Forumi Rinor i Partisë Demokratike, i udhëhequr nga deputetë të PD-së që kanë braktisur Komisionet Parlamentare, kanë protestuar sot para Kuvendit për të kërkuar dorëheqjen e Ilir Metës, i cili akuzohet nga deputeti Tom Doshi se ka paguar për ta vrarë atë dhe deputetin Mhill Fufi.

Të rinjve të PD-së u janë bashkuar deputetët Arben Ristani, Gent Strazimiri, Edmond Spaho e Kastriot Islami, të cilët kanë braktisur Komisionin e Ligjeve.

Me parulla të shumta në duar, protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e kreut të Kuvendit Meta. Policia nuk e ka bllokuar qarkullimin e makinave, por gjithsesi ka krijuar një kordon sigurie përballë zyrave të deputetëve.

Arben Ristani ka dalë në krye të protestuesve dhe me një mikrofon në dorë i ka bërë disa herë thirrje Metës të japë dorëheqjen.

“Duhet të largohet, – ka thënë deputeti demokrat, – që t’i hapë rrugë hetimeve të Prokurorisë. Ne do të mblidhemi çdo ditë e më shumë deri sa Meta të japë dorëheqjen. Ne do të protestojmë brenda parlamentit, ndërsa populli jashtë parlamentit”.

202 Komente

Kaq Islami ? 

Shume interesante dyshja Ristani Islami po ta mendosh qe jane ngrene me njeri tjetrin ne kohen kur Rama humbi bashkine e Tiranes megjithese Arvizuja kishte pervesh menget.

Po ja se do shoqerohet me nje kunder proteste spontane e mbeshtetese te Metes.

1. Deputetet e PS dalin nga Parlamenti per te mbrojtur nje deputet te PS qe eshte kercenuar nga LSI. 

2. Deputetet e Komisionit te Ligjeve braktisen punen ne Komision dhe dalin ne rruge per te protestuar kunder Ligjeve.

3. "U futa ne lokal" tha Nikolin Xhoja, " u ula ne tavoline dhe e pyta menjen: O menje, a ta mor dhe i teke raki? Menja m'tha jo. E pyta dhe ihere menjen: O menje a ta mor ene i teke raki? Menja prap me tha jo. Edhe une nji ta da menjen edhe i them kamerierit: O cun, a po ma bi i teke raki?"

ka ra niveli artistik. vetem ajo stop METAstazat sikur e ma i cik situaten, po sa do vazhdoje dhe ajo smiley

vriteni menien cuna, mos bini ne apati smiley

Edhe ate te vetme parrulle te hajrit ia paskan dhone ne dore njonit me kepuce te bardha dhe gjyslyke dielli te zeza. Mos vall nga pardesyte e bardha kaluam tek corapet e bardha per te perfunduar tek kepucet e bardha!!!

osht e thell ajo, dmth qe nuk kena dal (hala) me kpuc te kuqe 

Une kam frike mos jane ndikime nga perralla "Dhia dhe tre kecat".

Me e pa D&G na mori lumi, duhet me thrit Elton Xhonin

Nuk e kuptoj pse PD po I bie nga Kina.nese megjithemend duan te heqin Meten boll te shikojne arkiven e ministrise se ekonomise.ne gjithe ato tendera e koncesione qe ka fir mosur mund te gjejne mjaft shkelje per ta kredhur ne hapsane 2-3 mije vjet.

opozitari: smiley

..ndrekohe Meta fermereve: Shfrytezoni maksimalisht Token.

Kjo eshte keshille e mencur fort ,fermeret duhet te mbajne shenim me kalem ne dore.smiley

Me kalem pa kalem ato keshilla duhen shkruajtur diku. Une them te shkruhen neper vathe dhe tu vihen shqiptareve ne vesh. Shkurt Vathe ne vesh fjalet e te urtit.

Keshilla te vyera jep ai si pshsmileya me shume te prodhoni aq me teper do fitoni .smiley

jo jo ato jane te Nard Ndokes. ne po flasemi per ATE te urtin,vizionarin, me qe ra fjala do nje pale vethe me fjalet e Vizionarit?

Cfare ka perfituar shqiperia ekzaktesisht nga vizioni I tij sepse heren e fundit qe kontrollova Cdo sektor I shoqerise eshte mysybet.

Kembanat bien per ata qe kane vesh. Kush ka degjuar fjalen e tije ka bere prokopi. Jo me kot Populli i ka thurur kenge qe buron nga zemra: " Kush mi qan hallet e mia / Ilir Meta LSI-ja"

po vazhdoi puthja e bythes me ket ritem, shume shpejt do i gerryhet tuli dhe do dilni te kocka (aka gollganat apo legeni).

Qenkan ne overdrive sot .smiley

prit kur zedhensi i parlamentit te dale me njoftim per nji gjendje reumatizmale te leaderit. Gjithe kjo lageshtire do i jape pasojat diku

Jo vetëm udhëheqsit por edhe Partitë e Grupimet i nderuar galile mbeten në Këngë !

Ç'na ngordhi kali

Çi ranë thonjt

Po vrapon Balli

Ti heqë thonjt

Dhe ajo që shtë e besueshme është kur bëhen këngë e vargje të masës .Vjersha bën dhe Poeti Kombëtar i PPU po rallë i lexojnë masat e PPU smiley Përveç të nderuarit Emigrant dhe ndonjëherë Gravës ! Askush nga " anti Metat " nuk di një varg nga Përfaqësuesi i tyre më i talentuar tek PPU smiley

Rrallë ndonjë xëbërthim përpiqem dhe ...veta me bae ..*103*

Gurra popullore I ka kenuar edhe rrapush xhaferrit per ate pune.

Gura i ka kënduar dhe Saliu smiley Në kohën e tij u këndua dhe për E.Topen dhe Ypin ose Yp xhixhët .Y none  Sa poetë dolën  smiley

Po për popullin  më të këndëshme janë ...bejtet e tua  për Partinë / se sa të Gurrëve në Çmendinë ..smiley

sikur 1/10 e udhezimeve te degjonin! vetem 1/10!!! smiley

E thau fare kur tha : " Shkoni ne Izrael dhe shikoni se si ne nje vend te thate, sot konkuron tere boten ne produkte ..bujqesore .." ! 

Kur ne Izrael nuk duhet te shkoje " populli " por qeverisesit ..! 

Udhezimet e ilirit duhet ti permbledhin ne nje liber si citatet e kryetarit Mao .

Po kthehet parrulla e familjeve te PD-hit . Mesusja pyt kalamonin e se Kari se Kari se KaRistani nje dhi !

Ku te punon babi  ? ....Ne Miting smiley

Wow, Meta vertet qe eshte lider ne thenie te mençura, edhe pse mençurine ia tejkalojne ata qe e distribuojne thenien.

smiley

ps. falemnderit per prurjen aq sintetike. kujdesi per token eshte kujdesi per te ardhmen. nje lider i vertet eshte ai qe sheh larg!!!

