Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa censurë - 80

359 Komente

Nuk pritej ndonje gje prej tyre Belul.. Te shohim nqs do ta cojne ne Arbitrazh FSHF-ja.. 

Tamam e kan thene, jetegjati nuk behet jeteshkurter

Thone qe do lejohen dy pula per shpi, meqe jemi keq me vezet.

Veza u shtrenjtu se ballistat hajn pula.

Thone se do bejne nje Mukje te dyte, marreveshja do jete pula per pushtetin.

smiley

11 premtime te mbajtuara! - do thonte galilei smiley

kujt ja merte mendja, po ja qe fanari ndricon akoma

po po qeverija edhe per urgjence nuk te dergon ambulance por te keshillon te shkosh me kembe vete qe mos te vuash nga varicet
 

Ouch... Duhet te kete qene peshk pa dhembe ( ekziston nje i tille?)  se te jete si ngjala s'besoj se do eksperimentonte me te... 

Shifra te frikshme per Greqine e pas krizes

1 milione greke kane humbur vendet e punes

30% te bizneseve kane falimentuar dhe mbyllur

38% ulja e rrogave

45% ulja e pensjoneve

30% reduktim i te ardhurave per cdo familje

42,8% rritje e vdekjeve foshnjore

190,5% rritje e papunesise

272,7% rritje e nivelit te depresjonit

35,5% rritje e borxhit publik

84,3% reduktim i aktivitetit ndertimor

98,2% rritja e nivelit te varferise

2 persona vrasin veten cdo dite

 

Parta ekstremiste e djathte Sveridemokraterna refuzon votimin e buxhetit dhe detyron Qeverine e prosazgjedhur Suedeze te shpalle zgjedhje te parakoheshme ne mars te 2015.

Na bo nei interpretim artistik. Ajo e mesit me duket si: kerce majmuni kunj me kunj.

Ta fillojm nga e para them. Nga doodlingu kryeministror.

Tek e para ku eshte skedula e kryeministrit dhe me ça merret gjithe diten smiley

Kurse e treta,

ma jep icik dylbine ... valoka silikoni ke plazhi nudist  

s'ke pa linjen kur i transportojn me ambulanc....

prap ke Joseph's sot...si i thon Joseph ne shqip? smiley

Korporata IKEA ju jep te gjithe punetoreve full-time 27 000korona(rreth 3000euro) bonus. Parate e depozituara jane mbi 100 milione euro (ekuivalent 930 milione korona) ne baze te cdo vendi dhe perqindjes i bie 27mije korona per cdo punetor.

dhe ato qe punojne ne dyqan? smiley cheap store eshte. po bravo qe i vlereson puntoret.

O vipe, eshte dyqan per te gjitha shijet ku gjen kolltuke nga 200euro ne 2000 euro smiley ...Ke vipa(si puna jote), aktore kengetare qe aty i blejne orendite. Mua me personalisht pelqen dizanji minimalist skandinav se eshte teper praktik.

Nejse kjo eshte nje shenje qe jo te gjitha korporatat jane "greedy evil monsters"

sorry se t'ula Ikean smiley. ketej neve na sjellin produkt cheap ( cheap looking) jo per value monetare, ta kisha fjalen. nejse ceshtje gustosh. i didnt mean to hurt your feelings. dont call me vipe. jam ketu me ty dhe gju me gju me popullin. smiley

Mesila Doda shkruan ne FB:

Te dashur miq! Ju falenderoj nga zemra per mesazhet tuaja mbeshtetese.
Asnje shqetesim!!! Ligji per hapjen e dosjeve dhe lustracionin sot eshte ne kuvendin e Shqiperise dhe do mbrohet me cdo kusht nga deputetet dhe studentet e dhejtorit. Asnje terheqje! Spiunet, sovjetet dhe terroristet e kuq duhet te largohen se kane cerek shekulli qe i marrin frymen ketij vendi.
Pas disa ditesh do kemi mundesi te festojme se bashku 8 dhjetorin. Le ta kthejme ne nje dite reflektimi mbi te kaluaren dhe te gjejme se bashku rrugen e se vertetes duke projektuar nje te ardhme larg dhunes, paligjshmerise, korrupsionit dhe klientelizmit. E ardhmja duhet te ndertohet ndryshe!

Ku ishe ti moj zonja Doda gjate 13 vjeteve qe ishte ne pushtet PD-ja?

Si tall leshtë me miqtë Mesila 

Pse jo, kush po i ndalon (do thonte Bradi)? Rrogen e marrin gjithsesi.

Duke lexu (apo shkru) dosjet.smiley

OKB kritikon SHBAte per shkeljet e te drejtave te njeriut ne profilizimin racor nga ana e policise,vrasjet e qytetareve te paramatosur nga kjo e fundit dhe paneshkueshmerine e ketyre vrasjeve policore nga sistemi ligjor.....

smiley

Krahaso OKB kur u themelua, me ate qe eshte tani. Vendet anetare... Eshte kthyer ne nje arme te autoritaristeve kunder vendeve te emancipuara.
Kur u themelua ishin pak vende, te gjitha perendimore. sot eshte plot me vende te botes se trete, me drejtues autortariste qe i hedhin ndonje thumb perendimit, Amerikes dhe Izraelit.

Ve bast se ti je e mendimit qe OKB duhet te shperbehet.

Kur u themelua ishin pak vende, te gjitha perendimore. sot eshte plot me vende te botes se trete

Kujtova se emrin e ka Organizata e Kombeve te Bashkuara, jo Organizata e Kombeve Perendimore te Seleksionuara.

Shpresoj qe basin, nese e vendos, te jeshne gjendje ta paguash vet, dhe jo t ia "delegosh" shtetit qe te paguaj rriskun qe merr vet. smiley

Jo nuk jam per ate mendim.

Thjesht orientimi i sotem anti perendimor dhe pro lindor eshte pasoje e drejteperdrejte, mendoj, e vendeve qe e perbejne ate. Keshtu, ceshtjet apo kritikat nuk ngrihen mbi baza argumenti dhe faktesh, por mbi baza numri, dmth mbi bazen e filozofise majtiste, qe kam pershtypjen se e njeh disi, meqe ne disa gjera kur kemi diskutar bashke ke patur afinitet me te.

Kur u themelua ishin pak vende, te gjitha perendimore. sot eshte plot me vende te botes se trete, me drejtues autortariste qe i hedhin ndonje thumb perendimit, Amerikes dhe Izraelit.

O lym, i thone Organizata e Kombeve te Bashkuara dhe jo G8 apo G20..Dmth shkelet e te drejtave te njeriut ne SHBA te mos ti raportojne? ata meqe "i therrisni vetes  exceptionaliste ju"?....Vete shqiptari ne SHBA dhe behet me redneck se Billi i Bobit  smiley

Qyteti i Kiruna's ne Suedi zhvendoset 3 KM per shkak te nje minere celiku...Nje zgjedhje dystopike sipas arkitekteve e cila do ti jape zgjidhe problemit te qytetit pa ndreprere aktivetit e minierave i cili eshte jetik.

producing 90% of all the iron in Europe ... enduring winters with no sunlight and average temperatures below -15C - thuj po deshe qe "fati" s'ka iron(i) te forte. 

Se vete shpesh ne Kiruna dhe Luleå, ben kaq ftohte sa cdo vit ngrin deti dhe behet rruge makinash me sinjalistike ku lidhen me ishujt perreth...

