe po beni!

Deri m'tash,shteti i prangosi pese minuta pas ngjarjes.Qakfesht. smiley

C'faj mund te kete nje nene per femijen psikopat apo te cmendur? Aq me teper qe ky eshte ne moshe madhore dhe nena nuk ka si e kontrollon. Ajo ndoshta duhet te hiqet nga deputetlleku se nuk prodhon asgje per ate kuvend qe gjithsesi edhe pa Luizen nuk eshte se do bente ndonje veze te kuqe. 5 me hic, 5 pa hic.

Sidoqofte ne mentalitetin e buces plake te opozites "Kostandini ne litar, e ema te internohet".

E ema nuk eshte pa faj, dhe jo thjesht se ska ditur ta edukoje. Po flasim per vrasjen e pare qe ky beri dhe ku dihet se doli i pa lagur nga pushteti i te jemes, se te ishte djali i ndonje qytetari lambda, do kalbej ne burg sot e ata 4 njerez do ishin gjalle

Per kete po themi se ka faj te rende biles dhe se duhet te mbaje pergjgjesi. Ska fytyre ajo te dali me ne Parlament si perfaqesuese e Vlores dhe Popullit, sepse ka bere cmos per ta mbrojtur ate kriminel. Apo e harruat kur Berisha tregoi te verteten per implikimin e tij ne Lazarat, si reagoi ajo ? Mqns i doli njehere ne mbrotje tani ta haje bashke me pjellen e saj

Kur u lirua heren e pare ishte Berisha ne pushtet. Ku jane faktet qe i biri ishte i perfshire ne Lazarat? Ku jane faktet qe ky ka vrare sot kur ende nuk jane mbaruar hetimet. Kriminelet denohen me fakte jo me opinion. Me aq sa kuptoj ky eshte nje i cmendur qe ka nevoje te mbyllet diku sepse eshte i rrezikshem. Nese ka vrare te shkoje ne burg. E ema s'ka kurrfare lidhje. Ajo mbron femijen e vet sepse vertet mendon se eshte i pafajshem, ka rene ne shoqeri te keqe e terci e verci qe cdo nene mund ti mendoje.

e drejte mer dajosh..., po kleçka eshte se me pak logjike, i duhet goxha lobing tani qe halli eshte i madh. mire pare, po do dhe kohe dhe ajo e shkrete dite 24 ore eshte. deputetja paguhet per te zgjidhur hallet e popullit apo me i nxjerr hurin nga bytha te birit?

e pra..., elementare fare, jo po terci verci, nena, partia, edukimi. me e bukura eshte qe i thone dhe nje seri qypash qe vajten me dekada evropit dhe ameriks'.

dajosh, po pse mendon se duhet te kete patjeter lidhje Berisha me gjykimin e ketij, packa se ishte kryeminister aso kohe?

tashi, se kjo eshte nene dhe do bej ceshte e mundur, si cdo nene, te mbroj femine e saj ,kete e dime... por puna eshte se kjo eshte politikane, ka nje pozicion publik dhe ka gjithashtu edhe nje funksion  moral ne shoqeri.   por nga ky moment, me kete ngjarje qe ndodhi,  funksioni i saj publik, shoqeror behet i pamundur  sepse do te konfrontohet  ne te gjitha menyrat...

dhe pastaj, nese i futemi fakteve se cfare beson kjo si nene, pra qe djali i saj  ishte i pafajshem ne vrasjen e pare,  dhe si u argumentua  nga gjykata denimi  ''simbolik''  i tij per vrasjen e kryer... hemmm, kjo eshte tjeter pune.. 

i biri kesaj  u denua  simbolikisht  per vrasje, sepse gjykata e pa te arsyeshme qe ishte nje ''vrasje   ne kushtet e vetmbrojtjes'',  pa paramendim....   nderkoh, ky kishte shkuar  ate dite ne takim i armatosur, pra me paramendim  per sherr!.smiley

 

Belul, ketij debati i dha drejtim vete Luiza duke u dorehequr. Me c'duken bathet qarte ky psikopati paska vrare 4 veta dhe do kalbet ne hapsane. Opinioni im eshte qe nje 20 vjecar eshte i zoti i vetes dhe nuk i ka asnje faj e ema, hic fare nuk kane lidhje me ate qe i thote truri te birit qe i ka qelluar fare e keqe. Drejtesia e Berishes e nxorri nga burgu heren e pare pavaresisht nese e ema hodhi parate apo jo. Ngushellime familjeve te viktimave. Mekat i madh.

