Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur për të dëshmuar kryeministrin, kreun e Kuvendit, ish-kryeministrin Sali Berisha, ministrin e Brendshëm Saimir Tahir, deputetin Mark Frroku, deputetin Mhill Fufi si dhe ish-kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci. “Prokuroria për Krime të Rënda, në vijim të hetimeve të nisura kryesisht për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese, mbetur në tentative”, të filluar në bazë të deklarimeve publike të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi, ka marrë gjatë ditës së enjte deklarimet e tij, si edhe materialet mbi të cilat ka mbështetur qëndrimin e shprehur në media. Në bazë të deklarimeve të Doshit, i cili ka deklaruar para grupit hetimor se ndaj tij dhe ndaj deputetit tjetër të Kuvendit të Shqipërisë, z. Mhill Fufi, ka pasur një tentativë për vrasje, Prokuroria për Krime të Rënda e konsideron të rëndësishme për hetimin e plotë të këtij rasti, marrjen e dëshmive nga ana e disa zyrtarëve dhe shtetasve të tjerë, për të cilët Doshi është shprehur se kanë dijeni për hetimin.

Për këtë arsye, Prokuroria për Krime të Rënda fton nesër zyrtarisht për të dhënë deklarimet e tyre lidhur me rrethanat e hetimit, shtetasit, si vijon:

Ilir Meta, Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë; Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë; Saimir Tahiri, Ministër i Brendshëm; Mark Frroku, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë; Mhill Fufi, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë; Eugen Beçi, ish-Drejtues i Prokurorisë për Krime të Rënda, aktualisht i komanduar drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan.

Po ashtu, në bazë të deklarimeve publike të bëra në sallën e Kuvendit të Shqipërisë, ditën e Enjte (dt. 05.03.2015), të cilat mund të jenë të vlefshme për këtë hetim, Prokuroria për Krime të Rënda fton zyrtarisht të japë dëshminë e tij: Sali Berisha, Deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Në vijim të hetimit, do të ftohen nga Prokuroria për Krime të Rënda për të dhënë deklarimet e tyre edhe persona të tjerë që mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes. Prokuroria për Krime të Rënda ka regjistruar procedimin penal kryesisht për këtë rast në datë 03.05.2015, menjëherë pas deklarimeve publike të z. Doshi. Deri në atë moment, në organin e Prokurorisë nuk ka pasur kallëzim penal, por vetëm disa të dhëna indirekte, të cilat nuk përbënin bazë për fillimin e procedimit penal, në bazë të kerkesave te Kodit të Procedurës Penale.

Krahas marrjes së deklarimeve të zyrtarëve sa më sipër, Prokuroria për Krime të Rënda po vijon me kryerjen e të gjitha veprimeve të nevojshme proceduriale për të sqaruar plotësisht ngjarjen”, thuhet në një deklaratë të Prokurorisë.

161 Komente

n.q.s se edhe mbas ketyre ngjarjeve,shqiptaret nuk i kthehen nacionalizmit si e vetmja mundesi per te bere shtet shqiptar eficent,te mos ankohen me 

Nuk te le kush mor burr! Kur Shqiperia ra, nuk u pranua kurre si aleate por si trofe lufte, dhe nuk u la pisllek mbi faqe te dheut pa u bere mbi kete popull keto 25 vjet. Bejn gam gam kot njerezit ata jan te gjith pa perjashtim sherbetor tek rruga e Durrsit mjafton te shohesh si zihen me njeri tjetrin kush do kete mbeshtetjen e ambasadave, vetem ky fakt duhet ti coje shqiptaret ne kembe. Toma eshte me burr nga te gjith ata por edhe ai e dhjeu kur u be si qurash me komente senati amerikan etj etj....

Me ne fund po tregohet se ka shtet dhe se ka institucione qe duhen respektuar. Ketu dallohen qytetaria me shpellaret...

Po te kishte institucione nuk do i shihje kryeprokuroret ne tavoline me kryebandite; nuk do ishin thirrur kot keta per te bere nje xhiro ne prokurori, por do te ishte kap per veshi xha Brahua bashke me kasete, cante dhe bllok. Dhe pasi te ishin pare pamjet do ishin kap edhe keta te tjeret per veshi. Keshtu or taj. Se perndryshe vetem kane per te bere nje dore muhabet ne prokurori, dhe mbaroi filmi! 

Teater eshte shume e thjesht te behet o Dems.. problemi nuk qendron ke teatri por tek gjerat konkrete.. dhe me cfare kam pare una, ne ditet e kaluara, kuptova qe politikenerit tane si te majte ashtu edhe te djathte do ishte mire qe te kishin vazhduar akademin e arteve se sa politiken

Sot Ti Tomë je kampion

Ishte ndeshja me Vllaznine
sec iu qepen porsi pulla
po eshte Toma i panalushem
e i kap te gjithe me shpulla

 

Ne mesin e fushes tone

po levizin dredha-dredha
vazhdojn lojen me tritol
mrom plagoset edhe Prnega

 

O Ti Tomë', o Ti Tomë

ti per ne je kampion                   

O Ti Tomë, o Ti Tomë

se per ne je zemra jone

 

Po levizin bukur n'zone
dhe punojne me pasa te shkurtra
sa te shkosh Ti Tomë ne prokurori

E te vijne me rradhe si peedha te bukra

 

Kapiten Ilir Met-Meti
eshte i forte si baloz deti
por ne stadium bucet jehona
sot kampion oo del Ti Toma

 

O Ti Tomë', o Ti Tomë

ti per ne je kampion

O Ti Tomë', o Ti Tomë

se per ne je zemra jone

 

 

 

 

Tani ia futen 2 komet me i kepuce krimit kto. Shife kur ta shpejtoje vendimin per vetevrasje ai koke lari . Marrja e deshmive osht jashtzakonisht e rrezikshme per ata qe e japin. 

Me ne fund po tregohet se ka shtet dhe se ka institucione qe duhen respektuar. Ketu dallohen qytetaria me shpellaret..

....padyshim qe kjo lidhet me vecanerisht me personalitetin dhe integritetin e titullarin te institucionit te prokurorise ,si  i vetemi perfaqsus i klases se persekutuar qe "aksidentalisht" arriti ne nivelet me te larta te shtetit .

Ne nje shtet te vertete Eugen Beci nuk do ishte transferuar ne pune tjeter po do ishte pezulluar deri sa te sqarohej ceshtja.

o ç'vete o ç'vete. robt presin te gjejne pune, ti rriten rrogat, ti ulen cmimet, ti vije ujti, te kete rend e siguri, kryeministri me ministrin do e kalojne kohen ne prokurori te krimeve te renda.

Prokurori mo...

Nje gje eshte e sigurte, duhet te jene prezent gjate deshmise, redaktoret e gjuhes shqipe.

ej pa te shtyme neser te prokuroria se ka rradhe per te gjithe. mos harroni karten e identitetit

Hajt mo u bo c'u bo, te gjejne nei tape t'ia vejne muhabetit, sic ia kane vu here te tjera, se mileti s'ia ka ngene per sherre. 

Prkuroria e krimeve te leshit ......

Per ate Becin me vjen keq sepse e pashe nje here ne TV dhe nuk mu duk njeri i keq ...

Dikur në vitet 90 ky kishte një emision mjaft të dëgjuar në radio tirana, ka qenë ndër emisionet mjaft të ndjekura. Konstatimi yt është i saktë; është njeri i mirë..

- O Aze !

- Hë

- Te vereteta jane ato fjalet qe degjova per ate djale

- Po, te verteta jane,pse?

- Jo,po m'u duk djali i mire,prandaj...

smiley

pjeter nga te gjitha keto muhabete qe lexojme e degjojme do te thoja se lepuri fle diku tjeter.

Doshen e 'vrane' te pakten politikisht. Nga nje i besuar ne nje 'il traditore' shtrohet pyetja pse ? 

Pse hidhet ky muhabet tani mbas 6 muajsh ne treg ?  Epse po dalin gjith keto lidhje qysh nga 91 ?