Faleminderit emo .. por Falenderimet duhet te shkojne tek AI qe po na kthjellon mendimin dhe vizionin.

 

mos kini merak, i nderuar.

asgje nuk shkon humbur tek LSI dhe tek koalicioni i saj i madh dhe ngadhnjimtar. ASGJE!

Ka ardhur dita qe socialistet dhe Mero Baze te behen grusht bashkuar rreth Ilir Metes pa nami te behet.

Ti marin te keqen ilirit! 

15 bashki do te kete pergjegjesine ti administroje LSI! 15 bashki!!!

LSI ecen me shpejt!!!

nje garanci me teper per te ardhmen. shenjat jane shume te mira, Ron! Shqiperia, me ne fund dhe pavaresisht te gjithave, do te behet!!!

Tregu i pasurive te patundshme ne 15 bashkite ish rritur mesatarisht 12% kur ish mar vesh se ato do te jene ne administrimin e LSI. 

 

te gjithe duan te jene ne bashki ku kujdesi per token eshte prioritet nr. 1. prandaj ndodh rritja e cmimit.

Ne Shqiperi, dora e padukshme e Smithit eshte e dukshme. Duket qarte qe ajo e ka emrin LSI. Kuptohet e dukshme per ata qe kan sy jo per qorrat e bibes! 

Jemi te vonuar Ron. PD-ja na ka lene 100 vjet pas. Nuk kemi kohe, as toke per te humbur. 

Asnje miligram toke me gerryerjes shkatrrimtare te PD-se!

Leter e Gjinit drejtuar PD-hit smiley

Jo mor cun . Ka shpif Tema per Xenin . PD-hi eshte tjeter . Ka Gomere Plot rreth vathes . Xeni  eshte kerric akoma .

PD-hi Familja e Berishes or tie smiley..ka pvet veten ma habie ,  njaj Gamori , bash prej diasPordhe or tie

Vizionare ! Rilindje ! Freski Malesh e Pyjesh , Shtrate Lujmenjsh e Fushash !

Shqiperia ka zbrit me kembe ne Toke. Po ecen .

Rama - perpununimi mbetejeve...te godasim krimin dhe papergjegjshmerine !

Meta - te shfrytezojme me mire Token . Sa me shume prodhim .Sa me shume tregje !

Sqeprit e PD-hit me Hobe nga Shqu-pi.....Qe ne kohet e lashta filosofet egjyptiane dhe Romake perpunuan sistemet Demokratike . Dhe " se Diktaturat zotrie .Bini Bura .Kamunizma rae "

T'ia paske shtruar me raki qe ne pike te sabahut.smiley

Eshte kritike Komisaresh smiley Te mungon dhe pak buk e djath e qepe nga perfytyrimi , te prezantosh Thjeshtesine e Komisareve. Fundja dhe ndonje koker Ulli smiley

Shkencore eshte " pranohen dehjet patologjike kur mendon se ka shqiptare qe mendojne me kembe ne Toke " smiley

Rilindje !

Ne ato intervistat e Priftit te Sokol Balla,maj men qe ai i meshone faktit,qe Ilir Meta Ishte i rrezikshem dhe te eleminonte.

Ilir Meta asht Bandit!

Dhe nese nuk e ka porosit vrasjen,ai prap asht BANDIT dhe partia e tij ASHT NJE BANDE KRIMINALE!

U mbush kupa!

Tritol, vrasje, vetvrasje.

Qytetarët burgosen për faturat e dritave, ndërkohë që qeveritarët bëjnë ditëlindje dhe dasma faranoike.

Qytetarët vrasin veten se nuk munden të mbajnë familjet e tyre, ndërkohë që Rama dhe Meta urdhërojnë vrasje për të pasuruar familjet e tyre.

Diktatori i Shqipërisë postkomuniste, Edvin Rama nuk dëshiron t’ia dijë se shqiptarët vuajnë, por ai thjesht mbush xhepat me vuajtjen e tyre, madje edhe me vetvrasjet e qytetarëve të thjeshtë.

Ky është krimi më i rëndë social që ka ndodhur ndonjëherë në historinë e Shqipërisë, megjithatë historikisht një gjë e tillë është bërë për të iniciuar një kauzë dhe mendoj se koha ka ardhur dhe kur njerëzit humbin jetë njerëzore atëherë kupa po derdhet dhe nuk ka pse të vrasim veten në shtëpi të ndrydhur, por le ta vrasim veten përballë qeverisë që po na tall dhe poshtëron.

Le ta vrasim veten përballë qelbësirave që po pijnë gjak shqiptari e po e mbushin gjithë Europën me erën e tyre të ndyrë. Le ta vrasim veten përballë ambasadës ruse si një protestë se ne ata nuk i durojmë dot më. Le ta vrasim veten përmes protestës në zyrat e Ramës dhe Metës pasi të kemi bërë një arrestim që qytetarët dinë ta bëjnë.

Le t’i dërgojmë ata me pranga në qelitë e burgut e më pas le të zgjedhim në mënyrë demokratike qeverisjen që na takon. Kjo është forca e popullit dhe prej kësaj ka lindur edhe vota.

..Diktatori i Shqipërisë postkomuniste, Edvin Rama..

Lefti tingellon me bukur : Edvin Kristaq Rama

c'u be me "Kristaq"? ...Ja hoqet nga biografia?  smiley

smiley, per ty kupa u mbush qe ne 23 qershor, qe kur s'kishte me leke qyl smiley

Lefti, mos valle ketu ke dashur te thuash dasma faraonike?

ndërkohë që qeveritarët bëjnë ditëlindje dhe dasma faranoike.

Sa ver re dhe ti mer pf. Onike, noike çrendesi ka? Ka rendesi qe gjindja pëdhiste ka kaluar te krijimi i fjalive te komplikuara emër+mbiemër. Se deri dje ishin te niveli pasthirrmave gurrmazore tip 'zagari, pordhacët, bllokqenat, punistat, komunistat, fatosnanistat'. Dmth kjo per keta varikaristat eshte zhvillim. 

Ishte thjesht nje tentative miqesore per ta ndihmuar. Nganjehere njeriu humb pas temave te medha dhe harron ca gjera te vogla qe megjithese te vogla, ia heqin mundesine e perfeksionit se teres. Se si mendim, problemi eshte trajtuar goxha mire dhe me emocion.

lefty ....Po pije ate dreq kupe qe te mos derdhet. Hec se jeni mesu tu gelltit Ujin e Legenit ku Cuni Sheqeres lante komet kto 25 vjet, mbani ju mbani si Shqupista te devotshem. Po populli nuk ka nge tju ndjeki mo ne per mitingje e boll u ngjirret. Jepni ca leka per zgjedhje atij populli qe e keni grabit  deri ne palce.