Jo vetem qe prodhojne 90% te celikut por eshte i nje cilesie nga me te mirat ne glob me se e di une(me perqindje te larte ari dhe argjendi)....Celiku te kalit, i thone kesaj pune. Dyqanet me te medhaja ne Suedi i kam pare ne ate zone, flasim per investime kolosale se kane dhe nje karte tjeter ne duar ata, cdo fundjave vijne Norvegjezet qe bejne pazarin ne Suedi se i bie shume here me lire 

Arto, nuk ka çelik me ar ee argjend, pasi Fe dhe C, nuk lidhen sipas tabeles se Mendelejevit me Cu, Zn, Ag, apo Au... Po ta kishe pas menjen ne Kimi, mbase do ta kapshe....

Alidemso duhet ta kuptosh kaq gje "Iron ore" dhe celiku nuk vijne sipas tabeles se Mendejevit nga toka por jane te perzjere me minerale te tjera si ari, argjendi dhe shume mineraleve te tjera

Ca ka per tu cudit. Kina ka disa mijra vjet histori. Amerika ne krahasim eshte nje eksperiment. Ne fund te fundit bota i takon atij qe e meriton. Zoti apo fati a natyra (ne long run) jane demonkratike.

A nuk ishte sjellja e Enver Hoxhës ndaj misioneve angloamerikane të pasluftës gjithashtu një sjellje që nxiste ata të vendosnin totalisht në favor të Greqisë në këto konferenca ku ata kishin fjalën kryesore? E kam fjalën për disa aspekte të caktuara. Pse ai nuk u dha këtyre misioneve statusin diplomatik, veprim tërësisht normal? Pse i lejoi jugosllavët të vendosnin minat në Kanalin e Korfuzit? Pse ai nuk pranoi të njihte marrëveshjet e Zogut me SHBA-të, që historianët revizionues nga zori e veçojnë në raport me Britaninë e Madhe që ishte më progreke? Ato ishin marrëveshje për ekstradimet, për mbrojtjen e pronave amerikane në territorin shqiptar, apo ndonjë marrëveshje tjetër pa kurrfarë rreziku për pushtetin e Hoxhës? Njohja e tyre në rrafshin ndërkombëtar ishte saktësisht dëshmi e vijimësisë së shtetit shqiptar prej Zogut tek Enver Hoxha, tezë e kundërt me atë të grekëve që thoshin se Shqipëria kishte sovranitet edhe pas 1939-s. Pse Enver Hoxha u përfshi verbërisht në konfliktin civil grek, nga i cili s’përfitoi asgjë, as rikthimin e çamëve, por kërcënoi bash atë që donte të mbronte me Luftën – kufijtë e Shqipërisë? Dikush mund të thotë se e bëri me urdhër të Jugosllavisë, e cila ç’është e vërteta, e mbrojti fuqimisht Shqipërinë në Konferencën e Parisit. Po dhe ky pranim verbërisht i urdhrave të jugosllavëve, mos vallë mund të na bënte Republikë të shtatë të fqinjit federal si e pranon vetë Enver Hoxha? Apo do na shpëtonte BRSS e Stalinit që i kishte thënë Gjilasit “gëlltiteni Shqipërinë”? Stalini ndërhyri kur u prish me Titon për arsye të tjera që s’kishin lidhje me ne. Madje dhe zgjedhja e kohës për prishjen me Jugosllavinë pikërisht më 1948-n e rrezikoi në shkallën më të lartë territorin, tashmë nga të gjitha anët Jugosllavia dhe Greqia.

"A i mbrojti Enver Hoxha kufijtë nëpërmjet Luftës?"

25 vite. Popull i pjekur jemi. smiley

Shef ca fitira t'shpifme lart e poshte fb, ca dalin dhe si t'padeshiruara sepse varet ca bejne like keta qe njoh une. Habitem qe keto fitira t shpifme kane dhe nga 100 likes and up. I wonder tallin bidonat njerezit me keto llajks pa diava qe japin apo si?!! Per tu habit. Fuqia e teknologjise sot e gjitha me nje klik dhe I ben njerezit te fluturojne, pa dallim surrati. 

http://www.ebay.com/itm/2014-Amazing-Adu...

[Negative feedback rating] i ddnt work i try to contact seller never text back Buyer: 
v***s ( 305 [Teal star icon for feedback score in between 100 to 499] ) 
During past 6 months [Feedback conversation]

Reply by sweetlife999 (Oct-07-14 22:14):
Pls contact us for compensation before leave feedback.

Follow-up by v***s (Oct-20-14 06:39):
i put the wrong feedback for mistake this seller is great! ecxellent prices!

  2014 Amazing Adult Sex Toys Bowjob Reusable Male Masturbators Masturbation Cup (#281383667475) US $13.87 View Item

Çkom pjek i dore geshtenja te fuqishme tashi 

Per zotin PF-jo. Si shpirt.

Apo sesht nji i ftoft perjasht qi ta perdredh cigaren neper gishta si shkop bateristi smiley

Joo! Ne ketu jemi vere fare. +3C temperatura. Plus qe une te shtunen u ktheva nga Kuba dhe temperatura normale e trupit tani me rri normal ke 39. Besoj se do rri keshtu per nja dy jave te pakten. smiley

Hallall juve anej smiley

Me kete temperature konstante trupi Pf je ne forme jo vetem te besh veze por ti nxjerresh edhe te zjera. smiley

 

 

Si piqen geshtenjat? Te ziera kam bere por te pjekura nuk I kam provuar! Flm per pergjigjen. smiley

Ne kushtet e shpise po flasim, per shpejci. Kam nji tepsi me vrima per ku boj picen me kore krispi. 

E ndeza ça i thojn asaj, kuktopin, rrethin e madh me te nxehte te forte i her, pastaj e ul me te mesme. Vej geshtenjat po mos harro ti therresh nga pak kok per kok se ndryshe pelcasin.

 

Mire qe nuk I provova brenda ne furre, se do kishte shperthyer furra. smiley

Si p...beji nje vrime dhe nxehi fort derisa t'shkriftohen smiley

N'kuptimin qe po s'i bere kryq me thike (po je muslimane beji gjysmehene, po je kolaboracioniste mos i bej gje fare) shperthejne n'furre.

Te vjen ndoresh per keto lloj komentesh, ishalla nuk te lodhen gishtat! smiley

Beji ne furre se s'i gjen gje...20 min ose me pak, n'varesi te furres. Po s'te dolen te mira silli ketu per full refund nga shkaba. 

Geshtenja te ziera however s'kam provuar n'Amerike...nqs do provosh ti mos degjo rekomandimin e Fiqos qe t'i ziesh ke xhezvja e kafes turke nje nga nje ne nyre qe mos kete perplasje mes tyre per luften antinacionalclirimfashistare.

Fol per veten meqe s'ke provuar te zierat. 

Po leje se Xhibi do me i nxjerre geshtenjat me gishtat e te tjereve.

Furra i bon "mire" po jo shume mire, se ke per heq belane me qeru cipen e mrenshme. Po spati kontakt me siperfaqe te nxehte aha.

Xhibo a ke pjek najhere me dollap kafeje?

Flm fiqo. Ja keto gjera une nuk I dija..me mire te pyesesh dhe te mesosh..qe neser geshtenja te pjekura. smiley

Dollap kafeje? Ca eshte kjo qebab qe pjek kafen? Me kujtohet gjyshja qe piqte kafen dhe une kisha qejf ta rrotulloja..

Eee per njasi kontrapshëni e kisha fjalen smiley

Hajt pra naten shoke se qeka kacafiu ora, na pret puna neser.

Na thuj si shkoi kur ti bosh çesnatet smiley

Naten. smiley 

patjeter qe do I shkruaj pershtypjet..smiley

Ke soba me dru piqen geshtenjat, zjarri bubulak, nje gote vere t'kuqe te dora and you know the rest. lol

http://edition.cnn.com/2014/12/08/living...

