Një laborator i përpunimit të drogës është zbuluar pasditen e së mërkurës në fshatin Labinot-Fushë të Elbasanit. 

Laboratori shërbente për prodhimin e përpunimin e lëndëve të forta narkotike. I vendosur brenda një ish-reparti ushtarak të braktisur në fshatin Labinot-Fushë të rrethit të Elbasanit aty u sekuestrua një sasi prej 100 kilogramë lënde narkotike të dyshuar kokainë. 

10 persona përfunduan në pranga, prej të cilëve tre të huaj, dy kolumbianë dhe një turk që ndodheshin në laborator në momentin e aksionit. Ata janë: Ermal Hoxha, banues në Tiranë, Saimir Batkum, banues në Tiranë, Gentian Gjonaj, banues në Elbasan, Arjan Dalipi, banues në Elbasan, Ilir Hyseni, Klement Dalipi, banues në Elbasan dhe shtetasit kolumbianë Cesar Avila dhe Walser Moreno. 

Operacioni i drejtuar nga policia shqiptare dhe i koordinuar nga Interpol dhe Europol vjen pas një hetimi disamujor, ku nga të dhënat e grumbulluara rezulton se në Shqipëri droga mbërrinte e përzierë me vaj palme nga vendet e Amerikës Latine, dhe këtu bëhej ndarja e saj. Më pas droga kishte si destinacion vendet e Europës. 

Në vendngjarje ka mbërritur edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi dhe prokurorë të Krimeve të Rënda, ndërkohë operacioni është ende duke u zhvilluar në disa qytete si në Elbasan, Tiranë, Durrës e Fier për të identifikuar persona të tjerë të përfshirë në këtë rrjet të trafikut ndërkombëtar që çoi në zbulimin e laboratorit më të madh të përpunimit të drogës në vend.

202 Komente

Mir droga u kap, po leket u kapen dhe sa, apo u mçefen, apo u shperndane ne disa duar. 

100kg kokaine do mjaftonin per me restauru spitalet Pjer smiley

Po te shiteshin jashte Bredharako smiley

shqiptaret jane krimb ne pare mo Pjer. Lexon ti c'thuhet ktu ne blog apo jo?
Kemi bere shume gabim qe kemi ik nga ai vend. Ne fakt me te zotet ndejten dhe jane bo milionera. C'them dhe une...miliardera, Pjer!

Pale cfare burimesh te tjera te krimit te droges do te zbulohen neper Shqiperi tani qe s'i mbron me PD, sic mbronte lazaratin. 

E lexon mire lajmin, apo copa copa? Informacioni eshte dhene nga sherbimet e huaja, nga halli do i kene ekzekutuar arrestimet.

E lexova. Me ne fund, agjencite me te njohura nderkombetare kunder krimit kane besim te bashkepunojne me policine shqiptare. S'jemi me delja e zeze e Europes qe mbulon lazarate.

Ermal Hoxha, banues në Tiranë

Te jete valle nipçja i madh qy?

lapsi kshu thote po emri eshte i perhap (sic ka qene e modes, per t'i ngjajt nipit te shokut enver)

(sic ka qene e modes, per t'i ngjajt nipit te shokut enver)

Emri "Ermal" s'ka lidhje me nipcen.  Njoh disa "Ermal" por mund te them te pakten per njerin 100% qe s'eshte vene nga nipcja.  Per kuriozitet, se s'e kam idene, kur filloi "fushata" e shqiptarizimit te emrave?

si nxitje ka qene revolucioni kulturor ne Kine besoj mgjse ka pas nji fushate me te hershme (emrat Keqe, Mize, Xhuxhe etj psh na i kan bo ne mesim si shembuj te shtypjes se femres).

Monda, paske te drejte. Tani po e lexoj me titra tek News24, qe behet fjale per nipin e shokut Enver!

Por, mos u cudit, kur te lexosh qe neser do te lirohet.

Pse ka prioritet prodhimi tjeter ne kete vend ? 

E ka porosi nga gjyshi, bar me forcat tona. 

Amerika free druggggggggggggggggs

Albania no druggggggggggggggggggs

Ermalit i kishin kap edhe nja 300 mije evro ne makine...(sipas shtypit)

Ky nipi trafikant qenka i martuar me Rezarta Shkurten....

Kjo shpjegon pse ajo me eshte dukur gjithnje si pilivese  e lige 

#RifErmalatto

pse i ndertojne keto kombinatet gjigande te perpunimit gjithmone ne Elbasan, kete se kuptoj une..?!

Sepse atje ka fuqi puntore te "kualifikume"!

Ka degjeneru sperma e komandantit....keshtu eshte kur rri 45 vjet ne pushtet....tu vra e pre.......

Duhej te ikte PD pa te kapeshin niperit e Enverit me droge.

Te vetmen pune qe dime te bejme ne shqiptaret eshte industria e transporti i droges ! Shqiperia me qeverite qe ka patur deri tani i ka  kushte te favorshme per  punonjesit e droges !

Laboratori i kokainës u zbulua nga shërbimet e huaja, pasi një shqiptar i arrestuar disa muaj më parë në Gjermani, pranoi të bashkëpunojë me drejtësinë e këtij shteti. Ai ka treguar të dhëna për personat e përfshirë në prodhimin e lëndëve narkotike, të cilët më pas janë vënë në përgjim dhe janë kapur në flagrancë, ndërsa përpunonin drogën. 
Xibraka ishte shënjestra kryesore e operacionit ku morën pjesë edhe specialistë të Antidrogës nga Interpol dhe Europol si dhe forcat antidrogë dhe ato speciale nga Tirana

Në aksion edhe forca të policisë së Amerikës Latine  smiley

He mer Kapo, gjith meraku se mos fito pike Palloshi per arrestin e bujshem. Po mer sherbime te huaja plus Tahirin qe se dekonspiroi aksionin si grupi ciftelia. E ktheve Shqiperine ne Kolumbi kapo bashke me komandantin. Hajt ne koke te Zenit, e mos boni Sikur skeni dit gjo ju sklleverit e Shqupit.

Po te ishte ende Sala ne pushtet, keta do te ishin strehuar ne Lazarat e s'do t'i prekte dot njeri.

Qenka pleksur edhe nipi I Dulles ne kete meselesmiley

Ai ka mbet se te kunatit i griu smiley Edhe te xha Abazit me duket i ka kane kap smiley

Po nonje llaf per mbesen e Musolinit si porno star  nuk kane studimet e Antirafikut ? apo qe deputetet ajo smiley

E te shpelafte laku i fickes ishalla smiley

po ndalohet sipermarrja e lire.. qeveria kerkon monopolin dhe nuk le eksportin e kokaines .. duam diversitet ne treg, edhe heroine afganistani, por edhe pak kokaine, sidomos nga ajo qe hap vende pune dhe rijeteson mjediset prodhuese te ish-reparteve ushtarake.. 

#Policiaqeduam

Faleminderit zoti Rama.

Pas 100 vjetesh familja Hoxha,u perballe me aktin e pare real akuzues ndaj nje pjestari te pemes se tyre gjenealogjike.Akt i rendomte per te thene te verteten i cili denigron me shume emrin e vendit tone sesa ate te familjes se ketij torollaku kapadahi qe pervecse faktit qe ka pas njefare hapesire ka bere dhe ka nxjerr perfitime kolosal.Problemi real eshte qe sado te bejne buje keto lajme ,aq me larg jemi realisht problemit alarmant i cili eshte mu ne mes te vendit tone.Data 21 Janar po afron tashme po behen 2 vite nga renia e diktatorit te fundit te Shqiperise.Jane shume te parendesishme keto lajme qe po perpiqen te hutojne sadopak keto njerez te cilet sapo hapin TV kur shkojne ne shtepi te lodhur dhe te stresuar nga hallet dhe problematikat e dites,shohin kalvarin e rradhes te shifrave qindra mijera euro te trafikanteve ordinere te cilet vetem me 2 pergjime hapin zorret e barkut, nuk mjafton.Reforma e anatemuar ne drejtesi po vonon.Pergjegjesite e ketyre makabriteteve po rrine akoma po sodosin si dikur Toto Riina nga ballkoni i shtepise se tij ne Palermo ndersa gjykatesi Falcone po hidhej ne ere.Nuk ka drejtesi me goditje te ketij tipi,nuk ka shtet pa arrestime shtetaresh me vjen keq po behet bajate jashte mase dhe kjo lloj propagande makiaveliste e pudrosur me makiazh Rognerist.Keto dite normalisht ambasadori Lu do takoj Sajen e Vocerr per pergezimet e rradhes ndaj vendosjes se shtetit.Konceptin SHTET ja kane shpjeguar ketyre Amerikaneve apo njohin vetem Benjamin Franklinin e paketuar per sinonim te tij..

s'thone kot, ate qe ta bo fmija, s'ta bo as perenia.
Mire qe nuk jeton shoku Enver se do ja kish marr erzin ky lanet. Dhe te mendosh sa e donte Ai...

