Prokuroria e Përgjithshme i kërkoi Kuvendit të Shqipërisë autorizimin për arrestimin e deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku. Prokuroria bëri këtë kërkesë, pasi sipas burimeve zyrtare, dy deputetët janë të dyshuar për konsumimin e elementëve të veprave penale: “Kallëzimi i rremë”, “Kanosje për deklarime a dëshmi, ekspertim ose përkthim të rremë”, dhe “Deklaratë e rreme përpara Prokurorit”,  parashikuar nga neni 305, 312/a dhe 305/a të Kodit Penal.

“Në kërkesën që Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i ka dërguar Kuvendit të Shqipërisë, sqarohen argumentat kundër dy deputetëve. Sipas kërkesës, Prokuroria për Krime të Rënda, më datë 03.03.2015, ka regjistruar kryesisht procedimin penal për veprën “Vrasja e funksionareve publike” mbetur në tentativë, të parashikuar nga neni 79/a – 22 i Kodit Penal, në bazë të deklarimeve të deputetit Tom Doshi, i cili ka deklaruar publikisht se ai dispononte prova, sipas të cilave, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, kishte paguar vrasës me pagesë për të eleminuar fizikisht atë dhe një deputet tjetër. Në të njëjtën ditë, Policia Gjyqësore pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka referuar materialet në ngarkim të shtetasit Durim Bami, i dyshuar për kryerjen e kësaj vepre penale”, thuhet në njoftimin zyrtar të Prokurorisë së Përgjithshme .

Njoftimi sqaron se në kuadër të hetimeve, janë pyetur persona që mund të kenë patur dijeni për rrethanat e ngjarjes, përfshirë edhe disa zyrtarë të lartë dhe deputetë të Kuvendit të Shqipërisë.

Nga tërësia e veprimeve hetimore, -  thuhet më tej në njoftim - kriijohen dyshime të arsyeshme se ngjarja e kallëzuar publikisht nga ana e deputetit Doshit, dhe e pohuar prej tij para organit procedues, ka qenë e sajuar. Në asnjërën prej provave të grumbulluara deri në këtë fazë të hetimeve, nuk rezultoi ndonjë e dhënë konkrete dhe e besueshme për organizimin e vrasjes së Tom Doshit, e mbetur në tentative.

Sipas Prokurorisë së Përgjithshme, organi procedues, në bazë të provave dhe fakteve të mbledhura nga hetimi, ka arritur në përfundimin se kjo ngjarje është inskenuar nga shtetasit Tom Doshi, Mark Frroku dhe Durim Bami.

“Prokuroria për Krime të Rënda, pasi ka arritur në konkluzionin se ngjarja është inskenuar nga ana e shtetasve Tom Doshi dhe Mark Frroku, ia ka kaluar hetimin për kompetencë Prokurorisë së Përgjithshme, e cila ka tagrin ligjor për hetimin e zyrtarëve me funksion “deputet”. Në analizën që i është bërë materialit hetimor pranë Prokurorisë së Përgjithshme, është konkluduar se dy deputetët dyshohet se kanë konsumuar elementët e veprave penale: “Kallëzimi i rremë”, “Kanosja për deklarime a dëshmi, ekspertim ose përkthim të rremë”, dhe  “Deklaratat e rreme përpara Prokurorit”, përfundon njoftimi zyrtar i Prokurorisë së Përgjithshme.

232 Komente

Dmth PD mbeshteti krimin me protestat?
Do kthehen ne kuvend te pakten? smiley

"Po ajo ishte loja"  'Bama..... 

Tani do te thone : nuk futemi ne parlament se Ilir Meta eshte dobesuar per te genjy popullin qe s'ka te haje.smiley  , dhe do kerkojne (edhe tek institucionet nderkombetare) qe Ilir Meta te veje tek Pesha Fillestare.

Deri tani na thate (perfshi dhe ty) qe Prokuroria eshte e PD-se. Dmth Prokuroria po shkon kundra PD-se?

Mos eshte si rasti famekeq i Horrit te Bulevardit dhe Lavires se Bulevardit......

Edhe ka mundesi.
 

