Sipas burimeve te prokurorise ne serine e sotme te kesaj historie, Durim Bani rrefehet dhe deklaron se historia eshte e sajuar nga Doshi. Ai thote se deputeti i PS e kishte paguar apo shperblyer duke i blere nje makine te blinduar, ne menyre qe Durim Bani te deklaronte per autoritetet, nder ta edhe Ministrit te Brendshem, se ishte paguar nga Ilir Meta per te vrare Doshin. Ky lajm vjen pas nje dite kur Kyreministri ka takuar Kryetarin e Kuvendit, e me pas Kryetari Meta ka takuar grupin parlamentar te partise se tij.
Per keto dy takime nuk jepen detaje, te pakten jo deri ne dreke. Deputetet e LSI-se e kane minimizuar rendesine e takimit, duke thene se ishte rutine. Por perpara seances se neserme, kur mendohet se do te kete perplasje te forta, takimi me siguri ka patur nje natyre te vecante nga rutina. Seanca e neserme pritet te permbaje edhe nje shfaqje me video. Z. Spartak Braho ka kerkuar qe nje videoprojektor te montohet ne salle per neser.

384 Komente

Ooops!! 

E hengri Doshi! lol

Doshi e hengri qekur u prononcua ambasada Amerikane. Nderhyrje e paprecedente...

S'mendoj qe ky Doshi perfiton gje te trilloje kete histori, as te akuzoje Meten. Them se vertet e ka besuar kete punene e atentatit, pyetja eshte kush e ka inskenuar kete teater?

Z. Spartak Braho ka kerkuar qe nje videoprojektor te montohet ne salle per neser.

hajt me hajer. po shofim ndonje orgji smiley

S'ke ca sheh neser Spiritus, se shantazhi e arriti qellimin, e kercenoi Berishen dhe Berisha ia uli zellin kryeprokuroroit qe e ka leven e tij, apo qe e ka te kapur.

po jo ore< vidio do qisi bllof skenarin e thurur per vrasjen" e Doshit sepse do tregohet se Doshi pi xhin me killerin>vidio do njxerr bllof Berishen "te jape doreheqjen Meta"

Se kisha degju ket me xhin; po degjova vetem te permendej Berisha dhe Basha nga Spartaku.

S'kish si te rrefente ndryshe; interesi personal para burgut gjithmone.

sk , ke gje per te me then sot miqesisht ? 

smiley

Ca te them, e kam thene qe dje! Madje te kam dhene nje pike me shume.

"p=0.3: Hetimi perfundon ne ate qe thua ti; gjithcka e ka kurdisur Toma

p=0.2: Merret vesh gjeresisht e verteta, apo ajo per te cilen une jam i sigurte se eshte e verteta; qe gjithcka ka ndodhur ashtu sic thote Toma"

Tani nese i do qejfi prokurorise le ta marre deshmine e pare dhe te veje ti kerkoje ata qe jane larguar ne Gjermani. Po prokuroria eshte e shantazhuar nga Berisha, qe po kercenohet nga Spartaku!

Na onjti koken ky Braho me kto fintet pa top, e hapa,e qita, e nxorra. Kushedi ca leku ka pas me bo ne poker.

Deklarata e deshmitarit (atentatori i penduar) nuk i qendron fare asnje lloj llogjike! Eshte e qarte se e kane "gatuar" ne komisariat, ku u mor ne pyetje ne birucat e erreta pa asnje avokat dhe ne mungese transparence totale (per mos te thene qe e kane kercenuar qe te firmose ate qe duan ata).

Deklarata e tij se eshte paguar nga Doshi nepermjet "blerjes" se nje makine te blinduar, tregon qarte se Doshi ka dashur ta mbroje ate si deshmitarin e vetem me ane te te cilit arrinte te provonte akuzen e tij. Zhdukja e ketij deshmitari, te cilit ju be atentat para disa ditesh, do ishte fatale edhe per Tom Doshin, sepse s'do kishte me prova alibija e tij. Ndaj ai ka dashur ta mbroje duke i derguar familjen ne Gjermani dhe ketij duke i dhene makine te blinduar.

Tjeter kontradikte ne deklarate : Deshmitari pohon se "genjeshtren e mesuar" e ka thene ne takim me Tahirin, Didin dhe Doshin. Por nese Tahiri nuk eshte shperhur per kete, Didi e ka mohuar kategorikisht se kishte dijeni per ngjarjen perpara 2 ditesh. Pse e fshehu Didi kete takim, pra faktin se kishte dijeni per denoncimin 5 muaj perpara ?

Ketu fle lepuri prandaj kjo deklarate nuk ka sens llogjik qe ate ta kete "paguar" Doshi me nje makine te blinduar, fundja c'e donte makinen e blinduar ky..

Po mo, po. Njesoj sic thate qe ata te 21 janarit ishin qelluar nga afer me arme te kalibrit te vogel, qe kishin cadra pistolete, qe shqiperia shkeli embargon me Iranin, etj, etj. Keni me?

...prandaj kjo deklarate nuk ka sens llogjjik

smiley

Po hik o cop mishi, boll na shpjegove sensin e llogjikes!

dakord! pse nuk e arrestojne Tomen, cfare presin?!

Kush ta arrestoje? E kan thirr Tomen te deshmoje perpara krimeve te renda me 6 Mars. Kollaj nuk eshte me arrestu deputetet. Fufi i SHQUPIT, u plagos duke vrare me te vellane, nje NJeri ne mes te qytetit per dite zgjedhje, doli nga spitali dhe kercenoi deputetin e rradhes ti leshoj venin me te mira, e sot ankohet pse nuk me jep Tahiri bodigard me parate e taksapaguesve. Funksionon ndryshe prokuroria e trasheguar.... nga e dini vet ju kush....Turp pe Palloshin qe e ka mbush Partine me halabake, se Cuni i Sheqers e ka pas zakon e smund ta fajesosh se sdi ndryshe.

Nese do ishte e vertete mungon motivi mjaftueshem i arsyeshem qe do ta shtynte meten te eleminonte tomen, nese do ishte sajese mungon motivi mjaftueshem i arsyeshem qe do shtynte tomen ta sajonte. I vetmi qe do kishte nje motiv te mjaftueshem per ta sajuar do ishte dikush qe ka interes te fusi ne lufte tomen me meten ose qofte dhe lsi-ne me ps-ne. Ngelet ose dikush qe do te vije ne pushtet, ose larg qofte ndonje .... e ndonje vendi mik smiley

Bravo meta. I vrave me 21 janar, i quajte kokpalare, u more dhe votat me pak leke, u percave partine ndersa tani dhe po te mbrojne.

E mer Cone, e shef Palloshin, ene nje burre Malcie qe e bo shok, i del i Pabese. Eshte faj i Palloshit apo kshu jeni ju ne ate nahile. jo por gje po ne Tironsave na keni ra shume ne qafe, po nuk kena nxjerr deri me sot kshu lloj malli.

E keqja esht qe kete krisje te ps dhe degjenerim nga meta e shikoni si fitore.
Si e genjeni veten keshtu? Asnjehere se kam kuptuar sado qe jam perpjekur.

Po ne ne kafene jena, nuk do qajme qe Palloshi nuk ja ktheu dashnine para e mrapa Tomes. Meta ka te vetat plot e as e kom mbrojte ndonjehere, po kjo corbe bi era stalle socialiste. Nuk e bote kurre Dash Shehi a Bamiri ket pun...duhej talent prej diku tjeter. 

Talent te pecash partine e te humbesh shkodren.

Po pse do humbasi Shkodra? nese Shkodra voto Josefinen e Cunin e Sheqeres humb veten. Nxirrni mer femna te buta e te kulturume per foltore me ju mbrojt interesat se Toma me Fufin skan fol ndonjeher ne parlament per vegjeline.

Dmth Malesia e ka fajin qe nga gjithe ajo Malesi, Doshin zgjodhi Rama te bej shok? Kollaj ajo pune.  Fajin e ka Malesia, fajin e ka Skrapari, fajin e ka Qeparoi.

Se lexova kshu diagonalisht nje artikull te lebetitur te Gjekmarkaj, per "nuanca gegofobe" te ndodhive, por ja qe vje i Lebetitmi dhe e justifikon artikullin e lebetitur.   

Jo mer se po cys Conen qe msha katnar Tirone, e ka i vit qe mi ngec nfyt qept e njoma e gastaren e rakise. Po ti mund te Lebetitesh ene tek fakti qe kush e ka Tomen nga Nahilja e vet ndihet i cik ligsht e do me e mbrojt e me i nxjerr ndonji virtyt qe se ka. Per lek mo zihen kta, e thashe qe ne moment te pare, e Toma eshte tahmaqar.

E di sa e impresionon nje mirditor po te shash shkodranet tropojanet apo kuksianet. Aq sa ce impresiono po te shash tironcat. smiley

Lene ate pune se keni dobesi bajraktarizmi per shoket nga Shkumbini e siper, ene kur e ....jesin.

Shif si te kan lon vetem Shqupistat sot, se dje kishin mor krahe jo per gjo...shifnin enderra me komandant tu bertit rrezoni qelbesiren. U komplikun gjonat Cone, rreziku Anglo-amerikon per Tomen, perfshinte Kulica e Medira, pa harru baxhanakun. Paska pas Aleance Berisha me Meten gjithe keto kohe e ti sna thushe hic.

E ke shim po shume gabim. Pjeter mustakuqi ta shpjegon mardhenien e shtarsheve me pesshit meqe fole per bajraqe. Pyete pjetrin dhe do shikosh qe nuk tallem.

Mire ja Cdo gje u sqarua tashme.

Uau se u kujtova!.
Po Artan Santon?
Apo edhe ai e bleu "deshmitarin"?

Valle me kemben ters (kemben e majte) ka hyre Rilindja ne Parlament, se qe kur ka ardhur telashet dhe cudirat s'po pushojne??

Hajde hajde, do binte qeveria (me gjithe sa jane ne tave) per nje b... Tome.

Toma jo vetem e ka saju, po tashti do vrasi vehten per ta bere me te besueshem atentatin. smiley

Hahahaha, 

Po e them tashi qy me mjes qe t'kene me ca u argtu pisomat e Peshkut:

Pthu t'ma bosh mu po mos jete perzi Sala ne kete muhabet! 

Se qe e ka dit, e ka dit qe diten nji ai! smiley

S'ka mutsihone ne Shqipni ku mos jete baca mo larg se dy minuta n'kome! smiley

Usa, Usa!!! 

 

Po ta shohesh,ka vetem nje mundesi qe ne kete histori te kene te drejte si Toma e Tahiri, e po ashtu Rama e Meta..te jete perzier Sala a kush per te,te jene kaq te trashe thua?

ketij tipit po i veshin rrembimin, e ndoshta vrasjen e deshmitarit te vrasjes se komisarit Lamaj.. per hesap te Frrokajve nga Malesia (Mark Frroku).. miku i ngushte i pazareve i Doshajve .. patjeter qe eshte perzjere Berisha... por nuk e di se per c'rol -besoj se rol pozitiv ...

dmth. kemi edhe nje perplasje tjeter te malesoreve me pushtetin e tiranes, kete rradhe tek PS-ja.. Frroket dhe Doshajt i kane bere llogarite gabim, se ne konfliktin e fundit iku Hajdari dhe ata trimat e Tropojes te Haklajve, u eleminuan nga SHISH i Fatosajve (Nano dhe Klosi) .. 

keshtu qe Doshi e ka ne rregull zgjidhjen, nje lapidar ne oborrin e PS-se, e te tjerret per P..Seme

i kom qef kto temat e sikletshme per te barazlargumit smiley

nice, nice smiley

PS. O Lefto, dje i bojshe me te gjata komentet. Sot nuk po (vijon)  smiley

nuk jane te sikletshme, se dajaku e presioni jane melodi per cdo vjershe

po kush eshte ai horr qe dyshon fjalen e Metes dhe Brahos?

Hajt mo shyqyr qe nuk pengohet dhe plani i Metes per te bashku te majten (gjithmone simbas skicave te Berishes). smiley

Hala s'e ka nok Mrroklla c'hy Ilir Meta ne kete mesele! 

Seriozisht. Po pate i' minut me ma sqaru. 

Ne cil mesele? Po e ke fjalen per Tomen, ai e di. Sa per bashkimin e prune lajmin dje ketu. 

Ne lidhje me Tomen po pytsha. Nejse! 

Ca lajmi prune dje?

s'e kom pa! 

Nga ta di une punen e Tomes mer. Po te njejtat lajme kemi lexu, vete u shane e vete kon per tu pajtu. 

Ja ky qe lajmi tjeter.  

Eshte e veshtire te zgjedhesh nga tre ditet e Sages se Doshsajteve, cila dite eshte me interesorante.  Dite e re, nafake e re.  

 

Dita e pare, s'do men! 

Dita kur Peshku vendosi qe ta vente filtrin ne "off" dhe t'u vente ne rresht per manipulim popullate. 

Qy diten nji, e keni vone kete Dosh-hanen ne "kryesore" megjithse nuk diheshe asigjo nga keto skenaret me marrina qe dolen me mrapa. 

Kur diheshe vetem qe Doshi shpalli lufte dhe nuk diheshe asnji nga arsyet pse. 

Ket ta mani, m'vje keq me jua thone. 

Mrroklla, cfare filtra mendon ti se mund te viheshin?  Ku filtrat s'po ia gjen as prokuroria, as politika, as media.

Rri tashi se une e di qe ti e di ca filtrash. 

Peshku i dha Tome vend kaq kryesor per "pakenaqesite" e tij perpara se te fillonin keto historite me vrasje. I dha platforme dickaje mafioze.

Reflektim i medias nuk eshte argument per zgjedhjen se sa rendesi dhe prominence ju adminat i jepni nje  "lajmi" ne blogun tuaj. 

Ju i dhate aq shume nga te dyja, perseris, perpara se te fillonin keto marrinat me killer. 

Dje titulli i artikulllit ishte "ndalohet ne kufi I DYSHUARI PER VRASJE" . Pastaj e ndryshoi. 

Come on now! 

We are stupid, but we are not stupid! smiley

 

Nuk e kam pare kur ka pas ate titull.  E gjeta artikullin ne kete forme: Ndalohet në Han të Hotit Durim Bani, njeriu që Doshi thotë se ishte paguar për ta vrarë

Gjithesesi, jam e sigurt qe Blendi e ka postuar sic eshte transmetuar ne media dhe pa ndonje paramendim.  I "dyshuari per vrasje" nuk ben sens se vrasje s'ka pasur.  Por Durim Bani ashtu eshte lakuar dje e pardje gjithe diten ne media.

Dita me interesante ishte kur na pushtun FB stauset e Komandantit, ku ngjala u zevendesu nga karakaleci e Keci, e Toma me Ramen bon krize xhelozie.....

-Fashistet jane te poshter, Aferdite. Perdorin metoda qe te cmendin fare. Gelltit diku nje luge corbe te prishur e pastaj... e pastaj vjell tere jeten.

