Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Tiranë vijoi edhe këtë të hënë, maratona e marrjes në pyetje e personave që kanë djeni për çështjen e Tom Doshit.

Prej mesditës, u rikthyen në Gjykatë deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku, kësaj radhe në një ballafaqim para grupit hetimor, për shkak të thënieve kontradiktore.

Për dy orë Doshi dhe Frroku kanë qenë përballë njëri me tjetrin, ku kanë dhënë secili deklarimet e tij.

Deputeti Mark Frroku ka dalë i pari nga Prokuroria, ndërsa Doshi ka dalë prej andej rreth orës 15:00.

Ende nuk dihet zyrtarisht se çfarë është biseduar, por ndërkohë Frroku i pyetur nga gazetarët, tha se i ka qëndruar versionit të dhënë pak ditë më parë, në datën 6 mars, çka do të thotë se Frroku ka këmbëngulur se nuk ka dijeni për çështjen Doshi dhe nuk është ai personi që i ka thënë deputetit Doshi, se ndaj tij po thurej një komplot në dëm të jetës së Tom Doshi dhe deputetit tjetër Mhill Fufi.

Po këtë të hënë, në Prokurori ka qenë edhe Mhill Fufi, i cili është pyetur për gati një orë para grupit të prokurorëve. Edhe deputeti demokrat ka deklaruar se nuk ka patur dijeni për ndonjë komplot dhe se qëndrimi i tij nuk ndryshon nga ai që ka bërë publik pak ditë më parë. Fufi ka kërkuar që të respektohet drejtësia dhe të respektohet sekreti hetimor.

Nga grupi i hetimit thonë se, përveç të ballafaqimit dhe marrjes së zyrtarëve më të lartë, do të bëhen edhe veprime të tjera proceduriale, sikurse janë marrja e pamjeve nga kamerat e sigurisë në një hotel në Tiranë, në të cilin Tom Doshi pretendon se ka takuar deputetin Mark Frroku. 

Dërgimi i një kërkese kompanive celulare për të marrë tabulatet të telefonit të deputetit Tom Doshi, i cili pretendon se është telefonuar kur ishte jashtë vendit nga deputeti Mark Frroku dhe është vënë në dijeni se duhet të takohej patjetër për t'i thënë diçka.Këto do t'i duhen prokurorëve për të kopsisur dhe për të patur prova materiale në mënyrë që të konstatojnë se a është duke thënë të vërtetën deputeti Tom Doshi apo jo.

Në ditët në vijim, pritet që të merren gjithashtu edhe persona të tjerë për t'u pyetur këtu në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, sikurse janë disa persona që janë përmendur gjatë një deklarate për shtyp, nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

 

Berisha dëshmon në Prokurori. Ish-kryeministri: Meta të japë dorëheqjen 

Nga dëshmia e Sali Berishës në Prokurorinë e Krimeve të Rënda nuk mund të mësohet asgjë, tani për tani. Vetë zoti Berisha iu përmbajt sekretit hetimor. 

“Thelbi i dëshmisë nuk dekonspirohet në mënyrë absolute nga unë. Unë jam besnik i ligjit”, tha Berisha. 

I thirrur në cilësinë e personit në dijeni për ngjarjen, siç ka pohuar në Parlament, zoti Berisha mohoi të ketë lidhje me personat e përfshirë. Ajo që kërkoi me këmbëngulje për të ndihmuar hetimin ka qenë dorëheqja e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. 

“Të mos ulet para prokurorëve si “zoti kryetar”, por të ulet si një njeri që është akuzuar dhe që do të mbrohet të shpjegojë gjithçka. Kjo ishte akuza më e rëndë e 24 viteve të fundit. Akuzë si kjo nuk është bërë në 24 vitet e fundit dhe e konsideroj zbardhjen e saj si një kusht themelor për paqen e këtij vendi”, deklaroi Berisha. 

Ish-kryeministri dënoi si anti-kushtetuese dhe anti-demokratike atë që e cilësoi si fshehje për 6 muaj të denoncimit të skenarit për vrasjen e dy deputetëve nga drejtuesit me të lartë të qeverisë. 

“Nuk mundet kurrë që një kryeministër të informohet se ka pasur një tentativë vrasjeje për deputetin e tij, të mos kërkojë menjëherë ndihmën dhe të adresojë në prokurori çështjen për ta zbardhur, por donte ta zbardhte me Tahirin e partisë, donte ta bënte Tahirin kryehetues dhe kryegjykatës dhe në fund Tahiri tha se, Bami im është i pafajshëm. Nuk ka asnjë skenar, janë fakte, apo jo? Kurse Rama vetë tha se është një aktor”, u shpreh Berisha. 

Ish-kryeministri Berisha përfitoi nga rasti t’u bënte thirrje qytetarëve që të protetsojnë të enjten në Tiranë kundër qeverisë, që sipas tij po ushtron presion mbi drejtësinë dhe po shkatërron themelet e lirisë. 

“Dhe prej guri po të ishin prokurorët, që nuk janë gur por janë njerëz si ne, me një presion të tmerrshëm dhe manipulime të paimagjinueshme, duke patur në bllok kryeministrin, kryetarin e Parlamentit dhe kryepolicin, atyre iu vështirësohet puna në shkallë ekstreme. Ndaj dhe sovrani  vjen këtu më 12 mars, në protestën më të fuqishme të Shqiptareve, për të mbështetur dhe për t’i hapur rrugën drejtësisë”, shtoi Berisha.

166 Komente

U bo bajat edhe ky muhabet, kaluan tre dite.

Deputetit Tom Doshi ka kërkuar nga Prokuroria sot zbardhjen e tabulateve telefonike mes tij dhe deputetit kristiandemokrat Mark Frroku, për të provuar dëshminë dhe deklaratën e tij se ka qenë pikërisht Frroku ai që e ka njoftuar i pari për një komplot për eliminimin e tij fizik 

...eh mer Toma mer Toma ,kot lodhesh sepse komunistet ja kane gjet venin edhe tabulateve te Frokut 

Kaposh e kam postu edhe ne nje ven tjeter. kete e kam vetem per ty.. #Rilindu  Kaposh qe te shpetosh 

Në rast se ju keni iluzion se Berisha nuk është në PD nuk është faji im. Më shumë se kurrë është Berisha në atë Parti. Bile sot i ka duart e lira që të bëjë gjithçka dhe t’ja faturojë kryetarit formal. Unë nuk mendoj se PD ka dalë nga binarët e një politike, e cila nuk është më politikë. Është një politikë agresive, një politikë që ecën në interes të një individi dhe familjes së tij. Është absolutisht ai më shumë se kurrë, që e ka çuar këtë parti politike në një rrugë tepër të gabuar. E ka çuar në braktisjen e atij misioni demokratik që shqiptarët i besuan gjatë rrëzimit të sistemit. Kush më shumë se ai ka 24 vjet në politikë dhe vazhdon të jetë e njëjta fizionomi politike për fat.

 #BamirTopi, me ne fund se c'eshte #Rilindje.

Bashkepunimi me PD-ne i pamundur.Koalicion me cdo force tjeter politike,nuk perjashtohet as PS-ja smiley

Te thashe Kaposh. qe Rilindi.. edhe Bamiri..

