Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani kanë organizuar Ballon Presidenciale. Aktiviteti është zhvilluar në ambientet e Pallatit të Kongreseve në praninë e shumë të ftuarve, personalitete nga fusha të ndryshme.

“Tashmë ajo që ne e kemi quajtur ‘Ballo Shqiptare’, presidenciale, po ngre tiparin e saj për të dytën herë në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri duke rikthyer mes nesh një traditë që zë fill qysh nga vitet ’30-të në shtetin tonë.

Një moment i tillë është frymëzuar nga dëshira e mirë për t’u takuar me ju, personalitete të vendit të fushave të ndryshme, për të kaluar një darkë së bashku, për të kuvenduar, për t’ju shprehur mirënjohjen time për punën tuaj si dhe për të nxitur ndihmën për të tjerët, me aq sa mundemi”, tha në fjalën hapëse presidenti Nishani.

“E kemi të qartë nivelin e tij. Shtresat e njerëzve në nevojë, të cilat i kanë sytë nga institucionet dhe shoqëria nuk janë të pakta – tha Presidenti duke shtuar se – personalisht mendoj që askush nuk mund ta kërkojë lumturinë e qetësinë e tij tek izolimi dhe egocentrizmi. Ato krijojnë krizë etike dhe sociale”.

Fjalimi i plotë

Presidenti i Republikës vlerësoi gjatë kësaj veprimtarie me Dekoratën “Nderi i Kombit”, Shaban Demirajn (pas vdekjes), Mirush Kabashi dhe Aurel Plasari; me titullin “Mjeshtër i Madh” Ismail Keta, ndërsa me titullin “Për merita të veçanta civile” zonjën Anila Godo.

210 Komente

te dhjere por krenare

Dhe xhepat plot me dollaro ose evro, sipas rastit.

Jane bere keto dekoratat, si qokat e gabeleve. Marrin nderime njerez qe nuk kane lidhje fare me to.Se perse duhet te jete Aurel Plasari "Nderi i Kombit" perkrah Prof Demirajt, apo Kabashit, kete nuk e kuptoj, e po ashtu edhe meritat e veçanta te Zj. Godo, qe ne nuk i dime se cilat jane...pfff, ja ky eshte modeli qe duhet te ndjekin rinia jone...

Dmth Llalla mer te pandehur Fullanin, ndersa Nishani i fton ne ballo qe te dy per bamiresi per njerezit ne nevoje.

Te pakten njeri prej tyre nuk duhet te ishte. Zonja Fullani do kete shkembyer me kete rast ndonje gote vere te gazuar ( shampanje i thone disa ) me zonjen Llalla, besoj. smiley

Meqe ra fjala per bamiresi : a u grumbullu ndonje fond per fakirfukarenjte aty apo puna e fakireve ishte loja?

Ore meqe jemi te zonja fullani , pse ata qe skane pagu dirtat  hyjne neper burgje kurse keto fullanat dhe te tjere putanat qe kan hang nga gjaku popullit jo

 

Je ne metro o Edi apo te ka ik miza ?

Gjykata eshte e sales, dhe fullani, sic sheh, i sales. Edi e futi ne burg, sala e mori ne feste.

Amon mer amon qe ka mesu dhe Jar Qoftja fjalen ballo. Me kujto veten time kur mesova per her te par ca ishte trelece. Un ter jeten isha mesu me embelsira fakiresh, tip revani me gunga niseshteje ne mes apo hallve. Kur msova trelecen thashe ehhh oksidenti ca ka bo. Kshu dhe puna jar boles qe e kifsha mu ne musteqe kokrren e katunarit. Sdi ne nje konkurs letrar kush fito vjersha imortale e xhardines per delen, fjalimet me nota mistike per zotin te Jarit apo narracionet postmoderne te albes. 

Sinqerisht mbeta i shokuar nga emblema e presidences. Cfare eshte ajo sorre e shemtuar? Ajo nuk perfaqeson simbolin tone kombetar? C'eshte ajo? Si shkon ky dhe shoqerohet me dike qe eshte ne akuze? 

Ec o vk sa ve re dhe ti. Si stema gjermanise, po cqt dihet qe ne komb kopjac jemi. 

Sorra e shemtuar eshte e Jotit, ndersa te gjithe komanduesit, perveç Spartakut te kohes Romes, jane hajdute sipas marksizmit.

 

smiley

s'e kisha pa ket.

a mer jar, te qaft jot ame. ku i msut mer? nga gaveta te pjatanca porcelanit, pa stacjone hic.

qe i cik valbon sa per lezetllik smiley

ps. a qifshi veten ne gjum!

“Tashmë ajo që ne e kemi quajtur ‘Ballo Shqiptare’, presidenciale, po ngre tiparin e saj për të dytën herë në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri duke rikthyer mes nesh një traditë që zë fill qysh nga vitet ’30-të në shtetin tonë...

Tipari si fallus...

smiley

ndofta ka dash te thote: "ngre siparin".

Ballo me sipar?

nuk e di per ballon, por kam vene re qe keshtu thone ne shtyp ne raste tilla kur çelet nje ceremoni, shfaqe, spektakel etj...
bie llafi: "ngre siparin edicioni, i kaqte e i aqte, i panairit te librit". prandaj mendova qe ne kete rast duhet te jet gabim shtypi.

Jar Mondani

me qit zorret

Presim me padurim Ballon Kryeministrore! smiley

 

Po nigjojsha Maks Velon tu fol per ndertimet e pas 90-tes. Ra muhabeti ti kto restorantet qe i bejne ne forme kalaje. Maksi i shpjegoi se duke qene qe ne rame nen sundimin Osman "bajagi" heret, ne nuk patem mesjete, dhe sot kemi fare pak shenja mesjetare. Ndertimin e ketyre restorant-keshtjellave Maksi e shpjegonte pikerisht me nje impuls te nen-dergjegjshem per te pasur dhe ne shenja mesjete si ne te gjithe Europen.

Tashti mesjeta pervec keshtjellave kish dhe aristokraci..."hence" dhe ballo e Von Jarit. 

Schloss der Brigaden, ose me mire Schloss Brigaden.

jar teutoni ahahaha

Një moment i tillë është frymëzuar nga dëshira e mirë për t’u takuar me ju, personalitete të vendit të fushave të ndryshme, për të kaluar një darkë së bashku, për të kuvenduar, për t’ju shprehur mirënjohjen time për punën tuaj 

... si dhe për të nxitur ndihmën për të tjerët, me aq sa mundemi

Nuk bëhen Evgjitët pashallarë .Dhe një që vuri Sulltani ..theri Desdemonën .Punë mesjete është sikur Investimet e Hajdutëve që rrojnë me mesjetë në mentalitet të bënin Investime në zonat e tyre dhe atje të bëjnë Ballo me Parate e tyre .

U mblodhën klounët  me karshillëqe nëpër TV si " Ballo e Sharlatanëve " , Maskarejve , Hajdutëve , Pisave , Vrasësve të  një grupimi , pjesmarrës jo në fantazi por  njerëz Konkretë që lanë pas një Shqipëri si Gropë Haleje . Dhe akoma duan ti hanë parat atij Populli se kanë një Evgjit - President që ka ra në kos e lyen Bythën .

