Njoftime shqetësuese të shërbimeve sekrete. Atentatet e Parisit mund të kenë qenë vetëm fillimi i një vale terrorizmi në mbarë Evropën.

Sulmi i përgjakshëm mbi redaksinë e revistës franceze satirike "Charlie Hebdo" dhe sulmi në tregun hebre në Paris mund të kenë qenë sipas informacioneve të ekspertëve të shërbimeve sekrete amerikane vetëm fillimi i një vale terrorizmi në mbarë Evropën. Sipas gazetës gjermane "Bild am Sonntag" e cila u referohet ekspertëve të shërbimeve sekrete amerikane, specialistët e përgjimit të shërbimit sekret Agjencia Kombëtare e Sigurisë (NSA) kanë regjistruar menjëherë pas masakrave të Parisit biseda telefonike të udhëheqësve të xhihadistëve të "Shteti Islamik" (IS). Në bisedat e përgjuara të krerëve të IS-it ëhtë folur për një valë të gjerë terrori në mbarë Evropën.

Edhe Roma në shenjestër

Paris konsiderohet në bisedatat telefonike të përgjuara si fillimi i një serie sulmesh, që do të përfshijnë edhe kryeqytetet e tjera të Evropës. Ndër to përmendet edhe Roma. Megjithatë, plane konkrete nuk janë të njohura. Sipas mediave italiane në një video të re kërcënimi të ekstremistëve të IS-it, Roma përmendet si një nga objektivat e sulmeve. Kryeministri italian Matteo Renzi kërkoi si përgjigje ndaj dhunës islamike në Francë krijimin e një shërbimi sekret të BE-së. "Ne kemi një monedhë të përbashkët, dhe kemi nevojë për një agjenci të përbashkët të shërbimit sekret. Evropa duhet të jetë e bashkuar kundër terrorizmit," tha Renzi.

Shërbimet sekrete perëndimore janë të shqetësuar sidomos për faktin, se atentatorë e Parisit janë ndoshta pjesë e një rrjeti terrorist. Hetuesit amerikanë duhet të ketë dëshmi se vëllezërit Sherif dhe Said Kouachi kanë pasur kontakte në Holandë. Edhe ekspertët gjermanë të sigurisë besojnë se autorët e krimit ishin të ndikuar nga jashtë dhe kanë qenë të lidhur me islamikë të tjerë militante.

MI5 paralajmëron Gjermaninë për sulme ndaj avionëve

Shërbimi sekret britanik MI5 njoftohet se ka paralajmëruar autoritetet gjermane të sigurisë për sulme të munshme ndaj avionëve me eksploziv që nuk mund të zbulohet nga detektorët në aeroporte. Shkak mund të jetë një instruksion për ndërtimin e bombave i botuar kohët e fundit në internet nga Al-Kaida.

Kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh për një shkëmbim të zgjeruar të të dhënave për pasagjerët e avionëve në të gjithë botën dhe kërkoi në të njëjtën kohë edhe një bashkëpunim më të mirë ndërkombëtar të shërbimeve sekrete. Ajo theksoi se edhe shkëmbimi i informacioneve brenda Evropës duhet të zthellohet më tej. Merkel tha edhe se duhet të përmirësohen edhe pajisjet e shërbimeve sekrete në Gjermani.

Thirrje për vigjilencë

Ministri i Brendshëm gjerman Thomas de Maizière (CDU) u bëri thirrje qytetarëve në Gjermani që të jenë vigjilentë. "Në Gjermani po ndodh një proces radikalizimi gjatë të cilit njerëzit po ndryshojnë si pamjen e jashtme edhe mendimet brenda vetes apo zakonet e të ushqyerit," tha de Maiziere për gazetën "Bild am Sonntag".

De Maizière zhvillon këtë të dielë në Paris bisedime me disa nga kolegët e tij nga BE-ja dhe me ministrin e Brendshëm amerikan Eric Holder për luftën kundër terrorizmit.

99 Komente

 "Në Gjermani po ndodh një proces radikalizimi gjatë të cilit njerëzit po ndryshojnë si pamjen e jashtme edhe mendimet brenda vetes apo zakonet e të ushqyerit,"

Hmm... Ndonji info nga terreni? Casaubon? 

ueee ça informacioni i rendesishem ky!
-faleminderit "sherbimet sekrete"! do (vet)kujdesemi me shume ketej e tutje.smiley

Hetuesit amerikanë duhet të ketë dëshmi se vëllezërit Sherif dhe Said Kouachi kanë pasur kontakte në Holandë.

Tani me keto lajme, nuk eshte çudi qe shoqerite e avioneve te kene me pak pasagjere. Njerzit do preferojne te levizin me makina ose autobuze. 

