Fillimisht refuzova ta shoh videon e shfaqur dy ditë më parë në faqen online të DITA dhe zgjodha të dëgjoja nga kolegët vetëm versionin verbal të saj; shpresova deri në fund që ishte nje sajese e që minimalisht nuk kishte të bënte me Shqipërinë.

Siç thonë shpresa vdes e fundit. Por ja që paska ndodhur.

Hapuni një shtëpi publike këtyre perversëve. Ky ishte mendimi i parë që më ndërmendej pasi e pashë. Por a mjafton një shtëpi publike për të shëruar këto krijesa që duket sikur janë gati ta provojnë edhe me nënat e tyre në ditë të vështirë?!

Mund të ndodh që një femër dhe një mashkull për nga natyra biologjike të shfaqin qasje të ndryshme rreth ngjarjes, por pa më të vogin dyshim nuk ka njeri mbi tokë që nuk pështillet në pështymë teksa shikon sesi abuzohet më një adoleshente gjysëm të vdekur të shtrirë në dhomën e urgjencës në një spital publik.

Nuk e dimë ende sesi vajza ka mbërritur aty; nëse ka qenë e dehur, e sëmurë, nën efekte të drogës, por një gjë me siguri është e kthjellët: ata që kanë xhiruar me gjakftohtësi duke molestuar me duart e tyre pjesët femërorë të vajzës, kanë qenë në një efekt të vetëm; atë të një perversi pa asnjë ndjesi njeriu.

Ata janë shokë në krimin e tyre; njëri është i njohur tashmë për publikun. Ai është një sekser funeralesh, një gjuetar të vdekurish. Nuk e kisha dëgjuar kurrë më parë këtë “profesion”, që duket si i dalë nga kinematë horror.

Shkurt, të ngjeth mishtë ky panoramim i urgjencës në spitalin shtetëror në Shqipëri. Turp dhe jo vetëm: Përgjegjësi! Jepni llogari në mos para shtetit e drejtësisë, përpara vetes në pasqyrë.

Këtë herë nuk ka nevojë për një ministër që t’u bëhet mburojë mjekëve përherë pa faj; le të mos futemi në histori oraresh e interpretime minutash si në rastin e këngëtarit Flori që shpirti i pastë gjetë paqe atje ku është se këtu në tokë vdekja e tij mbeti një cicmic deklaratash. Po a ka justifikim kjo që ka ndodhur në dhomën e Urgjencës së QSUT? Pa dyshim që nuk ka.

Ky është një rast skandaloz i zbuluar fillimisht nga një link i dërguar me email në redaksinë e gazetës DITA. Kishte 8 muaj që endej nëpër portale, por duhej më shumë se aq për të tërhequr vëmendjen. Të paktën media e përcolli pas publikimit në DITA, paçka se si përherë nuk e respektoi citimin dhe rrjedhën e publikimit. Thuhet se paralelisht një email personal dërguar Ramës, vuri në lëvizje gjithë aparatin e Shëndetësisë. Por kjo nuk është çështje vetëm e Shëndetësisë, vetëm e Policisë, Prokurorisë.

Kjo është çështje e shoqërisë shqiptare e cila nuk duhet më të mjaftohet me kuriozitetin e një videoje ku në më të shumtën e rasteve do zgërdhihet ajo fraza e tmerrshme: Mirë ti bëhet. Po ajo k… ç’deshi në atë orë me ata rrugaçë. Kështu përfundon kur del rrugëve... Këto deklarata paragjykuese secili t’i mbajë në shtëpi të vet se me ligj natyre s’ka familje vetëm burrash por këta të fundit janë produkt i tyre.

Do lutesha që të ngriheshim mbi kërshërinë e morbozitetin dhe të parandojmë atë që mund të parandalohet. Ky vend nuk është aq i bukur sa ç’e bën Rilindja e shndërruar nga reformiste në konformiste, nuk është aq i zi sa ç’e pëllet opozita moralhumbur; ka filluar (më në fund!) të mos jetë as vendi i ambasadorëve aventuerierë apo seriozë qofshin.

Ky është vendi – që sado i vogël dhe i prapambetur duket, – ka ende një shpirt të vetin, të bukur. Ka plot shembuj për këtë. Prandaj ka ende shpresë!

Shoqëria ka shumë për të bërë. Klasa politike po ashtu. Mjaft të përpiqet sa ç’përpiqet për një miting partish. Shoqëria ka dëshmuar se rrëzon e ngre qeveri kur vërtet zgjohet dhe është në gjendje që me forcën e protestës, me daljen në mbështetje të vajzës anonime, pa e vrarë atë me paragjykim, ta kthejë në një precedent këtë histori të përçmuar; të bëjë që çdo batakçi të mendohet dy herë para se të zhytet në atë shpirt prej llumi që na është bërë natyra jonë e dytë.

172 Komente

Hapuni një shtëpi publike këtyre perversëve. Ky ishte mendimi i parë që më ndërmendej pasi e pashë. Por a mjafton një shtëpi publike për të shëruar këto krijesa që duket sikur janë gati ta provojnë edhe me nënat e tyre në ditë të vështirë?!

smiley

Qe ku dul edhe nje frojdiste tjeter!

 

Duhet shpikur cdo dite nga nje skandal Mira. Edhe media mbijeton e ndjehet e rendesishme edhe mileti ka me cfare merret.

Eshte strategji e njohur po dhe e vjeter shume. Do funksionoje menyra si behet media ne Shqiperi sepse prandaj behen gjithe ato sponsorizime e ka kaq shume media verdalle. Edhe darka e dreka me gazetaret prandaj behen qe keta te fundit te gjejne skandale cdo dite sepse ne fund te fundit ky eshte ushqimi i shqiptareve. Me kete rast harrojne dhe hallet e verteta qe kane, si punesimi psh.

Kur nuk ka skandale duhet ndonje histori nga lufta. He se mos harroj, kur nuk ka krime ne Shqiperi pa tjeter qe ka ne Meksike. Mos harroni t'i jepni ne lajme se keshtu rritet dhe optimizmi i njerezve.

Pastaj kur te hapet lajmi per eksod fajin kerkojani Rames dhe Lindes.

P.S. Sot ishte nje rast i marredhenie seksuale te nej te miture 13 vjec ne Korce. Merri nje interviste Grida Shqines qe te beje lidhjen e PS-se me keto aktet e moshave te mitura.

Fatkeqesisht ky eshte problem qe nuk i perket vetem shoqerise shqiptare znj. autore; pavaresisht se dhuna dhe mosrespekti ndaj gruas jane te theksuara tek shqiptaret. Ndryshimi i sjelljes tone seksuale do kohe por persa u perket rasteve te perdhunimit duhet pare mire si i trajton sistemi i drejtesise: ankimimin e ankesave, denimin dhe perndjekjen e abuzuesit postburgut. Gjasat jane qe pjesa me e madhe e femrave nuk do ta denoncojne ose do ta denocojne por do perballohen me nje nje sistem policor dhe gjyqesor perbuzes.

Erdhi dhe kori laraskave tani. Ua mami ua babi sme besohet qe ai cuni me futi duart te qershia kur une isha pa ndjenja. Gjera qe ndodhin perdit ne cdo vend te botes ca ka me u habit e me filluar kto persiatjet e thella per katarsis te themelshëm shpirteror. Komb dramatik. 

Dmth s'ka gje te keqe nese ia fut dikujt duart kur eshte pa ndjenja? Perdhunimi/abuzimi seksual eshte ok dmth?

Okej eshte Zhardin, perderisa nuk ka vlera universale, por ka vlera relative.

Ne kete rast psh, per kakazilepsurin eshte hokej mbi akull, per ty nuk eshte.

Ose, meqe vlerat morale jane relative ne kohe (varen nga marrdheniet ne prodhim sipas Engelsit), deri dje dueli kaubojs ishte i lejuar ne Amerike (dhe Kanada), sot te vene ne karrige elektrike po t'i shtiesh tjerit me revole ne najtklub, atehere per ty qe sot nuk eshte hokej, ka munsi qe neser mund te jete okej ne nje shoqeri komplet te lire seksualisht qe ti e deshiron me zjarr.

 

Ka shume po kto reflektimet ne shkalle kombetare per degjenerimin e rende shoqeror e zvetenimin e fibres morale te shoqerise me duken ca pallavra alla komuniste. Nje incident i rendomte nga ai me te cilin duhet te merret policia. Jo cdo gje qe ndodh eshte motiv per te vleresuar busullen morale te kombit sic ben kjo shurruflla qe ka ber shkrimin. 

Elba, gezuar, me tuacasmiley

+1

Okej, busulla morale e kombit ne drejtim e duhur Okej +1 te Zones se filmit Stalker te Tarkovskit.

 

Dakord per shkrimin, por ç'lidhje ka me kete qe shkruan ti?

Ua mami ua babi sme besohet qe ai cuni me futi duart te qershia kur une isha pa ndjenja.

Sepse vertet le pershtypjen qe eshte i tolerueshem si akt.

kokolepsi hala ste ka dal pija ty prej new year

Ate studenten e shkrete te aksidentit e perdhunune ne gjendje kome duke e lan dhe shtatzane nekrofilet austriak.

Dhe kjo boll e peshtire,po nese ata jane shoket e saj po adolishent,besoj qe dhe ata kane qene nen efektin e alkolit,te dehur tape.

tjeter gje ajo, sepse u abuzua nga stafi mjeksore e jo nga shoqerusit e saj ne urgjence. Ashtu raste perverse ka. Ketu nuk eshte puna se u abuzua, ajo u filmua me te vetem qellim qe te bejme "gallate" tip skuthash ala Cani..

