4 Komente

"Ndërsa më i hidhuri nga të tërë qe dyshimi i fundit: a mos jam unë vetë Buddha i kohëve tona, ai që pritet të vijë, Mahdiu i myslimanëve, Jezusi i të krishterëve e Maitreya i të tërëve?"

Domosdo do jete shume adiktive dhe e kendshme idea e lavdishme qe kemi me kuptim se c'dyshojme. Mbase kjo me lart eshte treguese e shkeputjes me realitetin, por Buddha dhe Muhamedi njerez si ne besoj te kene qene, as me pak e as me shume. A eshte me e rrezikshme te lartesojme nje njeri ne shenjteri, ne mbinjerezim, apo ta barazojme veten tone me te? E dyta mundesi me duket me pak e hidhur.

E ke qa arb e lo. smiley monologu i dashit ,perl. smiley

Noshi jom kurjoz me msu emrin e kti Arbit, i kujt ò ky qi shkru kshu?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).