Any idea what "IWSN" stands for in Internet slang?
It's a declarative statement: I want sex now.
So "LMK" -- let me know -- and "WYCM" -- will you call me? -- are innocent enough.
"GNOC,'" which means "get naked on camera."
And it certainly helps for a parent to know that "PIR" means parent in room, which could mean the teen wants to have a conversation about things that his or her mom and dad might not approve of.

Hoxha nuk ka qene i paanshem.smiley

Kosova do te marre pjese ne Olimpiaden e Rios, urime!

per cfare esht ky butoni mer. per nei gje utilitare, apo thjesht leshimi i bumjeve te natos?

Jete koti pa nje rreze Dielli! Shi melankolik qe kthen gri gjithcka! 

Liverpul 0- 1 Basel. Do shofim Taulant Xhaken ne Champions Liga smiley

kjo faqe ngeli duke dale gjithandej si reklame neper facebook e ballkanasve. eshte faqe pro-ruse, mbrojtese ekstreme e putinit, ne italisht, e bere enkas per ballkanin. Kur nuk flasin per putin, flasin kunder EU me ekstremizem.

Edhe nje premtim tjeter i mbajtur!

Ndoshta e kuptoj une gabim, si gje e trashe (TM kothmentuesi), por sikur s'po e kuptoj qe disa qe kane ndertuar pa leje ju prishen (me te drejte), ndersa 12 mije (deri ne 300 mije) jo vetem qe s'prishen por legalizohen.

Ai qe e ka token e vet dhe ka pas shtepi me qerpic ne kohen e enverit, por e ka bere tre-kateshe pa kerkuar leje ne bashki, do t'i legalizohet. Ai qe ka ndertuar ne token private te dikujt tjeter, do te shihet per nje zgjidhje me pronarin e do t'i legalizohet. Ai qe ka ndertuar ne toke publike e ka zaptuar hapesirat e te gjitheve, atij do t'i shembet. Kaq e thjeshte eshte.

Faleminderit per pergjigjen. Me vjen mire qe kemi midis nesh nje qe i di detajet. Pyetja tjeter eshte: pse do legalizohen tre-kateshet edhe pse jane ne toke te vet? Ka plane urbanistike te cilat paracaktojne gje cfare mund e nuk mund te ndertosh? Gjithashtu, a ka rregulla ndertimi atje qe duhen ndjekur kur nderton dicka (psh per tubacionet e ujrave, apo lidhjet elektrike)?

Dmth, ti do te mesosh ABC-n prej meje? nje dite tjeter, Gjemb.

ruci dokle

GRAMOZ RUCI NE TREG PER TE INSPEKTUAR CMIMIN E VEZEVE 

E kemi vënë re gjithmonë, që kryedeputeti i socialistëve, Gramoz Ruçi është një nga të paktët njerëz me pushtet që ndjek zakonet e përditshme të familjes. Duket qartë se është ai që i bën pazaret në familje. Kreu i grupit parlamentar të PS-së, duket i kujdesshëm në zgjedhjet që bën: përpiqet të zgjedhë cilësi. smileyPor këtë herë duket se ka dalë edhe për një arsye tjetër, për të parë se si kanë ndryshuar çmimet e fruta-perimeve në tregun fshatar, në lagjen e tij, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar. Problemi sivjet është me vezët, të cilat duket se ende nuk po rikthehen në çmimin e tyre të zakonshëm.smiley

INSTAT: 78,844 te punesuar me shume se 2013

78,844 falenderime per Rilindjen!

E ke gabim shifren,sipas ministerit te mireqenjes  ka GJENERUAR 81,352

shifra dhe realiteti

Nga shapkat duket qe eshte militant i PD

Edhe pijanec, sipas shishes. Kush e merr ne pune nje te alkoolizuar, pervec PD-s qe i ben ose aleate, ose kryetare KQZ-je? Ai duket qe ka mbetur pa pune vetem ngaqe s'eshte PD ne pushtet. smiley

Pjero iku shpresa e jote per BQ smiley

 

une punoj Vetem Drejtor, Minister. Po s'mi dhe keto pune une nuk Punoj !

Kjo shifra e 81 mije vendeve eshte si ajo e 28 mije deshmoreve Kapo smiley

Vazhdon me antishqiptarja e blogut per deshmoret, s'i del e keqja, s'do ta shohe shqiptarin ne anen e drejte te historise. Sa per vende e punes, shpjegimi i shifres eshte i thjeshte. Vjet ishin 920.000 te punesuar te deklaruar. Rama beri 80.000 te tjere te paguajne taksa, njesoj si dritat, dhe te deklarojne punesimin, dhe ja ku u bene 1 milion. Dhe po te mos kete hapur 80.000 vende pune, teknikisht, numri i te punesuarve eshte rritur me 80.000. 

Shiki Jaba ti dhe ai babloku nga Gropovera jini si ata zagaret e gjahut ,beni roje hazerxhevap pas Cdo comenti ,te gatshem te demaskoni armikun e kllasessmiley

Kur tjetri genjen per shqiptaret me nje mani te cuditshme, pse te mos ia bejme te qarte? Na quajte edhe si atuore genocidesh me te medhenj se vendet e tjera ne kontinent. sigurisht qe brockulla te tilla do te thuash dhe per deshmoret.Nderkohe qe ata jane me emer e mbiemer ne cdo varr.

Shkabe paske dale nga ferrat qe ne pike te sabahutsi ai komunisti qe bente sacme me porteretin edibles ne dore.

Une ne pike te sabahut? smiley Komunistet me te vjeter ne politiken shqiptare jane ne PD smiley. Une jam antikomunist.

Del në shsehs të dhjefsha zametet .Mbete ferrave duke hedhur fiçorë lumi smiley

Ëllbenia me zamete.. smiley, ne varrezat e Deshmoreve prehen te renet e  LIIB, por edhe betejave te tjera qe nuk i perkasin kesaj periudhe..psh, ne varrezat e Deshmoreve ne Vl prehen edhe Deshmoret e Luftes se Vlores. I paharuar qofte kujtimi i Deshmoreve te rene per Atdhe! 
A vlejne keto statistika qe sjell ti ketu per dicka qe historia e ka gdhendur me shkronja te arta, tashme?!

smiley keta kane perdorur angl. e vjeter; Rrjedhimisht, keto fraza jane te veshtira per tu perkthyer/ pershtatur semantikes se ang. qe flitet/shkruhet sot..Fierza eshte thesar ( gjysma, i pazbuluar); Prandaj, s'do jete  cudi qe ne Fierze te zbulohen edhe rrenoja Anglo-Saksone ne te ardhmen..Gjithsesi, kjo sjellje gjuhesore ngre ??? te medha ne lemin e sociolonguistikes, arkeologjise etj etj

albua kujto se osht armik smiley  

Është thua ? po populli qëi ka kënuar  " ta kesh mik , të prish punë ..ta kesh armik të ....mender .. "smiley

Thuaja dhe njëherë..

brershkaxhiu i breshkamanit / dil steresë e jo Limanit  smiley

Mbeti duke vërvitë zamete prapa ferrave të " pa censurës " smiley Po ajo je të marrtë lumi , nuk je tjetër !

smiley

Ca te bejme. Nuk behemi dot te keqinj me zor. 

Vjet nje shokut tim te ngushte i kishin goditur makinen ne parking. Tek demtimi i kishin ngjitur nje leter. Sorry for the damage. Call me at 123456789 for the insurance purpose. Ky qe ishte me motren dhe me plaken qe kishin ardhe per vizite para dy ditesh nga Tirana dhe nderkohe qe ky merrte ne telefon dhe ai nga ana tjeter i kerkonte te falur, keto kujtonin se ai po tallej. Gallata me to ka vazhdu me muaj po te them...

Nderkohe shih c'bejne grupet armiqesore.

Per peshqit e Amerikes. Di njeri nr e ri te telefonit te konsullates shqiptare ne NY, apo adresen? Se e kane nderruar dhe nuk di si ta gjej. Me duhet patjeter sot. Please.

