Pas përjashtimit dje të deputetit Tom Doshi nga Partia Socialiste, kryeministri Rama ka thirrur sot në një takim Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Takimi mes zyrtarëve të lartë ka ndodhur në Kryeministri, ku të tre u takuan, pa praninë e mediave. Takimi ka zgjatur rreth 20 minuta dhe pas tij nuk ka patur ndonjë deklaratë publike mbi përmbajtjen. Takimi vjen pas ngjarjeve të djeshme në PS, dhe akuzave të rënda që Doshi drejtoi ndaj Metës dhe Ramës, në lidhje me një porosi për ta vrarë.

Kryeministri Rama ka mbajtur një qëndrim publik përmes një statusi në Facebook ku shkruan: "Jam i bindur se telenovela e shemtuar qe ka nisur dje, duke bere bashke per te sulmuar qeverine dhe shumicen parlamentare, nje tufe politikejsh e kriminelesh qe duan te perfitojne prej driteshkurtesise se njeri - tjetrit, do te kete padyshim nje fund te palumtur per ta.Le te presim me durim hetimin e plote te akuzes bombastike. E cila eshte padyshim e shpifur sa s'ka, por edhe shume e mireseardhur! Sepse ka çelur nje faze te re te betejes per çlirimin e opinionit publik nga makthi i vjeter se politikanet jane te gjithe njesoj. Njesoj ne fakt jane vetem ata qe nuk dine ku eshte kufiri mes politikes dhe krimit".

Deputeti i PS, Tom Doshi bëri dje deklarata të rënda kur akuzoi Ilir Metën se ka porositur vrasjen e tij dhe të deputetit Fufi. Forca poltike e Ilir Metës është shprehur dje përmes Spartak Brahos që mohoi ndonjë rol të Metës, dhe hodhi akuzën se vrasjen e doshit e ka kërkuar kunati i Sali Berishës, Agim Rama. Nga ana e tij Kryetari i Kuvendit Meta u shpreh sot mbi akuzat me këtë deklaratë për mediat: "Nuk habitem nga qëndrimet e deputetit Doshi. Për t'i qëndruar pjesës serioze të deklaratës së Doshit, pas përjashtimit nga grupi socialist, dua të them se 5-6 muaj më parë, jam sinjalizuar nga vetë Doshi, se ndaj tij po përgatitej një atentat ku porositësi dhe paguesi kryesor ishte kunati i Sali Berishës, Agim Rama, i cili do të paguante 500 mijë euro për për eliminimin e tij dhe kolegut demokrat, Mëhill Fufi. Qëllimi pretendohej të ishte destabilizimi politik i vendit, duke krijuar alibinë se në këtë çështje, 'ishte'i përfshirë Ilir Meta. Që në atë kohë jam takuar me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, kryeprokurorin Adriatik Llalla, në prani të kryetarit të Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho dhe kam kërkuar marrjen e të gjitha masave për zbardhjen e ngjarjes. Në dijeninë time, i vetmi person që ka penguar në zbardhjen e çështjes ka qenë vetë deputeti Tom Doshi".

145 Komente

Keshilli i vrasjeve me porosi therret Prokurorin e Pergjithshem ne kryeministri me temen: heto po deshe!!

Te dashur miq, Keshilli i vrasjeve me porosi ne krye te parlamentit dhe ekzekutivit, Meta -Rama -Tahiri - Braho, therrasin sot ne kryeministri Prokurorin e Pergjithshem me temen: Hajde dhe na heto po deshe!!!

I bej thirrje Presidentit te Republikes te marre çdo mase per te garantuar veprimtarine normale te Prokurorise se Pergjithshme, ne kushtet kur kupola e krimit po ben cdo gje te destabilizoje vendin. I bej thirrje Prokurorit te Pergjithshem qe ne keto momente kritike per shoqerine shqiptare te hetoje dhe te ndjek penalisht te gjitha ata zyrtare te lart te implikuar ne nje projekt makaber qe do te zhyste vendin ne nje konflikt civil te papare. Ju bej thirrje qytetareve te ngrihemi fuqishem per te shpetuar vendin, shoqerine tone nga kreret e krimit qe drejtojne sot Parlamentin dhe qeverine e Shqiperise!! sb

Nuk ka komente!!!

 

Motra, po shperndan statuset e Sales?

Cfare jete mizerabel duhet te jete ajo ku dita nis duke u mbajt ere pordhave te Saliut ne FB. 

Një Kryeministër dëshmitar në krim

Një histori me vrasës me pagesë që nuk zhvillohet në kthinat dhe bodrumet e errëta të mafias, por në pallatet kryesore të politikës shqiptare, në kupolën e dyshes politike që qeveris Shqipërinë.
Kjo ka ndodhur, ky është realiteti. Ne kemi paralajmëruar që herët se aleanca me krimin, do të sjellë krime, asgjë tjetër.
Kryetari i Kuvendit akuzohet për vrasje. Akuzohet se ka porositur vrasjen e dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë.
Kryetari i Kuvendit duhet të dorëhiqet menjëherë nga detyra që ushtron dhe të vihet në dispozicion të drejtësisë për t’u hetuar mbi akuzën më të rëndë të bërë ndonjëherë në politikën shqiptare në këto 25 vite.
Parlamenti nuk mund të mbajë në krye të institucionit një person nën akuzë nga të zgjedhur të mazhorancës, se ka paguar për të vrarë dy deputetë.

..Edi Rama dorezo PAGATORIN ose largohu !

Sala ta ka shkrujt kte mer?

qekan dy motra binjake kto te dy haha ca sman kjo toke

O kapo, po c'ke qe bertet qe ne pike te sabahut atq'... apo nuk shkru nga kanadaja?

 

tani qe qenka futur edhe shume i famshmi xha Braho me kendveshtrimin e tij, kjo nuk quhet me as telenovele, por komedi.

Pas akuzave të Doshit, Kryeministri takon Kryeprokurorin, Ministrin e brendshëm..METEN, BRAHON etj se harruat ti permendni

E cuditshme si LLalla takon Meten i akuzuar ne kete skandal, dhe pastaj nis hetimin ... aq me teper kur Videon e Doshit Prokuroria e disponon prej kohesh sipas edhe Artan Hoxhes

Fakti qe personi eshte kap ne mes te nates verteton se ai ka qene nen mbikqyrje te perhershme.

Nese nuk do ishte kap, Lefti do shkruante - zhduket i dyshuari per vrasjen e  Tomes. smiley

Shume te thjeshta keto skemat qe po bejne.

Durim Bami u ndalua gjatë tentativës për tu larguar drejt Malit të Zi.

Bami është shoqëruar nga forcat speciale të policisë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pasi në bazë të informacioneve të marra dyshohet se ai është personi që mendohet se është kontaktuar për të kryer një atentat të mundshëm ndaj deputetit socialist Tom Doshi, i përjashtuar ditën e djeshme nga radhët e PS, dhe ndaj deputetit demokrat Mhill Fufi.
Siç raporton Noa.al, ndaj Durim Bamit rreth dhjetë ditë më parë u organizua një atentat me eksploziv ku automjetit të tij tip “BMW X5” në Fushë Krujë iu vendos rreth 200 gramë tritol, lëndë plasëse që u zbulua para shpërthimit.

Shume te thjeshta keto skemat qe po bejne.

je suis

Vazhdo dybekun kaposh...

Besëprerë, bukëshkalë...Po ç'pate mo Tomë që s'dëgjove Blushin, ai sikur të kishte paralajmëruar se ç'burë është Rama..Gjithsesi mut ti e mut Rama jeni..

Minjte e gjerizit Shqup, kan vershy se shofin drite tek funi tynelit prap.....Sec osht njoni aty siper qe uleriste se do varte palloshin tek ura e lanes. Apo se qeth Palloshi per Shqupin e minjte e gjerizit.

Mire e bo, kur njerezit sdalin ne rruge me kerku byzylyket e Cunit te Sheqers sidomos tani qe e perfaqeso opoziten me desidentin e Djathit, Zen Barutin e gocen e babit 3% denjesisht. PerPara per Familjen.

Ish-kryeministri Berisha në një dalje për mediat ka shpjeguar të gjithë skenarin e vrasjes së Tom Doshit dhe Mhill Fufit. Skenar ky sipas Berishë i miratur nga kryeministri Rama.

Berisha ka deklaruar se Rama ka qënë xheloz për marrëdhëniet e Metës dhe Doshit, pasi për një periudhë kohë këto marrëdhënie ishin të mira.

Paska qene krim pasioni, pune xhelozie!