Qorr prift memecit i erdhi goja !!! Pse pikerisht tani ? Nga llogjika imme duhet te kete viedeo akoma me hardcore se keto qe po i publikojne ...u bome shteti qe bo politike me video smiley E shume e shume gjona te tjerea ...terci e verci 

Per dicka jam i sigurte se prokuror e gjykatsa te ati kalibri i gjymojne koma komes deri ne wc po te jete nevoja. Politikanet albanezi e dine shume mire se cfare bejne keta njerez gjithe kohen, ku shkojne e sa pare kane neper konto e ku ne cfare vende i kane ...

Artan Hoxha gazetari eshte pikerisht ai person qe 'hodhi ne er' genjeshtrat e 21 Janarit. Po te mos kishte qene ky athere njerzit do besonin akoma pordhat e sales se ata u qelluan gjasme nga mbrapa e anash pra per mendimin tim 100% i besueshem ...smiley

Une jam shume dakort me dicka qe tha Lubonja pra nja dy ditesh. Duke citu shprehjen  "politika eshte shprehje e koncentruar e ekonomise",Lubonja tha, politikanet tane perfaqsojne intresa ekonomike te caktuara.Ce ekonomi kemi pat ne ktu? - shtroi pyetjen ai, - ekonomi trafiqesh,droge pare zhvatjesh nge fonde publike e kshu me radhe. Dhe politikanet tane kane kete surrat qe po shohim perdite.

Rendesi ka qe populli dale nga dale po kthjellohet ....as nuk e ve ne dyshim se nje dite te bukur do te dali ne siperfaqe se pser cfare 'pazaresh' jane prishur

Vajtja e Saliut ne prokurori per here te pare do jet nje "shock" psiqik per tufen e te marreve qe kane marre ne qafe ate vende keto 25 vjet.. Po ashtu eshte nje menyre gjeniale per te qetesuar te marret nga krizat nervore dhe nje "tulle" e  hequr nga muri i injorances dhe psikozes shqiptare te ketyre viteve ku perballimi me drejtesine eshte tabu.

Me ne fund do "thyhet" ne publik perceptimi se Saliu eshte i mbrojtur dhe sigurisht do ju jap zemer lepujve te prokurorise te cilet deri me sot kane qene pjese e deshtimit te drejtesise.

"squeaky-bum time" thoshte i madhi Alex Ferguson.  

ore, ti bo vet se s'ka mundsi t'jesh kaq gjo e trashe.
Po prokuroria ka thirr dhe km per deshmi. Ku shef ti se sala eshte thirr ne prokurori me naj cilsi tjeter vec deshmise?

Situata ka degraduar deri ne akuza per vrasje ne nivelet me te larta te politikes, keta eksitohen ngaqe berisha do deshmoje ne prokurori gje te cilen e marrin si arritje te rilindjes. Pastaj harrojne dhe thone qe prokurorine dhe gjykaten e ka saliu. Mire tha. Spital psikiatrik eshte.

po xha Braho e dorezoi videon me surpriza dje, apo e futi dhe kete ne bankat e Zvicres bashke me "canten e zeze"....smiley

SHERR ÇAKEJSH

Po zihen çakejtë,
po zhgërdheshin dhëmbët,
ata pra mbretërit,
.....................e natës së errët,
ata që i verbon rrezja e diellit,
ata kur gjuajnë prenë e tyre,
kanë frikë dhe nga drita e hënës.
..............................
Mos u trembni,
ky është sherr çakejsh,
gajasuni me ta qeshni,
të palarat po nxjerrin në shesh,
......................................njeri-tjetrit

Pergezime mik! Edhe nje jete  tjeter, te tere,  te perjetoje  njeriu nuk do arrinte kurre te kuptonte  lehte poetet lirike! Ata cajne te paret brazdat per emancipimin e shoqerise.

Mu me behet shum qejfi qe edhe miku im  emo, shpesh ka te njejtin vleresim .

Sihariqi i arte ne kete mes-hale prej cakejsh dhe taksa-piresish per ngritje trau neper dogana pa paguar dhe fatura tatimesh te likujduara me karten e anetaresise se Partise eshte ky:

Vajtja e ketyre 3 emrave ne Prokurori per here te pare te historise se Shqiperise duhet pershendetur dhe duhet konisderuar si hap perpara drejt konsolidimit te ligjit ne kete vend te traumatizuar menderisht.Por nga krahu tjeter eshte dhe nje paralajmerim shume i forte per "ekzekutimin" politik te individit Doshi.Nuk shpeton dot kollaj po vajten 3 mosketieret te ulen ne karrige perballe Prokurorit.E hengre dhe ligjerisht z.Tom 

P.S .Po aforhet dhe rradha e pastrimit te Proukurorise me kete rast.Afrohet dita e z.Troci drejt karriges se Krye.Prokurorit

Kryeministri shkoi dhe ne gjykate para disa diteve. Banalizimi i ceshtjes dhe perpjekje per ti perlyher te gjithe njesoj eshte mekanizem i vjeter i bukshkaleve alla Doshi. Ketu ka vetem nje risi dhe eshte ngjitja e shkalleve te prokurorise se Sali Berishes njeriu i cili ne gjithe karrieren e vete politike nuk ka bashkepunuar kurre me prokurorine apo gjykatat dhe gjithmone ka anashkaluar sistemin e drejtesise apo me keqe denigruar publikisht. E keqja ketu eshte se Prokuroria ka therritur Ilir Meten dhe eshte nje rast i arte per te per te treguar "pafajesine". Sikur te ishte treguar pak me finok dje kishte heq dore nga cdo lloj roli ne politike dhe te kishte kerkuar te njejten gje per Saliun dhe shpurren e tij skizofrene filluar me Lulin. 

@Liqeni

Të gjithë e dimë se bukëshkali dhe besëpreri në këtë mes është Ed Rama pavarësisht se ç'burrë është Doshi. Në fund të fundit zotëria deklaroi mbrëmë se për rastin e protestave të dikurshme vetëm shpenzimet e transportit nga Shkodra që Rama të vinte në Kryeministri, e kalonin 25 milionshin e lekëve në ditë (te vjetra) llogarinë se sa protesta kanë bërë bëje vete.

Viva,mpergjithesisht dakort me ty ...ne perjashtim te atij Zotit Troci qe eshte teresisht ...nje cope budalli ! 

Ne raste te caktuara duhen budallenjte.Nje budalla ka PD ne krye per 25 vite me rradhe cmendi gjithe Shqiperine..Perse mos ta kete dhe Prokuroria nje budalla te cmendi te gjithe keto bolerendet.Dy prangat me te renda dhe te nxehta keto 25 vite ky i ka vene.

'Qi prifti, e la katuni' ka një shprehje popullore..E keqja në këtë mes është se akoma nuk kuptohet nga shoqëria jonë se të dy palët janë ordinerë..S'është ndonjë gjë e madhe t'mos kuptosh se 'shoqëria e mirë' prishet gjithmonë aty ku ka konflikt interesi, fabula në rastin në fjalë është fare e qartë.

Kam pershtypjen se e kan vendos te dy bashke(si gjithmone naten, si pas gerdecit) me ja lon ceshtjen(dobicin) prokurorise.

Te mundohesh me gje fajtorin te kto historit e ktyre bosave tan esht si te perpiqesh me gjet seksin e kuajve te detit, kur ne fakt ate e vendos vetem momenti...kush ja fut shokut quhet mashkull....hahaha. Shqipni tavolinash

Mark Frroku !? Jam shume kurrioz te di se si e ka marre vesh ky kete punen e vrasjes.

Kush ja ka thene dhe perse ja kane thene atij dhe jo Braqes te themi.

Quna me bese me duken keta Frroket mu.

Hetimi do konkludoje qe ngjarja eshte e stisur. Protagonistet marrin damken e te pabesit dhe te pabesit duhet qe fshati t'u shkule guret e themelit. Ka shume shanse qe protagonisti kryesor, Tom Doshi te ndiqet penalisht sepse veq te tjerave ka akuzuar dhe Prokurorin e Pergjithshem. Nuk behet fjale per emrin por per institucionin e Prokurorit sepse keshtu eshte investuar ne tezen qe nuk duhet besuar ne institucione por ne vetgjyqesi.

