Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes, Arian Kraja mësohet se  ka dorëzuar në gjykatë një shkresë zyrtare ku kërkon tërheqjen nga ankimi për ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami i akuzuar nga kjo ministri për shkelje me reklamat. Siç raporton gazeta “Tema” se ankimi i Ministrisë së Mbrojtjes do të zyrtarizohet javën e ardhshme, në seancën e paracaktuar nga gjyqtarja Migena Laska.

Megjithatë, kjo seancë konsiderohet formale nga Prokuroria, sa kohë që Ministria e Mbrojtjes ka rënë dakord ta mbyllë procesin në gjykatë.

Ministria e Mbrojtjes ndodhej në gjyq me Prokurorinë e Tiranës prej 19 nëntorit 2014, pas vendimit të kësaj të fundit për të pushuar kallëzimin penal kundër Imamit.

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami u padit në Prokurorinë e Përgjithshme bashkë me 4 vartës të tij për shkelje në tenderimin e 3 spoteve publicitare dhe 3 dokumentarëve të trasmetuar në media para zgjedhjeve të 23 qershorit 2013. Audituesit e caktuar nga Ministria e Mbrojtjes  kishin llogaritur një dëm prej 1.2 milionë eurosh gjatë këtyre procedurave.

l. m.

102 Komente

hopla.

Na rrufsh trapin o Ed Rama.

hajt tani, thoni qe jane te ndame pushtetet.

se mos nuk e thashe: Edi, na rrofsh per vere.

karagjoz muti!

Imami e ka pas ne xhep Palloshin qysh ne fillim, lidhja ka qen Ministri Cuci. Cudi si ja nxorri emrin Imam Hajdutit, nejse mo po kape pak te Shqupistin poshte. Imami i rrezoi me tank ne 97, ua nxiu fytyren tu vjedh ne Kryeministri si keshilltar e me pas Minister...e prap thone pse i bini ne qafe Imamit. Sbohen njerez keta te Shqupit...Imami ju hoqi skalpin...kta thone mos e prek.

lene, tani smiley

he is out! i mean Rama.

e tmerrshmja atje eshte se s'ke fare fare fare ca zgjedh mer. smiley

 

 

Do e mbajne sa te morri zoti ate tjetrin qe ka kap cdo gje gjykata, Presidence, ujera e miniera. Vec Palloshi u morr me te, keta te tjeret veq sumen e Balozit dine me lepi. 

+1

Nuk kisha as dyshimin me te vogel.

Qesharake, butaforike, arrogance, te paafte, mjerane, genjeshtare... virtytet e kesaj Qeverie!

Kjo Qeveri me kete Kryeminister piktor deshtak, eshte e destinuar qe brenda veres te kaloje ne Opozite.

opo qija nenen! me fort, me ashper! e kam me ter mend. zorzopi! smiley

 

Emo, do shoqni brixhi, nuk luhet vetem.

Si kishte pas pas thone ia Curcilli ihere? smiley

me shoqni te modhe se ket radhe nuk ka pr te pas najher.

kjo s'ishte shoqni niles, ishte kallaballik.

pushteti osht art. kto kujtojn se bohet kollaj meqe din me ndenjt ne benz.

Dmth, ti RD po merzitesh qe s'arriten ta arrestojne, apo si?

Ai qe bertet me te madhe kunder korrupsionit , ai eshte me i korruptuari.

Per sa kohe qe gjykaten e ka PD, nuk behet drejtesi ketu.

flasim prape kur te jete bere reforma ne drejtesi

Ti po thu pas dy vjetesh kur Sali Berisha te jete bere President , ahhh jo , atehere e bejme vete reformen ne drejtesi. Faleminderit.

ta boni, ene hallall ta keni.

ta them me shpirt Brado!

Te bojme dhe pak pushim se tete vjet mer burre , te forte paskeshim qene kur e menon .

shijojeni jeten.

ne fakt me ka mor malli per kohet e arta kur lefti gjunte me mitraloz nga parisi. cdo gjo ne vend te vet.

Po sikur ka qene njehere president apo nuk quhet se ka qene para 1997-te? Ai, frymori, te gjitha i ka provuar me perjashtim te burgut. Ja uroj me gjithe shpirt ta provoje njehere perpara se te shkoje si cjapi tek kasapi, dmth ne Ferr!

A ti qeke ftof o sheme , po te doje AI bohet qe neser , e pyeten , doktorr cne kaq ne qetesi , lere tha se dhe pak dhe do e shqyejne te vetet.

kush te shkoje ne burg mer? kush do ta fusi, mer? Gzim Kulufi? apo Lymi Tutit?

ja se gati eshte teoria e konspiracise prodhim i zones kodrinore-fushore me hudhra dhe xaxiqi. s'di gjo ti, se imami, se ashtu osht i muhabet qe e dim vetem ne, si i ka thon, se i kemi thon, se prit tashti...

dajeni menien: vetem dy burra ka pas qe te qerojshin hesapin ne shqipni: ahmet zogu dhe enver hoxha (i dyti ku e ku me nolt). te tjeret jon long geshtenje. e mos me tregoni diktaturen, zotnie, se e di me mire se cdo njoni prej jush ktu.