Ad verbum

Meta me Doshin për një kohë të tërë i kishte aq vaj marrëdhëniet saqë Rama u bë xheloz. Meta nuk kishte asgjë, por çfarë ndodhi? Meta me Doshin ne krah e mbante për t’ja plasur zemrën.  30 minuta ne telefon sesi po shijonin verën, kecat, karkalecat me Tom Doshin.

Durim Bani! smiley

Emri i demshmimtarit ! 

Emer, dhe varg poetik ne te njejten kohe! smiley

Krimineli sali kerkon despabilizim te situates dhe kete gje e ka bere sa here i intereson. Ky frymor duhet me te patjeter izoluar dhe pastaj duhet me patjeter te perfundoje si Miloshevici, krimineli i Serbise; perndryshe nuk ka terbiet Shqiperia. Te presesh qe te ngordh vete eshte mendjelehtesi.

Mbi dukurine Durimi (nice catch mrroklla)

Do mbaj pergjegjesi Prokuroria qe beri durim ketu e gjashte muaj dhe nuk hetoi akuzat? 

Dhe pse nuk bani durim ambasada amerikane dhe Brukseli qe u prononcuan menjehere?  

Mesa duket nuk priten kot. Po s'nezi javen e kalume. Do ishte pritje shume plot pastaj. 

dmth, edhe ceshtja Doshi katandisi te : - se Saliu zotrie..smiley

nejse, une kam besim te plote te xha Braho! "te enjten kam surpriza per kete ceshtje", tha.

Sa me pasion mbrojne Ilir Meten socialistet qe ne bene 21 janarin per ate dhe qe shanin Salen pse nuk e fuste ne burg. Sot qe kane shancin ta bejne kete gje, sepse nje deputet i tyre e akuzon kete te fundit per akuzen me te rende politike ne keto 25 vjet pluralizem, sot mbajne shprese te xha Braho!

Vemje te keqija

Pasion,pasion,po ka me pasionant se ti! Ti je i pari qe do kishe me e puth ne balle Meten,vetem te bante koalicion me PD. smiley

Faktet/ Arsyet e prishjes së Tom Doshit me Ramën

A është real kërcënimi me vrasje ndaj Tom Doshit? Dhe mbi të gjitha a është ai shkaku kryesor i konfliktit mes tij dhe Edi Ramës? Këto pikëpyetje po mundojnë opinionin publik së paku prej dy ditësh. Në fakt në mjediset politike në kryeqytet, prej kohësh qarkullonte në formën e thashethemnajës një nga variantet e historisë, sipas së cilës Tom Doshi ishte kërcënuar me vdekje. Njëherë thuhej se porositësi ishte Meta, një herë se e keqja mund t'i vinte nga Saimir Tahiri dhe njëherë nga një aleancë e papritur e të dyve këtyre bashkë.

Ajo që dihej me siguri në Tiranë (përpos takimeve me Metën dhe kryeprokurorin që janë marrë vesh së fundi) ishte se deputeti i veriut, kishte shtuar shumë badigardët rreth tij dhe kishte ndërruar makinën e vjetër të blinduar me një Audi të ri, që këtë herë ishte projektuar për t'i rezistuar edhe atentateve me predhë. I ngjashëm me atë të Anxhela Merkelit thoshin njerëzit rreth tij.

Pra një gjë është e sigurtë.  Nga diçka, Tom Doshi ruhej.

Por pyetja e dytë, pra ajo nëse ky kërcënim me vrasje ka qenë në thelbin e prishjes së tij me Ramën, është e vështirë të besohet. Së pari nga këndvështrimi logjik. Nëse prej 5 muajsh Tom Doshi ndihej i kërcënuar për t'u vrarë nga Ilir Meta dhe Rama nuk e kishte marrë në mbrojtje, ajo qe një arsye e mjaftueshme për prishje mes të dyve. Nëse ky do të kishte qenë shkaku real, Doshi nuk kishte pse shkonte drejt një përshkallëzimi gradual akuzash.

Fillimisht ndaj ministrave, pastaj ndaj drejtoreshave të korruptuara, pastaj për merakun e socialistëve të zhgënjyer dhe premtimeve të pambajtura. Vetë mënyra sesi Tom Doshi i artikuloi akuzat e tij, të bënin të mendoje më shumë për një presion ndaj kryeministrit, sesa për një problem real të jetës së tij. Dhe vetë fakti që ai vendosi ta nxjerë historinë e vrasjes (megjithëse pa treguar motivin pse ish gjendur në këtë hasmëri) vetëm pas përjashtimit nga PS, tregon se ajo nuk përbën shkakun real të prishjes me Ramën.

Pikërisht në vijim të kësaj logjike shkon edhe kronologjia e ngjarjeve. Fërkimi i parë i deputetit Doshi me këtë qeveri, veçanërisht me ministrin e Brendshëm, ndodhi më 22 korrik 2014, kur ai deklaroi në Komisionin e Ligjeve se tepelenasit po mbushnin radhët e policisë.

(Vijon: LAPSI.AL) 

Ai e akuzoi atëhere Tahirin se nuk kish bërë asgjë për kapjen e atentatorëve të bankierit të vrarë Santo dhe se nuk kishte ndonjë meritë të veçantë në aksionin e Lazaratit. Këto akuza të bëra edhe nga opozita, rimerreshin për herë të parë nga një përfaqësues i kësaj mazhorance. Si të mos mjaftonin ato, Doshi organizoi edhe një grup deputetësh të fortë, në verën që kaloi, gjoja për të festuar ditëlindjen e deputetit Mark Froku, duke i bërë shantazhin e parë shumicës. Ai pengoi për një seancë votimin e reformës territoriale. Por qe ndërhyrja e Ilir Metës, që shkoi me këmbët e tij në këtë ditëlindje fallco, që i bëri më të arsyeshëm deputetët rebelë. Gjë që tregon se ende gjatë verës, marrëdhëniet e Doshit me Metën ishin të mira. Ata e kishin kaluar tashmë krizën e videopërgjimit Meta- Prifti dhe atë të 21 janarit. Pikërisht në këtë kohë marrëdhëniesh të mira, Ilir Meta pretendon sot se Doshi i ka folur për herë të parë në zyrën e tij, për një tentativë vrasjeje me pagesë. Meta thotë se Doshi i ka përmendur (në mënyrë absurde) emrin e kunatit të Berishës. Një tjetër variant i pavërtetuar që qarkullon, është ai se ka qenë Ilir Meta ai që e ka thirrur Tomën për t'i thënë se duan ta eleminojnë. Dhe pasi ka verifikuar gjërat, deputeti i Shkodrës ka arritur në përfundimin se pas gjithë kësaj loje fshihej kreu i Kuvendit. Por këto hipoteza do të mbeten edhe për shumë kohë të pasqaruara.

Megjithatë vera kaloi dhe dukej sikur tensionet u fashitën. Në një investigim të saj, faqja Respublica.al dëshmon madje se Tom Doshi ishte kthyer të bënte rolin e aktorit të mirë socialist. Kjo mund të vihet re edhe nga fakti se në profilin e vet në “Facebook”, z. Doshi më datën 10 janar ka postuar këtë status: “Falenderoj të rinjtë shkodranë për mbeshtetjen që i japin Partisë Socialiste. Kjo strukturë do të jetë edhe baza jonë për fitoren e bashkisë, gjë e cila është e sigurt. Me një strukturë rinie të fortë sfida e bashkisë do kapërcehet me shumë energji. Së bashku drejt fitoreve të mëdha”. Është pra një mesazh që flet për normalitetin politik brenda radhëve të PS-së, madje për shpresën e deputetit socialist se PS-ja do të fitojë edhe Shkodrën.

(Vijon)

Por kjo periudhë nuk do të zgjaste shumë. Fjalët për një eleminim të mundshëm të deputetit të Shkodrës filluan të përhapen dhe si gjithmonë zëdhënësi i tyre u bë Sali Berisha. Ai do t’i drejtohej Doshit në Parlament me deklaratën se “t'i ke mbyllur gojën se të ka kërcënuar Shullazi”.  Nuk dihet se nga e kishte ish kryeministri këtë informacion. Por ajo që bënte përshtypje qe fakti i nxjerrjes së emrit të Shullazit. A e kishte kërcënuar Doshin personi që opozita e akuzon për lidhje të ngushtë me ministrin e Brendshëm? Apo kërcënimi vinte nga një linjë tjetër ashtu sikurse pohojnë sot njerëz pranë Doshit? A dinte fakte Berisha, apo ngatërrohej qëllimisht?