Ose mbase duhet ripare problemi per te blere nje kupe me te madhe. Mbase dhe ndonje vazo lulesh kristali, nga ato qe mbajne edhe me shume uje. Se situatat stresante shpesh ndodhin ngaqe personi fokusohet tek nje zgjidhje e vetme, e cila sipas te gjitha gjasave nuk funksionon me per zgjidhjen e problemit.

Ne shqiperi te gjitha gjerat me jave bëhen. Java e Kinematografise Italiane, Java e Gruas, Java e Librit Kinez. Tani na u shtua dhe kjo java e protestes qe per te thene te verteten nuk ka brenda pikë poetike krahasuar me ato javët e tjera. Per më teper kur sheh ne krye nje fytyrë varikarse si Ristani që e ka iq-në me te vogël se qeni im koluçio. 

Galile, urdheroni vendin e bekuar, qe e rreh perdite shikimi engjellor i Abas Aliut, dhe mesimet e vyera te Atij. Kujdesi per token! Verzhezhe - GJELBERIM!

Motoja eshte: Asnje miligram toke erozionit te PD-se!!!

 

smiley Njerzit punetor nuk kane nevoje per llafe dhe mburje. Respekt.

 

Duke shikuar kodrat ne drejtim te Tomorrit. 

Kjo mund te shndrrohet ne nje Piste per Kampionate Europiane dhe Boterore . Perle si Pllajat e Veriut dhe Korçës e Kurveleshit , Matit e Dibrës I nderuar Galile  na Mahnite smiley

E gjith Shqipëria pa Preshin e PD-hit , ....është Vizion është e Ardhme smiley

po i nderuar oidriso. Eshte Perle. jane foto amatore oidriso.:

E kemi ber ne shkolle kte. Baba tomorri. Asnjehere se mora vesh ca ishte, vjershe kot me kot. 

Provokacia, Kokolepsi ,

Baba tomorri eshte "Froni i Perendive".

ENGJELL QE M'U QASE PRANE 
NGA I MADHI ZOT 
PSE ME RREFEN QERBELANE 
A DO TE DERTH LOT 
O MOJ FUSHE E QERBELASE 
QE ME RRI NDER SY 
PLOT ME GJAK TE ALI ABAZE 
VALLE C'ESHTE AY. 
C'ESHTE AY QE SHKON KALUAR 
IKEN SI VERIU 
ME DY TRI FOSHNJA NDER DUAR 
ESHTE ABAZ ALIU. 
SHPIE FOSHNJAT NE LUME 
SE S'DUROJNE DOT 
I KA MARRE ETJA SHUME 
DHE QAJNE ME LOT. 
UJET UA KANE PRERE 
JANE NE SHTRENGIM 
SI TE VARFER E TE MJERE 
NE ZI NE HIDHERIM. 
NE CDO ANE I KA RRETHUAR 
KOMBI FAQEZI, 
KOMBI I LIG I MALLEKUAR 
PORSI MIZERI.
NEPER MES TE USHTERISE 
TE ARMIKUT SHKON 
SI ENGJELL I PERENDISE 
NE ERE FLUTURON
SHIGJETAT SI BRESHERIME 
I VINE NGADO 
PO AI SI VETETIME 
IKEN NEPER TO.
SHERBETOR E NJEREZISE 
SHIGJETA S'E SHPON 
ESHTE NDERI I TRIMERISE 
ZOTI E MBURON. 
C'IKEN AI KAL I SHKRETE 
PERMBI DHE NUK SHKEL 
NGA POTKONJTE QE IKEN SHPEJT 
ZJARR E FLAKE I DEL 
O MOJ KAFSHEZ E URUAR 
MOS SHKEL PERMBI DHE 
SE ESHTE GJAKU I BEKUAR 
IKE NEPER RE. 
FRAT O MORE LUM I SHKRETE 
MOS KENDO PO QAJ 
DERTH LOT E RENKO PER JETE
MOS QESH PASKETAJ, 
SE HYSEJN E FATIMESE 
ME FARE TE TIJ 
E VRAU KOMB I PABESE 
KOMBI FAQEZI 
ABAZ ALIU ZU TOMORE 
ERDHI AFER NESH 
SHQIPERIA S'MBET E GJORE 
SE ZOTI E DESH 
HYSEJNI DESH NJEREZINE 
DHE PER TE U VRA 
PER TE NDERUAR NJERINE 
RA NDE QERBELA, 
HYSEJNI ESHTE DASHURIA 
QE FATBARDHESON 
BURON SOJE MIQESIA 
QE NA LARTESON, 
JEZITI ESHTE EGERSIRE 
QE SJELL LIGESI 
DHE S'DEL SOJE PUNE E MIRE 
PO DEM EDHE ZI 
KUSHDO QE BEN MIRESINE 
E KA NJEREZI 
KA BESUARE ALINE 
E UDHEN E TIJ, 
GENJESHTRA ESHTE MAVIJEJA 
QE PRISH EDHE SOT 
E DREJTA ESHTE FATIMEJA 
DHE I MADHI ZOT. 
E LIGA ESHTE MERVANI 
QE NXIN E SHKRETON 
DJALLEZIA ESHTE RUFJANI 
QE DHE SOT DEMTON. 
IMAMET TE 12 
NGA DER E ALIUT 
HOQEN E VUAN NDE JETE 
PER NDER TE NJERIUT 
ZOTERINJ JU QOFSHA FALE 
QE HOQET PER NE 
NA LATE TE VETME NJE FJALE 
PER BES E PER FE. 

(NAIM FRASHERI)

Tre vende zgjodhen baballaret e Luftes si Poste KYÇ strategjik në Rajonin Europian !

Tomorrin

Ballenjen

Voskopojen

Zotrojne Komplet Teritorin Europian . Por Tomoori duhet të jeë diçka i veçantë pasi aty

Hebrejtë ishin të Bindur që është  Froni i Perëndisë dhe dërguan të parët e tyre për Kontakt me këtë Popull të qytetëruar e Hyjnor qindra vjet para Kristos !

smiley

Aha, pranej 2000 vjet ngambrapa Kristos ne keto vende strategjike te bekuara  nga Zotrite zotrie u ndertuan magazina me graso topesh dhe qillotash me margarine.

 

heretik, kohet e pasme gjithmone " qeshin" me ato paraardheset...! 

Nuk po qesh me kohet, nuk ka kuptim me qesh me nje kohe ose epoke, qesh me personat e ngambrapakohes.smiley

 

Në ato vende ne Gjetëm gjurmët e barbarëve , djegie dhe shkatëërim , që u çfaqën edhe pasi e reabilituam duke e shkruajtur me Gërma GURI ...Parti - Enver . E bëmë pyllëzimin dhe i kthyem lavdinë , ringjallëm kullotat dhe burimet e ujit , i kthyem Freskinë ...se Zotat tuaj nuk e mbrojtën ! Por Zotat bekuan të tjerë !

