Në prag të vizitës së kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Beograd në qendër të kryeqytetit serb është arrestuar një bandë prej tre personash që dyshohet se kishin planifikuar atentat ndaj Ramës, transmeton agjensia “Presheva Jonë”.

Edhe pse kanë kaluar nje kohë e konsiderueshme nga ngjarja, ende nuk ka një deklaratë nga autoritetet serbe, ndërsa mediat serbe e kanë transmetuar shkurtimisht këtë ngjarje.

“Policia speciale, mbrëmë në orët e mbrëmjes, ka ndaluar një veturë e tipit BMW, ku pas kontrollit të mjetit ka arrestuar tre persona në qendër të Beogradit. Personat jane dërguar nën vëzhgimin e forcave të shumta policore drejt stacionit policor”, citon mediat serbe Presheva Jonë.

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Serbisë më 10 nëntor dhe mediat vendase kanë raportuar se masat e sigurisë, në të cilat do të vihet Beogradi do të jenë shumë të larta.

66 Komente

Edhe pse kanë kaluar nje kohë e konsiderueshme nga ngjarja, ende nuk ka një deklaratë nga autoritetet serbe,

 

cfare mjeshtra jane kete serbet per te krijuar situata te tilla...   me shume eshte per ta mbajtur gjendjen e vizites se Rames  nen tension artificial..   tamam si udhetimi i Kombetares, gjoja masa te larta sigurie etj etj..

Sa mire qe e paskan parandaluar krimin ne kohe , sa duhet te jete merzitur Kryeministri yne.

Çfar ngjashmërie me 21 janarin, kur u arrestua një i dyshuar në Tiranë për rrezikun që i kanosej Ramës, metoda sllavo-komuniste 

nuk bi rrufeja ne hale... thone tironcit

nuk hapet linku

Shkurtimisht, lajmi qe dikujt i ra me verte rrufeja ne hale vjet smiley

nuk e paske kuptu akoma domethenien e thenies siç duket.

 

smiley

Brave e perndershmja serbe ! Turp nuk te vjen qe flet si lavire ! 

Serbet i paska kapur frika se mos lirimi i kryeradikalit Seselj nga burgu i provokon ata qe te duken si radikale smiley

P.S. Analistet paskan folur per viziten e Rames neser. Idrizi ama hic akoma smiley

Po normal qe do i "arrestojne" ca persona qe me perpara, ne menyre qe me mbrapa ta kemi fajin ne qe provokojme. Sic e shihni, profesionalizmi e aq me pak gadishmeria nuk i mungon policise serbe, ama s'mund t'i kerkojme policise t'ia jape shpirtin shejtanit, kur pisllik-shqiptari vjen provokon dhe e ben vete rremujen.
Ca degjova une sot, kishte vene ca kushte Vucic, te tipit: Rama te mos e permende fare incidentin e ndeshjes, te mos permende Kosoven dhe te mos flase shqip ne Presheve, jane te verteta? ... Si puna e ca gocave qe e ftojne cunin (metuesin) ne shpi dhe i thone: do bejme vetem muhabet, asgje tjeter, njeri ne nje cep te divanit, tjetri ne cepin tjeter, ne mes shpata e vyrtytit.

Lojera te Serbeve per te anulluar viziten e Rames..Dadic-it i kishte ngel  ca qejfi thuhet Kur Merkel ne Samitin e Ballkanit ne gusht kishte zgjedh Ramen si lider te rajonit per konferencen e shtypit....Thuhet pas ketij gjesti Rama i premtoi viziten ne Beograd

Art mos ja fut kot Edvini mezor po pret diten me shku ke serbi

Si per Ramen dhe per Dadic kjo vizita eshte nje patate e nxehte

Opereta ballkanike per Merkel e orkester.

hehehehehe Serbet !! Tregohen injorant nacionalist me komplese ne rajon, se sa dalin qe aty zoraxhinj si gjithe te tjeret, ne mos me shume !! Po ku jane nacionalistet mediatik e mediat nacionaliste..pse nuk ndihen? apo presin pasi te ndodh hataja si me ndeshjen? Hajt se me keq se Enverin kane per ta urryer Ramen serbet... 

O Thomas, po tii beson Dumes, se PD ?

Politika e tyre eshte vetem shpifja, ne publik, dhe jo e verteta !