Ajo që dihej me siguri është se pas këtij fakti të bërë publik në parlament, Tom Doshi i është afruar Berishës në sallën e Kuvendit dhe i ka folur edhe në sy të dëshmitarëve të tjerë të PD. “Mos gënje o Sal”, i ka thënë. “Ti e di mirë se kush ka dash me m’vra, por po je burrë eja të bashkohemi ta rrëzojmë Tahirin”. 

Nuk vonoi shumë dhe gjërat precipituan me shpejtësi. Kështu, pas insinuatave të Berishës, gazeta “Sot” citonte deputetin të shprehej i pakënaqur me qeverisjen. “Populli po vuan dhe vendi ka nevojë për politika zhvillimi dhe jo kafshatë. Ekonomia nuk bëhet me klientelizëm dhe energji negative. Partia Socialiste duhet të mbajë premtimet ndaj popullit. Nuk jemi në rrugën e duhur". Më tej në Grupin Parlamentar, ku mungonte kryemimistri, Doshi do të rëndonte akuzat: “Qeverinë duhet ta analizojë grupi parlamentar ai që e ka votuar. Por, këta ministrat tanë nuk i përfillin më deputetët, madje nuk i hapin as telefonin sepse u duhen deputetët vetëm për fushata që të mbledhin vota. Këtë arrogancë, nuk e kanë pas as ministrat e Berishës. Ata ministra që nuk kanë mbështetjen e grupit parlamentar duhet të ikin. Drejtoresha e tatimeve, Griselda është bërë si “Vejusha e zezë” e Eskobarit e cila ka vënë nënën, motrën dhe vëllain si sekserë që punojnë për përfitimet e tyre. Drejtoresha e doganave ka burrin e saj sekser. Kjo është e vërteta”. Deklarata këto që kaluan në heshtje, ose u panë si kërkesa personale nga kryeministri, i cili udhëtoi drejt Rumanisë, në një vizitë ku ishte i pranishëm edhe kreu i Grupit Parlamentar, Gramoz Ruçi.

(Vijon)

Më 26 shkurt Doshi doli hapur para mediave me deklaratën e fortë me të cilën shpalli luftën me kryeministrin. Dhe ku duhet thënë se ka brenda edhe qëndrime mirëfilli politike: “nuk ka dhënë asnjë investim për Shkodrën. I gjithë buxheti është përqendruar në jug... Do t’ia bëj me dije Edi Ramës që që sot e tutje, mes meje dhe tij nuk ka më paqe dhe do ta shohin se kush është i humbur prej kësaj situate. Kur të flas unë, do t’i dridhen themelet mazhorancës dhe qeverisë. Unë përfaqësoj të gjithë elektoratin e Shkodrës. Kam 10 vjet që jam në politikë, kam drejtuar të gjitha zgjedhjet parlamentare dhe lokale dhe dihet se çfarë fitoresh ka pasur PS në Shkodër, por Edi Rama është mosmirënjohës, bukëshkelës për mua dhe ata që e votuan në Shkodër dhe do ta shohë edhe në zgjedhjet lokale”.

Pikërisht përshkallëzimi i këtyre deklaratave solli deri në vendimin e Ramës për ta përjashtuar "shokun e tij të ngushtë” të viteve të opozitës, me të cilin nuk fliste më që prej katër muajsh. Po ç'kishte ndodhur? A ishte në themel të kësaj prishjeje “historia me killera” apo thjesht gjithçka kishte të bënte me një histori lufte për pushtet ekonomik dhe politik. Më teper gjasë ka të besohet e dyta. Burimet e Lapsi.al thonë se kur Rama krijoi qeverinë e tij, ai ishte ende në muaj mjalti me Tom Doshin. Ai madje besohet se i ka thënë Doshit se ministër Shëndetësie po caktonte Ilir Beqen dhe me këtë akt qe i larë me të. Dihen interesat e mëdha që Doshi, pronar i Profarmës, ka me biznesin farmaceutik në vend. Ndaj dhe një ministër Shëndetësie me bekimin e tij, qe një dhuratë tejet e majme. Të njëjtën gjë Rama bëri edhe me Kokëdhimën duke i “falur” atij Albetrolin. Pra paktet ishin bërë dhe pushteti i ri dukej se do të vazhdonte në paqe. Por nganjëherë oreksi është më i madh sesa arsyeja njerëzore. Dhe sipas burimeve brenda qeverisë, interesat e Doshit ishin tejet më të mëdha. Argumentin e interesave personale në këtë prishje, Edi Rama e përdori edhe gjatë tentativës për neutralizimin e grupit të të fortëve të PS-së, të cilët i mblodhi me urgjencë, menjëherë sapo Toma filloi sulmin.

(Vijon)

Dhe vetëm pasi kjo kërkesë nuk i është plotësuar, ai ka dashur ta godasë fizikisht ministrin e Jashtëm në kafen e parlamentit. Po të njëjtat burime tregojnë edhe për një bisedë telefonike, tejet të rëndë të Doshit me ministren e arsimit Lindita Nikolla. Pasi ajo nuk i ka plotësuar disa nga kërkesat e deputetit për qarkun e Shkodrës, ajo i është nënshtruar një fjalori banal me libër shtëpie.

Këto arsye, pra ato të një “kryeministri të fortë” që i mbivendosej kryeministrit real, ka mundësi të kenë qenë shkaqet e vërteta të prishjes Rama- Doshi. Ka pasur një moment që Rama ka ndjerë se pesha e Doshit brenda shumicës së tij po rritej më tepër se duhej dhe ai ka vendosur t'i thotë ndal. Pikërisht me të njëjtën logjikë shpjegohet edhe konflikti i fundit, ai se kush do të jetë kandidati i PS-së për bashkinë e Shkodrës. Duke zgjedhur opsionin e gruas biznesmene, Keti Bazhdari, e cila ishte larguar nga lista e zgjedhësve në vitin 2013 vetëm sepse ajo do të kryesohej nga Tom Doshi, Rama kish hedhur edhe një hap tjetër. Ai tanimë nuk po i mbyllte Doshit vetëm rubinetat e pangopsisë, por ai po e sfidonte edhe atje, në pashallëkun e tij, në Shkodër, ku ndihej i plotfuqishëm dhe fitimtar.

Kaq ka mjaftuar që i rrethuar nga të gjitha anët, me mundësi të kufizuara dhe sedër të prekur, Tom Doshi të shpërthente. Duke menduar se do ta shantazhonte Ramën. Duke u gënjyer si shumë të tjerë dhe duke menduar se Rama në hall, është i njëjti njeri edhe kur vjen në pushtet. Dhe ndoshta ka qenë kjo llogari e gabuar, që ndikoi në prishjen përfundimtare Rama- Doshi, më shumë sesa akuzat halucinante me killera.  

(Lapsi.al)

Lexoni dhe nxirrni konkluzionet vete pastaj

Cuni i Sheqeres: Meta ja thyente aka plaste zemren Rames me karkalecat e kecat qe hante per dreke me Tomen.....smiley

Eh moj nan...gjysma te rrjedhur e gjysma pedera...ku ka shku ai ven.

Fjalët për një eleminim të mundshëm të deputetit të Shkodrës filluan të përhapen dhe si gjithmonë zëdhënësi i tyre u bë Sali Berisha. Ai do t’i drejtohej Doshit në Parlament me deklaratën se “t'i ke mbyllur gojën se të ka kërcënuar Shullazi”.  Nuk dihet se nga e kishte ish kryeministri këtë informacion. Por ajo që bënte përshtypje qe fakti i nxjerrjes së emrit të Shullazit.

..eh komandant,  komandant na mori malli smiley

“Ti para zgjedhjeve më rrije mua para-mbrapa.

Ndërsa tani nuk denjon me më prit, se pse e more pushtetin dhe nuk ke më nevojë për Tomën”, mësohet se ka thënë Doshi gjatë mbledhjes./b.l

Toma is hurt! 

smiley

Toma is let down...Toma needs Love....Toma is lonely.....heartbroken and used by heartless Palloshi

 
Diamond life, lover boy
He move in space with minimum waste and maximum joy
City lights and business nights
When you require streetcar desire for higher heights 

No place for beginners or sensitive hearts
When sentiment is left to chance
No place to be ending but somewhere to start 

No need to ask
He's a smooth operator
Smooth operator, smooth operator
Smooth operator 

Coast to coast, LA to Chicago, western male
Across the north and south, to Key Largo, love for sale 

Face to face, each classic case
We shadow box and double cross
Yet need the chase 

A license to love, insurance to hold
Melts all your memories and change into gold
His eyes are like angels but his heart is cold 

No need to ask
He's a smooth operator
Smooth operator, smooth operator
Smooth operator 

Coast to coast, LA to Chicago, western male
Across the north and south, to Key Largo, love for sale 

Smooth operator, smooth operator
Smooth operator, smooth operator
Smooth operator, smooth operator
Smooth operator, smooth operator
Smooth operator, smooth operator
 

Please Call Toma, nje ze i embel, nje dore e ngrohte, do sjellin ndryshim ne shpirtin e tij te rreshkur per pak kujdes e vemendje mashkullore. Palloshi deshtoi, nuk u jep cunave dashurine e premtume.