Po nuk eshte psikopat djali ore.ska probleme me trurin. Do jepte doreheqjen ajo se u be rruge ky muhabet. smiley 

dajosh,  ishte e parashikuashme qe Luiza do te jepte doreheqjen... une ekisha bindje.smiley (lexo paragrafin e dyte te komentit)   per mendimin tim duhej ta jepte dorqjen qe ne vrasjen e pare.. eshte e pamundur qe nje person publik te kryej funksionet  e tij  normalisht ne te tilla kushte..  ja p.sh,  vetem fakti qe te gjithe flasin dhe fajsojne nenen, Luizen, nderkoh qe ky trapi  ka edhe baba  i cili eshte gjithashtu pergjegjes  per pjesen e tij, tregon kete..

sic kam thene dhe te komenti i meparshem, mendoj qe prinderit e ketij  duhet te emigrojne diku jashte Shqiperise..  ketyre mund tu rrezikohet jeta nga familjaret e viktimave,  por  me e keqa: pesha e te qenit prind i dikujt qe ka vrare 5 persona eshte shume e rende..  nuk u del dot njerezve, komshinjeve, te njohurve e miqve para..

shkurt: ''psikopati''  morri jete njerezish, shkaterroi jeten e vet, por edhe ate te prinderve te tij...
 

Pa dyshim. Kot nuk ka dale shprehja "ate qe te ben femija nuk ta ben as perendia".

Belulo se ti je I shpejte dhe I sakte ( pertoj me gugellu tani). Kane femi te tjere keto ? smiley

Djema, mos u merzisni, une sa lexova titullin, me vajti mendja tek ai berberi i tregimit, gruaja e beshme e tij dhe autori i shkrimit, dhe thashe se kaq e pati dhe autori smiley 

Ne nuk merzitemi, por ma merr mendja familjaret e atyre te 4-rve jane merzitur shume.

c'i kini kto more,luiza duhet te jape doreheqjen.ju ka ngel ora ke partia. e dha,s'e dha,ajo tashma asht nje gru tmerrsisht fatkeqe, qe gabimet e saj si nene, do t'i vuje gjithe pjesen e jetes qe i ka ngel.

me keq se ne kohen e Dulles.

Ke te drejte. Dhe ne mendonim se gjykatat e sales nuk do te lironin vrases si ky. Por i liruan. Te shohim tani c'do te ndodhe me Ramen. Ishalla ndryshojme nje here e mire nga koha e Sales, qe ishte vertet sic thua ti, me keq se e Dulles.

ti je shpallur disa here nick abuziv, qe dmth nuk ke kulturen e nevojshme te marresh pjese ne kete blog.

Sic thone te gjithe, jeni blog komunistesh. Normale qe do te me beni ban ju komunistet. S'duroni dot demokraci.

Megjithate, politizimi i tejskajshem i kesaj ngjarje, kur vrasesit e dyshuar jane arrestuar perdisa minuta, na ben te konkludojme qe ka ende specie qe u qan zemra per Mul Noken, Kulicin e Cunin e Sheqeres.

Eh sa rrenje te thella ka dashnia e vjeter per skanderbegun e II. Ci bot vetes qe sju bot ferr ene njehere.

Kur do lejojne armet me leje keta, dhe te rrisin denimin ne maksimum per armet pa leje? Per vrasjet pastaj, vetem varja ne litar. 

O Edo, c'kina?

Republikanet s'kane brire. 

urno?

vete the qe per vrasjet varja, varja ksaj varja asaj se e keni ne terezi ju republikanet

marrje gono.

Duke biseduar me një ish koleg, në kohën kur gjendesha në "rezil" se azilant s'kam qenë ndonjëherë, më tregonte se si kishte qeshur duke dëgjuar dikur Radio Tiranën në gjuhën frënge! E kisha dëgjuar disa herë, më thoshte, dhe kurioz kisha lexuar mjaftueshëm mbi Shqipërinë. Kurioziteti vrau macen thonë dhe më pyeti mbi realitetin e sotëm në Albanie! Duke u treguar realist, për aq sa mundem të gjykoj unë, i bëra një përmbledhje të periudhës së pasrrëzimit të sistemit të kaluar e deri në ditët e sotëme.

