Bes Kallaku, një aktor i “Portokallisë” shpërndau dje një video që u bë hit në pak minuta. Kryeministri dhe deputetë të shumicës dhe masivisht media publikuan mesazhin e filmuar që tregon Kallakun në rolin e Durim Bamit, i arrestuar pas kallëzimit publik të Tom Doshit se ai ishte njeriu që do paguhej për të vrarë dy deputetë. Pak më vonë aktori u shfaq në të njëjtën makinë me deputetin e LSI-së, Spartak Braho, në dyert e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku ky i fundit do të jepte dëshminë mbi çështjen “Doshi”. “Solla një të penduar tjetër”, tha Braho duke nënkuptuar aktorin që në videon e tij flet për porosi vrasjeje për disa prej deputetëve dhe ministrave duke u tallur me denoncimin e bërë prej Doshit.

Qasja ndaj video-denoncimit me humor në fakt ka ditë që është ofruar në rrjetet sociale. Në fillim në formën e një deklarate ku vendoseshin çmime për kokën e deputetëve, por me një sens humori. Humori i zi në fakt përkundër asaj siç është interpretuar videoja e Kallakut, tregon më shumë pamundësinë dhe përtej kësaj mosbesimin e shqiptarëve për të zgjedhurit politikë. Nga ana tjetër, kthimi i humorit në qëndrim zyrtar, pas deklaratave se kemi të bëjmë me një telenovelë, të bëra që herët prej kryeministrit, dukshëm është një tentativë për të devijuar vëmendjen prej ngjarjes.

Për sa kohë ka ende hetime pa përgjigje, çështja në fjalë mund të jetë ashtu siç thotë kryeministri një telenovelë, por po aq mund të jetë diçka shumë më serioze. Fakti që ajo ka mobilizuar shqiptarët në një vëmendje të jashtëzakonshme prej ditësh është provë se një pjesë e mirë besojnë të kundërtën e asaj që synohej të masivizohej dje përmes talljes së Kallakut se për shembull për një deputet paguheshin 65 milion euro se nuk e duronin 65 deputetët e tjerë, apo edhe përfshirjen e kancelares gjermane që kishte porositur “vrasjen” e kryeministrit për motive të dobëta. Qesharakja është prej kohësh pjesë e politikës në Tiranë. Kuvendi shpesh krahasohet me emisionet e humorit dhe të tallesh me të është mjaft e lehtë, qoftë edhe vetëm për akuzat që fluturojnë mbi kokat e përfaqësuesve në salla nga ai që flet në foltore, por që kurrë nuk vërtetohen.

Përtej kësaj, tentativa për të bërë shaka me akuzat për të cilat drejtuesit dhe personalitetet më të rëndësishme në vend janë paraqitur me radhë në prokurori, tregon edhe njëfarë nxitimi të shumicës për të dobësuar kauzën dhe kthyer në qesharake atë që nxori dje pakicën në protestë, është më shumë se një sforcim.

Përballë kësaj, opozita duket se është më shumë se serioze në atë që kërkon. Madje me gjasë përmbi seriozitetin që do i duhej ngjarjes duke e kthyer atë në një kauzë për protestë. Edhe pse s’ka deri sot asnjë provë përveç akuzave dhe kundërakuzave të personave politikë të përfshirëve në histori, opozita duket krejt e bindur se ngjarja ka ndodhur. Për njëfarë kohe madje ai përdori fjalë të tipit “vrasës” dhe “të vrarë”, edhe pse askush nuk është vrarë dhe askush nuk ka vrarë sa i përket çështjes në fjalë.

E ndërkohë që pritet ende që prokuroria të ketë një përgjigje sa i përket çështjes, kjo e fundit mbetet po aq e mjegulltë sa në fillim, edhe pse materialeve iu shtua një video e dytë e filmuar në lokalin “Viva”, i cili u bë i famshëm si “vendi ku thurej komploti”, sipas të arrestuarit Bami.

Mungesa e një përgjigjeje zyrtare nga prokuroria dhe zgjatja e përfundimit të hetimeve e bën edhe më të palexueshme ngjarjen, edhe pse publikisht ka deklarata e kundërdeklarata që herë shkojnë në krah të akuzës dhe herë shkojnë në krah të të akuzuarve. Kjo në fakt mund të jetë çështja më e rëndë ose ajo më qesharake e ngritur ndonjëherë në vend, por për sa kohë të dyja mundësitë mbeten të hapura, tentativa për të bërë zyrtar humorin që ka ditë që qarkullon në rrjet nuk duket përgjigja e duhur, pavarësisht se kryeministri mund të na gjykojë se nuk kemi sens humori.

123 Komente

Mendoj thjesht se nese ajo qe ndodhi ne Shqiperi ku nje deputet i Republikes akuzon dhe i jep organeve hetuese the qytetareve prova per ate qe thote, te verteta apo fiktive, me e pakta do te ishte doreheqja e Ilir Metes, nuk jemi as ne Kanada, SHBA apo ndonje demokraci te europes perendimore, jemi ne Shqiperi dhe nje gje e tille zor se mund te ndodhe. 

Persa i perket humorit, sado #jeSuisCharlie te jemi, ngjan si shume humor i kurdisur mbi te gjitha kur humoristi eshte mese i anshem jo vetem ngaqe ndoqi deputetin e LSI si nje qen ndjek te zone, por edhe fakti se familjare te tij jane te punesuar fale LSI...

 

 

 

 

Ne Shqiperi kane 25 vjet qe te gjithe deputetet akuzohen per lloj lloj gjerash. lol Qe nga Azem Hajdari qe u akuzua si spiun i ramizit, Koka e DUka u akuzuan per droge e per krime, e kushdo tjeter qe ka qene kunder Berishes eshte akuzuar per vrasje, vjedhje e gjithcka tjeter ne menyre konstante.

Ne videon e Bamit ka nje pohim te natyres qe vrasja u tentua, pra u vendos tritoli afer makines por nuk shpertheu sepse Bami tha qe nuk e bej or burr se aty jane 10 vete.

Pra, pjesa kriminale ka ndodh e skema eshte e plote. Viktima nuk pati por kemi tentative vrasje e personave te cilesuar. Kjo sipas videos.

Kjo duhet zbardhur krejt sepse akuzen e ka bere nje deputet. Zbardhja eshte gjetja e provave. Kush eshte fajtor ti futet ganxha ne sume. Kete po e ben hetimi dhe duhet prit rezultati. Kemi pas edhe te tjera akuza per vrasje deputetesh qe nuk kane patur ndonje fund kush e di cer. Eshte rasti i Hajdarit Azem qe e kishte vra Nano, Gjinushi dhe Klosi.

Eshte rasti i Nanos qe i beri atentat Meta me nje aksident me makine. Eshte rasti i vete deputetit Xhindi qe u vra vertet e qe akoma nuk eshte zbardh etj etj.

Gazetari polisht i MAPO-s supozon qe kjo ngjarje eshte kauze per te nxjerre njerezit ne proteste. Une personalisht nuk e marr seriozisht kete supozim, por kjo nuk me jep te drejten me vete automatikisht. Vetem se ka nje gje qe nuk spjegohet ne kete mesele : perse kjo ngutje per te nxjerre fajtore pa u mbyllur hetimi.

Ose shkurt fare per shkrimin duhet te thoja : shkrim vitalisti. smiley

Aha, Vitali eshte qudiberes tek zxhuarsia, kurse me patoloxhite e ka suksesin vetem tek kanceri i pankreasit.

