Le te perpiqemi e te bejme disa parashikime nese PD-ja do te hyje ne kuvend keto dite, apo do te vazhdoje bojkotin. Sipas, kreut kukull te saj, zotit Basha, nuk do te futen, pasi nuk besoj qe PS-ja t'ju lepije prapanicen sic kerkon ai. Nga ana tjeter ka oponence brenda radheve te saj per tu futur ne parlament. Nese futen, cila mund te jete justifikimi?  

10 Komente

Ne hall te modh qenke o Kozi.

Ne fakt ne hall jom se du me e gjet se cfare preteksi do qisin per me hy mren.

shume shpejt ne shqiperi vjen pervizite presidentja e Kosoves. me ket rast PD-hi do shkoj ne parlament per rrespekt te Presidentes. smiley

Do shkojne, aq, dhjete min mjaftojne, dhe do e bojkotojne prap legjislacionin tjeter, plus dhe rroga ecen, edhe kuazi qetesohet.smiley

Kesaj i thone me e bo si dhjaksat!  smiley

....deputetë demokratë u shprehën se asnjë deputet nuk mund të zëvendësojë listën aktuale, pasi “të gjithë demokratët janë në një mendim kur flitet se mafia ka pushtuar Parlamentin, ndaj mandatet janë të popullit e populli do dalë në rrugë për ta rrëzuar këtë qeveri. Nëse guxojnë të vënë dorë mbi popullin e pakënaqur nga Edi Rama, nuk dihet se çfarë “tymi” del në Kryeministri”. Kjo ishte përgjigjia nga selia blu mbrëmë vonë, ndërkohë që po përgatiten për protesta të mëdha, të cilat dihet si fillojnë, por nuk dihet se si mbarojnë

Pra po pergatiten per nje grusht shteti si ne 1998-ten? Por ju duhet edhe nje i vrare qe ta perdorin per te shqyer deren e kryeministrise. Ke thua t'ia kete vene syrin Saliu kesaj radhe? 

halle, halle, kjo dynja.

Me thënë të vërtetën dhe me qenë Realist..

Askush nuk e ka kuptuar se çfarë e përse qe ky bojkot ?

Kishte njëfarë kuptimi deri tek imponimi për ndëshkimin e " rrahësve " të themi dava jave . Por për më tepër ajo është më se e qartë . PD-hin e kishin Braktisur ngado dhe po shuhej . Ndërkombëtarët vajtën gati Një vit e gjysëm dhe i dhanë shenja Lultimes , të " braktiste " babasqapin nëse donte të kishte vend në gjirin e tyre . Fakti që u ekstremizua ky "palo bojkot " ishte vetëm kompleksi i Inferioritetit të Bashës .Njëlulushankë buzëqumësht që alfabetin e drejtimit të Partisë e mësoi nëpërmjet Kurtheve të Intrigantit Bajraktar sali Qenefit .  Vendim personal i tij pë të thënënë Europë " jam dhe unë ktuna ", duke e ditur shumë mirë fundin e kësaj nisme ...rikthimin në parlament ...nuk ka snjë argument tjetër sado Drafte, Stafte e Rezolutafte të bëhen .

Ku ishe Hiçgjëkundi ..

Në Europë janë të Bindur se kjo Parti nëse nuk çlirohet nga kthetrat e Intrigës , Pritave , Kurtheve , Tritoleve dhe Krimit , Presioneve me dosje korrupsioni , të mbjellura nga sali Qenef berisha si shtyllat kryesore të veprimtarisë së saj , ajo parti , dmth PD-hi , nuk ka për tu bërë Kurrë PD

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).