Më në fund, derbi i kryeqytetit do të luhet sot pas një sërë pengesash të hasura gjatë këtyre ditëve të fundit.Tirana-Partizani është padyshim ndeshja më e madhe e historisë së futbollit shqiptar, ku përballen dhe dy klubet me më tepër histori e tifozë. Skuadra e Tiranës, si pritësja e këtij derbi, ka nxjerrë në treg rreth 15.000 bileta, që sipas gjasave janë të gjitha të shitura, edhe pse qëndruan në treg për më pak se 48 orë.

Nga ana tjetër, stadiumi kombëtar “Qemal Stafa” më në fund duket të ketë përfunduar restaurimin e pjesshëm, të filluar që në muajin janar. Tashmë tapeti i ri i tij do të inaugurohet sot, ashtu si edhe ndriçimi i përmirësuar.

Sipas ekspertëve, niveli i ndriçimit aktual i këtij stadiumi është 300 lux, që nuk kap as minimumin e lejueshëm, ndërkohë me ndërhyrjet e bëra pretendohet të shkojë në 800 lux, që në të vërtetë është sa gjysma e një ndeshjeje të Champions League, por mjaftueshëm për nivelin tonë.

Në tërësi u shpenzuan rreth 20 mln lekë për rikonstruksionin e “Qemal Stafës”, që në pamje të parë është i gatshëm për këtë derbi, që pritet të jetë i atij niveli si gjithmonë, për të cilin konsiderohet si ndeshja simbol e futbollit shqiptar.

Sa i përket aspektit sportiv, Tiranës do t’i mungojë në këtë ndeshje Elis Bakaj, i cili është i dëmtuar, ndërkohë që për “të kuqtë” nuk do të jetë në dispozicion Rrahmani, për arsye të grumbullimit të 3 kartonave të verdhë.

Derbi i sotëm është vendimtar edhe për objektivat sezonalë të të dyja skuadrave: Tirana për t’iu afruar më tepër Skënderbeut në krye, ndërsa Partizani për të ndarë përfundimisht mendjen, nëse do të vazhdojë të synojë për titull apo jo në këtë sezon.

Me kalimin e orëve është shtuar ankthi i trajnerëve, lojtarëve e tifozëve. Emocionet e kësaj superndeshjeje të kampionatit shqiptar, e cila do të startojë në orën 19:00, për të gjithë ata që nuk kanë pasur mundësinë të pajisen me një biletë, “SuperSport” do të jetë alternativa e tyre për të mos humbur derbin e 141-të kryeqytetas mes Tiranës dhe Partizanit.

207 Komente

po ca thu o admin, pash zotin! ca futbolli flet? a i ke pa ndeshjet si shiten e blihen? po as skuadrat amatore nuk i bejne aq hapur...
Me mire vej naj video te shkabes per jeten e kercenuar te amerikanve sesa per futbollin ne shqipri

ncuq ncuq ncuq... kaluan disa jave (edhe kjo qe jemi ende) me ndeshjet Champions League, futboll i nivelit me te larte dhe meazallah se u kujtua ndonje admin te hapte nje teme modeste futbolli per kete eveniment....

ndersa per kete biçim derbin e leshit, paskan tjerrur nje artikull te te tere...

Sa gjeloza jeni ju labt. Po bëni dhe ju nje derbi psh flamurtari-skela, apo çolja-kapelja, apo pylli sodes-fabrika orizit, apo kuzbabaja-kuzlalaja labt-lalt. 

e mesove edhe ti antagonizmin famoz Kuzbaba- Kuzlala, mo koko... me ndjek dmth..smiley

shiko, nuk jam gjeloz a cmirezi... por me bezdisin shume keto shkrimet plot superlativa (do thosh Shakohoxha.smiley.) per vlera te paqena! dhe kjo vlen edhe sikur te flitej per Flamurtarin aty. futbolli ne Albanie eshte i nje niveli mizerable!!
e meqe ra llafi, aty nga Nentori qe shkoi, nje te shtune meqe isha i ngeshem pashe ndeshjen e Tirana-Partizani... jo se kisha ndonje pritshmeri kushedi nga kjo ndeshje, por cte te them: futboll me te shpifur, skisha pare ndonjehere! gjithe lojen nuk eshte krijuar as dhe nje rast i vetem, nga te dyja ekipet.. futbollistet bridhnin kot deri ne mesfushe, dhe mbanin topin deri ne dy pasime.. i treti i dorezohej kundershtarit, dhe ktheheshin me vrap ne mbrojtje... keshtu vazhdoi nga dy palet per 90 minuta..smiley

shtypi, e kishte fryre derbin e leshit me keq se sot... nderkoh qe tifozet e paleve gjendeshin ne rruge, meqe Tirana ishte e denuar, dhe prodhonin me shume zhurme e "spektakel" se futbollistet ne fushe..

Ai eshte niveli sot ca te themi. Tirana spo nxjerr me legjenda si zogu apo si nevili. Ekipi tiranes 2006-2009 svjen me kurrë ne histori. 

po he mo se edhe ate periudhe, me Muken tone e benit futbollin ju.. dmth ato gjerat fine ne futboll.. ai ishte lezeti.smiley

Devi te ne u be lojtar. E morrem e bem njeri, e morrem lab bruto me dialekt, e rafinuam i dhamë sofistikim qyteti. Kot sthone shkodranet, do me u be futbollist, shko te tirana. Edhe vijne sinani, salihi, etj

Ik se tallesh smiley

Tirana-Partizani është padyshim ndeshja më e madhe e historisë së futbollit shqiptar, ku përballen dhe dy klubet me më tepër histori

Ke le mas 90-es ti admino? Pse paska me shume histori Partizani se Dinamo,lene masanej Tirona qe ashtu si Bathores i fillon historia mas 90-es ?

Titulli gabim. Edhe pak ore na ndajn nga fitorja tirones. 2 gola ndikumana. 

Sa per derbi, dinamo-partizani ma me shume histori po partizani-tirana me shume rivalitet. 

Sido qe te dale rezultati Skenderbeu eshte perseri ne vend te pare dhe do te marre titullin e 5-ste rresht.

Jo per gje por eshte vertet ekipi me i mire i Shqiperise.

Ju duhet te merrni leje para se flisni per futboll më. U bot ju. Ju skeni lidhje me futbollin. Ik hani kerrnacka dhe luani me tope bore se aq ju ka dhene zoti. Ose lahuni te liqeni prespes. Ose shoqerojini kerrnackat me muzike live nga ata dy vëllezërit pederasta. 

