Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

 

Majtas gjimnazi "Partizani", djathtas gjimnazi "Qemal Stafa"

59 Komente

skemi frike nga bora, skemi frike nga shiu,
jemi race e forte, race arixhiu!

 

 

 ej, ne Tirane kjo?!   -po andej nga malesite e Jugut dhe Veriut, gjalle jane mo??

 

 

e kom shpin tek bregu i lumit,

kur me teket ja fus gjumit.

E kom dallapin me pasqyre,

Me knoqet vetja tu u kqyr.

Jo po Aldo tek Aldo morning show  smiley    ne tvKlan po thoshte qe JO neper shkolla NUK shkohet me batanije , dhe ishte fjala nga gazetaret e tij se femijet neper fshatra po vuanin kete gjendje me batanije me vete...............bile bile nuk e pranoi ZOGUN e tirones KUR THA se prindet po paguajne ngrohjen !!!!!

Eh more Aldo na dole dhe ti mo rrenc !

Nejse, per temen , eshte turp me be shaka me fatkeqsine e ketyre femijeve , qe i deshtoi shteti shqiptar 

TURP TURP TURP TURP

ikni vrisni veten mos dilni me neper facebook a konferenca

legena smiley

Po prandaj po ndermeret edhe reforma e pushtetit lokal, qe te marrin fund edhe keto vuajtje te femijeve ne cerdhe e shkolla.

Nuk kane sistem ngrohje keta? Lol. Mire qe paskan share jorganet njeri me tjeterin. 

Mire qe paskan share jorganet njeri me tjeterin. smiley

 

 

Sesi ka hy ajo fjale ne English aty, vec nje zot e di. Lol

keta femije ne kohe te berishes nuk kishin as jorgane. Pa shihni sot...ee?

Ne Tirane nuk ben edhe aq ftohte! 

Batanijet jane edhe nje premtim i mbajtur?

Ka shume mundesi qe drejtoreshat e shkollave te jene nga ato te Frymorit dhe e bejne kete shfaqje vetem per te demtuar qeverine. Ose do dale qe fotot jane bere ne vitin 2013.

Foli shkaba me poshte! smiley

A nuk lind djelli cdo dite? Ashtu edhe shkaba smiley

P.S. gabimisht te paskam bere pergjigje ty, dija t'i pergjigjesha Br3dharakut. Jo se kishte gje te keqe komenti jot.

Pa problem ngjitu me lart, por rregullo gabimet. smiley

Djelli -Dielli, dija - doja smiley

Jam gjindje pa shkolle smiley

Ketlin, po ti ndjere ftohte ne kohen tende, apo te ka ngroh dashtunia per te mesuar me perpikmeri gluhen ame? smiley

Shkërdhata që rrinë gjith notën tu shkarku porno e tu bo chat seksi ..dhe në shkolla shkojë sa për të flet Gjumë .

Kjo e fotos parë pika dhe alkool për të qenë ngroftë ...

Nuk ka vend për diçiturë . Këto janë foto ballafaquese me ata që mbajnë akoma " erë Hale se gatunin në guzhinë " dhe në shkollë shkonin me shall të kuq , të larë dhe të hekurosur  smiley .Dezhurni i kishte bërë gati me kohë ...kushtet ! Dikush mendonte për ta ...

Dhe sot trashëgojmë shtetin Mut të Mut burrit të Shtetit Hipokritit , Mashtruesit dhe hajdutit sali Qnef berisha ..me lefqensit 25 vjeçar që nuk lanë më gjë pa ndyrë në atë vend me " se diktatura zotrie "

Janë dhe batutxhijtë dyleksh të katundit Qelpidhzë ..se për pak harrova !

Me batanije ne gjimnazet qemal stafa e partizani nuk shkohej kur dimri ishte dimer e shkollat ishin pa xhama e me dritare druri. Po deshet te shihni ftohte ne shkolla, shkoni ne fshatrat malore ku pikon catia e ku kalojne femijet mes perrenjve me bore, mos u merrni me tallje adoleshentesh ne facebook se late nam. Po te kishin ftohte gjimnazistet e tiranes nuk dilnin me barkun perjashta. 

Adoleshentet shqiptare kenaqen me facebook, se kane nje brez 40-vjecaresh e siper qe e frekuentojne e qe kane zakon te besojne lloj-lloj gomarlleku qe del ne fb, ndersa ata vete cfare nuk shohin ne faqe te huaja, dhe mbi te gjitha kane media te gatshme t'i perhapin, njesoj si ato "ronaldo ben shqiponjen", apo "gjinkalla ben check in nga dhermiu" e shume anektodizma te tjera qe s'ngeli faqe pa i marre seriozisht.