çudi, se mu m'than qe tani e tutje, nuk do kete mo dhume terroriste, por vetem dhune revolucionare !

Trembuni!
 

kjo po qe eshte tmerr, viktimat e terrorizmit e kane probabilitetin si me kap llotarine 300 milion dollare (kuptohet gjysma jane taksa), po revolucioni eshte si makine korrese, te pakte jane ata qe shpetojne 

smileysmiley

Nuk ka pasur zhvillime fare ne fushen e propagandes. Sot CNN kishte keta sllogane te famshem:

Evermore vigilant - Gjithmone e me teper vigjilente

Sleeper cells activated - Celulat e fshehta te aktivizuara. Diversantet mnjf.

ISIS issues new video - Armiku ka shperndare trakte.

Nderkohe nje lajm interesant kaloi pa shume buje. Nje polic i rangut te larte i perfshire ne hetime vrau veten mbremjen pasi ndodhi atentati. Francezet jane pak te depresionuar por sdq  detajet e kesaj ngjarje sa vijne e behen me bizarre. 

 

Po prit se nuk jane bere verifikimet e duhura, pastaj do behen funeralet. Te presim dmth smiley

Tna hajn mootin. 

jo se si jane vrare por se si,   i kane vrare   300 mije qytetaret e vete, ne Siri  myslimanet pra, te gjithe keta jane vrare nen emrin e allahut, kjo ideja  eshte per te qeshur  eshte ide idiotesh !

pa merak rrrini , keto jane akte halabakesh si mandelat dhe jevgjit e cerrikut qe kujtuan se u be deti kos dhe o burra vrane c'gjeten perpara , pastaj u shuan po vete

Edhe pas 911 vluan gazetat , behuni gati , e ka radhen the  Empire State Building , Amerika te pregatitet per sulme te tjera , blah blah blah

jevgu kur u be "mbret" leu dhe bythen me vaj

Kto pamje qe paraqiten ketu jane siperfaqesore. Ne USA, u festua me brohoritje ne rruge rrezimi i kullave binjake, nga Arabo-Amerikan,  qe ishin pronare dyqanesh e supermerkatesh kryesore, si dhe femijet e tyre te hazdisur qe vec frekuentimit prositutave gjate nates nuk kapnin pune me dore gjate dites. Dhe ishin Musliman tolerant se i lejonin grate e motrat e tyre te punesoheshin ne bizneset e tyre, pa perce po thjesht me ndonje shami koke. Edhe Arabet profesonist sot, mjeket e inxhenieret,  me gjuhe urrejtje si Talibanet injorante flasin, u rrofte arsimimi e pasuria.

P.S. Me pelqeu Renzi sot, me ne fund Europa do e shohe Shqiperine si pjese te saj e do harrxhoje me pak kohe me integrimin e atyre qe sduan te integrohen.

Ne Gjermani, dje u zhvillua nje nga demostratat paqesore kundra islamizimit te Europes. E organizonin ata qe na solli Art-i jon ketu para 1-2 ditesh, se i harrova emrin. 

Nga bisedat qe kam ber me disa shoke ketu, me te krishtere te Azise, me simpatizant te Izraelit, me mysliman ekstremiste, me mysliman te moderuar, me rezulton se te gjithe ndajne thuajse te njejtin mendim. 

I krishteri i Azise; - Keta jane terroriste Pjer, - po me tregonte foton me lideret e botes krah per krah ne Paris ai.

Simpatizanti i Izraelit; - Europa po korr ate qe ka mbjellur Pjer.

Myslimani ekstremist; - Kete jane hajvane Pjer, keta duhen grire se bashku me joden, keta duan lufte, dhe ne lufte do ju japim.

Myslimani i moderuar; - Keta (e ka fjalen per amerikanet, çifutet, perendimin) vet i krijuan keto grupe ekstremiste Pjer, tani le te mirren me krijesat e tyre, ç'pune kemi ne me ta, eshte lufta e tyre (e ka fjalen per perendimin dhe ekstremistet ai).

Pavarsisht bisedave te tjera qe une bej me ta, thelbi i botkuptimit te tyre, eshte ky.  

.....dhe pasi i degjoi te gjithe me vemendje, Pjeri duke krojtur koken paksa i bezdisur u tha: djema djema, mos u zini kot... te gjitha keto shqetesime zgjidhen me obligaciojet e CO2!!. per me teper lexoni VQ.

