https://www.youtube.com/watch?v=m1WRkr4dFxg

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar dorëheqjen Ilir Metës nga Pozicioni i Kryetari i Kuvendit, duke e akuzuar si personi që ka paguar për të vrarë Tom Doshin, por Meta iu përgjigj se nuk e jap dorëheqejen për Shkëlzenin sepse e kishte dhënë njëherë. sepse Shkëlzeni ishte në videon e Dritan Priftit. Dhe më the shiko cfarë ka bërë ky budallai.

Sali Berisha: Unë e kisha denoncuar disa herë tentativën për eliminimin e Tom Doshit dhe çfarë janë në sallë dhe në Shqipëri. Nëse ka një njeri më agresiv ndaj Tom Doshit është Sali Berisha. Por Sali Berisha është njeri I ligjit, as për Tom Doshin. As Koço Kokëdhimën, Ilir Metën Edi Ramën, nuk kërkoj gjë tjetër veç ligjit. S’ka asgjë që më çon përtej kësaj.
Tre muaj më parë njerëzit që thirri Ilir Meta për të më faturuar mua vrasjen e Tom Doshit dhe ia përplasën në fytyrë e mora vesh. Nuk u shqetësova, përderisa afera e vrasjes ishte mes jush, s’kisha pse të merresha, ndonëse ata patën dinjitetin për të më thënë ser Ilir Meta na tha se është Sali berisha që do të vrasë Doshin dhe vëllanë tuaj.
Meta: Berisha mos kërcëno deputetin
Berisha: Bëj ç’të të thonë, unë të dhashë një këshillë
Meta: T’i e ke ditur para tre muajsh dhe nuk e ke denoncuar?
Berisha: E kam denoncuar në parlament
Meta: E nise si aksioner demokracie po e mbaron si aksioner pularie
Meta: Mezi po prisje të ndodhte vrasja brenda maxhorancës
Berisha: nëse mezie prisja, je I pamend. Unë e denoncova pikërisht për të mos ndodhur vrasja.
Berisha: Duhet t’i japim shans hetimit.Nuk do keni hetues dhe gjykatës prokuroin, por Saimir Shullazin që do bëjë gjykimin. Ne kërkojmë që Ilir Meta I akuzuar me një akuzë të rëndë të heqë dorë nga kryetari I parlamentit të zbresë si deputet I thjeshtë e të bëhen hetimet. Për ne politiksiht sa më gjatë ta mbani aq më shuëm do të kundërmojë , ne nuk kemi interesa partiake, kemi interesat e shoqërisë. Jep dorëheqjen, sepse sot nuk ka asnjë
Meta: Nga cili deputet?
Berisha: Nga Tom Doshi
Meta: Është deputet i juaj
Berisha: Tom Doshi është njeriu më I sulmuar nga Sali Berisha, bashkë me foton e Koços , përpjekja jote për ta shitur ..
Meta: Cfarë propozimi ke
Berisha: Hap rrugë hetimit dhe jep dorëheqjen, mos shfrytëzo votat e krimit. Je kokë e qelbur. Jep dorëheqjen
Meta: Doktor mos ulërit.
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: Jepjani ilacet, zoti Beqaj
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: të ta jap përgjigjen
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: Mbylleni mikrofonin do jap unë përgjigje
Meta: Për ty bëj çdo sakrificë, për Shkëlzen Berishën e kam dhënë një herë dorëheqjen. Dy herë nuk e jap për Shkëlzen Berishën. Dakord! Ta sqaroj edhe më shumë mos u bëj pjesë e puçit të pularisë me Tom Doshin e Dritan Priftin si aksioner. Po ta them këtë gjë në mënyrën më miqësore.
Je i vetmi që beson më shumë tek Toma sesa tek prokuroria. Beson se një person i akuzuar për vrasje thotë të vërtetën përpara Tom Doshit dhe gënjen para prokurorisë e policisë
…..
Berisha: Jep dorëheqjen të hetohesh sepse nuk të shpëton as trillimi se Doshi kaloi djathtas. As Vangjeli që përsërit si papagall që je i pafajshëm, as Tahiri i vemti ministër në botë që takon tre herë njeriun e porositur për vrasjen. Herën e fundit I tha: E di cfarë të bëjnë, të vrasin. Durim i thashe
….
Meta: Ty të akuzoi gjysma e partisë se ke nxjerrë në pritë Azem Hajdarin dhe nuk ta kemi përmendur ndonjëherë
Berisha: Nuk kam akuzuar njeri ka folur Tom Doshi
Meta: Mos fol në emër të të tjerëve, të gjithë do të shkojnë në prokurori. Edhe mua po më thirrën do të shkoj.
Berisha: Nuk ka hetim. Për 700 mijë euro dhe dorëheqjen.
Meta: E dhashë dorëheqjen, sepse Shkëlzeni ishte në videon e Dritan Priftit. Dhe më the shiko cfarë ka bërë ky budallai
Meta-Topallit: Ti dil me Tomën në Shkodër dhe do marrësh shumë vota

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/

252 Komente

Kerkese me se e drejte e opozites dhe nje shanc per Edi Ramen. Te jape doreheqjen, te hetohet lirisht dhe Doshi te provoje akuzat

 

TIRANE-Deputeti i Shkodres, Tom Doshi ka publikuar fillimisht foto dhe mëngjesin e sotëm një tjeter video në profilin e tij në Facebook, xhiruar në ambientet e lokalit “Vivia”, në zonën e ish­Bllokut. Në njërën nga tryezat është prokurori i Krimeve të Rënda Eugen Beci i shkarkuar nga kryeprokurori Adriatik Llalla kjo detyrë një ditë para publikimit të videos së Tom Doshit, dhe pak minuta para deklaratës së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Personi me bluzën jeshile është Fatjon Skënderaj, i quajtur ‘Toni’, nga Durim Bami gjatë bisedës që pati me deputetin Tom Doshi. Kurse personi i tretë është pronari i lokalit ‘Viva’, Ylli Xhaxhollari.

Balkanweb.

Shpifni shpifni....!!!

Jane 4 veta aty o Redo! Personi me bluzen jeshile eshte Faton Skenderaj (tullaci  majtas) personi me syze eshte kryeprokurori i krimeve te renda Eugen Beci,personi tullac i kthyer me shpine me kemishe te zeze eshte Ylli Xhaxhollari,personi djathas me kemishe te bardhe eshte...Agim Rama

Tani se pse media e Irfanit nuk i ve te gjitha fotot dhe ve emra aty ku sjane dhe i heq aty ku jane,kjo eshte pune e Irfanit...

Edhe ne videon e Doshit ne min e 21:40  Agim Rama permended si "pjese e planit".Kurse pak me vone ne video permendet dhe Adriatik Llalla si pjese ne "atentat"!

 

Kurse ti Redo me hiq nje kuriozitet,pse Saliu nuk e sulmon kryeprokurorin Adriatik Llalla,apo Eugen Becin,jo vetem kaq por i mbrojti sot !? Kurse per Agim Ramen tha qe ishte nje tjeter i LSI-se jo kunati vet...

Po presidenti pse nuk e shkarkon Llallen?! Bile Eugen Becin e takoi sot!

Perse Sala merret vetem me nje pjese te akuzuarve dhe pjesen tjeter ben sikur e harron...?! 

Apo edhe Sala e di qe eshte nje farse dhe kapet vetem aty ku i intereson?!

ps.ore...po si shume vape per te veshur XHUP ne SHTATOR?!

ps2.Nuk shpif une Redo por Doshi smiley

dmth, kunati i Berishes? :o

Nuk me duket si Agim Rama. Tani se pse thua ti, nuk do te thote qe eshte e vertete. 

Ajo qe me tremb eshte se e gjitha kjo eshte e frikshme. Kur krimi arrin ne te tilla nivele, cfar mund te prese nje qyetar i thjeshte?! 

Akoma me e frikshme, eshte se Rilindja nuk po demton vetem kete brez, por edhe te ardhmen, kjo me ben te forcoj akoma me shm idene se eshte koha per tu larguar nga Shqiperia. 

Ilir Meta, personifikimi i "kancerit".

E pesoi Berisha, pse cuditetini tani qe eshte me Ramen!!!

 

Ajo qe me tremb eshte se e gjitha kjo eshte e frikshme. Kur krimi arrin ne te tilla nivele, cfar mund te prese nje qyetar i thjeshte?! 

Imagjino qe ky nivel krimi na ka drejtuar per 24 vjet, Redlefto. Duhej ta kishim votuar Ramen me pare.

smiley

ja kshu po, ka lezet.

Zemra do fort qe te behet nje duel tip Western mes tyre e te dalin barabar. smiley

Llafi jot m'vesh t'Perenise!

Seancën e sotme parlamentare disa ambasadorë kanë preferuar ta ndjekin nga brenda sallës plenare të Kuvendit.

Ambasadori francez, ai italian, ai gjerman, ambasadorja e Holandës së bashku me kreun e minisionit të BE-së,  Romana Vllahutin kanë mbërritur pak përpara nisjes së seancës.

Por në momentin kur Kryeparlamantari Meta ka kërkuar 5 minuta pushim diplomatët kanë patur një bashkëbisedim të shkurtër mes tyre. Mësohet se ambasadorja e BE-së, Vllahutin i ka thënë kolegëve të saj se “ata nuk mund të vijonin së qëndruari për të ndjekur një teatër të shëmtuar parlamentar”.

Më pas ata janë larguar që të gjithë duke marrë me vete zhgënjimin e radhës nga politika shqiptare.

Ndërkohë prezenca e OSBE-së nëpërmjet një deklarate për median thotë se “e ka ndjekur me zhgënjim përkeqësimin e debatit politik gjatë ditëve të fundit. U bëjmë thirrje të gjithë politikanëve të frenojnë gjuhën dhe veprimet ndezëse dhe të lejojnë institucionet e vendit të funksionojnë në interesin më të mirë të qytetarëve të Shqipërisë".
/ Top Channel

Ministri i jashtem te beje note proteste per nderhyrje ne sovranitet te shtetit shqiptar. Nuk ka pune OSBE, BE apo cdo ambasador te komentoje veprimet te parlamentareve te mandatuar nga populli shqiptar por duhet te veproje brenda rregullave te komunikimit diplomatik. OSCE eshte nje organizate nderkombetare e krijuar nga shtetet, nder to dhe Shqiperia dhe cdo nderhyrje e saj dueht bere brenda misionit qe ka. Pike.

Ministri i jashtem te beje note proteste per nderhyrje ne sovranitet te shtetit shqiptar. Nuk ka pune OSBE, BE apo cdo ambasador te komentoje veprimet te parlamentareve te mandatuar nga populli shqiptar por duhet te veproje brenda rregullave te komunikimit diplomatik

cer karabushi smiley te te kishin shkrujt ty ne pm me vra tom doshin edhe leket do i kishin  kursy dhe llafi s'do ju dilte. Kokerr bathoristi smiley

tani na ofendove smiley

ik idiot mjaft u zgerdhive, shko puth prapanicat e te huajve

Por Sali Berisha është njeri I ligjit

Duhet te shkruhet me gure te bardhe ne nje ane mali, si dikur thenjet e shokut Enver.

Meta: Për ty bëj çdo sakrificë

Cudi, pse kjo sakrifice-deshire kaq e madhe e Metes per Berishen?

