Këto trakte të hedhura kudo nëpër Vlorë bëjnë thirrje për të reaguar ndaj padrejtsive që po u bëhet qytetarëve nga pushteti. Nëpër trakte shkruhet: “Ngrihu”. “Popull i Vlorës, ka ardhur koha të tregojmë forcë ndaj diktaturës që po nënshtron dita ditës popullin tone”. “Mjaft”. ‘Organizata “Vlora Përgjigjet” nuk ndalet me kaq”. “Shpërndani lajmin në rrjetet sociale”. “Vepro tani për të ardhmen tënde”. “Ka ardhur koha”. “Ku është dinjiteti vlonjat?” “Nuk ke mundësi të paguash dritat? Burg”. Traktet që janë gjetur të ngjitura dhe hedhura mëngjesin e sotëm i përkasin një organizate të quajtur “Vlora përgjigjet”. Sakaq nuk ka informacion për këtë organizatë që marrë përsipër autorësinë e trakteve. Vlora, si edhe i gjithë vendi, i është nënshtruar operacioneve për prishjen e ndërtimeve pa leje dhe vjedhjes së energjisë elektrike.

115 Komente

  ne mos keni arme gjeni

 ja rrembeni atij qeni     smiley

Emo

mos ki fryke se ky popull o dele, nuk ngrihet as kur i vene thiken ne gryke

Se mjaft ne roberi o e mjera Shqiperi

o djem rembeni pushket-o je vdekje ja liri

Ujku do mjegull. Nuk di kujt pale i intereson kjo , por ti o popull budalla mjaft me revolucione se s'pjerdh njeri per ty ,

a merr vesht ? 

Jo smiley

rrembe armen pra dhe hape gjoksin, kur sdi me perdor trunin

ca dmth "dinjitet vlonjat", ne ndryshim nga "dinjiteti jo-vlonjat"?

ne kete  rast ''dinjiteti vlonjat'' ka kuptim sepse eshte trakt per perdorim te brendshem..smiley dmth, presupozohet (se nuk e dime te sakte) eshte bere nga vlonjate e u drejtohet vlonjateve...

ashtu sikurse  do kishte kuptim edhe sikur te ndodhte ne Fier, bie llafi e tu drejtohej fierakeve per ''dinjitetin fierak''.smiley

 

megjithate,  edhe historiku i famshem i qytetit per revolta, kryengritje, madje edhe  lufte kur e ka dash nevoja, luan rol ne ate qe quhet ''dinjiteti vlonjat''.smiley

 

Merr ndonje shembull tjeter, se "dinjitetin fierak" e shtjelloi ai kryetari i komunes atje ne mbledhje. smiley

po thash de,  ''llafi qe bie''.. Ok pastaj,  dinjiteti lushnjar.smiley   ''po ti re Nuci, pse firmove ti ree.. une per ty thash ta mbyllim...smiley

falemnderit Belul per pergjigjen vlonjate. smiley

Mbreme na vrane Belulin, qe trim i ziu.

Kujdes kur te arrish te ura se atje jane trimat e Selfo Qorrit. Nuk behet shaka me ta, te marrin gjak ne vetull. 

smiley

Njente Kapo !

Mo kij frike . I di ti . I kishin llafet e pakta . Pas Traktit keshe nonje xhanar me bythperpjete ... smiley Nuk jane ata !

Kush do ta trazoje Vloren pervecse dallkauket e Saliut ? Kush eshte me mire ne Shqiperi qe mbeti Vlora te ankohet ?

Duroni njerez . Jeni te zhytur ne MUTIN e Mut Burit te MUT Shtetit sali Qnef berisha . Edhe nje hale do pak kohe te pastrohet , ajroset e te disfektohet .Jo me nje Hale Gjigande si e la Shqiperine Matrapazi , Vjedhesi e Krimineli Berisha .

Plus mos tu genjeje mendja se meritoni me shume se sa per momentin tu Largoje Ndyresin Berisha qe dhiste ku mundete .  Ju e larguat nga skena por dikush , po edhe JU jo me pak , duhet te Pastroni Mutrat qe ka lene .