Pjero, kjo tregon qe ti qenke ne epiqender te nje celule islamiste sekrete. Ruaju se ne kuader te operacionit "cenimi i privatesise" te ndermarre se fundmi nga sherbimi inteligjent belg, do te te hyjne ne kompjuter ata kompjuteristat e tyre dhe kane rrezik te korruptojne file-t ne folderin "VQ 2", Kujdes Pjero

Mbjellja e frikes eshte ne kohen e duhur, se tani mbillen edhe pemet :

Jo nuk eshte mbjellja e frikes por tju sherngojne ca rrypin atyre "martireve" qe po vijne nga Siria si ne rastin e Frances

Vete e kane fajin, nje Asange e kane syrgjynosr ne ambasaden Ekuadoriane per rreth 3 vjet. Deri tani fatura ka kaluar £7 milione nderkohe qe nizamet e Sirise dhe Irakut qe po kthehen pas ne Evrope te trajnuar dhe me "misione" i lene te livadhisin te lire! Tani kerkojne pafytyresisht reduktimin e metejshem te privacise nderkohe kur e dine fare mire dhe i kane me lista se kush jane keta elemente te rrezikshem

Fakti qe dine ti identifikojne dhe monitorojne levizjet e tyre, pamvaresisht se bota eshte bere nje han i madh, tregon qe punen e bejne ne rregull.

Me cfare shkaku ti burgosin?

Pjesemarje ne terrorizem, Siri,Irak e gjetke...besoj se kane telefonata te pergjuara apo fakte te tjera ketyre jenicereve qe vijne pas..Disa nga keta postojne dhe video ne youtube me kallash ne dore...fakte gjejne po te duan por i ka zene gjumi thuaj

Po te kishin prova, i kishin burgosur.  FBI i con spiunet ne xhami me piketu edhe tipat qe kane "potencial" per ekstremizen.

Jane shtete me sistem ligjor te forte dhe te pavarur. Prandaj ju duhej dhe Guantanamo etj,  per ta anashkaluar sistemin. Plus qe nje pjese e ketyre ekstremisteve perpunohen nga sherbime sekrete te vendeve te ndryshme, mnjf jane vegla. Asgje s'eshte aq e thjeshte sa duket.

Neser "Charlie Hebdo" do te publikoje karikatura te reja per Muhamedin, si ua pret mendja qe reagimi do te jete me te qeshura?!

Une nuk e di, provokime te tilla nuk duhet as te mendohen e jo me te behen realitet.

 

Bujrum o Kuqalash, kur Qenit i vjen ngordhja, shkon e permjerr ne dere te xhamise.  Le qe ti ske pse bohesh merak, mcifu tek Shqupi, se sja nxjerr sorra sorres syte.

Eshte reviste satire or Lym, ajo eshte puna e saj te bej satire dhe provokoje...eshte pune tjeter pastaj se ca njerez nuk kane mundur te evolojne nga epoka e shpellave dhe te kuptojne thelbin e vete satires

O Arto, po spo e kupto ti akoma qe shumica e Shqupistave ofendohen papritur nga karikaturimi i profetit???? Kta qe deri dje sja kan dit as per din e imam?

Ka bo thirrje Paloka, duhet ti afrohemi ndryshe Elektoratit...e pasi humben votat e ish-pronareve e ish-te persekutumve, dun me mbledh votat e Islamikeve. Do kemi parti Islamike se afermi te na dekriminalizoje....

Po me Lym po, shko shpjegoja 1.5mld besimtareve, jo mua! Me intereson jeta e te pafajshme, kaq, asgje me shume!

Ata 1.5miljarde duhet ti bien ca rradakes dhe kuptojne se jetojme ne shek21 vitin 2015 jo ne kalifat por ne nje bote ku ekziston, kritika, satira dhe "ai" mendimi ndryshe dhe nq se pretendojne se i perkasin "Fese se Paqes" duhet tja faktojne kete botes.

Me siguri qe po te botojne karikatura me Jesus Christ -in neser ti do jeshe po kaq i revoltuar dhe do bertasesh ne kupe te qiellit : Provokacija !!! right ? - Riiiiight .

Redi, karikaturat nuk jane PER Muhametin. Muhametin e kane perdorur per te komentuar aktualitetin, pra ngjarje/ceshtje te perditshmes. Fakti qe tirazhin kjo reviste e kishte te ulet tregon qe Francezet nuk i ngacmonte shume puna e ketyre, pra nuk e vleresonin.

Fjala,

Redin e ke ne te njejtin emerues, problemi qendron sikurse kishte dale Autoriteti Islamik i Egjiptit, qe e quante nje provokim te rende, po si Egjipti mendojne edhe shm vende.

Pra, me shqeteson pasiguria qe sjell, jo ne vetvete botimi.

