Cili eshte me i mire?

84 Komente

iPhone 6. Ate merr! 

Mbasi te marresh 6, nga Prilli del dhe ora, merr dhe nje te tille qe te jesh I kompletum tamam. Masanej do r'pyesim - o ACDC sa eshte ora?! Lol http://youtu.be/shirth1OjRE

radie iliria them une

Nexus 6. Edhe me i lire edhe me i mire

Iphone keshtu apo iphone ashtu... Iphones: bad for freedom. smiley

Ne fakt jam i apasionuar pas Apple products keshtu qe nuk do te shkoj as pas Samsung-ut as pas Nexus.Faleminderit per sugjerimet!
Oren ,nese del ne Prill mund ta blej ne Qershor ose Korrik,se ato te paret gjithmone do te kene probleme.

Iphone 6 plus ka ekranin 5.7 ich iphone 6 e ka 4.7 inch.

Nejse do ti shoh te dyja dhe besoj se do te vendos ne vend.

Te faleminderrit Mimoza Llastica per keshillen!

Jardine.

Ashtu mendoja edhe une ,bile kam qene shume rezistent ndaj teknologjise,por nese e perdor me mase eshte shume e dobishme.

Pervec punes se zakonshme kam edhe nje biznes te vogel online,keshtu qe iPhone me ndihmon jashtezakonisht shume ne komunikimin me klientet apo me porosite.

Duhet te levizmim drejt perparimit!

Jo, s'ka te beje rezistenca ndaj teknologjise. smiley Dhe e kisha fjalen per iphones, jo te gjitha produktet Apple. Me jep nje iMac, te jap tre Toshiba... smiley

Eshte Ceshtje madhesie ACDC. Aq. Mua 6plus me duket I madh, per doren time te vogel. lol. Other than that jane njelloj. 

+1

Ne fakt po zbavitem duke lexuar debatet midis Apple fans dhe Android fans ne videon qe solle Mimiza Llastica.

E dija qe kishte nje rivalitet mes fansave por nuk e dija qe ishte nje beteje e vertete. smiley

Na kane zili, haters jane! smiley

6 plus. Duket i madh por per nje jave mesohesh dhe te duket normal pastaj. Sa me i madh ekrani aq me mire eshte. Plus qe optical image stabilization qe gjendet vetem te iphone 6 plus eshte avantazh i madh.

iPhone 6 plus. Mezi po pres Mimoza LLastice te kthehet ne Shqiperi per ti sjellur smiley

Galaxy S5 ose note 4

Size does matter..

Nuk e do Galaxy o burre I dheut. Ca paske qene?!! iPhone ore IPhone dhe pike! Lol

Mos hap panik kot! smiley

Per Iphone apo Galxay duhet te pyesim femrat e PPU-se.

Ke do te preferonin,nje mashkull me iPhone apo me produktet e Samsung?

Nga votat e tyre vendoset jo nga ato cmimet qe na sjell ketu ti Art.

Dmth ti po e merr IPhone thjesht tju shesesh pordhe femrave? smiley

ACDC u rock man! E bleve? Lol

Ja dhe Mozen e kape direkt vetem me permendjen e iphone6 smiley Po pret numrin e telefonit tani ...ACDC mundesisht bliji dhe nje rryp nga ate qe e var ne qafe si ato kartat e ID te security level... 

Moza ka kohe qe e ka ble 6. Asht tuj prit per 7ten. Lol. ACDC-se do ti duhet te keep up me mua. Nuk ja vlen. 