Me durim e me mundim Elefanti ja vuri mizes ..i nderuar Grande Kaka smiley

Po keta vlonjatet edhe i paguanin dritat mer, kane ngaterruar adrese. ncncnc Keta te veriut si s'u cuan nje here. smiley Antiligji qe ka mbizoteruar ne gjithe keto vite, po perdor metodat e bijve te eterve qe te kthehet koha kur vjedhja te mos quhet me krim smiley

p.s

seriozisht, kete do ta kete bere ndonje kalama e po merr vemendje ne media. media shume jo-profesioniste

Ngordhi ajo kohe, si rruhet me njeriu per karriget e ketyre. Do pare ku fle lepuri se jane te gjate keto rrenje dhe s'eshte hera e pare qe duan te aplikojne keta skenare.

smiley

Sakaq nuk ka informacion për këtë organizatë që marrë përsipër autorësinë e trakteve.

Anonymous-in e ka nxjerre deti ne VL

INUK ka akoma pune per te bere ne Vlore...

Mos ka lidhje me arrestimet e fundit ne Vlore kjo thirje smiley

Dje bomba ne ambasaden sovjetike, sot fletushka kendeja, çvete çvete..

U lodh rregjimi

asnje nuk e priste qe do konsumohej kaq heret

ka erdhur ambasador i ri, me energji te reja smiley

Bojaxhinjte e nates zoti mesues...

Vlonjat spring is here.

Kush i shperndau traktet ne klase ?

po e thame njeher o  Qemol...  Genci dhe  A-gi-mi... tjeter.. tjeter, nuk di me..smiley

Eh çfare shovinizmi... smiley

ironi me  ''shovinizmin''   tone, madame.?!.smiley

 

p.s  nuk e kemi bere vet kete kenge per veten por e kane bere te tjeret per ne.smiley   tashi,  nuk eshte faji yne pse poeti, patriot dhe rilindas  i famshem,  ua kushtoi Vlores dhe vlonjateve  kete poezi, e nuk zgjodhi ndonje qytet-erimsmiley  tjeter... 

p.s2  lutemi ta degjoj edhe squeri.. kete kenge, si njeri i muzikes..smiley

Po qytet-erimet tjera e kishin déjà te zhvilluar muziken klasike, popullore, dinjitetin  ne ate kohe... smileysmiley 

Po pra skemi pune tjeter ulu ngrehu ,ik o vlla 8 vjet ne pushtet na tako i cike pushim.

E ka thone Komandanti , mua sma dhane voten kurse keta do i hajne populli i uritur.

Burre me mend tjetri, avokat biri botes. I bo inspektim makines para se t'i hypi. Po s'e majte, s'te ma.

Jo si bashkshortja ime qe del nga puna e bo nja 5 milje me gomen ne toke dhe me merr mu ne telefon:Hajde se osht ca goma osht bo si fizarmonike . No duh ! Ato 5 milje, kur makina shkote si kove pusi, i thirre trunit : Has got to be smth wrong with this shit ?

smiley

smiley

E bukur kjo, ...jo po si gruaja ime qe kishte lone dritat nez kur parkoi ke shpia ne darke dhe kur u cova ne mjes me i hyp makines nuk merrte starteri per qamet, edhe pse nuk ishte ftohte. Po ho mi gruje i thashe, vej icik men ne darke kur vjen, fiki ato shkretat drita se e pordhe baterine fare. Jo, tha, shifi, ka gjo drita nez ketu?

Teknologjia ka ec.nuk u keni ble grave maqina qe t'lajmerojne - ke lene dritat ndez, apo ai Qemoli me siper - tire pressure very low, extremely low. Nashti kur thote extremely ndal! Edhe hidhi nje sy jashte para se me fjet ti. Nuk behet nami. 

po pra, ca makina kene keta..?!   une i kam te gjitha ne automat modus..   dritat, aico, fshirsja e xhamit nga shiu etj,  fiken vete ndizen vet.. te gjitha me sensor, nuk ve dore une.

Po pra fajin se kane grate, po keto te dy!! 

Kujdes Belulo mos e lej makinen te arrij ne ate shkalle inteligjence. Se fillojme e ndergjegjsohen me shume se çduhet pastaj. 