Edhe??...Egjipti, Arabia saudite apo Pakistani vendoskan per fatin e mediave ne France? Kush pe rrun se nuk i pelqen Egiptit. Edhe Francezes nuk i pelqen qe te qarkullojme me shami ne koke ne Arabi Saudite, Egjipt or gjetke por puna eshte se ato ligje kane dhe do ti respektojne.

Eshte detyre e njerezve te arsyeshem, qe te shmangin kete perplas je, duke nderhyre me urtesine e tyre per  ta shuar kete zjarr qe perpin gjithcka, edhe ato jete te humbura keto dit apo ne ditet ne vazhdim!

Ke nje gabim ne llogjik. Ngaqe te duket sikur kjo perplasje vjen prej karikaturave dhe mbaron po aty.

 

Zjarrin e kane vete ne bark ata qe kerkojne imponim kulturor....Ke nje pale qe perpiqet te imponoje krejt globit idete e veta arkaike. Eshte nje ndryshim i thelle kulturor ,njeri i drejtohet gjykates kur ofendohet kurse tjetri rremben kallashin,shpaten,bombat dhe ben masaker ..Thirri rradakes or mik se per vendet e zhvilluara apo feja, kulti nuk jane objekte tabu sic jane ne keto vendet e botes se trete.Sic po ju respekton perendimi tju vene grave thesin ne koke kur vizitojne keto vende dhe keta duhet ti respektojne ketyre te drejten e shprehjes dhe kritikes ndaj mos u bej hipokrit

Women Traveling in Saudi Arabia

 

Women traveling alone are not allowed to enter the country unless they will be met at the airport by a husband, a sponsor or male relative. The Saudi Embassy advises women to dress conservatively in public; that means wearing ankle-length dresses with long sleeves and not pants. In many areas, particularly the capital, Riyadh, women are pressured to wear a full-length black covering called an abaya and to cover their heads. Women in restaurants not accompanied by a male relative often are not served, and religious police known as the Mutawwa travel in public watching for violations of social mores. Any public display of affection is considered offensive. A woman traveling with a man who is not her husband, sponsor or a male relative can be arrested.

 'pack your bags and fuck off' 

Ahmed Aboutaleb 

PS: Eh mer Belul, mos i humb shpresat; rron Ahmedi, rron Gerti!!!

 

komb estetik ne, o Art, po lene ca thon. me tre lapsa bo epok tjetri. cun tirone, jo prodhim qyteze... smiley  Me tre lapsa, qe kur i blen te kinkaleria, po t'i japesh nji euro per to, shitsja t'thot "a s'ke me te vogla"?

c'i kte kto mer plak?!!! prodhim qyteze, thote tash e pare. Ti qe vun me e hedh ne treg dallimin",jo cun tirone",jo cun qyteze,je ma i kompleksum se une katnari i qytezes. Ti s'ban dot pa mu. Ty une te duhem me u kapardis para pasqyres,ndersa pret me gershere musteqet si prefkti i tirones e me thon me vete;ne kte province mes injorantesh do me shkoje jeta mu?!

 

smiley

O Pjetrooo! Ne lej o burr i dheut, se s'osht hic per ty ajo smiley

Ti je te qoshja e oxhakut, ene s'ke per te leviz naj her prej aty.

Je shum i modh kur nxefesh smiley

 

Pjetro kujdes se do hash nai coke nga Beluli! smiley

Nuk ngatarrohet i modhi Qazim Mulleti me nenprefektin e Lushnjes, pavaresisht se i lu te dy Robert Ndrenika.

 smiley

Nxehem!

             smiley

Sakte! Beluli po vonon me u kunderpergjigj. smiley

Pjeter, me zuri tani qe jam ne makine duke shkuar ne shpi, prandaj su pergjigja dot..smiley

nejse, meqe ra llafi.. Qazim Melletja mbahet mend per ate batuten me "katnaret qe zdrypen m'qytet"..D

.....rruge te mbare, por mos harroni te dorezoni pasaportat, ka thene Aboutaleb gjithashtu.. (kete e pat thene per ata qe duan te shkojne te luftojne e te jetojne ne Shtetin Islamik)

shiko, me quajte disa dite me pare " shume mirekuptues", apo jo..? -po pra, jam mirekuptues, ppr me Aboutalebet...smiley sepse ne fakt eshte nje perqindje e madhe teresisht e integruar, keta jane me ne!! dhe eshte gjynah te vesh ne cep ringut e ti bejme armiq me pahir!
nderkoh, duhet radikalizuar politika kunder radikaleve islamike.. ka filluar lufta kunder tyre ne fakt, por do cik kohe te shohim rezultatet...

Abutalebi qenkesh si shpyrt! kush e dinte!

Plus qe adash me mretin tone smiley   nji arsye me shum...