Ose Toma shkon ne burg ose Llalla jep doreheqjen sepse sipas Tomasit ka dekonspiruar ngjarjen.

Toma eshte vitalist i kulluar.

 

 

Nga nje krah i peshores eshte Rama,Tahiri,Meta  VS  Doshi,Bami,Prifti.Jeni te lutur te votoni ne sondazhin nga do anoj kandari i Drejtesise se koqja e kandarit e hapi vet kete mes-hale

Meta apo Prifti, kjo eshte dilema e cdo socialisti te ndershem! Cfare dileme sheksipiriane kur e di edhe gjithe konotacionin historik! Te parin apo te dytin, njerin apo tjetrin, kekun apo byrekun, priftin apo hoxhen, dollarin apo ... nejse.

Jam lli gazit mrame kur Edi Rama i tha Fevziut  "ta mbush". Fevziun e kapi nje tik ne muskujt e fytyres dhe u shperqendru aq shume,sa dukej i shkreti, se po dyshonte per identitetin e vet seksual. smiley

Tani qe Llalla thiri Meten ne prokurori flini te qete, do behet hataja! 

Te dashur militante kamikaze socialiste dhe lsiste tani gjithçka do te zbardhet. Po vetem duhet pritur edhe pak, sa te mbaroje LLalla ate aferen e atij ministrit; atij hajdutit mes ketyre te tjereve te mireve, qe i rente nema qe kishte bere pak korrupsion.

Pasi te mbaroje te gjitha keto pune, Llalla do shkoje edhe te zbardhe 21 janarin, madje do zbardhe edhe Gerdecin. Ka per te zbardhe, ka per ta bere drite! Madje do filloje te zbardhe edhe pasurite e pushtetareve qe nuk i kishte zbardhe kur ishte ne krye te ILKPD. Ju mbani qetesi dhe beni durim!

Hajde tani te dashur militante te besuar te Partise, futjani nje gjumi pa merak, se gjithcka do zbardhet. Madje per kete ka per te ndihmuar shume edhe xha Brahua, po vetem se nuk i punon pak kaseta, dhe nuk i hapet canta! Sa ti rregulloje pak keto te dyja dhe ka per ta ndritur. smiley Rrofte krietari dhe shoku Meta! Poshte Toma, qe na e hapi kete pune!

Episodi i sotem i Oktapodit albanez:

Pasi pohoi dje se ekzistonte nje video korruptive per Shkelzenin, krietari nr 2 thirret ne prokurori. Pas marrjes ne pyetje, e harron Shkelzenin. Thone qe e paska tremb masha i Birirshes:

http://www.gazetatema.net/web/2015/03/06...

Nderkohe xha Brahua ka hup ne drejtim te paditur. Kush sheh ndonje tip rreth 50-60 vjec me nje cante te zeze ne dore, nje kasete ne tjetren, dhe nje bllok ne xhepin e mengjer, eshte i lutur te njoftoje krietarin nr 1 dhe te marre takim me Tahirin!

Te shohim cfare do te ndodhe ne episodin e neserm.

 

Nderkohe hetimi vazhdon i pa influencuar nga Politika, presionet e saj apo kercenimet. Cdo gje transparente dhe ne mes te dites per dielle : Pasi e "therrasin" Kryeprokurorin ne zyre te henen, Rama, Meta, Tahiri dhe xha Braho, Llalla vendos te nise hetimin kryesisht. Nderkohe qe duhej ti therriste ky i fundit ne zyren e tij si persona qe kane dijeni per ngjarjen (te pakten) disa prej tyre.

Por si ka mundesi qe hetimi nuk nisi para  6 muajsh do thote ndonje syresh? Po nuk kishet denoncim (me shkrim dhe firme) thote Tahiri, Rama etj... Po perse nisi hetimi te henen, kur perseri nuk pati asnje denoncim me shkrim, firme e vule, por thjesht deklarata facebook - u dhe mediatike ? Perse 6 muaj nuk u be gje nga organi i akuzes dhe hetimit ?

Sot pasi merret ne pyetje Meta,Tahiri dhe Rama, keta te fundit therrasin "urgjent" Llallen per takim sot mbasdite... Normale, krejt normale...asnje presion mbi akuzen, asnje koordinim, asnje alibi nuk fabrikohet aty, diskutohen ceshjte qe thjesht nuk i interesojne shtetit!

Burg per te tereeeeeeee !!

Lefto, s'mund te shkojn shqiptaret nga filmi ne film, kishte thone komandanti prej verteti. smiley

 

 

Po cben o Lefti se lajmi eshte i dates 3 Mars e sot eshte 5. Sot po pyeten keta, jo me 3 kur eshte bere takimi me Llallen.

U bete te gjithe vitaliste ju te baces. smiley

Porsi bora e Taraboshit
Asht e bardh faqja Tom Doshit

Para 1 jave kishte vdekur nje prift ne Korce,dhe kishin bere nje mbledhje per te caktuar priftin e ri.Kur vajti njeri dhe tha cpo beni ketu?Keta ja kthyen-po bejme mbledhje se do caktojme priftin e ri..Mos u lodhni kot i tha ky e ka LSI dhe kete vendin ketu.

Tomes i lumte, se u bo vip, tu dal televizioneve si Kardashiani, mbajti me rrena nje popull te tere dhe u bo i pabesushem perjete. Jo se Tomen e ilaceve e kan mbajt per ndonje burre te mire, veq fisit vet. Keshtu eshte ku burri i Malcise merr menjen e Lalucit, qe pergojo grate e shokeve te Tomes.///

Duhet me hap lojen  per Fieraken e Lalucit on line, Kush te ka .....qe burrecat Shqiptar te mendohen 2 here para se te merren me grate e te tjereve.  

Nqs vje era Hale' , per c'do ceshtje ne Shqiperi..shikoni rreth e rrotull dhe do gjeni pa diskutim Goje Halen' Ai dora vete doktorr peshtyma.

 

Ed Rama ja skuqi mire qerosit te Opinionit mbreme, me dh!u gazit. Megjithe difektet qe ka e du fort Edin, m'kujton doren tone te viteve 80 me romuzet dhe batutat. Eshte si nata me diten me te birin e murtajes. Fevziu eshte komplet i paftyre, deklaronte dje qe kishte mbi 5000 komente ne Facebook nderkohe qe kur e kontrollova vete nuk kishte me shume se 100 (gjithmone nese nuk gaboj).

Berisha thote qe nuk ka marre ftese nga prokuroria dhe prandaj nuk shkon. Besoj ka nje ndeshkim per genjeshter dhe refuzim te vajtjes ne prokurori. Ku jane zedhenesat e prokurorise dhe sqifteret e PS?! A ka rast me te mire per ta denigruar akoma murtajen?! Apo TGIF smiley

Unë për vete nuk e du fare Ramen , po sot per sot per gjëndjen qe eshte Shqiperia eshte e pamundur te perfytyrosh njeri tjeter ne krye jashtë vendosmërisë së tij .

Ndersa krahasimi me Murtajen Berisha eshte me se i sakte . Është Turp intelektual per dike qe i thotë vetes shqiptar me të mesmen dhe përmend iBerishën si k/minister , përveç Jozepërckave .  Me mirë Ver Llapa smiley

Ndersa lefTKopene e du Fort . Flasim gjithmone për tek PPU . Është e vetmja me atë prroin psikik " y none sa komente " që e hesh poshtë teorinë e Uturak Fevziut.

Vetem LefTKopeja perserit veteveten me nja dhjetë Nike nga dhjetë 15 herë nëpër keto lloj prurjesh , me të njëjtën përmbajtje me të Komandantit smiley... Shteti Ra !