Ja psh, kjo e imja ka fillu me pertu me njit maloren smiley

T'pakten deme nuku ben, smiley

po pse mo Fiqo.. keto jane me shume pune elektriko/elektronike.. cfare influence kane te motori?   pastaj keto  rrangullat ta bejne jeten me rilaks..  as nuk e ke mendjen fare se kur do erresohet, apo kur do filloj shiu.. aktivizohen vete ato, ne masen e duhur, dhe ç'aktivizohen gjithashtu kur duhet.. 

madje edhe  fabrikanti  ta sugjeron.  sepse llogjikisht, celesat e butonat, konsumohen me shpejt, e mund te prishen,  nese i prek 100 here gjate dites me duar, ndiz e fik, sesa kur jane te takuara dhe e dine vet,automatikisht, kur duhet te veprojne..smiley

Po ti me mir pajto nje shofer dhe ja u kry smiley

 

 

po kur te fitoj ate llotarine pra, 500 miljonshin.smiley   pas sekretares,  shtohet edhe shoferi ne organike..smiley

smiley

Po rrota a kane ato makinat tuja apo keni nga ai lloji qe do vij ne te ardhmen qe fluturojn? Dhe kur vje ajo pjesa qe na tregoni se jeni shume te suksesshem dhe beni pjese te upper middle class ???smiley

traktet. Ue na dergoni nje pls. 

ti kudo i fut hundet ti...qenke interesante...smiley..me ca ti nisin?..apo ti kapin?..smiley

Do attention ti? 

Shume!. smiley..o Gjembo ne cdo vend do ngulesh ti vlla...rri iher aty ku je...smiley

ti vlla

smiley

rri iher aty ku je...

smiley  Kultura e vendit qe shpiku demokracine.

Sjam nga ky vend!...njs kaq shume qejf ke te besh si i zgjut?

Ti mire qe vetequhesh naughty, po nese ky eshte stili yt i flirtimit...

As edhe nje trakt nuk duhet te bjere ne dore te komunisteve  smiley

Ma co nje aman. Eshte trakt. Kush e di Kur shtypin prape. smiley

smiley

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru! 

ke ngatarru forum Rono , nuk jena tek Lapsi.al  smiley

Duhet shtet Rono, dhe shteti ndertohet vetem po pati mendim pro-shtet. Ndaj them  qe ky "shtet" qe eshte nuk mund t'i lejoje keto trakte anti-shtet, sepse demtojne mendimi pro-shtet qe te con tek shteti pa thonjeza.

Duhen gjetur sa me pare perhapesit e ketyre trakteve!! Urgjent!

ej po kshu xhom fare nga drejtshkrimi kjo, ske as nga ta kapesh smiley

Shume te prapamet keto traktexhinjte. Me copa letre ne vaktin e fb. I morri ne qafe Saliu me Pentium 3.

O sali dil e perkrahe kete organizate qe te shikohet me neveri nga te.tjeret e.keshtu mos te.marre permasa te medha se kta.vlonjatet e dogjen shqiperine njehere dhe e bejne perseri.
Beja.kete nder vendit.

Thone qe arma sekrete e Saliut eshte kur te dali te lavderoje Ramen. Cun flori, do thote.smiley

Po ta bej ate mori fund rama.
Populli do ta marre.vesh me vonw te verteten. Sic e mori ne rastin e berishes antikomunist qe e vune komunistat ne 9 . Sic e moren vesh per nanon dhe berishen. Meten dhe berishen etj etj.

" ...Xani dhe kakami, jashte  burgut! Organizata " Vlora Pergjigjet" e drejtuar nga ..qenera  i sokellin Vlores,  Cohu moj ! 

Mire ku pjerdh Vlora nga keta pinxhuke, qe nuk ngrene dot breket e tyre, jo do ngrene keta Vloren!Ka nevoje Vlora ta ngrere ...ristaneria ! Pika , mbrapa ..! 

