Super Bowl XLIX

Kush - New England Patriots vs Seattle Seahwaks

Kur - 6:30 pm

Ku - University of Phoenix Stadium, Glendale, Arizona

 

PS:

i-Fiqo: Nah.. Do na hapi Blendi nji temë gjoja si per rreklamat

Ku Blendi? 

105 Komente

E spostut ma nfunt smiley

Pats 27-17

 

Ps: Blendi edim moo, vakt shiu, osht tu bo foton e qindsatë atij pellgut mbi gropën afer shpise. Ja thithi jeten ajo grope smiley

Na mo na, avash... I was watching Newsroom. smiley Go Pats.

Good good.. 

Good luck Blendo. We gonna needit today.

Kto Patriotsat do nxjerrin ate dronin Autochtonuous sot, se helbete 8 here ne Superbowl. 

Qefi do ma kishte tu lute ne Seattle kjo neshje se e kane stadiumin sh te bukur

Çasht ne mo e frykshme esh se Patriotsat dalin ne SaliBall edhe dy vitet ne vazhdim ska kushdiqysh me i ndal ne AFC smiley

Vetem po ndodhi ajo gjema qe po parashikojne per hexhfandet smiley

Ca nga ato ekipe o IFiqo do i cojne me lujt ne KFC vitin tjeter

Blendo mos u merzit se e jep edhe Bradio neshjen.

Edhe PDja kishte ber deklarate.

Edi Rama te lere lakrorin dhe te shofi SuperBallin- kishte then Luli ne FB.

Po s'kom thone gjo mer zot i modh, pse rreni!

une thashe vari lesht kete vit, se o fitojne hilacaket, o fitojne ata me ate uniformen si polica nga e ardhmja.

smiley

smiley

Po ne në Superball dhe Kadareja në Nobel jemi vit per vit smiley

Per vit jeni, per vit, po shyqyr qe mungojme ne nga Super Bowl ndonjehere, qe ta fitoni edhe ju.

Plot plot dyqanet tuj ble chipsa, birra e dipsa amerikanet sot. Sot jam me New England. 1 min loje 5 mins commercials. 

Vetem se e hapen me Ozin e meritojne fitoren. smiley

Brady from shotgun formation, short pass to Ref who weighs the ball and forwards it quickly to Gronk for a back to back touchdown to make it 14-0 in the first half.

30 seconds game- 5 mins commercials!

Paskemi pune me ket referin sonte smiley

Ke bo Nachos Fiqo?!  e humben topin!! 

Qenkan te fryre shume topat sot Fiqo. Keq puna.

Pse kot e ma lapsin e mpeft ke veshi Billiçiku? smiley

S'duroi dot Billiciku e? Qy me pushimin e pare. smiley

What e beauty.

PS: Moza thote "e humben topin!!" smiley.

Me ke eshte Monda? smiley

Horror reklama e Kim. 

iFiqo s'duken mire bathet sontesmiley

Let's go Pats - Do your job!!! smiley

Knock knocking on 

E zhyti mer iFiqo me gjithe portier mrena smiley

I see no seahawks here, just seadoves.  

@ Moza, me asnje, por pak me pak me asnjerin. 

barazuan! Sikur Po m'pelqejne Seahawks. Po kthej me keta me mire. p.s. Monda je gati per stormin tomorrow again? lol

Gronk You! smiley

Wow!!!

Kta Seahawks wide receivers i kane marre borxh nga NBA? 

@ Moza. aman o let it snow se mbetem tuj lujt ngriva shkriva. 

Mos i kan mar nga NSA se shume te zgjut qekan, 30 seconds run to TD

29 sek.  Duhet me qene preciz se u beka qameti per pune sekondash. 

But yeah, great game. 

U bo e bukur shyqyr smiley

Ndeshje klasike siç pritej.

E menderosin me kto halftime showt si gjithmone.

Katy Perry iz gonna roarrrr now. 

Wth? Palma ne Grand Canyon?

Is Perry a Miami Dolphin fan?

smiley

qeshni ju qeshni , na e hodhet neve stormin qe ka filluar vence e sdoni me dit per ne

furtune jasht po bie oriz i ngrire , do hame pilaf gjithe javes  smiley

Next year we win this thing.

Looks that way. Keep at it though.`

 

iFiqo watch the grill will ya, I smell a comeback 

Uore arbitri, ku flamuri?

Halle " halle "... kjo dynja ! Rrofshi qe na " preni " me keto gaxhirat  amerikane, se kenaqet kush, ka nge tu kendoje ! 

Ho me? Mir' e???? Go Pats!!!!!!

Hajde cirk 

 

AGAIN ?! smileysmileysmiley

Classic

Posht qeverija smiley

smiley

Thank You. Thank You. Thank you. Pete Carrol, u were our coach back in the '90s and u still suck. Passing a yard out!!!