Ne spital edhe pa ndjenja nuk ndodh ne asnje vende te evropes.. As nuk ka shanc, pervecse nese je ne ndonje vende i botes se trete ku perdhunimi eshte mjete lufte.. As serbet nuk e benin! 

Por, autorja duhet ta analizoj ceshtjen me thelle nese vertet eshte prekur... Kto jane pasojat e degjenerimit alla Cani & Fevziu e company qe kryeministri i merr per "gallate" ne kryeministri se e genjen mendja qe eshte "obama"... Media qe ve kunjen jane te njejtet qe "fusin" duart vajzave 17 vjece live ne emisione tip Cani... A ju kujtohet ajo "mea culpa" qe beri Anila Basha per ate mostren qe kishte perdhunuar nje femij? Po citoj; "Unë nuk kam turp as frikë të kërkoj ndjesë. Ashtu sikurse personalisht vendosa botimin e atij dokumenti, parë nga rastet e gazetarisë ndërkombëtare për të cilat shkrova më sipër. Ndoshta e vetme, kërkova të thyej një tabu në shoqërinë shqiptare dhe gabova. Ju nuk e kuptuat, dhe unë isha e parakohshme". 

Ja pra, keto jane pasojat e "tabuve" qe thyhejn gazetaret femra dhe sot "skandalizohen". 

E lexove ti kte qe kam shkrujt une apo jo? Per rastin je ne dijeni?

mua me thua injorant ti? Po une kam respekt per ty ore.. 

Po nuk ndodh ne urgjence o mik, se ka 100 kamera e 100 police private verdalle. Jo me ta filmosh tjetren. 

Jo ty ore, gazetareve tane. Jam dakord qe urgjenca ka mangesi, duhen kamera e pajisje. Shume gjera do te ndryshonin edhe sikur te vije kamera fallco e t'u thoshe qe jane prej verteti. Por s'ngeli analist pa ia vene fajin shqiptareve si popull e madje shoh neper komente facebook rob qe thone specifikisht qe keto ndodhin vetem ne Shqiperi, vetem se s'kane degjuar c'ndodh andej.

Shkaba ju thote injorant te gjithe antareve te bordellos relativiste qe nuk arrijne te kapin me inteligjence qe pse te gjitha fenomenet e zakonshme te botes kapitaliste si droge, porno, vrasje ne shkolla, SIDA etj nuk ishin te mundura gjate rrethimit borgjez revizionist, kur ovuli dhe spermatozoidi qe krijoi Shkabe Prezerven nuk ishin kontaktuar akoma.

 

e paskan lene te vdese- thuaj. Sot nuk vdes njeri nga sida

Kushedi sa femije ka marr me qaf! 

kjo nuk justifikon mos-mjekimin
Hipokrat ja thoshin emrin

Hipokrit ja thoshin mbiemrin, si rrenje pellazgjike "HI PO".

 

Paska vdekur edhe ky nga sida

Ky asht rasti qe mund te themi:Zoti sheh! 

Mire o Pjeter, po sa te tjereve ju a ka ngjitur sida-n thuaj. 

Sa interesante jane diskutimet morale kur behen ne bordellon relativiste!

 

Vetem ne Shqiperi cohen gjithe analistet te shkruajne per nje gomarllek adoleshentesh. E gjitha prej varferise ne informacion, qe kujtojne se keto ndodhin vetem ketu.

Shkaba, shih si e raporton media Cani & Fevziu and company kete lajm; Shfryhet “tullumbacja” e skandalit seksual, jo një ngacmim seksual i pacientes, por një lojë adoleshentësh

Kshu thote media kombetare e cila ishte e ftuar per "gallate" ne kryeministri.. 

Problemi ketu eshte se kemi politikanet te paskrupujt qe dhe lajme ordinere te kronikes se zeze i perdorin per pike politike. Menyra se si behet politika ne Shqiperi eshte ende shume e ndyre, per sa kohe qe sala do jete burimi dhe drejtuesi i shumices se mediave.

"vetem ne Shqiperi" "vetem ne Shqiperi", dine te thone mendjembyllurit.

Hapuni një shtëpi publike këtyre perversëve. Ky ishte mendimi i parë që më ndërmendej pasi e pashë. Por a mjafton një shtëpi publike për të shëruar këto krijesa që duket sikur janë gati ta provojnë edhe me nënat e tyre në ditë të vështirë?!

Nga menyra sesi e keni shkruar paragrafin e mesiperm, duket qarte se keni antipati deri ne shpagim per shtepite publike. Ne fakt, si ju jane shume syresh ne vendin tone, nje shkak me teper per te penguar ecjen perpara te emacipimit te shoqerise. Jo vetem qe duhet te kete shtepi publike dhe keto te ligjerohen , por tu krijohen edhe seksit femer kushtet e mundesite per te bere seks kundrejt pageses pasi ka nje kategori femrash qe nuk e gjejne dot vete partnerin. E drejta per te bere seks eshte nje e drejt biologjike nga me te rendesishmet dhe shteti duhet te garantoje mbeshtetjen e ketij sherbimi/biznesi nese pretendon qe eshte nje shtet demokratik dhe qe respekton te drejtat e njeriut.  

Ty te ka ngel ora ne vitet 80 me duket mua... dil njeher e shiko se cfare behet. Ne shqiperi per shume gjera mund te vuaj njeriu por vetem per seks jo. Vetem te jesh mafishe fare. smiley

E ke shume gabim Liqeno. Ketu tek ne ka aktivitet te jashteligjshem bordellosh dhe qe sigurisht organizohet nga grupe kriminale. Dhe kjo ndodh pasi shteti nuk begenis ta ligjeroje dhe regulloje kete biznes. Ka me 10-tra raste kur policia areston tutore apo vajza qe kryejne seks kundrejt pageses pasi eshte e jashteligjeshme. Por a eshte deshira per te bere seks dhe te berit seks me pagese njesoj si tregetimi dhe pirja e droges psh? Une them se jo. E para duhet regulluar me ligj e me standarte pasi eshte nje kerkese e natyrshme biologjike. Nese shteti ta privon kete kerkese apo instikt, atehere nuk te konsideron njeri. 

Ca t'u ka merzit gruaja? ( sta permbush fantazine tende) O zhot kush te privon Ty se qeni njeri?! Poshte qeveria. 

Nuk e kam vetem per vehte o Moza, por per te gjitha qeniet njerezore pa dallim seksi, race apo feje. Po ju atje ku jetoni i keni te ligjeruara dhe funksionojne edhe me karte krediti, prandaj dhe nuk rebeloheni. 

ore shoku kuazi, pa burdello them une... Se me burdello as xhibi me gjembin nuk vuajn.. smiley 

Kjo eshte padrejtesi do te therrase Zhardina, eshte patriarkalizem mesjetar rural, pse te mos kete shtepi publike ku puntore seksi te jene meshkujt? Edhe ne mund te na e ferkojne penisin infermjeret femen ne infermjeri kur te na kete rene te fiket ne diskoteke.

Aq me teper qe kemi shume edhe ne Peshk fuqi puntore mashkullore me dhunti natyrore per pune intelektuale ngambrapamoderne.

 

Pjesa wow Nuk edhte te ngacmimi/abuzimi seksual I nje femre pa ndjenja ( paska shpetu mire pa e rape) kemi degjuar raste ku kane qene te intoksikuar dhe abuzime plot, por wow eshte per pjesen - emergency room! E padegjume ndonjehere! Ju qofshit ( ca kokrra) qe sju Ben pershtypje kjo gje! Guess what?! -ju paska ik truri skic! 

Ne ER mjeket te lene gjithnje vetem me te aferm pasi te kane dhene ilacin, sidomos per rastet e shpeshta te dehjes, sepse s'mund te rrine gjithe kohen me ty e sepse mendohet qe i afermi qe te ka sjelle po kujdeset per ty. Jo vetem qe eshte degjuar ne ER neper bote, por edhe nga vete mjeket e madje me femije te mitur, sic kam sjelle linke me lart. Sigurisht qe eshte ngjarje e rende, por jo aq sa per te dale partite ne konference shtypi per me dite me radhe. 

Ato links qe ke sjell jane tjeter gje. IK germo prape, na sill proof tamam. Ne ER Nuk ndodhin keto gjera. Me tallje apo seriozisht.

Po thua qe duhet te te besoj ty para lajmeve qe paguhen per ate pune? lol

Vec ne atje ndodhin keto gjera! Vec atje. Han me 100 porta. 

lol, s'di pse te perfytyrova ty duke e thene kete me tonin e asaj gruas tek 14 vjec dhender, tek skena qe e mbanin shoqet prej krahesh kur fliste pasi i bie jasteku marigose ne valle. Pale c'do te thoshit per kete vend ju po te vriteshin patrullat e policeve rruges, apo nxenesit neper shkolla muaj per muaj. S'kane faj europianet qe ju shohin si katund.

Ja dhe nje video neper ER andej, jemi qe jemi. E kane lene tjetren te vdesi, robt e shohin kufomen e as shqetesohet njeri, as mjeket, as pacientet. Te pakten ketej ta ve dikush nje jastek poshte kokes.

Koqo Kokedhima me LSI kane kohe qe i jan qep Beqes si te pakenaqur me te, se per cfare shoket e Ministrise mund te na e sqarojne me mire.

Video kishte 8 muaj qe qarkullonte e papritur brenda 2-3 diteve del Beti infermierja e gjithe pocaqia e sistemit mjekesor, pa dallim ne shtypin e majte dhe Shqupist.....

Sistemi mjekesor do Para po ne nje vend ku te gjithe vjedhin nuk ka prokopi.