Vlora eshte ngritur kur i ka vajtur ne palce padrejtesia gjith Atdheut. Vlora ka menderosur kapadiun qe krekosej me police e shiksa importi ...! Shqiperine dihet kush e perveloi .Vlora e shpetoi nga katili ! 

Ndergjegjesohu

fakti qe kan mshu kaq shume ndergjegjesimit me be te mendoj se ai qe ka ideu traktin ka mbaru Shkollen e Partise. Ishte Marksi ai qe i mshote idese se me tu ndegjegjesu Proletariati si klase, kapitalizmi ka per te mor fund. 

 

kjo eshte shenje qi keto trakte kane gjet terren se kot nuk i hudhin.

mesa duket revolucioni borgjez i ed rames po zvenitet se mrenshmi

Kush fshihet pas ketyre thirjeve-stil komunistesh- te viteve 40 ? Kush Parti ? Kush Lider ?

Nipi i atit te babait.

Prit prit se nuk keni pare gje akoma..i eshte futur vlores qe nga hyrja ( as hyrja e Kabulit nuk ma merr mendja te jete me per ibret) e po del ne skele duke prishur shtesat e lokaleve e ndertimet pa leje!! smiley

Epo kur thashe une dje qe e degjoj zhurmen e shaptilografeve deri ketu, nuk ma besuan. smiley 

[CA]  PF - 9 Shkurt 2015 - 17:07 Permalink thënie

E me iu lumte. Ja sikur e degjoj deri ketu zhurmen e shaptilografeve qe shtypin traktet e para te lirise...

[US]  Tirona-4ever - 9 Shkurt 2015 - 17:26 Permalink thënie

Aha ato kohe te arta nuk kthehen me. Burgjezia ka punuar, tashti maksimumi cicerima Twitteri e fersherime Facebooku ka. 

Ju te GAT duket qe keni informacion te brendshem.

Tashti meqe ti paske info te brendeshme, na sqaron dot pse populli dhe qeveritaret jane pa floke ne picture? Mire qeveritareve u kane rene nga hallet e popullit? Po ai dobic populli ku i la?smiley

Populli nuk ka floke po "leshra". Dhe se ku i ka lene leshte populli ne kete 25 vjet, e di vete ai smiley

Nuk heqin dore nga metodat e vjetra komunistet.Akoma me traktet.

Dje ishte dhe dita e DEBATIK-ut. smiley

Debatik ! Thash se the Demokratik !

pushteti t beje gati vazelinen se po ngrihen cunat e vlores smiley

Shikoni kur te behet kenge tani. smiley

Sot ka feste e gjithe shqipnia

Hidhen traktet e fluturojne

Gjemojne shkronjat, dridhet partia

Hidhi  traktet o moj Vlore

Hidhi traktet traktexhi

Hidhi o te lumte dora

Traktexhi o djale i ri

Sot feston e gjithe Vlora.

Degjuam krisma!...kush ka degjuar krisma, ti? ti? apo ti? He pra kush? E shikoni pra qe krisma nuk ka pasur...Fashizmi nuk e duron padrejtesine

“Ku është dinjiteti vlonjat?

smiley Vloren e kon zaptu katnaret e maloket, jo vetem nga fshatrat perreth por edhe nga veriu e nga Tepelena. Vlonjatet autokton, ata te vertet me gjoksin grope kane kapercyer detin me kohe per nje jete me te mire e dinjitoze. Fajin e ka Enveri qe nuk i la frymoret e lartesive mbi 400 metra te shikonin nje here det ne jeten e tyre. E mbas clirimit, pra mbas viteve 90-te, te gjithe ju turren detit. U zgjata pak per te thene se nuk jane Vlonjat, mbase do behen por do ca kohe, te pakten 20 apo 30 vjet.

Edhe per Tiranen ashtu thoni qe eshte zaptuar nga maloket, mire vlonjatet kane kapercyer detin, po tiransit e vertete ku kane shkuar? Me duket se kane ardhur ne Amerike. smiley

Po Keti eshte e vertete. Ne Tironsit qe kemi mbetur ketu na duket sikur jemi minoritare ne qytetin tone. 

cunat e vlores se vertete i shikon o ne behar ose ne terminalin e tragetit ne brindizi.

gjithsesi kushdo qe i ka hedhur eshte mashe e nje loje me te madhe dhe jo rastesisht eshte zgjedhur vlora...