Ahmeti eshte kryetar bashkie i Roterdamit.. nga kjo bashki nisi karrieren politike dikur i famshmi Pim Fortuin.. levizja e tij, LPF, fitoi shumicen ne keshillin bashkiak te Roterdamit dhe pas u be e njohur ne gjithe Hollanden.. akoma ekziston LPF ne keshillin bashkiak te ketij qyyeti, dhe Ahmeti bashkpunon me ta shkelqyeshem.. kjo do te thote shume!.smiley

Dmth... Ahmedi di sinjalet e tyre, pra di shume... smiley

A e nigjove Ahmedin o Gaz? 

 

Po njelloj e hodhen ne gjyq Houellebecq-un (shkrimtar i famshem) per nxitje urrejtje ndaj muslimaneve ne nje liber qe shkroi para disa vitesh.

 

Ne gjyq e hodhen shoqata te ndryshme Houellebecq, por ai nuk u denua. Kurse Dieudonne ka mbi nje vit qe nuk arrin te jape shfaqje as ne teatrin qe e administron vete. Ka mbi 26 procedura te hapura ndaj tij dhe familjarve te tij. I kane sul deri edhe tatimet. Kryeministri Valls eshte urdheruesi (i vetedeklaruar) i tere ketij sulmi e kesaj censure. E gjithe kjo sepse denoncon me humor abuzimet e Izraelit. Sigurisht edhe Dieudonne ja fut shpesh kot dhe e tepron. Po "liria e fjales" o eshte per te gjithe o per asnjerin. 

Edhe para dy ditesh ministri i brendshem francez deklaroi se Dieudonne do paditej sepse shkruajti pas marshimit ku mori pjese "Je me sens Charlie Koulibaly". Nderkohe qe ajo ishte thjesht nje menyre per te denoncu ata qe e trajtojne si Amedy Koulibaly, nderkohe qe ai ndihet si Charlie Hebdo.

Sot ne France "Il faudra repasser pour l'egalite, car elle est en rupture de stock"

Shembullin e Hollbekut e solla per te treguar qe ne France sot ka pak tolerance per ide qe shkojne kundra establishmentit/rrymes se majte. Goditja ndaj tij ishte politike, do ta kishin denuar po te mundnin.

Gabim bejne me kete Diodenin qe e ndalojne, vetem sa i rrisin popullaritetin nje komiku medioker. Do tretej dhe ky si shume te tjere. Prej reklames dhe ndjekjes qe i ben qeveria franceze u be i famshem dhe i pasur.

 

 

Ty nga gjithe kjo histori te shqeteson fakti qe Diodeni mund te pasurohet me shume se c'dikton merita e  tij profesionale (ngaqe u be me shume i famshem sepse qeveria e censuroi)? smiley 

P.S. Quaje vleresim shenjeshtrimin qe po te bej, teksa e shikoj qe te paska shkare pak argumenti (otherwise i shendoshe) si plakat mbi rruget e akullosura nga kalamajte qe kolovajziten n'dimer smiley

Nuk me shqetson gje, vetem vura ne dukje qe censura vetem sa i shton vlerat dickaje, biles edhe dickaje pa vlere fare.

Ndersa argumenti i Lizandrit per hipokrizi, barazi etj eshte nje argument qe s'me interesonj se s'me duket se bota funksionon ne baza barazie por ne baza fuqie. Per kete te fundit luftojne te gjitha palet, me propaganda dhe kundra propagande. Rendesi ka te kuptojme se cfare po ndodh.

Kujtova se mos te kishte shkare argumenti skic, por ti e paske vene vete ashtu, persa tek censura shteterore ndaj fjales se lire ti nenvizon faktin qe te censuruarit i rritet vlera artificialisht, e kushedi dhe te ardhurat monetare kesisoj. 

Monsieur R, whose real name is Richard Makela, could face three years in prison or a €75,000 (£51,000) fine after an MP from the ruling UMP party launched legal action against him over his album Politikment Incorrekt.

Imagjino sikur ky MP-ja i UMP-se te mobilizonte cunat dhe ta hiqte qafe kete repistin megjithe ata te studios muzikore qe kane prodhu albumin

S'po flitet per vrasjen o swed. Dhe jam i bindur qe Gaz nese eshte praktikant i vje shume me keq per ata njerez te shkrete qe u vrane se sa 90% te bq ketu qe ferkojne duart e kenaqen qe do mund te vjellin vrer ndaj fese se shumices derrmuese te shqiptarve

Ketu po denocohet sjellja me dy fytyra e shtetit francez persa i perket lirise se fjales.

