Të paktë në numër krahasuar me tubimin që opozita mbajti të enjten e kaluar, protestuesit kërkuan dorëheqjen e Kryeparlamentarit Ilir Meta, kjo pas akuzave që deputeti i përjashtuar nga PS Tom Doshi artikuloi publikisht duke e akuzuar si urdhërues të vrasjes së tij dhe të deputetit demokrat Mhill Fufi.

Sakaq, pas mbledhjes së grupit parlamentar nën kryesimin e Edi Palokës, demokratët iu bashkuan seancës plenare e cila këtë të enjte u drejtua nga nënkryetari Vangjel Dule për shkak të vizitës zyrtare të Metës në Zvicër. Po ashtu edhe lideri demokrat Basha ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani.

Në sallën e Kuvendit opozita kërkoi edhe një herë dorëheqjen e Kreut të Kuvendit Ilir Meta për t’i hapur rrugë hetimit. Ndërsa menjëherë pas kësaj deputetët demokratë u larguan nga salla me nisjen e shqyrtimit dhe miratimit të projektligjeve në rend dite.

Në një prononcim për mediat, ish-Kryeministri Sali Berisha akuzoi jashtë sallës së Kuvendit, se kjo qeveri është e lidhur me krimin dhe se fytyra e vërtetë e saj është deputeti Mark Frroku. Dhe sipas Berishës për të larguar oligarkinë dhe krimin që ka kapur pushtetin është i nevojshëm një revolucion paqësor qytetar.  

108 Komente

Revolucion paqesor.

Togfjalesh interesant. Revolucioni per qunat e Mamursit,paqesor per nderkombetaret. smiley

P.S. Te na falin qunat e Mamurrsit qe i ze lemza. smiley

Ene Fushe Arrezi smiley

Proteste smiley  ose " 2 vjet pa pushtet"

 "S'keni pare gje akoma"

Kjo opozite kerkon dorehqejen e njeriut per te cilin vrane kater veta qe te mos hiqej. Vrane kater veta e cfare nuk sajuan me ekspertet e tyre qe te mos merrej parasysh prova kunder tij. Tani bejne sikur populli eshte aq idiot sa e ka harruar kete, qe te mos e kuptoje qe eshte thjesht nje vrime ne uje per te hequr vemendjen nga fakti qe s'kane asnje vote, qe s'kane bere agje me bashkine, dhe qe kjo qeveri eshte te pakten me e mire se ata. Argumenti qesharak "me ne ishte i mire meta, se s'e linte sala te bente pislleqe". Eshte pa dyshim opozita me qesharake ne historine e shqiperise, e vetmja qe i thote popullit ne sy hapur fare "ti je kokrra e idiotit". lol

Tani bejne sikur populli eshte aq idiot sa e ka harruar kete

Populli eshte idiot dhe e harroi brenda 2 vjeteve kete.

Perderisa populli fali, biles shperbleu, vete Meten s'eshte aq cudi te fali ata qe i mbajten krahet ngrohte Metes atehere. Biles populli eshte duke i shperblyer ata qe i mbajne krahet ngrohte Metes sot. E vetmja pengese per PD eshte fakti qe ka dy kryetare, dhe qe njeri nga ata eshte i ezauruar dhe me popullaritet shume te ulet. Te dilte jashte skeme Berisha, ky argument i protestave, nuk do dukej aq idjot dhe pa vlere.