Heshti për një moment dhe pastaj tha: Dmth, shqiptarët do përfundojnë duke qarë sistemin e shkuar!!!!

T'mos i japë të drejtë Andre'së, mendoj se do gaboja!  

Në vendin tënë, e mëmës shterpë,

Ku thonë ; Nga syri pëlcet guri!!!

Do ish çudi, në s’q’e vërtetë,

Që burri t’ish më dru nga huri.

 

Në vendin tënë, k’të vend rrebel

Me teveqela që bëjnë gjëmën

Thonë për gruan; Qënka Pelë!

Për pesë para shesin dhe t’ëmën.

 

Në vendin tënë, shpellë me qorra

Ku kërcen prifti nga belaja

Disa qelben në pleshta e morra

Disave djersën u’a thanë paraja

 

Në vendin tënë, timin, tëndin

Çdo një nga ne është një i vdekur

Aq kohë sa do mbushim kuvendin

Me leshterikë e mëndjepjerdhur!

 

supozohet qi lokalet e notes mos te rrin mas 12 it me zo te larte, keto rrijshin der m'pese te sabahut, aq sa ankoheshin dhe banoret e zones.

Tashi ajo zone njifet per lokalet luksoze, perse polizet tane sypatrembur dhe sylesha nuk bene krefjen e zones. Mos ndoshta  lokalet e asaj zone kane mbrojtje apo pronesi politike

Bravo Luiza qe dha doreheqjen. Me salen s'i shihje keto gjera. U vrane 28 ne Gerdec dhe u mbrojten gjithe fajtoret. U vrane kater veta ne bulevard e s'beri vaki te jepej ndonje doreheqje. Kjo personalisht s'pati asnje faj dhe dha doreheqjen.

Nuk eshte bravo se dha doreheqjen por qe pati kurajon dhe dinjitetin per te dale publikisht dhe denuar aktin e djalit te saj. Kot nuk thone qe nuk ka para qe blen krenarine e dinjitetin.

Kur e dha dorheqjen Armand. 

Nuk mjafton, dum doreheqjen e Rames dhe shpalljen e Cunit te Sheqeres, mbret.

Edi Rama do te japi konference shtypi...   e çfare mund te presesh nga nje kryeminister qe kur nje parlamenter godet ne mes te parlamentit nje kolegun e tij ai mbeshtet pa piken e turpit aktin e shemtuar  duke dhene shembullin e tij si kryeminister qe perkrah dhe mbron te keqen

perkundrazi e denoi aktin, por ti ose nuk ke informacionin e duhur ose ben opoziten e djallit si sali krimineli.

  ja shikoje si shprehet kryeministri yt i dashur..."me pasojë jo thjesht skuqjen e pjesëve lakuriqe të kokës," 

te duket normale ty qe nje kryeminister te justifikoje ne kete menyre dhunen ne parlament

 

te doli huq komenti i pare dhe nderrove teme ne cast, hahahaha

armando maradona si e ke hallin

 

Dha doreheqjen Luiza dhe denuan veprimet e djalit. Ca doje ti? S'kishte ndodhur ndonjehere ne Shqiperi. ndryshe nga Sala qe i mbronte vrasesit e vet deri ne fund.

Po krimineli mbasi vrau 4 e plagosi nja tre ne bulevard, pati edhe k@llikun te dilte ne konference shtypi dhe te thoshte se ata u vrane nga njerzit e Rames me thika me helm e cadra pistolete. Dhe me e bukura eshte se ca syresh qe i ke edhe ketu ne kete blog e besojne akoma. Keta/keto jane me kriminele (te pakten ne shpirt) se c'eshte ky felliqesira, miloshevici i gjalle.

Armand, ne ç'ore ndodhi kjo, dorheqja e deputetes. Dhane ndonje konference per shtyp apo vetem njoftim. 