 Dhe jo vetëm kaq , por përsëri me zjarr e mazut , mina e buldozerë u ngjitët për ti rikthyer në gjëndjen barbare smiley dhe pasi ndërruat një Gërmë , e latë në mëshirë të fatit sa dhe Bora dukej Qymyr .

Llogaritë 2000 mijë vjeçare , shko kërkojua Here Tak Tuk Tikëve Katolikë që i braktisën ato vënde dhe i lanë në mëshirë të Fatit për të ardhë  prapamodernë e analë të xgjuar pas 2000 mijë vjetëve që kuptojnë nga Datat ..dhe

asetet brënda benevrekëve  të Kapterrëve në se e kanë Graso apo Margarinë produktin ...smiley

Zotrie, jane ngambrapaKapterre ne lirim, nuk kane benevreke, kane tanga zotrie, e nuk kane produkt, kane material ndihmes lubrifikues, margarine zotrie.

 

Vertet vendi i Perendive ! 

Nuk e di nese Grava vazhdon e merret me biznesin e pasurive te patundshme. Por nese akoma meret, jam i interesuar per 10 dylym toke ne zonen e Skraparit. Cmimi nuk ka rendesi.

Yeah, same here. Money is not an issue.

Grava mund te flase me mua ne privat.

E bot graven realtor. Ai maksimumi shet nej makine te perdorme nga italia te stadiumi dinamo. Nej fiat tipo apo kroma. 

kokolepso mos pergojo njerez qe kane e qe dine. 

 

esht bo si punparagjykimi kjo: nqse dikush eshte i ditur, duhet me qen medoemos troke. smiley

emigrant i dashur, historia ate ka provuar.De Raden e gjeten te vdekur ...me nje cironke te thare , ne xhepin e xhaketes...! Po kokolepsi kot me ngatron mua ...me si De Rada ! 

ore melun ku merrem un me makina asi soj ore koko! 

Si jo ore ! Allaminute ! 

Shqiperise po i hiqet Preshi nga Bytha qe i nguli PD-hi me parrullat e perandorise QIN

Li Pen Turi Qen !

USA Ambasy i percaktoi si "te padesherueshem " e " Pa vullnet "... A thua do zene vend rikthimi Parrullave per t'ju shitur USA si servile e jenicere ?

" Le ta vrasim ( ne ? apo ti me framiljen e Saliut ) veten përballë ambasadës ruse si një protestë se ne ata nuk i durojmë dot më smiley

LefTGOPE , referoju shqiptareve si gjith Bota me mend mbi Gryke !

Rama ..Ne jemi per vllazeri midis Popujve. Te forcojme Partneritetin me USA !

Meta ...Ne desherojme te miren e cdo Populli si Shqiptare ...

SHQU-pi si buçet .. o burra kush nuk ka brekë me BYTHE  lakuriq të shtyp IRIQ .

LefTKope mos jak Ti ne keto prurje se je Nr 1 prane ATIJ " nje te vetem e te pashoq " Shteti nuk ka rene . Hidh Pampersa .

USA u futi ne vathe si cjeper e dhi te merzeni .Leri trimerite se nuk u shkojne perveç Palo..eve e se Kari se Kari se KaRistani nje dhi smiley

Vjeshte:

gjera te tjera te larta* nga Shqiperia:

# RILINDJE.

Kot nuk u këndoi Poeti ..rrënjëve që nuk thahen . Bijt e etërve  .. ata që duan dhe bënë Shqipërinë smiley

Ku ti kërkoj rrënjët e tua Shqipëri ....

PD-hi i këndoi Rrapush Xhaferit ..

Dilni shihni kush na erdhi / o Gjenerral o Rrapush Xhaferi ...   dhe Vuuuuuu Kërnetës e karadyenit Alba me shoqe smiley

Ti haje mutin kush e ka inot Ilir Meten, kish thone nji jevge te lagjia ime. 

Pse kot i tha Ai burri Madh perTomorrin  ..."Vendi Perendive " !Vje prej anej Ilir Meta ...

Alba ti di mongolisht? Apo ke aksione mongoloze a si eshte ajo pune? Se na ka dhene zysha nje detyre shpie per ate xhuxhin xhenxhis kanin dhe sja kam idene si tja filloj. 3 faqe double spaced, 900 fjale, legacy of xhk in western territories. Ndimmmmmm. Ler lirin se ai e ka ne terezi. 

Koko lerua shkollen atyre qe kane mend smiley

A doli guilty ky me vendim gjyqi a prokurorie, whichever comes last?! No? Ca dreqin kerkojne keta doreheqje?  Apo o burra ti biem Metes se na erdhi zogu te dera?! Lol

Alba me zamete është e pas Xhengisit . E perandorisë Qin . Flet me fjalë të Urta që duhet ti xëbërthesh !

Iliri nuk bën citate . Oidrisi pi raki . Saliu është jetik ..Ka dhe të baraztundur që tunden e nuk këputen smiley

Do marrësh DYSH po more mësime nga Alba me zamete . Si të dush smiley

U bo boze kjo pune! 

Edhe sikur ta kishin vra me gjithmend ate vllajin, s'kishte per te protestu kaq gjate PD-ja. smiley

mroklla, skan si me ja bo.U dul kallp ajo qe e kthyn ne kauze dhe tani sdin si te bejne .Tani po kthen ne karagjoze kur edhe e shofin qe deshtoi tere organizimi i Dritan Priftit ...

Shifni Aldon ca po thote ..ime ! 

Breaking News:" Meta: Te rrisim Imazhin e mire te Shqiperise"

                                 "Sot kemi nje situate te re me Standarte Europiane"

 

galile, je duke sjelle foto te paimagjinushme bukurie prej Tomorri, ku i ke marre ? Kush eshte autori ? Te lumte ! Jane shum shplodhese ! 

Prit prit ..kur të vijë tamom koha e Bozës .Vetë shoqja Alba me zamete me do shokë do dalë me Karrocë për shitje !

Hajde bozë ! Pesë leka ..dhje leka ! Produkti Ri i firmës SHQU-pi "Pd-hi në Protestë " smiley

Nuk integrohemi ne europe kurre. Vet socialistet thone qe ka patur plane per vrasje ndersa delet habiten qe ka protesta. 500 vjet dhun e pastaj diktatur kan stampu ne gen nenshtrimin ndaj dhunuesve e vrasesve. Shpresoj tu dhunoj e vras aq shum meta sa mos te keni me nevoj te thoni zgjohu enver.

Nuk integrohemi ne europe kurre

E Vertete !  Ju nuk integroheni kurre .

Ne kete vend me kete popull te perdhunuar nga Enveri 40 vjet, dhe te lene me trauma te forta, te dy palet kane bere protesta kunder Metes, e shajne, ca nuk thone, por pasi mbarojne zgjedhjet vene i luten per te bere koalicion dhe Meten e ke prape ne pushtet gjithnje e me te forte. Madje per cudi ata qe e quanin hajdut dje, i ke pastaj ne vije te pare per ta mbrojtur me te gjithe forcen. Ne Opinion Bashes nuk ia zinte goja te thonte se nuk ben me neser koalicion me LSI.

