Policia e Tiranes ka arrestuar nje 26-vjecar, pasi akuzohet se ka penguar identifkimin e personave te dyshuar si autore te shperthimeve me tritol ne kryeqytet ne daten 10 shkurt. Pas hetimeve, policia ka verifikuar se i arrestuari ne fjale rezulton te jete pronar i njeres prej kartave te celulareve qe komanduan shperthimet me tritol ne Tirane.

Sipas policise, ne pranga eshte vene shtetasi Emirjon Gjuta, 26-vjec, banues ne Kamez:

Më datë 13.02.2015, ora 03.00, u bë ndalimi i shtetasit Emirjon Ramiz Gjuta, 26 vjec, banues në Kamëz, sepse me veprimet dhe mosveprimet e tij dyshohet se ka penguar identifikimin e personave të dyshuar si autor të ngjarjeve të ndodhur me datë 10.02.2015- njofton policia.

Me tej, policia ben me dije se materialet ju referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tirane për veprën penale të ”Pengime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. 

I arrestuari i tritolit poston në FB foto nga komisariati dhe ironizon policinë: Rezervova dhomën

Në një profil në Facebok, me emrin Emirjon Gjuta, poseduesi i profilit ka postuar një foto ku tregon se është në Drejtorinë e Policisë në Tiranë, orë që përkon me ndalimin e 26-vjecarit nga policia, si pronar i njërës prej kartave të celularëve të përdorura për shpërthimet me tritol në Tiranë. Pas postimit të vendit se ku ndodhet, miqtë e tij në FB e kanë pyetur se cfarë ka ndodhur, por ai i përgjigjet se "gjithcka është në rregull" dhe ka bërë vetëm "rezervimin e një dhome". Me tej dikush nga miqte e pytet nese "qorr Tahiri i ka siguruar kushtet apo jo?"

Ajo që bie në sy nga komunikimi me miqtë të lë të kuptosh se i ndaluari nuk duhet ta ketë për herë të parë komisariatin.

45 Komente

ktyne eshte per tja ashtu ato robt.

Ne raste te ketilla ajo metoda waterboarding nuk duket ide e keqe.

Arreston policia nje te dyshuar dhe e le pa kontrolluar, pa i heq rripin( edhe pse ky bandit nuk eshte vec i gjithi nje rrip i perdorur  si oshkur) lidhset e kepuceve ( ne se kishte) celularin e gjithecka dhe ta fuste ne nje banjo me uje afer xeros, qe ta shifte te lemes ky horr horrash ! 

Keta bandite dun hetuesit e kohes se Atij ! 

Mire ato grava, po djaloshi sypatrembur telefonin me vete ne qeli e duke vene foto ne Facebook.

Bravo cuna (do thonte me i miri)!

Hetueset e kohes se Atij sikur I provove vete ne kurriz tend per 8 a 9 muaj .smiley

Mooos! Ku kan te krahesuar! Por un kam pas Dilaver Bengasin.Nje zotni i vertete ! 

Po kot nuk ka thënë Gjëmbi ..Kishte Shte or tie smiley

Ke ndonjë keq informim Grava për hetuesit e asaj Kohe . Individët nuk kryenin akte të tilla sepse nuk kishin armiq midis vetes . Kishin pakënaqësi ..Plot . Po ishte krijuar mundësia ti shprehnin dhe të ndërhyhej .

Inate e hakmarje të kësaj Natyre zbuloheshin brënda 24 orësh dhe përfundonin me litar në qafë para fshatit e para skuadrës së Pushkatimit .Zjarr ..dhe në grop të Halesë .

Në kohën e Halimit të supës dhe se kultura e mosndëshkimit zotrie , që mbollën Sqeprit e sali Qenef berishës " se i ka dënue Diktatura zotrie " këto do presësh .