Ngjarje  Sharlatanësh që mos u pafshin më në kët dhe .

Në qoftë burrë Rama i qi nënën shpenzimeve të 2015 të këtij manekini  që ka vënë sali Qenefi ,  si Dordolec në Presidencë . Ti bëjë dhe një kontroll të detajuar shpenzimeve të kësaj Kllounade .Jam i bindur 100% se evenimente të tilla i kalojnë me herë dhjetë shpenzimet e kryera për organizime të tilla se sa paraçkat lëmoshë e Hajdutëve të harruarra "  si mbeturina ose Lefti-over "smiley  për nevojtarët !

Merua për kur e ruan  Manen smiley .

Jari thote: Një moment i tillë është frymëzuar nga dëshira e mirë për t’u takuar me ju, personalitete të vendit të fushave të ndryshme, për të kaluar një darkë së bashku, për të kuvenduar, për t’ju shprehur mirënjohjen time për punën tuaj si dhe për të nxitur ndihmën për të tjerët, me aq sa mundemi”, tha në fjalën hapëse presidenti Nishani.

Kot me pyt: cfare personaliteti eshte djali i frymorit dmth i sali kafshes dhe i Lirijes dhe cfare mirenjohje i shpreh Jari ketij megahajduti dhe vrasesi te femijeve dhe punetoreve ne Gerdec?

Ene si tha Arviziu tek Balla? - Nuk duhet te hiqet si president. Ik mer pirdhu, urgjentisht deputetet e maxhorances nese kane 2 gisht moral duhet ta zbythin nga president, legenin, mut mutin.

aman o berber, kur do vije dita ta shohem liken si president mor i hengsha temen!

merr nei shembull tjeter, se s'e ha Likja ate kokerr, ai eshte ven pencionistash mer, niks dollaro, maksimumi nei ballo

ca thu mer daku; kush eshte ai qe bo aministi per burgaxhinjt?

ato jane thermija mer, si me thone asistence sociale per politikane, pse isoj me Bomin e ve kte ti. Km dhe gjysmen e vet mo te mire ne bashki, hap e mydh noncin dmth.

po kadal o lla se kot nuk i ka ato 6 ministra e 40 zvministra ai. Ti po shef ato drejtoret e arsimit sa kot kan mor se nuk po realizojne "detyrimet fiskale".
I ka fut trefazorin vllai, te gjithe me ore te zgjatme per realizimin e planit. Me shpejt, perpara!

po s'eshte vetem parja mer, megjithse ky zor se ngopet. Do bashkoje dhe te majten vllai, e kan perzone prej PSje, prit se ka pune puna. 

Ajo loja eshte si mafia ai eshte denuar te rrije ne politike per ti shpetuar burgut.

C'a burgu? I kane qep me kohe ato muhabete ata. E krey Nanja si Krishti ate pune per mekatet e perjeteshme ne politike, po leji keta tifozat te bojne qefin e dacit te vogel. Kalimi i pushtetit ne dhemokraci eshte bere gjithmone me marreveshnje (te Mukjes meqe ka shume dashamiressmiley).

Sidomos po gjeten financim nga Kina do fillojne keta te tallen me BE.Ata do pyesen:"he mo keni futur ndonje zyrtar te larte brenda" keta :"dukuni andej nga vjeshta kismet"smiley

Se BEEEja plasi duke i rras mrena te vetet. E ha ndonje qyqar mbase, qe s'e duro mo gruja. Bile edhe Likja tek ata i ka marre leksionet ...

Kur ta marre likja presidencen do kthehen ne origjine .presidenca do kuterboje hudhra gjize raki ,nose picking hill billies nga skrapari smiley

ore qe likja e ka te morme ate, ka maru ai muhabet. Kot nuk ra dakort per kryetar parlamenti ai. I ngjit shkallet e karrieres  me sira ai, thuj si te dush. Fillimisht minister, zv/kminister/km/ kryetar parlamenti/ president ne fund. Car do me shume nga jeta?

Ka dhe pamjen per ate pune qe tani duket me plak nga napoletanosmiley

ca te bo poplli s'ta bo as perenia, ka thon ai i pari

Po le ta lënë se nuk bën dëm një top jashtëqitje nga të Saliut . Gropa e fundit e Halesë është .Po kështu pa lagur me këto kllounada të mos ta kalojë .Një gjobë edhe personale për shpërdorim fondesh dhe një memorandum Kuvendi për kapërcim kopetencash e përdorim Politik të presidencë në  favor të Grupimeve me Preçedentë (Fullani ) penalë e të Inkriminuar ( Saliu ) , mbase në një formë është dhe e asyeshme të bëhet.

Plus që i duhet bërë e qartë që presidenca nuk është Mejhane për miq !

 Pa dhe USA duhet dëgjuar smiley

Duhet ta kishin bere ballo me maska. 

kush i bi me qen tom cruise?

po nikol kidman? smiley

Princ Leka smiley 

Sigurisht qe prania e Fullanit ne ballon e PDs s'i ben pershtypje njeriu

 ... për të dytën herë në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri duke rikthyer mes nesh një traditë që zë fill qysh nga vitet ’30-të në shtetin tonë.

...te gjitha traditat e mira  te shqiptarve e kane  zanafillen  ne Mbreterine e Naltmadhise se tij Zog i I

!!

ja edhe nji, per me von se esht e gjat. smiley

cheers for now.

Jo më të keqen, na ka lezet fshatçja ne shqipeve dhe e shijojmë deri në fund, dmth deri në pikën e fundit të kazanit të rakisë.smiley Këta duken sikur janë zënë kaps, aq  në siklet duken. 

Rikthimi i kesaj nisme te hershme, me duket shenj e mire. 

Erjon Brace
 

Edhe nje here per;
BALLON PA MASKA TE PRESIDENTIT TE REPUBLIKES!!

Nuk ka ze hic per, aktin shume te rende te Kryetarit te Qeverise se Drejtesise qe vendosi te ndaje Ballon e tij me nje person nen hetim e qe ne me te shumten e kohes refuzon te bashkepunoje me Drejtesine;

Por nuk arrij te kuptoj,
Si ka mundesi qe Presidenti i Republikes fton e ndan Ballon me ish Presidentin e njeheresh ish Kryeministrin Sali Berisha (e kuptueshme) por edhe me djalin dhe te rene e tij, me vajzen dhe dhendrin e tij??

CESHTE KJO FAMILJE KAQ E PASUR QE QENKA NE BALLO PER BAMIRESI?!

Po si u bene te pasur,se keta nuk kane trasheguar gje pervec nje kulle te renuar ne Tropoje?

Une e di pergjigjen e Presidentit per nje grusht biznesmenesh qe ishin aty,
por per keta a ka nje pergjigje Presidenti?

Apo mos do thote se keta ishin ftuar per te marre e percjelle mesazhin e ndihmes per te vuajturit, meqe jane njerez me ndikim ne publik?!!!!!

NE FUND,
KY LULZIM BASHA DO NA FLASE ME PER OLIGARKET DHE OLIGARKINE?!

MEZI PO E PRES!!smiley

Po edhe Erioni ngeli tu u gric me te gjithe. Njeri i vogel. 