Deputetet e PD te korruptuar, gjykatat te korruptuar, Presidenti i korruptuar, i gjithe sistemi i korruptuar, vetem Rama dhe vartesit e tij socialiste jane engjejt te pakorruptuar qe nuk korruptohen kurre.

Qeveria e drejtuar nga Rama eshte e vetmja qe vazhdon te ndeshkoje njerez nga soji i vet. S'kishte ndodhur ndonjehere, vec rastit te Pangos qe ishte sa per sy e faqe, se pastaj e bene drejtor ne anen tjeter. Berisha vriste rob si ne lindjen e mesme e s'lejonte te prekeshin te tijet. Mund te dale dhe si thua ti, por tani per tani dime me siguri qe PD lejoi drogen e lazaratit, korrupsionin me energjine elektrike, me universitetet e shume gjera te tjera. 

Nje lloj korrupsioni eshte edhe veprimi qe kur akuzon Ilir Meten per korrupsion, per hir te interesave personale politike ben kompromisin me te korruptuarin dhe formon qeverine e njerezve te korruptuar. Rama vet eshte akuzuar disa here per korrupsion nga bashkepunetoret e tij per aferat ne lejet e ndertimit, ai nuk mund te beje moral per korrupsionin dhe aq me pak te akuzoje te tjeret per korrupsion.

Rama eshte akuzuar disa here dhe eshte hetuar disa here nga PD, e gjithnje ka dale pa u lagur. Rama eshte i vetmi qe eshte gati te humbase vota vetem per te luftuar korrupsionin. S'i vjen me ky rast ketij vendi, sado qe vemjeve qe jane mesuar te rrojne duke pire gjakun e tjetrit e duke e rrenuar kete vend per karriget e tyre, s'i pelqen rendi ligjor dhe qyteterimi.

...O je kunder korrupsionit ose bashkepunon me te korruptuar. PS ka zgjedhur te dyten e pastaj na ben moral per korrupsionin...

Se si jane mbyllur dosjet Rames, e dime shm mire! 

Rama eshte i vetmi qe eshte gati te humbase vota vetem per te luftuar korrupsionin.

Sic ishte humbja e votave te Metes pa te cilat s'merrte dote qeverine?

Sa turp .

pata thene para nja dy javesh per ministren e mbrojtjes, zonjen Kodheli:  figurine e paafte!  

kujtoj daljen e saj ne konferece shtypi ku personalisht garantonte qe kjo padi ndaj Imamit nuk ishte  ''sulm ndaj kundershtarit politik'',  por dosje me fakte te studiuara mire nga juristet e saj per shkelje qe kish bere ai gjate  periudhes qe kish qene minister.

nese ka nje cik cipe (dhe besoj qe e ka), zonjes Kodheli  nuk i mbetet gje tjeter vecse te jape doreheqjen!

 

sa e gjate kjo dita e marte..smiley

Dita e Marte eshte ters thone.

Mua personalisht s'me duket aq e rendesishme sa te jape doreheqjen Ministrja. Por kushdo ne ate Ministri qe ka perpiluar dosjen po, duhet te hiqen si te paafte. Nuk e di me sa mend cojne dosje kur nuk i kane te kompletuara. Por edhe nuk cuditem ne fakt, duke patur parasysh sa shume Shqiptare jane diplomuar per "juridik" kudo ku kane mundur. KRISTALizim shume i perhapur.

po dakord o gjembi.. por puna eshte se ministrja morri pergjegjesine, edhe politike, dhe doli ajo ne konference shtypi dhe parlament  e mbrojti dosjen e akuzes me bindje ne emer te stafit te saj juridik.  keshtuqe normalisht, pervec juristeve te paafte te saj, edhe ministrja duhet te marre pergjegjesine politike!

Belul, sa here humbet nje rast gjyqesor nuk do hiqen ministrat. Te pakten une keshtu e shikoj. Por ajo duhet te dale e te sqaroje publikun pse perfundoi kaq keq ceshtja qe gjoja ishte kopsitur mire, ashtu sic doli me pompozitet kur hapen ceshtjen.

mire!

nuk mund te ngrihet helikopteri nga fusha e gjadrit se ka guraleca, bojshin be e rrefe me dore siper fotos se Mao Ce Dunit. te nesermen e myllen fushen e gjadrit me blloqe betoni. ca te presesh prej ketyne.

 

PD e dinte me mire ate punen e avioneve, sepse ata dhe Alikajt ishin te paret e Lazaratit, o Agron. Pse e qepi gojen PD per ate punen e avioneve, ashtu tak fak?

Gazeta Tema. smiley

1,2 Milion Euro per lesh dhe te gjitha te falura nga qeveria,Rilindja,  keshtu i bie .

Tashti nuk e kuptoj une kete zellin e qeverise, qe  te fut ne burg po nuk paguave energjine elektrike.

