Nëntë të arrestuarit e operacionit “Xibraku” do të dalin për masë sigurie në gjykatë, ku ndaj tyre do të kërkohet "arrest me burg" për të paktën gjashtë vepra penale të ngritura nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. 

Më e rënda është ajo e “pjesëmarrjes në grup të struklturuar kriminal”, e ndjekur nga akuzat e tjera si “trafikim të narkotikëve të mbetur në tentativë”, “prodhim dhe fabrikim të lëndëve narkotike dhe psikotrope”, “prodhim, tregëtim dhe përdorim të paligjshëm të prekursorëve”, “mbajtjes, prodhimit dhe transportimit të substancave kimike” dhe “prodhim dhe armëmbajtje pa leje”. 

Me anë të një njoftimi zyrtar më në fund Prokuroria e Përgjitshhme jep një verision zyrtar mbi hetimet e zhvilluara gjatë kësaj kohe për grupin e trafikantëve që posedonte edhe një laborator të përpunimit të kokainës. 

Për prokurorinë, proçedimi penal është regjistruar një ditë pas dërgimit të një letërporosie nga Gjermania, përkatësisht më datë 18 dhjetor, ndërkohë që policia thotë me zëra jozyrtarë se informacioni është dërguar nga gjermanët një muaj më parë, pra në nëntor. 

Por gjykata, në rruge po zyrtare pohon se informacioni është përcejllë nga gjermanët as në dhjetor dhe as në nëntor, por në tetor 2014, çka do të thotë se nuk dihet ende se përse prokuroia i ka nisur hetimet dy muaj me vonesë. 

Në qëndrimin zyrtar, organi qendror i akuzës shprehet se, autoritetet gjermane kanë kërkuar të gjurmohet shtetasi Ilir Hyseni, i cili mbante kontakte me Kastriot Imerin, pronar i një servisi automjetesh në lagjen Kombinat. Nga hetimi i kryer përmes metodave speciale në këtë servis u gjet një automjet “Mercedes Benz” me ngjyrë gri, i cili rezultoi se do të modifikohej me qëllim trafikimin e një sasie lënde narkotike pas mbërritjes së korrierit. 

“Në këto kushte policia gjyqësore vazhdoi me vëzhgimin e lëvizjeve të Ilir Hysenit dhe Ermal Hoxhës, deri sa në datën 13 janar u zbulua se këta shtetas hynin në ish-magazinat e rezervave shtetërore në Xibrakë të Elbasanit. Në këto kushte vazhdoi vëzhgimi i këtyre ambienteve, nga ku rezultoi se përveç tyre atje hynin edhe Kelmend Dalipi, pronari i magazinës, Arjan Dalipi, Gentian Gjonaj dhe Sajmir Batku, i thirrur me nofkën “Kinezi”. Ndërkohë që dy shtetasit e huaj, Cesar Avila dhe Walter Moreno hynin në ambientin e sipërcituar të shoqëruar nga shtetasit Ermal Hoxha dhe Kelmend Dalipi”, vijon dokumenti zyrtar. 

Dy shtetasit kolumbianë, sipas sistemit TIMS, rezultojnë se kanë hyrë në Shqipëri më datë 8 nëntor 2014, nga pika e kalimit kufitar të Kakavijës, duke u deklaruar si turistë. 

Në dokumentin e prokurorisë saktësohet se më datë 13 janar Ermal Hoxha i mori ata nga magazina në Elbasan dhe i çoi në Tiranë, e po ashtu u interesua edhe për ardhjen e tyre në laborator sërish më 14 janar. 

Burimet sqarojnë se droga vinte nga Venezuela, ndërkohë që kontaktet e Hysenit kanë zbërthyer të gjithë rrjetin në Shqipëri. Por për një pjesëtar tjetër të grupit të hetimit, kokaina vinte nëpërmjet aksit Turqi-Bullgari-Maqdoni-Shqipëri, për të ndjekur më pas linjen Itali-Gjermani. 

Pjesëtarë të grupit të hetimit thanë se ka dyshime se grupi do ta trafikonte drogën nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Durrësit, nëpërmjet një kompanie tjetër që merrej me tregti mineralesh drejt Italisë. 

Të paktën kjo e dhënë del nga përgjimet ambientale të të dyshuarve, por ndërsa prokuroria deklaron në rrugë jozyrtare se droga ishte e tretur në rroba fëmijësh, burime të policisë thonë se kokaina ishte e tretur në lëkurë, ku nga tharja që i bënin dy kolumbianët ajo do të përpunohej dhe do të bëhej gati për tregun jashtë vendit. 

57 Komente

Bravo policia! 

Ishin habit policat para aksionit kozi , i kishin mbledh telefonat smiley

PO te lexosh "lapsin" keshtu do perfundosh, duke qeshur. 