 

E kane nderruar jardin adresen dhe numrin e telefonit, prandaj kerkoj ndihme smiley    Njeri tjeter mund te me ndihmoje? 

 

 

Ah me fal. Pse nuk e provon ta marresh ambasaden shqiptare ne Washington dhe t'i pyesesh? Me siguri do te ta japin. 

U ka ardhur keq per emigrantet prandaj nuk e kane mbyllur. smiley 

jardin u bera nje telefon ambasades por nuk u pergjigj njeri... u dergova nje email te shohim, le te shpresojme qe dikush ta lexoje dhe te na ktheje pergjigje.

Uroj te te pergjigjen! U kam derguar nje email vjet per nje certifikate qe me duhej, por nuk m'u pergjigjen asnjehere. Qe vertet frustruese!

Mbase nuk te jane pergjigjur, por nuk mund t'i akuzosh dot se nuk e kane lexuar emailin.

Jo, jo, c'eshte ai llaf. E kane lexuar dhe e kane ngrene, me siguri.

Bobobobo dhe une qe po shpresoja kaq shume smiley

Mos u merzit para kohe, jo. Ta thashe qe sakaq te mendosh ndonje menyre alternative per te zgjidhur c'te duhet nese ata nuk pergjigjen.

Ja prandaj pyeta peshkun. Une me duhet te shkoj patjeter neser..por me sa duket peshqit e Amerikes nuk jane futur akoma ketu. smiley

e gjeta me ne fund..I rashe 411. Per ndonje te interesuar si puna ime telefoni I konsullates shqiptare ne NY eshte 212 249 2059 ne 79 Street. smiley

Mori fund dhe aventura Ukrainase 

Yeah..... 2015 do jete interesant....Deafult,masa shtenguese, njerez ne Maidan duke djegur flamuj amerikane dhe te BEse......te pasuar nga nostalgjike qe kerkojne Carin e Moskes smiley

well..when they gonna learn

 get away from the boredom of traditional xmas celebration

si tha jovan bregu :ne edhe na genjejne por me raste edhe genjejme smiley nese nje guvernator shteti me popullsi sa e shqiperise krijon 80 mije vende pune ne 4 vjet behet kanidat per president te shba.

Mire mer rrena, po keta as nuk koordinohen.smiley Nuk thone kot rrena do memorje te forte.

PS. Vallai ajo e kandidatllikut eshte bere sport i veshtire se te kontrollojne dhe per morra. Vec kur u dalin dashnoret. Nuk eshte si ne Albanie qe sa me shume nam hajduti, aq me la shkon. 

u zgjova, thashe: qysh do ia bejme asaj Mukjes, mor aman! papo m'u cpif nje e qeshur e s'm'u cqit nje cerek ore rresht.

pasandaja m'u kujtua njeri qe kishim ne alidem, qe sa zgjohej shkonte para pasqyres e i thoshte vetes: a rrot, a rrot!

smiley
 pasqyrat-ose jane e keqe e madhe, ose nje e mire e madhe!!
Shoku  yt e paska pervetesuar artin e te folurit me veten aq mire, saqe s'ke c'te thuash smiley
Emigrant, ti duhet  ta kesh lexuar me siguri leter-kembimin mes R.M.Rilke &  Z. Kappus.. Ne 23 Dhjetor, 1903 Rilke i shkruan nga Roma Z. Kappus nje leter te gjate te cilen e mbyll me fjalet e embla
"Qendro krenar dhe koifident"
Ndryshe nga shoku yt me siper,  "Poeti" yt i ri, ai i cili  fle £ zgjohet me Mukjen, nuk duket ti kete punet mire..vazhdo shkruaji , se kushedi mase te lexon nje dite. smiley

Shkruajta shume, sa click post - posti nuk egziston me! Mos I fshini menjehere o shoke. Kush mban pergjegjesi per kohen qe shpenzova aty? Ok isha jashte teme. E di. Po sa acaruse eshte kur click dhe cdo gje disappeared! O shkabe, sa % e te rinjve shqiptare ne memedhe Kane balls te jetojne te pavarur dhe me vete??!!  Tell the truth! Lol ( speaking of easy money aka qyl)

S'ka lidhje kjo me gomarlleqet qe permenda, o Moza. Kush ka deshire te dale me vete, i kerkon mundesite dhe del. Ka nga ata qe i kane mundesite e s'dalin sepse s'kane deshire, por lene t'ua menaxhoje prindi nga 1.5 milione rroge. Si kujton ti se u be tirana aq e madhe brenda pak vitesh? Nga te rinj qe ikin nga shtepite e prinderve neper qyteza, ku s'e bejne dot shkeputjen, dhe vijne te jetojne me vete. Ndersa fakti qe ne qytezat e vogla s'e bejne dot, vlen edhe per vendet tona fqinje. Edhe atje, ne qytetet e vogla jetojne me prinderit ose shkojne ne qytetet e medha. Shqiperia nje qytet te madh ka, laj thaj.

Ka lidhje, se me permende rinine qe punon 'hard' e ne kushte te veshtira. ka ca kontradikshen aty. Te punosh hard e te jesh 25 -30 vjecar e te jetosh me prinderit dhe te te menaxhojne rrogen 1.5 million... Dicka eshte wrong aty. 

Po, ata qe punojne, punojne fort. Cfare kujton ti? Shtate dite ne jave punojne dhe u shtohet puna gjate diteve te pushimit, pak te duket ty? Po te tjeret qe bejne nga dy pune? Po ata qe kane hapur biznese e rrine gjithe diten ne maje te kembeve? Keta jane shumica ne Tirane. Ata qe jetojne me prinderit jane ata neper qytete te vjetra apo lagje te vjetra te tiranes ku e kane te veshtire te thyejne traditen, por s'jane shumica. 

Huh? Ok. Fitove.klm. Lol

S'ka gje per te fituar ketu, sepse e di shume mire c'flas e s'pres gjykim. Ndersa nje pjese nga ju ju leverdis t'i thoni ato qe sajoni, ca e keni nga mungesa e informacionit. klm dhe ti

Edhe shkaba punon fort* 24x7

 

 

*ne forume internetiste

Po zbatohet plani i Hitlerit. Kur Stalini i kerkoi Ballkanian, jo i tha Dolfi, po deshe nei cope nga India. 

Do ta izolojme thane.....  smiley

Ki kujdes se keto gjera po ndodhin ne vendet me klime te ngrohte ne Amerike.

Po te kishte nje ikone me nje te ndukur te faqja si "bravo, vogelush", do ta vija si pergjigje per cdo postim tendin, Gjemb.

Je i madh! smiley Me siguri nacut te mbajne si me te zgjuarin e grupit (me te drejte!) kur porosisni kamarjeret italjane tek blloku.

Ah, sikur te kishe sadopak NJOHJE

 

Nje tjeter provokacija...Foto e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit. 

Ja dhe ca foto te tjera te vjetra te publikuara nga Ilir Ikonomi tek...faqja e tij personale ne Facebook smiley

mos sill keshtu fotosh se ofendohet oIdrisi bre! i kujton gjynahet e stergjyshit 

Pushteti i ri po]itik që u vendos në Shqipëri pa mbaruar ende Lufta Nacionalçlirimtare ndodhej krejt në duart e forcave revolucionare demokratike me Partinë Komuniste si udhëheqëse të vetme. Ky pushtet gjatë luftës nuk përbënte thjesht një diktaturë demokratike të forcave revolucionare, por një pushtet që përmbante në vetvete farën në zhvillim të shpejtë të diktaturës së proletariatit.

