Ka pasur së fundi protesta të vazhdueshme për punimet ndërtuese pranë digës së Liqenit Artificial të Tiranës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT, ish INUK) ka ndërprerë punimet. Në arsyetimin e vendimit thuhet se projekti për ndërtimin e kompleksit të 5 pallateve deri në 20 kate ka probleme në dokumentacion pasi nuk është botuar pjesa ilustruese e objektit, dhe ndërtimi në këtë zonë është në kundërshtim me ligjin për planifikimin e territorit. Kjo është hera e dytë që ndërpriten punimet në ndërtimin e këtij objekti.

Ajo që ka mbetur mister sot e kësaj dite, është arsyetimi pro ndërtimit që mund të ketë dhënë Komiteti Kombëtar i Digave, kur dihet botërisht se ndërtimi poshtë digave ndalohet kategorikisht. Vite më parë, kur në këtë komitet bënin pjesë figura si prof.Farudin Hoxha, këto leje ishin bllokuar, por me largimin e tij, çuditërisht u hap drita jeshile.

8 Komente

Klta do kenë këshilltar ndonjë Amerikan më duket ..

Fut në burg , paguj miljona dhe dil ca kohë .Kap prap . Fut në Burg paguj miliona dhe dil deri në kapjen e rradhës sa të të falimentojnë .

Ndalo , prish pak dhe , tërhiqu .Hidh pare Loqerdinat e PD-hit me Bathën . Ndalo prap dhe prish .Fillo prap Loqerdinat e Bathës ..e kështu me rradhë ..smiley

 ndërtimi në këtë zonë është në kundërshtim me ligjin për planifikimin e territorit...Tashti u zbulua apo Batha nuk e dinte smiley

Vite më parë, kur në këtë komitet bënin pjesë figura si prof.Farudin Hoxha, këto leje ishin bllokuar, por me largimin e tij, çuditërisht u hap drita jeshile...

Po ky admin a nuk e di që asht kriju akademi e re me Shaban Tapin kryetar smiley

me moton " Se Prona asht e Yve "

 

Ky eshte kapitalizmi

Persa kohe eksperti i njohur Farudin Hoxha thote qe nuk lejohen te ndertohen, ato nuk duhet te ndertohen. Une po te isha kryeminister apo kryetar bashkie aty, nje nga gjerat qe do beja ne fillim (per çdo projekt-ide), do konsultohesha me ekspertet e njohur per çeshtje imediate, si  kjo qe thuhet ketu. 

Pjero,
Me duket se po teston ujrat me ate "po te isha kryeminister".

Ska problem, pas dites se Enjte i bejme sipas qejit smiley

Brad.. c'po ndodh andej nga PD-ja.  e paskan 10-re fare me Aletatin e Madh U.S.A

 

“Në përgjigje të pyetjeve të shumta që kemi marrë nga mediat sot, Ambasada deklaron sa më poshtë:

Mbledhja inaguruese e grupit të miqësisë Amerikano-Shqiptare u shty për shkak të klimës politike aktuale në Parlament dhe mungesës së vullnetit të Partisë Demokratike për të marrë pjesë në mbledhje”, theksohet në njoftimin e ambasadës.

Formulimi shume i prere i deklarates dhe sidomos cilesimi per Partine Demokratike, perben nje precedent shum te rende ne marrdheniet Amerikano - Shqiptare.Ndoshta kesaj here Amerika ka vendosur te jete e prere me gangsteret shqiptare qe kane uzurpuar forcat tona politike.

PD - se do ti duhet te beje nje analize shum te thelle te perceptimeve te saj mbi situatat dhe te kolaudoje sa me shpejt programet e vecanerisht sjelljet.Nuk mund re eci edhe me tej ajo me njerez si gagaci,  kryetar i Grupit Parlamentar, i cili beri nje deklarate kercenuese dje por shkaterruese per PD- e se ardhmes ..! 

Akoma ne bythe te diges mafiozat!? Vend bordello, ku me parelliu ben ligjin!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).