“Prokuroria për Krime të Rënda, pasi ka arritur në konkluzionin se ngjarja është inskenuar nga ana e shtetasve Tom Doshi dhe Mark Frroku, ia ka kaluar hetimin për kompetencë Prokurorisë së Përgjithshme, e cila ka tagrin ligjor për hetimin e zyrtarëve me funksion “deputet”

  

Kuvendi i Shqipërisë është vënë në lëvizje pas kërkesës së prokurorisë për arrestimin e dy deputetëve, Tom Doshi dhe Mark Frroku.
Kërkesa duhet të votohet nga deputetët ndërsa më parë duhet të kalojë në Këshillin e Mandatevë të Kuvendit të Shqipërisë.
Ky këshill përbëhet nga deputetë të të gjithë forcave politike dhe që drejtohet nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta. smileysmiley
                                               Anëtarët e Këshillit:
                                                    Ilir Meta

                    Fatmir Xhafaj,                              Eduard Halimi
                    Vasilika Hysi,                               Arben Ristani
                    Naim Dokle,                                 Kastriot Islami
                    Armando  Subashi                        Dashamir  Tahiri

                                                                             
                                                                            
                                                                             

Kaposh c'mendon rreth vendimit te prokurorise?  Mos u shtrengo shume ama.

...po te flesh me qener, do gdhinesh me pleshta e kerpusha thote populli smiley

Mire mire po teoria juaj deri pak dite me pare ishte ndryshe.. E ka dash Ilir Meta t'vdek Tomen apo jo.

nqs jo edhe sa dite do protestoni.. smiley

....deri sa te na thote Gjermon Agaj Mjaft smiley

Jo Gjermoni tju thoj Mjaft por ene Americoni jo vazhdoni te ndiqni rroten...

Kapo, 

Gallate me t'modhe s'ka ! 

Ilir Meta ka ne dore fatin e Doshit, tashme pa asnje lloj nenkuptimi smiley

Nderkohe kam degjuar se ketu ne Shqiperi nje ngjarje banale nuk zbardhet dot pa kaluar nja 5-6 muaj, ndersa kjo ku duhen qeruar te pakten ca km tabulate telefonike dhe video, ju vu kapaku shpejt e shpejt, sidomos pas udhetimit ne Gjermani te Baba Takut dhe udhetimit ne Zvicer + Milano te Ilirit...

Te Ecim Me Shpejt ishte motoja e LSI apo jo ? smiley

Tashi ka me e pa Toma. Mir ti bohet. T'boj nji selfie ne burg tashi, se filmi nuk qiti gjo.

Per me teper rreth kesaj ngjarjeje, do ju keshilloja:

A fle Rama në shtrat me krimin? - nga Andi Bushati (lapsi.al)

Mapo e paska gjet tamam!  smiley

“Të premtet e zeza” të Prokurorisë

Postuar më: 20 Mars 2015 14:51 - MAPO

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar ditën e sotme, e premte arrestimin e dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi dhe Mark Frroku, pasi kanë inskenuar të gjithë ngjarjen e atentatit të dyshuar ndaj Doshit.

Edhe këtë herë mandati për një arrestim të bujshëm është dhënë ditën e premte, ashtu siç edhe ka ndodhur disa herë të tjera, kur janë ndaluar persona të njohur.

E premte ishte edhe kur prokurori Ramadan Troci, lëshoi urdhërin e arrestimit ndaj Ardian Fullanit, në atë kohë Guvernator i Bankës së Shqipërisë.

Edhe me arrestimin e Shpëtim Gjikës, urdhëri i ndalimit u dha ditën e premte dhe ai kaloi disa orë në polici dhe më pas në spital.

Duket se prokuroria i përcakton ditët e fundjavës për urdhërat e ndalimit për personazhet e njohura me qëllim që edhe populli të ketë me ç’të merret gjatë ditëve të pushimit.

 

E premtja e mallkuar !. 

Ja dhe nje premtim tjeter elektoral i PD-hit. : "Do ta heqim te premten nga kalendari se e kemi ters"smiley

 

" .....Me sa duket kjo është pika kritike e këtij mandati, ku socialistët ose do të ndahen me krimin ose do të shpallen përfundimisht aleatë të tij. /lapsi.al/...."  

Pse erdhi konflikti mes Metës dhe Doshit?

“Edhe unë, ashtu si qindra mijëra shqiptarë dhe miq e partnerë të Shqipërisë, kam shtruar gjatë këtyre javëve pyetjen se për ç’arsye do e kërkonte Ilir Meta vrasjen e Tom Doshit. Në mungesë të një përgjigjeje logjike, kam pasur dhe vazhdoj të kem dyshimet e mia të forta lidhur me një ndërmarrje të tilla nga ana e Metës. Fjalën përfundimtare megjithatë do e thotë drejtësia”.

Kështu shkruan publicisti dhe politikani i njohur, Besnik Mustafaj.

Në pritje të përgjigjes nga drejtësia, të cilën nuk dihet se sa njerëz do e besojnë, ka kaq shumë spekulime se përse erdhi ky konflikt.