-Figure e goditur. Asnje dyshim tek shoket , - iu pergjigjemi ne.

Shqiperis i duhej koka

Erdhi Edi nga Europa.

P.S. Hangover sucks balls !

Putini kishte dergu nje lutje per te bere nje intership prane politikes albaneze. smiley

Qafshaperzotin o Foro desha me shkrujte nje artikull per "putinizimin" e Shqiperise, po e lashe kur doli deshmia e ketij Damit se thashe tani nuk ka ngel gomar pa e kuptu kete gjo. Sigurisht ka ca hale te te shkuares qe kete maskarallik qe gatuan vete do e tundin si fitore, por ka ca gjona qe nuk kane car i bejne o For. Une nuk e di se kush mund te kete dash me verte me e vra Doshin e Fufin, e as me rruhet ta di, por nje gje eshte e sigurte qe robi qe u pagu per ta vra apo per ta trem eshte nje kriminel qe edhe 6 muaj pas informimit te autoriteteve per kete pune, bridhte i lire. Biles akuzohet per implikim ne disa atentate te tjera dhe policia nuk ka asnje prove per ta ndalu. E gjithe kjo ndodh ne kohen e tritolit ne cdo cep pallati. Pra kur policia duhet te ishte ne gadishmeri te larte per ngjarje te tilla. 

A jane vertete kaq te paafte sa duken. Une nuk e besoj. Fakti qe ky ishte shok i ngushte me ate qe ka vjedh makinen me te cilen eshte vra komisar Lamaj, tregon se ky ishte pjese e kriminelve te gardhit te kesaj mazhorance. 

 

 

E ka lone i llaf Muc Nano, aleanca e ...

Cimo e ke dit qe Tom Doshi eshte nip i Prenk Calit? (Seriozisht)

Eh si degjeneroi ajo Malci. Nga Prenk Cali qe luftonte me pushke shkjaun dhe komunizmin te Toma qe merret me intriga alla Jovan Bregu. Márre, márre! 

M'vje keq. Edhe zotni Doshi me kenge eshte, biles me kenge qysh ne gjallje te vet. me elemente kozmike: sa t'jet dielli, sa te jet hona...

Logjika eshte e thjeshte fare. Nese nje politikan si Meta apo Berisha duan te vrasin dike, eshte pothuajse e pamundur qe vrasja te mbetet ne tentative (gramozi i mbijetoi shkembit dhe i ra helikopteri ne det), dhe eshte e paimagjinueshme qe i porosituri per vrasjen te pendohet e te vazhdoje te jetoje me muaj te tere. 

Videoprojektor? Me mire teater them une, me aktor qe luajne rolet, ata te PS i mbulon Portokallia, ata te PD i mbulon Al Pazari..keta te LSI teatri kombetar mendoj..keshtu shmanget edhe cilesia e dobet e imazheve apo zerit!! 

ja ka kurdis shqupi dhe TomA e ka ngrene kaarremin> T beftem mire>Ruaj koken se mos te beejne kurban ceta e tritolit he derman

Ngavash bre burr i Malcis. Dmth shqupi i paska thene fillimisht na akuzo ne qe te behesh i besueshem, pastaj futja Metes. 

ndiq fillin e lemshit: kujt i intereson akuzimi Metes ? Tablo sinoptike si ato te Enverit> Edhe supermashtrim te jete< peshtjellimi u realizua> Nuk di si jane procedurat por si e kane lene te lire te pednuarin kur ai kallzoi komplotin? Nuk donte te depononte thote Tahiri Nuk donte Toma te bente kallzim ! Enigme e gjitha>

Po qe per pune fijeje, kujt i ka marre gjysmen e tortes Meta, e do t'ia marri te gjithen. Dhe facebooku i Berishes zor se hyn ne kategorine e tortave, maksimumi gurabie me qe ka pas dhe te jemen sheqere.  

booo nam fare, sipas asaj qe toma i paska thone tahirit cerdhja e mafies qenka te Diva ne bllo, dhe s'qenkan nje e dy qe planifikokan vrasjet, po nja 6-7 perfshire dhe kryeprokurorin e krimeve te renda si te derguar special te prokurorit te pergjithshem. kjo nuk shtyhem mo as me vaj extravergine as me aceto balsamico di modena, po e kthej te Digitalb Action smiley

Llalla "transferoi" Eugen Becin sot. 

S'jam dakort me te Lebetiturin qe dita 2 ishte me interesorante.  Ajo me "karkaleca e keca" ishte antipasto. 

e ka transferu qe ta heqi nga hetimet, ca t'boje dhe Llalla, sa ti thojne ja ke lone n'dore hetimet atij qe donte te na vriste Tomen, me mire e ka heq dhe hajt shnet

Cfare te them une, vendos filtrat thote mrroklla.  Ku me i vu filtrat?

Lu-ja i lujti prape fene dhe bashke me ambasadoren e BE-se insistuan qe: Dekriminalizimi i Kuvendit është dhe një nga kushtet kryesore për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. 

Llalla heq Becin dhe thote: "Në disa ngjarje specifike të ndodhura prej fillimit të vitit 2015, ka dyshime se mund të jenë të përfshirë persona që janë pjesë e administratës shtetërore",

Nderkohe Beci, Llalla e Co sipas Ministrit te Brendshem jane akuzuar nga Doshi.

Nderkohe deputetet e PD-se thone nuk vemi ne Kuvend se kemi frike se do na vrase Meta. 

Nderkohe Fufi thote: M'vje inat qe me pas qafe ta rrit vleren 400 mije euro.  Une s'kam dite gje qe s'kam pas qafe.  

Ku pra me i vu filtrat?

Po leje mrokllen se kot bo si ambjentalist, ktu ka vone filtrat kurumi ka 10 vjet dhe i ndez vetem kur shko noi kontroll ose noi delegacion smiley

Ndersa keta: 

Lu-ja i lujti prape fene dhe bashke me ambasadoren e BE-se insistuan qe: Dekriminalizimi i Kuvendit është dhe një nga kushtet kryesore për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

jane kot fare. Me bo dekriminilazim ktu duhet me e lone parlamentin masnej me nja 5-6 veta se te tjeret jane te gjithe te perlym, ne mos ne vrasje e droge, ne marrie-dhenie rryshfetesh, pastrim parash, shmangje nga detyrimet tatimore e doganore, mashtrim, shkelje te barazise ne tendera e plot te tjera. Apo vetem drogen dhe vrasjet qujne krime keta te amerikes dhe europes, ndersa keto te tjerat jane ok? Nje rruge ka, ajo qe ka qene qe para 10-15 vjetesh; ata ti vene celsin ambasadave dhe te thone "kur te shofim qe po beni permiresime, lidhemi vete, deri atehere na ka ra bateria e telefonit" smiley

Filtrat e korumit do ndizen vetem atehere kur elbasanasit te pesojn mutacion masiv e te.lindin me dore vetem me dy gishta.

 ktu ka vone filtrat kurumi ka 10 vjet dhe i ndez vetem kur shko noi kontroll ose noi delegacion

smiley

PS: Toma thote qe do shkoje neser ne Prokurori te jap deshmi, por sonte eshte mik qosheje ne konakun Top Story te Balles.  Dhe fton publikun shqiptar te vije per gosti e per dolli.  

Se mos harroj: Se kutpoj më ca behet atje. Jap doreheqje (tm kokolepsi).

E kush qekan kto 5-6 vetat i here ta morim vesh ? Paska edhe te huj parlamenti jone ? E ke nigju ate thenien e bukur te popllit : Shif rrushi dardhen dhe piqet kumlla n'maj te thones ...

Sipas Ministrit te Brendshem:

Tom Doshi më tregoi gjithashtu se në rrugë private kishte zbuluar qe në mjediset e lokal Viva në zonën e Bllokut në Tiranë, ish Shoferi i Fatmir Mediut së bashku me Agron Kulicin, ish nëndrejtori i Policisë së Shtetit, Agim Ramën, kunat i ish Kryeministrit Berisha, Eugen Beci, Drejtues i Prokurorisë për Krimet e Rënda, shtetasin Ymer Lala dhe një shtetas me emrin Ylli (Xhaxhollari), pronari i lokalit, kishte organizuar vrasjen e Tom Doshi.  Tom Doshi këmbënguli po ashtu se edhe vetë Prokrurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ishte i përfshirë në këtë komplot,  (nëpërmjet Eugen Becit) sepse sipas Z. Doshi, të dhënat që deputeti i kishte dhënë konfidencialisht pak kohë më parë Z. Llalla, i kishin marrë vesh po këta persona, pra organmizatorët që sipas Z. Doshi kishin organizuar vrasjen, dhe këto i kishin marrë vesh nëpërmjet vetë Prokurorit të Përgjithshëm.

Pra sipas deputetit Tom Doshi, vetë Prokurori i Përgjithshëm kishte treguar te organizatorët, porositësit dhe vrasësit, se Z. Doshi kishte zbuluar komplotin e tyre ndaj jetës së deputetit.

po, dhe ca beri ministri i brendshem? pse nuk hetun, makar te arrestonin kto te akuzumit. Nqse nuk e pane te arsyshme, pse nuk i thane Doshit qe kto ishin fantazira?

Ky tam-tami pasi Doshi e plasi vete bomben, eshte i piset. Njesoj me ate te Brahos si zedhenes i Metes, njesoj me ate te Brahos ne 20 janar me canten me sekrete per Ramen.
Ca ingredienti tjeter do qe t'provosh se kto jane sjellje mafiozesh?

Se kutpoj më ca behet atje. Jap doreheqje (tm kokolepsi).

Ka kohe qe e bluaj se pse Parlamenti dhe ne teresi Shqiperia pastaj reflekton sherre .

Mungesa e nje niveli te Faskos ...Duket e thjeshte por ne Parlament mungon Humori .Batuta ka , cinizem plot , kllouni Berisha ne cdo seance , buzeshpervjelurit si Ristani sa te dush . Po Humor gjithperfshires ???

Po ketu jemi mire shyqyr zotit e LefTKopese qe per keto ngjarje nuk vonon me mbllacitje ne gare me te baraztundurit kush ti tunde me shume te skopiturat smiley

 nje makine te blinduar, tregon qarte se Doshi ka dashur ta mbroje ate si deshmitarin e vetem me ane te te cilit arrinte te provonte akuzen e tij smiley

Jo po ti kishte blere nje kontenier se nuk ka vende ne Burgje smiley

O Grande Kaka te thashe "rend Kucilio" se nuk mbahet me Left me ....iiiiiii ne fund smiley

Tha kokelopa, kur te rrefehet do dridhen dhe themelet. Termet ra. Lol

Is it just me or gjithe keto albanian killers duket sikur kane nji fytyre ? Koken me cepa, nofllat e dalme. All job applicants must be good looking. Is it too much to ask ? Na felliqet rracen, na felliqet.

s'ka meritokraci ktu mer bab, merren njerzit n'pune me taraf, ohuu, iku ajo kohe

jane specialista, ata te deges se p.. jane bukuroshe.. keta jane vec per dinamit - e nuk perzihen ne punet e njeri-tjetrit.. rri robi me dite maj motorit, mendon se ka akoma koqe te ftohta?

Se kutpoj më ca behet atje. Jap doreheqje se sdua te behem si kllounet ketu qe per cdo situate e kane nje pergjigje. Ngjarjet nga shqiperia kane brenda aq shume intrige sa eshte me mire te heshtesh 10 dite para se te thuash dicka, edhe atë me gjysme zeri. 

I gje skuptoj. Opozita do dekriminalizim parlamenti. Ne rregull. Pse se heqin kte deputetin mehill tufi që që nga surrati duket çar zuluje eshte? Per me teper lexova qe ky shpellar paska qënë i perzier ne vrasje. 

E fundit, qe koklopa eshte pis kjo dihej dhe do dihet. Ska rehat me të ne mes. Po sa te jete gjalle dhe i perfshire sal mrroklla ne punet e shqiperise shqiperia sdo kete jo paqe po do shoh vetem mynxyre. Ky rob i keq duhet te eleminohet, ska rruge tjeter. 

A ju thashe qe do mbroni meten dhe do thoni qe gjithcka ishte e sajuar perfshire dhe videot qe do nxjerr toma. (:

Po cfare ke thene ti dhe nuk ka dale smiley

Shum dmthenese kur rama i vuri ne forme pllake memorialet e 4 te vrareve te 21 janarit. I shkel me kembe cdo dite qe hyn ne kryeministri.
Pas rames do i shkele luli.
Keshtu shtrohet rruga e mbretit. Me pllaka ari si justifikim memorialesh. smiley

Ky eshte tym per te hequr vemendjen e opinionit publik nga fakti qe qeveria ka deshtuar.

LefTKope si burimore prane te pegerave te komnadantit ne  SHQU-p . Kam nje kerkese. Mos ma prish se kemi kaq konsiderate per njoni tjetrin smiley pac kryt e babes , sali berishes dhe te te baraztundurve te Xhiboles , (ke kane babe ? )  du me me zgjidh nje hall te Madh .

Pse kan dash me e vra ket Tomen ? Cfare reziku paraqiste ky pa i thone "Do te vrasim or tie " 

Me besim e shprese tek pergjigja Juaj se do ta zhvillojme kete Linje per tu cjerre masken neobllokmenve te te gjitha ngjyrave .

Pietja tjater eshte :Cdo nje njeri me pasuri 30 meleone euro ne politike?

Naaajs smiley

Dmth karakteri Meta nuk do na mungoje as ke serjali i tretë smiley

Jo moj me zamete se eshte Albani . Pa mandat deputeti e pa sejmene ti perlajne ato miljunat .Po me vertet pyes se vallaj kaq gjate e tjerrur kjo Histori po asnje gje nuk kam kuptuar

Pse kane dash me e vra kete ?

Nuk osht anku iBerisha dhe iBasha qe vrane ne 21 Janar e ne Gerdec .As Shkelzeni si organizator tritolesh .Vetem Maltezi per Kambalet , dhe supermbesa per Canajn  smiley Nuk esht anku as ish Kom Gardes qe ka vra .Po ket pse dun me e vra ?

Edhe firma Nerenxi thae ..Nuk vrava or tie se te fusin ne Burg .

Hiqma kete peng se po me duket vetja si ne Teater Absurd ..te gjithe lehin pa ditur PSE ka ndodh kjo .Biles LefTKopeja do me konkuru dhe Grande Kaken ne humor me copra Gazetash .Si tha A.Fransi

Kur u ribe hetimi , nuk u gjet asnje Fakt pervec titujve e kronikave te ngritura mbi nje thashethem po qe i shin aq shume sa u Shemb  Arkivi .

Thuj mor njoni pse kan dash me e vra ?

Vec mosqofte ajo qe themi te gjithe qe duhen qeru  nja dymije cope nga keta te Fortet  e pas 92 me ne krye babasqapin !