Do shahet dhe ky tani si shahet nipi i Vitos? smiley

O Valbona, o Valbona

Ku i ka gjyshi paret tona

S'i ka gjyshi, i ka nona ...

Mos m'i ka ndodhur gje edhe Valbones mor aman ...

Bravo Policise se Shtetit!!! 

"Lufte Krimit Pa Kompromis"

Edhe nje premtim tjeter i mbajtur! 

Patjeter, po si i bohet kur krimi osht mo "trup" dhe mo " teknik" ( nga ato qe te ikin pri shalesh) se pa kompromisi dhe premtimi ... ?

Rono, Sa naiv qe je !!!

E paskshit myt policine e shtetit, o Redo! Sa rate nga pushteti, vu arrestimet. Kap tritolista kenej, vrases me pagese anej, narkotrafikante etj etj 

Kam pershtypjen se e mytshit nga pazotsia, jo si rrjedhoje e bashkpunimit me krimin.

Prandaj Pellasin ....revolucion...revolucion...se u iku biznesi i droges....e ndertimet tek Liqeni.....

Po nipcja, gjynof, ndoshta ja kan fut kot me sulmu komandantin e lavdishem...ndoshta te shofin nji cik me thelle tek firma DEKA.

Operacioni eshte kryer ne menyre te tille dhe me nje shpejtesi te tille qe nuk i ka lene kohe e mundesi askujt te lajmeroje fajtoret.

Nje laborator kaq i madh kokaine eshte i pamundur te mos jete ne radarin e politikaneve ne Shqiperi.

Pastaj, ne kohen e Rilindjes, 1 vit me pare ishte ngritur!

Keshtu do ti Rilindni shqiptaret?

Pikerisht, ka ik koha qe lajmeroheshin fajtoret. Ju i late nga 8 vjet +, keta nuk i lene as te mbushin datelindjen e pare. I mbysin ne djep, o Red!!

Po sme the, ti si mendo, ju i linit nga pazotesia apo... ? 

Bama, e kupton cfar lloj droge dhe sasie eshte!? Je ne vete, apo ben vete! E kupton se kush ishte koka e organizimit. E kupton qe shoku Rama eshte gjendur perballe nje vetvrasje politike nga Gjermania, nese dekospironte operacionin.

Mire kete tralalan ketu poshte e kuptoj por nuk mund ta pranoj nga ty kete erresire gjykimi.

Po me cfar lekesh u be demostrata e ngunjimit para Kryemimistrise dhe fushata e PS?

Bama nuk mund ta erresosh te verteten!

 

Bama, e kupton cfar lloj droge dhe sasie eshte!?

6.4 miliarde euro sa c'ishte lazarati, nuk eshte. Dhe nese qenka hapur para pak muajsh, sa mire keta. E kapen. Berisha i la me vite te tera e genjente qe nuk kishte droge ne lazarat, edhe pse s'kishte ngelur njeri ne shqiperi e ne bote pa e ditur qe kishte. 

Shtrigan, nuk e justifikon dot, pergjigje e zgjuar eshte heshtja. 

Mos harro zoti Gate ishte kryetari i komisionit zgjedhor ne Lazarat, per PS-ne....etj, mos na devijo kot!

 

smiley Pikerisht, heshtja eshte pergjigjja e zgjuar. S'ju vjen zeri per Lazaratin. Jo po... shiko se... mek, mek.... smiley Keta te pakten i kapin. Gaten e ke ne burg. Po aliko, c'ishte?

Qenke "budalla" apo ben vete?! Apo nuk del nga shtepia! Ore akoma nuk e paske kuptuar qe Lazarati eshte vetem spostuar si parcele, tani me vjen keq, por nuk mund te flas me shume, por futi nje xhiro bregut lumit ne Vlore dhe... !

Po per nipcen cme thua? Nuk dua per asnje sekond pozicionin, zjarrin qe eshte gjendur Shoku Rama per te ekzekutuar operacionin, po ku i di ti, ti akoma mendon qe Rama erdhi nga Parisi per te Rilindur Shqiperine! 

O zot fali se nuk dine, se eshte e pakoceptueshme ndryshe!

 

 

"por nuk mund te flas me shume" meshehja e krimit eshte krim, i dashur Redi. 

Se dal i pabesueshem smiley

Pra, e pranove qe Berisha e mbulonte drogen ne Lazarat. flm, Redi.

Jo nuk po thoja ate! Te thash qe Lazarati aty ka qene me vite, PS apo PD, te gjithe kane ngrene, kush me shm e kush me pak. Po nese realisht mendon se Lazarati u zhduk, me vjen keq, por nuk jeton ne Shqiperi.

Lazarati aty ka qene me vite, PS apo PD, te gjithe kane ngrene, kush me shm e kush me pak. 

Faleminderit qe the qe PD ka ngrene me Lazaratin me vite, Redi. Sa mire qe e mbylli PS-ja!!!

lazarati njihej boterisht (ça t'i fshihje mo aman, une s'kam qene kurre dhe kisha degjuar per te). vinin te huaj per dokumentare dhe RAI i jepte pamjet nga helikopteri. sala vetem nuk kish force te nderhynte se e hengri njehere nga labet. (sa here do te ta them tu nenpunesit te rames, me kaq shume pseudonime, qe te te ngulitet ne tru ? )

ndersa rama eshte nga jugu vete. labet nuk i bejne frike.

Po si mo nuk kishte force qe te nderhynte. Lazarati votonte komplet per PD, kryetari i komunes se lazaratit ishte numri 2 i PD ne gjirokaster, Dasho Aliko, dhe nejrezit qe u kapen duke sulmuar policine me arme ishin familjaret e tij.

Ajo qe hengri nga labet, e hengri nga gjithe Shqiperia e jugut, jo nga lazarati. lazarati s'eshte laberia, ishte thejsht nje fshat i vogel PD-ist qe po te doje e beje zap per tri dite.

Keq ti kapesh keq mos ti kapesh. Amon na thoni cfare doni se spo ju marrim vesh. smiley

Keta kane faj qe i kapin. Berisha eshte i mire sepse i linte e s'i kapte. Mban mend se si policia ne kohen e Berishes raportonte shpesh "u kap skafi\vetura me kaq kg hashash, por trafikantet perfituan nga erresira dhe u zhduken ne pyll"? Pse nuk zhduken tani ne erresire? smiley

ne fakt me mire t'i llustrosh kepucet italianit sesa t'i shesesh droge.

Une e di qe ne mbledhje shoku Sale i adresohet si "shoku Rama"; zoti Rama te lutem! Po flet per kryeministrin e nje shteti aleat te SHBA, i cili ka ter besimin dhe mbeshtetjen e departamentit. Kemi investuar dhe do investojme per te pakten edhe 30 vjet te tjera te kjo qeveri qe keni. 

Keto operacione dhe keto arrestime nuk jane asgje kundrejt kerkesave madhore qe i kemi vene per detyren. Nuk ke pare gje akoma, i dashur Redi. 