Shyqyr qi doli mo nfund nji komunist me lek smiley

Bravo Rilindje, Policia e prokuroria jane vene ne Gare kush te luftoje e Para krimin e organizuar.

Kaq u paska dash,..... nje Kryeminister qe frymezon, .....dhe forcat e rendit tregojne profesionalizem e dedikim.

23 Qershori, me 1 milion shuplakat, duhet te kthehet ne feste kombetare e te perkujtohet si dita e rrezimit te Diktatures se Dyte.

Ta gezojme te gjithe si komb 23 Qershorin!

Tamom, 23 Qershori duhet te shpallet si "dita e bekimit te shqipetareve nga zoti". 

Mos u beni doreshtrenguar.....Jepjani popullit fukara ...nje dite pushimi me shume....e ceshte nje dite pushimi e meditimi kur te perkujtohet se cfare hoqi ai vend nga horrdhia e Cunit te Sheqeres, per 8 vjete te erret e te zymte si nata....

 ...Kush kishte Diktaturë Saliu smiley  Shumë e nxituar duket .Apo ke bo paralelizëm që rrëxuat Diktaturën më më më më ...( tmK.Devole ) të Xhelil Gjonit smiley

sali Qnef berisha  ishte Bajraktar ,  Aventurier e Intrigant , Mashtrus e Llapaqen me turma Kriminelësh e Injorantë mbrapa me mision , në atë kaos që Krijoi Vidh Grabit dhe PIRDH për të aromatizuar ambientin për nivele Gridash  , Mesilash  e  Jozefinash e kategorinë burrërrore të halimërve të Supës ! U Çfaq edhe si Vrasës dhe prit se nuk ka mbaruar si do përfundojë !

Malli sikur të kishte Diktaturë . Ja tha edhe Idajet Beqiraj në Vakti

Sali , shteti mbahet me shpatë e me kordhë , Jo me Llogje e me pordhë.

 

dhe forcat e rendit tregojne profesionalizem e dedikim.

....gradohet nje tjeter fundurine e komunizmit :

Zamir Shtylla, ish -prokurori me “dosje” emërohet numri dy i doganave  smiley

Po pse o Kapo vetem ju te mblidhni mbeturina Nanoiste tek Shqupi????? Pastroni morrat ne oden tuaj Kapo e kerkojini falje popullit per krimet, se populli eshte gjithmone zemergjere e as krahasohet me ju. Nga keni dale more Kapo, nga keni dale....Si ju perzgjodhi ai Xhelili kokerr me kokerr...dore moooti paska pas.

Gjej  më pikante Grande . Si ajo e qumshtit të dhive smiley Këto nuk kanë mo vlerë dhe nuk i "ndërsejnë " turmat e LefTKopesë ose sholokët antikomunistë të orëve të fundit .

O fo mileti me njerëz me "integritet" e me "dosje " I pamë që u propzun edhe për President dhe aty i ke prapë ke fevzi Uturaku duke bërë smileysmileysmiley

Shihe dhe njëherë i nderuar smiley

Vetem njoni i vje hakut Babasqapit, e njef me rronj e me dhemballe ca shpellari eshte.

Te hane mut lexusit e Lapsit, po As i pedja i Kapove as ai bullari Shkullak s'e bojne dot ate qe i ka bo Mero qerosi Sales.

 

“Ky njeri, që e ka në formimin e tij kulturor se lidhjet familjare janë gjithçka për të ecur përpara, i ka pas vënë objektiv vetes së tij të afrohej me familjen Hoxha përmes fëmijëve. I është ngjitur pas në fillim nuseve të djemve, është refuzuar dhe përbuzur prej tyre, derisa ia ka dalë që të gjejë një shteg tek një prej djemve në fund të viteve 70-të dhe fillim të viteve 80-të. Me shpresë se përmes djalit do arrinte tek babai, ai i shoqëronte ata në pushime verore dhe dimërore në Pogradec, në varkë, ku hipte me këmishë me mëngë të gjata dhe në oxhakun e shtëpisë dimërore, ku ishte i vetmi që mund të ulej këmbëkryq. Ky njeri pra, që harxhoi pjesën më vitale të jetës për t’iu lëpirë këtyre fëmijëve mediokër, me shpresë se ata do ta çonin përpara karrierën e tij, sot gjeti rastin të hakmerrej ndaj njërit prej dy djemve që nuk e qaste atëherë në oxhak. Është fjala për Ilir Hoxhën, babain e Ermal Hoxhës. Ky në të vërtetë, ndryshe nga vëllai i tij, nuk e ka afruar në atë kohë Sali Berishën dhe ka refuzuar jargavitjen e tij. Sot, meqë ky është një njeri në hall se i është kapur djali me drogë, Sali Berisha gjen rastin t’i kthejë reston për refuzimin që i ka bërë 40 vjet më parë, për t’iu ngjitur nga pas si vëllait tjetër, Sokolit. Pra, e vetmja vlerë që ka deklarata e sotme e Sali Berishës, është që 40 vjet më pas, ai vazhdon të ruajë miqësinë me njërin nga djemtë e Enver Hoxhës dhe t’i mbajë mëri djalit tjetër, i cili nuk e ka begenisur si servil të Enver Hoxhës.Kjo logjikë dominon gjithë deklaratën e tij për shtyp.. – shkruan Mero Baze.

