Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

41 Komente

Testimi i kafexhinjve

ky ta sjell kafen expreso..smiley
cirku ne fshat, te 10-fsha Met Selimin ... ky nuk mban as skafander per sigurine e kafes, o vlla.. smiley

ose, expres-so service

Foto qenka yll smiley

Kesaj i thone ta duash profesionin.Edhe kemishen e paska si mbulese tavoline  te punuar ne tezgjah smiley

Diçitura : Starbucks Albania

Drugdealer level albania.

One of the few legacies of the Ottoman Empire. 

kafe taxi.

"Fast Caffee delivery, Bedriu"

Kafeja e fundit e Qeverise Rama-Meta.

" Kjo qeveri e mbaroi mandatin" -Lulzim Basha (tmt*)

 

*-trim mbi trimat.

nuk pi veren dhe rakine, me nje krah e mbaj shtepine...

Të rrimë më shpejt!

Bonus

Sa ben kafeja, sben benzina qe po harxhon per ta cuar...

Ne u Es Ej delivers ky ? Na sill nje expresso o shok!! 

Moza, mos ma merr për ters, po e kam fiksim të keq (aty-aty me përqasjen në vend të qasjes): o ekspres, o espresso.

Pa problem, e ndryshojme. smiley

Të falemnderit shumë smiley

Nuk durojn ato ke peshku, duhet me ua cu kaven taze

Fejk

Per nje sikterr kafe ! 

 muc nano like you never seen him before smiley

Ballist Morina me dronet e kafesë ..

Kaçi Zi tuj shku ke SHQUPI .

Nje kafe per doktorin...

e beka si njera ne Shqiperi, merrte me celular burrin dhe i thote- Shko bleje buken ke Xhelali se e ka me lire furra atij.

nderkohe celularit ja fuste me top kjo zonja 

Vetem nje terheqje hundesh e nje e peshtyre per toke te mungon e je ne rregull!!

Made in China smiley     ose  

Pse vetem pica me motor, po kafeja. 

Kjo te kujton edhe njehere pse e duam ate vend

Coffee to go!!

Ne jemi vetem nje ekspres larg smiley

FALLCO ,,,,SH KEQ ESHTE PERPUNU FOTOGRAFIA

Jo jo nuk eshte fallco. smiley Me siguri eshte bere ne Amerike kjo foto se atje o filxhoni kaves sa serbatori makines.

Megjithese fallco kjo foto ngelet e vyer se na mesoi qe Perandoria Osmane qenka shtrire deri ne Amerike. Prandaj cave andej i ka ngel filmi 500 vjet mrapa dhe nuk dine te shohin 20-30 vjet pas. 

Shko ke lokali dhe sill ekspresin! smiley

Hahahahaha, humor metroje! 

Bravo mrroklla.

Kujdes ke shkallet se po rreshqet, u kpute n'byth tu qesh me shakate e tuja! smiley

Po i co kafen Bedranes smiley

-more pizeveng! pse ja cove kafen te parit zotit xhevo?
-ne kete qytet, jam une i pari! More vesht!

Dreq zogu me morre ne qafe me ate glase. Ishalla po e ha per kajmak. 

Ishalla osht jeshil semafori smiley

Conversation between Albanian Starbucks franchise  and Starbucks rep:
 - So... we took a local approach to drive through coffee

 

Motorristi

  "Une po ju tregoj JUVE (autoritet speciale te shtetit per publikun )  se  nuk me arrestoni dot, per rrezikshmeri aksidenti ne rruge nga drejtimi i motorrit tim, me pasoje vdejkje "

-Dila-dila la la !

 

Don't you wish your waiter was fast like me
Don't you wish your waiter balanced this shit like me
..

Albania -vendi ku kafja injoron rregullat e qarkullimit rrugor! 

                                    *** 

Albania -vendi ku punohet vetem per kafene, qofte dhe ne kundershtim me rregullat e qarkullimit rrugor!            

                                     *** 

Me nji dor ngasim motorrin, 

e bojm harom qarkullim-kontrollin,

u cojm kafen bosave ne zyra, 

tu cmpihet pak e dhjamos-fytyra! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).