His eyes are like angels but his heart is cold 

A do kthehen peshqit ne atdhe tani qe rilindja

*********KABOOOOOOOOOOOOOM***********

fak

ca behet keshtu, sa here qeverisin neokomunistet poshte e me poshte

lloj lloj maskaralleqesh

populli rri e sheh spektakel te shemtuar me tomi xherrin nderkohe nuk ka asnje siguri per mbijetese, ekonomia pertoke

Protesta zgjidhja e vetme smiley

Po Mhill Fufi nga bohet kto dite? Ai duhet te jete bo me ja fut vrapit se s'di nga ta presi i shkreti, nga meta-rama, nga berisha apo nga toma. Dhe nuk osht as noi kosto e paperballushme, iqinmi euro gjo. Gjynah, ik Mhill ik, mos e kthe koken 

Mhilli u rute nga Gjinajt po Tom legeni po e ngatrro me qeveriun e opoziten  e do me ja ngrit nji monument ne Lezhe.

opa, u shtun dhe kta gjinajt qe une s'i njof te lista. Poor Mhill smiley

Vellezerit Fufi, vrane per dite te zgjedhjeve LSIstin Gjini qe kish ardhur nga Greqia per mbarevajtje votimi.  Mbasanej, Mhilli kercenojin Bicin, deputetin demokrat qe ishte para tij ne list me ja leshu vendin e deputetit se ashtu ishte nje pune. Bici sun e krrujti po i tha jepi Fuf se vetem ti mungon ne ate Foltore. Tani mund te jete edhe Bici.....

Mhillit i ka ngel hatri qe per tomen u paguan 500 e per te vetem 100 mije euro. Po pret te zbulohet porositesi dhe do e masakroje per ofendimin qe i ka bere.

Ka ngel ndonje doktor psikiatrik ne Tirane verdalle apo kane dal te gjithe ne pension? Futini brenda bejuni nje gjelper se meruan dynjane.. nuk lane fantazi te shfrenuar pa thene, kane degraduar. Toma kaloi cdo kufi "crime fiction", ate qe thote sot se thot neser.. Tani thote e vura ne dijeni kryetarin e kuvendit qe Ilir Meta do te me vrase.. smileysmiley 

Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e Brendshem per nje tentative te Ilir Metes per te me vrare mua dhe kolegun tim Mhill Fufen.

 

 

Do presin mitingun e rradhes se Shqupit ne bulevard me bo skedimin e te semurve psiqike, por ska dermon se Toma eshte bosi i vaksinave te skadume ne Shqiperi.

E ka shkruajtur me doren e vet.. Kam vene ne dijeni thote Kryetarin e Kuvendit qe do te me vrase Ilir Meta.. Kete muhabetin e Senatit Amerikan e ka harruar sot.. smiley 

 

 

Sot ka qene dita e dyte.. Siduket me ardhjen e pranveres celin dhe keta..  Sapo pashe diku fytyren e Manjanit dhe Braho qe kercenonte ta tregoj une ty ne parlament te enjten.. smiley 

ahahahahaha sa kam qesh smiley

...keta pinjollet e  bllokut,deklaron Berisha per gazetaret ,po ja kalojne edhe eterve te tyre sepse pas  eleminimit te  Doshit,vrasjen do tja faturonin Sali Berishes 

....komunistet nuk e ndryshojne qimen,te vrasin naten dhe te qajne diten

Ktu jom me ty Kapo, Kamunisti i 8 Nentorit 1968, vrau ne 21 janar mes bulevardit dhe premtoji se do ja rraste opozites krimet ....Nje tjeter premtim i pambajtur i Komandantit Kapo. Shpresojme qe udheheqesit e rinj bllokqene, Si Zeni, Gita e JamDjathi ti mbajne premtimet.

Kapo ti je ne terezi se ty nuk ka gjelpere e ilac qe te ben derman...  smileysmiley 

Per Saliun me baxhanakun e vet po thua ti qe i ndryshoi emrin ne parlament? Po me kunatin ca pati pse ja nxori emrin?  smiley

kapo, mendon se Ilir Meta ka qene apo eshte ..komunist, si nga ata qe ke patur ti ne pune ? 

Mos beso se Ilir Meta, me nje mal pasurie ..te veri dike per te vrare ! Eshte telenovele e gjitha .Ke me pa.

..fatmiresisht deshmimtari okular u arestua mbreme dhe te shohim cfare do thoje para gjykates.Ky eshte i vetmi rast qe Iliri do dali para gjykates me ndihmen edhe te Edi Rames.smiley 

Te kish hudh Likja 500 000 euro per nje cop Tome, Mona e kish var per gjuhe ne shpi kaptinmodhin me durt e veta. Ku i del gjysem milioni nga dora ketyre more, cfar thoni.

komandanti tha 6 qind mije lebetito,mos e ul oferten smiley

Po rri ore se smerr vesh komandanti nga shifrat. Ne Familje me leket merret zeni me gocn e babit. 100 000 euro per Fufin, ku ka gjakesin gjalle. Rrena, nejse me keq per Liken nese i ka shku ne men pa i thon Mones.

smiley  tironso smiley

osht skraparlli, jo gjinokasterli! 

Lajm i fundit: deklarate nga Tom Doshi

“Në 30 Gusht Rama më tha: Të ka shpëtu Zoti Tomë. T’ja tregojmë vendin Metës”

Nga Tom Doshi

Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e Brendshem per nje tentative te Ilir Metes per te me vrare mua dhe kolegun tim Mhill Fufen. Me vjen mire qe te gjithe keta zoterinj, dje dhe sot, e kane pranuar faktin qe une e kam bere kete denoncim.

6 muaj rresht prita, duke kerkuar cdo dite qe te reagonte shteti per kete denoncim, por askush nuk reagonte. Dhe sot dua ta di, pse nuk reaguan per 6 muaj? Me quanin vlla dhe mik, dhe me lane te vritesha ne pabesi. Nuk kerkuan kurre te me ofronin mbrojtje, dhe nuk me thirren kurre per te marr prej meje me teper detaje per skemen e vrasjes.

E mbushen opinionin publik, median dhe ambasadat mike me histori te paverteta shantazhi qe une beja ndaj Kryeministrit. Komentonin xhestet e mia me dore si shantazh. Komentonin deklaratat e mia mediatike per ndarje perfundimtare me ata, si shantazh. Nuk eshte shantazh kerkesa ime e ligjshme per te zbardhur nje krim te porositur dhe paguar per tme marr mua jeten. Shantazh quhet kur kerkon te perfitosh nje gje te pamerituar, te paligjshme.

Une kam kerkuar te mbroj jeten time dhe te familjes. Kisha te drejte te revoltohesha, dhe shume te drejte te kerkoja nga qeveria ime te mbroj deputetet dhe zbardh nje krim qe e ben Kryetari i Kuvendit. Nese une nuk do ta kisha shmangur vete kete krim, per Edi Ramen isha i vdekur. E zbulova dhe denoncova kete krim dhe perseri me lane pa mbrojtje ligjore, ne dore te krimit te porositur. Dje me perjashtuan nga grupi parlamentar i PS, edhe pasi i sqarova qe deklaratat dhe tonet e mia te larta lidhen me faktin qe kane dashur te me vrasin dhe Edi Rama nuk ka bere detyren e tij ligjore, por ka marr anen e vrasesit.

Ne daten 30 Gusht, ne nje takim me Edi Ramen, ai me ka thene: “Te ka shpetuar Zoti Tome. Çoje te penduarin tek Saimir Tahiri te bej denoncimin dhe t’ja tregojme vendim Metes”. Une e cova te porositurin per krim ne takim me Ministrin dhe Drejtorin e Pergjithshem te Policise, i cili me doren e tij ka mbajtur shenim cdo deponim qe u be. Saimiri me deklaroi qe edhe kane incizuar biseden. Nuk e di se cfare ndryshoi me pas. Nuk e di pse Rama, Tahiri apo Prokurori nuk vepruan.