Paska ndodhur thote Kazhani...po Kazhan, ndodhi, ti me shoqet e tua rritet nje brez bastardesh qe ngacmojne shoqet kur jane te pandergjegjshme...jane te afte te molestojne edhe kufoma...se aq tru i keni dhene. Te pakten se lane me barre, si ai gamori 19 vjecar qe perdhunoi nje 13 vjecare ne Korce ose ai loqja i Vlores qe mire qe i ngeci pistoleta se do kishte vrare gjithe lokalin se sja jepte ajo qyqarja...qe per ters te vet...shkeli afer ketij brezi qe keni rritur. 

Ca thu o shoku! Dmth dikush i qenka qepur Beqes me ane te kesaj videoje? Une them ishalla. Mos o burre po Beqja eshte koqe kanari dhe nuk ben per ate pune. Eshte aty se eshte mik i Edit, kaq. Ketu do jemi me kismet dhe do shohim ne krye te 4 vjeteve sa do kete ndryshuar mjekesia nen Beqon. Rama nuk ka gje ne vije persa kohe ve ne postet kyce vetem te njohurit e tij. U habita kur edhe drejtoresha e QSUT qenka nje ish vartese e Rames ne Bashki. Nuk eshte nejsoj te menaxhosh disa dhjetra njerez ne Bashki me disa qindra apo mijra ne mjeksi. Qofsha gabim.

 In rilindje we trust.smiley

Thashe qe i jan qep Beqes prej kohes, Koqo i pari e Likja i dyti. U habita kur edhe Mero u bashku me  Betin infermieren virtuale, plus nje video erotike ne ambjente spitali, ne te njejten kohe. Me gjej nje te emeruar qe nuk eshte shoku i dikujt ne ate vend? Po miq te Rames jane e jo te Cunit te sheqeres ti prisje ndonje gjo tjeter? 

mire, e morrem vesh qe paska ndodhur.. por a u sqarua: kur ka ndodhur, gjate kohes kur qeveriste PD apo, tani, ne kohen e Rilindjes.?
-se per mua dhe per drejtoreshen e QSUT kjo eshte paresore, çeshtje mbi çeshtjet!!

ka ndodhur ne Prill te 2013-tes. 

vertet?
cudi, vetem duke pare komentet, relativuese, cinike te disa prej shkabe-rdhatave te famshem te blogut, (se nuk eshte motra e tyre prandaj), mu krijua pershtypja se ka ndodhur, tani, gjate qeverise se rilindjes...

po nesje, meqense kam respekt per ty si person integer ketu berbero, te besoj!

Kurdo te kete ndodhur o robo, nuk eshte lajm per ta shfrytezuar politikisht. Duhet te jesh i deshperuar qe te perdoresh kete lajm per politike, qofsh me PS apo me PD. Gjera te tilla ndodhnin qe kur kam qene une ne tetevjecare

jo une jo, o lamash!! -po ajo drejtoresha e QSUT, me duket e deshperuar pasi ajo filloi te luante me kohen, "jo pa ka ndodhur kur nuk ishim ne ne qeveri" e te tilla budalleqe si keto.. a thua sikur kjo ishte shume e rendesishme, se kur kish ndodhur... ne vend qe te hetohet hapur incidenti dhe te denohen e behen shembull ata qe toleruan kete situate, qofshin roje spitali, mjeke, ndihmesmjek etj. po ik pirdhu tashi, langaraq!!

p.s. berber, me zhgenjeve!.smiley

Lufte me e heq prej bithes se qeverise sone,i thone kesaj.

Po pat ndodh ne qeverisjen tyne,rrokim krahet njani tjetrit dhe hedhim vallen e triumfit mbi anmiqte tane! smiley

Ne shkurt 2014 Belul, por smund te pushosh mjeket e urgjences a infermieret se kta noken si leprat me ven e pa ven, se eshte gjynof. Spitalet kane 24 vjet qe abuzohen nga vrases e narkoman qe ne ne koh te vaskes e cunit te Hekrit.

Hahahaaaaaaaaaa, ku ma kujtove vasken, cim f, flor p, olsin , fred f. Ata ishin abuzues te lezetshem. Ja hanin shpirtin me t'mire mjekut te rojes per ca petidina. Ka ndrru lloji i abuzuesve daje. Kta sot jane sh me te kqinj.

Po po keta jane me te lezetshem se koha bo te veten dhe i ke harru perdhunimet ne grup a me kom karrigeje. Prandaj me shoko kjo ndjenja e te revolutmve ne Albanie...kush ka honger ndonje thike barku a plumb ne kofshe e ka shku tek urgjenca e kutjo vet kontigjentin e llumit qe vertitej...sa u bo qe kur te plagosnin u kurroshe me mire me carcaf ne shtepi.

E vertete por kjo vinte ngaqe atehere mungonte komplet rendi. Ishte epoke tjeter por prape thelbi ngelet qe spitali publik hale ka qene, hale ka ngel, hale do mbetet po nuk e drejtoi dikush qe nuk i bo syni drite.

Krimi vazhdon te mbetet me i forte se shteti edhe per shume vjetet qe do vijne. Emiliano Shullazit, sja mbajti te rrinte mbrome i plagosur ne Spitalin e Traumes, u rregullu qe tu futej mrena ne burg me plumba kallashi ne shpine. Sa per Spitalin Publik do reflektoje fukarallikun e Shtetit perkates. Emigrantet mu me kenoqin se kerkojne me deshire te mire standarde Italione a holandeze e angleze ne Shqiperi???? Edhe policit te dera e Spitalit, po i trashe zerin do te hapi rruge, vec po ishe i pafat dhe has me ndonje patrulle policie qe eshte me humor te keq.

Dyzet vjet treguan që nuk duhej as Polic te dera .Vetëm një Moral i Lartë njerëzor , qëndrim e përgjegjësi ndaj Detyrës funksionale . Dhe këtë " se diktatura zotrie " e harriti !

Në se përkrah Moralin e Kurvarit dhe Grabitësve të Berishës ,( ish shef Pavioni smiley ,  dhe e mbështet me Kriminelë e "të fortë " si me " demokratët e Mamurrasit u zhduk për 24 orë " e sulmon me tanke Spitalet ..është e kuptushme që "qaf derrat " trashin zërin .

Por me shumë dashuri të kujtoj që janë Po ata që i thonin " të hongsha  Mutin me lësho se nuk e boj mo  " të plotfuqishmit të Lagjes smiley jo më shumë se para Mut burrit të Mut Shtetit të Berishës.

Me keq ka per tu bo se edhe Shqupi eshte force anti-shtet . Kane per borxh me e shkermoq ate palo shtet tulle me tull veq me mos ndejte ne opozite.

Por kur ankohen per shtet policor Rilindas kur Shqiperia mbetet anarki. Jetojne ne nje realitet paralel qe ska kurrfare lidhje me realitetin. Fryme anarkiste gjitheperfshirese ndonese e kane jeten e femijve me te kercenuar se kurre, nga horra, te droguar, perdhunues me Side, arme sheshi, dhe femra te dehura ne maje te timonit qe shkaktojne vdekje.

i Lebetitmo.... ketu na vjen edhe njeher ne ndihme ajo shprehja  e urte popullore, por e sterkonsumuar: ''pordha e madhe gris breket e veta!''

ke parsysh ti ato premtimet butaforike: ''shendetesia falas''?  

-Ok.  do te vesh nje gure sado te vogel ne sistemin shendetesor te Albanies..?  mos premto shendetesi falas se nuk ka!!   poooor, fillo nje reforme dhe nje riorganizimin te mire te sistemit duke filluar qe nga ndertesat:  ambulanca, spitale, qendra shendetesore ne lagje  etj.. meremeto, restauro, higjena, aparatura,  siguria, personeli  i kualifikuar etj etj si keto gjerat..  pra rrit cilesine e sherbimit shendetesor per shqiptaret..  ky po qe eshte nje objektiv i kapshem  dhe ne kete menyre  ke kryer misionin politik ndaj qytetareve.

Politikanet tane si kan mbajtur ndonjehere premtimet elektorale dhe me duket qudi qe ka njerez qe i besojne.

Njerezit jane te lodhur kur shkojne ne zgjedhje dhe kan vetem nje shprese ....inshallah bohet me mire. Nga krahu tjeter po i hoqe mbulesen mjekesore falas njerezve i heq mundesine per te vdekur me dinjitet sa per sherim veshtire....

Nuk eshte privati ne Shqiperi ne gjendje te mbuloje nevojat e njerezve edhe sikur te duan pa harruar mizerjen. Niveli i spitaleve do jete i dobet sepse Shqiperia investon me pak se cdo vend ne rajon ne fushen e mjekesise. Nuk i afrohet Sqhiperia gjermanise a Norvegjis, keshtu qe do kete zhgenjim mes emigranteve.

Nuk eshte privati ne Shqiperi ne gjendje te mbuloje nevojat e njerezve edhe sikur te duan pa harruar mizerjen.

  jane hapur shume spitale private ne Shqiperi: italjane, amerkan, greke etj  dhe me cilesi te larte sherbimi... por jane te shtrenjte edhe per shqiptarin mesatar... 

nje shembull cmimi  nga nje e afermja ime qe lindi te spitali privat Yygeia.. lindje me operacion plus 3 dite  perkujdesje ne spital, 1 miljon leke.

dajosho ky olsi si emer i nigjum

E ke pas ke Big Brother para ca vjetesh.

aha, thashe mos kishte lidhje me nai dron

smiley
ket tipin e kam pas ne klase per gjys viti te ismaili. Po ai karagjoz ka qene

Ne shkurt te 2014-s sipas nje artikulli qe lexova sot.