Car jane mer kta spurdhjake! N'vitet 91-92, n'Petro Nin s'kena pas as dyr as dritare n'klase, e s'kena bo kshu si kta! smiley

Bejne foto per te luajtur nxenesit me njeri-tjetrin, o Drini, me perdet e klases, se keto shkolla qe jane permendur ketu jane te riparuara. Sic mund te shohesh dhe ne foto, kane banga te reja, mure te lyera e madje edhe derrasa per t'u mbeshtetur.  Dhe ata ne foto, po te kishin vertet ftohte nuk rrinin me aq pak bluze ne trup, por do te ishin mberthyer me xhupa te trashe. Shkollat ne Tirane kane kohe qe jane bere me dritare vetrate te puthitura e mure te suvatuar. Xhamat e thyer dhe po s'ua pagoi shkolla, fusin leke prinderit. Prinderit fusin leke dhe per kalorifere e per gjithcka tjeter. Problematike jane shkollat neper zona te largeta, jo keto neper qytete te medha. Lere ca tallen keta.

e mire mire iku koha kallashit smiley

Po duket që janë karagjozë e karagjoze që shkojnë filmohen nëpër " urgjenca " me " nuk maj men una " për ca pare më shumë .

Kjo është fatkeqësi për Familjet dhe vet ata si Rini Lolosh por që fatkeqësisht gjen mbështetje edhe nga zulmëmëdhej Humoristë e shakaxhij që çpojnë si Gjëmb dhe të bëjnë të zgërdhihesh gazit nëpër bLoqe .

Po qe për shkollat vlejnë e teprojnë kronikat e M.Memës që na preku në tela edhe nalt ma të Dhimin e Hunoristëve të PPU njat sali Qnef berishën !

Copa ngelet cope. 

Shkollat e Tiranes i administron Bashkia Tirane.

P.S. Morri ( jo i kokes ) eshte bere sa nje koker misri.

Po na ben kurioz!!!

Kujt i drejtohem apo kerkon te dish per ke morr ( jo i kokes ) e kam fjalen? smiley

Jo jo te mora vesh per te dyja, po ai krahasimi... smiley

I administron Bashkia dhe i kane mirembajtur, sepse i do per votues. Tek keto shkolla shkon Basha me 15 shtator per mediat.

Nuk di ta them sa mire jane. E besoj qe nuk ka shume probleme sepse te nxjerrin syte tani prinderit, por mbase kjo situata e te ftohtit i ka kap gafil. Mbase them se nuk e di.

E shumta qe kam degjuar une keto dite prej ketij te ftohti eshte qe kane futur leke prinderit e kane blere kalorifere qe duhej t'i kishte blere bashkia. Hallin ua qaj shkollave neper male, meqe edhe ne Pogradec ishte bere ura me stalaktide. 

Çfarë torollisni pash zotin.Del një gazetar i PD-hit ose morro i kujtëdo gazete , i fut një foto " të porositme " për caracurvën Beti N tashmë në në gjimnaze dhe ja ku u mbush Fusha plot hare me InteliDjentë Humoristë Qelepidhze  e Zgëqi !

Të tilla raste janë skanadaloze dhe duhet të vijnë të filmuara e me dëshmi REALE . As Lulthimi besoj nuk i lejon këto !

Pa pordhi kali si këto curvickat e mbështjella me qejflij në batanije për " na kemi feisin e bukit or tie " jemi ngopur 25 vjet me sukseset që shihte Jozefpërcka kur " ja çante Saliu mes për mes kodrat ". Doemos që ngazëllen gjindje pa shkollë ose Injorantë të Lindur .

Për këtë mund të komentojë dhe Gjëmbi mendoj !