Ajo qe dua te them eshte qe PD s'e merr nejri seriozisht per keto akuza, sepse aty e pati meten e cfare s'beri per ta mbrojtur, vrau rob, madje. Eshte aq idiot sa proteston per eren e keqe te nje kapuli mooti qe e la vete mu ne mes te politikes, para kamerave e para gjite botes. PD dy kryetare? lol Problemi i PD eshte qe nuk di te beje gje tjeter vec protestave. Eshte e paafte te funksionoje intelektualisht dhe me qytetari. Ishte zene ai Bumci me ate Rumunen e te djathteve te BE-se ne mes te salles dhe kishin kerkuar t'i fikej mikrofoni. Berisha gjithe jeten e vet ne opozite ka bere protesta pa pushim, sepse s'njeh metode tjeter. Proteste ne 1998, proetste bojkote deri ne vitin 2000, protesta te perditshme ne vitin 2000 dhe 2001 para kryeministrise, me muaj rresht, me shishe benzine e me the te thashe. Pastaj prape bojkote, protesta ne bruksel me emigrantet sa here qe shkonin keta te PS per marreveshjen e Asocim Stabilizimit, protesta ne vitin 2004, prape me gura e me the te thashe, prape me thirrje per rrezim qeverie. Per sa kohe qe te drejtohet nga Berisha, PD eshte e paafte te beje me shume se kaq.

akuzat i ka bere tom doshi njeriu me i afert i edi rames, nje nga 10 rilindasit e pare, rilindasi kryesor i listes se veriut dhe me i dashuri qe ne kohe te ndre mjedes. edi rama njeriu me i afert i tom doshit, jep kuleten per te mbrojt meten

Edhe me Berishe, Prifti i beri akuzat, ministri i qeverise Berisha. S"ka lidhje agron, por ti s'e kupton dot se ke nivel te ulet inteligjence.

si i ishte lut si legen...........just do it, pleaseeeeeeeeeee smiley

lol, ndryshove tekstin. e pe qe e 10-ve, smileysmiley

i kishte thone tjetri kur e nigjoi tu u lut....se ti e dike vazhdimin smiley

mire qe ndryshove tekstin se tregove edhe nje here nivelin e ulet te inteligjences. lol

per te t'kthy pergjigje ka lon pergjys big brotherin, tjetri, Gon!
Vlersoje vec per ket gjo te pakten

nuk i doli keq bredho, e gjeti ketu gjysmen tjeter te big-ut smiley

un po pysja veten mos ka pas naj hall zari qe ka ik. Kur lexoj qe kish nis sezoni i ri i big brotherit shqiptar.
U qetsova, Gon. Sikur t'kisha pi tylenol

vallahi mos ka pas nai hall ai plaku me ate plaken edhe mshkoi menja smiley me i ron sapuni plakut shkaben do thrriste

oh, pranej shkrujti 'bend over'...
Imagjino pak: plaku i thote ulu e kap sapunin!
Nderkohe qe shkaba i parapergatit per levizjen strategjike, heq breckat dhe e korrigjon: thuhet bend over!

ca te imagjinosh, keto i dine te gjithe se ca bojne, ja shifi te zyrat e rilindjes qe kane dale ne youtube si ja ferkojne njeri tjetrit.

Vetem gjembi mungon dhe treshja e fansave te mi do te jete serish e plote e duke u sperdredhur dhe duke u jargavirut me njeri-tjetrin poshte ketij timit (postimit, flas) jeni ju pa jam une, o njerez 

Rrallë vij ne unë për ty .Mos u bën objekt . Shifi më në thellësi gjojnat ...Ndryshimi i stileve dhe gjinive në kohë ethjesh është atribut i Mars - Prillit ... Nuk ke forcë ta ndalosh dhe as kulturë ta përcaktosh .Osht e bome !

Mjaftojnë vetëm personazhet smiley Ma amël !

O Shkabe kush e ka bere protesten dhe bojkotin me te gjate ne 25 vitet e fundit? Po te jap nje ide, ka te beje me hapje kutish.

Berisha eshte politikani me i sukseshme shqiptar i pas 90, eshte kthyer ne pushtet pas incidenteve qe do ishin vdekje karriere per cdo politikan - qaji hallin Berishes per strategji politike. Rolin qe luan tani, me zhurmen dhe tymin qe krijon, e ben me dije dhe vetem per nje interes, me mbrojt Berisha Jr-at qe u perzien aq shume ne punet e vendit sa nuk eshte pare ndonjehere me pare.