- Nga bibla e Idrizit

+ Gjëmb !

shoh nje konspiracion te madh te NSA per te vendosur porno ne internet.. filmat ne torrent ushqehen nga adresa amerikane me shpejtesi llahtar, qyqaret nga pakistani, india, algjeria e filipinet (qe i marrin) kane shpejtesi nen 10-4 kb/s - me kujtojne durimin e atehershem me dc++ .. keta durojne me dite per pak ndricim .. vetem suedezet mbajne rekord per shpejtesi.. na fiken deren me mbylljen e piratebay.org 

pranej qekemi me ameriken nesmiley

me praktike. fokusohemi me afer Obiektivit, pastaj ka kohe sa te duash per shetitje kodrave, smiley 

Kur anatomia dhe pritshmerite performative nuk perputhen, kemi 14:34 qe na perplaset mire e fort ne fytyre! Bravo Kina!!!

 

e njejta hyrje, kati siper

E tmerroi Njuinglandi Majëmin sot smiley

Majlinda Dulla fiton çmimin letrar “Agim Spahiu”

 

Juria e përbërë nga Sadik Bejko, Rexhep Ferri dhe Petrit Palushi kishte seleksionuar paraprakisht poezitë më të mira të 10 poetëve, të cilët qenë në garë për çmimin Agim Spahiu.

Është shpallur sot poezia fituese e çmimit “Agim Spahiu” 2014.

Studentja Majlinda Dulla dhe poezia e saj “Globi im i heshtur” ka triumfuar në garën e poetëve të rinj nga e mbarë shqiptaria, në konkursin i cili tanimë është i përvitshëm.

Ky aktivitet synon të nxisë krijimtarinë letrare në Qarkun e Kukësit, t’i japë jetë poezisë kuksiane dhe të zgjojë kureshtjen e të rinjëve për letërsinë, si art i të menduarit dhe shprehjes së realitetit në një kontekst tjetër. Gjithashtu synohet që ky të jetë një aktivitet i përvitshëm, ku për krijimet më të mira do të jepet çmimi “Agim Spahiu”.

Juria e përbërë nga Sadik Bejko, Rexhep Ferri dhe Petrit Palushi kishte seleksionuar paraprakisht poezitë më të mira të 10 poetëve, të cilët qenë në garë për çmimin Agim Spahiu.

10 garuesit ishin: Alfons Zeneli, Bislim Ahmetaj, Fitor Ollomani, Glejdisa Selmani, Jaho Margjekaj, Majlinda Dulla, Marjela Manga, Sulejman Dida, Trëndelina Terziu, Zaide Noka.

 

GLOBI IM I HESHTUR

Ka humbur, s'e shoh dot...
Si perëndim i djeshëm me të sotmen pa agim
iu venit shkëlqimi në dy rrahje, pa jetë...
Si shkrepëtim trazoi, ndezi dhe mashtroi,
por mbeti vetëm një çast...
E ndjej, e thërras, por nuk e prek;
kam shumë frikë të zgjas duart
në trupin "e pajetë",
të strukur në guaskën mendje...
E dëgjoj, po rreh mbytshëm,
kërkon veç pak agim, frymë, oksigjen...
Si shpirt i keq harruar në trupin e një shenjtori
dhe i shtrenjti gjykim, harron që ta ndajë.
Unë stepem, ngrij e nuk flas.
Me afshin e fundit shkruaj në xhamin e së vërtetës,
me frikë që avulli do zhduket në çast.
Si për ironi të një jete mashtruese
që për dreq, qe vetëm një çast...
Megjithatë,
Në këtë smog e ajër të ndotur
Sfumohen kristalet tek ikin prej tij
dhe magjepsin terrin e natës fatkeqe.
E pres... 
në këtë kohë të matur me peshë 
sa edhe vetmia çan nëpër tokë.
Globi im i heshtur thyhet nga kjo forcë,
kristalet e tij sfumohen në mua...
Dhe prap pak frymë marr
dhe sërish në këtë ndotje,
ndjej se po jetoj me pikëzat e tij...

suksese!!..sjell dot ketu edhe poezite Dides, Margjekes dhe pjesmarresve te tjere? 

Ska si mandariat!

 - edhe 100! Sa shemtuar qe duken tortat ashtu sikur cte kene brenda, ai mbishkrim siper ta pret oreksin. 

Kush e ka ditelindjen? Sa kohe po bej pa ngrene torte!

Nuk e njeh ti smiley

se kush ish nje pallosh me flamur italjon qe thosh te gjitha ushqimet jane bio... ik shko thuaja bleteve pallosh...

For my Arthur Avenue niggas who made it on the Times

http://nyti.ms/1A05OM5

Bertol Dragani, an Albanian architect who studied in Italy, says he feels at home in Little Italy on Arthur Avenue in the Bronx. He says he likes rationalism in both design and his personal style.

----

Shikoni ke 2:20

Tahiri po thote se jane shtuar rastet e robve qe kerkojne azil duke genjyer se jane perdhunuar, madje ka dhe prinder qe kane derguar femije si te dhunuar seksualisht qe te perfitojne nje dava asistence. Keta maskarenj e maskaresha, t'i kontrollojne me kujdes, them une.

o shkabe.. te qenka bo fiksim i keq kjo puna e perdhunimit, te tjeret mashtrojne, marrin fondet, ti qe je real: tullumin!!smiley

holy shit smiley

gjithmone e kam pas parandjenjen qe me kto lloj robsh , robi nuk merret vesh kurre, jane rraca me e qelbur dhe e pabese, jane njerez pa shpirt , pthu u rrente nje semundje e u shfaros'shi te gjithe jarebi

holy merda

me ndrru nickun e me nejt drejt! eeeeee ku je shkabe ku je

sapo mora vesh qe kim kardashiania paka humb 1.3 milion ndjekes. s'di qysh e pse. po c'rendesi ka, fundjaven ma ruinoi gjitheqysh.

funeber.

dhjetor.

ftohte.

zhvlersimi i aseteve vjen gjithnje me dhimbje...

konkurrenca. smiley

edhe thone qe sjell zhvillim medemek.

“Miku im i mirë, mësuesi i degdisur në fshatrat e thella të Kukesit, burgosur se shkruante brengë e poezi, shkrimtari që ia doli ta mbërrinte lirinë, diplomati, deputeti e ministri me shpirt e hije poeti, sot në provën më të rëndë të jetës”, shkruan në profilin e tij në Facebook, ish-ministri demokrat, Jemin Gjana.

nuk mund te rri dot pa e thone ket: cfare plehre qe qeka ky Gjana. Po pse mer bythqim as ne ngushellim per vdekjen e djalit te vetem nuk rri dot pa honger mut politik!? 

Pse hidhesh perpjete o emigrant sa here dikush permend persekutimin komunist.

fatkeqesi e rende kjo. gjynah, djal i ri.

  me vjen keq edhe per Visar Zhitin.  e ka ndjekur tersi gjithe jeten, familjarisht.

qyqaaaaaaaa cuni yll , ce do ma jeten prindi tashi ,,,  kush do tjua maj menjen qyqa qyqa o Zot ca bahet kshu 

 

Tmerr. C'a s'e gje robin e shkrete. 

 fatkeqesi  e madhe, dhimbje e paperballueshme per nje prind 

Sa gjynah! Ngushellime familjes.  Cfare fatkeq-esie smiley

bobo smiley  cuni si drit!

ah o jete e ndyre, a te qifsha nonen, te qifsha! smiley

C'zjarr qe kam Bo. Bu Bu Bu lak! There u go, u be dhe romantizmi!

Moze,mos djegesh shpin mi,se zjermi bu bu bu lak,osht i cik i rrezikshemsmiley.

