Duket se kandidati i PS për Tiranën nuk do të jetë asnjë prej emrave që janë lakuar aq shumë në javët e fundit.

Një emër i ri ka dalë në skenë ditët e fundit dhe thuhet se është një kandidaturë që ka mbështetjen  e plotë të kryeministrit Edi Rama.

Ajo është Albana Dhimitri, ish-nënkryetare e Bashkisë së Tiranës dhe bashkëpunëtore e afërt e kryeministrit Rama.

Rama e ka testuar së fundmi Dhimitrin dhe ka marrë sinjale pozitive, duke vendosur kështu edhe atë në listën e kandidatëve potencialë për zgjedhjet e 21 qershorit.

Dhimitri ka pasur një rol aktiv edhe në realizimin dhe zbatimin e reformës administrative dhe duket se kjo është një ndër arsyet që e kanë bindur kryeministrin.

Një tjetër arsye e këtij kandidimi është se zonja Dhimitri ka edhe mbështetjen e amerikanëve pasi ata kanë asistuar qeverinë në reformën territoriale dhe kanë qenë dëshmitarë të punës së mirë të zonjës Dhimitri.

Megjithatë ka shumë emra si Pandi Majko, Blendi Klosi, Erion Veliaj, Lindita Nikolla etj, në garë.

61 Komente

Një tjetër arsye e këtij kandidimi është se zonja Dhimitri ka edhe mbështetjen e amerikanëve pasi ata kanë asistuar qeverinë në reformën territoriale dhe kanë qenë dëshmitarë të punës së mirë të zonjës Dhimitri.

smiley

Pra Dhimitri ka mbeshtetjen e amerikaneve se ata kane ndihmuar qeverine ne reformen territoriale.

Pse pse xhanem sa here lexoj MAPO me konvertohet ne VITAL ? smiley

MAPO-ja u kursen shqiptareve elegancen dhe u thote troç: "zonja Dhimitri ka edhe mbështetjen e amerikanëve." smiley

Cdo hu e di qe Edi Rama ka nje fetishizem per amerikanet qe nuk eshte pare ndonjehere ne politiken Shqiptare.

Ceshte ky diskriminim gjinor? Bojaxhiu eshte nje figure mjaft pro-amerikane gjithashtu, ne ekstrem bile, pse te mos jete edhe zonja ne fjale pro-amerikane nese deshiron????? Sepse eshte femer dhe vendin e ka ne guzhinen tradicionale lokale???

S'kam komentuar gje per zonjen, per te cilen s'di asgje. Po them qe nuk eshte cudi fare qe nje nga kriteret e Rames te jete a i pelqen amerikaneve apo jo kandidati. Ne cdo vend ose rrethane normale do ishte nje kriter i cuditshem.

Asnje vend nuk eshte normal, situatat normale jane illusion optik i bazuar ne dhunen kulturore qe shoqeria ushtron mbi individet e saj. Italia, Greqia, Franca e USA jane te gjitha perjashtim ne vetvete. Vetem doktor Tritan Shehu dhe ndjekesit e perroit te tij psiqik nxjerrin argumentin e normales qe perfaqesohet nga ata vete ndaj anormales qe jane ata qe mendojne ndryshe. 

A thu ja boni 8shin Lames smiley

Me duhet te them: shume te trembura e coftina anetaret femra te PS-se. smiley 

"Coftine" .....fjalor abuziv per nje femer .....qe rrjedh nga mendja e ndritur e feministes se bllogut???? Per vete kjo sme duket as e cofet e as e shendoshe. Duket mire fizikisht si shume femra shqiptare. Duket e kuruar, me pelqen me pak fjale.....e hongershme,,,,,

Nuk thone kot qe armiket me te medha te femrave jane vete femrat.

Coftine do te thote njeri pa gjalleri. Sdq koment i pavend, aq me teper nga nje feministe.

Tek katuni tem perkthehet...e ngordhur...e vdekur...e kalbur....e zbehte dhe dobet si vdekja. Ti do jesh rrit ne zone me tolerante e Fjala.

Nuk e perdorim per pamjen fizike ket fjale po  them, por per tipin. Kam pershtypjen qe dhe komenti zhardines ishte ne kete linje.

Eh, nderkohe ti injoron pershtypjen dhe imazhin qe ngall tek Shqiptaret misogjenist si puna teme komenti i Kopshtares. Po i the femnes coftine, ta veshtiros a ta shpif fare......