Qeveria sapo njoftoi se duke filluar nga fundi i Janarit 2015 cmimet e ilaceve do te ulen prape mesatarisht edhe me 25 % te tjera. Dhe kjo qeveri deri tani i ka mbajtur premtimet. Ah se per desh harova: edhe nga kompanite e celulareve priten habere te mira, pra ulje te metejshme te cmimeve. 

Ata djemt nga menyra se si qeshnin te jepnin pershtypjen sikur ishin bere lluc me bar. Mos ja kani nonen bre shqipe, 17-18 vjec ishin...mosha budallait thoshte gjyshja ime. Dakort, akti qe kan kry klasifikohet si ngacmim seksual. But leave it there, mos ja kani nonen sikur ka ndodhur dicka nga ndermarja. 

E para ishin 24-25 vjecar me formim 13 vjecari...Ndonjoni kapte edhe 40tat... e Dyta, cdo skandal eshte blessing se opozita eshte kafshe qe skaperdihet.

Shoket qe e sollen ishin 18 vjec, goca 17, ai i funeraleve ishte 25.

Kaq vlen per te kuptuar qe Beti N dhe Beti Vrima me gjithe Llogjistet e tjere qe ekane mbush ate vend me perkthime nga te gjith llojet e perversiteteve si edukiom per brezat ,  jane pjestare te krimit te organizuar dhe jo vetem qe duhet te hiqen menjehere nga Puna , por te arrestohen dhe dergohen per gjykim .

Jam i bindur qe ne hetim sejcila prej dy Caracurvave do deklaroje " Jam e lire , ma ka thane dhe babasqapi " se miraklliu i fridomiut "smiley

Mira lexohet me qejf , po jo gjithnje me pergjithesime Qeveritare e popullore si ne kete rast .  .Ka shkaktare konkrete dhe pergjegjes konkrete . Jo gjithkush mund te pergjithesohet ne nje Politike Kadaveresh e Perdhunim te Vdekurish qe mbolli PD-hi . 

Nise  ne rradhe te pare nga CTHURJA e pashembellt qe i kane bere kryerjes se detyrave funksionale Klani i Kryeqelbesires Berisha . Per kete ke dhe deshmi e fakte nga Vrasesit e Kriminelet ne sherbim te tij , qe ngriten kete shoqeri Perversesh , ku nuk perjashtohen seks - toy Cani dhe Uturak fevziu .

E per habi edhe shkruesi i Beti N qe i qan hallin  Beti Curves , qe nuk mujti me pa se ato jane "Pergjegjset Kryesore " !

Cdo gjo mund te ndodhe. Per mu rendesi ka se si sillemi pas ndodhive. A veproi policia? A do veproje prokuroria dhe gjykata? Keshtu matet pulsi i nje shteti. 

Ah, kjo " Mjaft të përpiqet sa ç’përpiqet për një miting partish." Per ket te heq kapelen. Shpresoj qe tash e tutje ta perdoresh sa me shume; aq te shumta jane hallet e ketij poplli. 

Administrativisht është kryesorja .Duhet operuar Urgjentisht  . Pastaj , prokurorite e gjykatat nuk jane per Popullin .E demtuara le te beje kallximin . Për popullin të jepen shënja të Qarta shërbimi e kujdes Cilësor .

Rendesi ka qe te kuptojne te gjithe se  buzëshpervjelurit e te gjithe Niveleve " Se na jem Neoliberale zotrie " dhe Përç Zogajt qe argumentojne " kulturen e mosndeshkimit " e shkrujnë Kujtime për Herojt e tetshit ose 69 dhjetorit , duhen përbuzur si Injorancë .

Le të mendohet SHQIP në atë vend ku ka Shqiptarë .

Nuk ka pyll pa Derra po Kryeqelbësira berisha  i mbarështoi Derrat që të mbipopullojnë Pyllin ! Prandaj dhe Populli ynë demokracidashës, urgjencapromovues po pak veshderr ka nxjerrë Llafin

" Derri dhe Dosa do Plumb . Plumbi dytë i ndal "

Shtrijua mëngën i nderuar EDI !

shko ne spital robi, edhe i pari qe i vje ne dhome eshte shen pjetri me letrat e funeralit.

Ja Agron c'ka sjelle mungesa e ligjit qe mbolli sala ne cdo sektor. Ashtu si lazaratin e kishte lene dhe spitalin. 

"Ja Agron" hahaha si ke fol si ai tornitori te 1000 Lekshi vjeter.

6 muaj pas ikjes se sales ka ndodhur kjo ngjarje dhe ky varrmihesi kishte vite aty. Imagjino...

ke te drejte eshte skandal i modh. Turp!

Ja se si çdo qytetar mund të bëjë diferencën:

Fillim tetorin e shkuar, Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla u njoftua për shqetësimin e një qytetari në Korçë, lidhur me ofertën e bërë prej truprojës së saj për t'i gjetur një punë në arsim përkundër rryshfetit. Ministrja i kërkoi menjëherë Gardës së Republikës largimin e truprojes dhe Garda jo vetëm e tërhoqi atë brenda orës nga shërbimi pranë ministres, po e largoi edhe nga radhët e veta. Sot ky individ i padëshirueshëm është nën akuzë konkrete nga Prokuroria pas një hetimi të thelluar. Ai do të përgjigjet për abuzimin e tij me detyrën shtetërore si dhe cënimin e imazhit të institucionit.

Mora shkas nga ky episod per t'ju thënë se, sikur të gjithë qytetarët të veprojnë si qytetari korçar në fjalë, kudo dhe kurdoherë që u del përpara fara e keqe e abuzuesve me funksionin publik, Shqipëria do të marrë frymë shumë më e lehtësuar nga barra e korrupsionit. Prandaj paralelisht me përshkallëzimin e reformave reale që mbyllin kanalet e korrupsionit në çdo sektor, ne duam që ky vit të shënojë edhe një kohë të re partneriteti kombëtar mes qeverisë dhe qytetarëve në luftën kundër korrupsionit! Për këtë qëllim prioritar, do të lançojmë në ditët në vijim platformën më të madhe online që është krijuar deri sot në vendin tonë, për ta mundësuar në kohë reale dhe me transparencë maksimale, funksionimin e këtij partneriteti të ri kombëtar.

Mirënjohje qytetarit korçar për ngritjen e zërit përballë një abuzuesi me funksionin publik!

Mirënjohje dhe atyre pak të tjerëve, të cilët kanë bërë të njëjtën gjë vitin e shkuar dhe na kanë ndihmuar të bëjmë edhe në tatime, polici, shëndetësi, të njëjtën gjë që bëri Lindita Nikolla në rastin konkret!

Le të shumëfishojmë forcat dhe së bashku, krah per krah të bëjmë të shumëfishohen rastet e bashkëpunimit të drejtpërdrejtë mes qeverisë e qytetarëve, për shkuljen e farës së keqe të abuzuesve me pozitën apo detyrën shtetërore.

Kurajo!

Edi

Roni, keto jane fjalet e tua apo te Edi-t, apo ti je Edi dhe nuk na e ke thon kete gjo. 

Shume i vertete ky muhabeti qe po bon Tironci me Dajoshin aty me siper. Fatkeqesia me e madhe tani per tani eshte qe megjithese Edi (jo qeveria e, se gjithmone eshte kryetari qe i mulo te gjithe) po ben gjera te drejta ne parim, prape po i ben ne menyre te gabuar; jo duke vepruar si makineri ligji po si "i forti" qe nuk pjerdh as per ligje. Ndaj dhe keto variantet qe ti pushon mesuesin nga puna jashte cdo kontrate publike te nenpunesit shteteror sepse nuk ka pagu dritat eshte e drejte si qellim, por rrugaceri si veprim. Se sistemit aresimor po dhe gjithe sistemit te sherbimeve publike u duhen sot tekniciene mbi te gjitha, dhe mua si prind te themi, nuk me intereson fare qe mesuesja fantastike e klases se pare me 20 vjet eksperience nuk pago dritat. Se me thene te drejten kjo eshte fare pak larg nga mentaliteti i kohes se Dulles kur te hiqnin nga puna ne Institut Shkencor se majshe baseta apo se nigjoje Nicola di Barin.

Per te perifrazu dhe nje thenie Maya Angelou, njerezit mund te harrojne cfare u ke thene apo bere, po nuk kane per ta harruar kurre se si ti i ben ata te ndjehen. Dhe nese njerezit me shume ndjehen te frikesuar nga frika e nje ndeshkimi nga lart sesa te mbrojtur nga zbatimi korrekt i ligjit, ato do presin vetem momentin e hakmarrjes dhe te kthimit mbrapsh kur te mos kene me frike. Kjo u provu njehere ne 90-ten dhe po ashtu edhe njehere tjeter ne 97-ten, po politikanet shqiptare prape nuk arrijne te nxjerrin dot mesime nga kjo.

Jam shume dakort.

Mesuese fantastike qe s'paguan dritat.., dobiçe qe te loz tet chin, me nje fjale...femra ideale, per mua te pakten!

Mesuesen e solla si shembull, po ai mund te jete nje inxhiner ujrash, traktorist apo futbollist, c'rendesi ka. Ideja eshte qe nuk mund ta pushosh dike nga puna per gjera qe nuk jane klauzola ne kontraten e punes ose qe te pakten nuk bien 100% ndesh me kodin moral te punes. Kupton? Sy per sy e dhem per dhemb thuhet edhe ne Bibel. E jo ti me thyve dhomin e une te thy te dyja komet, gjashte dhome dhe tre dhemballa dhe te heq njonen veshke.

Pifo jam shume dakort me aresyetimin. Thjesht kam fiksimin mesueset.