Berisha ka qene mjek ne spitalin qeveritar te bllokut komunist, ka mbrojtur profesionin dhe veten duke krijuar raporte te mira familjare me njerezit e bllokut apo bllokqenet.

 Zgjuarsi eshte te respektosh armikun ne pushtet, nese nuk do qe armiku te te jape ndeshkimin ne mungese te respektit. Te gjithe e dime qe ne epoken komuniste duhet te respektoje me cdo kusht sistemin diktatorial per te mbrojtur punen, ndryshe merrje ndeshkimin e eger.

E lum Shqiperia per rilindesa mendjendritur si ju, qe edhe doni ta ktheni Shqiperine Kolumbi, edhe i kerkoni llogari Evropes qe perse nuk na pranon ne familjen evropiane. Dhejeni niper sterniper te mire te Byroisteve komuniste te Enver Hoxhes. Edhe shoku Adil Carcani, keshtu tha ne 1991: "Populli do te shkoje ne Evrope. Evropa le te na pranoje keshtu sic jemi, komuniste!"

Erdhi Papa shkrete para ca kohesh, i foli i shkreti...

Me ne fund Shqiperia ka nje Kryeminister Vizionar mbas territ institucional 8 vjecar te imponuar me zgjedhje te vjedhura e Aleanca imorale nga Rasputini i Shqiperise, mjeku i bllokqeneve. Mbas zhvillimeve te fundit positive te maxhorances i takon Shqupit te shkeputet nga e kaluara komuniste e krimit dhe nepotizmit. Hapi i pare i mirepritur eshte dorezimi Tek publiku i godines se Shqupit, akt grabitjeje diten me diell kur Shqiptaret luftojne dita dites me problemet e perditshme.

Cudi si funksiononte kjo rafineria, ne Elbasan ska drita

Burime te sigurta njoftojne se “Che Guevara-t” e droges se “Hakmarrjes per Drejtesi” erdhen ne Shqiperi me viza te marra ne Beograd, me nderhyrjen dhe kujdesin direkt te neo-bllokmenit, ministrit te jashtem Ditmir Bushati. Banda tjeter e Partise “Hakmarrja per Drejtesi”, me kryekumbar Edi Ramen, ka anetaret e vet edhe ne qeveri!!” shkruan Berisha.

Grande Kaka ! Si të ka shpëtuar kjo smiley Edhe Pampersit të ri të LefTGOPESË , R-edit , i paska shpëtuar fjalimi Historik i babit smiley

Kush i vje Hakës saliut .Mero ? Po të thoje për B.Manen ehhhh

 Po ku do t'ja dijë halja nga Pordhët . Atë e cilësoi me GISHT si Vrasës Izet Haxhija njeriu më i afërt i tij roja i tij , garancia e jetës së tij ef amiljes tij , tropojani i tij që "rrahu " e "vrau " dhe arkivolin e A,Hajdarit  për të dhe tha " Nuk e di ku bi Gërdeci " smiley . Atë e etiketoi Gjithë Shqiptia si Vrasës në 21 Janar dhe nxori Redrat e LefTKoepsë dhe thoshte

I vrau Edi rama !

..Mes transparencës për rolin e tij si ministër i Jashtëm dhe akuzës publike të ish-Kryeministrit Berisha, Ministria e Jashtme ka zgjedhur të heshtë, duke pohuar kështu atë që ka deklaruar dje Berisha se "Che Guevara-t”, kolumbianët në Xibrakë, erdhën nën kujdesin e neobllokmenit, Ditmir Bushati!

Bushati është trembur dje dhe nuk ka reaguar. Po çfarë e frikëson Bushatin? Natyrisht, që është informacioni që kundërshtari i tij politik ka në këtë rast dhe që e implikon atë publikisht në këtë mbërritje në Shqipëri të kolumbianëve të drogës.