Ndersa ky i Telegrafit shume i gjate per tu lexuar. smiley

se si mund t'qeshi robi kur shef si kacafyten politikanet qe kane marr peng shtetin per interesa personale, une ket nuk arrij ta kuptoj.
Nuk shof si mund t'qeshe dikush kur shef si politikanet pa pike ndroje hedhin e presin shantazhe  sa here interesat e veta te kercenohen. Nuk mund te qesh kur shof prokuror te ul ne tavoline me te denuar pa fol per dike si Spartak Braho qe ndermerr "aventura per hir te drejtsise" duke garantu mosprekjen e te akuzuarve per vrasje, kur Petrit Vasili kercenon se ka video qe do behen publike ne kohen e caktuar...Nqse ky nuk eshte shtet e pushtet gangsteresh, nuk di ca emri tjeter ka

Bjeri bjeri bjeri me dore - tha kryeministri dje.

Ekonomia eshte katrahure. Punesimet e shpunesimet me libreze partije. Arsimi fertele. Shendetsija primitive. Varferija kolektive. Sy per qabe ska. Mitmarrja dhe hakmmarrja jane kodu tashme. Medja gjo e squllët. Shoqerija civile, cila shoqeri civile.

Perbindshi qi tgjith keta kryeperemerit krijun, vazhdon te ushqehet aq sa gati spo pelcet. Askush se rrun. Gjasme boj dhe un.

Memzi po pres plazhin.

Pra bjerini bjerini bjerini me dore. 

Dhe e verteta eshte se askush nuk e ka humorin e kryeministrit.

 

Akuza te tilla kane 25 vjet qe behen pa pushim e pa asnje prove. Nje here qe ishin me prova konkrete kunder Metes, me ze e figure, Berisha vrau kater veta dhe e nxori te pavlefshme. Tani akuzon vete po te njejtin person. Prandaj s'e merr njeri seriozisht. Sigurisht qe eshte per t'u tallur.

http://www.peshkupauje.com/2010/06/shkur...

Nji korrigjim. Jo Berisha, por po akuzon Tom Doshi superdeputeti socjalist.

E qeshmja me urdher, eshte hall per tu qarë.

 

S'ka nevoje per korrigjim hic, se protesten e beri berisha, kerkesen per doreheqje e beri berisha, mungesen ne parlament e ben berisha. Te ishte per Tom Doshin thjesht do te ndiqeshin hetimet me interes e kaq.

Qeshje e sforcuar nga kokpalaret qe u detyruan ti perulen metes. Gjynaf te shkretet. Jane njerez me parime por politika i degjeneroi dhe tani po i detyron te qeshin. Dhe ironia e sforcuar vihet re lehtesisht kur sulmojne tomen dhe mbrojne meten.

Eshte nje si bicim barcalete me nje mret jo aq te mire, te themi. Ky sa here i duheshin pare, dhe ato dreq asnjehere s'jane teper, ngrinte taksat. Madheri, il popolo do protestoje i thoshin zarat, po mreti s'e rrute fare, ec rriti aty se ate pune kane ata k*qet. Dhe vje nje dite qe zarat i thone, madheri robt po dhihen gazit. Aaa tha mreti, majaft mo, se ashtu osht nje pune ... 

E pabesueshme. duan ta shesin kete Komedi per Tragjedi, duke dhene si prove lotet e korkodilit.

Kush nuk ka sy ta shikoj per ate qe me te vertet eshte kjo histori ose eshte qorr, ose eshte qartesisht i deshperuar per largimin e doktorr peshtymes , nuk shikoje rruge tjeter.

Dhe llogjika qe duan te shesin nuk ja blen dot edhe nje 4 vjecar.

"Ujku" qendron para tyre  dhe keta "eksperte" kerkojne te tregojne gjurmet se nga iku "Ujku" 

Keta perhapes te ketyre "tragjedive" ju jane perplasur turinjte  shume here me te verteten.

Jane pjese e te njetes medalje. jane pjesa e rrumpallizmit shqiptar qe na qeverisi gjithe keto vite.

Komedia e ketyre llojeve arrin kulumin kur Keta e hedhin vete gurin ne uje, dhe vete pyesin: Pse e Hodha gurin ne Uje.?   shejtan budallenje.

P.S: Njeri nga varjantet: Donte te vriste Tomen sepse sponsorizoi daljen e vidios se Dritan Priftit.... Po pse nuk vriste Dritan Priftin Vete ai??!!

Zbardhjen e se vertetes tja kerkojme atij qe paguhet per at pune; atij qe ja ka bo koqet bige ai tjetri qe e ka ngul ne ate pozicion.
Apo quhet presion ndaj prokurorise ky?

Lexo cfare ka thene Ristani sot e cfare thote shkrimi. Sikur i ka shkru e njejta dore, ndaj nuk duhet me i marr seriozisht budallenjte e katnaret qe vijne perqark.

Sepse kur e thirren ne gjykate Ristani tha se i referohem medias. Dhe ka parasysh kete katnarin e MAPO-s smiley qe admini i nderuar na e sjell ne faqe te pare a thu se jemi te gjithe gjiba apo vitaliste.

 

Well, pyetja besoj behet per venalite. Se ne "jashtmit" kemi vite qe qeshim me politikanet shqiptare.

Per nje moment harrojne qe gjithcka eshte brenda ps dhe qeshin. Si te marresh nje droge e te kesh halucinacione qe meta eshte i ps dhe toma i lsi apo pd.
Ne fakt halucinacionet ndodhin pikerisht kur tronditesh rende shpirterisht. Rende situata.

 Tahiri ka dashnore, Edvin Kristaq Rama..Liri Demokoraci .

Vetem ne nje liri dhe demokraci ndodh kjo. Qe ministri i brendshem te kete per dashnore kryeministrin.

A duhet ta zbardhe prokuroria ket pune apo jo? Une me ngulm kerkoj qe po. Kam nje parandjenje qe nuk do ta beje... smiley

Bama jemi vend i varfer. Raporti pushtetar popull eshte ne ate nivel qe as prokuroria e asnje organ tjeter nuk vepron pa patur presion te madh. Ti pret te veproje kur populli eshte traumatizuar dhe po qesh kot?
Shiko ca thote galile. Tahiri ka dashnore edvin kristaq ramen. Ska asgje me kuptim. Flasin qeshin kot.

Kuptova. Duhet rrezu qeveria qe te veproje prokuroria.

Ironi gjize.
Duhet mos me qesh ti kur vritet santo cun tirone psh, apo ka tentativa ose thjesht presion per vrasje deputetesh sovialist nga iliri i 21 janarit.
Ju ka ber meta me qesh me vete

Gjirizi jo iher.
Te kerkosh qe te zgjidhet 100% per ty e ca te tjere duket ironike.

ok mer booth e zgjut - ca boni baba jot shpirtnuer kur ishte ne pushtet .... asigjo, ja thithte ilirit si buce e keqe - e tani dilni ketu edhe jepni opsione se ca duhet me be e kur duhet me qesh 

 

Ca leshin dmth jps? Jeni ber si makineria propagandistike ruse me kto nicke e menyra te komentuari.
He ca dmth? Jam me partin socialiste, jam pi* seme?

se di vallai - ja ta pyes Edin se ai na i jep emrat 

Prokuroria vec mund ta laje tashti. Se e zbardhi ceveria me km etj. qe tha qe diten zero, eshte kot, mbas nje investigimi privat 6 mujor nga min. mrenshem.

Epo kur mileti ngulet para televizorit e kerko te kuptoje politiken Shqiptare me videot e Tom Mitomanit apo Tan Imbecilit, dy gjona kuptohen: Populli eshte i papune dhe ne varferi si edhe kush ka para si kta goglat siper e hudh ujin ne hava.