Po ti shtosh  niket e Bebushit dhe nje vandak humoristesh e shakatoresh qe vijne te shumellojshem ne NIQE del se ne cdo prurje kemi yhyhyha  klikime smiley

Çfarë ke i nderuar Emigrant me LefTKopenë ? E përnderta do bëjë detyrën dhe nuk e ha qederi se për cfarë flet ! Do me i heq Bukën e Gojës kështu ?

LefTKope ma hiq një merak . Këtë me sk , si skapamento  e çame , Pampers të ri e ke ?

SK e kan per Skraparin heroik. Nji perpjekje e Leftit me prish rreputacjonin e pamohushem te bastionit ton lsi-ist.

Lefti, no passaran! smiley

Pse Left me ....iiiiiii në fund e paska me Sk..raparin k/sulmin . Sikur e kishte me mitraloz Gulianov , apo i marun xhephanet  smiley

Idrizo une e kuptoj qe ti si socialist i ndercem hidhesh menjehere perpjete sapo dikush permend per keq Meten dhe xha Brahon, se helbete njeri partner i rendesishem ne qeverisje dhe tjetri deputet i PS. Megjithese deri dje kane qene hajdute dhe mund ta kesh thene nje fjale te keqe ndaj tyre, sot nuk e thua me se keta po largojne te keqen e madhe. Madje edhe kujt guxon te thote nje fjale per korrupsionin e tyre apo perse nuk i nxjerrin videot (qe mund te largojne te keqen e madhe) por i mbajne per shantazh, ti i hidhesh direkt ne qafe (te mikut), edhe kete e kuptoj. Madje ndonje dite edhe po erdhi krietari i madh dhe te te thote: "beji nje gojore te shpejte Metes", edhe kete e ben pa dyshim. E kuptoj edhe kete. Ca nuk kuptoj une me ty jane ato figurat smiley-t !? Boll ia bere kaq shume ok dhe u perkule kaq shume o burre i dheut! 

Trimi Vuçidolit kish thone sme ka ardh thirja per Prokurori! smiley

s'do e ket pa. me gjithe ate ngarkese pune, ndodh.

Sikur kishte thonë që Shiku im , janë Gazetat ...LefTKope ja lexon moj smiley

Gjeja me qesharake eshte qe ne baze te ligjit Berisha merret me polici nese nuk shkon me ftese ne prokurori. Por te gjithe i hapin rruge. Nuk doli nje njeri me 2 fije bole t'i bertase prokurorise? Kjo eshte per ulerime.

ai ka te pakten po aq pushtet sa edi rama. kjo eshte e qarte.

nuk e di sa do zgjasi kjo gjendje bizarre (dmth kjo varet krejt nga te jashtmit, se te jet per ne salen e ke mbret per dy vjet -  me propozim nga skrapari), por per momentin duket se eshte keshtu.

Do vij dhe njëherë Emo.

Rastësitë janë Mbreti Domsodoshmërisë thonë atë të shkruarat. Dhe me të vërtetë shpesh fati ka qenë me këtë Qelbësirë që e ka mbrojtur deri sa këtë Pozicion e ka përforcuar me TRITOLISTË . Reagimi tij nuk është më fantazi . Është Realitet i bandave të Tritolit , Vrasjeve dhe Grabitjeve. , Intrigës.

Mos harro se jemi të Monitoruar smiley

Rama nuk po lu keq , përballë kërkesës NR Një të Ndërkombëtarëve " Konsensusi "

Përveç reagimit  qytetar , paraqitja në Prokurori e Shtetit !!!! Grandioze , po e nxjerr zbuluar  , deri sa dhe Kukulla e kreut të Partisë PD-hi keci Lulthim e ka " hongër " kallupin dhe u fut në rugën e skifterëve duke tundë Zilkat si Këmborë . Ndryshe duhen të tjera veprime me atë Kryemaskara që është gati ti vëjë zjarrin prapë Shqipërisë për Shkëlzenin dhe Veten  !

Shif reagimin e Amabasadorëve . As nuk dun me ditë për Historinë por janë të Shqetësuar për HISTERINË . Pse thu ti në vendet e tyre nuk ka më keq ? Ka po nuk e lejnë të dominohet nga LefTKopetë e Thashemexhij si suma të zgjuara me variante e Hipoteza jashtë atyre që e kanë detyrë  .

Këtu është dhe kjo ngjarje por me veçori Bajraktarësh Shqiptarë dhe Fatkeqësisht , hiq  pjesën që "bëjnë detyrën " me pjesmarrje të atyre që kanë qejf të dallohen si InteliDjentë të PD-hit apo edhe si të baraztundur , Zyrtarisht dhe Ndërkomblëtarisht Çështja më duket Normalisht  e administruar në Përfitim të Shqiptarëve.

Gjëmbi mund të ketë edhe letra nga Populli , nuk heq kontra smiley

Po nuk mor vesh pse mos me shku n'prokurori me bo muhabet nja 1 ore me ata cunat e rinj qe besoj i shpeton shurra ne breke nga Sala. Me ket rast edhe shtiret si ne rregull me ligjin edhe i myll gojen atyne qe nuk ja pelqejne ket zakon. Duhet te kete psikoza te tmerrshme sepse asgje nuk i kushton.

Nderkohe, Mark Frroku, strumbullari i historise sipas Tomes, hedh poshte variantin e Tomes.

Cuni i Sheqeres  mbasi i futi ne gjak gjysmen e vendlindjes se vet do futi sherrin ene  malesoret e Veri-Perendimit. Turkoshaket srrine dot pa intriga e pa fut sherre mes goglave lokale. 

Clidhje ka Saliu ne kete histori?

Frroku,Doshi Fufu&co jane miq te Edi Rames.

Nuk ka shoke ne kete pune. I ka vu Cuni i Sheqers ACDC, te pakenaqurit, sic ka bo gjithmone. Kta e kan honger karremin bashke me Lalucin. Pse? Kaptinmodhi de fakto eshte ZV-Kryeministri, fuqiplote i Shqiperise. Palloshin se llogarit Saliu, nje aksident Palloshit e automatikisht pushteti shkon tek kryetari parlamentit. Bjeri kaptinmodhit perpara e Palloshi mbetet jetim, ky eshte plani. Po pse ore per Tomin e Dosheve do djegi Shqiperin NERONI? Per pushtetin e vet e te Shkelzenit ai vret edhe femije. E paska dit prej 3 mujsh qe do vrisnin deputet e si ka thene as FUFIT??? Paska qene mrena prej 3 mujsh te pakten.

Nuk besoj se ka njeri normal qe nuk beson qe Berisha mezi c'pret te kete nej vrasje te nivelit te larte. Pastaja e gadit daja at pune. I ka specialitet do situata sepse bohet direkte skenderbe.

E pranoi me gojen e vet plehra dje...ne Foltore....tha qe e dija prej 3 muajsh.....e nuk boni gjo....AS FUFIT si kish thon gjo. Pse???? Ose ferkonte duret me cunat e Mulit per te vertit kufomen e rradhes ne Kryeministri  OSe ishte vete organizatori....shif fjalen e Priftit dje tu u morr me kush grua rri ne krevat...fjalet e Cunit te Sheqeres me e terbu malsorin Sterkaj qe te boj ndonje budallik. 

Fajin e ka Saliu edhe qe Tom Doshi u be deputet o tironc.

Fajin e ka Saliu edhe qe ai drogaxgiu i Kavajes u be kryetar bashkie.

 

Tani po te heqesh fashon nga syte e shikon qe fajin e ka Saliu edhe juve qe e mbani ende kryetar partie mbas cju ka bo juve e neve. Populli i dallo koqet e Kanarit, ACDC, sepse ka nje kandar e i pesho mire. Ene kur i ke syte e mbyllur te pakten degjo popullin. Mos e thuj mo fajin e ka saliu se dukesh si Zeni. Po sigurisht qe e ka fajin Cuni iSheqers, se nuk e la kurre pushtetin e krimit dhe kontrollo gjysmen e ekzekutivit. Fajin e ka Cuni i Sheqers, dhendrie i Milice Shkijes per sa kohe do nderhyje ne politike. 