 ACDC-se do ti duhet te keep up me mua. Nuk ja vlen. 

smiley Dmth duhet ta porosise qe tani ate i-watch ACDC qe te fitoje vemendjen tende

Mos ja ngri mendjen  kot. Me mire ti investoj ne stock market ato pare! smiley

edhe thosh xhibi i shkrete (se u bo per rahmet):

eshte e pamundur me e kap Mozen, ka shume kerkesa. Duhet me pas biznesin tat qe t'ja plotsosh

Pse qenka bere per ndjese paste xhibi? Nuk e dija kete....

bashke me gjembin gati jan zhduk. Kane hap llafe se kan ik me pushime anej nga Maldivet po nji burim i besushem, me tha qe jan vec llafe dhe se jane myll ne nji motel te rendomte anej ka texasi.
Se ca mund t'boj robi i myll ne motel, ket nuk e di. Se dhe xing me lujt, vjen nji kohe dhe lodhesh. Vec nqse e alternojne me naj shah a domino, ashtu po...po mesa di une, gjembi nuk ja thote shume per shah

Thuhet se jane ke lista e Tomes ... pranej

smiley

uee, lidhja direkt!
Se Mona ka pas lidhje me xhibin, ka kohe ky muhabet! Pranej tha ajo qe jam gati me u perball kudo me Tomken dhe shoket e tij...

smiley

Tamom fryken qe ka dhe ... ka per t'ia falimentu biznesinsmiley

ACDC, duke zgjedhur nje iphone doemos do terheqesh femra po si iphone vete: te 'shtrenjta' dhe siperfaqesore, pa asnje lloj konsiderate per xhepin tend. 

Ska problem,nuk po shikoj per dicka serioze. smiley

Nejse,nese kam ngelur qe femra te me pranoje mua vetem se kam iPhone,me mire te futem ne dhe.

Por pyetja qe bera ishte nese cdo gje tjeter eshte ne rregull,ke vlereson apo nga kush terhiqet me shume nje femer,nga dikush qe ka Galaxy apo Iphone 6 plus?

Sa per Galaxy me duket se ato jane te pershtetshme per femrat me shume,nje mashkull me Galaxy duket si metrosexual. smiley

Sigurisht nga dikush qe ka Samsung. "Pse jo nje qe ka iphone," do pyesesh? Ne pergjithesi tipat qe kane iphones nuk jane fort adept-e me teknologjine, tradicionale, e qe nuk eksperimentojne me cool apps. Per te qene te drejte, Apple nuk eshte se u jep fort liri per te shkarkuar apps te ndryshem. Ndersa me Samsung, apo sistemet android ne pergjithesi, kjo liri ekziston. smiley

 

 

Na thuaj nje app, qe skemi liri ne? Lol. ACDC merri dhe nje clear case and ur cool 2 go. Mo degjo keto. U know what u want!! 

Ke te drejte Moza do te marr 6 plus.

 

S'behet fjale per apps popullore qe jane te disponueshem tek te dyja interface-at, por per apps inovative qe dalin (zakonisht ne playstore) Dhe jo vetem apps, por edhe persa u perket features-ave te app-eve popullore si whatsapp. Ka aty rreth dy muajsh qe shkarkova call feature-n e re te whatsappit qe ne apple store s'ka dale akoma. Ka me teper liri dhe oportunitet ne playstore per te hedhur dhe per te shkarkuar  nje app. Kjo reflektohet edhe nga  fakti qe shkarkimet e app-eve nga playstore perbejne pjesen me te madhe te shkarkimeve totale.

 

What's up. Lol. We don't even use what's up ne us Es ej. Mire Jardin, smiley

Po mire, s'eshte e thene whatsapp kur punen e ben po aq mire nje klasike dhjete-vjeçare si skype... smiley

smiley

Moza, Facebook e bleu Whatsapp-in per 19 miliarde dollare. 

haha a thua ia vlen sondazhi acdc? nuk ka opsion: c'rendesi ka telefoni, e dua ashtu sic eshte?

per mua merr ca te te pershtatet me shume, mos e kushtezo veten.

Sontazhi ishte per iphone 6 ose 6 plus dhe eshte i vlefshem.

 Nga sa kuptova nga Mimoza Llastica 6 plus eshte ai qe me pershtatet mua.

Do ta blej keto dite.