Redi, ne Shqiperi eshte, ketu jeton, e kam thene nuk kam atdhe rezerve, parimi im! E njoh Ramen, per aq sa e njoh nga afer, ajo cka ai do te tregoje nuk eshte per te djathtet por per te majtet, perjashto keta shtrigan apo shkaba apo ndonje tjeter qe e ka sistemuar tajaren e tyre, por nuk e di se kur do te mbahet protesta e tjeter, por e imagjinoj pjesmarrjen dhe perkatesite ne ate proteste. 

Pse, ti redi nuk je sistemuar? je ne veshtiresi ekonomike?

Po, Po...Ashtu imagjinoj edhe une Protesta tjeter do jete me gjitheperfshirese...Ne krah te atyre qe ndertojne pa leje e qe vjedhin elektrikun, atyre qe vodhen rrugen e kombit e vrane njerez ne 21 janar, do jete Zeni ne balle, krahas Ilirit e Liljanes se Ermalit. Une imagjinoj gjithashtu se sa me e madhe te jete protesta nje Mooo..t akoma me te madhe do hani. Leqe ky kuqalashi ka nje arsye me shume, spo e le Rama ULen me ndertu aty ku viktima ka investu pe rapartament qe ne grop...;

Kokaina ka nja 15 vjet qe lulezon ne Shqiperi, dhe vertet ka qene  e lidhme me politikane e Ministrine e Jashteme....policia te vazhdoje me thelle....tek pinjollet e politikaneve te djeshem...e sigurisht pritet me shume tritol e atentat nga ata qe kane humb kete biznes. 

Jane ca tu ber pare me drog andej nga evropa se dhe ligjet i kane te buta. Ktu ne amerik i kane te renda ligjet per drogen o iqu. 

Pershnes nipin e xhaxhit me hitin Cocaine

Ka punu gjyshi jot per ty, ti e merito! Menoi per popullin AI, pranej ju la pa nji dysh ne xhep, sa po detyroheni me gjet me menyra krijuese e te guximshme buken e gojes. 

Shifni ktu, zoti Ermal, po ta denjoni kete faqe, shifni si po shesin mend tipa qe kan pas naj haur dykatesh e po i qujn "villa" (rinashimentale) me "piano" si i thot oksidenti, e jo mo ti dhe fisi jot, qe ka pas gjith Shqipnin, ka pas.

me simpati te thelle dhe me gjith supportin e mundshem.

hehehehe..po mendoja ne fakt, niperit e mbesat e mbesave te Saliut e te tjere antikomuniste te djathte apo edhe ata te ketyre antikomunisteve te majte nuk kane per tu mare kurre me droge..ne ballo bamirsie ke per ti gjetur,e shumta ndonje gjobe per parkim te keq !! p.s. e me qe jemi.. si mund ti shpjegoj dikujt se cfare ka qene enver hoxha ne shqipri? si ta quajme? mbret? pasha? i plotfuqishem? nuk di..ne mendje kam vetem faraonet, si tip perendie pershembull? Se ti shpjegoj dikujt qe pyet: e pse merret me trafik droge nipi i nje tipi te tille?..nuk kam shance !!

Ktyne i paska ardhe dosja e qendisme nga interpoli. Rames e Tahirit i ra bixha me i arrestu. Ashtu si Nanja njihere Durden e Kociun.
 

Pse s'e detyroi dot interpoli Berishen te mbyllte Lazaratin? Deshen, pa i arrestuan, o Patriot. Po te mos donin, e gjenin anen, sic e gjente Berisha.

Shkabe, behet fjale per Merkel. Sa per ta kujtuar!

Po ik o se le nam. S'ka pune tjeter merkel, te merret me kapjen e cunit te hoxhes smiley

Po me Po ke te drejte, se mos eshte si shoku Rama qe se rru per qytetarin e vet. 

Zgjohu o Rilindje!

Me maske ne koke ishte dhe Merkel, ne Elbasan, duke kontrolluar policine e Rames me dylbi. Me zgjuar e me vigjilente se kaq nuk ka qene ndonjehere antidroga ne keto 24 vitet e fundit. 

Ma men ti Redi, shkoi Sala ne Uashington i dha fjalen Klintonit qe do lente Kryetarin e Kasacionit te bonte punen e vet, me ato grek.

Do ti sa erdh ne Shqiperi beri te kunderten, qe aty e hori zorren Sala i pare.

“Krenar për operacionin e jashtëzakonshëm që solli kapjen e një duzine trafikantësh të një rrjeti ndërkombëtar droge. Sekuestrimi i mbi 100 kilogramë kokainë është rezultati spektakolar i një policie të ndarë nga krimi, e cila është kthyer në detyrë. Policia që duam”, shkruan Kryeministri Rama.

Keni te drejte zoti Kryeminster!

Kjo po qe eshte policia qe duam!

Shume, shume faleminderit!

U shkund korrupsioni nga gjumi letargjik dhe malarjen qe kishte perhap. Gjithashtu edhe ujqerit qe jetojshin prej mjegulles dhe miopeve u ka hy tartakuti

shembull, nje mikja ime provon t'i jape 50 mije leke nje drejtoreshe si dhurate per vit te ri....ka lidhje me mjekesine........kjo  drejtoresha nuk e pranon smiley

great!@

kjo  drejtoresha nuk e pranon

great, thote!

Po thuje mi thuje se nuk te thahet goja: Shume, shume faleminderit Rilindje!

nuk iu bon goja. e cuditshme.

rilindja me buke, ne me gure smiley

smiley

 

Flm Rames 

Perdorimin e fjales Rilindje, bashkpunetoret e Rames duhet t'a meritojne, eshte nje konstatim i madh 

prit iher smiley

Letërsia e Rilindjes pati një drejtim iluminist e në periudhën e fundit edhe vepra realiste, por në thelbin e vet ajo ishte një letërsi romantike. Në veprat më të, mira të saj u shprehen ideale të larta kombëtare, malli dhe dashuria e zjarrtë për mëmëdheun, krenaria për të kaluarën e lavdishme të popullit shqiptar dhe ëndërra për ta parë Shqipërinë e lirë, të pavarur e të lulëzuar.

 

Ka desh ma shumë ajo.

 

Tarifat e reja.

 

Prej sa vitesh e ushtronin veprimtarin e tyre te akuzuarit ??

Eshte nje nivel kooperativistesh te lexosh kete "Edin e Rames" qe ka ven dhe nje R per tu masku e vjen Redi .

LefTGope ..pill ndonje tjeter se ky eshte dhe nen nivelin llogjik te te gjith Pampersave qe ke vervitur . Ky eshte si magazinier kooperative edhe ne formulimin e fjaleve . Ai duket qe mbledh te 'korrat ' e sali Droges te mbjellura  me VITE ne Shqiperi !

 Porosia e babasqapit

"Na e Xrum enverin se nuk na linte me mbjelle Droge zotrie " e xberthyer thellesisht e filosofikisht nga Jue " Doni dhe kapitalizem pa Droge SIDA e Trafik si komunistet " duhet te jene Busull per komente e ketyre Pampersave qe vervit !

Mire qe leh po jo si kone. Te pakte gjej nje qen te Lehe tamam e te dije per se Leh !

Nuk te them Lidhe se nuk e meriton po bene " KUÇ dreq "smiley

 

Nipi i Dulles shiste droge per te financuar fitoren e revolucionit proletar Xake.smiley

Të dhjefsha fshesën !

