Tre shpërthime tritoli kanë tronditur Tiranën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Burimet policore thanë se shpërthimi i parë ka ndodhur në një farmaci në rrugën “Kongresi i Manastirit”, e cila është në pronësi Bashkim Tahirit, i ati i Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Nga shpërthimi në farmacinë që ndodhet pranë spitalit 5 në QSUT janë regjistruar vetëm dëme materiale. 

Grupi hetimor ka nisur punën në vendin e ngjarjes për të përcaktuar llojin dhe sasinë e eksplozivit të vendosur, ndërsa pritet të verifikohen nëse ka kamera të sigurisë të bizneseve që ndodhen përreth farmacisë.

Ndërkohë rreth së njëjtës orë ka ndodhur në tjetër shpërthim pranë të parit në rrugën “Arben Minga”.

Sipas hetimeve të para një sasi eksplozivi është vendosur në shesh pushimin e pallatit të ish-shefit të komisariatit numër 3, Alfred Numani.

Sasia e eksplozivit ishte vendosur në katin ku jeton oficeri i policies, duke shkaktuar vetëm dëme të vogla.

Pas tre shpërthimeve që tronditën orët e para të mëngjesit të sotëm kryeqytetin policia ka gjetur dy kallëpe tritoli në rrugën “Muhamet Gjollesha”, pranë stacionit të autobuzit të unazës me drejtim për nga 21 Dhjetori. Disa media lidhin këtë vendngjarje me vendin ku parkon mjetin personal babai i ministrit Tahiri.

Tritoli u shpërthye në mënyrë të kontrolluar dhe për këtë policia bllokoi rrugën për rreth një orë.

 

286 Komente

Forumi rinor i Shqup-it ne aksion vullnetare.. 

Cfare do mendojne shqiptaret e bota kur te na dalin keto te palarat brenda sojit socialist ne shesh?

Komunistat si Hitleri me Reichstag-un,kot e kane, se nuk do i mbijetojene zemrimit te popullit qe kerkon drejtesi.

PD ne aksion. Normale, i la tahiri pa lazarat e pa kokaine xibrake. Te pakten e di dhe bota tani se kush i ve keto dinamitet. Uroj qe qeveria te behet e forte e te mos trembet nga terrorizmi i PDs. Mire te na behet. Berisha e ka treguar disa here qe eshte vrases, si ne 21 janar, qe ne 1997-en qe nxori tanke kunder popullit, qe ne 1998-en kur hyri ne kryeministri me antitank, dhe per faktin qe cdo rival i tij per PD ka vdekur ne rrethana misterioze.

Te vendosesh dinamit tek stacioni i autobusave per te marre jeten e njerezve qe shkojne ne pune per 200 mij lek ne muaj eshte jo vetem kriminale por barbare. 

Nuk eshte cudi qe te perbytet Shqiperia dhe Rama te shfaqet pas gjemes ashtu sic nuk te cudit fakti se per pak tritol kunder vetes e ka me ngut si kendezi maje plehut. Cudia ne fakt qendron ne budallepsjen pa reagim te popullit nga propaganda perditore kryeministrore - sa kontroverse me realitetin aq edhe e pashpjegueshme ne pertitje - qe leshohet me ate goje ekstremisht vulgare e qe te shperthen ne vesh njesoj si tritolet qe u ringjallen cuditerisht me ardhjen e tije ne pushtet(!). Sa e sa tritole shperthyen me ardhjen e tyre ne pushtet por nuk qenka e thene te jene edhe keta popull i njejte qe lypet te reagohet kaq shpejt e me kaq pompozitet per mbrojtje (!). Saimir Tahiri dhe Edi Rama kane shume haqe per te lare dhe qendrimi i tyre ne pushtet vecse e kthen paligjshmerine e terrorrizmin e tyre pushtetar ne problem te te gjithe neve. Hajde te llafosemi tashme mbi hallet e kesaj meseleje se punet qeveritare e hallet shoqerore mbaruan qe ne rilindje!? Kane 1 vit e gjysem qe vesce tritole e masa diktatoriale po na ofrojne si qeveri. 1 milion hajvanet e kesaj toke te djerre, ne cdo aspekt, me duket se kerkonin dicka krejt tjeter cfare ofron kjo qeveri per ibret. Eshte turp te vazhdosh te degjosh kete kryeminister Handicap qe te thoje "po na godasin sepse po luftojme te keqen me themel" packa se tritolet i solli me ardhjen ne pushtet po vete. Hajde te merremi me problemin e qeverise tani qe ka me tritolet qe mbolli po vete se permytja e jugut kaloi, arrestimi i kundershtarit Gjika nuk shkoi dhe antaresimi ne BE harroi. Vajmedet !!!

O copë muti, po pse mor kriminel, ka njeri që nuk e di se kjo është vepër e tropojanit të "madh" dhe terroristëve si puna jote që i shkojnë nga mbrapa?

Beji nje fotografi komentit tend ta kesh si kujtim,se eshte ne top 10'en e komenteve idiote.

Keni 2 vjet qe na cani veshet "Fajin e ka Saliu", "Fajin e ka PD", akoma ne shtylle ngelet ?!

Edhe per permbytjet (qe Blushi ja u mblodhi tete me dy) edhe per per tritolet, prape PD ja vini fajin ...

Po c'faj ka PD qe nuk jeni te zotet te vini REND, QETESI dhe SIGURI ne vend me militantet tuaj qe i keni vene ne Polici ? C'faj ka PD qe permbytet gjysmen e vendin dhe nuk jepni asnje ndihme per banoret? C'faj ka PD se u vra Santo dhe beni sikur nuk dini nga erdhi urdheri? C'faj ka PD se te fortet e Lazaratit nuk i hyri gjemb ne kemb por u kapen vetem Gatet dhe ushtare te tjere si ai ? C'faj ka PD se avioni i droges se Riformatos ju plasi ne mes te dites ne Divjake, ne nje dite te bukur pranvere me diell ? C'faj ka PD se pazaret e droges ju prishen nga Gjermanet ne uzinen e perpunimit te kokaikes ne Elbasan ? Prape PD e ka fajin se desh e vdiqet Shpetim Gjiken ? PD e ka fajin se po hani kokat me njeri tjetrin se kush do jete i preferuari i Kryetarit per kandidat per K. Bashkie ?

Pastroni halen tuaj, pastaj flisni per te tjeret se jeni ende ne shtylle..

Mblidheni mendjen, Lefto. Me terrorizem e dinamit vetem gropen vetes i beni!

Sali ti je?

Dmth na dalka qe ishin balliste te veshur si balliste, qe ne ti merrnim per partizane??

Apo me thjeshte fare, futja si kau pelës?

Tani hyra për ti shprehur mbështetjen një ministri që s'e honeps dhe s'e duroj e që më duket një diletant i vogël për një akt terrorist që iu bë dhe shoh që edhe këtë e paska bërë Berisha. Është dhe ca faji im që pres të vërteta nga ky blog apo ndonjë diskutim me vlera, por kur dikush nuk është i aftë të vendosë rend e qetësi herët a vonë bëhet dhe shenjestër e kriminalitetit. Meqë ra llafi pse vetëm familjen e tahirit kishin marrë në mbrojtje. Ai shefi komisariatit nuk kishte familje apo varja atij, të ruajmë familjen e bllokut.

P.S Mu duk mua nga fotot apo farmacia ishte "pak" si ndërtim pa leje?!

Kur kercenohet ne kete menyre shteti, cmund te thote qytetari thjeshte...

Cmund tu thuash bizneseve qe i fton per investim ne Shqiperi? Spaska qene e thene te rrojme te qete ne token tone...

Hajde gallate hajde. Policia thote se te 3 rastet me eksplozim po hetohen sebashku, pra kane lidhje me njera-tjetren. Hmmm... Po ato gjoja hetimet me Shullazin pse duheshin bere ndare dhe u deklarua menjehere se nuk kishin lidhje me njera tjetren? Ja ky eshte Saimiri bravo cun.

Pergjigjen e detajuar e gjen ketu

eshte nje kercenim i hapur. dhe si i tille duhet asgjesuar!

por kujdes: in the hero , first , always look for the monster 

Filluan talebanet nga aksjonet

nje gje e dime me siguri

keta te dinamiteve s'qenkan votues te rames

Paralajmerimet mafioze me tritol dhe ceshtja Gjika

Tre shperthimet e tritolit qe tronditen Tiranen kete te Marte jane nje paralajmerim i qarte mafioz drejtuar kupoles se shtetit shqiptar. Shperthimet jane ekzekutuar per te paralajmeruar, jo per te vrare; ky lloj 'paralajmerimi' eshte tipik i krimit te organizuar; vendet e perzgjedhura per shperthimet, - biznesi i familjes Tahiri, shtepia e nje kryekomisari, banesa e nenes se kryeministrit, - deshmojne qarte se kujt i drejtohet paralajmerimi: kupoles se shtetit, vecanarisht asaj pjese te saj qe merret direkt me luften ndaj krimit te organizuar (zinxhiri i komandes KM - Min. i Brendeshem - Komisar Policie).

Grupet e krimit te organizuar qe kane per cfare te hakmerren ndaj kesaj qeverie jane disa; kujtojme Lazaratin, Dukagjinin, kolumbjano-shqiptaret e Xibrakes, ndertues te ndryshem...dhe deri ketu po permendim vetem ata qe njihen pasi jane pasqyruar ne media, me siguri qe ka edhe te tjere.

Une do te perjashtoja opoziten nga pistat e hetimit per dy fakte shume te thjeshta: 1) ajo nuk e perdori terrorin as kur e kishte rastin, gjate fushates se fundit elektorale; 2) rotacioni politik eshte i pashmangshem dhe opozita do te kete pas pak kohe shansin ta sfidoje demokratikisht pushtetin e sotem, me zgjedhje.

Nderkaq, nuk do te perjashtoja nga pistat e hetimit grupe pushteti brenda vete mazhorances, ne vecanti ate qe lidhet me kryebashkiakun Gjika. Vlora eshte nje nga vendet me te rrezikshme ne Shqiperi. Vlonjatet kane gjeneruar te ardhura te jashtezakonshme nga trafiqet gjate ketyre viteve; keto te ardhura, bashke me ato qe lidhen me shfrytezimin e turizmit bregdetar jane investuar ne qytet, hem per tu pastruar, hem per te shfrytezuar potencialin turistik te Vlores. Investimet nuk kane shkuar ne veprimtari prodhuese, por kryesisht ne pallate, ne qytet, dhe ne hotele jashte tij, pergjate bregdetit. Ne kushtet e hapesirave te kufizuara dhe te fluksit te jashtezakonshem te kapitaleve qe synojne ti shfrytezojne ato, presioni dhe konkurrenca jane maksimale.

Ne kete kontekst 'eksploziv' ka mbi 16 vjet qe 'mbreteron' Shpetim Gjika. Nuk mund ta mbash ate pozite, nga ku qeverisen interesat shpesh konfliktuale te mafies, pa qene i lidhur me te.

Ne kete kontekst, paralajmerimet me tritol mund te interpretohen fare mire si pergjigje kerrcenuese e grupit 'Gjika' ndaj Rames dhe e tijve...

Bere mire qe shkruajte me pseudonim se jane ca vlonjate ketu ne blog qe mund te behen te rrezikshem. Analize e zgjuar me konkluzione te sakta. Dil me shpesh se na mbyti injoranca.