Tani jane pak te dhjamosur, kane akoma rezerva, po prit se do ti marre urija edhe keta te PD, atehere do behet interesante opozita.

Bojkot pas mandatit te dyte te PD, o Fjale, mandat i dyshimte dhe pasi u refuzuan te gjitha kerkesat per tarnsparence. Ndersa PD nisi thirrjet per bojkot e per protesta nje muaj pas zgjedhjeve qe njohu vete. lol. Mos ngaterro arin me dollarin, se jane si nata me diten. Berisha eshte politikani qe ka pesuar humbjet me te thella ne histori, dhe qe cdo fitore e ka pasur me paterica nga e majta, asnjehere me vota nga e djathta. As ne 2005. Eshte personi me i paqendrueshem, qe ka share me shume nejrez nga familja dhe i ka akuzuar per vrasje, e pastaj i ka bere aleate, qe nga Hajdari e deri te imami, meta, islami, xhuveli, shehi... eshte liste teper e gjate. Mos fol kodra pas bregut tani

Me duket se shijet personale ta erresojne gjykimin. Berisha ka udheheq vendin per 20 vjet, biles akoma ngelet qendra e vemendjes smiley. Njeriu me i sukseshem ne zanatin e vete keto dekada. E ka fituar vendin ne histori, pamvaresisht se cfare mendon ti.

Prandaj i nderuari Dritero Këndoi në respekt të këtij farë Politikani të suksesshëm

Në vendin tim në vendin tënd / një i çmëndur çmend një vend

Në Historinë e të çmendurve si Heroj  e ka vendin dhe Afmet Zogji dhe Azem Hajdari biles dhe Njazi Kosovrasti si ekspert i zgjedhjeve . 

Nese ti quan udheheqje dhe sukses te besh 7 gjerat me te renda qe nje force politike mund t'i beje popullit, atehre problemin e syve te mbyllur e ke ti

1) heqje e te drejtes se votes - manipulimi i zgjedhjeve ne 1996 u quajt si me i madhi ne historine e vendeve ish komuniste

2) heqja e te drejtes se fjales - nuk u lejuan media qe nuk kontrolloheshin nga Berisha, u rrahen gazetare dhe y detyruan te arratisen, u rrah opozita dhe nuk u lejua te protestoje, etj, etj

3) shkaterrim financiar i individit - firmat piramidale qe i financual fushaten Berishes e vidhnin popullin diten per diell

4) Shtypje dhe terror me dhune policore e ushtarake - u nxoren tanke kunder popullit. shkuan te sulmojne ne cerrik e ne gramsh. u vrane kater protestues me duar ne xhepa ne mes te tiranes. U arrestuan drejtuesit e opozites dhe u rrahen ne ems te sheshit. Edhe ketu ne peshk, psh, ka treguar njeri nga anetaret qe eshte emigrant ne kanada sot, qe policia e sales e kishte kapur nga rruga, ashtu te brishte e te pambrojtur, dhe e kishte dhunuar e traumatizuar duke e mbajtur neper qelite e erreta, vetem se s'kishte vertetim qe kishte bere ushtrine.

5) Percarje kombetarje, venia e popullsise kunder -  gje qe s'e bene as komunistet, e beri Berisha me veriun dhe jugun, sidomos me kosoven

6) mungese totale e shtetit, qe solli shkaterim te drejtesise, te natyres, te ndertimeve neper qytete, qe nis qe me lejimin e kompanive qe kane si drejtues familjare te berishes te shkojne te punesojne femije te mitur per te qeruar predha me duar, e pastaj te mbrohen kriminelet. Te vriten kater te pafajshem ne mes te trotuarit dhe te mbrohen vrasesit.

