Prokuroria e Krimeve te renda ka nisur kryesisht hetimet lidhur me pretendimet e deputetit Tom Doshi, te bera publike diten e djeshme pas vendimit per perjashtimin e ketij te fundit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Burime nga Prokuroria e Pergjithshme bejne me dije se diten e sotme eshte ndaluar shtetasi Durim Bani, nga Fushe Kruja,  i dyshuar si i perfshire ne planet per vrasjen e deputetit Doshi. Personi ne fjale eshte ndaluar ne piken e Hanit te Hotit, teksa po tentonte te kalonte kufirin ne drejtim te Malit te Zi.

I ndaluari po pyetet nga prokuroret. Ai eshte shoqeruar ne polici ne oren 11.00. Mesohet se te ndaluarit i eshte vendosur eksploziv ne makine me 22 shkurt. Durim Bani eshte denuar me heret me 4 vjet burg per pengmarrje. Ai gjithashtu eshte personi i fundit qe ka takuar Enver Stafuken para pengmarrjes.

Sipas Tom Doshit, Bani ishte personi qe ishte porositur per te ekzekutuar dy deputetet. - infoplus-al.com

Ndërkohë, përmes Facebook, Doshi bën sot këto deklarata në lidhje me të ndaluarin Bani dhe të tjerë:
 

OraNews - Tom Doshi përmes një tjetër regaimi në FB deklaron se  vetë Rama i ka kërkuar deputetit të Shkodrës të denoncojë personin që do ti bënte atentat dhe sëbashku ti tregonin vendin Ilir Metës, ndërsa hedh dyshime se për shkak të pazareve që ka ofruar Meta, Kryeministri është detyruar të tërhiqet. Ai shpjegon më tej se e çoi te porositurin per krim ne takim me Ministrin dhe Drejtorin e Pergjithshem te Policise, i cili me doren e tij ka mbajtur shenim çdo deponim qe u be.Pas njoftimit që ka marrë për ndalimin e dëshmitarit në zbardhjen e tentativës së vrasjes, Doshi kërkon që atij dhe familjes se tij ti krijohet urgjentisht mbrojtje per jeten.

Tiranë- Deputeti Tom Doshi reagon sërish lidhur me zhvillimet e sotme rreth akuzave të tij për vrasje. Ai ka sqaruar sërish se denoncimi i tij publik erdhi pas 6 muaj heshtje të instancave shtetërore, të cilat sipas tij e lanë të vritej në pabesi.

“6 muaj rresht prita, duke kerkuar cdo dite qe te reagonte shteti per kete denoncim, por askush nuk reagonte. Dhe sot dua ta di, pse nuk reaguan per 6 muaj? Me quanin vlla dhe mik, dhe me lane te vritesha ne pabesi. Nuk kerkuan kurre te me ofronin mbrojtje, dhe nuk me thirren kurre per te marr prej meje me teper detaje per skemen e vrasjes”.

Ai hedh poshtë çdo akuzë për shantazhim të kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij.

“Shantazh quhet kur kerkon te perfitosh nje gje te pamerituar, te paligjshme. Une kam kerkuar te mbroj jeten time dhe te familjes. Kisha te drejte te revoltohesha, dhe shume te drejte te kerkoja nga qeveria ime te mbroj deputetet dhe zbardh nje krim qe e ben Kryetari i Kuvendit. Nese une nuk do ta kisha shmangur vete kete krim, per Edi Ramen isha i vdekur”.

I revoltuar nga braktisja për të dytën herë nga familja e tij politike, Doshi zbulon një bisedë me ish-mikun e tij Rama, ku shkruan:

“Ne daten 30 Gusht, ne nje takim me Edi Ramen, ai me ka thene: “Te ka shpetuar Zoti Tome. Coje te penduarin tek Saimir Tahiri te bej denoncimin dhe t’ja tregojme vendim Metes”. Une e cova te porositurin per krim ne takim me Ministrin dhe Drejtorin e Pergjithshem te Policise, i cili me doren e tij ka mbajtur shenim cdo deponim qe u be. Saimiri me deklaroi qe edhe kane incizuar biseden. Nuk e di se cfare ndryshoi me pas. Nuk e di pse Rama, Tahiri apo Prokurori nuk vepruan. Nuk e di cfare pazari i ka ofruar Ilir Meta ketyre per te mosvepruar”.

Për deputetin e qarkut të Shkodrës ngjarja po përsëritet:

“Ilir Meta disa vjet me pare mashtroi Sali Berishen, ne te njejtat kushte qe ekzistojne edhe sot. Prokuroria kerkoi ne gjykate 2 vjet burg per Ilir Meten per korrupsion, dhe Berisha nje dite para vendimit te gjykates shkon per darke ne shtepine e Ilir Metes, duke i dhene keshtu Gjykates se Larte mesazhin se denim i Ilir Metes eshte denim per Sali Berishen. E mashtroi Berishen dhe arriti te shmangte nje denim te sigurte per korrupsion, vetem sepse kishte 4 vota ne Parlament dhe rrezonte qeverine.Ilir Meta sot e ka vene Edi Ramen ne te njejten pozite kriminale. Te mbroj krimin ose ti bjere qeveria”.

Edhe pse i përjashtuar nga radhët e PS, sërish Doshi i adreson një thirrje Kryeministrit:

“Elektorati socialist ne te gjithe Shqiperine e urren Ilir Meten. Nese Rama do kishte guximin dhe ndershmerine te shkonte ne zgjedhje te reja, pa Ilir Meten ne krah, do te fitonte serish, pavaresisht nje doze zhgenjimi qe ekziston sot ne popull. Populli e di qe Rama i ka pasur krahet te lidhur nga LSI e bandat e tyre dhe do dije te orientoj voten sic duhet. Une i bej thirrje Edi Rames te gjej forca dhe te distancohet nga kthetrat e Ilir Metes, dhe te mos shkruaj per telenovela ne Face book. Partia Socialiste eshte e forte dhe e paster, dhe nuk ka nevoje te marr ne mbrojte njerez te implikuar ne vrasje”.

E ndërsa policia ka ndaluar deshmitarin kyc per zbardhjen e tentatives se vrasjes kunder Doshit, deputeti kërkon marrjen në mbrojtje të tij dhe familjes së tij, pasi siç thotë ai i ka borxh jetën.

“Sapo u njoftova qe Policia ka ndaluar deshmitarin kyc per zbardhjen e tentatives se vrasjes kunder meje. Jeta e ketij deshmitari duhet te garantohet nga shteti dhe atij dhe familjes se tij ti krijohet urgjentisht mbrojtje per jeten. Une i jam mirenjohes atij deshmitari qe nuk e shtypi pultin e dinamitit per te marr jeten time atehere kur dinamiti ishte vene ne makinen time, por zgjodhi rrugen e denoncimit te krimit. Ky deshmitar sot nuk eshte ne akuze, por duhet te jete ne mbrojtje te rrepte nga shteti ligjor. Bandat e Ilir Metes disa dite me pare tentuan vrasjen me dinamit te ketij deshmitari kyc te krimit me 860 gr tritol, perpara se ai te hipte ne makine me gruan dhe 2 femijet e tij. Pas ketij akti, nese nuk do te beja denoncim publik, une do isha pergjegjes per vrasjen e ketij deshmitari.Me deshire te Zotit, jemi gjalle dhe ditet i kemi perpara per te zbardhur deri ne fund kete skeme kriminale, me shume pushtet ne Shqiperi”.