Lufta brenda llojit eshte me e frikshme se ajo me kundershtarin politik.

vetem nje imbecil mund ta mendoj se ketu nuk kane dore hunderrat e SHQUP-t.. pastaj keto pordhet me rigon jo Vlora jo Gjika i kemi degjuar qe me 97 e nuk harxhon me njeri kohen me to, as ne facebook nuk i beson me njeri.. Ti si vlonjat i parrezikshem qe je nuk ben keq te vish ndonje dite ne Vlore e do shohesh qe eshte me vite larg perceptimit tend e ndonje te fantaksurit qe ende si ka dale nga shpirti druri qe hengri me 97.

 

1) ajo nuk e perdori terrorin as kur e kishte rastin, gjate fushates se fundit elektorale;  Shqiptaret kane kujtese te shkurter. Sa here opozita e Shqupit bje nga fiku, historikisht i eshte kthyer tritolit per te mbjelle antishtetin dhe per te kthyer vendin ne anarki.

2) rotacioni politik eshte i pashmangshem dhe opozita do te kete pas pak kohe shansin ta sfidoje demokratikisht pushtetin e sotem, me zgjedhje. Shqupi eshte i pavotueshem, Shqiptaret sharrojne doren e nuk e hedhin voten me per Shqupin. Rotacioni do ndodhe ne favor te forcave te tjera, prandaj opozita e sotme eshte e dyshuara kryesore per akte terrorriste. 

Te dyja argumentat te pijne uje.

...ai qe desh na la Rrapon...pa bina ? 

nuk e di kush  desh ta linte Rrapon pa bina.. por di qe te birin e Rrapos, menjeher  e hoqen nga Vlora.. qe do te thote:  ata qe i vune tritolin  ish-prefektit te Vlores, fituan!!

Welcome to Palermo

Me sa deshire flisni per vendin ,qe ti shembelleje Palermos e " Barbaxhios", me shpresen qe vec ashtu mund te rikthehet qafethyeri.Gaboni shume ! Ai ka vdekur dhe nuk ngjallet me kurre ! 

Dhe pse rrigaceria perpelitet me copa tritoli, Ky vend do te behet, ...mu per inat te kryekusarit ! 

i vejn per te dale ne FB

hahaha po po bile bejne dhe selfie.

Mafja, Mafja bertitet, duke e fyer tej mase rende ate Organizate me platforme e strategji te percaktuar.E kujt i plas se u hodh ne hava farmacia ..me nikotibina e babes Tahirit? Ca perfiton Mafja nga ky akt  cerbexulesh ? Mafja e hedh nje " thele  C4 " , por kurre ne se prej saj nuk fiton sepaku ...nje pele ! 

Nji ! Doli Bracia e me habiti qe me shumpathos e quajti akt teaster terrorist ! O Perendi e madhe ! Ore te mos e dine cili eshte akt terrori ! Ca lesh terrori ore derzi ? Te gjithe shendoshe e mire tek tahirajt dhe ju zute ti qani ..? 

sherlock holmes ju rru trapin ktyre kompetentve te blogut.

Po re. Policia vete nga vendngjarja nuk po i jep drejtim akoma, ktu nxefen robt qe nuk iu besojne konkluzionet qe i kane qemtuar vete duke pa televizor. smiley

Ju te North York larg kopshtit zoologjik si shume aktive keni qene keto kohet e fundit. Po i kerkoni videot nga Amerika e Kanadaje me zor!

Faktet shkojne e vijne, bindja mbetet. Po dhe policise mire t'i behet, t'i plasi syte, ketu e ka peshkun. 

ka fajin kryeministri!
po beje o legen tjetrin minister bujqsie dhe ndertimi. Dhe je qe je, beje dhe minister te brendshem.
Keshtu dhe kursen. Win/win i thone ne Uganda ksaj teknike

Ata qe mendojne se keto kallepet e tritolit i kane vene njerez te opozites, ja fusin kot dhe nuk e kane haberin gjerave.

Te 3 shperthimet kane lidhje me njera tjetren nga modus operandi, pra hetimi duhet te drejtohet nga synimi i ketyre sulmeve.

Cfare lidhje ka ish shefi i Komisariatit me Sajmir Tahirin (ose baben e tij) ?

Mos ka ndonje lidhje, sado te vogel me Shullazin ? Se fjale qarkulluan te atentatin e Shullazit se mund t'ja kishin bere edhe njerez te qeverise per te cilen ai punon/i mbeshtet..mos eshte hakmarrja e tij ? Ku i dihet...

Nga ana tjeter dihet se pakenqesi Ministri ne fjale, baba i tij si monopol ilacesh, dhe Kreu i Qeverise, i kane shtuar se tepermi kohet e fundit, madje po nxjerrin armiq perdite brenda rradheve te tyre si rasti i Gjikes.

Por ju prape me Saliu merreni e nuk hapni syte rreth e rrotull. Ashtu ju lumte!

Po pra po, njesoj si ata te 21 janarit qe ishin vrare nga afer, me pistolete te kalibrit te vogel.

Dhe jo vetem... sherlocku ...! Duhet ti kene vene te ...pozites mesiguri ! Duhen plotesuar radhet e policise me te afte,  pe taneve , specializuar  "  guzhinave te botes ! 

une them qe kete e ka bere ylli i shamunaqes! ai e ka nje inat me dulen qe nga koha e luftes.

Kane humbur e thashe per delikatese, ci duan banditet minat me sahat

Pjer, mos e vra me mendjen se ta kane  " xberthyer librin"  ,  pavarsisht se nuk e shprehin! 

Kush i nderuar, nese ka ndonje gje te re nga fronti i VQ me shkruaj tek posta private. 

Hajt mos cani bythe. Shyqyr qe s'vdiq njeri!

Po edhe kur vdiqen njerez, kenga dhe vallja vazhdoi bajagi ne token arbnure! 

A nuk e percellune ate prokurorin ne mes te Vlores? Apo ate deputetin e Fierit? 

As roja e Prokurorise nuk merren me dosje te "vjetra" ne Shqiperi e jo te merret ai Llalla! 

Llalla do i kapi keto, ketu do jemi. Po s'i kapi do japi doreheqje, se sic ka pas thone nje presor ketu ke Peshku, eshte djale flori dhe me familje te mire. 

Nejse, jam kurioz, a e kane bo pak qiqin ne breke ato "myzecharet e rinj", anetare te grupit "Aksioni Rinuer Myzeqar" ?

T'isha une e kisha bo. 

mroklla, ene ti je cun i mire e flori, persmari i gjithi,  kur i  kap perihere gjonat, po sve dor nzjarrm kush se ti din me bo po persmari ....prokurorin! Kshu besoj kish me thene kushdomeqene , bilez ene ti vete. 

asigjo s'ka nodh bre, nuk osht terror ky. Nje cik tritol te ben mire dhe per peshen, thone. Apo jo Grava..

policia ka marr informacione ne rruge operative se personat qe kane vene tritolin qarkullonin me nje kamion te hapur dhe kendonin kengen " Oh oh mamica ...ku shkon me ato......".

ky fakt e perjashton per momentin se tritolvenesit jane vlonjat.

Pse vlonjatet s'para i kane qef ato ...smiley

po rri mer ti se po bej pak diversion. interesant me keta njerez.

Po ai katili mer, bashke me ate halabaken, jane shprehur akoma? A e kane denoncuar me force kete akt "jo-terrorrist" ? 

Fajin e ka Saliu!

YES! Big time!

E ka ore, si s'e ka. Ai e mbolli paligjshmerine ne kete vend. Edhe kur i dhane nje mundesi te dyte, ne 2005, prape paligjshmerise i mbajti krahun, tete vjet s'e preku njeri lazaratin, njesoj si gangot para viteve 1997, dhe shkollat private benin qejf me paret e popullit njesoj si firmat piramidale. 

Nuk ka fund lista e pislliqeve te Sales.

Tjeter pune pse Ed Rama po tregohet impotent per ta plas mren ate zgjyrre kombetare!

nji piktur te varme ne mur te vjedhme e ka. nuk maro pislliku po te them. i kishim pas kujtu malsoret si Gjin Maneshi qe hoqi plumin nga krahu. megjithse ky mut nuk esht malsor, ky eshte nji parveny e shemtut tirone.

ne Brrake e ka pas shpine mo! Ca pret?

Ama edhe kto te udheheqjes sa te shkerdhyme, e conin ne Paris, e hypshin ne varke ne Drilon, e ulshin prane oxhakut ku ulej vet Ai...dhe shpine ja jepshin ne Brrake. smiley

Shume te shkerdhyme!

me nenkuptim te gjitha. edhe per doktorrllik, deri te klani Kapo e cun. Dmth kon sira gjonat smiley

mos gaboj doktorrin qe i trajtonte ata nolt fare e kon pas qujt Isuf. Si Isuf Arapin e Ali pashes.

Ty more Isuf Arapi

t'ardhkej ndoresh si kasapi

kshu ka qen konga smiley

 

Kur e ka rradhen Sala per tritol? 

Po ja ndjell ti plasi ndore????

Mimo, nuk ka si te ndodhi, pasi ketu po behet fjale per lufte brenda llojit, ne kapin e partise se punes!

U lodhe o i shkrete duke perseritur "lufte brenda llojit". smiley

Sepse te gjitha dyshimet aty te dergojne!

Saimir Tahiri eshte nje pis, bir i nje familje kontrabandistesh e palacosh qe ju ka dale nami kohe perpara sesa Tahirua te na behej minister. Akte ndaj familjes se tij mund te jene larje hesapesh, pazare te prishura apo ku ta di une. Te akuzosh pd-ne per nje gje te tille eshte me te vertete budallallik me brire.

Po pra, njesoj sic kishte vrare PS ata te 21 janarit per show. Sala akbar, Redo! Sala akbar. 

Nuk te besoj Ingenious. Je militant I thekur. lol 

Mia, ---@ edhe ti nuk je pak e thekur smiley

Gabim. Nuk jam ajo. Me vemendje ne klase heres tjeter. Ulu 4! smiley

Je komuniste, kjo e ngren noten smiley

Me ket rast msume qe e paskan kujtu dhe Benin e shkrete! 

Sot e kesaj dite kur shof golin me Belgjiken me bohet mishi kokerr. smiley

N'ato vite mizerje, fitorja e Shqipnise me Belgt ishte si e rame nga qilli me sjell pak gzim. 

Edhe kete e bere more Sali!!!! 

tani saliun duhet ta kishin plas brenda qekur i shkuli grus se huj fmijen prej barku. Nji blog i tere u ngrit ne kembe. Ministri i nisi dhe leter trupit diplomatik per ate krim monstruoz

shume u vonun madje!

Ramen e ndjek kompleksi "mos dukem si Berisha". Llallen duhet ta kish heq ktu e 1 vit me pare, pasi policia hyri ne Lazarat. Por ky kompleksi "mos dukem si Berisha" qe sa vinte ne pushtet hiqte prokuroret, kam idene qe nuk e la me heq Llallen. 

Rama eshte thjesht njeri pa bole. Qe te dominosh ne Shqiperi dhe te realizosh nje vizion tendin duhen bole, BOLE. Rama ka vizion por perpiqet ta realizoje duke i dale anash pengesave qe i duken si statike lexo Salija, Nishani, Llalla, drejtesia etj. Halli qe kto pengesat jane te levizshme dhe po nuk i hoqe qafe te cajne bythen dhe te prishin terezine deri aty sa fillon i shan 'faqja e zeze", "i rafte pika", "mos e bofshin piken e hajrit"...........dmth kthehesh ne gru lagjeje qe nuk e pjerdhin mo as kalamojt e vegjel. SHQUPI po ja ben token zjarr Rames dhe ky loqja me 85 vota ne parlament dhe me mundesine per te blere edhe 5 apo 10 per te eliminuar cdo pengese perpara rri dhe ben denoncime ne Facebook. 