Se do luanin dhe korcaret soccer, bre bre, ca nuk na shohin veshet e degjojne syte. P.s. Koko sa t lexova ty tani, ur mean lol

Epo te lujn dhe korçaret futboll eshte si te hane amerikanet makarona me fruta deti. I ka ndare zoti ca gjona o vlla, amerikani do haje steak dhe burger, kurse korçari do luaj me tope bore dhe do pi birra pe korçe. 

Lojtari me i mire qe ka nxjerr Korca( mbas Xhambazit) ka qene Milutin Kercic. Maj men ia sakatun emrin fakirit. Ne fillim ia thoshin Kercic. Me vone, mbas ca nderhyrje nga lart ia bene Kercici. Se kujt i ra ne vesh nga Biroja ( c'jane keta jugosllave ne skuadrat tona, more ?) dhe meqe shkurt ne Korce i therrisnin Mili , u vendos qe ne radio te quhej Emili ...

Koço Dinella lojtari ( portier ) me i mire i Korqes per shekullin e kaluar.

Pastaj vjen Todo Vaso, pastaj 6 karrike bosh dhe vjen Gjambazi.

Tod Vaso ishte mbrojts kurse Jani Kaci dhe Dinella portier. Nuk ia fishkellete njeri mbrojtsave ne ate kohe. Pastaj Jani quhet i Partizonit.

Per memedhene, per memedhene

kemi Xhambazin si Skenderbene

Ka qene dhe Jani Kaci, per hir te se vertetes...

Qemol, Milutini ka patur edhe një vëlla, s'më bie në mendje emri tashti, ajo që dua të them është se s'ka qenë lojtari më i mirë i Korçës dhe ajo puna e emrit s'♪është e vërtetë. Ai gjithmonë në komente quhej Kërçiç...

Dukesh se je Fanatiks..smiley

Ti e ke me te nigjume nga dynjoja kurse une me veshet e mij nga Veli Rada : kemi urdher nga lart. 

smiley
Kush e ka me të dëgjuar o byrazer? Të ndjjerin Veli Rada e njihja personalisht ka 30 vite, gjithsesi s'dua të hyj në dbate kot. Ke të drejtë Ti!

Po c'a te te thote Qemoli ty mer plak ? Argumenti jot osht : Milutini kishte edhe nji vella !!! Po, dhe gojen e kishte poshte hunes ... Ne rast se thu qe nuk i kane thirr Emili ne radio ... I give up.

smiley
Nëse ndihesh mirë Ti, ok..Game over Unë smiley
 

Pash nerin, se s'kom nerva per one- upmanship. Me "nese ndihesh mire ti " si kopshi pa dreke. Vete komentove ke ajo qe shkrujta une. Varja, hajd te majt e jotja.

Avash o shoku..S'ma do menja se bo dokerin ..lol

Kërçiçi eshte grumbulluar dhe me Shpresat ne mos gaboj.

Kur lute Mili Veli Rada, bente ndonje koment kur i duhej Belloves me shku ne hale per me ba shurren. Se dhe Veliu nuk mund te komentonte cdo neshje meqe ra fjala. smiley

 

Ka vdek me duket .RP . Lavdi te perjetshmeve 80 lekshave !

Deri ne vitin e pare per Oficer , kur fitoi si anarshia dhe e perjashtun  ..ishte i pranushem dhe nga me kopuket . Me pas kaloi dore ne dore dhe i mbeti Belloves , me shume per t'ja fut ose se e rekomandoi sh Nexhi si Dibron ! Mos e pergojoni mo .Pija e tepruar mori ne qafe ! Nje histori me humor per te.

Kishte gjet nje makine rroje me korent dhe ja Ndizte Bardhokes or tie , kur afrohej me kontrollu klasat .

Dhe fliste si psh ..Korbi jam laraska ..Na udhezoni si te veprojme smiley

Njaj Bardhokja or tie ..mesyu me do sigurimsa smiley

Korca gjitmone eshte dalluar per thirrje sportive jo per Ekip . Psh ne kor stadiumi bertiste

Selloja Trajan Veriga smiley

Po shoket do jene te rij te kohes se Dembos smiley Xhambazi ishte nje variant ne miniature i Rucit .I mire po pa shpirt . U provua dhe ne Kombetare !

Baba i Milit ishte Serb kamunist . Stalinist . Punonte ne pyjore per destilim bimesh mjeksore .Kur e kom taku mu ka duk si Arush Kosovet ! Mili nuk arriti te piqet si Kombetare pvaresisht disa cilesive .Ishte Fluturak pa peshe !

Nuk perjashtohet qe dikush ka qene me afer Biroit dhe i di me mire se "kemi futbolliste serb "smiley

je vlere! me fal qe e perseris.

te kohes se Dembos

Nje me sa me kujtohet ose me sa di une ...eshte shume zbutese i nderuar Emigrant . Por Megallomania eshte bere karakteristike ketu dhe une e kam qejf kur vijne si Mega te Informuar ..bash sikur jane vete sh.Enver !

Na fal ne se te shqetesojme smiley

E mban mend ate te lojturin qe te zinte me gure po ti shaje jani kacin?smiley

Pandi gjiza. smiley

Njera skuader me mut se tjetra dhe nje lum muti me gjoja tifoza qe do ti ndjeke nga pas! 

Vjet, mbasi i rrembeu patriotizmi i madh i dronit ne Beograd, tifozat e partizanit bertisnin ne nje ndeshje te kampionatit ¨" Vrite, vrite serbin". Partizani ka nje lojtar serb. smiley

do kete parrulla kunder Birose Politike sot ne stadium smiley

Qemoti ne stadium venin me bindjen se do shohin Futboll . Sot shkojne se nuk kane Pyll per te Uleritur ..

rapadam rapadam dipi dopa / e biroin do e bejm copa copa ...smiley

Tifozllek me karagjoallek nuk ka bere Vaki si ky i futbollit shqiptar .Dhe majmun tu thuash te vjen keq per majmunin .Ju bej me dije qe baby Gorilla beri cfaqjen e pare ne Publik me shume kulture

BELUL .

NJE PYETJE PER TY

KUSH ESHTE AI EKIP EUROPIAN  QE KA BILANCIN ME TE MIRE ME BARCELONEN ?

1.......... 2 ......... 3 ........... 4 ........... 5 ...........6 ........... 7 .......... 8!!!

 

smiley   smiley   smiley    smiley

Kija ropt, mos me thuaj qe flmtr ka rrafur me verte barcen. Kush eshte ai robi me mustaqe si borati te foto 4?

po derman po.. is true!!   e mundem Barcelonen ndeshjen e kthimit ne Vlore 1-0. gol Sokol Kushta me koke nga fundi i pjeses se pare...

  e kishte marre cik lehte Barca ate ndeshje se kishin fituar  ndeshjen e pare ne Barcelone 1-4.    por shpetuan mire, se pas golit Flamurtari i mbytii.  2 here goditem shtyllen, dhe 1 here tramversen..  nuk donte fati se nje 3-0 ne Vlore ishte plotesisht  e mundshme!  

nderkoh Barcelona, sic thashe, e kishte quajtur ndeshjen ''te fituar'', nuk vajten njeher ne porte.smiley

 

ai te foto 4 eshte Bubeqi, por mustaqe ka pas vetem Rrapo Taho te Flamurtari, dhe i shkonin shume ne fakt.. nji ktu, ne duel me Lineker.