(Vijon)

Nuk e di cfare pazari i ka ofruar Ilir Meta ketyre per te mosvepruar. Mosveprimi per te parandaluar apo hetuar nje krim eshte i denueshem nga Kodi Penal dhe ligji duhet te jete i barabarte per te gjithe.

Ilir Meta disa vjet me pare mashtroi Sali Berishen, ne te njejtat kushte qe ekzistojne edhe sot. Prokuroria kerkoi ne gjykate 2 vjet burg per Ilir Meten per korrupsion, dhe Berisha nje dite para vendimit te gjykates shkon per darke ne shtepine e Ilir Metes, duke i dhene keshtu Gjykates se Larte mesazhin se denim i Ilir Metes eshte denim per Sali Berishen. E mashtroi Berishen dhe arriti te shmangte nje denim te sigurte per korrupsion, vetem sepse kishte 4 vota ne Parlament dhe rrezonte qeverine.

Ilir Meta sot e ka vene Edi Ramen ne te njejten pozite kriminale. Te mbroj krimin ose ti bjere qeveria. Eshte zgjedhje shume e lehte, po te mos kesh synim pasurimin me cdo kusht. Elektorati socialist ne te gjithe Shqiperine e urren Ilir Meten. Nese Rama do kishte guximin dhe ndershmerine te shkonte ne zgjedhje te reja, pa Ilir Meten ne krah, do te fitonte serish, pavaresisht nje doze zhgenjimi qe ekziston sot ne popull. Populli e di qe Rama i ka pasur krahet te lidhur nga LSI e bandat e tyre dhe do dije te orientoj voten sic duhet. Une i bej thirrje Edi Rames te gjej forca dhe te distancohet nga kthetrat e Ilir Metes, dhe te mos shkruaj per telenovela ne Face book. Partia Socialiste eshte e forte dhe e paster, dhe nuk ka nevoje te marr ne mbrojte njerez te implikuar ne vrasje.

Sapo u njoftova qe Policia ka ndaluar deshmitarin kyc per zbardhjen e tentatives se vrasjes kunder meje. Jeta e ketij deshmitari duhet te garantohet nga shteti dhe atij dhe familjes se tij ti krijohet urgjentisht mbrojtje per jeten. Une i jam mirenjohes atij deshmitari qe nuk e shtypi pultin e dinamitit per te marr jeten time atehere kur dinamiti ishte vene ne makinen time, por zgjodhi rrugen e denoncimit te krimit. Ky deshmitar sot nuk eshte ne akuze, por duhet te jete ne mbrojtje te rrepte nga shteti ligjor. Bandat e Ilir Metes disa dite me pare tentuan vrasjen me dinamit te ketij deshmitari kyc te krimit me 860 gr tritol, perpara se ai te hipte ne makine me gruan dhe 2 femijet e tij. Pas ketij akti, nese nuk do te beja denoncim publik, une do isha pergjegjes per vrasjen e ketij deshmitari.

(Vijon)

Nejse, tritolin Toma e paska peshu vet mesa duket, se ate dite qe nodhi ngjarja ca tv thonin 200 grame, ca thonin 400 grame, toma s'thote as 800 as 900, po rrumbullak 860 grame smiley

"Me deshire te Zotit, jemi gjalle dhe ditet i kemi perpara per te zbardhur deri ne fund kete skeme kriminale, me shume pushtet ne Shqiperi" - Tom Doshi

 

Lefti e ke bere si forumishqiptar peshkun me kto postimet e gjata.

Po mire, duke e vrare Tomen , shlyhej borxhi sa nje mal qe Toma i ka ...gjermanit.Po ortaku i Tomkes, Dritan Prifti, ka gje per te thene lidhur me kete telenovelen or Tomashe ? 

Un pres ca do thote Dritani....per kete qe mollois Toma ?Se kasneci i vidios Driranit ke Rama ...u be Toma ...! Sa mire e di Salihu ate mesele ..! 

Telenovelat e te sterngopurve,  me paret qe u kane rrjepur shqiptareve.Iliri smund ta lejonte Ramen ti bente favoret Tomes,  kur gjysmat do shkonin ke Dritani ...! 

Po filloj te besoj qe tomi ka ca te drejte. Une se di pse koklopa ka dashur te vrase tomin dhe sbesoj se do e bente kshu avdallce qe ta marrin te gjithe vesh po ama i gjati duhet te gjeje kurajon te ndahet nga koklopa. Vec barrë i ka. Ministrat e lsi jan me amatoret dhe me hajdutat. Lsi oreksin e ka me te madh se pesha e vet elektorale. Ps duhet te bej ca sondazhe, te masi pulsin e te futet ne zgjedhje vetem. Kam besim se kjo levizje do i japi vota me shume per kurajon per tu ndare me te keqen. Behu trim o ed e provoje. 

Tomi njeher na foli per motive parimore (elektorati ska uje) tani flet per komplot e spo marrim vesh gje. As kta gazetaret tane te mjere sdine te analizojne gje. Te shkojne te zona tomes, te investogojne nepotizmin e perfolur te doganave e te na sqarojne nese tomi e ka parimisht apo i jane prekur bisnezet e apeksit profarmes apo emerimet qe do ti beje me doren e vet. 

po c'te analizosh o kokoleps me keta skizofrena.. Ja analizo kete ti; Para ca ditesh Greta Koci e forumit rinor te Shqup-it bene aksident me makine ne Fush-Kruj me dashnorin dhe doli para gazetareve megjithe kryetarin e Shqup-it e tha po dergoja ndihma ne Vlore njerezve te permbytur.. I ra nga fush kruja ajo per ne Vlore. 

Toma i kishte derguar nje foto Rames ne zyre per te provuar atentatin ndaj tij.. Ishte foto e nje kallepi dinamiti!!! E kishte marre nga google search! Po ca tu analizosh ketyre, nuk e lexon cfare shkruan lajmerova kryetarin e kuvendit per atentatin qe do me bente Ilir Meta. smiley

 

Pra fajin e ka Saluku dhe Greta.

Behu trim o ed e provoje. 

Sikur e provoi para 2 vjetesh.

Ca provoji para 2 vjetesh zonjë?

hahahahahahahahahahaha me kenoqe me ket fjalen "zonje". Psh- Zonja Gjembi a t'ju shqetesoje nje minute? - hahahahahahahahahahahahhah smiley 

Dhe ajo me nje nenqeshje cinike - Jo Kuazimondo, nuk e shikon se jam e zene me pune. Ne fakt vetem pune qe nuk bo! Te pakten gjithe paraditen rri tek PPU-ja. 

Kuazimondo mbaje hapin. Perendimi na meson qe femrat megjithese jane hormonale, menstruale dhe te çakorduara shumicen e kohes ato duhen trajtuar me butesi, embelsi e bonsens dhe ato kane gjithmone gjithmone gjithmone te drejtë djalosh. 

Faleminderit berber qe me ruan me kaq vemendje. Pse vetem paradite? Me fal qe s'te raportova dhe per pasditen.Kur te fillosh turnin, shpjegoja pak kokos se pa Meten Rama s'fitonte dot shumicen e shuplakave para dy vjeteve.

ncuq..jo para dy vjetesh, ne 2009 !! 

Tomi njeher na foli per motive parimore (elektorati ska uje) tani flet per komplot e spo marrim vesh gje.

Kur Toma foli per motive parimore, Rama u hodh dhe tha e ka personale. Me nji personale nuk para te ndrro Phil Jackson, po kushedi si ka shku neshja.

Paska ardhe e mira LefTKope .Thashe se i mbaruan fuqite .Po jo .Ka marre dhe Pampersin Redi me vete .E ka hudh dhe Pampersin kalamonimire pa lidh fare ..Hiqe ket Pampers me bravkid se dihet qe kalamajt i ze barku shpesh , LefTKOPE .Te qelb era . Del ti si Hobeiste me Pampersin Red. qe sidoqofte babasqapi e lidh qe te mos kulloje.

i nderuar Grande Kaka nuk do vija me po me beri pershtypje perpjekja e LefTKopese per te te konkuruar ne Talljen e Koqeve me atat te SHQU -p

. Shih cfare shkruan..

 Është pra një mesazh që flet për normalitetin politik brenda radhëve të PS-së, madje për shpresën e deputetit socialist se PS-ja do të fitojë edhe Shkodrën...smiley

Tani ti je i fushes dhe mund ta zberthesh me mire po dhe kjo ? ... LefTKopeja te kete humor anglez smiley .., nje Hobeiste Pampersash te te pegerave te sali Qenef berishes te mundohet te te imitoje ? Kjo nuk ka bythe te rrije i nderuar Njente Kapo ose ty ta ka marre bythen lefTKopeja dhe po e perdor si argument smiley

komunistet nuk e ndryshojne qimen,... megjithse me kete shprehje tregon qe e ke kuptuar rengun e LefTKopese dhe ke filluar humor tjeter ..me Qime smiley

Madheshtor Grande Kaka ..

