Portieri i ekipit të futbollit Korabi, Mani Livani, po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen me seancat e tij stërvitore. 21 vjeçari është kthyer në një personazh tepër popullor në rrjetet sociale. Videot e tij ku përdor pengesa të improvizuara në vend të kundërshtarëve e bëjnë akoma më interesante mënyrën e stërvitjes se tij.

I sigurt, ai nuk ngurron të kalojë makina e motorrë, një mënyrë që e bën akoma më të shpejtë në veprimet e tij. Mani Livani ka edhe një faqe të tij në facebook ku tifozët e tij ndjekin video nga seancat stërvitore. Ai nuk pëson gol prej 8 ndeshjesh dhe falë tij skuadra e dibrane e Korabit mban vendin e parë në renditjen e Kategorisë së Dytë ku në 12 javët e para nuk ka pësuar asnjë humbje. 

http://www.durreslajm.com

9 Komente

Mani majmuni thuaj me mire..smiley   se ashtu kercen ky,  me lehtesine e majmunit qe kercen dege me dege,  e peme me peme..smiley

kam pare para dy javesh 1 video nga Mani Livani  (emrin e paska artistik ne fakt, si kengetar tallava..smiley)  bravo! i ben edhe reklame te mire vetes keshtu se ka mundesi qe dikush...diku ta mbaj nen vezhgim.

po sa vjec eshte ky o bej..  po gjatesia..?  se keshtu nga video duket nen 1:80-e.
 

Man Livani m'duket emer bota Belul. Vetem duhet ta heqi ate i-ne ne fund ke Mani.

E pash me cunin tim ene u habit ky garipi i vogel,,,,tha t'a morrim per ke City. 

skuadra dibrone shkoka ne stervitje me motora me duket.

 

Kete gjo e bojshim neve kur ishim femije. Ne vidio, nuk duket noi gjo interesante, ai e di se ne ç'krah i vjen topi, dhe kjo gje ia lehteson atij kercimin mbi biçiklete. Ai eshte i fokusuar tek kercimi dhe jo topi apo gjuajtja se ato ai i di. Sidoqofte, reklama ishte e mire. 

O po s'ka lexuar VQ, thuaj.., nejse, keto hedhje i bej dhe une qe s'loz portier. Thashe do na bente nonje randafi flake!

Ky ishte i papam fare,gjynof qe nuk e merr ndonje ekip Profesional.

kom pas njoft njonin qe i bojte kto gjona te asfalti para stadiumit dinamosmiley

I pelqeka zanoti  vet. smiley  per pasionin .me vullnet ka me i hec mar.

O te dhjefsha kte livandon, portier ka qen isli hidi, legjende. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).