Një bombë me sasi eksplozivi me fuqi dy herë më të madhe se ato që shpërthyen gjatë kësaj jave në Tirane u çaktivizua në mengjesin e së enjtes në kryeqytet, rreth ores 4:51 minuta. 

Bomba u gjet ne një biçikletë të vendosur në pallatin numër 27, në rrugën “Sami Frashëri” në kryeqytet, perballe shkolles se mesme "Petro Nini Luarasi".
 
Policia e cilesoi këtë rast një akt terrorist që u parandalua. Lënda plasëse u gjet në një qese të mbështjellë me natriban dhe jashtë me një fije teli për të realizuar shpërthimin. Policia e ka marre njoftimin nga nje person i paidentifikuar ende, i cili lajmeroi sallen operative dhe me pas forcat policore rrethuan zonen. 

Eksplozivi u çaktivizua ne kohe nga njesia antieksplioziv dhe pa shkaktuar shperthim. Hetimin edhe kete radhe e ka marre Prokuroria e Krimeve te Renda. Bomba  u gjet kete radhe ne nje biçiklete dhe fillimisht u dyshua te jete e bombevenesit te se martes. Ajo ishte me shume se 1 kilogram tritol dhe ishte e perzier me pjese metalike, gozhde, saçme gjuetie, mjete te cilat nese shperthente kjo bombe do te  shkaktonte deme te medha ne njerez per shkak te shperndarjes se pjeseve metalike. Akuza qe u ngrit eshte ajo e  “Vepra per qëllime terroriste”. 

Gjendet një pako e dyshimtë përballë ambulancës numër 9 në kryeqytet, e cila mendohet se është me lëndë shpërthyese. Policia ka rrethuar zonën pranë "21 Dhjetorit" dhe forcat xheniere po shqyrtojne nese brenda pakos ka lende shperthyese. Per bizneset e zones eshte dhene urdheri për mbylljen e tyre.

144 Komente

Kjo e 21 eshte alarm fals.

Ajo ishte me shume se 1 kilogram tritol dhe ishte e perzier me pjese metalike, gozhde, saçme gjuetie, mjete te cilat nese shperthente kjo bombe do te  shkaktonte deme te medha ne njerez per shkak te shperndarjes se pjeseve metalike

Do e kerkoni e kujtoni Tahirin po he... ja te shpertheje nje e tille mes njerzve e flasim,se po talleshit e gajeseshit pardje !!

Ka dal Sala nga parlamenti dhe merret me organizimin e turbulencave ne Shqiperi. 

Efektet e "progresit" socialisit.

Deri dje Kurveleshi,Dugagjini dhe Lazarati ishin koperativa droge ne prodhim te perditshem,miliarda $ fitim,ashtu sic laboratoret e drogeve nuk i prekte kush...pse duhet te ishte mafia e zemeruar me qeverine e shkuar kur kjo e fundit nuk u preku nje qime floku,dhe i trajtonte si ortake"ju mos me prekni biznesin,ne sju prekim shtetin" .smiley Kur bisha vihet ne cep,i vetmi shpetim eshte te hidhet ne sulm.Po heret a vone do ti ktheje patkojnte nga dielli,c'eshtje kohe.

smiley

Per nofken e re.

Pse si e kam pas te vjetren?!

Çaktivizoni trutë e Palo..ve dhe të bait të tij organizator babasqap sali Qenef berisha dhe në rrjegull jeni . Masa nga këta qelbësira po kalohet .

Nxitja e lëvizjeve  popullore nëpërmjet akteve Terroriste është nga Krimet më të rënda SOT për Njerzimin . Të paktën Franca e tregoi këtë.

O Ju Hajdutë të ,  OJuQ nënën Berisha me ZMK e Altinit të Bathkisë . Për kur pritni të protestoni kundër Terroizmit . O Ju që i keni mbirë atij Populli si këpusha më keq se Organizatat e Shukullakut të gazetarisë Paçavure .Kur do ndiheni ? U bënë dy vjet me daljen në Opozitë të Bandës së Krimit alias PD-hit që Tritoli është prezent kudo . Nuk Ju bën përshtypje ? Apo larg bythës time dhe Vidh të Vjedhim e Leh të Lehim . As në nivelin e Organizatave të B.Profesionale nuk jeni . Dava Riqërash në veshët e Sqepërve e Derrave!

Në fund të rreshtave mbani ndonjë sinjal paralajmërues " PD-hi duhet ta dijë që tritoli është i kategorisë " Pa Shpatulla "

Personat qe vendosin bomba si keto nuk e paskan seriozisht por thjesht dashkan ti bejne presion ministrit per te treguar sa buzequmesh eshte. Se nuk e besoj e kane problem ti shperthejne perderisa jane te zot ti vendosin ku te duan keto pako ne mes te Tiranes, thjesht kjo tregon qe nuk duan te bejne deme ne njerez, por te percjellin mesazh.

Se si do jete reagimi, te shohim, por deri tani shteti ska force as ti gjeje kush jane, as ti parandaloi, as te vendose rend e sigurine ne Kryeqytet

Ashtu ee? Ti bejne presion ministrit? Mos do te pelcasin zotrote? Ishin vene afer nje shkolle e afer nje stacioni autobuzi. Sikur mos ta dija se cfare anti-shqiptaresh mbane ky vend, do mendoja se na i kane bere te huajt. 

Left, po pardje sikur the qe ishin ata te ilaceve.

Perse ndryshove mendje? smiley

Dobet, shume dobet. Si tha ai miku qe ra nga fiku ? Zgjidhja e tritoleve eshte : zgjedhje te parakohshme. smiley

Variantin Perlë -të pakonkurushëm deri tani- e kishte gjet "Kunati" i Meros . Parrullë që do shoqërojë Mega protestat e kecit Lulath Batha për aprovimin e kundërshtimit nëpërmjet Tritoleve.

INUK mos prish pallatin , se do të shkërdhejmë të Gjatin ...smileysmileysmiley

Po ku kanë bes e fe këta mre.