Me e forta ketu eshte se te gjitha palet e politikes ne Shqiperi e pranojne se eshte kontraktuar dikush, Durimi, per te vrare Tomen, por vetem disa mendjendritur te peshkut nuk jane dakort me kete. Nuk ka mundesi or tije! Ishte nje fjale fyese ne kohet e lashta ne Shqiperi, trupeshk, kush e di perse e thoshin!

Cuno ku jeto ti ne Australi? Te gjitha palet e politikes jane te bindura qe eshte rrene e Tomes, nuk ka pasur atentat e ky i kapmi ne Han te Hotit si i dyshum mund te jete prap njeri i Tomes. As trupeshqit si puna jone si hane keto rrena po eshte turpi i Palloshit per Hajdarat si Toma qe i ka pas shok.

E ke gabim Tironso. Te gjithe e pranojne qe eshte kontraktuar dikush per te vrare Tomen. Ndryshimi eshte ne faktin se keta te Lsi-se thone qe e ka kontraktuar baxhanaku i Berishes, ndersa pala tjeter + vete Toma dhe gazetare te besueshem siç Artan Hoxha (ai i News 24, jo tjetri) ia vene gishtin Metes.

ndoshta, po mos na del si granata e parkingut te ylli pangos....

Mos ka dash baxhanaku t'ia fusi Sales mer. 

Pse me pyet mua! Sikur po me plas tr shume se si dhe sa duan t'ja futin njeri tjetrit Berisha dhe baxhanaku i tij. Une thjesht po them vetem se ate qe e dine dhe e pranojne te gjitha palet, eshte e veshtire ta hedhesh poshte me hamendesime kur je 10 mije km larg personave dhe ngjarjeve.

Ishte me shaka pikerisht per ata qe duan te mbajne syte e veshet mbyll.

Tani po .Kam besim se pas intervistes se sh sali Qenef berisha u sqaruan disa gjera. Por situata del e paqte dhe e qarte kur dhe sh Gjembi shenon frazat e saj Filosfike ..Fajin e ka Saliu smiley , si Themeli qe shpjegon pafajsine e Babasqapit mbi te cilat u ngrit shteti i te  Forteve . Gjembi godet !

Grande Kaka Rend .Rend se si duken bathet edhe sh.Gjembi po del me humor anglez rrote me rrote me lefTKopene .

rend Njente Kapo..rend Kucilio smiley

Kush e njeh pak Historine  , te shkruar dhe te kenduar te Veriut e kupton shume mire edhe situaten ne te cilen disa prej asaj krahine rastesisht ne Politike duan te mbeten ne Histori .

Pa e kuptuar si nje "ndarje artificiale " ata individe me Kulture qe jane ne krye duhet me cdo Kusht te eleminojne nga skenat Publike tipa si Berisha , Topallja , Noka , Dosha e me rradhe .

Po i turperojne edhe ne ate veti me te ndyre njerzore Intrigen sepse e perfaqesojne si njerez pa karktare , karieriste dhe te cekuilibruar psikike .

Edhe ne se kjo ndodhi nuk perjashton mundesine e nje "perplasje " te te forteve , krahina e di shume mire se behet per PAZARE te prsihura .Pervoja e Hajdarit "tribunit te Berishes '" e tregoi dhe i vuri Vulen  me humbjen e Jetes te mbi 200 Tropojaneve .

Dava LefTKopeshe Redra edhe bajga si ky bravokid tek PPU , jane si kakerdhi oborri te cdo shtepie , por  po ti lesh te shtohen neper Media , kane vetine qe pleherojne "toka " me semundjen e Intriges.

Perendimi e ka kuptuar qe krijuesi dhe ushqyesi i ketij ambienti eshte Kryeintriganti Bajraktar- Berisha dhe e ka menjanuar . Eshte detyre e kohes qe ta menjanojne Plotesisht kete specie dhe te nxitet Gjyqi i F.Cakulit per dempshperblim Nje LEKSH aq sa vlen ky njeri ne te vertete , qe me grupet e Terrorit kFizk e psikologjik mba peng Opoziten dhe sa mundet edhe Opinionin.

 

Idriso sa po i kundervihesh tomes tani qe more vesh se donte te vriste komunistin sali. Doktorrin e idhullit tend. smiley

Kam qene gjithmon i mendimit se PD tek Rama ka per tu falur, per koken e tij do bejne be, ja te nxehet edhe pak Meta e LSI pa flasim..ne rruge sikur eshte.

Kalamo ...mosha jote qe tete vjec , e ka shprehur para pallatit ne Intervisten me ate Drishtin  " Berisha eshte TYC "

" Idhulli im" u ka bo qe dhe 30 vjet pas vdekjes flisni me vete duke i majte emrin si kallom sheqeri ne Goje !

Thone qe dija hyn nga syte dhe veshet ,Ty te hyn nga Bytha mor xhan  Nuk ka rob none qe te te sheroje smiley Se kane kalu nja dhjete vjet qe atehere .I bi qe te jesh ke 18 dhe prap ...nga suma te hyn ! Deri 18 vjet njihet shkencerisht qe FORMOHESH ...

vetem Berisha dhe sholoket antikomuniste  kane  fillu me lexu Libra pas moshes 18 vjec smiley

Tashti , ti hajde po jo cdo here ka vend per koqe  tespijesh !

A ka munci dikush nga te gardhit te lefterise te me thote  (sipas mendjes se vet natyrisht):

1. Kush e donte te vdekur Tomen?

2. Perse e donte te vdekur Tomen?

3. Sa kapacitet politik dhe menaxherial ka Toma qe mund ta pengonte porositesin?

4. A ka nevoje Meta Rama, apo ndonje tjeter pushtetar qe po ta kishte pengese Tomen, nuk e hiqte qafe edhe pa e vrare?

5.Vendoseni ju veten ne vendin e Rames apo Metes, nese ndonjeri nga keta do ta donte te vdekur Tomen dhe ta bente porosine me ndonje Durim, a kishte bythe qe ky Durimi, ta braktiste "detyren" dhe 600 mije evrote dhe do ti binte ne peqi Tomes me perdellim... ooo me fal oreeee se kom dash per te vra....dhe ai te kishte 5 muaj i lire dhe te mos e gjente gje, qofte dhe aksidentalisht?

Mu pergjigjni ketyre pyetjeve me mbushni mendjen dhe une do heq dore nga rakia.....

alidemso , vertet beson ti se dikush ka dash me vra Tomen ? Mos o burre se jane inskenime te mendjes diabolike qe njihet tanime.Nuk e shikon kush po behet copa, per ta ngritur tomen ne nivel presidenti, qe desh na lane jetim kombin, me " organizimin perfekt " ...per ta vrare ?  ? Dhe e ka te gjithen, .....se nuk i dul plani.

Kur kalon idrizi ne ofendime personale dihet qe u prek. smiley

Prekem une nga TY ....smileysmileysmiley

Une jam prek vetem nga nje gje qe ja kam thene .Po qe se je Ali Demsi ..duhesh kontrolluar menderisht se ke probleme me kete perfaqesim ! Kushdo qe te jesh tjeter nga shumnikshit e shume flamurshit ..nga suma te Hyn cdo mendim smiley

Leje mos u mundo te nderrosh teme. E kupton aq gje ti qe vetem kete nick kam.

I faleminderit zotni Doshit qe na pruni Leftin ne peshk, se ishim bo per mall.