Faleminderit Rilindje qe per nje periudhe kaq te shkurter e ke nxjerre Shqiperine nga lista e vendeve ku eshte veshtire te besh ndarjen qeveri-krim dhe e ke fut ne listen e vendeve ku krimit i dridhen leqet e kembeve

Faleminderit Polici e Shtetit

Faleminderit Prokurori e Krimeve te Renda

Faleminderit Lefti qe ke bere nick-un Redi

Faleminderit Kapo qe nuk e ke nderruar nick-un

Faleminderit Shkaba qe hap nga dy user-name te rinj ne dite te PPU

Jam aq i gezuar sa s'me mbaron lista e falenderimeve, por po e mbyll me kaq

Kaq jane mjaft per te patur diten e falenderimeve shqiptare smiley

E kena dasht gjithmone nje familje mretnore alla frenga, po se patem rrisk! smiley

pa lidhje me komentin kjo me nolt; ishte thjesht per Mrrokun. foto botnore!

ishalla mrriten n'vaft kto se, nji, gomori nuk ecen shpejt, dhe dy, Princ Vidi nuk nejti shume, sic na mson dhe konga! smiley

 

E ka thone inglizi i shkrete, ne brezin e trete bohesh zotni, goxha hap cilesor, nga kriminel, simbas Avukatit, ne drogaxhi.

ne brez te trete, ti s'ke me asnje lidhje me te tute. asnje merite apo faj, nuk te takon.

Ky po te kishte lexu kujtimet e gjyshit e kishte bo laboratorin ne Galigat. smiley

I hante mutin pastaj Ed Rama bashke me Merkelin, sic ja hongri gjyshi i Merkelit me gjyshin e Ed Rames gjyshit te Ermalit gjate Operacionit te Dimrit. 

Ne kasollen e nene Zyhrase.heren tjater duhet te bashkepunoje me xaken ti tregoje bazat e vjetra.smiley

Elbasan ce pate fat, brenda vitit me kombinat

e mos ja vidh mistrecave te berattit tashi 

ok pra, Elbasani i Ri per nje vit me Rafineri.

rendesi ka qe eshte bukurosh,per te tjerat ka menu gjyshi

smiley jo per venin ku mund te shkoje

dmth gdp e ketij viti dashka me ra, 100 kg koka ne muajsmiley

Llogaritja aktuale, neper bote mbare, e PBB nuk e merr parasysh ate qe komunistet e quanin ekonomi informale

Nje pyetje kam per ekspertet ekonomik te peshkut; 

Cfare parashikojne per te ardhmen financiare te Shqiperise, pas mbylljes se tubacioneve te barit dhe miellit? 

Apo ka kanale te tjera prej nga do te vijne te ardhurat?

Ka kush ndonje mendim?

Ja do fillojne mileti tu knu ate kongen e ngjyres kuqe.....

Masnej ca te keqe ka qe katnaret te fillojne e te mbjellin groshe e te mbajne dhija.
 

Nuk do te degjoni Top Channel ti kushtoje shume vemendje ketyre lajmeve, apo mediave prane kryeministrit, pasi ato media dhe ata gazetare paguhen me parate e droges.

Mundet qe Shqiperia te rikthehet serish ne harten e trafikanteve me te medhenj te lendeve narkotike. Kjo do ishte nje humbje e madhe per te gjithe shqiptaret, pasi do riktheheshim shume vite pas.

 

Banda e kokainës e Ermal Hoxhës është banda e partisë, është "Hakmarrja për Drejtësi", me kryekumbar Edi Ramën!
Hetimet e deritanishme të bandës shqiptaro-kolumbiane  të drejtuar nga Ermal Hoxha faktojnë se kemi të bëjmë me bandën e "Hakmarrjes për Drejtësi" apo bandën tjetër më të dashur të partisë. Kështu mësohet se:
- I dyti në drejtim pas Ermal Hoxhës është djali i dajës së Orik dhe Leart Shytit, Gentian Gjonaj.
- Kumbara i bandës "Hakmarrja për Drejtësi", Klement Kolaneci është i skeduar, i ndjekur dhe i arrestuar vite më parë si bashkëpunëtor i ngushtë i "Hakmarrjes  për Drejtësi". Aktualisht ai është anëtar i grupit i lidhur siç tregojnë hetimet si me Gentian Gjonajn ashtu dhe me nipin gruas së tij Valbona, Ermal Hoxhën.
- Elbasani u zgjodh me kujdes nga banda si vendi i sigurisë maksimale, pasi aty me ndihmën direkt të Ramës banda e partisë emëroi drejtor të policisë Nallbatin e shkarkuar nga policia nga ish-ministri socialist, Igli Toska për lidhje kriminale me "Hakmarrjen për Drejtësi". Rama dhe Tahiri mbrëmë mashtruan qytetarët kur paraqitën sikur grupi kishte filluar punë në kohën e "fajin e ka Saliu".Hetimet  nderkombetare dëshmojnë se grupi ka filluar prodhimin e drogës dhe eksportin e saj para 1 viti.

Sot kanë dështuar të gjitha arrestimet e mbi 22 bashkëpunëtorëve të rrjetit që siguronte një fitim prej rreth 11 milionë euro në javë me veprimtarinë e tij kriminale. Ata janë zhdukur pasi janë njoftuar nga bashkëpunëtorë të lartë të bandës në strukturat e policisë dhe qeverisë..shkruan komandanti

Kapo, ta kum thone e po ta them...ne koke te Zenit...e do zoti nuk bo leshim, a ti rrahi shpatllat Cunit te Sheqers, Palloshi si ne Gerdec. 

Ja edhe Ferrari 250 mijë euro i dinastisë Hoxha. Mbi 30 milion euro në llogarinë bankare në Meksikë

 

Screen Shot 2015-01-15 at 1.17.20 PM

Kapo te qafsha, na ve nje resme te kepucve e cantes se Armines ....Edhe cmimin te lutna....pasi po na nxjerr Rezarta Vipin me Ferrari, na nxirr ene dyqan in e Armines ne bllok. e mer Kapo harrom leket qe i keni vjedh popullit gjithe keto vjet ....lulezoi klani Hoxha e lulezoi klani Berisha. Te forte kamunistet .... Bojne lek ne cdo kohe....Edhe ne Rrethim. Komunistat... Thashe e Jo ky loqja Ermali, spermatozoidi dekadent i komandantit...atij te Modhit.

Familja e te akuzuarit për narkotrafik Ermal Hoxha, reagon sot dhe thotë se akuzat bëhen për te diskredituar emrin e Enver Hoxhes. Me sa duket pafytyrësia nuk paska fund për disa njerëz.

Besoj se nuk ka asnjë nevoje për te diskredituar akoma emrin e Enver Hoxhës sepse nuk ka asnjë personazh tjetër me te zi e me te urryer ne historinë e shtetit shqiptar, si njeriu qe e privoi këtë vend nga gjysme shekulli histori normale njerëzore, si njeriu qe vrau e dogji kombin e vet, shkak edhe sot qe ky vend vazhdon te mbetet peng i komunistëve dhe krimit. Te mbrohesh pas një mostre diktatori te vdekur është edhe me keq, dhe me e pamoralshme se te justifikosh krimin ordiner.

Krimi me sa duket, është bere një kostum qe i shkon për shtat brez pas brezi disa njerëzve.

Përkundër kësaj, me vijnë nder mend qindra shembuj pinjollësh te dyerve te nderuara te këtij vendi, te cilët pasi u rriten internimeve e burgjeve sepse gjyshi kriminel kishte vendosur ti shprishte ADN këtij vendi dhe ti zhdukte CD pjesëz te memories historike, sot janë shembuj te shkëlqyer ne Evrope dhe ne bote, ne art, shkence e politike. Mbesa e Musine Kokalarit kandidon pre deputete ne Suedi, nipi i Enver Hoxhës kandidon për trafiqe ne Shqipëri. Shkoi haka te i zoti. Bari nuk behet dot lis, dhe horri nuk behet dot fis...ka shkruajtur z.Doda ne fb.smiley

Familja e te akuzuarit për narkotrafik Ermal Hoxha, reagon sot dhe thotë se akuzat bëhen për te diskredituar emrin e Enver Hoxhes. Me sa duket pafytyrësia nuk paska fund për disa njerëz.