Shoqja Gjembi ne mungese te Gjibit , duhet te kete nje shpjegim ju Lutmi !

Askush ska dashur ta vrase. E ka sajuar tima gjithe kete. Iliri eshte i kulluar.

Po per 21 janarin duan ta vrasin. Toma sponsorizoj dhe mbrojti priftin per videon. Toma solli "kokpalaret" per ti hyre brenda kryeministrise. Toma solli sniper-istin per te vrare berishen. Usa e quajti burre shteti berishen kur vrau ata te katert qe u shnderruan ne pllaka bulevardi. Usa doli direkt kunder tomes tani.

Tomes ka fillu ja kap me miza plako, s'ka top story sot, eshte te enjteve

Bani eshte 100% konseguent me ato qe thote. 

Sipas Tahirit ai bashke me Doshin kane pohuar ne zyren e ministrit dhe ne prani te krereve te policise se shtetit se, nje grup personash, - Agron Kulici, ish-drejtues i larte i policise se shtetit, Agim Rama, kunat i Berishes dhe biznesmen i fuqishem dhe Eugen Beci, drejtues i prokurorise se krimeve te renda - i kane porositur dhe parapaguar nje kest, vrasjen e deputeteve Tom Doshi dhe Mhill Fufi.

Bani pasi ka pohuar sa me lart e ka bere te qarte se nuk ka nder mend te kerkoje mbrojtjen e shtetit dhe per rrjedhoje nuk do ta formalizoje deponimin.

Kjo zgjedhje e Banit eshte mese legjitime ne kontekstin kur eshte vete shteti (opozita me Ramen dhe Kulicin, shumica me Meten dhe prokuroria me Becin) ai qe po e kercenon Doshin!!!

Sot qe e kane arrestuar cfare prisni qe te thote Bani!? Ai po perpiqet i ziu te shpetoje me cdo kusht lekuren dhe i gjendur mes dy kerrcenimeve serioze per jeten zgjedh te kenaqe ate qe i duket, me te drejte, rreziku apo kanosja me e madhe ne ket moment, pra 'aleancen' pozite (Meta)-opozite-prokurori!

Me logjike e gjithe afera qendron ne kembe kollaj fare. Berisha dhe Meta kane motive super te forta per ta dashur Tomen jashte loje; ky i fundit i garanton Rames dhe PS-se nje prurje te forte votash ne nje zone per ta jo te natyrshme, si Shkodra dhe rrethinat. Te demtuarit direkte te ketij ndikimi jane Berisha, qe humbet bastionin e sigurte dhe Meta, qe per shkak te individeve si Doshi ridimensionohet ndjeshem aty ku veprojne keta. 

Pra motivi eshte i qarte dhe i forte; nderkaq te dyja palet e lartpermendura kane dhene sa e sa prova se nuk e kane hic siklet te bejne zullume edhe me te medha se kaq (kujtoni '97-n, 'Ilir-floririn', 21 Janarin, Gerdecin, e me rradhe...)!!!

Ketu skenari eshte i kthjellte fare: te qerrohet Doshi per te dobesuar dhe frikesuar Ramen!

Por Doshi e nuhat punen dhe e dekonspiron duke ju hequr konspiratoreve mundesine e levizjes se menjehershme (pasi ju kane dale emrat ne polici te shtetit cdo levizje do te kishte qene kamikaze!). 

Kete mesele Doshi kerkon ta shfrytezoje politikisht, si medalje, apo plage lufte, per te rritur e fuqizuar pozitat perballe Rames. Refuzimet e ketij te fundit, i kushtezuar nga aleanca me Meten qe ja ka ngushtuar fort aftesine e levizjes per te shperblyer te vetet, e nervozojne Tomen, te cilit i shpeton situata nga duart...

 

Kot nuk paska thone Llalla ne Gusht .

keni per te nigju Habitira ..smiley

Shyqyr qe ne Shqiperi ka vetem klloune PD-hi qe besojne e perpunojne variante te Tablove Sinoptike me enderat e Nurihanit mbase bie ndonje tope dashi dhe per ta , se vallaj dhe keshtu nuk shtyhej .E paska ngarku dhe Mini Vanin ky tjetri plot me konkluza fantastiko-shkencore. Ja kaloka dhe Vekes.smiley

Kaq urrejtje paskan pas per kete Meten ore smiley U dhjeu enderrat me Florijsmiley U hoqi portofolet . Thjeshte e shpjegojne te tjeret qe kane halle

Po te mos ishin keto , do ishte monotoni dhe dite shiu smiley thojne telefonat e skajpet nga Tirona smiley

Opozita braktis Parlamentin, kemi frike per jeten tone perderisa ne ambientet e foltores  qarkullon i lire Meta, thane......Hajde Trima hajde...un kujtoja qe kishin frike vetem te gjatin....

smiley E harruan qe deri dje e kishin dashnore Meten...

 

E njofin mire si dhe shprehjen se i joti ta fut.

Jo vetem qe e kishin te dashur koklopen po shpreheshin se koklopa rrezatoi tipare prej burri shteti dhe maturi politiki teksa beri aleance me pd dhe menjanoi perseritjen e zgjedhjeve. Kta primitvë jo 8 po 80 vjet e meritojne opoziten. 

KaptinLopa = Kingmaker kur i mbajti ne pushtet. Tani jo per gjo po i kerkoijne floririn mbrapsht bukeshkalet, qe i la te bonin lek ene 4 vjeter. 

Te stereotipi i albanian sniper paski harruar te shtoni balluket me xhel po pakez te perdredhura

Toma me duket se po mbetet pa deputetllik

Toma duhet te shkoj ne burg!

nuk e di a ka kry veper penale. 

por qe deputetlliku i hiku kjo duket e sigurte.

 

po  gjithmone sipas te dheneva qe kemi deri tani:  ka shpifur, ka sajuar duke dashur te marre me qafe, qytetare  te ndershem..   nje shtet i tere eshte angazhuar per  ''historine  Toma''... 

imagjino, sikur  deshmitari Durim,  bashke me do deshmitare te tjere  te rrezistonin ne  deshmite e tyre, Meta  e ndonje tjeter me gjasa   do shkonin ne burg si ''porosites te nje vrasje te mbetur ne tentative'', apo jo..?    

Toma ka konsumuar te pakten vepren penale te mashtrimit..   le te shkoje vet ne burg pra.

 

p,s   Roli i gazetarit Artan, qe pohoi   here pas here ne tv, qe ai e kishte informuar Tomen per gjithe palnin e atentantit  ndaj tij, me eshte ende i paqarte.

Te duket i sakte gazetari Artan ty? Ai punon per ke e paguan Belul. Ne nja dy emisione e tregon dukshem stilin e punes. Mgjth jo se eshte i vetmi po ky eshte me keq se ben sikur ben zbulime komplotesh

Dakord, po jo per ket pune...

Rroft meta. Hallall thesarin sa here te doje. smiley

Hallall e kaluar halllit. Bravo i qofte. Aty e pacim sa ti doje qejfi. 

Dmth na doli qe Toma ka paguar shume para dhe per me teper, i ka blere dhe makine te blinduar ketij tipit(perse valle?), thjesht per te sajuar nje histori te brishte me atentat kunder tij. Po mire po nese kjo eshte e gjitha sajese, po ceshtja e involvimit te kunatit te Berishes? Mire kjo, por na dolen te gjithe ne mbrojtje te Lirit, tani qe ai eshte ne krahun "e duhur", nderkohe qe donit ta rripnit te gjalle kur ishte ne krahun "e gabuar". 

Maks 2 i bete. Keni dhe 6. Po pse 6? Po sa? 10. Po pse 10?

hajde maksi, hajde! 

hajde dhe xbertheji kto pune me themel

Se ke kuptu s iduhet. Meta, Mehdiu, Kulici, e Llalla plus baxhanakun e Sales, kane qen ne nje krah bashke sipas Tomes. Mos e shkermoq deshmine Hermetike te Tomes. Prap Like Legeni bashkepuno me Cunin e Sheqeres, sipas Tomes, kurse Palloshi shef nga krahu tjeter.

Si ne 21 janar tironc. Meta esht garant i sales ne qeveri. Dihet kjo. Toma pa palloshin nuk i mund dot salen dhe meten. Edi ska koqe dhe u zbyth nga presioni i metes.

Cone, e di qe e kishe mire ti dje, kur thoshe emigrantet te kthehen ne atdhe....100 000 euro per Fufin e 500 000 per Tomen. 80 000 euro paradhenie direkt, e ne na ra bretku tu lajt pjatat.

Monumentale heshtja e Shqupistave te Peshkut sot, kan mbulu kokat me batanije deri ne daljen e rradhes te FB status te komandantit....

Per mua monumentale eshte pozicionimi i peshqeve ne krah te lsi dhe dakortesia per perjashtimin dhe sulmimin e tomes (deputet socualist e jo lsi-st ky).

Me e pranueshme heshtja se ky budallallek qe e co ujin e ps-se te mulliri i lsi-se.

Gjithsesi e parashikova nje gje te tille. Qe do thuhej videoja e manimlpuluar nga toma.

Pse ti thu qe Toma mund tu mbante prap ne grup te cdo partie? Nuk ishte pre Toma per ate pune po te shifte bizneset e tij larg politike. Po ti beson se Likja me Cunin e Sheqers ishin bo bashke keto 6 muaj? Atehere peshqit socialiste po mbrojne ene Shqupin sipas teje. Kur bo akuza idiote merr veten ne qafe. Tomes i kish shku Truni Skic si atij Lalucit qe ka partner...e filloi me Spiropaulin, greselden e mendeinenve dhe hudhi bomben e atentatit....Kapu me nje histori e mos lej boshlliqe a budalliqe.

Normal qe do mbrosh shqupin kur i ke vetem me teori nga larg gjerat. Socialistet ketu qe e kane dhe praktike po terbohen nga zhgenjimi me ramen. Si lexon komentet. Duam pune thone. Vetem lsi po puneson. Sa del rama per te ber konkurs e te pakten te futen me merite ca socialiste ja kput lsi ne mes iniciativen. Si ne rastin e mjekesise.

Ore e shef ti ku ka shku Shqupi me Shqupistat? vec tre te roitur hudhin nga nje llaf se eshte ne prag shperberjeje. shifi tani per zgjedhje lokale si kan per te shku si kove pusi. Po rama ska pas vetem deshtime ore keto 2 vjet, ka humba ca e ka morr ca. 

Nuk shperbehet opozita. Rama perjashtoi thuajse gjith kokat socialiste e nuk u shperbe. Qeverite kane me teper rrezik te shperbehen jo opozitat.

Pastaj dhe zaloshnja e thote qe i kane ikur 200 000 vota ps-se. Kur thote ai si i majte qe eshte 200 ta dish qe esht dyfish. Kta jane te zhgenjyerit.

Po fakti qe Zaloshnja thote qe edhe PeDi ka humbur 60 000 vota ne opozite.....nuk te bo pershtypje????Zaloshnja eshte me i djathte se Shqupi, si nga prejardhja Balliste qe ka si edhe nga lufta per themelimin e PeDit me gjithe te motren. \

Nejse mbaje, men Shqiptaret kan per ta votu Ramen tu e shajt neper dhome nga Aneta, .... PERSERI, ....e jo se jan budallenj, por se eshte me normal si KM qe ta detyrosh me greva te boj koncesione ndryshe nga cjapi i vicidolit qe ti priste drute shkurte.

O tironc po mos ja fut kot.se.pd nuk rreziko si qeveria po ti largohen ca vota plus qe dihet qe sado te.marre.vota prap 8 vite duhet te.rrije ne opozite. Qeverise i dhembin votat e larguara jo opozites. Ca do humb opozita po i iken ca vota me thuaj? Besimin e qytetareve jo sepse pozites i iken 3 fishi kesaj.

Shiqo, ti je afer ajrit te paster por larg politikes.

Nje opozite qe humbet votat nuk ka shanse me ardh ne pushtet, dhe shqiptari po spate pushtetin nuk ta vershelle. Ramen qen tu e qerru disa here se nuk sillte PS ne pushtet ndonese nuk kishin me te zote se ai. Po ndejti ne pushtet Rama me 200 000 vota te humbura eshte fitimtar.

Shqiptaret do votojn meten jo ramen per sa.kohe te eliminohet faktoei berishe. Dmth per sa.kohe mos te ken frike qe po ben koalicion.me berishen meta. Keto zgjedhje me edin esht meta. Ku ska berishe ne mes votohet meta. Kshu ndodhi dhe ne zgjedhjet e.fundit. rama doli.me me.pak vota se.heren e.kaluar gje qe me habiti. Opozite qe vjen me pakesim votash ne kohe krize vetem me ramen kam pare.

Opoziten ta ka pushtu Familia, o Shqiptar. Zeni sulmonte Tahirin si cdo dite ene sot. Po pse merr i njifshe ti Kalamojte e Merhumit apo  Qerosit Alia, ne jete publike?????? vazhdoni me Saliun e mbas 2017 thoni prap me Saliun. Me saliun kush????? Ne apo Juve????

Me lulin me lulin. Me cunin e enverit. Ai eshte shpresa. U degjuan thirrjet tuaja "zgjohu enver". E dergoi zoti i ateisteve birin e tij. smiley

Fiks. Dhe ky rindertim eshte edhe ai me i besueshmi

Targeti i gjithe ketij operacioni ka qene dhe vijon te mbetet vete Rama. 

Sot qe po flasim, e gjithe kjo 'ceshtja Doshi', ke po demton?

Meten dhe Berishen jo njehere! As qe ju rruhet fare per muhabete te tipit me tha Bani, qe i ka thon Toni, se i ka thon Goni se osh Njoni, qe do me vra Tomen! E-hu-ha!!

Meta doli para popullit me jave rresht me ze e me figure tu nda paret e hajdutve me Priftin dhe nuk e gjeti gje, perkundrazi u be me i forte. 

Berisha, nder te tjera, hodhi ne era nje fshat te tere ne Gerdec dhe prape aty e kemi, tu kakaris ne FB gjithe diten.

Ai qe demtohet eshte Rama, si fillim pasi do ti mungoje mbeshtetja e Doshit ne zgjedhjet lokale qe jane prapa deres. Me vone edhe per ceshtje te tjera, mbi te gjitha sepse te gjithe ata te seres se Doshit, qe po e mbeshtesin kane ngelur keq nga kjo pune dhe e kane te qarte se Rama nuk eshte i afte tju mbroje interesat, kur te kene hall. Ky eshte minus i madh ne politiken shqiptare!

Pse ti menon qe Doshi do jete po kaq i fuqishem mas ksaj afere, sa qe hidhnimi i Doshit do i prishi pune Ed Rames ne Shkoder dhe Malci? 

Nuk e besoj. 

 

Jo, jo, Doshi ridimensionohet fuqishem pas kesaj, nuk do te kete me ndikimin e meparshem.