OK. A ciascuno il suo, ka pas thone Woodi Allen. smiley

besoj se aty gjate rrjedhes se komentit, duke u kap nga e mira, e ke harru qe prap per Shqipnin po flet. dhe kur ke vite qe jeto knej, ajo harresa kallxon vetem shendet mendor ne fakt. pra e kuptoj ate, meqe jom ne nji vark me ty. ama rrugaceria ne veprim eshte menyra e vetme qe une njof deri tani qe funksionon si rruge komunikimi atje. problemi i vertet mu kshu nga larg me duket pikerisht se rama nuk po eshte mjaftueshem rrugac.

Emo, kete po thoja dhe une me siper. Punon ne terma afatshkurter, por jo afatgjate. Sepse kjo menyre veprimi nuk perforcon ndergjegjen qytetare ndaj ligjit si institucion po friken nga individi qe drejton momentalisht shtetin. Edhe me Dullen qe ishte mjeshter i zbatimit te kesaj teorie, grosha zinte per bukuri per 40 vjet ne tenxheren me presion. (Grosha ishim ne) Puna u dhi kur u hap tenxherja...

o PF, ti po flet per nje shoqni te rrotkarizume qe e detyroi maks velon e shkrete me kerku falje! kujt i sha veriun ti? kur ai u dha diagnozen e semundjes fatale si me qen dr. House: u tha jemi shoqni qe ka humb sensin e se bukures. tha me nji fjali ate qe nuk e thone dot me 6000 artikuj e talk show kta papagajt qe na pine syt per dit. 

Si tha njoni dje, ju jeni kanibale, ju hani dhe t'tujet! smiley 

Shume e drejte Emo, por populli ne nje fare menyre pret te marre shembull nga nje elite kulturore, financiare dhe politike. Dhe kur kjo elite, vecanerisht ajo politike, operon me te njejtat terma morale, kjo eshte skandaloze. Se Titi i Meremes ka shok vetem Lirin e Bales dhe Kozeten, po Kryetari ulet ne nje tavoline me Merkelin dhe me Obamen o burre! Ndaj dhe nga ai pritet me shume ndryshim dhe shembull pozitiv.

ok, tell me what's wrong with him? I'm asking you, as I know you're not gonna tell me the lumber and cement quality of his dwelling.

Em, i'm not gonna tell you what's wrong with him per dy aresye. 1- Une nuk jam psikologu u tij personal dhe as nuk jam i interesuar ti futem nje ndermarrjeje te tille. 2- Une nuk dua ta ul vehten ne nivelin qe te diskutoj per personin ne kete rast, po per punet e tij publike, meqe edhe ajo qe na intereson ne jane punet e tij publike.

Per ta thjeshtuar edhe pak me shume problemin, une prape nuk kam te dhena teknike (ashtu sic nuk besoj se ke edhe ti) per mbarevajtjen e puneve ne ate shtet, por ajo qe une jam i hapur te diskutoj me ty eshte fryma qe ai po sjell ne drejtimin e atij shteti. Pra pavaresisht drejtimit pozitiv te tij, une mendoj se fryma e lidershipit te tij, ne thelb nuk ndryshon nga ajo e paraardhesve te tij. Ne fazen e pare te shtetit edhe Zogu i beri zap bajraktaret dhe banditet, ndaloi islamizimin (ose me mire turkoshakllekun) e Shqiperise me nje fryme te ngjashme me ate te Ataturkut dhe u lidh me fuqite me te perparuara Perendimore te kohes si Italia dhe Gjermania. Po ashtu edhe ne fillim Enveri luftoi krahas BS dhe Aleateve kunder Nazi-Fashisteve dhe me pas u perpoq (ose pretendoi) te ndertonte shtetin e Barazise Sociale. Sa per Salen pastaj mos harrojme qe te gjithe ne ate fillim kemi dale ne shesh me dy gishta se thame se ai ishte perfaqesuesi (well personalisht me ca dyshime) i liderit qe do punonte per demokratizimin e atij shteti te marum totalisht ne 1990. Po pastaj...Pastaj eshte tamam kjo "po pastaj" qe na i ka dhjere gjithmone letrat ne dore dhe na ka bere qe te ikim nga ai vend, duke thene se ky vend as bohet e as ka per t'u bere ndonjehere.

Fatkeqesisht une shoh te njejtin ndertim te paligjshem te ligjit ne punet e kesaj qeverie. Shoh po ate injorim total te team work dhe ndertimit te institucioneve te pavarura qe ne fund te fundit jane ato qe duhet te mbajne ngrehinen e shtetit. Fatkqesisht shoh qe ky shtet po ndertohet serisht me mentalitetin e "me nje tra e mbaj shtepine" dhe me figuren e Babait te Kombit. Dhe patundeshmerisht vazhdoj te mendoj se duke ndjekur gjurmet e ujkut, patjeter qe nje dite do ta mberrijme edhe vete ujkun. Dhe sipas mendimit tim them se kjo eshte thjesht ceshtje kohe dhe jo gabimi njerezor; pra se krejt ne menyre te papritur do shohim se ky qe linka gjurme ujku qenka kangur apo Phascolarctos Cinereus

Mendimi im ky te pakten.

well, ketu ta kisha: no ujk. 

yet, do thush ti.

njet, do pergjigjem un, per pune rime me teper. smiley

kom bo nji studim te hollesishem te st james. s'kam asnji dyshim: hugh is the best in that number. e pabesueshme. po he, ca t'i thush. i bo rreshtore gjith new orleansit! vetem me ate!!! jo tjeter. go figure.

Mbase e kam gabim xhanem. Po per Hugh sic e shef dhe vete, nuk kisha gabu. 

Shife pak kete, meqe mu qave per New Orleans. Apo e ke pa ollredi?

Dhe shpresoj te mos na i marrin keto llafet e te na i vejne prape me ndonje gazete, sic e kane bo edhe here te tjera xhanem. smiley Sidomos tani qe s'kemi mo as Ruzhdien.

nuk ke pas naj her te drejte me shum ne jet tate. no kidding!

ps. e thashe: studim i hollesishem. nji verejtje estetike mbi hugh-in (jo prej meje, kuptohet) ishte se ai rob nuk duhet te rruhet kurre. edhe ky konstatim sh. i drejt. e ke tek ajo rruga qe bo neper teksas, me ate fordin e kuq te zbulum.

te jom borxhli per at link. me ka zbukuru jeten me shume se psh, nabukovi, ta zejm.

My pleasure man. Borxhin mund te ma lash shume kollaj me nje gote konjak dhe nje Cohiba kur te takohemi, tani qe po boheni edhe ju pjese e botes se qyteterume.

afer kasolles se plakut dhe detit. 

Po i meshon rende kesaj teme, megjithese pak avdallçe, le t'a themi. Ku i dihet...mund te jetë dhe nje zgjidhje e re e panjohur e problemit te detyrimeve ndaj shtetit. Mund te ekzagjerohet e te behet psh. akoma me cinike, ku pergjegjesi i pare per shlyerjen e detyrimeve te popullit, te jete punedhenesi dhe Jo punonjesi. Me pak fjale nqs ti nuk paguan dritat, ti mbaj une nga rroga se ndryshe gjoben e ha une. Me teknologjira te avancume, software te posaçme, passworde ne perdorim si debitorit dhe punedhenesit, publik apo privat, thjeshtezohet shume, behet loje kalamaqesh dhe peshen e shtetit nuk e ndjen ti si individ.

Le me po te jesh mesuese, inxhenier apo traktorist i talentum, do behet copa pronari me t'kujtu qe duhen paguar detyrimet.

e ke parasysh ate situaten e dhishme kur thone "mi paguan te gjitha ndermarra"?

ja diçka e tillë.

@ emigrant Sinqerisht e kam nji bindje se ti duhet te kesh pas noj eksperienece personale shum te hidhun me noj verior . Eksperinca jo te mira me verioret kam pas edhe un qe pervete jam verior , por kto nuk shkojne ma larg se sa ndodhi personale .

Maks Velo njihere ne nji prej mijera shfaqjeve te tije ne media thoshte se : nje kuksian ne burg gati e mbyti Maksin ! Pavaresisht se nji gja e tille asht e denueshme ne fund te fundit kjo asht thjesht nji prej ndodhive personale dhe nuk ka pse pergjithsohen kuksianet apo gjithe verioret . Ndodhi te tilla jane pothujse normale   ne ambjente te tilla si burgjet .

Ej njerzit kane lloj , lloj menyrash per tu "arratis" prej nji realiteti qe ne te vertete jane prudukt i tije, por tashme kur e shohin prej ne distance nuk iu pelqen dhe sinqerisht nuk asht shum atraktiv .Menyra se si bahet ky distancim kallzon shum per vete brumin e robit .

mire lale. tani vrej punen.

Maksi nuk ka vetem kunder verioreve, por kryesisht kunder myslimaneve, akoma me teper ngrihet ne kuadrat emocioni i pasjes nese verioret jane edhe myslimane. Eshte intelektual tipik ortodoks (kristian) postmodern, dmth qe lavderon orthodoksine (krishterimin) vetem si letyre dhe llak siperfaqsor kyltyre. Pra admiron lekuren dhe perbuz mishin e thelbin e frutit si ateist ose si laik (njesoj pordhikali jane nga kjo pikpamje).

Nuk i kam mbajtur bishtukun qe te di nese e ka kete lloj ndjenje nga eksperienca personale, por nuk ka pike rendesie sepse kjo lloj ndjeshmerie fetare eshte e perhapur gjeresisht neper patriote te shquar shqiptare (i keni edhe ne Peshk me dyzina).