Rrapo Taho?

ky  ne foto me Lineker...  -po, Rrapo Taho eshte.

Car flokesh bwaaahaha. Po ato si lule varrimi ci mbajne ne duar? Po berber ka pasur vlora apo qetheshin ne tirane kur vinin per ndeshje?

Po ik o psikoko se nuk jane per mode flokesh ketu.

Pastaj dhe nga bukuria, sikur s'jane dhe kaq keq, si thua ?

Merr nje foto te babit tat te viteve '80 dhe krahasoje...

Megjithate, une nuk e mohoj qe me i bukri lojtar i te gjitha kohrave ka qene Sul Mema

Portieri Zubi Zarreta

Kur ktheu koken nga rrjeta

Tha se i ra kometa...

Te mungon Rrapo Taho dhe Pano Xhaho smiley

 

Panua ishte i nje brezi para ketyre, Bubi, me vjen keq. Ka qene me Mane Zeqirin, Zilen, Mond Licajn dhe Vasil Bifshen. Per Rrapon ke te drejte po do kete qene me raport ate dite smiley

Shto edhe vellezrit Curri e Gon Sulen ...

Qemol, Pano Xhaho ka luajtur deri ne vitin 1989.

E di mire se e kam patur mekanik - motorist ne Parkun e Mallrave Vlore. Djale flori, i heshtur dhe puntor. Pak frikacak ne fushe, po lojtar i shpejte dhe teknik. Debulesa e tij ishte Kastriot Hysi i Partizanit. E bente Hysin te vdekur me triblime. Aso kohe une isha si bicim pergjgjes reparti. I thoja shpesh te ikte para kohe nga puna, po per hir te se vertetes nuk abuzoi kurre. Ate 5 - orshin e bente. Kam degjuar qe nuk jeton me, pati nje infarkt para disa vitesh. RIP.

Nejse, Pano Xhaho eshte dis vjet para Vasilit te Flamurtari, po gjithsesi eshte "IN"  ne kete periudhe

jo jo Bubi, aty mungon vetem Rrapo Taho!
se po the Pano Xhaho... do thuash edhe Uran Xhafa, Mond Licaj, Koto Zilja, Aleko Berberi....... e deri te Spiro e Loni Çurri.smiley edhe keta i kam arritur une, qe 5 vjec ne stadium.smiley

po mo Bubi, dakord.. eshte Pano Xhaho edhe Aleko Berberi te kjo foto..  po keta jane edhe 2 lojtaret e fundit nga gjenerata qe permenda me siper dhe qe kane luajtur te Flamurtari maksimumi deri ne 85-en..

ndersa foto qe ka sjelle Qemoli eshte  nja 3-4  vjet me vone.smiley

Belul. Une i firmosja 5-orshin Pano Xhahos ne Park te Mallrave Vlore.

Dhe une fillova pune ne park ne vitin... 1987...

Ja bindu e permendu, ja merr malet e çemendu smiley

 

o Bubi, po mos na çudit mor burre,  se nuk ka  loz  Pano Xhaho ne 87-en me futboll pasi ishte shkeputur me kohe per shkak te moshes..

eshte tjeter pune pastaj , meqe ishin futbollista te njohur per respekt u benin ca leshime edhe nja 2-3 vjet me pas kur  keta shkeputeshin nga sporti duke i mbajtur akoma  te regjistruar ne organike si  futbolliste, ose si (zv)trajenera te para te rinjte a te rinjte per ate te shkret 5-orsh  dhe per  ''trajtimin''.smiley..  ajo pjata e gjelles ne dreke, you know,  te hoteli i kinezeve.smiley

OK, Terhiqem per te demonstruar tolerance...smiley

 

PERGJIGJE E SAKTE smiley

10 *

Qeverim te lumte hajdari 

e shpetove Flamurtarin 

P/S ate hajdari vjersha e kishte troc si i thuhet ne gjuhe popullore, po helbete, une jam burre me namuz ...smiley

po kjo me Qeverimin ishte bejtja , jo zyrtare.smiley, qe qarkullonte ate mbremje te Kapelja...
por bejtja zyrtare qe u be po ate mbremje te kendi i Fletrrufese.smiley, po te kapelja thoshte keshtu: "Sokol Kushta nga Dukati/ beri gol te Beogradi".smiley

p.s ai kompozitori Shpetim Kushta, eshte vellai i vogel i Qeverimit, xhaxhai i Sokolit.

Lere, kohe te lavdishme, qe perseriten 1 here ne 100 vjet...

Jam i lumtur qe jetova ato caste, te cilat jo cdo vlonjat do e kete fatin ti shijoje.

Me krenari dhe me emocion i tregoj per ato kohe djalit tim 10 vjecar; i flas per Flamurtarin e madh te viteve '80.

Mund te imagjonosh 15 - 20 djem qe mezi mbushnin barkun me buke, me kepuce te shqyera dhe ngjitur me mastic... te perballojne me ate dinjitet, profesionalizem dhe klas Barcelonen !!! Dhe jo nje here, po plot kater here...smiley  smiley  smiley

Asgje nuk krahasohet me ekipin e vendit tend.. Manchester City para se te kishte yjet e botes dhe ta merrte arabi luante ne second division.. 

The 1999 Football League Second Division playoff final was a football match played at Wembley Stadium on 30 May 1999, to determine the third and final team to gain promotion from the Second Division to the First Division of The Football League in the 1998–99 season. Gillingham faced Manchester City.

Stadiumin e kishin plot "City'saverage attendance in the 1998/99 season was a remarkable 28,261"

Edhe sot kur e shikon Flamurtarin te ngrihen qimet perpjet megjithese ka rene ne duart e sharlataneve.. Me biciklete e kam pare njeher Kushten per ne stadium ne nje dore kishte nje trecerek buke me djathe.

 

smiley per Bubin !

Te rroje Partia, do thoshte AI smiley

 

E kuqja, e kuqja, e kuqja do fitoje ...

Fiton Partizani me 2 gola diferencë, gjithsesi derby s'e ka më shkëlqimin që kishte para dy dekadash dhe kjo për arsye objektive. legenat e Bashkisë le të lehin aq na bën.. Para Partizoni - You'll never walk alone...smiley

edhe derby i Tiranes po rilind.. Vetem Vlora dhe Shkodra nuk po ngrihen. Futbolli shqiptar keto 4 ekipe edhe Dinamo 5 e kane patur.  