7) destabilizim i vendit dhe demtim i imazhit per te mbrojtur karrigen e vet, me pasoje demtimin e ekonomise se turizmit dhe te investimeve - per te mbrojtur karrigen e vet, Berisha ka ngritur pafund akuza kunder qeveritareve, ka shkuar ka qelluar nanon me gure ne bruksel, vetem per karrigen e vet, dhe asnjehere s'ka shkuar ne prokurori. Jo vetem aq, por kur ka ardhur ne pushtet jo vetem qe s'i ka hetuar, por eshte bere aleat me nejrez si Duka, Koka, Xhuveli, Islami, Meta, etj, Ka vazhduar protesta te paasryshme me vite duke larguar te huajt, vetem per karrigen e vet.

Gjithe te keqijat e mundshme qe mund t'i beje nje qeveri apo opozite ndaj popullit, Berisha i ka bere. Me shume se c'i kane bere komunistet, madje. 

Shkabe, Berisha eshte fut ne histori, ky eshte kulmi i suksesit per nje politikan, biles per cdo njeri. Se si do analizohet figura e tij dhe per cfare do mbahet mend etj. kete nuk e di dhe te them te drejten s'me intereson shume. Analizat ne keto raste behen ne distance kohe.

Vetem po te them qe je duke bere moral, biles moral militanti. Kete vije ndoqi Rama dhe deshtoi, ju desh pra me u be pak me praktik me pas rezultate ne karriere smiley

Ashtu si thua ti, ne histori ka hyre dhe enveri

Enveri eshte politikani me I sukseshem shqiptar. Mgjth per mua vjen pas Zogut. Vetem ndjekja e ideologjise e dogji ate dhe ne si rrjedhim. Te kishte ndryshuar kurs ideologjik, sot do e kishte statujen ne mes te Tiranes. 

P.s.

Berishes kur te vdesi kane me ja ngrit nje statuje, biles edhe me teper se nji, se ma do mendja nje do jete ne Kosove.

Amon mos na e co Talibanin aq larg deri ne Prishtine, mbaji statujat sa me afer aeroportit qe te kete ku me pshurr njerezia. Normale....apo jo....me cfar i boni atij veni per 20 vjet Barbari.

Duken Talibanet, te sukseshem ne politike tribale per 20 vjet nderkohe vendi vazhdon per 20 vjet rreshkitjen poshte e me poshte.   Ymer, Ymer edhe 20 vjet te tjera se shkaterrimi nuk ka perfundu akoma.

Shto dhe një nga unë si privat . Një nevojtore moderne ku pjacolla e shurrtores së burrave do ketë pamjen ( fytyrën ) e tij , Berishës në pamjen e një Klouni . Në hyrje pamjen e Liburneshës Jozefpërckë ! Origjinale me gjith gollogungat smiley Një farë simbioze e Don Kishotit me Dylqinjën e Demokracisë !

 Dhe do jetë që do ti rezistojë Kohës ndryshe nga Bustet që i heq , rrëxon , thyen , hedh në erë , ose ..u bën çfarë të duash për ti hequr .

Shkabe, per piken e dyte, je pak aut/out. 

".....heqja e te drejtes se fjales - nuk u lejuan media qe nuk kontrolloheshin nga Berisha, u rrahen gazetare dhe y detyruan te arratisen, u rrah opozita dhe nuk u lejua te protestoje, etj, etj...." 

  sepse ne 1996, nuk ekzistonte media opozitare, sepse nuk kish dale akoma noi radio apo tv private se nuk lejoheshin nga Bual Mavria. Kishte vetem gazeta opozitare. E vetmja radio qe fuksiononte privatisht ne ate kohe, ishte e nje emigranti, i cili levizte me nje fugon-radio ne qytetet Vlore dhe Fier, kuptohet ne menyre klandestine, ilegal, i paregjistruar dhe plot frike per shkak se regjimi i Buall Mavrise nuk lejonte radio dhe tv te pavarura. Me vone pas 1998-99 filluan te lejoheshin radio dhe tv private, te cilat filluan te mbijne si kerpudhat pas shiut smiley