Karikaturisti Bujar Kapexhiu, në punimin e radhës, ka në qendër Metën dhe Doshin.

“Urtë e butë e plot… xhepat”, titullohet karikatura.

Lefto kape i cike e ke me te zeze... Do vazhdoje mo protesta..?

“Prokuroria për Krime të Rënda, pasi ka arritur në konkluzionin se ngjarja është inskenuar nga ana e shtetasve Tom Doshi dhe Mark Frroku, ia ka kaluar hetimin për kompetencë Prokurorisë së Përgjithshme, e cila ka tagrin ligjor për hetimin e zyrtarëve me funksion “deputet”

Ai me bold eshte versioni i Rames, Tahirit dhe Metes and Cie qysh ne fillim, me nje ndryshim te vogel : Mark Frroku nuk dilte si 'bad boy'.

Tani e hengri dhe ky se duhej hequr Toma e ti mbyllej goja.

Deri sa te zbardhen tabulatet e ketyre emrave qe permenda me siper, nuk besoj asnje version.

Jari iu ve nga nje tag te xhepi, a thu se kto gjith kohen i ke me naj konferenc nderkombtare. me mire i bi ta boj me shigjet:

----> meta;  

doshi<------.

smiley , Ky kokcoku  e ka hak ene nje pellemb tjeter kaptines.

Emigrant, tek vizatimi i Kapexhiut ne figurat kryesore gjeta dy gjera te ngjashme:kepucet dhe kollarot. A i gjen dot 8 ngjashmerite e tjera? Apo nuk eshte ashtu loje?

Hahahaha, 

Ja paskan thone qe dje ato pushtat e Prokurorise atij katilit, prandaj e kishte zbut te lehuren Baca! smiley

USA USA!!!! 

Nuk e kuptoj perse gezohen kaq shume pro qeveritaret kur 2 deputete te mazhorances se Rilindjes kerkohen te futen ne burg nga Prokuroria ? 

Apo ngaqe nga ky veprim i Prokurorise, per momentin, del i palagur Ilir Meta, Edi Rama dhe Tahiri ?

Ne ndriconi ju lutem

gezohu edhe ti per fitoret e lavdishme te Rilindjes, o Left. In the long run, edhe per ty me mire do jete. Shqiperine Rilindja do e beje me mire edhe se Franca!

sepse ata qe ti i identifikon si "pro-qeveritar" jane thjesht njerez normale me "common sense" si i thone ketej - dhe gezohen kur shohin ndonje shenje drejtesie - nuk jane verbuar nga fjalet e medha te baces smiley 

Karikaturisti Bujar Kapexhiu, në punimin e radhës, ka në qendër Metën dhe Doshin.smiley

LefTKopeja ka marrë atributet e madhështorit Grande kaka dhe ai HESHT .Mos të të vijë keq Grande .të kam paralajmëruar prej Koshësh që sh Gjëmbi dhe sh LefTKope po të konkurojnë .Bëj si të duash por me besim të Plotë në Madhështinë e Njente Kapos .

E nderuara LeftKope !

Të paktën si komentuese duhet ta kishe Përcjellë me pëjetjen e  mejtimit të mëndjes që ke bërë më parë smiley

  LEFTI - Kopeja ..19 Mars 2015 - 07:32 Permalink

Si mendon ti OIDRIZO, cili genjen ne kete mes? Ka lidhje xeni me kete ceshtje?

Si thue tie tani e virgjër po pak me barrë smiley

Si lajmëse je e pranueshme por pa këto Pordhët e supergazetarëve të ish sigurimit të shtetit ..V.Vokshit dhe Reiz Çiçisë ..

Sipas Prokurorisë ...Nuk ekzistojnë këto në fjalorin e sali Qenef berishës as atë Ligjor .Prokuroria Nxjerr ose jo urdhër - Mandate Arrestimi ! Pas përfundimit të Gjyqit mund ta përdorësh ..sipas prokurorisë ...

Prokuroria është Kap nga Krimim .Shteti ka rënë .Rrëmbeni armët ....smiley

Kishe lezet që moti .Çfarë të ka gjet që sulmon me karikaturat e jar Musteqes

Mire Toma qe ka bere "kallzim te rreme, tie" po Frroku, mer ta marsha, si e paska ba kallzimin e rreme. O njeri o tjetri! Apo meqe ja hoqem mandatin Tomes, jemi qe jemi hajt ia heqim edhe ketij problematikut tjeter, dhe me nje zog vrasim 2-3 gure.