Vllaznia-Perenija vetem shkodronet thone qe kemi qene gjithmone ne krye, se me ner i moot kane bo jet e mot. Vetem se qurraviteshin se na i marrin shkodrant ekipet e kryeqytetit, mor ta marrsha. Edhe i here qe fitun me Austrine, leqe kishin gjysmen e ekipit mercenare, po shkun hongren kater petlla ne Viene. Djepi futbollit, mar. C'a po t'duhet ?

Pse u ngrejte ne Kom pas Golit te Flamurtarit..pyten trajnerin

Sepse Golin e dyte e ben Publiku dhe me pas nuk ka rendesi sa vijne smiley

 Edhe PD-ja e "cau " Vloren me thirrjen

O moj Vlora heroike , me Partine Demokratike " por pa Zijain dhe Rrapon i rrunte leshte smiley

Ka shume sholoke qe thirrjet e 97 te capaculeve te Gazi Al Regjim  Berishovic

Po ku ini o Vlonjate do tu ...motrat dhe Grate " nuk ja veshin tifozeve te Tiranes . Se Partia e kishte me shaka .Lexoni dhe shakatoret e sotem smiley

Por ama nuk ka ma Rrapo dhe Zija ..as Ruc as Kushte . Ka shites ndeshjesh !

Partia u tregua shume mirenjohese me Flamurtarin.menjehere pas fitorjeve te bujshme i denuan te gjithe lojtaret se kishin disa rraqe me shume nga jashte shtetit...

Ti sikur paske qene doganiere  me ato vakte smiley

Po thuaje te shkreten te plote pse e kerren me Zamet llafet sikur i ke dhene llafin Partise "vdes e nuk ftenj " smiley Paske qene me poste atq udhet smiley

partia ne ate kohe Xake kishte vene ate kapterrin Ali Vukatanen ne krie te sporteve.ai i denoi ne kulmin  e formes .

Ai denoi Musten me shoke qe u rrahen ne Portogali , po zotrote sikur po kerren me zamet llafe  ne emer te Diogananave . Mos coc ke fut duart ne cantat e tyre apo ne ..sume ..per ndonje ore smiley

Qe ta kesh te qarte pse nuk u denuan te tjeret !

Vate njeri tek sh ramiz rp me nje Gazete ne dore dhe i tha

O shoku Ramiz ..Gazete qe botohet ne 15 miljone Kopje . Po keta na kene bere me te njohur se sh.Zhoao smiley Keta duhen dekoruar se u muarr vesh qe ka Shqiperi ne 15 vende te Botes smiley

E mire ..tha Lejani zametllijve mo coc thone neper te pas ca vjeteve smiley

Po doganat pse i mba meshehur zotrote ! Ata atje e kishin Spanjen . Kush i mbajti te mos ikin ?

Leji te luajne po thojuni te mo vjedhin me .

Ruci per fatin e keq te cdo Sportisti ,ishte kthyer ne super Dembel ne fushe . Ishalla me hudhin ndonje top ....dhe as stervitje nuk bente . Nashti ke dale zotrote e merr ne Intervista qe ish Ballist smiley Po xha Abazi sikur nuk e ka tek Luftetaret e Medhenj.

A i dinte shoku ramiz keto ?smiley

http://www.forumishqiptar.com/threads/40...

 Eshtë thënë se në këto takime ekipi juaj është survejuar shumë, cilat ishin shkaqet?

Në Barcelonë ekipi ynë shkoi pa portierin e tij Luan Birçe. Ishin shkaqet absurde të biografisë. Bircen nuk e futën fare në të dy takimet. Në fakt thuajse 70% e ekipit ishte rregjistruar me "ftomë", siç i thonë vlonjatët biografisë. Nga kjo ftomë, jo pak kanë vuajtur tek "Flamurtari", L. Birce deri sa u detyrua të largohet, por edhe F. Zijaj, Kreshnik Cipi, F. Ferko, V. Bifsha, Bubeqi, edhe unë. Kur shkonim jashtë na pyesnin sa e kishim pagesën 2 dollarë? Ishte e pa imagjinueshme

 

Si na zhveshën në Hanin e Hotit

Si vajtja dhe kthimi u përshkuan me avion dhe autobuzë. Në Han të Hotit kemi ndjerë për herë të parë raprezaljen e shtetit. Deri atëherë ajo ishte drejtuar tërthorazi, por aty gjetëm "fytyrën" e atij shteti. Sapo mbërritëm në kufi, doganierët ishin të ngrysur dhe na thanë se me një urdhër nga lart do të kontrollohej autobuzi. Ferko do të thrriste: përgatituni për zhveshje, gati i kanë hekurat këta. Na zbritën, na kontrolluan duke na zhveshur. Çmontuan edhe sedilet për ti kontrolluar. Tahos, Ziajt, Cipit, mua, na morën nga një Tv që na i kishin dhuruar kosovarët. Ata kishin ardhur atë ditë nga viset e Kosovës. Populli shkodran na priti me lule. Bllokoi autobuzin dhe bëri festë sikur të ishim ekipi i tyre.

Protesta e hidhur

Disa anëtarë të KQ, që në atë kohë ishin tifoz me Tiranën, menduan të godisnin "Flamurtarin" duke parë shkëlqimin e tij në Kupat e Evropës. Zemërimi i tyre u shfaq ngadalë. Gjetën rastin kur u kthyem nga Polonia. Gjysma e skuadrës u përjashtua, Cipi, Taho, Ruci, etj. Atëherë një gazetar shkroi në "ZP", përse nuk thirret V. Ruci në kombëtare? Disa pseudosportistë duke parë "ZP" gjetën sebepin. Kërkuan 3200-shin, një test, që asnjëherë nuk e kisha fituar. Kështu me zemër copë e braktisa sportin. Në 10 vjet të karierës sime jam golshënuesi më i mirë shqiptar në Kupat e Evropës. Në 12 ndeshje 6 gola. Nga Kupat e Republikës nga 5 finale, kam shënuar 4 gola. U largova nga sporti me një titull që e kanë të gjithë: "Mjeshtër sporti".

Nashti e bejte dhe U , qe nuk na kontrolluan me SUME me gisht ...Pejet dhe Alben po deshe qe ishte Doganiere e nuk veshi as doreza ...smiley .Kam nje ketu qe thote

U qime nenen cave ne Spanje , i rrahem , ne nje nje takim " rrini ,do u paguajme mire " Po pse pranuan ne te shkelnim Porosite e sh .Alba si sekretare KPartie ? Mos e dhente zoti ta bejme kete gje,  dhe sa mberritem ja dhame informacion sh Alba zametlleshes qe i piqej Malli per Fe e per Atme sa qe dhe soT Lexon Shqip e Molloiset me vete ..