Problemi eshte qe para ndikimit te Doshit, zona ne fjale ishte feud i PD-se dhe per rrjedhoje logjike do ti kthehet asaj, ose maksimumi, nje pjese do ti shkoje Metes, se ai ka me shume xhambaze nga ato ane.

Perderisa Rama percakton deputetet, eshte personalisht pergjegjes per sjelljen e Tomes, dhe sigurisht Blushi me co, do ja kendojne me te drejte deshtimin.

Eshte deshtim personal i Rames  i ngjashem me ate rast  kur deputetet e PS ju shiten per 5 milion dollare per te votu per Bamirin President. Nga krahu tjeter koha e te forteve do iki nga politika por jo shoqeria e biznesi se sjellin shume dem elektoral. 

Vetem nje pytje kom une per Tajaren.

O zotni minister i punve te permrenshme, car bo ti kur te vje nje rob me precedente te rende penale e te vetedeklarohet si i porosit per te vra dy deputete? Se mire po bojme sikur te besojme qe kjo histori ishte trillim (se pse duhej te shpikte Toma historine e Fufit, kete e dini vetem ju), po minimalisht a u vetedeklaru vrases me pagese ky ne kete menyre? A e kupto sadopak ti se je pergjegjes per t'i ndalu keta njerez e jo te dalesh te na mbushesh menien per perralla.

Ketu gozhdojeni Tahirin! 

Bani ju paska thene, ne sy te krereve me te larte te policise, se ka marre dhjetera mijera euro parapagim per te vrare Tom Doshin, ndersa keta i qenkan pergjigjur, po nuk vure firmen nuk te besojme!

Sa kerkesa ke dhe ti. Fjalet e tua nuk merren parasysh sepse shoket ta kane cjerre masken me kohe e te kane treguar qe ti ke inate personale me Ministrin Tahiri.

Jo vetem historia eshte trillim, por s'ka Tom Dosh fare, eshte personazh i saju.

Te 10fsha mu ne skenarist te Usual Suspects. Aty ne fund te filmit e merr vesh kush o Keyser Soze. Kurse ketu shife filmin sa te dush nuk e merr vesh kurre smiley

Ajo dihet qe eshte Saliu. Nuk e kuptoj se Braho na mban ne ankth dhe e ka shtyre kthimin e Kuvendit ne kinema per neser.

Seriozisht tani: po PD-se pse i dogji e ankohet qe po u torturoka Bani?!
 

Jo mi gjemb se ka fajin perher gjoja sala. Pse krijon argumente fallse dhe pastaj jep premisa po aq fallse? Apo se ashtu te duket vetja ps?

It 's not torture. It's called: Enhanced interrogation techniques. Pra po e marrin ne pytje me teknika te avancume ...

Kurse ai po i bi murit me koke, ah koke a kok qe s'ma men asi emer.

Te gjitha i marr vesh une, po nuk arrij te kuptoj si mund te jepet porosi e dyte, pra vrasja e Pufit, pa mbaru vrasjen e pare.

Se qe te besh nje pune te dyte, duhet te kesh dhene prova se di me ba pune.

Tani pyetja eshte perse iu drejtuan ketij robit kur ky nuk kishte asnje vrasje deri ne ate kohe. smiley

Perse nuk mu drejtuan mua psh?

P.S. Duhen vene urgjent targat e vjetra qe te marrim vesh kur pakon afer nesh.

 

Per ekonomi shkalle mer, sa me shume porosi aq me i ulet cmimi per cdo njesi!

Ka krize ej, duhet kursy'! smiley

Dakort per ekonomi, por fillimisht oferta ka qene 200 mije e ky robi nuk ka pranu. Ka kerku 500 mije. Nga tavolina matane i kane thene ok. smiley

Toma na dul vitalist ose kollos !

Seriozisht tani : versioni i policise eshte per mua me i besueshmi sepse linja zyrtare eshte me lehte e monitorueshme nga ATA. Fakti qe Tomen e goditen aq fort ata te rruges se Elbasanit , tregon qe ngjarja nuk eshte e pa njohur per ta apo befasuese.

Te m' falesh po e ke idene se cfare dmth te vrasesh dy deputete?

Te kam falur! Jo une nuk ia kam, por ti ja ke me siguri!

Ja kam se kam jetu 1998 kur u vra Hajdari Azem dhe u sulen ato forcat e Bukoshit qe sterviteshin ne malesine e Taroboshit dhe e veshen Nanon me tanga e perfundoi ne Maqedoni.

Nuk e kam te lexuar dmth sepse ne ate kohe nuk ka pas as ABCDNews.

Ok se mos u nxitova .Se ti pergjigjesh atij me 07 te 35 % te dyzet mundesive nga 50 te mundshmet mu duk pak si konfuze .Flm !

Idrizo, po nese merret vesh ndonje dite Rama me Babasqapin per te qeverisur bashke, ca do besh ti? Do iu hidhesh njerezve ne fyt edhe po thane ndonje fjale kunder babasqapit? Po me ata vrasesit e 21 janarit, ca beri Rama? Se me aq vota sa ka mund te beje c'fare te doje, madje mund ti ndryshoje me president e kryeprokuror e me rradhe dhe te vendose drejtesi.

Po 7% e 10 milione euro, di gje ti sa bejne! Po se di pyete njerehen ate ortakun e ngushte te krietarit se ai e di mire.

Me fal po po te kthej pergjijge . Dhe nuk do ta bej me .

Ju jeni nje takem BLOZE qe me te vertet habitem se si eshte e mundur ky brez te orientohet nga ky Mentalitet Injorantesh InteliDjent

Po pse cfare ka qe te mos bejne Koalicion ? Cfare e di ti Politiken Murin Kinez ? Po ty dhe te gjith Ziqeve pa tru qe tundeni ketu te beri Koalicion P. Punes dhe biles te dha dhe Kryetare partish jo me vone se sa mbante syrin ne shenjester ! Ke mbajt shenime edhe nga leksioni  rp tribunit Hajdari per Demokracine si IntelektuHale e Tiranes . Turp Historik !

Politikisht jeni ZERO duke perjashtuar karieristet . Por dhe ne kuptimin Human te cveshur prej saj , politikes , nuk e kaloni nivelin e te Baraztundurit ose sh.Gjembi apo mbllacitesve eunuke , qe shohin deri tek maja e Hundes dhe u ka mbet ora 'se diktatura zotrie "

Kur flitet per ndeshkimin e krimit flitet per Kriminele Direkt .Vetem se ne nuk dime Fakte e nuk e kemi Detyre .Ne flasim per Konceptim shoqeror e Politik te tij ...por se pari dhe mbi te gjith Flietet per

Krijuesin ushqyesin dhe bartesin e tij qe eshte foleja e PD-it te Berishes dhe atij squpverdhit qe nuk e di pse eshte kryetar Partie . Me heqjen e ketyre felliqsirave dhe per hir te situatave te tjera qe kerkon KOHA , Kush je ti apo gelbaza te tjera qe nuk shihni Levizje Kolaicionesh ne Politike ?

Femije Kopshtesh qe e mbytet PPU me buzeshpervjelur !

I falur qofsh o Idriz. Dije se per fajin e mazokisteve si puna juaj qe jane gati te votojne gjithfare vrasesish hajnash 7perqindshash e 21janarsha, vuajme edhe ne te tjeret qe as na shkon ne mendje as te votojme e as te mbeshtesim ndonje sqap apo babasqap te ketyre llojeve. Vazhdoni keshtu mire e keni, gjithe jeten ja keni futur vetes sa krahu, vazhdoni futjani deri sa te vdisni. Dhe po doli ndonje qe te thote se Meta, Rama apo Berisha eshte kriminel, ti menjehere hidhju ne qafe (te ****) direkt.   

Je komplet pa lidhje, megjithate ky tipi provat i ka dhene. Pyetja tjeter, pse i dhane dy porosi eshte interesante. Ndoshta ka qene sekser dhe merrte porosi per vrases te tjere?

Ambasada amerikane ka pershendetur nje veprim qe duhej te ishte bere nja dhjete vjet me pare, perjashtimin e Tomes nga partite politike!

Edhe dhjete vjet me pare po te kishte ndodhur kjo ata do ta kishin duartrokitur, pasi ai ka shume kohe qe eshte 'i njohur' per SHBA-te, si edhe per opinioin e gjere publik shqiptar. 

PS-ja nuk e kishte flak, as ket here nuk donte ta bente, sepse i duhet aty ne Shkoder, ku nuk jane konkurrues e se djathes

Kane dash me e vra per 21 janarin....kap trete f 257 .."Tablo Sinoptike " ..prralla per femije nga mosha 8 deri 18 vjec ..

Po o kishte rast me vra ne 22 Janar o s'ka pas kurre .Pushtetin po , Prokurorine Po , Gjukatat po , Polici Po ... Futi ca argumente si u tha "teta Edukatorja "

Ja plas tjetri pa ju dridh qerpiku ...Me e dobsue e me frigue Ramen ...po aty "Tablo Sinoptike ..f 453 ..pralla per te rriturit me dhi e dhen mbi moshen 70 vjec ..

Heu bre ! Po pse e forcoi dhe Trimeroi per Fitore ne Qershor !

LefTKope do vish ti apo do na lesh me burime te Kryqezorit " Quenn Elisabet " te shek xix

Pse kan dash me vrae Tomen ?

Logjike pleqsh te pjerdhur. Pse ne diktatur jemi qe ta vrase kur esht ne pushtet e te brohoritet nga populli?

Per nje video e doli i terbuar pa leje po te vritej toma.

Ndërkohë, me të arritur në Tiranë, kam thirrur Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe drejtuesit më të lartë të saj, për të filluar veprimet paraprake hetimore, pavarësisht refuzimit të deputetit për bashkëpunim me institucionet ligjzbatuese.

Më pas, kam marrë takim me Kryetarin e Kuvendit, Kryeministrin, dhe pas tyre, me Prokurorin e Përgjithshëm.

Ky i fundit ishte në dijeni të deklarimeve të Tom Doshit, pas një takimi të mëparshëm ndërmjet të dyve.

E informova për gjithçka u vura në dijeni nga deputeti, si dhe për pretendimin e këtij të fundit për të mos filluar hetim penal, sepse vetë Prokurori i Përgjithshëm dhe Prokurori i Krimeve të Rënda, ishin të përfshirë në këtë ngjarje.

Prokurori i Përgjithshëm, i cili siç e thashë, kishte marrë dijeni më parë nga vetë Tom Doshi, u shpreh shumë i gatshëm për ta hetuar penalisht këtë çështje, në rast se do të kishim një deponim apo kallëzim, ose edhe në rast se, nga mbledhja me iniciativë e të dhënave paraprake nga Policia e Shtetit, do të rezultonte ndonjë e dhënë me vlerë për të nisur një procedim penal.

Pas bisedës me Prokurorin e Përgjithshëm dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, kam rithirrur dhe nxitur përsëri deputetin Tom Doshi për të paraqitur kallëzim dhe të dhëna shtesë, ose deponim nga shtetasi i lartpërmenduar, duke e siguruar edhe njëherë deputetin se ishim të gatshëm t’i ofrojmë shtetasit statusin e dëshmitarit të mbrojtur me të gjitha garancitë që ligji parasheh për këtë status.
Por përsëri dhe vazhdimisht më tutje nga Tom Doshi kam marrë refuzim për ta kanalizuar shqetësimin e tij në rrugë ligjore.

tha Tahiri, me i miri

Ndersa drejtori i pergjithshem i policise thote qe se ka vene njeri ne dijeni.

"Didi ka deklaruar se në zyrën e tij nuk ka shkuar ndonjëherë Tom Doshi apo ndonjë njeri tjetër që t’i flasë për ndonjë porosi për vrasjen e dy deputetëvë" http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2...

Hajde merri vesh ti keta.

Fiks! Hahaha ! Vetem se Didi i shkrete i ka leshu deklaratat para se te koordinohej Tahiri me Xha Brahon!

Fiks cfare se u bera kurioz.

 

Ne beteje keto vitet e fundit ke 3 pushtete te medha. Ai i perfaqesuar nga Berisha dhe te vetet, nga Meta dhe te vetet dhe nga PS-ja qe sot perfaqesohet nga Rama dhe te vetet. Kujdes, nuk jane pushtetet e vetme e as te vetmet grupe interesi, por jane ato me te medhate, qe shtrihen nga Shteti, tek politika, ekonomia, shoqeria, e me rradhe. Dakord deri ketu?

E thene kjo, cilin nga tre pushtetet e lartpermendura demton 'ceshtja Doshi'?

Une them as Meten e as Berishen, por vetem Ramen. 

Sepse per Meten dhe Berishen, maksimumi eshte dem imazhi, gje per te cilen nuk ju rruhet minimalisht, pas gjemave e te paberave qe kane kryer ne jete!

Kurse per Ramen eshte dem real dhe imediat, mungese e nje mbeshtetje te fuqishme, ne nje rajon politikisht armiqesor si Shkodra dhe veriu rreth saj. Per kete arsye Rama u perpoq me cdo mjet (kujto levizjet e fuqishme te Kokedhimes) ta mbyllte pa buje problemin.

Por ceshtja ju shpetoi nga duart, jo pa ndonje shtyrje nga jashte...

Nuk e sqaron kete Fix. Te sqaroi cfare ngarkese ka Mini Vani ?

Po futem dhe une ne vallen e thashethemexhijve InteliDjente . Po dhe kalemi.com te Xhiboles i beson ? Didi thote motamo ..Nuk ka ardhe DOSHi dhe ndonje tjeter ( nga te Doshit ) .Thote dhe di shume gjera ...Dhe flet si POLIC jo si gazetar i nwes smiley qe mund te fshije Bythen kusho .Didi ose dhe ti ne ate Post  mba pergjegjesi edhe per pikat mbi I .

Ne fakt sa rapadami i leshit mund te mos dije smiley , biles  as sa ai koklopa si e ka emrin , qe kapi i pari qitjet smiley ,  po pak me shume se keta llafazanet e SHQU-P si te deleguar te lefTKopese prane PPU mund te dije !

Une i besoj versionit te sotem te Tahirit, por vetem persa i perket fakteve, pra qe Toma dhe ky Domi i kane shkuar ne zyre disa here dhe i jane rrefyer. 

Pjesen tjeter, ate te reagimit dhe te implikacioneve nuk e besoj. 

Kurse persa i perket reagimit te pare te Didit, nuk ka pike dyshimi se ishte ai i nje personi qe nuk ka asnje dijeni! Pra Didi, pavaresisht nga lojerat e fjaleve, u perpoq ti komunikoje opinionit se nuk ja kishte idene per keto akuzat e Doshit; kjo nderkohe qe Tahiri sot tha se jo vetem qe ishin ne dijeni, por se edhe kishin zhvilluar nje goxha operacion per te verifikuar me nismen e tyre faktet!

