Kryebashkiaku kavajas Elvis (Ervin) Roshi është shfaqur në qendër të Kavajës, në majë të kalit si Skënderbeu në qendër të Tiranës.

Z. Rroshi është i gatshëm të përballet në betejën elektorale për t'u rizgjedhur në krye të Kavajës. Ai me sa duket është i sigurtë, se ashtu siç kalëron kalin, do të kalërojë edhe fitoren në zgjedhjet lokale.

- See more at: http://www.durreslajm.com/politike/fotof...

97 Komente

Jepi 'RILINDJA'...... hyaaaa..... hyaaaa !!!

Ne kete rast Belulo, i thone; Ka rene nga kali smiley

po kavaja demokratike pse e voton ket

Se ka kale smiley

kavaja, djepi demokracis smiley

Tre kembe te bardha dhe nje te zeze...

Ose ndryshe kale bythebardhe smiley

kur te zbardh bythen i bie qe faqen e ka nxire smiley

po cila na qenka arsyeja ?

ksaj i thon: "ka hyp gamori n´kal" smiley

ky Roshi po m´duket si ata tipat e para ´90s m´Tiron, Maçoku i Parkut, Milja i Bab Rexhes, Balashi, qe iknin noten tek stallat n´Yzberisht ene vidhnin kuajt, per t´bo xhiro me kal. smiley

Jam kurioz te mesoj se çfare do thoshte tere bordello e PSse (braçe, balla, rama e shoke) po te dilte nje i PDse si ky roshi ne foto?

Per te qeshe e per te qa .... ! Sanco panco i koheve moderne . Keta tipa qe Shqipnia i ka me bollek nuk duhet te shihen vetem ne aspektin tragjik . Ana komike e tyne eshte shume ma interresante dhe zbavitese dhe kjo eshte edhe vlera ma e madhe e tyne . Po i pame nga ana komike e tyne edhe shoqnia perfiton dicka , perndryshe...!?

Imagjinoni ...  gjate kohes qe ky tipi po "gatuhej" intelektualisht ne Universitetin "fame madh" te Kamzes njihet me nje "intelektuale" ne gatim e siper edhe ajo si (shum te tjera) edhe u ba tan ajo zhurme ne media qe ne fund rrezultoi hicgja !

Nejse..!

Kete tipin e pelqyeme ose jo , ky eshte thjeshte  qytetari```nr.1 i Kavajes dhe tragji-komikisht ndoshta me i denji qe Kavaja ka pas ne keto 20 vite.

Ama meqe po flasim per ``qytetare`` te dallum ose ``outstanding`` nuk mundem me e kalu edhe zotri A Veliaj , per ata qe nuk e njofin Veliaj eshte demokrat,deputetet,biznesmen,civilizues etj..etj. Ky Veliaj kishte hap ``universitet`` per ta ndricu popullin sigurisht , por thjeshte ne ngutje e siper per te perhape dijen godinat e Unit. kishte harru per ti legalizu ! Big deal ..! Por betohej se godinat qe ai kishte ndertu ishin kreyvepra arkitekture edhe gjermanet,francezet e te tjeret shkonin dhe i sodisnin ato me andje dhe xhelozi se nuk i kishin as ne Berlin apo ne Paris !  A Veliaj betohej se te huajt nuk ishin aspak te interesum me pa Butrintin , Apollonine dhe mozaiket antike te Durresit por me pare preferonin me pa ``kryeveprat`` arkitektures te ndertume prej tije ! Jeta osht qejf.... Ne Shqiperia sigurisht !

 

kali eshte mjet transporti ekologjik, 4x4, dhe s'ka nevoje per kolaudim apo kontroll teknik. çun i zgjut ky kryebashkiaku.

Mjedisi mbi te gjitha smiley kjo eshte moda sot. 

Duhet pare si nje nga ato rastet e rralla natyrore ku gomari i hypen kalit siper... smiley

Si e vjeter kjo fotoja, se ai monumenti me dy gishta sikur u shkul nga rilindja. Nji gjo s'kuptoj une. Pse i ka hyp kalit me kostum? Apo eshte shenje si kacarrumi i misrit tek shishja e katunarit? smiley

është shfaqur 

smiley

kjo ishte ne fakt gjoja qe me boni pershtypje - gomarlliku dmth. 