Mo ha mish te peshtyre kam thene . Ate ben ti , pa leri djemt te shkruajne .Eshte Kohe e Madhe .Kohe Kujtimesh per te rishkruar Historine edhe ne Sport e per Sportiste smiley

I zoti e shet tellalli se jep i thone ketij muhabeti.smiley

Per hir te se vertetes, nuk i denuan, po ju konfiskuan ca rraqe.

Nejse, sjellja ishte tejet arrogante pas asaj kenaqesie qe na dhane, ishte per turp smiley

...

O jemi ne tifozat bardh e blu
minjtë e bashkisë o jemi ne..

Ik o Gone t'u bëfsha..smiley

Ca jane keto Tironcat e rinj nga Myzeqeja?

Lere se me duket se e Flamurtarizuam derbin fare...smiley

Lani gojen horra kur flisni per..

Legjenda!!

 Flamurtari madafaka!!

Me biciklete e kam pare njeher Kushten per ne stadium ne nje dore kishte nje trecerek buke me djathe.....smiley

Tregon Stringa ...Nje shoku jon ate dite te diele hudhte Beton se bote Ndarjen e kateve . Po ate dite kishim ndeshje me Partizonin ne kulm te tij . Shkum si ekip Hudhem Betonin. Marum per nja dy ore , nga ora dhit . Na shtrun i Trahana dhe bom Be ..

Do Fitojme ...E rrafem partizanin nje me Zetro 1:0

Futbolli shqiptar i njejte me Futbollin Ballkanas si krahasimi qenit nder amerikane.

Nuk rendesi sa i madh eshte qeni .Rendesi ka zemra dhe shpirti Luftark !

Na falni qe u zgjerum !

DerbYYYYYY Partizoni dhe .... ne teresi  jane Historike .Ca me teper me Tironen qe i merrte futbollistet ushtare ne kulm te moshes , dhe ca ..I mbante po vet smiley

Te dy ekipe Luftarak , po situaten e nxefte Tifozlleku midis Miqsh , deri dhe i verber ne Tavolinat e rakise ... para ndeshjes ! Pas ndeshjes gjithshka si me pare smiley

O Belulo, ca ka nodh me flamurtarichannel, ojqu,faqja nuk tramseton me ndeshje ketesezon thote, pershkak te rezultateve te dobeta.

po ku do e shofim derbin ne tashti

shife ke tvsh

tashti e kapa, rrofsh, qeka edhe HD, mire e ka shkaba Shqipnia ka bo perparime na knoqi edhe ne knej.

per zotin, parrulla "perjete me ty ilir meta" ne stadium smiley
 

kush thote qe nuk o si derbi dikurshem ky, kape icik Plarent Kotherja albitri 4-tert

who controls the past, control the future !!! kush iau perktheu ket Haxhi Plasa ? Po derra ngelen tifozat bardh e blu, jet e mot.

ka nje can ose will aty permidisi me siguri. veshtire me u pa gjithsesi se gjithe neshja po bohet knej nga krahu tjeter
 

No, as ti s'e kape ! Pse e njejta fjale, ne te njejten fjali shkruhet ndryshe ne fillim, ndryshe ne fund. Si p.sh. fjala control-s. Me qe ra llafi, c;u bone ? Ke shku me myt veten ne oqeanin Atlantik ? 

nuk po te mori vesh ca spakam kap.

po mrej, te kom mor ty si gur peshe.

E BONI E BONI E BONI BONINSEGNA 

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Gooooool. Supergool.

E rrasen djajt e kuq petllen shtat lekshe hahahaha

Stadiumi në flakë, nga Ultras Guerrils...E kuqeeeee smiley

Goooooooooooooooooooool

kush e boni serbi, rusi apo kinezi? smiley

Miladin Popoviçi

tërqeta, Mono!

Hajd fal me shnet Fizit

si the?...

t'fala tan fisit... he he heee (Shkelqim Basha).

U bë gol mo Goni..Ç'rëndsi ka..smiley

hahahaha dos

tani kalohet n'katenacio. komunista mo... bojn dy petlla e myllen ne port.

lojtar difektoz - thot ky smiley

Lan nom s'lane gje pa kopjuar nga derbi i beogradit. Vejne me maska dhe me tymhellese ne stadium. Sa fatkeq qe jena mer Zot s'lam asnje pisllik ballkanik pa kopjuar. Nejse 2-0

Në derby gjithmonë ka të tilla gjera, tymuese, sharje ect ect. S'ka vend për snobizma, tifozi në çdo cep të globit mbetet i tillë/.

Ke pa ti pisllik te tille dy vjet perpara? As bohet llaf. Bertisnin cunat dhe atehere, po s'behej flake qyteti.

Ça po bëjnë  mor Zot i madh? Tifozllëk si në çdo stadium pra. Ku është pislliku këtu..Mbase ke të drejtë, ata të Fanatiks po shanin nga motra qëpari në kor..Po kjo si të duket? Si në Barcelonë??
 

Myte, myte Partizon O o o

Do fitojm se na do k@#*i smiley

kane per t'i shkul karriget prap kto zebrat. Ja kan mor doren

Bushic, Trashic...............cer jane kto emra mer?! Te forte jeni si i shifni. Neshja funit qe maj men nga TR-Partizani ka qene kupa e republikes neshja e kthimit nga viete 80 kur tirona kish fitu te paren 2-0 dhe Hasan Lika e coi 2-0 neshjen e dyte. Pastaj Baci me penallti eliminoi Partizonin. Kto neshjet sot jane sa per te shit fishekzjarre. Po hajt kur s'ke pulen do hash sorren.

Cin Bashkim Sorren ? hahaha. Ate neshje e maj men edhe une si sot. Arsen Hoxha. Formacionin ia bone Lapraksat Bejkushit. Golin e pare Gezim Mance. Fillun duke bertit lapraksat : Ne e kualifikum Partizonin, por iu ngeli ne fyt. Ka qene dite shiu ... Keto i bojme sa per gallate, me tall bythen. Se futbolli sotem osht cop-cope.

Hahahaaa, Bashkim Sorra e kisha harru krejt. Po ato neshjet ke bregu ke Breshka ne plazh i ma men Qemolo? Lunte ai gjimnasti i Durrsit Lashi, ishte edhe nji korcar tip trup "hollivudi". None, none sa fort qe lujshin me at pik dielli.

Qemoli ka qene " Breshkaxhi i thek" plako. Po ai qe thu ti korcar mos osht Bert Janku? Portier ishte Arjani, Bert Janku, Tasi, Mul Greku, Mokja, B.Sorra, Teri ... pak a shume formacioni fushes zeze ke 21-shi, qe lushin edhe ke Breshka kunder Lashit.