Sa per perfitime politike nga shashkat video-pornografike ato u provua qe nuk nxjerrin mo njerez ne rruge. Fiksi e Parlamenti sjellin kenaqesi me te modhe. Militanteve te dy kampeve bashkohuni e shkoni ne popull me i digju hallet e me i ndihmu. Nuk do njeri me ju pa mo shesheve se Shqiperia eshte nje shesh i modh plot te papune.

A eshte me qesh me akuzat? - Eshte koha me u dhi gazit me akuzat. Dhe Bes Kallaku mund te kishte bo pune sh me t'mir me ket subjekt.

Kush pa Lulzimen (mjekra si Family Guy dje) tek Opinion? Cfare kurve e rendomte qe i bente bisht me nje paturpesi te papare akuzave te Fevziut per 21 janarin dhe rrugen e kombit. C'surrat i peshtire, i shtirur dhe hipokrit, misherimi i Uriah Heep-it tek David Koperfildi. Mire tall bythen Rama kur thote qe PD lindi si shprese dhe po e fundos budallalleku.

Them qe ka arritur koha per publikun shqiptar te qeshe me veten. 

Her mer Gon dhe ti si bo si amerikon! Mos me thuj qe kur ke qene ne gjimnaz nuk ke picku nej shok ne byth, apo nuk i ke hedh krahun ne qafe, apo nuk je puth ne faqe, apo nuk i ke gjujt ke koqet etj etj. Kta filet ne video mund te mos e dine qe ne usa po u pe qe i hudh krahun ne qafe shokut quhesh automatikisht gay. Kaq dijne kta katnaret bio te shqipnise. They're just having a little fun. 

dajosho, i paske lone Manowar-at, tashti po te pelqekan keto Take That-sat smiley

He kadosh si m'dredho. Keni bo shkolln e Lulit ju er daj smiley

o dajosho po ti te bike fort per Take That-sat mer smiley

smiley

heh...eshte e frikshme. Shume e frikshme.
te presim drejtsine te flase - thosh Berisha & Meta pas videos se Priftit. Shoket e majte e kishin me ngut. Po nashti, shoket e majte kerkojne te flase drejtsia ose ne rastin me te mire, bejne humor te sforcum. Fakti qe ministri i brendshem dhe kryetari i parlamentit e kane trajtu si ceshtje te tyren ket gje per 6 muj si dhe fakti se mafiozet e LSI po bejne rolin e prokurorve eshte flagrant ne cdo vend te botes. Po per nji vend si ai yni mund t'klasifikohet brenda normales, me ket jam dakort

Ja nje tjeter gje brenda normales:

 

Ilir Meta: Ky djalë nuk e njeh rregulloren. T’i ndërpritet fjala.

 

(Deputetët e opozitës godasin tavolinat, kërkojnë largimin e Metës)

 

Ilir Meta: Vazhdoni flisni për qytetarët… Vazhdoni flisni, ju lutem. Dakord.

 

(Deputetët e PD fishkëllejnë dhe thërrasin frikacak, frikacak)

 

Ilir Meta: Parlamenti do vazhdojë punën me efektivitet të plotë.

 

Edi Rama­ deputetëve të opozitës: Me dorë, me dorë, bjerini me dorë, me dorë.

 

Ilir Meta: Fillojmë me prezencën.

 

Edi Rama­ deputetëve të opozitës: Tunde dorën, tunde… Tundeni dorën.

 

Jozefina Topalli­ Metës: O frikacak.

 

Ilir Meta: Shumë vonë është zgjuar kjo zonja. Si shpjegohet? Kjo do të vijë me dhunë në pushtet dhe zgjohet në orën 11:00. Keni parë apo jo? Ata të shkretët me 10 mijë lekëshe janë zgjuar që në pesë të mëngjesit në autobusa. Hajde, hajde… 

ta themi troc, shoket ishin te mendimit se Meta ishte mut kur ishte krah Berishes po tani qe eshte krah Rames, u shijon si nji frut ekzotik.

....nuk ka skenare vrasjeje nga Ilir Meta, por plan për vrasjen e Republikës - 

 Myslim Pasha.

 

  Nuk thuhet me qarte me pak fjale furtuna ne gote e krijuar per "ngjarjen Toma"

“Këta njerëz gatuajnë Republikën e përmbysur…”. Skenaristë dhe rrëfimtarë janë modele që i sjell krimi, tërë ata personazhe që dalin nga skuta nga pub-e, nga tritoli, nga rruga nga dritëhija, nga Hamburgu nga Roma, nga droga dhe nga makina e blinduar, nga pularitë e krimit dhe nga sëmundjet nervore i pjell një situatë e antishtetit. Ato janë mbjell në këtë truall. Skenari pjell skenarin, video pjell video, dhe mobilizim i Parlamentit për t’i dhënë dum kësaj situate. Është dëshpërimi ynë i skajshëm, është humbja jonë me këtë turp, që e ka sjellë politika e krimit, që ka për “kryehero” standardin më antipatik të kalifit të përfytyruar, Berishës. 

 Nuk thuhet me Qarte e Bukur.

Ça te boje dhe Rama pash zotin, nuk shtyhet smiley. Ja tu postu vidjo portokallie gjith diten ne FB smiley Numro naj like. Shif kush shef. Si gjith tjeret moo smiley

# me u 10 se qeshuri..

Për njëfarë kohe madje ai përdori fjalë të tipit “vrasës” dhe “të vrarë”, edhe pse askush nuk është vrarë dhe askush nuk ka vrarë sa i përket çështjes në fjalë....

Kjo lloj fraze tregon se i nderuari shkrues ka kaluar nga te Baraztundurit ose kruajtsja e dhembeve te iBerishes . Nje artikull keshtu pa Objekt " as mire as keq por edhe mire edhe keq " nuk te josh per asnje qendrim pervecse me butesi ti thuash:

Lerini njerzit te Qeshin me Idiotlliqet  te sali Qenef berishes dhe "thagmaxhijve "  papunsa qe vijne verdalle neper Memdhembje si InteliDjente te meDhAnj mer Jahu . Plaku Mere eshte kthyer ne nje personazh Totalisht Karnaval dhe me e arsyeshme eshte qe shkruesit te verejne edhe pasonjesit si Basha qe po i japin Tone Dramatike Historive me prralla dimri . Kjo po ! Ndersa kalemxhijte e kesaj natyre gjithmone shkruajn per PARA e te porositur nga IDEMEDHEJ kafenesh !

Te bindesh Idiotet qe ne cdo Ngjarje ka Dramacitet deri edhe ne Kapsllek , eshte po aq kaps sa kapslleku mendor !

I nderuar oidriso, ky artikullshkarashkrues eshte bere pjese e krijimit te mjegulles. Ky edhe te tjere qe shkruajne dhe nuk dine se c'shkruajne, qe bejne emisione/Opinione dhe e vetmja gje qe del nga goja e tyre eshte : "U nene c'po ndodh" dhe kur i pyet/lexon me tutje te maresh vesh c'po ndodh nuk thone asnjegje.

 Ketij kete rrol i kane thene kete ben. 

po LSI kur do ta vendose videoprojektorin ne parlament te shofim njecik gallate?

video me Zenin apo me ke e kishte

po pret populli dhe LSI eshte gjithmone me popullin

# E lagu, apo se lagu bishtin dhelpra,

Perralla e preferuar e te "baraztundurve". 

duhet qeshut, por edhe duhet qare! 