Grric me dy 'r'. Se ngela duke te korrigjuar. Madje tamam tamam 'gërric'. Mos shkruaj fjale qe si di te kam thene pjerino po ti jo qe jo. Pecogroset si kane qejf keto cene. 

Qekën boe helm komunistët smiley

Paskan shku dhe ca renegate. Neser shkarkohen se s'kane pagu korrentin. Pse budalenj jane ministrat qe e paskan bo sikterr ballon.smiley 

Nishani si Kont McVrana Konti. E hudh nga nji qi ta morin vesh hordhite komuniste qi Presidenca ka drithë plot smiley

Nuk e hane dreqnit me sulmue ate keshtjelle. Thone qe njaj Zotni Arvizu e ka minu me doren e vet. smiley

Kush eshte ky çifti ne foto, Tirona. 

Kjo eshte e dashura e djalit te Saliut Pjer. E bukur s'ke cfare ti shash! smiley Per te pire ne kupe. jo me kupat e veres qe pi ti i dashur. smiley

Ah, sa do fikja kompjutrin e dashur, te them te drejten te dy ata ne foto me duken si te mbaruar smiley si te rene nga fiku.

Ja sa ta heqim fare zagarin dhe ti rikthehet zanatit te hershem, shitjes qofteve apo kamarierllikut te pergola qe eshte bere piceri era tani. 

Domozdo kemi nje jete presidenciale e gjitha groteske ! Kerkon te duket  dhe ky fakir i ngulur ne  ate vend jo per kuvend, por se nuk ka asnje fije men!

Per te pare ballon e jarit eshte ky mavri popull,  ku mbi 80  perqind e tyre jane ne pragun e mjerimit.Nje fjale e veteme  e horrave mashtrues dhe per dy ore u mbushen portet me njerez ..ne kerkim te azilit ne Evrope.Ky derdimen ben ballo pa maska...! Se e perdorin si hurin e hales ! 

Shkelqen Shkelzeni me te dashuren. Paska qelluar dashuria ne shenje! smiley

Ballua e kusareve ! 

Kemi nevoje urgjente per Dekriminalizimin e Presidences...shihni ne fotografi...

1. Vrases ne mase

2. Piromane

3. Trafikante droge

4. Prostituta te nivelit te larte

5. Hajdute e te korruptuar me poste publike

6. Nje Mustaqelli Enverist e Nepotik

Kur do e shtyp karroca mutit ket Jarin, mer amon

hidhnimi i komunistavet baraz me gzimin e antikomunistavet. si ene komunikuse, kur mos kem njeri.

vetem per i gjo mvje keq: qi antikomunizen ua bo nji skretar partie dhe nji begs.

eh mer enver, pus paskshe qen.

pus.

vetem per i gjo mvje keq: qi antikomunizen ua bo nji skretar partie dhe nji begs.

smiley

 

 

Duhet cilesuar Begs = Uest Point = Suvorov ...ose = Jenicere sipas Saliut ! Pyll pa derra nuk ka !

Ne ato te parat si Uest Point e Suvorov qe njoh ,  duhen garanci nga Senatore dhe Biroi . Ne Shqiperi nga sek Pare ... Ma kadale . Nqs quni Begs keta te sh Bashkuar E.Hoxha tjeter pune .

Gjeja e pare qe beri Alia shkarkoi Ushtaraket nga ish Betimi dhe nderroi Formulen . Nuk hyn me BEGS ! Ca veti mund te ruhen nga edukata si ajo e besnikerise , por sic tregon Jari te shndrruara ne  besnikeri si e Qenit ndaj Kockave

Se po boheni si Gjembi kur e mer Inercia ...smiley

Ministria e Brendshme paraqet bilancin për 2014/ 11.4 % më pak vrasje, 19.7 % më pak krime të rënda

edhe nje premtim tjeter i mbajtur! 

 

vetem 7 te vrare brenda 10 diteve.faleminderit rilindje.smiley

Sa i pashpirt Zoti President: mire qe gjithe vitin shkrihen si qiriri per ate popull, por edhe ne ballon e fundvitit nuk i le te kercejne rehat nje vallezim mondan sic i ka hije ajkes se aristokracise europiane, por duhet te kruajne xhepat e te japin edhe ato pak qindarka qe u kane mbetur per te varfrit. 

P.S. Mire djalin e Berishes e kane ftuar, si kontribues i madh bashke me te atin, po ate te Fullanit do ta kene harruar valle? 

Ka qene Alba ne vend te djalit te Fullanit  ..po nuk e thote se ka terp smiley

Populli digjet ..thote legjendari i Madh Z.Basha ne takimet gju me gju me popullin

Mos u tallni me Tropojen se nuk u dalin llogarite ..komentoi  Alba me zamete paralmerimin  e legjendarit te Partise qe takoi te Huajt per te ryre ne Parllament

Saliu i Tropjes  me  " Familjen " Krihet ... ose hidhet e perdridhet me klanin e tij Politiko - Biologjik .

Dhe pyet i nderuari Heretik i shqetesuar

..Pse nuk qekan Ballisto - Marksist  Sala me Alben smiley

Po ce o ndryshe  i dije ti o smiley

Prandaj e falenderon Alba Rilindjen, sapo rilindi Shqiperia kane filluar ta ftojne neper ballo.

Ka ik koha e haxhi lleshit dhe e partizanit meke kur vinte presidenca era shurre e kembe te palara .tani eshte mudherno me valset e shtrausitsmiley

Ajo kohe ka 60 vjet qe ka ik pse bo kot sikur iku dje.  sot ka ardh koha qoftes moj alba mondanja nga corovida apo mallakastra, sot ka ardhur koha e presidences ku musteqet e miut perzihen ne sinkroni me qoftet e zgares dhe eren e hudhres bathoraxhije. 

Mire po kur palloshi kercente naplonin me def ne dore ne pallat te brigadave nuk ju pame ju te protestonit.cdo presidence ne bote i ka evenimente te tilla ne protokoll pse hidheni perpjete kur ai yni organizon ngjarje te tilla?

E thame qe eshte aristokrat dhe i takon, po pyetja ime ishte: Pse ka ftuar Shkerdhenin e Berishajve dhe jo Erikun e Fullanajve, cpune ka bere me shume i pari se i dyti qe i duhet shprehur mirenjohje? Apo se ka zene dashnore te re? 

Keto pyetje beja shefit te tij te protokollit .

Meqe pyete pse hidhemi perpjete per pune protokalli, prandaj te pyes.

E para fjala ballo ska lidhje me surratin katunar te jarit mos ti ngaterrojme gjerat. E dyta eshte ballo e e pd- sic e sheh nga prania grupit qiftelia aty, ska malok qe se gje aty. Edhe ca lidhje ka edi ktu motra? Edi cun tirone jo malok bathorje. 

Cfare konkretisht e ben kete cun tirone me te mire se nje malok bathorje?sipas kushtetutes te gjithe jane te barabarte .