Kurse ketu pastaj eshte kulmi i parodise. Se ata qe kane marre pjese ne spiunim, internim apo edhe ekzekutim te njerzve qe ankoheshin per tollonin, na bejne si flamurtaret e lirise se fjales. Prandaj ku ma gje peshkun pa uje se ja ben dermanin. Po peshkut ne hale car dermani t'i besh.

Lizander une jam dakort me ty veq faktit kur sha Beqirat. Islami nuk na meson me fol keshtu vellai tem sidomos nga nje politikan i shqyer si ty qe duhet te mbjelli  mirekuptim e dashuri. Besoj se ke detyra me te rendesishme ne jeten tende te perditshme per te permiresuar jeten e vellazenve tone musulman se te merresh me kritiken e rregullimin e shtypit te lire ne France. Paqe e Dashuri Lizander.

As ja paske haberin. Feja myslimane e denon fort homoseksualizmin. E kan zët. Mekat i madh. Cdo fe fundja fundit. Madje ca shtete muslimane e kan me ligj denimin per dylberllik. 

Mire o mir, po une besoj se Lizandrit i shpetoji, se ai ska urrejtje ne zemer. Ene ai Hoxha, mbrom pas Burgut te Hashimit, tha kurrsesi nuk preken gazetaret pavaresisht se na nuk jena dakort me ato skripte, sepse nuk na e  njef profeti te drejten e hakmarrjes. Po tek Lizandri fiton Politikani e jo fetari, ....ne fakt Profeti na ka paralajmeru me shume per te keqijat qe vijne nga te Pasurit e Politikanet e jo per karikaturistet.

Po leisbianismin , ose homoseksualitetin femeror a e denon ?

Publikisht po. Per sy e faqe. Privatisht pastaj ja bejn hallall. Se kush esht ai burr none qe tme dali e tme thote qe u ofendua se pa shal byth e cica tu u lepi para syve te vet?. Asnji per be. Ndrysho puna kur dy kodosha ja hypin njoni tjetrit nga vrima mootit. 

KoKO, ti ke ra ne shoqni te keqe. Lizandri sha veq beqirat se ata zhdukin familjen, ndersa lezbiket tu u kujdes per njera tjetren behen me pjellore e sensuale.

Te gjitha Fete e kane pas denue sumllikun .Te paren Histori e mesojme nga kataliket kur zoti i ndeshkoi sumsat me zjarr renim e shkaterim .E rifuten perseri mazllemt ne fushatat ushtarake kur me muaj te tere pa kontakte seksuale femnore , kishin prezent pelat dhe njeri jatrin.Me pas e denun kur erdhi familja Burgeze.

Tani keto probleme jane ne dore te Arrivisteve ose pjesa me Terroriste e Karieristeve Politike qe nuk lene pa shfrytezuar   teori deri mijten e gr.  pa e shndruar ne Vote .

Te tera Fete jane palluar brenda tyre dhe kane palluar mbare e prapsht njera tjetren .Do vazhdoje e njejta gje ne kohe te ndryshme sa here tu nevoitet nje trubullire dhe te kene Arriviste midis tyre .

Ne Burg kush flet per kuptim te Feve zotrie smiley sikur me kene keshilltari profetit Muhamet apo te Nderumit Kristos. Nje permendore Botrore Shqiperise si i vetmi vend qe shkuli me themel besimin e verber Fetar te Kopese . 

 

Po mer Lizander. Patrioti i vertete antiislamik eshte myslimani i vertete praktikant qe i dhimet nami i keq qe po iu del vellezerve mysliman, e jo francezi qe u vra si qen ne zyren e tij ne Paris sepse konsiderohej antiislamik nga myslimani praktikant jemenas. Eh me thuj ca dhjet te te them cfare ha, ka thone i vjetri. Seriozisht me vjen turp qe tipa si ty qorrollepsen akoma ne politiken shqiptare, qofte edhe edhe deri nivelin e tundjes se deres si puna e juaj.

Nga nje njeri qe kenaqet se vriten femije (vetem se ata jane myslimane) e ben sikur i vjen keq se u vrane disa njerez, qe tipa si ty i kishin shenjestren kryesore te sulmeve te humorit denoncues, une vetem mund ta meshiroj per nivelin e hipokrizise.

Ti mer i shkrete je ushqy me aq shume urrejtje sa zorr se mund te te behet derman. Ti nuk ke henger nje luge nga corba e prishur po ke ra ne kazon te corbes. Sado te te sqaroj une, eshte e kote se ti nuk e ke aftesine minimale per te kuptu. 

Lizander, une nuk mund te kenaqem se vriten femije pasi une nuk i perkas asaj kultures se atyre qe montojne raketa hedheset ne oborret e shkollave  qe vdekjen e femijeve ta perdorin si foto propagande, sic po do ti perdoresh ti kunder meje. 