LEFTER LEFTERI ne emer te popullit ja ke fut pordhes smiley

Kete nuk e kom mor vesh asihere. Pse duhet te mate fjalim Lym Keta para atentatit qe do i bote elementit armik: Filoni e filoni, ne emer te popllit ... Tjetrit edhe 2 sekonda jete i kishin ngel, Lymi e sqarote se mos u keqkuptoshin, Nothing personal, you know , osht n'emer te popllit. Apo kishte hall se kur te shkote filoni ne ferr dhe ta pytshin ferraxhijt e tjere te dite c'a me iu thone... ??

Mos pi mall bej palester smiley

Me i lumte Ripjelljes . Megjithse nuk kishte premtu gjo ksaj rradhe, po boni c'boni i carmatosi bombat me tritol. 

More muter, po te shpija e vjehrrit tim e gjetet me vu bomba, nuk iu del gjithe Tirona. Apo nuk kom edhe grun ne Tirone keto dite. Do me lini te ve, do me lini...

Knock on wood Qemolo! Por ti ama shif anen pozitive: do marresh grua tjeter qe nuk te lajmeron per gomen e care kur eshte teper vone.

P.S. Shaka, nuk i uroj askujt te keqen.

Gee, thanks. smiley Qeka shume pozitive kjo ana tjeter, hahaha. Ksaj grus tjetres kam vendos do i blej nji nga kto makinat e reja te borgjezise smart, qe nuk kon nevoje per timon fare. U pa puna. Shoqnia te prish, shkurt me prishen ...

Tani e di ti cfare do marresh, aty s'nderhyjme dot.

Qemol, kujdes se futesh ke lista e te dyshuarve, per mos te thone qe del ne krye. smiley

+1

Me kujtohet mua gabim apo kjo zone eshte shume afer me Komunen e Parisit? smiley

Me kete futesh dhe ti ne liste per konflikt interesi, ose thjesht xhelozi banimi.smiley

smiley  Tani e shoh kush te do te miren ne kete faqe.

Neriu i lajmeruar gjysem i shpetuar, une e bera gjysmen time dmth.

A do kthehen ne atdhe peshqit e larguar ngaqe nuk.duronin dot saliun tani qe shqiperia po rilind?

Jane te gjithe gati, po nuk po gjejne dot bileta.smiley

Mendoj qe skan ndermend te kthehen por thjeshte japin kontributin e tyre qe vendi te shkoje ne tip diktature dhe te kenaqin deshirat e tyre per komilunizmin duke pare gjendjen ne shqiperi nga larg permes mediave ashtu sic do kenaqeshin duke lexuar nje liber apo duke pare nje film per komunizmin dhe perfejsionin e tij.

Jo jo po Partia u tha: Ju na duheni ne peshk, aty eshte fronti me i veshtire.smiley 

PS. Ideali ideal, po me i ngrohte eshte shtrati i sinjora Bertinit (per te gjithe kjo). smiley

Edison, po te pergjigjem si ai lamashi i Fizeve tek Njeriu me Top:

- Vellezer, une e desha Murat Shtagen, u pergatita te dal ne mal me te.Ja me kete kobure vellezer. Por tani pas kesaj qe beri, une nuk dal. U pendova zoti Tosun, u pendova, nuk e degjova gjyshin e madh.

Edhe mu me zhgenjeu Palloshi prandaj nuk dal malit smiley

Hahahahha
He se do vije luli cuni enverit dhe ai nuk do zhgenjeje. smiley kidding

Gjithmone keta dhemokratet sa here qeveria do fokusohet dhe do punoje, psh kete rast jane permbytjet, keta derrat hedhin shashka per te destabilizu gjendjen. 

Fajin e ka Saliu! smiley

Zgerdhihu sa te duash, por ai e ka fajin per paligjshmerine ne shqiperi dhe per faktin qe shume shqiptare jane mesuar pa shtet.

PO nese ai eshte fajtori kridheni ne hapsane.kush iu pengon?

Kane respekt per te, mesa duket. Si tha ai kapa hajdutin ... po s'me leshon ai tashti. smiley

Nderroje ndonjehere batuten me se u bone i merzitshem e monotone. Gjithesesi ata qe vejne bomba te tilla jane terroriste, plera dhe frikacake. 

 Se nuk e besoj e kane problem ti shperthejne ,...... thjesht kjo tregon qe nuk duan .smiley

E e kështu tha dhe babi Jot .Ai de që përfaqëson mentalitetine Tritolit në tru

Me demoktaratët e mamurrsit dhe të maminsit , rrushbullit dhe komandante LefTGOPEN i rrënxoj brënda 24 orëve .

Kjo do jetë porosia dhe për tritolet se po të dunë I shpërthejnë dhe në Selinë K/Ministrisë si në 98 dhe në shtëpinë e çdo shqiptari si në Kullën e Haklajve smiley

Dhe Left me ....iiiiii në fund është pjesë e Logjikës demokratike të PPU . Ai tjetri habitet që LeftGOPJA pjell mostra kur e përçit babasqapi smiley Si nuk vutë mënd me vargjet e Flamurit të pavdekshmit Dritero , kur sali Qenefi dërgoi turmat e LefT- Kopeve  të Rrihte Vlonjatët me " bishtin" e Flamurit dhe me Tritole në 97

Sali Flamuri ka bisht që nganjëherë ngulet në tjetër VEND .

Paska dhe mejtime ..ia ...ia ...ia ... Fain e ka saliu

Mos perhapni panik tashi!

 

 

 

Keep calm & Mbathja

 

 

 

 

 

Hec mo, Shqupistat po tregohen te drejtperdrejt. Na ktheni ne pushtet thone .....se avaz tritoli do keni.....ne slodhena se kena eksperience nga koha e Tosit te Nanes, po ju Socialista bycPamuka a jeni tu u lodh???????

Mos e bejne ata trimat e Shpetim Gjikes,se PD-ja celasat e kashtes ka.