Si do t` ma shpjegoj mua popullit  Edi Rama Kryeminister kete diskodrance, mos perputhje  ?!!

ksaj s'ke as ca t'i thush mer vlla...shkon dhe terheq padine!
Mire qe ta hedh gjykata poshte heren e pare, po pse nuk e mbush dosjen me prova "bindese" ket heren e dyte? ose akoma me keq, pse e terheq fare?
Si tha AI: and we in here talking about practice. I mean, listen, we're talking about practice, not a game, not a game, not a game, we talking about practice. Not a game. Not, not …

jo jo Bredho, nuk e ktheu gjykata dosjen heren e pare, pasi ceshtja nuk arriti te shkonte ne gjykate.. por me keq akoma: e ktheu prokuroria, me argumentin qe kjo dosje keshtu si eshte perpiluar, me kete akuze,  nuk eshte e denje per gjykate, ska shanc!

ndersa ne gjyq tani ministria e mbrojtjes ishte me prokurorine...

 

Ministria e Mbrojtjes ndodhej në gjyq me Prokurorinë e Tiranës prej 19 nëntorit 2014, pas vendimit të kësaj të fundit për të pushuar kallëzimin penal kundër Imamit.

Ne fakt nuk ka faj Bredharaku. Titulli eshte shume provokues dhe te ngateron. Por eshte ashtu sic  thote Belua, pra qe prokuroria e mbylli ceshtjen pa e cuar ne gjykate, pasi nuk gjeti prova per veper penale. Ndersa Ministria e hodhi prokurorine ne gjyq pasi sipas saj nuk veproi me korrektesi dhe ligjshmeri. Por ajo qe me habit mua eshte se cfare ka ketu per te share qeverine? Po dihet se cfare prokurorie kemi e cfare gjyqtaresh na bejne "drejtesi". 

Por ajo qe me habit mua eshte se cfare ka ketu per te share qeverine? Po dihet se cfare prokurorie kemi e cfare gjyqtaresh na bejne "drejtesi". 

Nuk e di si e lexove ti, po une lexova: Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes, Arian Kraja mësohet se  ka dorëzuar në gjykatë një shkresë zyrtare ku kërkon tërheqjen nga ankimi për ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami

Pra nuk thote qe Gjykata apo Prokuroria e mbylli ceshtjen, por vete Ministria qe e hapi paska vendosur ta mbylle. Jam shume dakort qe kemi prokurori e gjykate mizerje, por ne kete rast cfare te thuash kur terhiqet paditesi?

Po mire mi Gjembo po kete ketu me poshte si e komenton?

Ministria e Mbrojtjes ndodhej në gjyq me Prokurorinë e Tiranës prej 19 nëntorit 2014, pas vendimit të kësaj të fundit për të pushuar kallëzimin penal kundër Imamit.

Pra, dosja Imami ishte mbyllur nga prokuroria qe ne Tetor te 2014. Po te kesh pak kohe edhe mund ta gjesh si lajm pasi eshte dhene nga mediat. Dhe nderkohe ministria nuk ra dakort me vendimin e prokurorise. Sic duket ligjet tona parashikojne qe ne rast se kallexuesi apo paditesi (ne rastin konkret ministria) nuk e pelqen vendimin e prokurorise (mbylljen e hetimit pa veper penale) ka te drejte te ankohet ne gjykate . Ja qe e mesum edhe nje gje te re, kuptohet pak me veshtiresi. Ja tani besoj se edhe ti bie dakort me mua, dmth me llogjiken time dhe te Belulit njekohesisht.

Megjithatë, kjo seancë konsiderohet formale nga Prokuroria, sa kohë që Ministria e Mbrojtjes ka rënë dakord ta mbyllë procesin në gjykatë.

Ti s'po do ta kuptosh vete me duket qe Ministria mund te vazhdonte apelimet por, per arsye qe i dine ata, e kane pare qe s'kane shance te fitojne. Berbero, edhe une doja te futej ne burg per vjedhje jo vetem Imami po te gjithe ata maskarenj qe kane vjedhur, perfshire frymorin (TM ti), Giten e Xenin. Nuk eshte faji as i imi (apo i yti, apo emigrantit per te cilin me vjen sinqerisht keq per zhgenjimin), as i frymorit apo i prokurorise qe juristat e KRISTALizuar te Ministrise jane te paafte te kopsitin dosjen tamam.

Nga ana tjeter, per mendimin tim nuk besoj se eshte faji i Rames per kete deshtim por i Ministrise.

Berbero, nuk merret rroga vec me prokuroria e berishes apo gjykata e berishes sipas variantit. Shtrengoni pak sum...rradhet dmth dhe dilni me nji qendrim te ri qe pi uje

"Berbero, nuk merret rroga vec me prokuroria e berishes apo gjykata e berishes sipas variantit."

Bredho, me kujtove nje bejte te forte qe Bashkim Alibali i beri dikur, live te pallati i sportit Partizani, Zef Dedes, pasi ky i fundit e imitonte shpesh Bashkimin me kengen e famshme: "leter me ke shkru atje moj ne kufi".smiley
.....nejse, i thote Bashkimi, Zefit:
"gjithe Xhemalat t'kane inat, (nga kunati shokut Xhemal)
....edhe mu m'ke imitu,
...pak si shume e ke zgjat,
...s'merret rroga veç me mu!..smiley

Po kjo tha qe kish prova te pakontestushme mo!
Une thashe shyqyr, me nfund nji lepur i madh ra ne lak...kto s'paskan pas asnji prove mer...asnji dokument te vetem qe implikon direkt imamin...vecse vendime kolegjiale.
I say 2Mi 4 President!