Berisha flet nga informacione diplomatike. Në raste të tilla informacioni është pushtet. Bushati e di se me Berishën e ka të vështirë të luajë blofin dhe të bëjë deklarata mediatike për të kaluar radhën, sepse lëvizja e radhës e kundërshtarit të tij mund të jetë rrënuese për të. Ndaj Bushati ka vendosur dje të heshtë, duke besuar se kjo çështje mund të harrohet dhe të kalohet më mirë me heshtjen se sa me reagim zyrtar. smiley

Pse sthu o Xake, Ditmir Bushati aka Nesti Nase, po na zbarkoka Xhevdet Mustafat e rinj per te na marre Komandantin? Se si nje pjese e popullsise ende degjon e beson diarene gojore te Cunit te Sheqeres eshte ende e habitshme. Nuk besojn pulicine a prokurorine por besojne te rrjedhurin qe pretendon se ka dijeni per cdo gje. E thone ckeni me Saliun? 

Implikimi i emrit të ministrit të Jashtëm Bushati në lehtësitë për mbërritjen në Shqipëri të dy kolumbianëve të drogës përbën një skandal dhe implikon  direkt shtetin ne trafikun e droges  te karteleve notorius kolumbjane.smiley  

Drize, mos e hum shpresen. dro  i mushet menja plakut mere  me kap nai cop leter e laps me bo nai karikatur smiley

 

Po, Po deri sa e thote Mullah Omari i Shqupit, duhet besuar, them une. Cuni i Sheqeres nuk ka qene ndonjehere mashtrues e intrigant. Gjo e mire eshte gjithashtu qe njerezit e supozuar te minustrit arrestohen. Kemi shtet me ne fund Kapo dhe Kryeminister qe krijon kushte per te luftuar Krimin. Gezohu Kapo, ne burg sic thote Edhe Roni perfundoi nipcja. 

..nipcen te 7 penxheret e futi   gjermon agaji ..se te ishte per larot e sajmirit do kishte ca feren ne drejtim te pa ditun.prandaj ja mori celularet prokuroria para fillimit te aksionit larove te samirit smiley

Kapo, behuni njerez, gezoni fitoret e shtetit Shqiptar. Gjermoni nuk ka autoritet te arrestoje njeri ne Shqypni se jemi shtet sovran. Edhe ne Prokurori Shqiptar punojne e raportojne Tek Kryeministri i tyre i devotshem. Mos na thuj qe Prokurorine e drejton Shqupi e Jena me 2 shtete paralele.

Fale marredhenieve dypalshe te perforcuara nga karizma e Zotit Rama, Gjermania po bashkepunon me ngushte me Shqiperine. Merkel per fatin tone te madh ka gjetur Tek zoti Rama nje partner te besueshem. Do behet Shqiperia Kapo, pavaresisht marredhenieve qe ka Cuni i Sheqeres me Beogradin. E kuptoj qe te humasesh pushtetin eshte e dhimbshme por ka ardhur koha qe Edhe ti ta kapercesh dhimbje ne 23 Qershorit e te gezohesh ne ato pak raste kur eshte per tu gezuar. 

Një nga pistat qe po heton prokuroria por qe e ka ndjekur edhe Interpoli e Europoli janë edhe lidhjet historike me vendet e grupet marksiste-leniniste  qe familja Hoxha ka pasur e ka me vendet Komuniste si Kuba dhe grupet militare marksiste-leniniste  si FARK e Kolumbisë  e njohur për prodhimin  dhe trafikimin ndërkombëtarë  te drogës. Nga interpoli është i njohur rruga e trafikut nga FARK-u ne kobe dhe shpërndarjen   pastaj ne vende te tjera  duke shfrytëzuar lidhjet politike e ideologjike me organizata e grupe te armatosura ML ne te gjithë botën.

Familja e diktatorit Hoxha përfshi edhe te arrestuarin kryesor te grupit Ermal Hoxha kane jetuar për një kohe te gjate ne Kubë pas rënies se regjimit diktatorial komunist ne vitin 1992 . Atyre ju ofrua strehim nga regjimi komunist  i Fidel Kastros fale lidhjeve te vjetar qe kishin dy regjimet dhe dy diktatorët shqiptar e kuban.Ka te dhëna te mjaftueshme qe kjo linjë e trafikut te ketë nisur qe ne vitet e diktaturës  ku ishte përfshire vete shteti komunist shqiptar, veçanërisht Sigurimi i Shtetit  për  te vazhduar pas rënies se saje ne linja private por duke  ruajtur lidhjet e vjetra politike e ideologjike dhe veçanërisht te njëjtit  njerëz e familje. 

Kapo, e kum thon i pari, para Komandantit tat, se linja e heroines ka ekzistu nga Maqedonia e Turqia qe ne kohe te Merhumit, bashke me botimet marksiste leniniste. Ene Ali Akxhaja i Papes me heroin u merrte e marksizmen e kish per cudi per zemer.