Duhet qare sepse shikohet sheshit se me sa pako gje manipulohet populli im foshnjarak! smiley

Me tha nje shurraman i Ed Rames ketu para ca ditesh, kur thashe qe c'vend muti jemi kur fjalet e nje cope Tom Doshi  te thena qesim trondisin vendin. 

lol me tha, lol! smiley

Me demek, Shqiperia ka ecur aq perpara, merr vesht?

o mrroklle, t'kapesh mas karakterit te Tom Doshit tani qe ky plasi ket bumjen, eshte si me u fsheh mas gishtit.
Si ka mundsi qe ty nuk te bo pershtypje qe ky Tome-horri, nuk ka rrejt kur ka thon se ka lajmeru km dhe min e mrenshem para 6 mujsh per ket gje? si nuk te bo 1 fije pershtypje kur kto e kane diskutu me Meten ket muhabet po asnjoni nuk boni denoncim? dhe kto jane numrat 1 e 3 apo 4 te shtetit. Si mund te mbajne te fshehte kto nji akuze kaq te rende?
Po tani, mas ksaj kohe, nuk te bo fare pershtypje angazhimi i LSI, me 007en me cante te zeze qe bredh ne evrope e takon te denuar e i sjell ne vend qe te deklarojne se nuk kane dore? jam kurioz me dit si ja ve emrin ksaj, angazhim ne sherbim te drejtsise?

@bredh

Menoj qe cdo gjo qe ne themi merr ngjyrim ne varesi te asaj qe a e beson kete qe thote Doshi apo jo. 

Une nuk e besoj, kshu qe prej ketij momenti "vrasja" eshte nje "non-issue". 

Por, mbetet "issue" fakti qe nje deklarate e Doshit ka terrbu nje vend te tere, dhe menoj qe kjo ha debat. 

Tashi pse me bo mu kjo pershtypje dhe jo ajo tjetra, ti nuk e di ca me bo mu pershtypje. Ti flet bazu ne ato qe une shkruj, dhe o' gabim me u bazu dhe me qit konkluzione per robin, bazu' ne ato qe ai nuk shkrun. 

 

Mrollke keta kapot e LSI, nese nuk jane porositesit, kane disa muaj qe i dine ngjarjet, dmth kane pasur kohe te mendohen, te pyesin etj, dhe kur gjithcka u be publike e pohuan se dikush e kishte porositur vrasjen, por ky ishte Berisha. Dhe pas kesaj e ndryshuan qendrimin, por duke bere nje gjullurdi shume te madhe dhe te cuditshme dhe duke shantazhuar nga te kater anet.

Po edhe nese gjithcka e ka shpikur Toma, prape ne kete histori drejtuesit e shtetit ia kane futur vetes dhe kane treguar se jane te zhytur ne llum dhe jane te pabese pertej cdo dyshimi. Shantazhi ne kuvend, pikerisht me informacione mbi 21 janarin ose Shkelzenin, eshte nje problem jashte mase i madh. Pervec gjithe te tjerave, faktit qe prokuroret shoqerohen me trafikante droge, fakti qe deri dje Rama thoshte se fajtore per mos zbardhjen e 21 janarit eshte prokuroria, ndersa sot del deputetet e tij kane prova mbi te, por nuk i bejne te ditur, dhe ky nuk iu thote gje, dalja e tij per te thene se kete ngjarjen e Tomes do ta zbardhe drejtesia, tek e cila besokerka tani, e tregon se sa hipokrit dhe i pabesueshem eshte. Ka edhe shume aspekte te tjera qe e tregojne se deri tani kane bere vetem zullume dhe jane zhytur ne korrupsion dhe nuk duan te bejne asgje per te sjelle drejtesi.

Thene kjo, nuk eshte se dua ti bej fresk PD-hit qe per mua jane akoma me shume fajtore per kete gjendje, madje sot prape mes tyre dhe PS-hit, do preferoja ne pushtet PS-hin. Por jane ca te verteta qe duhen thene per te cuar shoqerine perpara qe te mos votojne me horra apo qe horrat vete ti therrasin mendjes etj etj 

E ka porositur Meta Vrasjen e Tomes dhe Fufit, Po apo Jo . Kaq e thjesht eshte kjo ceshtje.

Kalimi me spond meqe meta  eshte i korruptoum dhe domosdoshmerisht do te jete edhe vrases.( i Tomes/Fufit) eshte Mjerane,

Per probleme te tjera hapen diskutimet perkatese.

hedhja nga dege ne dege pa i dhene pergjigje pyetjes dhe ceshtjes kryesore eshte  te flasim per te folur.

Po nuk eshte vetem kaq.

Ne Malesi nese akuzon dike per vrasje dhe nuk del e tille, je ne borxh me te. Pak a shume se sakte fare nuk di ta them.

Tom Doshi ka kanosur Meten publikisht se eshte ne gjak me te. Prandaj ngjarja do vertetim ligjor se mund te behet kasaphane ne te kundert po nuk u hetua, njelloj si rasti Haklaj qe u moren me llafe dhe u shuan me kuc e me mac 150 burra.

Perdorimi politik i kesaj ngjarje ndjell kete qe sapo thashe. Meten po e vene perballe me dy malesore me shume ndikim ne zonat e tyre perkatese ose po vendoset vete xhanem.

 

po mire mer ti, nga kanadaja e kryve hetimin dhe e gjete se ca eshte meta? po pse mer te duket naj cudi e modhe ty, si kujto ti se vrasjet bohen gjithmone nga horrat per shkaqe te rendomta apo per motive me sfond romantik? po jo mer se bohen edhe prej ktyre birbove qe kane pare e pushtet.
po si mund ta dish ti kte kur vete ministri i brendshem eshte ne dijeni dhe nuk ben kallzim?

Jo Hetimin e kreve ti nga kanadaja dhe e nxorre Meten fajtor per Vrasje ne baze te Provave te Tomes.

Nje pyetje: A e ndjek dot fillin e llogjikes dhe veprimeve te Tomes per kete ceshtje? 

Per mua eshte nje 'rrumpalle' pa nje linje llogjike/veprimi. te gjithe te ashuquajtur vrases direkt te tomoes para se te shkonin ne polici kane marre nga nje dhurate te majme , i pari nje makine te blinduar, dhe i dyti nje shtepi.nje motiv qe zhvillohet ne grup motivesh te ngjiti kush te ngjiti . nje viktime qe i tregon planin organizatorit te planit.

Dhe kur keta "dorace" i pyet policia. i pari thote eshte fabrikim. i dyti eshte me te meta mendore dhe ka nje dhurate 1 apartament.

Kaq bujar Toma thua?

ai e zhvillon historine dit pas dite dhe e ben ate me bajate dhe Qartesisht te Genjeshter.

Ti mund te hapesh nje teme tjeter ketu ne peshk per Meten , dhe te diskutojme rreth tije. Por ne kete ceshtje objektivi eshte i qarte : A aka urdheruar Meta Vrasjen e Tomes . Po apo jo.

 

Kalimi me spond meqe meta  eshte i korruptoum dhe domosdoshmerisht do te jete edhe vrases.( i Tomes/Fufit) eshte Mjerane

e thashe une apo ti ket?
Si mund t'flasesh ti per llogjike njiher? a e kap ca po te them? po te them qe si mund te jesh kaq i bindur te shteti kur ne kreret e shtetit kane qene ne dijeni dhe kane bo nji mut? ca shteti eshte ky? problemi im nuk eshte nqse Tom Doshi eshte djalli dhe Like Floriri personifikimi i shen pjetrit; problemi ktu eshte qe kta jane mundu me e fsheh problemin deri diten e fundit kur plasi. Dhe ti shkon e hedh gurin te berisha qe po kerkon dorheqjen...pse mer, kjo te habit ty? pse ca pret ti t'beje ai?