Parane dhe bandat i ka PDja ende, ta tha edhe BRadi, Cuni i Sheqeres eshte njeriu me i pasur ne planet.....tani e ekzagjeron pak po ai as Skanderg nuk i ishte kur i therris shin.... Gallata me e modhe eshte kur PEdi duket e ofendume nga kriminelet e Parlamentit. Shqupi ka qene dhe mbetet NONa e krimit te rruges.

Vallai kush e ka detyre te shtroje ... e t'i gjeje keta tritolsat se deri tashti rastesisht s'ka pas viktima. 

Ka ardhë Koha që të shitet Mostra sali nga Lobi i Trafikut Ndërkombëtar të armëve e Drogave . Pas bisedës së ramës me Merkel diçka shumë e vakët duket . Europa Normale zyrtarisht duhet të japë e lejojë nje akt më të hapur . Dikur tha nuk ka arrestime në rangje të larta në Shqipëri  me shembuj për ish K/Minitra të shteteve të tjera ku qenë në Pushtet vëllezrit e sikarët e berishës .

Tani ndoshta Duhet të thonë ..Mirë e fillut me zile kecrish si Palo...ja .Por

Akoma e keni Plehrën Berisha  jashtë dyerve të Gjykatave ?

Sapo e tha : nuk mund te fusni njeri ne burg nese nuk ka vende ! smiley

Keshtu qe yxhym quna e qupa ! Jepini se nuk ka vende ne burg. :

Ajo ishte me shume se 1 kilogram tritol dhe ishte e perzier me pjese metalike, gozhde, saçme gjuetie, mjete te cilat nese shperthente kjo bombe do te  shkaktonte deme te medha ne njerez per shkak te shperndarjes se pjeseve metalike.

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru!!!

Te pakten keto lajmet e reja tregojne qe elektorati i PD pak nga pak dhe po urbanizohet me ne fund. Kaluan nga tritoli shtyllave ne zonen Kukes-Tropoje tek bicikletat te Petro Nini. Every cloud have a silver lining.

Hahahaha, kishte fol Amerika sot, bashke me kurven e motit! smiley

Ca kishte thone mer, dini gjo? smiley

 

Lefti e ka drejt per nje gje - qe keto jane kercenime kjo eshte e vertete. Mund edhe te kishin vrare njerez po te donin me te vertete. 

Personalisht mendoj se keta qe bejne keto jane me te vertete llumi i Shqiperise qe ndihen te cenuar dhe ishin krejtesisht te lire ne kohen e merhum Salise. Po qe te jete PD-hi iniciatore e ketyre, veshtire te besohet dhe s'dua ta besoj. 

Gomarlleku i PD-hit ne kete situate eshte qe vazhdon ti bjeri fyellit tek 'Shteti RA' ose "Tahiri buzequmesht" ne vend qe te japi kontributin dhe ndihmen e saj. Do ishte nje strategji shume here me e mire per te fituar pike ne elektorat, por mesa duket skane hequr dore nga metoda e inatit. 

Vezen mund mos e kesh pjelle ti, po sa kohe qe e ngrof qe te celi, po aq fajtor je dhe ti. Ja kaq te thjeshta jane gjonat. Po keta te PD-hit bojne sikur nuk i kuptojne ca gjona.

Sa mire i di keto gjona ky burri,ka i merr vesh mer jahu!

Po ç'pune kane me popullin xhanem. 

Ky muhabeti do te kesh tope poshte se Shqiperia ka pare dhe dite me te veshtira po ai merhumi i beri ceco.

Se nuk eshte e mundur te mos te kontrollosh nje territor kaq te vogel sa eshte Shqiperia, por duket qe qeveria eshte totalisht e paafte perballe kesaj vale dhe lozin si macja me miun me opoziten.

Akuzojne opoziten, si mos te te bindet femija, e te akuzosh komshiun, jepi or vella ti je zot shtepie nxirre ligjin, nxirre policine, ushtrine, arrestoji jepu sigurine qytetareve, mos u merr me jeleket e kutite e ndihmes se shpejte

 

Ceco? Ne Lazarat u kapen 110 ton droge,130 mije rrenje kanabis,ne Dugagjin u asgjesuan 190 mije rrenje,ne Kurvelesh disa mijera te tjera rreth 530 000 rrënjë kanabis ne total ne gjithe vendin,jane kapur mbi 3 laboratore kokaine,jane shkaterruar dhjetra punishte tritoli,vetem ne Fush-Kruje u kapen mbi 400kg tritol dhe 1800 detonatore.... Prandaj kur thua "ceco" per cfare e ke fjalen? Ne rast se e ke fjalen qe nuk i preku dhe i la te qete ne kembim te qetesise shteterore,ketu te jap te drejte.

Zjarro, do zene demi nga briret dhe kush jane briret e di shume mire ti. ketu sflitet per rrenje hashashi, ketu ke te besh me terror te mirefillte dhe si i tille duhet trajtuar shume ashper. Nuk po trajtohet asnje ceshtje me seriozitet.
1) farsa e pikave te basteve
2) universitetet private te rihapura
3) skandali i bankes se shqiperise
4) rendi qe eshte ku therret qameti

per mos te folur per ministrite e drejtorite e administruara nga partneri LSI

Lungo,nga ato rrenjet plako vinin miliarda $ fitime prandaj eshte xhindosur bisha,qe deri dje flinte e qete....Nqs kjo nuk eshte serioze ato qe rreshtove me poshte  jane barsoleta.

Shpresojme mos te dalin te gjitha barsoleta, per te miren e te gjitheve.

Ndonje pergjigje per ato qe rreshtoi lungo, pa kercyer ne deget e shkurreve te Lazaratit?

Gjembi, ka disa qe flasin me entuziazem per situaten, edhe mua do ma kishte qejfi te ishte jo mire po shume mire, por per fat te keq mungon serioziteti ne cdo hallke nga ajo me e thjeshta tek me e komplikuara.

Po qe te jete PD-hi iniciatore e ketyre, veshtire te besohet dhe s'dua ta besoj. ..