 

 

138 Komente

Bene gabim qe i hoqen ato targat Tr,Ko,Pg,Sh.

Po ky kryeprokurori ca ka bo 6 muj mer, apo si ke tregimi i Rames, ... aty ke tuneli. 

Diletantizmi kriminal i Berishes dhe te veteve solli shkaterrimin total te shtetit dhe te shoqerise sone ne '97-n.

Qeverisja e socialisteve, njehere me Nanon, pastaj me Meten, u be krahperkrah me bandat dhe kriminelet, dhe e solli punen ne ate pike sa populli ju preferoi serisht Berishen (te dale cope-cope nga '97-a!) ne vitin 2005!

Kulmi i tmerrit u arrit gjate 4 viteve te bashkeqeverisjes Berisha-Meta, kur te dyja te ligat u nderthuren ne dem te zhvillimit normal te vendit.

Rama dhe PS-ja paten shansin e arte ne vitin 2013 ta mbyllnin perfundimisht ate kapitull, duke i zhdukur njehere e mire nga skena politike protagonistet e saj te liq, ku spikasin Berisha me Meten, por ku perkasin edhe individe si Doshi, Frroku e me rradhe.

Po ja qe nuk e bene. 

Nga pasiguria e fitores Rama dhe te vetet zgjodhen aleancen me djallin dhe tani po fillojne te paguajne kostot. Dhe rasti i Tomes nuk eshte gje hic, sepse fundja ai eshte vertete i lig, por mbetet peshk i vogel, ne krahasim me interesat e medha mafioze me te cilat eshte perqafuar Rama dhe ata qe e mbeshtesin ne PS.

Heret a vone, interesat shtetformuese te partnereve nderkombetare, qe perpiqen ta ndikojne qeverisjen e Rames, do te bien ndesh me ato te krimit te madh te organizuar dhe aty Rama do te marre fund, nese nuk merr masa per cliruar nga 'zgjedha' sa nuk eshte vone... 

Ke haruar  zgjedhjet e vitit 2009 ne kroniken tende !! 

Adoleshenca ka kohe qe ka zene vend ketu per tu paraqit si "bombastik " ne tituj .Por edhe brendia eshte bere mysybet .ndoshta jo per faj te admin, por prape e pashpjegueshme.Pune "semundje " me delirin e madheshtise .Sh.Gjembi psh eshte e thjeshte , mund te merret si shembull.

. Une i jam mirenjohes atij deshmitari.. sipas fjaleve te Tomes dhe e ka regjistruar ne VIDIO smiley

Tamam gjest Bajraktari per ta perdorur per presion e Intrige me vone . 

Nuk ka rendesi i kujt eshte Deputet , po menyrat e jashte Ligjeshme qe perdoren nga perfaqesuesit e Popullit me Imunitet . Te pakten ta kishte dorezuar flake per flake si "pentito " ne organet e Drejtesise dhe le te kishte ndikuar per "rrethana lehtesonjese' "

Per cfare i je Mirnjohes Krimit dhe Kriminelit .Ne Qeverimin e saliut  je qe te kishin zene prite e nuk te vrane ?

Ky mund te jete Obkjektivi Mediave te shkruara dhe jo Dengelat e perkrahjes te dengelave te Berishes "Ju e dini qe une punoj me dosje zotrie "smiley

Dhe ky eshte Mut Shteti qe Instaloi si Mentalitet Mut Burri i Mut Shtetit sali Qenef berisha . Ja rezultatet dhe jo vetem ky rast .

mire i dyshuari i pare, Durim, u ndalua.. po per te dyshuarin nr:2  dime  identitetin... sa te dyshuar  mendohet se jane..?

po ai gazetari  kaptinmodh.smiley, (do thosh Qemoli), me mbiemrin Hoxha , ka  thene gje sot..?  se dje  ishte shume aktiv.  jo vetem qe konfirmoi  vertetesine e  videos se Doshit, por sikur tha qe ky e paskesh lajmeruar Doshin per ''planin e vrasjes''  ndaj tij....

Kush, ai qe dalloi i pari vrasesit e 21 janarit, ndersa Berisha fliste per vrasje te kryera nga afer me cadra-pistoleta? smiley

po pra ky sikur eshte, se nuk i njoh saktesisht  me emra une keta.. por ky bie ne sy per nga kaptina disi e madhe, dhe thuajse saktesisht e latuar dhe  e rrumbullt..smiley   

plus qe si gazetar i paanshem me duket zeri me i besuar ne kete gjullurdi dhe sic pohon edhe ti, paskerkaa aftesine te dalloj vrasesit i pari..smiley

Po ky gazetari nga i di keto info? Dhe cudi si nuk ia ben kete pyetje Llalla.

po nuk e di.. por ama thote qe ky paska pasur nje informacion  per rrezikun qe i kanosej.smiley  Tomes dhe ja tha kete info Tomes.. 

qe Tan kaptina..smiley

Sikur shume po e kru dhe ky. Se mbasi te vrasin mendjen Likja me partnerin e vjeter e te ri, e me Tome bashke si ta mbyllim, si ta mbyllim, ... e thone po sikur t'ia fusim ketij se vete tha qe e dinte .... smiley

po po, e lexova... po ti e paske gojen mjalte mor bir!.smiley   do bie ndonje termet neser gjetiu.. sa viktima do kete..?.smiley

well, Xibraka thote kercenuesi, por me duket se eshte perdorur kot,  terthorazi  per kercenim tjeter, pasi Xibraka eshte ngjarje e tejkaluar tashme..

nderkoh, ky eshte bere vertet i bezdishem, pasi na 10-u  teorine qe Toma e ka shpikur vete  vetatentatin dhe  ngjarjen ne pergjithsi..smiley

Per kshu te thaj piten, per numra llotarie niks. Megjithse si tha Ai ke barcaleta, po ti luj njehere mersmiley

Ti thua po del armik dhe i Partise, vec te tjerave. Po jo mo, mos shiko keta shoket e Partise te peshku. Keta jane si ata diversantet qe i kishin humbur lidhjet me qendren. smiley 

Belulo, e di si punon media ne Albanie, cdo gje shitet, fjale, figura, emisione, thashetheme, bile dhe titrat, etj. Dhe i paguhet pruresit me te pare, pa dallim ideje. Kuptohet klientet e vjeter (qe koincidon me dhe me llogoren) kane nje fare prioriteti, si ne te gjitha "zanatet e tjera te sherbimeve."smiley

po ca te them une.. sipas Tanos, qe po flet me nje vetsiguri te tepruar.smiley,  kjo histori u zbardh already, dmth u kry!  

''Toni'',  porositesi direkt  (por ne fakt eshte ndermjetesi)  i vrasjes se Tomes, ka ikur nga Albanie e na del me flamur gjerman te peshku..smiley   nderkoh ''Toni''  qenka  identifikuar tashme... shperndahuni tani!.smiley

Mire mire po i futi dhe nje me spond, eshte vepruar njesoj si ne vrasjen e Santos, tha.  Me duket se e ka llafin per Tony Sopranon.smiley

ka ikur nga Albanie e na del me flamur gjerman te peshku..

