Kryeministri Edi Rama bëri me dije në Kuvend se Ministria e Punëve të Jashtme shqiptare është njoftuar se Garda Spanjolle ka rrëzuar një helikopter me drogë, në bordin e të cilit ishte pilot një major i Forcave tona të Armatosura.

"Majori që drejtonte helikopterin e nisur nga Maroku, ishte pjesëtar i Forcave të Armatosura, ishte graduar në vitin 2009", u shpreh Rama. Me vone, Ministria e Mbrojtjes njoftoi se majori qe vdiq si pasoje e rrezimit te helikopterit eshte instruktori i bazes se Farkes, majori Sokol Feka. Ndërkohë, mediat spanjolle e kanë raportuar së fundmi këtë ngjarje, duke saktësuar se në bordin e helikopterit ndodheshin dy persona, njëri spanjoll dhe tjetri i huaj, (Feka) të cilët transportonin rreth 800 kg hashash të ndara në më shumë se 30 pako.

Helikopteri i ngarkuar me drogë është përplasur me një shtyllë tensioni në Cortes de la Frontera të Malagës. Ngjarja ka ndodhur në të gdhirë të ditës së martë, sipas gazetave ‘Diario Sur’ dhe ‘Malaga Hoy’.

Helikopteri ishte lyer me të zezë, gjë që bëhet për të mos u pikasur gjatë fluturimit natën.

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se majori i Forcave të Armatosura Shqiptare, i cili humbi jetën për shkak të rrëzimit të helikopterit që transportonte drogë, është Sokol Feka. 

Sipas njoftimit të Ministrisë, majori Feka nuk kishte aplikuar për leje për të dalë jashtë vendit. Feka, me detyrë instruktor në bazën e Farkës ishte pjesë e Forcave të Armatosura prej 18 vitesh.

Ministria e Mbrojtjes është njoftuar nga Ministria e Jashtme lidhur me ngjarjen që ndodhi një ditë më parë në Spanjë. Mësohet se Garda Spanjolle është vënë në ndjekje të helikopterit që mendohet se transportonte rreth 800 kg hashash nga Maroku drejt Spanjës. Helikopteri eshte perplasur me nje shtylle e per pasoje eshte rrezuar duke shkaktuar vdekjen e Fekes dhe nje personi tjeter.

Basha: Njolloset emri i Shqipërisë në arenën ndërkombëtare 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në Facebook reagoi për ngjarjen e ndodhur në Spanjë, ku në një helikopter që transportonte drogë ndodhej edhe një major i Forcave tona të Armatosura. 

"Përfshirja e efektivit të Forcave të Armatosura në trafikun ndërkombëtar të drogës ashtu si avionët e droges nje vit me pare ne aeroportin ushtarak te Gjadrit, njollosin rende emrin e Ministrise se Mbrojtjes dhe te Shqiperise ne arenën ndërkombetare.Paaftesia per te zbuluar trafikun ne zemer te vendit dhe te institucioneve tradhton syshkeljen qeveritare ndaj narkotrafikut. Keto fakte dhe pasioni per emerimin e boseve te krimit dhe droges ne parlament, qeveri dhe administrate publike jane kembanat e perballjes me kriminalizimin e shtetit shqiptar.Kjo eshte fytyra e te keqes, qe te gjithe se bashku duhet ta shkulim me rrenje", shkruan Basha.

319 Komente

Bravo Lefti, vigjilent je! 

Ue, paska qene pilot i graduar ne vitin 2009 nga qeveria Berisha dhe Lefti paska harruar ta beje me Bold. Do thone tani qe e la Rama pa pune en Shqiperi, dhe shkoi at vazhdoje drogen ne Marok e Spanje. Sikur te mos mjaftonte fakti qe nipi i enverit qe u kap me laborator ne Elbasan, kishte pasur biznese multi-milioneshe gjate kohes se Berishes, sic na beri te ditur i nderuari anetar i peshkut, Kapoja, tani hije te tjera dyshimi po bien mbi perfshirjen e Berishes, Bashes dhe te Arben Imamit. Faleminderit Lefti dhe Kapo qe na vini ne dijeni per keto te zeza te PDs, qe mesa duket po i nxjerrim me ne fund nga vendi yne. Dhe thone pastaj qe i pushon kot Rama keta te PD.

E mo se kishte dale te sperkaste mushkonjat spanjolle ne pyll.

Ca vdesin duke fjetur. Ca duke dhi ne banje. Ky i shkreti duke u perpjekur te fitoje pare. Respekt!

major biri i botes dhe ja futi shtylles se korentit. Si nuk doli nji i hajrit nga kta tanet mer...
 

Po ajo qe i kish kthyer kuleten atij? 

po ajo ishte emigrante plako, ndryshon robi. Edhe Pjeri (autori i nderuar i VQ), i ketij mendimi eshte

C'pret, i pergatitur ne kohen e Berishes - do te thonte shkaba.

Gjemb, helikopterin duket se e kane rrezuar autoritetet. E kane bere dhe here te tjera ne Spanje, sepse eshte linje e rregullt kjo me Marokun, me helikoptere.

Nuk ishte faji i tij por i shtylles qe u ndodh on his way.smiley

E beri Florika te veten, na e nxori emrin e mire, del ky vulehumburi dhe prap ngelem aty ku ishim. Ec e duroi kto evropianet tani, aq dun ata legenat. 

E di Florika qe ka dal n'tabele te nderit ketu ne peshk?! Koko, lajmeroje ne FB pls. Coji nje mesazh.

Po jo mi mimoza se ajo merret si unsolicited advance of dubious nature dhe ne kohet qe jetojme mund te interpretohet si virtual sexual harassment. Si ha kokoja ato

Haha, Berisha kerkoi zgjedhje te parakohshme smiley. Gjykatesit e tij, nderkohe, e shpetuan Xhuvanin nga burgu i perjetshem. 

Rahmet Paste dhe ky viktime e "Projektit Berisha "   per ca dollare me shume . Tufa e karagjozeve te shperndare neper forume nuk e ka per gje te ndote Jeten e tjetrit me mentalitetin e Jozefperckes dhe pipzes Batha !

" Pse nuk jep doreheqjen Min e Mbrojtjes" smiley

Po gjithsesi te gjihe jane te bindur qe Strategjia e Partise se Kadavereve alias PD-hi do vazhdoje te mbahet ne Politike me frymen e te Vdekurve . Dhe nje rol te forte tek PPU e ka edhe vervitsja  e pampersave te saj nga Shqu-pi Hobeistja LefTKope . Mos i ndodhte ne te afermit e LefTKopese . Tek te  Saliut e te Jozefperckes  le te ndodhe !

Gjithshka duket Personale . Pergjegjesite i mori me vete . Ngushellime familjes dhe te dashurve .

Ndoshta per ne do ishte me e sakte Pyetja ...

Cfare i shtyn keta njerez te ndotin Moralin e nje Figure te nderuar ne Popull dhe te thyejne kaq rende Displinen e Betimin ushtarak ?

Me shkarkimin e Demirajt per " largimin e tij pa leje " pampersat e Bashes , Berishes , Jiozefperckes , u verviten me sukses nga Hobeistja LefTKope ne mbrojtje te Legjendarit

Une pres letren e hapur te Keshilltarit Privat amerikan por jo qe flet ne emer te Amerikes, ne Ministrine e Mbrojtjes. Ai do na i sqaroje pak si eshte puna me kuadrot e vyer te ushtrise sone.

E qisni dot si link ate letren e pare te atij keshilltarit qe merrte ne mbrojtje ate Chak Norrisin tone qe s'e rrunte per ligjin? 

 

Pranej e kishin ble helikopterin e spitalit pa shtrat e pa paisje kto monstrat smiley

 

Mos qesh Fiqo. Tjetri ka ra ne krye te detyres smiley

Fati i keq i hashashit thuj qi nuk i shptoi e nuk ibshptoi dot djegies smiley

Nderroje nganjehere flamurin qe te dukesh sikur nuk je i iBerishes . Po je shakaxhi qe gezon perkarje te gjere dhe qe te zgerdhin se qeshuri .smiley

E kan mendjen ke droga na felliqen. Asnji roje ke varri Enverit, i lane te bejne cte duan keta smiley

Duhet te fillojme nje fushate ne bote per permiresimin e emrit tone shqiptar. Fushaten psh mund ta quajme 'Bëhu Florika'. (Per ata qe se dine Flo Rika eshte rosa parksi i dinjitetit te neperkembur shqiptar ne perendim). Une per vete e bera time dje. Kur mbarova se ngreni pho per dreke asaj vietnamezes i lashe jo 2$ po 3$. Nje shume e vogel per mua, nje hap i madh per kauzen. Prit. Skam mbaruar. Ne fund te fatures nuk vura nr tim te tel sic edhe mund ta kem zakon po vura nje happy face smiley dhe inicialet K.A (koko shqiptari)

Te gjithe cuna kinga . Shqiptare te nderuar .

Ata duhen bere te ndergjegjshem se

Nuk qe reale Koha e Llapaqenesve te Berishes . Jeni ne sherbim te Popullit dhe jo te Klaneve te ndyra mafioze si berisha me qeveri per Fazllicet apo lobet e armatimit dhe Pastrimit te Parave te Trafikut e Krimit Nderkombetar .

Nuk keni lidhje dhe krahasim me degjenerimet familjare te berishes me femijet e tij si barone te Vjedhjeve e pasurimit pa Moral. Nuk keni pune me Moralin familjar te kryehajdutes Jozefpercke qe vidhte parate e Popullit per shampo e jetesa Luksoze te dhenderit me te bijen. Ata jane Hale ne Moral dhe Jetese .

E veshtire eshte jeta po e ndershme dhe shqiptare  eshte te ngrihesh mbi Moralin e MUT Shtetit te Themeluar nga Mut Buri Shtetit , Berisha e Dylqinja e tij Jozefpercke !

Kur vitin e kaluar u perfol Ministria e Mbrojtjes per perfshirje ne trafikimin e droges, tallnin trapin keta kuqalashet. Por i futen ca pllaka betoni ne Gjader, Kuçove apo ne aerodromet e tjera ushtarake...ec e merre vesh pse. 