Hik Qamil e mos

ja dhe kjo pune vajti me shoqe..populli te shterngoje bythen e te paguaje faturat e taksat deri ne nje qe te make up per miliarda euro te cilat kuadrot e tij te ndercem e te devotshem kane cuar per lesh majtas e djathtas...

tashi eshte momenti kur del kizi pazarit me nje selfie

s'marr vesh ça qejfi keni t'i shifni njerzit ne burg. me dukeni si publiku i koloseut qe kerkon qe gladiatorin humbes ta vrasin pa meshire fare.

lerini mor njerzit te jetojne.

I hate to say it por Dulla paska qene burre i drejte.perpara se tu binte ne qafe hallexhinjve pushkatonte se pari gjysmen e qeverise e nuk kishte goje njeri me fol.. 

hallexhinjve nuk u binte fare ne qafe, po mos shanin partine. gabimi i vetem i tij, ishte qe i mbante njerzit te lidhur me komunizmin (idene qe kishte ai mbi jeten dhe njeriun) me force. ai duhet t'i lejonte te iknin te gjithe ata qe nuk e donin kete sistem jetese. siç beri Kastro mnjf.

 

ai duhet t'i lejonte te iknin te gjithe ata qe nuk e donin kete sistem jetese.

Po te bente ate ai atje do ngelej vetem ai me nexhmien smiley

aq me mire

Kot me te pyt, pse i thua "Dulla" ti Enver Hoxhes. Pra, cfare nenkuptimi ka fjala apo emri "Dulla"? 

Dulla ka qene nje karakter i njohur ne gay underworld te tiranes se atehershme . xakja me heretikun mund te ndritojne me mire smiley

Gay te njohur te tiranes se atehereshme kane qene Torja, Cimi, Baci e ndoshta edhe ndonje tjeter. POr me emrin Dulle nuk kujtoj gje..............Apo mos ka qene aktiv se keta qe permenda une ishin pasiv. Po nese ka qene aktiv, prape nuk eshte ndonje gje e vecante, pasi keshtu mund te ishin me mijra meshkuj ne ate kohe ne Shqiperi kryesuar nga kapterat dhe oficerat, por edhe nga kavajsit dhe elbasansit.

'Dulla' ishte emertim disident qe perdorej per Enver Hoxhen ne vitet e fundit te jetes se tij mbas infarkteve e ishemive qe kish kaluar. Ne totalitarizem Merhumi drejtonte per vite me rradhe ne nje gjendje te rende mendore. Komunizmi ne shqiperi ishte me veteshkaterrues se ne cdo vend tjeter sepse nuk kishte vazhdimesi elitash. Shqiptaret mbajten nje diktator per 42 vjet ne krye te PPSH, dhe sot mbajne nje diktator tjeter, Cunin e Sheqeres, per 24 vjet and still going.... Fatkeqesisht mbetemi populli me i papjekur i Ballkanit, ndonese me i vjetri.... me mendesi patriarkale ku BABA sjell cdo gje ne kete jete....Edhe Ballistet, Baballare te Kombit, quanin ata te pjerdhurit mendore qe ua morren pushtetin Gjiksat a Scorpionset e institutit Nona Mbretereshe.

eshte shume veshtire te kuptohet kjo qe thu ti, nga ti vete dhe pjestaret ketu. 

ja ti bej une nje shpjegim flash. kulti i individualitetit (ose individit) qe lidhet ngushte me ate te heroit, eshte tipari themelor i figures se shqiptarit. çfare na dallon bile nga popujt e tjere te botes dhe europes. eshte diçka qe gjithkush nga ne e ka ne bark, kush me pak e kush me shume. 

gjithashtu salen e duan si verior dhe musliman. partia socialiste deri tani ka propozuar vetem kaure, Nanon me Ramen. 

Partia Socialiste, eshte pjelle e Partise se Punes, dhe ka ngritur figura Musulmane te Spikatura si Enver Hoxha, Mehmet Shehu, Hysni Kapo, Haxhi Lleshi....

Kauret, Merhumi, i pushkatoji kryesisht... por edhe i vecoi....

Me vone dolen edhe figura si Nano e Majko qe ishin ortodox, por edhe Ilir Meta qe eshte Musulman dhe shume vendimtar keto 15 vjet. Palloshi eshte Cun Tirone, jo llacifac, si i refereohesh ti.