Une vec njerin njoh ketu qe i nderron flamujt nga shqiptar ne gjerman apo anasjelltas. Duke patur parasysh qe ka makine sportive me goma te medha, me siguri qe parate i ben ne menyre te piset. I kerkoj falje nese e kam ofenduar ndonjehere! smiley

Edi Rama dorzo PAGATORIN ose Largohu ! 

....kame pershtypjen se Edi Rama nuk ka per te bere te njejtin gabim qe beri Sali Berisha me Ilir Meten.Me nje gure vret kater zogja  ...luften kunder korupsionit ne kupolen e shtetit,eleminon nje kundershtar te rezikshem, perfiton mbeshtetjen e ambasadoreve te perendimit dhe i myll gojen ene opozites. smiley

Atentati, një histori e sajuar?

Dyshimet e para të hetuesve: I arrestuari i videos së Doshit, konfuz dhe i trazuar

UPDATE: Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Policia e Shtetit, në një grup të përbashkët hetimor, kanë zhvilluar një hetim intensiv përgjatë ditës së sotme prej momentit të kapjes së Durim Bamit në pikën kufitare të Hanit të Hotit.

Bami po tentonte të  largohej drejt Malit të Zi.

Sipas deklarimeve të deputetit Bami është paguar për ta vrarë atë, por i penduar i ka rrëfyer ligjvënësit gjithçka.

Bami është pikërisht personi për të cilin deputeti Doshi thotë se i ka bërë një video-rrëfim rreth 37 minutësh.

Burime të besueshme nga grupi hetimor thanë për “DITA” se nga hetimi i deritanishëm dhe marrja në pyetje e 36-vjeçarit,  ai është shfaqur shumë konfuz, kontradiktor dhe i shqetësuar.

Dëshmitë e para të Bamit, rrëfimet në video, krahasimi i të dhënave, vendit, kohës, personave kanë mospërputhje të dukshme.

I arrestuari ka dhënë versione kontradiktore mbi njohjet me ndërmjetësin dhe porositësin e pretenduar, vendet ku janë takuar, si janë dhënë paratë e supozuara, sa herë janë takuar dhe të tjera detaje.

Të njëjtat burime hetimore pohuan se ka informacione për njohje të mëparshme të deputetit Doshi me të shoqëruarin që pretendohet se do e vriste.

Sipas këtyre pohimeve paraprake rezultati i marrjes në pyetje po shkon drejt një “kallëzimi të rremë”, pra historie të sajuar

Bami është një person me të kaluar kriminale  si pengmarrje, armëmbajtje pa leje, i dyshuar për vrasje.

Një javë më parë iu vendos eksploziv në makinë në Fushë-Krujë, por nuk shpërtheu.

Gjithashtu dyshohet për atentatin me eksploziv mbrëmjen e së hënës po në këtë qytet, ndaj mjetit të një biznesmeni.

A do përfundojë deklarata e bujshme e Doshit në një flluskë sapuni? / DITA

Ka nji mundesi me dal keq Toma kesaj rradhe se ky..... Bamja ka qene personi i fundit , qe eshte pa me nje deshmitar te zhdukur para nje mauaji...thote i vellai i te Zhdukmit......

Si o puna?(se kam kohe pa pa televizor)

Kshu pa dit asigjo, me duket se dun me i heq profarmen e t'amlin ktij(si monopol).

Po e takojkemi ne Avstral

A do përfundojë deklarata e bujshme e Doshit në një flluskë sapuni? 

sikur vetem per angazhimet pasionante te shokeve tane bashkekomentues te peshkut, te te gjitha ngjyrave, pa dallim feje, ideje, krahine apo bindjeje politike, nuk duhet te dali huq ky muhabet. 

Partia Demokratike kërkon zyrtarisht shkarkimin e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas deklaratave të një dite me parë të deputetit Tom Doshi.PD do të bëjë një kërkesë mocioni për shkarkimin e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, ndërsa ky mocion do të dorrëzohet  në Kryesinë e Kuvendit i firmosur nga deputetët e kësaj force politike. Vendimi është marrë në mbledhjen e grupit Parlamentar të PD-së.Argumentet për depozitimin e këtij mocioni janë dy: së pari të largohet nga drjetimi i Kuvendit derisa çështja të qartësohet nga drejtësia dhe së dyti të ndjekë precedentin e katër viteve më parë, kur pas videos së publikuar nga Dritan Prifti dha dorëheqjen derisa foli drejtësia.

Pritet që deputetët e PD që nga seanca e së enjtes të fokusohen në një debat në Kuvendin e Shqipërisë duke këmbëngulur në largimin e Ilir Metës nga posti i Kryeparlamentarit.

...sipas gojeve te liga mrena PS-se,thuhet se edhe grupi i socialisteve eshte gati ta votoje kerkesen e PD-se ....isholla nuk oshte fluske sapuni smiley

ja pra e thashe kete te tema tjeter - e gjitha kunder Metes - plani Rama-Doshi the i pranuar edhe nga berisha

filloi shitja e titujve per te mbuluar mootin e PS

Dyshimet e para të hetuesve: I arrestuari i videos së Doshit, konfuz dhe i trazuar

se ku eshte cudia ketu se marr vesh. Normal qe i hutuar dhe i trazuar do jete duke e ditur me ke eshte ngaterruar, me vete mafian ne krye te qeverise

lejini keto po hapini lajmet te TVSH, se po thote se jane hap 299999 vende pune smiley

 

Ky Tomja po ka vertete video ta qisi, se perndryshe ka per te ra hero me nei cep, si te tjere para ketij.

Ka ca video porno te Lalucit ortak me goca adoleshente jashte kufijve te Shqiperise...

Une s'e di ca ka. Po di qe kur kerceno e nuk e qit te qerojne, se dhe ato te zotet e punes s'e dine tamom ca ka. Nejse ti e dike ... 

Kur e ke kercenu para 6 mujve smiley

Kshu thote dhe Trebica, kom ca gjona dhe cune per gjah. Para gjasht mujesh ka qene muhabet rakie, tashti jon esell. Per menimin tim kane per tu pajtu e do ta myllin, se ka per te gjithe, e s'futet politikan ne burg, se ashtu osht nje muhabet.

si e ke emrin mor bir:
durim xhaxha, durim durimadhi

rapadam  dapa dipi dipi  dopa / vene pune ka hap Tom Dosha ..smiley

Vallaj po qe jam nga ty ? Shqiperine e ka fut ne nje rruge te pakrye ne nje Pyll thashethemexhijsh njaj Bajraktari i Partise Kriminale , Kryeintriganti z.sali Qenef berisha , sa qe nuk ka zot none ta ktheje mo . Vetem ai lali me nje fjalim per Tepelensit i vu zap dhe akoma lehin "se enveri zotrie " Dhe me bukura osht se Intelektualet e MeDhaNj shquhen te paret me koqelleqe e Tomesdhe Banit .