Faleminderit, Bamir!

Berisha po ben nje gabim te madh duke i cyt ketij muhabeti. Ortaklliku i Rames me Meten do betonohet. 

E ke shume gabim Foro. Berisha pavaresisht shashkave qe hedh poshte e perpjete per rikthim, nuk ka asnje iluzion te kthehet ne pushtet, prandaj betonimi i ciftit Rameta nuk i prish pune, perkundrazi i sherben. Gjithcka ai e ben vetem per te kriju idene se eshte akoma i forte qe te mos cenohet ai dhe familja e tij per pislliqet ne vite. Mbizoteron nje ide e pergjithshme se po te hetohej Berisha do digjej Shqiperia. NJE MUT. Askush nga ata qe bejne si te flakte pas tij nuk do e rruante. Ai e di shume mire kete ndaj do patjeter te krijoje pershtypjen se qeverisja e sotme eshte me e keqe dhe te luaje karten politike nese hetohet. Ne realizimin e ketij skenari po e ndihmon shume qeveria aktuale me nivelin e saj te mediokritetit dhe maskarallikut. Sot jemi pa asnje diskutim ne te njejten gjendje korrupsioni e harbutlliku si ne fundit e mandatit te dyte te Berishes. Dhe me e tmerrshmja eshte se per here te pare Tirana po kthehet ne nje qytet ku ti nuk ndihesh me i qete. Tritoli per dreq nuk eshte shkence ekzakte dhe kur plas demton shume me gjere se sa objektivi. Pastaj car pret kur nje gazetari i kercenohet femija sepse po flet si shume per nje trafik droge te drejtuar nga nipi i Dulles. Pra kemi kalu nje stad tjeter krahasuar me shpullat ndaj Mero Bazes.

Sigurisht keto nuk ndodhin se Rama po deshiron nje klime te tille terrori, por se ne ndryshim me Nanon apo Berishen, ai eshte dhjaks dhe kriminelet qe mban rrotull e vejne kollaj fare perfund. Ai nuk ka per te dhene kurre urdher te vriten 4 vete ne bulevard, por as nuk ka per te pas bythe me thone BOLL MO nese vriten edhe 400 nga grupet kriminale qe ka te krahut te vet.

Gjithcka ai e ben vetem per te kriju idene se eshte akoma i forte qe te mos cenohet ai dhe familja e tij per pislliqet ne vite. Mbizoteron nje ide e pergjithshme se po te hetohej Berisha do digjej Shqiperia. NJE MUT. Askush nga ata qe bejne si te flakte pas tij nuk do e rruante. Ai e di shume mire kete ndaj do patjeter te krijoje pershtypjen se qeverisja e sotme eshte me e keqe dhe te luaje karten politike nese hetohet.

parfait !  smiley

dhe eshte fiks ajo qe thote ne paragrafin e fundit fare edhe ky ketu

u be edhe numerolog Sokol Balla .. ky duhet te jete ai shkrimtari me pseudonimin Gazmend Butka

Presim ardhjen e FRD ne pushtet tani qe e provoj dhe Rama(ai eshte dhjaks) karrigen e Kryeministrit.Problemi qendron qe Kryetari Topi sapo na konfirmoj nje angazhim te forces se tij politike pse jo dhe ne koalicion me kete KM qe ka frike dhe qe e vejne perfund.

Mbase keto venie perfund raca e juaj e hermafroditeve i ka shume qejf.Tipa si ty jane te dashuruar me veteveten nje per mua nje per ty,nuk ekziston per ty.E ku ka me mire se keshtu kur shkrihesh ne nje mase te vetme.Lum si ti qe e jeton diten ne menyre te ndryshme dhe qe sheh gjera te mrekullueshme te cilat perpara nuk i vije re.Imagjino mund te behesh i lumtur perdite mund ti dergosh dhe vetes lule.Per ty nuk ka asnje te dyte ose te trete,nje me nje per ty eshte e njejte.Dy shpirtra brenda nje gjoksi,dy sekse nje deshire e vetem.HERMAFRODIT

sa ve re dhe ti. Kush te tha ty te lexoje dhe paragrafin e dyte ? smiley

Lizander, besoj se e di, qe asnje s'ka pas e s'ka ne menje te merret me Berishen. Jo se kane frike se do digjet Shqiperia, por se s'do njeri ate precedent (hapet rradha pastaj). Kush ka pas pushtet deri me sot ne Albanie, ne nivele te ndryshme, fene i ka lujte, e mesa duket do t'i lujne. E pe besoj si betohej Meta per Doktorin edhe ne mes te sherrit ne parlament.

Sa per te tjerat qe thu, kjo eshte Albanie. Ne fun te funit demokracia nuk eshte magji, eshte nje sistem, e cdo popull arrin ne te aq sa e ka takatin per momentin. Se dhe keta dhiderat nuk i ka pru njeri prej qielli, ai milet i ka qit e votu.  

 

Akuzë si kjo nuk është bërë në 24 vitet e fundit dhe e konsideroj zbardhjen e saj si një kusht themelor për paqen e këtij vendi”, ..tha Komandanti

E ka shmangur Grande Kaka deklaratën "Bombë" të iBerishës që do mbledhë njerëz në Mitinun më Madhështor që ka njohë Historia smiley Po Grandja nuk është aq ,  sa të tallet në kët mënyrë me sholokët e PD-hit .

Njente Kapo e di që iBerisha VRET dhe nuk akuzohet , por akuzon atë që përgojohen për Vrasje smiley

Njente Kapo po rrit cilësinë . Hedh kocka me Doshër dhe Frrokër për konet e PD-hit !

Flori Grande Kaka Flori smiley

Reagon Paloka: Kemi bindjen se Rama ka lidhje me krimin 

Edi Paloka, pas daljes sot nga Gjykata e Lartë, nuk tërhiqet nga akuzat e tij kundër kryeministrit, por ka theksuar se bëhet fjalë për bindje që vijnë përmes provave që disponon Partia Demokratike.Ai u shpreh se do t’i kërkojë Gjykatës të vërë në dispozicion tablatet telefonike të Ramës si provë që tregon lidhjet e tij me krimin. Sipas tij, Rama i ka bërë presion gjykatës që “nëse nuk dënoni Palokën, po largoni kryeministrin”.

kapo, po beson tek ky teveqeli paloka ore ? Ai eshte karallo nga mendja mo xhan ! 

....me ate kapje qe i ka bo krimi dhe mafja shtetit, vetem nje  trim si Paloka mund ti boje balle smiley

E shof qe e paskeni planifiku kurbanin e rradhes

Palok...Palok

Ti je i gjaaall

Palok...Palok....

smiley

Do jete fantastike sikur Berisha te organizoje nje demostrate per heqjen e Metes dhe ne bulevard te vriten 2 demonstrues dhe te plagosen 6 te tjere nga qeveria e Ed Rames. 

Emisioni Deja-vu i Nanos, siguro qe i kap 1meleon teleshikuesit. smiley

Po pra.  U be Ilir Meta si Helena e Trojes.

Ti thu qe te kompletohet 100% PF se deja vuja ka kohe qe ka ndodh.
Dje Meta sulmohej prej Rames dhe mbrohej nga Berisha, sot kane nderru rolet.