Ra avioni i Riformatos plot me droge ne mes te dites ne Divjake, ne kulmin e debatit per avionet e droges, ku Mimi deklaronte se "nuk ka asnje prove, zero prova qe implikojne FA"...

Po tani çfare do thone ? Tani qe u kap gafil nje major ne detyre i Forcave tona te Armatosura, forca te NATO-s...qe qenka graduar ne vitin 2009 ? ky eshte justifikimi se trafikun e droges qeveritare sot ne 2015 e ben akoma Saliu me te infiltruarit e tij ?

Ne ka idiota qe ju besojne, bravo ju qofte. por minimumi i dinjitetit do kerkonte qe Ministria e Mbrojtjes te jepte menjehere doreheqjen!

.ec e merre vesh pse. 

Shume e thjeshte, do thoshte dikush. I vune betonet qe t'i nderprisnin aktivitetin njerezve qe ka dekoruar e punesuar Imami. Tani jane detyruar te punojne jashte shtetit me droge keta te Berishes, Marok-Spanje. Ne Shqiperi s'ka me vend per drogen, do argumentonte dikush me te drejte.  smiley

Sa te shko Franca! smiley

Tani po, bota rrotullohet. Kur te komentoje edhe Bradi nga Bavaria, bohet si simfonia eroica e Beethovenit (jom tu e nigju tani ne fakt).

PS: e pe bombarduesin e funit? Sfid e gjall, Lefto! smiley

Ca shteti kot. As me ca merren majoret e vet nuk e di. Rasti me i mire ky dhe nos te themi qe e di por nuk vepron. Keshtu eshte kur gjith parate ja le ne dore lala gjonave te cilet ua shperndajne luftetareve virtual te makinerise propagandistike "zgjohu enver se na mbyten maloket".

Edison, kur s'e di Spanja, c'te dine keta tanet? Rendesi ka qe s'i kane me kushtet te merren me droge ne Shqiperi, por detyrohen te emigrojne.

Esht major i FA dhe me teper se sa merret me droge e kam fjalen per ate qe shteti nuk ja ka idene se ca veprimtarie ka.

Po s'mund te pergjosh se c'bejne ata ne jeten private, apo ne lejen e zakonshme, sic paska bere ky (rrezik e ka per here te pare). Sidomos kur shteti s'ka asnje kontroll mbi agjencine e pergjimit, te drejtuar nga i besuari i Berishes e per te cilin jane ankuar shpesh keta te PS se s'u jep informacion. Dhe po t'i kerkonin informacion, rrezik s'do ta jepnin njeriun e vet keta te PD.

Si more e paska patur per here te pare dmth e filloi kete veprimtari sapo mori lejen. Je ne vete ti apo i ke fut naj dyfletsh me nacut?

Nje hamendje eshte, o Edison, se dihet qe keta te Berishes kane karriere te gjate kriminale. Sa kishte Lazarati qe s'e prekte njeri. Por ata qe e bejne rregullisht kete, lejen e zakonshme e kalojne per qef neper plazhe.

Ok por mos le nam here tjeter. As te shesesh nje cigare hashash ne rruge nuk e fillon dit direkt krejt papritur nje fundjave pushimi e leje transport nderkombetar ajror.

Po nje dite te pare e ka dhe ajo pune, o te keqen e inteligjences. smiley

Ok ok. Si neper filma. Direkt brenda dy oresh nga popull i thjeshte direjt bob droge me trafik nderkombetar ajror.

Po si behet ndryshe, lind trafikant qe ne bark te nenes? smileysmileysmiley

As me ca merren majoret e vet nuk e di.

Vertet e ke? Duhet t'u vene nga mbrapa 2 punonjes Sigurimi cdo majori, si ne kohe te Enverit?

Edhe ato i ka ende Sala, do thoshin ca e ca.

Gjembi e ke idene se ca po flet apo je njohur me shkaben e keni pi hashash te dy?

Te cberishizohet ministria e mbrojtjes gjalle o vdekur!

Fajin e ka Saliu. smiley

Heu bre ...Erdhi smiley

Nuk te mjaftoi Vervitja e Pampersit Basha po erdhe dhe vete me ngjyre kafe ose kak femije . Po ku keni cipe e turp Ju sahanlepires .I vute flaken Punes dhe Jetes me "pishtaret e Demokracise " , shkaterruat cdo norme e Moral , dhate Urdher mbillni Droge e gjeni treg , "poshte Gruri " , shkerdhyet mbare e prape cdo Institucion kontrolli e dhune dhe i vute ne sherbim te Trafikut Nderkombetar ...tani merreni me Alucinacionet e babasqapit , se " asht me moral or tie .vetem femijet ka milionere "

Nje gje me behet Qejfi LefTGOPE ..Mbarsjen me babasqapin e ruan dhe Puna e re qe te kane Gjetur si Vervitese e Pampersave te Lidereve kadaveriste te PD-hit nga SHQU-pi nuk te ka lene pa gje . Hera heres e kalon kufirin e Lyerjes me Llape te Pullave te Postes

"  Sqapi Berisha per JU " smiley Hallall ! " per nji ka nevoje katundi "

 

Qendro komunist e mos e dridh. Nuk i falet shtetit te mos dije veprimtarine e majoreve te vet. Po them qe ne kete drejtim me mire dikur qe paguhej sigurimi sesa sot qe paguhet propaganda e felliqur "shqupi shqupi"...

Ju thate sikur ka ik ai me gjashte te zena a koka jashte  eprape se kapje dot . Prap e kthyt smiley

Adminet mos te fshijne komentet se na bet lemsh.

doli droga e sekuestrume e Lazaratit.

shtet droge. vetem droge nigjo.

Tërp!

Lazarati u shpernda me kamiona, se ajo e sekuestruara nuk u mor vesh a u asgjesua apo u shit e tera smiley

Nderkohe, Linja Divjake-Kolumbi e cila filloi vitin e kaluar tani thone kalon nga vende e Maghrebit si Maroku e Algjeria, rrofshin FA te RSH ne Nato smiley

Lavdi forcave tona te armatosura per nivelin e larte te profesionalizmit qe i vijne ne ndihme vendeve mike ne sfiden e veshtire te katapultimit te droges se lazaratit ne Europe, se per te bardhen merrej nipçja e babes Enver

Imagjino qe cdo shpi e lazaratit dhe e dukagjinit ishte si ajo, Agron. Aty na kishte degdisur sala.

patjeter, pse ta lokalizonim vetem ne lazarat, ta perhapim dhe ne dukagjin e novosele, ta magazinojme mire ta paketojme, ta Riformatojme. Ministrine e Mbrojtjes, aviatoret dhe aeroportet per car i ka rilindja. ta rrisim steken, tashti ta nxjerrim kolumbine fare nga loja. cdo qytet te jete ose magazine ose rafineri droge.

Pse jo dhe shtepia e ketij

rapadam rapadipi dipi dipi dopa / Shtepite na i mbuloi droga ..smiley

Bahet me dije se Piloti para vdekjes ka thirrtun ..Vdes e nuk rrefenj bazat e Droges se ..."

Ketu  zeri i interferohet me ca rapadam rapdam e rrapellima te zhurmshme , por ne fund ndigjohet dicka e habiteshme per nje si

kullote per Sqap ne vendet e Allahaeve . Hapu lefTKope !

kush ja ka vu spaletat e majorit ktij? Imami....gjeni nje foto shpejt

Po ne e kemi bere. Na lumt trapi. Kush do na ndaloje? 

Jam dakort me emigrantin. Madje do te shtoja se ç'Berishizimi nuk duhet te ndalet vetem ne Ministrine e Mbrojtjes por duhet te shtrihet ne gjithe shoqerine shqiptare.

kushdo qe mban ne xhep apo ka ne shtepi teseren e PD duhet te arrestohet si i dyshuar per krim te organizuar.

Ne burg!

Ne burg!

Cberishizimi nuk eshte me nje aspirate, por nje ceshtje e shtruar per zgjidhje!

Unberishization ne gjithe sektoret e jetes!

Cberishimi ka dy ane. Berishizem dhe antiberishizem. Berishizmi ka mbaruar. Antiberishizmi po vepron akoma duke dobesuar gjykimin te kjo pjese e viktimave. Mjafton te ankohet berisha per nje padrejtesi dhe direkt pushon kritika. Tek e fundit mire eshte dhe keshtu se jua gjeten zgjidhjen pasi si tipa jeni te bezdisshem e ankoheni per cdo detaj.

Cimo shume shpejt ne aplikimet per green card dhe shtetesi Amerikane do te shtohet pyetja:

-Are you, or, have you ever been a member of the Albanian Democratic Party? (If no, continue to question 31. If yes, please use the space below to explain you involvment with the Albanian Democratic Party)

 

Leji keto por sinqerisht na kan ren veshet e syte rehat nga kritiket "jemi me te varferit sepse jemi me te zgjuarit"?
Nga ju mo qe fleni deri vone dhe i shihni te tjeret nga lart. Por kam frike se kjo qetesi do marre fund shpejt. smileyhttp://www.gazetadita.al/a-po-mbarset-ne...

"jemi me te varferit sepse jemi me te zgjuarit"?

Nuk kom thone ndonjehere qe jam i varfer. Madje nese i referohem tax brackets te IRS-it une categorizohem si "upper middle class". Pastaj vet fakti qe mbeshtes Partine Republikane duhet te te thote dicka. 

Reagim tipik i bosave gjumashe te cilet kritikojne sistemin ngaqe u dhimbsen te varferit.

dukesh si ardhur rishtazi ne SHBA

dukesh si ardhur rishtazi ne SHBA

Pas nje ore del me flamur gjerman ai. Pastaj me norvegjez, pastaj me amerikan e ne fund prape me shqiptar. Ate pune ka 

Ishte ironi o ron. Ska gjum internet gjith kohes ne peshk dhe bos leje ne usa por as ketu sot. Vetem nese je IT. Atehere kerkoj ndjese.

ca te thote vllain jot. Dukesh qe Ameriken e njef me te nigjume. 