Varet kush ta thote. Une Zhardhokun psh e perfytyroj me kominoshe kaki, kepuce Timberland te verdha me kambale, trup elastik si shqarth dhe floket te preme shkurt si toc k*, model alla rezistenca-franceze. Ne canten e shpines mban nje shishe uji, mbi te cilen shkruhet dukshem me shkronja kapitale te kuqe "Molotov". Krahasoje tani kete imazh me ate te zonjes ne foto.

P.S. Ah po edhe gjyslyket te lidhura me llastik mbrapa kokes qe te mos i bien gjate betejave urbane.

Kurse une e imagjinoj delikate por konfuze...harxhon shume kohe me thashatheme ne telefon...per te morr vesh kujt nga plakave Shkodraneze i eshte nderprere energjia elektrika e kujt i eshte mbaruar trinitrina. Absolutisht jo te dhunshme, jo tip Che Guevara me shami guerrile ne koke....por terheqese ne kerkim te dashurise se vertete jashte vargonjve gjinore. Me duket mitomane sepse ne cdo argument sjell nje shembull personal nga jeta e perditshme qe eshte pothuajse e pamundur. Eshte hidhnu pak kohet e fundit qe shpjegohet se mund ti kane shperthyer thinjat e para qe behen me te dukshme kur nuk depilohesh.

Fjala, mbase vertet koment i pavend, por ishte me teper keqardhje qe ne te majten shqiptare edhe pse ka pjesemarrje femerore, nuk eshte aspak aktive. Flasim per nje force politike ne te cilen femrat kane kontribuar mjaft pergjate historise se Shqiperise por qe tani ka perfunduar ne anetare qe sherbejne si dekor apo marioneta te liderit partiak. E gjykoj gjithashtu te turpshme qe duke perfaqesuar nje parti apriori pro politikave ne favor te gruas, ka heshtje dhe mosperfillje nga ana e tyre persa u perket çeshtjeve qe e prekin ate. Duke filluar nga Kumbaro gafen e se ciles mbi femnizmin nuk e harroj dot e tek patetizmi i Spiropalit para zgjedhjeve elektorale apo edhe me doreheqjen e saj (preteksti: rritja e femijes).

Tironc, edhe fjale abuzive per  nje femer, edhe femra eshte armiku me i madh i femres ? Vendosu, femra eshte engjell apo dreq ? Coftine nuk e dija qe i referohej imazhit. Me ilumino ne te eshte e mundur.

Nejse, kjo eshte si puna e te zinjve qe e therresin njeri-tjetrin nigga, po "ofendohen" kur nuk iu vjen nga dora e vet. Me nje llaf kur te shajne kto feministet "qelbsin" i bi qe kjo te jete gru per se mari. 

Apo ndoshta Kopshtarja tundohet si edhe une nga hiret e kesaj femne???? Te jete si dhelpra e rrushi....

Vallain edhe mu keq me duket se i ka punet me rrushin kjo e shkreta, po tani... 

kam pershtypjen qe kritiken ne kete rast e ben pikerisht sepse eshte feministe.. ose ndryshe kritike konstruktive..smiley, qe dmth: pret me shume nga keto si femra ne jeten politike. te jene me aktive etj..

dhe nuk e ka dhe aq keq ne fakt, sepse u mungon personaliteti.. ja me thuaj nje politikane nga keto te rejat e PS qe ka pak a shume personalitetin e Arta Dades..?

Do mustaqe...

Edi Rama po ben 2 vjet ne pushtet nuk e ka kaluar njehere Atlantikun per vizite zyrtare,nderkohe qe Berisha takonte Kondoliza Ricen apo Hillary Clinton,presidentet amerikane dhe gjithe ata personalitete ne SHBA .Ramen e pret ne Harvard vetem greku Kokkalis...

Sa per ate qe femrat e Rames jane te trembura,nuk eshte cudi se kur ha 3 here ne dite dru apo kur shefi te shan sa here te shikon me fjalet "kurve" natyrisht qe te tilla do te duken.

Femrat qe kalojne ne duart e Rames jane te denja per BDMS ose per ne spitalin psikiatrik.