Faleminderit per prurjen, Kapo. Keta qenkan te paturp, Kapo. S'mjafton qe kane kaq vite qe jetojne me pare droge, pa u prekur nga askush, me miliona euro e makina luksi. Tani qe policia e shtetit s'po i toleron me, por i arreston, bejne sikur eshte pune inati antikomunistesh. ligji eshte ligj per te gjithe. iku ajo kohe

here e fundit qe u kap nje kolumbian, shkoi per lesh nje bankier .. te shohim se kush do te shkoje kete rradhe 

Kur mora vesh kete lajme trondites, nuk pata as hallin e familjarve as te miqve e shokve te tij, por thjesht u merakosa per shoket peshkiste. Aman mos u bjere ndonje damlla se si t'ja bejme pastaj. Po shof i lumtur qe shumica e tyre jane fut ketu dhe jane "shendoshe" e "mire" dhe nuk kane levizur nga vija e partise. Amon se ju e dini qe s'me ze gjumi mua, po nuk erdhen ketu edhe ata qe mungojne. Cojini haber te vijne te mbrojne komandantin qe te sigurohem qe jane mire. 

Edhe nje mesazh per Shqupin. Kur i ke honger buken tjetrit, nuk o mire t'i festosh arrestimin e cunit se nuk i dihet bota o me rrota smiley

Jo per gjo po nuk i bojme dot festimet me nji ven me halete ne. Kena qellu selektive.

po me po bota o me rrota , po kte synin pse e shkele ti ?? 

Jo mi ashtu kot! Se ne fakt kalamojt e politikaneve tane jone qelibar. Sidomos keta qe kone honger me garuzhde te corba kamunizmit.

jane jane , per kete ta verteton edhe fazllici

nga anet tona thone kan honger me lug florini smiley

Lizander, duke pa shqetesimin tat per banoret e pellgut, po te propozoj nje gedanken experiment. Sikur, dmth larg qoft, se nga sikuri s'vje nei dom, dmth sikur per nei tallje trapi spetakolare, humje ne bixhoz, ose thjesht rrjedhje informacioni midis universesh paralele, Sala e Rama te nderrojne pronat, dmth partite ... ho tashti boj qef duke menu piruetat e peshkeve llogoriste. 

Ky udhtrimi jot zgjishet kollaj fare meeee. (zgjishjen e ke te pergjigjia) 

Nuk osht ushtrim, se rezultati dihet, osht si me thone a ndrysho shpejtesia e drites. Por eshte mo shume "art," dmth fantazi per parti e orkester, si do ishin piruetat e munshme. Psh. shiko se Sala ka ca ka ...ose pse s'e dinim ne ca ... ishte Edi, po ke te venim ... etj. 

Ik ore de tani u kujtova une qe ti ke ngel krejt onjoront. Ti ala nuk ke mure vedh qe kryetar i PS-de nuk o mo Dala po Lul Badha smiley

Mos qeka dita e mare, fantazite e mija u bokan realitet.smiley Ik ere se s'jom tui harxhu ne peshk, kom gjona shume me te medhoja me i kerku, po e filloj me i derr llotarie ke 100 melon dollaro, nja ..., le qe ajo e para i terezit te gjitha. Ti do nei dhurate te vogel meqe me prune haberin e mire?

Vallahi kshu si ka ardhe puna nai fronge zvicrre desha une. 16% mrena dites u rrit me evrone dje.

U kry! (ose une te pakten e bone timen)  S'ka nevoje as te me japesh numrin e llogarise, perndyshe c'u pa qe oshte mirakell. 

E kam menu ate Foreign Exchange Trading, po s'ma ka majt me thone te drejten, le qe do t'i dedikohesh si dhe stock marketit. 

 

shif qendrimet e shokve before and after like floriri nderroi garuzhde

Shtylla e komunizmit u rrezua.
Tani ngelet shtylla ndaj islamit dhe ky vend do behet.
Apo ska rendesi nese familja hoxha eshte kapobande droge ashtu sic nuk ka rendesi qe muhameti ishte pedofil?

Shpresojme qe shpejt te kemi nje shqiperi europiane pa "allahu akbar" dhe "zgjohu enver". Njerezit do ndergjegjesohen e do e kuptojne qe nuk jetohet mire duke i marr lek per iphone dhe makjato lala gjonit.

Mos i ben ai Berisha keto pislleqet e kokaines qe te na e nxije faqen tone te Rilindjes?
 

Berisha e la kaq vite te jetoje ne luks paresh droge. Shyqyr qe iku e qe dole nga historia si kolumbia e europes. 

Po mire ore keta trafikantet pse zgjedhin Shqiperine tone per keto gjera? 

Nuk e dine keta qe Qeveria e Rilindjes nuk te fal?

Kuqalasho, pse mos zzgjedhin Shqiperine? Kan vite qe jan ulur kembekryq....Opoziten e kane ne xhep, ...Kape pak Ristanin, sekretarin e Pergjithshem te PeDkt, ish avokat mbrojtes i Ilir Hoxhes. Sa incestual jeni ju kamunjstat e Shqupit....kujdes mos u del Kolaneci koka ore se del shume e hershme punA

Nuk dua te zbres ne nivelin tend por per hire te se vertetes me duhet te them qe je .rap me miza dheu, dhe kete e verteton mese miri menyra sesi mundohesh te arsyetosh dhe justifikosh periudhen e kobshme plot trafiqe te frikshme, makthin e tritolit dhe c4-s apo silenciatorin e killerave dhe maskave, burgosjen...etj, pre e te cilave eshte bere Shqiperia dhe tere shqiptaret me Rilindjen. E kuptoj qe te djeg kur dalin ne skene te krimit niperit dhe mbesat e komunisteve dhe mire ben qe te djeg se fundja ndjeshmeria eshte shenje e mire.

Ti ke sy por nuk shikon, ke veshe por nuk degjon, mendja te eshte mbyllur, avionet te duken mushkonja dhe mushkonjat avione. Lexon dhe perseri tund koken dhe thua jo ska mundesi, jane trillime te Berishes nuk ben shoku Rama me nipat Hoxhiste gjera te tilla.

Kuqalashe, une them gjo tjeter, qe familja Hoxha eshte mbrojte nga ty e Shqupi i Varkarit, gjithe keto keto vite. Jeni partner ne Krim dhe nisiatoret e Kolumbizimit te Shqiperise

A keni Ristanin ish-avokatin mbrojtes te Ilir Hoxhes? Ishallah mbron Kolanecin ne te ardhmen.....

A e keni Kaq Islamin e Zi, figure prominente ne Ped? A keni pinjollet e udheheqjes aktuale te Pedit te perziere ne trafik heroine? A keni pas Ministrine e Jashtme e diplomatet me imunitet te perfshire e kapur me heroine? A e keni pasur ish-ministrin e brendshem Musaraj kreun e Kartelit? Ket Duken e krimit qe shet Pula e doni me konkuru ne Durres, a e keni akuzu si Duka e krimit e droges?

Shume dobet Shqupi, dikur sillte Agjitrope te pergatitur ...i kan mbet te vonuarit qe as tr...pa si qu dot se jane hemafrodite. Te fala Xhelilit e komplimente per zgjedhjet qe ka bo.

Ne Shqiperi mentaliteti komunist, tek pjesa derrmuese e popullsise, i ka rrenjet sa lartesia e Korabit.

Armet Kimike, tritoli dhe shnderrimi i vendit ne Kolumbine e Europes, per 1 vit e pak nuk e priste njeri, as opozita!

Kur erdhi krimi i organizuar ne pushtet shkaba me shkabet e tjere me injorance festuan si nje fitore e 1 milion votave kunder PD dhe jo si nje fitore per te permbushur premtimet elektorale. Nje nga kto premtime eshte rendi publik ku u premtua per 100 dite pastaj e shtuan per 300 dite per faktin qe nuk ja dolen dot ta minimizojne situaten. Shqiptaret duan ekonomi, vende pune, shtepi, siguri , kerkojne mireqenie. Shkaba dhe shkabat per shkak se verberise partiake nuk e kuptojne se ato 1 milion vota do shkrihen si akullnajat ne diell dhe do permbysin Qeverine nese nuk i permbush ato qe qytetaret e kane me primare, mireqenie sociale.