Cohu Enver Hoxha se kishe qen USTA . Monstrat halabako shqiptare kur iu preket interesi ja kalojne edhe ISIS

Nejse, se vje tani Blushi me nji artikull teorik te qendis bukur - shpi shkrimtaresh, mo - ene bohet nomi. "Tritoli i pare nga dialektika e Hegelit, kuptimi kantian i tij dhe perspektiva ortogonale lakaniane me amendamente te zhizhekos" - ene ia shti dridhat gjith rumelis!

Keto shperthimet e sotme i kushtojne PD-se 100 000 vota.

Perpara terrorit njerezit falin cdo gje.

Njerezit nuk identifikojne policine si fajtore por ata qe nxisin sulmet. Kjo eshte shume e thjeshte.

ne stacion autobusi bomba.. ju mbahet mende VEFA?  Menduan se do kthenin opinionin dhe ja futen vetes.. jane barbare dhe dhi te egra e pike! 

 

Partia Demokratike i kërkon Porkurorisë të hetojë me shpejtësi dhe energji, mbi motivet e shpërthimit tek familjarët e Ministrit të Brendshëm. Motivet janë të rëndësishme për të kuptuar lojërat dhe aleancat politike me krimin. smileyE sigurtë është një pistë, se ky nuk është reagim i malavitës ngaqë ndjehet e frikësuar prej Tahirit. Prej ditës së parë të detyrës, edhe më parë madje kur u aktivizua në politikë, Tahiri është në një dyshim publik, për shkak se ka jo pak dëshmitarë të shoqërimit të tij me emrat më të njohur të krimit të organizuar në vend. Sot kufijtë mes policisë dhe bandave kriminale nuk janë të dallueshëm, ndaj vetëm Prokuroria ka kreditet e duhura për të hetuar e zbardhur ngjarjet. Partia Demokratike është e shqetësuar për këtë nivel pasigurie, dhe për këtë arsye, ne kemi denoncuar që në fillim, rënien e dobësimin e policisë nga njëra anë, dhe forcimin e krimit dhe kriminalitetit nga ana tjetër”

nji mut dini, si ju, si kta, o kapo!
te dy beni gare kush e kush te thote variantin e vet. Me llogarine e thjeshte te shkolles se shkabes, mut+mut=2mut

kapo, se mos largqofte ky "dobesim" i policise vjen si rrjedhoje e yshtjes se krimit nga ana e shqupit!!! Leqe ca them une ku bo vaki kjo. Kish lezet ne kohen tuej, i ndjeri Olldashi mik sofre i bandes se shijakut e bonte rrup sup rendin.

Te 3 shperthimet kane lidhje me njera tjetren nga modus operandi  smiley...

Kush me mire se organizatoret e di kete ? Dhe me te vertete habitesh nga njehere kur Left me ....iiiiiii ne fund 'humumbet " pas ca thirrjeve "populli do veproje me arme" dhe cfaqet menjehere pas rasteve si ai i " guerrileve" ne zonat e permbytjes dhe shpjegimin e fenomeneit Tritol .

Ja se fundi LefTKopeja erdhi per te na thene se fajet nuk i ka  sali Qenef berisha , qe jep komanda nga selia e SHQU-pit per " permbysje me cdo mjet " dhe keci Lulthim Batha tund zilet " qeveria nuk ekziston " .Pas tij si zakonisht Palo...ja "min e Brendeshme e lidhur me Krimin " smiley

Luja si duket e ka dhene para kohe deklaraten nga Ambasada ...Mbeshtesim M.B ne luften kunder Terrorizmit .

LefTKope eshte apo nuk eshte akt Terorist ? Mblidhi keta analet ne nje Mini Van dhe sqaroji qe "na jem Gjalle nuk kem deke " ...dhe lere Vloren ne gojen e Gomereve anale te pellasin sa tu haje gurmazi .

Ti ben taten se keshtu te marin dhe meritat duke fut hunden cdo lloj spurdhiaku me anale smiley

Cherchez la femme!

Une them, shikoni mire cka ndodhur keto 2 javet e fundit (per mos te thene keto 3-4 ditet e fundit) dhe e gjeni pergjigjen.

Sot u sekuestrua nje "pallat" ne Vlore, pardje desh vdiq K.Bashkiaku i Vlores ne spital per shkak te arrestimit, pista Shullazi apo ndonje piste tjeter nuk duhet neglizhuar.

Po prape se prape, fakti se krimi arrin t'i afrohet dhe ti beje paralajmerim edhe vete Min. Brendshem, eshte teper alarmant. Kjo deshmon se situata e rendin dhe e sigurise eshte ne pike te hallit ne kete vend.

Left, mbase eshte piste terrori, ku i dihet. Pse duhet me u ngut kaq shume. smiley

Dobet shume kete here. Nuk vute mend me shtyllat qe iu kthyen mbrapsh sa here qe binte ndonje?

...Edi Rama eshte pergjegjese para gjithe shqiptareve,edhe atyre qe sja dhane voten, për to garantuar jeten ne nje shoqeri normale.Krimi nuk luftohet me gjoba, me burgosje për mospagim energjie, me presione,me FB apo deklarata nëpër media. Ajo fillon që nga emërimet e drejtuesve të policisë, që në pjesën më të madhe janë persona me lidhje të dyshimta me botën e krimit. Fillon edhe atëherë kur kriminelë që dyshohet se kanë suport politik nuk lihen të lirë të bredhin rrugëve të armatosur por futen në burg, aty ku sot janë ata që kanë vjedhur ndonjë kabëll të energjisë, apo më keq akoma aty ku një person var veten për 35 mijë lek të vjetra.

Edi Rama duhet të ndalojë dhe ta shohë me seriozitet Shqipërinë që ka nisur për ta drejtuar. Elementët kriminal përveç që i kanë mbërthyer derën, i janë futur edhe në parlament, e kanë sponsorizuar, madje shumë syresh edhe kanë investuar që të vijë në pushtet. Sado që të trembë me deklarat e tij të forta në facebook, Edi Rama nuk mund ta luajë tashmë lojën; polici, krimineli dhe burgu…smiley

smiley

Grande Kaka politike smiley Me kete koment jo burimor nga Komandanti , po i jep veten status konkurus te Hobeistes LefTKope . Pse ky rrol  smiley

....duke përmendur një shprehje popullore për rastet e tritolit, Basha tha se kush fle me qenin zgjohet me pleshta smileyashtu dhe Rama smund të distancohet nga krimi po ashtu edhe Tahiri i cili me minstrin e tij të rendit bëri të mundur që brenda 1 viti Shqipëria të kthehej në kolumbinë e Europës.

“Faqe e zezë për atë që riktheu të inkriminuarit në krye të rendit! Faqe e zezë për gradimin e kriminelëve dhe trafikantëve me poste deri në parlament. Faqe e zezë për kryeministrin që urdhëron dhunën kriminale kundër opozitës dhe mbron dhunuesit-banditë. Faqja e zezë dhe turpi i zi që ministri i rendit është bërë njësh me banditët. Faqja e zezë që në një vit e kthyet Shqipërinë në Kolumbi të Europës. Kush flen me qenin zgjohet me pleshta thotë populli” shkruan kryetari i PD Basha.

smiley.. Ka lezet me fjalet e Komandes . Do thush qe nuk jane Kembore Sqapi ama Zile keci jane .Nje familje jemi smiley

Njente Kapo ,  po shifja Lulthimin kur kishte mbledhe  Grupin tritolvenes a Parlamentar te PD-hit , nuk e kuptova mire .

Per here te pare me terhoqi vemendjen levizja e pakontrolluar e kembeve poshte tavolines . Qeka dhe ky paranoiak depresiv smiley Eshte shenja me tipike e te daignostikuarve me kete cfaqje pa qene nevoja te besh anliza te metejshme . Babasqapi shpesh i kryqezon pallat njera mbi tjetren ( si psh Palo..en me Starzimirin ) , po nuk i permba dot levizjet e pakontrolluara .

Nje shpjegim te Lutem !

As nuk i lane fare kohe keti ambasadorit te ri amerikan qe tu jepte 'the benefit of doubt"...deri ne 2017 PD-hi do jet shpall organizate terroriste...cunat e PD-hit ne ilegalitet. fantastike! 

Lefti do shkruj pa flamur smiley

do shkruj me fjali te shkurtra  smiley

Flamurin e kemi per te corientuar armikun ...smiley

Shtetit nuk i fshihesh dot dhe po ta qellosh me sniper special 1 km larg vendngjarjes e jo me ne mes te tiranes duke vene eksploziv.
Nese nuk kapen autoret ka dy shpjegime.
Ose e kane bere vete per.tu viktimizuar ne kete situate kritike ekonomike si pasoje e paaftesise se tyre, ose e dine se kush jane autoret por nuk kane b.... ti arrestojne.

Ose e kane bere vete per.tu viktimizuar ne kete situate kritike ekonomike 

Tamam ashtu si e bene ne 21 janar, kur i vrane vete me pistoleta te kalibrit te vogel protestuesit.

P.s. Po si skeni piken e imagjinates ju te PD-hit mer? 

"Ps ske imagjinat Pd." Pk fare qenke ne gjykim.

Ca lidhje ka kjo qe thash per krizen ekonomike me ate periudhe qe ishin ne opozite apo ding dong refrenit mw saliun dhe pd-ne?

Nje pyetje kam. Vertete mendon qe me 3 eksplozive ne tr nuk do gjendej nje autor i vetem? Kaq PK je? Te dija cik PS.

Shqiperia dihet qe eshte shkemb graniti ku armiqte thyejne koken. Populli yne po eshte trim e liridashes. Po vallahi mu nuk ma mush menien njeri qe ne Shqiperi te kete burra qe kane bythe me i vene tritol kryeministrit dhe ministres se brendshme, po te jene ne opozite. 

Vertete qe nuk perjashtohet mundesia qe te kene marre burreri nga Lulushi po prape si shume e modhe per tu honger kjo gjoja.

Qe te dy palet jane aq te inkriminuara sa jane detyruar te hapin nje kriminel-merkato ne cdo prag-zgjedhje, kjo nuk diskutohet. Hajde gjeje tani se ne c'hale hane keto qe kane vene kete tritolin. Prandaj lejini carlliqet e uroni qe t'ua fusin koken ne hale ketyre tritolsave se askush nuk ka qar nga keto maskaralliqe.

Kryezoti i Sirise hershme quhej Pucov.I pati hipur mani te organizonte ceremonine e varrimit te vet, me pije te shumta dhe tavoline mortore dinga.Pasi zhdepeshin se ngreni ngrihej per ne krevat te vet i shoqeruar me ovacione e duartrokitje te rinjsh sarahoshe.Ne te njejten kohe me muzike kendohej  ne greqisht kenga " Ai ka jetuar , ai ka jetuar" Cdo te enjte pa asnje perjashtim zhvillohej kjo ceremoni dhe i kendohej ( po ky telkin) , po e njejta kenge, duke festuar ashtu varrimin e  Pucovit, qe u dukej ringjallja e re e tij ! 

Ate qe Pucovi e bente me ndergjegjen e turbulluar , duket se ca ketu po ja bajne " Pucovit " te tyre  ...me ndergjegje krejt te paster.Ndersa  vet " Pucovit " , besoj se i duhet jo te beje nga keto qe po ben perdite ,por te perserise gjith gezim :" Une kam jetuar, se e pershkova gjith rrjedhen qe me kishte caktuar ...fati !" 