Shikoni se ci punon Mirela Kumbaros:

https://www.youtube.com/watch?v=4SQLaPoaQsM

Dhe perseri Cuni i Sheqeres mbetet figura me antikombetare qe ka nxjerre Shqiperia mbas Esat pash Toptanit. Ka pasur edhe ortodoks shqiptar qe kan veshur rrobat e Grekut e kan djegur memedheun e tyre por fatmiresisht nuk kane patur keto efekte te kobshme mbi Shqiptaret sa Talibanet e Shqupit.

Sado te meta te kete cuni i Sheqeres,me gruan eshte shume korrekt.

Cuni i Sheqers eshte simboli i krimit dhe shkaterrimit qe pushtoi trevat shqiptare mbas renies te diktatures. Pasojat do vazhdojme ti vuajme per shume e shume vite me rradhe, keshtu qe mos u lodhni me ato theniet prape fajin e ka Saliu. Sic po vuajme krimet e komunizmit 25 vjet me pas, ashtu do vuajme edhe pasojat e shkaterrimit te shtetit e shoqerise Shqiptare nga dhendrri i Shkijes, qe na solli njerezit e Miloshevicit ne vend si dikur Miladinin e u pasuruan familjarisht apo etnikisht. Me sa duket vec nxjerrja jashte ligjit e PeDit do zbuse klimen anti-kombetare e anti-shtet qe ngjall kjo force politiko-familiare. Per fat, mitingjet e fundit po tregojne se populli po zgjohet e nuk po i ndjek me Talibanet blu.

 

Sido qe ta dredhesh me gruan eshte shume korrekt ai.

Sa per nxjerrjen jashte ligjit te partise qe hapi Shqiperine me boten,me duket se ti je taleban,qe nuk duron mendimin ndryshe.
Nese PD-ja eshte force e paperfillshme,nuk ke perse ta vesh ujin ne zjarr e ta nxjerresh jashte ligjit.

Cdomethene me gruan? Ore cme duhet mua se cben palloshi ne krevat more apo sa pervers eshte. Sa do ta dredhesh ti pushtlleku i Palloshit nuk vret njerez te pavajshem ne bulevard apo te hedhin femije ne ere per ca dollar si kane bere pjella dhe bashkejetuesi i Sllobodankes.

Ne krevat nuk e beri ai eshte poshterimin Mirela Kumbaros por ja beri para kamerave.
Por edhe juve jeni dele dhe nuk ndryshoni aspak nga militantet e Bathores thjesht vetem partia qe perkrahni ndryshon.

Po ai akoma 1 vit e gjysem ne pushtet eshte.

Sala ne 2006-07 ishte ne kulmin e mireqeverisjes.

Prite se do ta shohim edhe Edi Ramen kur te embelsohet me pushtetin....

Duro se ske pare gje akoma...

Une nuk jam hipokrit e ta them ne sy. Pa dale Shqupi jashte ligjit nuk ka paqe ai vend, se ju nuk e braktisni Barbarin e do u rrokullisni ne gremine bashke me te...si ata qe therrisnin BABEN. Ckusur ka ai popull qe ka opozite antishtet.

e mo mire dhe ti i lebetit, jo te gjithe e dine se ç'i tha Mariza Lino, asokohe ambasadore e USA ne Shqiperi, Sales ("e ç'pret nga nje njeri qe gjithe jeten e tij ka njohur vetem nje grua" smiley )

I kupto ti Delet e Shqupit....Cuni i Sheqeres zhyt vendin ne gjak e kaos, kta i gjejne i gjo te mire....e ka mjekren me i brime....thone. Pashprese.

Po futeni ne burg cfare prisni?

Meqe paska zhytur vendin ne kaos.

Ne videon e Metes me Priftin,ishte gje Saliu?

Po ne videot e Tom Doshit eshte gje cuni i Sheqeres?

Po shkoni se ngelet duke e justifikuar piktorin edhe atje ku nuk justifikohet.

Nuk e dime se kush eshte me shume dele dhe taleban une qe po te them se cfare talebani eshte Rama me grate apo ti qe ti qe kerkon futjen ne burg te gjysmes se popullsise,se nuk te pelqen ish kryetari i opozites.

Ikni ore kelyshet e Enverit se ajo kohe kur benit qef me kete popull ka mbaruar.

Nuk me pelqen kryetari e jo ish-kryetari i Shqupit e jo opozites.... se te shkaterroi e dogji vendin tend. Ske pse fut popullin ne burg, fut kryesine e Shqupit, sherbetoret e Familjes, dhe populli e gjen veten ne parti te tjera te djathta a te qendres te pa lidhura me tritolin. Po kush ta beje, Cuni i Anetes apo buri Mones, kta kan frike te bejne nje koment per tritolistat e kapur Mulist se mos ju del situata jashte kontrollit.