Sa i omel paska qene dhe ai dreq. Sikur me qene gliko Permeti, jo raki Skrapari.

Dhe me thone te drejten i ka kenaq te gjithe, kot bonin/bojn gam-gam keto te tjeret. 

 bëhet fjalë për bindje që vijnë përmes provave që disponon Partia Demokratike.....smileysmileysmileythae Palo..ja !

Nuk përmbahesh më Grande Kaka . Po lei rehat të shkretët se i delenise me " bindje "

Do kujtojnë se janë si bindjet e Saliut kur u betua " Do jap dhe jetën për bindjet kamuniste " .Për pak kujtun që Palo..ja ishte në gjUkatë që nuk pjerdh për bindje po do Prova .

Maj Gjëri Njente Kapo smiley

Reagon Paloka: Kemi bindjen se Rama ka lidhje me krimin 

smiley

Qeka tut Paloka nga gjykata. Do e haka me duket nji gjob persmari. Kemi bindjen, thote smiley

Nuk flet mo me siguri por me bindje smiley

"It makes sense", si me thon.

Si "tafti-bafti" me duket mu kjo.

"It sounds reasonable to believe that"...

"all leads point to that direction"

"It's not impossible that..."

"it would be no suprise for us if..."

"It might even be that..."

Per ideal te partise, besoj se...

Berisha ka thene ne Prokurori qe detajet per vrasjen ja ka thene Paloka.

Kur e pyeti gazetari per kete ne studio sa nuk i ra pika. smiley

Me duket do kemi nje qereles te papare ne ditet ne vijim.

Tjeter, kjo puna Dosh vs Frok te zgjidhet duke u betuar mbi bibel, ndryshe do u futet emri o njeri o tjetrit ne Malesi si i pabese.

Me aq sa lexuam ketu, kuptuam nje gje thelbesore, qe doli lakuriq fare, ajo qe; menyra e hetimit te nje çeshtje, i ngjason menyres se vjeter te hetimit, menyres se kohes se socializmit, biles me heret akoma  asaj te kohes otomane, ku njerzit thireshin per tu marre ne pyetje. Nderkoh qe bota perendimore i ka lene keto metoda (jo plotesisht, se vazhdojne akoma tek njerzit e thjeshte, tek qytetaret qe thiren), metoda qe kur behet fjale per parlamentare apo figura te rendesishme, shkon prokurori tek ta/ai/ajo, dhe jo e kunderta.

Prokurori, ka te drejte te pyesi, hetoje atje ku sheh shkelje ligji, veprime te kundraligjeshme apo kur merr njoftim per nje veper qe mund te kryhet, dhe shkon vete e heton, pyet, por ne rastet kur kemi te bejme me parlamentar, eshte prokurori qe shkon e pyet ate, biles me leje nga gjykata, duke i paraqitur gjykatsit prova, te dhena per ate qe flitet/degjuar/shikuar, si ne rastin ne fjale, çeshtja Tom Doshi, rast qe duhej te kish vene ne levizje edhe policine e shtetit per mbrojtjen e parlamentarit, sepse eshte detyre e policise se shtetit kur ndigjon per kercenim jete ndaj nje qytetari  e jo me ndaj nje parlamentari. 

Praktika perendimore ketu eshte; kur policia merr njoftim direkt nga personi ose indirekt (nepermjet medias, burimeve te tjera) per kercenim jete, vihet ne levizje, merr ne pyetje te kercenuarin dhe i ve roje (civile apo me uniforme) atij/asaj, deri sa te kryej hetimet. Ndersa ne Shqiperi vazhdohet akoma me metodat otomane. Hyy, pika qe s'ju bie. 

Praktika perendimore ketu eshte; kur policia merr njoftim direkt nga personi ose indirekt (nepermjet medias, burimeve te tjera) per kercenim jete, vihet ne levizje, merr ne pyetje te kercenuarin dhe i ve roje (civile apo me uniforme) atij/asaj, deri sa te kryej hetimet. Ndersa ne Shqiperi vazhdohet akoma me metodat otomane

po kto perendimoret nuk kane Sajme Tahiri ose Like Floriri, Pjer. Dmth i lakmojne me i pas po nuk mund t'na i morin dot. Eshte si me pas Supermanin ose Ironmanin qe vetem Amerika i ka

Pjer befason !

Z. Pjer qënka bërë ëndërimtar . Nga emërtimet k/ministrit Palloshi dhe iBerishës huazimin Buall Mavria që nuk ndodh në Botën Perëndimore po kërkon Botë Perëndimore për këtë rast smiley

Z Pjer larg Politikës e gjUkatave .. nuk ju përfaqëson mirë .Jo vetëm se nuk e keni shfaqur si prirje jashtë aseteve ekonomike  , por nuk gjen asnjë rresht tek vepra Madhore V...Q ...sidomos për rastet e Intrigave të Politikës ose metoda Policore Hetimi " të kapjes në flagrancë " .

Ndoshta mund të jem Gabim  dhe nuk do e kem lexuar rresht për rresht e me laps në dorë me nënvizime  të Plotë ...V....Q.... Biles çështje të tilla nuk janë përmendur as si pritshmëri smiley në tjetrën Intervistë të Madhe tuajën që mezi po pritet nga Populli ,  në kët situatë të turbullt, si e vetmja mundësi për të parë " dritë në fund të tunelit " smiley

Me respekt !

"5 deputetë te majte në ‘listën e zezë’ të SHBA.

Një fitore politike?" "Para pak kohësh, në një intervistë, kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se ata janë opozita më efektive në rajon. Nuk dihet sa mund të qendrojë kjo, por kjo opozitë ia ka dalë të fusë në axhendën e politikës një çështje shumë të rëndësishme: dekriminalizimin.

Dhe sot SHBA ka anuluar një takim të grupit parlamentar të miqësisë mes Shqipërisë dhe Amerikës.
Mësohet se SHBA është e shqetësuar për disa nga anëtarët e këtij grupi, duke theksuar se ata kanë histori kriminale.Detajet janë ende të pakëta, por ka raportime se në listën e zezë janë pesë deputetë, të zgjedhur kryesisht në emër të koalicionit të majtë.smiley

Thank You mister Lu !

shqiptaret do te jene perjete mirenjohes smiley

kapo, eshte shume e sakte shifra qe thoni per tek te majtet, por mesoje se lista e derguar nga Ambasada USA  eshte me plot 17 emra ...depudetesh ! 

Ne kete ambasadorin e ri paskan rene ne usta keta se i thote gjerat cope ashtu si jane pa pat frike se i mbetet qejfi ndokujt.smiley

avash avash me keto thank-jut juve se pas 1 muaji filloni e i urreni e i shani gjithe ambasadoret!

ka raportime se ............. SHTETI RA! aman mi bej te fala Poetit! 

 

 

 

Vetem nje frymor mund te vrase edhe vetet dhe pastaj t'ia faturoje vrasjen kundershtarit te tij. Dhe ai frymor s'eshte vecse pjella e ndyre e ketij planeti, qe fatkeqesisht mbiu ne Shqiperi, saliu. Nuk e di po kesaj radhe kam ndjesine se do ti faktohet krimi. 