Ja keto na e nxjerrin namin e keq ne. Prit tani kur ti shohin te gjithe emigrantet shqiptare ne Spanje si pilote te mundshem droge, kurse ato qe kane zene pune allready si pilot, ti heqin nga puna se thone qe pilotet shqiptare perplasen me shtylla. Po na mer ne qafe te gjitheve ai Universiteti "Kristal".

2.

Helikopteri ishte lyer me të zezë, gjë që bëhet për të mos u pikasur gjatë fluturimit natën.

smiley

Erdh gjermani posht' ne fshat

me makina te medha

i kish lyer me jeshile

qe mos i shikonim na.

Ndaj dhe se ka pare shtylla helikopterin. smiley

Po bej gjynah qe po e them se 2 njerez humben jeten. Po kam dyshimin se do kete qene si ato shtyllat e vreshtave ne Shqiperi, me shigjete ne maje.

Me thone te drejten Gjembo ne qe kemi dhe kalamaj ne moshe themi qe cdo jete e humbur drug dealeri eshte njeqind jete te pafajshmish te shpetuara. smiley

E drejte. Pooor... supply and demand. Eksperienca deri tani tregon qe nje bie, dhjetra ngrihen. smiley

Nuk eshte tamam ashtu gjembo, po nesje. Thjesht mos u fut ne siklet me majt zi per keto far robsh.

me te ardh keq per kolumbine, mbasi u eleminu ne brazil me hile, tak e nxjerrin ne vend te dyte edhe per pune droge.

Tashti me kanun ca i bi me i bo garda jone asaj spanjolles? 

nuk ka lezet qe injorante dhe njerez meskine flasin ne menyre te tille bajate.

keta dordolece nuk dine as gje per kanunin dhe bejne batuta kalamajsh.

 

 

Nderkohe, Linja Divjake-Kolumbi e cila filloi vitin e kaluar tani thone smiley ( nuk ka dijeni babasqapi ) kalon nga vende e Maghrebit smiley.... dhe mbyllet me ironine e holle smiley rrofshin FA te RSH ne Nato...Poshte Imperializmi Amerikan !

Nje ze nga SHQUPI  trondit dhene

zgjon nga gjumi Skenderbene

Posh Nato na jem ne NAT-je

Jem ka njohim dhe Magrebje

 

Cdo shqiptar i ndershem nuk duhet te rrije menjane, por duhet te pyese veten: "C'bera sot per deberishizimin e vetes?"

Pastaj te pyese shokun ne krah: Po ti, c'bere ti per cberishizim? 

Me vepra, jo thjesht me fjale.

Po ti vete cbere sot e dje per perhapjen e emrit te mire te shqiptarit?

Urdhno!

Me vepra, tham, jo me komente peshku!

Skom ca te them ma mbylle gojen. Po dhe un ama e bera fora dje. Spo e sjell kopjen e fatures ktu se sdu me u hap b. 

po foli more peshkut hapur... sic na sugjeron edhe shoku Sh. P. (s'ia them mo emrin e plote se na bo lanet Grava) smiley

 

Sflas dot hapur se jam i turpshem. Do raportoj neser per ca bera sot. NGa un mos prit shume se kaq e kam takatin. 

Je Suis Florika

smiley

U ngrita ne autobuz dhe i lirova vendin nje te moshuari. Pastaj kur dola jashte, ne vend qe te peshtyja pertoke, nxora nga xhepi nje shami letre kleenex, peshtyva ne te, e palosa mire dhe e futa ne xhep, duke kerkuar nje kosh plehrash. Pyeta veten: a eshte ky nje cberishizim? Nqse po, a eshte i mjaftueshem?

I came to the states from europe..

..I left my country without knowing of what i was getting myself into..

you're welcomesmiley

Kjo nuk eshte e vertete. Ky ka qene me sherbim per NATOn por per te mos dekonspiruar aksionin kane krijuar kete ngjarjen. 

Deberishizmi ka veshtiresi . Eshte si fara e Gjembit . E ckul nga nje Nik te vjen e ta n'gul  me tjeter . Mos e merr kaq lehte !

Po ti shtosh kesaj dhe vergjet e PF veshtiresohet ca me shume ..Se Mukja zotrie ....smiley

Eshte si fara e Gjembit . E ckul nga nje Nik te vjen e ta n'gul  me tjeter . Mos e merr kaq lehte !

Gjemb gomari? smiley

me i veshtire se degazimi i LHL ne ushtarake, Ziko!

dhe i helmeve siriane smiley

por ia kemi bere bene!

Do dhe ca per Gjemb Gomari . Tani eshte ne fazen e Gjembeceve per kere smiley Mos e ngaterro me LefTKopene .

Do ma sillni ate letren e amerikonit te ministrise se Sales ju apo jo? 

Ai amerikoni qe kshillonte Ben Asfaline! smiley

 

Hm, flm Monde. 

Lexoni pak komentet e njerezve. Jane shume informative.

Jeta e Majorit Sokol Feka, si u bë pilot

Majori Sokol Feka, 41 vjeç ka lindur në Kuçovë dhe prej vitesh është pjesë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Piloti Feka ishte pjesë e Forcave të Armatosura prej 18 vitesh.

Mësohet se ai ka qenë ushtar pranë Shkollës së Aviacionit dhe më pas ka filluar studimet për pilot.

...

http://www.mapo.al/2015/01/jeta-e-majori...

Mir mer mir, ne jemi koshjenta qi fajin e ka Saliu; po Bosit qi pret mallin ça do i themi, se u bo e sata here qi na ndodhin avari smiley

kurre nuk mund te gjendet fije c'fajsimi per kriminelin ! Sepse ai tenton gjitheheret ...te mbetet ne vendin qe ka bere krimet.Ndiqeni dhe bindet cilido ! 

Ndersa ky piloti, tregon se "bijte e shqipes" kalojne jo vetem " Shtyllat e Herkulit", e me tej, ne Malaga,  por edhe gjer ne fund te botes, per tu pasuruar.Ndjej keqardhje te madhe qe humbi jeten ne menyre dramatike.Kush ka kurajon ta prrgojoje, keta politikanet e vendit? Keta vjedhin , bejne korrupsion e c' nuk bejne, brenda nje sistemi i gjithi i korruptuar.Majorri yne na ka nderuar jo turperuar, sepse jo kushdo e merr rriskun ashtu, drejt e ne sy.Vec trimat  ! E paste dheun te lehte ! 

Majorri yne na ka nderuar jo turperuar, sepse jo kushdo e merr rriskun ashtu, drejt e ne sy.Vec trimat  ! E paste dheun te lehte ! 

Mire, po ky mentalitet na ka marr i cik ne qafe, qe te jemi te sinqerte.  Burgu per burrat.  Trim mbi trimat. Politikanet do e lakojne sipas interesit kete incident.  Por ti grave je i mendimit qe pjesa tjeter e shoqerise t'i ngreje lapidar, a si?

Graven e ka prek pak lidhja e tij me Marokun me duket. Apo c'jane ca belholla e vetullkaleshe ato marokenet! smiley

Tregoja detajet ne privat xhibit dhe bredhit smiley

Po mesa duket ishte velur me to dhe ishte hedhur nga kastanjetat. 

Jo mo xhanPF  atje kam shku vecme pa Kartagjenen dhe Kasablanken.Me bisht te syrit , po kam pa dhe si thu ti.Jane.... per te qene ! Kurse ne mbreterine, ne pjes te seciles banonedhe ti, pergjithesisht kam pa femra me fytyra ..." kali" Vec te huajve te tjerat jane si mjete mesimore, si per te mos shkuar mendja kurre ...per tave me patate , 

As nuk diskutohet Grava.  Me thuj me ke rri, te te them sa leke ke, thone knej nga anet tona. Kur do ulesh te shkrush ndonje liber kujtimesh me udhetimin tend ne Lindjen e Mesme dhe Afriken veriore? Tip "Vizione te Qarta: Casablanca e tëhu"?

Monda, mundohu te me kuptoshe mes rreshtave.E kam kundervenie ndaj ketyre, politikaneve tane  qe u versulen ta demonizojne, kur per vehte te tyre bejne te 99 mbi cju ze dora e cju ha syri.Po dhe ne kushtet kur cdo rruge jetese eshte thuajse e mbyllur ketu, nuk eshte e thjeshte dhe e beshme nga kushdo te hipi mbi nje helikter dhe te shkele hapesira qe vec ne harte i ka pa.

 

Justifikohet maksimumi ai qe vjedh per buken e gojes z. Grava, e jo dikush qe vec punes se shtetit ushtron nje veprimtari private (sipas gazetes, piloti paskesh patur ne pronesi edhe nje servis pastrimi e mirembajtjeje).

me i fisem eshte ai qe vjedh nje banke se sa ai qe vjedh ...nje buke, se ai i bukes do veje gjithenje, kurse i bankes nje here dhe behet Guvernator..ose kryeparlamentar ..Po lini mor keto ndjesira morali ,  ne kete sistem prostitute ! 

O Grava, se po behet e bezdisur e gjithe kjo menyre justifikimi duke u fshehur pas atij qe vjedh me shume. Une kam familjen e origjines ne Shqiperi. Jetojne me para te ndershme, nuk kane vjedhur kurre. Dhe besoj te tille ka plot. Keta lopa i ka bere?

fin, ne se deshira, etja per tu pasuruar bashkohet me mundesine dhe trimerine, njeriu vepron.Por tek majorri yne nuk ka asnje arresye , pervec ne se cmendemi, ta quajme vjedhes.Ai  guxoi dhe shkoi per tu pasuruar, jo per te vjedhur ! 

majori ishte burre i mire, dmth?

Ky fakt nepermjet kesaj tragjedije konfirmon edhe nje here sesa seriozisht po e lufton kontrabanden dhe drogen kjo qeveri. Majori, me siguri ushtar i oborrit te saliut, duke mos pasur me asnje mundesi per te bere pune (fluturime me droge) ne atdhe, pasi i jane mbyllur dyert, u dergua te punonte jashte ku pati edhe kete fat tragjik. 