Cilin Problem po fshihnin ?

Nuk mund te fshihet dicka qe nuk ekziston. 
 

"problemin" e Tomes e dinin te gjithe qe ne fillim, qe me Sali peshtymen ne krye dhe ky eshte fakt. Ai po priste vetem Tome te hidhte shashken dhe e dinte vet ai se c'bente ne bashkpunim me te "baraztundurit"   'u nene c'po ndodh"

Per mua ky eshte nje shantazh i paster. Pasi nuk i eci me doganat dhe tatimet, me mintrat. toma hodhi shashken* 

 

 

po ku e di ti mer qe nuk ekziston, o robo? hiqi mer syzet e partise se nuk ta ka fal partia jeten.
Po ai tha qe e ka porosit Berisha dhe kunati i tij mer, si nuk paska asnji te vertete?

si mer po flet ti per shantazh te paster?
po ku ka shantazh me t'paster sesa ai kur del mr canta sekrete dhe thote se ka gjera te tjera qe do i beje publike ne kohen e duhur? po si mer nuk qenka shantazh kur petrit vasili dhe taulant-kokcep-balla i thone atij qe shif se ti ke ala ceshtje me drejtsine pranej rri urte? ore e di ti ca dmth shantazh?

Po cilen parti o Bredh po flet, ne u beme ketej 15 vjet, po te me thoshe ndone "NDP" ose " PC"  "LP" hajt mo..se vetem keto parti marrin vendim qe ndikojne ne jeten time direkt. 

Une po ndjek "llogjiken".. Ajo Histori/Historite qe Tregon Toma eshte Qesharake ne Rastin me te mire, dhe e ndyre ne rastin tjeter.

Nuk ka kuptim pra Bredh. e gjithe historia ngado qe ta rrotullosh nuk ka kuptim.

Po ti marresh parasysh te gjitha llafet e Tomes ja ben muuuuu qe eshte e montuar kete po them une.

po mos mer burr se po bi prej peshe me ket telashin e partise. Mos mer se stressi jep pasoja thone.
nuk ka kuptim se sdu un thuj, jo ska kuptim pse eshte akuzu meta per porosi vrasje. Edhe per here te fundit po ta them se ti o vlla paske "axhenden" e parapergatitme: mos u kap mas supozimeve se Meta deri te vjedhja mund te shkoje po jo me larg, kapu me ate qe bene cmos qe kjo histori te mbahej e fshehur me cdo kusht. Nji qe s'ka gisht, nuk i hyn ktij telashi. Hajt turqeta!

 

 kapu me ate qe bene cmos qe kjo histori te mbahej e fshehur me cdo kusht. Nji qe s'ka gisht, nuk i hyn ktij telashi. Hajt turqeta!

Genjeshter, 

 Kjo histori nuk ka qene mbajtur fshehur, nqs doje te dije . Si mund te mbahej e fshehur kjo histori kur ne te jane perfshire , 1-Saliu,2- Edi paloqa. 3-adriatik llalla, 4-edi rama, 5-ilir meta, 6-saimir tahiri,7-artan didi,8-dritan prifti,9-mark froku 10 Bami (vrasesi) 11. skrapliu me snajper 12 gruaja e skrapaliut .13 shoferi i Tomes, 14 spartak braho,15-eugen beci 16, monika e ilirit. 17 'toni"+ nipat e Toms

Sekret i modh qenka,, smiley

Hajt Turqeta. ne "vrasjen e rradhes"

Fakti qe kryeministri ministri i rendit kryepolici dhe kryeparlamentari kane shkelur te gjithe ligjin eshte me i rendesishem sesa fakti nese Meta ka porositur apo jo vrasjen e Tomes. Ne kete histori ka plot detaje te tjera qe jane akoma me te rendesishme sesa kjo ngjarje e fundit, qofte e vertete ose jo.

Por shqiptaret jane si kalamaj b*the kurioze dhe kur nuk kuptojne nje detaj qe mund te jete krejt pa rendesi, ajo cka nuk kuptojne ju duket me e rendesishmja ne bote, pasi kalojne kohe duke menduar permbi te dhe duke u munduar ta zgjidhin e ta kuptojne. Eshte thjesht iluzion per fillestare.

Fakti qe kryeministri ministri i rendit kryepolici dhe kryeparlamentari kane shkelur te gjithe ligjin..smiley

E hudhi dhe ky i Baraztunduri nje Bumje smiley

E kush na qonkan keta qe shkelin Ligjin? Po cilin Ligj or taj ?

E ca po duhet tye ? A nuk mjafton qe nuk merrem me detaje ..

Heu Bre !

Niveli i ketyre te baraztundurve qe dun Transparence eshte me se i cuditshem . Mund te flasin per gjithshka pa thene asnjehere asnje Gje . Mund te hapin vrima ne cdo ceshtje pa thene per cfare ceshtje Flasin smiley

Zoti i shtofte per Gjinin e Portokallise !

Paske ec disa hapa nga here a fundit me keto smiley-t! smiley Duhet drejtesi per 21 janarin o-idriz! Imagjino familjaret e te vrareve kur shohin xha Brahon ne televizor qe tallet, dhe Ramen qe nuk thote gje por aprovon ne ate moment, dhe nuk bene asgje kunder vrasesve. Nuk do te doje te ishe ne vendin e tyre, apo jo!

Eshte vrare dhe Kupe Kupeshi nga Partizanet e Moglices dhe akoma nuk eshte zgjidhur pseja . Po zotrote pa u hedhur dege me dege qendroi atyre me siper pastaj hapna dhe nje teme me 21 Janar dhe ndihemi dhe aty .

Ketu eshte bere MUTI Mullar me fantazi adoleshentesh te kalamjve te Pallatit qe dun me u shit si te rritur smiley  Pse  duhej edhe nje fije kashte si "shkelja e Ligjit nga Kupola "  pa na thene cfare Ligji kane shkele smiley Po e sqarove me rrjegull jena !

Duke te lexuar , them se te duhet pak koncentrim per te menduar cfare do te thuash se vje pak Flu ...si deklamativ ! Na falni po per te miren tuej mundohem . Te baraztundurit per mue jane me Kartele te fantashkences ose produke te  sikareve me SIKUR qe fantazojne neper cdo rresht ! Me i pershtatshmi si udheheqes shpirteror i tyre mbetet iBerisha qe pordhon iberishiste ose te Baraztundur !

Te gjithe i dime o-idriz ca ka ndodhur, ketu kemi qene dhe kemi folur per to.

Kryeparlamentari ka pasur dijeni per krime te kryera nga Shkelzeni dhe ka prova per kete, sic e ka pohuar vete, si edhe ka prova per krime te tjera te ish-pushtetareve, dhe nuk i ka denoncuar por i perdor per zhantazh.

Kryeministri + Ministri i rendit + Kryepolici jane informuar nga nje deputet dhe nje i deklaruar si vrases, per kontraten mbi nje deputet dhe per nje tentative te meparshme vrasje ndaj deputetit, dhe e kane pohuar vete kete, fillimisht ministri i rendit dhe me pas te tjeret, dhe nuk kane njoftuar ne prokurori. Nuk kane njoftuar ne prokurori edhe kur Fatjon Skenderit dhe Durim Bamit ju jane bere atentate.

Neni 281 i Kodit te Procedures Penale

Nëpunësit publikë, të cilët gjatë ushtrimit të detyrës ose për shkak të funksioneve a të shërbimit të tyre, marrin dijeni për një vepër penale që ndiqet kryesisht, detyrohen të bëjnë kallëzim me shkrim edhe kur nuk është individualizuar personi të cilit i atribuohet vepra penale.
 