  sepse ne 1996, nuk ekzistonte media opozitare, sepse nuk kish dale akoma noi radio apo tv private se nuk lejoheshin nga Bual Mavria. Kishte vetem gazeta opozitare. E vetmja radio qe fuksiononte privatisht ne ate kohe, ishte e nje emigranti, i cili levizte me nje fugon-radio ne qytetet Vlore dhe Fier, kuptohet ne menyre klandestine, ilegal, i paregjistruar dhe plot frike per shkak se regjimi i Buall Mavrise nuk lejonte radio dhe tv te pavarura. Me vone pas 1998-99 filluan te lejoheshin radio dhe tv private, te cilat filluan te mbijne si kerpudhat pas shiut  [smiley]

TV private nuk kishte pikerisht sepse nuk i lejonte Sala, ndersa ata te Koha Jone u rrahen qe c'ke me te. Iku Sala pa u hapen me ne fund mediat nga te gjitha kahet.

Per cfare Revolucioni ben thirrje Mullah Omari?  Revolucioni ka filluar prej kohesh me aktet terroriste te tritolit, ndaj shtyllave te tensionit te larte, stacioneve te policise e popullit. Ene autoret po kapen e duken te lidh me Qivurin e Shqupit. Rama- Meta jane frikacak e nuk fillojne levizjen per deklarimin e Shqupit si cerdhe terrorrizmi e krimi.

Si tha Sala : "Nderkombetaret i kane kerkuar Rames arrestimin e Metes ! "

Te hongsha lapsusin frojdian o doktooooooor !

Flet njeriu qe e shpetoi Meten nga burgu .kot nuk thote hazreti Lubonja se jemi popull skizofren ..

Ene Kaci mo kollaro BLU..smiley

Foto e gjetur, 3 komunistat ne krye te protestave, shiko si nxin Kaqi.

Nese shkon ne shqiperi pas nje kohe te gjate shume gjera kane ndryshuar.rruget ndertimet gjithandej aq sa nuk e njeh qytetit qe ke lene.njerezit disa jane lindur rritur te tjere plakur martuar me kalamaj te tjere kane vdekur.

Vetem nje gje ka mbetur konstante smileyaliu me dy gishta perpjete duke u bere thirrje gjysmes se shqiptareve te rrembejne hunjte e cfurqet e ti bjene gjysmes tjetersmiley 

smiley

Ka mbetur mbrapa dhe koha e nallaneve që ziheshin gratë e lagjes smiley

Hallall mishi freskët !

Qe ene Ristoni m'Protest. smiley

10

O sali o kriminel

ti do varr prej bythe n'cengel

Kjo strofke e vogel me doli nga shpirti mbasi lexova se shpellari sali kerkon te beje "revolucion paqesor qytetar" . smiley  

E c'fare kupton me revolucion paqesor ky Saliu? Mjer populli thuaj, por edhe faj ka. sipas kokes edhe festen...

Përsëriten tezat e S.Malëshovës rp .  Ta përmbyim naiz-fashimin dhe regjimin anadollak të afmet bj zogollit me . Revolucion pa Gjak ose me pak Gjak ose Revolucion Paqsore smiley

Ky i konspekto " veprat"  me Laps në dorë dhe ua shet sikarëve të tj si teori për LefTKope që e kuptojnë si  Populli ynë Trim Liridashës Revoluiona por pak Veshderr në kuptimin e të thënave

 " Më gryn zorrët e barkut .Po më bojnë Revolucion " smiley

e forte ajo foto e artikullit, luan rama i mcef mbas cadre smiley

" Revolucion paqesor ...! " Ky nuk ja di kuptimin emrit .Revolucioni presupozon permbysje te nje sistemi dhe vete permbysja eshte dhune.Cudi qe nuk pyt Kacin ..! 