Per vrasjen e pare ky s'kish faj, te te vij tjetri ne shtepi per dhune ca do besh? Edhe 2 vjet burg nqs i ka bere i ka bere per armembajtje pa leje, me duket se edhe arma s'kish qene e tija fare. Per keto vrasje le te dale e verteta nejhere si eshte, se shoh qe shumica e njerezve hidhen kot per asrye politike. Keshtu eshte kur trazon llumin. 

Po kur ka goje edhe Berisha te flas mos ngelte kriminel lufte i Serbise me kembe!

... dhe qaheshim nga Erik Fullani ...

ose prej cunave te Arta Dades apo Moz Roochit

Jane nje brez I tere femijesh te oportunistave te pas 90's qe jane edhe me rrezikshem se baballaret e tyre. Baballareve u duhej me punu, ashtu piset, njefarsoj ndersa keta shijuan pasurine dhe pushtetin pa mund. Keta lloj tipash nuk ja dine vleren asgjeje.

Bravo Luizes per doreheqjen dhe uroj qe kesaj radhe drejtesia te mos mbylle syte.....

bravo mer bravo po sikur drejtsia te perkedhelte cdo njeri nga 3 a 4 here sic kane perkedhel kte (kto qe jane publike te pakten), te siguroj qe burgjet do ishin bosh sot

Ne nje fare menyre kjo e morri ne qafe te birin. Me mire te kishte bere vite burg per vrasjen e pare. Tashti jo vetem burg pa hesap, por edhe kater "borxhe" me shume.

Kjo me te shoqin te hapin syte kur ecin, se a ikellefi i tyre i morri ne qafe. E mbylli kush e mbylli sherrin me Musabellinjte...

Djali i ish Prokurorit nje nga te vraret........

Nuk di njeriu nga ta kap kete ngjarje, jane kater te vrare nga nje kriminel qe duhej te ishte ne burg. Por, fatkeqesisht ky eshte standarti shqiptar; kriminelet jane biznesmena dhe politikan. Nuk keni pse e gjykoni Luizen si familje dhe individ, por gjykoni mjedisin ku eshte zhytur shoqeria shqiptare; mbi nje dyzine deputetesh te tre forcave kryesore, me ne krye shokun Ilir, duhet te ishin brenda. Shikoni nje cike CV-te parlamentarve... te ze lemeria.

Perse duhej te ishte ne burg?

2 vjet burg per vrasje me arme????? I cik si shume pak....

Edhe Pistorious vrasje me arme beri dhe me 10 muaj burg u denua. Kjo eshte drejtesia! Ti mbase do qe ti varesh ne mes te tiranes familjarisht dhe te shohesh Berishen prap kryeminister me Fazlliqin minister mbrojtjeje por c'e do qe kjo eshte drejtesia, keshtu funksionon me llogjike te ftohte.

Nuk ka krahasim, Pistorius kreu vrasje ne rrethana te dyshimta, dhe jo ball perballe por permes deres qe ngjallte dyshimin se mund te mos e njihte viktimen e jo me arme pa leje.

Ne fakt ai s'ishte ne posedim te nej arme me sa mbaj mend por e gjeti ne shtepine  e mikut te tij ku ishte megjitahte s'ka rendesi, ta kam fjalen qe jo cdo vrasje eshte njesoj, ka vrasje per te cilat merren parasysh rrethana lehtesuese. Prandaj pistorius hengri 10 muaj e mund te dal mbas disa muajsh kurse ky 2 vjet. 

 

Nje gje eshte e sigurte per mendimin tim qe rradhen e pare u denua aq sa e meritonte ne mos me shume. Kete rradh akoma s'kan dal faktet, deri tani dihet vetem qe kan qene te pir dhe kan bere sherr, njeriu ne gjendje te dehur ben shume gjera, jo se kjo duhet ti dal si rrethane lehtusuese gjithsesi. Sa per familjen s'ka pike diskutimi qe qendron shume here me larte nga pikpamja njerezore se te gjith ata qe hedhin vrer politik ndaj tyre. 

A e kuptoni cfare flisni? Edhe vrasja e pare per pazare droge ndodhi me Musabelliun, por atehere u zhduken per jave te tjera, se i mbronte kush i mbronte ne polici e prokurori. Prandaj lane breket kta me mbyll sherrin me njerezit e viktimes?????