Me mire do ishte qe pjesa tjeter e shoqerise te mos bej si llapaqene... politike me kufomat . Eshte Krim shume here me i rende . Lapidar i ngritet hamit Matjanit e afmet Zogut ..Pse te na duket cudi qe nuk do tu ngrihet ketyre te Droges smiley

Ne se dikujt nuk i eshte mbushur mendja akoma qe palo sitemi i Mut Burrit te Mut Shtetit te sali Qenef berisha , polli  , edukoi dhe nxiti e nxit  per Krim ne cdo fushe me motivin "per ca dollare me shume " ...te vjen te thuash ...por e kaperdin. Pervec familjes se tij dhe te Jozefperckes  :

Mos u rafte ne familjet tuaja !

 Ne fund te fundit edhe shoqja Gjembi shprehu pak keqardhje per nje Jete . Xhibolja akoma jo ...perse smiley

Ishte mushkonje.

e bome tape. Si tha lepri ne ate gjendje, ku osht ai luani ta caj m'dysh.

Te jap dorheqjen ministrja a ai shefi i shtabit,por me pare le ta bejne edhe nje pune..ti marin ne site te gjithe,duke filluar qe nga ushtari i fundit e deri tek gjenerali i pare, e dine shume mire kush merret me pislleqe, por edhe te bejne sikur nuk e dine nuk do shume....kush ka pasuri te pajustifikuar nga rroga te lirohet ne vend..e ti thone faleminderit PD-se !!

pi o dhi e somes pi, ku ka shku degjenerimi muhabetit, majori i ushtrise tu transportu droge me helikopter.

po leja o lla specialistit ate pune smiley

 

Doshin ligj nepunsi kto....Rama duhet te pushoje cfaredo robi qe ka pas pun shteti ne kohe te Berishes. Se 8 vjet, jan rrotarizu, ene sikur te mos ishin rrotarizu qy ne djep

Nuk i njeh Saliu mushkonjat . Njeh Pidhzat e Bumcit ose Mushkajat e Jozefperckes .  Mushkonja u thone  ata Kar kar kar kar karavastase ose Divjakes . Ka ndonje afer nga keta ?

ti fusi prokuroria edhe polumbaret ta kapi ate nendetsen tashti

rapadam dapa dapa dipipi dopa / e nedetseve u erdhi koha .smiley

Kushdo qe mban ne xhep apo ka ne shtepi teseren e PD duhet te arrestohet si i dyshuar per krim te organizuar!!!

Ne burg!

Ne burg!

Me duhet tu rikujtoj se duhet shtuar  PD- hi sali Qenef berishes dhe simpathisesve te tij . Keta te Lulathit , me largimin e Berishes nga selia e Shqu-pit ne zyren e re per kampionatin e dominove , ju duhet dhene akoma mundesi te kuptojne Gjymtimin mendor .

Te perjashtohen tipa si acdc si Gomere te pa vleresueshem si dhe te baraztundurit ! 

E bene edhe kete lanet! Ku besa, ku burrnia?! I joti te ha dhe kocken thuaj. smiley 

komisioni is OSBE-se nuk o von qe xnjerr pare. majeni per vete tha se ne kemi drogen.

E kan mendjen ke droga ke seksi. Futi dhe nji rrokenrroll tashi smiley

smiley

 

Ata ben "dash " arkivolin e Azem Hajdarit po Ju rruhet per ca majora . A ka kufoma ? Kjo eshte ceshtja smiley Vetem ne nje Nate babasqapi firmosi 24 urdhera per Gradim Gjeneralesh . Gaziun si Kryegjeneral ose barabar me Stalinin .... Gjeneralisem smiley

Nje pordhe leshon  , e thithin " te vetet " dhe nuhati si mbajne ere ketu tek PPU . Perjashto Jozefpercken se e shoqnon me pordhucka .

  Bam Lulathi me pampersat e LefTGopese nga SHQU-pi dhe ...si fende e ftofte smiley

Po ai avjoni qe u zhduk atje ne Malajzi, nuk u zbardh naihere ai muhabet

Qekan xef keq rilindasit, s'kane faj, u turperua qeverrria e FA, lere qe iku dhe gjithe ai mall kot. smiley

Te gjithe pilotet ne testim tashti! Provimi do jete, si te evitohet shtylla.

Ore po keta spanjollet c'paskan qene, e rrezoi garda thote, marrin dhe meritat e shtylles. 

alikotper

smiley

Ymer o zot, Ymer!!!

kur te them une liroje smiley

Triniteti i katunarillikut:

1. alikopter

2. xhinkse

3. fugon

Kshu eshte kur e mban te larte çmimin e naftes.

Detyrohesh te dyfishosh ngarkesen smiley

smiley

Ti do te shfajtesosh shtyllen? Apo ate qe e kishte vu aty, s'po e them emrin ...

Do ti rimendojme shtyllat ne Koman kishte thone Min. Këltyrës sot smiley

po pse jo, ku te dali leku smiley

Helikopterin e kishin  ly me boje  të zezë,  për të mos u pikasur gjatë fluturimit natën. smiley

Ore thuaj mire qe nuk paska mare flake helikopterin...mendoni gjithe ate mall te digjej, gjithe zona e Malagas do ishte ne eufori e ngazellim gjithe javen..."Crisis? qué crisis?" smiley

smiley

Protesta ..Lironi Benzolin ...

Protesta ..Hapni sa me shume  shkolla bojaxhijsh  ...

Protesta ..te heqim shtyllat e tensionit larte .

Dhe nga me kryesoret qe Shqup-i po pregatit per protestat masive

Duam drogen tone

Nuk hidhen bijte e eterve nga pushteti me " smiley "

Hajde Peter boll u mcefe ne Itali. Ktheju ne atdhe dhe veji shpatllat opozites. 

Kshu osht kur e maro shkollen e aviacionit ke universiteti Kristal.

Po thone qe 5 medalje i paska dhene PD ketij pilotit.

Nga ushtar ne shkollen e Aviacionit  kaloi me studime per Pilot smiley

Pilot i FA me kurse dhe instruktor italian ! Ca lesh shkolle !

shkolla Riformato eshte prestigjoze ne rajon smiley

Lere Peter ter ter ter ter ter ter terin . Eshte me diplome KRISTALI per Parti . Me nji parti ne Milano po shemb bijt e eterve , jo mo te ket edhe alikapter me rapadam mbrapa ! namin Namin bo ...

Zgjedhje te parakoheshme. Rama IK !smiley

E o Nol e... Lehni laro kaba ......po kush ta di tani qe ra dhe cmimi Naftes smiley

Le ta kruje rusi me Natjen nashti. Kamikazet i dhane provat. 

Paska qene me te futme thu. Po ne ky mire boni qe coi bedel.smiley

Tani fillon stuhia pranverore e protestave smiley te pandalshme !

cfare opozite e dobet!

Ne tave po ja jep qeveria pushtetin dhe nuk e morin dot.

Po ca u bo mer me aleancen kunder droges. Filloni mor protestat!

Ore Peter a je demokrat ti apo cfare je?

Boll ore u more me lloqe blogjeve...te sheshi, te sheshi, ta hedhim qelbesiren!

një helikopter që transportonte drogë ndodhej edhe një major i Forcave tona të Armatosura. 

 

smiley

nje helikpter nje helikopter ne nje fije mimimange kolovitej dhe kur e pa qe su keput thirri dhe nje tjeter helikopter, dy helikopter dy helikopter ......

Topalli -Ministre ik !

Tani Topalli po vrapon, Ministres tja kaloj,  o xum tri-ala lila-la-la !

Zbardhet Skenari marrjes  Pushtetit te neobllokmeneve !

Qen ne parlament  , kone ne bLoqe . Ham andej e hum ketej deri sa babasqapi te sulet me brire . Rama ta cava murin smiley

Protesta do shoqerohet me parrulla ballazi   NAT-ja asht me ne ! 

Lavdi deshmorit!

Skenari per "Taken 4" u gjet,megjithese jemi me qindra e mijera qe fitojme buken me djersen tone, e qe  me mish e me shpirt tentojme  te rregullojme imazhin tone.

Skenari i filmit shkon keshtu disi:

Ne fillim,nje zorraxhi me tre lapsa ne xhep,defilon rrugeve te Parisit per te perçuar kulturen e nje populli te ndershem.

Kur,ashtu fare papritmas ,pas shpine dhe ne menyre kurverore,Guardia Civil gjuan helikopterin e Marcos...

 

Po ky me, me letrat e oficerit ne xhep tu bo transport transport droge... mos e ka kujtu per ndonji stervitje te Natos se ska mundsi.
 

patriot, majorri eshte nisur ne rolin e komandantit njesitit , ne vartesi te me shume se nje " gjeneraleve" .Projekte te tilla i imagjinoj si te superstudjuara.Shifi ngjyren Helikterit, ...per te mos u kapur nga interceptuesa...! 

Ky toni, ka pasur vetem tre gjera .Aftesine per pilotim,  trimerine dhe shtysen e madhe per tu pasuruar.Ne perllogaritjen e rriskut, ...mund tja kene bere  " fush me lule " ! 

Rono, 

Pe verteti ket rradhe? Tja heq kozmolinen armeve? A jan gati cunat? 

Kisha ndigjuar nga marokenet ketu qe droga transportohet me skafe, me vapor (ne mes mallrash) dhe me makine (sasi te vogla), por me helikopter smiley kete tani po e ndigjoj smiley

Perse Pjer? Mos nga qeprishet nga lartesia dhe presioni? 

po pra, as gazetat e perendimit nuk e kishin kete lajmin e helikopterit, Pjero..

...as Monitori ? 

ka ndodhur shume here midis marokut e spanjes, Pjer.

po mire mer po cne nga qyteti Stalin ky? shifeni mire mos eshte nga Vucidoli

Stalin, Vucidol, zejm zhit, do thoshin ca komshinj me nje ze qe vjen mbytazi qe brenda cohes se zeze.

Shyqyr qe kemi vec nje Tepelene ne Shqiperi!

Dy burra i bene turqit te dridhen. Skenderbeu, dhe...? Do nje hint? 

