Lojtarët e FK Tirana duke u stërvitur në ambientet e "Kompleksit Dinamo" pranë Parkut të Liqenit. Vite të tëra pa investime dhe mirëmbajtje i kanë degraduar edhe këto terrene sportive të rralla në një qytet me shumë pak hapësira të lira.

22 Komente

Une jam investitor ne nje skeme qe do e marri ket fushen dhe do bej nje kompleks modern luksoz pallatesh

Nuk i lihet gjith ajo tok ekipit te sigurimit te urryer. Shpia e gjetheve nuk ka te drejte toke.

Si fillim nuk eshte KF Tirana. Se dyti, kam pershtypjen se eshte nen administrimin e Ministrise se Arsimit dhe Sportit. 

Te pjerdhça administrimin!

nji emer me vjen ne mend, aty ku bari eshte me jeshil se ne irlande (dhe ku jane mamat me seksi ne bote - po ket departament e mbulon xhibi), komuna e parisit! Pse nuk bojn stervitje atje kta? mesa kam marre vesh, fushat aty shtrihen sa t'i kap syni

Djemte kane nje fushe ku lozin. Po vajzat? Asgje. Vend taleban

Vajzat luajne me kula te shtepia. Kane barbie po kane dhe kenin per cdo kureshtje te moshes. 

Vajzat le te lujne doktorash.

Loooool e kisha harruar kte doktorash. I modh

E mo ju komentusi dhe kolepsi, mire, aman mos qani! Te jesh kaq i shemtuar sa ju nuk eshte fundi i botes. Ju kane tallur ne shkolle mo? Sa gjyna....shikoni te ardhmen tani! Dhe jo shume hamburger kur jeni kaq obese... 

Qe nje shaka mi audrey. Do hedhim nej rromuz. Ja e sheh ti me paragjykove si i shemtut dhe bol. Njesoj sikur te te paragjykoja une ty nga nofka e te thoja ke vene emrin e njeres si e cila su bere kurre pasi ke lindur e shemtut si dreq. Po une sdo e beja ate pasi do ishte ofendim personal smiley

Beje kokoleps, mos e rruj se është shkabi! smiley

Jo ballcekan se ne amerike na kane mesuar qe femrat ti trajtojme me respekt. 

Ne keto te dy fusha unkam qene drejtuesi teknik i ndertimit shtresor dhe drenimit te tyre.Te gjithe puntoret i kisha te burgosur, ndersa inxhinier zbatimi kisha nje te Burgosurin Mico Veshi, nje personalitet i mrekullushem.Kush eshte prej Durrsi , duhet ta kete degju.

Ju them se e gjith struktura ndertimore eshte marre prej ndertimit te  Uemblit, ne teresine e alternimit shtresave  toke, humus, gelqere, gips dhe sidomos drenimin.Para 6 vjetesh qe u hap diga e Liqenit, fushat te dyja u permbyten , por nuk mbajten pike uje, ne nje kohe qe      rruget mbeten disa dite pellgje.Gjynah qe ato fusha trajtohen ashtu.

ne fakirat e  tirones re na qajte syu me lujt pak te ky kompleks se na u q... nona me kallom te Qymyri "11 janarit" ose "Aneksi Dinamos"smiley 

@Audrey Hepburn,

Nuk e di per qytetet e tjera, por vajzat e ekipeve te Skenderbeut,sterviten tek pallati i Sportit dhe ato te atletikes tek stadiumi.

....dhe pas stervitjes hane kerrnacka dhe pijne birra korca per hidratim more tu mbyllte smiley

Ehhh sa fusha ka patur Tirona. Tani edhe ekipet profesionale vijne si pordha neper brek. 

Fusha ku po sterviten duket ne gjendje goxha te mire. Biles me e mire sesa ne stadiumet ku bejne ndeshjet zyrtare. Eshte ndertuar pa hile ne kohen e arte te PPSH-se. 

Me hile / pa hile, toka osht e jona

Ata te shkretet kane bere dhe emrat Jorgo e Eftiqie. Si s'ua kane dhene me pare?

shkabe ke humbur reflekset! me serioz se do te pushojme nga puna!smiley
i je pergjgjur te tema e gabuar..smiley

smiley S'te zgjon kafeja te keto mon sherite, belulo, por s'me degjojne keta te punes. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).