Ate tipin me pankarte "Stop Metastazat" ndoshta per 2-3 vjet do ta keni ne rresht me ata LSI-histet e tjere perpara zyrave te LSI-hse nese Meta ndahet neser nga PS-hi dhe bashkohet me PD-hin.

Ndersa PS-istet do ti keni ne anen tjeter duke uleritur, me bindje te madhe, "Poshte Meta hajduti dhe i korruptuari"! Ce do Lizen ne boten e cudirave kur ke nje teater te tille. Paska pasur  te drejte ai Hysamedin Ferraj kur thonte se ketu shumica jane vetem zorra qe dine te hane dhe te jashteqisin

Rruga e Arbrit, koncesion te kinezët. Qeveria çon në Kuvend draft-kontratën

smiley

Shume, shume faleminderit Rilindje!!!

Gezuar festat e clirimit

bashke me veprat madheshtore

heeej, qesh e gzohu Shqipnia non

Qesh e gzohu si ne prandver

Hafsa Zyberi 

Shekulli i 21 i peket Kines...Rilindja po mendon ne menyre afatgjate 

esht mendu cdo variant i mundshem, Art. Ne kupolen drejtuese te koalicionit, kjo hyn ne rubriken "what if scenario". Ca gjera i dine vetem shefat e medhenj fare, po c'duhet me dit me teper. rendesi ka qe ne flem te qet. 

nigjoje i cik ket zonjen

Ehe...That ship has sailed long ago bro...Shife icik kete me kujdes. Po hudhen te gjithe ke anija tjeter  smiley

Paska ardhë një me trauma ,   i Përdhunuar nga Enveri prej 40 vjetësh që e quan veten

Popull ...smiley

Nisur edhe nga Ligjërata me Hysamedin , duket se kemi të bëjmë me nga ata që Tunden..ose politikisht të përdhunuar prarae gjatë  dyzet vjetëve dhe që thiren të Baraztundur smiley

E kjo Rilindje të bën të flasësh edhe me veten , po meram po llaf , çfarë faj ka  PPU ti mbijnë në kësi rastesh  smiley

Rrugë e Arbërit ..Tjetër Lëvizje pa Koorupsionet e Lulzim Bashës . Kinezët kanë dënimin me Vdekje për ata që Vjedhin .

Qeveri e mënçur !

Trauma e perdhunimit nuk eshte shaka idris!

Me rrespekt per nje viktime perdhunimi!!!

Shiko se e thashe ashtu ne pergjithesi, me kuptimin qe shume vetave ju jane perdhunuar trute ne kohen e Enverit dhe kane mbetur me pasoja. Nuk e kuptoj pse ju dogji ju te dyve? Apo i permbushni kushtet: Keni edhe moshen edhe profilin psikologjik per kete pune, ndaj u hodhet menjehere perpjete!

une kerkova me teper rrespekt per ty

Ok, po pse te dogji, nuk na e the?

Ju z Roni jeni një Humanist i vërtetë , po unë për një çast e mora me shaka "përdhunimin " e një Populli . Ky tipi ..sa k..po ngul këmbë që e ka personale dhe unë e tërheq Idenë se është përdhunuar populli . E mirkuptoj dhe atë !

Flm për ndërhyrjen !

E ke me majtas Ronin rk! Po nejse vl, kush do te merzitej nga nje viktime rregjimesh si puna jote.  Hajt ja kalofsh mire sonte!

Po  të të qaj Hallin se të "kanë Përdhunuar " 40 vjet , e bëra më duket . Nga z.Roni e mora vesh se e kishe personale ! Por të ta qaj hallin sa herë që vjen mbase duhet ta ndërrosh Nikun në  

" i përdhunuari nga Enveri "  ..që sejcili  ta dij me kë komunikohet !

Eh mer viktime, aq thelle ua ka futur traun Enveri, sa nuk jeni me ne gjendje te llogjikoni me koken tuaj. Kur te thote Ps-hi "Meta eshte burre i mire", edhe ti perserit "Meta burr i mire". Kur te thoshte "Meta hajdut", edhe ti "Meta hajdut". Edhe per te fyer do shkoni te riperserisni ato qe ju thone te tjeret. Kjo eshte pasoje e perdhunimit qe ju ka bere xhaxhi dhe Partia qe ne femijeri, miku im! Po shpresa vdes e fundit, kush e di ndoshta behesh njeri edhe ti ndonje dite, e fillon mendon me koken tende.

Sk ja vlen te durojm meten vetem mos te pellisin me "allahu akbar, zgjohu enver". 4 u vran per te ne bulevard. Qe aty filloi respekti per te dhe direkt e ftuan ne koalicion. U mori votat. Si asnje here tjeter opozita erdhi me humbje votash. Rroft meta. I vetmi qe po e zbeh figuren e enverit.

Problemi eshte se kur bene koalicion me Meten kishte ende pak shpresa se pasi te hiqnin rrumpallen e meparshme do te benin dicka te mire per kete vend. Por vetem jane zhytur ne korrupsion njelloj, dhe keto javet e fundit kane kapur fundin felliqesirat me shantazhet me videot dhe talljet me te vraret e 21 janarit.

Nuk dua te mbroj Meten, por hetimi kryhet edhe pa e leshuar karriken Meta. Shkon prokurori tek ai dhe e merr ne pyetje sa here te doje, kuptohet jashte orarit te seancave. Pse u dashka qe nje parlamentar duhet te iki nga detyra e tij per hetimet. Nese prezupozojme se Prokuroria eshte apartiake, e pavarur, ajo duhet te kryeje detyren e saj pa patur frike, se eshte ligji qe e mbron. 

ja si e shef anglo-amerikoni ket pun:

kur thot "sale", i bi me e shit me qmim te lire, se s'do me e ble njeri.

kur thot "like", te thot qe ta pelqejsh i dicka. deri edhe ne shqip esht fut kjo, "ma boj nji like" thot tjetri, ose "sa like i ka", po t'jet nga Kosova psh.

PS. "Ed" qendron per education, dmth edhe nji shkalle me lart!!!

A u gjet kush e vrau Santos-in?

Po ! Avniu ! 

Sa qesharak eshte motivi i ketyre protestave, kerkojne largimin e Metes...
Nga peshqit qe jane me te informuar ne Bashki jane akoma aleate PD me LSi?

Ka 100 arsye per te protestuar por e bere nga kjo opozite e shperfytyruar ska shume besueshmeri.

Kjo qeveri e paafte i humb zgjedhjet pa me te voglin dyshim kunder nje opozite serioze..