Nje opozite ne se ka konstatuar vjedhje te financave publike i drejtohet organeve te tjera si ato te Prokurorise Kontrollit te Larte te Shtetit, per investigime te metejshme dhe jo, ne permjet `zedhensit` qe vihet ne rolin e tellallit publik, me fermani e Padishahut te PD.

Kur do marin fund praktika te tilla (  primitive ) , te  partive me tellallet  e tyre ?!!

Vjedhja e fondeve publike eshte krim nuk eshte loje politike!

Dikush duhet te mbaj pergjigjsi o per krimin e vjedhjes, o per krimin e shpifjes!

Ka 22 vjet qe kjo praktike boshe, aplikohet ne media qellimisht per te bere zhurme dhe shkaktoj konfuzione, ku asgje nuk zgjidhet.

Askush nuk mban pergjgjsi konkrete per keto "krime" dhe askush per shpifje!

Populli si ka pa hajrin ketyre!

Shteti serb nuk mund te lejoje vrasje shqiptaresh pa nje axhende te qarte. Ka lezet, shtet...

iFiqo, kape icik te faqja e linkut tat, Anxhela Martini ka shpreh shqetesimin dhe njekohesisht perkrajen me nje telefonate te ...smiley

smiley

Jane rrjeshtu vashezat per ti dhuru verore e çte munden Astronaútit qe po shkon te shtyje Kometen.

E ka me sinqeritet ajo se edhe per te heq syrin e keq ate kapin robt.smiley

Po edhe kta ne at Rrepublike rrojne, po kto lujn rrolin e faqezinjve qe nuk kane besim se Heroi mund ta shtyje Kometën. 

I jane nenshtru fatit dhe e presin me çizburg ne dorë smiley

Bumçi mos të hajë  m ..shumë se punët i di Qeveria smiley

Plus që Bumçi sipas babasqapit , një karrike në Lushnje ka pasë si fis ,për politikë vendi jo të jashtëme  ndërsa Ramës i vlon Gjak mbretëror ndër deje dhe ka të drejtë të flasë për Shqiptarë .Por mirë do ishte të kishte Pyt dhe kët Leka Zogun princ Jr që po qahet se nuk i kanë kthy topat e  kodrës rashbullit , pronë e të jatit . Me çfarë tu dalë ballazi serbëve ai ? Ngrihuni Mbretërorë !

Vihet re edhe një mënjanim me lezet i Ballistëve nga PD-hi sikur nuk qe Ballisti ai që ngrlti Dronen me mesazh nga Mukja . Ngrihuni Ballistë !

Po Dordoleci Politik i Babasqapit në presidencë si e ka mejtimin .Të flasë apo jo ? Mirë është të bëjnë një Kod me Ramën me simbol Musteqet .

Kur të përdredhë mustakun  e Majtë ..... ta ulë zërin . Kur të përdredhë mustakun e DJATHTË të buçasë e tu shtij drithmën Serbëve !

Po vet babasqapi njëherë pse nuk ka sqapëritur ?  Në Protestë shokë Demokratikas . E kush asht njaj që munet me fol përveç tij për Shkypnie ??

Cere Serbie o idealista....osht uragani popullor qe fillo ne Goxhajn e Lubonjat e Klanit, ne 14-15 Nanor, qi do mbledhi gjithe hajdutet e energjise e pushtuesit e tokave private e publike, si dhe mijera student qe sdun me punu me po dun me u plak nshkollee me paret e mamit qi do vazhdoj me 22 nanor me Cunin e Sheqeres prap npushtet. Dridhu Edvin se te rrejti menja me bo shtet ne katrahure, o arrogant, o shtetar o ambicioz.

Edhe pleqt e Krujës të njëjtat kërkesa kishin,  po nuk e quanin organizatën Vatra por Oxhaku ..

Dhe pas diskutimeve të shumta kishin mbërritur në përfundimin që Vetem OXHAKU duhet të nxjerrë tym në katund !

Me shtet KOT se kemi nuk behet. Si ore asnje nga mediat nuk e dha live mberritjen e Rames ne Beograd? Shtet kot, popull kot, media IDIOTE!

Gazetarët kanë patur frikë të venë në Beograd siq duket. Vërtetë asnjë media vizive s'po jep asgjë live. E të mendosh ti dërgosh një ditë të bukur në vende me konflikte të nxehta si psh Siri, Irak etj. Lol

.

200 Gazetare me vete dhe asnje televizion nuk e transmetoi LIVE. Acarim nervash. Televizionet lajmeve 24 ore jepnin si gatuhej mishi i pules dhe si prihej molla. Idiote!