Lexo te hujt perfshi dhe memen Ambasy tonen tek Ju shqiptaret smiley pa mire Europen se ate pune ka pas tere jeten ne pUlitiken e ModhE mer jahu .

Vetem me kto ngjarje jane aktive !!!! ..

I la ca po behet pas permbytjeve , ca po behet per te ardhurat , per shkollat e per Loqerdinat e Berishes te Infermerise qe dun shkolla Qyl ...jalla se pref njeri Kalemin qofte dhe me rapadam rapadam apo ding dong smiley qofte e dhe kalemi .com i Xhiboles !

Shyqyr mo qe i re njeher daulles rapadam , me ritem !

se durim bani zotrie .po kush a ai nr 2 , se ncuk i maj men mire .Vec ai InteliDjenti me kok te modhe qe i zbulo i pari mo si e  ka emrin ..Tha nje InteliDjent smiley

Ore opinioniste, pa ndiqni pake sirane e deklarimeve te Tomkes! Ne fillim, ministrat nuk po hapin telefonat dhe ..nuk kane  punuar mire.Pastaj Saimir e ka mbushur me Tepelenas .Pastaj, nuk ka investime ne veri,pastaj ky do ti priste koken ose do ti jepte nje dru rames( shenje qe e beri me levizjen e dores djathte ) dhe se po te flste ky ..do binte termeti 8 ballesh...! 

 Te gjitha keto deklarime, motamo si te ketij " atentator leshit,  " qe  c'thote ne minutin e pare e harron ne te dytin ne prokurori, Toma i qete fare, shiste dengela para kamerave si te ishte Kajan Karafili,  kur per  koken e  tij  na qenkejn vene dy thase dinga me Evro! Keshtu qe " Dreyfysi i Salihut " u shfry  brenda dites..! Dalja e Salihut sot bindi kedo,  se ku e ka kullotur Toma kete " bar blete " ...! 

Salihu mire a ka bere hesapin por me Tomen veshtire se bi qeverria kollaj...edhe pse ai thote qe ..." kjo eshte gjema me e madhe e te dyqind e pesedhjet ...luftrave Iliro - Romake .." Kujt i plas per Tomen dhe te gjithe parlamentaret, me ne radhe te pare vet Salihun ? 

"ministrat nuk  i hapin as telefonin". Sigurisht qe do ndodhte kështu . Edhe te parët  e tyre  e tyre nuk i flisnin te parëve te tij. I kishin shpallur armiq  e i kishin vrarë e persekutuar mizorisht . Pse djemtë duhet të sillen ndryshe. Shumica e  drejtuesve te PS për Doshin dhe  shtresën e tij  ish armiq te partisë  për 50 vjet me radhe edhe për ata Doshi është “gjakasi” u duhej për votat  ne Veri dhe vetëm kaq. Ne opozitë pa interesa pushteti prania e tij në PS ,shtyhej dhe duhej, por me ardhjen ne pushtet vendi  për të dhe ata pak te sërës se tij qe ishin ofruar politikisht  prej tij u ngushtua gjithnjë e me shume  deri sa e flaken si limon te shtrydhur.

Ke harru edhe ate deklarimin tjeter se Rama ishte bukshkelur dhe e kishte prere ne bese, pikerisht pak kohe pasi iu be atentati atij Durimit.

 

 

lexoni deklarimet e atij qe dogji Rajshtagun...Motamo ...Durimi !

Van Der Lube , vas Durimi i Tomkes ..! Edhe Van Der Lubes ju bo atentat.Van Der Durimi deshi me ja math prej Hanit te Hotit, me ik.Por e kapen...? Akuza do ishte disi e provume, ta linin te hikte.Keta e kapen....! ...

 

Po si mot a mot Durimi? Ku paska folur Durimi, apo je i brendshem ti dhe e ke pare videon?

 

sk, ti regjistroje ca kam shkru dhe krahesoje neser, pasneser, pasipasneser ...Ke me pa ! Deshmimtari "kyc" Van der ...Durmi " eshte i kapur.Toma eshte shenosh si molla dhe ky deshmimtar do tregoje kush ja dha paret..Por ne se Vani thote , ...se maj men cili mi dha  ahere gjella  eshte e gatume me  mish dhie .. 6 muaj me pare ..! Dhe Toma priti plot 5 muj per tu vra apo per  te shperthyer...? 

Kudi gjo una or sk po nashi ja qe dalin keto gjona per me provu krimin e konsumu...! 

Ca thua o Grav pash zotin, ca lesh eshte kapur? Tjetri ka 5 muaj qe ka vajtur vete ne polici per te denoncuar? Dhe s'eshte bere gje sic nuk behet asnjehere kur fajtori eshte Meta.

ore a ke haber qe sot ai desh me ik jasht  kufini ? Si mundet ta kishte len jasht syve Tomka ate qe e ja deshmimtarin kyc? Dhe pse e kapen keta ? 

Po ca duhet te benin, sipas teje, te gjitha palet tani qe e gjithe kjo ceshtje u mor vesh? Ti po te kishe armik nje nga njerezit me te fuqishem ne vend, dhe te te dilte emri, ca do beje? Prokuroria kur nuk ka bere asgje me nje denoncim prej 5 muajsh dhe qe tani i plas sheshit cfare duhet te bej tani?

Likja ne ditet e tij me te veshtira ,  nuk besoj se kete rradhe ka shpetim. 

Fakti, qe PeDi, sapo u anku para kamerave se Durimi po torturohet ne polici pa avokat...tregon se sdihet nga cili krah beshtyn...

Brado , e ke megjithmen a don me tall " strufin " ? Po eshte e gjitha loje more! E gatuar ku tash gjithkush e mur vesh ! Toma dhe ustai e dine mire qysh e kan saju ! Likja e ka pas me koh venin ...ke veni, por jo per kete.Nuk ka asi gisht Likja  ne kete mesele ! Bile padash organizatoret, Likes i bojn nere me kete organizim injorantesh ..! 

Po ku e di ti or taj, se u bete te gjithe eksperte? Vete ai qe eshte shenjestruar per tu vrare thote se ia ka bere Iliri, dhe ka 5 muaj qe i ka shtuar masat e sigurise e leviz me makine te blinduar. Ky tjetri i porosituri po ashtu thote se eshte Iliri, dhe madje i kane bere atentat perpara 1 jave. Dhe tani del ti, eksperti i gjitheditur, dhe thua - jo nuk eshte ashtu po eshte ndryshe se keshtu me thote mendja mua, apo se keshtu me tha mua LLalla; per me teper pasi doli nga takimi me Meten!

sk, ore ska nevoje me qen expert.Pozita do kishte leverdi te hikte Vander Durimi  apo te kapej ? Pergjigju kesaj dhe e lem muhabetin...! 

Kete nuk e kuptoj, por mendoj se deri para nje jave jane munduar ta mbulojne zullumin si kane mundur, duke folur duke u perpjekur ti pajtojne palet etj Tani qe plasi sheshit ndoshta po mundohen ta mbulojne ndryshe. Tani une nuk kam besim as tek Llalla dhe as tek Meta, dhe besoj se jane aq te krimbur ne korrupsion sa mund te bejne cdo gje.  

e perjashton mundesine e te gjithes " Nje sajese "? 