E vetmja qe mund te vleresohet per nje gjykim Normal . Pastaj te tjerat me LefTKope i ke jashtë kësaj sepse janë Mentalitet dhe jo fakt . Por që është katërcipërisht e provuar se Njeriu para se të Bëjë e mendon . Dhe nje mendim i qëndrushëm e i trasmetuar tek Një Forcë Politike .....Ështe Mentalitet ...Lexo ose digjo Berishën dhe këtë papagallin e tij se si e përfytyrojnë reagimin ndaj pakënaqësisë më së shumti " të fantazuar "

Përse nuk beson që i organizon dhe i kryejnë kontigjentet e Krimit të Lidhura me PD-hin ?

Në të kundërt . Gjëja e parë që të bind është

Me kalimin në Opozitë të PD-hit si e papritur çfaqet një pakënaqësi e " elektoratit " e shprehur në shpërthime tritoli . Mos harrojmë se këtë fenomen të hedhjes në erë të " armikut " e çfaqi Hakmarrja e Berishës ndaj Kullës së Haklajve .

Mos harro gjithashtu se shumë " koka InteliDjente " të ish Policisë së sali Qenefit janë në teren me të gjithë lidhjet dhe eksperiencën e tyre .

PD-hi nukl bën Gomarllëqe me strategjinë e saj por është Veshja e saj Filosofia e saj që me çfajen në arenën e Politikës ...DHUNË ...DESTABILIZIM ..DJEGIE ..SHKATËRRIM .

Së fundi Dorodleci i berishës në presidencë dekoroi si " Pishtarë "zjarvënësit e Prillit " të Shkodrës !

Ndonjë Fakt kundër për të mos u besuar ? 

s'di ca te them Idriz - e pabesueshme! 

Unë jam lehtësisht i kundërargumentueshëm edhe nga Grande Kaka psh . Po babai i PD-hit , që e ka mbarsur partinë dhe ka pjellë të gjith këtë soj Skarco Politike si anëtarësi pale më si Deputtet smiley sot pasi më lexoi Mua përcaktoi si zgjidhjen e vetme për të dalë nga Kriza e Tritolit ..as mës humë e as më Pak

Zgjedhjet e parakohëshme ..

Si thua smiley - Pabesueshme smiley  Pa marrë parsysh se LefTKopeja me do bixinesmenë me rrota makine të Mbëdhaja , kanë kujtue se në Janar të 14 ..

Shteti Ra .Rrëmbeni armët

fatkeqesi per ate popull eshte ajo dihet

Waw...ke Petro Nini

Po lejen time e ke Tahiri qe ta pushkatosh Berishen!!

Po qe te jete PD-hi iniciatore e ketyre, veshtire te besohet dhe s'dua ta besoj. ..

Pse guxoi krimi të godasë Saimir Tahirin

Në Shqipëri nuk ka ndodhur ndonjëherë që një ministër i Brendshëm të kërcënohet kaq hapur, sepse më shumë se akt terrorist ajo që ndodhi ishte një paralajmërim i pastër mafioz. Nuk ka ndodhur as në vitet e para të pluralizmit, as në vitin ’97 kur mbretëronte kaosi, as në periudhën e Spartak Poçit, kur armët e eksplozivët ishin rrugëve dhe kur pjesa më e madhe e bandave dhe banditëve përfunduan pas hekurave. Nuk ndodhi as në 2005- 2006, kur Sokol Olldashi (mund të shihen raportimet e mediave në atë kohë) çmontoi disa prej organizatave më të mëdha kriminale në vend dhe shumë nga “të paprekshmit” u lidhën me pranga. Cenimi direkt i ministrit të Brendshëm, më keq akoma i familjes së tij (tipike mafioze si formë kërcënimi) po ndodh tani, në vitin 2015

Po pse? Çfarë ka ndryshuar?

 ..per Ramën dhe Tahirin në çdo rreth pranë politikës përflitet për favorizime ndaj individëve të caktuar që dyshohen për aktivitet kriminal, thuhet se vetë ministri është kërcënuar në raste të veçanta nga të tjerë njerëz me pushtet, drejtues policie mbajnë lidhje kompromentuese me grupe të caktuara dhe godasin grupe të tjera. E nëse krimi nuhat që selektiviteti shtrihet edhe në botën e tij, atëherë bëhet agresiv dhe adresohet edhe në emra të përveçëm. smiley  ..shkruan Shkullaku sot.

>>  nëse krimi nuhat që selektiviteti shtrihet edhe në botën e tij

E nese krimi shef qi gjonat bohen me mik...

Kush o ky Shkullaku...

O mor Tahir-o o murin ta prisha...

 

shkruan Shkullaku sot...

Grande kaka .Pak rëndësi ka kush shkruan jashtë urdhërave e udhëzimeve të Komandantit .Nuk duhet të ulesh në këtë nivel .Por ajo që më shqetësoi ishte se nuk e dija dhe nuk e besoja që Përdor FotoshTopen në mbiemrat Origjinalë.

Shkullaku smiley origjinal nuk ekziston . Është Shuk - Llaku . Shikoji dhe pamjen që të bindesh se Beu nuk i vinte kot Mbiemrat . Varianti tjetër është Shkul -lako ...po qe nga zona e Myzeqesë ose e Korçës , dmth që beu i ka pas përdor për shkulje rrënjësh smiley

 Me këtë nuk dua të them se e kisha me personin po me përmbajtjen që mund të pordhojë një Shuk -Llaku .

U ndjeva keq Njente Kapo ! Edhe këtë ma bëre !

 

Falenderojme tritol-venesit zemermire qe tritolet prane vendeve te punes, shkollave a banesave te te afermeve tane i vendosin naten. Mund te ishte dhe me keq, kush do i ndalte.  

Pas odisese disa oreshe te 21 Dhjetori, sugjerohet qe te vihen tabela neper Tirane, apo edhe tellallesisht me altoparlant te tipit "Unattended baggage is a security risk and may be removed and destroyed in accordance with regulations." 