E cuditeshme, PD-ja nepermjet lojes politike per te "larguar" kokemodhin, vecse forcon akoma me shume pozitat e PS-se dhe te Edi Rames ne pushtet. Kesaj i thone te shkerdhesh vehten tate! Uroj me gjithe zemer qe te vazhdoni ket veteshkerdhatacion por kujdes se mos mbarseni, sepse keyshi do ju dale debil, ashtu sic keni shefin formal lulin.

Kauza e Forumit Rinor te PD-se :" Meta ...ik ! " 

E ardhmja e kesaj force politike ..." vizionare " , e ardhmja e Shqiperise, prire ne balle me pijanecin Ristani e komunistin denbabaden, Kac Islami....! 

Kauza eshte "Meta ik ... hajde ketej me ne"!

Pergjigja ketu:

Lëvizja Socialiste për Integrim brenda një kohe rekord ka nxjerrë disa herë përpara kamerave Luanin e Petritin apo të tjerë “tigra e skifterë”, për të shfaqur muskujt e dhëmbët, duke i dhënë fund kështu filozofisë së saj gati dyvjeçare: “me qetësi”. Një çështje që nisi si një problem brenda Partisë Socialiste, tashmë është shndërruar në një konflikt mes LSI dhe PD, duke e shembur me zhurmë urën imagjinare që mund të lidhte këto dy parti në të ardhmen.

Është ende e vështirë për të kuptuar nevojën e Ilir Metës për ta konvertuar në përplasje politike akuzën e një deputeti të PS, që tashmë është përjashtuar nga kjo parti. Nëse akuza është ashtu siç beson Meta, Rama apo Tahiri, një skenar haluçinant, një lojë teatrale pa prova dhe fakte, përse ajo i duhej faturuar me çdo kusht direkt dhe indirekt Berishës dhe Partisë Demokratike, pra pse duhej të kthehej në një casus belli politik?

Terca puntata:

Mbasi Ndoci len leshte te skema zgjedhore piramidale te Partise dhe kjo e fundit e mohon te jete biri i saj (shih linkkomentet siper), Ndoci hap albumin e fotografive per te kerku familjen e vetrete:

http://www.balkanweb.com/site/ish‐kandidati-i-ps‐se-per-deputet-ndocaj-publikon-fotot-e-drekes-me-ramen-ne-milano-me-kushtoi-8-mije-euro/

Ndoci po me kujton te pandehurin te "Hijet qe mbeten pas", kur u konfrontua ne sallen e gjyqit me deshmitarin Idris Braho..... Idris Ahmet Braho.smiley. (ndersa Idrisi mohoi te kishte pasur shoqeri me te pandehurin)... "pse ben sikur sme njeh Idris Braho... kemi qene shoke bashke..kemi pire deri vone..kemi ngrene edhe pula te pjekura bashke, thuaja... thuaja edhe keto trupit gjykues"..smiley

Kush eshte Ndoci , i nderuar Belul ? Ne te kohes tënde ,ose tonë ,  me nje shtese mbrapa " Roku" , pra Ndoc Roku , thirrnim "dik" tjeter psh Belul Gjeraqinën smiley. Përdorej nga ata de ,  iBerishistët , kur ndonjërit që donte me  marrë para pa tesqerenë e  PD-hit  i thonin " do marrësësh Ndoc Rrokun " smiley

Apo e di ndryshe , se e ke dhe atë Huqin " që vdes e s'ften "smiley

Kush eshte Ndoci

...ai qe ta lloci smiley

Hallall rapadam ...smiley

Ndoci kujton se Rama do te skuqet nga turpi per parate e ngrena qyl ne Lezhe ku edhe dihej qe do te fitonte LSI. I paskan marre parate dhe tani i bejne dalje sic u bene dhe te tjereve

Nje gje te mire po ben Ndoci po paralajmeron ato budallenjte e tjere per zgjedhjet qe po vijne.

Po kujt ia merrte mendja qe paska qene nje cope mashtruesi ordiner Edi Rama, me parullen e tij te Rilindjes..,

Katunari me musteqe borati thote pagova 8000 euro dhe ngela me gisht ne goje. Po shume mire ta ka ber mer kokcepsh, a e ke pare veten ne pasqyre? Debil province. Pastaj si i beri 8000 euro surrati jot i shemtut? Dhe pse i harxhove, apo prisje te beje nej pisllik po te caktonin deputet? Na permend edhe zakonet e veriut pale. Te shkerdhefsh ty, veriun tat dhe musteqet ku i ke rrac katunari. 

Pastaj si i beri 8000 euro surrati jot i shemtut?

Suksesi qendron tek mustaqet. smiley

mustaqet i kishte dhe ne kohen kur hante e pinte Rama me rileshet e tij ne Milano me leket e ketij katunari

qytetari aspak mashtrues rilindas Rama te pranoje lek nga nje katunar me mustaqe nga veriu smiley

Kam idene se z. Ndoci ka prape fatura per te na treguar, kishte paguar 600 milion i shkreti dhe rilindasit leket ia moren por as teseren sia dhane. Dhe Ndoci kerkon bese nga mashtruesit ..

 

Ndoci a Ndocaj nuk besoj te kete financuar PS-ne per pak puppy love. smiley  Sikur s'do shume mend te kuptohet qe Rama me pamundesine e pare per te shperblyer financuesit, do 'sakrifikonte' lidhjet ne zona me partishmeri me te ulet dhe me pak besnike. 

Nejse, se pabesnikeria e Rames s'me duket lajm ketu, por qe ai po humb mbeshtetes, e te cilet heret a vone do sherbejne kunder interesave te tij. Eshte shenje dobesie. 

bubi smiley

ky eshte mendimi yt ..pabesnikeria eshte gjithashtu lajm pasi gjoja rilindja do te na bente shtetin

nejse, ka prape kohe smiley

Forumi Rinor i Shqup-it dega Fushe-Kruje eshte kap sot me 30 kg tritol. Te njejtet qe hodhen ne ere makinen e kryetarit te bashkise. Kishin dhe flamurin ne makine gati per proteste...

Policia thote se sasia e tritolit te sekuestruar ishte ndare ne kallepe ne sasira te vogla ..

 

 

Qeveria e kap lepurin me qerre.

Qeshtja tritol eshte e zgjidhur. U deshen ngjarjet te prodhuara se fundmi qe te vihen ca pika mbi. Pra ngjarjet kriminale te lidhura me kete qeshtjen e Doshit dhe keta trimat e Flamur Nokes si skalion i armatos.

Ngjarjet e para jane prodhuar nga keta te fortet e parlamentit e te dytet si copa mishi qe jane.

Po ta shikosh tani jane zbehur zerat kunder policise sepse ka prova se pse kishte alternim te tille midis tritolit, ketyre te forteve dhe politikes se vete PD-se qe nxiste dhe shfrytezonte.