E perjashtoj Grav, se te gjitha palet kane qene te qarta deri tani. Si te akuzuarit dhe akuazuesit kane pohuar se ka ekzistuar nje kontrate mbi Doshin. Pastaj nje tip qe kercenon kryeministrin dhe shkon te raje nje minister, nuk eshte cudi qe te kete nje konflikt edhe me kryeparlamentarin.

ok Un i qendroj bindjes se e gjitha eshte nje loje e kurdisur ?Le te presim ! 

Ok! Une do ti vija keto probabilitete:

p=0.4 (ose 40%): Nuk merret vesh asgje se cfare ka ndodhur; gjithcka harrohet per pak kohe.

p=0.3: Hetimi perfundon ne ate qe thua ti; gjithcka e ka kurdisur Toma

p=0.2: Merret vesh gjeresisht e verteta, apo ajo per te cilen une jam i sigurte se eshte e verteta; qe gjithcka ka ndodhur ashtu sic thote Toma

p=0.1: Ndonje mundesi tjeter

 

Likja do largohet edhe do vije edhe nje pergezim tjeter nga rruga e elbasanit

 

U bo çorbe, sallate kjo pune, nuk mirret vesh kush ka te drejte e jo. 

Cu mbush mali plot me rrush , plot me rrush

thote neneja eshte dushk , eshte dushk ..

dmth Lende Dushku jo kokrra rrushi .

E pike e zeze ce ka gjet ate vend smiley Se nuk eshte puna ketu me ronxhobonxho qe shohin enderra se drejtojne BE, KGB ,CIA etj .Puna eshte se te paret tane ne emer te transparences pjellin nga keta kolopucet edhe neper Blogje per @qelleqet e tyre . Dhe ketu jane maja e InteliDjences ..pse nje ...po sa ? Tre . pse tre ? po sa ? 4,7 ose 43 ,44 % e  27 te dhenave nga 35 te mundshmet smiley

 

po mor rrk se deri dje e peshtynit Meten dhe tani veni e lepini mu ne te njejtin vend. Madje jo vetem kaq; tani edhe te hidheni ne fyt per ate funderrine. Tamam nennjerez!

Lajm i mire, nga java tjeter fillon nga puna procesi i ujitjes se bimeve ne menyre te drejteperdrejte dhe individuale sipas metodave bashkohore smiley

Po ti ja di hallin robve mer jahu

rapadam dapa dipi dopa / e fillo ujitja me metoda ..smiley

Po i afrihesh Grande kakes ne linjen tjeter . Te problemeve te brendeshme te politkes se Vogel, por nuk ke shume antikomunizem .Thellohu ..ka thene partia !

Vetem duhet theksu ku je me Infon ..sa perqind e perqindjes se banit mund te shtrydhet ? Cili mund te jete varianti i perfitimit 0,5 e  rritjes hamullorve apo deshmitari dyte ?

Zgjerohu i cike se ka nevoje InteliDjenca me sqaru pejetjene gazetareve investigative

pa vadit pa prashit /po kta tarnguj ku jane rrite  smiley

Une i besoj fjalet e Bradit. Ai asnjehere nuk ja fut kot. Di me shume se te gjithe ne sebashku. 

mezi e qet i llaf, pa mire e ke ti.

s'flet.

Ja fut komplet fare. Sic ja futi kur tha meta do ja fusi rames se sben koalicion. Si tha fiton pd zgjedhjet. Sic tha qeveria si kap tre muaj. 6 muaj. 1 vit. Etj etj etj. 

psikopati e shfrenuar mor ja qvjatemensemes:

- durimit me 600 mije euro te thata,  i kthehet mendja momentin e fundit.

- doshi me djerse te ftohta e puth ne ball... vllau jem.

- doshi llafoset me tahirin, ramen po pse jo dhe me meten (?!!), ata ...e or vari K, se durimi eshte.

- Meta nuk denoncon, Tahiri nuk arreston, Durimi...kallepi tritolit ne bythe (po nga kush?)

- Tahiri prape hiç.

- plas sherri, Rama ky eshte sherri juaj, zgjidheni me njeri tjetrin (????).

kapet Durimi ne ikje e siper ( pas 5 muajsh azat mnjf), kercet huri.

N.q.s Durimi nuk eshte ndonje mitoman, te pjerdhsha mu ne shtet!!

Mitoman po na del tom deputeti ballcekano. T'gjith dashkan me i bo keq ktij,kunoti,kryetari,ky inotin me edin è ka.Po sa ja maka ison dhe gazetari i fomshem. Telenovel. T'dhjefsha cento vetrine me gjith beautiful bashk. Deputet njoni, gazetar tjetri.

o Berat ce pate fat

Tani ca u be me kete To men vdiq e u ngjalle prape gje? Heu nje stuhi ne gote me duket mua. Ketu kane vdekur dynjaja e skena be kaq muhabet.

Po i ka thy zemren Meta Rames mer sipas Cunit te Sheqeres, se hante karkaleca e keca me Tomen per 30 minuta, iken ngjalat erdhen karkalecat e kecat. Politikan pedera, ne vend te hane dreka e darka me femna te pashme, harxhojne leket me njoni tjetrin.

Bredho, sa shum prekesh o burri i dheut kur merremi me Cunin e Sheqeres. U bo xheloz Rama, tha....se Meta e mbante ne telefon 30 minuta....e fliste per karkaleca e keca....tu i honger me Tomen. A e kupto cer budalli ke pas president 7 vjet, kryeminister 8 vjet dhe sot liderin real te opozites.....na ka marr malli  komandant qajne ndjekesit.....Kena qen me fat me mbijetu mes kaq shume budallenjve.....

po te ka ngel ne goje mer, si me qene gagac. Shife cik Like floririn, shife cik dhe zedhenisin e like floririt, tak brahon qe deri dje kishte canten me sekrete per ramen kurse sot bo presion dhe jep deklarata shtypi se pagusi nuk eshte shefi i vet por kunati i cunit te sheqeres. Dhe kjo ju lengshton ju mer? kaq pak?
A e ke t'qarte se ne cdo vend tjeter, ky robi do ishte pas hekrave e jo mo te jete kryetar i komisionit parlamentar te sigurise? a di me m'thon a i hyni gjemb ne kembe ktij kryetarit te sigurise kur me shume gjasa manipuloi te dhenat e bizneseve ne drejtorine e tatim-taksave mgjse fillimisht e mohoi qe kish qene aty?
Sa naiv duhet me qene qe t'justifikosh si te rastsishem perfshirjen e like floririt ne vjedhjen e thesarit, ne videon e Priftit dhe ne ket te Tomes dhe t'lush karten e cunit t'sheqeres non stop?

Gagacet kan qen shpesh mendimtar, e di ti bredho? Ti ke i problem qe se kupto se po nuk denove Cunin e Sheqeres, senatorin e Gangrenes Shqiptare, nuk do bosh drejtesi me Langaraqet e tjere. Sdo me e kuptu eshte problemi jot dhe une do mundohem ta qartesoj....si e shpjego ti qe kafsha politike keto  25 vjet qe ka Bo aq shume krime e kan qen me i rendesishem ne politike se nano choi meta Mona ska dal ende para drejtesise? Nuk ka per te perkrah Shqiptari denimin e rryshfetit te polici ta doktorit pa gjyku Gerdecin e 21 Janarin. Meta do bohet Mret po su fut Cuni Sheqeres aty ku dhihet ne teneqe.