Jepuni vota o popull. smiley

Per ty bej cdo sakrifice......dhe ne dyshonim per ciftin Toma-Rama vetem. Dashni e modhe, plasen cokollatat andej.....Nderkohe Erla Mehilli, deklaron qe fajin e ka Saliu qe se futi Liken mrena.....

kshu me te gerthitme them qe sala i ve perfun aty, te gjithe.

por me bejte, eshte me i forte Iliri. smiley

ne ka njeri, perpara te cilit Berisha rri sus, eshte Ilir Meta. smiley

Ja ha zemren njecike e njecike me ate butesine skraparjote qe e karakterizon smiley

nuk e di, "po kjo puna e Likes, me duket se morri fund".smiley. ja (po ja) futen..

gaboheni rende, zotrinj fashist, u themi ne, dhe fjala jon, si gjithnje, eshte ligj! 

Do dale me i forte se kurre, madje edhe me nje levizje te re bashkimi te se Majtes qe sigurisht do drejtoje vete. smiley smiley

Pastaj, shiko, shqipot duan njeriun e forte si lider. Pak rendesi kane intrigat e tij pas pune; ate do votojne. 

Ca thua, Likja kush e di e ka bere shtepine videoteke! Sa te hap pak vetem cepin e gojes ju bie te fiket kujt eshte perballe. Kot e hodhi poshte Rama ate tjetrin qe eshte thy ne dysh per ta sjell ne pushtet. 

jam gati te ve bast! Likja do bie...
kjo eshte loje e stisur nga te tjere... nderkoh qe PD dhe Saliu po luajne pjesen e rolit qe u takon..

Une ve bast se Likja do dali palagur, Toma do dali i genjyer e i udhehequr nga i paudhi, kurse ortaku pularise se Tomes ka per ta honger keq aq me shume qe paska shume para.

Kush do ta imagjinonte vecse 1 vit e gjysem me pare qe Meta dhe Saliu do perfundonin ne kete gjendje? smileysmiley

Te marret nga sot heshtin, aq ishte. smiley

Eshte thiatro.

Meta dhe Berisha jane qartazi dy ane te se njejtes medalje te felliqur! I gjithe populli qe i sheh ne keto skena i urren te dy, njelloj!

Keta maskarenj jane protagonistet kryesore te qeverisjes me te poshter dhe grabitqare te historise moderne shqiptare; se bashku kane qeverisur 18 nga 23 vitet e Shqiperise demokratike, me rezultate tronditese!

Gjysma e popullit ka marre perfundimisht rrugen e kurbetit dhe nuk do te kthehet me kurre! Kjo zbrazje e trojeve shqiptare nuk ka ndodhur kurre me pare me keto permasa; nuk ka ndodhur as kur ne Ballkan mesynin bullgaret, apo serbet e Dushanit ne mesjete, as me vone kur mberriten osmanet! Po ndodh sot, nga shkaku i ketyre maskarenjve!

Ngrije koken Edi Ram, merr guxim dhe shfrytezoje kete rast te arte qe po te jep edhe njehere historia! Jepu duart te dy maskarenjve, shkrije koalicionin me Meten dhe dil i vetem ne zgjedhjet lokale; po qe nevoja edhe ne zgjedhje te parakohshme!

Bashkesine nderkombetare do ta kesh fuqishem te gjithen pas vetes, por edhe pjesen derrmuese te popullit. Beju thirrje shqiptareve dhe ta shohesh se per ti flakur keta plehra njehere e mire do te te pergjigjjen!

PD-ne e ke cope-cope, me te dobet se kaq nuk ke per ta gjetur ndonjehere, LSI-ja do te shperbehet vete, se te gjithe maskarenj mercenare jane, nuk ka asnje kokerr aty me luajalitet, sa ta kuptojne qe Meten nuk e do as ti e as Berisha do arratisen si minjte! 

E mer ob erdhe te fjalet e mia. Po ketu do vije edhe roni, edhe emigranti edhe pjerinua me te tjere. 

smiley

un i shkreti s'kom thon asi gjys fjale! smiley

nigjo, me kollaj e kom me dhon naj provim probabiliteti, se sa me kuptu ca bohet ne ate kompani mamelukesh. e vetmja gjo qe di eshte se nuk gerthet njeri si sala. aty s'ka zhgenjim, ka garanci absolute. nuk i pushoi rryli i fytit atij robi, ever!

Ske folur pra po duhet te flasesh se heshtja jote eshte me e rende se fjala. 

Pjerin, e kam fjalen qe lsi do zbythet, koklopa do sfumohet dhe ps qeveris e vetme. Del dhe si e moralshme me kte rast (nuk qeverisim me te dyshimte shih koklopa&kodoshi)

kokolepsi, kush jane fjalet e tua qe do vijme ne te gjithe aty. Ai Obi nga Italia e ka me spons ate komentin aty, rreh tjeter kund çekani i tij, nderkoh qe ti i merr kallpe çdo fjale aty. 

sa naiv dhe patetik ngjan, a thua se edi rama dhe ps jane etalon i moralit dhe ndershmerise shqiptare qe ka qendruar i virgjer gjate ktyre 24 viteve...

Nuk eshte tek Meta problemi, se perballe mhilleve e frrokerve, rama ka nevoj per meten, po tek paaftesia e mazhorances per te ber reforma eficiente qe ti hapin rruge investimeve dhe zhvillimit ekonomik

Ska reforma me lsi. Per cdo gje duan pjesen e vet. Nuk jane parti po shpk. 

jon partia me e sinqert. as komunistat nuk ishin aq te sinqert kur thoshin do ju bim kokes po bot numra. najher e zbutshin luften e klasave edhe ato (fest. i 11-t, mos ardhsh kurre!) lsi-ja, pa llafe shum, pa teorina, me naj bejte te kripur aty-ketu, ku psh rimon demokracin me pularin smiley  maro pun, me ndihmo te te ndihmoj... kto do poplli, prabej dhe sukseset jan te lavdishme, te qarta, te pamohushme. 

thuje tamam mos ki droje, pranej po ecim me shpejt. duhet thene e verteta sado e hidhur mund tu duket disave 

Ne planin jo-sistemik (edhe pse jo dhe aq 'jo-sistemik', po hajt mo), e keqja e shqiperise ne keto 25 vjet ka vetem dy emra: Nano dhe Berisha.

Ne planin sistemik pastaj, ... s'eshte pune emrash
 

YES!

Hajde Albanie, Godfather shfaqet live ne parlament. 

U harru ajo greva e studenteve te infermierise.

 

 

E vetmja gje e hajrit qe lexova ketu qe lexova ketu qe emri 'Sajmir Shullazi'. Hë mer Mil po te jesh tamam cun me sedër e di vet cfare duhet te besh. Me ar do ta laj emrin historia. Mos u merr me zorraxhinj si altin lame. 

....kater personat me te urryer te Sali Berishes qe i dine gjithe shqiptaret jane ;Tom Doshi,Kococo Kokdhima (sa e peshtire ajo femna qe qesh prane koqos),Saimi Tahiri dhe Edvin Kristaq Rama..,dhe prape haron smiley te  permendi Ilir Meten qe osht ne qender te kesaj zallamahije smiley

Shume dobet baca sot, shume dobet.

Mendun se do fitonin ndonje gje po dulen si rru qethur.

Ramiz Alise gojen ja mbyllen kur i kercenuan se do i fusnin djalin ne burg me Fatos Nanon per punen e ndihmave.

Ne ate kohe njerezit i hanin nje cike me kollaj keto pune vetem me llafe, ndersa tani dun video. smiley

Ramiz Alise gojen ja mbyllen kur i kercenuan se do i fusnin djalin ne burg me Fatos Nanon per punen e ndihmave

nuk behet më e vertete !

dhe nje pyetje: si ka mundesi qe ishte mbajtur kaq i fshehte fakti se sekseri i hidrocentralit te videos ishte Zeni ??

Topalli: Vendi ne duart e Mafies,njerzit thone "pse nuk proteston opozita" smiley

smiley  si u katandiset keshtu ju ë ??

Edhe mom Gjozi dobet sot, xhanem kjo si gjithmone : ja qfar ka shkru : 

Me te drejte njerezit thojne:" S'e di pse nuk ben protesta opozita. Kemi vetem nje kerkese. Jo uje , jo drita, jo proteste buke. Sot ose kurre eshte koha per siguri e demokraci. Kjo eshte gjeja"

E turperoi krejt Shkodren, djep te kultures. Krej si ajo socialistja e Beratit ne vaktit.

Hera e pare qe dëgjoj nje gjysem fjale per djalin e ramiz alise.

Po sepse ne ato kohe kur flasim pale ku po milje ndonje dhi. smiley

Ti qe beje pompino kishe informacion taze.

Me talle dmth !?

Po une e kisha pa te keq kur te thashe blegtore ne fakt. smiley

 Do te vinte kjo  dite  Meta dhe Berisha do te perplaseshin, njesoj si dy arrixhofka shqiptare. Njerez te peshtire ! 

Po me fukarenjte qe I kane zgjedhur atje per t'iu zgjidhur hallet c'behet?

Per sa kohe te jete Berisha verdalle, robo, s'ka seriozitet ai institucion.  

Cfare , kush e ben Berishen te fuqishem ?

 Populli nuk e do Berishem dhe nuk e ka dashur qysh prej 1997 e ne vazhdim, me shume ngjarje te tjera dramatike qe kane ndodhur me ate ne krye, ai ka qene i urruer,  me 23 Qershor ja dha nje shuplake, populli e ka bere detyren e vet, po ceshtja eshte se kush e mban Berishen gjalle ne politike qe ai te jete "verdalle" dhe te corodis institucionet ?  I jep pergjigje kesaj pyetje ?

Paraja dhe lidhjet nepotike te bazuara ne krim.  Taksat e shtetit per 8 vjet u kanalizuan ne llogari private. Lojrat e Fatit nuk ishin se nuk paguanin taksa, nuk paguanin legalisht po kontribonin ne xhepat e politikaneve. Po ashtu minierat e hidrocentralet drejtoheshin privatisht. Berisha ka parate e atij vendi edhe bandat e armatosura. Piktori ka kontributet e Koqos e Tomave si dhe lapst shumengjyresh. Rama nuk ishte i pergatitur per te ardhur ne pushtet ende, dhe nuk e ka pare akoma llumin ku rri. Berishen e duan disa qindra mijera Taliban dhe prandaj eshte kercenues. Zogolli me 5000 Bjellorus e permbysi Fan Nolin, Cuni i Sheqers aq gryka pushke i qit ne Bathore, llogarit sa ngre nga Mamurrsi e Fushe Kruja dhe e kupto pse Qazim Mulleti ankohej se Atdheu eshte ne rrezik kur Katunaria zbret ne qytet.

Armiku me I tmerrshem per miun  eshte macja.

Ahaha duallen prape fjale per Ckelzenjin? smiley

Po afrohet dita qe do ta shikojme serish kete plakun t'i varen qurrat para kamerave. 

Por, kam frike, qe halen e burgut, as ky as i biri, as e bija, kurre nuk do ta shohin. 

Mbase i biri pasi te kete vdekur ky mortja, se ne te gjalle, Saliu e djeg Shqipnine krejt me ato te detashmentit "Qiftelia", me ja prek njeri thmine. 

Ketu do jemi.

Nuk e menojsha se do thosha ndonjehere kete per vuqidolin...

Sa gjynof... ka cof... Perbindshi shqiptar i viteve 90-00, eshte bere me t'ardh keq...