Pordhët e qurranjosëve në FB në mos qofshin Kode , janë shumë normale edhe si Humor

Ne fakt keto jane tema per grupin Tahiri Ka Dashnore dhe Trungjet. smiley

Çfarë serioziteti pret nga këto postime të panorama smiley

Përveçse të dalë nonjoni nga këta të LefTKopesë ose teorisë evolucionit  të Darvinit , jo nga ata kundër  , si ushqim për prokurorinë smiley

E njof unë mer Jahu . Ka qenë çun i mirë po ka evolu smiley

Tak ja kthe antidarvinisti

Çer leshin thu mer jahu .Ku evolo robi .O zhvillu osht tjetër ka evolu osht tjetër smiley

E ti fut një ballafaqim panorama sa të luj në varr jo vetëm Darvini po edhe ata që kanë bërë Darvinin deri ke majmuni !

smiley

 

smiley 

smiley

E thone pastaj qe Friday the 13th eshte dite e zymte!

 

dy minuse bojn nji plus, o Ron. po nuk kuptojn. duhet me ua shpjegu cdo gjo, nga disa here, ne forma sa me te thjeshtume. pse kur te zezes i ly te zeze ciper nuk bohet e bardh? tha. ca t'i bosh! e shef ne sy ene fillo e pyt veten pas ca minutash, ore pse vertet... masanej fillo e sha mar e prap algjebren, dmth al xheber-in, me gjith shpikesit e saj barbar. c'pret thu, shifi e shkruj...

Rono, 60, jo me shum. plus qe po ta vesh re, i gju me terbiet, me shum per ta eduku se sa per ta vra. me shume te vret opinioni publik ne ca raste.

Sot ne pune 13-ta kishte prek goxha njerez smiley  , po me sa duket i ze only ato qe s'kan provu papare, bukevale, trahana, groshe me mish , tave me pistil , raki thane, turshi tmulume me dege rrushi, byrek me hisllla  ene revani elbasani smiley

Mendoj se cel i eshte lene qellimisht. Nryshe do te ishin policet me idiote te rruzullit. Ndersa ai duket ka talle bythen se nu ka te beje fare me kete pune. Do jete ndonje rrugac ordinier nga ata qe ka me shumice ne Bathore por qe behen kriminela ne cdo kohe.

Ka pas thene nje shprehje te famshme Ngjela dikur per bandat e armatosura..

mos na e le varur. Thuana cka thene ngjela!

Artikulli eshte shum i paqarte, thuhet qe eshte arrestuar dhe ne momentin qe paska qene brenda, qenkan derguar mesazhe, dhe pastaj lihet te kuptohet se noi tjeter jashte mund te kete folur ne emer te tij. Artikull kam-kum. 

Piksepari, (praktika perendimore) kur arrestohesh per nje çeshtje kaq kardinale (biles edhe per gjera te vogla, por kur ka prova), gjeja e pare qe te bejne eshte te marrin sendet qe posedon neper xhepa, duke i shenuar nje per nje. Pastaj futesh ne biruce. 

Pikse dyti, per çeshtje te tilla te karakterit terrorist, te kontrrollohet shtepia. 

Ne Shqiperi siç duken bathet, mire sistemin arsimor qe e moren ne qafe, por po marrin ne qafe edhe drejtesine. 

Izet Haxhia një nga personat më të afërt të Berishës përgjatë viteve ‘90 është pyetur sot nga DITA lidhur me rikthimin e fushatës së tritolit në Shqipëri.

Ish-truproja që pati një rol kyç pranë Berishës deri në largimin e tij nga Shqipëria thotë e kjo fushatë terrori nuk ka të bëj vetëm me ministrin dhe familjen e tij.

Haxhia dëshmon në intervistën që botohet nesër në DITA se në PD ka ekzistuar “një linjë e tritolit” me dijeni të plotë të Berishës dhe që përdorej për qëllimet e tij politike.

“Kanë qenë disa grupe që kryenin vendosjen e tritolit në pika të caktuara të vendit. Grupet e jugut me qendër në Gjirokastër që financoheshin nga miku i Hajdarit, Ful Kalidhopulli i biri i Sokrat Kalidhopullit, ish funksionar i larte i PD.