Ne fakt duhet te ishte rishfaqur ne terma rilindas.

osht per t'i thon: po kape mer te raft plasja, pa ate monumentun e shemtut aty, qe te pakten te te mos ngterrohet koha neper kom. sa te trashe, mor Zot! "eshte shfaqur" thot. kshu u shfaq edhe aleksandri i maqedhonise, por ai eshte yesterday news. A do me bo PR tina? OK, boje sa t'i lush fene, por per ket rast, kur ke at monumentin me gishta mas bythe, thuj i dicka si: ja se si na shfaqen njerezit e PS-se, bijte e eterve, tifozat e Beses, me te cilen ishte edhe gjakpiresi popullngrenes Enver Hoxha, e ku di un mo se cfar. 

"Pse i ka hyp kalit me kostum?"

Fisnikeri muderrne!!!!

Kale zgjeps paska gjet, hyp. Ca u be me gruan e ketij o shoke?! Ajo me ato historite me thrill&horror? Lol

keta e kane krahasuar Roshin me Skenderbeun ne qender te Tiranes, por mua ky me shume po me duket si Cari i Rusise ne qender te Shen Petersburgut.

Ku me shume duket si Cari i lagjes.

ky eshte mbase gjoja me e neveritshme qe ka prodhu shqipnija keto dy dekadat e fundit: pasunari avdall e katnar qe ka ra ne charter e ne kavallo edhe merr pozat me te bukra dhe "ajo m'kryesorja", qe as e ca trapin fare per ca mund te mendoje ai qe quhet "opinion publik", sepse ky esht i dicka qe nuk njifet ne kavaje, rogozhine, tiron e me gjere. te dhjefsha paret, mer katunar muti!!!

Shen Gjergji mposht Dragoin ( e bardhe nga mbrapa)! smiley

ky qenka rilind vone shume...fundi i viteve 80 kishte plot gangsterra t'vegjel qe me kuaj te vjedh me naj ferme imitonin clint eastwood. Pale kur vejshin dhe naj kapele prej kashte...
 

Mjaf me pa kte,kte produkt qe ka pjelle ky sistemi yne,me kuptu se ku jemi e si jemi katandis me kete demokracine tone.

E ku eshte e veqanta ketu? Sadik Sarajeva pe Bregut tLumit, po i mburret gaxhojve e fyreve te Kavajes. 

Ai e a pas emrin Sabri jo Sadik.

kjo i takon rubrikes 'Gjeni dicituren' smiley

Punon kali, te haje gomari

-shprehja me siper merr ngjyrime te tjera fig ne dritaret shqip-angl te google perkthyesit..por, Something always gets lost in translation smiley

patjeter edhe ajo smiley

mgjqe s'ka diciture te jape groteskun e ktij smiley

Ka ndonje kavajs qe e merr seriozisht kete idiotin?!

ky idioti eshte rilindas qe shoqeroi vete kryeministrin ne viziten e rendsishme ne Kine

Deshe me thone Kryeministri e shoqeroi ket ne viziten ne kine

bile thone qe ky do filloje syrizen albaneze

Shqiprise i duhen njerez si ky 

Shqiperise i duhen me shume inxhinjere te tille.

Kavaleria rilindasesmiley

E kan zakon kavajsit ti hypin kalit...

Mashalla sytë nbyth.. 

Si pellumb

Kjo eshte haka e Zotit! smiley

Per gjynofet qe keni bo o Kavajsa gjithe jeten me njoni-tjetrin neper bahce e kopshtije Zoti ju pru si deputet ate monstren gjithe ato vjet, dhe tashi ket palacon! smiley

Ju ka more Zoti m'ni!  smiley

Kot per kuriozitet, me c'fare i bo paret roshi?