Ju lutem, juve salisteve qe vini ketu, kujdesuni per te keto vitet te fundit te jetes se tij....

Si i vjen verdalle dhe rruspija zhozi... si nje qen qe nuk di ca te beje kur i rrafin te zotin... tablo superbe se si kane perfunduar plehrat e kombit shqiptar... si qen pa zot...

U perlota kur pashe deputetet e PD-se grusht-bashkuar rreth Berishes. Nuk e kuptova ishin si bodyguards se kishin frike mos Meta hidhej perseri si dikur Jozefines, apo si Byroja dikur ne tribune per 1 Maj?

Nuk o se ka nai ndryshim te madh midis bodyguards dhe shumices se deputeteve. Thjesht keta te dytet kane ca vite me shume.

Clidhje ka Berisha ne kete mesele?

 

He pra, c'lidhje ka. Pse del dhe e drejton ai opoziten ne parlament per kete mesele? Del kunati i tij ne foto. Pse i ben ai te gjitha kerkesat e opozites? Pse u bene rreth rrotull berishes deputetet e PD? C'lidhje ka Berisha? lol

Neser demostrate per te larguar berishen nga parlamenti. Vetem keshtu ky parlament dhe rrjedhimisht fansat e tij do merren me problemet e vendit e jo me berishen.
Rasti kur po permbytej jugu. Te gjithe parlament e fansa te tij flisnin ler berishen.
Rasti tjeter ku politika eshte ne nivel bandash kriminale te gjithe flasin per berishen perseri.
Largohu sali se e ke budallallepsur shqiperine.

Ho me, cere u bo, ra qeveria? smiley mas tom disgrazies cere karte do luj pd _hiu?

Omfg. Toma ka dashur te vras berishen kta mendojn qe tomen e komandon berisha per te rrezuar qeverine.
O berishe ca i ke ber ktij populli?

Ej kalamoja, po xha Braho e publikoi videon e shumeperfolur dhe ku do ta vinte me shpaulla pas murri kriminelin sali? Dhe nje pyetje tjeter: a u kenoqet sot me gallaten ne parlament? lumsi ju qe keni me cfare te merreni. Une kom pas shume pune me kliente sot. Ngela tu rrujt e tu qeth kaptina frymoresh mashkullore. 

Ngela tu rrujt e tu qeth kaptina frymoresh mashkullore.

Po topet s'ja rrujte ndonjërit? smiley

Lum si ti, po ndonje kthine per depilim femrash kur do hapesh e da zgjerosh biznesin se aty osht ene leku ene qefi.

Vras menjen kush eshte me i zi se tjetri Meta apo Berisha?! Sa tipik salija me shperthimet e tij histerike, sa i pshtire Meta me pambukun qe godet doktorin. Te dy jane te lidhur pazgjidhmerisht me njeri tjetrin, nje zot e di c'aferash kane me nj-tj. Te pakten me i nerumi nga gjithe ky shperthim fekalesh del Ed Rama. Ishalla Berisha nuk merr ilacet dhe histeria e shtyn tek nje 97 e dyte. Kesaj here besoj nuk do i shpetonte flakes se vet. 

Nuk di po sot doktori i kishte floket krejt te bardha. Kshu i ndodhi edhe Zhan Valzhanit kur mori vesh qe Kozeta po i ikte, u zbardh mrena nates. A thu megjithmen i ka ra bytha keq ksaj heret?! 

Diktatura me e eger e tere kohrave, do te ishte njemije here me e mire si qeverrisje e dinjitet ...se sa kjo katrahure banditesh qe e kane kthyer kete cep te Ballkanit ne kenete turpi.Mjafton te ndiqet " kuvendimi i ketyre burrecerve " sot .

Nje here flet burti qe fjala ti zeri vend.Ky ....! O perendi ! 

Shyqyr qe te pakten gjysma e popullsise iku cau ferren se do kishte mbetur atje ne meshire te ketyre kopukeve..

po ca , nga ky ven jan arratis edhe ujqnit ! 

Toma -ky gjeni i se keqes. Ironia eshte se nje cub i politikes shperthen halene ku jane te gjithe te zhytur dhe shikojme skena te atilla ne parlament ku kryehajduti therret:kapeni hajdutin!

Ti e di sa besoj tek zgjedhjet, por nese me vjen keq per nje gje ne keto 25 vjet 'tranzicioni' shqiptar, eshte vjedhja e fitores elektorale te Rames ne 2009 (shto qe fushata e tij ishte yll !).
Sot Doktor Mortja do kish byzylyke 'kroatë' ne duar. E kam te sigurt.

Nostalgjiket e diktatures nxorren perseri veshet.

Sado e keqe qe eshte kjo qeverisje eshte 100 here me e mire se mostra Enver Hoxha.

per ty e mire eshte se e shikon si spektakel nga larg dhe zbavitje intelektuale ne ppu. "Me mire nje diktature" nuk eshte nostalgji per diktaturen e Hoxhes por per ligjin,rregullin, eshte metafore e dorezimit te njerzve, e humbjes se shpreses se ketu mund te sundoje "diktatura" e ligjit ndonje dite.

Interasant qe nostalgjiket e diktatures jane te gjithe milionera dhe i bene te tille ne kete demokraci qe tani e shajne.

Ne kohe te Merhumit, spiritus, nuk kishe fatin te shikoje plehrat e Byrose qe na drejtonin. I harrove zagaret injorante te Merhumit si silleshin mbledhjeve kur plasi peshku me ze e figure?  Po ku kishte me legena se Byroistat kineze ore. Ne fund te fundit prap komunisti i 8 Nentorit 1968 dhe sigurimsi Xha Braho jan faktor politik ne Shqiperi. Ne Shqiptaret i nxjerrim si Budallin ashtu edhe Hamzain.

e mire, po bej tifo si ACDC: y none sa milionere dhe sa maqina ne rruge-kjo eshte mrekullia e demokracise.
 

Spiritus nuk ta fajin Demokracia se kur jemi ne Liri, ne Shqiptaret vjedhim e vrasim, djegim e shkaterrojme. Nuk eshte faji i Lirise por i lendes se pare per cka kaluar a trasheguar.

Edhe ne Diktature ne rregjimin me te qelbet nxorrem nga gjithe stani Kamunist. Ndryshe nga ti une shof me optimizem cdo permiresim sado te vogel ne jeten e Shqiptareve. Mos harroni haleja komuniste nuk u rrezua nga Dygishtoret e emeruar nga Xhelil Gjoni, thjesht mbeti hale me ngjyre tjeter. Sa per idiotet ne krye, idiote i kepas ene atehere edhe kriminel sipas mundesive. Komunizmi u veteshkaterrua nga papunesia, varferia e degjenerimi.

Demokracia ka disa standarte dhe modele. Ketu behet fjale per nje sistem hybrid.Dhe ti per kete gjene hibride po flet. Deomkracine e kemi xhan, qofte edhe si  mundesi per te llap ne ppu.ose si sehirxhinj te spektaklit.
 

Po pse Komunizmen e kishe te paster e jo hibride per 45 vjet te perzier me arabizma e kinezerira???? Kur pushkatoheshin njerezia, lidheshin me tela me gjemba e varroseshin aty ku nuk u gjendej vula rezulton qe skemi pasur ndonje socializem anglo-sakson do thos avokati. Nuk ta ka fajin liria sado hibrid te jete sistemi por njerezia qe sillet ne nje menyre jo te denje per asnje sistem hibrid.

po lere o Spiro ku di gje ai ca bohet ketu.

pa asnje diskutim njemije here me e mire ! Vrau ca por keta i vrane te gjith ore , Ah te kishim ca qeres jo nje Hitler marote pune ne kete ven ! 

Jo more trim,nuk vrau ca ajo kolera e EH,por vrau nje popull te tere dhe do ta vuajme ate kolere deri ne vitet 2050.

Ja edhe produktet e asaj kohe ku i ke sot ne Parlament.

Diktatura me e eger e tere kohrave, do te ishte njemije here me e mire si qeverrisje e dinjitet ...se sa kjo katrahure banditesh qe e kane kthyer kete cep te Ballkanit ne kenete turpi  

....po pse kaq shume urretje per demokaracine o Grave ? ...po pse vetem Berisha personifokohet  me ata levizje gjigande qe permbysi  qelbesiren me te keqe ne historine e shqiptareve smiley  zoti te ruafte gjykimin 

kush tha vec Berisha ore un them nje hitler per ne furre te gjithe .Per cilen demokraci, pse demokracie e qun ti miku im kete lloj anarshie totale ? 

Dmth hoqem Enverin te sjellim Hitlerin dmth Enverin prape.

Llogjike e bukur .

Tamam enveriste.

Milionera ju beri kjo kohe dhe prape tek ajo kohe e keni mendjen.

Ishte koha qe ju jepte pushtet absolut dhe sot ndonese kemi miliona,nuk e keni kete,prandaj qani ate kohe.

ore a e keni marr vesh se cdo vit ikin nga syt kembet 50. gjer 100.000 vete ? Si thu ti kapo pse urrejne demokracine ? Pa le ca thote ACDC1 pralla 

Secili ka te drejte te ike atje ku i behet me mire dhe jo ta mbani me zor atje ku lindi,sic bente babai tend shpirteror.

ore vertet i ke keto menie ti a dikujt ja ke rrembyer ! Po ishin te tuat  shendosh vete.! 

Kur flet dhe kalamani me nenkuptime / u befte mut ai vend dhe i renshin qimet

 Jozefpercka shkruansmiley  Vetem perfaqesia e kesaj VROME  i ve nje Kryq te Madh Shqiperise , per ta cilesuar momentalish si vend i shkare .

Eshte vend i coptuar dhe i mashtruar me Ulerima te Berishes , me praktikat e krimit te tij .I vetmi Krah qe "te Vret ne mes te Bulevardit " , te " Hedh ne re me fshat te tere ' , te "Vjedh e Grabit " me vite te tera dhe prap Ulerin me shume se te gjithe per Dekriminalizim smiley

Ai fare grupimi qer thirret PD-hi nuk eshte vecse nje Cete ( jo rep ushtarak ) bazhibozukesh qe ka sahanlepires nga cdo fushe .Por mbi te gjitha ka nje kalores smiley qe ja ka shaluar Bandes dhe shtrengon mamuzet  sipas Interesave familjare te Bajraktarit !

Meta e di perse e "arrestoi " dhe cfare mesazhi i dha ....dhe ai ra squk pa Lehur .Eshte Koha prap ? Sikur kercenoi ..Ke ?

Ajo fjala per babain e Shkelzenit dhe Argites " nuk ke me fuqi te ngrohesh Veze Krimi " cfare qe ? Paralajmerim ?

LefTKope meshire . Hiqe ate Pampersin me bravekidio ose lidhe mire pasi te futesh ato te Babasqapit pastaj hidhe ketu .Beje kaq per PPU  .Ose Gjej nje metode ngurtesoje si Kakaerdhi  dhe Hidhe !

Perse del birisha qe nuk eshte as "Kryetar Grupi " ne Krie, i "pafaj shmi " smiley

dalangadal troket  Tahiri

Nga kabinmeti me i miri smiley

...une i kerkoj William Henry Gates ta ndaje pasurine me mu (pak si shume ka ai dreq)... shkembime mes te dyve nuk ka pas akoma. 

E vetmja gjo me qesharake se perleshja e ketyne derrave ne lluc, jane militantet idealiste te dy paleve( te shkretet ju) ne mediat sociale, me cjerrje te formes : E djathta e shkaterroji ket vend ose E majta oshte mafjoze e terrci e verrci ...