Autoret e vendosjes së këtyre bombave me tritol kanë qenë ish-pjesëtarë të SHIK, të ish-policisë së atëhershme dhe trafikante të ndryshëm.

Në atë kohë është vendosur tritol në ujësjellësin e Tiranës nga një i afërt i Berishës, janë vendosur tritol në shtyllat e tensionit të lartë në Qafë Krrabë nga ai që e quanim grupi i kuksjanëve, të gjithë të lidhur me PD.

Berisha porositi vendosjen e tritolit tek lokali i Lush Përpalit se ky nxirrte pengesa në emërimet e njerëzve të SHIK …” – thotë ndër të tjera Haxhia.

Veç Gjirokastrës ai jep emra dhe detaje të tjera të rënda, të lidhura me Berishën për përdorimin e eksplozivëve në Vlorë, Tropojë dhe në Tiranë.

“një linjë e tritolit”

nc nc nc... sa krime rendojne mbi te! smiley 

Perderisa Cuni i Sheqeres deklaroi para disa javesh se zgjedhjet lokale duhet te behen ne nje kohe me zgjedhejet e parakohshme kjo pune sdo as men as kalem. Problemi qendron tek fakti se sa Taliban jetojne ne Shqiperine e Tolerances te bindur per te zbatuar deri ne vdekje urdherat e Mullah Omarit te Shqupit. Mos te permend si kerceu Redi me kompani me thirrjet ta varim Ramen me litar tek Lana dhe kapni armet. I hane duart Cunave te Shqupit per pak tritol e kallash.

Keto rrefimet e ketij duhet te merren me rezerva.Perkunder perceptimit nenvleresues urban ky dhe soji i tij jane teper inteligjente , manipuluese e te rafinuar dhe kane aftesi te mahnitshme per te thene ate qe pushtetaret kane qejf te degjojne  qe te shpetojne veten e tyre.

Po dhe me te thejeshtin qe te pyesish ne menyren naive, kush i urdheron venesit e tritolit, ta thone ....! 

 

Po ay Llalla, do bon naigjo me kto akuza apo .... tu prit per nai nishon, me fal, sinjal

Teknika policie, e shoqerojne ne polici, e lene te presi ne nje dhome per presion psikologjik. Si pa dashje i lene dhe celularin, qe ne moment dobesie te beje nje telefonate ose mesazh.

Per keto gjera policat jane nona e intriges. Kush e mban mend si e thirren ate Ramohiton e Bankes se Shqiperise. Kishet dale me familjen ai dhe i vje nje telefonate nga policia: Hajde se ka lajmeruar komshiu qe ke lene ujin hapur. Vejn ai me vrap kur e prisnin byzylyeket. ka te tjera plot metoda qe bine kllufat squk.

Lere pastaj nivelin e gazetarise: eshte pronar i kartes smiley

Kush e mban mend si e thirren ate Ramohiton e Bankes se Shqiperise.

kot shko aq larg, ke stresin, ia hapen penxheren me pa ku do shkote ke do takote deri sa ta nxjerrin edhe gjykatesin ne zvicer te implikum smiley

 

 

 

Stresin e lirun kalecat e sales. kush e ma men Sali Lushen 8 vjet neper Tiron me rradio policie ne dore dhe shoqerohej nga shefat.

Paska Evolu Izet Haxhia . Apo asht zhvillu ? Si i thonë mo ? Se prap po vazhdo me shembuj ai andej smiley

Nesër do na bëj me dije më gjërë , po shokët e nderuar admin , janë në menopauzat e keqardhjes për Stanin e Pampersave të LefTKopesë dhe besoj do ta kalojnë në heshtje këtë informacion të Tritolistëve të babasqapit .