 

po ku i sajon kto justifikime banale mer? ca kuzhine i gatun ket gjelle qe do me servir ktu? pse mer do me na mbush mendjen se nuk mund te denohet meta pa u denu berisha? ore, a je i ndergjegjshem se ligji ne ate vend eshte nocion t'fortesh e sidomos pushtetaresh te korruptum? 
Ne cilin vend shef kryetarin e parlamentit te qete e te qeshur, ne stil tipik mafiozi, te jape interviste kur nji deputet, qofte dhe nji i kalibrit te Tomes, deklaron se ka dash me e eleminu fizikisht? 
Prralla me mbret...u dashka me u denu fillimisht berisha pa te denohet meta! pse nuk thu qe meta na duhet se mban qeverine, njesoj sic i duhej berishes deri ne 1 prill?

Guzhine ime eshte nova cuisine Jo bajate Bredh. Meta ka dal i pafajshem per nje video korrupsioni me ze e figure pasi doli ne gjykate....ka video ku Cuni Sheqeres ka gjujt prej kulle e ka vra njerez ne bulevard e ska dal ne gjykate ende, ka hudh kalamoj ne ere si kokoshka me doren e cunit te vet e ka mbulu gjurmat e ka shkaterru shtetin. Ti ke fiksim Liken, liria jote po mos u habit me rob si une qe e shofin te keqen me uniforme e ndoshta ene Ty mrena. Pse merresh me liken ti me shume se me Cunin e Sheqeres???? Likja ka qen me pak ne pushtet?  Ne se te dhimbset vatani do kesh probleme me ate qe ka qen me gjate....po nuk doli poplli te kerkoj drejtesi e me cu Sheshelin e Shqiptareve, Cunin e Sheqers ne gjyq shume prej nesh Bredho do mbetemi te pakenaqur. 

Cere jan kto terma nji her....deputet i kalibrit te Tomes, kaliber karagjozi apo homoseksuali te mfshefet qe Bo te for tin me cunat mbas mythe. Ste Bo as leku e as hija e rende burr, Toma a osht tu lujt ndonje rol te modh o ka per te perfundu si karagjozi me i modh i ketyre 20 vitesh. 

 

C'merresh me keta te baraslarguarit e larguar me shume nga e majta,keta jane shterpe si mushka.Jane shume parimore.Nuk pyesin per numrat,Palloshi le te rrinte ne opozite dhe te sundonin prape Cuni i Sheqeres me Kokelopen,se pak ia qine nenen atij vendi.

Nuk ka te baraslarguar por individe qe bien dakord per ca ceshtje e na kundershtojne per ca te tjera.

ne keto Kohe te veshtira problemi eshte se Shqupistat kan turp te perkrahin PeDin, Te majtet e kan per turp me thon se jan Socialista se Politika e ka dhiiiiii

Te ashtuquajtur te baraslarguar,se me sa kam vene re ketyre u prirret kerraba nga ajo Fryma e Re e Qelbur e Bamir Topes.Dun parime ne nje vend ku te gjithe jane te zhytur ne mut dhe marifeti eshte t'i barasafrohesh atij qe bie me pak ere.

Lideri shpirteror eshte Lubonja, sulmo te gjithe me shpresen se vota e bardhe do te sjelle ne pushtet. Utopi, kur sera e tij kan qene afer partive kryesore e ne vend te krijonin fraksione e alternativa, shpresojne se zeri i tyre do degjohet duke mos folur apo votuar....Qamilizem.....Doshi te pakten ka aspirata konkrete e provon te krijoje force ne tij politike....

Lubonjistet jane vetem nje prej korrenteve, ketu ne Peshk mbizoterojne Topeistet

ja dhe ky 007 kinez, e vuni direkt gishtin ne plage, frymzimi nga bamir topi...
Ju jeni bo si te ajo historia me ate grun lavire qe e gjen i shoqi n'krevat me tjetrin dhe kjo i bo paraprite duke e pyt pse eshte dehur. Ky i shkreti i thote, po leje mer pijen po ky n'krevat kush eshte? Dhe kjo qe i thot: mos me ndrro muhabetin mua!
Kshu dhe puna juj...sa here ju bi cik bytha n'uje, do dilni te saliu apo cuni i sheqeres...

Tani ca u be me kete To men

Te behet c'te behet, deri dje per zgjedhjet lokale, nga bashkite e nivelit te pare LSI-ja pretendonte Fierin, Gjirokastren.  Sot perfliten vetem Lezha, Kukesi dhe Berati.

Nqs Toma terheq kemben zvarre e merr Meten me vete (politikisht a burgesisht) , i duhet ngritur nje lapidar.  Ne pamundesi, malli dhe kaq.    

E ke pare sezonin e fundit te House of Cards? smiley Sado te varfer qe jemi ne, ne krahasim me te avancuarit e sotem, tek rajoni yne ka lindur tragjedia, komedia, drama. Kete fakt ja permend vetes shpesh, kur me duhet te perballoj soap opera ne amerike latine. Tomi, sado anadollak ne pamje, e ka ne ADN manipulimin. Fatekeqesia eshte, se intelektualet sado te rafinuar ne perqasje, nuk munden "te fitojne" me ate qe do te mbijetoje gjalle a vdek.  

+1

Fjala jote ne vesh te Perenis.

 

Shume ombel diverted keta vemendjen e opinionit nga fakti qe ne dy vjet nuk kane sjelle asnje investim dhe shirat I gjeten bythzbuluar se nuk kishin hedhur asnje lopate per te shmangur permbytjet.gebelsi do ishte shume krenar per ta.

Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e Brendshem per nje tentative te Ilir Metes per te me vrare mua dhe kolegun tim Mhill Fufen.

smiley

Dmth Toma ka njoftu Ilir Meten se Ilir Meta po tenton ta vrase.

Ymer o zot, ymer!!!

...dhe akuzon Ramen qe per 6 muj s'eshte bere asgje smiley 

shume estrade smiley

Me vje keq qe pyt. smiley
Vetem nqse e ke retorikee

ah sikur te eksportonim kulture 

The easy way out eshte qe te them se pyetja eshte retorike. Ne fakt ceshte e verteta pyetja nuk eshte retorike. Dmth sinqerisht nuk e kuptoj se nga e ka mar ate qetesi dhe ironi qe ne pergjithesi karakterizon aristokratin britanik.

po nga kush - nga eterit o Ron

Eshte nje kombinim I kultures se vjeter pre-desaretase me element individuale. ndersa per tju pergjigj po me pyetje: po napoleoni nga e mesoi? Valle te duket rastesi ngjashmeria fizike me te?

nje paradoks i vertete

Po me krijohet nje ide se Tahiri do jete shume shpejt ne drejtim te partise. ka nje Young turks movement aty. 

pershtypja ime eshte se kta kane te gjithe nji yes-man attitude. Ky ish kombinatsi tepelens me shume se te tjeret, biles, ne nji radhe me Lamen. Te qenurit ne krye te min. mbrendshme nuk te ben automatikisht "dore te forte".
 