Partia Demokratike i bën thirrje qytetarëve të ngrihen, dhe të bashkohen në protestë, nga Jugu në Veri, nga Lindja në Perendim

smiley  ..

For beyond the grave life shines and
Trumpets on all sides do echo:
"Rise up, set out now against them,
All you peasants and you workers,
Men from Shkodra down to Vlora,
Crush them now and overcome them!"

Askush nuk mund të luajë me jetën dhe të ardhmen e shqiptarëve.

Ka ardhur koha që të gjithë sëbashku ti themi ndal të keqes që ka mbërthyer vendin.

Ka ardhur koha të ngrihemi e ti ndalim

Shqiptarët nuk ia kanë për borxh oligarkut Rama dhe skotës së tij'

 

smiley

Thirrje kongoleze !

This salvation, yes, this war cry,
Has restored my youth and courage,
Strength and hope resuscitating,
On the banks of Lana and gjanica.
That a spring will follow winter,
That we one day will return
Regaining hearths, reclaiming workplace
On the banks of Vjosa, Buna.

te dyqani i Shaqos ne Vlore shitsja ua jepte buken klienteve te mbeshtjell me trakte. Ishte bere Shaqua dhé nga marazi. Shitsja i kish thene qe ja kishin dhene ca djem te rinj me bicikleta. i kishin thene qe eshte lajmerim per nje shfaqje teatrale.
.....Ehhhh. U kthy dhe njehere koha kur mbeshtillnim buken me gazeten ZP.

- Shaqo ziu thuaj... Vajti letra.

tallu ti tallu po Shaqos i kish mesy policia ne dyqan. Nuk kishin lene thesa me miell pas çare dhe buke pa fut gishtat per te pare mos kishin fsheh aty trakte. Vardha aspirinat Shaqua ne sy te pollicise. -Me sill ato aspirinat qe kam blere ne tirane te farmacia e bashkimit! i bertiste gruas qe ta degjonin pollicet.

smiley i doli llafi Birishes qe thosh se shqiptart, per nga natyra, kane nevoje per optimizm* !

* arroret, geshtenjat, te dytet pas Gjermanise... et cætera et et cætera

ai shoku na mbajti 45 vjet me endrren e fenerit ndricues.Ne duhet te enderrojme tha Lenua.Dhe birisha i njef mire keto teknikat eperdorimit te optimizmit si oipium per popullin smiley

Trake hidhen edhe ne Amerike.  Mos beni sikur keto gjera ndodhin vetem ne Vlore.

smiley

Nuk quhet e plote pa video nga liveleak.

500 miljon llotarija sonte. 500 miljon llotarija sonte.

Te rafte kokes llotaria ishalla! smiley

Rrofsh.

Ishalla fitojm per ket popull qe ti japim lesht smiley

kerkoja te gjitha njishe fiqo qe te lodhen tu i numru smiley

Goldenboll po, Superboll po, edhe Pauerboll te ka njel per ket vit sportiv

smiley

Vallaji aq njishe si mledh dot as llastiku i brekve smiley

Grupi komunist i tropojes, po aktiviohen ne Vlore, per tu lidh pastaj me grupin komunist te Shkodres ose te Korces, pastaj tek Sheshi Skenderbeut ! smiley

grupet duhet te bejne te sigurt te lexojne me patjeter faqe bukun  e grupit komunist te tropojes, i cili per hire te se vertetes, eshte ne ball, dhe do te jete ne ball te ptoerstestave  masive, per ta rrezu facizmin !

Vdekje facizmit vdekje duces, liri e popullit !

dhis is mirrakell! smiley

Ishalla me bie mua llotaria sot. Te gjitha do i nise ne Vlore! 

Njehere ne sa vjet perseritet '97 ?

Sidoqofte duhen vleresuar per anen estetike. Ne shumicen e rasteve keto fletushkat jane te shemtuta.

Levizjet kunder statusit quo, politikanve, korrupsionit etj. jane perhapur ne shkalle boterore, mund te jene edhe keta te sinqerte.