9 deputetët “non grata” të SHBA që përmbysin grupin e miqësisë

Burime konfidenciale nga Kuvendi, bëjnë të ditur se janë konkretisht deputetët Artur Bushi, Pjerin Ndreu, Mark Frroku, Tom Doshi, Paulin Sterkaj dhe Esmeralda Shkjau nga PS si dhe Shk ëlqim  Selami, Gjovalin Kadeli dhe Luan Duzha nga LSI.

...plus qe ne krye te listes "non grata" kryeson prej 25 vitesh ministri i diktatures Ruci 

Ndrikullat dhe shtrigat ne krize per sajimin e nje perralle tjeter.

Kaq shume e paske pelqy cirkun ne fshat o popull durim-modhi

S.B merr nje telefonate qe e fton ate te shkoje ne Prokurori por i kane dhene vetem vendin ku do merret ne pyetje orarin e ka caktuar vet.Pasi merret ne pyetje ne papafingo te institucionit,ne nje dhome te lene pas dore ,plot me njerez,e paajrosur mire edhe pse nuk e ka haberin per cfare akuzohet,apo kush e autorizon PROCESIN  e tij,S.B ben nje fjalim te gjate denigrues per te gjithe procesin,duke perfshire dhe hetuesit qe e merrnin ne pyetje,gjate fjalimit te tij permenden dhe  lidhje jashtemartesore te disa personazheve te perfshire ne rrefim.Gjate diksutimit behet e qarte sa i ndryshem eshte ky PROCES nga procedimet e rregullta ligjore;faji eshte i supozuar,burokracite jane ne te njejten rruge,eshte i gjere dhe me shume nivele,cdo gje eshte sekrete,nga akuza,nga rregullat e gjykates,nga autoriteti prapa gjykates.Eshte nje pune goxha e veshtire pasi qe akuza eshte e panjohur dhe rregullat jane te panjohura.Asgje nuk mund merret vesh me pak fjale por eshte ne te njejten kohe me rendesi shume te larte.

Ceshtja do te vazhdoje derisa T.D  te perfundoj nga nje biznesmen i suksesshem ne nje qenie pothuajse te falimentuar dhe do jete praktikisht i skllaveruar nga varesia e tij ndaj Gjykates.

 

faleminderit per postimin

Ne te dyja versionet kjo eshte nje histori e poshter shume,si ngjarja te jete saju, ashtu dhe sikur te jete e vertete.

Ne populli ndihemi te mberthym ne kafaz si te "zorro" i Banderas dhe Zeta Xhons,nersa politikanet stivosin lingotat.

Pata shprese ke ky Edi Rama qe do ishte De la Vega yne,po dhe ktij, pushteti i duhet per t'i pohu vehtes  cdo mgjes para pasyres, se asht peedhi ma i bukur i ktij veni.

po ky eshte problemi jot mer pjeter...  ti shikon shume filma dhe kujton se jeta reale eshte, apo duhet te jete, si ne filma..smiley  

ke parasysh, si shqiptaret e iluzionuar te 90-es qe kujtonin Italine dhe italjanet  te gjithe  lumtur si ne emisionet e RAI-it, (e me pas Media-set),  tip Domenica-in..smiley

 smiley

Mire mo mire,po Edin s'e pata pa ne film, kshtu nga keto artistiket qe mund t'a zbukurojne realitetin,po ne keto "filmat" e tjere me "realitet bruto". smiley

"bukshkali"  Toma genjeu sy per sy shokun e vet te ngushte dhe malesorin e tij duke e rrezikuar per burg. Race e ndyre bastardesh qe ndrrojne tyta armesh, vendosin tritol ne shkolla e stacione autobuzash, llapaqenesh qe fshihen pas partise e skizofren te pashprese qe bejne priftin me barre. Po hane njeri-tjetrin si qene te terbuar.

Duhen mbyll brenda ne psikiatri per te miren e tyre dhe tonen. 

 

 

Sot po lexoja nje interviste te "Tonit" i cili sigurisht mohonte cdo lidhje me akuzat e Doshit. Biles thoshte edhe "Pse me perfshive ne kete mes Tom Doshi? Pse mua?" (me pelqeu dramaciteti i kesaj pjese)

Por ajo qe me beri pershtypje me shume ne intervisten e tij ishte fakti qe kur e pyesnin nese ishte thirrur nga policia per kete ceshtje, ai deklaronte se ishte pyetur nga policia dy here vetem per atentatin ndaj tij dhe jo per atentatin e supozuar ndaj Doshit. Ama ministri ne deklaraten e tij kilometrike na siguroi qe te gjithe personat e perfolur ishin marre ne pyetje dhe pretendimet e Doshit nuk kishin dale te verteta. 

Personalisht nuk kam asnje iluzion qe nje dite ky minister te thote te verteten se dihet se c'mall eshte, por besoj se e kam te drejten si qytetar te kerkoj nje minimum zgjuarsie ne elaborim skenari dhe ne kopsitjen e puneve. S'e kuptoj se si mund te mos perpilosh si duhet deklaratat e personin kyc ne kete ngjarje. 

Mund te kuptoj nivelin e maskarallikut ne kete bicim klase politike por te kapesh nivele te tilla paaftesie eshte e papranueshme. Aman se po behemi t'i bejme monument Mul Nokes smiley

Tahiri et al  thjesht per 5 muaj nuk kane bere asgje per te kapur porositesit dhe ndoshta jane munduar vetem ti pajtojne palet. Ndersa tani qe ju plasi sheshit nuk po dine ca po thone se nuk arrijne te koordinohen, megjithe takimet e shumta qe po bejne ditet e fundit. Shih edhe Meten me Brahon, qe ne nje moment deklaruan se porositesi ishte kunati i Berishes, ndersa tani thone se gjithcka e ka shpikur Toma. Edhe Didi ne nje moment deklaronte se nuk ishte takuar me "vrasesin" dhe Tomen, ndersa ne te njejten kohe Tahiri pohonte se ishte takuar. Keta kuptohen te gjithe nje mije km larg, se cfare loje po lozin, pervecse te vetmes enigme te pasqaruar deri tani: cfare pazaresh jane prishur mes Tomes dhe Metes, apo nese eshte Berisha qe qendron pas porositesve.

Pazarin e tregoi Berisha: ProFarma - Ilir Meta ja ka shitur Doshit per dy leke, ky ose do te kete punuar me emer te Metes, e tani nuk po i leshon biznesin (sic behen zakonisht keto pune, duke ja dhene nje tjetri), ose nuk ka paguar interesat vjetore te biznesit (pra dikush aksioner me aksionet e Metes, nuk ka marre dividentet). 

ne 16/05/2014 jane blere nje pjese e aksioneve te Aldosch Shpk. qe zoteron 49% te aksioneve te Profarma (ne shtator 2014 eshte njohur Doshi me porosine) - tani qe Berisha permendi Profarmen, mendon se kjo eshte arsye?

  1.  

Numri i ceshtjes: CN-468922-05-14
Arsyet e hapjes se ceshtjes: Depozitim i vendimit, date 04.11.2013, ku eshte vendosur: Miratimi i blerjes dhe transferimit midis Mibe GmbH dhe zotit Arif Hoxha te 49% te pjeseve te Aldosch Farma sh.p.k. Depozitim i Kontrate  Shitblerje me Kusht, date 15.10.2013.