Nje teze hodha. njesoj ishte dhe rama kur u kthye nga Parisi. Meta eshte KM thoshte, une ndjek direktivat e tij. Kjo eshte fushe loje per Ramen/Bashen si do luajne, se Meta dihet tashme. Sic eshte edhe fushe loje per tipa tahiri qe nuk kane lidhje me polit byrone. tani jane neo-komunistet ne pushtet, me plot kuptimin e fjales. Version Putin shpresoj mos kete. ...

Zor se e shet aq lehte lekuren Meta. Keta kane qene te gjithe ortake jo vetem pushteti, i dine njeri tjetrit ca ka henger 10 vjet perpara. 

Para jo me larg se disa javesh Berisha deklaronte se: - bashke me zgjedhjet lokale do te mbahen edhe ato parlamenatare..!

Durim "leshi" a ku di une se si e kishte mbiemrin vjen nga zona Milot-Fushe Krujr-Mahmurras qe njifet si "breading ground" per vrases me pagese , trotol venes , hajna makinash etj , dhe nje zone ku PD historikisht ka rrekrutu tritol venesit . Jo se nje pjese banoreve  te kesaj zone (qe jane te angazhum ne keto lloj punesh) kane noj afilitet politik majtas ose djathtas por te ata thjeshte mbizotron bindja e pasurimit me cdo kusht . Ma sakte mercenarizmi per ta shihet si aftesi , thjesht biznes .

Ca i lidhe Doshin me Fufin ? !

Pervec Berishes dhe mercenarizmit asgja tjeter .

Porositësi i vrasjes së dy deputetëve, Doshi dhe Fufi, ka nofkën "Toni". Ai është larguar për në Gjermani sapo ka mësuar se atentatori i paguar prej tij, Durim Bami, ishte penduar dhe nuk i ka kryer vrasjet. Porositësi është identifikuar; ka një aktivitet të shërbimit social në Bllok.

Cili është porositësi? Ai që është paraqitur në emër të një autoriteti më të lartë se ai dhe i ka kërkuar Bamit të marrë përsipër këtë punë, duke ofruar 500 mijë euro për eliminimin e Tom Doshit dhe 100 mijë euro të deputetit tjetër, Mhill Fufit.

Çudia është se porositësi është larguar nga Shqipëria! Si e ka marrë vesh këtë? Nga ka ndodhur rrjedhja e informacionit?

Sinqerisht n.q.s Durim Bamit i jane vendose 600 mije euro ne tavoline ...! Per cfare arrsyeje u pendua ?

Ne daten 30 Gusht, ne nje takim me Edi Ramen, ai me ka thene: “Te ka shpetuar Zoti Tome. Coje te penduarin tek Saimir Tahiri te bej denoncimin dhe t’ja tregojme vendim Metes”. Une e cova te porositurin per krim ne takim me Ministrin dhe Drejtorin e Pergjithshem te Policise, i cili me doren e tij ka mbajtur shenim cdo deponim qe u be. Saimiri me deklaroi qe edhe kane incizuar biseden. Nuk e di se cfare ndryshoi me pas. Nuk e di pse Rama, Tahiri apo Prokurori nuk vepruan. Nuk e di cfare pazari i ka ofruar Ilir Meta ketyre per te mosvepruar. Mosveprimi per te parandaluar apo hetuar nje krim eshte i denueshem nga Kodi Penal dhe ligji duhet te jete i barabarte per te gjithe.

Kapo, je bere aq i bezdisshem sa dhe shkaba et al.

....zamet e ke o gjemo,por kur jemi ne pushim te larjes se pjatave duhen shkru nja dy rjeshta per komandantin smiley

po jo o shoku se nuk i jane dhene 600,thane se i jane dhen 30 si kapar, ai ka shku e ka ble x5 ne ved te pushkes dhe...kjo esht historia

..."Prova", ...gjithenje theniet e Tomes ! I qeti Toma kur thaset me pare per koken e tij donin tri mushka per tu ngarkuar...! Lere kete mesele mor kapo xhani se nuk ba uje pilafi mo ! 

Tomem e zuni zullumi sic thote populli o grave,dhe  nuk impresionon askënd me keto qe po ben , ai eshte nje limon i shtrydhur qe shkeli mbi gjakun e te afermve te vrare e masakruar nga baballaret e ketyre qe drejtojne sot.Eshtë thjesht dëshmitari i radhës i penduar, i cili po denoncon veten dhe ata që sponsorizoi ,5 miljon $ thote se i ka paguar Rames per fushate, 

kapo po degjom pra edhe mua se te du fort ! Telenovele e organizu per " mbare " por e lujt prej krejt te paaftesh, injorante! Tre thas evro per koken e Tomes e ku gjente kohe per te bo vrejtje ministrave, per dospropocione fondesh mes veriut e jugut, per police me shum tepelenas etj etj  qe sic porovohet ishin pjese e planit ku Toma donte te merrte rol goxha, por jashte kellqeve te trurit te tij...Nji ku  shpertheu edhe " kilkeri" Me ka mesu vet Toma tha ...! 

Baxhanaku i Berishes i jep porosi Metes qe ky t'i jape porosi nje tjetri per te vrare Tome Doshin e PS-se. Nderkohe zedhenesja e PD-se ngre zerin per torture te personit te akuzuar si vrases me pagese te Tom Doshit te PS-se.

Ketyre ju marrin te keqen telenovelat Turke.
 

Deri tashti historia ka pare, vrasje apo tentative, mungon elementi i trete per ta bere te plote.

Faleminderit Tome Doshi qe me ne fund i lejove shoket e shoqet te shprehnin me force urrejtjen e madhe qe kishin per ty qe tere keto vite kur ishe shtylle e PS-se e mbanin te fshehur brenda nga frika se mos cenonin unitetin e partise. Ama tani qe doli kryetari kunder, gjej vrime te futesh!

Ca rezerva mire bejne t'i mbajne, se si dihet. Kryetari te denon e kryetari te fal. Pastaj Partia me raste e ka zemren e madhe. Dmth gjithmone nje cerek hapi pas dhe jo para kryetarit.

e drejte. Partia ta heq njollen.

Po e pate thene Ora athere eshte cdo gje e vertete ....!

Durimit i qenka sosur durimi dhe paska pranuar planin e vrasjes se Tomes, ekzaktesisht sic e pat thene edhe gazetari i famshem Artan!
ne fakt, te gjithe paskan pasur dijeni per kete plan... edhe prokuroria. mirepo u vertetua edhe njeher: qe ne Albanie nuk ka institucione te pavarura prandaj edhe prokuroria, si gjithmone, priti direktivat nga lart, dmth politika, per te hapur hetimet per kete ceshtje...

nderkoh, Bradi beri nje vleresim te sakte dje kur tha se, "Meta eshte ne ditet e tij me te veshtira". keshtu duket. keta, (PS-PD) paskan rene dakord tja fusin Metes.. ndryshe nuk spjegohet sinkronizimi zyrtar i PD qe eshte perqendruar ne sulmin politik kunder Metes e po kerkon ne cdo forme doreheqjen e tij.. ndersa PS, meqense e ka aleat e nuk duhet te bjere ne sy, ka marre persiper pjesen e prapaskenes, policia, prokuroria etj..