Ju qe flisni nga jashte shtetit ndoshta nuk e keni perceptimin e ketushem te masave shtrenguese qe ka marre qeveria ndaj popullsise. Do i paragjykoni si gjithnje edhe fjalet e mia, por ju them nga bisedat e ketyre diteve te fundit me miq e koleg entuziast ne fillim kur erdhi kjo shumice, se i ka ardh ne maje te hundes kur ende nuk jane bere 2 vjet qeveri Rama-Meta. Kete ja u them me bindje te plote.

Dje me thoshte nje mik, familja e tij paguese e rregullt e energjise nder vite, sesi i kishin shkuar ca inspektore 20 vjecare me 2 muaj pune e donin ti vinin prangat kryefamiljarit se maetsi ne kabine dilte me probleme / defekt a ku ta di une. Mire qe i nxorri letrat qe kishin bere kerkese per nderrim matesi perpara disa vitesh, se kishte ik ne burg biri i botes kot se koti.  Dhe ky person eshte i majte safi e me fliste dje me te drejte se "keto jane praktika te shtetit policor e jo ligjor".

 Rast tjeter, ai i mjekeve qe ndihen realisht te denigruar, te poshteruar nga "provimet" qe u kerkohen, mjek qe dalin 35 vjec nga bankat e shkolles e u kerkohet "provim" pas provimi, apo mjek te cilet jane nga 60 vjec e u kerkohet te testohen, skandal ! Si mund te fitosh pike ne keto shtresa qe po i shtyp me kembe, ku ke 2 vjet qe as inflacionin nuk ja indekson dhe kushtet e punes ja u ke lene skandaloze ?

Pra ne vend te vertetoje dhe provoje shteti qe ti je fajtor apo ke shkelur ligjin, hedh akuzen shteti dhe duhet te provosh ti si qytetar qe je ne rregull me ligjin!  Shkelje flagrante e te drejtave te njeriut dhe praktike qe vetem ne shtete diktatoriale egziston. E njejta gje me zyrtaret e shtetit, ku i kerkohet te nxjerrin faturat, kontratat e energjise, dhe kur del ndonje gabim prsh nr. i kontrates nuk i figuron ne sistem "kontrolluesve" te ministrive, i thone tjetrit, na sill urgjent vertetim se ke kontrate se te hoqem nga puna...kur ky i fundit i kishte cuar librezen me 10 vitet e fundit te paguara te gjitha, me vule e firme etj, normal qe kishte kontrate te rregullt, po ec e sqarohu me pusht-e-taret e Edvinit.

E kam fjalen qe eshte perhapur nje vale pasigurie, terrori ne popullate, denigrimi ndaj mesueve, mjekeve, (ceshtja e testimeve etj) popullit ne pergjithesi, duke krijuar nje klime te zymte sa eshte normale qe diku do dali.

Dhe ketu spo permendim fare zonat e permbytura apo atyre qe INUK i prish pronat me leje apo pa leje, qe u ka vajtur thika ne kocke..

hahaha, ate perceptimin e ketushem qe thua ti e kane vetem ata qe vidhnin buken e popullit me salen e tani s'vjedhin dot me por duhet te shtrojne kurrizin me pune. E kane vetem ata qe mbillnin  hashash ne lazarat, ata qe benin laboratore kokaine, apo ata qe vidhnin drita ne kurriz te atyre qe punonin. robt normale duan ligjin, duan te paguajne drita dhe hajdutet e sales, jo vetem te ndershmit. Njerezit normale nuk duan kaosin e "fitofte kush ka njohje me njerezit qe i puthin prapanicen sales". ik gjej ndonje pune dhe ti, se je mesuar keq. 

Ose nuk e ke lexuar cka kam shkruar me lart, ose nuk di shkrim e kendim. Lexoje mire kur them "koleget" i bie te jem ne pune apo jo ? Sidoqofte, ti rrofsh per keshillen vlla !