Sugjerohen ngjyra per nivelet e alarmeve te terrorit.  Sot psh, mund te ishte "nen nje portokalle te terrorizova une ty" por edhe "e verdha e limonit te binte ne sy." 

Po t’i shtosh këtij fenomeni edhe mënyrën amatoreske me të cilën qeveria e menaxhon rendin publik, bëhen të shpjegueshme edhe guximi dhe arroganca e kriminelëve për të goditur në mes të Tiranës vetë familjen e ministrit të Brendshëm. Kryeministri dhe ministri po e trajtojnë edhe sigurinë si fasadat e Kryeministrisë, videot e spitalit apo palmat e autostradës, me populizmin propagandistik: si ka qenë dhe si është. Sa për qind të vrarë më pak se në kohën e Saliut, fajin e kanë mediat, etj. smileyPor me rendin nuk mund të bëhet show, nuk është një film luftash, ku ministri del me ca policë me maska nga pas dhe i tmerron “të këqijtë”. smileyKjo lehtësi që i shtohet mungesës së vullnetit politik për të goditur krimin pa kompromis dhe pa ngjyrë politike, i jep atij hapësirën dhe guximin për të prekur deri ministrin e Brendshëm. Dhe nëse për aktet mafioze të tritolit të 10 shkurtit do të vazhdojë përpjekja për t’i shmangur nga e vërteta, kemi pak arsye për t’u ndjerë të sigurt në ditët që do të vijnë.

Kaposhi prap s'na bere veze, shtrengohu i cik me fort. por kujdes mos shqyesh .

I dashur Grande kaka.

pavarësisht se kush shkruan më sipër , besoj nuk është krijimtaria juaj smiley , duhet me paë parasysh një gjo të madhe që buzëshpërvjeluri ShuK -Llaku nuk e ka sepse mendon që mba fjalime para Grupit parlamentar të lagjes bathore .

Si Shuku i Llakut shkru dhe LefTKopeja që pretndon se është në Francë , biles ka dhe Kolegë smiley Në një farë mënyre LefTKopeja  është zë më buçimtar për Kushtrim se i këtij Lulshankës Shuk .

Shuk - Llakëria le ti  i përgjigjet Pytjes me Fakte e Ballafaqime

Përse shtohen aksionet me tritol smiley pasi sali Qenef berisha del në OpUzitë ?

 Po më zhgënjen pasi po shafqesh hapur i Linjës Komuniste të Luftës . Më i kamufluar të lutem se shokët antikomunistë nuk janë aq idiotë as këta të orëve të fundit . Skenarin e sali Hajdut Kriminel Bajraktar Intrigant kur është në Opozitë e di e njeh dhe e ka provuar në Kuriiz i madh e i vogël .

Faza e Parë  . Shaj Ndyj banalizo , Grindu për brekët e Vjollca Vokshit ose Grida Dumes ose Arta Dades .Provoko deri në përleshje parlamentare .Të gjitha këto të shoqëruara me ndonjë Plasje Tritoli aty këtu .Bojkoto parlamentin dhe Ulëri deri në Ndërkombëtarë se "po na vrasin "

Fillo ulëri për Protesta me qen rrugësh .

Faza e dytë ."Urtësohu " me gjasa " për hir të Europës " dhe mbyll Bojkotin . Intensifiko Krimin jashtë në rrugë . Mbështet çdo pakënaqësi spontane dhe nxit të Paguarat .Përfito nga fatkeqësitë e çdo Natyre ..shto Pështymat dhe Jargët .

kapo, beji nje pastrim trurit, se do te kthjellohesh, me mire me realitetin smiley

bomben tone te perditshme falna o Zot....

si  dhe:  nga nje cop tritol cdo dite,  te mban larg nga farmacite..

kyt skene shperthimi e kane kopju nga zabrieskie..

ngjan ca skena...

megjithate, kam degjuar qe ajo skena finale e shperthmit masiv eshte marre nga TVSH, filmimi i  shperthimit  te madh  qe eshte bere  gjate punimeve per digen ne  hidrocentralin e Fierzes..
 

 A.Cerma shkelqen ne kete film! bravo!

vertet shkelqen e.?   -nuk e di, po ajo  e qeshura e tij ishte bezdisese, e sforcuar, fallco... 

pastaj jo me kot edhe xha Rizai, vjehrri to be,  kishte rezerva  per Shpetimin dhender.. e konsideronte nder te tjera, jo serioz.. mbeti duke zgerdhire dhembet, thosh..

 

e meqe ra llafi,  nje skematizmat e ketij filmi... gjetja e  emrit te heroit kryesor, Shpetim.  dhe keshtu ndodhi, ky  me aktin e tij heroik   shpetoi  shoket..smiley

po kete pershtypje me ka lene Belul..p.sh fishkellima; recitimi i poezise; momenti final kur shikon oren e varur ne mur...

Nderkaq, te jap shume te drejte per cilesimet e qeshjeve!

sa per skematizmin- xha braho s`duhet ta lejonte Shpetimin te behej koke turku..por te dilte vete i pari! ..nejse, ( asokohe, Pop. e as partia nuk ishin ne gjendje te mbanin me buke 7 jetimet e xha Brahos) smiley

Erebara ( nuk e di nese e ke vene re edhe tek Pylli i Lirise, apo filma te tjere te tij) eshte nje mjeshter i montazhit te fragmenteve, te cilat kane nje panvaresi absolute nga rrjedha e ngjarjeve.

Te tilla fragmente nuk eshte e thejshte ti dallosh, por nuk eshte as shume e veshtire.. p. sh:

-lengata e Veres kur i vjen ballit pirostia e xha Rizait

-entuziazmi i asaj cupes tek pylli i Lirise, kur degjon per here te pare fjalen 'partizane'

 

dhe me te drejte lind pyetja;

Shpetimi dhe Vlashi- martire se ashtu e do skematizmi; Po  endrren partizane te Veres dhe tjetres cfare e lidh me ngjarjen ne fjale, skematizmin etj etj ?

me thene te drejten Belul, asgje nuk i lidh...por ja qe, te dyja keto fragmente jane ngjizur per bukuri ne film; Dhe fale montazhit mjeshteror qe u ka bere Erebara, keto fragmente tregojne histori te vetat.

njesoj ndodh edhe me xha brahon, apo me xhaxhane tjeter tek pylli i Lirise ( R. Arbana , s`po me vjen ne mend emri i personazhit te tij)

kerkoj ndjese per pergjigjet e shumta, me siper! smiley te fala dhe kalofshi gezuar fundjaven!