(vijon) smiley

vetem Berisha dhe sholoket antikomuniste  kane  fillu me lexu Libra pas moshes 18 vjec  smiley

Valixhet prej druri i bënë gati dhe i mbyllën me çelës në të njëjtën kohë,vetem 14 vjec.Miku i vjetër me bindje të majta, tregon kujtimet pas 51 viteve. Ëngjëll Gusho thotë: “Rrugët tonë u ndanë në ‘90-ën, por ia ka njohur zakonin e të studiuarit që në orën 4 të mëngjesit, fëmijë fare i vogël dhe orët e vona, kur nga dhoma e studimit vinte i fundit dhe fikte dritën kur 7 shokët e tjerë kishin bërë gjumin e parë. Ëngjëlli ia njeh kufizimin ndaj argëtimit, lojërat sportive në kohën e lirë, apo shmangien e Berishës ndaj sherreve me çdo lloj mënyre.smiley Për herë të parë, doktori flet për rastet kur studenti nuk hezitonte të kundërshtonte profesorët, teksa shpjegonin sepse studimi me orë të gjata e bindte për të kundërtën. Kjo e kishte bërë atë një student, më të mirë se profesorin. Shoku i shkollës së 9 viteve, tregon për Berishën xhentil dhe indiferent ndaj femrave, që nuk i dinin asnjë të dashur, lidhja serioze me studenten Liri Rama, pikat e tij të dobëta, momentin kur djali nga Tropoja veshi i pari në fakultet kostumin e zi mbi trupin e gjatë dhe si mendonte vetëm të blinte libra për të cilat thoshte se përherë u gjendet një vend. Në gjykimin e Ëngjëllit, Berisha ishte një djalë korrekt, tepër studioz, që premtonte për të ardhme, plot vese dhe virtyte që e bënin të veçantë nga bashkëmoshatarët e tjerë. smiley

Kapo, vazhdoni me Cunin e Sheqers se po ja bojne gati byzylyket.

Ambasadoret po i bejne presion Bashes te filloje dekriminallizimin nga PEDI....iku Shqupi me duket ...as ojq por vec Kaushe burgu do perfundoje.

Artikull nga playboy i PD-se. Keto gjera behen ne privat, o kaposh!!!

Engjell Gusho tregon ...smiley

"zakonin e të studiuarit që ( deri )  në orën 4 të mëngjesit, fëmijë fare i vogël dhe orët e vona, kur nga dhoma e studimit vinte i fundit dhe fikte dritën kur 7 shokët e tjerë kishin bërë gjumin e parë...smiley

Mire o Grande Kaka mire , po per ata qe nuk e njohin jeten konviktore ! Kush te lejte mbas ores Gjumit smiley Po dritat kush i pagunte smiley

flet për rastet kur studenti nuk hezitonte të kundërshtonte profesorët..smiley  je Grandioz te betohem je Gtrandioz . Po cfare te kundeshtonte sala .Ai ka qene per mjek Human jo Vteriner .Po qe per dhite po kundershtonte smiley

Ore hallall po e keqja eshte se dote me u fut ne Gare dhe LefTKopeja po dhe shoqja Gjembi .Dun dhe ato shoqet me tall kacandonin me shoket antikomuniste . Per mu duhet te hane Furra me Buke te arrijne te te afrohen pa le mo te te arrijne .

Njente Kapo i madh !

 

smiley Si kur e le dashnoren dhe te gervish kerrin me cels.
Do vush o Tom po do gjesh prap dashnor. Mbase do shkosh po te i njejti.
Pimp i modh paske qen mer Ram.

O kapo!
A do ta rrezojme kete neobllokmenin diktator?

1 jave shkove me pushime o Bame dhe kaosi kaploje PS-ne! 

 

Thone se venin e Toshit e kerkojne amerikont per nji te vetin...
Cpaske qen o Ron!!!!
Per hajer. Do bohet Shqiperia.

Hajt mirserdhe i here Bame . Ca qe ai fjamur ashtu ?

Shantazhi edhe pse i shemtuar eshte nje e keqe e vogel ne krahasim me menyren ne te cilen eshte trajtuar rasti i Doshit. Para se te perjashtohej,kunder tij duhej hapur nje procedure penale, por ne republiken e Shqiperise, nuk qenka e thene. Keto takimet, ç'transparence perbejne? Nese nje akuze eshte hedhur publikisht ndaj kryeparlamentarit, pse valle te mos hapet nje hetim? 

Duhet te kesh i fije me respekt per femnat shqiptare ne pozita qe ky Halabak u hakerreheshe e i ofendonte neper telefona se si fusnin robt e tij ne pune.

Gjoja e pare Ky shoku i Palloshit, ju sul atyre cucave te doganave se sdonte te pagunte si te gjithe te tjeret se ishte shoku i Partise e partner i Lalucit. Mentalitet i gabuar e gjynof qe as leket se bone njeri. E pastaj qe ndihmoi shokun Rama me aedh ne pushtet, duhet ti ngrihet trau i doganes???? Tahmaqar per lek e i pafytyr, tamom degjenerate.

Ne cilin rresht kam mohuar qe eshte halabak? Nese ka diçka te mire ne kete mesele eshte qe po permenden publikisht jo vetem nje, por disa emra te lidhur me krimin e qe potencialisht do jepen informacione implikuese per to. Moshapja e hetimeve per te gjithe te implikuarit, do ishte teper e demshme per demokracine. 

 

Dhe besoj qe e di me mire se une qe askush nuk duhet te jete i paprekshem nga ligji. Nese ka shpifje kundrejt nje te zgjedhuri (Meta) nga populli shqiptar, sherbimi me i vogel qe mund te beje prokuori i pergjithshem eshte hapja e nje hetimi per te. Ndersa kryeministri duhet te distancohet krejtesisht e ta leje rrjedhen e drejtesise te marre drejtimin e vet. Perndryshe quehet devijim apo pengese drejtesie. 

nuk hap partia procedura penale. Prokuroria mendon qe ky eshte mashtrues, e cfare te hapi? Te implikuarit per cfare? Enderrat e Tomes qe do me vrasi baxhanaku i Sales apo qe do e vrasi Likja?

Dy jane te implikumit, Toma, qe sdo me pagu taksat e do me fut njerezit npune si i forte dhe Rama qe e ka vu deputet. 

Prokuroria vepron ne interes te publikut. Nese nje udheheqes akuzohet sistematikisht per aktivitet kriminal, po, duhet te hape nje hetim per te.

Gjyq publik thua? Larg qofte, Prokuroria duhet te izolohet nga ndjenjat e publikut ndryshe kemi gjueti shtrigash dhe Pogrome. Le qe nuk ka pasur krim...per te mos thene qe kurre poltikanet tane sjapin 600 000 euro per te vrare njeri se jane ku te vjedhin vete dhe shume doreshtrenguar. Dhe grate kurrnace i kan ra a i kan bere.

Po ca jane keto 600 mije mre smiley Ai tjetri te qerote me nji apartament dhe ..nuk ja dhane smiley Po pse cu bo suma e ktij me mor 600 mije ? Paguj nonje ISIS nga ata me 600 dollare muj ne emer te Allahut si "Tom kaviri " smiley dhe nje ku u bo ne puna e Tomes .Ca jane keto koqelleqe mre qe i zgjasni dhe ngjisni si me qen lesh ne Derstilen e Xhiboles.

Per mos me thone ketu , qe Mel Gibsoni a i shoku vet griu nja kater a pese vete per 25 mije dollare smiley

Tironco, shume dakort per te gjitha qe thua po sbesoj se e hoqi per kete sjellje Rama se as kryeministri vete nuk shquhet per ndonje sjellje me te mire kundrejt femrave por thuaj qe ne kete rast jane bere te gjithe dakort per Tomen perfshire edhe nderkombetaret. Besoj se presioni tyre e hoqi jo mbledhja e grupit te PS...

Ate e thote Ngjela, mu ma thot kaplloqja, qe aq i bezdisshem eshte bo Tomka me ministret e doganat sa cucat kan morr leje prej Rames mos tja hapin mo telefonin Legenit. Prandaj e qu Ramen bukeshkale ai pse per cfare? per Parimet? Ta shofim sa vota do morri per parimet Toma tani.   

Nuk behet njeri lloji ketij dhe per fat te keq nuk eshte i vetmi si majtas dhe djathtas. Do pare nese do perjashtohen dhe te tjeret apo do mbahen perseri per tu nxjerre ne vakt fushate.

Per kto raste e " ndihmes " thone Nania ka pas bo i batute te bukur.

Te kom ndihmu edhe ne Burg dhe ti me pengon me dogana...i thae Toma i kohes

Thirri nji shoqnus ne i tha

Boi llogarine sa i ka bo ndihma dhe mos ta shof mo smiley

Vetme si Batute ama , po jo si Humori Grande Kakes

Harroi kjo Lopa qe vet i Instalun Doshet ..harroi qe te Varte ke Palmat kjo si e Forte e Pusht Pushtetit te Mut Burrit te Mut Shtetit nga e ka zgjuarsine dhe Trimerine .

rrini er Palco Cirku .rrini Urte dhe shihni ci kini Punu ketij veni e ketyre njerzve duke i kthyer ne Paganizmin romak "Njeriu per njeriun eshte UJK "

Pffffff

Ne thame se parlamenti ishte mbushur me studionjes, ndersa ketu mesojme se nje pjese qenkan te hurit e te litarit. 