Mirë ti kam falur të tëra , shyqyr që të ka shpëtuar vëra smiley

Edhe socialistin e ndershëm   të barabrtë me një Demonkrat të nderçim si JUE e kuptova Po këta të pandershmit i ka regjisstruar LefTKopeja , apo të ka lënë tye me çfrye herë pas here nëpër Vidio si sk ...apamento makinash të çame .

Vallaj thashethemexhij si Niku  juej , nga ata që vërvit LefTKopeja jo se janë të rallë këtu . Po i joti  vje dhe si sumë e zgjujtme me i hudh " benzinë zjarrit " për pulastrena thashethemesh  Dhe ta bën trupin puçkuriza puçkuriza e të dredh edhe Loqkëzat e këmbëve kur hedh bumje

Të shohim çfarë do ndodhë nesër ..smiley

Shko or dreq bo nonji punë e qit nonji lek e leja LefTKopesë bubullimat Rameta  të largojë të keqen e modhe mer Jahu .. me vidiot e berihajit !

Do kuptosh avash avash ..mos u nxito me "sindromat " ka thonë edhe sh.Gjëmbi smiley

Hem! Prokuroria e krimeve te renda! D.t.th. se kjo historia vluese e diteve te fundit, qe ne emigranteve na duket si serialet televizive me krimi, me personazhe te ndrueshem dhe emra te rinj e te panjohur, te kete ne tevertet dicka reale! Edhe emrat duken si emra personazhesh filmike: Tom Doshi, Ilir Meta, Mhill Fufi! Serial televiziv, apo ngjarje reale!?

Porsi maja e pemve t'pishs

q'ashtu a fjala Sali Berishs

Jo po qeshte Alba me zamete kur i them se ,"ke ngrënë mish të pështyrë nga mizat " .Po pse çfarë prisni nga një i Marrë e Hajdut që e brohorisnit rrugëve "Liri -Demokraci " smiley ? Kush e humbi ta gjeni JU ? Deri sa u vuri zjarrin u ropi u vodhi dhe u fut në sherr çdo orë e minutë ?

Të nderuarit Belul ju tha pështyma duke përsëritur " Gëlltit një lugë çorbë në fillim dhe e vjell gjithë jetën" Po hiç as  si Popull baritorë që jemi , as si InteliDjencë Letrare smiley

Nuk është as e re as e paritur në Mëmëdhëmbje përveçse për thashethemexhij se çfarë fsheh shprehja " Po po zotirie .Ta them unë tye .Fëmijët mijjanë Milionerë " pasi u bëri të poshtëroheshit nga jeta Juaj plot vuajtje e sakrifica për hir të atij vendi . Tani na u xgjuet Jue ? Nejse ..më mirë vonë se kurrë ..thonë !

Qëroni qelbësirat,  iBerishat të ndiheni shtet e njerëz Normalë !

Ku ishte prokuroria dhe gjykata e saliut ne ate rast por dhe tani ne rastin e tomes acdc

Ca e ka kete fiksim ky? Nuk shkon ne prokurori. Kete pune ka patur gjithe kohes. Jam i bindur se ne shqiperi ka mbetur vetem nje malok, e ky eshte saliu..ik o malok ne prokurori,para se te te kap per zhelezh Meta e te te coj zvare atje !

 E mer bebush ! Nuk të durrohet pa zgjatë veshët  smiley Mirë ai që e di se është Gomar i deklaruar se vë dhe 1 mbrapa mos ta ngatërrojmë . Po ç'tu desh ty që vje mrpapa ? Apo do medoemos të jesh kërriç smiley

Kjo Prokuroria përse nuk e vlerëson ndërhyrjen e Paulinit ?

Lupus Hominus të PD-hit dhe DiasporDha për të mos u habititur më vonë , pse nuk merret që SOT me ndërhyrjen e tij

Rri Sali se po fola unë ...

Dhe Mut Burri i Mut Shtetit hesht ose lëshon fjalë të pakontrolluara " se Paulini zotrie " duke lëpirë buzët nga tharja e pështymës ,

Çfarë di Paulini që Babasqapi përçitet ?..dhe InteliDjentët e tij hanë e dhiten ?

 

Me mir mos te shkoje sala ne prokurori se nuk durohet kotesia e rradhes.
Berisha ka prokurorine. Sa u kenaqem qe me ne fund shkoi ne prokurori.

po pse ket mani me i parapri cdo dyshimi mer dajosh?
Shume gra lindin per ate pune po zakonisht marrin leje lindje dhe aq

smiley Nuk mund ta lesh vendin si drejtoreshe doganash per nje vit e te vish prape, nje post qe jepet nga vete kryeministri e qe te detyron te pergjigjesh ne parlament, o cope mishi smiley

Leje lindje ne bote marrin dhe ministrat o katnar. Ligjerisht nuk ka bythe as rama, as berisha me detyru vartsin e vet qe te mos i perkushtohet femijes sepse leja e lindjes i takon cdo nene, pastruse apo drejtoreshe.
Po pranej eshte katandis aty ai ven, prej katnarise qe ka pushtu cdo cep.
E ka emeru vete rama thote dhe raporton ne parlament...eh te qifsha katnaren qe ka harxhu paret me te cu ne shkolle ty!

Dhe kjo ministrja u be nene,po s'dha doreheqejn,madje e merr beben me vehte ne Bruksel.

Klajda Gjosha nuk ndahet dot nga i biri e merr me vete në Bruksel

Shtrohet pyetja , kush paguan ?

nuk e vej ne dyshim se me kushte financiare te paguara  nga tjeterkush dhe te shtruara me komoditete cdo grua do te udhetonte pa i hyre gjemb ne kembe.

 

Te gjithe nekembe kunder Mafies  komuniste !

Partia Demokratike do të nisë protestat popullore nga Tirana për të nxjerrë vendin nga kthetrat e mafias dhe krimit të organizuar që ka pushtuar sot vendin.  Nuk synohet një protestë politike, por një protestë qytetare ku njerëzit të bashkohen për një qëllim madhor atë të ndarjes së shtetit nga mafia dhe krimi i organizuar.

I vetmi pushtet që mund të rivendosë drejtësinë në vend janë protesta dhe revolta popullore. Ky është institucioni i vetëm që kanë sot shqiptarët, por është pushteti më i fuqishëm që do të sjellë edhe ndryshimin. Protesta e javës së ardhshme e opozitës do të jetë edhe fillimi i fundit të mafies se neobllokmeneve në pushtet. 

jam kurioz me dit se ca ekuacioni perdor kapo per te percaktu se cila mafie eshte me e mire se tjetra

I vetmi pushtet që mund të rivendosë drejtësinë në vend janë protesta dhe revolta popullore.

Keshtu tha dhe PS-ja ne 1997-en

I vetmi pushtet që mund të rivendosë drejtësinë në vend janë protesta dhe revolta popullore.

Nuk ndertohet komb sipas parimit "ngrehuni dhe bjeruni"...

Nuk e di po ai sherri Meta-Berisha dje ne parlament ishte sikur me te bo nje mut ne fytyre dikush e me te thene haje tani se kete meriton. Ishte nje perkujtim edhe njehere se cfare plehrash kemi mbi krye qe jo vetem te ngjallin neveri dhe pesimizem por edhe nje absurditet .... SI KA MUNDESI?????!!!!!!! 

Sa njerez te mire, te zgjuar dhe me vullnet ka ai vend si ka mundesi keta alabake kemi lene te na perfaqesojne????!!!!!!!!

 

te drejte ke, po... ja.. Meta-Berisha lexojne peshkun ku zagare koqefishkur e te tredhur politikisht (ke shembuj me lart sa te duash) i lehin njeri-tjetrit,

e thone: Pse mos ta bejme dhe ne? 

Un nuk e pranoj ne asnje fjale  qe shpreh Sali Berisha, por kur degjoj Petrit Vasilin dhe sidomos Liken duke fole per " megavjedhje prej 230 milione  euro" nga Lul Basha , me perzihet fare.Keta ishin  bashke e ne koalicion ahere.Pse nuk folen kur duhej ? Felliqesira ! Kusare ! 