Cuni Sheqeres, shihet ne shume zona te Jugut e Juglindjes si Serb a Serbofil, fale tendences se tij percarese dhe shkaterruese dominuese, por aspak si Musulman. Elementet Taliban Cuni i Sheqeres i ka trasheguar fale pranise me vite te tera prane Hierarkise ish-Komuniste, si the prezenza e tij ne Partine e Punes qe nga 8 Nentori, 1968. Sot Cuni Sheqeres, po ndertone nje mini-shtet familjar brenda shtetit ku heroi i tij si shembelltyre eshte me shume Esat Pashe Toptani se Ahmet Zogu, nderkohe praktikat terrorriste si tritoli ne shtylla te tensioni te larte, kercenimi per kryengritje cdo 3 muaj, jane bolshevike perballe nje elite politike te majte qe i ngjan me shume aristokracise liberale Cariste.

Më fal i nderuar i Lebetit .Po përpjekjet për të ANAL -izuar sali Qenef berishën " janë rrahje Uji në havan "..

Berisha mbyllet me një përcaktim nëse dikush e njeh Shqipërinë dhe Krahinat e saj !

Tipi më i ndyrë i Bajraktarit Intrigant , të Pabesë , që të Vret Prapa Shpine me psikologji Ujku në Tufë. Si njeri mund të cilësohet Hipokrit , Mashtrues dhe Hajdut ! Në një kohë e vënd ku nuk e rrute trapin njeri përveç Ulërimave " se diktatura zotrie " dhe " këmbët e lehta , faqja e bardhë " me një grusht Banditësh mundi të kapte Shtetin si çdo aventurier , që e shtyn për Inerci pasi i eleminon këdo që do ti dalë përpara . Kaq !

Kur lexon pastaj Boden " për Projektin Berisha " smileysmiley nuk ka se si Shqipëria të mos trajtohet si Pavion i të sëmurve Psikikë dhe patjetër do ketë edhe Analë me Plus Gjëmba e minus Alba me zamete smiley

E kthyt të gjith nga vetja gishtin e barkut , pasi u tha Kadareja që " gay po e vlerësoni si shumë .Kjo nuk është e vërtetë . Kjo është Veti e postmodernëve "smiley  Heshti dhe Bari Falliu heshti dhe Rëngëdëngia

sali Qnef berisha u Anthuziazmua aq shumë nga ky kostatim sa shpalli të parin kabinet ministror GAY në shqipëri me në kry K.To... Bile-Bile mu për këtë , ranë  dy  Pishtarë në  PPU , mender prof Olsi dhe anonimi që lyente kakën me vija ,që  fill  pas kësaj deklarate dolën në mbrojtje të shoqatës së Klajdit , që do ti japë dhe një ndihmë Torovicës për zhvillim , dhe kërkuan anëtarësi me përulje smiley duke hequr Nr e Llogarosë nga PPU si bLoqe maskiliste

Kësaj çi thua përveç rapadam dipi dopa  ...smiley Ti ke rezistuar smiley

Unë e kam thënë të nderuar admin ..Bëhuni dhe Ju për këtë vit partizanë të ballafaqes përveç Sharjeve nga familjet apo personalizimet e her-Hurit  Si të doni po mirë është të Rilindni dhe Ju .Mu më kënaq rapadami smiley

Se mos shan ndonjeri/a Xhibin pse eshte i barazlargum. Keta lladrot bashke me kullufin do ishte mire te iknin nje ore e me pare. Pisat. Bejne xhelatin me popullin 25mije leksh dhe bythq.....min me keta kompetentat milionere. Nejse e tha vete ai: Si do e fus une ne burg Saliun kur ai nuk me futi mua? Pyetje retorike e komplikuar per popullin hajdut dhe qelepires.

Pa inate ..Mirë osht me pyt veten pse ? Munesh nji minutë me m'nigju !smiley

Puna ishte tek përgjimet se nuk JU rujt shumë njeriu për njëmiljon e 200 mijë dollaro për tendera .Një ministri që është Titull ekzekutiv ( ta shpjegon Gjëmbi që ka maru Juridikun çfarë do me thënë ) i ru bishtin Gjykata më e aftë në Botë po nuk e kapi që ka zhyt durët drejt përsëdrejti në Llum.

Thu nuk e dinin Ujqit e PS këtë smiley kur e di dhe Gjëmbi që i vjen keq me zhgënjimin tënd smiley

Po na doli se Min Mbrojtjes Ligjëroi kopetencën e Përgjimeve në P.Ushtarake ..atë që Imami e kishte bërë në "shkelje të Kushtetutës " por si frymëzim gjenial personal e Staratagjemas , për të qenë sa më Pranë NAT-jes smiley

Shpejt është me ra viktimë e emocioneve aq më tepër kur Buzëshpërvjelurit kanë mejtim mëndjeje .Na falni Ju Lutem ..atje ku duhej u Harrit , them se , sepse ai karagjoz me spaleta të hante  menderen , jo të Guxojë të blejë Paisje e ti vërë në Përgjim. pa lejen e brioshit babasqap dhe pa dijeninë e NAT-jes or tie .