Nipcja do paguaj mekatet e te pareve, cudi pse edhe Avokati e linte menjane kontrabanden gjate Komunizmes, e u merrte me kontrabanden e Dahonit te Dulles, tek Flora, kohe kur Cuni i Kicos nuk ish ngjizur akoma e nuk shihte gjo. Nipcja mund te haje 15 vjet burg, po kokat e verteta do zgjedhin kush do haje koqen e plumbit...keto dite....bastet jane per ndonje ndertues....Si thote Yankee Kapo, the Heads must roll on....

Kapo, mqafsh, ma qit ate resmen e Sarajeve te Komandantit me ashensor 3 katsh ne Vicidol, ma qit merakun ta shof i her sa posht ka ra Cuni i Sheqeres finaciarisht ne koh te shokut Rama.

 

Po ça gezimi keni ore njerez, veç habere u kapen ata e u kapen keta ...me doge!?Ore a e merrni vesh se ketu ( pergjithesisht ne lindjn ish socialiste, por ketu eshte me zi akoma) njerezit nuk kane me se jetojne ? Ore  nuk po ka me shtrese te mesme e merrni vesh kete shqipen time, apo une duhet te korigjoj gjuhen?Ka nje pakice shume te pasur dhe nga te mjere deri ne rrugen per ne kete kategori.Cili front pune eshte dhe nuk vajten njerzit, rinia jone ? Asnje per be ! I vetemi front eshte  ...droga !Ore ketu  nuk ka krize ketu ka KUJE!

Lufte policia, per zbatimin e ligjeve, si me  ata qe çoku kane vjedhur korent dhe me ...me  te shumtet .... qe nuk kane kacidhen, per ta paguar, " te shuarin korent "!Ben detyren per te zbatuar ligjin por veprimtari prodhuese nuk ka nekete mes.Prioritet udhet  thosh Salihu per  tete vite sira."Prioritet rrugen e Arberit" thote Rama ne dy vjet ! More ditezeste e ketij vendo fatzi , ku eshte prioritet propdhimi, punesimi, nxjerrja e vendit nga KUJA ? Ne syte qe ti pellcasin gjith kesaj Klase Politike bastarde, kusare  dhe teresisht e paafte, per te marre vesh se prioriotet i duhet dhene prodhimit te mirave materiale, bujqesise, perpunimit te ushqimeve.Klase politike e specializuar te vjedhe  çdo gje sa dhe rrazhdat ja moren pasurise popullit .tani  vine rreth dhe tundin ....ato .Populli ndjek haberet qe japin maskarenjet opinioniste qe e tevaturisen nje koce te Gjimnazit  Petro Nini per vidoin e atyre tre kater djemurive  pa men ne koke! Njezet here e kerryen ne televizionet  te mjeren vajze sikur  pati bere hatane naten e zeze te saja, nga ato palo punet, qe keta te peshtire e pa piken e moralin prinderor e njerezori,ibejne diten per diell.E torren dhe e  sterholluan  te beren  duke dhene pamjet   filmike sikur te  ketyr analisteve te tipit te atij Bledit, Lubonjes, te tjere , jane modeli i modeleve  dhe çeshte mor se ajo vajza u shtiu nerin ne fund te kembeve .Keta rrezile  qe nuk vene gishtin ne plaget por me thonjte e tyre te paprera  "punojne " te hapin plage te tjera popullit dhe te mos i lene me piken e cuipes publike.Me kete grupin e  ri te tregetareve te droges vendi do ti shtyje dhe nja  gjashte muaj si programe televizive ..."zhvillimore "! Do japim dhje ketu goxha opinione "te shendosha " se si  mund t`i  behet mullar akoma vendit 

 

E  keqja me e madh eshte se shumica jane ne denim te kesaj ngjarje qe populli perjeton , dmth u duket normale kjo situate per t'a larguar zemerimin e nje qytetari te rrjepur nga cdo drejtim pa asnje te drejte ne vendin e tij

vrasjet do vazhdojne

“Kokaina”, avokati i nipit të Hoxhës: Ermali është pa shtëpi dhe pa punë, i shoqëroi kolumbianët si taksist.

Në një prononcim për mediat pas seancës, avokati i Ermal Hoxhës, Asad Hadëraj, ka pranuar se klienti i tij i ka shoqëruar kolumbianët në Xibrakë, duke u paguar prej tyre si taksist. Sipas avokatit Hadëraj, lajmet se nipi i Enver Hoxhës lëviz me Ferrari nuk janë të vërteta, pasi ai jeton në kushte të vështira ekonomike, në shtëpi me qira dhe i pa punë.

Urgjentisht ministri Veliaj, ta vendose tek familjet ne nevoje!

O pika zeze!!!

me not shkoi gjer ne kolumbi

Grande Kaka...