Ne se vleresojme paragrafin e fundit si NjoFtuni mer jahu nga K.P.Penale le te shohim cfare eshte kjo

Personat Publike e kane Vleresuar , e kane Kallxuar Rastin "Toma " dhe nuk e kane Mbyllur sic perpiqesh te aludoje PD-hi Krimit . Kane marre dhe pergjigje se "nuk ka asnje Prove qe te jete e vertete "  nga ata qe bejne kerkimet per prova .

 Spekullimi i Paster eshte tek fjala "me shkrim " si problem Madhor zotrie !

Ne se ke qene i vemendshem jo pas fjalimeve hartim - kercenimeve te iBerishisteve , ke degjuar e kuptuar besoj qe

-Toma eshte person Publik dhe ka te njejtin Detyrim  . Ne se te paret e kane bere Punen Toma duhet ARRESTU per moskallzim Krimi "me shkrim "

- Ne se nuk ke qene i paragjykuar me vertetue or tie  na ka Myt Krimi i Neobllokmeneve ( tm iberishistet ) ke marre vesht kupton apo jo , se Toma nuk po don Kallxim me Shkrim .

- Dhe qe ti vesh nje Koqe Qershi muhabetit , ti edhe ata qe njohin KP Penale si ty , vete "krimineli " i porosit per vrasje " a penu para Tomes or tie " pa dashtun me u pendu me shkrim atje ku duhet . Por kete po e falim nuk po e arrestojme se nuk ka Post Publik .smiley

Jeni Komplet jashte cdo vije Logjike dhe aq Lodhes ne si te Baraztundur  , sa shprehja qe "Pd -hi provon  Priftin/ Hoxha / Dervishi eshte  me barre " duket si Relaksuese .

E vetmja rruge e arsyeshme per tu marre me JU eshte Vidio e GJINIT smiley

 

Oidriz ligj te shkelur kerkove, ligj te shkelur more! Ligji eshte mese i qarte, kur je zyrtar dhe ke dijeni per nje krim (dhe porositja e nje vrasjeje eshte krim) atehere duhet kallezuar ne prokurori tek oficeri i policise gjyqesore me shkrim. Tani ik ... futja gjumit dhe mos shkruaj me poshte meje, se nga cfare shkruan dukesh komplet idiot, dhe nuk e kam per detyre te te shpjegoj gjera kaq elementare dikujt qe per me teper me flet me me shume "tangerlleqe" sesa ai zogu i Tiranes.

Ai vend eshte bere nje fabrike e perpunimit te leshit. Bombardohen robt 100 here ne dite me telenovale bajate te politikes nderkohe gjendaj ekonomike ne vend eshte nje katastrofe e vertete...

Ai qe boni shtamen, diti ti verei " vjegen"! Ai qe planifikon te palose dy horra, por depudete, vec te ishte kalama tja besonte atij cerrit prej Fush Kruje.Per vrasjen e Azem Hajdarit moren pjese 84 djem dhe djem me cika!Per keta te dy, vetem dy " petrita" ! 

Cerri prej Momli edhe lidhur me njoni tjetrin ti kishte Tomen  me Pufin, zorr se kishte per ti vra tak fak ! Le pastaj kur " vrasjen e paskej porosit " babai i Metes....! Kush e ka pa kur shiste cigare ke cepi uzines ka per te mbajt barkun me dore.Sepse ne te ftoft i mshinte hundet me mangen e xhaketes...! Ndrimi iversioneve, mohimi i shahiteve te sjelle prej Tomes, dhe perpjekjet e Tomes per ta marre vesh te gjithe , pa vepruar asnjeri , bie eren e rende te  " Jallan Shahiteve " ! Tomes i kane dhen udhezime ne dustance, por ai nuk i ka pas mbajt men te gjitha ..! Kjo eshte arresyeja e corbes , kthyer ne telenovelen Tomi Pufi 

Problemi eshte i thjeshte qe mendoj edhe te Specializuarit per keto probleme nisen nga Rrenja per ta zhbiriluar .

Perse Meta te vrase Tomen ? plus elemente ose dege si Fufa ?

Kush shpjegon kete ka shpjeguar Historine . Mendoj se edhe problemi Gjashte Mujor pa ngjat e ngjit si lesht ne Derstile te Xhiboles smiley , qe "fsheh qindra detaje te mardhenieve Kupole Shteti me nje Deputet " kane mbritur ne mendimin  shume te argumentuar .eshte Tymnaje .Te tjerat jane detyra te te specializuarve dhe askush nuk ka te drejte te alucinoje per metodat qe ndjekin .

Le te shkojme ke fillimi smiley Perse Meta ta vrase Lisin Tome e te prese dege si Fufa ?

Edhe argumenti i Priftit si me i " besushmi " ku perfshihet si Violine e Pare eshte Bllof ose minimalja pa asnje Baze .

Ta vrase se Prifti nxorri nje Vido  ku Meta del i perfshire ne afera jo te ndershme me pasoja Krimin e 21 Janarit . E dashka ta beje se " Ka qene Toma qe e bindi ta nxirrte Vidion " smiley

Qe ketu rexohet me nje nderhyrje te thjeshte Alibia e vrasjes . Kush eshte ai Gomar qe vret nje Hic mos Hici ne nxjerrjen e Vidios dhe te mos Vrase ate qe e nxorri ?

Keto versione si  te Bashes per Protesta te Papara ne Histori smiley , e dengela .. , vetem te baraztundurit mund tu japin shtrat Logjik ,edhe emisionet televizive me te Ftuarit anale qe na mbajne Gjalle me mejtime gojore .

 

Po boj nji shtese . As per variantin e kunatit te Berishes qe ka me shume Mundesi nuk qendron . Eshte e pargumentueshme dhe Sajese e paster .

Krejtesisht nje Kocke per Konet e Baraztundura per me u TfaQtun si Force e rae ne Politike pasi jane teper te shqetesuem per Fatet e Atmes . Dhe po ti vesh re ne kete Histori jane me te zhurmshit , teper te shqetesuem zotrie smiley

Po me intervisten e Lulthimit tek Uturak fevziu , me duket sikur ua zuri kete shteg duke u lshu piskamen  .....Ejani me ne  smiley

Oidriso folju fansave te gjinit se esht katandis partia keq fare. I ka ber meta me qesh me veten.

Drame komunistash smiley

Vijne  vet iBerishistet smiley

Po mos i ngatrro me kalamojt e pallatit se jane Tragjike dhe Komike . Nuk jane si Ju

" Ej kalamoja .Po vriten kamunistet . Po i bo me qesh Meta " smiley

Po paskan qen krejt inkompetenta o i nderuum. Edhe gurvernatorin njaj Nishani ja gjeti smiley

keta jane si dhija qe i thoshte deles ta pashe - e kemi thene kete

Dordoleceve u kemi lene gjithmone te zgjedhin Dordolec .Ne jemi vetem per ti vra ose fut ne Burg smiley

Kush nuk e dredh hallall .

O Xake! A thua se Meta nuk gjente jo me nje Durim, prej momli por 30 " te paduruar" prej Potomi,  prej Skrapari, per ti " shpene ne vend urdherin " , duke e bere qe sot te mos kishim nje ceshtje Toma ? 

Pralla prej opozite,  qe dramatizon kot se koti , nje  sajese te stisur prej " Priftit me ..drite" ! 

Po dal i nderuar Grava .

Por me ta thone te drejten nuk te kam kuptu tamom ne kete Histori ku nuk ka vend Fare "mjer ai popull c'po heq "smiley ..