Partia punon ne menyre misterioze xake .Pllani i saj ndonese i pakuptueshem per mendjet normale punon,kete nuku e kuptojne disa nga shoket te cilet po shfaqin shenja dekurajimi e pesimizmi.duke leshuar Imamin partia ka ngrefur carkun per nje lepur me te madh  te cilin ka per ta zene me qerre.Bijte i kane mesuar mire disa gjera nga eterit.smiley

Imami zgjidhi perfundimisht debatin e deshmoreve te kombit

Në vitin 2012, në kuadër të 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë Kombëtare, Ministria e Mbrojtjes, nën kujdesin e ministrit Arben Imami, botoi librin “Dëshmorët e Atdheut”, “Real-Stamp”, Tiranë 2012. Autorët e librit janë: Kolonel Prof. Asoc. Dr. Zaho Golemi dhe Nënkolonel (R) Prof. Asoc. Dr. Bernard Zotaj dhe Alida Vrioni,

Sipas këtij libri, janë evidentuar mbi bazën e dokumentave, dëshmorët sipas qarqeve të vendit: Berati 570 dëshmorë, Dibra 252, Durrësi 138, Elbasani 451, Fieri 886, Gjirokastra 1077, Korça 1058, Kukësi 210, Lezha 38, Shkodra 180, Tirana 506, Vlora 1424 dëshmorë. Shuma e përthishme, për të gjith Republikën arrin në 6790 dëshmorë, që po t`u shtojmë këtyre edhe dëshmorët me kombësi italiane të botuar në këtë libër, 114 dëshmorë, shuma gjithësej shkon në 6904 dëshmorë, dhe jo 28 mijë dëshmorë si na paskan mashtruar komunistët për 47 vjet me radhë dhe që këtë mashtrim u munduan ta mbronin edhe gjatë këtyre 24 vjetëve në liri me anë të propogandës në gazetat e tyre “Borba”, “Pravda”, “Zhemin Zhibao etj. smileysmiley

ne numrin e deshmoreve duhet te marresh parasysh edhe inflacionin kapo.Sipas ketyre shifrave shkodra lezha e durresi paskane bere love not war .smiley

Diten e 2 Dhjetorit te 1944-es komunistet katundare sekuestruan 143 pjano ne qytetin e Shkodres nga te cilat 28 perfunduan ne zjarr per tu ngrohur harbutet.smiley

tani pritet nga amerikanet ta pranojne me ne fund qe nuk kane shkuar kurre ne hene.

Bashkë e keshëm për atë të Dullës kush ja mëshihte njëri tjetri , pa për " Projektin berisha " të Bides  ma shkon  zotrote me mënirat misterioze smiley

Mos ke luajt me " mçefim guriçkat " që i di kaq mirë misteriozet kur ke qenë e Vogël smiley se Gjëmbi smiley  vetëm " doktorash " do ketë Lujatur se thotë drejt i vjen keq për zhgënjimet smiley

Grandja paska lexuar dhe Zahon smiley

Jo mo po vihen re  disa lekundje besimi ne drejtesine e vijes se partise .smiley

Lëkundje janë vënë re edhe në mësimet e xha Abazit smiley  Po ato janë kapërcyer me vergjet  

Në Jaromerzh ne do të vemi / kush s'beson borxh nuk ja kemi ..

O Arben te hengren moone

me ke llafosem dhe une smiley

....edhe Mero Baze irritohet me Edi Ramen: Mos me bej mua karagjozin, ti bashke me Sandrin te hani moonee 

Te keshe mik te prish pune ,te kesh armik te ha moone  smiley

E kuptove me ne fund Kapo...palloshat i duhen atij vendi...te ndertojne nje shtet neutral e jo mejhane ku te gjithe hane e pine qyl.

E di qe ju te Cunit te Sheqeres, doni Baben...qe kur te vije ne pushtet tju shperndaje dhurata, ofiqe e para...nga lart siper. Zhgenjim...po Shqiperia do behet pa Taliban e Mullah Omar....Shpresoj qe edhe ju te Shqupit te nxirrni shtetar e jo me Haxhi Qamila e Esat Pasha sic keni bere keto 24 vjet. Kerkojini, falje popullit per krimet e Shqupit, Kapo, se populli eshte zemergjere. Eshte lodh populli e kerkon shtet....po se beri Palloshi...mendoni ju kush do e ndertoje....

P.S. Kur Mero akuzon se Rama nuk e shperblen per sherbimet e meparshme eshte per tu pergezuar. Po na vjen Shtetari Kapo, me ne fund...jo Hallvaxhiu i rradhes. Uroj Koqon te ankohet keto muaj...per hajer mo.

Cfare ka ngjare?

Qenka terhequr padia ndaj Imamit?! 

Shume mire paskan bere. Pse ta digjnin padine kot kur gjykatat dihet qe jane keshtjella e fundit Berishiste. 

Padia do te ringrihet...pas reformes se gjyqsorit. 

Damn it..  , u r a smart guy.... seriously  ! se disa te tjere ketu po shfryshin sikur iu eshte prishe cikli i monstrucioneve ...smiley

 

I nderuar, Hurit gjeji vendin sipas mesimeve te Atij gay te modh mer jau qe ka mbrojt Kadareja i modh mer jau.