Keshtu i nderuar, keta nuk e prisnin qe tju shperthente kjo ceshtja e Tomes, te pakten jo tani para zgjedhjeve lokale dhe zhvillimet i kapen krejt te papergatitur. Nga kjo vijne edhe perpjekjet per te mbuluar mutin me shurre, sic thote populli... 

 

xha Brahua nuk eshte ne sinkroni per vete, se dje doli me versionin "e ka bere baxhanaku i Birishes", ndersa sot po thote "e ka shpik vete Doshi".

Te shohim ca do thote neser!

Jo, jo edhe xha brahon ne linje e ke, tha 'ka thene Doshi' qe e ka paguar Agim Rama atentatorin. Sot Brahua mendon se vertet Doshi e ka thon, por nuk e kishte me ter men...eshte e drejte e tij smiley

O Rono, po lene mer se Tahiri e nakatosi fare sot! U be barcalete! smiley

Ju informoj se të dhënat që përmenda më sipër dhe veprimet hetimore të kryera nga policia janë të dokumentuara dhe të administruara në fashikujt përkatës hetimor.

tha prap Tahiri, gjithmone me i miri

Hetimeve te Tahirit jua kalojne ne shkelqim vetem vendet e punes qe gjen Velia permes zyrave te punesimit qe hap neper Shqiperi! smiley

Po Durim Banin perse  nuk e ndaloi policia per vrasje ne tentative? Ose per kallzim te rreme? Sepse nuk firmosi deshmine? Ou?Po procedura apo vari trapin

Po pikerisht pra, kete po themi. Deklarata e sotme e Tahirit eshte nej bicim gjethe fiku qe perpiqet te fshehe keqmenaxhimin e ketij rasti dhe ne pergjithesi problemin e madh te papajtueshmerise mes Rames, Metes dhe Berishes - keta do perpiqen me cdo mjet ta asgjesojne njeri-tjetrin, nuk kane rrugedalje...

Qeveri Pe Leshi smiley

akrilikusmiley

Pazare Intrigantesh .Keta duhet te pergjigjen edhe per peshtjellimet qe krijone ne kete Kohe qe jane motamo me destabilizim.

Po vej re se dhe te ngjashme kane ndodhur ne Fyrom ne nje menyre tjeter etj etj .

Them se parashikimi im qe vetem ne 2020 mund te behen per here te Pare zgjedhje te Lira ne Vnede Stabel , pasi te jen spastruar keto Funderrina Politkie "antikomunsite " e karieriste te paskrupullt te cdo ngjyre. .Me kete parrulle kane shkaterruar shume keq Vendet e tyre duke i futur ne Qorsokake dhe kane hapur Gropa te tmershme Morale , Financiare e te mbarsura me barut artificialisht .

Dhe ne keto situata kush nga felliqsirat e Aventuriereve Intrigante nuk perfiton , me analiza e me konkluza e me cfaredo lloj poshtersish te varianteve LefTKope te Babasqapit , arkitekti i Intriges dhe Ushqysi i saj nder ne. 

E kishte dhe ai i Breshias nje sinjal ..ISIS me vatra ne Shqiperi smiley 

Rama duhet te tregohet i VENDOSUR pa Luhatje . Bjeri KRIMIT .Tahiri te del e Tepron si Krah ! Jeni ne rruge te mbare si Ekzekutiv

 Ne se dikush e ka afer t'ja thote ..Paksoi  daljet ne TV dhe mos i kthe asnje pergjigje ne cdo rrethane Kryefelliqsires qe ushqehet me Kufoma ..sali Qenef berishes.!

Ke popull te MIRE , te Shkelqyer vetem te mashtruar e te mbytur me Peshtyma , te financuar e pergatitur nje pjese per Krim e Grabitje , Vrasje e Vjedhje ....nga Felliqsirat e Berishes .

E rendesishme eshte qe dhe Doshin do e nxjerrim prej parlamenti dhe mandatin do ta mbajme vete. 

Dekriminalizim kerkuat, dekriminalizim ju dhame

Rradha e Lulit te nxjerri nga Parlamenti nje deputet te PD-hit. smiley

Eh si do rrifet Luli ne SHQUP...me hu do e kapin. 

Hmm, po humbja ne Shkoder sa do ju kushtoje? Ajo ne keto zgjedhje dhe ajo ne vijim?

Cila eshte strategjia per te zevendesuar Tomen?

Une jam sh i gezuar qe Toma u flak, qe te mos keqkuptohemi, por jo nga zelli apo deshira e KM apo e PS-se, qe u perpoqen deri ne minute te fundit ta mbanin perqafe!

Humbja ne Shkoder u vulos me Gjyqin e Frrokut....Demokristianet kan kohe qe ja kan bo daljen Rames. Edhe TOma do ju heqi 1 a 2 deputet maksimumi. Po PS me 3-4 deputet ne Shkoder e nderume eshte. Pse per ke do votojne Shkodranet? Problemi eshte ne ven tjeter...tek anti-shteti qe mbjellin te fortet ne publik me tritol e anarki.

smiley

Frroku eshte vetem nje pjese e strategjise se Doshit ne qarkun e Shkodres, mbulonte Puken ne fakt.

Pastaj, kur kane marre ndonjehere socialistet 4 deputet ne Shkoder, pa elementa si Doshi, jalla!?

Nuk thua me mire qe se kemi shkodren. Madje ter veriun. Ci duam, ata jane perhere problematike, te ashper. Le ti kete pd ato zona, sipas kokes festen. 

Une them te mbajme vec Skraparin!

Oh wait, Skraparllinjte ne fakt konsiderohen si maloket e Jugut.

Kurse une them me mire akoma, Skrapari dhe Shkodra te bashkohen ne nje qark te vetem elektoral, qe keta banditet te vriten njehere e mire aty njeri me tjetrin! smiley

Uaaaa, sa te thella paskan qene keto pune!

Bjeri krimit me ne krah tahirin bashk me shullazin.
Fiks politike isis-i.
Pse nuk ju dha i perjetshem cunit te deputetes qe vrau 4 persona?
Bjeri krimi thote.

Kush fitoi sot me shkopa cingla ? Po topa gropthi ? Rapadami apo dingi dongu ? Thuaja teta Edukatores LlamPatites se te ka xhan ! He te keqen teta smiley

Ty te pacim mishin e derrit pa trute le te ti kete Derri smiley

Ej, a nuk eshte e trishtueshme qe merret si aksiome qe Shkodra, Malesia dhe Dukagjini mund te merren vetem me kandidate si Toma? 

he mo se Obi-Wan e tha, nuk e tha Papa!

Seshte fare e trishtueshme se kete e dinim. Ps ben mire mos te harxhoje asnje energji elektorale ne veri po vetem ne rrethet ku ka mbeshtetje natyrale. Veriu eshte i djathte, i varfer, i veshtire. Le ta mbajne. 

Nuk e ka patur keq Juli kur thonte te vihet kufiri ne Shkumbin.

Skuptove njehere zonja gjembi. Politikisht, ske pse harxhon para, energji dhe resurse per zona qe jane mirefilli kunder teje, ku nuk ke rezonance politike dhe ku mbajtja e pushtetit ka kosto te larte. Fokusohu ne menyre efikase aty ku mesazhi jot gjen jehone. Une do ti mesoje ty te gjitha?

koko, nese eshte keshtu si thua ti dhe gjerat jane te ndara me thike, si mund ta marresh qeverine me vec 50% te deputeteve?

Fito shumicen 50+1 gjembi, mos u be tamaqar. Se po u bere tamaqar duhet te bashkejetosh me barbonë si tomi. 

po mire mer mrroklle, po si nuk u shqetsut atehere ju? si nuk u shqetsut najher per Tomen dhe robt qe solli Toma ne 21 janar fjala vjen? apo e boni si n'kohe te merhumit qe pas cdo kongresi i mushte menien robve qe kish zbulu armiq?

Nese kane qene protestues te thjeshte e te indinjuar si ter te tjeret per ca tu shqetesonim? Nese i ka sjelle tomi per puc me mendjen e vet pune tjeter ajo, kte dje e morrem vesh dje po qe e vertete esht muhabet sh vk dhe turp se ps ska nevoje ta marri pushtetin me dhune cecene se i mjaftojne votat qe ka. Ca na bo sikur shpike rroten

o koko, ik er daj e mos luj prej radhes. Ti e sorollopi jot e kishit dit me kohe, pa u dhon versioni qe partia nuk kish faj. Se partia nuk gabon asiher o pra

Ca kam ditur se spo e marr vesh? Mu mfol numri njejes. 

Jo jo, bredho, mu nuk me shqeteso niveli i Tomes. As pse e ka pranu Ps-ja. Tekefundit PS-se mire ti bohet qe i dalin andralla keshtu nga keto njerez. 

Mu me duket e trishtushme qe merret e mireqene nga publiku qe pa njerez si Toma (lexo biznesmen mafjoz, qe s'di me fol e qe e tregon forcen cdo sekond ke Sheratoni) asnje nuk e merr dot Shkodren me krahina. 

Besoj, e kupton ndryshimin.

e kuptoj. Pranej ndryshimi nis qe me listat e deputetve dhe kush i ka ne dore me i bo. Se PD e PS mund t'kene humb e fitu po Doshi & co nuk kane humb deri tani. Dhe un nuk i besoj ato qe thuhen se Doshi do merrte voten edhe nqse do kish dale kandidat pa parti. Jane zhduk te pavarurit nga skena sepse njerzit e dine qe partite kane me shume mundsi me bo dicka dhe ai ministri investon me shume aty ku ka perfaqsues prej partise se vet
Po ca folim kot; robt japin voten per nji pako ushqimesh apo per 2 mije lek...

Sa me shume ta zgjasni ket muhabet aq me shume do budallepseni o peshq. Fajin e ka PPU-ja (drejtuesit) qe nuk di te tregoje qe eshte me lart se se pjesa tjeter e llumit mediatik. Dmth, do te jete shume here me mire nese PPU-ja e mbyll kete mesele te ndyre dhe i cliron peshqit nga notimi ne lluce. Jo per gjo , por kjo eshte dhe lluce myzeqeje!

Dmth ti berbero po thua qe spiunin e vrane drejtuesit e PPU-se. Ja ku u zgjidh dhe nyja Gordiane! S'paskemi me nevoje te shohim videot e Brahos.

Dmth censure ti kmondo, e? smiley

Po ta njohesh teritorin e SHQU-p kuazi . Ne te djathte kur hyn te dera e jashteme , ka nje pusete MUTI .Kur mbingarkohet kolektori nga te dhierat e Sqeprve qe shkojne per te pire e ngrene me babasqapin , behet nje si pellgace me ngjyre Jeshile .Aty kemi pat pas hedh pas pijes Llafazanet smiley

Babsqapi e di kete se desh e kemi hudhe po shpetoi nga nje dashmires i vet smiley 

 Si duket e ka si metode me hudh te vetet para se ti nxjerre ne Publik pas te pirit dhe te dhjerit !

Me RK se ky Kreshnik Collaku skam pa. Cudi se ka pa dhe bote me sy, niveli i milltantit te mejhanes eshte. 

Kjo qe Doshi ia paska siguruar PS-se fitoren ne Shkoder paksa naive pasi fitorja eshte e se Majtes, me se shumti e LSI-se. PS-ja pak humb nga perjashtimi i tij. 

 

E gjeta !!! Tomisllavi ka dash me vra veten e vet dhe i bo gjith kto gjurulldi me hum gjurmet qe mos kuptohet who the real killer is !!!  Am I right or am I right ?

Ra shteti ..smiley

Qe nga Gushti 2013 Shteti nuk kalon dy muaj pa rene smiley Kush nuk e ka rrenXuar .Qe nga kemboret e babasqapit deri tek zilkat e Lulathit .Ketu nder na , ne dy pruje vejn LefTKopeja ose hedh pampersat dhe  Shteti Ra .Rrembeni armet !

Doli dhe nje zilke e tundet . Kreshnik or tie ...smiley Do Kapter Ramijun ky , nuk i mjafton amabsada smiley

tani kane mbet si Parti kta te mblidhen dhe te kendojne kengen ne dirigjimin e se Ka-ri se Ka- ri , se Ka -Ristani nje dhi !

Se mjaft ne roberi 

moj e mjera PD-hi ...

o shok rremben i pushket

ja vdekje ja qeveri

Ky Kreshinku eshte ai qe dul mas zgjedhjeve dhe tha se ka informata se qeveri te huja kane hedh 25 milion dollare qe PS dhe LSI te blinin zgjedhjet. 

O Rono, mu me duket sikur kjo tema u bo si ajo: "Na qive koken e Tom". Nuk kon te ngopme robt me muhabete ferrneti. M'habit ky lloj oreksi. As humor, asgjo. Vetem rob qe tregojn sa te qut dhe sa te moralshem jon: njikohesisht. se kshu vec e vec e bojn te gjithe. Dmth kur bojn si te moralshem, jon avdall, kurse kur bojn te qutin e bojn si "pisoma". dite qe s'lexohet peshku kto. stin e merzitshme tha ai. ore, se u kujtova: si ka munci qe s'ka shkrim me ismail sot?

Pytja eshte: keto karlliqe i thote nga koka e vet zoti Qollaku apo ja kendon ne vesh ndonje tjeter. 

S'ka gazetare trima atje ne Shqipni ta pysin nje here ate Lul Zemren a i mbeshtet keto qe flet ne emer te Pd-se ky kllufi?

Po ca ta pysesh lulin o mrroklle? 

Luli te thote, me leni rehat se une deri ne Qershor jam kryetare. 

Fiks ai eshte. Po ka dhe nje me te bukur. Ne departamentin e shtetit duhet te hyshe nga dera e pasme dhe Berisha i ka te gjitha celsat e atyre dyerve. smileysmiley

Po nga keta BOLE me plot kuptimin e Fjales eshte mbush PD-hi qe jane bere te Merzitshem te Pabesueshem deri ne Neveri . Te gjithe nje PRERJE me prosi te thithura mire .

Se mso thuash ndonje gje me Mend se te gjen fati Tomes smiley

 

Keto i kane mundesite qe nepermjet baba takut te fusin edhe dy personazhe aljene ne loje dhe te filloje lufta e yjeve smiley

Via e-mail, via fb, © Çudira shqiptare

Hapa facebook-un, doli Tom Doshi
Hapa TV, doli Tom Doshi
Hapa radion, doli Tom Doshi

M'ka kap uria, por kam frike te hap frigoriferin!

Mos ki frike, aty eshte vec Fufismiley

Ki mendjen kur te hapesh batanien per gjume smiley

Merr garuzhden ne dore per mbrojtje...

Normal , Likja urdheroi Ramen sot ti shkonte ne zyre , ja perundimi smiley

Mos i ardhte dita Likes se kjo eshte hera e dyte qe do ta fusi mrena i ky.

Brado, ja hudhi prap Likja, ndersa ty po te le jashte informacionit jetik Famiglia, nuk kan me besim mo per ty. Keshtu eshte kur shkru tek Peshku, konsiderohesh anti-Sheqerist.