Per mendimin tim Taylor Swift eshte fanatstikesmiley

Po pse kujt ja di kuptimin për fjalët që thotë smiley Dhe ku e përse ,lindi nevoja tu dijë njeri Kuptimin fjalëve të tij kur Bathores dhe Kodër Kamzës si dhe Laç-Mamurrsit i mjafton

rapadam  dapa dipi dipi dopa / E prina Sali Berisha o Sali Rrota smiley

Po fillun njerzit të kuptojnë se çfarë kupton ajo Mostër nuk ka mo Krime në Shqipri ! Dmth nuk ka mo Parti Tritolistësh me Telekomanda  ose shkrihet PD-hi !

I modh je shkabe. Ke gjet tre zara qe te vijn nga prapa dhe ju bo cirk. 

ti je varikarsin mer koko. Je si ato konet e vogla qe u lefin edhe flutrave.
Shkaba ka me potencial sepse ka arrit me kercenu n'privat t'pakten

Bredho, s'na e shtjellove me detaje ate ngjarjen qe tregove atehere, qe te kishte kapur policia e berishes kur te kishte gjetur si kelysh te pambrojtur rruges, vetem sepse dyshonin qe s'kishe bere ushtrine, e te kishin mbajtur ata xhaxhat e keq me kepuce te medha e me shkopa gome ne qeli, gjithe naten e perendise. Apo mos e ke shtjelluar te Anabeli? Se me thane per nje hsitori te ngjashme qe ishte shkruar atje, por ajo ishte qene me homoperdhunime dhe pasoja te pasherueshme gejlleku qe e kishin detyruar viktimen te emigronte ne nje vend me tolerant.

kjo qenka reviste femrash mo shkabe...
tregoja cik kokos anabelin se kam pershtypjen qe anabeli ka per te gjet nji lexus me shume.

Shkabe, ti je rregullator ketu, nxjerr anen me te mire te Shqiperise dhe bravo, s'duhet ta denigrosh muhabetin keshtu me diasporen, duhet shpjeguar me durim situata.

rregullator eshte term i ri per ashusojsh?

Po mire o shoku me flamur kanadez, ne nje nga vendet me cilesi jetese te larte, vin e prish nervat ketu, ky blog eshte pak per zbavitje dhe ndonje muhabet e bejme e ndonje qyfyre s'merret aq seriozisht.

Sa inotci qe je, nvend kercen. Dhe mos shpik fjal te reja si refugjat qe do me ngel relevant, si thon varikarsin po varikars. Eh kur doni me bo si trendi dhe ju refugjatt shekullor. 

Shkabe boji cirk kti zarit

Ti i fut pak njerezit ne sherr smiley

Ky i shkreti ka kujtu se Edi Rama do vijojë  Kohët e sali Qenefit  

" Na një kec dhe nem dy Dhi " smiley

E mer sali Qenef çi ke bo atij Populli .Akoma me sejmenë e Bajraktar flejnë smiley

Baba sqepi  ne proteste

 

..Qykapiku..

Qytetarë që janë mbledhur jashtë parlamentit për të kërkuar dorëheqjen e kryetarit në ikje të parlamentit. smiley

 

Qytetarë që janë mbledhur jashtë parlamentit për (1)të kërkuar dorëheqjen (-) e (2) kryetarit në ikje (-) të parlamentit.  [smiley] )

minus * minus = plus.. Pd po komunikon me shenja matematikore me kryetarin legjendar Ilir Meta.

kerkojne dorheqje -

Kryetari ne ikje -

shumzoje te dyja kapo dhe vete  Kryetari mos te levize smiley

Si magjype po me duken keta te INDINJUARIT, jo se nuk kane te drejte po se dija qe Shqupi osht bo shoqate e minoritetit Rom. Ku Cunat vesh me Armani?

Lideri qenka ne Zvicer. 