Kane ndodhur ndryshimet e meposhtme tek ortaket individ:
eshte shtuar ortaku: ("Aqif Hoxha") Numri i aksioneve "49,00" Perqindja ne kapital "49,00" Kontributi ne para "49.000,00"

Kane ndodhur ndryshimet e meposhtme tek ortaket juridik:
Kane ndryshuar te dhenat per ("Mibe GmbH") , Kontributi në para ishte ("100.000,00") u be ("51.000,00")
Kane ndryshuar te dhenat per ("Mibe GmbH") , Përqindja në kapital ishte ("100,00") u be ("51,00")
Kane ndryshuar te dhenat per ("Mibe GmbH") , Numri i aksioneve ishte ("100,00") u be ("51,00")
 

 

Eh te kisha leke ... kto dite jane me shit aksionet e bp e me ble Mibe gmbh, sa lek t'kesh boji t'gjitha mibe 

51% te Profarmes i ka Dermapharma AG, e cila pritet te shitet per 1 miliard euro.. dmth. ProFarma do te shitet serish.. mbaji veshet ngrehur per te blere ndonje aksion.

Dmth e paska dhi vete Toma pazarin! Eh mer barbar kelmendi, mire qe e prish pazarin por sjell edhe nje Shqiperi te tere verdalle! 

kete nuk e thone gazetaret e bythes, por tani behen lidhjet ndermjet pularise se Priftit dhe Doshit, ne 10 prill jane bere ortak ne pulari, dhe ne maj jane blere aksionet.. 

http://shqiptarja.com/news.php?IDNotizia...

... edhe Paulin Sterkaj qe thoshte se Prifti ka shume para.. dmth. se per kete blerje ka qene Prifti qe ka dhene parate... e me siguri qendron pas saj.. prandaj edhe Meta e quante konspiracioni i pularise. 

 

ketu behet fjale per pazar rreth 100 milione dollare (500 000$ eshte deklaruar profarma, por shto vleren e tregut dhe te furnitoreve me mallin e pare, Aldosch shpk. i kalon disa 10-tra milione dollare) nese shitet Profarma... nuk eshte ceshjte politike, por skeme financiare per te vjelur investitoret qe do te blejne Profarmen.. 

e terci e verci ....

Ej, po ate zavallin nga Fushe Kruja pse e mbajne akoma brenda a mund te ma shpjegoje njeri?

po ai, qe thua ti mrroklle,  eshte kontigjent policie.. dmth, ka bere pislleqe te tjera. dhe meqe ''rastesisht'' e arrestuan, po e mbajne.smiley

Unë jam besnik i ligjit”,

tha Berisha. 

smiley  smiley

Të nxjerësh përfundime nga ish Llumi i shqiptarëve duhet me qenë vet i zhytur në llum deri në fyt, ose pjesë e llumit . Janë dhe pjesa tjetër e kafexhijve thashethemexhij që nxjerin konkluza e bëjnë anale " njaj Tahiri or tie thae "

Kategoria e dembelëve që si kanë thënë merhaba punës në jetën e tyre , që funksionet i shohin si punë fallxhorësh për me zbulue Intrigat e kurthet e Bajraktarëve nuk kanë shpresë tjetër përveçse "ishalla i bi ndonjë koqe Dashit "

Ndërsa Fakti që Kupola e Intrigave , Kurtheve , Shpifjeve ,Mbjellësit të Panikut , Shefat e Tritolit si i parë iBerisha , Ristani , Noka , Palo..ja janë para dyerve të Hetimit dhe Gjykatave janë denoncu " me Urdhër të PPU " jo nga Politka e fshirjes nga faqja e dheut e Shpifarakëve Intrigantë  !

Fakti që dordoleci Politik në Presidencë meret me fëmijët e Nomenklaturës së PD-hit si studentë dhe nuk sheh çfarë zallamahie ngrë Kupola e Krimit të të marrëve në SHQU-p për ti vënë flakën Shqipërisë se " na kanë turpnue Shkëlzenin e Bajraktarit or tie " të bën të mendosh se është e njëjta filozofi bashkëpunimi me krimin " mos me u përzie Presidenti " por me prit kur të përdori suposte për të dalë Lirisht ...etj etj .

E pritë kur do ti dalë flaka këtyre edhe Ligjërisht , pa në Popullin Normal këtyre u njihen dhëmbë e dhëmballë se çfarë mostrash janë !

Duket se Tomes ia kane bere bene jo Meta por tipat te cileve iu ka marre parate per zgjedhje ne shkembim te premtimit se do iu shperblehej investimi kur te vinte PS ne pushtet.Me kete gjullurdi kerkon t'ia hedhe ose ne rastin me te keq kur te vithiset  te marre me vete sa me shume qe te mundet.Mundesite e pasurimit nepermjet pushtetit jane pakesuar atje.eshte ezauruar borxhi i jashtem qe do te thote shume me pak para per tendera publike, asetet me vlere jane shitur te gjitha, lejet e ndertimit s'kane ate vlere qe kane pasur pasi ndertesat mbeten pa shitur,ne dogana qekur kane hyre  crown agents nuk vidhet dot me si me pare, me drogen nen presion te nderkombetareve nuk fitohet aq kollaj sa me pare .Kjo do te beje qe te filloje nje lufte e eger brenda sojit .Ky eshte vetem fillimi...

Toma është një Pikë Ujë në Oqeanin e Krimeve të inspiruara nga iBerishat. Ka fare pak rëndësi Fakti për individë që shikojnë përtej Hundës , grindja Toma -Meta .Si ngjarje nuk ka Logjikë normale pasi Meta nuk ka pse vret Tomën , po vret Vidioxhiun Prifti . Pikë !

Toma është plotësisht i nxituar dhe nuk përjashtohet asnjë mundësi nga "cingrisja e sumës " që ka shkaktuar dhe dikush të ketë përfituar  ta  hedhë në veprim me ndonjë shprehje poshtë e lartë . Kush mund të jetë e vërteta ?

Puna është që Shqipëria duhet përdorur si vatër zjarri që përhap Destabilizim. Kush e dëshëron këtë ? Kaq zhurmë ? Përse ? Për banalitete ? Për Tomra ? Për heroj të Demokracisë e tribunë të saj që nxorri "dash arkivolet " dhe tanket në rrugë ? Për të nxjerrë Palo..et dhëmbë jashtë " i dhamë një shqelm bythëve shtetit " ?

Apo për të kuptuar njëherë e mirë USA " nuk do të njohim asnjë Pushtet që vjen nëpërmjet Dhunës " Dhe Krykrimineli Berisha e dinte shumë mirë këtë që e përdori si alibi pas 21 Janarit " Nja Ed Rama or tie , don me ma marrë ne çadra pistoletë Pushettin " ..dhe vrau të pafajshëm në mes të Bulevardit ! A thua e kaloi ?

Po tani çfarë kërkojnë jasht sistemit Gjyqsor ? Këtë kisha dëshir me ta lexu e nderuara me zamete prapa

Edi Paloka: "Populli mund ta tejkalojë opozitën" 

Edi Paloka i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” ka theksuar se Partia Demokratike nuk do të mbajë përgjegjësi për atë që do të mund të bëjë populli në protestën e 12 marsit .I pyetuar se cfarë do të ndodhë në mitingun e PD-së në 12 mars, ai është përgjigjur: “çfarë bën populli është punë e popullit thoshte Rama dikur. 

