Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

 

(Ose, për t'u marrë në konsideratë nga deputetet një kat më poshtë.)

50 Komente

e zhveshur? po do m'ftofesh mi dhe ca te boj xhaja ty pastaj!

Cfare numri ta kete valle kjo kemben - mendon xhaja (ndryshe nga Bredharaku).

xhaja po mendon se cfare do shkruajne budallenjte e peshkut! smiley

shih me sy, e plas me zemer,  i thone kesaj

 

nderkoh qe romanca eshte rritur  ndjeshem nder shqiptare.. me vjen mire qe ciftet hecin bashke, ashtu te kapur dorperdore ne trotuare.smiley   

kur shoh keto pamje te lumtura, skam se si te mos i jape te drejte ACDC1.. kot u biem me qafe meshkujve shqiptare!

Ike e xhaje shko ke plaka se nuk je per ate ti. smiley

Ai po mendon per ngrohjen globale smiley

Pasojat e shtyrjes se moshes se daljes ne pension.

Pasojat e shtyrjes se moshes se daljes ne pension.

Cone, ne te njejtin moment (22 Janar 2015 - 15:49) paske qene dhe ne SHBA dhe ne Shqiperi. Bravo ju kompjuteristet e Naltmadhnise (qe i beni cirk IP-se). Jo si keta amatoret Ermal Beqirat e Rames qe p.sh. kompjuter-teknikisht bene nje pune komplet jo-profesionale ne fshirjen e serverit te tatimeve krahasuar me fshirjen e serverit te Gardes ne 21 janar. 

Xhibo ajo qe doja te nenkuptoja me shtyrjen e moshes se pensionit eshte qe konservtorizmi akoma po i qm shqiperise. Pleqt pa ide po mbajn peng ekonomine dhe te rinjte plot ide po detyrohet te nxjerrin shalet pleqve bosa per te mbijetuar.

Sa per ip hap google chrome ne smartphone. Shko te setting, pastaj shko te reduce data usage. Ky opsion kompreson faqet e internetit ne nje server ne usa. Dmth me ruan.baterine dhe oferten e internetit pasi faqja eshte shum me e vogel nga origjinalja. E njejta gje eshte ne kompjuter por me opera mini. Aty del norway dhe jo usa.

Tani pas.ketyre qe thash perserite dhe nje here varesine time ndaj lartmadhnise.

Cone, ejvallah per info, po e provoj dhe une meqe kurseka baterine.

I vetmi problem me kete eshte qe ma qiti huq teorine e IP-konspiracise tende smiley

Prova,prova,prova

Funksionon.tasti ta shofim a e kursen megjithmen baterin.sidoqoft flm edison.

Alke baterine e kursen vetem ne lidhje me perdorimin e eksploruesit te internetit. Dmth ne vend qe ta kesh 5 mb nje faqe me kete opsion do e kesh 2 mb. Shembull ky. Pra faqja do jete shume me e lehte dhe rrjedhimisht do konsumoje me pak energji. Mos prit ndonje mrekulli dmth.

Funksionon edhe per baterin edison.flm.

Alke nese do te njejten gje per te gjithe programet ne smartphone atehere instalo operamax data manager.

Ku gjendet ky option te ajfoni ju lutna shume se ngela me kordone karikimi me vete smiley

Moza duhet te kesh google chrome ose opera per kete opsion. Mesa di safari nuk e ofron kete sherbim.

Lum ato kepucesmiley

Eh, na ka lënë kujtesa fare! Për kë bëhet fjalë?! smiley

fukarallik maskarallik, i xhemlek s paska  fakirjasmiley

I di qeverria keto qe zhvishen ne mes te rrugessmiley

Gaz pac o gazsmiley

Keto i ka qef shkaba,jane te komuna parisit lol

Shkaba ka then dy gjera.
1- komuna e parisit ka mami seksi
2-qe jeton te komuna e parisit

Ahhhh Kim Novak.

Sex simbol...

kyt ne film e ka rolin me te arrire, shume femerore

megjithate skena eshte e bukur ne menyren si eshte ndertuar;

 
The scene is about us watching a man looking at a seated woman looking at a portrait of a deceased woman who is looking at us....... pure genius. 
 

Ku ndodhet ky qytet kaq i paster ? 

N'ato maja rripa rripa

nga na dolen gjith kto VIP-a

Kollarisur, menderosur
Brekegrisur, armatosur
Po lehim ne gajde t'qenit
Anes Bunes, buzeLiqenit

 

I moshuari qe veshtron do jete tip mesuesi, moralisti, kunder vullgaritetit ne kulture,ne veshje,etj. Dallohet nga postura dhe vendosja e duarve qe e konsideron veten modest dhe serioz. Kembet e gjata dhe mishin ama nuk i le pa  veshtruar, nuk po them pa gezuar meqe do duhej qe te pakten te materializoheshin para tij.

eh po syte per te pare jane - do thoshte xhaja po te te degjonte  smiley

Po te shohe xhaja pa problem, por mos te na çaje koken me moralizma si dhe pse eshte katandisur shoqeria nga minifundat dhe makiazhi i tepert.

shif me sy e plas me rrocke..do thosh gjithashtu xhajasmiley

 

E re

Seksi

E fresket

E zhveshur..

Autoktone

edhe pak e deflate-me

smiley 

qe baba dhet gishtat smiley

smileysmileysmiley

E re seksi, e re aman.

Xhaja ne fakt po thote-`Po koken,  ku e ka qo ?`   smiley

si ka qene ajo konga e atij koke rrodhes,: Nje ze flet vajza eshte si...

Lart frymen revolucionare smiley

Po qe e zhveshur rrjedhimisht eshte dhe e fresket  mendoi xhaja. Sikur te isha dhe njehere djale dinja une si te djaleroja, psheretiu ne fund me duar e lidhura nga pas dhe nje veshtrim si te nje femije te zhgenjyer qe sapo I hoqen nga dora karamelet.

Cere lesh inercie mer daj ! Ne ksaj, knej nga onet tona i thena byth ...

"Veshet ju besojne te tjereve, ndersa syte vetes"!

Qe je e re e shof, qe je seksi e shoh, por qe je e fresket dyshoj moj xhane smiley

He me e gjeti xhaja ca ngjyre i ka goca se ka dy dite qe menohet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).