 

Si ja ka Hyp berishës lali smiley Ec aty dhe mos e rruj fare .Boll që ja fute në sumë atë shëmtinë InteliDjente klanit të Babasqapit . Kalëro sa ti lush fenë . Do mësohen dhe këta me Demokracinë .Megjithse nuk ka shnase po ec aty .

Dhe po të  vendosësh të konkurosh me ndonjë  ndonjë si Lul Basha i PD-hi për Tiranën vur për kandat Kalin .100% fiton Kali se nuk ka mo Vjedhje Votash smiley

Nji vërejtje kom . Nuk ka Hejbe Kali .

Ku vete mo ? 

Ec aty dhe mos e rruj fare .Boll që ja fute në sumë atë shëmtinë InteliDjente klanit të Babasqapit 

....me vjen keq ziko, per simpatine qe shpreh per ket fundurine dhe monster qe ka prodhuar politka e PS, vetem e vetem pse shan Saliun .Nuk ndjej ngushellim se eshte produkt i PS perkundrazi ky ndjej keqardhje qe ky  simbol i rrugacit  arrin te jete qytetari numer One i nje qyteti per te njejten arsye si e juaja. Fakeqesisht ky drogmen sot po perkrahet dhe  inkurajohet  nga politika si nje rast suksesi dhe model per tu ndjekur nga rinia ne te ardhmen.Persa kohe perpilimi i listave te kandidateve do  te behen vetem nga kryetaret e partive,shqiptaret do vazhdojne te shohin me shume  figura te tilla tragji-komike qe vendosin per jeten e shqiptareve.smiley 

Monster! 

Grande ..i nderuar

Kritika Juaj është e drejtë ndaj meje dhe me shumë përulësi e pranoj .Por , ku i ka hejbet ishte Pytje për Saliun ..që i heq edhe në Parlament smiley

Nga gjithë kjo Lumnajë të fandaksurish me mentalitet anadollak , vetëm ti po pate mundësi ma thuaj ku e sheh të keqen e këtij Akti ( tragji-komik smiley përveç Hejbeve të Kalit

Një polic  duhej ta kishte Gjobitur . Atëhere po përbënte Lajm .

Çliroi shokët antikomunistë . Kujtoju që me kuaj u përcoll edhe Flamuri i 100 Përvjetuerit të së Pamvartunës . Me kuaj kanë parakaluar edhe partizanët kur hynë në Tiranë .Me kal është dhe Komandanti paradave në kohë Moderne . Me gomar ka ardhë dhe Nastradini

Ma amël Grande ..Mos i injoro shokët antikomunistë me berexulla .Të thashë që janë të trashë si GJIBËR po budallej nuk janë smiley

Karagjoz! 

Hec Bedrana aty ! Xhije e drec ! 

Ec perpara se vi mrapa, takimn e pare ta lejm ke Brraka. 

Megjithate i pari ( me kal zjarri, me lule behari ) osht ai tipi qe thoshte ne TV : Po nuk me votuat mua iu dalte kanceri ne fyt. Ate nuk ka kron qe e kref ...

Hec perpara t'cafsha ballin , me sqepar ta hapsha varrin

 

Kavajë, o qytet i bekuar

prite, prite Elvisin

po vjen si rrotë e zezë

të të çojë, atje ku e di vetë smiley

Coni djema shaloni atin

kafshe transporti per gjithe fshatin .smiley

Si tha ai :kush nuk voton per mua u befte qen e mace e bredhte neper kazanet e plehrave smiley

kjo duhet te jete foto e vjeter, se sikur monumenti me dy gishta (prapa fotos) eshte prishur

Po ku ka rëndësi për buzshpërvjelurit çfarë përfaqëson . A është kundër Qeverisë Rama . A osht në platformën e  "sindromës Roshi "( tm Gjëmbi )

Jo ! Po këtu pakska Probleme smiley dhe vuuuuuuu sqapëria .

Peshku duhet te jete faqja me e shkeputur nga realiteti smiley

Visi ia paska kal(rer)uar dhe Kreshnik Spahiut

Speaking of, kush e gjen foton e Kreshnik Spahiut duke kaleruar tek bulevardi ne Tirane ka nje shishe te vjeter vere nga ato qe Pjeri i dha menaxherit hollandez te klubit te kuajve spanjolle. 

