Lutz Bachmann, si nje radikal i djathte ndoshta duhej te kishte bere pakez me shume kujdes per ta distancuar veten nga nje personazh famekeq i historise se Gjermanise dhe botes. Por jo, ne Facebook-un e tij, tabloidi Bild ka zbuluar nje "selfie" ku Bachmann pozon si Hitleri, i kompletuar me mustaqet dhe floket e lepira. Pas printimit te fotos ne Bild, Lutz Bachman ka thirrur nje konference shtypi gjate se ciles ka komunikuar terheqjen nga drejtimi i levizjes, por pa permendur fotografine. Ne faqen e tij personale ne Facebook jane zbuluar edhe te tjera permbajtje raciste, si nje foto e nje anetari te Ku Klus Klanit me nenshkrimin, "Tre K ne dite, i mbajne minoritetet larg."

45 Komente

pervecse postoi  hitler-selfien ne fb,ky, i kishte vene edhe diciture poshte: ''er ist wieder da''. dmth:  hi is back, shqip:  ai u rikthye/ ai eshte perseri..

hmm, si e dyshimte me duket kjo. pse do ta bente nje gje te tille duke i ditur shume mire pasojat? 

bring out the gimp...

the gimp is sleeping....

dihej ky muhabet - ca ben inteligjencia gjermone, casaubon? ka naj sy per Qabe? oooops? smiley  

apo kto pun ne dore te azemit dhe arturos mbesin gjithnji kshu, by default?

Çimo, "die Mutti" i bon punet pa zhurm hic, vec kur i shef qe shkojn fjoll, kta qyrrashet vec lehin ene n´fund fare kafshojn bishtin e vet

Ku osht Arti thuaj...... U ngrit PEGIDA tha....... edhe ajo si u ngrit ashtu edhe u ul.

E kupto ti tashina? Kta kan me ndryshu "die politische Landschaft in Deutschland"

Do bonin reformen agrare te tokat e dynjos kta medemek. Po harrun kta qi ai Shtrausi i famshem qe kishte per t´nxjerr m´selamet shqiptaret me gjith Albanien kishte thon nji llaf t´modh qi e mbajn rreze veshit t´gjith gjermont: „Rechts von der CSU darf es keine demokratisch legitimierte Partei geben!"

ene ai i dite me t´vertet nja dy gjona smiley

Ene kur i tha kto llafe, kta qi dun me dal mo djathtas se duhet, kto ishin tu fshi qyrrat me nji dor ene me doren tjeter nderonin me grusht komandantin e cetes.

 

i riu apo i vjetri? se Plaku, thojshin mileti dikur, se hiqte naiher Kryqin e SS nga xhaketa kur u fuste n Senat t bayernit.  me dal me Djathtas se CSU esht dicka qe as "Muttii" Fizikante si shkonte neper men, ket lloj Pozicioni se zbuloi dot as "adi"...lene mo kta leprat e Pegides qe me shum Gjasa jan prej "Verfassungsschutz".

i riu apo i vjetri?

S´e di un moooo, un per veten time nji Franz Josef Strauss njof, te tjeret kon kalu "tausend kilometer am Arsch vorbei" smiley

Ja moren dhe kalane nga brenda Pegides.... smiley

Nejse nuk u ngrit Pegida por Gjermanet....O Kaso,bie nje Pegida ngrihen 2-3, problemi aty eshte dhe e kan kthy ne piniata tani....Demostratat vazhdojne

Kjo puna e FB eshte bo gjo e modhe mer jau. Nji prosti ktu ke lagja jone e kishin heq nga puna se i kishin pa nje foto nudo ne FB. Qe kur me thirren ne zyren e HR e pata nje parandjenje, tha e shkreta sidomos kur pashe qe ne mur kishin varur nje parrulle te re "Te ndajme shapin nga sheqeri"

Eh liria e fjales, tha. 

sa her  duhet nai Teme me terheheq gjith popullin per hune, ktu n Gjermani kapen me t hujt e sidomos me Islamin. te kjo tem  edhe Morracaket dhe Parazitet Gjerman kan dike perfund e ndjejn veten superior, pijn 2 Birra Aldi dhe enderrojn akoma "Deutschland über alles", ne te njejten koh jan kta "kokzinjt" qe punojn si klysha K..tu mbledh Plehrat e ktyre Plehrave.