Mpelqe ky roli ri qe ke zgjedhur albushe, e vemendshme per te drejtat kushtetuese te te gjithe shtetasve, e baraslarguar etj etj. Te pelqeka vemendja virtuale mi dreq te pelqeka me shum se pjerinos. 

ajo qe s'te bo dot ty mihalgramens smiley

Krahaso dasmen e Likes me ballon e presidentit tani dhe hajde flasim!

presidenti e perlau ate dhomen e ndenjies s'di a e ma men. me TV petashuq njit per muri. ne vazhdo lufto ktu. te tjeret gzojn jeten.

Nejse mu Jari ne nje fare menyre me pelqe. Sec ka nje hije vintage ai, tip fotografie ngjyre sepie me njolla nga te peshtymet e mizave... Mbase nga musteqet...nuk di a me kupton

same impression here. gjithnji frekuenton ca lokale run down romane ku luhet muzike e viteve 50 me vinil dhe neper mure jan var foto kubanezesh te njohur. pi grapa me erera te cuditshme.

shpesh humb ne poker, po shuma te vogla, per te cilat bo sikur i japin ate charmin e mal de vivre...

Ti ke nje kompleks te forte prej katunari qe perpiqet te duket cool.relax be comfortable in your own skin.merr shembull nga likja .

e kam, e kam, po bursen e mongolise prap s'e di dot. smiley

me kto kshillat e papreme mjeksore, ti prap s'besoj se je fut gjekun infermjer knej, po? smiley

Gjithçka blu.. smiley Shume fort e percjell mesazhin presidenti... 

Po c'ballo aman. Fjala eshte gjoja ballo- po asgje tjeter si shkon per shtat asaj fjale. Ku I Kane tuxedos keta?! Ska ballo pa tuxedos! lol 

smiley si je per detaje... apo s'jane te bardhat tani. 

smiley

Nuk di a kane kercyer dhe te ftuarit apo vec kane pare shfaqje si kercejne profesionistet? Une kam degjuar qe ne ballo te ftuarit kercejne.

Ta kishin quajtur Gran Gala Presidenciale te pakten..jo po ballo presidenciale..perseprapthi ç'do gje!!

Tuxedo thot njona. Me shpejt do kthehet jezusi ne toke se do shkoj tuxedo ne bathore o goc ca flet. 

meqe jemi tek seksioni vip i sofkes, sapo lexova qe z. sokol balla qenka ndare nga e shoqja.

pytja kryesore qe kom ( mfalni padijen): kush eshte sokol balla. dmth ca eshte ky? pse eshte vip?

cma kujtove kete Kol Ballen, gazetar te top-chanel eshte..

nejse, vjet ne janar e pashe rastesisht ne aeroportin Athines kete...  kishte veshur tuta sporti,pambuk, ngjyr gri me duket.. tamam halabak!  bile dukej figure akoma me groteske, kishte veshur edhe nje bluze ngjitur pas trupi,por nja 2 -3nr me te vogel, ose si duket e ka pasur  ate bluzen kur kishte barkun nja 10 kile me te vogel..smiley

Beluli, une kujtova se halabaket vishnin tuta "fesh-fesh" smiley

halabaket veshin tuta fesh-fesh, mundesisht adidas..smiley  

nejse, per rastin e Kol Balles me keto tutat pambuk pershtatet me mire, karagjoz!
 

bah, se ma solle ne mend. po si mer burr i dheut, ne cdo aeroport e stacion treni, europe apo US, i njifshe nga kjo!!! edhe nga atletet. seriozisht. erdh i koh qe u afroja si tinez me nigju ca gjuhe folshin. po mos ishte shqip, dore me nji rumunce.

weird!

ne shqipni robt me peshe jon o gazetar, o politikan.

mer ia lerofsha, si nuk nigjova nji vip, sa per moster, te jet inxhinier, fizikan, kimist, matematikan, kshu zanatesh me nje fjale. no way. gazetar, dore me nji!

noi thashethem tjeter, shpejt e shpejt pa ardh adminoja, a ka? Duhet nje seksion VIP i Sofkes nje here ne jave, qe te marrim vesh nga dynjaja... smiley ca behet andej nga perendimi oksidental...

 Nusja e djalit të ish-Kryeministrit Berisha shfaqet me veshje luksi dhe çizme Valentino super të shtrenja në jeten e përditshme që nuk nguron ti shfaqë edhe në profilet e saj në Facebook e Instagram. Si në këtë foto, ku e fejuara e Shkëlzen Berishës mban veshur këto çizme Valentino që shkojnë rreth 2 000 USD referuar faqes zyrtare të Valentinos.

Duket se Shkëlzen Berisha nuk kursen për gruan e dytë të cilët tashmë e ka përkrah edhe nëpër ceremonitë zyrtare sic ishte edhe mbrëmja gala e Presidentit për festat e fundvitit. “Woman in black”, shkruan Armina Mevlani në postimin e kësaj fotoje në Instagram. Duke iu pergjigjur interesit të shoqeve në kete faqe thotë se “po i bëj reklamë linjës sime të geta-intimo”. Me sa duket bukuroshja Mevlani nuk mjaftohet më me modë por i ka hyrë edhe botës së biznesit

Me sa duket bukuroshja Mevlani nuk mjaftohet më me modë por i ka hyrë edhe botës së biznesit

Burri ka qene pak holle keto kohet e fundit keshtu qe duhet te punoje gruaja.

Kete te dyten nuk e ka kusheri ky Kapo?

Nuk thone kot qe seci me pare eshte me i liri.smiley

Nuk e kuptoj logjiken e kesaj prurje, por ia vlen per te pare keto çizme super te bukura! smiley

kshu doli ene nexhi m'vakt o kapo. me cizme te zeza. kom mi kom.

nuk i eci mire me mrapa. 

do thush ti qe me c'u priste i heci hezber...muhabete makiatosh e espressosh... mire xhanem, nuk jom kundra. edhe ashtu mund te merret...

Koha për ballo

Të rraskapitur nga tërheqja e kalit të drunjtë deri brenda qytetit, ata fshinë djersët, shpatat iu rënduan befas, parzmoret u bënë të nxehta prush, mburojat, helmetat nuk mbaheshin dot më, i flakën përtokë të gjitha dhe thanë atë që ndoshta s’e kishin menduar për vite me rradhë: “It’s party time”! Kështu foli Kuintusi i Smirnës. Dhe Kuintusi i Smirnës është burrë i ndershëm.

Tremijë vjet më vonë, në anën tjetër të botës, pas kurës anti-alkool mizorisht të gjatë, pra pas atij muaji sikleti që s’donte të mbaronte kurrë, aktorja e re L.L. gjithashtu s’duroi dot më, i flaku tutje gjithë ato soft-drinks, çokollata, video kuruese e teddy-bears dhe thirri duke rrëmbyer telefonin pink: “It’s party time”! Kështu rrëfen paparaci G.G., i cili e ndoqi pas që nga çasti kur ajo doli nga klinika, duke fiksuar midis të tjerash një çast me vlerë të paktën 30,000 dollarë: L.L. duke krruar të ndenjurat. Dhe G.G. është burrë i ndershëm.