 Eh kjo telenovele eshte pasoja qeverisese kriminale, kusare, antikombetare tradhetare te interesave te shtetit, shkaterruese e sistemit  te demokracise fraxhile tones, kur qeverisja ju dha ne dore Sali Berishes.Eshte ai qe mori ne gji Liken dhe e bashkoi me shpuren e vet kusare, ku bashkerisht e futen kusarine ne sistem dhe krimin e shnderruan ne art.Kanceri tete vjecar ka mbushur tere skutat e shtetit me metastaza.

Edi Rama eshte i lidhur si qen per zinxhiri ne hurin e ngulur  te sistemit tashme te stabilizuar, te kusarive dhe krimeve  pa asnje shprese me se dic mund te ndryshoje  dhe vjen vec rrotull  ne lemin e Likes dhe te salihut. 

Por kjo situate pa rrugdalje ka edhe pak grotesk.Ate qe na haberis  po salihu ..se do beje demostrate ..per te dhene likja dorheqjen...! 

Nuk jam dakort grave. Situata eshte me e mira e mundshme, qente po ja fusin njeri tjetri dhe ne orgazme e siper po hapin barkun. Fakti qe Meta humbi qetesine klasike dhe filloi ti pergjigjet dhemb per dhemb buceve te PD eshte sh shpresedhenese. Rames vetem i shtohen piket. Kam pershtypjen qe berisha e ka per koqesh Meten sepse Meta duket i dobet kur vazhdimisht gjoja me "miresi" thote se e ka pike te dobet doktorin. O zot shtoji inatin te dyja paleve. Sa me shume te llapin aq me shume demaskohen.

Rama mrome ishte top forme.

pa asnje medyshje i fituar do te jete vetem Rama,  ( kjo eshte ajo qe e ka bere gati te terbuar  salihun ) por gjithenje e me fatkeqet mbetemi  vetem ne, shqiptaret ! 

KRIMBAT

poezi nga Xhavit Gasa

Krimbat,
kur fillojme,
te hajne,
njeri-tjetrin...

Pemes,
i kane ngrene,
frutin, gjethen
..........dhe kercellin!!!

po pse vonove kaqe a derbardhe ? 

Rrofte shoku Edi Rama o grave.

Ai te rroje pa Artan Santoja le te vritet si qen 50m larg zyres se Rames.

Ja u plasi bomben ne dore Tom oshi dhe tani e hidhni muhabetin larg e larg.

Nejse juve socialistet jeni si ajo qe tha

rrime 24 ore pa uje e drita vetem shokun Fatos( me fal Edi) dhe Ilir te mos zihen.

Ike ore purdhu me gjithe  Rame e Artan Santot, po aqe kusare sa ata qe te qa shpirti ty ! 

Smesove kurre ABC e gjerave ! 

Nuk ka shans me te madh ky vend se sa sot per te dale rinia e mbetur qosheve e klubeve per te formuar nje force te re me vetem dy objektiva para popullit: Te shporre nje here e mire eliten aktuale  politike " te hurit e te litarit " vendosjen  njehere e mire  diktaturen e ligjit ne cdo gje, per rikthimin e dinjitet te shqiprareve.! Populli them se di te kuptoje  e ndjeke njerez me kete ideal ! 

Te kemi te tille valle ? Ky eshte problemi yne dhe jo parada " per sullaco " e maskarenjve ! 

 

Po cfare rinie o grava!

Juve e keni helmuar rinine me mrekulline e kohes se xhaxhi Enverit.

Nuk vjen me ajo kohe o grave,lutju sa te duash Zotit.

Shqiptaret sot jane te lire dhe ndonese kjo qeverisje eshte me difekte eshte 1 milion here me e mire se qeverisja e kancerit Enver Hoxha qe e ka popullin me pantallona te arnuara dhe e mbajti 50 vjet ne kafaz.

Po ti more ti ku kullot, nuk e shikon si tallen by.. te gjithe  kusaret ? E mo a nuk i vajti likes per darke nje nate para gjyqit per ti hequr litarin ky yti , qe te vafte goja pas qafe ! Ti nuk je i afte te kuptoshe dhe te narrish mbi vehte dhimbjen e te luftoshe per ta ndryshuar ? Salihu ska faj se nuk eshte me ku qe, por e ka Enveri,  krejt i tretur nden dhe ' ! 

Mbushur ky vend me mercenare ..! 

Hetimi i çështjes Doshi do të përcaktojë zhvillimet politike në vend, por jo vetëm ato. Ndaj sot Republika është në duart e Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, jo vetëm në kuptimin figurativ. Ai ka në dorë fatin e drejtësisë, të Shtetit, të Shqipërisë.

aman dhe ti o kapo ! Nuk e shikon qe dhe ate po e bejne pjese te dijes se do " vritej Toma" ? Ca te beje ai kur ketu duhet revolucion ore ! Duhet permbysur si ne vitin 93 ..! 

Nuk e dallon gezimin e Rames ne shkallet e Prokurorise  se po ja jep ne cini suksesin e kesaj telenovele vet Salihu me ndihmen e nje injoranti komplet si Tomka ? Dhe te merret sukse duke shkuar tere qeverrisja ...ne prokurori kur njerezit po vdesin urie dhe lageshtie...! 

Priti perendimoret kur te lavderojne arritjet qeverrisese ..se vane me gezim e deshire ..ne prokurori! Demokracia ne funksionim! Prite dhe opiziten saliiste....duke protestuar rrugeve,  se likja i salihut ...nuk dorehiqet ! E kuoton ca grotesku po perjetohet ? 

Populli po perjeton komplet jeten e qenve te rruges ! 

Gjith ky rrjet e plot  rrjete si ky vec per gallate e dengela, pa fijen e pergjegjesise kombit katandisur me keq se me te ligjte e botes, dhe nuk grupohen per te bere dicka ! Harram e paci buken e misrit mbetur dhemballeve ! As sa tunizjanet nuk jeni ! Vazhdoni qendroni sa me salihun e sa me ramen,  kur nuk ka asnje njeri me gjuhe te laget nuk mund te thote se nuk hane kusare dhe bandite ..Si klase politike ! Shikoni tani ca jep Fiksi ! 

Dhe beni gallate paskesaj ! Une them dermen te gjitheve ketyre politikaneve,  duke u bere  gjithe ata me nje cip mbi balle ! 

Sigurisht qe nuk jemi Tunizian a Sirian. Fat te mbare po na uron.

Vetem Gomeret enderrojne per Pranvera Arabe a Revolucion kamunist e pse jo edhe ISIS. Me fal per  per ke te revoltohen njerezit? Per Tomen? Se zihet Kokelopa me Salukun e i nxjerrin rrengjet njeri tjetrit? Po u kenaq njerezia duke i pare cingiet te zihen ne Parlament, as Fiksi nuk shihet me. Thirrini more mendjen e boll kelthitet per luftera e revolucione, po rregulloni veten se pari se pjellat tuaja jane keta qe shihni ne Parlament.

Po ke te drejte.Dhe lopa boni transversalen kur degjovi si foli njeni nga radha e diskutanteve ! Bota u mbush plot me vipa dhipa dhe rrypa ! Skam fole per Tunizi dhe shkalke krahesimi te saj me Evropa apo Comoro, por per ju opinionistet e ketij merguar, qe nuk jeni as nje e mijta e te prapambeturve tunizjane qe prej fb u organizuan dhe ben dicka per vendin e tyre.Ju po i cani trapin popullit duke bere galkate dhe duke fol kuturu  pazar! Mergimtare kane qene ata qe i dhane idete e progresit, te perparimit vendit me te prapambetur te Evropes.Ishin arbereshet  e diaspores tone qe hodhen shinat per rilindjen.Po nuk benin gallate  ate dhe as ishin spitullaqe qe te jepnin direktiva si te ndonje pordhaci ketu qe  thote " beni more kete dhe ate .." , ! 