Ca gafe

Fiqo keni pagu me duket

e ke llafin qe kena pagu dritat?
Me ate kena qene te rregullt...rregullisht

E pra mo, pranej nuk jeni ke veni.

Sa per neshjen, fantastike. Sidoqofte ne fun i vuni vule gafa e Wilson-it for not running yardin e funit. Megjithate Ai nolt i shperndau mirakllat, po te kesh parasysh qe per 4 min e funit u permys tre here.  

Plasi grushti lol

I love it. I got a radio show to do in 2 hrs. Might as well drink! smiley

smiley yaayyyy

Hell yeah! Booze! Booze! 

provokacijasmiley

As perenija si boni dot derman hejtersve smiley

O IFiqo do ja bojne Bradyt prej florini  te Madame Tussauds

Kaq e pats dhe ksaj radhe. 

iFiqo ulu ne ven...4 smiley

Thweeet 

Une s'para e shoh kete sport, po ai dorethari qe e humbi topin aq afer/close per touchdown nuk I falet!!!! smiley. Nuk I njoh skuadrat fare. Po keta Seahawks sikur me pelqyen. Gjynah qe e humben. 

Sport koti! Vetem kjo e mbledhura dhe e ngrena te shijon ne kete dite! smiley

Fiqo & Goni, ruani ca fisheke per ndeshje t'liga, se kjo e poshtra sot vate.  Naten, dhe ta gzoni smiley

Rrofsh smiley

That trophy ball dont look deflated to me smiley

DEFLATE AND CONQUER

smiley

Pats nation!

Bravo Pats!

E meriton  fitoren!

me nejt zgju deri ne 4 te mjesit me pa reklama.....
pse, pse....
p.s. nja 4 neshje ne londer kto ket vit, wembley plot

Lere se dhe ju andej keni ate Cricket, sport me idiot nuk besoj se ka n'glob smiley

"World Champions" tha ai plakushi dje! smiley 

Yeah 5 ekipe t'qelbeta bejne gjithe boten. Lol. T'keqen e soccer. Ka lezet!!

Shiko se per keto thenie te hiqet nenshtetesia. Ka nje dekret sekret presidencial per kete pune. 

Oh puhlease. smiley

Hera e pare edhe falet ... duke pat dhe ndonje rrethane lehtesuse. But next time ... sorry.

PS. Pyt shefen po s'besove. 

sot mezi e futme serish zemren ne kraharor se preme na dualli jashte. Po rendesi ka qe dollme te fituar

mua nuk me pelqen ky sport dhe nuk i ndej shyqyr qe mbaruan. 

super bowl movement

Mos deshe me thone : Bowel ?smiley

God hates Russell Wilson.

THE HEAVENS—Following the game-ending interception against the New England Patriots in Super Bowl XLIX, God Almighty, Creator and Supreme Ruler of the Universe, confirmed Monday that He “can’t fucking stand Russell Wilson” and that the Seattle Seahawks star quarterback “can go fuck himself.” “I hate Russell Wilson, so fuck him, and fuck the Seahawks,” said the Heavenly Father, adding that Jermaine Kearse’s incredible catch on Seattle’s final drive was indeed a case of divine intervention, but only so Wilson could then throw an interception that cost his team the Super Bowl. “I mean, the look on his face right after I made him throw that pick on the goal line was just priceless. He’s so fucking annoying, so I wanted to get his hopes up and then crush him in front of the whole world. Self-righteous little prick.” Despite subsequently allowing the Patriots to win their fourth Super Bowl title, God also clarified that Tom Brady, Bill Belichick, and Robert Kraft are all “dirty fucking cheats” who will spend an eternity in Hell after they die.

- Qepa.

First Gjermoni Kulminant, tashi Patriotsat Lexhendarë.. Me duket se e kam perfeksjonu rutinen/shoncin/supersticjonin/ aro mo gjonat e vogla per fitoren e madhe se spo e gjej fjalen.

Ja ta provojme edhe ke zgjedhjet lokale i here

Rrofsh, rrofsh. Kom tre net tu nejt si ufo tu pa kto gjojna.

Kur del aj t-shirti me Bitch Mode? smiley

ragbi thote aty mo Fiqo smiley

Besoj i falet ne çaste lumturie smiley

e drejte. Biles edhe kamata e energjise mund t'i falet me ket rast. Te gjithve!

Aaaa per ate nuk e di, fjalën e fundit e ka i pari smiley

skraçe ket fiqo, qenka tifoze me giants thote ktu
shit mo fiqo, kjo qenka dhe me yankees smiley

paska mor nga gjysma e keqe e atyre te isis

She is half Albanian[2] and also of Middle Eastern and Mediterranean descent

ah zemra vogel, xheloze?

Une laj pjata ajo ne TV smiley
 

She is half Albanian[2] and also of Middle Eastern and Mediterranean descent

Ncncncnc

qeka gabele , sban

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).