Ne kete ore vetem plakat rrine ne shtepi e ato nuk shquhen per lajme. Por gatimin e kane qejf. Plus qe c'ka per te pare zbritja e nje avioni. Sa te madhe e beni dhe ju. 

.

Nuk kuptoj një gjë, përse mund ti bëhet atentat Ramës? Nuk mendoj se i intereson askujt..

.

Vetem top channel disponon mjetet me transmetu direkt nga beogradi. teve-te e lajmeve 24orshe jane kioska tv.

.

Nuk është plotësisht ashtu pasi këto mjete i zotërojnë edhe Klan-tv, Agon- channel dhe Vizion+, pa folur për tv publik!

Nejse,une e di se s'munden,po jam t'u ba cudi se lexova te "shqiptarja", qe ne cermonine e pritjes mungonte flamuri shqiptare!!!smiley

Fotot dolen me flamur shqiptar.

.

Në lajmet e top-channel në orën 09 të ditës sotme teksa transmetonte live nga Beogradi korespondenti Idro Seferi, dukej prapa tij  një njeri qe po vendoste në shtize tre flamuj të tillë. Kjo duhet të jetë ndonjë skup mediatik i 'shqiptares'.

dhe ne lajmet e top channel, thuhet se ne aeroport dhe ne rruget e beogradit mungonte flamuri shqiptar,nderkohe qe ishte ne seline e qeverise.

Ky Seferi ishte në aeroport, sa për rrugët e Beogradit s'besoj se pala pritëse e ka një detyrim protokollar. Gjithsesi varja 

Tek fotoja e atij lajmi duket flamuri shqiptar, ne mes. S'eshte se s'ka pasur fare, dmth. S'ka pasur shume sic do te kishte per njerezit e tjere, por jo se s'ka fare.

Sales i jane pergenjeshtruar 70% e gjerave qe ka nxjerre deri tani ne FB e s'e rruan hic, vazhdon.

Nuk kishte flamur shqiptar kur Rama perkul gjate tapetit te kuq. Kjo eshte nje gje shume e turpshme. Cfare kurthi. Mediat shqiptare dhe nderkombtare duhet ta percjellin lajmin.

po pra,e vertete!

eshte normale Dora Noli...nuk eshte kurth,mos lexo mediat shqiptare qe ja fusin kot !!

Nope. Sic mund ta shohesh dhe nje rast protokollar ketu- Nje ushtar mban flamurin e Frances dhe nje te Gjermanise. Nejse..

keta serbet qenkan keq fare... koketrashet e evropit. popull mistrec. e tha mire nje cun diku ketu qr vec ne serbi bejne keshtu se jashte saj rrijne si zgjebsa dhe si te rrahur. e konfirmuar nga eksp.personale.

E kam permend diku dhe e them prap. Nga pervoja personale kam provu se sa do t;i respektosh dmth t'i shohesh thjesht me syun e nje emigranti te thjeshte apo ballkanasi  gjate marrdhenieve ne pune ,  eshte e kote, nga mbrapa  shpines ishte pergatit nje kurth i madh per te ma futur nje 'thike" te mire qe te mblidhja mendjen une me gjithe naivitetitn tim.

Mirpo ne fund  ne grope ra serbja , jo une smiley

Ka serbe , po ka edhe Marigo smiley

 E qerun nga puna ne heshtje e s'e mori  vesh se si fluturoi serbja

Keshtu eshte kur merr mendjen e Fevziut(si simbol i injorances te pas 90') e i ben copy paste mediave serbe...teknikisht kjo eshte vizita e pare dhe e vetme deri tani e ketij niveli mes dy shteteve qe kur ato jane krijuar...Enver Hoxha 68 vjet me pare takoi kryetarin e shtetit Jugosllav e jo Serb. Injorant!!!

e drejte , s;me ka pelqyer ky takim, qe t'i mbushim mendjen Europes ? 

ajo e ka te mbushur per ne .......................

Po  Beni kryqin qe na ka Amerika me sy te mire. kaq per sot.

Po ndjek live konferencen per shtyp!!!Provokim i rende i kryeministrit shqiptar,i delegacionit shqiptar i gazetarve shqiptar ne Beograd !!!!! Serbet ndihen te fyer !!! smiley

.

heheheh sikur ta dija...per provokim po flet Vucic e per pritje 68 vjecare !!  hajt ciao smiley!!

 

Mos i leshoni deri neser pasdite.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).