 

per mendmin tim aktori qe shkelqen,dmth ai qe ve nje karakter, tipik, te vecante te "ne fillim te veres", eshte Ndrek Luca ne rolin e gjeneralit italjan.. te tjeret pastaj jane ne nivel (nen)mesatar... nderkoh qe nivel te larte kapin edhe disa aktore ne role dytesore si Anton Qesari, apo oficeri i vogel i perandorisesmiley Minella Borova, Shaqo Bregusmiley, e ndonje tjeter...
tashi, skenat me dialogje te shkurtra, i ka mire Erebara.. jane shume te natyrshme... por sic thame ka shume skematizma ky film dhe ka edhe goxha difekte teknike qe duhej ti evitonte regjizori.. psh, e kemi thene disa here, ne rolin e xha Rizait, baba tipik, vlonjat i ashper, ka vene nje aktor shkodran i cili nuk i shmangej dot dialektit shkodran... "ku ishe ti maj.... me shoçet , me shoçet... nuk dun dhender hamall une...", babai "vlonjat" ky..smiley. nuk e kam kuptuar , pse nuk e dubloi Erebara zerin e Ndrek Preles..?!

po mire, "pirosti" e quajne ate objktin qe trazon thengjinjte ne mangall, apo mashe..?!.smiley. apo madha ishte ajo si lopate e vogel... e kam harruar..

Reshat Arbana tw filmi "pylli i lirise", quhej Kozi a Nasi me duket... nejse, meqense e permende kete film, edhe ketu shkelqen perseri Ndrek Luca, zoti Lam, rol i arrire!.
nderkoh, e kemi thene edhe kete njehere tjeter, ky film ka problem te madh me mbylljen, skena finale e cila eshte jo vetem shume e dobet per te perligjur gjithe filmin, por edhe difketoze qe thyen cdo lloj tradite e zakoni te shqiptarit, pasi Vlashi e vret zotin Lam ne shtepine e vet. sado i poshter zoti Lam, tradicionalisht kjo eshte e palejueshme!.smiley

N. Luca ka shkelqyer ne cdo rol te tij!

masha/mangalli...uee c`paskam bere! smileysmiley

apo mashe..?!. smiley

Thua dhe jam Vlonjat ..Mashan ...Ose je Vlonjat i drejtëshkrimit .

Pas 91 Nreca rp doli disident . Një grup moskatsish etj e kishin si dëfrim" dyndjen " tek shtëpia e Nrecës pothuajse çdo natë , deri sa e bën si të Lujt . Vallaj dhe shumë disident nuk duhet me u çfaq smiley

Mirë ishte ai . Lute filma dhe artist .

si ka mundesi qe ke harruar Bertin  pa permendur smiley...harrohen syte e zgurdulluar te Bertit?!

Kush e vodhi shtyllen e tensionit te larte?!!!! 

Keq puna , njerezit jane shume te frikesuar . Qeveria duhet te tregoje dhembet .

Duhen vene postoblloqe dhe kush kapet duhet te marre denim ekzemplar pa kompromis.

ketu po lozim si jeten e njerezve, si imazhin e ketij vendi.

O Cimo, Bradi po i kerkon qeverise te tregoje dhembet. smiley

Mjeshtra jane cunat e Rilindjes...mjeshtra! smiley

Mos ki fryke Brad, qeveria do ti kape keqberesit. 

Rrofsh Rono, me qetesove .

Rilindjes do ja japesh voten dhe ti o Brad!

Ahhh.....kte se boj dot   smiley

po tallen. qeveri e rigonit, po thone.

si perseriten gjonat, cudi osht.

ky i bi me qen viti 45, Ron.

Mos valle zgjedhjet e 23 qershorit i bine me qene Mukja?

kongresi i permetit.

tos nanja osht sejfulla maleshova.

Rama

Ne do të kërkojmë kriminalizimin, një orë e më parë, me ligj, të shpifjes për shkak të detyrës për çdo rast kur akuza e bëra nga një përfaqësues i zgjedhur i popullit ose një partie politike parlamentare janë akuza penalisht shqetësuese për opinionin publik

Shume mire.keshtu  i do mushka drute, nuk mund te abuzosh me lirine fjales, duke shpifur,  ne asnje vend te botes nuk eshte pare ky fenomen qe ndodh ne Shqiperi qysh prej vitit 1992, nga partite politike vecanrisht ish kryeministri i keti vendi !

A do ti mbyllet goja ketij  si burim i shpifjeve ?

Me hume vones, ky kriminalizmii i shpifjes !

Ai nuk flet me goje or cun po me zorre te trashe smiley

Ja nje xhevair tjeter

 Sali Berisha dha detaje se si Emiliano Shullazi i cili akuzohet për një seri vrasjesh në Tiranë është strehuar dhe ka lëvizuar me makinën e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri si pjesë e një skenari për të kryer vrasje dhe krime politike në Shqipëri. Pritet që Partia Demokratike të publikoj disa foto të Saimir Tahirit dhe Emiliano Shullazit.

Ky kot qe merret me politik, ky te kishe qene Prokuror, do ta kishe bo zap Kllojken, tet me di ! Ose Inspektor policie

Sa i Qut eshte Palloshi...Cuni Sheqers ja vertit n'tritol si ne 3 t'notes, Palloshi kerkon kriminalizimin e shpifjes nje ore e me pare??????

I lebetitmi po krrute koken per ndonje ligj qe i pre doren atij qe mba tritol ose gjuhen atij qe te sha nga Aneta apo gruja....po ti qeke nje hap para meje.....dhe shume me i vendosur....