Kryerilindasi juaj i dashur beri ujdi me baronet droges, me ata qe hapen thaset e tyre me para per te blere voten e shqiptareve me parate e trafikut te droges. Ujdia ishte e thjeshte: "Ne te sjellim ne pushtet, ti na lehteso trafikun e droges. 

Pasi shkaterroi Tiranen me beton te papare, tani i ka hyre seriozisht te shkaterroj edhe te tere Shqiperine me miell "00" .....

Ore hemafrodit, ku hyn mentaliteti komunist apo demokrat?

Une po harxhoj kohe me ty te shpjegoj se krimi ne ate vend e ka kapur shtetin qe ne kohe te Sales se Pare. Nuk hy ideologjia o trushplare...hy paraja.

Per cdo kile qe del nga porti a aeroporti me sukses, ne shumicen e rasteve nje zyrtar fut zarfin ne xhep...po ashtu edhe per cdo femer te trafikuar....Numero femrat dhe tonelatat, ndaji sipas viteve, e nxirr pergjegjesit e kohes. Po se beni dot ju te Shqupit se jeni deri ne fyt pervete e na cani derrasa me Enverizmin. Se njof Merhumin une, ai Mullah Omari juaj kalonte kohe vilave me pinjollet e tij e ka fytyre te haje moooot cdo dite me anti-komunizem. Ju beson njeri juve qe thoni qe ne kohe te tuaj nuk vlonte krimi???? Ti vet a e beson? Tema e krimit eshte karta me e dobet e juaj qe e luani qe ne kohen e Tosit se jeni te me te meta mendore.

Ku vajti kokaina qe u kap ke avjoni Riformatos. E mori Iris Luarasi, Ed Rama apo iu rikthye laboratoristeve qe kapen se fundmi?

 

Shiko big picture-n.

Ça arsye kishte Mimi Kodheli qe fllimisht te mohonte avjonet dhe pastaj kur faktet iu perplqsen ne fytyre te detyrohej te vendoste blloqe betoni... te cilat e detyruan Riformaton me Piperin e vet, (me shume gjasa korrieri i kartelit te droges te kapur se fundmi), te kalonte nga Divjaka...? Mbulonte krimin... kjo eshte arsyeja.Mimi mbase nuk e dinte qe kalonte droge, por e sigurt qe dikush i ka kerkuar te mbyll nje sy...

Tironco i Libetuar, mentaliteti yt komunist eshte ne mendimin: nese je kunder shokut Rama, je me Bashen, apo me ndonje tjeter.

Shqetesimi im eshte se baronet e droges ne Shqiperi nuk kontrollojne vetem trafiqet e tyre te pista, ata kontrollojne pjesen derrmuese te mediave te vendit, televizive dhe te shkruara, kontrollojne gjithe krahun e majte te politikes shqiptare, dhe gjithe baronet e droges sot nuk i gjen te fshehur e ne anonimitet, por i gjen deputete ne Kuvendin e Shqiperise dhe politikane e te veshur me pushtet.

Ne nje situate te tille, eshte qesharake per Shqiperine qe te kerkoje te pranohet ne familjen Evropiane. Gjysma e deputeteve socialiste ne Kuvendin e Shqiperise jane kunder anetaresimit te Shqiperise ne BE pasi kjo bie ne kundershtim me interesin e "narko-shtetit", kthimin e Shqiperise ne nje fabrike droge qe punon pa friken e ligjit te vendit dhe pa presionin e vendeve evropiane.

Ajo qe ju nuk kuptoni eshte qe Shqiperia eshte kthyer tashme ne Kolumbi!

 

Robo me duket pak jo probabel qe nje laborator droge te ngrihet ne nje vit e gysem. Ka te pakten disa vite...cka flet se partite kane qene ne dijeni te asaj qe ndodhte...

Mediatori me siguri ka qene ndonje i LSI-se.

I penduari në Gjermani zbuloi narkotrafikun. Policia liron njërin nga 11 të arrestuarit. Çako: Hoxha i implikuar

UPDATE-Zëvendësdrejtori i Përgjthshëm i Policisë kundër krimit të organizuar, Haki Çako, deklaroi se personat e arrestuar një ditë më parë nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike, nuk kanë shumë kohë që operojnë në Shqipëri. 

Në një deklaratë televizive mbrëmjen e së enjtes, Çako tha se dosja është mbajtur sekrete dhe fillimisht ka pasur një kërkesë bashkëpunimi nga jasht për njërin nga individët e arrestuar.

“Ky grup kriminal nuk ka shumë që e ka ngritur këtë aktivitet në Shqipëri dhe baza ka qenë tjetër kund”,-tha zv.drejtori i Përgjithshëm i Policisë. Sipas tij, kokaina nuk vjen në formën e një droge të pastër nga Kolumbia, por lënda narkotike vjen me përzierës të ndryshëm dhe më pas përpunohet.

Për sa i përket arrestimit të nipiet të Enver Hoxhës, Ermal Hoxha, Çako tha se fakti që ai është pjesë e hetimeve, e implikon në këtë ngjarje. “Lidhur me zotin Hoxha, për ne ai është i barazvlefshëm me të tjerët dhe nuk komentojmë faktorë të tjerë që nuk lidhen me çështjen. Fakti që ai është pjesë e hetimit, kjo e implikon. Ky hetim do të vazhdojë dhe nuk mbyllet këtu. Hetimi nuk ka filluar mbrëmë, ka kohë që është investiguar”,-tha ai. 

Më herët, Policia e Shtetit ka liruar njërin nga 11 personat e arrestuar një nate më parë nën akuzën e trafikut të drogës.

Pas zbulimit të një laboratori droge në periferi të qytetit të Elbasanit ditën e mërkurë, policia arrestoi si të dyshuar 11 persona. Mes tyre ishte edhe Ergest Dankesi nga Elbasani.

Burime nga policia bëjmë të ditur se pas verifikimeve, 27-vjeçari Dankesi, ka qenë menaxher i kompanisë së reklamave të vëllezërve Arjan e Kelment Dalipi, (të dy të arrestuar me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike), ndërsa nuk vërtetohet që i riu të jetë i përfshirë në trafikun e drogës.

Në momentin e arrestimit thuhet se Ergest Dankesi ka qenë nën shoqërinë e dy vëllezërve Dalipi, por pas verifikimive të kryera nga forcaët e rendit, 27-vjeçari është lënë i lirë këtë të enjte.
 

 

 Tani ne pak se nje vit qe eshte ndertuar laboratori i kokaines, e thone burimet zyrtare te policise.

 

O Redi, me mire nej qeveri qe i kap krimet brenda vitit, se nje qe i ka lejuar per aq vite si lazarati. Po thuaj, gjykatat jane ende me njerezit e berishes.Ishalla s'del ky tipi qe tete vjet s'e kane kapur nje here. Se me pune te ndershme s'eshte marre ai. E dinin te gjithe qe merrej me pislleqe sic e dinin per lazaratin.

Shtrigan, industrine e droges ne Shqiperi e kane futur "socialistet" ne vitet 1997-2003. Deri para 2003, Shqiperia ishte nje shtet tranzit i droges, jo prodhues i tij. Lazarati dhe mbjellja e hashashit ne fshatrat shqiptare, u fut nga pushtetaret socialiste dhe njerezit e tyre, qe ne ato vite, e trafikonin drogen me skafet e Vlores dhe me pashaporta diplomatike.

Lazarati e fshatrat e gjithe Shqiperise nuk e shpiken mbjelljen e hashashit vetvetiu, erdhi si rezultat i trafikanteve socialiste qe Nano, Meta, Rama e kompani i mbanin rreth vetes ne ato vite.

Te gjitha fajet i ka Saliu! Kjo ishte parrulla e kryerilindasit tone ne zgjedhjet e 2011 ku humbi bashkine Tirane. Edhe ne 2013 te njejten parrulle mbajti e fitoi zgjedhjet. Edhe tani 16 muaj ne pushtet, te njejten parrulle ka. 

Te gjitha fajet i ka Saliu!