Po mjaft i shave kalamajt mor burre, se e kane bere per qejfin e tyre e s'ka asgje te keqe, s'kane menduar se do t'ua perdorin fotot gomeret e medhenj. Me e keqja, faji bie mbi Bashen. Qetesohu smiley

Degjoni Aldo morning show.........te gjithe njerzit ankohen edhe per shkollat dhe ngrohjen dhe papunesine etj etj 

mo dhe ju ja fusni kot, nuk bejn kot njerzit 

Po sigurisht qe ankohen per ngrohje, por s'mbulohet njeri me batanije ne tirane me 4 grade mbi zero e me vetrata te puthitura, shkolla te riparuara se fundmi. Dhe po u mbuluan, nuk rrine me xhupa te holle ne trup. Po te kene ftohte keta, ia fusin te lokali ngjitur, me kondicioner e vijne prinderit me makina t'i marrin. S'jane ashtu nxenesish. Ke te tjere qe meritojne vemendje

Po dhe ti, maje Canadase shef Aldo show leshi. Per t'u habit. Integrohu me lajmet/jeten atje. Lol

Moza mind your business dhe mos u habit

e degjoj thashe,,,,,,,,, kur behem gati per pune ska kohe njeri te shohe show , dhe nuk eshte leshi sa per dijeni , flitet shqip , ja kshu ne menyre leshi si flet ti here pas here

integrim ? aty ku punoj yne nuk hyn as dielli as imagjinata jote prandaj jepi edhe ti lesh lesh

 

Po leri o moza emigrantet te shohin shqip e te ruajne vlerat. Disa prej tyre, po te integrohen me lajmet e jeten atje, sic thua ti, i bie te shohin Al Jazeeran 

e i mjeri ti 

po pra, kshu ju vjen gjynof ju po asnji nuk kujtohet me i dergu naj batanije

Kërriçët janë pjellë e gomerëve dhe kaq gjë duhet ta dish . Prandaj mjaft me teorizime prindërish e dëngër vëngër . Po i shite në media si Kërriçër patjetër me atë gjuhë do komentosh . Nuk bëhet shaka me syshkaba që të marrin gjak në vetull si rinia jonë e shëndetëshme që po ritet smiley

Kaq gjë duhet ta dinë dhe ata që marrin guxim e i bien si Humor për të tjerrur pambarimisht Gjëmbeçët dëngëla pingpongu zgjuarsie . Le ti lënë për shaka midis tyre si çdo Gjimnazist Bote !

ps dëngëla rrjedh nga DËNG ..diçka si topth që vërvitet , përdoret për fushën e komunikimit me llafe smiley midis njëri jatrit !

Po të përshëndes që të mos merren kaq seriozisht shakatë midis gjimnazistëve nga Gjëmbeçët as me Justifiku as me demasku Qeveritë !

http://youtu.be/hrZqDU8pBaU

Ku e lam dhe ku na mbeti, vaj vatani vaj mileti..

Ky sistem po jua fut si atyre majtas dhe atyre djathtas.

Ska drita.

Ku ska drita mer Gon?
Mos e ngatarron me naj Rome a Paris. Ne Shqipri sipas informatorve qe kemi ktu, dritat ikin vec per naj stakim 5 minutsh. Ti do kesh nja 10 vjet qe ske shkel ne Shqipri

Simbas shokeve shkollat jane te rregulluara dhe me kalorifere. Ca i bje me qene? S'ka drita.

Cja thoshte bilbili,
o krua me krua,
sec me zuri gjumi
mbi cicat e tua. smiley

Në shkolla të Tiranës këto foto?! Jooooooooo, unë mendova se mos ishin të ndonjë zone të thellë, megjithëse andej kërcet drurin në sobë për qejf smiley

Aha, ndaj na e shtyn orarin e shkollës, na e çuan fillimin në orën 9:00 

Thonë që ujku mjegull do, ndaj mos i ulni bashkë cucat me djemtë smiley

Me c'fare mbuloheni ju mesuesit!

Me robat  e trupit.  Mo na imagjinon me ndonjë batanije hedhur supeve lol

Thonë që ujku mjegull do, ndaj mos i ulni bashkë cucat me djemtë

Hehe, tamam. C'me kujtove ato kohe. lol

Duke vdekur se ftohti, do Rilindim smiley

smiley sa gjetje e bukur

Do Ringjallen! smiley

S'eshte e vertete, bejne lodra me njeri tjetrin per t'i postuar ne FB.smiley

Shiko si i ka lene Saliu fshatrat malore te elbasanit, sic thashe dhe une me lart. Turp, i ktheu ne vitet 90. 

shkaba tha me lart qe shkollat i administron bashkia dhe se jane me kalorifer.

edhe 6 dite batanije ka smiley

E di cila eshte e bukura me ty, Redin (si dy pika uji jeni smiley) dhe fahri ballinjte? Qe bini vete me kembet tuaja smiley

Rilindja te fut plevitin, ose shkollimi ne kohen e rilindjes te fut te dridhmet.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).