Mos bjer nën nivel i nderuar Grande Kaka .

Mos hidh Gëllboqe këtu . Deri tani je marrë me burra Kuvendi që orientojnë Masat e Popullit .Tani meresh me goglat e tyre smiley .Merresh me saçme hundësh smiley

Çfarë ka ndodhë ? Dobët Njente Kapo dobët .

Kapo, ma nigjo i llaf, se s'bohet qameti.

kur persritet i shaka, bohet merzi.

kur persritet nji "trimni", bohet llaf pazari.

Smbaj pergjegjesi thote palluqja me syze qorri. E mer kapo, ju te beni ta duash koklopën me zorr. 

them se ka ardhur koha te permiresojme percaktimet per Kryetarin e Kuvendit te Republikes se Shqiperise, zotin Ilir Meta, duke kaluar nga percaktimet trupore, ne ato funksionale, psh zoti Kryetar.

ose ne ato cilesore si p.sh "paqeberesi".

Tani e tutje Koklopen do e qujm AgaMemnon ndersa Tomen Akili.

Vajto hyjneshe menine e Akiltomes

te zemeruar per zhvatjen e plackes se luftes,

qe kaq kobe ju solli socialisteve

Histori e vjeter kjo e grindjes pas pushtimit te nje territori

emo, ne fakt ka ardhur koha Ti vemi ke vorri ati Mane Cepanit e ti themi 

 C' na ke bere me kete , qe tu befte ...ne rrazhda ! 

Me shume respekt ju lutem per KK i cili po tretet si qiri per te miren e popullit.smiley

Cfare rekomandoni ju z. Emigrant? Se une di vec koklopa, lir shtanga, kokviçi, Like Au, metullah raSumullah, LL (lir lalzi), likja monës, Lir vazelina. 

Shkelqesia ,lartesia e Tij..

s'te le ky mihalgramensi i vonum me bo i dore muhabet, kokolepso.

po ja, "paqeberesi" qe propozoi Roni, me duket shume aporpriate. ose edhe "udheheqesi i urte", s'do ishte keq. ose vetem "i urte", Iliri i urte; psh, Iliri i urte dje vizitoi fermat organike te Lacit e Fushe-Krujes. 

You really need help.ti megjithemend rekomandon qe ate hajdut me cizme ta quajme udheheqes I urte apo I dashur?!!!

Oh judgment thou art fled to brutish beasts

And men have lost their reason.

Sa i trashe!!!

O Zot!!!

King James Bible
Excellent speech becometh not a fool: much less do lying lips a prince.

Cti bejme, do ta pranojme emigrant ashtu si eshte. Jezusi thonte ter robt e zotit jane njesoj. Pastaj dhe neni 1 i kushtetutes se baballareve thote qe te ter qeniet njerezore kane te njejten vlere, mos harro. Sa per like vazeliken edhte ca heret ti themi paqeberes thom una. Ndoshta 'shoshitësi' tani per tani, si thua?

le te bejme nje kompromis, sic do bente edhe udheheqesi. pra sikur ta quajme "terezitësi"? 

Me pelqen. Thash se i rash kokes po ma kalove. Terezitësi ka perbrenda dhe maturi, permbajtje, thjeshtesi. Alba 2240, dakord?

Sa shqetesim per popullin, vizion, fantazi dhe optimizem, besim tek e ardhmja ka ne ate shikim! Nje kolosi te tille nuk i qelloi nje popull i lehte per udheheqje. Por tek veshtiresia qendron vlera e vertet e punes sone, na meson udheheqesi. Nena do me shume ate femije, me te cilin vuan me shume, tha nje dite i menduar. Ne u rrenqethem. Ishim gati t'i betoheshim ate cast se do punonim me perkushtim deri ne frymen e fundit. Por ai nuk i do keto gjera. Keshtu u permbajtem...

Se...syte e tij depertojne aty,  ku nuk hyn kollaj ...as drita 

Nga kronika (marre pa leje nga shume i nderuari Gjergji Qafoku):

1) Një nga dervishët e Teqes së Tomorrit A. Liloja nga Backa ka shkue në katundin Zoloshnje dhe mbas pijes ka rënë nga dritarja i vdekun në vënd.
2) H. Myrtezaj nga Vlusha ka renë nga rrushi kur ishte tue vjel dhe mbas 10 minutash ka vdek.
3) Një grua nga Katundi Çerenisht ka vjedhur të hollat e bashkëshortit dhe ka shkuet te vëllai në katundin Kalanjas,
4) Njoftohet se qysh me dt 4 Nanduer ka humbur vula zyrtare e kryepleqsis se katundit Verzhezhe te nenprefektures Skrapar (Berzhezhe eshte ne origjinal).Cdo akt ose deshmi qe permban ate vule mbas dates se siperpermendur eshte e pa vlere.

10 Dhetuer 1936

Emo .. u dogj si qiriu per ate vend.

Do behet Shqiperia, Me te tille Burre eshte gjynah qe te vuaje.

...Ne Progonat, nje grua u rrexua nga nje qershi dhe vdiq.. V.I Kombi 1932 

 

dakord .nashi futu ne radhe me emigrantin/roni per nje pompino mirenjohje per punen e tij te palodhur me udheheqesin e dashur .smiley

Ca dmth pompino?

Ne fakt Ilir Metes po i behet nje sherbim i pamerituar.Po e distancojne perfundimisht prej lojrave dopia, me vektor djathtas,  te cilat ai pati rast ti lozte jo keq.Ai po  vihet ne shenje vetem si i " dyshuar" nga  ca qe asnjefije nuk mundet te jene " te besuar " ! Ca me shume kur kete flamur e mba hu perpjete ... Salihu. 

Dyshja me kete motiv,   behet homogjene   dhe cdo rentative per destabilizim do te marre nje goditje shkaterrimtare.Vrej pozicionimin e amerikaneve te cilet per shum arresye  te interesave te tyre, mbi te gjitha, nuk mund te toletojne nje destabilizim te shqiprtise.Sidomos kur behet protagonist po Salihu.Ilir Mera do ra japi doreheqjen por jo pa bere arrestimin e ...nje ministri prokuroria..! 

Besoj se zgjedhjet  e parakoheshme mbeten opsioni i vetem i maxhorances, per ta nxjerre vendin nga ky ngerc. Nuk duhet ti mbetet  Salihut  kjo mundesi.Por une besoj se vetem nje levizje kret e re mund ta shpetoje vendin prej kesaj katastrofe institucionale.Korrupsioni po   livadhis pa asnje fre ! Rama vetem ben teatrin absurd 

Besoj se zgjedhjet  e parakoheshme mbeten opsioni i vetem i maxhorances, per ta nxjerre vendin nga ky ngerc.

Po cfare ngerci o grave? Mazhorancen e kemi te celikte, me plot 84 deputete!

Rono, top e kemi maxhorancen o burre por cedo se kjo maxhorance top , i beri topin shpreses se popullit oreee! 