Te krahasosh ish Q Stalin (Kucoven) me Vucidolin eshte si te krahasosh kalin me dhine

squfuri i naftes e pasuron ajrin kam degju

Nejse nuk te ve faj kur i ke degju vec emrin...Te shuaj ca injorancen, ne fakt eshte nje nga qytetet me te gjelber ne vend

parajsa mbi dhe qenka. Amon mer Art...

Prandaj dhe Arti eshte ne Kucove dhe sot.

U kujtua dhe gjembi me ne fund si tek ajo barsaleta me kafshet e pyllit dhe gomarin...

gjembace keto shprehjet pse s'vete te jetosh ne Kore t'veritut..p'se svete n'Kine pse svete   n'Kucove i ke bere si stencil bajat kur ske argumenta me sjelle... smiley 

Gjembi noton ne ujera te ceket, Arto, por kucova jo vetem qe ka shume parqe te ajo rruga me pallate, pord dhe lagjet me rrugica te vjetra i ka te ndara katrore katrore, ka shume potencial. plus pemishtet. Pervec gocave te mira, Kucova eshte ideal per ciftet nga berati qe duan te flene ne nje hotel qyteti por qe s'i njeh njeri. Nje rruge ne Kucove, dhe ja... smiley

Kucova eshte ideal per ciftet nga berati qe duan te flene ne nje hotel qyteti por qe s'i njeh njeri. Nje rruge ne Kucove, dhe ja.

smiley

Jo per gje, po kuçova njehere e nje kohe ishte djepi i inteligjences. Hiq kapterrat, gjithe inxhinieret, kimistet, shkencetaret ishin ne kuçove. Dhe ata pilotat e mesiperm aty u formuan. Respekte

Shume sakte! gjithe industria e vendit ishte perqendruar ne (Q.Stalin),ne 1970-80 radhitej ne nje nga qendrat me te zhvilluara ne shkalle vendi. Heqim menjane nje nga bazat me te rendesishme ajrore te vendit.(mbaj mend nje inxinjer Italian i cili u shpre se baza ajrore e Kucoves ishte shume e vecante si vendodhje sepse asnjehere nuk krijohej mjergull) Ne Q.Stalin mblodhen gjithe inxhineret,shkencetaret,tekniket me te zote te vendit dhe e shendrruan nje fshat te vogel (6400 banore ne 1938) ne nje qender industriale me 32000 banore, ne 1980.

Dhe jo vetem mjergulla. Inxhinieri italian psh mund mos t'a dije qe dy pilotet me mig-21, u ulen ne Lecce e prit e prit nja dy ore duke pire cigare se si kish kapur akoma radari.

E mbaj mend, ata dy pilotet qe nisi Vucidolsi per te bombarduar Vloren.

O po vlores do t'i rruante topet ai.., po lere se do filloi teatri nga e para. Batuta, batuta mer jau!

ballcekano, fluturuan ulet ata qe u ulen ne Lecce, nen 300 m lartesi  dhe prandaj nuk i kapi  radari/et, te cilet  drejtohen per  lartesi te medha... 

mirepo te besh fluturim te tille, ulet, vertet nuk te kap radari, ne kohe paqe,   por po  te besh ne kohe lufte, eshte si vetvrasje sepse te kap edhe plumbi i kallashit, e lere me  predha te tjera me te medha..smiley

Po mirë o belulo, ça te themi ne tanismiley ne kohë lufte, tafti bafti ajo pune, dy duar per nje koke, qesh mirë kush qesh i fundit, gure gure behet kalaja e te tjera si keto!

........pyll pa derra nuk ka..smiley digjet i njomi me te thatin,  trimi i mire me shoke shume,  si dhe: duaje Atdhene si shqiponja folene...smiley

Notari i ujerave te thella, po na ben lemsh. Tepelene, Berat apo Tirane?
 

Artisto, take a chill pill. Na lejohet te bejme dhe ndonje shaka ketu ne blog apo jo? S'ta shau njeri qytetin tend, mos u merzit. Cdo qytet, qyteze, fshat ka te mirat e keqiat e veta. Dhe eshte normale qe njerezve t'u duket me i bukur se te gjithe vendi ku kane lindur e rritur. Disa te tjereve ai ku jetojne tani (shkabes).

Ok smiley

Arti m'kujton ca kusherinj te mi qe bojn share ne fb fotove te Pogradecit...
Vjet qe ndalova, mu duk pa ekzagjerim qyteti me i piset qe mund te kem pa. Ajo qendra (qe qender i thencin) ishte si nji katund me naj zone te thelle malore
Po kto fotot qe vejne kto jane te gjitha me bore, liqeni me zgalema ose i ngrire, dmth tip kartolinash romantike.

Pogradeci per mua eshte nje nga qytetet me te bukura ne vend se kam bere dhe ushtrine atje smiley Nejse po flisnim per Kucoven ketu... Per mua Kucova eshte nje nga qytetet me te gjelbra dhe te pastra qe kam vizituar. I vetmi qytet qe kam pare te lante rruget me autobote gjate veres 

puuuu autoboti, kur te kapet edhe autoboti tashti smiley

Kete vere ndenja kater dite ne pogradec, Arto. Kisha vite pa shkuar, e kisha frike se mos e kishin prishur lulishten buze gjolit me ndertime, por jo vetem qe s'e kishin prishur, por e kishin mirembajtur. Rruga per ne hyrje po shtrohej, dhe ishte bezdi, por pogradeci buze liqenit, qe nga Turizmi e deri ne tushemisht, eshte komplet tjeter gje me pogradecin qytet. Hoteli qe morem, pak muaj kishte qe ishte hapur. E kishin bere mire, me karta e me dhoma me dekorime minimaliste moderne, me pamje nga liqeni, zbrisje direkt mu ne lulishte e kishim dhe nje Big Market afer. Cmimet dhe gatimet shume te mira, u kenaqem me taven me koran. Pasditeve kishte lezet te beje xhiro te bulevardi e te haje nje akullore te shurramani. Sherbimi ama s'ishte gje. S'gjeta nje lokal ku te sherbehej ne kohe, si me njerez, si pa njerez. Donim te iknim ne Oher per qefin tone, por kerkonin 50 euro siguracione tek dogana? Me lire te binte te merrje nje taksi qe e kishte paguar 50 euroshin per gjithe viten, e te gjezdiste andej per 30 mije leke. E morem, por ndryshe eshte kur del vete, ndryshe kur ke taksistin qe perpiqet te beje shpirtmirin me "po ce mo do paguani kaq dinare per këtëja? E di sa bejne ne leka? Bejne kaq leka mo!" lol Mire kjo, por nisi te zihet dhe me maqedonsin te pika e karburantit, se po paguante ne Euro e s'i dilte llogaria e kursit te kembimit, e kujtonte se po ia fuste ca cent. 

hajde muhabet qe bo ne ti mer plak!!!

Ti do me qit trokalar shoferin, po mo trokalaret pasi qene ju, qe sbote dot 50 ero bashke per siguracion. ene turista gjasme ju.

vallaj, u bera pishman. me mire t'i kisha pagu. po na genjeu. Kur e pashe te taksite, ishte mbeshtetur te nje kater fenersh. Kur i thashe, "nisemi", u cmbeshtet dhe shkoi te nje 2000jsh i vrare.

nga ato taksite e marume qe vijne era nafte e pordhe ahhahahahahha

hajde turizem hajde.

smiley mire qe ishte brenda dites smiley

Me ato vilat  qeveritare ca u be?. Ca godinash fantastike sidomos vila 4-5(e fundit fare).. (ju a kishin lene me qera evangjelisteve asojkohe). Keta kishin nje helikopter dhe venin shperndanin ndihma neper malet e Mokres...Mbaj mend nje rast ky Pastori i ketyre zbriti nga helikopteri zbathur..C'ka ndodhur? i them, ja kishte falur kepucet nje fshatari andej, e kishte pare me galloshe te grisura..nga ato qe i benin vete me goma makinash dhe i kishte heq direkt kepucet smiley  

Mbaj mend qe pjata me kernacka te fresketa 20leke te reja ishte asojkohe....Nje pjate Koran apo trofte ke Shen Naumi 600leke te reja bente, me nje shishe vere Reisling nuk e kalonte 800lekeshin...Apo Driloni i bukur, si ne perralle dukej, vetem qe kokepalaret kishin fillu zanatin qe asojkohe te vrinin peshq me dinamit dhe shpesh vinte ere peshk i qelbur gjithe vendi

driloni eshte bere edhe me bukur e kane futur shume shpende e peshq te medhenj, po prape, zogu u ka falur maqedonsve anen me te mire. te shetisje me varke te pjesa e shen naumit ishte mrekulli natyrore. plasja te vinte kur mendoje qe dikur kishte qene e jona dhe zogu e fali per te ruajtur pushtetin. Dhe ciceroni maqedonas sikur na e bente per inat, u tregonte atyre te huajve ne varke historine e lashte te asaj toke maqedonase. smileynuk e di tamam per cfare vilash e ke fjalen, por aty ku mbaronin hotelet e pallatet e reja, kur niseshe per ne tushemisht, ishin ca godina te kohes se enverit me te cilat s'ishte bere gje. mbase jane keto

Vilat qveritare. Ruga e vilave qe te conte Pogradec-Drilon

Mund te mos i kem pare ngaqe ishte bere nje kalimshe. kur ikje duhej te kaloje jo nga rruge buze liqenit, por nga nje tjeter ne dalje te qytetit. dmth, u futa ne nje rrugice afer stadiumit, dola siper te nje rruge, pa shkova ne drilon. kur ktheheshe, po te ktheheshe pasdite, duhej te ktheheshe po nga kjo rruge, sepse bllokohej rruga buze liqenit prej xhiros. Po te vije paradite, kaloje andej nga vilat. ndoshta prandaj s'i kam pare

E kisha tek emri, me shume, tek ngjashmeria e stalinit me sales. veri mustaqe sales, dhe ja, zejm zhit

Po, nje detaj i vogel. Stalini krahun e majte e ka identik me krahun e majte te Berishes ! Pak te thyer dhe te shkurter ! Evertete kjo jo rren smiley Po te shikosh  ca dokumentar te Stakinit ne Jalt dhe Teheran do ta dallosh menjehere kete detaj qe thash smiley

Ore edini sa milione eshte Maroku ? Nuk u gjet nje maroken te ngiste  Helikopterin drejt Malages, vec nje shqipoje i cili eci sipas llogarise ...temen e semes ! Marrezia e trimave eshte mencuria e jetes ! 