Se kur Zoti / a natyra, te shton edhe nje dite nga ajo, " e nesermja e caktuar" , ajo duhet mirepritur me gezim e hare , besoj une.Ky dreq " Pucovi " vec e sterros miresine e fatit ! Me i lumturi ne kete dynja, besoj se do ishte ai qe do zoteronte qetesisht vevehten dhe do ta priste ate " te nesermen " pa asnje shqetesim . Qe ahere ka mbetur fjala " Pucarak njeri !" 

Ky le vete qe ben te kunderten por po merr me qafe gjithe ata qe e duartrokasin duke e shoqeruar ne melodi me avazin e asaj kenges greke " ky ka jetuar " .Sepse nuk u le te mendojne per avazin e kenges se vetvehtes.... ! 

 Keta per ca po jetojne ..! ? 

 

Kushdo qofte urdhëruesi dhe përçuesi i mesazhit qe përcjell ky akt terrorist ndaj familjes sime, duhet ta dëgjoje sot po kaq qarte e forte mesazhin tim: Gjithçka qe është ne fuqinë time i'a kam vene dhe do t'ia ve ne dispozicion fitoreve te betejave te vazhdueshme me krimin e me njerëzit e krimit. smiley

....miro or mire por kujdes nga nipcja smiley

Bijte e eterve nuk heqin dore nga metodat e huqet e vjetra. Dikur me stilolapsa pistolete e cadra anti-tank, e sot me bomba nukleare!!!!

Opozita duhet te aktivizoje cdo operativ komativ, ne prokurori e presidence, e te marre frenat e shtetit ne dore!!!!!

SQ.

...bijet e eterve jane sot kudo.....shefat e kuadrit dhe dhenduret e sekretareve te pare ne rrethe, nuk kane rene nga fiku perkundrazi jane shperndare edhe neper ambasadat neper bote. Ata i kemi mes nesh, e me prane se kurre…nje menge xhakete larg. Nese sot nuk behet kujdes maksimal per t’i terhequr zvarre, bijve tane do t’iu referojne nga podiumi i partive tradicionaliste per komb e shqiptari, nipat e Kadri Hazbiut a Enver Hoxhes, Ndersa te drejtet e ‘fidanit te ri’ pertej te majtes e te djathtes, do te vazhdoje t’i mbroje ‘par excellence’ nipi i Shemsi Totozanit.smiley

"Paci faqen e zeze" thote. Ncncnc...
Ore a gjeni dot noi shkalle portative e ta zini me dacka? Do vi ne vete ky?

Ka vetem Nje dhe Nje Fakt te Pamohueshem.

Me kalimin e PD-hit te sali Qenef berishes ne Opozite ritet NDJESHEM prania e Tritolit . Rritet ndjeshem veprimtaria kriminale e " deshperuar " , rriten deklaratat dhe fryma e destabilizimit nepermjet akteve Teroriste Publike .

Askush nuk thote qe i Organizon dhe Drejton PD-hi sali Qenef berishes smiley

LeftKopeja cfare mejtim ka ?

Dhe mos lesho bebusher e kalamaj pallati qe pejesin si ai me gjashte te zena e si kapje dot koken " C'lidhje ka komenti im smiley ..jo per gje po duken sikur vijne ne mbeshtetje te Qartesise se Lavderueshme Tuajes dhe  turbullojne Idete e Analet tuaja . Ose ditancohu "nuk jane kalamajt e pallatit tim "

Qeka dhi Ed Rama me ato t'vetet. smiley

Ndryshe nuk shpjegohen keto karlliqet me twitter dhe facebook.

terrorri e ka ket! smiley

Pse çfar thuhet andej Mrroklle, se une nuk jam regjistruar fare andej fatkeqesisht, se s'kam kohe. 

Palloshi ti mbushi mire breket e ta morri seriozisht e jo me FB, .....se tritoli nuk shpertheu tek linja e udhetimit jo se e zbuloi policia por tritolisti sdeshi me e ndez. Rradhen tjeter ska per ta fal qytetarin tritolisti qejfmbetes. 

Berisha: Ishte mafia e ilaçeve që goditi bashkimin e ilaçeve të partisë, Prokuroria të hetojë 

"Tirana u gdhi përsëri e tronditur nga tre shpërthime tritoli. Kësaj here jo nga Kostandini i Partisë, por nga një goditje qe me sa duket mafia e Ilaçeve i beri Bashkimit te ilaçeve të Partisë. Sot, herët në mëngjes, objekt i tritoleve të radhës ishin farmacia e të atit të Saimir Tahirit, që në me pak se një vit me ndihmën e të birit u be "big" në fushën e ilaçeve, objekt tjetër, ishte banesa private e një ish-komisari policie, ndërsa tritolin e tretë e eksplodoi vet Policia në një stacion autobusi. Mëngjesi i tritoleve dëshmon dhe një herë se në Shqipëri territorin e kontrollon krimi i organizuar, i cili me lehtësi godet kudo, këdo dhe në çdo skaj të këtij vendi",  ka shkruajtur komandanti  në Facebook. 

Po kete agjentet e policise, shikut etj. per ca m... paguhen. Me nje byth veni vritet Santo ne mes te Tirones dhe keta hic, si dhe shume raste te tjera tritoli a kallashi. 

I ke parasysh ata G-men-at pa asnje lloj partie qe ndiqnin dillinger-in kemba kembes?

Ja nga ata psh, ska ne albania. 

Po s'ka si te kete mer. Keto do te duhet te ishin profesioniste te paisur me breke hekri nga shteti. Po aty cdo gje varet nga politika (klani dmth) keshtu qe shteti te ofron vec brek letre, qe s'i vesh njeri. 

Shteti nuk te jep brek fare. Ti pret gje nga shteti te te japi brek? Te presesh brek nga shteti dmth te jesh anti-shtet, pra te jesh nje votues i Vuqidolsit.
Qe te kete shtet, ky i fundit duhet te jete ne gjendje te t'i heqi  breket kur, ku dhe sa here te kete deshire, per ndryshe nuk eshte shtet.  Psh USA ka shtet se ka NSA, dmth vet esenca e shtetit. Psh NSA e di se ca mesazhi i dergove ti grus apo dashnores tate dje, pardje etj dhe me shume gjasa e di dhe ca ngjyre jane breket e tua. Ketij i them shtet une, or taj!!

Si mund t'ua hiqnin te madherishmit nacional socialiste gjermane breket ciffuteve po mos te ksihin patur shtet; po te madherishmit komuniste  te lindjes jo dhe aq te larget si mund t'ua hiqnin breket armiqeve te klases, barazise dhe vllazerise boterore po mos te kishin patur shtet?

Prandaj them, qe te kesh shtet duhet te jesh i gatshem t'i heqesh breket per shtetin, jo te kerkosh brek nga shteti. Po te kerkosh brek nga shteti dmth te jesh Vuqidols, se ai vetem ta mjeli di...

Ke te drejte, qe kabim dhonia e xhevapit

Nje, vetem nje eshte gjith strumbullari i gjenerimit tekeqiave ......

PUCOVI ! Rilindja do te nise, ... vec diten qe do te percillet Ai.Do te percillet me te qara e te qeshura ! Si asnje tjeter i dites percjelljes 

Fakti qe te godasin tregon qe policia po punon. Kush mendon se me tritol do step nje qeveri eshte teper naiv,,,, perkundrazi i shton perkushtimin njerezve per te vazhduar punen. 

po avash mer se tritol ju kane vene plot shefa policish e kryetare komunash. Nja 99% e ktyne kane qene per pazare e per leje ndertimi

Jo vetem tregon qe po punon, por tregon qe i ka cuar ne ate pike qe s'kane ku te perplasin koken. po flasim per miliarda vetem ne lazarat e xibrake, le me te tjerat

Shtrigan, te kuptoj, qe je keq, se shpejti do te kemi dy pale zgjedhje! Mblidhi forcat, na pret fushata.

Dy pale zgjedhje. 

Ata kane 84 deputete, ah delet e shkreta shkojne pas dashit pa e ditur ku. Prisni se keni dhe 6 vjet. Ju nderkohe vazhdoni te bllokoni ndihmat dhe beni deklarata idiote si ajo e sotmja. Te kuptoj drejte ama, ska gje me te keqe se kur fillojne dhe te mbarojne leket dhe je ne opozite, pa asnje shprese per te ardhmen. 

O shkabe mos e ka vene vete babai i tahirit me nxjerr noj leke nga asikuracioni i dyqonit?

Eh ! Ne tanime e kemi mesuar se mbi cilat parime eshte e  ndertuar Natyra, si e drejton ajo boten, cfare ndryshimesh sjell ajo cdo vit , si mcef ajo ne gjirin e saj te gjitha  dukurite qe nje dite  ose ne nje tjeter mund te veproje , duke u shnderruar edhe qellim ne vetvehte.Ne tanime dime se bi llafi, yjet perparojne me nje levizje  te pavarur, se asgje nuk eshte e qendrushme pervec tokes , se gjithecka ( bilez edhe ajo ) eshte ne levizje te perhershme.Ne e dime se si Hena  e kapercen Diellin , e habitemi perse ajo  le pas nje yll me te shpejte , megjthse eshte me e ngadalte , si e fiton ose e humb driten e saj, c'gje  e shkakton  diten dhe naten.Habitemi per gjera qe tashme i njohim mire, i dime.

 Tani, neve na duhet te qepemi atje, larte  per t'i veshtruar te gjitha keto...nga prane.Ose te besojme ne gjith c'kemi mesuar ...e pesuar.?..

.........! I papame je ! 

Tani do ta shikojme sa i vlen lekura Policise se Tahirit dhe SHIK-ut. Kane 1 vit e ca sulmet me tritol dhe nuk eshte zbuluar asgje, pervecse ndalimi i ca peshqeve te vegjel qe ekzekutojne urdherat. 

po anashkalon faktin se Gjika eshte arrestu 2 here dhe sic tha dikush ktu, kjo gje nuk do mund te ndodhte ne kohen e berishes

Arrestimet e Gjikes jane loje politike, jane duke e hedh e prit Gjiken te dyja palet sa as ai vete nuk e di kush ja ka me te futme. Ketu flasim per krime te renda. Ka pasur disa atentate figurash te njohura dhe asnje nga keto nuk eshte zbardhur. Si eshte e mundur? 

Ma do mendja qe dhe ky episod do mbyllet shpejt me arrestimin e ndonje peshku te vogel, ndonje te forti lagjeje. 

po po, ashtu thuj ti po shife kur ta arrestojne-lirojne dhe nja 5 here te tjera dhe ja ku i dalim ballelart BE-se e i themi: kemi arrestu plot 8 njerez me pushtet dhe peshe ne hierarkine e shtetit si te perfshire ne afera korruptive

se tani po e shifja te shqiptarja.com.
Aty thote se stafi i farmacise ka rifillu punen dhe ajo suvaja e ron po rregullohet (lajme te mira te dyja kto).
Pa u tregu cinik po a nuk thoshin ktu se ky ishte biznes i vogel familjar me ushqy vec burre+gru? Ku 3 veta te punsum? apo ka rritje biznesi i aspirinave thuj?

Ndoshta ashtu ka qene vertete, biznes i vogel familjar. Kjo s'do te thote qe nuk kane arritur tashme te bejne 200 mije euro e ta japin me qera.

Ne cilen shkolle ta kane mesuar ty qe me tre te punesuar s'qenka biznes i vogel? smiley

Po ku ka farmaci ne rruge kryesore sot pa 2-3 te punesuar? Sidomos keta me emer. "Daja" mban nga tre per turn.