Pervec nje Ekzekutivi te Forte , pak a shume me nje Individ te Vendosur dhe sa me pak te Korruptuar , ka nje fije shprese qe keto vende si ne Rumania , Bullgaria e ne teresi te ngjashem me ato te Amerikes Latine e te Afrikes e ato  Arabike te formojne nje fizionomi pak a shume te qendrueshme .

Ndryshe keto sisteme lindin cdo Ore e Minute njerez te Hurit e te Litarit .

Shembull me i Prekshem se Partia e Qenefit berisha nga nje Levizje e shnderroi ne Grup kriminal hajdutesh e grabitesish , vrasesish e thashethemexhij grindavece , dhe kerkoi e nxiti nga te Gjithe nje kundervenie te tille , nuk do shpjegim.

Kjo ngjarje eshte nje pike ne Uje ne Oqeanin e krimit. Ka brenda si vecori shqiptare  dhe Intrigen Veriore e Kurthet e Pabesite karakteristike te Familjes Politike -Biologjike te Berishes .

Jane dhe ketat Bajgat qe mbahen InteliDjente te meDhaNje mer jahu ne Media e nepr forume , qe bejne llogari perqindjesh , kush fiton , dy banda e shume bandite , " se diktaura zotrie " .....dhe keq e me keq duke bere teori henore e shite Pordhe me msu Boten .

Aktualisht individ Ekzekutiv si Rama ose kushdo i ngjashem me te eshte me e mundshmja per Shqiptaret . Kush mundet e ndihmon nuk i leh neper kembe si Kone.

Nc nc nc, Lubonja ne ekstaze totale. Nje eksitim i papare ndonjehere ne hale-studion e Opinionit. 

tjetri merr pare per ate show. po perngjajne me shume me kllouna tani se sa per tjeter. imagjino sa e mjere eshte gjeja te thote diku fevzo qe e paguj te vije se gjenero debat smiley

 

nese dhe ti je i punesuar diku e te paguajne per punen qe ben, cfaredo te besh per ato lek, je njelloj si lubonja. smiley

puna ime nuk eshte farse, zonje/zoteri smiley

per ashtu ne ketej kemi Xherri Springerin.

edhe lubonjes e vetja nuk i duket farse. smiley

ndersa une nuk e mbaj veten as per zonje e as per zoteri. smiley

egziston nje thenie: besoju vetem statistikave qe i ke shtremberuar vete. smiley

dhe jo vetem qe u merrke me shtremberime (realiteti) por qenke edhe kembengules ne te. (te thashe qe nuk jam as zonje e as zoteri) smiley

 

well, zonje/zoteri eshte bisedimore. sa per te tjerat, s'kemi pse bejme debat fare. s'met statistika te perflitet te peshku. xherri springeri, po smiley

klm.

perfolja, perfolje eshte, kedo e cfaredo te perflasesh smiley

gjithashtu

Ku hy ti mre ? Se keshtu dhe me ashtu edhe me keshtu , vetem Koncita ka dal smiley

 Mo i cytni kto gjojna sa te percaktohet mire karakteri i z.Durim Bani dmth pelqimet e tij , se gati jane porositesit ..si maj men emrat mer si i qujne . I di njoni si gazetar me kok te Modhe ...smiley E ka shkrujt dhe Peshtymorja panorama qe nuk ka lidhje me policine e prokurorine .Te betohem per koke te atij komodhit mer jahu qe ka lidhje smiley se Peshtymorja panorama nuk eshte "Ne sherbim te Popullit "

Na dalin lefjet e te ftuarve te Uturak fevziut . ..ai qe bote emisione si e lincun Pango mberthecken  me Bomba smiley

Edi ? Iliri ? Toma ?

Ceshte keshtu qe degjojme / Peter ter teri denoncon / antikomunistet i dermon / lengezon , lengezon , lengezon .. smiley

Meerruni vesh me njeri tjetrin o ter ter ter .

Njeri Tomen e ben 'koke turku " qe e rrejne si antikomunist te Oreve te Para , tjetri thote Edi Rama eshte antikomunist i Oreve te Mesit dhjes ku mbetesh ti ? I oreve te fundit ? Ku hyn Meta qe e arrestoi Berisha dhe pastaj ky Berishen ? sa % mendon se 0.5 e dy deshmitareve jane te lidhur me antikomunizmen ne Parlament smiley

Ty esht gjynaf me ta perserit shume here qe je me "shkarje ledhi " ..po vet vje vallaj smiley Ama ke nje te mire Vje shqeto , 100% nuk do me u shit si problematik . Tulle mo vlla .Ka lezet .Jam me shkarje Ledhi  ....Per kete te heq litarin jo karriken smiley

ku eshte xhibllesha kur te duhet

fjalet jane hapur se xhibi eshte dora vete z.Durim Bani

a mer komunista dreqi qe vetem te akuzoni dini - xhiba bisha e kish hedh ne ere edhe s'ishte pendu fare 

Morpo si nuk i ecen hic fare ktyne te PD-hit. 

Sikur i ka prish PD-hi kishat dhe xhamiat dhe jo neobllokmenet.

Vetem ters ere?!

Jashte teme per te nderuarit qe neperkemben shoqen Xhibole !

Mo m'prekni ke pik e dobet. Jane gur themeli te PPU , member si drejtoresha e Derstiles vete dora Xhibolja . Hobeistja e pavdekshme me Pampersat e saj pa fund LefTKopeja me mastera ngarkuar . Cfaqen rryma tek tuk si te Peter ter ter terit me shkarje ledhi "vet e ngrej vet caktoj pozicionin e tjetrit , vet e zhys dhe boj pike "  Jane dhe rrenjasijte , ekonomistet e kombinatit etj etj . Kish ardhe dhe kadaifciu me variantin " o te guri qe bo xixa " e plot anale letersie me the te thashe deri tek ..E kush na qonke ti o Darvin smileypa po kemi dhe Tiranen qe do me dite sa i thelle ka qene Deti Adriatik ne vitin e I para Krishtit ! Kemi e c'nuke kemi ! Kemi dhe kalmoj pallati !

I pare mbi te pare eshte Grande kaka me humorin e holle antikomunist smiley por masivitetin me te madh e ka Drejtoresha e Derstiles qe nuk le asnje te iki me Lesh te Palare dhe te Pandricuar ! 

Lavdi drejtoreshes Xhibole !

Tani qe deshmitari jehovaian u kap ne oret e vone te nates per te dhene deshmine e tij.Deshmi e cila po pritet me ankth te madh neper kafenet e Rognerit model suxesi.Po fillon pak nga pak dhe ambasadori me i ri (LU) te stervitet me taktikat politike te cirkuitit te grand prix te Tropojes.Shashka Doshi i dha rezultatet e veta.U harruan atentatoret e Tahirit.Cudi si nuk u hap dhe nje teme ketu tek peshku rreth arrestimit te bujshem dhe te paster me prapavije politike.Tani doli nga arkivi i qershorit atentati Doshit me barut te lagur fitili ndezur i derguar me foto nga Jehovai.A doni te dini qe ka jete pas vdekjes??Kontaktoni me D.B per disa euro mund te arrini ne trans..

U harruan atentatoret e Tahirit.Cudi si nuk u hap dhe nje teme ketu tek peshku rreth arrestimit te bujshem dhe te paster me prapavije politike

Nje temé te tille peshku i tregon vendin tek paçensura. Kuptove, kuptova thuaj

Keto te pacensuruarat i dini mire yve te librit te shtepise,te shollave te kepuceve ju dashnoret e fjales se lire ne stade deliri te stimuluara nga injeksione venoze te herepashershme dhe me klithma agonie qe vijne  nga kontot qe po firojne pak e nga pak nga konsumimi i shpejte se helbete me dy kryetar do dy konto ne qipro.Tani kompanise tuaj shpifese dhe dashakeqe i duhen financues te rinje po me emer te vjeter.Me vjen gjynah sepse sapo kishte filluar ti shihte frytet opozites se dikurshme z.Tom..Por kot nuk kane thene me mire te dhente Zoti mend sesa lek..

une ironikisht e pata (nese e ke me mua) por prap se prap, dakort isha e dakort jam me ate qe shkruajte ne fillim smiley

600.000 euro jan pak a jan shum se spo e marrim vesh tashi

 

ku eshte ky tregu qe ka akses edhe Tan Hoxha? 

Po aj Spartaku Moskës a thu te jet modernizu najcik apo vazhdon dhi olld feshon uej smiley

Gjithashtu skemi orjentim nga deputeti socjalist Braçe po as nga Pandi per Tiranen smiley

Shenja jo te mira kto smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).