Jar ish musteqja do lexojë një Hartim  plot frymëzim për  shokët e drejtësisë që , të drejtojnë më me vigjilencë Luftën kundër kequshqyerjes së bagëtive nga zonat e përmbytura . Do qajë me ligjëratë të zgjedhur  dhe për Komisione për verifikime në mësimdhënie në zonat rurale me ç'rast do ti japë Udhëzime Qverisë të rishohë Buxhetin për të varfërit e në mënyrë të veçantë për ta që nuk trashëgojnë prona smiley 

Pas evolucionit , kjo do jetë prurja pikante e ditës së neërme !

ka metoda plot qe te besh nje njeri te flasi, po do pare ne jane te gjithe ne te njejtin krah. gjithsesi duket qe ky tipi po tallet sikur e kane kapur pa jelekun fosforeshnt jo si i dyshuar per lidhje me akt terrorist.

Shokët që janë afër Italisë e kanë më lehtë të dallojnë Çfarë është I.Haxhia pasi e njohin termin " Pentito "

I.Haxhia u shit nga Bossi i Krimit Berisha i cili e vuri në një Linjë me vrasësit e tjerë . Ligjërisht e dënoi me Burg fizikisht e kërcënoi me Termin " Vrasës " !

Askush nuk sheh tek Haxhia një ëngjëll por një Kriminel të penduar para një KRIMINELI që është Gjallë , Deputet dhe akoma Kërcënon me Vrasje e tritole në emër të Pluralizmit Politk . Dhe kjo nuk është e drejtë . Kriminelë të nivelit më të Ulët se ai si Zani , Kakami , Haklaj e tjerë janë nëpër Burgje .

Kryekrimineli ishte dhe K/Ministër për tetë vjet pas Kryekrimit të 97 , kreu Grusht Shteti po me Izetin në 98 dhe falë presionit për të Kriminalizuar pijanecin tralala Nano , arriti të kap përsëri Majat me metoda kriminale .

Tetë vjet kriminalizoi Shqipërinë në çdo qelizë duke e zhytur në Korrupsion , Hajdutllëk e kush e zgjat zinxhirin e krimeve të tij smileydhe kur e rrahën si QEN me njëmiljon shuplaka iku dhe la një Gropë të tmerrshme Haleje të pakrahasueshme me asnjë Kriminel tjetër në Botë që ti ketë bërë vendit të tij .

Tani na do dhe zgjedhje të parakohëshme nëpërmjet Tritolit smiley

Këtë i thotë Izeti dhe flm që është penduar që i ka shërbyer një kryeKrimineli Gjaksor e Injorant !

Linja e Tritolit te PD-es eshte financuar nga Berisha-thote Haxhia njeriu i afert bodyguard i Berishes,, sot denoncon kunder Berishes  ne gazeten Dita. cilat kane qene linjat me te fuqishme ! 

http://www.gazetatema.net/web/2015/02/13...

I arrestuari për tritole në strukrurat e Partisë Socialiste smiley

Alfred Shefqet Qefalia, lindur dhe banues në Farkë.

Pse hesht deputeti socialist i Farkes, Xhemal Qefalia? smiley

Ai Haxhia, po thote - `Ja Ujku`- ndersa  ti thua -Ja gjurmet ! 

 

 

Terrorizëm apo akte kriminale ?

terrorizmin

per kapon 

FOTOT/ I arrestuari për tritolin, bashkë me Fatmir Mediun

Emrion Gjuta dhe Fatmir Mediu ne celuloid ! Te buzeqeshur dhe te gatshem per linjat e Tritolit si kontigjent per te ardhmen e Pushtetit Popullor demokratik dhe republikan ! smiley

"Me lere te mbeshtes,

koken time,

ne preherin tend te but, 

o hallemadhja ime

shekullore,

nena  Parti ! 

smiley

 

Linja e tritolit. 

 

po pse nuk thot asgje as policia as media per ata dy tipat qe kane gjetur tritolin tek stacioni i autobuzit, kane thirrur patrullen e policise te cilet skane bere asgje, dhe me i mistershem fakti qe keta tipat nuk i ka thirrur njeri per te deponuar edhe 24 ore pas ngjarjes...apo fajin e ka Saliu!!!!

I nderuar Grande Kaka . Po jua dërgoj sepse vë re që ..Komunistët janë hedhë në aksion .Sa më shumë kapexhij dhe ta do ta ndiejnë dorën tonë të  hekurt  smiley

Nesër në pjesën e dytë të intervistës me ish-truprojen e Berishës... do të lexoni:

DËSHMINË ...