Pertej shakas,m'ka mor molli ene mu per icik zjerm oxhaku,vorben e groshes n,cengel, ene i shilte.smiley

Duhet pakez bubulak, duhet degju ajo kercitja e drurit t'thate teksa digjet. Ka 'melody' rumantike. Teper qetesuese. smiley sot eshte tamam dita per zjerm alke. Dite dimri gri.  smiley

ene i shilte !  weeeeee ca mke kujtu

po gja tjeter mre cer deshe , gjylac do ? smiley

C'ka asht shilt-ja? 

eshte si jastik i rrumbullaket ose katror por me i holle se jastiku dhe per perdoret per t'u ul ne toke kom-kryq smiley afer zjarrit tu pjek kafen  ene  tu dhez cinoren

Kisha nje pershtypje qe do ish dicka e tille per t'u ul. Po e mendova ndonje gje me lesh, tip corge apo lekure delesh. Paskam qene afer, I jam afru dmth, sheltes. smiley

eh sheltja...

po corga ca eshte moza?

Qenka ndare gazetari i Topit Sokol Balla nga bashkeshortja! smiley

 

Nuk di se ç'do jepja (jeten ??) vetem te mos i ndodhte ajo qe i paska ndodhur Visar Zhitit (e paska patur dhe femi te vetem...)

 

Gjynah per Zotin! Pse thone qe vdekja di te zgjedh! smiley

gjynah jemi te gjithe per ate pune; per Visarin do gjetur tjeter fjale...

Pa drita Tirana, po flisja me vellain ne komjuter dhe iken dritat. Imagjino erresire pa ngrohje pa tv ...Tmerr! 

thx. mora vesh keshtu perse nuk qenkan ne linje as te mite

S'paska paguar smiley. Dritat kane qe ne 2003 qe ikin vetem po pati ndonje difekt (hiq krizen disa-mujore te 2007-s), sic ndodh dhe andej kur ze bora, dhe vonohen e shumta vetem pak ore nje here e ne kaq muaj. E njejta gje dhe ne qytetet e tjera.

as hasmi mos e perjetofte kete dhimbje ! 

Sa per drita moj ketline, kemi, nuk na ka munguar.

Sapo iken ne Tirane, ndoshta do jete vetem ne disa zona. 

Shyqyr qe keni, ne gezohemi kur nuk ju mungon!

Gjemb, ka dhe 5000 leke per kg, ka dhe 1000 leke per kg, varet se ku eshte rritur.

$50 per kg? Qenka edhe me mire. Prej floriri eshte ai mishi i gjelit qe qenka kaq i shtrenjte?

Wowwwww te ngrihesh per pune dhe mos te gjesh makinen ne parking! smiley  I thafte dora dhe kemba kush ma ka vjedhur! 

Mos je ngritur vone dhe nuk ka pritur po eshte nisur vete. Telefono njehere ne pune.

edhe ben vaki smiley

ama edhe ti ketlina

Po ai qe e vodhi nuk ka faj hic? smiley

A do të dështojë misioni i Kukan?

I pyetur nga gazetarët nëse ka ndonjë dokument konkret mbi këtë marrëveshje politike që pritet të konkretizohet, Kukan refuzoi të japë një përgjigje.

Ndërkohë po shtohen gjithmonë e më shumë zërat se PS dhe Edi Rama nuk do të firmosin një marrëveshje.

Ata do mjaftohen duke ofruar vullnetin e mirë.

Por a mjafton kjo për PD-në?                                     smiley

who cares?

Kur ju thane 'hapni kutite', hiç ju. Tani rradha juj smiley

O Kapo, po si ore, Basha ka kercenuar se do te destabilizoje mireqenien e shqiptareve nese PS perdor 84 votat qe ka fituar me votime te pranuar nga PD? smiley

Definisht, nje nga serialet televizive me te mira, arrira per 2014. Season finale, dje- c'episode, e c'mbyllje i bene!!! holy crap! E meritojne golden globe.  smiley http://youtu.be/E4vgNDlcSbk

Kokolepsi paska nje tifoz personal ketu smiley

kam pershtypjen se ka nje seri titujsh te vjeter Hollywood-i me skemen 'Mr/Mrs. X goes to Y'.

psh. kohet e fundit ka rastis e pashe 'Mr. Smith goes to Washington' (F. Capra, 1939) si dhe 'Mr. Winkle goes to war' (A. Green, 1944). Sa keq qe s'kemi më mundesi te shkarkojme si me pare, do doja t'i kisha te mite, edhe pse kshu nga siper e siper ... s'nuk...

Bahhh, te jene te verteta thua? Shkaba thote Shqiperia eshte bere xhehnet.

Cila eshte menyra me efikase per te kerkuar ndjese?

'It’s really sad to hear about Joe’s passing. He was a lovely northern lad who I loved a lot and like many people I loved his singing. I was especially pleased when he decided to cover ‘With A Little Help From My Friends’ and I remember him and Denny Cordell coming round to the studio in Saville Row and playing me what they’d recorded and it was just mind blowing, totally turned the song into a soul anthem and I was forever grateful for him for doing that. I knew him through the years as a good mate and I was so sad to hear that he had been ill and really sad to hear today that he had passed away. He was a great guy, a lovely guy who brought so much to the world and we’ll all miss him.'

Sir  Paul McCartney

INFORMACION I SAPO ARDHUR.!!!
Arrestimet qe ka bere Policia e Shtetit keto ditet e fundit ka acaruar marrdhenjet PS-LSI. Thuhet se Ilir Meta po pergatitet per nje dimer te ashper persa i perket marrdhenjeve me PS. Ai ka deklaruar se do te hakmerret ndaj Edi Rames ne nje menyre qe e di vetem ai. Burimet thone se perpiekja e pare eshte qe te mund ti marre koalicionit Minisrtine e Brendeshme duke vrare njeheresh dy zogj. Se pari, te heq armikun personal te LSI-se, Sajmir Tahirin dhe se dyti, te mund t'u shpetoje arrestimeve te drejtuesve te LSI-se sepse ato kohet e fundit jane shpeshtur. Nderkoh Ilir Meta ka rene ne hall sepse pas reformes qe po behet ne arsim, jane me qindra simpatizante te tij qe po largohen nga puna per faktin se deri tani kane punuar jashte profilit. Te pushuarit nga puna, shumica arsimtare, po grumbullohen perdite perpara zyrave te LSI-sw per te gjetur pune te re. Mirpo gjendja komplikohet sepse te pushuarit nga puna kane paguar mijra euro per vendin e punes qe po lene. Ata po kerkojne qe tu kthehen parate, ose ne te kunderten keto fakte do ti bejne publike. Gjendja behet me acaruese kur ata nuk po gjejne mbeshtetje nga ata qe i moren keto mijra euro dhe qe kryesorja eshte Monika Kryemadhi. Monika ka hapur fjale se keto leke do kthehen shpejte dhe nga ana tjeter ka disa dite qe ka humbur pa nam e nishan.
(K.Trebeshina)

Kasëmi?

Modestia nuk eshte nje nga cilesite me te forta te tij .Si tha "dacic eshte politikan i afte si une" apo"shpresoj qe Tahiri te kete mesuar nga klasi im"smiley Edhe Dulla rahmet paste kur e lajkatosnin te pakten  thoshte "te rroje partia se ajo na meson"smiley

Ka pas qon karakteristike e udheheqsave kamuniste qe kur thoshin dicka ne publik e duartrokisshin bashke me popullin, pra cdo gje ,e bojshin ne emer te nje ideali, te partise, ose te big otherit, ndryshe nga ducja psh qe duartokritjet vetem i pret. Ne kete aspekt rama del kriptofashist, pasi cdo gjeve ben per kredit personal.