Fenomeni i krishterit ngambrapamodern qe perbuz myslimanizmin eshte dyfish i nyte, sepse nese i krishteri ngaparamodern (besimtar) mund te perbuzte legjitimisht myslimanizmin per shkak ndryshimesh vizionesh teologjike dhe kulturore, i krishteri ngambrapamodern urren fene ne pergjithsi, dhe meqe krishterimi tanime eshte nje kadaver perendimore, armiku fetar eshte myslimani qe vazhdon t'i rezistoje ngambrapes moderne.

 

Patriote te shquar shqiptar ne pesht ... nuk para kam has prej tyne e un per veti nuk jam aspak .

Budalliqe me musliman rrezistent dhe kristjan modern , asnjena pale nuk me terheqin shum .

Shum mire qe nuk te terheqin, as mu nuk me terheqin, por duhet me i konsideru si fenomene ne kete kohe shume te rrezikeshme ngambrapamoderne.

Sigurisht me kushtin qe te mos pelqeje ngambrapamodernizmi, ose te mos jesh kaqol arrash qe e ke ngambrapa dhe nuk e kupton, ke lind keshtu dhe te duket normale, ne mos e lezeteshme, pa e kuptuar nga te vjen lezeti.

 

Pf smiley Ka lezet te lexosh nje koment me se te drejte! 

O PF-je, qe ku e ke, ti thush rrugaceri veprimesh i ke bo ner ktij lloj sorollopi.

"nuk pjerdh per ligje", aty m'rri.

 

 

po pikerisht pra, qellimi eshte i mire - ndergjegjsimi dhe venia para pergjegjsise. Menyra qe ka zgjedh fut uje se nuk mund te vesh ligjin permes paligjshmerise.
Ai muhabeti tjeter se shqiptaret paskan pas pare dhe se prove per ket jane rradhet eshte b/s. T'kujton ato historite me turq e me xhelep e te dhjeten qe duheshin paguar perndryshe ndodhte kjo e ajo...
Po kjo eshte teme me vete, i varfer eshte nje gje dhe hajdut eshte tjeter dhe nuk e vej ne dyshim qe kta i perkasin te 2 kategorive

Mire ja u Ben o PF, gjithe administrates qe skane pagu nje bill te vetme qe kane! Fe- ne tua luaj. Kur Nuk paguajne ato gjoja intelektual ca oret nga katnaret apo maloket e Bathores?!! Aty ka mundesi ti kapi, aty ti rradhisi t gjithe ne rresht. Kush ka pagu ec, kush ska pagu - bye. Kur t ndergjegjsohesh dhe t behesh responsible flasim prape. Na lodhet me kete muhabet. Lol

Mire ja u Ben o PF, gjithe administrates qe skane pagu nje bill te vetme qe kane! Fe- ne tua luaj. Kur Nuk paguajne ato gjoja intelektual ca oret nga katnaret apo maloket e Bathores?!! Aty ka mundesi ti kapi, aty ti rradhisi t gjithe ne rresht. Kush ka pagu ec, kush ska pagu - bye. Kur t ndergjegjsohesh dhe t behesh responsible flasim prape. Na lodhet me kete muhabet. Lol

Moza, dikush po thoshte para disa ditesh ne nje artikull qe edhe ne vende qe njihen si sociale e me gjyqesor te bute, si Suedia, nuk t'i regjistronin femijet ne kopshte apo shkolla po te mos kishe paguar taksa. Kjo mase eshte e ngjashme, per sa kohe qe energjia mbetet sherbim shteteror e jo sherbim i nje operatori privat. Por ne te vertete mbetet mase e bute, sepse energjia nuk eshte thjesht takse, por eshte sherbim qe ka koston e vet. Ne cdo vend ku politikanet s'kane falur pronen shteterore per te ndenjur ne pushtet, do te ishte zgjidhur puna me shkeputje energjie e arrestime ne rast se rilidhet ne menyre te paligjshme. 

Kur Nuk paguajne ato gjoja intelektual ca oret nga katnaret apo maloket e Bathores?!! Aty ka mundesi ti kapi, aty ti rradhisi t gjithe ne rresht

smiley

you go girl smiley

Shume njerez ankohen per prerjen e energjise, per arrestimet e atyre qe vjedhin, per kercenimet me heqje nga puna, por asnjeri nuk jep nje rrugezgjidhje tjeter. Nuk kam degjuar asnje ide tjeter se si mund te behet kjo pune. 

Cfare i mbetet qeverise ne rastet kur asnje mase ligjore nuk i ben te paguajne? Cfare t'u thote qe t'i binde? Kush s'paguan eshte i share? Duhen vepra, per te vetmen arsye sepse s'ka as edhe nje rruge tjeter per ta mbaruar kete pune me njerez qe jane mesuar te paguajne inspektoret e keshit deri per zgjedhje e per zgjedhje te marrin amnisti, per jo pak, por per 24 vitet e fundit. Atyre u duket vjedhje t'i besh te paguajne dritat si gjithe dynjaja.

Po flasim per njerez qe jo vetem qe nuk paguajne as kur kane rroge e biznese, por edhe kur ua pret dhe i kercenon me gjoba e masa ilgjore, shkojne dhe i lidhin ne menyre te paligjshme. 

Nuk kam degjuar asnje ide tjeter se si mund te behet kjo pune. 

smiley O shkabe, po ku do i nigjosh kto gjona ti mer bir, ke bingoja e rruges Komuna e Parisit. Ti je nji cope katunar tepelene qe ne momentin qe arrin ta ngopesh barkun me buke, te duket se ke arrit parajsen, si edhe pjesa me e madhe e atyre qe kane zbrit ne Tirane keto 20 vitet e fundit xhanem. Po keto jane gjona dhe ide qe te pakten ato qe drejtojne shtetin duhet ti dijne, ashtu sic i dijne ato rob me dy pare men qe nuk u eshte dashur te thyejne bretkun ne punet e fushes qe mbas 8 vjecares, por i shtynin pasditet tek Biblioteka Kombetare duke shfletu noi qitap. Sa per ty,  ti do ti morresh vesh keto pune vetem noi dite kur te gjeje kohe Hegeli te vije e te ulet nje masdite e te ti shpjegoje keto gjojna nji e nga nji, me durim e laps ne dore. Nryshe nuk bohet.

Prape nuk the nese ka ndonje menyre tjeter. Pra, mbetemi tek ajo qe thashe une, qe qeveria po ben te vetemen rrugezgjidhje qe ka thjesht sepse s'ka tjeter. Ketyre ka 24 vjet qe s'i ka bindur dot njeri me fjale qe t'i paguajne dritat.

Ta thash pra. Fola me Hegelin...Pune ditesh do jet besoj.

Pra, s'ke pergjigje as ti dhe asnjeri tjeter dhe per ta mbuluar kalon ne sharje ordinere. Tipike kalamajsh. OK, klm. 

Boj durim te thashe...

Me shpejt, PF. Dihet boterisht qe ti u zgjodhe nga populli me 1 milion shuplaka dhe paguhesh nga qeveria qe t'u japesh zgjidhje problemeve.
 

Eshte e thjeshte, Gjembi. E vetmja menyre per te bere te paguajne drita njerez qe kane 24 vjet qe s'i paguajne por jane mesuar t'u falen per zgjedhje, eshte t'i detyrosh me aq sa te lejon ligji, sepse me fjale nuk i ka bindur dot njeri ne 24 vjet. Fakti qe asnjeri nuk jep nje ide tjeter se si mund te behet, me jep te drejte. Vete PD dilte dhe permendte emrat e punonjesve te administrates shteterore qe s'kishin paguar drita e kapej me argumentin: "Shiko, qeveria kerkon te paguhen dritat dhe stafi i tyre s'paguan". Stafi i qeverise jane dhe mesuesit, dhe pjese e marreveshjes se punes per mesuesit eshte qe respektojne kodin e etikes profesionale, pjese e te ciles eshte te mos vjedhesh pronen shteterore. Drejtoret kane te drejte t'i pushojne nese nuk zbatojne kodin e etikes. E dyta, e verteta eshte qe kjo eshte sa per sy e faqe, sepse nuk pushohet asnjeri. Te gjithe pranojne te paguajne e shumta 25 mije leke te vjetra ne muaj vetem qe te vazhdojne te marrin nje rroge 400-500 mije lekeshe, dhe fakti eshte qe s'eshte pushuar asnje mesues deri tani. 

eshte t'i detyrosh me aq sa te lejon ligji, sepse me fjale nuk i ka bindur dot njeri ne 24 vjet.

Dmth ka ligj qe thote qe po s'pagove dritat shkon ne burg? Cili eshte ky ligj, nese e di?

Fakti qe asnjeri nuk jep nje ide tjeter se si mund te behet, me jep te drejte.

Ose sepse nuk paguhemi t'i japim ide qeverise apo punonjesve te Rilindjes (ty) idera per te cilen ata u zgjodhen t'i jepnin vete.

E dyta, e verteta eshte qe kjo eshte sa per sy e faqe, sepse nuk pushohet asnjeri.

Dhe ti e di kete... si? Qe e thua me kaq siguri, firme e vule? Ne dime qe udhezimet kane shkuar per pushim nga puna per mesuesit. Lajmet thone qe po, jane pushuar njerez nga puna:

http://tvklan.al/pushohen-nga-puna-8-pun...

http://www.peshkupauje.com/2014/12/pusho...

http://shekulli.com.al/web/p.php?id=6212...

http://www.sot.com.al/politike/fshes%C3%...

Dmth ka ligj qe thote qe po s'pagove dritat shkon ne burg?