Se Diktatura zotrie " godet perseri ..smiley

1.- Ramizi nuk e di pse zgjodhi saliun ..thote Gjinushi ...po ai ndryshe nga Ramizi qe di te luaje me balona , Saliu nuk di te luaje.

sa here qe fryn era ai lidh perin qe era ja ..keput .

2.- Deri tek Guret dhe shkopi quhet Demokraci .Kur ka Plumba quhet Diktature ...

Cfare ndodh keshtu Njente Kapo smiley Po Ju heqin guret e "themelit " te Dhejtorit heroik nga kane dale gjithe keta antikomuniste te oreve te Mesit dhjes te oreve te Vona si redi !

Dhe thuaj LefTKopese hidh pampersa cilesore dhe te mbyllur .Jo si ky Redi nje copet dhe te hapur dhe pa shtrydhur smiley

Si perfundim, s'paskan bo gjo, çdo gje paska ngelur ne tentativ. 

..vetem me levizjene dhjetorit mos e kruj ziko. sepse themelet e dhjetorit historik i hodhen studentet qe shendruan ne realitet endrat e shekullore te shqiptareve per liri demokraci dhe prosperitet kombetar.Xhelil gjoni me shoke jane disa fundurina qe i shpetuan zemerimit dhe ndeshkimit te popullit ne saje te zemergjeresise te Neritanit.

Vetem ne dy dekada shqiperia hyri ne NATO,shqiptaret levizin te lire ne europe dhe tash jane gati te behen pjese e familjes europjane ku germoni na mbron edhe nga fundurinat e diktatures dhe pjellet e tyne.Edhe ti ene une fale asaj levizje jena ketu ku jena sepse ndryshe do ishim atje ku stregohet smiley 

 

Po mire mre . Xhelili hyri per 13 vjet ne T.Varshaves , ty tu deshen 20 vjet per ne Natje . Ku osht suksesi ketu ? Xhelili hyri per 10 vjet ne KNERti akoma nuk ke hy ne BE ...Ku e ke suksesin ketu ?  Na per Themelet e dhjetorit po flasim ...

Xhelili thote memzi hudhem ca beton e te mos lujne ..Ti cfare ke hudh ?

Xhelili thote ..." Lini prallat me "zemerim " lefTGOPESH e LefTKopesh . Kunder kujt do te ishin ? Skeneri i VE Vulen !

Dhe me thone te drejten po te mos kishin dash Xhelilsit ose po te ikshin sipas parimit LefTKopejan " Dy dur per nje Kok " Na te dy nuk do ishim fare ketu. Kushedi kush do merrte pare ne emer te " Te Reneve per Demokraci " smiley

Une jom i bindur qe nuk e kam Honger prej Gjembave te shokeve e sholoqeve antikomunist se nuk ja kisha me Hile as Xhelilsve bile as Saliut smiley  .

Per ty nuk mor persiper . Po menyra se si i tall keta te oreve te mesit dhe dhjes te oreve te Fundit si shoke antikomuniste me shembuj e referenca  , me le te kuptoj se edhe ti nuk ja ke pas me hile Venit .

Po pak ballist je bere tani smiley Ate qe e ke  mbaje smiley

Tani e pashe qe paske bo nji Tallje edhe nderkombetare me ML  me shoket e shoqet antikomuniste  Osht doz e madhe Grande ...Nuk e majne smiley  Me mire me keto te thonmet  e "na kem feisin e Bukit or tie "

Po po, te gjithe keto qe meren me droge te njejten gje thone, qe jetojne ne shpi me qera.

...mire leke me thase  nga droga por leket e fukarajit nga tenderat e qeverise perse i donin valle ?Zbulohen të tjera fakte tronditëse të kartelit të drogës në laboratorin e kokainës në Xibrakë të Elbasanit. Dy vëllezërit Dalipi nga Elbasani kanë marrë pjesë në ndërtimin e stadiumit “Elbasan Arena” të këtij qyteti. smiley

Qeveria Berisha nuk ka qene perfekte por pinjolli i kuq i zagareve te komunizmit Shoku Rama, eshte katastrofa me e madhe qe i ka rene Shqiperise pikerisht ne caste shume vendimtare kur diskutohet hyrja ne BE dhe kur perballemi me kriza globale teper te rrezikshme. Ky injorant do ti shkaterroje endrrat dheaspiratat tona.

Nuk e di une, por  kriminelet e Lazaratit dhe niperit e Enver Hoxhes kane bere jete luksoze me Berishen (mbase ngaqe Berisha eshte rritur me prinderit e tyre, sic pame ne foto me varka e me vatra), por me Ramen u plasen ne burg. 

o ne picke te merimanges,o Redo  m qite mollin e  krytarit  frontit. T rreshkasin ato fjali shabllon, hallall rrogen.