Afer brigjeve te Shqiperise po digjet nje traget i nisur nga Greqia drejt portit te Ankones ne Itali,ngjarja ka gjthe diten,media italiane po ndjek min pas min operacionet e shpetimit shume te veshtira per shkak te motit te keq, mendohet se ne anije ka te pakten edhe 300 pasagjer qe presin te shpetohen,mes tyre ka edhe shqiptar..ne operacionet e shpetimit eshte perfshire edhe marina shqiptare me mjetet e saj....per me shume http://shqiptarja.com/home/1/trageti-end...

E paskam nje double qe komenton me te njejtin pseudonim ketu. smiley

Edhe une e kisha nje dje. Do jete ndonje psycho me pasion per peshkun. 

Monolog të dehuri në sheshin Verdi

Kërkoj të më bluajë kjo nofull nate, më pëlqen rropulli e saj e zezë, bën ngrohtë si mëshirë, peshk që rrjetës ia dua lulet ndihem, hamster me ves karuseli i shkruhem brenda qerthullit të errët të parkut qendror plot përkujtimore që tëmblin e vdekjes e shtjenë me sheqerin e murrmë të famës.

Dhëmballë e Dakotës më ngjall besim, ndershmërisht do t’më bluajë, them e lëshohem - gjithë frazat e mëdha pragvdekëse i kanë thënë të tjerët,
me vargjet e heshtjes kaloj mes për mes të 72-tën rrugë, epitafi im, virgjëri mermeri në pllakën që pret me durim prej varri, e lodhur nën mal, për Valhalla.

S’bëra krime, jo për moral, por thjesht se s’desha të pres në radhën e vdekjes, ku blerësit ankohen nga inflacioni si pleqtë gërnjarë prej reumatizmës,
blerës ka shumë, por pak ka nga malli që duan, s’mjafton për të gjithë, me pikatore vdekja si esencë jasemine,

tridhjetë hapa, ndajnë vaun matanë, Central Park West-in me zmalte çatishë, bluamë monstër e dashur katrorësh, hollë si botargë të shtrenjtë, bëmë vërtet të pandashëm më, a-tomos më bluaj, si për espresso!

Jam mal i këputur, e dije? Çdo piramidë është mijëra gurë të lodhur veç njerit - dhe shi ai më humbi kur fatin m’u desh të provoja në kazino indianësh diku në New England.

OK, gurin më nuk e kam, jam piramidë pa qëllim, një pishë që majën rritëse ia preu murlani, jam hap i vetmuar prej shelgu që polli dy gjethet vetmore pasnate, si gënjeshtër jete dhe krahët e hollë dot s’i mbanin as një njeri të varej - edhe po ta mbante litari,

shpërbëmëni me hir n’atomet e mia, mbulojë diamanti, t’ia grricin xhamet Ansonias, të mbetem rërë, kokrrizë në xham të kafes s'artistëve në rrugën 67, shkëlqim prej mike rrezja e diellit kur mbarë e qëllon, vizllim floriri në këtë gojë të vrenjturi  kur më t’rrallë ckërmitet - se të qeshë prej kohësh harroi.

Ti e ke shkruar emigrant? 

yep.

Shume e bukur! 

flm!

Kenaqesia eshte e jona qe i lexojme. Ne duhet te falenderojme qe i ndan me ne! smiley

Süss , die diskussion , meinte ich smiley

Thashe,mendova po bej ndonje 'film'- xhirim me aj fonin dhe tuj eksperimentu ato efektet - slow motion apo time lapse ca mban aj foni brenda lol, doli mire kshu. Thashe Po I ngjis dhe nje muzike t'bukur ne sfond, po ato qe m'ofroi iMovie ishin kot. Sme shkonin me videon qe bera. Vendosa me vene nje nga ituni. Doli great! Sa e bera publish ne surratbuk- bam, ndal ku shkon nje mesazh sa gjithe faqa e profilit tim. Video qe postove permban material me copyright ! Firmos kete formen ketu dhe nese provon prape do behesh ban prej fb pergjithmone! Uaa sa t'rrepte. 50 seconds muzike sikur cbera. Imagjino t kisha vjedh energji!! 

Jallah, sa i paska i djegur vipes amerikane opinioni i një shqiptaruci që bën llogje kavaje gjithë ditës, interesante. Një arsye për t'u mburur për Braçen, se helbete, ia vari VIPJA amerikane.

Edhe, edhe mund të mos ia varte, eh! smiley

duhet t'i vë dhe unë? smiley

E degjon moj? Ka punuar tjetra per suksesin ne Amerike. I ka dale shkuma. smiley

Ah qerrata qerrata- e mbylli fjalimin ne fund! U bone ti medemek. smiley

Kjo cuca mu me kujto Parashqevi Simakun kur erdhi ne Shqiperi nga mesi i viteve 90 me "burrin tim amerikan". Ku punon ti, e pyeti spikerja e TVSH. Une punoj ne Hollivud, tha Parashka pa iu dridh qerpiku. M'ngeli kunj qe spikerja nuk e pyeti se cfare pune bente ekzaktesisht, po njeriu s'mund ti kete te gjitha ne jete.

E mbaj mend dhe une ate viziten me burrin 'artist' amerikan. Po ishte fillimi atehere I falej gjithe ajo pol pa bereqet. Ku pjerdh amerika per 'artistaaaa' si keta. Pardon my French PF smiley

vend me bullica, çfare arti t'i duhet. nje makdo ne kembe u mjafton. me mbush barkun jetojne.

I paske qef t'dobta. 

kush s'i ka qejf lol

Pjeri s'i ka qejf.

kardashiani (po e njohe) ta hudh poshte idene. 

mashkulli i uritur seksualisht do material. siç byfteku apo birra qe pin ashtu e do dhe femren, te kete material me bollek. 

me pelqy te dobtat duhet me qene pervers. po ashtu kur ju pelqeni meshkujt me bilush te vogel.

ne amerike shkohet per leke. per ate qe shkuan vete anglezet qe iken te paret. ata qe shkojne per gjera te tjera, kane gabuar vend.

ajo parashqevia apo kushdo tjeter do kete bere me shume leke atje, sesa do bente ne shqiperi.

vetem se leku, nuk t'i permbush te gjitha. prandaj disa (qe s'jane te pakten budallenj) zbukurojne karierat e tyre edhe me arritje te tjera, qe ndoshta po te kishin vendosur te jetonin ne shqiperi do t'i kishin ne mase me te madhe se lekun amerikan.

gjembiiii smiley ku mi gjen keto moj smiley

Per ju qe keni lidhje me shoqaten kanadeze shqiptare, mund te njoftoni se per shqiptaret mbi moshen 65 vjec jane eligible te aplikojne njesoj si cdo pensionist me dokumenta te rregullta   per :

Insulin Syringes for Seniors Program,  form nr # 1429-67

( gjendet ne google me kollaj se sa ne faqen e ministrise).

Nuk ka nevoje per asgje, health card number  dhe mbushni formen niseni ne adresen qe keni ne forme dhe merrni check cdo vit rreth $ 170  edhe nqs nuk je i semure me diabet.

good luck

merrni check cdo vit rreth $ 170  edhe nqs nuk je i semure me diabet.

Nese nuk jane te semure, pse ta marrin?

per shpenzime te tjera qe kane te bejne me hapat e para te diabetit.

pse c'ke ti ? 