Qemolo, u kujtova. E qujshin Vaska. Nuk lozte perhere dhe bo vaki ka pas ekipin e vet.

O cme kujtove ato neshje more laneti ...Papadhise ! Ku i majke men ore ? 

Se u kujtova, Vlash Radoja e ka pas emrin.

ke te drejte dajosho, atehere kon qene gjonat me rregull, ka pas edhe orar zyrtar.

Ju dhimokratet te kpusni me humor e me sarkazem mo smiley

humor te forte kishit ju rilindasit me gjimnaziste qe ju pickoshin te bytha smiley

keto jon gola mer, ky o fotboll

Skenderbeu eshte ekipi i vetem qe luan futboll sot ne shqiperi,ka lojtaret me te mire,i ndjekur disi nga Tirana..Partizani e co jane ekipe remuje. Ne shqiperi ka dicka tjeter qe nuk shkon e nuk ka kuptim,kur luajti vlora ne evrope me Jablonec te Cekise para 3 vjetesh,futbllisti me i mire i tyre merte 3.000 euro ne muaj,u cmend Gjika qe paguante nga 7-8.000 euro ne muaj keta kuajt e ngordhur qe i thone vetes futbollist.

Parzoni duhet te ndrroje Ibrahimin, na cmeni smiley

qeka kompletu transaksjoni ne pushim :9

u bo si nusja dhe shtetrrethimi tashti.... deri sa te dali goli

kartonin e kuq eeejjjj oooo,.

o belul po fol se kur fol ti bohet goli

o Gono, pse vertet po e shikoni kete ndeshjen ju..?!.smiley

keto jane klasiket o belul ku humben keto

smiley
ku ja kan bo mutit

haaaajt matone

WHO CONTROLS THE PRESENT ??? smiley

Mbaroj, e hëngri miushi i Bashkisë..smiley

po kto tifozat e tirones, pse e kishin zon ftyren me shall? apo gja jane te skedum? apo jane kontigjent kriminelesh? imitim besnik i ultrave te juves smiley

parizoni si shprefeja

Ndeshja Flamurtari-17 nentori arbiter arsen hoxha gjykon duke mbajtur anen e tiranes sic ndodhte rendom. tifozat e vlores vene ne fier ku banonet arseni e i presin hardhine smiley . kohe te paperseritshme!

Ne fakt flamurtari ka qene ekip shume i mire po Tirana ja kishte mar doren dhe e rrihte dhe ne vlore. Ekip qe ka patur Tirana ne vitet 80-90 nuk i vje me shqiperise.

gjithmone me arbitra, si pune juventusit ne itali qe ka fituar 32 kampionate italiane dhe vetem 2 champions dhe tirana e njejta gje fitonte brenda me arbitra dhe jashte i binin breket.

fitoi njehere tirana me nje skuader te zagrebit dhe qe atehere ne vlore doli shprehje.

he se me ata byth... e zagrebit fituan smiley

Ne fakt Tirana ka fitur dhe me dinamon e bukureshtit qe sapo kishte fitu champion lige. Ata luanin gjithmon ne champion dhe gjithmon kishin ekipe teper te veshtira perpara, historikisht nuk kishin nje portier te zoti ama. Sa per arbitra vetem ata se ndihmon tiranen, se ishte ekipi qe me pak e donte ai sistem. 

Kryeqytet osht too much
Kryefshat osht tamon

Dinamo Bukureshtit qe ka fitu Champions League nuk eshte fakt. Eshte fiction ( with all due respect).

Qemol, vismut aue 3 gola do hash nga ne, e mban mend besoj.

Qemolo,  Tirana (17-Nentori) ka luajtur ne te njejten dite, ne te njeten ore kur Flamurtari luajti me Barcelonen ne Vlore barazim 1-1.

fitore e rendesishme e Tiranes, 2-1  mos gaboj.. por qe u eklipsua totalisht nga barazimi  ne  Vlore 1-1 me Barcelonen..  ishte  i paritur ky rezultat, sensacional!
 

Nuk e maj men mire Belulo. E kisha me ate espanen qe tha qe Dinamo ka fitu CL. Nuk ka ndodh, ka qene Steaua.

Kam qen ne stadium ate dite
..magjike

Eh ca momente, te mendosh gjithe ate djemuri vlonjate te shperndare ne bote tani.

Ehhh....
Ehhhhhhh....

Rast tjeter: Flamurtari - Partizani Beogradit, pengohet Kushta nga Katanec ngrihen te dy dhe katanec i ben shenjen me gishta OK. Kushta qe i thote Motren ku ta kesh, se ne shqiperi gishtat ashtu beheshin per sharjen per moter smiley

Si ngjarje mund te kete ndodh, po Katanec me duket se eshte para brezit te Kushtes dhe s'e maj men te kete lujt me Partizan. Por mund te jem gabim. Me pak google zgjidhet ...smiley

Jane historira qe tregoheshin si legjenda ne Vlore mbase ka edhe pak te drejte autori brenda po kane qene perballe kushta dhe katanec

Nuk ka qene Katanec ai qe mbulonte Kushten por Xhorxhevic.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Eur.... Shihe pra 1985-86 finaliste. Ne patem fatin e keq qe ne momemtin me te mire u nda nga futbolli Shkelqim Muca lojtari me i mire i asaj kohe. Dhe kete nuk e cuan per operacion jashte, po te ishte lojtari i Dinamos ose Partizanit te jesh i sigurte qe do e conin. 

 

Ti je ne dijeni qe Dinamo eshte nji ekip tjeter nga STEAUA apo jo ? Megjithate nuk te vehet shume faj. Te dyja jane rumune dhe per coincidence te dyja quajne Bukureshtin home.

Espana ka te drejte Qemoli, ke nevoje per pak kurs per futbollin smiley

edhe pse tani me mire eshte te ndjekesh regbine se futbolli eshte qelbur fare.

Patate-patate ne fushen vlonjate. smiley

Besoj e di historine e kesaj parrulles, eshte nxjerre nga vete vlonjatet smiley

ka te drejte Qemoli, si gjithmone ne ceshtje futbolli... ka fituar Steao e Bukureshtit  finalen e kupes se kampioneve (sot CL)   kunder Barcelones me penallti...  mbahet mend portjeri i famshem i Steaua, emri spo me kujtohet,  priti 4 penallti radhazi..

ducadan, belulo.., ish oficer ushtrie

Portieri i famshem i Steaua-se quhej Dukadan dhe nuk ka qene ne ndeshjen me 17 Nentorin qe ka luajtur me Dinamon e Bukureshtit,jo me Steauane.

