Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

 

Foto nga Gjykata Administrative e Tiranës.

29 Komente

Per nje gozhde qe ti s'e ve...

... dhe Shqiponja ngel pa koke...

..

Ose:

Keshtu eshte kur gykatesit i marrin vendimet me b@the dhe jo me koke!

koka poshte e bytha skiç!

e ka varur sorren nga kembet smiley

"Sistem Ligjor Kokeposhte"!

Harruan që shqiponja zbret nga qielli. (citim).
 

"Sistem Ligjor Autochtonus"

po ato jane koka shqiponjash! -pse, koka ime ç'eshte: koke gjarpri.....

Te vuajtur nen regjimin ramist, gjyqtaret i bashkohen Stresit dhe largohen nga Shqiperia. 

Gjykatë sataniste...

Vendimi u kthye mbrapsh nga Gjykata e Apelit. smiley

O ceco vdiqe rehat/ koka poshte e b... Lart

Kane ikur minjte ngaqe po u versulet shqiponja.
Shqiponja me koke poshte eshte ne pozicion sulmi.

Proteste, ryshfetet te indeksohen me inflacionin.

Gjykim rrufe!

Rrumpalle.

Era shtet ?

 

M'u kujtua rasti i Anjshtajnit (?), i cili ishte munduar shumë të zgjithte një ushtrim të thjeshtë të fillores. Kështu dhe kjo punë, gjyqtarët nuk merren me kreun e Kushtëstutës, kanë gjëra më të vështira për të trajtuar.

kushtetutës*

Eshte nje mentalitet i sterpare !  E pame tek kryeministria, e pame tek Ministria e Grupit "ciftelia" e pame ne spitale e pame ne Shkolla (dhe po e shohim ne librat qe kane lene pas) :

"Zyra eshte vetem per te Vjele pare" Ky eshte litari i lene jashte i "Trustit te Geshtenjave"

 

gjithandej rumpalle

tre ditë në krye të OSHEE, Ardian Çela rezulton nën hetim për abuzim me tenderat

Ca diciture ky eshte turp i Zotit , s'ja vlen me lodh mendjen fare me kto gomarlliqe

 

rosat po lajen brenda ne liqen , koken ulin poshte b''n lart e ngrejn

Autoriteti i shtetit shqiptar me koke posht, kemb, termo !

 

.

fantazma

Varet nga kendveshtrimi qe zgjedh gjithsecili !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).