Un e shof vendin tim buz katastrofe dhe te turperuar ne pakufi sepse ka rene ne dore te horrave, kusareve dhe banditeve te grupuar ne kazanin e turpeve qe ja kemi vene emrin " demokraci" Shqiperia eshte telendisur e po telendiset per vit ne se ju bi ndermen ai austriaku i vitit 97 Vranicki! Po ju pelqen kjo gjendje vazhdoni te beni gallate se ne fakt jeni pjesa me e papergjegjeshme e sehirxhinjve !Per fat une nuk bej pjes ne kete zhgul .Per djeni kjo pergjigje vlen per nga poshte e per ketej siper .

Se une gjografikisht e di me mire se ky ketu poshte ku bi vendi im, por nuk arrij te kuptoj injorancen qe me Evropen jemi qindra vite larg te qenurit te barabarte  si mentalitet edhe per faje po te Evropes  dhe nuk e ditka vec ky ...bambami ! 

Po me modest o burr i dheut, se nuk je Zoti, e boll hodhe direktiva rinise si Zota. Po lene Rinine ne kafene....me mire se ne xhami... a revolucionar kamunist a Islamik.  Jo po do cohet rinia prape legjendare si ne 44 a 97 e te beje revolucion nga fillimi apo si tunizinet e tu. 

Nostalgjiket e paten pushtetin per 45 vjet dhe e kalben e degraduan ne ferr. Per cfare Rinie flet mor zotni...po Rinia komuniste e 1990  ju hypi anijeve dhe u largu prej Sketerres se shtetit tuaj Zotnie....ajo Rini e mallkume prej komunizmit qe  kishin vesh rrwth qafes qe 8-10 vjec shallin e Pionerit te Enver Qenit.  Pse nuk ishin shqiptare si ty, ata qe mbushen trotuaret si prostituta  e burgjet si narkotrafikante nga fukaralliku e mizerja komuniste per 25 vjet???? 

Kta Socialistat e rinj si Shkaba, ndjejne neveri, per rinine tone te asaj kohe qe rendte merrte arratine nga ferri KOMUNIST. Se degjojne perrallat tuaja se kishte shtet atehere zotnie..kishte burg atehere zotnie per te gjithe.

Po kur me kenoqni ju mu e me kujtoni shtetin e mrekullueshem HOxhist...qe bonifikonte.... vaksinonte....e arsimonte.  Nje shtet i ndertuar si piramide mbi kafka kundershtaresh politik...mbi shpronesimin e tokave, bagetive, orendive e rrobave te atyre qe kishin per tua shperndare atyre qe skishin eshte i mallkuar ne thelb.

ne Shqiperi nuk do kete ma komunizem se krimet ishin aq monstruoze sa dogjen cdo shprese per socializmin human...mos enderroni qe shteti do bonifikoje tokat per 2 miliard euro e tu ja grabit emigrnateve ato lek...Enderroni te keni shtet burokratik pa Enverin e Saliun se Shteti eshte gjeja me e vyer per Shqiptarin, nje shtet qe fale patrioteve e me fat mezi e krijuam shume vone....

Mergimtaret te kane thone mbro Shtetin ende te paformuar  Shqiptar 100 vjecar, se eshte fat qe e ke...Kurdet se paten dot, Shqiptaret e kane me ne fund e mos e dhini...me komunizma e revolucione.

Deshtimi i nostalgjikeve eshte qe ne komunizm te varferit ishin shume keq megjithe u vu  barazitizem me dhune...as te varferit nuk u ndihmuan dot pavaresisht se u kryen krime ndaj njeriut. Prandaj Komunizmi eshte i mallkuar ne ate vend perjetesisht.

nuk eshte fajinim qe ti nuk e ditke hala se ka kazane te vecante mi nda gjonat.Ti i bon garrumull vazhdo ahere vetem ! 

Partia Komuniste ne Shqiperi nuk merr as 1 per qind te votave.  

Kazanet i nda shteti e jo Grava me te lebetitimin, kurse i permbys revolucioni, ....sic bonin ne perandorine otomane kur coheshin Jeniceret e permbysnin Kazanet.

Kemi humb 500 vjet pa ndertu shtet...ndersa sot merremi me kapitalizma e komunizma. 

O Grave, Tunizia beri vjet ate qe Europa e ka bere para 200 vjetesh, luften per barazi sociale. Irani me Irakun dalngadale do vijne ke Europa, dhe jo Europa tek Irani. Dhe Shqiperia eshte Europe babam, sa here duhet te ta kujtojne. 

Grava max qe mund te bejm eshte te mos votojme. Ska variant tjeter.

jo Edison, nuk jam dakort me ty ! Ai veprim eshte i barabarte me sa bejne keta politikane sepse nuk i sjell asgje vendit.Duhet bere dicka,  sa kur te behemi sehirxhinj ..! 

Nuk ka asnje gje  te veshtire ne bote,  pa me shum se nje zgjidhje...!

Shka ka Grava që po qan .smiley

Nuk po dij gja ka thanë tha njaj Frroku

pse më ka përzi  njaj Dosh marroku ..

Qetë Grava . Ka regulla të menduarit . Pasi ndërton një skemë me veten,  me Popull dhe Rini fillon e gjën dhe argumente se do rrëxosh dhe ngrësh Shoqëri të reja . Dhe doemos do përfundosh në debate nervoze me pëllitës që të akuzojnë 

Njajo Rinia Juej e Enverit i ka fajet .E ç'faj ka Saliu që hapi gjirizët e Haleve dhe vërshyen mijtë për të formuar Parti  .Demokratike .

Shënim ..Gjiriz me sa di Korçarët e përdorin për Vrima Haleje të bllokuara prej kohësh por që po u hapën shpërthejnë  gjëra kutërbuese !

Ma shtruar Grava . Mos u ndiko për një ngjarje me qenë këmbngulës me që ndonjë thotë   " Rama njaj palloshi "  Po u hyn këndshëm siç e meritojnë si Llafazanë , Thashethemexhij Kafenesh , Intrigantë e Kar-ieristë . Kaq duhet hë për hë , Të spastrohet haleja që ka lënë Berisha edhe nëpër mjedise ku llafoset .Na qelbën me erë kërmë  .Kanë 25 vjet e më që Kutërbojnë .

 Grande Kaka fryn " buçet " me sholokët dhe sholo..et antikomunistë  smiley

Aty mbaje ..tek Kryekërma sa të qërohet . Ka kohë për të tjerat ! Respekte !
 

majoret e ushtrise me trafik droge. minister, kryeminister, kryetar parlamenti tu punu part time te prokuroria e krimeve te renda. 

Sa keq smiley

Byrek i gatu ne guzhinen 25 vjecare dhe i pjek mire ne ate 8 vjecaren e salibollekut ..! Dale dale ! 

Nuk ke krijimtari Rapadam smiley

Nuk ke as rapadam të rrjedhshëm ..Ke rap- dëng -dang -dam ...smiley  Do të lexojë LefTKopeja dhe do të marrë për Pampers . I ka ikë ai që i kishte ngec gjylpona gramafonit smiley

Likja ne ditet me te veshtira te karrieres se tij si Politikan , Edi Rama e shiti .

Sejcili mban veten Brad.. Ene Likja s'besoj se mbahet nga Edi apo nga Sala...

kush e bleu kete faresoj malli o Brad ? Blihet kollaj malli qe i ka shtu vlere salihu? Mos e fol o burre ! Rama ferko barkun sot pasiqe vet Salihu, po vjell pjese te corbes prishur , gelltitur prej asaj qe paten gatuar me liken..! 

bo vaki ta cyte edhe pake Salihu Liken, kemi me degju ...e c'kemi me degju..! Xefja sportive po arrin majat...! Arbitri i madh atje larte po fut ne loje ..  Xenin 

Në fakt po ta shikosh me vemëndje burrin nuk ka ku mbahet. Ose i fut Gishtin vetes ( ata që formuan FRPD) ose kap gishtin e Barkut ( Normalët ) ..kanë thënë të vjetrit 

Pas ardhjes së PD-hit u shkrinë akujt dhe si duket ka mbetë   futja  gishtin vetes ..smiley

Ka mbetë Babasqapi tani për të parë se çfarë metode përdor

kur e pash per here te pare ket ,nuk me mbahej te qeshuri ,e ka qa per zotin,per abasaline smiley

e kom pa edhe me i film tjeter shqiptar, qe tani me me vra s'me kujtohet. Te kom kujtu aty smiley

Mark Frroku,  Mhill Fufi 

cjan me kto emra  kshu  smiley

More fund, Gjon Fusha!