Po `trimi` i eshte pergjigjur `detyres` Misteri eshte ky Si ka mundesi nje pjestar i FA te jete njekohesisht dhe pjestar i grupeve mafioze ?!!

dhe a mund te egzitoje fakti, qe ne,  FA te kete `trima` te jere si ky ?smiley

Ka ngel pa pune droge ne Shqiperi piloti, Grava

iliri, po nuk eshte ashtu ore jooo! 

jo une nisem vetem nga gazetat, nu di gje me shume, pse ti thua qe eshte sajese kjo puna e Pilotit dhe droges pra nje tymnaje ?

jo , ngjarja eshte reale , por majori , mori lejen e zakonshme dhe iku pa njoftuar fare se do delte jadht shtetit, ne kundershtim me rregulloren ushtarake 

Ai eshte problem tjeter, ikja pa leje! Po t mos ndodhte kjo ngjarja, ajo ikja paleje nuk do meresh vesh . dhe kjo nxjerr nje problem tjeter plus, disiplina dhe karakteri i  FA shqiptare!

dmth nje rrumpalle e madhe!  Situate jo normale.

Edi: sapo me lajmrune qe nje pilot i forcave te armatosura eshte kap me nje hlokpter qe transportonte droge ne Spanje.

Paloka kthehet vrikthi mrapa dhe hedh veshtrimin Sali Berishes.I corodit komplet,me pamjen e humur dhe te pashprese, ai veshtrim  do te thoshte;po kjo c'qe?a thu a t'u talle bythen me ne?

Berisha pertype beshtymen qe po i thahet ne goje,me gishtin tregus ke temthi,leviz shikimin mga njani cep ne tjetrin,ngre vetullat duke i dhan fytyres pamjen e habise dhe pasigurise njekohesisht dhe ma ne fun veshtrimit te Palokes i kthen nje pergjigje aspak inkurajuse:hec e merre vesh,thote, duke shfry gjithe ajrin qe bante ne mushkri,kam frike se ai piloti mos asht i yni.Shpejt e mledh veten dhe shton,si do qe te jete do te improvizojme dicka.Palokes i erdhi gjaku n'ven.

smiley

 

,kam frike se ai piloti mos asht i yni

smiley te kete lidhje te dyfishte me ate Prefektin e Beratit

Paloka kthehet vrikthi mrapa dhe hedh veshtrimin Sali Berishes.I corodit komplet,me pamjen e humur dhe te pashprese, ai veshtrim  do te thoshte;po kjo c'qe?

 

smiley

Ahahahaha, Pjeter ti e ke qa por do doja ta shihja si film (për me teper qe ka qene PA ZE, dmth film i kulluar) !!

Liiiiiink !!!!

 

Kucova bastion i te kuqve do thoshte dikush....Si ju ka shpetuar kjo pales tjeter?

Ka 18 vjet ne ushtri.

I bie te kete hyre ne 1997-en. smiley

E bardha eshte kombinim i te gjithe ngjyrave. smiley

Ky majori e beri zgjedhjen e rruges mutit me vetedije. Po keta peshqit me gjithe kapterrat qe u gajasen se qeshuri. Hidh e prit ejj kape icik. As allikopterin s'dine t'a nisin. As nuk e dine qe ky sporti me forcat e armatosura është i vjeter. E ka shpik frank lucas mer jau, transportonte eroinen nga tajlanda ne juesej me arkivolat e ushtareve te vietnamit. Jo majori shqiptar me 1000 euro/ muaj.

Ka pilot dhe pilot, psh te kujtohen dy pilotet shqiptare qe dezertuan ,iken ne Itali, ne 1997? Pse iken paleje ata ?

Mos u fut ne biseda serioze .Shkojne keto te buzeshpervjeklurve te pd-hit .

Nga cili shtet iken dy Pilotet ? Ku ishte shteti . Mos e ke per Urdherin qe Ju dha per Bombardim mbi popullsine "pa shkaktuar viktime " smiley  E incizuar dhe dokumentuar ashtu si dhe shprehja deshperuese e Gjeneralissmit drejtuar vartesit te tij direkt ne ate Kohe  ne Permet , qe ben teori tani "pse se vrave Qenin ? ..per rp Zhulalin !

Ata pilote evituan , shmangen Urdherit per " Krim ndaj Njerzimit "   qe dha urdher Gjeneralissmi i Sali Krimit !

Ky tjetri Ushtroi zanatin e kriminelit sipas mesimeve te Saliut drejtepersedrejti !

Ku e sheh ngjashmerine ? Pervecse tek emruesi perbashket i kriminelit Sali ?

Po pra i thashe qe te bej dallimin e misionit te piloteve, kur ikin paleje ! Ipari kishte nje arsye objektive- mos zbatimin e urdhit nga kriminet politikan, i dyti arsye subjektive, personale ! smiley po edhe dallimi ne formim te pilotave eshte i madh.

Prandaj mos u merr seriozisht me lngaraqer e buzeshpervjelur PD-hi !

Kujt i the morè, apo futja t'ja fusim?

Siç ka pilote nga ata qe thua ti, ka dhe rrota mulliri qe gjithcka e shikojne tek politika. Nganjehere ndodh qe e ben dhe per aresye te dobeta, je pilot po dhe langoburre, ben vaki.

Ne keto raste serioze (dhe raste te tjera qe kane lidhje me jeten e publikut )  sigurisht qe kane lidhje politiken, sepse nga politika vijne te gjitha , e mira dhe e keqja . ne fund te fundit pse duhet politika ?

Jo! E bardha nuk eshte ngjyre ! 

kto kapterrat e berishes kshu e kan bo gjithmon....tanket i coshin ne kanal, helikopterin ke shtylla tensionit. normal, u mbyll shkolla bashkuar, s'ka me kuadro. kto te berishes jan ladro

Do nda muhabeti, Salija e ka apo ajrin, vec drejtesise, naftes etj.? Apo droni qe vec nje perjashtim.smiley

salija ka lon mbrapa shum bastarde...duhej pushu gjith administrata, policia, ushtria me heq faren e keqe te sales....

jo mmeee pse, jo kaq pesimist, mos u kap mas i rasti, ne pergjithesi kane qene te sukseshem e kone cu ne ven smiley

I mpleksur, shqiptari mesatar do te votonte pro nje ligji ku trafikantet e droges, xhepistet ordinere dhe hajdutet e energjise do denoheshin me djegie ne furre. Sikur te mendonim psh qe vende si Mbreteria e Bashkuar, Franca, etj., ku shteti ligjor eshte i forte por qe jane te implikuara ne trafiqe armesh te destinuara per Boten e Trete, aty ku edhe mund te kene shpallur lufte, mbase vendi yne nuk do shihej aq zymte. 

Si gjithnje humbja e jetes eshte e justifikueshme, gjithnje behet fjale per nje plehre qe cenon jeten e njerezve duke trafikuar hashah... hashash! 

 

...

duke trafikuar hashah... hashash! 

Ai s'meritonte te vdiste, dhe pse e kane rerzuar ushtaraket. Por ashtu "hashash... hashash..." thuhet kur kapesh me dy tre trefletesha ne xhep. Por kur kapesh me nje helikopter me tonelata, behet fjale per trafiqe milionash per te cilat vriten njerez, jo thjesht tre cigare xhepi.

Trafiqe per te cilat vriten njerez? Per cilet njerez me ekzaktesisht? 

si ky, psh? dhe te tjere si puna e ketij? po te mos ishin luajtur miliona, s'kishte luajtur as ai polici-hajduti me helikopter

keta te Rilindjes nuk kane fat fare me mjete fluturuese , duhet te perdorin mjete te tjera , mushkat jane nje mundesi me qe jane dhe me prejardhje nga Tepelena.

cdo dite o brado po te hapesh televizorin ka nga nji skandal atje, vetem te djelen qe e ka pushim edhe qeverija nuk ka naigjo te re smiley

Jo re edhe te Dielen shesin neshjet e kampionatit smiley

smiley

Skandalet jan ulur rendshem qe kur ka ardhur Rama ne pushtet. Edhe ato qe ndodhin jane inerci e kohes se erret pre-Rilindje. Ndersa Sukseset ne te gjitha fushat e jetes, jane nje risi eksluzive e RILINDJES! 

jan ul jan ul, ja shif xhuvanin dhe kujto kohen e sales , nje mut

Enver Hoxha paska qen USTA

Po sepse jane gjykatesit e caktuar nga Sala, dhe s'i heq dot pa reforme ne drejtesi, ose pa hequr presidentin. Ne gjykate eshte ende koha e sales

me erdhi keq per kete pilotin jo thjesht si qenje njerezore - pasi te gjithe zgjedhim fatin tone, por sepse ky as me pak as me shume ishte rezultat i shoqerise dhe sistemit qe kemi ndertuar ne vete. Cfare mund te presesh nga nje fukara qe sheh Ministren ta trajtoje ushtrine per mbledhje plehrash, kur sheh Ministren te restauroje banjon me 80 mije dollare, kur sheh Qeverine te vjedhe me thase dhe te quaj aeroplanat e droges mushkonja, pse mos ta provonte edhe ai i shkreti...btw, fajin e ka saliu pse sot temperaturat u ftohen paksa ne darke!!!

taxi era nafte e pordhe

smiley

squfur i reduktum

o peshku, mos vdeksh kurre! smiley

 

Enver Hoxha paska qen USTA

me vjen edhe mire, edhe keq. keq me vje qe kaloi kaq kohe per te arrit ne ket perfundim aksiomatik. Mire me vje kur menoj sikur te mos arrijshe kurre ne ket perfundim. Si shumica ktu. Qe s'kon me msu kurr qe vija me e shkurter qe lidh dy pika eshte viza e drejt!