Colombo-t akuzojne Bonanno-t for clipping pak si shume veta kto kohet e funit.

... Dhe derrat qeshin 

dhe bythen tallin ...

 

O Qemol po ambasadoret kishin sjelle kokoshka me vete sot ne lozha?

Ku di gjo Qemoli mer daj ... un s'jom as burri Monikes as sherbetori Shkelzenit ! smiley

Gjullurdi e madhe, s'po marrim vesh as detajet e rendesishme. Ishalla ka postu Rama ne twitter ndonje foto te ambasadoreve.

Shif si rine deputetet pas xha Sules si bodigarde te gjithe ne rresht smiley

Perle o perle smiley

Edhe ti Spiritus ben muhabet me Gomarin  normalisht smiley

Ai eshte si Gomeret e Devollit anes rrugeve Korce -Bilisht duke u shullere ne faqe te  kanaleve. Kur i vjen zderhallja i fut nje kembeperpjete shtriqet mire  e mire pasta ja  jep te Pelliturave " se diktatura zotrie .Fain e ka Saliu smiley Kaq e ka fjalorin !

Ti i bo muhabet Normal smiley .

Lutjet tuaja allahu akbar zgjohu enver po marrin pergjigje.
Pushteti i gjermaneve e amerikaneve qe kane instaluar duke lerdorur ramen, nipin e zogut, po bie dhe do rikthehet enveri me ane te birit te tij luli.

Ik ere top sheqer se do te shofin pleqt  dhe do thone "treme ate pllumin knej "  smiley

Ik ne shkolle sa nuk eshte shkolle se po u be shkolle ke per te met ne shkolle ..Tha i ndjeri Tef Palushi kur dote me e talle  mer jahu ndonje si ty  dhe Jozefina qe flet Gliuhen e Fishtes smiley

Te ka met qe nga kopshti ..Xh Enver xh Enver / e ke gojen me sheqer/ me sheqer e me hurma / lum edisoni qe te ka ....

Po je ne Gjimnaz mor melun qe turperove ate cike familje qe gjuante dhe Derra smiley

Cuni dulles do vije ne pushtet dhe armiqte e popullit si ti nuk do e ndalin dot ne bashkpunim me berishen dhe ndikimin e tij ne popull. smiley

A ka nej shprese qe grupi i ps te votoje pro shkarkimit te koklopes apo te abstenoje?

Nese koklopa shkon per gjykim ne gjendje te lire kush ja ze vendin?

Ka nej shprese qe prokuroria ta shpall fajtor koklopen? Nese po a bie aleanca me lsi apo vetem zevendesohet koklopa? Po u zhbe koalicioni ca ndodh? Sa vota i duhen ps per te bere qeveri? A ka vota lsi qe i bashkohen ps? Spiritus, si me i hajrit ketu, ke nej pergj? Flm. 

Ca bohet keshtu smiley

Po hape teme me vete si ai i Nikut Tirane ..Sa dhi duhet te kete Kooperativa e Vucidolit te siguroje qumesht per djath kacakavall .

A kupton qe iken perfaqesuesit e Ambasadave nga Kuvendi .Dini i here ne jete tuaj te flisni si Normale ? Iken se plasi Cmenduria sheshit .Kush do votoje per te cmendurit pervec te cmendurit dhe Idiotet e PPU qe bejne pejetje .

C'behet me ate vend o perendi e madhe .Stambolli digjet Kurvat krihen !

Sa del nje i Lauruar ne France del Berisha ne Foltore se i duket Spital Psiatrik dhe hajt te ngreje kok Shqiperia !

Hahahaha,
Si qenka katandisur Tema me Mero Bazen!

Videoja eshte e montuar,Berisha po krihet,Tom Doshi del nga dera e prapme e Prokurorise,Paulin Sterkaj thote Tomen po e perdorin,Shkelzen Berisha po ha darke ne nje lokal te Tiranes...
Rama,Tahiri apo te tjeret nuk permenden gjekundi.

Hajde Mero Baze qenke bere tamam,lecke fare!
Paskam humbur goxha humor keto 4 vjet qe se kam hapur ate gazete.

po Toma me Mhillin a ishin prezent sot ne Kuvend? smiley

Une du shume djalin ..due dhe kto topet qe vijne verdalle PPU duke u baraztundur pasi hengren mish derri dhe i zu barku , dhjes  du me shume antikomunistet e oreve te fundit " ..tha Berisha pas daljes nga Parlamenti . Dhe shtoi

I Meta ju lut djalit te nderhynte por djali nuk nderhyri dhe ai dha doreheqjen

Po ky nga e di qe Meta i qe "lut Djalit" dmth suratmontuarit Xen te nderhynte smiley

Ky ja kalon per humor dhe barcaletes qe tregon Xeni per te :

O bac Salia . Po i gjete sa kokra moll kam mbrapa te fshehuna , ti nap te TRIA

DY  kokrra ke or tie .

smileysmileysmileysmileysmiley

 

Ja nje piste tjeter qe e pashe ne internet idriso.

Santo-Doshi kishin firmosur marrveshjen per t`u ber bashk si ne aksjonet e Bankes Credins, ashtu edhe ne Grupin "Fokus", pra Tv, Gazeta Shqiptare, media etj. Keshtu qe, palet e tjera, duke filluar qe nga berisha dhe kunati i tij gim rama, Ilir meta me Irfanin, po ashtu "Pjeshka"-kryeminister me pjeshkat e veta, kan ndjer lageshtin dhe ujin e ftohte mbi supe. Sepse Toma me Santon kishin axhende tjeter, perfshi edhe Sokol Olldashin, i cili edhe ai ishte aksjoner ne Banken Credins. Po krijonin nje Pol te Trete shum te forte. Por jo. Olldashi u ekzekutua dhe askush nuk e rrujti, majde ferkuan duart. Santo u ekzekutua, dhe çuditerisht te gjithe ishin dakort, te lehtesuar. Tomen kan tentuar ta vrasin, por e ka rujt Zoti dhe e drejta e vet (sepse eshte i drejte). "Ortaket" porosites jane ujqerit e vjeter te politkes, "dinosauret" e tregut ekonomik e mediatik, jane baronet : Berisha, kunati i tij me shume fije ne Serbi, Ilir Meta, dhe Pjeshka intrigant qe hedh gjithmon gurin dhe fsheh doren. Kjo eshte situata. Toma iu ka prek interesat strategjike, ne banka, ne media dhe keta e kane frike sepse Toma vjen nga dere shqiptaresh patriote, kurse keta jane agjente te fqinjve tane. Kta e din qe Toma nuk i do. Toma ka qen i persekutuar dhe keta e kane frike sepse keta kane qene ne anen e persekutoreve te tij sidhe gjithe te tjereve. Pra, kjo eshte nje lufte patriotike, ideologjike, ekonomike dhe mediatike. Eshte nje lufte mes burrave dhe kurtizaneve me pushtet. Toma eshte perfaqsuesi i burrave, me gjithe historikun e diskutueshem te bizneseve te tij. Kurse keta te tjeret, jane familjet e pushtetit politik te trasheguar nga Ramiz Alia dhe nga ish-Partia e Punes. Sot promblemi nuk eshte Toma, por kta te tjeret. Toma, me gjith pikat e veta te diskutueshme, eshte zgjidhja. Toma eshte pjesa shqiptare e paster. Keta te tjeret jane kanceri jone, jane agjente....

Ato pjeset e ortaklliqeve jane te verteta. Pastaj keto me patriotizma e me the a te thashe ... Edhe ai gazetari e tha po veprohej edhe praktikisht si ne rastin e Santos. 

Tomen kan tentuar ta vrasin, por e ka rujt Zoti dhe e drejta e vet (sepse eshte i drejte).

smiley

O gjemb leji mendimet personale te komentuesit per tomen po merru me thelbin. Tirona thot qe jane te verteta.

Thelbi cili eshte? kjo tjetra qe the?

Toma eshte pjesa shqiptare e paster.

Edison, a ke noi link per kete qe ke pare ne internet. 

Ne disa komente e mora pjer jo ne ndonje shkrim gazetaresh opinion apo analize. Mu duk pak interesante si piste ndaj e solla ketu.

 Dosja  “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese, mbetur në tentative”, të filluar në bazë të deklarimeve publike të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi, ka marrë gjatë ditës së enjte deklarimet e tij, si edhe materialet mbi të cilat ka mbështetur qëndrimin e shprehur në media.

Prokuroria për Krime të Rënda e konsideron të rëndësishme për hetimin e plotë të këtij rasti, marrjen e dëshmive nga ana e disa zyrtarëve dhe shtetasve të tjerë, për të cilët Doshi është shprehur se kanë dijeni për hetimin.Për këtë arsye, Prokuroria për Krime të Rënda fton nesër zyrtarisht për të dhënë deklarimet e tyre lidhur me rrethanat e hetimit, shtetasit, si vijon:

Ilir Meta, Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë 
Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë
Saimir Tahiri, Ministër i Brendshëm
Mark Frroku, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë
Mhill Fufi, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë
Eugen Beçi, ish-Drejtues i Prokurorisë për Krime të Rënda, aktualisht i komanduar drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan

Po ashtu, në bazë të deklarimeve publike të bëra në sallën e Kuvendit të Shqipërisë, ditën e Enjte (dt. 05.03.2015), të cilat mund të jenë të vlefshme për këtë hetim, Prokuroria për Krime të Rënda fton zyrtarisht të japë dëshminë e tij:

Sali Berisha, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë

Keshtu po ka lezet, se na cane trapin duke na borbarduar me info te kota per te shperndare akuzen dhe hallakatur njerezit qe te mos marrin vesh gje se cbehet.

Te shkojne ne Prokurori e te rrine nja 6 ore sic ndejti Toma sot e te shohim kush ka genjyer e kush thote te verteten. Prokuroria duhet me doemos te kerkoje dhe video kamerat per vendet ku mendohet se kane ndodhur ngjarjet (Restoranti Il Gusto, Shtepia e Tomes, Restorant Viva etj) qe te vertetoje te thenat e tij dhe te deshmimtareve.

Nuk ka asnje gje te veshtire per tu hetuar kjo ceshtje, thjesht se jane te implikuar kreret e shtetit, se per 1 jave merret vesh kush genjen e kush fshihet mbrapa "mungeses se provave"...

Por nje person mungon ne kete liste, ai eshte Didi i Policise, i cili genjeu duke thene publikisht perpara 3 ditesh se "nuk kishte asnje dijeni per ngjarjen", kur Tomi, atentatori i penduar dhe vete Tahiri pohojne se jane takuar per kete ceshtje disa here...

Shperthyen ujrat e zeza ne Shqiperi.. Mbyllni hundet,syte dhe veshet se rrezikoheni te infektoheni..

 

Ej Po Adriatik Llallen pse se kane thirr..?? 

Duket se për qeverinë e krimit ka filluar numërimi mbrapsht. Të shohim se ç'do broçkullitë Kryeministri sonte në "Opinion"  smiley, por edhe deputeti viktimë Doshi në ''Top Story" në kanalin top dog

Po xha Brahon merr jahu, megjithe kasete, cante te zeze, bllok, si nuk vete dhe e shqeteson njeri vallaj!

Ai aktori doli 5 min tek Zone e Lire me maske, dhe i vajti direkt policia ta pyeste!