P.S. Kush e mban mend, krizat e Idrizit variojne sipas kalendarit te henes apo te diellit?  

Sa gje e shemtuar!!!! smiley

E po vetem peshkiste specifike, ...i qajne hallin kaloresit, pse atij ...i varen ...kembet !

Kavajsit e duan fort .

Pritna Evrope, tash po vijme tek ti.....

smiley

Po ! Sapo dha Topi nje reportazh ku qindra familje , me femije te vegjel, vargan ne rrugen Prishtin, Beograd, Vojvodine, maleve e gerxheve ...! Te keputej shpirti ! Per ku keshtu  shqiptaret more njerez ? Kosova po boshatiset ndersa Evropa o do ti pranoje o do riktheje sistemin e vizave.Kosova, po zien per gjeme ! 

Gjermania "ndihmon"Shqiptaret duke fut nje pasus extra per kosoven ne xhunglen e ligjeve per te huajt .... u fut Paga minimale njesoj per gjith shtetasit e BE ne Gjermani, Sklleverit e Rumanis e Bullgaris po shtrenjtohen.... kjo Vale Eksodi ngjan si Valvul Sistemi per Kontigjentin e rradhes qe DUHET(!) te punoj vetem per i cop buk, ndryshe s funksionon ky Sistem... S esht rastesi fukaralliku Shqiptarve , o byrazer.

 

pershendes me ket: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TNaaeK2w_jw

dhe pastaj ket tjetren:

https://www.youtube.com/watch?v=v7qESyR6SmU

 

 

lol, eshte thjesht nje foto per te treguar se ashtu si Skenderbeu hypur mbi kale shkoi ne Kruje per ta cliruar nga pushtuesit, edhe ky (qe per nga shtati te pakten i ngjan Gjergj Kastriotit) po hyn ne Kavajen e dermuar nga qeverisja e PD-se per ta ndryshuar per mire. Kjo foto eshte e vjeter, ne kohen kur ky do te kandidonte per kryetar bashkie. Por sidoqofte me rastin e zgjedhjeve lokale dhe nese Kavaja do te jete nje nga 73 apo 74 njesite e reja vendore, ka vlere.

U mor vesht qe qenka foto e vjeter dhe arsyen aka dmth na e shpjegove ti, mire atehere po tani pse ja hyp Kalit prape?!! Ca do me I tregu popullit t'Kavajes me? p.s. me kete kale zgjeps do kete kaleruar perseri, kesaj rradhe ne Kavaje?! ( vec per kete xhest katnari ky duhet te qerrohet sa me pare!!!!) 

avash ti si flet, sikur me qene birrila qe rrezohen kollaj. keto jane kollonat e rilindjes...

E shef c'kale te mbaruar ka marre?! E paskam kunje dhe me perzgjedhjen e Kalit!!!  Lol. Do rrezohet se sben!! 

si kavajs me tabon duhet kishte hyp m gamor jo m ket lop hollandeze. 

Mos ka qen organizim i 100 vjetorit te pavarsis, me kala dhe torta smiley

Na sillni i cik fotot e tortes smiley

ky ka qen rruges per ke torta smiley

si u la mer? i kishte hyp kalit ne kohen e berishes? dmth saliu...sigurisht qe saliu, kush tjeter?

E keni gabim te gjithe  smiley

Vesi  me i keq eshte se ecim shpejt atje ku duhet ecur ngadale,edhe fizika na  ka dhene prova qe gabohemi vazhdimisht .

dhe per ta besuar kete ves robi i ka hyp kalit  smiley

e kane arrestu me e shpetu nga permbytja o belul, i rujne te vetet smiley

Karte e djegur mo.