Te vjen mire mos arrijsha ne ket perfundim ? ,,,,,ste kuptoj

Jo ky nuk eshte perfundim , por per monstra te tilla ai paska qen USTA . Jetoj dhe punoj ne nje shtet  ku fjalia jote e fundit eshte pjese mekanizmit dhe funksionimit ,  dhe jam shume dakort me ate

po me siguri ne Shqiperi gjate rruges se sfides , ne vend te merren me vizat dhe pikat , akoma fluturojne mes endrrash,  une dhe ti dy skaje te nje litari , si mund ti bashkojme ??

 

 pallat e k.. me n krye Lulken, yllin e dylberhoneve t Utrechtit e lidhin cdo gjo me politiken. Ky helikopter privat drejtohej nga pilot privat ne kohen e tij private. Ushtaret e Putinit planifikojn lejen vjetore n ukrainsmiley.

Nje gje te rendesishme nuk na sqarojne as mediat dhe as ministria : helikopteri ishte i FA? apo privat? Sic duket ne kete video duket si  nga keta Eurocopter qe ju bleme francezeve

ishte naroken helikopteri jo i FA !Po me qe qe maroken , qafethyeri e konsideron te Rames .....! 

Sokoli me të tilla punë?! Si transformohen njerëzit!

Pa u marre me gjera personale, duhet pare mire fenomeni : ne kulmin e debatit per sigurine, drogen, mafien ne Shqiperi, befas nje pilot Major i Forcave te Armatosura shkon per specializim ne Marok se ashtu kishte nje rruge per ne Spanje naten (s'duhet te kete qene rruga e pare, por le t'ja leme hetimit).  http://www.balkanweb.com/site/majori-i-droges-te-njohurit-e-sokol-fekes-tha-do-iki-me-specializim-jashte/  Specializimi jashte shtetit pra duhet analizuar mire.

A ka pergjegjesi Min Mbrojtjes per kete ngjarje ?

A pergjigjen gjeneralet, ushtaraket e larte, SHIU etj per thyerjet e disiplines nga vartesit e tyre ? (thuhet per tu justifikuar se Majori doli jashte shtetit pa leje). Cdo ndodhte nese do kthehej ? Kishte filluar procedura per largimin nga detyra e tij, mqns qenka larguar pa leje jashte shtetit, ashtu si u veprua ne rastit e Demirit ? Absolutisht qe jo. Kush mban pergjegjesi per kete shperdorim detyre te pakten ?

Doreheqja e krereve te larte te Min Mbrojtjes nuk duhet te vonoje, ky eshte nje skandal i madh i cili s'mund te kaloje kollaj. Eshte njollosur imazhi i Shqiperise, i Forcave te Armatosura, dikush duhet te pergjigjet.

Sot lexova qe atij pilotit te shkrete i paska vdekur djali, gruas se tij vec djalit tani i vdiq dhe burri, dhe ju te PD qe jo vetem e paskeni pasur tuajin, vazhdoni ende t'ia perdorni emrin per politike, me shpresen idiote se mos fiton Berisha ndonje pike neper komente, nderkohe qe s'ka uje qe t'ia laje PDs turpin e lazaratit. Paskeni qene te ndyre fare.

Une sapo thashe me lart se nuk merrem fare me çeshtje personale, dmth s'merrem fare se kush ishte dhe sa femije kishte, apo per ke votonte, sme intereson fare, po fare fare ama. Thashe merrem me fenomenin : Ushtarak i larte i FA, major, pilot instruktor, largohet me "pushime per specializim jashte shtetit" dhe shkon te transportoje droge 4000 Km larg vendlindjes ne Marok dhe Spanje.

Mban pergjegjesi Ministria e Mbrojtjes ? Mban pergjegjesi Mimi Kojdheli ? Jep doreheqje ndonje ushtarak i larte per kete njolle e per kete turp ?

Keto dua te di une, se biografite e di qe jane te tjere qe ate zanat kane pasur mot e jete dhe e qajne ate ane.

Kur genjen keshtu per nje te vdekur behesh shume i ndyre dhe e ben tjetrin pishman qe t'u pergjigj. Ai ka marre lejen e zakonshme dhe te njohurve u ka thene qe po iken me specializim, jo se ka ikur me specializim, Redo. 

se per te bardhen merrej nipçja e babes Enver smiley Deklaron LefT- Gopeja si antikomuniste mids atyre të orës së messit dhjes të fundit .Po Veken e njef për babë smiley

se biografite e di qe jane te tjere qe ate zanat kane pasur mot e jete dhe e qajne ate ane... Po prapë LefTKopeja , por .....me ironi për ata që bëjnë biografitë smiley

Ncuq komente LefT-Gope . Me babën na njohe , me niprit na njohe , po presim dhe një deklaratë nga Saliu kush qe ajo varkarja në fotot e Drilonit smiley

E mo shkabe se I ka lene pare me bollek gruas. Who cares. 

Skandal, shtetit shqiptar rrezik t'i hapet nami per mungese profesionalizmi ne narko-trafik. 

Pas fiaskos mushkonjiste te #Riformato ne Divjake, Perendimi na paska dhene prap nje shans me kete linjen Marok-Spanje. Tani ama qeveria shqiptare do ta kete me te veshtire te justifikoje kete deshtim te ushtrise tone NATO-iste. 

Fundja le ta privatizoje Rilindja trafikun e droges (outsorcing tek kolumbianet s'eshte zgjidhje, eshte vec arnim i perkohshem). Sic thote shkabe-shtrigani, fajin per keto skandale e ka Saliu qe s'i ka trajnuar mire pilotet e ushtrise, sidomos keta PD-istet nga Kucova, sic ishte ky majori. 

Ilir Beqaj eshte zotuar se piloti i QSUT-se do te praktikohet me shume me shtyllat. 

P.S. On a serious note, ngushellime familjes, gjynah, la tre femije dhe gruan pas smiley

Skandal, shtetit shqiptar rrezik t'i hapet nami per mungese profesionalizmi (link is external)ne narko-trafik. 

smiley 

Per çdo pasoje negative do kete nje pozitive pasi qeveria rilindese ne te kunderten e parardheses, do investoje me shume fonde ne trajnimin e majoreve. Shkaba eshte i lutur te jete dakord.

Ja dhe PR i diaspores.

Po vijnë vërdallë këtu në një spital ku më së shumti vizitohen shqiptarë .Çfaqin shenja çregullimi në të folur dhe habiti në të parë .Kanë dyshime mbi personalitetin se mos po u ikën gjykimi . Kanë shënja hallaktje mendore . ...E Çuditëshme smiley

Të gjithë një gjë të përbashkët ..

Lexoj një Blog shqip ku përpos smileytë tjerave shkruan e komenton dhe një me xhib !

Koth-komentues o qirimbajtes i ngjale-pavarur, me fal qe te paskam lene duke pritur komentin tim ketu qe dje deri sot, me qiri ne dore. 

P.S. Idriz, o qiri-vullnear i pa-qiri-lodhur, sot s'paske vene shume trendafila ne koment. Ca ka bere vaki, mos i ke rene gje ndonje shtylle me koke dhe te beri te ndihesh me mire? 

Shko mor idiot !

Akoma me kte muhabet ju. Kemi nje milion vota e bejm ca na do trapi, ja kaq e thjesht eshte. 

O admin na sill nej tem me seks se u lodhem me kto

U thye LefTKopeja Xhib . E pranoi Veken për Babë .Ti çfarë pret ?  Mundet që ta shpjegosh më poshtë smiley.

Gjithsesi për atë ngushëllimin ma bëre qejfin .Përpos smiley Gjëmbit e bëtë dhe JU  

Shpjegojua Sqepërve që shiten të revoltuar . Ne e kemi vërtetuar çfarë përfaqësojnë me Protestën Madhështore të Kecit Lulthim Basha kundër Drogës smiley ku foli dhe Dashi .

Ndoshta nuk kemi nevojë për shpjegime të të tjerëve , pasi ne e kemi shtjelluar përpos smiley të tjerëve në shumë Materiale nga Xhibi . Lutjuni të bjerë disa xëbërthime të saj smiley

Lereni ore njerez te prehet rehat se ka qene mbush me fatkeqesira mavriu.Nuk merrej me njeri fare dhe hic me perkatesira partiake.Degjonte dhe urdherohej pa bere kundershtimin me te vogel, le te ishte sa te ishte rreziku.Nuk fiton gje Jozi qe hidhet perpjet me qit dhjame prej pleshtit se po qe per ate pune ...e kane brenda rrethit rekomandimin.

Jazik qe shfrytezoni edhe vdekjen ! 

Sokolin e kam njohur në martesën e parë të tij. Ishte njeri i thjeshtë, shakaxhi. Ka marrë pjesë në një show televiziv " Çifti i vitit", ku për ironi të fatit u nda më  pas nga bashkëshortja e tij, duke lënë pas 2 fëmijë. Pas martesës së dytë, lexoj që ka shkuar tatëpjetë jeta e tij. Më vjen keq! 

Pas martesës së dytë, lexoj që ka shkuar tatëpjetë jeta e tij.

I dhe municion korentit me kete qe te flase kundra grave

E pse I ka shku tatepjete? Se deshi me u pusuru aq shpejt? Gjera qe ndodhin Jane. Deshi dhe shkoi. As mos u prek hic.

Ne fakt, ne ate moshe nuk te falet, sidomos kur s'ka qene duke vdekur per buke. Ne gjimnaz edhe mund te tundohesh t'i hysh droges.

Ka nje cmim per cdo gje. Ky lloj zanati  kete perfundim ka. O mbrapa hekurave o mbrapa ...  nejse, ku shkoi ajo foto e dicitures. 

Lere, i vdiq djali te ziut ! Njeri gjith fatkeqesira ...! Si ka then tiransi vjeter

.." mos te rent qeleshja ..!" 