Problemi nuk eshte se kemi nje budalla ne krye te shtetit. Problemi eshte se kemi budallenj sa te duash, qe akoma bejne me faj Saliun edhe pse Saliu i ka bere dorezimet qe 16 muajt e kaluar!

E ke shume gabim, Lefti. Ka nisur qe ne vitin 1992. Ne vitin 1996, VIP-at ne Shqiperi ishin boset e droges, te prostitucionit e te firmave piramidale. Ata e benin ligjin. Lazarati u mbulua per tete vjet pastaj nga PD 

Shtrigan, Lefti meriton respekte, por nuk jam ai. 

Shoku Kryerilindas qe kemi sot ne pushtet, Fatos Nano e beri minister kulture dhe kryetar bashkie ne Tirane. Sherbimet franceze dhe te vendeve partnere do ta quanin ne raportet e tyre sekrete: "strumbullari i mafies shqiptare" dhe "Zoti 10%".

Gjithe parane qe trafikantet e droges se lidhur me pushtetin benin nga droga, e dirdhin ne betone e tulla pallatesh ne Tirane, qe ua shisnin emigranteve shqiptare nga mbare bota me cmime te larta, duke pastruar keshtu parane e droges e duke u kthyer nga trafikante droge, ne "biznesmene ndertimi". Pallatet e pista te droges pastroheshin ne Tirane me bekimin e kryetarit te bashkise Tirane, Rilindasit Edi Rama, qe si kush kishte: me paguani ne dore 10% te vleres se projektit qe te merrni leje ndertimi ne Tirane.

 

Redi sa ti mbarojn leket lala gjonit kshu mbrohet nonsensi. Pastaj do filloje emancipimi. Nordik te akullt do behen te gjithe. Arsye dhe logjike do shikosh ne cdo forum.

Se ke mor vesh akoma ti qe ne shumicen ktu se lidh gjo me Ramen, veq u bohet qejfi kur shohin Komunistin e 8 Nentorit 1968, Cunin e Sheqeres ne opozite te gjate.

I merr te keqen Kolumbise sot, ajo nxjerr Garcia Markez e Art te suksesshem, ju pjellat e Xhelilit e keni katandis me keq Shqiperine.

mire kto, po ai Fiqo si s'u kujtu me thon 1 her te vetme Falemnerit Gjermani?

Mos ja vi re. Fiqo o ne kushte denpresionimi te ronde ngaqe Neuer nuk fitoi topin e arte.

E gjithe politika eshte e kapur nga krimi o idiota.

100% e sigurt se ne avjonin e Riformatos kishte edhe kokaine apo heroine qe vinte nga ky laborator. Dhe me shume gjasa brenda qeverise aktuale ka patur persona qe mbyllnin nje sy per te bere te mundur kalimin e droges nga Rinasi. 

100% se policia shqptare eshte detyruar te veprojne nen nxitjen e europolit. Mos veprimi do te kishte qene prove e pakundershtueshme e bashkefajesise.

Mos veprimi do te kishte rezultuar vetvrasje politike per Qeverine, tek Nderkombetaret. 

Redo,perpjekja jote titanike per me damkos Edin(jo qeverine), ta dish se shkon ne kah te kundert.

Merre konsiderate kete keshille nga dikush qe s'ta don te keqen. smiley

Sigurisht qe do ta marr ne konsiderate kete keshille smiley

Sa te deshperuar keta qe perpiqen t'ia heqin pergjegjesine PDs.. Nje qe ka nje vit qe i ka hyre droges nuk kapet me 100 kg kokaine, super-laborator, bashkepunim me kolumbiane e me trafik ne linja nderkombetare qe nisin nga amerika latine e deri ne gjermani.

Shkabe, cer t'bojm ne qe kemi kap 100k,t'kthehemi apo jo? Se me sa po nigjojm ska nryshu shum gjendja anej.gjene mir qe nanji po e kap qeveriu, amo t'gjith cironka.

Di une, o Alke. Keta te italise ngelen duke ikur sa andej ketej. Shife temen e lotarise amerikane. Te gjithe jane o pepino, o jorgo

alke, 

Duhen 200k per te hap ate lokal-kafene e per te jetu si pasha!!! smiley 

Beheni shume komike kur genjeni per gjerat qe kam thene smiley

Mir, shyqyr qe ene ti u binde icik qe bota nuk osht vec bardhezi.

Kam pershtypjen se per disa s'ka te beje shume se ku shkojne apo se sa para kane, Alke

As 200k nuk mjaftojn bame. Simas meje duhet nje perberes qe na mungon per ate corb. Nuk osht pun paresh.

200k..cfare, duhen me shume se shkoji Euro per lesh.

Investo ne ar, alke. Vetem ar. Mos i mba paret ne monedhe, i grryen inflacioni. Ose investoi ne pasuri te ashtuquajtura te patundshme... dmth qe nuk tunden leht nga karrlleqet qe bejne politikanet. Thone qe ka akoma krize.

Ar sot eshte DOLLARI...$$$$$

Ar them ore. Pasuri fizike. 

Dollarin e zhvlereson direkt Janet Yellen me nje stimul te vogel ne emer te rritjes ekonomike...

AHA, nuk e zhvlefteson dot mo Janeta, vec me e rivleresu i mbetet...e pastaj ai ARI shko rrakapjekthi qe te mos gjesh vrim miu me u fut.

2 vjet e gjys para ishte diku te $60 mije per kg, sot e ke $40 mije per kg

Pu pu pu defalacioni sheshit!

t'blesh naj veper arti a kopje te VQ po, i qet paret, po t'i besosh metaleve? tobestrafkullah!

Mos ble gjona qe nuk hahen thote Yankee, bli nje Moldave, le qe te kurse leket po te bo ene punet e shtepise.

ta bojm si ai robi qe kur i tha prostituta se i bote te gjitha per $200, u menu pak dhe e pyti:
- u lodha tu kerku per nji bojaxhi. A nuk ma ly dot shpine?

Car thu me tunxh?. Une nuk thash qe cmimi i arit eshte statik. As qe pasurite e paluajtshme nuk i luan asgje. Ato konsiderohen dhe jane vertete te paluajtshme ne krahasim me ato copat e letres qe ti mendon se kane vlere. Nje te ndezur i ben makinave te shtyit qeveria dhe ta shkerdhen gjithe kursimin qe mund te kesh ti... Car.

E di sa eshte zhvleresuar dollari qe kur kane filluar keto politikat monetare te bankes qendore amerikane?  

Ik shiko mos ka shkruar gje xhaxhi Krugmani ke NYT... dhe mesoje permendesh.

30% ka ra floriri kto 2 vjet....dollari eshte ne ngritje. nga 1800 ouncin shkoi 1100 per nje vit. SOt e ke 1280 $ ouncin e  me gjithe keto probleme nderkombetare dhe ndjehesh zengjin? Po cer pasurish te paluajtshme...atyre qe i ble e si shet dot per 20 vjet me qit parate e tua? Je ne epoke e jo periudhe deflacioniste e rrofte Zvicra qe na e boni Evropen badiava.

Po sipas teje, ne harkun e nje 10 vjecari, ka me shume vlere 1 kg ar, apo copat e letres me te cilat ti fillimisht mund te blije ate 1 kg ar? Ky eshte thelbi...

Ti sot ke miliona e triliona dollare, por sa eshte vlera e dollarit sot krahasuar me ate qe ishte para 100 vitesh? 

Ne se do me mbrojt floririn mos e mbro per 10 vjet po per 30-40 vjetet e kaluara. A do ngrihet floriri 10 vitet e ardhshme, provoje. Ka njerez qe vene baste se do shkoj tek $800 e ka njerez qe thone $ 2000. E ardhmja sduket e floririt, megjithate, sepse as nuk hahet e as ka perdorim industrial, grumbullimi i floririt duket si nje akt qe te jep siguri te rreme, bazuar ne perralla nga e kaluara.