Nuk eshte lajm ky -`ngrihen 6 akuza per te arrestuarit` !!! Kjo eshte e perditshme ne Shqiperi! Lajmi i radhes ! Neser do te ngrihen akuza per 6 te tjere. Drogen e perditshme falna sot o zot, eshte endra e cdo shqiptari i pa pune dhe i korruptuar ! Mundesi tjeter ska!

kur diskutohet hyrja ne BE dhe kur perballemi me kriza globale teper te rrezikshme

Shpjegim i situates si i Nafies -`Flota e 6 imperialisteve amerikane ne Gjirin Persik`

Qafsha Ijen, ky Red Kuqalashi eshte Fahri Balliu. Ma nxorri mallin e informacionit politik me pjese nga gazeta Bashkimi e Zeri popullit. Shqupi eshte pushtu nga islamiko komunistet, sepse jan minorance. Veq Cuni Sheqeres si profet i mban bashke keta se kur te na lere ai do shohim gallate kur te behen kAshte e koqe.

BE do Saliun ne burg.....Saliu thote qe dun Liken ne burg...po bojne e ka kush e ka.....Si thote gogla....Berisha nuk ka qen perfekt....nje moot mootiii ka qen ....e denofte zoti per cfare i ka Bo atij poplli.

Doli ene Keno e tregon si harxhonte 3 ore me Xhelilin Cuni Sheqeres...as Ramizi nuk u ndynte me Saline...Keno tregonte se Ramizit ja urdheruan Cunin e Sheqeres nga lart...lexoni Shqiptare...u urdhenu nga Beogradi....dhe e shijuam.

Të dhëna të reja nga hetimet dëshmojnë se banda shqiptaro-kolumbiane e kokainës është banda e "Partisë Siçiliste" apo "Hakmarrja për Drejtësi"..shkruan komandanti.

Kështu, nga hetimet rezulton se:
- Rojen dhe sigurimin e impiantit të kokainës e bënte daja i Leart dhe Orik Shytit, i vëllai i Luan Bobratit, pikërisht Famedini (të cilin e thërrasin Buçi), i cili nuk është arrestuar nga policia.
- Sajmir Batku është kushëriri i parë i Kreshnik Spahiut të "Hakmarrjes për Drejtësi", i akuzuar për një seri vrasjesh.
- Nënkryetari i grupit, Gentjan Gjonaj, që lidhet direkt me Klement Kolanecin, është djali i dajës së Orik Shytit, ka miqësi të ngushtë me Olsi Ramën. Gentjani është ndërtues në "Elbasan Arena" dhe duket ndau paratë me Ramat (Edvinin, Olsin?).
- Kushërira e parë e Gentjan Gjonajt, Ina, ndrikullë e "Hakmarrjes për Drejtësi", ishte koordinatore personale e Edi Ramës në Vlorë dhe pas zgjedhjeve Rama e emëroi drejtoreshë të Hipotekës (ne denoncuam në Parlament këtë akt të papërgjegjshëm). Sot Ina është drejtoreshë e INUK, pasi "Hakmarrja për Drejtësi" zgjidhi problemet e pronave në Vlorë.
- Banda e kokainës është banda e Partisë Siçiliste sepse dy Dalipët e bandës janë kushërinj të parë të zëvendësministrit dhe ish-deputetit siçilist Dalipi, fitues tenderash në "Elbasan Arena".
- Dy Dalipët janë miq për kokë të dy anëtarëve të tjerë të bandës "Hakmarrja për Drejtësi" Dabullët, djemtë e deputetes siçiliste Arta Dade, të cilët në rast se ju kujtohet nisën kohë më parë arkën me mineral me postë në adresë të Orik Shytit.
- Dabullët kanë në rrethin e tyre më të ngushtë Gregor Ramën. Në Parlament dhe në FB kam denoncuar lidhjet e Gregut me Dabullët si në rastin e kompanisë së lojërave të fatit "Eurofil" të kësaj bande ashtu dhe në rastin revoles në ballin e Muhos (drejtorit të Përgjithshëm të Hipotekës) për Hotel “Vollgën” në Durrës.
Vetë Gregu, më shkruajnë se, para 8 ditësh ka drekuar në Elbasan me Kelment Dalipin.
Banda është e partisë sepse kolumbinot smileye saj kanë ardhur në Shqipëri me viza të nxjerra direkt me urdhër të neobllokmenit Ditzi Bushatit, pra si të thuash me rrugë diplomatike.

Une s'jam i paanshem, jam me bindje te djathta. Nuk e kam fshehur e as qe do e fsheh kurre. Problemi eshte tek ndonjeri ketu, qe hidhet sa me nje dege ne tjetren.

Pse beni si te habitur kur e dini shume mire se Qeveria me ne krye KryeRilindasin jane koke e kembe te lidhur me boten e krimit dhe te droges? 