Shume e vertete. Vetem Islami do ta shpetoje Gjermanine. Shif si punojne njerezit ne Afghanistan dha Arabi Saudite. Si gjermon mer, si gjermon.

E ma men kur thojshin: "Ai? Ai o benc o burr!!!" smiley 

PF,Kot fare ky Koment, vetem sa harxhove Oksigjen

Shenoje dhe ket. Une skam me vend ne hard disk. Thash se nji terabajt do mjaftote. Sbohet llaf.

duhen shenu Cimo se pastaj dalin ata te Mjaftit e thone keni mbajt kaq premtime e nuk keni mbajt aq. 

Jo mor zoteri, jo...cdo gje do numerohet!

Po mir mer Roni, po edhe renia e cmimit te fucis se naftes ne dynjollik, merita e Rilindjes qeka?

Meqe ra llafi dhe grafiku qe thua tine:

Ne tete vjet qeverisje te djathte (Fajin e ka Saliu!) cmimi i naftes ne Gjermani ka qene 1,43 € = 200 LEK

1,06 € = 148,4 LEK sot cmimi i naftes ne Gjermani, Roni, gjithmone nen drejtimin e Edi Rames!

Faleminderit Rilindje, ja edhe nje premtim tjeter i mbajtur! smiley

smiley

E pse jo? MJAFT-i ta shenoi ne listen e Gjermanise.

Besjan Pesha i drejtohet KM:

E para njerezit e blejne naften ne pika karburanti jo te faqja jote e FB, ndaj e dine qe nuk eshte cmimi 160.
E dyta ulja nuk ndodhi si rrjedhoje e nderhyrjes se qeverise. Nderhyrja e qeverise me rritjen e taksave frenoi uljen. Sot do e kishim te pakten 12 leke me lire nese do na kishe degjuar e sdo e kishe perfshire ne paketen fiskale.
E treta mos na trajto si idiota. Ki me shume respekt per ata qe te dhane te drejten te drejtosh kete vend. Mbaj shenim dhe ul taksat qe te bjere cmimi.

Faleminderit Rilindje, ja edhe nje premtim tjeter i mbajtur!

Ja nje njeri me vizione te qarta! 

jepi pergjigje shtriganit Casaubon!

 

pergjigje shtriganit!!!

Po pse mer budallenj ishim ne ta ulshim? Po tu ngrite periher cmimi fucise masanej, ca te bojshim ne? 

Per kuriozitet, meqe e di qe niqet i ke gati, cilet do jene te ardhshmit? 

O Kazono o mosmirenjohes patetik! Po car do mo shume ti mer DERR? 

E pra gjonat jone ashiqare fare. M'kohe t'Sales "ngelem" te dytet mas Gjermanise. Noshti m'kohe t'Rames (qe morte nga ditet e ktyne ishallah) ja futem ene Gjermanise per cmim nafte. Si nuk u ngopet i here ju pjatalarsit mer jahu?

po aty pra mo osht e gjith puna, pse t´njelim gjithmon t´dytet?

a s´munet psh Rama me e mor kthesen nga korsia e mrenshme e pistes me e nxjerr ene ne njiher koken t´paret?

ket e menoj tere diten kur laj pajatat

smiley

A ty te rafte pri duresh kanistra me pajata te sapo  lame, qe s'kupto? 

Po vete me pra e sulle cmimin e naftes m'Gjermani 148 lek/l. Ne ja kena fut pra ene Gjermanise se e kena mo shume.