Sado të ndryshme skenat, kronikanët, dekoret, karakteret, rrjedhojat – se pas “ahengut” të parë filloi kapitulli i fundit i njërës nga dramat më të mëdha të planetit, pa të cilën arti dhe letërsia e sotme s’do ishin këto që njohim ne, ndërsa pas “ahengut” të dytë u thyen nja dy-tre gota, një thua fallso, L.L.-në e mori në rajon një polic i lumtur që po prekte një celebrity dhe të nesërmen stacioni E! i kushtoi një orë të plotë skandalit – pra sado të ndryshme ngjarjet, njëra heroike, kurse tjetra vanitoze, ato prapëseprapë takohen në një pikë, dhe pikërisht aty ku dikush pas një tensioni të gjatë papritur thërret: It’s party time! Është ora biologjike, me bioritëm, që i bie alarmit, që don të të përmendi nga hipnoza gri e mugëtirtë e mendimeve serioze, vetullngrysura, e lodhjes vigane të mbajtjes mbi shpatulla të të gjitha halleve të planetit, të halleve të sotme, të djeshme dhe të së ardhmes, nga vrima e ozonit te vrima e “zollotës” së një politikani a artisteje, nga ngrirja e rrezikuar e Arktikut te ngrirja e deputetit dhe armikut, nga kriza nukleare e Aksit të së Keqes te kriza imagjinare e Parlamentit të Teneqes. 

(vijon)

Dhe rrugët e Atij lart janë të pashpjegueshme, ai i bie ziles zgjuese herë me anë të vitheve e gjoksit të pakrahasueshëm që kaluan pranë e lanë pas një shtëllungë parfumi të panjohur që ti je gati ta ndjekësh deri në greminë a në sketërrë, herë me anë të një evgjiti të palarë, por çakërrqejf nga tryeza fqinje që të thotë “pi, mos rri i vranum”, e herë me anë të një çengije, për të fjetur një herë me të cilën, ti dhe çdo fantazi në tregun Fata Morgana. Por ora e shpirtit, si çdo orë në këtë dynja, mund që pëson defekt e prishet, mund që çakërdiset e merr kot dhe zilja shpëtimtare nuk i bie. Nuk të përmend nga ngrysja, s’të çliron nga pesha e dhembkave të gjithë botës që ti i mban në krahë si hamall me pardesy firmato, s’të çliron nga duhma e afshi i mitingjeve ku le zërin dhe mendjen më të shëndetshme në një trup me rrufë, s’të nxjerr nga minierat angleze të qymyrit të shekullit të 19-të, që bashkë me fytyrën të nxijnë dhe shpirtin. Alarmi s’bie. Heshtja është më e frikshme çdo dekikë. Metastazat e militantizmit janë të pandalshme. Tumoret e dëshpërimit dhe “humbjet prore” bunkerizojnë gjithë përfytyrimet. Si gjumecës ti mban drejtpeshim atje ku do rrëzohej gjithkush, “This boots are made for walking”, kurse këto duar janë bërë për të duartrokitur rrokje të zjarrta. Kurrë për një kapje beli në vallëzim a ledhatim flokësh. Pale më për ndonjë çast dobësie a marrëzie të bukur; kjo është vite dritë larg nga universi mitingor ku prapë siç i dëgjuam po çirreshin, po brohorisnin liderët e tyre, të mbledhur shuk nga i ftohti, me këmbët prej kombi në ujët e pellgjeve, po valëvisin çadrat dhe flamujt politik nën fishekzjarre dritëmëdha.

Party i trojanëve, megjithëse solli katastrofën, tregoi që ai komb s’kishte vdekur shpirtërisht, as pas dhjetë vjet lufte, as pas përrenjve të gjakut e lumenjve të helmit “s’i ish prerë damari i qejfit”. S’ka gjë më të trishtuar se një komb që iu prish ora e brendshme dhe humbi aftësinë të thotë “It’s party time”! Thonë që të prishësh një dasëm është më keq se të prishësh një xhami. Dikush do ketë prishur një dasëm një herë. Krushqit kokëulur, i zoti i shtëpisë i nxirosur, gjindja e dambllosur, zeher: më keq se të prishësh nje xhami! Po t'i prishësh kohën për party një kombi?

(vijon)

Kur vienezët anulluan Ballon e Operas (të famshmen dhe unikalen “Opernball”) për shkak të luftës së Gjirit (1991), kjo u mor si respekt për tragjedinë. Në fakt ishte triumf i luftës, i së keqes. Lotte Tobisch, dama e madhe austriake organizatore e Ballos së Planetit, më vonë e pyetur se pse një ballo e tillë vazhdonte kur në Bosnjë bëhej luftë, u përgjigj thjesht: kështu është kjo botë, ca vriten dhe ca dëfrejnë. U bë gabim që u anulua më 1991-shin, tha Lady i vërtetë vienez. Shumë e morën këtë për cinizëm, përfshi këtu sinqerisht tuajin të nënshkruar. Në fakt nuk ishte ashtu. Lady i dinte më mirë këto punë. Ne të tjerët do bënim mirë t’i mbanim fustanin e rëndë tek zbriste shkallët e mëdha të Operas Shtetërore Vieneze. Po të kishim aq fat, kuptohet. Ne vinim nga një vend në të cilin pas vdekjes së diktatorit u propozua që për një vit të mos bëhej asnjë dasmë! Kombëtarisht. Kur, siç thosh Lady shqiptar Kako Pinua (homologia e Frau Tobisch-it), “dasma do ketë edhe në ditë të kiametit”. E si mund ta kuptonim ne Lotte-n? Ne vinim nga vendi ku thuhej shprehimisht: “ti duhet të mësosh ç’është urrejtja”! A thua se urrejtja është trigonometri. Ne vinim nga vendi ku koha për party kishte ngrirë. Ku njerëzit ishin të zënë me luftëra shterpë. Një herë e një kohë thuhej se ishin bërë palë me trojanët dhe dherat e tyre shkundeshin drejtpërdrejt nga tërmetet që shkaktonte Zeusi dora vetë.

Më 15 shkurt, pra të Enjten që shkoi, fraza magjike “Alles Walzer” në Operën Vieneze e zbukuroi edhe një herë botën. Duar njerëzore u bashkuan jo për duartrokitje mitingjesh, por për vallëzimin vetmor. It’s party time! Një zile e gëzueshme ra përsëri. Si për të zgjuar orën e prishur të militantëve të të gjitha ngjyrave, krahëve, marrëzive, vetvrasjeve, “pa dallim feje, ideje a krahine”. Nuk mungoi ashtu si manushaqet në shkurt. Ardhtë e mbarë!

18 shkurt, 2007

Kur vienezët anulluan Ballon e Operas (të famshmen dhe unikalen “Opernball”) për shkak të luftës së Gjirit (1991), kjo u mor si respekt për tragjedinë. Në fakt ishte triumf i luftës, i së keqes

triumf i bythqirllikut. Austriaket popull kurv me histori, " s jan per Luft, jan vetem per martesa" thon gjermanet per kta kusaret e alpeve qe i ngreni ju ne piedestal me nje Inferioritet qe te vje me vjell.....

po vill, er daje. vill.

po mu s'di pse ma thu ket muhabet.

se kisha me ty mer daj,mos e mer personalisht.  Ishte me teper shprehje retorike, ose deshire per mei ra me kar kokes t gjith atytne bythqirave qe poshterojn Shqipnin.....me i mbajt fustanin Lottes.

mir, po mos shkruj posht meje kur s'e ke me mu.

hajt t'majt e jotja.