Miresevjen me PD zoti Gjika smiley

s'perben me news mo Belul. Ska lidhje me akuzat e vjetra. Ksaj rradhe jo vetem del i pafajshem po merr dhe demshperblim

Zotni Gjika kishte nje Q7. E pashe ne nji kronike nga kto qe sillen te peshku (e ku tjeter, pash Zotin!) dhe cerr ma beri zemra. Jo se kam naj ndjeshmeri ndaj korrupsionit, prite Zot, se un e di qe korrupsioni eshte menyra e vetme me bo biznes ne Shqipni, esht si me thone "the real cost of business" over there, pra jo per kto arsye, qe i kane shumica e shqiptareve te ndershem e te pakorruptum, por se per dreq tamam ne ato kohe une kisha nje "crush on" Audi Q7, lektisje e cila, me duhet ta them per hir te se vertetes, s'me ka ikur edhe.

Sa here shof Q7-a qe bubrrojne rrugeve ketej, te ky Gjika me shkon mendja. Mbase vetem kur ta blej vete do shpetoj nga ky makth e kjo zarmi.

Yeah, I need an Audi Q7, ASAP!!!

dhe cerr ma beri zemra.

 

ehh, ajo Q7 u be sebep!.smiley

 

po kishte edhe nje mercedes C-classe gjithashtu, qe u dogj para shtepise se tij nje nate  ne rrethana te dyshimta..  eshte sqimatar ky tipi ne fakt   dhe mbahet  mire, (nuk fsheh mireqenjen) ka stil!  gjynah tja hame hakun.smiley

well, C-ene e kom. Po klas me i ulet ajo... te gjithe enderrojme te behemi pak Gjike. smiley

morpo ky i kishte te dyja, edhe Q7 edhe C-classe.. madje  C-classe, ishte klas i larte sepse kushtonte aty te 100 mije euro.smiley

 

sidoqofte, Gjika eshte model suksesi sepse e ka filluar nga shume ulet.. para se te behej kryetar bashkie e nisi me nje benz-2400 ngjyre bojqielli..smiley,  qe ndizej me te shtyra nga djemte e  lagjes se tij ne Çole..smiley

smiley

Forca Kike, sa ta cojm te disheza smiley

plus, Belulo, makina e fundit qe do kem, para se me kthy patkonjte nga dielli, do jete nje S klas i zi. Do i jap ngadale dhe do i vej perde nga mbrapa. smiley

Nqse s'ma kupto ti kete deshire (dhe nuk po tallem, e?), PF-ja ma kupto se s'bon! smiley

ps. nuk po tallem!

po ky S-class me perde nga prapa po me kujton benzat e birose politike..smiley

smiley Perde bojqelli pak te dala boje njit me xhamin. Te lutem bleje me dy antena radio perpara, nje per secilen ane dhe vej nje flamur te vogel trekonsh te kuq ne maje te seciles. Pls. Dhe funia kur po shkon the long way, pse nuk e heq fare stemen e benzit dhe ne ven te saj te vesh nje shqipe dykrenore inoks.

smiley

ahahahaaa... po pata ket menien e tanishme, do e boj. do vi atje te ty, edhe do dal nga sedilja e mbrapme, duke te pershendet lehte me dore, duke e luajtur doren bute dhe fare pak nga lart poshte... per te qetesuar sadopak duartrokellitjet frenetike. Placa po s'e bona smiley

Boje dhe po e bone shpejt do te te dal te te pres te rruga me gocen e vogel ne krah qe do te jete duke te brohorit duke majt nje tuf karafilash te kuq ne dore. smiley

edhe nje fakt interesant per  arrestimin e Gjikes.. urdher arresti eshte firmosur nga prokurori Ramadan Troci... i njejti prokuror qe leshoi urdherarrestin per Adrian Fullanin..

 

he me te pifsha dollin bre Ramadan, me nja 10 si ty  bënet Shqiperia!.smiley

prit kur te thote shkaba se ket dhe Llallen i ka caktu ne detyre Rama

po patjeter!

nejse, shkaba per momentin eshte i zene   me perpunimin e deklarates per shtyp..  ka paqartesira ende sepse lajmi ishte i papritur, i kapi ne befasi.

Yyyyp Xhixhi

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).