Po ku ka me kelysh enveri se ty more kerme Saliste...te ka degraduar edhe nje pike gjaku shqiptar Taliban

 

Une taleban??? smiley

Nuk dini se cfare te flisni juve delet e Edit...

Kur viheni ne rresht per te mbrojtur Edi Ramen i thoni llogjikes mirupafshim.

Ne dolem qe ne 8 Dhjetor dhe ska burre nene te na zhduke o kelysh i kuq.

Po ca Talebani ti o ACDC. Talebanet nuk jane RRK! 

Po ik ore dallkauk Korce, ty te ka degraduar cdo qelize shqiptare tu lexu FB statuset e Mullah Omarit. Ti je me i leshte se leshi i Kopshtares po na tregon dhjetorin e 90 ti plehre.

Ne dolem qe ne 8 Dhjetor

 

smileysmileysmiley

ne fakt, edhe une dola ne 8 dhjetor !! paskom pas abcd-ne afer !!!

Po futeni ne burg cfare prisni?

po prit pra mo, se ""s'keni pare gje akoma !"  smiley

Kete se qasin as ne qytet jo me te futet ne keto institucione.
Vetem ne Boston erdhi dhe ketu me ftese te grekut Kokalis qe drejton nje fondacion,as kryetari i bashkise as guvernatori nuk e priti sa per kortezi...

ky nuk quhet se eshte i zi, apo jo smiley

Zoteri kjo eshte vizita e Edi Rames ne OKB,jo ne SHBA.

Ne OKB u ftuan te gjithe kreret e shteteve jo vetem ky i yni.

Presidenti i vendit prites organizon nje darke,ku ka qene edhe Chavesi e te tjere,dhe pastaj ben nje fotografi me te gjithe.

Sala ka nja 8 te tilla,por keto nuk jane vizita zyrtare ne SHBA.

Une po flas per vizite zyrtare ne SHBA se akoma Edi Rama nuk po e ben.
 

Po. Ajo eshte kandidatura.

Do isha i lumtur po te ishte ,megjithse nuk kam asnje lloj njohje personale me te.

Kam patur te dy prindrit e saj mesues dhe kemi nda te njejtin apartament per nje vit e gjysem,kur ajo ka qene foshnje e porsalindur dhe une 2-3vjec.Ata kishin dhomen e gjumit,ne kuzhinen me aneksin.

E kam pas thnene ne nje koment nje opiniom per zonjen dikur dhe i qendroj.

 

ne ç'qytet zhvillohej ngjarja ?  smiley

ne qytetin tim.po s'e dite kush eshte qyteti im,turp te kesh.smiley

 

 

siiii, nuk dini qytetin  e Pjetrit..?    -Malokland..smiley..smiley

a eshte kjo karikatura e edi rames per tiranen? smiley

oho kandidatura ok

E pashme Goca .Me staturë të këndëshme .Më shumë për kontributet !

Politikë shumë e drejtë dhe e zgjuar e  Ramës karshi koqeve të kandarit e Gomerëve të PD-hi që u ka mbet përfytyrimi tek " Liburneshat " Është viti 2015 dhe kërkohet "revolucion në Tokë"  jo në Vuçidol për dhitë ku shohin gra që i trajtojnë mirë burrat me sy "pak të nxirë " e fytyra të stampuara nga Lemria e qeshjet hipokrite si të Lirisë që digjon fjalimet e burrit nëpër Lulishte .

Është hera e parë që "hidhen në Popull " fytyra të reja të papërlyera me Politkën Kriminale . Ec aty Rama ! Kështu praktikisht dekriminalizohet Shqipëria jo me llogjet e se Kari se Kari se Karistani një dhi dhe karkalecin Strazimiri .