Si me ndryshe duket dielli kendeha  mo ! 

do behet shtet perendimor me cdo cmim, tha kryetari. edhe sikur kjo te na kushtoje vota. jemi me mision historik. shqiptaret ankohen per dhimbjet pas operacionit. nuk e kuptojne se po sherohen.

faleminderit Rilindje!!!

Nuk e do grava perendimin o Cim, ndaj dhe kritikon qeverine.

Ne shpirt ka suxhukun dhe hallven!

e do, por ne menyre irredentiste.

me vjen t'i them ndonjehere: "Po shkollen e Tuçit, sa shpejt e mesove!"

Ketu jam me Graven, se dy nga gjerat kryesore Varferine dhe Padrejtesine, qeveria e Palloshit sikur i harroi. 

Me degjo mua pjerin se ti di shume gjera po si di te gjitha. Mbaje vath ne vesh: duhet te behet me keq qe te behet me mire/duhet te bëhen me te varfër qe te bëhen me te pasur. 

Pjero, dije se ka opinione sikur un e ti jemi anti atyre, qe na dun shume e na shtrengojne ca si teper.

Por ne e kemi VQ per te ardhmen.Mjer kush nuk don me na kuptu ! 

Ato  shprehje i thoshte kush i thoshte ....qe ate qe thoshte e bote vertete.Ketij ..nje gjethe rrapi ja mulon te gjithat ...! 

harvardisti Prifti smiley  

braziljoni mema.

ku ven ne austri? te kom zili! smiley

Aty ku ndalo aroplani per tranzit smiley Me shkermoqi me ate "na dhe kater qupa, hapi po deshe" smiley

mire, edhe per Schwechat alleine te kom zili. 

He mo mo, mos bo kshu smiley Ktu e ke me fluturim direkt, nisesh te merkuren ne darke, te honen je prape ne zyre ene e qit merakun smiley

jo, i du nja dy jave te mira. vien, graz, liezen and surrounding, salzburg, innsbruck, ost tirol, woerthersee, klagenfurt, semmering, vien.

i shkrujta si itinerar me shum me i bo qejfin vetes. at filmin me hotel budapest kur e shifsha, me vinte me i bertit: maje, maje pak, kur dilshin ca skena ashtu. na hongri te gjalle hemisfera perendimore, swedo...

C'e gjeti prokurorine e shkrete, thuj. Hajt mo do rrisim fee-te paskan thone. 

taktikat e Metes i kuptojne dhe pulat e mia ne Koplik.

Tan Prifti (aka madafaka ov da hidden camera)

Me vjen keq per kete Dritanin. Nga harvardi ne pulaksioner, vk. Un i cop komjuniti kollexh spo mbaroj dot. 

Ambasada Amerikane sqaron shtyrjen e mbledhjes përuruese të Grupit të Miqësisë Amerikano-Shqiptare

Ambasada Amerikane: Mbledhja u shty për shkak të klimës politike aktuale në Kuvend dhe mungesës së vullnetit të PD-së

Shume, shume faleminderit Ambasada Amerikane. 

Edhe ne si qytetare te thjeshte e kemi vene re mungesen e vullnetit te PD-se!!!

Edhe nje here, shume, shume faleminderit!

Roni.. llafi ka dale qe Sales i ka ik petlla dhe po kerkon mbrapsht Arvziun si ambasador.

u bu bu  c'po i punon LU-ja ketij..smiley

ku eshte kapoja qe i thoshte 'thank you' 'thank you' ambasades dje - hahahaha

smiley

kur do te mbaroje kjo histori

metapriftiramaberishakryemadhitonitomibamibrahocantallallatahirifrrokuceliku------------

Ba ba ba sa bukur duket anglisht

U.S. Embassy Statement (March 10, 2015)

In response to several media queries we received today, the Embassy has the following statement:

The inaugural meeting of the US-Albania Parliamentary Friendship Group was postponed due to the current political climate in Parliament and the unwillingness of the Democratic Party to participate in the meeting.

gjuh e botes, nuk i thon kot.

Vallahi nuk e di kush do vije PERPARA....Sala do rraset mrena apo Shqupi ka per te dale jashte ligjit. Me vjen keq i cik per shoket e Shqupit e preferoj qe te rraset Sala mrena e ne kete menyre kan pak kohe e shonc me e riformu ate hale organizate baze....por te keqijat ndonjeher nuk pyesin e vershojne bashke. Nga krahu tjeter Shqupistat nuk jane ende gati te marrin fryme pa komandantin, se jon CunSheqerjeDependent.

Once you go Sal, you never come back!

Une nuk gjej zgjidhje tjeter ne horizont....sado ti picerroj syte. Veq nese Paskal Milo, Skender Gjinushi, Petro Koci...... komunistet e anti-konformistet marrin fatin e opozites ne dore.....dhe ndersa Rama rinderton vendin e shkaterruar, zoterinjte e lartepermendur rindertojne opoziten e shkalafitur....Nuk mund ti bej Kryeministri i Ri i Shqiptareve te gjitha....nuk eshte as FAIR....

GANGRENË!

i moj gjylpane ske ku e fut se te plas qelbi ne surrat smileysmileysmiley

Ec Shalke ec smiley

Vetëm karieristët  ose kafexhijtë shohin zgjidhje tek  zgjedhjet e parakohëshme siç sheh sali karrikethyeri  . Po këta pranuan bashkimin e Qelbësirave ( sipas saliut ) për të rëxuar  Kryeqelbësirën Reale saliun.

Bën vaki të ishte Normale qënia e PD-hit të kriminelit Berisha në Pushtet e përse duhej pranuar që ai është kryeqelbësirë ? Ndrrohej Pushteti Normalisht .

Vallaj nuk bën vaki tu gjesh një fije argument përveç qarjeve nëpër kafene këtyre të Pritshmërisë smiley Si nuk thotë ndonjëri Çfarë prisnin e çfarë presin ? Ose makari si e përfytyrojnë Pastrimin e Gropës Gjigande të Halesë që la Berisha me iBerishët ? Ai ka 25 vjet që vetëm Tritol dhe Intrigë bën si Opozitë , përfiton në mënyrë perfekte nga Toleranca që karkaterizon Konsensusi në sisteme demoktrtike .

Tani jemi në mes të një Pështjellimi po aq Hipokrit dhe Intrigant si pasojë e organizimeve dhe praktikës së tij të punëve. Janë Ambasadat , Prokuroria e Gjykatat në Këmbë kundër Shpifsave  e kërmave politike si Ristani e Palo..ja dhe ..Pritshmënia smiley sheh ëndëra me sikur !

Është faza e Parë e Rilindjes dhe Kushti NR Një për të lëvizur .

Dekriminalizimi Shqipërisë  shkëputja e Politikës meKrimin.  Si ore mund të presësh e kërkosh SOT " se pritshmëria zotrie "

 Dua Nuse si tënden , Sot dhe shtroma ta ...

oh cgol i boni

'Berisha nuk kursen as jete njerezish'....rrefim i ish-Presidentit Topi.....Po kte te enjte kujt do i kendojme .....O .....O....HERO

Cfare pazari eshte prishur ekzaktesisht qe u bene hasem me njeri tjatrin keta?

