Nje gjykate gjermane ka vensosur dje se qiarmarresi i cili preferon te urinoje ne kembe nuk eshte i detyruar t'i paguaje qiradhenesit rreth 1500 euro qe ky i fundit i kerkon si shperblim per demtimin e pllakave te mermerit ne banje. Gjykata Administrative e Dyseldorfit e pranoi deshmine e ekpspertit qe pohoi se urina qe nuk ishte qelluar ne shenje kishte demtuar pllakat e mermerta, por gjykatesi Stefan Hank vendosi se urinimi ne kembe nga ana e qiramarresit ishte brenda normave kulturore, duke thene se "edhe pse burri po domestikohet gjithnje e me shume, urinimi ne kembe eshte ende nje praktike e zakonshme." Ne Gjermani ky debat ka gjetur terren prej kohesh. Ka atje tualete publike ku urinimi ne kembe eshte i ndaluar rreptesisht, dhe gjithashtu nje term talles, "Sitzpinkler" qe u referohet burrave qe ulen per te urinuar.

48 Komente

ja me keto merren eropjanet, ta bojme luanin te haje bare, se sjellja e tij eshte e dhunshme dhe traumatike per gazelat. Dhe vine trecerekshit me mjekerr e u mesojne "se kurani zotrie, se muhamedi zotrie".

 

Dhe po u moren, merren ne cepin e ndonje faqe gazete qe nuk shitet.

ka lezet kur funksionon sistemi i drejtesise o vlla, ka me ça te merret!

 

dhe me kete rast, na u kujtua shprehja e lashte e popullit tone te mencur, i cili me sofizmen e vet karakteristike, i ka parashikuar raste te tilla:  mos e hidh shurren perpjete!   ....se ben deme rreth e rrotull.smiley 

Ka dhe nje shprehje tjeter Belul:

`E ben shurren ne maje te gjembit`,   thuhet per ata qe jane qibare, te fisem...

nuk e dija kete shprehje.. faleminderit!

nejse, na u kujtua batuta: "he, e rregullove traktorin ti.... tashi beji shurren bahçes!"

 "Sitzpinkler" qe u referohet burrave qe ulen per te urinuar."

Guxoj te ve bast se ky tip i burrave parapelqen peshkun ne vend te zogut smiley

Se zoterote,burri qe eshte burre, i ben 2 litra shurre smiley

Duhet urgjentisht nje levizje maskiliste, qe te mbroje te drejtat natyrore te mashkullit nga baxhellat feministe moderrrrne....

 

Do vije nje dite kur do na presin edhe organin seksual qe te jemi ta barabarte. smiley

para ca vitesh kam lexu dicka te ngjashme por ne Japoni. Qe me shume se gjysma e burrave te martuar, pshurrnin ulur per te mos bere pis, te detyruar nga grate.
 

 

Kot nuk u rri larg japonezeve xhibi...

Prit leksion tani nga korenti.

smiley

ulu se t pa kalaja_ka qene shprehja>tani duhet thene: ulu se t gjet belaja>divorcohesh dhe t merr tjetra gjysmen e pasurisesmiley

1. Cfare perberje kimike ka pasur urina e ketij gjermoni sa te gerryej edhe mermerin? Nese eshte e vertete qe ka gerryer mermerin po pse nuk ka demtuar edhe materialin prej porcelani te wc-se? 

2. Burrat mund ta bejne urinimin edhe ulur kur organi i tyre shurrues eshte ne gjendje te qete ose te shplodhur, pra kur eshte i varur me koke poshte. Po kur organi, per aresye te ndryshme, rri i ngref si gjel deti, pra me koken lart e me lart si i bohet? Edhe mu gjithmone me bohet me urine vendi perreth wc-se, por pllakat e dyshemese nuk me jane demtuar.

Shume I shpifur je. Skishe pse jepje details. Breket I nderron te pakten?! 

tek detaji eshte gjeniu. 

Moza te me falesh, por desha te sqaroj se jo ne te gjitha rastet burri mund te urinoj ulur. Sepse ne rastin kur organi ndodhet ne pozicionin "gatitu" nuk mund te urinosh ulur sepse qullosh fytyren tende, ose me keq akoma lag tavanin e banjos dhe keshtu krijon premisa per rrenjen e suvase. Me kupton?

If your erection should last longer than four hours, please seek immediate medical help .