Une nuk kam shkuar ne shkolle. Po i adresohesh personit te gabuar sepse nuk e bera une komentin per madhesine e biznesit.

Nga Ministrat me i miri

emri tij Sajmir Tahiri

Shpresoj dhe uroj, qe Sajmja si Lab qe eshte ti shkoje ne hell ata bythqirat qe guxuan, jo si ai puftja nga Qeparoi qe e poshteruan ne Fier, dhe kur u be minister rendi u hengri mune.

Sajmja ti shkoje ne hell, edhe ate bythqirin vicidolit, pastaj toga shperndahet vet.

Prandaj njerezit behen ministra qe te marren haqe personale.

E tashe me poshte, effqey, duhet sa me pare nje levizje pro-shtet.
PD dhe tritolevensit duhen nxjerre direkt jashte ligjit.
Ne keto momente teper delikate per popullin dhe "shtetin" duhet konsolidim, bashkim, sikunder thuprat ne nje fascio (kujto Skernderbeun dhe Musolinin). Votat i kane, mbeshtetjen e JuEsEjt e kane, te Evgopit po ashtu - te veprojne dhe ta nxjerrin te jashte ligjshme partine e Vuqidolsave...

Amerika eshte amerike sepse ka shtet, ka kontroll, e di se kush ka dinamit dhe ku e ve, sa mban me vete dhe sa ka ne garazhd, ca brekesh vesh te henen dhe nese vesh te tilla apo jo kur del te premten me shoket dhe shoqet. Jo si ne "shtet" rrumpalle qe lejojme qe Vuqidolsi te dali ne FB dhe te shesi dengla dhe propagande anti-shtet.

Duhet shtet, nje ore e me pare.

E verteta eshte se ky Grupim Politik ne Pushtet ,  po perdor Strategji te shkelqyer . Dite per dite e ngjarje pas ngjarje po ballafaqon ne Popull "konsensusin " e shume kerkuar nga Europa per me  nder Opoziten dhe kryesisht ate pjese qe mba Partia e Krimit PD-hi . Konsensus me KRIMIN vetem ketu ben vaki te kerkohet .

Njekohesisht edhe njerzit po shohin se cfare ne te vertet pasqyron e gjithe zogoria e Tyre qe pasi la Shqiperine nje Hale te Madhe duke e Vjedhur , Vrare e Kurveruar , Djegur e hedhur ne ere me Tritole , per 25 vjet me rradhe , kerkon perseri qe te vije ne Pushtet smiley . Po kesaj rradhe me lekuren e Qingjit qe i ka veshur sali Qenef berisha Partise me kecin rududu Lulthim Batha . Dhe fale o zot nje mender president qe gjen Kohe dekoron zjarrevenes si "Pishtare "

Shakatoret e perparimit te qetsohen , sidomos ata qe shohin tek Numrat nje "paaftesi qeverisese " per te hedhur ne Kosh te Plehrave , Plehrat e Historise , berishen me Klanin e tij Politiko-Biologjik .

dalengadale po vjen Tahiri

Nga kabineti me i miri .. smiley

Eeejjhhh..smiley Shqetesimet e biznesit te qetesusve

Mu duk si thirrje ne stadiumin e Krimit ne Beograd kur luante Flamurtari me Partizanin e Beogradit , qe oshetinte E Ho ..E Ho ..E Ho ..smiley Kot eshte ajo jjjj ne mes ...

Dhe thoni qe Nostalgjia nuk ka forma te kamufluara cfaqjeje edhe nga iBerishat smiley

Permbi rrug'o shkrumbon Hini
E pat vesh o dhe Saimir Tahiri

Njaj Ilir Beqja do ta ket bo.

 

Ose agjenturat e huaja

 

Ose Tahiri ka  megjithmen dashnore smiley

po pse Beqja o Fiqo? ca interesi ka?

Po mase sja trajto mire pacjentet smiley Sësht korrekt ndoshta

Ste falin kto ke shendetsija

m'fal po je t'u gabu o Fiqo! si ore nuk ja trajton mire? po ai hyni n'bela me ligjin vec me gjet ilace te hajrit. Per cin e boni ket, per vete? po jo mer Fiqo, per pacjentat e boni.

Vallai ishalla ma mir te dali qi e gjitha ndodhi per tre viagra te skadume sesa tja hyjm belase me agjentura te huja

Vallai edhe mund t'ia fusin Beqes se shkrete, apo s'e kane morr inot daktorrat, dhe keto te funit kane mafje me vehte. 

S'ka shtet... smiley
Duhet urgentisht qe "shteti" t'i kerkoje parlametit nje ligj special pro-shtet qe te beje te mundur kontrollin e  te gjitha shtepive, magazinave, kasolleve dhe cdo forme tjeter godine ne republiken e pa-shtet te Shqiperise... Vetem keshtu do te kete shtet. Nuk mund te lejohet qe jo-shteti te qendroje injorant rreth faktit nese ka apo jo dinamit dhe sa dinamit ka ne popullate. Mosdija eshte rreziku nr. 1 per pro-shtetin. Nese nuk ka informacione dhe akses te plote tek jeta dhe veprimtaria e qytetarit nuk mund te kete shtet, e aq me teper shtet te forte. A duam apo nuk duam shtet? Hiqini breket*, hajt!

 

*figurativisht. smiley

Me e pakta qe ka bere PD, eshte qe e ka nxitur kete dhune me gjuhe urrejtjeje. Aq sa ka detyruar sot BE dhe SHBA te dalin me kete

Bravo zhgara, Pd eshte parti anti-shtet. Nuk kuptoj pse nuk po vepron parlamenti...?! Kjo parti (PD) me te gjithe mbeshtetesit e saj minoritare anti-shtet, duhen nxjerr jashte ligjit. Votat i kane, 100000 fiks e mbase jane shtuar... Mbeshtetjen e Evropes dhe USA e kane... Te veprojne sa me pare dhe ta shpetojne Shqiperine.

Jo vetem parlamentin qe nuk e kuptoj, por nuk kuptoj as intelektualet.. Perse nuk flasin keta per aktet e kesaj partie anti-shtet, pro-anti-shtet? Apo jane kalbur nen llafe?

 

Gjynah, per popullin. Duhet sa me pare nje levizje pro-shtet!! smiley

larje hesapesh midis bandash rivale .Zibraka eshte kafshate qe nuk kaperdihet lehte.

kishte fol Jari e kishte tund. s'di a e pe.

nuk para shoh njerez qe nje dite jane nje dite nuk jane me mustaqe.

a do me te kallxu nji barcalet me sefer daje dhe musteqe? 

pse jo , ne keto dite tritoli Sefer Daja mund te ishte nje perle.

s'e disha qe ishe merzit kaq shum. s'po e tregoj.

I ka von mustaqet prap ?!! smiley

A e mban mend njeri kush ka qene ai tipi ketu te ppu: "ka rene shteti"?

Tani Shqiperia eshte ne kulmin e krizes politike, eksplozivi nuk eshte gje tjeter vetem vazhdim i luftes politike me mjete dhune, terrori dhe frike ! Bisha po perpelitet, te shikojme se kush do te fitoj. Katani apo mafia politike blu e kuqe apo roze! Ka filluar loja midis eksponenteve te politikes. E keqja eshte se populli mban sehir, se cka cte bej ! Tahiri siduket i ka shkelur ne kallo Bishes ! E qarte fare krimi i organizuar po leviz  me shpejtesi. per te mbjell frike, A do te jete trim Tahiri i Rames te luftoj Mafien ?!! smiley 

 

Do te te them i gjo shoku jot ty ! Ne bashke me sa kam vone re merremi vesh bukur , ne ket muhabet BLUJA nuk ka lidhje fare , eshte thjesht lufte bandash droge , te rrosh dhe do ti degjosh me vone , do dalin se sben ska rruge tjeter , ketu do jemi.

Burre-shteti, me mendesi pro-shtet, kunder anti-shtetit. smiley

Ti duhet ke info...

Prandaj duhet "shteti" dhe mendiesia pro-shtet qe te t'i nxjeri infot qe ke dhe te behet tamam shtet. Qe informatoret si ti as te mos guxojne t'i mshefin infot ne breke...

bluja kontrollonte gjithe trafikun e droges, ja preu krahet tahiri. tani do ju presi dhe koken.

Tahiri kshu .Mire.

nuk ben keq ta lexosh me laps ne dore analizen qe ka bo ilir-jani, Brad! Vetem mund te msosh, nuk ke ca humb

@Brad

Po tashme dihet qe rrenjet e bandave  te krimit jane te lidhura me partite politike  te gjitha ngjyrave, si thu bluja eshte e paster ? smiley   Te gjitha kane histori, i tregojne vete ato ja nxjerrin njeri tjeterit, bile edhe ne Parlament , eshte fol shume  dhe dhe eshte bere pak per ti eliminuar keto banda krimi droge, dhe vrasese ! Oktapodi ne Shqiperi eshte shume i modh ! 

Ore kush po me thote shkurtimisht, demin e madh, dmth ate te antishtetit, nga ...percjellja e droges ne perendim.Nuk e kam kuptuar dhe gjene nuk e kuptoj tamam tamam, kete problem prej te cilit jane mbushur burgjet me djemte e varfer, te cilet jane vene ne sherbim te kesaj " pune " me kaq pasoje dhe gjer sakrifikimin e lirise, per moshen e tyre.

Ceshte ky " qejf i madh ",  per te ecur gjithe vrap drejt ketij rrisku rinia jone xhanem ? 

Per paralelizem ....fantazi tip kalamajsh pallati , por me gjasa e vlefshme edhe per te rritur Tahiri siduket i ka shkelur ne kallo Bishes !

Berisha eshte i zhytyr koke e kembe ne Lidhje me Krimin Nderkombetar . "Ai eshte PUS Krimi " tha Nano kur kishte mend . Kryesisht te trafiqeve te Armeve dhe Droges e Pastrimin e parave te pista .

  Dikur asgjesoi A.Hajdarin duke e lene te vetem para Llogarise . Hodhi ne ere Gerdecin dhe arrestoi nje thes me graduate ushtarake . Shpetoi mejdiun qe mbante Lidhjet e djalit te tij me ... Me pas Leshoi Santon ..duke ???? dhe futi ne valle Fullanin .

Te gjitha aktet ne lidhje me PARA e premtime pastrim  PARASH  te gjitha nje qellim Destabilizim me Arme e Tritole ! 

Lazarati u Godit ..Santo u eksebe ..Fullani u eleminua ...Trafiku armeve u tjetersua ose u nderpre si i paligjshem ..

Ku jane Leket e Krimit qe mbanin gjalle e benin te shitej  si "kalores i dhjerokracise " kete Moster para kevcerve te PD-hit dhe para Krimit te daulleve si  "burre MUTI Shteti "

Tahiri siduket i ka shkelur ne kallo Bishes !........Dhe hajt mos e beso !

Gjembi ndoshta perjashtohet se eshte e thjeshte dhe nuk hyn kaq thelle , po ama Xhibolja duhet te shtjelloje smiley ndonje mejtim

Po edhe kalamajte e pallatit e  dine tani se,  pse i rane Tahirit,?   lufta keshtu fillon, kunder nje prone, kunder nje biznesi, pa viktima heren epare, pastaj me viktima, ne qoftese trashet me shume puna. oidrizo nje cik me qarte se nuk e mora vesh ku e kishe, meno pak edhe per `kalamajte e pallatit` 

Per qejf tat ...Tahiri eshte 'zholltij rot " ose buzequmesht per ceshtje krimi . As tangerllek rruge le mo Lagjje .