E vetmja gje qe nuk sqarohet, eshte se ne cilen Zvicer: ne ate frenge, gjermane apo italiane?

PS. ne cilendo Zvicer te jete, nje gje eshte e sigurt: do te beje si gjithnje plot te mira per popullin e tij, dhe per shtetitn shqiptar!

Ardht shendosh dhe me duart plot!

Ne i butë e përdorim për gjë tjetrë ..psh ka një vjershë Epike për Butësinë në Vuçidol ... më kujtohet se përmbajtja  e butësisë  jepet si proces  ....përpunimin në stomak , rrëshkitjen nëpër ca tubra dhe rënien e BUTË , pa zhurmë në një luginë , po themi kur je duke kullotur dhitë !

Dhe në fund më duket se mbyllet me diçka si  ..pse e shkelin ? ai nuk i prish punë njeriu se ..është i butë ...

Ju lutem të mos ta ngatrroni me butësinë e Revolucionit pavarësisht se unë dhe shoku Sali jemi nga Vuçidoli!

Akçijtë e SHQU-pit smiley

Në lidhje me situatën e krijuar në vendin tonë pas akuzave të deputetit Tom Doshi,Kreu i Komisionit të Jashtëm të PE, Elmar Brok  ka deklaruar se autoritetet shqiptare duhet të hedhin dritë mbi çështjen, ku sipas tij, kanë për detyrë të kryejnë hetimet.   Ndërsa, për sa i përket dorëheqjes së kryeparlamentarit Ilir Meta, kreu i komisionit të PE ka theksuar se në një vend demokratik kreu i Kuvendit jep dorëheqjen. smiley  

kapo, lene se i ka dhon ipergjigje Luan Rama, Luani bre i lojrave elektronike, qe e ka felloq fare Brukun ! Popu si do dali me faqe komisionereve qy Bruku ..! 

ka theksuar se në një vend demokratik kreu i Kuvendit jep dorëheqjen....smiley

Nuk e di se pse tallesh kaq rëndë me sholokët antikomunistë të " revolucionit të BUTË "smiley Më shkoi mejtimi mëndjes përnjëherë që Grande Kaka i bie pragut të digjojë ..Berisha pas 21 Janarit  kur bërtiste .."se Demokracia zotrie "

Njente Kapo kujdes se edhe tallja ka një kufi . Jo kaq shpesh se tani janë në Vlagën e dyqind Petritave dhe e marrin se i aludon për kamunistë

 kreu i komisionit të PE smileysmiley

Vallaj ti ke për ti vdek fare këta

a e degjove "ilir meta ka maru, ka maru"???

smiley

Të kujtojnë filmin "Mësonjtorja" kur vethipnotizoheshin Akçijtë para derdhjes së Gjakut të të Pa Feve smiley  

Lexo lexo çu punon Njente Kapo .. Ai po ua di telat , po më vjen keq se i rëndon shumë fatzijtë e Babsqapit smiley

po ske nje koment o burre pa e zene ne goje babasqapin te eshte bere fixim, na i lere neve ketu se ti je rehat ne amerike.

lungomare

Anëtar që nga data 1 Shk 2015 - 16:17....etj etj ... Sikur mungon Fiçori smiley

Si tha  Kovaçi i Beratit " Ku më njef ti unë muve " Dërstilist i ri je ti , apo do me u duk mer jahu  .Ti sikur ke nja pesë vjet që na studion cilësimet . Të fustë në tufë ishalla babasqapi se ka mungesë për dhi që mecërijnë mitingjeve smiley

je i forte skam ca te te them smiley

Sa e pashe ne resme! 

Pse nuk e ma' cadren vete ky rrota e k po ve ate skllavin nga mrapa? 

Ta them une pse: 

Se rraca e ktynve me pa prijs qe i bo yzmet vetes, e perbuz, e shikon si te dobet, si rob qe nuk ka mo fuqi me mbledh sejmene rreth vetes, si rrjedhim, rob qe nuk ja vlen me i shku mrapa. 