Pavaresisht thrillerit policesk dhe politik, nje gje del e qarte nga kjo mesele:

Rilindja ka deshtuar ne nje nga pjeset me thelbesore te misionit te saj, ate te permbysjes se sistemit te qeverisjes krah per krah me interesa antishtet dhe antishoqeri (si ato te krimit te organizuar).

Une jam lodh sa me ska edhe ketu ne Peshk ato dite kur doli lajmi se Rama kishte bere koalicion me LSI-ne dhe kishte vene ne liste deputete si Kokedhima, Frroku apo Doshi (i ka Peshku ne arkiva te gjitha komentet).

Tani po i vjen era mutit, dhe pikerisht nga keta elemente (jo rastesisht protagonistet e ketyre diteve jane pikerisht Doshi, Kokedhima, Meta...).

Obi , kjo eshte absolutisht gjeja me e sakte ! 

he mo akoma nuku e gjetet kush eshte regjizori telenoveles?

Dmth e lane remi, as Meta nuk akuzohet po as baxhanaku i Berishes. Kjo duket eshte bere sa per te ofendu Meten, dmth nje me Hodo baxhanakun. smiley

Osht qorodit keq Partija.

Ora e Sekretareve per tu shpernda ne baze e ne çdo kolektiv per te sqaruarë masat smiley

Nuk paska ndonje kenge per kete ?

 

Sherr i madh parashikohet, kush do ta kapi oferten e Hollivudit per skenar.

popull palaco jemi vallai me qeveri e politikan palaco - fuckin joke

Hakshe hakshe, edhe pse për arsye të ndryshme, tipa si Doshi dhe Berishi e kane vendin në psikiatri, pasi edhe diagnozen e kane të njejte: Mythomaniaaaa smiley

eeeh si u katandisen zyrat e shtetit, hyjne e dalin lloj lloj kriminelesh smiley
 

Ne mungese te Kinostudios, m'duket se u vendos qe Parlamenti ta marri ate rol. 

Neser avazi, thuhet se videot e Brahos do ta 10sin 50 shades. Dakota po lobo fort mos te shfaqet. 

Tani që skandali u bë publik dhe që ka mekanizma ligjor për të filluar hetimi, i vetmi krim që mbetet të hetohet është ai që ka të bëjë me nenin 267 të Kodit Penal, “Përhapja e informacioneve të rreme që ngjallin panik”, ku parashihet kryerja e krimit përmes përhapjes së informatave apo njoftimeve të rreme me fjalë, shkrim apo çdo mënyrë tjetër për të ngjallur panik në popull. Kur këto informata nuk i përgjigjen së vërtetës, Kodi Penal parashikon konsumim të veprës penale dhe rruga e duhur është që deputeti Doshi t’i dorëzohet drejtësisë. 

Kaq ishte! Mbaroi! Doshin e pret burgu!

shperndahuni tashti smiley

Tragjikomedia shqiptare vazhdon...

Varianetet sipas meje:

1. Tom Doshi thote te verteten, ndersa Rama kerkon te ruaj pushtetin bashk me Meten, duke sakrifikuar Tomen. Per kete perdor Tahirin dhe Didin, Prokurorin e Pergjithshem duke sajuar histori ne thelb te pabesueshme dhe qesharake, me qellimin e vetem per te zhvleresuar akuzat e Tom Doshit. Por skenari eshte kaq i trash sa vet ata me sajesat e tyre duken qesharak ne deklarimet e tyre. Nuk besoj se Toma eshte kaq budalla dhe i trash sa te kete sajuar skenare te tilla kaq idiote dhe qesharake. Tom Doshi, i mire apo i keq, me suksese ne biznes dhe politike, pavarsisht rrugeve qe i ka arritur, nuk mendoj se mund te bej gafa te tilla. Shto faktin, se eshte pikerisht ky person qe ka mbajtur gjalle PS-ne per dhjet vitet e epokes Rama. Ne qendron ky variant, une besoj se Toma ka nje as nen menge, qe do ti degjeneroj perfundimisht te gjithe ata qe kerkojne ta zhvleresojne ne opinionin publik si paranojak, mashtrues dhe te cmendur. Asi i tij mund te jene pergjime qe i ka bere vet Ministrit Tahiri ose Rames.

2.Variani i dyte: E gjitha eshte thjesht nje "loje" e shumefisht per te eleminuar Meten, dmth Meta e ka bere vertet planin, por ne kete rast po i bejne kurthin e madh per ta hedhur perfundimisht prangat dhe hequr pushtetin mafioz qe ka krijuar ne Shqiperi. Ai eshte njeriu qe po e mban peng Shqiperine, ne interes te fuqive te huaja lindore. Prononcimi i Amb. Amerikane kunder Doshit eshte thjesht nje bllof, por qesh mire kush qesh i fundit. Duket sheshit qe jane zhvillime komike per tu besuar kallup ashtu sic thuhen. Une shpresoj dhe lus zotin qe te jete e vertete, se Rama dhe Doshi po bejne nje loj ne interes te Shqiperise.

Nuk mendoj se mund te kete variant miks ose te ndermjetem. Ky eshte vertet nje moment delikat. Te shohim...

Rono,  shife kur te dali  Toshin ke Top Story ! Ka me ne habit me elokuencen dhe njohjen e madhe qe ka per ...te rrejte.Edhe me rrejte, kur e degjo dhe te ka premtu se do ti dali ne kry i pune .... te ben qepaze.Nuk e shef ca i punoi Salihut ? 

Hec e beso organizime goxha me Toshin! Gjynaf per ate qe i besovi goxha plan ..l! Jazik i qofte ! 

Durohet gjith kjo tevature per shqiptaret se gjet Toshi nji....Durim komplet fyell ? Mos e fol, o burre ! 

Na dul likja  ..ajar fare ! 

Ed mos u lodh ! E gjitha nje loje ...Por loje me tomka ! 

Po sikur Toma te kete inxhizu masterin e ketij plani ?

Jo, se asnje  prapanice gjer sot , nuk ka marre diplomen per ..guzhiniere ! 

Kjo mesele me kujton nje skene filmi - dy grupe mafjozesh benin pazaret, nga paniku njeri shkrepi armen dhe kaq u desh te fillonte bresheria.

I ka kap paniku te gjithe qe kur e shkrepi Toma, pervec Budes (aka Meta) qe eshte komplet zen.

Atentat me bombe ne Komunen e Parisit ne keto momente, ..shpresoj mos te kete viktima

Shyqyr qe nuk paska pas viktima ne pariziane thuj. Te pakten ishalla bi pak real estate i zones te kapim noi garsoniere atje.

Nje nate e zakonshme ne Tirane. 

Grava, ndonje info... e kujt eshte makina?

   alidems, mirmbrema i here dhe ne vijim per sa pyet; Ka qene nje ML e gati per parkim, dhe shoferi sapo hapi deren me zbrit ka ndodh shperthimi.Eshte plagosur, thuhet drejtuesi , por jo rende  dhe eshte percjell per spitale.Saktesish ndodhia eshte ne parkinget e ish parkut delegacioneve , ku eshte shoqeria e aviacionit tone civil...

Nuk eshte ke Komuna e Parizit ngjarja...

 

Pak si e habitshme me duket qe nje person i rendomte te marre persiper te genjeje e te implikoje kryetar kuvendi kryeprokuror njerez te saliut etj etj ne nje porositje te ketyre per vrasjen e nje deputeti. Vetem nese eshte ndonje i semure mendor se ska shpjegim tjeter.

kush eshte personi i rendomte ? Toma apo ustai ku eshte falur Toma ? 

Durimi eshte gjetur si  vegel, eshte Van Der Lube, qe " dogji Rajshtagun" 

Durimi pra. I rendomte eshte qe te marre persiper nje mashtrim te tille i cili implikon kokat e politikes shqiptare.

i ziu Machiavell thuaj.. dhe Toma me Durimin i duhej smiley

...morè..., pushta.. mire qe keni gjithe diten grini sallate, po naj koeficient do na jepni, apo jo?

se ne keto momente bohet parja, njehere te vjen devra!!

Me ne und doli dhe video .

Viiiiidjjjjoo

Ca ka ne ate vidio ?

aty ka te regjistruar mga Toma, per ti perseritur ky banditi qe te regjistroheshin Kaqe ka 

Ky ne vidio mor vlla duket ma teper qejfli djathi kackavall se sa si vrases "profesionist" .

u ngatarru nja dy here ai katunari i fushkrujes smiley

Esh per authentisitet smiley

ahahahaha, ate mendova : ah, u ngaterru, merde ! smiley

ja dergova videon nji mikut tim qe u caperlu gjithe jeten me u bo aktor. I thashe katunari fushkrujes per 8 minuta aktrim ka mor Audi me vlere $80,000, rri ti ne Hollywood, rri!

Paska per ta honger nga Toma ky per organizim vrasjesh .Ca e ka ate Lulzimin kye ...Ka nonj Info nga SHQU-p

Filluan lsi-stat. Filluan. E montuar, e montuar. Photoshop bre lalke.

qenka pa miza, ama mizaskena qenka... smiley

Kryeministri Tom Doshi thyen internetin smiley

E tha qeveria, baxhanaku i Berishes. Ene i dul llafja. 

Likja e paska nda menjen me qerru kush i ka bo videon.  Te menohet kush eshte ne liste dmth.

ore ky Bani e kupton qe edhe se eshte i penduar perseri mund te denohet per konspiracion dhe planifikim vrajse me paramendim? 

Mire, erdhi me ne fund edhe dita kur PS-istet, te cilet ishin mese koherente kur te flisnin per ate rrumpallen e meparshme qe e shkaterroi per 8 vjet cdo gje te mire ne kete vend, tani te behen edhe keta Fahri Ballinjte e rinj.

Po mer e montoi te gjithen Toma, se keshtu ja donte puna, ndaj poshte Toma, rrofte Meta 7perqindeshi dhe rrofshin Fahri Ballinjte e Ps. Kush i tha ato fjalet bukeshkelur dhe beseprere, te Tomes dhe me pare Tomes te atyre 4 fatkeqeve te 21 janarit.

Jo nuk ka beseprere e bukeshkale, keshtu e ka politika or tie! Ptu

Te shohim vidion e xha Brahos neser , duhet te jete pak ma me cilesi .

kjo ishte vetem teaser 7 minuç, kush dreqin e di ca kane ato 31 mnuta te tjera. obobo ca supsense duhet te jete per game theorists of albania. jane dhe 4 here e gjys kaq minuta qe jane te pa zbulume.

#Rilindje

Tomi me bindje te majta eshte, tamom per Syriza.

Tashti "Partia" eshte e denume te rrije ne pushtet, perndryshe i fut fishekziarin Meta.

O Fiqo, Braho thote qe eshte video e montuar, eshte bere me ..... Photoshop smiley

qe ishte e montume dukesh, ia kishin vone saçmet e bicikletes mrapc smiley

ai ne vidjo nuk u merte vesh ca thoshte, keshu qe neser hapet tenderi per ate qe do veje titrat smiley

Bajerni i Modh sa i modh qe eshte, drejt rruges per triplete sivjet. Sot shenoi nje tjeter fitore historike ne kupen e gjermanise.

Edhe Guardiola the qe nuk do iki ...

ej mire o mire si do i rreshtojm sivjet smiley

Mos harro superkupat.

Edhe kupen e birres Korça do ta fitojme smiley

Slejm gjo

I hope I'm wrong, but I think Tomcja just signed his own death warrant. On the way there, do i japin me pa filmin " Njeriu mbi ure" me regji te nji fare Lad Putin. 

Se vrasin dot se duhet te pagujn cmimin e nje busti ne mes te tr si per rastin e azemit. Do u mbushet tirona me veriore. Gjalle a vdekur ta zen token. smiley

Tomja shpetoi, i keput nje azil e gezo paret. Mjere ato qe kane met ke lista. 

Azil ne Parruce smiley

 

Jo mor vlla , ne nerva e siper dikush ka per ti nxjerre nje vidio Berishes . Kam pershtypjen se ne ditet e ardhshme kemi per te pa edhe shume vidio te tjera.

Po kta jan bo t`gjith 007 mer vlla; Spartaku, Saliu, Toma, Tahiri, Iliri, Mehdiu, apapapa...

Vetem ai kllufi a Fufi si e kishte llagapin; vetem ai asht drrase komplet. Po si s`ja tha Sala nji fjal ktij t`shkretit, po e la te ikte per lesh. Jo per gje, po meqe e dinte ket histori qysh prej mujsh...

Nje gje me ben çudi. Nuk e moren vesh kta qe videot nuk pine uje ?

Fufi eshte i penes dhe i pushkes !

me vidjo e hongri ai kryetari i ardhshem i bashkise se sarandes i rilindjes

rapadam dapa dipi dopa / e bajerni modh boni gola ..smiley

Mire me mire e dime qe Bajerni i Modh sa i modh mer Jahu , Fito se do Pare . E qarte edhe per ty qe ve bast per Bajernin e Modh sa i modh mer jahu per me fitu no i gjo smiley. Megjithse mos e thuj mo se do te arestojne per evazion fiskal me qe lu ne USA .Apo me qe jeni te PD-hit i dini Brymat smiley 

Keshtu dell dhe pseja ..Perse Rapadami hudh pare ne  bast ...do me fitu !

Po ket Tomen e gjetet pse dun me e vra ?

Ini bo i turbe burash me men mer jahu smiley me vidio e me muhabet dhe s'po muni me thone i gjo te vogel pa perqindje elektorale , qe Tomes i rrujne Bishtin se del Fitus ne ate zone edhe si i pavarur dhe voto per PS !

Pse do me e vra Tomen qeveria e Leshit ?

Vallaj ta du fort ate , Bajerni i modh sa i modh mer jahu , ndersa ate te qeverise pe leshi nuk ta du se nuk tregon Lloin e Leshit !

o ding-dong me ke je ti? se pa te bo edhe ty me Bajernin e modh nuk quhet smiley

Po c'te vrasesh Tomen, ate e ka vrare perendia...Po tufa e budallenjve qe i vine nga pas eshte ne hall te madhe neser. E mbani mende si ulurisnin per avionin qe desh beri qametin ne Divjak? Po per Lazaratin e armet kimike? Tani ulerasin per Tomen dhe kerkojne drejtesi per 21 Janarin e 7% e Metes.. Te njejtet plehra qe qeshnin si imbecil ne varrimin e tyre! Tufa e te marreve paskan cel, ka ardh pranvera. Neser qetesohen dhe e harrojne kete muhabet, por prape ketu fiton qeveria dhe Rama personalisht.  Te marret as nuk e kane idene se cfare i kane dhene ne dore Rames. E nese Meta tregohet nje cik finok neser ju ben varrin. Sot kishte firmosur vete me doren e vet mocionin kunder tij.  Te marret perfundimisht e varrosen partine e tyre. 