Ardhtë e mbarë!

Dhe ajo ashtu erdhi! E mbare! 

nga letersia e socrealizmit Ron:

ne pallat, mbreti Zog jepte ballo pernate

smiley

doja me kallxu qe s'kemi gjo hic me ballot. 

Nuk e ke kallxu tamom, pse s'kemi gjo hiç me ballot?

Eshte fakt qe i vetmi program i lejuar televiziv RAI nga shok Enver (e sigurte qe ishte dora e tij) ka qene pikerisht kjo ngjarje austriake. Eshte lejuar vit mbas viti, dhe kur jipej Tirana behej shkretetire, vetem une dhe Palluqe Vrapi ishim ne rruge.

Ne ate situate lejimi i ballos se Strausit ka qene nje absurd i pashpjegueshem (jo vetem nga pikpamja trigonometrike), sepse ishte çfaqja me borgjeze e mundshme, shume me teper borgjeze se Canzonissima ose Woodstocku.

Ne vinim nga vendi ku thuhej shprehimisht: “ti duhet të mësosh ç’është urrejtja”! A thua se urrejtja është trigonometri.

Jo, s'nuk, urrejtja (dhe dashuria) eshte edhe trigonometri, dmth mund te mesohet si lende ne shkolle.

Psh kjo virgjeresha austriake qe levdon ti eshte katranjose per kete pune sepse ngaterron dashurine me defrimin.

 

i ngatarro ti, po s'i bo gjo.

e kom llafin per ballon, se kto te tjerat nuk me hyjn ne hesap.

notenemire prej knej.

ti po flet per kte.

dhe jo, nuk ka paradox pse e lejonte enver hoxha perjashtimisht.

paradoxi eshte tek sqima e popllit me galloshe dhe pellgje. po zaten pranej na ka pas njit miqsia me ruset dhe leningradin ne. pun te thella kto, qe nuk zgjidhen me karikatura.

Une ngatarroj ballot, sinjora Bertini ngatarron qefin me dashurine, dmth ndarje shoqerore e punes.

Pikerisht per kete arsye perdor karikaturat. Psh nepermjet karikatures tregoj se keto pune nuk zgjidhen nepermjet thellesise se artit dhe poezise, aq me teper ne sallonin mondan te sinjora Bertinit.

 

e kom llafin per ballon, se kto te tjerat nuk me hyjn ne hesap.

Ne tregimin tend me lart  shof se kto te tjerat te hyjn ne hesap, prandaj u futa edhe une ne hesap.

 

....dhe ne oret e vona , i vinte nje pajton me kater kuaj...prej shkolles femnore" Mbretnore "  te Dakes, me koce te perzgjedhura, sipas shijes hallvaxhiut te Burgajetit...! 

" Hallvaxhiu na u be mbret !" F. Noli 

Shume mire Presidenti! Vigjiljet apo prag festat,e  kerkonin t'i kremtoje me nje ballo,apo me nje atitude ashtu sic do e meritonin.Aspiratat, s'kane dhe s'do kene asnjehere te shame,pamvarsisht nivelit tone, ndoshta te pamundur per t'ju pergjegj ktyne aspiratave.

Te rrime shtremet te flasim drejte: komunistet 50 vjet nji ballo nuk bone!

p.s. Menaxheri i ballos kish qen Ermal Mamaqi. Hallall ja bofte zoti Mamaqit. Per tja u qi nonat tironsve, u hiku jeta tu honger qyl prej katunarve. 

balloja do aristokraci prej verteti.

qe ne na mungon. 

nqse do me pysnin a do nje shtrese aristokrate ne shqipni (shum-shum 200-300 veta - aq do nji ballo) apo nji rrug te dyte te kombit plus nji plantacion industrial te fuqishem (falas te gjitha), do u menojsha shume gjate. nuk e di ca do kisha zgjedh. dmth varet nga momenti, po me shum me siguri qe ano nga ajo shtresa e holle e aristokracis, 70-30, shoqnu me rihapjen e kafes kursal.

Derrat ne parade! Rrofsh Jaro, rrofsh! Gjetsh nga i sebep cdo muj!!

Tironc le, nuk bohesh!
Njerzit perpiqen me u permirsu,nga momenti qe e shohin veten te pamjafteshem per t'ju pergjigj ambjenteve qe s'u pershtaten dot>

Problemi qendron tek njerzit qe ambjentin qe kta e synojne,ata menojne qe asht  i paracaktum si ambjenti i tyne dhe kerkush s'ka te drejte t'a synoje.

Aristrokat lind e nuk bahesh!

 

Une jam klase puntore o shok! Nuk ja thom fort nga aristokracia. Derrat ama i njof; anej nga lejohet bile edhe i gjuj cdo 2 a 3 muj. 

Klase puntore mire,po klasa  puntore kishte ne aristokracine e klases puntore. smiley

Te besoj o pjeter; une vet nuk e kam pas kenaqsine me e perjetu. smiley 

Pejretimi dhe ndjesija jane e njajta gja - te gjykosh tjetrin si derr,do te thote se ne raport me te,e ndjen vehten aristokrat.

NJERI mer Pjeter, cer lesh aristokrati?! Ti identifikohesh me keta derra? Me ke? Me Berishen, me Bashen apo me Mediun? 

mire mo mire,tjetri perpiqet me kriju nje atmosfere, edhe pse s'e ka brumin per petllat qe do te duheshin.

dy gjonat qe i mungojne shqipnis ne menyre uleritese jane aristokracia dhe shtresa intelektuale. kto perbejn berthamen e kombit, antitrupat e tij.

vobektesia jon aty shprehet me se qarti. nuk shprehet te lypsat, se lypsat gelojne edhe ne upper west side sa per at pun.

amerikanet nuk e kane te paren (aristokracin), dhe e mbulojne disi me te dyten, me zor, me perpjekje te medha. munohen edhe me familje te pompume me zor, si kenedit psh, ose busht tani me von.

amerikanet nuk kane as epos, psh, pranej jon te detyrum ta bejne ate me pare e teknologji ala star-wars.

gdp-ja dhe e ardhura per frym jane vetem dy indekse me kallxu mbrothesine reale te nji kombi.

Kom dyqonin te selvija hej usta murat

me e mire e oma se e bija hej usta murat

 

me thuj nji, nji vend muslimon me demokraci funksionale sot. Its that simple. Mbase ngaqe edhte kaq e thjeshte eshte dhe e veshtire per tu pa.

well, ktu vim pastaj te ai muhabeti me noel: ca na prishi, turqenia apo komunizma, kultura apo idelogjia. 500-shja me perpara, apo 50-shja permrapa.

per mu osht e qart si drita e diellit. biles them qe 500-shja polli 50-shen.

indonezia, senegali, malajzia

Mire, terhiqem. (Duhet te kisha pyt me thuj 4 vende)

Cimo, correct me if Im wrong, por kto te treja ne nji studim statistikore do te quheshin outliers edhe do veheshim onash. 