Ta marrojme njehere kete se keshtu kane perfituar kurdohere Buzeshpervjelurit nga thashethemet e kafebnese .Eshte NR Nje nuk e di sa e Jeton dhe aty , Largimi me cdo Kusht i Shpifjes , Intriges dhe Burimit te Makines se Mutiti me seli SHQU-p dhe Bacilin Berisha e iberishistet .

Nuk edi po me ke krijuar mendimin sikur je medyshje me kete Histori dhe  me ta qe rri nuk e konceptoni sakte GROPEN e Halese Financiare ,Morale , Ekonomike dhe Intelektuale qe ka lene Berisha pas shporrjes nga Pushteti . Kush do ta pastroj PPU apo me Urdher te Peshkut smiley

respekte i nderuar ! 

Vidioja plot humor smiley me pelqeu, e pashe dje, dhe tregon finesen e humorit shqiptar. Ne fakt kjo eshte e bukura e jetes, ti shohesh anen qesharake/komike asajt qe paraqitet si tragjike smiley

Pjer. Si dikur i vinin para gjyqeve popullore tradhtaret e partise, sot mundohen ti bejne qesharak me ane te medias. Delet dikur duartrokisnin fjalimet e partise ndersa sot qeshin me humorin qeveritar.
Mbase jam gabim.

Tani je shndrruar komplet ne ate qe me gjashte te zena nuk i zije dot koken e ulurinte "nuk ma kapni dot koken " e vinte duke ja mbajt ne Goje Miladin Popvicit ...jam Edisoni una , jam tjeter Una smiley

Po te vje radha te mos te te qasin mo ne dhome burrash , se mire qe fshin qurrat me menge po do dhe koconar smiley

 

Te kam then i her. Si RC qe je caktivizoje heuristics detection se po jep shum false positive. Edhe per nje pyetje rreth ushqimeve bio 100 teza i dhe.

po pse ti merr mundimin dhe u hedh llaf pampersave ... na ler ne te merremi me keta te 'pakarpshmit'

Flm Jps po nuk e kam personale . E kam se  ky hyn dhe me Hap rreshtor e Sup arme , biberonin e Saliut ne Goje , me duar te zena dhe pamundesi per te  thene me pare "O ma me behet cici " dhe e leshone ku mundet smiley

Fatkeqesia e ketij  , qe e ka leshuar Familja ne moshe adoleshente te futet ne biseda me burra .

Dhe te LUTEM mos i ofendo Pampersat e LefTKopese . Edhe REDI qe vjen i purthosur se nuk e lidh mire LefTKopeja eshte me i thate se ky

Po qe per personale nuk me mori MUTI mendt te merem e cdo handikapat mendor qe di germat shqipe . Ket e kam si tespije se... ka honger dhe mish Derri  smiley

Del PD-hi dhe sholoket antikomuniste te merren e ti anetaresojne . Zaten edhe LefTKopeja nuk besoj se i ndyn duart me te seriozisht . Eshte Glas i Larte lefTKopeja ..di te zgjedhe Pampersa . Eshte elegante si  iBerisha .  Ky eshte per te pegerat e Moisiut smiley

Se mos kam shkrujt ndonje germ Gabimerisht !

Nashi vrasesit nuk e kane te shkruar ne syfet se jane te tille por Meta nuk duket bicim vrasesi.Po eshte hajdut qe te vjedh edhe parate e bukes , por enveristet kane mesuar nga eksperienca se po u hap loja me te vrare te fituar nuk ka.Ata qe i kane  sponsorizuar  ne blerjen e votave po bejne presion se  kerkojne shperblimin e investimit .Parja ka firuar e nuk ka per te gjithe kushdo qe eshte ne tave e nen presion po perpiqet tia hedhe sho shoqit.

ku e lame tashi? ah ke lakrat ne kopshtin e PS's smiley

Ca u bo, si shkojn tratativat?

Ore, po Lul Basha dhe Sali Berisha, edhe pse u fershellyen derrçe, shkuan e u ulen kembekryq në protesten kunder ardhjes se armeve kimike, dhe ju prisnit të mos perziheshin në historite mitomane mes sfonde pularie dhe farmaceutike të Doshit ??? 

 

ps: Pyetje nje meleon $ : cila do të jete gallata e rradhes se PD pas: "skenarit grek", "avjoneve me droge", "rrahjes" se Strazimirit, "vrasesit" Meta? Pa he njehere, ndonje peshk-vizionar ndofta qellon në shenje smiley

ps: Pyetje nje meleon $ : cila do të jete gallata e rradhes se PD pas: "skenarit grek", "avjoneve me droge", "rrahjes" se Strazimirit, "vrasesit" Meta? Pa he njehere, ndonje peshk-vizionar ndofta qellon në shenje  

I kisha harruar fare arsyet e protestave. lol ve bast qe dhe demokratet vete i kane harruar. Po skenari grek, ca ishte?

Ta shpjego blushi skenarin grek

Shkabe, ka qene skenari i pare fare (fill ne shtator 2013), skenari me Papandré smiley  (me demek, papandreu, shok femijerie me Ramen, ishte shkaktari i situates se sotme ne Greqi edhe pse per hir te se vertetes, duhet thene se ka qene i gjathti Karamanlis ai qe ka qeveris Greqine 2004-2009).

S'po del ndonjoni te bej ndonje parashikim se tik-tak-tik-tak, te henen prokuroria nxjerr konkluzionet e hetimit dhe te marten duhet tema e re per mitingun e rradhes se pd smiley

me qetesi ju lutem, me qetesi

Bollyvood vazhdon, i nxorren pederaste tani tomen me dritan priftin...

Se te qante kur te qeshnin,
Se te veshte kur te zhveshnin,
 

Jo, nuk eshte koha per te qeshur me akuzat e Tomes. Killeri i penduar mundet vertet ti kene thene qe eshte porosi nga kokemodhi, por pikerisht ketu qendron dhe hileja. Porositesi i vertete, mbasi vrasjet te kryheshin, do ta spiunonte killerin tek forcat e rendit dhe sigurisht qe mbas presioneve, killeri do te tregonte porositesin, por jo ate te vertetin, por kokemodhin. Dhe keshtu, porositesi i vertete realizon objektivin per destabilizimin e rendit kushtetues dhe pastaj me menyrat qe ai i di me mirre se kushdo do te tentonte rezimin e qeverise; pak a shume si ne vitin 1999, ku me arkivolin e Azemit te vrare nga Nano sulmoi kryeministrine. 

 

po pse aq thelle kuazi - mund te jete me e thjeshte 
kokmodhi eshte porositesi i vertete - ne momentin qe erdhi puna ketu ku eshte sot, me pendim pa pendim, killeri denohet. Prokuroria mund ti thote qe hej ti denohesh edhe pa vrare keshtu qe mendohu ca flet. Edhe ky thote jo me mesoi Toma

Nese Fatos Nano ka qene vrasesi apo me mire te them porositesi per vrasjen e Azem Hajdarit, edhe mund ta besoja kete qe thu ti per kokemodhin. Por, destabilizimin e shtetit ashtu si ne 1998-ten e kerkon vetem nje frymor; dhe ai eshte famekeqi sali, nje i cmendur qe ka cmendur gjysmen e shqipetareve brenda dhe jashte Shqiperise. A ka me thjeshte se kaq? lol

dhe ai eshte famekeqi sali, nje i cmendur qe ka cmendur gjysmen e shqipetareve brenda dhe jashte Shqiperise

dhe tipari dallues i Berishes - eshte magnet per fundrrinat (ka mashtru edhe mjaft njerez te ndershem).