 

 

po ate kllufin qe na cante trapin rregullisht cdo 3 muj me ate historine e snajperave dhe se ishte pune e mbarume, e ke degju najher?
Ate historine e avionit e di gabim. Ai ishte per mushkonjat.
Boll me lexu lamashet si ty me e kuptu sa keq eshte katandis partia

Eshte squeeky bum time per ju te barazlarguarit tani qe Toma u perjashtua nga PS. U perpoqen shoket e shoqet e majte ka kaq vite t'ju mbushin mendjen qe Toma eshte negativ, i korruptuar, etj. Jo juve, s'ju mbushej mendja. Me ne fund u desh qe KM t'i tregonte vendin Doshit. Po tani cfare keni per te thene?

P.S. komenti siper teje eshte nje nga me bizarre.

Sa e modhe ishte kur e pyt Toma qe pse ka dash me me vra Ilir Meta. Per at punen e videos mo, tha katnari. smiley

Po mir mor as toma s'po i jep dum per veti ( jo po kunati i berishes , prokurori, Meta , tahiri ) e jo ma ai rreziku prej Fushe Kruje . Ama emrat e disa personazheve jane te goditun Fatjon Skenderi, Durim Bani , Mehill Fufi... .

Shkruani mer te kackavalli se lat nam ketu.

Tashti eshte momenti qe duhet me i besu te dyja paleve.

E di ku e paska dhi Toma? Sepse gjat gjithe videos mundohet me fol me shqipe letrare! 

smiley  smiley  smiley

Rono , me mbyte ore i paudhe ! 

po ca te kemi bere o Perendi qe na denon kaq rende duke qen te mberthyer pas nje kodoshi te sterngopur, pas ketyre horrave  kusare qe si denden me gjithecka tallen ato dhe ven ne dispozicipn te lojrave aqe pare sa mund te ndertohej nje  Kala  turistike Vranine nga e para, jo me ku e hodhi Sofo ne hava , por mu ne mes te liqenit  Shkodres dhe ta bente byzylyk te te bukures Shkodrr, po kemi kaq dite qe injoranca qeveris varferine per ti bere temen jo vetem atyre qe skane kokren e mendjes por te gjith shqiptareve, qe vet Ti o Zot u pjerce ne trute qe u kan mbetur ! 

Nuk e ka bo mire llogarine Toma me 60 deputete. Prap do i hyje ne pune Florini me bo shumicen..

 

Durimi - do t'bejme nji pune me Tomen, per punen e Tomes. (ktu rrezik Toma u ka bo dhe. Po jo do t'bejme nji pune ME Tomen mer hajvan, por do ti bejme nji pun Tomes). Dhe kan hedh lek menjifjale per punen e Tomes, per me maru.

Toma - ke me maru?

Durimi - per me maru, me vra Tomen

Toma - Po si filloi puna? Kur e keni fillu ket pune?

Durimi - U bo 4 muje qe ka fillu, u bo nja 4 muje. Ne fakt u bone 5 muje tashti, a kupto.

Toma - Qysh ne Maj!

Durimi. Po rreth Majit!

smiley

Ymer o zot, Ymer Tomes dhe Durimit!

 

ne shtator me xhup ky killeri. lol

kush esht ky tom doshi na e shpjegoj njeri historin se spo marrim vesh. dhe pse duan ta vrasin

po jo pe verteti ore jooo! 

Shifni ate Strazimirin ke komisioni ..Cfare nevrasteniku dhe thone ..Pse e Rrahen smiley Ai cmen derrin ! Vetem nje pa tru i duro ato grushte pa ra knocdawn smiley As gjak si dul  .Ai parlament duhet me spastru paralelisht nga kriminelet dhe te semuret psikike si ky Strazimiri . 

Masnej i vje rradha Blogut me tregu kartelen mjeksore dhe deftesen kush do m u fut ke Bajerni i Modh sa i Modh mer Jahu ..

Fatura elektrike vje e treta ...shijet per kacakavallin me mrapa ! Ne fund duhet me tregu qe ke Vidio qe do me  te vra nonjoni , mundesisht nga ato te shokeve antikomuniste te oreve te mesit dhjes te oreve te Fundit pas 90 "me ndjek sigurimi shtetit " smiley

U lafte nje Lak ficke megjith babasqapin ne krye ishalla smiley

Toma- Po, si vazhdoje puna? Ti me the qe me keni ndjek e me keni rujte

Durimi - Po-po te kena ndjeke, te Sheratoni, te dy kullat. 

smiley

Edhe kur ke parasysh se Strazimiri nuk e ka as edhe nje qime floku ne krye per sadopak mburoj ndaj goditjeve .
 

Vaksine per Idiotet a ka ne ate ven??????? Sigurisht qe ska se ene po te kishte do e kishte sjelle te skadume Toma...

A ka ndonjoni  te me shpjegoje Videon e Tomes me dy llafe...me demek per popllin????

He cer thot Idrauliku tem per Edi Ramen, pale ai taksisti per Paskal Milon.... Ne jena te pjerdhm menderisht komplet. Me mire ti futem biznesit te videove tek Starbucksi me te gjithe homeless.

Video e Tomes nuk shpjegohet, ajo shijohet!

E hongri berberi PPU.. te kemi rrujte o Tome , po thote ky Durimmadhi smiley Ene ke Sheratoni edhe ke dy kullat .

Sa here u rruka ne dite Toma keshtu ? Dy here ne dite ? Rapadami di gjo ? Bo per Bajernin e modh sa i modh mer jahu smiley Ose fute pasi te morresh dhe ding - dongun !

o duri o rockstar , you goin viral. po ta klikojne 10 here mrena cerek ore

stop/play/stop/rewind/stop/play/stop/rewind/stop/play/stop smiley

Statistike .Vidio e Duro durim modhit klikohet tremije here ne minute nga anetaret e PD-hit qe i bojne me dije shoshoqin ..A e nigjove or tie ..Prej Rresheni njaj i plagumi ne Makine prane stadiumit Dinamo .Po i hek qafe Meta verioret smiley

Ding Dong Allahu Ekbar .Enver zgjohu ..Duhet i pari ne klub .Kalamojt nuk i kap Policia kur i bin daulles smiley

Përtej Armandos, kjo është një fitore për të gjithë shqiptarët. Ne nuk jemi komb që përflitemi vetëm për anarki e mafia, por mbi të gjitha jemi njerëz që dimë të punojmë me talent e ndershmëri. Kur je i tillë dhe serioz i hap kudo vend vetes, ky është leksioni që na jep Armando Curri. Ai dhe të tjerë shqiptarë profesionistë, na shfaqen një ditë, pa e pritur dhe pa e pakuptuar, si ambasadorët tanë më të mrekullueshëm, siç janë Inva Mula, apo Tedi Papavrami, apo Ermonela Jaho, apo Angjelin Prejlokaj, apo Rene Rexhepi apo …deri tek i paarritshmi Kadare.

“Kam një ëndërr” për të perifrazuar një amerikan të madh: ëndrrën që kryeministri Edi Rama të ishte i pranishëm në Sallën e Senatit Francez këtë të mërkurë, qafë për qafë me djaloshin Armando Curri. Sa i kotë dhe i largët do t’i dukej një Tom Doshi…

Toma - Po si funksionote kjo? (Strategjia per te vra Tomen)

smiley

A thu ky Durimi do ia ket noj fije doren se si bohet kackavalli?

Oidriso si i besoni kto rrena. Po kush do ishte ai trap qe per ca lek te sajonte histori sikur politikanet me te fuqishem i kan dhen lek per te vrare tomen? Vetem po te jet me te meta mendore.
Te dal tahiri ne deklarat e te thot eshte psikopat se ska si shpjegohet tjeter. Kamikaz ne moshe te re nuk behet kush.
Ca niveli. Me cop cop se ai i reagimit te videos se 21 janarit kur socialistet qe sju rri bytha ne vend thonin eshte montim.

Po besoi ti mer jahu se duhen per tregime ke shkallet me kalmojt smiley

Po kush osht ai TRAP qe jep 600 mije euro kur Italionja u arrestu se kishte dhone 20 mije me i vra burrin ? Po aty ne cdo fshat te shkosh me dhjetemije bo i Batalion me vrases smiley Andej nga Alpet rrujten ceket per i QIN euro .. Vrasje po Babasqapi per Cunin e vet .Po per qindramiljone jo per gjethe Plepi .Te co per gjah dhe te rrezon makinen ne fushe smiley

ose te rrafshon Kullen me tritol si Haklajve per karrike.

Ju me tere mend duhet me paraqit Kartelen mjeksore dhe Deftesen ke Rapadami ..se e moret ne qafe me gomarlleqe. Me vje keq per te smiley

Ai u shkri i ziu me gjith fore ver ver ver verin me na i sevir ngjarjen si Bajerni i Modh sa i modh mer jahu , ju po e coni ke Duisburgu  apo ke Laci e mamursaket smiley

Mir pra. 20 000 euro per te vra tomen. Toma jetim i pastrehe.

Pra ka ndodh kshu. I tha toma hajde bejm nje video e bej sikur te ka porosit meta berisha rama etj per te me vra mu edhe nje tjeter deputet, deshmo ne prokurori edhe po te jap nje audi bish fare La-le. E ke nom po te them. E kap direkt matilden.

Toma ne kriz ekonomime duke bere biznes me klering.

Nje ifiqo i ra ne te .

Shifni se u mori Uji u marte purtha shalet e leni Tomrat e Berishajt .Eshte krahine Intrigantesh dhe nuk ka fatkeqesi me te madhe kur u jep vend sikur po bohet Nomi . Tomen nuk e njof . Pamja te jep pershtypje Normale , po ai e di vete ku i jane Prish Pazaret sepse Tahiri me Edin sic tregojne deri tani , nuk po dun me dite . Keq Mire u lumte Pushka se ashtu i do gamori drute .

Thashethemexhijte InteliDjente , karrieristet dhe ngatrestaret sidomos te pashpreset pas koqeve te dashit per karrike , qe vijne ketu si te Baraztundur , jane e vetmja force amplifikuese pas te cmendurve destruktive te Partise se Krimit PD-hit .

Flij debil dhe mos shif enderra me Toma .

Shihni se do u marre Lumi .U ka  heq TRE kembet e karrikes Babasqapi dhe u ka lene me Litar ne Qafe .Vetem kalamojt bojne llogje me ksi Mutsilliqesh !

Ne ps te semes shkofshin pa asnje dallim hajdutet dhe kriminelet 25 vjecare .U rente ne koke e ne familje " se diktatura zotrie " pas nje te MARRI ... dhe si thoshte plaka ime

Vrafshin shoshoqin dhe i pasmi veten !

Ja dhe kapterri qe fillon me krahina sa i preket kumandari

Ka goje me fol per krahine intrigash mbas 50 vjecarit ku idhujt e tu i hengren koken njeri-tjetrit

I harrove dekoratat me plumb mbas koke o drizak?

Po spijunet 80 leksha qe te merrnin ne qafe familjarisht?

Mos u dhjaks se kumandari di na rroje sa malet. Tom "tmerri i shtojit" eshte peshk i vogel 

Grusht bashkuar rreth Partise. Toma eshte poliagjent!

Po me  Bole e Ver ver ver vere ka 25 vjet qe mbahet ai vend qe kur dynden Barbaret qe e torollisin me koqelleqe si bytha te zgjujtme ..Apo nuk jane dhe shakatore shokeni smiley

Mos mallko idriso se po permbytet shkodra prap.

Doshit  si fillim friken ja paska fut  ai gazetari i xhungles, ky pastaj do kete bo hetime vete sidomos pasi u vra dhe Santo qe thuhet qe ky Toma e kishte shok.. E ka pyt veten se kush do me mheq qafe dhe pse ..... dhe ka ardhe ne konkluzionin se te vetmit qe mund te duan te me heqin qafe jane o Meta per punen e vidios se 21 janarit ose Berisha per faktin se i mora Shkodren. Pastaj ka gjet kte Durimin sesi qysh tek.. kjo spo kuptohet shume qarte.. dhe ka bere kto vidjot.   I ka bere per tu mbrojt apo per shantazh kjo duhet pare.. Po me duket  si gje shume e trashe kjo qe thuhet ne vidio.. Fakti qe dilka kaq kollaj emri Metes nga ndermjetesi dhe vrasesi me duket vertet qesharake si gje..  Po Meta ca lidhje ka me kte ish shoferin e PR  kte Tonin qe i paska besu gjithe kte gje..  ky e paska zbulu kaq kollaj ke ky vrasesi Meten sa behet pashpjegushme kjo gje... Duket sikur e ka bere per kastile..  Po Kuliçi, kunati Berishes etj ca hyn ktu . I bie qe Meta e paska bere ne bashkepunim me Berishen kte gje.. Une i bie Fufit ka thone Meta se mka vra bodigardin e grus , ti bjeri Tomes se tmori Shkodren, rrezojme dhe Ramen  edhe jemi per bukuri. Toma mesa duket  i paska kap zbulut kto..  Po pse tani ne fund siç shihet edhe ne vidjo nxjerr vetem Meten si porosites e jo Berishen, Megjithse nxjerr ne foto edhe kte prokurorin Becin qe eshte mik i Kuliçajt. Mos i ka hy nhak Rama kot Tomes dhe tani po e shet pasi po e nxjerr si shpifes e paranojak kte Durimin bashke me Tomen me to deklaratat e Tahirit. Po dun me e  lon vetem kte Tomen me duket.  

Apo mos po ben lojen e Rames ky Doshi deri ne fund. Se ktu ne kte mes  i paster vetem Rama del.. Kta tjeret dalin si kriminele.

 

 

 

ato dy pikturat te muri nuk qekan vendos simetrikisht. Monk-ut do i kish ra epilepsia.

ps. grandfather clock ishte elementi me te cilin nje detektiv i mire do bente cudira.

gjithsesi duket qe eshte nje zyre ne ndonje ministri, nga kolltuqet

e pe si i tha Toma, leje telefonin o burre smiley

sinqerisht nuk kam pa me shume se 30 sec te videos. pastaj shkova ne fund, dhe aq.

eshte perle

bisede e shtrume, ode burrash zakoni, bazum gjithcka ...ne kanun.Thelbi i bisedes ish i fare pune krushqie, ku cunit  te Zefit te Nocit, i pskej ra ne men me marr per gru cucen e Caf Palit te Shutines prej Shtoji...! 

Dhe grigja e venit te shqipeve, ul buz mindreve e ball televizoreve   jane tuj perpi cdo kry llafi si shlojne bash dy burra zakoni te cilet kane hap(  thesi ) hartat ku jane percaktu shum sakte hamamet e Zefit te Nocrrokut prej Dajcit te Eperm dhe ajo e Cafit te Palit  te Shutines.Burra te ketij  tipi te vecante kuvendi , ma par se cdo gja tregojn ka shko rruga per me hi ne ...hamom dhe ne hale. 