Ah tha sikur te kishit sadopak njohje ne statistike! smiley

 

 

te kapi mat stalkeri ktu. t'i numeroi, tek e tek e tek! smiley

i katerti : Kirkizistani (qe ne terma te demokracise parlamentare eshte fiks, po fiks fare me ne)

 

smiley

 

me ke po qesh, me ne apo me kirikizet ? smiley

opo te qeshim ka rendesi... smiley

edhe mongolia.

me burse, babam! smiley

Muslimon jon mongolet? 

Nese po, athere kjo shpjegon shume! 

vec era e di sekretin

dhe bari ne stepen mongole

ej, pa shaka : Senegali eshte vitrine ne Afrike : asnje grusht shteti qe prej indipendences! Dhe 85% musliman !

Por seriozisht qe jam i bindur se besimi nuk ka fort 'lidhje' me ate qe e quajme me mirekuptim demokraci. Biles desha ti futesha Iranit por po e lej... smiley

e po iki m'shpaj...

nder robt me te qut qe kom taku ne jete, dy jon iranian. njoni me i ri se une dhe e kisha shef. imagjino. jon ndryshe.

me nji tjeter hanim dreke jo rralle. ishte nji si verande ne atlanta, ku shpesh rrifte nji fllad i lehte. iraniani me kallxonte historit me Leyla, apo udhtimet e veta ne kufi me afganistanin para se t'ia bonte bam anej, dhe qahej vazhdimisht per arabet, at kultur inferiore qe u ra me qafe, thoshte... smiley

gjith kto si nja 10 vjet te shkume. ja, m'u kujtun, edhe pse pa lidhje me temen.

Gjynof qe nuk e numrove Turqine, atje Erdogani me vota sundon. Plus qe grushtet e shteteve historikisht i kan bo laiket. 

turqia eshte asi nen menge. ruhet per nji moment te veshtire ne debat.

pastaj stambolli, pamuku, ajo dashni pa fund mendafshi e xhamije blu... taksim e canakala... edhe ca boronica duhen, dhe qe ku dul xheneti mbi toke.

ore meqe ra fjala...ca u bo me ate aristokracine osmone ne Turqi? 

Bojne ballo ato?

ke pyt tamom si per operacionin "bolla e zeze". pyt belulin per me teper. smiley

later, man. thx ty dhe stalkerit per muhabetin.

nqse do me kuptu istorin e shqipnis, robi duhet me patjeter te lexoj nji paragraf te vockel te sabri godos te skenderbeu, ku pershkrun krujen pas pushtimit perfundimtar nga turqit.

jane disa rreshta. ato duhen skalit ne gur te qendrueshem ndaj shirave acide dhe te vehen te ai monumenti i turpshem i pavarsis.

paragrafthi pershkru qytetin e zbraz qe po u mushte kadal me ardhacak nga katunet malore... fytyra qe te shifshin si te mpita, misioni kryesor i te cilave ishte biologjik: mbijetesa. gjithe pjesa qytetare qe kish jetu krujen dhe rezistencen e lavdishme, kishte ik.

aty mu kujtu i pytje qe me brente si igrasia rheumatikun, kur shifsha krutont e sotem, keta qe reren ta shesin per fare, tipa tregtaresh plot, gjith kohen tu bo muhabete shpijash qe shiten, malli, cmimi, pazar tipik turqenie. thosha: po si ka munci qe kto jon pasardhsit e asaj qendrese qe mahniti gjith europen.

pastaj me vinte sabriu ne ndihme, me ate pershkrim prej gjeniu, qe s'di si e ka bo, por e ka bo!

Ah sa komente ziliqare

Pse shokët antikomunistë qëndruan kaq të Mpirë në këtë eveniment që i dha shpresë populit se

Aristokracia nuk vdiq / nuk vdiq por është gjallë / sa të ketë Vuçidolsaliun në ballë ..

Vetëm e përnderta Alba u kollit njëherë , fshiu hundët dhe tha " vazhdoni ju se mu më ka xanë gripi " Po shoqja Gjëmbi e të tjerë shokë e shoqe Luftarakë nga aradhat antikomuniste , ata që shqyen kulshedrën komuniste se ishte kundër ballove , pse nuk ndihen në evenimentin më të Shquar të jetës së tyre , që errëson dhe atë simbolin Europian të Vienës ..

Një Ballo me langaraqë smiley

 

Aristrokratet jane ata qe shkojne ne vende ku hyrja eshte 50 euro e lart,mbushur me roje te veshur me te zeza qe mbajne rregull(çfare absurdi per aristrokracine) kercejne muzike komerciale,kane tavolinat e rezervuara e paguajne per parkim sa me afer hyrjes..ata nuk shkojne ne koncerte se ka shume rremuje,nuk pijne bire( e aq me pak moretti),nuk tregojne kush jane,duken si te trembur kur u afrohesh,qeshin si me zor dhe perdorin taksi !! Eksperience personale kjo..

robi duhet me patjeter te lexoj nji paragraf te vockel te sabri godos te skenderbeu, ku pershkrun krujen pas pushtimit perfundimtar nga turqit.

ja nje pjese e Godos para pushtimit nga turqit:

Fillimisht ai ka qenë katolik me emrin Gjon Kastrioti. Por erdhi një kohë kur pa se nuk mund të nxirrte përfitime nga Venediku dhe Vatikani për zgjerimin e pushteti të tij dhe atëherë u kthye në ortodoks.smiley
Më në fund, para vdekjes e spërkati kokën e tij të zbardhur për të tretën herë dhe u bë mysliman, sepse u thye në luftë nga turku, iu morën peng të katër djemtë dhe ai u ngujua në kalanë e Gurbardhës. Atëherë duket se ka vënë emrin Hamza.”smiley

...eshte edhe ajo tjetra qe ka maskruar shqiptaret muslimane por nuk eshte veni.

Kur I mbaron mandati ketij aristokratit tone?

Kur thash qe do ta bonin Mukjen 2 bijte e eterve nuk me besut!!!!

Nejse, rendesi ka qe Palo*ja do kthehet ne parlament per te miren e shqiptareve! Nuk mund ta lene parlamentin pa opozite or tij!!!

Apo profetikja date, 24 Dhjetor? smiley

E bone, kur mos kem njeri...e bone! 

smiley

"Basha: PS-LSI të jetë konstruktive!"

Kjo thirrje thote shume!!! Shapi nga sheqeri o Ron!!!

Po ca i kushto mer Bame me qen pak konstruktive? smiley

Po konstruktive eshte dhe moda mer burre! 

E vune re qe Amerikoni i kish cu Kukan? kryekomunist cekosllovak ky, i trajnum sic duhet ne USA... Te kujto ato misjonet anglo-amerikone prane Shtabit te Pergjithshem... smiley dhe wiill in dhe skaj kips on ternin...

A e nisim i tip llotarie? Kush do ta permeni Mukja II i pari? Fevziu, Tan Hoxha, apo i cakerrdisuri qe i kenote mollaqeve te Ciljetes nga maj ndarses perball TEG-ut? 

Pavarësisht takimeve të sotme të europarlamentarit Eduard Kukan, duket se nuk është arritur një marrëveshje për rikthimin e opozitës në Kuvend.