Ata kane hall tek derrlleku apo si i thone sumat e zgjuara ...Vendosmeria e tij . Kesaj si t'ja bejne ?

Kalamjt e Palaltit ...smiley e kane fshire .Po dihen mo . Shefat e koktundjes "hajt se keni per ta pa " ose shefat e trallallase te Berishes "se kamunizma zotrie " .

Po keshtu eshte kur bie ne gabime te tilla, te Kryeministrit , Largimi i Llalles, dhe mos arrestimi i Berishes  krijojne me shume pasiguri ne jeten e vendit.

Lexoje pak 

http://www.gazetatema.net/web/2015/02/10...

Desha te shtoja se trafiku i mbetjeve Berthamore nuk i eci jo per terheqje te tij se "u prek nga ajo e Japonise " smiley ..Jo ... por per shkak se berluskonit Ju drodhen leqet atje ku qe ! Gjithsesi trafiku Lendeve helmuese e ndotese me rreziqe maksimale per Jeten ka kaluar neper landfillet zotrie ..dhe nuk i kerkuan Llogari .

Do kishim dhe atje Viktimat e rradhes ..ndoshta Xhemal Maton smiley si ruajtes mjedisi !

Shqiperia eshte shitur deri me sot prej klanit te tij si Grope Haleje  e gjith krimit Nderkombetar . Burimet Financiare te tyre po SHTEROJNE .......

Baqbasqapi eshte e ndjehet i Kercenuar .Rama i uroi Pleqeri te arsyeshme me kujdes per niper  e mbesa por Jo Supermbesa e dhendurre Sharlatane pa gambale si heroj te Dhjerokracise !

Xake, ore tek Ju, ne ameriken e veriut, me tre apo dhe kater te punesuar, tek biznesi " korparatave " i fusni ? 

Vella  i Guraliut ka  6 dhe gjene ne te voglin po e mba ..Rilindja ! 

Po lexoni ore se ja u ka dhene te gatshem  tjetri.... vizinin! 

U ka bo tritoli si buk è djath. T'dhjefsha 84 kartelat ne parlament. Shtet pa brek. Po si veshi breket edhe mas ksaj, dhiti me i mut.

Pak durim , qeveria e ze lepurin me qerre.smiley

Isaiah 9:7.but with righteousness he will judge the needy, with justice he will give decisions for the poor of the earth. He will strike the earth with the rod of his mouth; with the breath of his lips he will slay the wicked.

Po Alba,po mba shenim sa te them une sot.Ne beharin qe po vjen, nje kile damote do veje sa dyfishi i pules qe blevi frengu.

Ahere ka per tu degjuar realisht ca zhurme bon ky dinamiti i sotem.Le te tallin strufen  sot peshkataret e cironkave ! Dhe politikanet e fijeve qe vettjerrin ! 

Goditjen e ka marre brinje me brinje zona e prodhimit intensiv.Dhe ca goditjeje ! Asnje se ka te qarte ca gjeme ka rene ! Skedoje kete perbri ...qerres qeverise ! 

Isaia 9:16Ata që udhëheqin këtë popull e bëjnë të shkojë në rrugë të gabuar, dhe ata që udhëhiqen prej tyre i përpijnë.

Isaia 9:2020 Këputet nga e djathta, por uria vazhdon; gëlltitet nga e majta, por pa u ngopur; secili përpin mishin e krahut të vet

Ne kete dynja lahen te gjitha shqipot po paguajne cmimin e papergjegjshmerise se tyre.

" Loja me dinamite " i ngjan lojes se femijeve ...me shtiza neper duar ! 

Grava ...Banalitet jane per buzeshpervjelurit e PD-hit qe kane zbulue se Shullazi eshte dorezanes i Tahirit qe ka baben me Farmaci  qe Bashkon Partine , se Grida me Jozefpercken kane denoncue  keqtrajtimet e Grave qe u ben Edi familjeve shqiptare ..etj etj . Njekohesisht edhe urdherin e Luzimit te partise per "Shpalljen e situates se Jashtezakoneshme " Rameta nuk po e zbatojne , dhe Uji nuk largohet  .

PD !!!! Ajo thjesht eshte Parti e krijuar mbi Varrim -Zhvarrime dhe mba era Kufome . Xhenazen duhet t'ja bente Lulathi ne varrimin Politik Moral por ndoshta edhe Fizik sali Qenef berishes , por si duket eshte kap dhe ai per Koqesh nga Bisha .

Them Koqesh sepse brire nuk kane kecrit .

Do na kerkojn vaksinen e tritolit o i nderuum. Çtu themi?

Nje akt i njgashem,  dhune kunder biznesit ne Itali, komshiu jone nga i cili kemi shume ndihma smiley perfshi ketu edhe metodat e kryerjes se krimit dhunes dhe dhe ndihmat berjes se biznesit smiley

https://www.youtube.com/watch?v=B_Ej3EWJPfA

Nuk eshte per tu nenvleresuar asnje piste, ne raste trubullirash njerezit qerojne dhe inate personale. perderisa nuk ka te ndaluar apo informacione te sakta s'mund te fajesohet asnje.

Kur do vij dita te degjoj lajme te mira nga ky vend! Keta te opozites skandaloz si gjithmone. E pastaj pse na shofin te gjithe shtrembert kur dalim jashte shtetit.

Edi Rama ne fb

Akti terrorist ndaj familjes së ministrit të brendshëm, kafshim monstrash që kanë marrë, po marrin dhe do të marrin atë që meritojnë: Dorën e shtetit në fyt deri në frymën e tyre të fundit!

Kemi çelur epokën e re të ndarjes së shtetit nga krimi dhe të luftës dinjitoze pa ndalim e as tolerancë të shtetit përballe krimit. Saimir Tahiri është në krye të kësaj lufte dhe kush ka urdhëruar e ekzekutuar terrorin ndaj familjes së tij, duhet ta mësoje se sot i ka dhënë ministrit tonë e të gjithëve ne, një motiv më shumë për të qenë krenarë e të frymëzuar në çdo qelizë, në kryerjen e detyrës së lartë në shërbim të vendit dhe njerëzve të këtij vendi!

Askush dhe asgjë nuk do të na ndalë në rrugën e Rilindjes për një Shqipëri që më në fund do të ketë shtetin e saj të fortë e të drejtë, shtetin modern të shqiptarëve.

 

Ishallah i gjejne per Zotin, se sot ishin shkulur gjithe gazeta e huaja duke nenvizuar faktin sesi gelon krimi dhe korrupsioni ketu nderkohe qe shteti trembet me tritol. 

Ja nje lajm i mire nga memedheu, bravo cuna.

Tallesh ti? C'eshte ky 300 gr? Nejse...ja dhe nje celule droge e asgjesuar na kane ngelur dhe 6999 te tjera.

Pse tallem!, si eshte ajo fjala gure gure 

behet mur.

Ja se te dalin ata skandalozet e opozites e te thone qe drogen ja futi ne xhep policia dy qytetareve te pafajshem. 

mesazhi i opozites eshte qe Babai i Tahirit , eshte kapo banda e Droges, mafies se ilaceve ! smiley Sa bukur thueret intriga kunder kundershtarit politik ! Ja keshtu cel e mbyll me akuza te ndersjellta ! Po a mund te jete fakt nje shperthim eksplozivi ne nje Frmeci ordinere per te akuzuar rivalitet bandash te Tahirit ne biznesin e ilaceve ?  

Ku eshte pa ne bote qe kryetari i opozites te akuzoj Ministrin e BRENDSHEM,si problem i lidhur me mafien ?   

Po edhe keta jane te pa pergatit per te luftu krimin, keshtu qe kriminelt jane nje hap me perpara dhe luajne si macja me miun me Edi Ramen dhe Tahirin ! 

Ne kemi nje opozite anti-shqiptare, pike mbaroj. Keta s'dine te bejne asnje gje sakte dhe duan te fitojne kapital politike duke share poziten. Edhe per permbytjen dolen shanin poziten, s'i degjuam nje llaf te hajrit te dalin nga goja.

Shqiperia eshte drejtuar nga anti-Shqiptar ne historine e saj, Ahmet Zogu, Enver Hoxha, Fatos Nano  e Salih Berisha, qe i kane urryer Shqiptaret, vrare e burgosur, ekzekutuar ne atentate e syrgjynosur ne mergim. Te gjithe kane pasur ndikim ne jeten e tyre politike nga Serbia aka Jugosllavia...lexo suksesin e Cunit te Sheqeres....Liberalizimi i vizave....jepi pashaporten si Titua Kosovareve e zboji njerezit nga ferma e Derrave.....

Si nuk e permende ilir meten. Ka qene kryeminister. Ka vjedhur thesarin. Pastaj me salen ne qeveri ka vjedhur aq shum sa dolen u vran per te ne demostrata.

Si nuk e permende ilir meten. Ka qene kryeminister. Ka vjedhur thesarin. Pastaj me salen ne qeveri ka vjedhur aq shum sa dolen u vran per te ne demostrata.

Ilir Meta nuk eshte pushtetar, eshte hajdut ordiner si ti me shoket e tu qe i ra bixha me drejtu ate vend, per mua nuk ka lene ndonje shenje ne historine e Shqiperise....edhe ato rruge qe u ndertuan ne kohe te tij u ndertuan shtrember. Gjynof se vjen nga nje zone me tradita. Video e Dritan Priftit eshte praktike e gjithe pushtetareve keto 24 vjet prapa kuintave. Kaptimodhit i eci fati keq qe e kish nen-kryetarin e partise psikopat, hajdut dhe spiun. 

Nuk permenda Ramiz Aline, po ai ishte frikacak e as i urrente e as i dashuronte Shqipetaret, thjesht si frikacak zgjodhi eliten e PeDit e partise Republikane per te krijuar paprekshmerine e kastes komuniste gjate tranzicionit. Por duke respektuar Alian ai  nuk ishte aq plehre sa Nano e Berisha qe Shqiptarit mburreshin kur i benin NENEN se quheshin Babe.....

Po rama qe beri koalicion me hajdutat ordiner a nuk futet automatikisht te ajo lista?

Se mos vetem ilir Meten nuk ka permend , i lebetitmi nuk eshte me asnje mo vlla , ja pershembul Ed Ramen jo se nuk ka desh por e ka haurru pa dashje smiley

Ed Ramen e ka nona, i lebetitmi smiley

Respekt per Edi Ramen, qe ju qep Cunit te Sheqeres si Turku meneres me vendosmeri, dhe e hudhi ne Tuc, e i heq kapelen.......kur shumica e Socialistave u shitnin per punera kalamojsh a lek, e shumica e Demokrateve jepnin doreheqje nga Partia se sja dilnin dot  Neronit kur i perdhunonte tek PeDi.

Po as ai nuk eshte pushtetar deri me sot Brado....ata njerez qe kujtojne per mire, e kujtojne si Niko Peleshin ose si kryetar Bashkie...per ca kohe...se shume edhe e shajne.

Nuk jane te LEBETITMIT  si ju, qe keni nevoje per Skenderbegun a Baben....ME MORR FRYME. BABA ESHTE NE SHTEPI....ne Politike Baba vritet se ndryshe ha femijet sic ja u hongren juve LIDERAT

pse nuk e sheh nga ana tjeter muhabetin qe , Sali Berisha , nje nder njerezit me te pasur te planetit po sheh gallate me Ed Ramen ?