Mbasi t'i gjesh vendin, na bej nje koment ne perputhje me temen, ose, si skile e vjeter qe je qe perdredh vazhdimisht bishtin e rrjepur teme ne teme, na shpjego perse Lukunia ka mendime kaq kontradiktore ne kete teme, biles dhe me ekstreme se te LefGopese. Ne menyre qe te kuptohet se perse e dredh bishtin skilja, ose ne te kuptojme diçka nga dritherima e bishtit te skiles, si dikur qe nga dritherima e bishtit mund te kuptoje politiken e dites.

Ne kete teme shoh qe mendojne ndryshe ("per mendimin tim") deri edhe erastes dhe eromenos, dhe kjo eshte tragjike per ndertimin e shtetit, sepse midis tyre themelohet shteti (njesoj si shteti Grek i Lashte, shembulli ideal dhe origjinal i demokracise qe i vinte ere BabaSqap). Por ti je i lumtur qe nuk e di se si, qysh e tek themelohet shteti, sepse nuk di frengjisht si Huri. Dhe nuk ka ç'te duhet frengjishtja, sepse po ta mesosh do te urresh shqipen qe te ka perkthyer vetem Origjina e familjes, prones private dhe shtetit, dmth ke lexuar vetem teorine se si prishet shteti nepermjet nje bordellizimi total, dmth Rilindjes se Matriarkatit dhe asgjesimit te Patriarkatit Rural nepermjet germimeve arkeologjike neper ferra dhe kanale vaditese rurale qe ndertoi Ai Gay i modh mer jau ne Butrintin e lashte qytetar.

 

Na mëso  pak për Greqinë e Lashtë dhe formën e shtetit Demokratik . Kufijtë që shtrihej , Dhomat që e përfaqësonin , partitë që kishte , ca Ligje dhe të Gjithë Hunjt që e përbënin që nuk dinin Fërngjisht ,  dhe veçanërisht duke shpjeguar e shtjelluar dy Shtyllat e shtetit Demokratik të babasqapit erastes dhe eromenos,smiley....  se di dhe fërngjisht ai Dreq smiley .Pse të mos dijë dhe Latinishten e vjetër ( e ka bërë në fakultet ) dhe greqishten demokratike !

Megjithse ti nuk meriton të bisedosh  në shqip ,  bën robi një  sakrificë , për një të ditur të nivelit tënd të thellësive Demokratike mbiengelsore me shembuj , nga  Kanalet e Tigër -Eufratit që prishën qytetërimin në Buthrotin e Lashtë .....qytetar ...smiley e deri në themelimin e shtetit Demokratik të babasqapit !

Shpresoj se dëshira jote më e madhe në këtë Botë , me të përtejmen ke vet lidhje , është të Iluminoni mëndjet e mykura me mësimet e Engelsit dhe ti ndriçoni ato me përkthimet e Hurit smiley

Cudi si e cuan deri ketu. Mesa duket donin te ishin te sigurte nese kishte kopje shiritash Xheneralli i Jugut, graduar nga vucidolsi ne Marshall te Ajrit e te Tokes.

Nejse, shprehja "hajduti therret kapeni kolegun" paska nje bisht "po nuk e kap dot".

Kurse shprehja tjeter, our son of the ...gruse se mire, qendron e patundur, te pakten te pecku.

Tirons i Lebetit, çosht ai koment per Dullen dhe ca komente te tjere ne vazhdim?

Kujtoja (gabimisht) se ishe çun i lashte Tirone, po ene ti qeke nje spermatozoid-ovul i konceptuar mbas 90-tes qe i ke gjonat me te degjume dhe me te lexume.

 

keshtu e kane keto pune ....milionat nderrojne pronarin smiley

 

Po per meten u indinjuat kaq shume se keni dhene dhe jeten per te o hipokritet e lala gjonit.

ehu , pritej qe kur u be. duhej per sy e faqe te statusit per vendin kandidat. politkanet jane te pandeshkueshem!!! 

nuk behet shqiperia per nje vit or peshq. vetem sepse shqiperia eshte dhe do te jete. dhe nuk rilind sa here qe nje ndyresire me fuqine e mashtrimit genjen ata qe shpresojne tek ai. 

keta ndyresira Berisha , Rama dhe soj  e sorollop jane derbederet, pasaniket e rinj  qe me me mercenare dhe te shitur nen thundren e perdhunes percudnojne, masakrojne  ,shkaterrojne pasurite e ketij vendi dhe u pine gjakun shqiptareve. 

keta meritojne vetem koqen e plumbit, pasi fatkeqesisht nuk ka alternative tjeter. sistemi eshte i mbyllur. nuk ke ke te votosh. ti voton ata i vjedhin. ti nuk voton , por rezulton se ke votuar per njerin nga ata.

ky vend ka nevoje per Vasil Lacin, Avni Rustemin. ka nevoje per patriote e jo per legena qe shajne e mbrojne shefat e tyre ideologjik komunist por te ndare ne PD /PS / LSI

per 2 gota raki shkon ne burg, (pervecse te heqin patenten dhe gjobes ). Imami qe vodhi sa deshi miliona euro tall trapin me te gjithe JU 

Kjo histori shkoi sic e tha Imami kur replikoi me Mimin : Mimi mbaroi letra higjenike !