Dmth ti e mat vleren e floririt me ane te dollarit apo te ndonje monedhe tjeter fiat? E kupton qe je brenda nje rrethi vicioz? smiley

Ne nje moment qe monedhat fiat jane te gjitha ne doren e bankiereve qendrore dhe qeverive perkatese. Tani, po duan te na binsin se ulja e cmimeve, dmth deflacioni eshte e keqja me e madhe, dhe duhet luftuar duke pompuar copa letre ne ekonomi... futi nje te inflacionuar dhe jemi ne rregull.

Jo vetem une por.... bota e mat shpesh floririn me term monedhe....dava trapash, po sjemi me ne 1960. Nejse, nuk e di njeri si do shkoje floriri por te gjithe mundohen ta parashikojne. Ajo qe shof une para syve eshte qe kta qe po blejne flori sot jane njerez qe kan aq shume para ne monedha te ndryshme e sduan te blejne as bonde e as stoqe. Pra nuk jane studentet apo rrogetaret e Italise. Po keta nuk do e mbajne floririn 10 vjet po do e zbrazin ne levizjen e pare qe Dragi do beje per te forcuar Euron, apo nje qetesi e situates terroriste ne Europe. Ndodh rralle qe floriri e dollari te ngrihen njekohesisht.

vetem droge, maska, tritol, plumba qorr ka ne lajme njesoj si ne 97-ten

pastaj lexo qe ska drita dhe thu jo me vlla se eshte akoma 91-shi

pastaj lexo nipi enverit, nipi spiros, cuni xhelilit, cuni sules etj etj

Ndryshimi i vetem eshte qe qeveria po i kap. Me Berishen benin ligjin. Keto arrestime po heqin avash-avash kuterbimin e sales

1 vit kishte rafineria qe ishte peruruar

1 vit dhe e kapen. 8 vjet lazarati, s'e kapen. Tamam 8 me 1

Pale keta te rafinerise c'kane bere ne kohen e sales, se nje fillestar nuk kapet me 100 kg droge, me kolumbiane e trafik amerike-latine gjermani.

po e vertete, nje vit dhe e hapen.

Shokët që kanë parë filma ku për pesë kg Kokainë kërcet një Luftë me Vite ,deri edhe me Helikopterë e Tanke , dhjetra të vrarë e grupe Policësh të korruptuar ..të meditojnë.

Rasti tregon se mund të trajtosh e përpunosh Kokainë edhe pa asnjë "pistoleros " në ruajtje . Mund të lëvizësh pa vështirësi mjete të tëra në zona që kalon një karrocë në muaj . Mund të futësh pa teklif " kolumbianë " si njohës të feLlTë të përpunimeve , Mund të gjesh trafikantë  të habitur " si mre na kapën 300 mijë euro " dhe etj etj

Por të harrosh Thirrjen dhe Praktikat e babait të shndrimit të Shqipërisë në OAZ - Parajse për Trafiqe Ndërkombëtare të çdo kategorie nga sali QENEF berisha

Bini burra . Kamunizma rae .....nuk asht mirë nga sholokët dhe sholoqet antikomuniste smiley

Urojmë që kjo Qveri ta zhvillojë  seriozisht e me transparencë këtë Aksion po aq sa i Hoqi mundësinë PD-hit të Krimit e Drogës me baçet e Lazaratit !

Te kishte kokain komunizma, nuk binte kurre

Enver Hoxha luante 70 përqind të trafikut të duhanit në Shqipëri ne fund te viteve 30′. Dhe këtë mundësi ia kishte dhëne Ibraim Bixhaku, latifondisti i madh i Elbasanit. Me anë të nipit të Biçakut, Enver Hoxha luante volumin më të madh të duhanit në tregun shqiptar dhe si trafik kontrabande, në atë të ashtuquajturën kioskë që e kishte emrin, Dyqani Flora, e që ndodhej në Rrugën e Dibrës.
Bleu me ar të dy jugosllavët që ai vetë, me paratë e tija, i çfliroi nga burgu afër Rogozhinës, dhe, me anë të tyre, vuri në dorë Partinë Komuniste, pa qënë as simpatizat e jo më anëtar i ndonjë grupi komunist.
Ja, tani, pas shtatëdhjetë vjetësh, përsëri një trafikant, nipi i Enver Hoxhës, me anë të trafikutr të kokainës, sigurisht që ka menduar të blejë Partinë Socialiste. Nuk e ka menduar keq se partitë shiten e blihen ende në Shqipëri, madje deri dhe me tetë apartamente është shitur njëra në vitin 2003

nje konstatim i avokatit te nderuar, Spartak Ngjela

Bredho, ma prishi qefin pak ky Cuni i Kicos....Shqiperia Socialiste kishte nje seksion te posacem qe merrej me kontrabande gjasme mfsheftasi te disa produkteve ku me kryesori e fitimpruresi ishte Dahoni. Cuni i Kicos duhet ta permendte kete fakt per me teper qe rruget e trafikut komunist vazhduan ene mbas 90... ndryshune ndoshta pronar a u shtune bashkepronaret po ato rruge vazhdojne...Nuk eshte trashegimeria po se lane asnjeher ate zanat.

nuk e di, m'duket i iku prej partise ajo numri 2.
Gjynof, kisha pershtypjen qe ishte me perspektive ne politike.
Menoj qe ikja e asaj e ka lon patjeter me pasoja. Bon mire qe nuk e bon president

Po jo o Bredh, se ate 2shin e kishte per mue e per ty qe te na prishte menien e ta votonin, se spi uje nga ajo ane ky. Nejse, ene ajo qe komandanti i bleu me flori 2 jugosllavet me duket si kot, Jugosllavet i bonin ligjin ne parti atij e qen tu ja bo daljen.

Nuk di ty po mu ma prishi. Ja jepja voten familjarisht

I bera kete pytje mikut tim.Sikur nga Shqiperia  te mos shkoje asnje gram droge ne perendim, do kete " krize " per kete mall ? 

-Jo ! - mu pergjigj! 

Ahere kur kete mall e kerkon medoemos tregu, mekati eshte i tregut apo i shqiptareve ? 

Nuk foli me aspiranti i Adam Smithit ...

demek ti qenke kultivues dhe trafikat deri sa akuzon tregun... nqs tregu ne tajland kerkone minorene per shfrytezim seksual do ishte noramle qe shqiptaret te conin edhe minorene ee 

Urojmë që kjo Qveri ta zhvillojë  seriozisht e me transparencë këtë Aksion

...nga transparenca e prokurorise mesohet se trashgimtaret e Dulles benin banjo vetem me qumesht dhijeeeeee  smiley

Kapo , amon se mos eshte foto e para 23 Qershorit smiley

..po pse me qumesht dhijeee o Brando smiley

Tani nxirr dhe ato te goces se jozefines kapo dhe je i nderum

oooooo niceeeeee , futu bredh mos e zgjat se u ftof uji

me uje lahesh ti mi Elba ktu ne kallkanistan. Ne memedhe lahen me qumesht.

Po ma rrujshe Grande ..E di lali po dhe unë i kisha heq  Isha Gati si na ka mësu partia e sh Enver kur bën banjo ë smiley

Kom thonë unë që vetëm t i i Intrigon ti këta sholokët e sholoqet antikomuniste me shumë xgjuarsi .Ua ke marrë dorën për mrekulli Ja psh vetvetiu del Pyetja ..

Po qumshtin e dhive nga e Gjenin ? Ku rritej dhija cicëmadhe më e shëndetëshme se dhija e Skocisë smiley

Eh Njente kapo ..Po ku tjetër veçse në Pllajt e Vuçidolit , do psherëtijnë kur ta kuptojnë SHQU-pistët  

E çfarë Grande Kaka je tie smiley

nuk e kan kuptuar qafiret se shqiperia ka ndryshuar nuk esht me vend ku mund te besh cte doj qefi pa patur frik nga ligji. Sot esht ber vend shembullor ku edhe nipi i ish diktatorit nuk i shpeton denimit te ligjit. keshtu duhet te vazhdoje, njerzit te gjejne menyra te ligjshme per te jetuar

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).