Pse mos ti marrin beji kondra pyetjen?! Apo tja japin ndonje kanadezo afrikan apo Arab.

as ata nuk kane pse t'i marrin po s'u takoi. duke kujtu se ja fut kanadezit sa krahu, ti ne fakt ja fut vendit tend, apo pjeses se familjes qe le lene aty, se kanadezi ate lekun qe te jep ty atje pa punu, per t'u duk burre i mire dhe i civilizum, shkon dhe E VJEDH hapur ose fshehur ne vendet e botes se treta dhe pikerisht atje ku kishin shtepine emigrantet qe shkojne te bejne lek ne kanada.

ee e e lesh lesh profilo 

ke te drejte ne fakt. po flisja ne parim sikur te gjithe njerzit te ishin burra te mire prej natyre. 

po ne fakt anglo-saksonet nuk te lejn rehat edhe po te tregohesh ndaj tyre i ndershem. ata do ta vjedhin qe do ta vjedhin nje shtet apo vend apo popull te dobet, se e kane ne natyre ket gje. 

prandaj perfitoni sa te keni mundesi, mire ja u beni. sa me shpejt t'i shkaterroni, t'i degjeneroni, t'i dobesoni, t'i degradoni, t'i korruptoni, si shtete, aq me mire per boten do jete.

po ca flet o njeri o ca je ?

apo me ju mbahet peshku ktu

C'dmth materiale te varfera? smiley mos valle ka dashur te thote ; materiale te lira?!! 

Dmth Moza qe, edhe pse ka harxhuar nje dyzine me leke, nuk i pelqen dhe aq shume shtepia moderne qe i ka ndertuar Rama. Do preferonte mermer ne vend te cimentos se patinuar. Vetem derdhja ne beton e struktures se nderlikuar duhet te kete kushtuar shtrenjte, prandaj i quan materiale te varfera dhe jo te lira. 

Fjala, kemi materiale me cmim te lire, me cmim te arsyeshem, dhe material te shtrenjte. Hera e pare qe degjoj qe paska material te varfer. Nese me material te varfer kjo nenkupton traditional apo modern, nuk ka fjalen e duhur shoqja. Material I varfer ?!! Say what? lol 

Vile teper modeste , vetem 400 mije euro.

Te pakten po e ben te bukur, jo si ata katunart e tjere qe i bejne me materiale "te pasura" (i.e. dru i gdhendur lyer me varak ari)

Moza quhet Freudian Slip, prandaj duhet me perdor imagjinaten me kuptu cfare ka dash te thoje. Mos te duket gje se nuk di Linda Rama me u shpreh ne shqip?

Aha jooo, se bej ate gabim. smiley

Materiale te lira mendoj se ka dashur te nenkuptonte.

smiley

nuk e lexova kte, por nje vrap deri te komentet, dhe pashe nicknames, Thjeshtesia Mutti, Kulufi, koqo 

o cer poplli madheshtor qe jemi! smiley

mgjthse ketu ne Peshku sikur s'para bejm na kto gjera, vetem nanjeher me te rralle.

Kete gje e kam parashikuar para se pd te humbte zgjedhjet. Jam i mendimit qe eshte nje marrveshje pd ps. Si ato pd pk ne 91 per demokracin.

Pitoni gëlltit një kangur të vogël

30 Dhjetor 2014, 14:01

 

Ky është momenti kur një piton gëlltit një marsupial të vogël.

Ky lloj kanguri u kap nga pitoni në një nga territoret e Australisë.

Fotot janë realizuar nga një prej rojeve të këtij parku natyror.

Paul O’Neill tha se tani gjarprit i duhet një javë për ta tretur ushqimin.

Me këtë ushqim, ai mund të jetojë deri në tre muaj.

shume romantike. Flm qe e ndave me ne kte moment te vecante!

smiley E ke pas njof ket kangurin e vogel ti?

Bunda - a great concept to succeed in life!

smileysmiley  me lot !

Ca me qesh mer em. Kjo esht me u skuq, po hajt mo.

kur mendo qe na ka prezantu ky bufon, ke te drejte. po.

4 vjet e vjeter. Prandaj populli i dha 1 milion shuplaka (lavdi atij/asaj qe doli me kete shprehje).

lum si ti moj Shqiperi per çunat qe ke ti

silvio ne fakt po thoshte lumsi ti shqipni per gocat qe ke smiley

 

Silvio ne hall te madh per femra

smiley   smiley cfare ndryshimi me selfin e Rames me Renzi, si nota me diten. Vallai tani po qe jom krenar qe jom shqiptar. 

Selfiet na bejne te gjitheve krenarë/e

te lutem, i tha, mos e sha saliun. ate qe e shate aq shum, sa jozefina i myllte veshet kalamojve.

ca t'thush: KOLOS!

Keshtu ndodh ne gjithe boten.

Dikush me tha: Jeta nuk matet nga numri i frymemarrjeve por nga çastet që të lenë pa frymë. Prandaj dashuroni çdo ditë, dhuroni mirësi çdo ditë, jini pozitive çdo ditë. Cdo ditë është një faqe libri dhe çdo fundvit është fundi i një kapitulli...mos harroni jemi ne që e shkruajmë këtë liber, le të zgjedhim shkronjat e duhura...

GEZUAR VITIN E RI 2015! 

 

2014 dhe pak ore u plake dhe ti!!! Normalisht koha nuk pret do vinte ora te largoheshe dhe ti!! Nuk me ka ngel asgje per te thene per ty sepse i kam perjetuar cdo moment, cdo dite, cdo jave, muaj, stine tendin!!! Kam shijuar cdo te mire dhe te keqe tenden nuk me ka ngel peng asgje!! Deshirat qe une kisha rezervuar dhe surprisat qe me me dhurove i perjetova sh sh sh! Por ti tani po iken!!! Lamtumire 2014 do ngelesh gjithmone ne mendjen time smiley 
Tani ti 2015 behu gati te jesh sa me e ngrohte! Po ta them se dua te me sjellesh Veren,detin, bukurine qe kjo stine ka! E dua kete sepse ne kete stine njerezit e gjejne mundesine per te qene me prane njeri-tjetrit!   Dua Dashuri,Ngrohtesi,Buzeqeshje! Tani ti 2015 do kesh surprisa te tjera per te cilat po vdes ti di!! Okej jam duke pritur...smiley
Gezuar te gjitheve miqte e mi, te aferme, shoke e shoqe!!

Për adminin:

kjo temë është hapur pikërisht që të mos çensurohet.

Gërshërët do qe më mirë t'i mprihni tjetërkund, aq më tepër që postimet që fshitë nuk përmbanin fjalë të ndyra.

Sidoqoftë: Gëzuar e për shumë vite!

qef kena femnat 

kur bojn si seksi

sa boni ju t'gjitha

mu m'ka bo roleksi

per mbremjen e sotme sugjerojme kete  kaqurrelsin..smiley  vuuu qejfi!!smiley

ore, dolli me dhjete sikur nuk ka. sikur duhet me numer tek ajo e flamosur smiley

Duket ndryshe Presidenti! smiley

Mooooosss...na iku ene ky nga duret, nuk ka faj joooo ...te prishe  ai qerrata pushtetit  te prishe smiley

Ngushëllime Grande ..

Një nga shënjat kryesore për të diagnostikuar një Cicofren tek mjeksia e Psiatrisë Gjysore merret lenia ose heqja e Mustekëve në Moshë Madhore .Kjo hyn tek rrethanat lehtësuese në rast Krimi.

Ka rezik të jetë ofenduar edhe nga vjershat në PPU..që gjithsesi kanë qenë Reale për Jarin e Lagjes !

Jari ka një palë Mustaqe / Unë ja bëj kace -kace , Unë ja pres , unë ja ..... / unë ja lyej me pekmes .

E ke knu kët kur ke qen i vogël ?

admini kokefort nuk pranon te hapi nje teme ku peshqit te urojne dhe te nderurohen per Vitin e ri, nderkoh qe Viti i Ri eshte futur tashme ne shume vende te globit..

kur do ti urojme peshqit e Australise dhe Japonise ne..?!  po ata te Samoas..??smiley

Verejtje me vend Belul, ja edhe admini e postoj ne faqe te pare. Ne Japoni me duket se kemi nje peshk, por ne Australi apo Samoe sikur sme kane zene syte ndonje. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).