Po car rri merem me ty una. Ti mer vlla rro me i ven te islamizume ku ene vete Merkeli noten para se me flejte ve i mjeker si xhihadiste. Jo po guxoni ene te shani kelyshet e Hitlerit ju atje. Ikni ore fundamentalistat e dërrit!

Po rezervat perse nuk i fut? Per popullin jane dhe ato. 22!!!

U mpim, nuk gzohena dot mo. Duhet naj jav pa suksese, e kom me ter men, me e ul i cik benchmarkun.

nji jav abstinenc "per te njoh vetveten".

Jemi bere sukseso-dipendente!!!! Fjolle do ta kemi 8 vitet e para, la' e me la' dmth, se pune per te bo ka plot, mistreci Beratit do mori bashkine e Tiranes etj etj etj...me vone pastaj nuk e di, po nuk besoj qe "crash" te jete i forte; gradual, gjate 24 viteve te metejshem.

piksepari do kthejme VICTimzation ne VICTory.

E ci dun ambulancat? Per ti bo xhiro kufomave?

U kapen shoket kosmopolite tek nje personazh i kesaj levizjeje qe paska bere nje selfie ne FB.

Nuk shikojne Hitlerat islamike qe i kane me tonelata neper rruget e tyre.

Nuk mbulohet dielli me shoshe ore shoke kosmopolita.

Shkoni dilni pak nga dera e zyres dhe ta shihni se ne cfare derexhe e keni kthyer Europen.

E keni bere Londostan,Amsterstan,Paristan,Berlinstan apo Romastan.

Ju eshte futur virusi dhe vetem sic u be di-nazifikimi i Gjermanise, vetem me ate menyre mund te hiqet.

Ne te kundert,degjoni edhe per nja 10-15 vjet valset e Shrausit,Bethovenin,Bahun e te tjere se me pas vetem muzike arabe do te degjoni se keto do te jene te ndaluara me fatwa.

Ti po sugjeron te behet ajo qe vetem nje diktature si ajo komunistja mund ta beje.

Diznazifikimi i Gjermanise Perendimore nuk u be fare me diktature komuniste.

Ate e bene me te njejten metode si tani, duke denuar vetem fajtoret e duke respektuar te drejtat e njeriut. Me keto te drejta, s'bejne dot me shume se kaq. Keta islamiket do te vazhdojne ta ndotin qyteterimin qe njihje prej tyre. Eshte vone e nuk kane c'bejne me tashme, pervecse te ulin koken e te pranojne realitetin e ri.

Jo ata perdoren edhe metoda te tjera,psh denoncimin e nazizmit,largimin e nazisteve nga puna dhe postet politike,distancimin nga cdo gje naziste qe mund te shfaqej etj etj.

Ka metoda ka,por a jane te gatshem shoket kosmopolite enderrimtare te bejne nje hap te tille?

Psh Anglia fare mire mund ta filloje nga unifikimi i sistemit te drejtesise,dmth si anglezet si muslimanet te gjykohen sipas te njejtit ligj.

Se nese nuk e di ne Angli ata kane gjykatat e tyre per ceshtje civile ku aplikohet ligji i Sheriatit nderkohe qe vendasit kane gjykata te tjera.

Po vetem ata qe ishin te angazhuar, se naziste ishin gjithe gjermanet pa perjashtim. Edhe tani, myslimane jane te gjithe, por s'jane te gjithe te angazhuar. Nuk ka asnje metode demokratike per t'i hequr dikujt fene dhe zakonet e per te pastruar rruget nga pamja e tyre. As edhe nje per be. Mendohu sa te duash.

Kjo organizata PEGIDA, donte te organizonte dhe nje demostrate paqesore ketu ne Antwerpen, mirpo -per çudi- kryetari i bashkise se Antwerpenit (i djathte) nuk iu dha leje me pretekstin se mund te perplaseshin te majtet me Pegidasit, dhe mund te dilte situata jashte kontrrollit. 

guxim kan pas, me gjith ato cifut qe ka antwerpeni...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).