Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë.
Bashkia e Peqinit uron Gëzuar Vitin e Ri!

Bashkia e Peqinit uron Gëzuar Vitin e Ri!

47 Komente

ka Peqini peme te bukura

zbulimi i eshtrave te nje peme krishtlindjeje qe daton para krishtit. smiley

Sfidojmë skrapistët e Peqinit

sh. mire duket pema, ta gezojne!..pse e kane fotografuar ne mes te dites?.. smiley
Dicitura: Diten shfaqet; Naten zhduket

 

deshire e hekurt per te festu Krishtlindjen

deshira eshte e madhe, perderisa e kane ngulur ne mes te Peqinit..problemi eshte te mos harrojne ta ndezin ne oret e vona te mbremjes..kur vijne dritat ne Peqin?

E stolisa bredhin tim,

Me lodra me yje,

Era jashte me terbim,

Le te fryje ne pyje. 

Rrofte katnari i Peqinit ish deputeti trim e i marre zoti Dashnor. smiley

ndersa Vlora ju uron  ''Gezuar vitin e ri'',  me kete peme..smiley   

 

p.s  qepare e pashe kete biçim peme krishtlindje te Vlores, ndryshe do kisha vene kete per diciture!

E kane blere ne ndonje oferte 2 per 1, heq ate te Krishtlindjes e ke gati tjetren per Vitin e Ri.smiley

 

kjo peme ka 3 vjet rrjesht ne Vlore, po thone komentatoret..  si duket ndonje mik i Pëtos, kryetarit te bashkise, ka fituar tenderin..smiley

mos tu ngelet hatri, po Peqini e ke me postmodernesmiley

PS. Kryetari duhet ta djegi kete here, se doli dhe qelibar per "doping." 

A ka mbetur ndonje palme andej nga Vlora o Belul. te pakten ti hedhin ndonje drite siper si puna e kesaj 

smiley

pak & sakte

Kjo pema ka te pakten 4 vjet qe perdoret ne mos me shume Belul.

ne fakt kjo qe thua ti vlonjati75, nuk mund te quhet peme,  por nje grumbull telash me maje.

nejse, nuk e di te them te drejten sa kohe ka qe perdoret.  3 vjet thashe sepse ashtu lexova te nje faqe e Vlores ne fb... por qe duhet ti vije turp bashkise qe nuk eshte ne gjendje te sajoje dicka me te kendshme, me dinjitoze  per qytetin dhe qytetaret e Vlores.

humbi Pylli i Sodes, apo pyjet e Llogarase  per nje bredh..?

sulmoni ne forme pyke

mire mire, po Sulo mitralieri e beri pyken e gjermanit  copa..smiley

 

p.s  e vure re ndertesen prapa pemes se Peqinit?  te tabela dallohet emri: Ferdinand Deda.. me siper  duket sikur thote, ''qendra kulturore'',  por se dalloj qarte.   Ferdinand Deda qenka nga Peqini keshtu?

po, me duket. s'jam i sigurt.

me behet qejfi qe i kane vene emrin atje, se ka qen rob Zoti!

ore vetem zametet dhe poetet shkojne "me pre dru ne mal" dhe as qe e marrin mundimin te llogarisin demin qe i shkaktojne ekosistemit..smiley
kush ka dy pare mend e di qe pisha flamur s'ka nevoje per pyka; ia ka falur natyra formen e pykes 
Vlora ka pasur nje institut pyjesh ( a dicka e tille) me duket Belul aty tek Rrapi, mire do ishte te kishin bjelle nje parcele me bredha..po palmat ku i gjejne ata mizerjet e bashkise?

 

di qe ne Vlore ka pasur nje  ''ndermarrje pyjore''.

por kjo qe thua ti ka qene ''Instituti i pemeve frutore''  dhe kane qene te vendosur  diku te ''uji i ftohte'',  pa vajtur te Rrapi..  ajo pjesa perballe plazhit (ana tjeter e rruges)  ku kishte disa parcela me peme frutore: agrume, pjeshke etj, si dhe ullinj..  keto parcela sherbenin si baze  eksperimentale e ketij Instituti.. gjithashtu  keta kane pasur disa parcela me peme frutore edhe  ne Shamogjin.

tani, rrezik i kane zene pallatet, ato parcela..punera te mbrapshta!

rreziku ka kaluar.. jane bere parcela me pallate, me kohe.

smiley

Belulo,ka mundesi te jete fotografu sapo eshte vendos,pasi vendoset i here konstrukti metalik dhe pastaj vishet me zbukurimet.Qellova kur u vu ajo e madhja ne tr,prandaj po them. smiley

per kete te Vlores po thua, Pjeter? -jo, kjo ne Vlore keshtu sic e shikon ne foto, e tera dhe e bera! nje konstruksion telash ne forem peme, dhe ca drita shumengjyreshe qe fiken e ndizen.. ky eshte gjithe zbukurimi.
kete e morra nga nje faqe Vlores ne fb dhe ata pikerisht po ankoheshin per pemen e Krishtlindjes.. kaq vite e njejta peme, shume e vobekt dhe fyese per qytetin nga ana bashkise.

po per kte.qellova aty kur u vendos kostruksioni metalik i pemes se madhe ne tirane dhe mendova qe mund te ishte e njejta gje qe do vishej me zbukurimet me vone. smiley

A shndrit kur erresira hedh vellon e saj te zeze sterr, apo eshte peme debitore?!! smiley

Nga Peqini me dashuri...

Skrap-axhinj, kryeni detyren ne Peqin e ne Vlore. 

Seinfield eshte #1 smiley

PF, kur te mbarosh me Friedman  kerko per kete ISBN-10: 0374286000..nese s'te ka rene ne dore akoma..eshte interesant,pak a shume

Thanks, nuk e kisha degjuar me pare. Po qe do ti hedh nje sy meqe po ma keshillon.

asgje, te lutem!..edhe Amy Chua gjithashtu  ( i kam lexuar "Day of Empire" kur doli), por ky me siper eshte me analitik, si me thene smiley

viti ri vjen me kenaqesi ne peqin!!!!

ku ka si peqini....2 ore larg cdo kryeqyteti evropian smiley

 

Peqini investon ne peme te vitit te ri alternative. Shpetoje edhe ti planetin, mblidh hekur dhe nderto.

Ministria e Punes dhe Mireqenies sociale.

Bashkia e boni te veten, tani e kan rradhen qytetaret smiley te krruajne xhepat smiley

Dmth ti thu Pjero, bashkia i vuni allatet, robt t'i blejne breket.smiley

thuaj jo korrupsionit - bashki transparente 

Pe-qini ka  cu peme per vitit te ri, per noten jo per diten !

dhurate e Alfred Pezes, deputetit te varfer por bujar te Peqinit

ulni ore cmimin e leshit se thame ftoftit

lesh merinoz gjithmone i shtrenjet ka qene  ai nuk ulet kollaj,

Po te thuhej qe eshte veper arti jam i sig qe shumica ktu do e kishin pershkruar ne komente si nje kryeveper.

kulmi i trasparences

N'daç bredh,n'daç antene ,n'daç rrufeprites!C'a po don ma shume? smiley

Peqini goes multitasking.

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).