Kur te dali vidio e Shkelzenit ka per tu bere dhe me interesante historia. smiley

Gjithe sistemi i politikes dhe drejtesise sot eshte nen AKUZE. Mafje totale 

Jo se me lehin shume qente mua per ket Rroma-per Tomen, por kom shqy syte me nji dialog qe ky ka bo ne media me mo te Mirin minister te punve te permrenshme qe ka pas Shqypnia, mas Lal Hekrit. Kur Toma ankohet se dihet qe 6 muaj qe kane dash me m'vra dhe Ministri nuk ka marre asnji mase mbrojtse. Pergjigja e Mirit : Akoma gjalle je, apo jo ?

Me i fjale : Prit i here te te vrasin, masanej hap goje smiley

If ain't broke, why fix it ?

 

smiley ca ti bente qemolo? ministri shkrete 6 muaj me buke ne traste..., i lutej durimit..., hec mer durim bej kallzim.., e shifte rruges ejj o durimo cu bo per at muhabetin? durimi hiç. le po kohet e fundit kish filluar e i mbyllte dhe uotsapin smiley

Si i shkerdhente Vekja keta llapjashtet . Kot nuk thote sh .Gjembi "Kishte shtet or tie " smiley Ka dale e presekutum i tesh dhe Jozefpercka ! Po kta fshesaxhijte si i perdorte naten me mjat shenime smiley

Masnej masdite u bote anglisht ..Follow me .. smileyE Veke o Veke .Te rofshin lulet dhe i mbajtshin per hajmali ! Nji kellcaske nuk guxote njeri me plas se shqetesoheshin te tjeret . Ishin trima nuk diskutohet , e tregoi koha pas vdekjes tate smiley,  po "kishte shtet or tie " ( tm Gjembi ) Shif mer si belbezojne sot .ta ka qejfi . Nji Tablo Sinoptike bone ti po kot nuk e le postulatin

" Nji boj une , Mijra mbarapa meje "

 

kjo eshte nje felliqesi - Berisha i thote Metes se e ka lidhur Doshin me helikopter dhe e shetiste alpeve, dmth. qe drogen qe transportonte ushtria e lejonte Meta, dhe Berisha i di te gjitha keto e ben si i paster.. mbledh edhe PD-ne qe te ruaj veten nga nje shantazh i Metes per Shkelqen Berishen ne videon Prifti-Meta 

oIdris, qe te eshte mjegulluar gjykimi nga perkatesia partiake, ketyre jo vetem duhet ti largohesh, ne proporcion te barabarte ose jo - ceshtje individuale, por ti hedhesh nje bombe atomike ku te sterilizohet me radioaktivitet te larte cdo mbeturine, qe te mos ndotin ambientin per ngritjen e nje shteti tjeter

Personale ..Vetem nje Gomar kemi ketu me acdc1 qe perserit te njeten psallje  ..Miltant dhe C'lidhje ka Saliu .Mos e konkuro ! Del njoni !Ose dhe bene !  Rralle dhe shoqja Xhibole i perdor , por i lejohet se eshte Drejtoreshe dhe e ben te larmishme me milidele , perkatsi partiake etj si keto qe i shtjellon smiley

Sh.Gjembi eshte me thjeshte !

Mir ministri qeka legen po Kryeprokurori ca masash ka mare.. apo meqe eshte i PDs ai sduhet prek.. Pse i shifni gjerat vetem sipas pozicioneve politike kte spo e kuptoj.. Ktu eshte gjithe sistemi qe eshte qelb.. Ktu thone jo Tahiri kshu jo Tahiri ashtu.. Kur do e kuptoni qe Tahiri s'eshte askushi para ktyre bajlozve te medhenj..  Ai ka bere siç ja ka urdheruar Rama kaq..  Ktu po mundohen te mbulojne nje nga konspiracionet me te medhaja politikokriminale te gjithe ktij tranzicioni.  Ktu ka vdek shteti shqiptar ose po del ne realisht ne siperfaqe se ca mut shteti qe eshte Shqiperia.. ju kapni me individe te pavlere kot se koti.

Ne 8 sahati sonte mledhje e jashtzakonshme e Shqupit. Do zoti i iken truni dhe lejne parlamentin dhe fillojne katrahurat. Vetem keshtu mund ti nxjerrin horrlliqet e njonit tjetrit. Likja megjithe besnikerine ndaj Sales duket sikur nuk po e majn mo nervat dhe po jepet. Nuk behet me mire pa u bo mo keq. Fingers crossed.

 

Llalla sot ishte ne Lushnje nderkohe qe llumi zien ne TR. U harru edhe banda a tritolit. Ptu, te qifsha surratin e katnarit.

hej, pse i rrinin rrotull e rrotull ata tipat me kostum e kollare sales kur fliste?

Kishin frike mos e sulmote Erion VEliaj a bracja. I rrinin reth e rrotull se ai eshte paraja qe e mban gjalle ate organizem. Kohe te keqia, kur te pasurit pushtojne ekranet me idiotesite e tyre.

weird!

Clidhje ka Berisha me Tom Doshin?

Berisha ka share me rrenje e dege Tom Doshin,Koco Kokedhimes,Edi Raman dhe Sajmir Tahirin.

 Ceshtje personaliteti , keta ja nxjerrin bojen te palarat njeri tjeterit, kur u preken interesat dhe nuk kuptojne se sa me shume te rrine ne politike, aq me te humbur dhe me te felliqur do te duken ne fund . 

oIdris, qe te eshte mjegulluar gjykimi nga perkatesia partiake,..

Une te pelqej tye po me shume kur poston fotot e PeKarit te Italise. Nganjehere kam shume kenaqesi qe dhe ti kupton mbi mestaren . Nga radioaktiviteti vujn akoma ne japoni .Megjithate dhe shum shok Komunist mos u be smiley ..Ja per qejf tat qe te mesohesh te gjykosh kur i drejtohesh Idrisit.

Nje histori per qejf ta , per  kete historie Botrore ku perfshihesh dhe ti me InteliDjence te modhe mer jahu si bulkth qe i shtjello gjojnat smiley pasi i kupto

Nuk hecen Treni ..i thane Gorbacovit !!!!

Vritni Makinistin....E vrau Stalini dhe ecte .

Jepini Votka dhe berxolla ...U dha Hrushovi dhe e levizen sa u doli pija .

Jepuni dekorata dhe Pushkatoini ...e boni Brezhnjevi dhe levizi ca e njeli.

Jepuni te trija , votka , plum dhe dekorata ...E boni Jelcini dhe njeli ...

Zbritni mer poshte ..thae lektori Kerbacov .E kini trenin pa shina ..

Nejse mo ,  ti kupto  shume si BULKTH nga Partite , keshtu qe dhe shume nuk merakosem ne se kupton gjo apo jo nga keto .

Tundi dhe po te anun nga nje krah ...tundi nga krahu tjeter sa ti Baraztundiesh smiley

 

Me humor si englez, artistik ne elokuence si italian, rigoroz ndaj ligjit si gjerman. Me pyten sot, Ron nuk je i shqetsume per cka po ndodh ne Atdhe? Aspak, u thashe! Per sa kohe qe Iliri eshte ne krye te detyres, rrini te qete! 

pa harru nje grime romantizmi freng, por eshte e perkore e subtile, mezi dallohet pas qetesise olimpike. 

ia pe bejten? nqse AI eshte frymezuar sadopak nga ne te peshkut, them se ky blog e ka justifiku ekzistencen!!!

Na lexon Cim, na lexon!

Per ty ka rrespekt te vecante. 

nuk besoj - ai i ruhet krahinarizmit me shume se cdo gjeje tjeter!

Nuk besoj se do te kaloj lehte e gjithe kjo situate, por puna eshte se ska kush te drejtoj kete vend, sepse PD eshte njesoj si PS, ndersa LSI eshte thjesht nje Sindikate Krimi, me kryesindikalistin Like Floriri ne krye. 

Kam frike vertet se vendin do ta pushtoj kaosi... nuk shoh asnje drite jeshile ne fund te tunelit. 

Tahiri ka qenë konseguent në dekonspirimin e vrasësit të porositur nga Meta. Kjo nënkupton edhe se pse Bami kishte hezituar shumë herë që të bënte deponimin tek Tahiri. Frika se Tahiri do të dekonspironte dëshminë ka rezultuar e vërtetë dhe Tahiri e ka konfirmuar këtë disa herë gjatë deklaratës së bërë në Ministrinë e Brendshme. 
“Për këtë takim dhe gjithçka dëgjova së bashku me drejtorin e Përgjithshëm, informova menjëherë Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Prokurorin e Përgjithshëm, të cilët i kam mbajtur në komunikim të vazhdueshëm për ecurinë e veprimeve të policisë në këtë drejtim”, u shpreh Tahiri. Por a duhej që të informohej Meta në një kohë, që vrasësi i penduar kishte pranuar në zyrën e Tahirit se atij i ishte thënë se vrasja ishte porosi e Metës? 

 

Berisha ska asnje lidhje ne kte mesele ai eshte me i palyeri.. ka alibine me forte se te gjithe.. Ai nuk disponon me shume se 60 mije dollare ne llogarine e tij bankare... smiley

Ju eshte trash truri njerzve skane faj..

ngjoje pak Strazimirin ca i thote Braçes midis sekondit 06-7.." te q..ropt tashi mos mça ka..n" pastaj edhe Braçja ja kthen me te njejtin gjuhe prej rrugaçi. Strazimiri e ka kte shajtmen nga ropt sikur me t'thone mirmjes.. Edhe me ate qe i futi grushtat ne parlament po te njejten gjuhe perdori para se te hante grushtat. Mos e beni kte Strazimirin aq te pafajshme se nje cop rrugaç eshte dhe ai.. por vetem se eshte me frikacak.. hudh gurin e fsheh doren.

Kush po e ben Strazimirin te pafajshem?

se kisha me ty personalisht se ti sthe ndonje gje per te,  por ne pergjithesi mundohen me e paraqit si viktime kte Strazimirin.. 

Kryekrimineli dhe shkaktari kesaj gjendje qe i vajtet mbrapa me vite te tera me "posht komunizmi " dhe flaket mantelin e shtetit si nje Cope lecke para nje Llafazani Intrigant , Vrases Hajdut qe u kualifikua me gjith Krimin Nderkombetar dhe ktheu  periudhen e mesjetes me vasileitete duke perdor  Shqiperine e Shqiptaret , eshte vetem Berisha .

Mu bo qejfi sinqerisht dikur " Et u kthy ne Idris "..prej kryeIdiotit Sali smiley

Paperjashtim jeni kthyer ne Idris por mire eshte te kuptoni edhe pse "se diktatura zotrie ' qe kini ulerit llapjashte , eshte tymi Helmues qe shperndau mjeshtri  Ali Komiku i Shqiperise , krye i Korrupotuari Kryeqelbesira i Pabesi Bajraktar e Intrigant sali Qenef berisha per te mbuluar Vjedhjet Familjare dhe hedhur therime Klanit.

Por "burnia fallco " ( nje pjese ja kuptoi dhimbjen dhe i mjekoj sa mundem jashte hipokrizise dhe perdorimit si "shkop polici " ) dhe Idiotizmi e egoizmi si koka te medhaja e "ke pa ate vidion " ju ben me droje dhe te gjeni strehe te BOLET ose te Baraztundurat e Xhiboles .

Nuk ua ka fajin as Shqiperia as Populli , as Veriu as Jugu .Qeroni Krye Qelbesiren te gjeni Rehat .