Lawrence of Fucking Arabia nga fillimi ne fund.

Shif filmin, ke msu per rracen e ktyne, me shume sa me lexu Edit Durhamin para mrapa, dhe nonen e Edit Durhamit po deshe! smiley

 

Mrroklle , duhet ta rrespektojme per modestine qe e karakterizon , mund te kishte edhe 10 vete duke i mbajtur cadren por ka vetem nje , virtyt Mbreteror.

Kshu eshte kur opoziten e bejne arrixhinjte e komunales se bashkise.. marrin çadrat e kuqe te LSI-s per te bere "revollucion paqe-je dhemokratik".

Krim i vertet te lihet populli pa opozite.. smiley

Tekurafti minxhi dajti Ilir Meta!

Jasha Saliu!

 Dhe sipas Berishës për të larguar oligarkinë dhe krimin që ka kapur pushtetin  është i nevojshëm një revolucion paqësor qytetar.  

smiley

 

 

Kujtime te bukura..nuk fshihen dot nga memorja ..dy shoke te nje ideali nuk e di cfare pazaresh i kane  ndare te dy, egoja per pushtet apo xhelozia per pasuri te patundshme qe kane krijuar me vite ?

megjithate vereje vrarjen e ndergjegjes, meditimin, dyshimin e shendetshshem, merakun se mos po veprojme ne dem te interesave te populit... dhe shiko sa serbes eshte ai tjetri qe nuk e vret ndergjegjia fare.

Thuhet qe Dr Sula ka  fillu procedurat per ti bere copyright flamurit te NATOs...Askujt tjeter nuk i takon te valevise flamurin blu me yllin katercepesh! smiley

Ky ndocaj me kujton ato militantet e PD-his, kshu i thoni ju? PD-hi?

100.

dhe me kte behen me shume komente se protestues.

Amerika esh si shpirt. Do i japi dum edhe ket here.

Ja, dhe fiqo u dorzua, megjithse mund te rrinte demokrat dhe 100 vjet atje ke arusha...se kush do i thot gjo

Jo Fiqo su dorzu hiç. 

Po i kemi direktivat per revolucjon paqesor pranej.

 

Sikur qe tut marr lumi iher smiley apo kalova lumin,

Jeni tu bo protest ka shpia...

vazhdo ti me rendiment te larte ... besoj qe dhe sot do e mbarosh peshkun

Kush te le rradhe ktu mor amon smiley

KM me gisht ne goje ne parlament smiley

mire per deputetet qe se vret fare por as per njerezit qe po shikojne ne TV smiley

 

 

LefTKOPE ..

Mbështille këtë me Bravekid ..Bën helaq dynjanë .Si purthë kalamoni .Ta kishe vërtit andej nga Halimi i Mandateve ...Jepi dhe  atë  Elitën 5 dhe merrjani një si në të vajtuar

"Ç'ka ka Halimi që po qan /a ja mban apo s'ja mban " smiley

  LEFTI - Kopeja ..19 Mars 2015 - 07:32 Permalink

Si mendon ti OIDRIZO, cili genjen ne kete mes? Ka lidhje xeni me kete ceshtje? .. Ka pvet lefTKopeja bash prej SHQUP-it or tie !

Ne të dy LefTKope merremi me problemin Politik të Qështjeve smiley se nuk jemi as thashethemexhij as Prokurorë .Na jem për Revolucione paqsore smiley ...

A u laftë Purtha shalët që nuk vutë mënd asnjëherë për të kuptuar që babasqapi është Psikopat ..i Rrjedhur ...Bajraktar Intrigant .

Do hyjë dhe në histori ..thonte Njoni smiley Po por në radhët e kriminelëve më të rrezikshëm që dominuan skenën Qytetare të shqiptarëve prej vitit 90 deri 201..( vure vet nr e fundit )?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).