Sot në 12:00 u hodh shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

38 Komente

Marshallah!

Juvja padyshim që e ka më të lehtë. Shpresoja shumë mos i mernim Bayern revanshin.

Psg, real, bajern, juve. 

Finalja real-juve

Fito reali me penallti

gjysfinale; Barcelona -Byren, Real - Monako.

Finale; Barcelona -  Real

BARCELONA smiley

7-ups, 7-out. Port wine & thangrias per turizem, then we'll take Berlin. 

te tetet ne bronx, thuaj...

keta nga e djathta, dmth: Barcelona, Real, Bajern, Monako.. te bejne nje hap perpara! ata te majtet te ngrohen ne diell!!.smiley..smiley

thua belul? ...

kemi atletico, juve, apo varja?

gjithcka ben vaki, ballçekano... po nejse meqe pyete specifikisht per keto te dyja. tashi Atletiko eshte Ok! por puna eshte se Reali, luan keq apo mire, eshte i specializuar te shkoj deri ne katershe te CL... madje ne finale.
ndersa qe kualifikohet Monako, eshte parandjenje, jo se e bazoj shkencerisht..smiley si ta them: eshte viti i tyre ky.

BAAAARTHELOOONAAAA!!!!! Kena per tu kenaq m'krriklla!!!!

Bajerni dhe 7 ( shtate) xhuxhmaxhuxhët smiley

Kshu the dhe vjet po ju shkely bytha bajernit si byth jevge posht urës lanës

O Fiqo t'kom thone 100 here hiq dore se B....orebardha o me llafe te dalme.

7 (seven) deadly sins Guçe smiley

Finale Real -dhe zonja e rëndë Juventus .

Sidoqoftë Finale pa Juventus është utopi ose Reaksionare njësoj si Bashkimi Europian ..ka thënë Lenini në një vizitë në një nga kasinot e Las Vegasit  smiley

Te lumte goja Idriso, llafja jote n'vesh t'perenise. Po t'kishim qene afer do te qerasja me birre. Ah sikur ta shifnim prape Juven ne nje finale,.... u bo ca kohe.....e per dreq u demtu edhe Pogba tani dhe nuk bohet per nja 50 dite. Nejse, one at a time, te shikojme ihere a do kalojme kete dreq Monaco, ja kam friken. Duhet shume perqendrim dhe kuraje, ata kane lojtare te mire dhe te rij ne moshe, vrapojne me shume se keta te Juves. Ishalla e kalojme edhe kete tur. Rrofsh Idriso, shyqyr qe gjeta nje juventin se ketu ke puna u cmena, nuk para e njohin futbollin europian, s'di me ke te flas, asht vetem nje cun portugez tifoz i Manchester United qe per hatrin tim ben nganjecike tifozllik edhe per Juven, sa per shoqni. Vetem kur shkoj per tu qeth ke berberi qe eshte italian, Salvatore, kenaqem me muhabet per futbollin. Ai eshte tifoz i Interit, por si te gjithe berberat ai nuk ta prish qefin dhe ben sikur e pelqen edhe Juven.

Ne sistemin e dikureshem,perplaseshin ne tur te dyte milan me olimpikun e berebard tapise dhe dilte ne finale steuaja e bukureshtit.smiley

Juvja ka ardh deri ktu duke u zvarrit.Si hiena, mushen barkun me mishin e drenushes se pajete gjermane, qe pate shqy bajerni grabiqar kohe me pare dhe me barkun plot,rrine e shofin andrra per gostine e rradhes. Po kujdes,kermat marune. smiley

kam pak qe u ngrita nga gjumi tiku dhe nuk jam ende i kthjellet te dalloj qarte se cfare ka dash te thote poeti me kete karikature..

e para qe me vjen ne mendje eshte:  topi eshte i rrumbullaket..smiley

por ai rripi i barit po me duket me vlera pubike.smiley, nderkoh idea e karikatures nuk duket se fshihet te  topi qe eshte ne qender te saj, por te vizat qe simbolizojne levizjen  e topit ne ajer..  nejse,  nuk kam vizion te qarte, jo!

smiley

i modh je!

 

ca te thom u? mu filozofi s'ma pret rradakaja,vetem naj here kur te kem rrokully ca gota raki, me duket vetja filozof. smiley

Pjeter pse me ofendo duke me qujt filozof? Te perdoresh logjiken nuk eshte e thene te jesh filozof, sidomos filozof i modes, dmth filozof ngambrapamodern qe perdor ngambrapalogjiken neper disertacione.

Un e kam per nder te me qush marangoz per shembull, marangoz qe edhe kur pi raki, nuk pi mente.

 

po une kshtu e kuptoj filozofine (aq sa mund ta kuptoj une, merr vesh)

ma shume se te dijsh,te dijsh te thush. filozofet jane interpretet e dynjase.

Nga momenti qe ti me se shumti flet me simbolike,pra nxit imagjinaten per interpretime,vetiu une te fus ke filozofet.

smiley

Me fut ke te urtet, si psh xhaja jot qe bente pajtim gjakrash ne gjeshke.

 

Juvja ne CHL , sa poshte ka rene ky sport.

hajt mo se gjynaf! do i vinte radha dhe juves ndonjehere.

Ore a eshte e vertete qe ti dhe katrori do shkriheni ne nje "Bradi ne katror" dhe do beni tifo per ekipin e vetem te Milanos Milterin ose Intermilk? smiley

morpo e mbyti Reali...

keq e ka PSG, ka per tu vendosur kualifikimi qe sot..

E boni nji Alcateli knej.

po aty qenka bera nami, se tani e hapa une.. gjysem ore loje 2-1 per Porton...

Po jo nami de. 2010 me Manchester United. Kaq. smiley

Keta portorenjot i rrezonte era si gjethe ne vjeshte. Ai arbitri t'i jape kartona te verdha eres, jo Kapitenit.

po nami ne kuptimin qe ishin bere 3 gola fët e fët, per ndeshje CL... u habita.smiley

po ca lesh nami, sa u cu Bajerni modh sa i modh qe eshte nga gjumi ato 10 minuatat e para, e ke parasysh vete kur e mer me pertese.

booo, cfare gabimi foshnjarak ne mbrojtje Bajerni.....

keq Bajerni, shume  keq..  dhe nese Bajerni skualifikohet, atehere  duhet ti pushoje nga puna ata 2 mbrojtesat e qendres!!

 

ndersa Barca  e thame.. u kualifikua ne Paris  already!

Dante eshte mbrojtes koti...

Omg, Berrnut Munich got punked

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).