 

me pyetjen 6 apo 6 plus jam shume dakord, ku njeriu eshte ne dileme, shume mire qe pyet dhe merr sugjerime per avantazhet e te pasurit njerin nga telefonat kundrejt tjetrit. Por une e kisha me sondazhin "cfare do donin me shume femrat: nje mashkull me galaxy apo iphone".kur pyeta a thua ia vlen? well, qe jetojme ne nje bote ku as sevdaja s'i ka shpetuar komercializimit s'eshte gje e re, por thjesht s'me kishte shkuar mendja qe kushtezimi i nje zgjedhjeje do shkonte deri ke telefoni. Me duket fare pa rendesi mendimi i gjinise tjeter, nese do te jepnin si argument "me duket me terheqes nje mashkull me iphone/galaxy".psh nese une bie fjala me duhet te zgjedh midis kepuceve Valentino dhe Louboutin, dhe degjoj qe shumica e meshkujve pelqejne me shume femrat me Louboutin, por ne fakt thelle-thelle e ndjej se me pershtaten me shume Valentino, do marr ate qe me pershtatet mua me shume, ose maksimumi mund te influencohesha nga shija e nje personi qe ka shume rendesi per mua, po per te tjeret s'ia vlen. Ketu e kisha fjalen, njeriu qe e cmon individualitetin, s'rron per dynjane. Nejse, se u zgjata shume, uroj qe nje dite te biesh ne sevda prej verteti acdc, atehere kto gjerat e tipit "ca u pelqen femrave" do te duken si tym qe venitet ne atmosfere.

Sot ka ra shum " pazari" ku jo me  marka etelefonit por mbushja, me nje oferte nje mujore ...perben pazar efektiv...! Eshte e dhimshme situata studentore, ne menyre re vecante e atyre qe vine nga zonat rurale dhe  shikojne diferenca e medha   trajtimi me shoqe te tyre.

Kjo situate, qe sipas meje po " perparon" ne kete vend , duhet te perbeje  shqetesimin baze te politikave qeverisese , per gjetjen e rrugeve te shpejta per rritjen e mireqenies.Sepse une e shikoj kete si problem sistemi.Varferia dhe liria pa kufi, ne shoqerite e pacivilizuar rrit tejmase gradiacionin shoqeror te imoralitetit.Kete kemi problem dhe jo te marrin 6 apo 6 plusin ! 

Si nje perdorues i gjate i sages "Iphone" qe nga fillimi dhe deri para disa kohesh mendoj qe duhet ta jepja nje mendim te sinqerte per pyetjen ne fjale.. Atehere ne 4 vjet perdorues i Iphones kam qen nje mbrojtes i fort i tij, panvarsisht cimimt.. Por nje divorc jo me qellim me beri te kuptoj qe isha duke bere nje gabim prej 4 vitesh.. Apple jo vetem qe nuk e justifikon cmimin e produkteve qe shet, por te limiton ne shume aspekte ne krahasim me tregun.. as iphone 6 as iphone 6 plus..  jan thjesht lodra me cmime te ekzagjeruara qe kan perfituar nje fame false per shkak se jan produkte "Amerikano-Veriore", dhe duke qen se "HollyWood" eshte nje fars e madhe qe te gjithe duan ta imitojne, atehere i ben nje nder komanive me kapital vendas, duke shfaqur produktet e tyre ne cdo film smiley

Nderkohe qe nje nga vendet me te zhvilluara teknologjikisht Japonia i ka shendrru smartphonet ne relike te te kaluares dhe i eshte kthyer flip-phoneve

e njejta gje si me shkopat e "Selfie", ne Japoni qarkullojne qe nga 1995, ndersa neve gjykonim ato pak japonez qe vijnin turist ne Europ para shume viteve me paisje elektronike te cuditshme dhe me shkopa qe dinin foto smiley.Jemi vite drite mbrapa smiley

ne evrope mbase po mund te jesh mbrapa, por ne amerike kurrsesi ku edhe eshte shpik kopmjuteri pare.

tani kemi applewatch qe perdoret edhe si telefon.

imagjino, ngre doren me pa oren, shef Noren tu lujt me boren.