O Brado si e ka emrin semundja e manise se vrasjes se nuk po me kujtohet tani. Por me kujtohet qe Sander Prosi aktori i madh i yni u semur nga kjo semundje ne vitet e fundit te jetes. 

As mu spo me kujtohet o Kozi por nje gje po te them , i heq kapelen Ed Rames per kete qe po ben , me nje gur po vret shume zoq , ndryshe nuk e perjashtonte Tomen nga Partia Socialiste , e perjashtoi sepse e dinte shume mire qe Toma do e trazonte keq Liken .

Nuk e di, por sa per Tomen, me sa kemi pare, ai u veteperjashtua. Pra e kerkoi vete me deshire dhe hov kartonin e kuq. Dhe arbitri po te mos ja jepte do te pergojohej si frikacak dhe i kapur. Ah, nese Toma kete qe bo ben e ka loje (me ose pa miratimin e Rames) kjo eshte nje gje jashte perceptimit tim. Por, nese eshte e vertete qe Tomen kane dashur ta vrasin sebashku me ket alienin Fufi, pra nese ka patur me te vertete nje plan te tille, ai eshte i organizuar nga vete krimineli sali. 

Ahhhh....si e kisha harruar kete , qe per cdo gje edhe per kete rast , ajin e ka Saliu smiley 

cili eshte motivi i metes per te vra doshin PASI koalicioni kishte fituar zgjedhjet? 

ne te njejten menyre cili do ishte motivi sales per te vra doshin? 

...dhe nese tentativa seshte e vertet cili eshte motivi doshit per te genjyer? 
 

Per momentin pyetje te veshtira , por sic deklaroi sot ai Dritani spo me kujtohet mbiemri , Likja ka dashur ta vrase Tomen sepse deshi te hakmerrej per videon e 21 Janarit ku Toma paska patur rolin kryesor ne publikimin e saj.

jooo se besoj likja te mbaje ashtu lloj inatesh prej jo-profesionisti. Ai e hodhi ate lume pse do e implikonte veten me thelle me kshu vrasjesh .......

jo e cuditeshme eshte , biles dhe e pabesueshme qe Likja ta gjeje vrasesin e dy deputeteve ne Kruje smiley)

...dhe Arif/Aqif Hoxha eshte njeriu i Metes? 

Aq i ndyre dhe i pabese eshte saqe vuri ne shenjester per ta hequr qafe edhe te vetin, alienin Fufi, me qellim qe te behej sa me e besueshme qe kete krim mund ta kryeje LSI-ja e Ilir kokemodhit. Pastaj ky e ka treguar me vepra dhe here te tjera se per qellimet e tija pushtetmbajtese vret edhe te vetet. Dhe ne kete aspekt e ka kopjuar mot a mot Enverin. 

Dakord me dakord por nuk besoj qe Sala te lodhet kaq shume me intriga me the e te thashe.......ti e di qe ai i bie shkurt.

ate mos e thuj ... ai eshte i palodhshem smiley 
po ketu cfare me habit me salen eshte goditja haptaz e ilirit - duke dit ato punet e zenit 

Po jo me se nga eksperienca Sala nuk ka qene kurre me larg se 200 metra nga ata qe ka vrare pranej po them , nuk eshte ne stilin e vet dmth te shkoje kaq larg .

Une gjithashtu besoj se sala ska pune me kete ndodhi, por thjesht po i duket si e pabesueshme qe po ndodh dhe eshte shume euforik saqe mund te beje ndonje gabim strategjik ne keto momente. Ne mes te euforise se si do e perdori kete ngjarje kundra mazhorances me duket ka per tja fut vetes aksidentalisht, sidomos duke u kap me Meten
 

Nuk besoj , Meta para Sales duket si cironke ,dmth qe caredo te thote apo te gaboje nuk i kthehet kundra sepse ka Gjyqesorin ne xhep , komplet .

Atehere: Jep doreheqjen! Jep doreheqjen! Jep doreheqjen! 

As doreheqja nuk eshte zgjidhja , doreheqe duhet ta jape pasi Prokuroria te kete prova qe ngjarja eshte e vertete sic thote Doshi sepse po nuk qendruan akuzat e Doshit per shtetin hapet nje loje e rrezikshme qe kushdo qe ka leke dhe ka inat dike paguan ben nje video dhe i thote pershembull Kryeministrit tani jep doreheqen , Prokuroria duhet ti jape drejtim sa me shpejt ceshtjes per te miren e vendit.

jo jo normalisht qe ska kuptim ta japi tani - ate e thashe si e vetmja levizje e Sales per momentin - megjithese kot po ben gam gam

Po se mos ka pune tjeter Sala smiley

A ishte i ndyre dhe i pabese Doshi kur ishte nje nga shtyllat e PS-se per te marre zonen e Shkodres?

po e perseris edhe per ty gjembi:

 “Meqenëse malësori Tom dhe malësori Sali Berisha merren me gra dhe me fëmijë, isha në Prokurori për të dhënë gjithë shpjegimet e mia rreth ngjarjes dhe jam gati të ballafaqohem në Prokurori me Tomën dhe shokët e tij për çdo problem që ai ka. Dhe dua t’ju siguroj dhe juve, që meqenëse përmenden gjithë familjarët, gjyshja ime ka vdekur, në qoftë se pretendon Toma që mund ta shpëtojë në rastin e tij…

Monika Kryemadhi--Lider , ( thuaj me ke ri te te them cili je.) 

monika ri me Ilirin

Kjo ishte pergjigja jote per pyetjen time?

Dakort, po vete LSI perse e ben publike kartelen e ketij zoterise? 

Mire qe Toma doli vitalist, por famijaret e ketij zoterise nuk kane perse te heqin kusuret e Monikes apo te Ilirit duke e mbajtur ne goje nga foltorja e Kuvendit per shkak te semundjes. Bile jane duke e mbajtur ne goje pikerisht me  faktin qe rasti i tij si i semure nuk duhet te shfrytezohet.

 

Për nesër mos harroni Pishtarët të nderuar Demokratikas . Ini të vëmendshëm të përcaktoni drejt kujt do ti duhet të jetë " Azem Azem , ti je gjallë " .Megjithse Palo.. ja ikish hedhur erëza   , ju mos u tuni .

Pa Zjarr e Flakë , pa Tanke e Granatahedhës , pa Kallashë dhe Lidhje Koke me shirit e Gjerdanë hedhur e vartur , ju do ishit një turmë PS-istësh me pankarta e çadra shiu .

Përpara në sulm . Rëngëdëngia është me JU .  Njaj trim mbi trima Sypatrembur e Kordhëtar sali berisha Ju prin .  InteliDjenca e PPU është me JU ! Mos harroni Kuranin!

Përpara për të mundur kulshedrën e KUÇE që është ringjallur smiley

Pjesë nga thirja e se Kari se Kari se ka Ristani një dhi , drejtuar turmave malësore e fushore të interesuara për Grabitje në rast hapje e thyerje magazinash e dyqanesh !

Grande Kaka ku je ....

Dhe mos harroni të pyesni pas ca kohësh .

Përse e gjithë Kjo ? Për Tomën apo për Saliun ?

C'te jete valle?- kjo qe deklaron Petrit Bythaci? Vazhdim i serialit televiziv apo nje dru mbas koke kriminelit sali?

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).