Ndeshjet ishin 17 Nentori-Dinamo e Bukureshti-t 1-0 ne Tirane dhe 2-1 ne Bukuresht.

Ndeshja tjeter nuk ishte Flamurtari me Barcelonen por Dinamo me Beshiktashin.

Ne ndeshjen e dyte Dinamo e kishte ne Qemal Stafa dhe Tirana ne Bukuresht,ku u demtua edhe Shkelqim Muca qe qendroi ne Rumani deri sa u kurua.

Dinamo kishte humbur ne Turqi dhe nuk po shenonte ne Tirane.Nga mezi i pjese se dyte kishte mbaruar ndeshja ne Rumani dhe ne tabelen elektronike u shkruajt rezultati i ndeshjes 17 Nentori- Dinamo e Bukureshtit 2-1.

Gjithe stadiumi u ngrit ne kembe qe ti jepte zemer Dinamos tone,por Beshiktashi ishte ekip shume kompakt dhe fitoi edhe ketu dhe u kualifikua.

Ja kjo eshte historia.Kush eshte tifoz futbolli e mban mend kete qe pershkova une me siper.

Nga sa shikoj vetem Qemali dhe Beluli jane tifoza futbolli tamam.

Ndeshjet ishin 17 Nentori-Dinamo e Bukureshti-t 1-0 ne Tirane dhe 2-1 ne Bukuresht.

Neshja ku theu Cim Muqa kamen,nder lojtaret me te mdhenj shqiptare qe kam pa une.

a e din ti Pjeter qe Cim Muca ka luajtur 2 ndeshje me fanellen e Flamurtarit..?

Me te miret ishin vetem 2 - Shkelqim Muca dhe Suljeman Demollari, mesfushore oganizatore klasi. Gjynah per ate brez qe nuk mund te luanin jashte, do kishin bere histori mesiguri. 

Maj men "Shuaipin" dhe "Shefqetin" ke Tirana (Luan Vukatana dhe Astrit Afizi),Maj men qe Shyq Ballgjini i Dinamos i dha krosin e golit Gim Muratit ne neshjen e Partizanit me Selltikun,kurse Cim Mucen s'e kujtoj ke Flamurtari. smiley

po i mbaj mend edhe une keta..  ''Shuaipi'' dhe ''Shefqeti'' ua kishin gjetur si pseudonime diversantesh.. ''Qamil Boranica''.smiley,  ose   ''Refiku''  ka thyer doren..smiley 

ketyre u flisnin ne emer te baballareve,  ua kishin kthyer si mbiemer, apo jo..?.smiley

 

nejse, Cim Muca pra ka luajtur me Vloren  ne 86-en kunder HJK- Helsinkit..   kjo eshte edhe  aventura e pare evropiane e Flamurtarit,  ne ''kupen e kupave'', pasi ne 85-en kishim fituar kupen e Shqiperise ne Elbasan kunder Partizanit, 2-1.

ndeshja e pare ne Helsinki, 3-2  per HJK-Helsinki.   Cim Muca dhe Bubeqi shenuam per Vloren..  rezultat me shume perspektive ky, sepse me 1-0  te thjesht  ne ndeshjen e kthimit ne Vlore, ishim te kualifikuar.. 

dhe ashtu ndodhi, sapo filloi loja Vasili beri gol ne 10 minutat e para, por perfundimisht humbem 2-1.  mirepo sic thashe, kjo ishte eksperienca e pare  (e cila na mungonte) ne Evrope, prandaj  dhe nuk arritem te kualifikoheshim, pasi normalisht duhej te ishim kualifikuar..   dhe kjo u deftua menjeher nga ediocioni tjeter, 87 e me tej, u shkruajt historia!.smiley

 

p.s    kam vene re qe  pak e mbajne mend  ndeshjen Flamurtari- HJK-Helsinki,  normalisht edhe ndeshje historike kjo, pasi eshte hera e pare qe Flamurtari merr pjese ne kupat e Evropes.   (ato takimet ballkanike me AEK e Athines, apo Velezhin  nuk i quajme)

pjeter, gjeta edhe materjalin ilustrues..smiley   paskam harruar edhe portjerin  ''Halim Durimi''.smiley nejse, ky  eshte vlonjat ne fakt..  

por shume gjynah ama per Luan Bircen, qe pervec se ishte portjeri Vlores dhe e meritonte ky te mbronte porten e Flamurtarit me ligj e kanun,  kishte bere nje sezon te shkelqyer ate edicion ne kampionat dhe kupe... por qe pas kesaj  ''goditje'', nuk e morri me veten dhe iku nga Vlora fare, shkoi ne Lezhe  te Beslidhja.

c'eshte kjo mo tiku, se e ke me te hedhur ti....   per ata, si une.smiley,  qe  ''mendojne e jetojne''  vetem me futbollin..smiley

Jo vetem me ata qe "mendojne e jetojne", e kam edhe me ata qe "flene e enderrojne" vetem me futbollin ...

Tani sinqerisht, ju kam edhe pak zili me thon te drejten, sepse mu me ka humb pasioni i hershem per futbollin, edhe qe di me siguri se nje prej shenjave me te dukeshme te shpetimit te njerzimit eshte kur te merremi vetem me futbollin (edhe me olimpiaden qe eshte me poetike aristokratike, futbolli eshte me prozaik pop).

 

po jo mo, nuk eshte se vertet  ''mendoj e jetoj''  vetem me futbollin,  thjesht eshte ceshtje e ndarjes,proporcianlisht,  te kohes  ku futbolli ze nje vend nderi!.smiley  ne krye te qoshese!.smiley   

ke te drejte per pasionin, pasi pasioni per futbollin  eshte akoma te une, por kam vene re qe me kohen  eshte kanalizuar gjithmone e me shume, drejt cilesise...  nje shembull:  ndjek vetem ndeshjet e Champions League.  ndersa  per te tjerat:  kampionate, kupa etj, lexoj  sa per informim.. si dhe ndjek gjithashtu , kampionatin Boteror dhe Evropian.smiley

Belulo,ti je cun qe run ekuilibra,por, po te ishe pergjigj me te njejten monedhe,mund ta akuzoje tikun qe jeton vetem per zhardinen. smiley

Simbolika len shteg per interpetime subjektive.Ti,sic po e kuptoj une (beluli bie llafi mund ta interpetoje ndryshe), me nje gur do me vra dy zogj, Edhe mu do me m'than se kepuca e inteligjences tane me bjen e madhe,po dhe zhardines se asht e vogel me zan ven ne vemenjen tane,po kto i ke ma shume si balsam me qetsu veten,se si pergjegje me na sqaru ne.