 

Ti je komplet patetik smiley

prit mos ik........ merr edhe nji kokerr fik smiley

Samsung dhe Sony kane kohe qe kane nxjerre nje smartwatch. Madje edhe imitimet kineze te ketyre smartwatch-eve kane dale para applewatch... smiley

Samsung dhe Apple smartwatch do pesoje fatin e google glass mbaje mend smiley

ca eshte kjo google glass,japonezce? si perkthehet ne anglisht kjo smiley

グーグルグラス  smiley Thone qe robt qe mbanin me shume se nje jave keto gjyslyket iknin per lesh...uroj mos kesh investuar ndonje pale te tilla se do i lesh leket ne antidepresante smiley

Lol nga I gjen keto ?! 

ne presim tju dali ju nga qefi Galapagos smiley

edhe telefoni vete ne amerike eshte shpik, keshu qe ca deshe me thone ti me kete qe paska pas samsung smartwatch. applewatch ka me shume innovacion se samsung watch. dmth eshte nje hap perpara.

Robo Samsung ka qe 2012 qe e kan nxjerre ne treg smartwach-in e pare ne treg, Sony dhe LG e nxorry andej nga 2013...je shume vone smiley

smartwatch por jo apple watch. big difference.

soker-futboll big difference... smiley

Samsung ben smart tv t'mire Arto. R u happy now?! 

Nah LG jane me te miret smiley PS: 80%-90% te gjthe televizoreve plazma, smart kane ekran LG...Kujdes me ato smart TV se ju ndizet shpesh ajo kamera dhe pergjojne keshtu aksidentalisht....

Omg! E ke gabim! Loool

They were dubbed Galapagos phones because of how comparable they were to life on the isolated Galapagos Islands. Like garakei in Japan, the animals and the flora on the Galapagos were unique to the island and couldn’t be found anywhere else.

artikull kurioz. jo vec per flip-phone (liked it) po per kulturen e vendit me aq sa c'hedh drite (ja, si me siper). kam pas lexu nje pune/studim mbi Japonine vs. perendimin (Evrope + Amerike) dhe ma kujtoi ky shkrim shkruar bukur. Kur kemi kohe, i klikojme linqet e tua, thx.

Po cfare cmimi ore zoteri 20$/muaj per 2 vjet ishte,pra 480$ dhe 30$/muaj per nje vit,zgjidh e merr.Kjo ishte oferta e kompanise Sprint.

Nuk jane aq te shtrenjta.

Ne Itali me kane thene qe iPhone 6 eshte diku tek 1000 euro.Eshte e vertete kjo se 1000 euro eshte vertet shume i shtrenjte.

Do paguac dhe tax kur ta marresh, 60 e ca dallare. 

 

Nga na doli Samsung japonez?

 

Ku e lexove qe Samsungu eshte japonez?

Une thjesht pyeta ndryshimin mes iPhone 6 me 6 plus,qe mesa shoh ska asnje ndryshim vec madhesise se ekranit.

Kjo lufta e samsungisteve ndaj produkteve te Apples, me duket vertet e cuditshme!

Nuk mund te mohoje njeri perparimin teknologjik te Japonise dhe Korese se Jugut,por nga Arti qe ka per zemer Rusine dhe Kinen prisja te me nxirrte ndonje Apple kineze apo ruse dhe jo te mburrej me produktet e Perendimit ku hyn dhe Japonia dhe Koreja e Jugut.

 

amon mer, na thuj kur do ta marresh qe t'bijm rehat te gjithe, perfshi dhe Mozen.
Se ky versioni i iphone eshte problem jetik qe shqetson mbi 90% te botes

Dhe camera eshte great ACDC! 

omg! t'lutem moza, nji foto te shpejte takave te vogla 4-6 inch.

flm!

Lol desha me thene cm Po ajfoni mi nderron fjalet. 

Mos blini telefone. Blini tishërte me stampa.

moza, hillari e kishte iphone tha.

Moza I ka gishtat e drejte, I qa hallin gishtave ti. Thonjte mbase Gono. Grrrr. smiley

Ta kishe thon qe ne fillim mer acdc.. ti do me gjujt me iphone...po s'di kush sheno mo shum viktima, 6 apo 6+ ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).