PS: Soll Lili smiley

 

Ja dhe nje tjeter anglez meqe ka dal ne shitje si liber , autori  :   Pjeter Pani  ose Robinjo Hudi  smiley

Meanings and history of the name Enver:
In Turkish and Balkanic countries, Enver is the translitteration of the Arabic name Anwar, which means luminous

Should i explain Hoxha?

“Përballja me qytetarët po afron!”.

Lulzim Basha i ka kujtuar dje Ramës se shumë shpejt ai do të përballet me refuzimin e fuqishëm qytetar kundër qeverisë së krimit, tritolit, vrasjeve, vjedhjeve dhe batërdisë në të cilën është katandisur vendi. Basha përmendi përfshirjen e Ramës në skenarët e krimit ku dhe e paralajmëroi se ora e  të vërtetës shumë shpejt do të vijë.

 

...duket qe Basha e ka gjith inatin me Ramen

kapo edhe ti ? ne kte ore

 qe ke qen e fejuar ke qen, ate mbaje!smiley

kapo me falni, pse ju jeni drejtori Sandrit ?

kapo - ti i ben postimet dhe pastaj i ben postime vetes me komente te asaj qe ke postuar. smiley Po na le rradhe te lexojme nje here ca ke postuar, prit nja nje ore para se te na interpretosh ca ke shkruar. 

Kapo ngatarro Peshkun me Facebookun,  i bo like  vetes pafundesisht qe te jete tek faqet e shoqnise ene kur ata bojne sikur se shofin.

smileysmileysmiley na eshte bo si Kim Kardashian ne social media. 

Dedikimi dhe vendosmeria jane virtyt,...LEXO narcisismi.....sidomos ne kohe te veshtira, por e rendesishmja eshte qe te jesh publik si Kapo...the World is Yours....

Ka pasur njerez qe e kane sponsorizuar Tomen per zgjedhjet me kuptimin qe ky investim do tu shperblehej kur PS te vinte ne pushtet.Parate jane pakesuar shume, bota nuk jep me borxh si me pare, s'ka per te gjithe.investuesit i kerkojne Tomes hesap.Toma del me teorine se duan ta vrasin te krijoje alibi ndaj sponsorizuesve te tij , opozites i hyn ne pune te beje zhurme e te heqe vemendjen nga zullumet e saj , qeverise i ben mire se terheq vemendjen nga hallet te cilave s'po iu jep dot dum.psh erzeni e shkodra jane nen uje as we speak dhe eshte lajm i parendesishem para sherrit ne parlament.

Sa enderr  me kulture  smiley

 

Une menova se enderra e tij eshte ti mbijne prape floketsmiley

floket duhen (jane enderr dmth) per ata qe s'qijne dot pidh

Si ka mundesi qe PD-ja s'ka qene kurre ne kundravajtje me interesat Serb-ruse ne rajon?

Si ka ardh puna po s'te thirri prokuroria je nje ... ne Albanie. Thone qe ka dale si sharje: Ik mer zgjeps s'ia ke pa asnjehere deren prokurorise. 

Rama thote eshte farse me nje aktor dhe Toma po genjen. Atehere pse vazhdon hetimet prokuroria e krimeve Te renda. Po atehere pse Tonit porositesit dhe Durit nga Fushe Kruja u vune tritol ? Kete harroi Te na e thote Saimiri..

.....dhe pse u mor Toma ne mbrojtje sot nga Policia kur nuk ka asnje rrezik per jeten  ? smiley

Ndoshta sepse toma osht regjisor i filmit? Regjisori ka gjithmon nai colpo di scena n'xhep. K'tu ka material per stalker deri sa te vijn prap gli Oskar .

Nderkohe qe ujqit hane koken e njeri-tjetrit dhe japin shfaqje tragji-komike per Shqiperine, shqiptaret nuk e kane mendjen fare se u prene dhe pishat e tjera ne parkun e Tiranes (per ata qe jetojne ne Tirane), ose se plazhi eshte keshtu. Intrigat Tom Dosheske jane shume me te rendesishme.

i bejne kastile qe te nxjerrin nji foto ne fb.

Ka shume mundesi.

Nderkohe, ne Albanie, politikanet nuk i bejne denoncimet ne organet ligjore por ne mediat sociale.

si i tha Vasili, krahu i djathte i Likes, Bashes:
po dhe ti ke vjedh. SI me thene, t'i lejm kto gjera tani persa kohe populli eshte i lumtur

Lumturia e Popullit kalon nga duart te sigurta! Nderkohe shendetesia Falas ka falas dhe festen e 8 Marsit smiley

E ka fajin Rama per perversitetin e mjekut?

Ej baca paska thy kembet dhe paska vajt ne Prekurori.

Hajt pac kemben e mbare!!Si dashnor i fjales se lire mduket se i ka thone qe me beni cfare te doni emrin e Gjeloshit nuk jua tregoj..

Nderkohe skenare nga me te piset qarkullojne ne internet. Ja cfare lexova qepare tek Lapsi.al ne nje koment:

Eshte e qarte! "Rossiyskaya Gazeta" eshte vene t'i beje avokaturen Ilir Metes. Nuk ka se si te ndodhe ndryshe...kur ne mes te gjithe kesaj eshte dhe Koço Kokedhimi, "benjamini" i lobeve ruso-kineze. Po pse valle do te thoni ju e gjithe kjo...?? Pse u armiqesua Doshi me Meten dhe perse ne mes eshte dhe Kokedhimi...? Shume e thjeshte! Prej disa vitesh ne Shqiperi po groposen mbetje radioaktive dhe mbeturina toksike te industrive kimike dhe berthamore Ruse dhe Kineze. Po ku po groposen?? Ne galerite e braktisura te minierave te komunizmit ne Veri dhe Veri-Lindje te Shqiperise! Kohet e fundit edhe ne bregun e Jugut ne disa shpella dhe ish-gurotrte. Po kush po i depoziton ketu, me leje te kujt dhe kur po i merr parate? Iliri,Edi dhe Koçua. Madje ky i fundit ka dale garanti dhe eshte edhe nderlidhesi midis ruseve dhe qeverise shqiptare. Koçua solli dhe depozitoi mbi Pilur te Himares, edhe uraniumin e nje anije ruse qe nuk arriti ta çonte dot ne Iran per pasurimin e armeve berthamore, vitin e kaluar, per shkak te bllokades dhe sulmit te parapergatitur te aleateve ne Siri. Anajia u end neper Mesdhe dhe pastaj mbetjet e saj u groposone ne nje shpelle ne pilur. Ne kete "operacion" u perfshine edhe dy helikoptere te ushtrise shqiptare, me kerkese te Kokedhimit dhe te Rames, per te ngritur vozat nga anija naten dhe per ti hedhur ne gropen e shpelles. Kjo mund te verifikohet... Ndersa Meta per te rritur fitimet ia propozoi kete edhe Doshit, dhe per kete inspektuan vitin e kaluar bashke, me helikopteret e FA-se, veriun e vendit, per te gjetur shpella te reja. Por ne nje moment Doshi nuk pranoj dhe qe aty filloi lufta mes tij dhe klanit qeveritar. Nuk eshte çudi qe Doshin heret a vone ta qerrojne....

Nuk me intereson shume se cben Meta me Doshin ne kete koment, por kjo e plehrave radioaktive qenka bombe! dhe ky qe komenton flet me kompetence...

Di gje njeri per keto ceshjte? pevec Roberto Savianos e kam fjalen.

Prej disa vitesh

Pra qe nen qeverisjen e Berishes.

Kjo mund te verifikohet...

Verifikimi i mbetet atij qe ben akuzen.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).