Mire qe nuk mori edhe hellikopteron e qeveriut me vete ky heroi deshmor, sic e bene trimat e Saliut me 1997 qe e moren me vete aropllanon e qeveriut dhe vane ne Italie dhe thane se i kishe derguar babale Saliu te gjuanin per mushkonja ne Vlore.

ore s'e ke keq!
E keqja s'ka fund. Mund te ish dhe me keq

Gjyqi Publik vazhdon me durim te habitshem ndaj fakirit te rradhes ne nje vend ku moralisht trafiku i droges denohet vetem sa per sy e faqe, se ne diskutimet jo-publike trafiku i droges shihet si normal.

Ka 25 vjet qe trafiku i droges eshte biznesi i vetem fitimprures krahas prostitucionit, ne fakt, bizneset e ndertimit, kafenete e dyqanet e lokalet e sherbimit jane thjesht pastrim parash te paligjshme te veprimtarive kriminale. Shumica e njerezve te suksesshme eshte pasuruar ne kete lloj menyre prandaj as ka per tu reflektu edhe per cakohe e aq me shume me kete krize ekonomike ne vend. 

Ka nje cmim per cdo gje. Ky lloj zanati ... kete perfundim ka. O mbrapa hekurave o mbrapa ...  

I vetmi koment me tru në sistemin " se demokracia zotrie "   që në vend të zanatit të kishe shkrujt Sistemi smiley

Të tjerët po " i nxite " pak smiley shndrohen në Komunistë safi për Moral Ushtrie ose ...ka dhe ndonjë që shpërthen si LefTKopeja ...

E njof Veken për baba smiley

Xhibolen me thonë të drejtën nuk mund ta akuzosh se nuk e shtjelloi smiley problemin 

Po ansambli Çiftelia pse është shmangur ? iberish njëri - rapadam tjetri dhe pak më pak vjen dhe Petër tëre tër tër tërin ...me poetin bëhemi tre  smiley

Prurje Brilante për shokët antikomunsitë të Orëve të mesit sidomos për këta të Orëve të fundit .

Dun dhe tu marrin pushtetin neobllokmenëve smiley

Po ti nga amerika harxho gjith diten ne peshk? Mos je i djatht si xhaelga qi jeto me social
Apo je me section 8 ti smiley

Nuk e di çe ka gjetë lefTKopenë . E kishte mirë me atë fillim .

"Doni dhe kapitalizëm Ju komunistët , pa Drogë , Krim , Prostitucion e Kassino . Jo po kthehemi ku ishim " smiley

Xhibolja si shefe arkivi mund ta dokumentojë e ta shtjellojë smiley jo jashtë kontestit smiley Nuk mund të thush gjë për Gjëmbin se ka qenë jashtë qafës së lëmsheve

Druj se i di ndonjë yçkël babasqapi zonjës Left me ....iiiiiii në fund . Kot nuk deklaroi që ..e kam babë Enverin ..smiley

Në fakt duhet ngushëllu se nuk është vetëm smiley

Uotërbording i bon Dullës aty ku ësh. E rrujti njeri thu? Asifije. E kan mendjen rrushka bardhushka verdhushka kta te rinjte smiley

E more vesh per ate te patestueshmin me dy bordero qe ishte edhe shofer i ministrit edhe specjalist privatizimi ne ministri smiley

 

Do me u bo  bo dhe ky kopuk si Grande kaka .Do me ua fut antikomunsitëve nga brënda smiley

Do me mor Partinë me Ramën , për ti rrënxu Kalanë Lulthimit ose kecit të babasqapit . Erdhi më duket nga Milano shpresë e re për PD-hin .

I rrënxojmë Propogandën dhe axhendën PD-hit dhe Vijmë ne ..me Poetin bëhemi tre ..smiley

Kaq shumë i çthuri një ngjarje smiley Rapadam hudh nji Mide .Si është kjo punë se u prishi Faktet dhe argumentet . Gjëmbi besoj distancohet nga këto smiley

Idrizin plak e paska kapur skleroza, harron kur kontrabanda dhe trafiqet i organizonte vete ne shtabin e PPSH

LefTkope dhe këtë e the smiley

Edhe tani që po sulmoj kaRpitalistët antikomunistë me fjalët e tua ? Po nuk them kot që do jesh nën "tortYrë psikologjike " që arrive e deklarove " Po shokë antikomunistë .Enverin e kam babë "smiley

 Në fund të fundit unë nuk shoh keq , për sa kohë edhe shoqja Gjëmbi ka vënë re se " Kishte Shtet atëhere or tie "  dmth nuk lehnin kone si Strazimiri dhe gambalja e berishës raca Mallteze .

Si mendoni JU ? Do ti lëmë ne shokët  e grupit Çiftelia e me poetin bëhemi tre smiley  ta vlerësojnë Demokracinë me të njëjtat Vlera si të kamunizmës smiley

Këtu është çështja e nderua Left me ....iiiiiii në fund .Të tjerat gjalpi në lakror është . Kishim PPSH kemi PPSH të Reformuar ! Kishim Burrë kemi kecër smiley

Na ka zënë lefTKope na ka zënë dhe do ta heqim !

po nuk del dhjom nga pleshti, mer cuna. s'mesut i her me bo propagand tamom.

te fala ermal hoxhes smiley

smiley

 

Snxirret thu ti qe ke mend. Po ca thot poplli alikopterrist pa?  Ja qibja jo vetem nxjerr dhjam e ben sapun me te cilin lan dockat e veta lozonjare lara se tja hyje tastieres me zell ngjaleshkatarrues po nxjerr nga pleshti edhe lesh dhe ben triko me te cilen ngrohet naten kur ri para kompjuterit si kukudh duke zhgroposur linqe ngjaliste. Po kshu dhe ai alikopterri tr. 

Xhiba osht in heat, po e izolume si fiqo ne pithinemotresvetneupstate

Ca tbej dhe fiqja shkret mer amon, do bej dhe ai fiq fiq nganjehere, ja jam dhe une. Empati noshkaido empati dhe kompasion. 

U preke ti Noshke?

Fiqo, akoma se ke vra grun me shotgun.. robt shkojn per lesh ne upstate

ku i gje mer ifiqo keto, tak fuck smiley

Na can trapin kto me kroniken e zez...me ket strategji Basha shko direkt ne sum te Berishes.
Basha, ne qershor del ne pension. Do shesi bythen ne antwerpen ke Pjeri masnej smiley

Mrika po na njollos ushtrine e NATO-s 

Përfshirja e majorit shqiptar në trafikun e drogës nga Maroku në Spanjë tregon më së miri degradimin e ushtrisë shqiptare në shërbim të kartelit të drogës. Nga ushtri e NATO-s, ku majorë dhe gjeneralë luftonin në krah të SHBA në Irak dhe Afganistan jemi kthyer në ushtri mercenarësh, ku majorët dhe gjeneralët i shërbejnë baronëve të drogës. Tani çertifikohemi zyrtarisht nga ndërkombëtarët si armata Rama-Mrika e drogës për Europën dhe Amerikën Latine që eksportojmë majorë dhe gjeneralë “rilindjeje”.smileysmiley

Misioni ka ndryshuar më 23 qershor 2013. Deri para dy vitesh majorët dhe gjeneralët tanë luftonin krahas ushtrisë amerikane në Irak dhe Afganistan, ndërsa sot janë nën urdhrat e baronëve të drogës.

iFiqo lesh gjeti kësaj rradhe . E ke xhet ti smiley

Grande nuk është cilësor .Përjashtohet .Këtë propogandë dylekshe nuk e bë babasqapi .Këtë nuk e hanë shokët antikomunistë !

Do ket shku anej koha keqe e NY, Gon.
Se nuk ikin dritat prej nji mut shiu. Nuk i le shkaba me ik

Nuk transporton njeri gjethe duhani te thate?

Qeveri Pe Leshi qe ne konceptim smiley

Xhibo, boll i bone bashke me Lubonjen, reklame Lasit.... zaten mediokrit adjutantet e tyre medioker do ndihmojne.....por ska gjo ta shpetoje mediokritetin e imoralitetin baraslargus. 

Ke turp o burri i Shqupit apo jo? Tjetri, familjar, me femije per te rritur,  vdes nga halli se e ka kap fukaralliku prej fyti, Ti me ceten i bini qemones per petaniket qe do haje Cuni i Anetes.

Ministria dhe ministrja e Mbrojtjes e cilësoi ; “një ngjarje të pakëndëshme” dhe një “gabim” të “njërit prej pilotëve më të besuar të Forcës sonë Ajrore”.

Edi Rama ia doli të “rilindë” trafikun e kokainës në baza më të shëndetëshme se kurrë ndonjëherë në këtë vend, madje më të shëndetëshme edhe se në ’97 kur nuk kishte fare qeveri smiley

Apo jo ore, nga na doli aq i zoti Cuni i Anetes te rilinde trafikun e kokaines?????

Kokainen e keni pas tumllas gjithe keto vjet, e Ministria e Jashtme ka pasur mjaftueshem rol me makinat me targa diplomatike, por qullashet e PS kane frike me fol..... E lexo Balla peshkun e jo vetem Cuni i Sheqeres....do kete te forta.....

E pakondeshme tamom ka thone, se spo dine me i dhone kon smiley

Thuj shyqyr o Xhibole që nuk kanë qenë fasule Pllaqi se aha ..të qamë ty  lefTKopenë dhe trios ,  Los Marcelos Ferialis smiley

 duket se as Rama nuk i shpëton dot këtij zakoni, aq më tepër po të kemi parasysh që po afrojnë edhe zgjedhjet lokale smiley

Xhibole si e kënushme që hiqesh duhet ta kesh kuptu që këtë strukturë ndërtimi fjalie si " keqardhje " si " ehhhh " dy vetë e zotrojnë nga të baraztunduit e babasqapit

Reiz Shurra që jep lajmet tek Klani dhe ....dhe ....dhe ... E përnderta lefTKope

Të hyftë Kalemi ishalla , jo atje ku mendon ti smiley

 

Varrimi i te ndjerit do kryhet pa homazhe besoj, mgjths ka rene ne krye te detyres se paligjshme! 

Eh mi Nane, ci ben atdheut tone te virgjer nga droga keta te ri-degjenerumit...e pabesueshmesmiley

Paska qene rekrutuar nga i kunati .nuk e paska patur kot dulla kur u shiqonte biografine smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).