Jeta eshte e gjate Brado, mos harro, Cuni i Sheqeres, ka kriju nje sistem jetese si Sheiket, kalamojte e tu kan per ta shperbe....sa per gallate kur e shof ne Parlament Cunin e Sheqeres, duket keq, shume keq....harrom ato kalamoj qe i pasuroji me gjakun e femijve te Shqiperise, qe se morrin Plakun e ta mbyllin ne shtepi mos e shofi Lagjia. E ke pa si te ka degjeneru menderisht LIDERI Brado, veq Leku e bandat e tritolistave e mbajne.

pse nuk e sheh nga ana tjeter muhabetin qe , Sali Berisha , nje nder njerezit me te pasur te planetit po sheh gallate me Ed Ramen ?

smileysmiley

..e ka kap per koqesh smiley

 

Brad ti the se Berisha eshte nje nga  njerzit me te pasur te planetit !

Te besoj !  Keshtu shkruan Top Anual Listsmiley

Sali Berisha led People With Money’s annual list of the “100 highest paid politicians” 

Berisha e ka kap edi ramen me dore e po i gju popullit me te po e masakron. Po kta akoma po pellasin 1 milion vona.

Cone, leni flamujt e mos i ndrysho kot, se ke problem te modh.....boj gati breket ti nderrosh....se Shqupi nuk merr me shume se 600 000 vota. Nuk vini dot ne pushtet me vota....se Shqiptari sharro krahun e nuk voto mo per juve.

Pikerish kjo pra. Sharro krahun e nuk voto per salen me.
Edhe bar do hame. Edhe ne hale do gatuajme. Edhe ne uje mbytemi. Etj etj to be continued.

Cone, eshte zgjuaresia njerezore, nga alternativat qe ke do gjesh ate qe eshte e pranueshme.....Shqiptaret ndryshe nga ty e kan shume te thjeshte, nuk mund te zgjedhin Cunin e Sheqers aka VDEKJEN....do negociojne me zgjuarsi si gjithmone....mbijetuan komunizmin per 45 vjet e jo kleptokratet per 2-3 vjet. Ju qe jeni kasta e Shqupit me njolla gjaku femijesh neper menge, e kufoma te hedhura ne bulevard nuk e kuptoni dot....

Zgjuarsi njerezore thote. Hahahah
Jemi te fundit ne rajon dhe me gjere ngaqe jemi me te zgjuarit. Ja ku u tha kjo shprehje dhe ketu ne peshk.

Ke qene gjithmone i fundit e do mbetesh edhe per ca kohe, kto jane zgjidhjet...Cone....ofro alternativen tende nese je i zoti...e mo u qaj qe sme do as me kupto populli. Keta Polic, infermiere,shites benzinati ke a politikan ke....zgjidh me te mirin qe ke e dil me pune nga llumi jo per gjo se ka me keq.

Dmth ti cone shef akoma kerrmen si alternative?

Po osht Luli kryetar partie mer, Luli!!!!! smiley

Nuk e shef dot se verbohet nga blue.

a histerik a histerik smiley Me dy ekrane a kushedi sa ke .Dhe i shqetesuar se nuk te del mejtimi mendjes smiley  Per cfare ???? Per koqelleqe kalamojsh . Nuk ka simpathises se PD-hit dhe slloganist   ' se diktatura zotrie " qe nuk eshte paranoiak dhe i prekur cefalisht   .

Provuar  shkencerisht  ne Shqiperi po vecanerisht tek PPU .

Ty te te vije turp i her se si shan doktorrin e idhullit tend. Pse kaq trap ka qen enver hoxha ti besonte jeten nje te paafti sic e quan ti saliun?
Ne fakt trap ka qen se vdiq heret. smiley

Kush vdiq heret mer? Po vdiq 77 kur dynjaja mezi kalonin te 60-tat.

Sistemi triumfues ! Gaz e hare ne cdo dere ! Krytari opozites eshte nje femije i perkedhelur , ku di gjo ai derziu nga ca halle  bota ! ....

...Sot ne Japoni, ka me shume qen ...se sa femije te vegjel ! Do behemi edhe ne ...si Japonia ! 

Do behemi edhe ne ...si Japonia !

Ku ta gjejme ate fat .ka bere nje liber tomas friedman "the lexus and the olive tree".me lexus nenkuptonte popujt si japonia gjermania etj  njerezia e te cileve e kalonte kohen duke vrare mendjen si te shpikte apo permiresonte nje makine me te mire me te shpejte ...me olive tree nenkuptonte popujt e prapambetur si arabet , afganet , somalezet shqiptaret etj njerezia e te cileve e kalon kohen duke vrare mendjen si te hedhen njeri tjatrin ne ere.

Nje gje duhet thene reagimi i opozites ndaj nje akti i cili mund te kishte shkaktuar viktima njerezore eshte nje kafsheri e padegjuar ne dynjane e qyteteruar.

Duhet te vdes Tahiri apo kush per te qe te kete mbeshtetje...te etur per gjak! Doni rend e kerkoni llogari ju ..ndyrsira!!

Mos te harrojme se ne pushtet kemi bijte e atyre te cilet inskenuan incidentin e ambasades sovjetike

Dmth, edhe nja tre ore dhe fillojne bastisjet....

Ne kto momente po shtypen emrat ne liste

Pergjigjen do ta marrin si ne Zhapokike! 

...dhe ne Postribe

Zhapokik vend pelegrinazhi / s'na ha meraku sa do jete harxhi

Mbahu neno mos ki frike

se ke djemte ne Zhapokike

 

Te mblidhemi ne Zhapokike / ta bejme Naten dite / hasmi te na kete frike

hasmi iu hengri dreket .Hodhi bumjen e iku.smiley

Zhapokike tym e barot

luftojne djemte me te zot

Socialiste Frikacake smiley

Socialistet e lësëistë e humbën toruan dhe betejën e sotme jo prej përmbytjeve në Jug, jo prej faturave aforfe të energjisë elektrike, jo pse nuk i thirrën në protest Rama e Meta. Socialistët e progresistët me indiferencën e sotme të qëllimshme u treguan kolektivisht cinikë.
..komuniste trima dilni nga vrima smiley

O njerez që dhatë 1 milionë vota për fitoren e 23 qershorit. Administrata publike ka vetëm 84 mijë vende pune e nuk mundet kurrësesi të urreni edhe veten pse nuk filluat punë të gjithë, nuk mundet të tregoheni kaq hakmarrës sepse administrata ka vetëm 84 mijë vende pune e jo të gjithë ju mund të bëheni 84 mijë drejtorë. Krimi, krimi po na shqetëon dhe le të bashkohemi të gjithë për ta tjetërsuar. Vazhdoj te ngulmoj që ende vetëm e kemi lenë Sajmir Tahirin.

..bo bo paska ngel Simir vetem smiley 

Njente Kapo po verviste

bumje socialiste smiley

Ju mbaruan fYsheket

u kane rene dhe Breket smiley

mblidhuni shoke e beni tutje

s'ka cna beje hasmi me bumje

Zhapokik vend sterralli

rrush e raki ball kazani

Do kendojme apo cdo bejme

s'na lene bumjet te fleme.smiley

Beni  shenj e kot mo shtini

Grande Kaka esht i yni

me shoshoin mos u vrini

Te gjithe jane fokusuar tek bomba ne farmacine e aspirinave te te jatit te ministrit (jo Ministrit vete) dhe harruna fare dhe tjetren

Sipas hetimeve të para një sasi eksplozivi është vendosur në shesh pushimin e pallatit të ish-shefit të komisariatit numër 3, Alfred Numani.

Cila eshte lidhja ndermjet Tahiri Sr. dhe Alfred Numani?

Lidhja midis tyre eshte se  te dy i kane shume qef ilaçet..

Sikur policia te shpenzoje me pak kohe duke bere sherr me grate dhe me shume per te kapur bumjexhinjte.smiley

"Grate" jane me te rrezikshme se bumjexhinjte..  ato ta marrin shpirtin pak e nga pak,  kto te bumjeve  ta marin  per pune sekondash... pa shume dhimbje.smiley

"Grate" jane me te rrezikshme se bumjexhinjte..  ato ta marrin shpirtin pak e nga pak"

(Jovan Bregu)..smiley

Ore Tahiri sikur e pat hap vete lojen e tritolit. Biles ishte vete kur e shpertheu te parin. Shifni se mos i ka shpetu dora si Pango ne vaftit qe (thane se) ja kishte vu vetes...

Po te rrish gjithe diten me Milin, nipi i Vajdinit i "llaf" do te ta thote. 

Ore Tahiri sikur e pat hap vete lojen e tritolit

Ne vend qe te luj me top - 75, ky lun me tritol ! 

.

Atentatori levizte me biciklete! P...some. mungonte nje pajton qe kalonte aty rastesisht si dhe nje lustraxhi qe jep shenjen duke ngrit kapelen dhe njesitet guerrile u ngjallen.

Si nuk u kujtua njeri dje per festen? smiley Apo mos valle... aksionet me tritol kane qene pikerisht per shkak te festes?

Enveristet hedhin trakte ne Vlore gjate nates  smileysmiley ...plasi ne Vlore

Dil o sali e pergezoje kete nisme qe te asgjesohet direkt dhe te shikohet me neveri nga 1 milion te permbyturit.
Mjafton nje status i yti ne facebook dhe miliona mendje manipulphen.

Dil o sali e pergezoje kete nisme qe te asgjesohet direkt dhe te shikohet me neveri nga 1 milion te permbyturit.
Mjafton nje status i yti ne facebook dhe miliona mendje manipulphen.

Dhe del pastaj BE dhe USA ne deklarate te perbashket e thone qe dinamitet i nxiti PD. opozite talebane afrikane lol

Hapjani ketij te ziut LlamPaxhi , se ju cqye fyti per te mire tuej .. Po njesoj ja zini ne gryke sa nuk ka besim qe Ju degjua fjala dhe vuuuuuuu pllaken nga dy here smiley

Mos vdeksh Kurre Xhibole me krijimin e Hapjen e Derstiles .

Ngjat e Ngjit ...shprehje labe por e sintetizuar ne menyre moderne mjaft mire nga JU . Dmth po tu keput , ngjite te vendi me caze peshtyme .

Ne fakt edhe leshi Druges kur e tjerr atje ku keputet filli , ngjitet me Peshtyme.smiley

Edhe pse nuk ke shtjelluar ndonje gje , perpos smiley...te tjerave te gezon fakti se Derstilistet jane ne eficience te Plote . Hallall shpikja .

Akoma nuk e kuptoj si ka mundesi qe debatojme akoma per politike?!...Ne cdo vend te botes politika eshte njesoj. Pavaresisht se ndryshon menyra e te diskutimit te temave dhe shprehjeve. Por, politika ne kohet e sotme nuk zgjidh as nje gje. Normalisht, nuk eshte qellimi i politikes te zgjidhe gjerat...

ku eshte ai Fiqo qe beri me faj Beqajn? e more vesh si qendron e verteta, Fiqo?
Dinamitin e kish vene Inuku gabimisht. N'ven si tja vinte sufllaqes, ja kish vone farmacise.
Po t'kish qene naj terrorist, tani do ishte shemb pallati, po shyqyr qe Inuku ala s'ka pervetsu teknikat moderne te tritol-venies!

duket sikur mafia kane dash me dhone mesazh se kane goditur biznesin jo vetem rendin; doni me honger ju me bizneset tuja, po dale se dum me honger dhe ne tonat.