Dhe kur thua se une bej sikur me vjen keq per ato qe vdiqen ne France tregon qe je jo vetem propagandist i nje fakti te genjeshtert, po je dhe njeri qe pandeh se mund ta besh te bardhen te zeze sy per sy dhe njerezit do ta hane ate koqe ulliri pa pyetur fare. Me vjen keq por ky eshte nje model shume i vjeter dhe i bajatos sulmi.

Sa per corben pastaj, mos i hyjme me mire atij muhabeti se asaj corbes tende politike dhe fetare po i del era cdo dite e me shume.

Qemolo,

Nona vete je, nacu i Bllokut ! smiley

ja c'na bone mer Qemol. Tamom kur menum qe e merthym Gazin ne qosh te ringut, ti shko e i bi gongut...

sthon kot, i joti ta bo.

Ik se kur e pashe m'u kujtun kohet kur percillte Matilden e shkrete, te fejum dhe kaloshin noten mu poshte pallatit tim. Eshte e kote te permend se ne jetonim ne kat te trete dhe une kisha nji vella te vogel per t'i qit syte. Oh, did I mentioned se ishte note sterre ? Kryeministri jone i shkrete e di c'ka heq ... Ishim si lagje me Partizonin, pranej smiley

Europa le ti zgjidhe vete problemet e saj.

Ne duhet te zgjidhim tonat.

Te nxjerrim jashte ligjit organizatat dhe partite islamike si VV,LISBA dhe pleherat e tjera ne FYROM, qe duan ta bejne Tiranen dhe Prishtinen si Kandahar.

Nese nuk u bejme keto,me vjen keq por do ta humbim luften.

Sa me shpejt te merremi me keto tumore qe po i marrin frymen shqiptarise,aq me mire.

Edhe ne pjese e evropes jemi. Hallet e saj jane dhe tonat. Integrimi ne BE eshte enderra jone. Eshte kthimi yne ne shtepi. Na ndau turqia para 600 vitesh, tani do kthehemi. Keto gjera nuk zgjidhen me metoda jodemomratike e perjashtuese, po me tolerance e liberalizem. Nese ai me reklamon allaun si alternative un i jap nje shtet demokratik liberal ku njerezit jane te lire e zot te vetes. 

Ne fakt pashe mrome tek ora news ate Hoxhen e Kosoves, qe shante e kercenonte Atifeten, dhe me pelqeu. E kishte rras Hashimi nja 1 muaj ne burg, e fliste shume mire e ne krahasim me Muc Nanon, mu duk Muc Nano si hoxhe, se e filloi per mbrojtjen e karikaturisteve dhe e mbylli tu shajt karikaturat e si ai vete sdo satirizonte profetin. Burgu eshte edukim dhe ne kete rast edhe iluminim per hoxhe se si te lexonte fjalen e profetit. 

Pa atdhe nuk ka fe!!!!- Motua e Gjergj Kastriotit!

Gazo, nuk du te debatoj me ty per ket pike. Kip it tu jorsellf!!!

mo e luj Gazin se sot ka pas dite te ronde.  

I kan thone , if you dont like it, get your bags and fuck off!

Per ate pune edhe gazmendi ja dhjet, merr contat e kthehet ne fushkruj. Doner atje, doner ketu, shishqebab atje sufllaqe n'fushkruj, president amerikan atje president amerikan n'fushkruj. 

VENERIM!

ATDHEDASHURI

Flasin lart e poshte per nje reformim te fese; nderkohe qe kjo ka ndodhur qy me misionarin e pare, Gjegj Kastriotin*! E kane para syve; por nuk e ndjejne te vetin baba Mondin...

*Nuk du te debatoj te thash, Gazo!!!!

I wouldn't fuck with these guys ...

This is a press release by anonymous.

In the case of the terror attack against Charlie Hebdo, as we had previously told you, we plan on shedding light on all these events and give homage to those innocent killed.

The anonymous of all the planet have decided to declare war on you terrorists. We will track you down to the last one and will destroy you. You allowed yourselves to kill innocent people. We will therefor avenge their deaths.

We will track all of your activities online. We will close your accounts on social networks. You will not impose your Sharia in our democracies. We will not let your stupidity kill our liberties, and our freedom of expression.

We have warned you. Expect your destruction. We will track you everywhere on the planet. Nowhere will you be safe.

We are anonymous.
We are legion.
We do not forget.
We do not forgive.
Be afraid of us, Islamic Sate and Al Quaida. You will get our vengeance.