Kam pershtypjen se eshte porosi e atyne hoxheve qi mbajn brenda per rekrutimet per Siri.

vallahi ku mos me te shku menja, ajo te PN me gozhda e me yckla tjera shume e frikshme. mjaft tallen tajaren po ti vehen te gjithe punes e ti kapin kto laraska te nyta.

Po Looly ka fol akoma? 

Qfare ka thene? 

Paskan dhe humor te holle, e paskan lene pakon ne biciklete. Po policia c'thote, ka ndonje te re?

In the new study, Danforth and his team took a more data-driven approach. The researchers analyzed billions of words from English, Spanish, French, German, Brazilian Portuguese, Korean, Chinese (Simplified), Russian, Indonesian and Arabic. The words came from two dozen types of sources, such as books, news outlets, social media, websites, television and movie subtitles, and music lyrics.

The researchers identified about 10,000 of the most commonly used words for each language, and asked native speakers to rate the happiness of these words on a scale from 1 to 9, where 9 was a smiling face, 1 was a frowning face, and 5 was neutral. For example, English speakers rated the word "laughter" at 8.50 and the word "terrorist" at 1.30.

Ne si gjuhë jemi përjashtuar duke theksuar . ekziston një komunikim InteliDjencë që rrjedh nga Kultura e PD-hit prej vitit Dhjetor 90 që ka përfaqësuar  Shqipërinë me dr berishën si gjuhë terroriste ...

Si shenmbull kanë marrë shprehjen " Do u ngrij të qeshurën në buzë shqiptarëve "

..dhe shtojnë se më vonë pas largimit të tij dhe palo..eve InteliDjente nga skena Njerzore mundet të përfshihen edhe Shqiptarët .

Duhet patur kujdes nga minat keto kohe...

Cfare duhet te besh kujdes, me minat  ne keto raste, cila eshte keshilla juaj ?

Fushate terrori, te shikojme se kush fshihet pas ketyre...

tani e gjeten dhe keto urbanet te bejne greve, tani qe njerezit filluan te levizin pa bicikleta?
qeveri katile, don me inventarizu gjithe bicikletat qe levizin ne tirane.

Ju lutem vini re reagimit te DASH dhe evropianeve sot! Mbeshtetje direkte per Edi Ramen dhe M.Brendshem ! 

Shqetesimi i tyre nuk eshte mbi opinione e preferenca per pse eshte i gjate Rama , apo pse Saimiri ka dioptrine pake te shtenget ..! Por sepse ata kane burimet e tyre  dhe analizat e tyre.PD, ra koke e kembe brenda me prononcimet e saj idiote , per keto akte te luftes politike ...me dinamit ! 

Mesazhet e tyre nuk jane vetem kubder opozites por demtojne shumshum rende imazhin e vendit..! 

I lihet Palokes te beje deklaraten prej sharlatani,  qe habiti dynjane ? 

Po Paloka eshte nje rrugac militant pa shkollle njeri kafenesh, politikan qe nuk lexon libra  ! Nga i di une keto, do te pys no njoni ?- po ja shiko e shkruaj, nje njeri qe lexon libra dhe  ka erudiocion te dukshem ne komunikim ! Paloka nuk ka as nje % inteligjence politike per audiencen publike.

http://www.gazetatema.net/web/2015/01/23...

Po si flitet per Kryeministrin ne kete menyre, njesoj si nje qytetar ordiner dhe jo si nje politikan ?

Ku dallohet Pakola me nje qytetar ordiner ? Makar,  edhe me nje Peshkist ? ky dhe te gjithe keta te pd-es flasin njsoj si tek peshku pa uje . megjithse i mer te keqen smiley

Na bot lomsh. A u kap kush e boni a jo-e?

 

Po po u kap shyqyr , mund edhe te komunikosh po te duash se tani qe po flasim bashke qenka online.

Mase presin ti boj-e naj tel bumjes tjeter pranaj ja kan hap linjen.

Metoda policore thone shoket. Ku po dihet.

Të çohemi që kjo qeveri të mos jetë më

Të solidarizohemi për çfarë, luftën kundër krimit?! Kemi bërë shumë më tepër se kaq. Kemi paralajmëruar, kemi kaq kohë që paralajmërojmë, se kështu si po ecën kjo qeveri shumë shpejt as ajo vetë nuk do të jetë e mbrojtur nga krimi.    Pse jemi në këtë situatë sot? Sepse ky Kryeministër, kjo mazhorancë, kjo qeveri që kur erdhi në pushtet erdhi në bashkëpunim me krimin, aleanca e qelbësirave. Aleanca e qelbësirave, bërtiste miku i Ramës, le të bëhet aleanca e gjithë qelbësirave që të vijë Rama në pushtet, u bë aleanca dhe këta erdhën në pushtet. Ka një shprehje që thotë: “Krimi nuk paguan pasi ka bashkëpunuar me ty për të të sjellë në pushtet”. Sot krimi kërkon shpërblimin.Cdo shqiptar duhet ta kuptojë sot se kjo qeveri nuk mund ta luftojë krimin, sepse kjo qeveri është e përdorur nga krimi, nuk kanë fuqi t`i dalin më përballë krimit që vetë e ulën në sofër, sot janë këta lolot e krimit, janë këta që përdoren nga krimi dhe nuk mund t`i dalin përballë. Monstrat, tha Kryeministri Rama kafshuan, absolutisht po, po ku ishin këta, nuk ishin monstra këta, kriminelë, kur vranë Artan Santon, kur vranë Artan Santon reagimi i Kryeministrit ishte “Na iku dhe një çun Tirone”. Nuk ishin monstra ata, nuk janë monstra ata që vënë tritol përditë, qytetarëve të tjerë, jo, ato janë larje hesapesh për Kryeministrin. Nuk janë monstra, ja pra pse krimi këtu ka arritur këto nivele dhe kjo qeveri nuk mund ta luftojë kurrë, sepse kjo qeveri nuk ia ka vënë duart në fyt krimit, siç tha Kryeministri, kjo qeveri duart në fyt ia ka vënë popullit të saj dhe po i merr shpirtin, prandaj shqiptarët nuk duhet të rrinë më, të presin se ç`bën kjo qeveri se çdo ditë që kalon është një ditë më vonë, është një ditë më e keqe, prandaj duhet të gjithë të çohemi që kjo qeveri të mos jetë më këtu, sepse përndryshe nuk do të jemi më ne, në shtëpitë tona...perfundoj  Paloka ne kuvend.smiley

Të çohemi që kjo qeveri të mos jetë më

Po kur ti vij vakti cohuni, kur te vine zgjedhjet, dhe votoni qe te mos jete mo, kjo QEVERI ! ..dhe do te shikoni se Kjo qeveri asnjehere nuk do te iki,  po qe se do te vini ju prap! 