Historite e atyre personave qe permenda me siper jane njerez te ndershem, te shkolluar dhe e respektojne ligjin deri ne 1, ndoshta me teper se ty qe flet kodra pas bregut. Ata jane njerez qe nuk kane votuar ndonjehere PD por mund te kene votuar PS, LSI ose skane votuar fare dhe sot qe pushtetaret i bien me qafe kot se koti, kane gjithe te drejten e botes per t'u ankuar.

Te shkosh ti prishesh tjetrit biznesin 20 vjecar me leje, ne toke te tij, me arsyen se e ke 8 metra larg autostrades dhe do zbukurohet autostrada, eshte KRIM !  Jo se shteti ska te drejte te shpronesoje, por shpronesimi eshte qesharak se shpronesohen vetem muret e guret dhe jo vlera e biznesit. Dhe e dyta, ti si shtet shproneson me parate tona, me taksat tona, ndertime te rregullta qe i zhduk nga faqja e dheut vetem per estetike. 2 Milione Euro nga taksat tona do marre pallati i prishur ne Pogradec, me leje me te gjitha, qe te kete pamje te bukur Pogradeci...shembuj te tille gjen pa fund. Por kur prish nje restorant / hotel me leje e me te gjitha prane autostrades, sa njerez nxjerr ne rruge a pune ? Keto hesape nese nuk i ben shteti i pepergjegjshem qe kemi fatkeqesine te kemi mbi krye, i dine ti bejne mire te interesuarit dhe familjet e tyre qe u hiqet buka e gojes... ndersa ti flet per lazarat e per elbasan! ne shtylle ngelet

Pune tek 55 smiley O Lefti\Redi, ti ke nje jete qe genjen ne peshk, ndaj them qe vetem hajdutet dhe kriminelet e lazaratit ndihen te mbytur kur zbatohet ligji. Qytetaret ndihen me te sigurt kur zbatohet ligji, jo me te mbytur. ligji mbyt vetem kriminelet. E kuptoni ku keni arritur? I beni thirrje popullit te mos paguaje dritat? Del BE dhe USA me deklarata hapur ne mbeshtetje te qeverise e denon hapur sjelljen tuaj? late nam, o talebane te mjere. Ti genjeve dhe per ate qe vdiq ne helikopter, dhe qe kishte shkuar per trajnim jashte. pa piken e turpit. 

"keto jane praktika te shtetit policor e jo ligjor".

ketu ka te drejte lefti

Shoku, arrestimi i hajdutit dhe prerja e dritave te atij qe s'paguan jane praktika te nje shteti ligjor. Shqiperia duhet te jete i vetmi vend demokratik ku opozita mban anen e krimit diten per dielll.

pse nuk lexohet ky arsyetim nga masat ec e merre vesh! (çështje xhepi minimumi...)

sot po komunikojsha me nje familje te komunitetit egjiptian a rome, quji si te dush. U kishin prere dritat se kishin 20 vjet qe se pagujshin. Cfare mundesish jetese ka kriju qeveriu per keto familje para se tu presi dritat. shteti ligjor nuk eshte detyrimisht shtet i se drejtes.

te ishte aq e thjeshte zgjidhnim nanje duce ne krye te qeverise, jo piktorin

Pune tek 55 [smiley] O Lefti\Redi, ti ke nje jete qe genjen ne peshk,.....smiley

Ti genjeve dhe per ate qe vdiq ne helikopter, dhe qe kishte shkuar per trajnim jashte. pa piken e turpit.smiley

Dy here habi sepse i thua Left me ...YYYYYYY  ne fund te shnderuar ne Left me ....iiiiiii ne fund qe edhe punon ke 55 edhe Genjen smiley

 Tani them se dhe kaq dyshime sa keni JU se LefTGOPJA Genjen ....Nuk e di po , nese nuk je bindur qe lefTKopeja e ka PPU si stervitje per te vervitur Pampersat e Babasqapit , ke probleme te medhaja me veten .

LefT eshte NJE dhe po te qe ndryshe nuk e mbante Babasqapi per ta percitur dhe pjelle kecer me shumice .

Drejt .

Lefti ....Edhe kur thote te verteten prape nuk besohet se eshte Genjeshtar .

Left me .....iiiiiii ne fund thote kam Kolege smileysmileysmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).