Shqiptaret keto dit mesun permenc prej Tomes Palit te Ndocit, me hi te  gjith bashk ...ne hale ku era e qelbsillikut ...nuk nihet ma hic ! 

Pikerisht se shurrume ne cdo vlere morale(perfshi edhe kanunin) sot jemi ketu ku jemi .Por prapseprap rrefuzimi i neverise qe na shfaqet sot eshte njefare shprese se dona me ndryshu .

jemi kthyer ne vendin e turpeve..kolektive.Me to po engledisemi tani.Mbetur Shkodra, dikur vend burrash si Hoso Kuka me shoke, te perfaqesohet prej ketij, mjerani! Apo del ministri i brendshem dhe jep fije e per pe si ka tallur trapin ky dallkauku me institucionin e rendit, vetem e vetem qe ta bente qeverrisjen ...rot mullini.Ne vend qe ti tregonin menjehere vendin kur diktonte kushte ma presin vilave ku prallisen filma " policesh " te nivelit me te ulet ...! 

Popull fatkeq 

Fufi ,Doshi,Berisha, Nano,Hajdari,Dukajt,Kokajt,Kokedhima,Hysenballinjte  etj ..etj si keta nuk perfaqesojn Shqipnin . Jane kalimtare te pa kendshem te tranzicionit .

Meqense tritoli eshte sheshit, perdite ka shperthime dhe vrasje, jane vrare rob me lek te madh, deri edhe bankier te rendesishem, mos tu duket cudi se keto shperthimet i bejne shume veta, dmth eshte bere mode tek shqiptaret. Ata qe kane dhene porosine kane patur parasysh faktin se ne treg ka shume cigareshites qe shesin tritol dhe C4, kjo pune mund te kryhet lehte, dhe ne kete rast duke qene se permenden shume emra, do te jete kollaj fare per te mohuar porositesin e vertete. Dmth ne cdo rast, gjithcka do te dukej banale dhe e pamudur per te zbardh te verteten. Shkurt, e pabesueshme. Per te vrare ne Shqiperi nuk duhet ndonje konspiracion i madh. Madje ka ardh puna deri aty, sa edhe po te kapin duke e shtyp telekomanden, prap do gjenden artifica per te mohuar provat ne gjykate.

Ne kte pike te vjen keq per Haklajt, te kishin duru dhe ca, e sot do ishin deputete.

Po ti kishin ba gjanat me llogjike te ftohte shumica e tyne sot do ishin gjalle .

Dëshmia e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, përbën skandal në kontekstin e mësipërm. Rast unikal në botë, kur një ministër, për më tepër ai i rendit, pret në zyrën e tij një të dyshuar për vrasës me pagesë, e dëgjon, bën muhabet me të dhe në fund bie dakord ta lërë me kaq këtë punë, meqë i dyshuari për vrasës nuk ka qejf të bëjë denoncim pasi nuk ka besim tek shteti që përfaqëson ministri.

 

Pastaj, kur ministri dhe shefi i tij prishen me Tom Doshin dhe ky u plas skandalin e vrasjeve me pagesë, ministri jep urdhër që atë që e ka pritur në zyrë dhe e ka qerasur me kafe, ta arrestojnë sepse i duhet një dëshmi që akuzat e Doshit janë të sajuara.

 

Kur Doshi ishte me ne, çështja duhej mbajtur në heshtje, tani që ka dalë kundra duhet hapur luftë. Kjo mund të ndodhë vetëm me një qeveri, më e pakta e papjekur dhe më e shumta e përfshirë edhe vetë me botën e krimit.

 

Heshtja e gjatë ndaj kësaj ngjarjeje dhe bërja publike vetëm kur deputeti i Shkodrës doli publikisht kundër kryeministrit, ilustron tezën se ndarja me Doshin lidhet me individin dhe jo me fenomenin. Shumë shpejt për të bërë politikë e për të marrë medaljen e dekriminalizimit.

Nuk i heq asnje presje ketij shkrimi + 100!

Po flet Birisha per dekriminalizimin! Komplet situhate surreale! qenia e lire e ketij per te brockullisur eshte krimi me i rende i Rames deri ne kete moment!

Akoma djeg dhe percellon humbja Shkodres ne "zemrat e thyera" te demokratikasve te pas 2009..Akoma po shikojne njeri tjetrin ne sy dhe po belbezojne si na nxorren nga rehatia 8 vjecare.Te gjitha tymnajat dhe te gjithe personazhet e perdorur per krijimin e ketyre skemava makiaveliste te cojne diku.Durimi dhe Toma dy personazhet e momentit ne arenen ballkanike po luftojne ndaj vrasesve duke ecur me makine,duke pi kafe,duke dal ne TV.Turp per nivelin qe na e kane marre fytyren  tash e 25 vite me rradhe me kesi baracaletash te cilat nuk jane aspak te besueshme per te filluar nje stad te ri te menduari dhe te jetuari se paku si njerez me pak me shume dinjitet ne vendin tend.Eshte e rende te mendosh dhe te bisedosh rreth Durimit nga Fushe Kruja.Po ne nje vend qe mbizoterojne llotot dhe lokalet keto jane buka e perditshme e Lefteve hermafrodite te fabrikuar ne kavanoz prej balte dhe pellgjesh mukozash nasofaringu per ti ngjitur dhe shitur si produkte me stil dhe trend djathtist ne dobi te emancipimit te Shqiperise.

me mire sot me hartimin

smiley

Per ke nuk e ka pare episodin e sotem te Oktapodit albanez:

Pasi xha Brahua kercenoi dje me video Berishen dhe Bashen, sot doli shefi i madh i xha Brahos dhe tha se ekzistojne video te Shkelzenit. Dhe fap menjihere Birisha u ctendos dhe nisi te flase me vete. Ndersa Rama miratonte nga poshte "mire ja bere qerratait, ia mbylle gojen"!

Te presim episodin e neserm.

skenar per tu bere qejfin deleve te PS

Braho eshte i lire te shfaqe videon ne cdo ekran apo youtube

tufe banditesh me epitome Braho spiunin

Me Zenin deri në vdekje ë ?? smiley

sure

po xha Braho pse se shfaq videon? Ta dime per cfare behet fjale Zeni apo sterzeni. ngelet me shantazhe gjithe jetensmiley

Prokuroria te nise hetimin kryesisht per videot e Xha Brahos si per Ramen dhe per Berishen

Nuk e shfaq se ka frike se doktori bën infarctus ! Ai me kaq dhe iku nga salla smileysmileysmiley

ok shpresoj te jete i vertete ky skenar, e verteta te dale ne shesh. Mos po i ben qejfin vetes kete kam frike smiley

ja te shikojme kur do ta vendose spiuni Braho te shfaqe videon, shpresoj te nise nje luften videosh nga sa me shume pale te dale ne shesh e verteta, te shporret kush eshte i inkriminuar

te shporret kush eshte i inkriminuar

 

ja ku erdhi dhe kjo dite !!! 

 

 

 

Dmth doli Rama dhe tha turp vajmedet

e mbaroi punen e vet tani ben si i pafajshem. deri dje Toma maloku ishte shoku i tij i ngushte, sponsori kryesor i PS, sot eshte i PD dhe kontigjent kriminal

Keto cudira dhe transformime apo injorime te se vertetes apo me mire mashtrime te opinionit publik ndodhin vetem ne PS

Kido, tkan len  vetem ty sot , delet e zenit? E kuptoni se me budallekun tuj po e boni Meten te duket akoma me Shtetar? Prisni se akoma skeni pare gje akoma. 

delja e Zenit smiley

po ju pse e mbroni Meten? Kete dua dhe une, te shikoj por nuk po shof gje vetem shantazhe nga spiune te kalibrit Meta Braho

e mbaj mend dhe kur kercenonte Ramen me nje cante te zeze por nuk nxori gje dhe se degjova Ramen te fliste

Nga cfare e mbrojme Meten? Ti beso se Meta ka dhon lek me Baxhankun e Sales me vra Tomen? Ja pra ktu ndahemi me delet....Metes nxirrini ci dini po mos hidhni ne publik budalliqe qe e bejne te duket viktime. Late kokrren e nomit si curvat. Beni verifikim pasurie te pastroni politiken nga te padenjet,  vetem ate sbeni

smiley

Rama po e mbron, nuk po i kerkon doreheqjen Metes per ti hapur rruge hetimit

Verifimin e pasurise e ka qeveria ne dore, le ta beje. Rama e ka zakon te perdridhet si prosti njehere me Tomen pastaj rivirgjerohet ska pune me Tomen. Kur qenka Toma kriminel te kerkoje falje qe e ka bere deputet

Sigurisht te kerkoje falje per budallet si Toma qe ka pas shok, po Meta nuk hyn tek kto plasjet e pularise veq qejfmetjeve te dikurshme. Meta po rivirgjerohet  nga kjo hjstori ndersa Rama duket si leshko. Kshu ju kan mesu tek Shqupi qe qeveriu bo verifikimin e pasurive, domethen Ministri do kontrolloj veten e vet? Ska opozite ai ven ene per ca vite ...do presim te piqen kushtet

Nuk eshte baxhanaku i Sales meqe ra muhabeti ,me ate emer dhembiemer qenkan 25 veta ne gjithe Shqiperine dhe per koecidence njoni me kete emer dhe mbiemer qenka i LSI -se , kot sa  per muhabet kjo.

Brado sikur spo iken Meta si prisje, ndonje te re?

Iken s`iken demi u be , prit ...prit....smiley

Cfare demi u be, sikur dekriminalizimim e parlamentit e  kerkuat ju. Po ju dhimbset Fufi....po ndroheni me ndonji tjeter se plot keni. Zeni nuk quhet se nuk eshte parlamentar  , ose eshte i botes se krimit thjesht me  dikim ne parla ent e jo perfaqesim direkt

Tipa si ty ,me veti kaq te mprefta per te zhbiriluar ne observime futuriste rreth ngjarjeve dhe njerezve, te cilet fatkeqsisht pervecese ngrejne kartonin ne ato palo-parlament dhe kontos bankare,ka nga nje per cdo lagjie ne Tirane.Njerez te cilet raportojne per cdo gje dhe ndaj cdokujt duke shenuar ne nje bllok te vogel informatat e perditshme gjasme duke pare ndonje ndeshje ne gazete a duke rrufitur ndonje kafecke ne ndonje qofteri andej nga bohet tymi.Kerkoj nga Kryetari Juaj i Bashkesise qe tiu markoj me ato pullat e verdha qe i vihen tek llapa veshit qeneve te abandonuar te cilat enden neper kazane te urritur per te kap ndonje konserve boshe peshku.

Pa dale jashte teme : mire eshte qe keto zonat me deputete problematik eshte mire me i bashku bashk dhe me i perfaqsu me nje deputet!

Ca do thush me kete, qe "gjithe fajin e ka Toma"? Sikur te mos kishte Tome, do te ishin te gjithe me rehat, me siguri!  

 

Fajin e ka Laluci i Pularise se Keshit edhe Toma....si e kish pre videon ku akuzonte njerezit e Sales? TIPIKU I PABESE E RRENACAK. Nje laluc bo pershesh me intriga nje vend te tere me ate gjysem truni. Mendo sa tru ka toma me parlame tare

Me siguri, keta dava dora e trete ne kete histori jane fajtoret; ndersa keta te tjeret; Meta, Berisha, Shkelzeni, Rama dhe xha Braho jane krejt te pafajshem, engjujt e perendise, qe ju thafte ajo goje ju thafte kujt ju thote nje fjale.

Nderkohe prokuroria te beje punen e saj tha! Dhe keta ne anen tjeter mbajne kaseten ne xhep, gati per ta nxjerre. Po ca lesh prokurorie, gjeja e pare qe duhet te beje prokuroria eshte te kape xha Brahon per veshi dhe ti sekuestroje kaseten, canten, bllokun, e cdo mjet tjeter shantazi! Gjeja e dyte te fuse pas hekurave te korruptuarit qe dalin ne kasete.

Edhe ti  beson se Meta do vriste Tomen? Mire, xha Braho e ka fajin se ka video.

Mbase jo, ndoshta kane dash ta vrasin te tjere dhe e kane permendur Meten per te fshehur gjurmet. Perndryshe dikush qe ka informacione qe mund te cojne pas hekurave koken me te madhe te korrupsionit ne Shqiperi, por nuk i  nxjerr, vetem i perdor per shantazh, ky nuk eshte fare fajtor. Fajtor eshte ai qe nuk ka paguar dritat me siguri, ky jo! Po fare! Eshte komplet i pafajshem! Per te mos folur per te gjithe aferat e tjera te LSI-steve!

Te gjithe jane rehat dhe te sigurte. Saga Doshi thjesht i shton pak spec eksperiences parlamentare te Don Metes dhe Don Berishes.

"kur duhej" !!!!

 

Pra kryeministri të fuste edhe në burg, kuptoni ju ?? 

 

smiley

Ka te drejte Lubonja kur thote keto jane te gjithe bandite. Nejse, Partia mbi gjithshka. Nga nje ane mjere ai popull, por nga ana tjeter keta bandille nuk erdhen nga Marsi. 

Po ndodh. E dija. Videoja me ze e me figure ka dale ndersa peshqit akoma mbajne lajmin e thashethemeve te skutave te erreta te hetusise dhe e besojne si te vetmen te vertete.

E meriton thesarin o ilir meta. Sa here te duash merr aty, ne rilindasit do merremi me zogun.

Nuk i kuptoj keto shkarkime. Dmth #rilindja paska vene njerez ne pune pa konkurse?

Me konkurse, po keto te fundit ishin outsourced tek Cosa Nostra.

Dikush mund te thonte qe, sic eshte shprehja ketej, they shoot themselves in the foot me keto perla. Po duke patur parasysh qe atje shoot-en njerez e s'i hy gjemb ne kembe njeriu, keto jane minor details.

Berisha sapo del nga Berberana (Parlamenti ) tu u kref,

mbas nje debati konstruktiv, me Kryetarin e Parlamentit berberhane ! smiley

berisha

Toma i qeshur ne kulmin e karrieres, i lakuar ne Parlament, media dhe Prokurori. 

T shohim si do te perfunoje ky skenar filmi shqiptar me xhirime te shkurter 8mm Toma personazh kryesor. 

toma

 

 

 

Un, kur du me gjet ekuiliber ne jet, pys

what would gjembi do!!!!

Kushdo qe te ka thene se ti di te besh ironi, ta ka patur me te futur e s'te do te miren.

3 minuta u desh me ardh ti e me sqaru situaten....that's smth

e kur e pyeta pse rri ktu kaq shume 24 ore  non stop u nxef  , that's  smth  too

Sa per cirkun ne fshat  , meta-doshi=durimi-qerimi-etj etj  nuk kam nder mend ta shoh , po me vjen keq qe shume ketu harxhojne wi-fi pa lidhje

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).