Me mire kjo se Ju ! 

Ju skeni per te mor me pushtet me Berishen dhe Bashen, edhe pse keni  Linjen e Tritolit ne funksionim ! Do te deshtoni prap keq ! 

 

Jepi  Kaposh.. me thuthuqin do e rreconi qeveriun ju .. Ja nje alternative qe ja vlen smiley

Ça tu deshsmiley Tashi do te nxjerrin Ramen me dajre smiley

smiley

Pd-hi në Filmin " Zotria nga Fshati " smiley  Fushata elektorale e në celuloid !

Jepni votat iBerishës !  Daullet Tona PLUMB për Dajret e rametës !

Bravo LefTKope .Këto po janë Pampers cilësorë smiley

200 mij vota jua mur vetem me ket dajre, o Kapo.

S'di a e mso njeri, apo e ka talent te lindur.

Ne fillim tosen, masnej salen... po e pastro at ven kadal-kadal smiley

..po pra mish e oriz dhe qejf o qejf o qerata,Shqptaret  e kane vete ne dore per te zgjedhur fatin e kalamojve ;o mish e oriz me Salen, ose dinamit dhe burgje me komunistet

Skeni per t marr ndonjeher pushtet ju deri sa te jete gjalle Berisha dhe Luli ! 

Ska per te vlejt naj her vota sa te jet gjall meta e tosi.

As i her nuk vle vota kur nuk hidhet per Cunin e Sheqeres....Veq ajo eshte vota e duhur dhe e pranueshme....Po kush ka luajtur mendsh te votoje per juve ore me Cunin e sheqers, lexhendar nkrye. Krahun, krahun sharrojne Shqiptaret e nuk e hudhin ate vote per ju.

Tironco ajo qe desha te them esht qe e.vendos meta me an te koalicionit se cila parti vjen ne pushtet e jo vota e popullit.

Sa per shqiptart kur votun meten qe dhan jeten per te votojn cdonjeri. A e mendoje ti qe do vinte sala prap ne pushtet pas 97? Erdhi dhe u votua dhe nga socialistet. Apo do thush qe vodhi zgjedhjet ndersa ishte ne opozit?

Tani po smorri vota PeDi, jo Meta po edhe Qifja me Dashin e Havase do behen faktor zgjedhor ne Shqiperi. Rama me Camet e bo qeverine apo jo, e ci duhen 84 votat kur ka ra dakort te mos i perdori????? Mos shikoni problemet ne bahcen e tjetrit, po problemet e Shqupit qe i ka mbetur ose tritoli ose te dali parti e trete. Po doli parti e trete Shqupi ca do thush pastaj????? 

Me nje kundershtar qe si perdor dot votat (sic the dhe vet) edhe e katert me dal pd prap qeverine e merr. Vjen ta kap per veshi ramen e i thot perzeje meten e ca te tjer e te vin te un. smiley

Me pelqen entuziazmi jot, ne ate krah fli. Po pse sthua qe i paskeni gjonat ne vij ju te Shqupit e kot ankoheni....kshu ju kan thone???? Do vini ne qeveri me 10-12% te votes kombetare??? Me kto men keni per tu knoq tani per lokalet...keni per te drejtu cdo bashki pa fitu....

Pd 2-3 her pagu agjencite qe kontrollojne motin. 2-3 her permbytet jugu dhe direkt revolt 97 si e kan zakon andej. smiley

Ju ka ardhur menia ene atyre nga Jugu, nuk e hane ate qafe pate....tani ta plasin bumjen ne tiron ku ta dush ene me celular. Po thuj shyqyr nuk ju sulen njerezit e ju gjujne me granatat e mbetme nga 97, se deri tani ju po vini bumje. Nejse boni duha qe Likja nuk merr ene PS dhe shkrihen si nje force politike se atehere keni per tu shperbe fare ju te shqupit.

Forcohet uniteti e?
Se kuptoj pse nuk e nderron emrin kjo faqe tani qe ndodhen permbytjet. smiley

Bashkohen votat dhe do jeni ne opozite te perjetshme...arithmetike e thjeshte....sdo kete me Pe De por individe te pavarur dhe OJQ kunder alternatives se majte. Llogjike, kur forca politike qe erdhi ne fuqi duke ulerire...ta hudhim qelbesiren....jane kthyer ne stol....ku pusho komet familja e Cunit te Sheqers. Keni degradu Cone e ska mo shprese.

Nuk eshte e hijshme per ata qe lexojne t'i behet kaq hapur kjo lloj reklame ketyre lloj metodave!!!!

Nga linja e llogjikes se perdorur, me bie ne sy qe i ben shume reklame ministrit te brendshem. Sipas asaj qe thua, me del jo kompromentues. Me premise e potencial. Rama bej kujdes. Apo po te keqputoj? Kjo eshte pulitika. 

kapo cfare te lidh me Salen qe je kaq besnik, si qeni, kafshe shume adshur per njeriun ...smiley

Ai me atë si "fyell " prapa Mëzit , është kontigjenti Palokës .Vjen pak si korozi po osht me zemër lali kur shko në aksion .

Tritolet i vej unë , po mu kush do më rruj ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).