po jo mo, ashtu sikurse ne jemi futbolldashes, tiku eshte filozofidashes dhe karikaturdashes.. ndersa zhardinen e ka hobi..smiley

po lere thuaj, se jam duke ndjekur nje ndeshje futbolli tani live ketu, po na thau era... se dita filloi me premisa te mira ne fakt. goxha diell tej e tej dhe u genjeva une.. dola kshu lehte i veshur, si çapajev.smiley, me nje bluze e nje xhaket lekure te holle.. po do ti qe dielli na la shendene me kohe, e mire qe po mberdhime ketu ne fushe te hapur, po na ngelen edhe syzet e diellit ne dore si fus dot duart ne xhep.smiley po shyqyr po pi nje kafe tani, se mbaroi pjesa e pare..

 smiley

Megjithese ne vitet 80-90 kishte shume ekipe cilesore qe nuk do vijne me kurre ne futbollin shqiptar, ekipi me i mire ishte 17 Nentori. 

na o derman foton  te plote ketu..smiley

po kur kemi folur ketu per Vironin e Drites, ti se ke pas mendjen ne mesim,  ose ke qene semure ate dite..smiley

smiley I modh fare. Kete tipin me duket e kam pa edhe i here e i kohe ne Q.Stafa. Ketij do ia kene kopju modelin e flokve Rrapo dhe Ferko. smiley Ka shkrujt edhe emrin ke bluza se mos e ngatrroshin me Vironin e Erresires. Ka pas gallate athere, thuj c'a te dush. Ishim mire kur ishim keq ...

Vironi i Drites, qe thua ti Qemolo, kishte aftesi te gjende  leket monedha vetem  nga tingulli  kur binin ne toke, pa i pare...   dhe meqe ishte dislektik,  thoshte   dyleshke... pesleshke...  

si dhe, ne nuk niste ndeshje futbolli  ne Vlore, pa gjuajtur Vironi  nje penallti..

smiley, ku i mban mend o Belul i madh je se po vene 30 vjet pas pak.

kam ngrene buk lepurushi vlla, prandaj edhe memorja e forte..smiley

e drejte atehere ne me ndonje korcan e kemi hedhur kur na merrte uria smiley

Po koken pse nuk e zhyte pak, Beluggio ?smiley

beluli po te jete i zoti te na thote emrin e karroxhiut qe udhehiqte tifozllekun ne 10-çe me HJK Helsinkun..., mos ti hapim namin qe i ka pare ndeshjet te B-ja... me babin..

Gazaliu smiley

...te na jape dhe listren e grave dhe gocave te ministrave e  shokeve te nomenklatures komitetit qendror ,qe  palloheshin me ekipin e Flamurtarit ne shenje proteste e solidariteti kur sekuestroheshin televizorat ne Han te Hotit!

..smiley  

gocat e shokeve te nomeklatures, deri ne rang ministrash si  dhe Anetare te nerum te  Komitetit Qendror, ishin kryesisht pergjegjesi e Sokol Kushtes dhe Fred Ferkos.. por edhe Fred Zijait a ndonje tjetri... kemi edhe emra po te duash..smiley

 

p.s,  po emrat e banoreve te Tokios te ti them..?.smiley

smiley... jo.., na thuaj qysh e quanin ate sulmusin biond kolopuç te hjk-se e je ne rregull..

 kjo ishte pyetje me te futme, ballcekano, se ata bjonda ishin te gjithe...smiley  

shiko, dy lojtar mbaj mend nga HJK une...  portjeri, qe ishte nje biond nja 2 metra i gjate, dhe nja 150 kile.. si dhe nje mesfushor/sulmues  zezak angles me emrin  Lee..  ky ishte edhe lojtari me i rendesishem i tyre qe na beri shume deme ne Vlore..

rantanen, belulo nr.10, ka luajture dhe me goteborg...na trembi kur hyri ne fushe, po e vertete, ishte skarco.

Ferkua number 1

E pordhe Belul si Alba me zamete ...smiley Nga sporti kalove tek Biroi !

E nga i di zotrote po te mos jeshe brena Biroit qe e ke bere cope -cope dmth dermile -dermile , e nuk i ke lene fije me kembe , si Ballistet e Sh.Musarait pas ngordhjes se Kalit smiley

Nga i gjete Listat ti ?  I kujt je nga Tokio ti qe nuk te njohem na ? 

Per Vloren kujdesej kush kujdesej qe mori Emer ne Histori se e late me dyfek ne Dore e Flamur per tu tundur .Shyqyr qe nuk kish dhe te Baraztundur se kush u mbante Sot ! 

Erdhi edhe ky shoku Fecorit...

Zakonisht adresohet .Mos u tremb kujt i thua  ..vetem kaq , se ....mos je shumeniksh smiley

psh Ficori kur e nxorri ...

Kujdesej per ekipin e volejbollit Femra te Dinamos , qe te ruanin Linjat . Kishte verejtje sidomos per Ijet mos te trasheshin po popullorshe te mebeteshin "belholla " Me qe e the se prurja eshte per shoket e biroit ...!

shumeniksh jo, ketu ka shume qe ja fusin kot, po ti je ne krye te listes qe vetem ne nje vend i bie. nuk lexohesh... ti je per ndonje muhabet vakije, qe te besh muhabete futja pordhes. gjithsesi e kam pa ofendime...

  Dëshëroj te te kthej nje pergjigje "reciprociteti "  komentit tuaj si prezantim fillestar . Por te vetmin !

 ketu ka shume qe ja fusin kot, po ti je ne krye te listes qe vetem ne nje vend i bie. futja pordhes. gjithsesi e kam pa ofendime..

Ofendime ? Kurre " Në çdo fillim Viti Uroj  te Çlirohemi nga kjo veti mesjetare "ofenoi BS ai qivja udhet . Më ofenoi shokëni " smileyUnë dëshëroj ne çdo komente te gjej reshta te tillë që "ofenojnë " me humor , për të tallur Megallomaninë sepse "zyrtarizmi " te shtyn në zëmëratë dhe të bën inatçor duke të shkatrruar mendërisht nga " të ndryshmit"

Shif ça gjeta !

lungomare

Anëtar që nga data 1 Shk 2015 - 16:17...Ne tërësi normal por me diagnozë të lehtë " Me ndjek Sigurimi Shtetit me Ficorin e shokët e tij " smiley

Në fakt mendova qe Lungomarja çoç di dhe kërkova nëpër Blog . "pse ti Oidris i bie në nje vend dhe nuk i bie si Lungomarja " Me sinqeritet lexova  se të gjith i binin në një vend  si dhe unë , perveç zotrotes qe nuk gjeta Ku i bije , Pse i bije dhe si i Bije ne vende te ndryshme " smiley

Kopjo , po jo shabllon dhe ..Mos u ofro kaq shpejt per Tespije , me që thu jam njëniksh ! Si të dush !

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).