Asnjeri s'ka shkuar ne burg sepse s'ka paguar dritat, gjembi. S'e kuptoj arsyen per kete genjeshter ordinere. Jane futur ne burg vetem ata qe kane vene tela ne linjen e dikujt tjeter dhe kane vjedhur pronen e tjetrit ne menyre te paligjshme. Vjedhja denohet kudo me burg. Te sugjeroj te provosh te vjedhesh dicka aty ku je e te bindesh. Ata qe jane pushuar nga puna kishin akumuar borxhe mbi 10 mije euro e s'kishin pranuar qe t'i paguanin me keste sepse i binte te linin gjithe rrogen e 4 viteve. Shteti ka te drejte te pezulloje nga puna stafin qe eshte nen hetim per vjedhje e pastaj ta pushoje nese shpallet fajtor.

Nderkohe qe ti anashkalove komplet kodin e etikes, per te cilin punonjesit shteterore mund te pushohen nga puna nese s'e respektojne. 

Po e riformuloj: dmth ka ligj qe thote qe po s'pagove dritat pushohesh nga puna?

Kete s'ma sqarove mbasi te solla lajmet: E dyta, e verteta eshte qe kjo eshte sa per sy e faqe, sepse nuk pushohet asnjeri.  Nderkohe tani po thua "Ata qe jane pushuar nga puna..." . Si perfundim jane pushuar apo jo?

Jo nuk e anashkalove kodin e Etikes. Nuk e di cfare thote kodi i Etikes keshtu qe s'kam si te flas. Ti e di cfare ka ne ate kod, nese ekziston? Thote qe nese nuk paguan detyrimet e dritave hiqesh nga puna? Apo thote nese vjedh ne vendin tend te punes pushohesh nga puna (sic e kane dhe ketej)?

Prape genjen, gjembi. Asnjeri s'eshte pushuar nga puna sepse s'ka paguar drita, por vetem kur jane vene nen hetim per vjedhje prone. Kodi i etikes thote qe duhet te mos vjedhesh, gjembi. E kane dhe disa specie te kafsheve, edhe pse te pashkruar. Njerezit e kane te shkruar.

Cfare po genjej o rrogaxhi? Une te sjelle lajmet nga media te ndryshme (JO RD), ti me thua po genjej. Nuk po i shpik une nga mendja. Genje shko thuaj mediave po te duash, ti dhe punedhenesit e tu te grupit PR te #rilindjes. Ti s'di c'te besh se dole gafil me ato qe keput edhe tani thua genjen.

smiley

kodi i etikes qenka bo si bibla. Me bast qe diku aty thote edhe mos gjuj grun e tjetrit. Kujtoja pak xhibit, te lutem!

Paska ardhë dhe + Gjëmb me ca pëjetje , që të "gozhdojnë " mer jahu ..

Nga je ti të keqen nëna ..Nga Pekini  ... Po i kujt je nga Pekini ?...  Dhe do dhe purgjigje smiley

Ka ligje Gjëmb që trajtojnë krimin në Ekonomi ku klasifikohet edhe Energjia Elektrike si

Masë administrative....Gjobë , Kamat vonesë , Falje , subvencione  etj me pak fjalë veprimtari e papërsëritur e në " nevojë"

Kontravajtje Penale ...abuzime të përkohëshme ( ku hyjnë edhe ata që nuk paguajnë Faturat , përfshi dhe mësueset e famshme që të kanë Habitit tye e shokë e shoqe plot ) ku kombinohen masat administrative me ato Penale

Procedim penal ..Vjedhje e Energjisë ..procedim për Gjyq , absolutisht shkarkim nga Posti shtetëror si Hajdut !

Po këtu nuk është fakulteti Juridik me të mësue tye . Dhe nuk është as për presion ose kot si mundohet ta zbusë ai tjetri , se nuk duhet të jetë  Shteti Saliut të trembë Laraska . Por  me shumë ashpërsi .

Format ? Janë të shumëllojshme por të jesh e bindur që nuk kërkon MIDE  nga tye e të tjerë se si zbatohet Ligji ! Boll kini 25 vjet " se diktatura zotrie " dhe " ha të hamë Hasan Gllava shtatë pjata e tetë tava "

Mirë Vodhët , hani e u kullon lyra nga Mjekra e Musteqet po jeni dhe Mosmirnjohës .

Keni 25 Vjet që edhe në Energji hani atë që bënë të tjerët smiley dhe po ham - ham " se keqardhja zotrie për hajdutët e abuzuesit  " smiley

 

Pf i nderuar tani duhet vënë nëpër Institucione shkencore - Njoftim.

Pranohesh në punë po njef Bastën dhe di Barin..smiley

Vërtet je pak " antikomunist " i orëve të fundit  po nuk je shquar për këto Nivele.

Unë nuk jam tek ty për të parë e përcaktuar ekselencën e asaj mësueses .Po ma ngadalë pak .Nuk janë  këto probleme dhe aty besoj janë Veçori që as që mendohet se ka mësuese që nuk paguajnë faturat ( taksat ) . Një gjobë në se nuk paguan , operohet deri në heqjen e Patentës ( licencës , apo jo )  ..dhe ,,në se ndodh mospagesa e mosdeklarimi Faturave  të fusin në BURG jo të heqin nga arsimi .

Mos e lidh kaq gjërë e gjatë me atë vend për Krahasim sepse nuk afrohen fare .

Ky vendi Jonë është  gangrenizuar dhe po do Kalbet FARE nëse nuk operohet në këtë mënyrë .Dhe për këto raste populli ku ke tabanin ka dhe një fjalë të Urtë

me të thatin dhe i njomti ...sa të dalë fushë e re ! Keq të vjen por është e VETMJA zgjidhje që mësuesit të mos jenë Hajdutë për tu mësuar voglushëve Mosvjedhjen !

e paske marrë një + Gjëmb smiley

Mori molla me sherbet /  qysh pi e lom ket muhabet / mos e merr ket pune hajgare / pa te hek ty nuk ka qare

Luiza Gjonaj, specialisja e prokurimit në Ministrinë e Mirëqënies Sociale, të drejtuar nga Erion Veliaj, është shkarkuar nga puna, afro 2 javë pasi i dërgoi një letër kryeministrit, në të cilën denonconte një aferë korruptive në këtë ministri. Lajmin e dha sot Partia Demokratike që publikoi edhe vendimin e shkarkimit (sipër në foto). Në mesin e dhjetorit, Luiza Gjonaj iu drejtua kryeministrit duke e vënë në dijeni se ishte shantazuar nga drejtoresha e Agjensisë për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve, Ina Verzivolli, firmosur një procedurë tenderimi. Specialistja e kishte refuzuar duke thënë se ishte e paligjshme. Por Ina Verzivolli kishte insistuar dhe e kishte kërcënuar me largim nga puna nëse nuk do të firmoste për tenderin. Paratë, sipas opozitës që e denoncoi këtë skandal, do të shkonte për kompaninë EAG Communication, që fitoi edhe afro 400 milionë lekë për dekorimin e Tiranës për vizitën e Papa Franceskut. Pas kësaj kompanie thotë se fshihet ministri Erion Veliaj dhe për këtë ka publikuar edhe disa fakte.

Specialistja Gjonaj, në letrën drejtuar kryeministrit e vinte atë në dijeni për atë se çfarë ndodhte me paranë publike në Ministrinë e Erion Veliajt.

 “Rëndësi ka të marrim lekët nga donatori, për të tjerat i zgjidh unë, pasi një shoku im ka një agjensi reklamash që i bën për një ditë”, shkruan ajo në letër, duke cituar Ina Verzivollin, drejtoreshën e Erion Veliajt.

Pasi i tregon kryeministrit se çfarë bëhej për të shmangur rregullat e tenderimit, sesi u bëhej presion punonjësve, Luiza Gjoni pranon: “nën presion të fortë psikologjik, unë pranova të firmos”. Ajo priti më kot të marrë përgjigje nga kryeministri apo marrjen e masave prej tij për personat e denoncuar. Në vend të kësaj ajo mori vendimin e shkarkimit nga puna.

 

Mqrf te mediat, Panorama dhe keto faqet qe kane hapur njerezit e PD neper facebook, si lapsi apo opozita, jane bere shume ordinere me shpifje per dy klikime te qelbura. Kane hapur fjale per gazetaren Kozeta Kurti dhe e kane detyruar te beje nje video ne fb

https://www.facebook.com/video.php?v=101...

E paske rritë pjacën i nderuar Pf .Paske mor edhe një + Ketlinë dhe një Bravo nga rapadami smiley

Kështu për qejf tat e timin ..Çfarë di ti për Kodin Etik në mardhëniet e Punës që janë në Kontraton e Shtetit me Nëpunësit e tij ?

Para se të "argumerntosh " si  Paligjshmëri ,

çfarë di dhe ku referohesh për largimin nga detyra e një punonjësi të shtetit që abuzon deri edhe Vjedh në mardhëniet me shtetin e shtetarët dhe Institucionet e tij !.

pa shembuj që ngazëllejnë Gjëmbin , Ketlinën dhe Rapadamin...Në dëshirën tuej .

Ndoshta mund të dish ,( për të ndihur ), vetëm detaje që kanë të bëjnë me paralmërimin në Kohë që në këtë ratst me sa e kemi ndjekur është bërë . Drejtësinë e vërteton GJYQI në bazë të ankesës së të pushuarit jo + Gjëmbët ,+  Ketlinkat e Rapadamët ! 

Për kujtesë që mos ta ulësh veten në Nivelin e tyre , pavarësisht se kanë fshesë smileyfunksioni K/Ministrit është Ekzekutiv !

Po pse merzitesh mer? A thame qe do ti japim fund ngujimeve? Ky eshte fillimi i fundit!