Me bo pershtypje gezimi i shokeve te Ballit dhe me gjere, jo per gjo, po se bojn sikur iu rruhet shum per Shqipnin.

Ne ket rast e ka honger Shqipnia (po aq sa me 21 janar - une kaq te rond e konsideroj ket qe ka ngja), jo PS-ja, rrezik PS-se vet i bohet mire. Shqipnia boni prap, si ateher, 5 vjet mrapa. Se nuk eshte fare pune Imami, as juristash kjo.

s'qeka e thon me bo perpjet ajo palo shoqni atje.

perpjet? jo!!!....anash e prapa? pozitivisht PO!!!

mbase kur te kuptojne njerezit qe gjithcka ka pasoja mbi vehten, do vije afolio dhe me shpresen diku tjeter gear 1.

pse je kaq i pezmatum nga mosdenimi i Imamit nderkohe qe ben be  e rrufe per I Meten i cili per hajni eshte ne ligen superiore?

Sec kom I prshtypje qe humori nuk ka pas qen shum I applikum ne m grameno. smiley

E prishe kot terezine pa dale lajmi "tamam" ne gazeten Tema. smiley

pershtypjet nuk jane reality.ku ndryshon I Meta nga Imami compadre ?

prekem sa here sallaksit preken kur korrupsioni i perfol triumfon. Se jane te ndjeshem kshu, u betun e sterbetun se zv/km e sali berishes do ta rrasnin mren, se do ja benin prape gjyqin deri ne 1 ktij ali babe me 40 hajdute. Sot i knojn kong dhe i japin prej ditve te veta. Po kshu ngelen prape rob te prekshem. Eshte i shajt ai qe s'i beson!

Gjithe ato pordhet pompoze te Rilindjes u shfryne dhe na doli nje fende e plevitosur....Kush politikan eshte vene perpara pergjegjesise deri tani?...Nje emer te njohur te permendin keta te plevitosurit qe do vinin shtetin e drejtesise.....Lufta kunder korrupsjonit?...Lufta e korrupsjonit my arse! GFO!!

rileshezimi.

politikanet jane te paprekshem. The Untouchables: http://www.imdb.com/title/tt0094226/ 

po ky vend ska te tille burra ne institucione  ka vetem bura qe pine bir dhe bejne shere dhe fshehen ne fera......

meqe ra fjala ku eshte ai prokurori qe arrestoi fullanin ramadan ramadan sesi quhej????  apo per fullanin ishin dakord te gjithe ???

e mer art vate kjo pune...

Eshte per te ardhur keq per opinionet qe leshojne ca ne kete teme , krejt jashte je realiteti te tmerrshem te cilin e perjeton shteti yne.Nuk e kuptojne fare se ndrimi i pushtetit egzekutiv ndodhi por pushteti e drejtesise eshte i gjithi  i sistemit te kusarise dhe korrupsionit qe e drejton ne menyre te plote po Sali Berisha., me veglen e tij rakazhdrakun president ! Ata qe po e vuajne jane shqiptaret.Ata qe po pasurohen , jane gjyqtaret, tere sistemi i drejtesise.Kjo situate ndryshon vetem me ...revolucion proletar.Me asgje tjeter ! E dine te gjithe sa kusar e batakci eshte Imami dhe sa imanseze ka bere per tu denuar jo me nje here por me dhjetra, por si mund te denohet ai kur i tere grupi hetimor prihej nga i emruari i kusheriut te pare ?

ka nji vit!

AI tjetri per nji vit filloi reformen agrare. 

asnji justifikim.

I paafte! 

drugij muabet qe s'ka tjeter, OK, ate e kuptoj.

Grave, Greqia e korruptuar ne kulm i plasi ministrat brenda ne qeli...dhe ne kohe krize kur sistemi i drejtesise duhej te ishte i shpartalluar...Kroacia Ballkanike i vuri byrzylyqet Ivos, pa nje pa dy......Nuk mund te justifikohet fare kjo impotence totale

Ohu, ne shqiperi cfare eshte e ligjshme eshte mpleksur aq shume me te paligjshmen saqe dhe ne rast se Imami denohej, perseri nuk do qe drejtesi, por thjesht scapegoating.

Flasim per nje vend ku virtyti denohet, ku pasi ke vjedhur $700,000, e je kapur, fiton 4 here me shume vota e futesh perseri ne qeveri... nejse, rendesi ka qe katundaret po mesohen te paguajne dritat pasi kjo na sjelle nje hape me afer perendimit.

Lere mor ate se ate qe thosh e bote vertete ! Ka cerek shekulli qe toka are nuk eshte e askujt me ligj dhe e dame ne 550.000 copeza! Dhe dun nafte ....pa akcize katunaret sa ene Basha qavi,  kur i nogjoi se Rama sua ka heq ....! As nji traktorist nuk pusin sa naft harxho ne rruget boshe ....! 

Pervec se po rru do lek Rama and Co , per te tjerat po i rru qoket atyne te tjereve.

Dihej po deshet te benit sikur se dinit . smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).