Vini re se ne cdo katund apo lagje te Shqipnise njerzit ma negativ jane tifoza te "cmendur" pas Berishes .

 

Baba,ke te drejte ! Eshte vertet ashtu.

 tipari dallues i Berishes - eshte magnet per fundrrinat

 frymes se funderrinave ky i dha kredo politike, meqe ky njeri uzurpoi kauzen e demokracise. Ne nje kohe qe  perfaqesimi i alabakerise ne politike duhet te jete i jashteligjshem by default, tek ne kjo u be realitet. Dhe pastaj insinuohet se mund te qeshet nga video mesiper.

jo mo ai per intriga eshte MALOK i keq - ska asnji gram karakter malsori

Ne fakt, eshte siç thua ti : s'ka lidhje fare (po fare ama) me malsorizmin Sala, po hajt mo, mos harro se dhe vete web-i, permes hegjemonise se tij nepermjet tjerrjes se leshit kulturalist, ndihmon jo pak ne faktin se Sala gjen shesh dhe ben pershesh (ose thene ndryshe : ne thelb, Sala eshte SHUME i interesuar ta komentojne si malsor  smiley )

P.S. smiley :

Ismail Kadare: Lidhur me kete pluralizmin qe u shtrua ketu, s'e kam ende te qarte nga ana juridike e pluralizmit.

 

Ramiz Alia: Shiko, pluralizem...status. E di qe çke me te ti. Posi, se ditke ti! Te ma thote nje njeri qe s'e di mire, po ti s'e di? Si s'e di? E di, e di.

Ky tipi ishte ne krye te atyre qe i vune flaken tiranes duke akuzuar nanon si vrases ..

Pertej historise te denje per nje skenar filmi sme vje keq fare qe Toma u zhduk nga skena e politikes ne vend. Shpresoj qe se bashku me te te largohen dhe shume deputete e kryetar bashkishe e komunusha me te shkuar kriminale. Ky do te ishte nje hap perpara per vendin. 

Po do qeshim, meqe per te qare nuk qajme dot.

Durimit ju bene provat e saktesise deponimeve ne tre variante te ndryshme, me grupe pyetjesh te ndryshme.Ne te gjitha rastet saktesoi se ishte mesuar nga vet Toma duke e bere te mesonte permendesh ca do te thoshte...! Interesant fakti, i perfolur, qe ne dy raste " mesimi tregues " , .....prezent ....Prifti..! Mjeshtri i vidiove ....

Kesaj historie me killer dhe Tome nden rrisk ...i dul era krejt....! E mori vesh edhe Toma, ...se toma s'mund ta vriste ..Tomen.Ndaj kerkon prokurore nderkombetare  se mbase gjendet ndonje qe ta besoje ! 

Eshte koha per ta qare me ojii  fatin e zi te ketij vendi  me keta politikane dallkauke, kusare dhe kurthexhinj per njeri tjetrin e ne dem te imazhit vendit..Eshte koha par ta qare  me oiii, kete opozite, me alternativen pas se ciles u kap fort dhe na e beri kauze ...per te riardhur Salihu ...ne pushtet ! 

Shtat’qind vjet kam per ti djegur kullat,
Do te t’i vras qente shtat’qind vjet.
Keshtu Mujo me modesti pat deklaruar,
Ndersa eposi po hynte ne shekullin e tete.
Erdh’pas tij i nenti,i dhjeti radhaz.
Sa ngadale ne epos mllefi del…
Shtat’qind vjet kam per ti djegur kullat,
Do te t’i vras qente shtat’qind vjet.

Gjithashtu pas tre krahasimeve dhe konsultimeve me keshilltare te mencur krietare te PS dhe LSI, dhe disa eksperte te tjere ne trafiqe te ndryshme ne mejhanen Viva (dhe pasi vete xha Brahua shkoi ne Munih, dy dite para se "Toni" te kthehej te depononte pasi kishte nenen semure) prokuroria konkludoi se edhe vete atentatin Durim Bami ia kishte bere vetes, madje kishte vendosur vete te bashkepunonte me Doshin, pasi i  ishte merzitur jeta e meparshme dhe deshironte te bente disa vite burg, si mashtrues dhe vrases me pagese. Tom Doshi po ashtu e kishte shpikur te gjithe kete histori vete, pasi donte t'ia fuste vetes, te sulmonte Meten pa prova te forta, te ndahej nga Rama, ti hiqej gjithe pushteti i meparshem dhe te flakej se bashku me njerez te tjere te tiij, qe po flaken nga puna.

Prokuroria konkludoi ... Prokuroria or shoq, organi i akuzes tek i cili kemi besim te forte ... dhe te gjithe deshmuan, Berisha deshmoi ... megjithese ky bashke me Meten kane bere nje mije te zeza, dhe prokuroria nuk iu ka prekur as qimen, dhe megjithese asnje nuk u denua pervec atyre te dores se fundit. Rendesi ka qe Prokuroria e zbardhi, dhe ia tregoi vendin Berishes qe e thirri aty.

Psikologu konkludoi se keto jane tendenca vetvrasese te Doshit dhe Bamit dhe ne te ardhmen mund te kemi te reja.

Te gjithe simpatizantet e ndercem te PS dhe LSI u qetesuan. Gjithcka u zbardh nga prokuroria. Pervec nja ca videove, qe i hodhi xha Braho kot per shantazh, por edhe pergjigjja e xha Brahos me hyrjen ne loje te videos se Gjinit, ua tregoi vendin kujt e ka akuzar kete. Nuk kishte asnje perdorim te ulet dhe tallje te trapit me 21 janarit, ishte vetem Gjini

Nderkohe PS-histet sec ndjenin nje kruajtje te forte nga pas, sikur po iu hynte ndonje kembe tavoline, por edhe kjo do te jete pa gje. Do jete thjesht Gjini.

 

do isha kurioz me e dit se si jane ne raport Like-t e kesaj video me ndjekesit e rames+metes. 

Ja lexo ate siper teje me ngerc ..sa k .. si vlere e  shtuar  e "prejve psikike " dhe ke per ti kuptu Like-t dhe kembet e tavolines se si hyne tek te baraztundurit smiley.

Megjithse nuk  shpegon  qarte deshiren e grupimit te tyre , po te kemi parasysh se karriket kane kater kembe  , nrysh nga te tjeret,   te Baraztndurit  sipas ketij i duan te katerta smiley

Xake, po perfundon ne nje mjeran ky " trimi i maleve" qe xhveshi shpaten ! 5 ore vetem per vetem ne nje dhome me Durimin u bo kaqol arrash " mesuesi" prej nxenesit i cili ne te gjitha variantet i thosh." Po rri o rri ...  se kot me fute ne kete bela mua, ti i sajove te gjitha bashke me mikun tat.Ska per te te hy gjemb ne kembe,  me thoshje ..... ! Pake halle kisha une por dhe kete kisha mangut.He tani ! 

" Tradhetar " ! -  shpertheu  trimi  " Gjergj Elez ....Salia .Turpe mbi kete popull qe mezi shtyn diten Ky parlament " duhet vene" ... nden napalm ! Kurse ne te shko( shka) lluarit  debatojme seriozisht si te kishim te benim me burra! Burra jane te ketyre lojrave te felliqura ? 

E urojme z.Bes per ngritjen ne nje detyre te rendesishme sic eshte detyra e LOLOS se oborrit....por kujdes, po kaq te perkedhel e ndjen veten Toma e Frroku dhe dolen me vertikale, po keshtu edhe Durit ateher kur po i dukej vetja si vendimmarres ju rrotullu dynjoja.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).