Kjo gjë është konfirmuar edhe nga ana e kreut të opozitës, Lulzim Basha, në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së.Ai u ka thënë deputetëve demokratë se negociatat do të vazhdojnë edhe nesër me telefon.
Ai u ka thënë deputetëve të vet se do t’i vërë në dijeni për hapat që do të merren në vijim.

....po ku firmos Rama o tu mbyllte e mendjes smiley

Ka lezet Basha o burr, po ik mos ja keput kot. Robi qe kujdeset per veten do te kujdesej edhe per Shqiperine! Nje here ne jave e perdor kenane!!! Sterr, sterr koka!!

Ksaj rradhe paska bo OD ne boj flokesh! smiley

ej seriozisht, po si nuk projekto 1 miligram besim te vetja ky njeri?

Sa here qe flet duket sikur te thote, please help me.

Sa per besimin ca me te thon, ti je i verber, je idhtar i bijeve te eterve e nuk ke si ta shofesh rrezatimin e tij prej lideri!!!! Pyt kapon po deshe, po nuk te tha PO!!! Berisha eshte lideri defakto dhe i perjetshem i PD-se!!! 

Apo e kishe per Bashen ti? 

Po mir mer, eshte icik metroseksual... e ca pastaj????

metroseksual ishte edhe ky, po kur vite puna per politike...

Po mir mer, me thuj ti kush i ka ngja babes se vet 100%?!!! 

Aludime te pabaza dhe tendencioze!

Rono, k'shu thojshin edhe per Ramizin : "Po k'tij çi duhet politika e madhe ??" por Ramizi gjithmon buzeqeshte dhe pastaj thoshte me vete ne darke : "ah moj Argita, me fal Nexhmije, ç'me bere"

 me vete ne darke

tendencioz...

Hajdutet

fullanat

putanat ,

kriminelet

shkojne

ne ballo

pizevenget!

mjeranet

kafshata

migjeni

verdhacuket

duart e thara

shesin fara

nena e pashpres

jetojne burgjeve!

per nje kore

fukarenjte

barkboshet

te fryre

te enjtur

me premtime

te thekur

shitsja e shkrepseve

me endrra pasanikesh

kish pasur

dhe ajo

prejardhje

shqiptare!

Berisha duke zbritë shkallët ...Mbajeni burra ...smiley Ky ka për të përfundu më keq se "ty Xheviti "

Shënja e parë e pleqërisë së thellë është GUSHA . Në se i ke mbushë mëndjen vetes se ke qenë një farë " Gjeli " apo " Kapo " smiley  në rini , e ardhmja është me gushë si lafsha e Gjel detit . Iku , thereni shpejt për vit ri se po e latë dhe këtë vit , do u mbush me Glasa Kapoi dhe nuk ka burë none që ja heq Erën e Glasave SHQU-popullore për dhjetra vjet !

Apo dhe Ballua e Dordoolecit këtë pati si Ide ..Kurban Gjel detin smiley 

 

Kerkesa qe ka bere opozita e ballos se fullanit and co per te zgjidhur "ngercin" politik me Kukanin eshte me qesharakja ne historine e politikes: 

Nga takimi merret vesh fare pak, por e sigurte eshte qe ne dokumentat mbi te cilat po negociohet eshte shtuar edhe nje pike tjeter, ajo e mosperdorimit nga ana e mazhorances e shumices se cilesuar prej 84 votash, pa patur me pare konsensusin e opozites. 

Dmth, ju fituat 84 vota, por beni sikur keni fituar 83, ose ne nuk luajme e do destabilizojme paqen, sigurine dhe ekonomine e vendit. 

do destabilizojme paqen, sigurine dhe ekonomine e vendit.

smiley

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë dha masën e sigurisë për pesë personat e akuzuar për kalim të paligjshëm të kufirit 

Filloi izolimi!!!

smiley

vetem zana i mungon peshkut dhe gezuar festat pastaj.smiley

jo vetem zana ..................Ruzhdija ishte qershia mbi torte

Paleantologet dhe studjuesit e IQ spjegojne nivelin e inteligjences se qenieve te gjalla me formen e kafkes ( eshtrave te kokes).

Shkencetaret darviniste thone se transformimi i  majmunit ne njeri u shoqerua me ndryshimin e madhesise dhe raporteve fytyre - kafke. Gjate ketij transformimi, volumi dhe masa e fytyres filluan te zvogelohen, ne nje kohe qe pjesa e kafkes qe mbron trurin filloi te rritet ne volum. Normalisht gjerat qe perdoren me shume fillojne e zhvillohen, pra edhe perdorimi gjithmone e me teper i trurit shoqeroi kete transformim.

Deri ketu, asgje e re, thjeshte kujtese.

Tani, rri e shoh ne nje foto ketu me siper profilin e Fevziut...

Konluzionet i nxirrni vete.

P.s. Mua menjehere me erdhi ne mend nje bidon i vjeter vajguri qe kishte gjyshja ime 50 vjet me pare...

Opozita kthehet në Parlament dhe rimerr plotësisht funksionet e saj parlamentare duke iu shmangur bojkotit të Parlamentit dhe komisioneve të tij; ndërsa mazhoranca qeverisëse nuk do të përdorë shumicën e cilësuar prej tre të pestave, duke anashkaluar opozitën, por do të punojnë së bashku me opozitën për të gjetur konsensus për reforma të rëndësishme sa herë që është e mundur

smileysmileysmiley

Gjithmone kshu kto te dergumit e perendimit! smiley krahun shpatllave dhe...

ojo qe me "intrigon" eshte kush do te jete Sejfulla Malishova i Mukja 2.  

Ymer Dishnica mer se e ngatarrova! 

Ai qe mori pjese ke ballua modhe? Apo ai qe thosh se nuk i pelqete etiketimi demode "burg"?

ej, se po pertoj me germu smiley : kush mori pjese ke ballua modhe nga ps-ja ?

ps2: po qe arben malaj, nuk quhet

Paska bo ballot? Cfar idioti mor zot.

Imagjinoni ca do kishte shkruar Faik Konica per keto ndodhite e Shqiperise se sotshme. smiley

Cer bohet mer? skish te ngopme tjetri...

luftojne komunizmin o Bame

interesant Rono; cer mun ta boj robin te kerkoje te hakmerret duke godit nga mrapa? Me ate lloj urie? 

urrjetja ndaj komunzmit manifestohet ne lloj lloj menyrash o Bame. 

Nuk po mor vesh ca i ka bo kokolepsi?

Dmth e mor me men qe maksimumi fjale duhet ti ket thone, se ne peshk pervec se fjaleve ske me ca me gjujt tjeter. 

Nuk e di, intensitet shume i larte, hakmarres! Po edhe shume voluminoz... skish te ngopur mer...

Ka prit 50 vjet per hakmarrje o Bame...

po mir mo burr, po drejt e ne? 

Ne c'ngaterrese te fusin fjalet! Po verja "Mbremje" emrin, qe edhe zonjat te mos ndjehen ne siklet kur nxjerrin nga sepeti gezofin e gjyshes. smiley 

mbremje tematiko-defrimi

Fiks. Tematika eshte bamir-esia.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).