PD tani eshte ne opozite. Ceshtja eshte se sllogani i Rilindjes sic kam thene ne fillim eshte thjesht maska e lyer me boje te bukur, ne te vertete eshte Rilindje e krimit te organizuar.

Qe kur qenka bere bindje e djathte te qenit komunist i berishes?

Ilir Hyseni i drogës: Nëse flas duhet të arrestoni edhe 120 të tjerë!"

Fill pas kësaj deklarate, ai ka vijuar se në këto kushte që ndodhet tani nuk ishte i gatshëm të fliste, ndërkohë që do e rishikonte ofertën e prokurorisë në një moment të dytë. Ilir Hyseni, babai i tre fëmijëve, me gjendje civile i divorcuar, ka dalë dje për herë të parë para Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku është njohur me masën e sigurisë “Arrest me burg

Ato 120 te tjere, jane brenda llojit ne PS. 

@grava - duke qene se je i majte (pershtypja nga opinionet ne blog) a mendon se kjo qeveri po drejton si duhet? Jo per gje, por personalisht nuk kam takuar asnje person ne rrethin tim te punes (qe mendoj eshte relativisht i gjere) qe gjate qeverisjes rilindase te jete i kenaqur nga ecuria e biznesit dhe te jete duke fituar lek...ne cdo debat apo bisede, konkluzioni perfundimtare eshte qe gjate kesaj kohe po bejne leke vetem ata qe meren me gjera ilegale...sic e ke thene edhe vete me lart, eshte goditur klasa e mesme me tendence varferimin, dhe te pasurit po pasurohen me aktivitete jashte-ligjore. Ne kete kendveshtrim, nese do gjykoje objektivisht, a nuk mendon se ka ardhur koha qe brenda te majtes te artikulohen disa mendime te cilat me se paku te reflektojne interesin e popullit dhe te votuesit te majte? Apo duhet te vazhdojme per inat te vjehrres, ska rendesi ne cilen vrime ma fut mullixhiu...dhe sa thelle???

 

@tironci lebetit - plako, ti paske informacion sikur qeke ne tavoline me kta tipat qe jan kap...se ketu po flitet qe Ermali e ka honger ne te njejten forme sic hiqte gjyshi i tij nje here e nje kohe robt prej rruzullit te njerezimit...do e hate njoni se ishte trash shume, ene e hongri Ermali...megjithate ska gjo, se burgu per burra eshte!!

Nuk ka dyshim se handikapate mendor si Ky me ca the e kategoria e tyre do jene sundues ne kete Blog .

 Grande kaka -Njente Kapo po ma  Fshijne e do me  bejne te persekutuar .Te dhjefsha fshesen . Ta kuptosh perse po te jap vetem nje paragraf te ketij daulles Bosh me Ca the .

Jo per gje, por personalisht nuk kam takuar asnje person ne rrethin tim te punes (qe mendoj eshte relativisht i gjere) smileyqe gjate qeverisjes rilindase te jete i kenaqur nga ecuria e biznesit dhe te jete duke fituar lek...ne cdo debat apo bisede..

Pa dashje ky llomotites ka harrue or tie ta Krahasoj me Kohen e Arte te Berishes or tie kur fitoje pare me Hejbe ..... Njishtaz

te jete duke fituar lek...qe padashje ka harruarr ti shtoje nga Hajduterite e abuzimet e Kohes se Berishes ...Dyshtaz.

Askujt nuk duhet ti rendet  pse fshihet sepse e njohin Gjemb - Xhibolen  , po Injorance te tille qe ushqen keta Bole per paragrafe idiotesh qe shqetesohen per Bixnesin ..dhe Ermali e hongri si ua fuste Gjyshi te tjerevesmiley ... jane Perla per bLoqe handikapatesh mendore .

Perseris se Njete Kapo eshte Thesar qe u rrit adrenalinen ketyre * Oleve te lloit Red apo Ca the .

Fshesen aga smiley

 

Dulla merrej me kuntrabande dahoni.Diqani Flora nga i cili ai bente trimerite imagjinare , ishte prone e Ibrahim Bicakut te cilin e futi ne burg pas clirimit dhe i mbylli ditet si fshesaxhi ne komunalen e elbasanit.

Idriz...ngado qe te kthehesh mut ngelesh....ndaj se kam ndermend me te shkel se vetem ere do te vij

Nuk thosh gjo jo .Ke zene kore tani smiley Edhe po te shkele duhet te te shtypesh fort e jalla te te dal gjo .Hec kur je i fresket smiley

Ne fakt per mendime te palidhura te handikapateve mendore po shkruja ku zotrote ke nje peshe jo te vogel smiley

Artikulohu i her te shofim smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).