Sa të jemi na që "japim jetën e dritat si paguejmë " as mos shihni ëndërra ju neokamunistët .Na " e kem dekën si me le "

Ai që keni hudh në erë ka kenë shtat katsh Modern jo Kullë katërkatshe Legjendare !

Ndodh , gjithcka ndodh, te semuret mendore seksuale or whatever jane gjithandej 

 

po ata qe vrasin dhe perdhunojne femije smiley

Lubonjizim total i gazetarise shqiptare.

Lubonja shkonte ne Dhermi nuk e zinte gjumi nga muzika dhe ja jkepuste nje artikull ku fuste brenda shoqerine shqiptare me soj e sorrollop. 

Edhe Mira ka pa videon e 2 adoleshenteve te bere lluc dhe ja kerrcet shoqerise shqiptare.

 

Kujdes me shokët dhe shoqet ....porosiste sh.Enver .. Partia të bëjë punë bindëse .Sekretari partisë ti thërasë ti këshillojë dhe tu heqë vërejtjen ku e kanë Gabim Janë të rij dhe do rriten e do mësohen. Socializmi është me breza nuk është vetëm për ne Shoqja Gjëmbi më kanë thënë që është një shoqe e re me perspektivë dhe nuk duhet mbajtur qëndrim me " pushim nga puna" smiley

 U rikthyen shokët antikomunsitë të orëve të messit dhjes të vona smiley

Poshtë ne të prapambeturit , komunistët e pareformuar që paskemi Lexue se " na duem shtet Ligjor or tie " si në atë kohë kur.. " Kishte shtet e Parti or tie " (tm Gjëmbi )

Me shumë dashuri për të Gjithë Gjëmbeçët por e vërnënta ka shumë Gjymtyrë sejcila njësoj e Argumentueshme . Psh Fruta ...po dhe brënda Mollës ka Varitet dhe nuk janë njësoj detalet ( tm Gjëmbi )

Goricat e Gjëmbit me Dardhët e Xhiboles nuk janë njësoj megjithse i njëjti "familje "

po u përplasën dy Vezë njëra mollë do çahet !

Le të pagujn faturat e të mos hanë M...ollë me Llogje se nuk u krijua shteti sot me E. ramën , po u shkatërua nga Kryeqelbësira sali Qenef berisha , që ka lëshuar  filoosofë me shumicë

.Ka plasë argumentuesi modh mer Jahu ..

Sa turp , ministri duhet te jape urgjentisht doreheqen.

There's a beleif by the children of man

Which states all will be well

Serach on, man

Calm saviour

...

Good speed and forgive you

...

Spitali i Lushnjes i kishte ly edhe poçat me te kuqe.

Evrope! Evrope!

E falimentuen edhe hotelerinë smiley

 red district

 

Në lidhje me sa më sipër, kanë Farat e Këqija një këngë me titull "Dora e djathtë e kuqe" që flet për një burrë të gjatë smiley

dizajnt end dajrekted baj hiz

Mos u mërzit o shoku jem

Ai po vjen!

Përmes Alliasit e Bërrakës

Mes Bathores e Laprakës

Një hije bie ku qëndron ai

Një tufë të thatash fëshfërin

Në dorën e djathtë, të kuqe, të tij

Prit se e bëra gjithë,

 

Pa dil një herë andej ku qyteti fundet

Dhe shinat kalo

Aty ku mjegullt viadukti shfaqet,

Si zog’ i zi i fatit

Teksa lëkundet e kërcet

Aty ku dergjen sekretet në zjarre kufitare

Në tela zukatarë

O njeri, ti e di

Që s’do të kthehesh përsëri

Përtej sheshit, urash kaluar

Përtej mullinjve, mbi mullarët shkuar

Mes stuhisë që afron vjen ai

Burrë i pashëm, bojalli

Pluhurosur manteli i tij i zi

E kuqe dora e djathtë e tij

 

Ai do t’të marrë në krahë

Do t’të thotë “djalë i mbarë”

Do t’t’i zgjojë ëndrrat prapë

Ëndrrat që i kishe qarë

Do t’të futet thellë në skutat

Të t’shërojë zemrën gur

Hiçgjë s’do t’bësh dot ti

Është ai një perëndi, një njeri

Një lugat, një at shpirti

Gjindja emrin ia pëshpërit

Në këtë tokë në zhdukje

Veç brenda në mantel’n e zi

Është dora e djathtë e kuqe e tij
 

Je pa një lek?

Të jep ai

Nuk ke makinë?

Ta sjell në shtëpi

Nga vetja të vjen për të vjellë?

Ndihesh si bubuzhel

Mos u mërzit o shoku jem

Ja ku po vjen!

Përmes Alliasit e Bërrakës

Mes Bathores e Laprakës

Një hije bie ku qëndron ai

Një tufë të thatash fëshfërin

Në dorën e djathtë, të kuqe, të tij

 

Në makthe ti ke për ta parë

Në ëndrra do ta shquash

Nga hiçi do të dalë

Porse nuk është siç duket

Në kokën tënde do ta shohësh

Dhe në televizor

Të paralajmëroj o shok

Ta fikësh brof

Është ai një perëndi, një njeri

Një lugat, një at shpirti

Ti je një ingranazh mikroskopik

Në planin e tij katastrofik

Hartuar dhe drejtuar

Nga dora e djathtë e kuqe e tij

@ Un jardin sur le nil - 6 Janar 2015 - 12:47

...Fatkeqesisht ky eshte problem qe nuk i perket vetem shoqerise shqiptare znj. autore; pavaresisht se dhuna dhe mosrespekti ndaj gruas jane te theksuara tek shqiptaret......

Ne fakt duhet te marrim shembull Europen qe i ka kthyer meshkujt ne femra me penis si puna e ketij lolos

https://www.youtube.com/watch?v=tHLEbIXc7O0

Shqiptaret per aq kohe sa kane ne liri kane ecur shume me para se ata europianet ne kete drejtim.

Por shqiptaret nuk do te pranojne kurre te behen lolo nga femrat dhe feminizmi, se ashtu i do qefi ca organizatave feministe.

Ne kete video duhen denuar fajtoret pasi faji eshte individual dhe jo kolektiv pra te denohet tere shoqeria shqiptare se dy idiote abuzojne nje femer te droguar.

Te tjerat pastaj jane per te nxitur feministet ti bejne burrat lolo.Shkoni ne France apo Norvegji,se ketu ne Shqiperi apo Ballkan burrat do te jene burra per shume kohe.

 

smiley Mire, ACDC.

Vajza e Namik Dokles letër kryeministrit: Mafia e veshur me Prada smiley

Nga Anika Dokle /Letër publike

Fushata Antikorrupsion ne Shendetesi!
Zoterinj te kollarisur dhe te parfumosur dhe zonja te veshura ne Prada, me lista emerore mjekesh ne dore, bejne kontrollin e prezences ne Spitalet Terciare. Nuk duan t’ja dine cfare nuk shkon me sherbimin spitalor:
-Nuk ka aparatura qe te mbulojne nevojat e spitalit.
-Nuk ka material laboratorik i nevojshem per te bere DIAGNOZE te denje per nje Spital Terciar.
-Nuk ka ilace, as nga ato qe perfshihen ne protokollet e trajtimit

 -Nuk ka personel te mesem (vazhdon emerimi i mjekeve te rinj pa kriter).

-Nuk zbatohet Sistemi i Referimit (radhe te gjata te paperballueshme)
-Nuk ka ngrohje ne dimer dhe ftohje ne vere. etj etj
Asnje vleresim te treguesve te performances se mjekeve! Vetem PREZENCA(plot mjeke qe tolloviten 8 ore neper spital)!
Dhe qershia mbi torte! Kosta Barjaba ne krye te kesaj fushtae!!!
Duart Lart!!!!

...doni me per belulin ?

Iku dhe Namik Dokle nga deputetlleku!  Femija te merr me qafe! 

Fitoi Demokracia ne Shqiperi...Fjala e lire ne Piedestal me se fundi...e kush guxonte te fliste hapur deri para 2 vjetesh???? 

Taksisti: E hoqa tatuazhin e Berishës se ma nxiu jetën policia smiley

 

tallte meneren policia...Kapo...e trajtonin si Arushen Mira...Kush eshte ai idiot qe bo tatuazh Cunin e Sheqeres ne xhokssss..kushedi sa Femra kan ik te tmerrume nga dhoma...Shtetar..nxirrni Kapo shtetar... se ai vend ska vujt per Haxhi Qamila

Ti po paragjykon. Ku e di ti qe fuste femra ne dhome?

Ti po thua qe ai kish shije per dylbera? Po qe e ke gjet....kush eshte ai don juan qe ve tatu cunin e sheqeres ne gjoks pas humbjes elektorale per ti zbutur dhembjen.....po ene policat ashtu qekan....e ndalokan dy here ne dite se su pelqejne mo grate qe kan ne shtepi. Kapo Shqupi, ka nevoje per heronj ne ket dite te veshtire e jo cuna qe dun llokum.

Ue, i mori PD gjithe komunistet, kacin, xhuvelin, doklen, Berishen smiley

Po Ruci kur do shkoje te PD bre shkabe se i mbeti palloshit ne dere!

Vertet qe vetem ai ka mbetur, gjithe komunistet e tjere u bashkuan me salen.

Haha besoj qe edhe Ruci do te integrohet, te PD

Po ku di gjo kjo mer...dava mjeke eshte mduket.
Ku eshte ai jo-inferiori qe ta sqaroje? Njoftoje njoni se e sakrifikon gjumin me gezim ai

Do ishte mire qe shqiptaret te merrnin vesh dhe ato qe ndodhin ne zyrat e politikanve albanezi !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).