Ketu perjashtohen vitalistet e FRD-se apo te grupit Tahiri ka dashnore se keta jane per gjynaf smiley

ne mos keni arme gjeni 

ja rrembeni atij qeni      smiley

Dakort, dakort, por burgun po e ben tjeter kush dhe nuk do kete me kompensim per ditet e burgut si per ata qe vrane cucen e maleve. smiley

Nje 'ne poplli k@r shqiptar qe manipulohet si me qene fmi! smiley

Dje rrjedh nje dokument i policise, ku thuhet qe nje i kerkuar nga policia ishte mchef ke makina e nje deputeti. 

Sot, ne vend qe ky te ishte lajm i pare qe te qiste syte kudo, perfshi edhe PESHKUN qe nuk ka qellim me manipulu, ky lajm eshte varros, kushedi se ku. 

Burimi? Policia. Heshtje.

Burimi? Deputeti, pa asnji evidence. Kane tre jave qe na onjten bolet derr-derr! 

Poplli jem kalamo, tallen me ty, tallen! smiley

Po ka hum cdo ndjeshmeri e popullit,jo se tallen.

E ka mor vesh populli kush jane te dy palet.

E di pse ka sukses LSI? Poplli e ka pa se keq osht per te gjithanej, ne te dyja anet njelloj osh per te.LSI nuk ofron gjona te medhaja,programe zhvillimi e ku di une,LSI ofron thesin e miellit,ofron nje rroge ne shpi dhe poplli qe ska ku ta perplase koken ne asnje ane,pranon gjithe qef oferten e saj. smiley

Nuk e kam me partite, por me individet qe vishen me pelerinen e pushtetit dhe as policia vete nuk guxon ta akuzoje haptaz nderkohe qe i hudh rruzat ne duar, por e klasifikon dokumentin akuzues si sekret! 

Dhe media -bashke me Peshkun e kushedi sa Peshka te tjere ne Web, qe vendosin se cila "ngjarje" duhet t'i hidhet nder "tru te mpita" popllit tem foshnjarak, e kush duhet lene me heshtje, me justifikimin, ne dukje naiv, qe "te tere njesoj jane". 

Partite jane rezultat dhe jo shkak i ketyre mutsihaneve qe degjojme nga Atdheu. 

Jane individe ata te cileve duhet t'ju drejtohet tyta e topit 27ch. 

 

 

plasen ujerat e zeza te #rilindjes.

Spartak Braho dhe Nard Koka udhëtuan më 6 mars në Gjermani për të takuar Tonin

Spartak Braho, Kryetari i Komisionit të Sigurisë së Kuvendit dhe shtetasi Nard Koka kanë udhëtuar në datën 6 mars për në Hanover të Gjermanisë për të takuar Fatjon Skënderin, sekserin e krimit ndaj dy deputetëve të Kuvendit, me qëllime të qarta për të fshehur të vërtetën dhe shtrembëruar drejtësinë”

Këta persona janë pritur në aeroportin e Hanoverit, mes orës 4 dhe 5 pasdite, nga vëllai (Landi) i Fatjon Skënderit, kanë hipur në makine së bashku dhe janë larguar për në takim me Fatjon Skënderin.
Kërkoj të administrohen zyrtarisht si prova për hetimin filmimet e aeroportit të Hanoverit, të cilat mund të merren zyrtarisht prej autoriteteve të shtetit gjerman. Këto filmime do të provojnë dhe njëherë përpjekjet e njerëzve të Ilir Metës për fshehjen dhe manipulimin e së vërtetës. 

...komunisti xha Braho shkon ne hanover per business smiley

Dobet Kapo, dobet.

Kërkoj të administrohen zyrtarisht si prova për hetimin filmimet e aeroportit të Hanoverit, të cilat mund të merren zyrtarisht prej autoriteteve të shtetit gjerman.

Po nese nuk vijne keto filmimet nga Allemanje do kete ndonje hetim ma do mendja dhe per gjermanet qe jane bere pale me krimin.

Ej kot me pyt, perse evazive ora, dmth 4 dhe 5 masdite dhe jo ta zeme ne oren fiks kur jane takuar. Provat kur jane te sakta e thone  psh ora 16:36.33 smiley

Ndocaj: I pagova Ramës drekën 8 mijë euro në Milano smiley

Kur e pashe nuk e besova si mundet te dale kjo e si mundet nje njeri prej bajraku te famshem te thote te tilla gjera.

Pra ky burri i malesise ka ftuar keta njerezit e politikes, i ka mirepritur, i ka ftuar ene ne konak e ne fund fare thote qe mikpritja me ka kushtuar 8000 euro. Keshtu ?

Une e dija ndryshe mikpritjen.

Ej po sikur te dale ndonje nga keta te PS-se e tja ktheje paret qer do baje Ndoci do i marre paret? smiley

Na gjeni i çikë atë skeçin me sikarin e Noc Rrokut ...

Po ti ça hall ke .... e pyti gjynafqarin kamarieri

Jo mer unë s'kom hall . Hall ka ai që është ulur në tavolinë me atë të Modhin.

Unë jom ai që paguj paret ...smiley

E Grande Kaka ta perngjasosh politkën e një Partie me skeçe karagjozësh , vallai nuk më kishte shku kurrë në mënd smiley Biles dhe InteliDjenca e PD-hit me rapadam e ka pi si Ujë bjeshke qelibar smiley

 Njente Kapo mbetet Grande Kaka forevër vër vër vër smiley Madhështor Grande madhështor . Këtë të tallur që i bën ti këtyre nuk ka LefTKope ta çbirilojë .

Duam Tjetër !

Të kishte konkuru një tjetër me vergje raketrak ke rruga e trenit .. I kishe dhonë dhe nji Glas më duket smiley

raketrak raketrak me vergje /  rapadami ka pru foto me musteqe smiley

Eduart Kristaq Ndoci smiley

Dobet shume protesta sot, vet 100 vete. Keshtu sic e keni nisur ju, rrezik neser me shume njerez do gjesh te nje pike lloteje se tek protesta juaj.

Tritol & Flamur.

I paskan vene flamuret si carcafe mos te bejne pis sendiljet e furgonit smiley

Flamur paqësor . Sfond BLu - qetsi qiellore , Gërma të bardha ..si shpirti mbajtësve smiley

Rapadam ..Vargëzim ? Protestë ..Poshtë Tritoli smiley

Grande Kaka ..armiku punon !

Neobllokmenët duan të asgjësojnë Opozitën duke sajuar skena të tilla , njësoj si bijt e etërve që sajonin " nxjerrjen e armëve nga Qelat " , shtëpitë paqësore të të dërguarve të zotit mbi dhe .Amen ..... Ndjehu dhe FORTË !