- Kush i drejtoi në Vlorë personat e stërvitur nga SHIK në kampet në Dajt për akte terroriste, për të vendosur tritol e për të shkaktuar panik

- Me kë personazh tentoi Berisha të përdorte një nga bandat e Vlorës për të frikësuar gazetarët e huaj në Hotel Bolonja në Vlorë

– Cilin grup terrorist të huaj ka thirrur në 1997 Berisha në Shqipëri dhe kush është miku kroat i tij dhe i Bukoshit që i ka shoqëruar…

Theksojmë se dëshmia nuk vlen për prokurorinë . Llalla filon vepron sipas vergjeve popullore ...hyri prilli doliMarsi / fillon e zbardhet tasi , dmth kemi pëshesh . .

  As për Nishanin me ish Musteqe sepse atje kemi hallin e Olele Odeta , as për Vishon që të xëbërthejë grupet e Tritolit pranë pd-hit sepse e ka mbush SHISH me porosi të iBerishës me iSigurimsa .

Dëshmia vlen për zotin reiz Shura ( Çiçi ) për skenar filmi . Emrat janë rastësor dhe nuk janë realë

Ne i vdekur dhe tre te plagosur ne Kopenhage.Sulm mbi piktorin qe beri karikaturat e Mohamedit ...! 

Ça u bo? 

A u kap autori ?

Doli qe e kishte pagu korrentin. 

Do jen sqaru gjonat besoj. Do ken dal tnjoft.

Jo mer po ky i kishte thone: A e ka faji Salia a jo? Po te doni 10jeni muhabetin. 

Shyqyr shyqyr qe u zgjidh pa probleme i her

Po po, ky i kishte thone, ato qe i kom te shpija do i vej mo, se i kom te pagume. Hajt mo i kishin thone, s'do prishena per nje xham me pak. 

Pas 4 tritoleve që tronditën Tiranën,  por dhe mbarë Shqipërinë, në më pak se 24 orët që kaluan, kanë ndodhur tre grabitje të mëdha me arme nga maskat. Maska të armatosura grabitën pardje, ditën për diell, në Union Bank, 300 mijë euro. Dje në mëngjes grabitën një makinë me vlera monetare në Vlorë dhe me pas u grabit për të dytën herë në dy jave kazinoja e Shkodrës.   Këto shtatë akte kriminale në më pak se 72 orë, për të cilat nuk është gjetur asnjë autor, dëshmojnë se territori i vendit është terësisht nen kontrollin e krimit. Ky është rezultat i:  

-lidhjeve të krimit deri me kryeministrin, ministrin e rendit dhe qeveritarë e zyrtarë të lartë

-shkrirjes me një vendim të vetëm i të gjithë Policisë Kriminale, vetëm se ajo kishte dosjet e lidhjeve me krimin të qeveritareve aktual

-shkatërrimit pothuaj tërësor të rrjetit të agjenturës së Policisë Kriminale dhe mungesës pothuaj të plotë aktualisht të këtij rrjeti 

- shkrirjes me një vendim të vetëm të Policisë Rrugore 

-rifutjes në Polici nga kreu i saj në qendër dhe krerët në qarqe e poshtë, të oficereve të Policisë të larguar nga detyra për lidhje të tyre me banda, trafiqe dhe korrupsion.  

Për të gjitha këto, vrasjet ne vitin 2014 arritën në 139 raste nga 117 qe ishin ato ne vitin 2013, grabitjet me maska dhe arme u rritën 10 here, kurse tritolet u rriten me 220%.  smiley

Këta janë byrazerët e krimit. Vendi po shkon drejt destabilizimit. Vetëm zgjedhjet e përgjithshme nxjerrin vendin nga kthetrat e krimit”, ka mbyllur reagimin e tij Komandanti ne FB . 

 Rama dhe qeveria të lidhur me krimin, zgjedhjet e përgjithshme na nxjerrin nga kthetrat e tij

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).