Lereni LefTKopene smiley se eshte si myshku ne reze kalbesirave . Nuk zhduket smiley

Sa i pafat ky Likja mre. Dy here te vetme qi u nis me bo noj gjo tvogel i doli tymi smiley

Kercet mafja e tritoli ne kantjerin shqiptar 24 ore rrjesht tete dite ne jave dhe asnjoni nuk ndihet smiley

Me duket mua, apo situata u be pakez me serioze ne diten kater te Sages se Doshsajteve? 

Dhe kshu tangjent, ndrrova mendjen per kontroll te armeve.  I lutem shtetit te hap depot e t'i leje sheshit, te qerojne hesapet me pisqolla kush ka per t'i qeruar, se u beme nje dore nga lajmet me tritole ne nahije te te aferme tane.  (Dhe ketu nje mallkim sipas midese). 

Ka 4 dite qe vendi zien nga skenare holliwoodi dhe asnje nuk flet pse jemi ne kete gjendje dhe si te dalim prej saj. Per sa kohe qe partite politike kane zgjedhur bandat te ruajne votat dhe kane bere aleance me ato keto gjera duhet te ndodhin. Ai Edi Rama po te jete burre shteti te mos vendos me asnje anatar ose kryetar komune, bashkie dhe deputet me te shkuar kriminale. Vetem po te kete vullnet do shkepuetmi njere e mire nga kjo hale. Te njejten gje te kerkoj dhe opozita dhe te shkeputet nga berisha nje ore e me pare.  

Cfare gallate ka ndonjehere ne peshk! Drejtuesit e shtetit i ke te gjithe te krimbur ne korrupsion, madje kane edhe video qe mund te cojne pas hekurave te korruptuarit e djeshem (qerroni kryeqelbesiren or tije) por vetem i perdorin per shantazh. Kryeprokuroret i ke ne lokal me kriminele dhe kryepolicet genjejne e te thone nuk dime gje, nuk kemi pare gje. Dhe ne te gjithe kete mesele i vetmi qe ngrihet e denoncon, Toma, ky na qenka problemi me i madh smiley

Po pse o Tome, se ishim mire! C'tu desh o krietar me kete bandit! Mos e bej me! Aleanca duhet bere vetem me hajdute te qete o krietar; vetem keta 700 000 euroshat e lart!

Kurse Paulin Sterkajt po i them se financiarisht nuk jam as i pasur dhe as i varfer. Jam person qe mbaj veten dhe familjen time, me shkollimin e rralle, specializimet dhe eksperiencen time te vyer ne drejtim. Kam investuar per trurin. Sot kam nje fondacion bamiresie dhe nje firme konsulence dhe punoj kryesisht me te huajt qe kane investuar dhe duan te investojne ne Shqiperi. Kontriboj shume qe vendi ku jetoj dhe po rris femijet e mi te zhvillohet. Ndihmoj te huaj te investojne dhe shqiptare te gjejne partner te huaj. Por, me beso Paulin, se pasuria ime me e madhe eshte familja ime. Kam nje grua qe nuk me largohet nga krevati ne drejtim te paditur. Kam dhe 4 femije te mbare dhe pa vese, qe nuk kane nevoje per detoksikim nga droga apo substanca te tjera. Kjo eshte pasuri e vertete

Dmth ky personalisht paska nje fondacion bamiresie me te cilin mbaka familjen? Dhe une qe deri tanki kujtoja se fondacionet e bamiresise jane krejtesisht e kunderta.

#shqiperi

Si eshte puna e gruas se Paulinit?

Sa per Priftin kam pasur rast ta takoj disa here,ketu ne SHBA kur studionte ne Harvard nga bursa e Kokkalis.

Njeri me skuth nuk kam pare.

Pse mendon se une mund te kem pergjigje per gruan e Paulinit?!

Por dhe me shume kulture ama. Harvardi mori nje hov te madh ne rankings kur Prifti u be pjese e institucionit.

+1

Dihet boterisht qe kur merr nje seminar 1 javor ne Harvard, edhe nese eshte ne ndonje extension center te larget, ne CV duhet ta vesh qe ke diplome nga Harvard.

Legen, rregjistronte te themi shokun qe po e bente me leke, ca pret.

p.s nuk perkrah ilirin ne ate qe bente.

 Por, me beso Paulin, se pasuria ime me e madhe eshte familja ime.  Kam nje grua qe nuk me largohet nga krevati ne drejtim te paditur.

Qeka burri i mire , kush osht ky ?

 

Me ate syfet qe ka ajo ben mire  te mos largohet ne asnje drejtim te ditur apo te paditur.smiley 

Per koken e Rames do betohet PD e Saliu, gjerat do shkojne ne vend, kam mendimin se shpejt PD do e braktis idene e shkarkimit te Metes, duket ashiqare qe ben sikur..muhabeti eshte a do e le me kaq Meta? Ne videon qe shoh me kujton Topallin ne krye te atij parlamenti,e kjo pa patur probleme serioze, e jo me..ne nje menyre apo tjeter Meta ka per ti lare mekatet dhe e vetmja menyre eshte shkaterimi perfundimtar i Saliut e cfare ai perfaqeson !

Mir e thone disa ketu, qe ujrat e zeza te politikes shqiptare po dalin sheshit. Pisllik. 

Dhe ndersa vazhdon Doshgate u prene edhe pishat e fundit tek diga. smiley

e mir mir.

opo shum te ngadalshem po tregohen.

daje menien, dajosho, s'ke mo as liqen as lesh. vetem dajtit s'ia kon gjet onen ala.

tani back to tom karderri!

Gabim cimo. Ja kon gjet anen Dajtit. Po tnisesh nolt rruges vjeter nuk njef gjo mo. Te mysin lokalet e shpijat. Po nuk i rruhet askujt pervec cave si puna jone qe na lidh nostalgjia.

Me e bukra e gjithe ksaj jane komentet e ketyre debilave te PD-hit qe ju duket vetja se jane para komisionot per Phd dhe fillojne e bejne deduksione te tipi: po mire, ja ta zeme se...; atehere si shpjegohet qe...; kjo do te thote se...

Vlera me e madhe e peshkut eshte qasja qe te ofron ndaj debillikut. Eshte shume e rendesishme per njeriun qe ta njoh nga afer debillikun. Kjo te jep mundesi ta dallosh dhe rrjedhimisht dhe si te mbrohesh. Ne kushte te tjera procesi i njohjes me debillikun do te ish shume me i veshtire. Do te duhej te ishe close and personal me te. Peshku krijon kushtet optimale laboratorike ku ti te mund ta njohesh debillikun me sa me pak pasoja negative. 

Ymer o peshk, ymer! 

Kishin kohe pa u morre njihere me njoni tjetrin, lufte mrena llojit, i kish marre malli.

kjo edhe eshte gje e mire por edhe nuk eshte

Doshi tek Balla, Rama tek Fevzija, PeDehi fillon protestat javes tjeter per doreheqjen e Metes. Nji bote e re po lind germadhash. smiley

....me ne fund vjen haberi nga kasabaja. Basha mbledh Grupin parlamentar te PD-së dhe kreret e rretheve ne nje  mbledhje të jashtëzakonshme në selinë blu.Te enjten nisin protestat mbare popullore deri ne dorheqjen e kreut te Kuvendit Ilir Meta. smiley

Po pse e kufizoni vetem tek Meta mer lal. Pse e kurseni Ramen? Shume te bute po tregoheni. Jazek.

Cudi me ju demokratet sa shpejt hoqet dore nga dekriminalizmi dhe kaluat te heqja e metes. Apo pate qe kishit dhe kriminel ne rradhet tuaj. Hajt protesta te mbara, se trapi do ti rruani qeverise. smiley

nisin protestat mbare popullore ...smiley E mer Grande Kaka e smiley

Fillove ti ? Po priftat jane Popull ? Apo do me i kujtu miletit që është shprehje e " se diktatura zotrie " që e kishte Popullin pas vetes . Nuk e ha Populli demokratikas këtë , mbarë popullore , se i bie qe edhe Rama me Metën të dalin në Protestë ! Ule i çikë !

Më duket se të kanë kuptuar që ke rënie niveli prandaj dhe sh.Gjëmbi pretendon të të konkurojë smiley

 

6 muj e kan majt si muhabet peskatshi mes kryeministrit dhe 

Rrumpalle. Shteti i qorrit dhe xhepit. Shtet i lidh si kali naborr tmejhanes.

 

Kan mendu ti rrasin Derrin Maç iBerishës si shef Mejhanie ku luhet kumar rrumpallash ! Apo nuk ka pas kalërue njaj !

Gol Sala. Cope dy. Fjore fjore fjore fjore smiley

ej, ky lulzimi pse e ma salen akoma
s'ka fuqi me e hudh posht, apo esht ne nji gey relationship me shkelzenin?

Eshte per tu cuditur si shume militante mbajne anen e Berishes apo Metes dhe harruan si u be tapet berisha per 3 deputetet e Metes dhe ndenji 4-vjet ne pushtet.

Keta te tjeret e shane dhe tani e kane ne koalicion. cmund te presesh nga kjo mungese koerence dhe shtylle kurrizore, rumpallen qe po jetojme.

Po ca do ti, Berishen dhe 4 vjet...
Ket popull kena, nuk ka shum koerenc smiley

Me e bukura eshte se jane koalicion ne bashki smiley

Dhe, si ka qene ai varianti i pdistave para nje viti : Rama nuk do qeverisi me shume se 6 muaj, se Meta do shkoje ke Luli

smiley

 

po pra. e thojshin gjith kompetenc. me kujtohet.

rri se nuk du me thone emra smiley

Mos ka qen Bradi, se atij i dilnin parashikimet

Stalker e vune re qe sa ja permend emrin Zenit, Berisha kap goten e ujtit. 

Nuk e di a perdoret mo shprehja "e ka bo per uje te ftofet". 

Ka nai gjo aty, luli dhe xeni....nc nc nc

Aman, ma kapni icik surratin e Zhozit tek min 10.30. Uh kuku per na maj nan.

Nuk e di sa e vertete eshte, por gojet e liga thone se Jozi and Sala are romantically involved. Dashuri bjeshkesh!!!

Me zgjedhjet lokale do behen dhe te pergjithshmet. smileysmiley

Shoqja Gjëmbi sqaron me deklaratat e Priftit , nëpërmjet dëshmive të Tomës.

"Nuk e njfot unë or tie njat Priftin, po e binda me qit Vidon se mu lut Rama" smiley

Këta nuk ka kandar që i peshon or tie !Grande Kaka të kam paralajmëruar

..Rrrrrrrruaju !

Shoqja Gjëmbi po luan fort në fushën e shakasë me sholokët e sholo. et antikomunsite ,   me ta kalue or tie .. Njata sh.antikomunistë të orëve të mesit dhjes të orëve të Fundit do me ti marrtë ke të baraztundurit me i bae buzëshpërvjelur.....hahahahahaha

Duku Njente Kapo !

missus gjembi, do not forget

Po ky vrasesi Bami, paska qen ene shoferr i Frrokut edhe shoferi i Tomes????Pse me videon e shoferave personal nxjerrin kta te pabeset???? Si vjen turp qe kan morr ne pune njeri me precedent penal per krime te renda si rrembim shefi policie....

nqs e ke vu re, ne gjith shoqerit e dhime, me qen shofer politikani te jep pushtet....

nuk thashe une qe eshte pune Frroku ketu, donin ta nxirrnin pa lagur dhe i bene loje Metes..  