Nuk e di per ca e ke fjalen. Une di qe para disa kohesh ky djale vrau dike qe ushtronte dhune ne shtepine e dikujt tjeter. Ne rrathana te tilla nuk ka sistem gjyqesor ne bote te te denoj per vrasje. Nqs ti di ndonje na e thuaj. Sa per sisteme kshu popullorce as qe behet fjale ti shkosh tjetrit ne shtepi per te ushtruar dhune.

E pse iku me vrap e u fsheh ? Mos na thuaj u tremb e ishte rende psikologjisht. 

Spo i dal ne mbrojtje, mbrojten do ja bej avokati mbrojtes dhe pastaj do ta diskutoni ju ketu, ca te sal serbit e ca te ed gjermonit (ose englezit).

Ore Sala e mbrojti ket, se policia e tij se kapi deri sa u qep garancia. Nuk kishte gogla Luiza ta mbronte cunin para Musabellinjve. Lexo midis rreshtave e mos mbroni vrases qe morrin ne qafe familjen e tyre pikesepari.

E di se cfare shkruan o burri dheut? Te shpia e kujt e beri vrasjen? Tek shtepia e tij apo e tjeter kujt? E lexove vendimin e gjykates? Edhe gjykatat e mesjetes jepnin vendime me te argumentuara! Nuk eshte qellimi im te replikoj, por a ka vend te rrij ky lloj arsyetimi? 

Me sa mbaj mend tek shtepia e mikut te tij (pal me kete keshtu qe teknikisht i bie shtepi-territori i tij) dhe viktima ishte futur aty per te ushtruar dhune. 

Ky djale bashke me shokun tjeter u perplasen me nje te ri tjeter per pazare droge, nuk u morren vesh dhe vrane tamam si sot. Mbas vrasjej morren arrati derisa u lidh marreveshja.

Dorheqja e se jemes eshte si kofini pas te vjelit !

Palloshi do e pasoj me doreheqje neser a ne fund te jave ...

Osht e kopsitme, Sala Mbret, Paloka kryetar Parlamenti, Muli minister i punve mrenshme, Lulthimi Minister I ceshtjeve sociale. Josefina ministre e Turizmit, strazimiri Prokuror i pergjishem e Halimi guvernator

Me kete konference per doreheqje Rama u tall keq me Te gjithe. I eshte mbushur mendja se shqiperia eshte Afrike kurse atij vetem kapela me pupla I mungon

 

kjo e sotmja ishte hera e pare qe Shqiperia s'dukej me si afrike. Deri dje, sala i mbronte vrasesit e vet me argumente afrikane "cadra pistolete". per turp. pale gerdeci. genjeshtra diten per diell qe as ne afrike s'behen.

Mire gezohu si Afrikan i vogel qe sheh me adhurim mbretin 

ne cdo vend normal ky KM duhet Te jepte llogari dhe deputetja qe futi ne parlament Te jepte doreheqjen pa zhurme dhe Te mos lejonte Te perdorej ne ate menyre.  Llogari per mbrotjen qe I beri ketij vrasesi Jo me larg se disa muaj me pare

Ne nje vend normal PO. Por jo ne nje vend ku krahasimi behet me Berishen e me Enverin!

Shqiperia eshte me keq se Afrika mer cun, ka 25 vjet qe s'ka nxjerr nje aktor, nje kengetar, nje rregjizor, nje film, nje balerin, nje shkrimtar etje tj... Ca ke me Afriken ti? Apo racizem hesapi thuaj. Ka me popull idiot se te rrish nen hyqymetin e nje te semuri mendor qe vetem pellqet, cfar thote sot s'e thot neser e qe merret me grate e motrat e kundershtareve per 25 vjet? 

Nqs s'bindesh me aq lista eshte shume e gjate, dhe shume me tragjike. 

Jam e bindur qe lista eshte shume here me e gjate, thjesht s'me erdhi mire .........dhe me erdhi keq........s'ka se si te mos na vije keq, me keq se kaq s;ka ku te veje

smiley

Afrikes i marrin te keqen. Kam jetuar dhe punuar ne Lagos, Nigeri. Nje hajdut vodhi dicka nga nje tregtar aty ne rruge. Pa pritur te vinte policia, iu turren njerezit hajdutit per te ka kapur qe te mos kishte mundesi te ikte. I dhane edhe nje dru te mire.