Eshte pune muti kur ne lufte do futen keto si puna e Anonymus. Amerika ka shume grupe famekeqe qe operojne underground qe nga white Supremacy, KKK, all kind of christian loonies grups, road fighters, bikers, lonely wolf motherfuckers e lloj lloj gupesh aktivistesh te te drejtave nga me te paimagjinueshme qe konsiderohen si pjese normale e jetes ne perendim dhe qe shpesh here veprojne ne kufirin e fundit te legalitetit. Tani, jepi nje aresye ketyre njerezve qe te organizohen nen nje flamur te vetem and you gonna see how they will rise hell to heaven. Qeveria amerikane vecanerisht ka goxha eksperience ne organizimin e tyre qe nga Lufta e pare boterore e deri ne Afganistan, sic mund ta kesh pare edhe ne shume filma artistike te Hollivudit. Pra modeli i superheroit te ri urban qe lufton per mbrojtjen e te drejtave dhe Lirise Perendimore kunder Sharias islamike eshte gati dhe vetem dy filma Hollivudi away.

problemi i vetem eshte se na u plak bruce willis. edhe stallone nuk osht me mire... per tmos fol per arnoldin.

nuk bohet lufta me botoxa, o PF!

Se ke mor vesh akoma ti se Kepten Emerika u zgju nga gjumi letargjik 50 vjecar?! 

Mund te jete dhe Kryetarke, mos harro. Ulkonja eshte me e poshter se ujku kur lufto per kalamajte dhe Uma eshte akoma e forte. Pa zone ne goje Anxhelinen smiley

Prit, prit se ketu do jemi.

Ti dorzohen vet thu ti? Na llive filmin!!!!

eh prralla halabakesh 

bote e cmendur 

http://www.boursorama.com/actualites/ukr...

A ma thote dot njeri se car feje kane ruset ne pergjithesi. Jo se ishte nje vizionar qe pranonte baste se nga kush "fe" do kryhej akti i ardhshem terrorist ne Europe.

Nuk po diksutohet qe ne Ukraine po behen genocid dhe vrasje dhe atje po vriten te krishtere me te krishtere.

Problemi kryesor qe ka Europa dhe Shqiperia eshte perhapja e vehabizmit dhe salafizmit ne rradhet e muslimaneve te lindur atje.

90% e britanikeve te fese muslimane e konsiderojne veten muslimane dhe jo angleze,dhe kjo eshte per te vene duart ne koke.Nderkohe qe 90% e kosovareve dhe shqiptareve te maqedonise,nga partite qe financohen nga sllavo-arabet si LISBA,VV dhe plehera te tjera, e konsiderojne muslimanizmin-shqiptarizem dhe kjo eshte per te vene duart ne koke.Katoliket nuk i konsiderojne shqiptare ca me pak ortodokset,harrojne qe po te mos ishin keto kategori do te ishin ne Turqi tani te shperngulur.

Mos zbukurimi i Prishtines dhe Prizrenit qe mesa di une bien ne Europe se disa krytare bashkish financohen dhe Flirtojne me hale parti si LISBA eshte shenje e keqe.

Problemi qe ka Europa ti i nderuar Lizander ,qe ti e di shume mire por sdo ta pranosh,eshte qe shumica e mulsmianeve qe kane lindur ne vendet e BE-se NUK DUAN TE INTEGROHEN POR DUAN TI IMPONOHEN EUROPES dhe do apo nuk do ti kjo eshte perplasje civilizimesh,sic ishte perpjasje ne Prishtine ky islamiku Ahmeti pastaj shkoi dhe me vrap e zbuluroi qytetin,duke harruar "kursimin" qe do te kishte bashkia nga mosndezja e disa dritave.

Situata ne vendet e BE-se eshte pak a shume sic ishte situata para Luftes Civile Amerikane,ku jugoret nuk donin te perqafonin rendin dhe te zhvilluaren ne Veri, por vazhdonin avazin e feudalizmit.
U gjend preteksti i skallaverise qe u be lufta dhe Jugu u integrua ne menyre shembullore.

Tani per tumorin islamik qe e ka zene Europen,ka disa metoda,ose te integrohen dhe te behen europiane ose do te gjendet ndonje pretekst si puna e kesaj maskare, qe halet islamike te pranojne te integrohen me dhune ose te ikin andej nga kane ardhur prinderit e tyre.

Dhe qe andej mund te ndihmojne edhe Palestinen Rusine,Iranin,Sirine,talebanet dhe ke tju doje qefi.

Ne Europe JO,se ka kulac por ka edhe kerbac.

Hajde shendet dhe thuaju atyre te VV te nderrojne rruge dhe te votojne ligjin qe ndalon kosovaret te shkojne e te luftojne ne Siri, se do te perfundojne si Ramiqi ne burg.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).