Ishte njehere njoni qe e kapi kjo semundje; pra qe nuk i ulej per qamet. Kerkoi ndihme te specializuar por semundja i vazhdonte. Nejse, lajmi u perhap dhe njerzit ne pergjithesi ndjenin keqardhje. Vetem njoni, sapo e mori vesh, shkoj tek ky i smunmi dhe filloj ta perqafote e ti puthte duart, faqet etj. I smunmi u cudit, por ky vazhdote prape. Me ne fund mbasi e kishte perqafuar e puthur 10-tra here i thote: - do zoti eshte ngjitese kjo semundja jote. 

dhe t'menosh qe sot njeriu mundohet me i mesu kafshes me pshurr mren.
Po nuk ka lind ala ai burr none qe t'i msoj berberit, thuj

qe bere pak autoreklame< kjo duket ashiqare>me  modest heres tjeter kuazi smiley

kuazi, e paske lidh me pompen e pallatitsmiley 

E di. Ju qe kur lindni, qe babies qullosni , ujisni fytyren tuaj. S'ish nevoja ta sqaroje.qe je aktiv e shef porn e dime te gjithe lol

mermeri demtohet apo gerryhet se eshte poroz, ndersa porcelani jo!

Çfarë ka qenë para TOB ke pallati kulturës , kur REDI me primatët e PD-hit  e shndrruan në Liqen shurre smiley

Pse nuk ka Gërryerje tek ato Pllakat ? Dukej si mermer atje smiley Apo cilësia e shurrës smiley  

Osmanet ishin ne deren e Kostandinopjes, nderkohe qe ata qe ndodheshin ne qytet merreshin me diskutimin se cfare seksi kane engjejt...

Thuje mer lal shkurt : Stambolli digjet , kurva krifet .

Kurva mund t'i beje shurren zjarrit psh., dhe mo mire ta boje ne kome, se ul po i digjet nei gjo.

Në fakt po të vështrosh Natyrën , tek isektet , shpezët , kafshët dhe veçanërisht te Peshqit punët e jashtëqitjes janë zgjidhur në pozicione horizontale , me dallime të vogla .

Duhet punuar nga SHKENCËTARËT Gjermanë të gjejnë një  mënyrë për ta përshtatur edhe njerzve këtë smiley

Një nga pyetjet Pa ZGJIDHJE akoma ka qen..

Përse meshkujt kur urinojnë vejnë katër gishta sipër e një poshtë  !

Me pak fjalë një nga Prurjet më të dobishme , në raport me atë ku Handikapatët mendorë  diskutojnë për VV ose pse Albini dha Dorëheqjen smiley

Kozi recito nder mend ate shprehjen  "burri qe eshte burr, e hedh ne mur." smiley 

Si perfundim, ligji i 4-t i Newtonit thote : Pika e funit e shurres bje gjithmone ne patallona.

Burre i mencem tjetri. Nuk e ka percaktu pozicionin. E ka dit vllai qe ne dac ne kome ne dac ul, ne tullum e ke.

P.S. Ligji i 5-t thote : Ngado qe te rrotullohesh, bythet i ke gjithmone mrapa.

Hajd shnet e bythe te forta.

Po ne jemi rritur me kush e hedh me larg o vlla...ca thone kta? p.s. po shoh foton..as ne gjermani nuk ka bide?

Ishin njehere nje burre e gru qe boshin gara per cdo gjo. Burri ishte ne humje, keshtu qe masi e vrau menjen ... Hajde bojme nje gare i thote kush e hull shurren me lart ne mur. Fillo e para gruja, me pozicione gjimnastikore e lag aty ke veni. Ky i sigurt tashti qe e kishte te fitume ... a jo jo i thote ajo, e kishim pa dur. 

smiley 

 

+1

Mirë fore vëri aty ...smiley

Ketej nga Suedia grate u hodhen ne proteste per urinalet e burrave para ca viteve, kerkonin barazi ne urinale dhe ta benin ne kembe si burrat smiley ...me vone ekuptuan se ideja nuk ishte shume praktike dhe higjenike megjithe alternativen e aparatuarave ndihmese qe u ofruan  smiley

Sh mire, kshu duhet se kto qiraxhinjt te cajn trapin

p.s. se mos e lesh ngritur toilet seat se bohet nomi

nga literalisht galexhanti i komenteve smiley

So University of Chicago law professor Mary Anne Case actually wrote an essay exploring the benefits and drawbacks of abolishing "the laws of urinary segregation" in public restrooms, which, she observed, are "among the very few sex-segregated spaces remaining" in the United States.

All I can say is, if Ms. Case had ever spent 5 seconds inside a gas station men's room, she'd never again entertain the notion of sharing potty space with the male species. Go ahead, have a seat!

Actually, as somebody who has cleaned restrooms, women's rooms tend to be far worse. Many apparently don't want to touch the seat, so they hover above it. And often miss. I'll take a little puddle from errant spray around the urinal over what you get in women's rooms any day. 

smiley

te hajn shpirtin kta qe dun barazi me zor. me fakte tjetri/a!!! 

True true! Disgusting. Lol

shum te eger ju ne amerik....

si tha ai ke chappelle show - you pee sitting down!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).