Me Bojaxhij , me Dhimitri dhe sa më shumë të tillë në Mejdisin Popullor , pa harruarr  ...rrafje Publike të sali Qenef Berishës nga Behar Mera . Dmth jo "Rrahje e rëndë" por një shqelm Bythëve dhe një tërheqje rrëshqitse për shpatullash me shprehjen

Qërohu palaço .Boll ndyve jetën e Shqiptarëve "..dhe prapa tij një tufë kalamojsh që i thërasin ..Iku Plaku Mere ..Iku Plaku Mere . mundësisht dhe ky kalamoni i Pallatit të PPU !

e bukur kjo.....dhe kjo e fundit pastaj me kujton: "U bere ti moj bije e Pandos te me turperosh mua ne sy te fshatit?".......yyyyyyy, bejani per inat, kendoni kengen e kongresit, yyyyyy, zhduku shtrigu i dreqit, yyyyy, kendoni kengen e kongresit, bejani per inat.......

Ne angazhimin e saj si n\kryetare bashkie (ne mandatin e trete mos gaboj) ka mbajt nje profil thjesht teknik.|Ne fushate,ne fund per mandatin e katert, u perfshi disi,po me aq sa e kam pa une ,troc me than,po i pati shume lezet.

Une nisem me shume nga disa info qe kam pat mundeine t'i kem,per t'a mebeshtet si kanditure shume,po shume e pershtashme dhe, fakti qe Edi vazhdon te perzgjedh jashte kazanit te politikes,me ben te vazhdoj ta ruaj nje grime respekt per te.

Ps

Babin e ka nga permeti,mamin nga korca,se mos trembeni se asht maloke! smiley

 

 

 

... Edi vazhdon te perzgjedh jashte kazanit te politikes,me ben te vazhdoj ta ruaj nje grime respekt per te...

Si ka mundesi qe te jete jashte kazanit te politikes?

N/kryetare bashkie e Edi Rames,qenka jashte kazanit te politikes?

Po,totalisht!

dhe aty asht zgjedh nga jashte politike,dhe tani propozohet duke qene jahte politike.

Dmth nese PD perzgjedh Jorida Tabakun apo Grida Dumen,keto jane perzgjedhje  jashte politikes?

Problemi Pjeter eshte qe Rama eshte autoritar/kontrollues dhe e ka rrethuar veten, me dashje ose pa dashje, me bythalepirs. Ka qene apo s'ka qene e perzier ne politike nuk ka shume rendesi, rendesi ka a ka kocke ti beje rezistence Rames kur duhet apo do ngelet vec nje vegel, pamvaresisht se sic thua ti qenka vegel shume cilesore  smiley

Shoku,Albana nuk ban pjese ne asnje lloj forumi te PS dhe sot qe flasim,megjithate,Joriden prap po t'a pranoj si krahasim,megjithse asht deputete e PD,kurse Griden jo. smiley

Jepini  rrugë Gomarit . Gjithmonë dakort ka qenë të ngrihet Ura edhe në diaspordhë , vetëm ka atë shqetësimin shekullor

" Dakort jam të ngrihet Ura . Po nuk na bëhet e qartë ...Në drejtim të rrjedhës apo kundër rrjedhës së lumit do ngrihet " smiley

Ka raste që PS nuk i shpjegon aq qartë sa PD-hi rezistencat , po Gamori e di që " Berisha nuk ka faj " smiley

Zgjedhja e nje femre eshte gje e mire, ndryshon disi traditen, veç do kisha deshire te fitonin kandidatet e pavarur, apartiake. 

femrat e barazlargume te peshkut dun Gonxhi Bojaxhiun smiley

Komplimente per looku-n..!!Paska pak hijen e znj Rama nese e sheh nga larg..!!Persa i perket kandidatures per Tiranen u be si puna e Rodeo-s kush do te qendroj deri ne fund ka per ta merituar te kurorezohet me spektrin Mis Tirana e pasuar nga Mini/Shoqeruesja e pare e misit nga njesia 5..Po kjo shoqeria civile qe do te na  perfaqesohet kesaj here me nje bukurosh pretendent per Mister Tirana.Vjen nga agjencia e modeleve te balsamosura te Karabashit.Shoqeri civile qe perfaqesohet nga nje grosist  qe per autoritet qytetar dhe vizionar shkon deri te anija tjeter me nafte qe pret te shkarkoj ne Porto Romano(EVERST) ..Do ishte me mire te kandidonte per Malin e Dajtit se i ka qejf shume majat aty freskohet dhe frymezohet per momentin qe do te zbresi poshte dhe te shkoj te falet te dera e Atij me te madhit,Liderit te Demokracija me Sikaristet e vet te devotshem.

P.S ..#Vajmedet PD ka fillu te quhet shoqeri civile

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).