Ne shqiperi, hajduteve u thone: Bravo, djale i zoti.
 

Nga Lagosi kam nje mikun tim qe eshte nje Uruba i fisem dhe e njoh pak a shume ate realitet. smiley

ncncnc, jane afrikanizuar shqiptaret andej. smiley

Armand kam pas edhe nje dashnore afrikane, skrop e zeze, do ti qe me e mira deri tani ne shume aspekte? Nje jete eshte plako, jetoje... Shko rri ne Afrike ca kohe dhe te siguroje qe do te duket vetja budalla ne te kaluaren. smiley 

 

Te besoj mo, te besoj smiley. Vetem kujdes ebolen

Kur te shkosh do te vij turp nga vetja per racizmin qe ke patur!

shkaba nuk eshte racist. Eshte thjeshte i padale. Gjynah, mos ja ve re.

shkaba ka nevoje ta ngreje bythen nga internet kafe ne tirane dhe te shikoje pak bote me sy. do shikosh ti pastaj si do flasi. smiley

 

smiley

shkabe, kete fat e kemi ne ketu ne londer qe kemi pasur mundesi te pershtatemi me  kultura nga cdo cep i globit. Gje e mire qe thua ti. Meson nga cdo kulture.

nejse, po pate kohe, ja me degjo nje eksperience te vogel ne Nigeri. Punoja si expat atje per nje kompani nafte. Sapo kisha mberritur nga Londra ne Lagos me Virgin Atlantic. Si rregull, ne aeroport me priste shoferi .Nejse, ne mes te rruges, pas nja 10 km rruge ne makine, vura re se nuk e kisha portofolin ne xhep. I thashe shoferit, e paskam humbur portofolin. I qete me siguroi qe po te ktheheshim ne aeroport do ta gjenim portofolin. Kthehemi ne aeroport. Portofolin e kishte gjetur pastruesja e avionit dhe ia kishte dhene nje menaxhereje nigeriane qe ma kthehu portofolin me nje buzeqeshje teper miqesore. Ne portofol kisha 500 pound dhe dy karta banke pervec te tjerave. Asnje pound nuk mungonte.

Ja keshtu qe thua ti. Keta te afrikanizojne me zor or ti.

Po, fiks kete thone dhe ata te UKIP.

ata jane idiota o burr. i bejne thirrje the lowest common denominator in the society. lere c'ke me ata.

kater nena po qajne femijt e tyre te vrare kot fare nga nje kriminel, i pa denuar.

Kryeministri i vendit shpenzon cerekun e fjalimit te tij per te share parardhesin dhe tre cerekun per te lavderuar prinderit e kriminelit.

po per viktimat kush do te flase? po per prinderit e viktimave kush do te kujdeset?

E moj Shqiperi te kam dhjere, tha. Nuk dite kurre te zgjidhje udheheqesit e tu.

 

italiani nuk quhet. paska qene 60 vjec. Kshuqe numri reduktohet ne 3.
Puna eshte se policia tha per kte qe kish shkrehur arme dhe ne lazarat. Djale trim. Do te benet Shqiperia, do te benet

do behet lesh me qime, Bredho.

nuk ka shanse per nje kohe shume te gjate.

Fajin e ka saliu

Fajin e ka saliu

gjykatesit e tij e liruan, sistemi i saliut

ti po thu qe kto gjykates qe do denojne ket trimin, jane nen kontrollin e KM aktual? dmth drejtsia kontrollohet prej KM? pra, e thene ndryshe, kur merren vendime popullore (jo domosdoshmerisht te drejta), jane merite e KM dhe kur nuk jane te tilla, eshte faji i sistemit dhe i Berishes. Llogjike celike! celik leshi dmth

Do ket ardh nga gazeta tema.

Nje nga keta djemte e paska zene plumbi qorr dhe nuk paska pas lidhje me sherrin, gjynah smiley

ne ate hale drogarashesh ska asi gjo qorr. shife ambientin mrena dhe jasht lokalit.

plus ksaj, del tjetri serbes mer armen e kthehet palos 4 vet pa e rrujt hic. bo vaki ka nai prokuror ktu te peshku ta shpjegoj pak rrethanat e vrasjes me paramendim...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).