Tironc jeni per humor ju te ps. Lufta esht brenda jush me akuza per vrasje nga toma, me akuza per korrupsion e keqqeverisje nga blushi e ju jeni aq te rrk-rizuar saqe u thoni te tjereve. He e shikoni dolet bllof ua futem jemi me te zgjuar se ju. Si shpjegohet kjo lajthitje kolektive?

Mire me tomen mund ta genjeni veten duke i thene qe lufta krahinore eshte mbi ate politike po me blushin si e genjeni veten. Jam shume kurioz ta di si e bindni veten qe keni te drejte ne raste te tilla qesharake?

Cone, te djefsha PeSin...po si merr doli ky Tom Katnari, e tall meneren me shoferin dhe e filmo tu fantazu se si do e vriste e ne bojm teorira???? Po ky qeka kulmi, pse mer Shoferin e Tomes po punesonin Sikar a vrases???? Po Shoferi Priftit ca thon per ket pune?

Ore a e kupton qe je komplet out? Eshte i ps toma blushi etj. Pa i hyre fare debatit qe nga njera ane thoni nga veriu jane plot intriga vrasin vellai vellain e nga ana tjeter habiteni qe e vret shoferi.

Jo Veriu o Cone, po te pabeset. Verior jan ene ata minatoret qe vdesin si mizat pa hap goje. Tom katnari, ortaku i Lalucit te pabese qe merret me grate qe ikin ne drejtim te paditur. Kam idrizin posht e me sulet per thashathemexhi, se duhet me  bo nonji fusnote per Fyren e Dritanit se cmall eshte, po e ka denu zoti me burr me aq tru Harvardi.  Po ene ti o Cone e hongre kallup e boje investigime on line per lidhjen Santo- Toma, bazu ne shoferin e Tomes, qe i kish ble Toma automobil si dhurate. I ble shoferit tat automobil ti Cone?????

Un nuk bera investigime por solla copy paste nje koment qe mu duk interesant. Dhe tirona ishte i atij mendimi.

Sa per veriun dmth verior i mire per ty eshte nje verior qe punon ne miniere? Haah

Nuk ka pune per interesant apo jo, ate quazi ortakllikun (qe me duket s'arriten ta perfundojne sepse ...) e di gjithe Tirona, ose te pakten ajo pjese qe count. smiley smiley 

Veri oret qe punojne ne mini ere jane Verior o Nar Noka. Po ti e di qe vec teje nuk kam degju njeri qe e njef Tomen e te flasi mire? Veriori hajdut e kontrabandist te ben krenar Ty. 500 vjet lokalizem ju ja vra cdo aresye 

Jo or tie ..  Toma nuk asht tu e njoh njat Bamin .... ja ka cue Frrokja ..

Grande Kaka ..kape smiley

Sholokë dhe ....!

Po e përsëris . Gabim i madh që u tensionuan Meta me ndonjë tjetër. Kush e njeh Veriun dhe Bajraktarizmin , nuk i vë Faj Tomës . Nuk jetojnë dot  pa zallamahi , nëpërmjet Sherrit dhe Intrigës  Mos kujtoni se Berisha si përfaqësuesi më i denjë i tyre me gjith sharrabajgën Jozefinë e bëjnë si Strategji smiley.Janë viktima të edukatës së tyre shekullore . Të tilla drama krijojnë dhe në Familje , Fis e Shoqëri , për nder or tie ..

Intrigo , Intrigo dhe krijo Mejdane për duele për me dalë të parë të Bajrakut !

Keq të vjen për InteliDjencën që e komenton por përgjigja e Ramës

" Politikë Rrugeçësh " është një përgjigje Qytetare . Kush është qytetar dhe jo buzëshpërvjelur e "qytetar " pas 90  e kupton , përsa i përket  PPU . Është tjetër gjë qëndrimi ndaj Korrupsionit që u përball me fishekët e iberishës në 21 Janar dhe po përballet çdo ditë me Kriminelët paranoiakë , të grumbulluar në një Grupim që e quajnë PD-hi si fatkeqësi Kombëtare për të qenë Opozita më e madhe në Nr ...sejmenësh !

Mejtim e kisha . Sh Gjëmbi mund ta trajtojë dhe Nrysh smiley

ai tipi qe e ka shkruar ate 'margaritarin' konspiracionist tek pruruja e sjelle diku me lart (e ku ka thene midis te tjerash se "Tomen kan tentuar ta vrasin, por e ka rujt Zoti dhe e drejta e vet (sepse eshte i drejte" ), na u quka Alban Guri. Thote qe eshte shkrimtar ! Midis te tjerash, na paska botu edhe nje liber, tde titulluar "Albanopoli", qe jo vetem e quan manual shqiptarie (e mire o mire !), por thote biles edhe gjera te tilla
smiley

keto jane nga ato gjera qe i sheh e mbaji vete, nuk ndahen.. budalleqet e ketyre permasave nuk ndahen, kurseja edhe armikut

Ky do jetë nga ata gjynafqarët që kanë buis kohët e fundit si InteliDjentë të MëdhaNj mer jahu që dun me ja  kalu dhe z Heretik smiley" kam grumbullu të dhëna në shekuj " ..Qeka për Gines në Jetgjatësi smiley

Po nga këta na bini si Interval jo pëjetjet e të çmëndurve që vërvit LefTKopeja . Vetëm më vjen keq që nuk përmend Leshin  dhe mënjanon Dhinë si burim Jetese smiley Dikush që pati dhe frymëzim nga Leshi i Deles e bëri Poezi do mbetet e pezmatuar.

Dita Njëmijë Stalker . Nga e psonise smiley

E tronditi Toma peggiorancen, neser te gjithe ne rresht si pula te lagme ne Prokurori tu i tregu karten e identitetit nai katunari te dezhurni.

O vemje, po te vjedhim vrasim rrisim taksat i tha deputeti votuesit te tij.
Jo jo ska mundesi, ky eshte zeri i saliut brenda kokes sime. Rilindja eshte e kulluar.

Mire tha ai italiani. Shqiperia nuk ishte komunizem por spital psikiatrik ku ndertoheshin bunkiere e nga ana tjeter skishin te hanin. Do shume kohe te vdesin brezat e traumatizuar e te kthehemi ne normalitet.

Si tha ai doktorri.
The more we do to you, the less you seem to believe we are doing it.

Të paska marrë gjak për analiza Italioni smiley

Paska mor kampion të gabuar ose nuk ja ke sqaruar si kalamo pallati i ditur që rrëshket ke parmaku shkallëve pas nje tasi me makarune Italie .

nuk ishte komunizem por spital psikiatrik..

Po çfarë tu bënte tipave si ty për ti kuruar , përveç spitalit psikiatrik . Ti ky do jesh edhe pas dyqind brezave smiley

Vetem ti qe je dakord te besh aleance me qenefin mos fol. Te lutem.

O kalamo ...Po ti do dhe nja njëqind vjet nrysh nga të tjerët , të kuptosh çfarë flasin të mëdhejtë . Pse e fut veten në siklet smiley E ke nigju atë " Të ka lënë perëndia ÇYRYK " smiley

Te medhenjte e lala gjonit. Po dalin prapaskenat e santos etj. Po del qe pd ps lsi jane nje. Kam vetem dicka per cerrat e lalagjoneve te politikes. Mund tu duket mire ne fillim te perfitoni e te pasuroheni duke perkrahur kete monopol ekonomik (tip diktature). Mund tu duket qe jetoni mire sepse kaloni nga gomari ne benz direkt por ce doni kete jete. Po te mos jene te.gjithe mire ekonomikisht do ket vrasje tritol klime te pergjithshme pesimizmi. Do ngelni jashte aspak te lumtur. Do ngelni ne internet. Ca jete eshte kjo?

S'ka per te dale gjo mos u boj merak. Keto ishin ditet e para, Sala po ca emotiv. Tashti fillojne hesapet, ca humim e ca fitojme. Ndermjetesit vuuu te kapin nei cope per sherbimin. Si tha Prifti atehere, isha me nerva, nuk dijsha ca flisja...

Epilog : po dhe Historia amà, shume e hidhur me shqiptaret : ç'paska qene per tu perseritur ai refreni i "bijve te eterve" mor aman ! smiley

Hajt mo , me që ke qejf të futesh në dhomë burash, po ta mësojmë dhe këtë

Kur ndodh një ngjarje mba vetëm një Kriter ..Prishje pazaresh ...

Leri këto Pordhët e Fëndët e Mënçura me Parti sikur thu ndonjë Gjë. Parti ishte dhe PK po të varte për Llape po të vidhje me shumë se i Qin mijë Leka me gjuhën e JozerfPordhës . Koqen e  plumbit ose Litarin .Tani nuk ka .Vur Burgimin e Përjetshëm për Saliun që bëri kalamajt milioner  e mos na trego Pasurinë për të gjithë !

Leri dhe  kalamallëqet  "se diktatura zotrie "  Në USA të pysin " me gjilponë apo me gaz " ..që Gaz paç me këtë humorin fëminor që do me u duk i Rrit smiley

Kriminel do ishte kurdoherë iberisha në çdo Parti . Nuk qe hajvan Ramizi që nuk e vuri në krye të PS se "ju natarun zarfet " tha Xh :Gjoni smiley

Kështu dhe për ty , që nuk kanë rëndësi brezat e traumatizuar sa kalojnë , kur të ka lënë  Perëndia ÇYRYK !

Mos jak më nëpër Italianë për analiza gjaku ose thuj jam i Forumit Rinor të PD smiley

Per shqipot kjo mbetet nje twlenovele pabukse. 

Ajo qe tw lw shije te keqe eshte qe terhiqet vemendja drejt kesaj nderkohe qe qellimet e kesaj qeverie, ne mos klase politike kimpromentohen nga shume paradokse te tilla si mbeshtetja e saj te oligarke, madje zgjedhja e tyre ne kuvend, vizioni aspak premtues dhe mosqenia aspak me kembe ne toke e ketij kryeministri, pushteti ti beka trute ujem.

bote jallane; ata qe i hidheshin dje ne gryke likes, sot jane gati me u bo theror ne emer te tij. Berisha nderkohe duket se i ka harru gatimet nga dora e Mones

Berisha ne fillim duket shume entuziast tek kjo vidio, pastaj andej nga fundi qulloset, kur vjen pyetja per Shkezenin.,

https://www.youtube.com/watch?v=gEl7gkYa...

Ndeshja Berisha Meta interesante..te gjitha rezervat e njeri tjeterit te mbajtura ne heshtje deri tani po dalin ne publik pak e nga pak  Cka barku do i nxjerr bardhaku - thot nje llaf kur dy miq 5 vjecar behen armiq ! smiley

 

Lulzim Basha si Enver Hoxha 

Partia Demokratike dhe populli, jane ne kemb 

Retorike qesharake ne shekullin e 21 smiley

"Sali Berisha: Unë e kisha denoncuar disa herë tentativën për eliminimin e Tom Doshit dhe çfarë janë në sallë dhe në Shqipëri. Nëse ka një njeri më agresiv ndaj Tom Doshit është Sali Berisha. Por Sali Berisha është njeri I ligjit, as për Tom Doshin. As Koço Kokëdhimën, Ilir Metën Edi Ramën, nuk kërkoj gjë tjetër veç ligjit. S’ka asgjë që më çon përtej kësaj.
Tre muaj më parë njerëzit që thirri Ilir Meta për të më faturuar mua vrasjen e Tom Doshit dhe ia përplasën në fytyrë e mora vesh. Nuk u shqetësova, përderisa afera e vrasjes ishte mes jush, s’kisha pse të merresha, ndonëse ata patën dinjitetin për të më thënë ser Ilir Meta na tha se është Sali berisha që do të vrasë Doshin dhe vëllanë tuaj."