 

Genci dhe Agimi ...smiley

Aksioni fundit tritolvenes duhet te jete sponsorizuar nga dyqani i hapur rishtazi mevlanzen ku vetem aty mund te gjesh kapuca te zinj,xhupa me te brendshme prej ciflash tritoli dhe astar me fitila dinamitesh.Bicikleta duhet te jete marre pak ore perpara sesa Ristani te dergonte me te vajzen e sapo adoptuar me bashkeshorten e tij me te re.Syzet qe perdori gjate shperthimit te telekomanduar duhet te jene dhene vetdorazi nga gazetari investigativ i Pd--paleksioka..Thuhet qe dhe yshtjen finale e mori nga vet madheria e tij..Kulti karizmatik qe e rrethon per tiu bashkuar dhe ai shenjterive te tjera atje lart ne qiell..Mbase gjumi ministrin nuk do ta ze me i qete ,shpresoj shume qe ai ankth qe do ti zej fytin cdo nate ne te erresuar do te kthehet ne force per te qene akoma dhe me shume ne krye te detyres qe e kane vene dhe mjaft me keto banalitete  falenderoj KM  nga fcb po shtroju punes dhe fillo bej pak ushtrime per bo-et sepse po vijne kohe te veshtira.Nuk dua te mendoj qe mund te jete i perfshire ne ndonje afer personale dhe qe PARTIA nuk eshte ne dijeni dhe kerkon te viktimizohet.U dogj perfundimisht si kandidature per zgjedhjet vendore.Suksese Tahiro dhe lej statuset "bravo cuna"..eshte koha te nderrosh statusin ne "kapini cuna"..

Kot mundohet opozita...i ka dal nami dhe nuk e rru mo njeri per te. Gjith gazetat e huaja shkruajne se si keto shperthime jane kunderpergjigje e krimit ndaj punes se qeverise per te vene rendin dhe shtypur korrupsionin.

S'po i ecen fare opozites. Dicka duhet bere... 

Nga burime te aferta me opozhiten mesohet se sot ne oret e vona te mbremjes ne objektin "Vrima" do mbahet nje mbledhje me dritare te mbyllme me batanije. Tema e mbledhjes eshte gjetja e nje vullnetari me apo pa ndergjegjje (ose ne zhargonin e Pd " heroi demokracie" ) per tu sakrifikuar per kauzen. Perzgjedhja do te behet me shkopinj. Kush kap me te shkurtrin e ha. Halimi, Imami, Strazimiri dhe Paloka kishin kerkuar te ishin ata te "zgjedhurit".

A eshte kusht paraprak qe vullnetari te kete biciklete? Apo bicikleten dhe mjetet e tjera materiale i merr persiper celula e opozhites?

se nuk dua te ekspozohem me keto detajet qe po te jap...por kushtet jane keto:
te jete shtat mesatar (skualifikohet halimi)
te jete me floke(skualifikohet strazimiri)
te kete ze te trashe (skualifikohet halimi, strazimiri dhe paloqja si thuthuq)
dhe te kete prirje per aktrim...dmth ta perjetoj aktin e vetmohimit (kualifikohen te gjithe).
tani vec njeri ka me shume pike sipas kritereve.

10-4

noshka e paska gdhi noten tu lexu gazeta te huja.
Shqetsimi per demokracine e kercenume ne vend po na le shoket pa gjume. Kryeministri te marre masa te menjehershme!

bredho ka munci te sjellesh pak librin VQ ? Ke nje muaj qe e ke marr dhe nuk po kujtohesh. gjasme. m'vje zorr qe po ta kujtoj ktu ne blog!

u turprova fare po mire bere qe e the hapur. Ta lexoje dhe Elba qe t'me sjelli kopjen time. Se po ta kisha ate, nuk kisha per te kerku tenden. Neser me patjeter!

FRD i cileson si akte terroriste!

 ....aktet terroriste nuk janë vetëm kur hidhen në erë dyqanet e baballarëve dhe mamallarëve të anëtarëve të qeverisë, por akte terroriste janë edhe kur hidhen në erë pronat e qytetarëve.  Kanë ndodhur me qindra shpërthime gjatë këtyre 18 muajve, por në asnjë rast qeveria dhe ministri i Brendshëm nuk kanë deklaruar se vrasja e shumë viktimave përmes tritolit, apo hedhja në erë e shumë pronave të qytetarëve të jetë konsideruar si akt terrorist.Sipas policisë së këtij ministri sa herë kanë ndodhur shpërthime tritoli kanë ndodhur si pasojë e larjes së hesapeve mes bandave dhe njerëzve të inkriminuar.Asgje nuk ka ndryshuar per shqiptaret vetem se flaket e zjarrit qe ministri ndezi me tritol ne dore disa muaj me pare, po kercenojne e qasen afer menderes se tij.

ke te drejte kapo e te falenderoj per pergjigjen, ishte ironike per kete farengrenesin ish president

po te kontribuoni edhe ju te pd-is ne keto 18 muaj ( sa mire i mbani mend ) s do ishte keq .se ju keni experience, dhe do te ndihmoni qeverine, apo ju pelqen qe te mbyturit ti fusni shkopin dhe ta zhysni edhe me keq ?!!

po ndihmoni mer ndihmoni dhe jepini i dor qeverise bashkohuni me qeverine ne luften kunder krimit dhe  mos kritikoni pa sens se der ke huna ka vajt niveli i kritikave,(shpifjeve )

gjeni ato, qe i vejne tritolat dyqoneve dhe bizneseve, njerzeve te pafajshem  !

dhe mos rrini e boni teater dhe thirje ne konferenca shtypi ,  per protesta kunder qeverise,

mos hidhni trakte me nxit popullin kunder popullit, se boll ja keni kja nanen, ketij poplli me intriga dhe shpifje !

su ngopet me 1997 -ten ?

Se mos Berisha e qiti fletrrufen e PD-se para se te plaste tritoli. Duhet pare kjo pune.

Po Lulushi nga behet, apo ja bo Berisha punet e partise?

ke te drejte kapo e te falenderoj per pergjigjen, ishte ironike per kete farengrenesin ish president

Mire eshte,  qe kur e perdorim nje emertese , ta kemi kuptuar mire perse behet fjale.

Nuk eshte cdo kercitje  shashke, kobureje , a disa grameve dinamit, vene diku, per pune instesh a frikesimi,  por vetem kur sjell pasojen turbullim, dridherimen e nje por sidomos shume personash te cilet i ben te perjetojne friken ne tere qenien, si efekt i kercenimit, prej nje pamjeje  tmerri .Se u vu ca dinamit ne cepin e banjes te babes Saimirit apo ne cep te kazonit plenave a kudi ku dreqin tjeter , nuk mund te konsiderohet akt terrorist.

 Aktet terroriste nisen ..me Revolucionin  Frances dhe kane vijuar  me efekte , sipas definicionit mesiper.

I prishen maqinen Meros dhe o burra " Ak terrorist" ! U prish nje rratacile kondicioberi dhe o burra se na beri hatane terrori ....i nje cerbexuli ...me biciklete ! .Nuk them te mos i trajtoje shteti, strukturat, shoqeria, opinioni i gjere, por nuk mundet ti biem zogut ....me predha ...Obuzi , se nuk na le ..,Xakja ! 

Kujdes se mos zbjellohesh smiley Pse nga e di ti qe nuk kane qene te sherbimit InteliDjent smiley Apo me qe termi InteliDjent doli nga Anglia !

 por akte terroriste janë edhe kur hidhen në erë pronat e qytetarëvesmiley ..pu pu pu .Na dhieve kaq hapur . Tani priti shoket komuniste kur te thone njezeri

Grande Kaka eshte me ne .

Sepse nuk ka si trajtohet ndryshe sali Qenef berisha per hedhjen ne Ere te Kulles se Haklajve .

Zbute shpejt me ndonje Justifikim se na zbuluan smiley qe jemi me rroba kamuflazhi ne rradhet e shokeve antikomuniste . Jemi te lyer me boje bari ose makari si anonimi qe lyente kaken me vija te mos ta njihnim na.

Njente Kapoooooooo e djallose !

LAJMERIM:

NË TË GJITHA MEDIAT SHQIPTARE ËSHTË PUBLIKUAR VIDEO E TERRORISTIT ME BIÇIKLETË DUKE VENDOSUR EKSPLOZIV TEK FARMACIA E BASHKIM TAHIRIT, BABAIT TË SAIMIR TAHIRIT !

I BËJME THIRRJE TË GJITHE ATYRE QË KANÊ NDONJË INFORMACION,QË MUND T'A NJOHIN AUTORIN OSE TIPIN E BIÇIKLETËS ,TE KONTAKTOJNË NË NR 129 KUNDREJT SHUMËS 50 MIJE EURO!

BIÇIKLETA DUKET QARTË NË VIDEO !
INFORMATORI MERR SHUMËN 50 MIJË EURO!

PRESIM BASHKPUNIMIN TUAJ!...

EDI RAMA

Per te qene korrekt kto lloj shperthimesh jane cilesuar si "terroriste" qe para nje viti nga Tahiri  qe kur filloi  ajo vala tjeter e shperthimeve qe nisi me venien e tritoli shtylles se korentit ne fillim janarin e 2014. Dhe atehere e sulmonin Tahirin mediat e opozites se pse i cileson kto akte ne kte menyre,sot te njejtat media dhe njerez ankohen pse kto akte cilesohen si akte terroriste.. hajde meri vesh. Nuk mbaj mend te jete sulmuar ndonjehere  ministri rendit ne kte menyre me te tilla fushata mediatike te porositura politikisht.  edhe sulmi i fundit eshte me karakter politik. Porositesit mendoj qe mund te jene   o ata qe ja arrestuan baben para ca kohesh, o kta te xibrakes ose banditet e Gjikeste cilet kane historira te tilla edhe me pare kur ja vune prefektit te Vlores bumjen poshte makines.  Kto me duken skenaret me te mundshem.  Nuk mund te perjashtohet edhe ndonje kriminel ordiner por kame dyshime per kte gje. Megjithate kush e ka mare persiper kte akt   nuk e di nese eshte plotesisht i ndregjeshem se  çbela i ka hap vetes, familjes, miqve ose cfaredo gjeje tjeter qe mund ta kete perzemer. 

 

Para nje muaji Tahiri ka dhene interviste per nje gazete apo reviste ku e cilesoi valen e tritolit si "larje hesapesh" dhe jo politike. 

-U duk sikur në zonën e Fushë-Krujës ra për disa muaj vala e atentateve me lëndë plasëse. Ndërkohë në orët e fundit po vërehen sërish raste të tilla. Çfarë mund të bëhet më shumë në drejtim të parandalimit të këtij fenomeni barbar?
-Fenomeni i përdorimit të lëndëve plasëse në ngjarje të ndryshme kriminale nuk është i ri për shoqërinë shqiptare. Ajo që po evidentohet më shumë kohët e fundit është se kjo metodë po përdoret për të kryer atentate, që në pjesën më të madhe të tyre janë larje hesapesh. Kjo pasi shpërthimi zhduk pothuajse të gjitha gjurmët e mundshme dhe e bën shumë të vështirë zbulimin e autorëve. 

Revista Java

 

 

Une i referohem ktij pronocimit ktu qe eshte dhene ne komisionin e sigurise nga Tahiri me date 28 janar 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=h8dv6EVLba4

Kur goditen figura politike natyrish qe ngjarja merr permasa politike dhe eshte veshtire ta shmangesh kte gje.

 

Sdqft, nderhyrja ne Lazarat esht sukses i pakontestushem, hallall Tahirit.

Qellimisht le pa permen dhe rrezimin e avionit ne Divjake

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).