Eshte csensibilizu krejt peshku. 30 kg tritol duken si 30 kg ullinj Kruje.

fatekeqesisht ky eshte pushtimi i trete i shqiperise nga komunistet

vetem zgjedhjet e parakohshme e shpetojne ate vend prandaj duhet te ngrihemi te gjithe per te permbysur aleancen e qelbesirave te fundit ne europe. 

ne mos keni arme gjeni 

        ja rrembeni atij qeni   smiley

 

Per hajer mo.....e treta e verteta...do zoti nuk rri kulshedra e kuqe 100 vjet....por ne fund te fundit fatkeqesisht Komunistet jane me te pranueshem per te qeverisur se Talibanet e Shqupit, si jashte ashtu edhe mrena. Do zoti na krijojne kushtet per demokracine reale, ate qe vodhet ju me ne krye Cunin e Sheqers.

epo, clirimi i dyt qe metalurgjiku, o kapo. me sira, mire e kon.

Më së fundi !

Po kjo me armë çfarë qe Grande Kaka ? Fillove prapë ? Pse nuk e dinë sholokët antikomunistë që nuk ka më armë në Depo ? Armë ka vetm NATO...Kujt t'ja rrëmbejnë ?

E hanë ata të qujnë Natje-Qëni smiley

Ta kishe cilësu më mirë , se kështu shqeto u ke shkaktuar Hezitime  .Ta kishe bo ..

Në s'keni Tritol gjeni

Rrëmbejani qeveri qenit smiley

Stok i kan mbet Bames se shkrete arkat me municion. Nuk shko njeri ti terheqi.

Ne marofshin dollaret do perdor edhe napolonin e funit te gjyshit per te pagu qerane e uhaulit!!
Poshte bijte e eterve!!!!

O më ra meta a jo se pertoj te lexoj

Pse i nderuar Bama , nuk ka mo Tritol Qeveria , që duhet me e ble në Privat ? I paska lënë bosh depot qeveria e iberishës ?  Apo dun me ja fut , dhe kur i kapin u hudhin si mbules-thes  Flamurët Paqësor të PD-hit ?

Me kët rast të uroj Ju shitje të mbara dhe blerje të mëdha për ditë të MbëDhaja sholokëve antikomunistë .

Edhe Grande Kaka parashikon ... pas rrrethimit të tretë ...Nuk pati më Krujë smiley

“Meta Ik", të enjten perseri protestë para Parlamentit

Do të protestojmë në mëngjes, do të protestojmë pasdite, do të protestojmë  të martën, të mërkurën për të kulmuar të enjten përpara Parlamentit “Meta ik”. Do të protestojmë të shtunën në Durrës dhe pastaj në të gjithë Shqipërinë, sepse kemi kauzë të drejtë, sepse nuk mund ta lejojmë Shqipërinë të bjerë në dorën e bandës”

..njekohesisht lajmerojme edhe gjithe "Vullnetaret e Metes" te jene gati kur ti kerkoje pertia smiley

Grande kaka ushqen simpathithësit e Protestës kundër Metës edhe në diaspordhë !

Grande zgjedh vazet - Ushtëqim për Gomerë .U jep të kuptojnë që nuk e marrin dot Kalanë e Krujës  me shembuj për anti turqit dhe anti musllumanët smiley

Sulltani e humbi Luftën e Krimesë , se nuk pranoi të përdorte Gomerë për transport Municionesh e Dinamit . Rekuizoni Kuaj tha jo Gomerë  . Berisha ka thënë që jam Kalorës ..Ti fton Gomerë smiley

E çfarë Grande që je ti .Di si ja shton pjesmarrjen Berishës me iBerishistë smiley I delenise sholokët antikomunistë o Grande kaka !

Nuk hedh tagji për Kuaj po  hedh Gjëmbeç për Gomerë ..E Njente Kapo eee smiley

Protesta e se Enjtes udhehiqet nga Pro.Doc. Sali Berisha dora vete .

Mamma mia! smiley

Erdhi edhe dita e bekuar ku socialistet te behen grusht bashkuar rreth Ilir metes,pa nami te behet! smiley

Po ju skeni qene ndonjehere grusht bashkuar rreth tij. Vete berisha hante darke nje nate para vendimit te gjykates. Ju e mbrojtejt ju e kthyet ne faktor. Ik tani naten dhe hajde me i, pergatitur heren tjeter. 

Se beme ne gabim,nuk do te thote qe te beni edhe juve.

Gamori kishte zënë rrugën dhe zdërhallej në mes të saj . Saliu që kalonte me makinë u mërzit po nuk e përzinte me dhunë se e kish simpathisës .U mërzit shoferi , doli , i vajti afër , i ngrefi veshin dhe afroi gojën .

Pas pak gamori iku nga rruga dhe i enthuziasmuar Berisha pëjeti shoferin

Si ja dole ? I thae gja për mue ?

I thash hape rrugën dhe shihemi tek mitingu "Meta Ik "   Vjen dhe Saliu që s'ka faj smiley

Në fund Gamori më tha ..Mos boni dhe Ju gabime në Mitingje smiley

Ky blog i ka ndarë Llogaritë me Sikurët e Sikarëve prej vitesh edhe po të vijnë të ndrojtura " në se " . Po do kesh qenë zënë me punë të tjera si duket edhe nga ca postime habitie aty këtu smiley

Siç duket me shokë ideologjikë që të pregatisin " si ta kalosh jetën pa ndihma sociale " në vendet e koklavitura prapamodernë  , duke shfrytëzuar drejtë përsëdrejti asetet personale ..smiley

Iku java...pa sukses ksaj radhe, po bjeri se ku i dihet

I kanë javët me kapërceka ..E honë ..e m.ar ...e mëu ..E Enjte .Vjen Saliu smiley

Ja rrujten Ilir Metes me duket...

as ne 1/8 e champions liga nuk kapin dot anglezt. pranej tallin trapin te gjithe me keto dhombprish.

Mire ja bejne kesaj qeverie, me mire t'ja japin leket e korentit francezit e gjermanit se kesaj qeverie te lidhur me krimin. Ishte mire ne kohen e rrumpalles mer plak, vetem lek per buk te duheshin, tjeter gjo s'kishe nevoje me pagu, ndersa keta e groposen popullin duke i kerku lek per dritat, lek per ujin ... prit kur te vejne dhe ndonje takse per pronat

Me kostum lekure

Ymer o zot, ymer!!!

Ja mbathi ne Zvicer , ngaqe nuk mund ti therrase "perkrahesit" e armatosur para parlamentit.

 

Money, money, money
Must be funny
In the rich man's world
Money, money, money
Always sunny
In the rich man's world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
It's a rich man's world

Keshtu kendonin Abba-t ne vitet '70. Te njejten kenge kendojne edhe shumica e politikaneve tane ne 2015-en. Shtoji dhe pakez "power". It's more fun.

Nuk e gjeje nje kokerr veze sot ne pazar .

Pse c'behet pulat jane ne greve andej nga ju?

Ne fakt duhet te jene ne greve  sepse degjova gagacin qe po kakariste ...pun greve ! 

Gjëmbi i paska qethur Leshtë prurjes smiley Ka lënë vetëm zhurmat anthuziaste të rapadamit e Petër tër tër tër it smiley

Porosi nga Gjibi kështu smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).