Te gjitha i di.

Teleptaje!

Grimm!

kur kam thene qysh sa degjova Tomin  se kjo eshte vec nje telenovele, mu versulen ca.Dje kur degjova ate qe u ngjit pas foltores duke shkumbezuar per mbrojtjen e Tomes, nuk besoj se ka mbet kush pa e marr vesh kush eshte arkitekti i kasaj telenovele.

Ne ditet  ne vijim, arkitekti do mbaje  grusht bashkuar tere opoziten rrugeve, per te destabilizuar situaten me objektiv, zgjedhjet e qershorit bashke me zgjedhje te pergjitheshme..Ky eshte qellimi i tij, ...per tu ribere edhe i here kryeminister , " jo se don vere, por " do ta pranoje nga presioni i madh i popullit .." ! 

I mjeri ky vend qe do vuaje gjer diten qe Perendia ..e ka caktu.Ndryshe nuk ka derman ! Ajo dite do jete dhe fundi i kesaj telenovele ...

Per Llallen nuk kam lexuar te jesh shprehur per kete rast, ose ke folur dhe e kam humbur. Meqe e njeh. smiley

Gaia, ai nuk mund te shprehet sa kohe qe ka nis procesi nga Prok e Kr.Renda, por e ka shum te qarte se organi i akuzes, i vene ai personalisht ne djeni, nuk ka qene para nje skenari te mireorganizuar atentati.Ne kete telenovele me shume pjesmarres krejt anesore, me aktivi ka qen vet i viktimizuari qe doli se ka qene ne kontakt ...me SB! 

Shtrohet pyetja perse kerkohet me cdo kusht dorheqja  nga opozita ? Sepse ka nje qellim te qarte politik per tu arrire.Dhe qe dje doli se ka qene objektivi i opozites ...

Ju lutem lexoni thirrjen e SB bere mbreme ne faqen e tij ne FB ! Del shum qarte qellimi i telenoveles...

Ne se ky skenar deshton( qe sa duket nderkombetaret e kuptuan qysh dje kur lane llozhat dhe iken kur Sb  pushtoi foltoren per protagonizem dhe mobilizim te militanteve gjith shprese, mesiguri qe ka nje tjeter skenar edhe me ogurzi se ky, qe mund te nise me nje vale te re tritolesh dhe oshetime rrugesh...Un parashikoj se zgjedhjet e qershorit do te jene me te veshtirat se kurre....! 

Ama kjo situate, e gjithe ne dem te popullit, mund te tunde qeverisjen per te zbrit ne hulline e duhur.Nuk ka qene deri sot .Ka cuar ujin atje ku nuk duhet .Dhe risia tjeter eshte qe te gjithe politikanet  me pushtete, te paraqiten para nje korpusi prokuroresh.Krejt ndryshe nga koha e qafthyerit..Kjo perben nje risi, qe ate organ ta zgjoje ..

Nuk i kam pare videot ose lexuar me vullnet per kete ngjarje. Kam veshtiresi per te kuptuar se cfare po flitet, si per shkak te se folures, por edhe se gjuha ka zhvillimet dhe kontekste kulturore qe - nuhatja dhe interpretimi kontekstual - nuk i kap. Nuk kam pse mos ta pranoj, eshte efekt i emigrimit dhe integrimit jasht, pa qene plus apo minus.

Kam kuriozitet sepse nje pjese e mire e miqve te mi ne FB (qe rralle postojne per politke), nga dje dhe sot, shprehen se situata psikologjike eshte shume e rende dhe se do shikojme per me teper. Personalisht nuk me duket aq acaruese, ne kuptimin qe kemi precendent me 21 Janar dhe nuk u be asgje, keshtu qe nje provokim nga nje deputet nuk eshte se mund te sjelle ndryshime.

Ndersa fakti qe Prokuroria i ka thirrur per deshmi kreret e shtetit eshte sepse ka gjera te thena ne video qe duhen hetuar apo Llalla do krijoi precedentin qe ka shtet? Prandaj te pyeta per Llallen si faktor, se te tjeret pak a shume i di se ku qendrojne. 

Cuni Sheqeres nuk bohet Kryeminister me zgjedhje dot me. Edhe po u bene zgjedhje te parakohshme ai prap nuk fiton dhe kjo e ben te rrezikshem. Cuni Sheqeres do vije ne pushtet vetem me gjak, por populli ka hudh 1 milion vota qe tytA e pushkes te jet nga Talibanet. Po spaten sume te zgjedhurit te bejne Shqiperine, BE do provoje prap tua lere ne dore fqinjve.

sa per Telenovela filluan, kur merren se ku kalojne Naten grate e politikanve...do vazhdojne gjate

Keta politikanet shqiptare qe jane ushqyer nga populli shqiptar nepermjet taxave per vite,  dhe vite te tera ,  po te kishin ndertuar nje shtet ligjor, o Toma o Meta o Berisha o Lulezimi, o Halimi, o Imami, sot do ye ishin ne burg, dhe shqiptaret nuk do te degjonin te njeten muzike ne Parlamentin berber-hane ! 

Edi Rama duhet urgjent me ba reformen gjyqesore dhe me largu edhe do te tjere nga Grupi Parlamentar i PS .

Sot shqiptaret po shohin  Parlamentin e kohes se Fan Nolit ..

E para.

Anarkia fetare: katër fe të ndryshme që nuk kanë zënë rrënjë në zemrën e 
një populli pagan. 

E dyta.

Anarkia sociale: Këtu s’ka as klasë bejlerësh, as klasë bujqësh, as klasë
burzhuazie. Këtu bujku është më bejse beu dhe beu më bujk se bujku. Kemi një 
shembull të bukur për partinë popullore e cila mbahet sot në fuqi prej bejlerëve nga 
oxhakët më të vjetër, kurse anatarët e saj lëvdohen se kanë shpëtuar prej bejlerëve. 

E treta.

Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen,
qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet
janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha. 

E katërta.

Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot
dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej 
ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e 
Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar shenjtërojnë anë
e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtor
e të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të 
prokllamohet patriot i madh. 

E pesta.

Anarkia e idealeve : Këtu idealet e shtrembëra, të errëta e të mumifikuara 
të Fanarit e të Buhares përfyten e përleshen në një luftë për jetë a vdekje me idealet 
më të gjalla më elegante e më të nderitshme të Perëndimit. Na mungojnë vetëm idealet
e antropofagëve. Po për të zënë vendin e tyre kemi kolltukofagët, krimba të verdhë me 
kokë të zezë, që rriten me plagët e infektuara të Shqipërisë në lëngim, këpuseh që 
mund ti copëtosh, por jo ti shqitësh nga trupi që kafshojnë dhe thëthijnë. Herodi tregon
se në betejën navale të Salaminës, një athinas kapi një anije persiane me dorën e djathtë
e s’e lëshonte, gjersa ja prenë; atëhere e kapi me dorën e mëngjër, ja prenë dhe këtë, 
atehere e kapi me dhëmbë e s’e lëshoj gjersa i’a prenë kokën. Sikur të ngjallej Herodi
përsëri do të shikonte që kolltukofagët tanë janë më të fortë se ky trim legjendar i 
vjetërsisë antike. Që t’i çqitësh këta tanët nga kolltuku duhet të preç jo vetëm duart e
kokën po dhe këmbët e trupin.     

Ambasadorët braktisin Kuvendin: S’mund të ndjekim teatrin e shëmtuar

Dita

Sdo mend kjo si mund te rrish dhe te degjosh njerez ordiner qe i thone vetes politikane, parlametar ?

. Duhet te jesh ne nje nivel shume te larte kulture politike, juridike, kulurore, profesionale te meritosh emrin e deputetit dhe politikanit, hyne ke njerzit e vecante, te pervecem dhe jo tek njerzit rrugace! 

po natyrisht. po te jete per me pa gafurrje, ambasadoret mund te shkojn ne alidem, s'kon pse vijn ne parlament. smiley 

 

te vje keq per ambasadorat.... Cer i kan bo universit qe i kan degdis ne albanie

Bajlozet e Evropit jane regjisoret e kesaj maskarade, Salrat e Edrat jane vetem marioneta. Ambasadoreve u pelqen shume turlia shqiptare, sidomos me mish, prandaj edhe qajne kur ikin.

U plas shume ambasadoreve....si tha izraeliti qe vijme duke qare e ikim duke qare. Se po te ishin keta ambasadoret ne ndonje shtet tjeter do i plaste kuj se moren pjese apo u larguan nga seanca?

ca te bejme ne te shkretet qe kemi nje km qe ja ve tritolin cdo pallati qe nuk i pelqen, kryetar parlamenti qe ja ve robve qe nuk i pelqe dhe nje opozite qe nuk artikulon shprese me te njejtin model Rama qe ne pushtet do vi per inerci. Ky eshte problemi!

 

 

Shifni mer Mul Noken,koja nonen shqipe kush e perfaqson popllin ne parlament.

Me ka thane mark frroku(vellau i te cilit eshte ne burg I akuzuar per vrasje) se meta don te te vrase..

Ata qe anatemojne zogun per vrasje kundershtaresh le te bejne pak analogji .shife cfare syfetesh ngaterrestare ka ne parlament ne kohen e internetit imagjino ne shqiperine e 90 viteve me pare..

Mesa duket aty ka ngel ora, dmth jemi nja 90 vjet mbrapa e kushedi sa skic.

Kushedi sa eshte demi qe i behet biznesit nga kanalet e fekales albaneze, pa bere hesap reputacionin nderkombetar (nqs ka ekzistu ndonje nocion tille). 

Nese do te kishin nje fije maraku te holle sa nje fije floku se si destabilizimi politik frigon investimet e huaja qe perkethehet ne mungese buke ne tavolinat e shqiptareve 97,98 bam bumet e viteve 2000 nuk do kishin ndodhur.kemi te bejme me sociopaths te cilet nuk kane gajle se si veprimet e tyre demtojne jeten e te tjereve.

Lere ato te huajat, per edhe biznest e vendit te gjitha ndalohen si me celes nga situata te tilla pasigurie.

Ç'osht mer kështu ..thote nji budall që e manin shoferët e Linjës Kombinat -Kinostudio për Gallatë , pas ngjarjeve të 97 .

Nuk kanë për të ardh mo Makarune nga Italia  dhe kanë për të na heq Pilafin dhe këta të venit .

Meta: Doktor mos ulërit.
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: Jepjani ilacet, zoti Beqaj
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: të ta jap përgjigjen
Berisha: Jep dorëheqjen
Meta: Mbylleni mikrofonin do jap unë përgjigje

 

smiley

Elba , thu te kete parlament tjeter ne bote( perfshi dhe Afriken Qendrore) te krahesuar me kete tonin ? 

Nuk besoj te kete.Unik jemi ! 

Per nder  Al Pazar, portokallia, e ku di une ca tjeter kemi , kan material te mjaftueshem edhe per nja 10 vjet

po te kete nai parlament tjeter qe merret me shkencen e orgazmes edhe keta te paevoluarit tane mund t'u afrohen ndopak

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).