Nje polic i huaj qe punonte me policine tone dhe kishte punu me perpara ne Rumani a Bullgari thoshte qe ndryshimi ndermejt dy vendeve eshte qe kur behet nje vrasje atje nuk e di asnjeri kush e ka bere dhe e zbulon policia, kur behet nje vrasje ne Shqiperi e dine te gjithe kush e ka bere, vetem policia nuk e gjen dot smiley

Belulo, nuk e di cer kafe pi qe me sabah, po Durimi e shiti Tomen...deklaroi qe cdo gjo eshte e sajume nga Toma. Per me teper qe ky eshte perzier edhe me vrasjen e Komisar Lamajt, pra eshte Frrokist. Ndoshta Durimin e kan detyru me deklaru ket gjo por ajo asht qeshtje tjeter.

P.S. Atij Gazetarit Artan, qudi qe i shpetoji detaji, qe Durimi ishte shoku i ngushte i Atij qe kish dhon Makinen per vrasjen e Komisarit, dhe u zhduk prej nje muaji mbas takimit me Durimin. Duke tme shume gjell Frrokash e Tomash prej malcie se pabesi leberish.

http://gazeta-shqip.com/lajme/2015/03/04...

kete kexova une qe ne mengjes..
dakord, cdo gje ben vaki.. po atij Artan Hoxhes si do tja bejme, sepse ky pretendon qe ky e ka informuar Tomen per atentatin kunder tij.. ateher i bie qe ky paska shpikur gjithe historine..

Ai humbi kredibilitetin se nuk i ndoqi te gjitha pistat sic e bo zakonisht. Kto dite eshte edhe gjyqi i Frrokut e ka pas perplasje per alibine apo jo. Melodrama e deklarimit te kercenimit ne televizor kur kercenimi ishte per Xibraken e jo per Tomen, ishte dyshues gjthashtu. Leku e hudh ujin perpjete, ca sbo vaki.

ah, edhe dicka i Lebetitmo... "kafen e pare e pi ekzaktesisht ne oren 8 e 5 te mengjesit, momenti qe ndodhem ne pune.. eshte nje zakon i vjeter te cilin e zbatoj me perpikmeri!"
ndersa nuk e lexoj kurre gazeten Tema.. as ne mengjes as ne dreke apo darke. nuk dua te informohem nga Tema.. si ta them, nuk ma pranon organizmi!

Te pata zili se mos kishe ndonje kafe me ekstraordinare.....po Balkanweb me Shqiptaren vazhdojne traditen me titra te japin lajmin i pari. Gazetari Hoxha ndihet pak keq se chaneli i tij ja hudhi poshte variantin...qe perseri mund te provohet ditet e ardhshme...ku i dihet.

Burime te tjera thone se ky Tan Hoxha qe birbilos nga tv-ja ne tv, qenkerka mik me Doshin dhe haberet e shitura si ivestigime i marrka prej tij. Po te kishte Prokurori serioze, e kishte marr ne pyetje ket gazetarin qe ben si byc e zgjuar.

Kaq ishte shashka e Tomes.E habitshmja eshte se si priti pese muaj Toma kur e dinte se ishte ne shenjester? Cudira prodhon ky vend.
 

Ne fakt, D.B.-se sikur edhe i sherben rrefimi qe atentati paska qene i sajuar nga vete Doshi. Burgun nuk e do askush... smiley

jasht teme: kto ne europ kane kafe per s'mari, dmth ca shtete te pakten (italia, austria) - yll! s'di per hollanden. kafja mjesit ne austri me semmeln s'ka te pagume. ose me naj briosh.

Melitta, kein Problem!

e di ti emigrant qe, edhe pse per kaiser-roll-erira francezet te qajne piten (dmth te qajne semmelin), prap se prap, te gjitha keto pastiçerira i quajne viennoiserie ? smiley

ti e di "simpathin e modhe" qe une kom per qent osmanlli, ama kjo duhet pranu (me nejt shtremet e me fol drejt): gjithe at arsenal te mrekullueshem te kafes dhe ca e shoqero kafen, nga lufta per Vienen i kemi. gjysemhonen nuk munden me e ngul ne qiellin e bukur te europes se krishter, po e lan ashtu tinez mbi tryeza. Ein Kipferl, bitte!

Dy enigma akoma mbeten, Fufi dhe baxhanaku i Berishes. smiley Hajt se e myllen omel, sic dhe pritej. 

Enigma me e madhe eshte ca ka Spartaku ne video, qe e kercenoi Berishen dhe e detyroi te ve ne levizje mashen e tij, Llallen!

Edhe Fufi edhe kunati ( jo baxhanaku ) i Berishes  jane te perfshire jo pa qellim ne

 planin.."  Toma ne rrezik"  ! 

Telenovela  pati ideolog ne lartesi mjeshtri, por lojtar ne rang idioti.Besoj gjithkujt i kujtohet kush thoshte vitin e kalum.." Zgjedhjet vendore do behen bashke me ata legjislative...! "Mirepo ja ku " killeri" na dul  nje cpe idioti ..Pikerisht ai qe na paskej marre yzer, me vra dy depudete perihere, ...ngjarje qe ka tronditur, gjer ne thua te dy kembeve ....opoziten, na e leshovi tere planin qe ju vu ne dore kapterr Tomes ...ne hale ! Toma me ka mesu tha " killeri ! "  ! Karagjoze komplet ! 

Sidoqofte shtypi albanez nuk ka te pagume. Panorama ne nje lajm thote Bami pergenjeshtron Tomin per atentatin, kurse ne nje tjeter se Toni i atentatit ka ikur ne Gjermani. Dhe ka rob qe dyshojne akoma ne multiuniverset. smiley 

He mo mire se Fajin e ka Saliu thone do ta vene nen te kushtetutes. 

Pse nuk e dinim neve kush ishte Tom Doshi? Nje mut muti? Po ke te venim, Paulin Sterkajn? Fraksionistin?

Popull skllav.

Te vjen me vjell kur lexon shumicen e komenteve ketu.

Kur jua fusin mrapa gerthitni fort, por nga qejfi i madh, jo nga dhimbja.

kush shante ilir Meten dje e mbron sot (edhe e kunderta)

e njejta gje po ndodh me tomen

bravo rama qe pastron ps-ne thone libertet. Po ne ps kush e mbajti Tomen deri tani?

guxoi me kundershtu krietarin dhe u ngriten zarat ne bisht "ja c'thote hamerrika per tomen"

ne fakt mjafton me pyt edhe nje fmi kopshti ne shkoder per katundarin e shtojit me origjin nga shkrepat e kelmendit, e te tregon si e ka fillu karrieren ne zvicerr e kur paguante killer profesionist me vra rob, shume para futjes ne politike

por jo, na duhen votat e katundarise se rrethinave te shkodres. Na duhen gjinat me shoke me hu me vete per 21 janar. Pastaj, partita tende te denon, se ke be faj

edhe legenat "gjithmone gati"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).