Ishalla tani hedh ndonje video, nga keto tamam sic duhet, Toma a Prifti! Se xha Braho e 10eu muhabetin dhe nuk shkoi me larg se shantazhi!

 

Telenovela po behet interesante...

E pat thene Xhaxhi qe ne vaktit, qe armiqte i zbulon gjithmone vec Partia. Ja dhe ne kete rast prokuroria vjen verdalle per jave te tera ... kur Partia e tha qarte qe ne fillim. Besoj do t'i kene vlejtur dhe hetimet 6 mujore private te qeverise dhe vete Kryeprokurorit. 

po kjo eshte se cfare thote e kerkon Prokuroria... bukur deri ketu! 

po kur ceshtja te kaloje   ne gjykate  me gjasa do dalin edhe gjera te tjera, per te tjere....  loja sapo u hap!

Lëvizi bythën nga karrikja burri Botës ..për ti thënë Komandantit të Jeniçerëve në SHQU-p

Mjaft se ta nxorrëm emrin ..Dhe u zbyth njaj  .Ka lënë këta pampersat e LefTKopesë ..sa k.. me argumentue or tie

Po pse e gjujti Toma Frokun . Po nja Frokja pse gjujti Tomën smiley

E kështu përralla me netët  e dimrit të Gjatë në malësitë e MbiShkodrës dhe Pukën legjendare tëMigjenit , pranë votrës së zjerrmit e gurgullitjen e vorbës me fasule mbi çengel vartur në trarë  ..vazhdojnë me fantazi për orkestër ...Opus Dy ..Epizmi i popullit tonë në shekuj !

Poeti Kombëtar pse hesht dhe nuk Ligjëron vergje Epike .  Gjindi PD-hit asht i turbulluem smiley

Me c'po kuptoj Toma sikur I tha vete burgut hapu duke qene mire e bukur.futi edhe frrokun ne bela .

Pertej sistemeve e ideologjive: cila ka qene e perbashketa e lidereve shqiptarë në shek. e XX, toute catégorie confondue, perveçse ... mitomania ??! smiley

Eshte dukuri ballkanase e mbetur nga perandoria osmane ku qeveritari nuk eshte sherbyes por sundues.

Thene ndryshe: ti kujton se Pellumb Xhufi e leshon veresie kur thote se gabimi kryesor i E Hoxhes ka qene mos lenia zyrtarisht e nje trashegimtari ? (politik, flasim)

Edit Durham verente se balkani ishte vendi I mbreterive te cilat vithiseshin me vdekjen e mbretit.shqiptaret nuk kane aftesi vetorganizuese ,behen bashke vetem nga frika.

Bravo sala. I mbron shoket e vjeter me prokurori e gjykate. Nuk i tradhton si rama. Dhe iliri ta shperblen. Ste hyn ferre ne kembe nga qeveria "posht salija"

Gjermanët po të jenë të mënçur e Hetojnë atë palo burrin e Komisioneve të Grande Kakës . Ai po i fryn sherrit " për destabilizim Ballkani sipas Kohës me sa Ju dha mundësia ... Dhe fort keq nuk e ke Rapadam që i je referuar.

Ky buzëqumshti Ynë duhet të shkëputet nga këto dëngëla të lloj lloj Lobistëve të Rusit . Të ketë aq tru ?

 Gjermani mos ta harrojë që jo Rrallë në ngjarjet e Shqipërisë ku qendër është mërzitia e Babasqapit , janë përfshirë edhe Musteqe tenderat Austriakë . Njëherë mendova se mos rapadami kishte zbulu Lu-në smiley

Do ti që nga njëherë.... Rapadam dapa dipi dopa/ e topin e fut ke Gropa smiley

Te dish apo te kesh eshte qeshtja.

Kot me pyt, prokuroria i mori ato kasetat e aeroportit te Hanoverit se keshtu nuk mund t'i merret erzi nje burri malesie.

Vrasje kishte bere ai burri i Qikagos, por ne burg ra per evazion fiskal. E nuk dul me.

Kam pershtypje qe dhe tritole do kete me pak tesh e mrapa.

A meqi ra fjala per Tomen qe ka sha Gjozin kjo e funit ka thene qe nese Rama fut ne burg Tomen une do marr teseren e Marko Dajtit. smiley

Qudi qe grupi Tahiri Ka dashnore nuk po nihet fare per ket qeshtje.

burri i malsise doli bukshkale dhe beseprere... smileysmiley 

Me shume do thoja qe doli vitalist sesa bukshkale.

 

Po te shtyu partia ka pak per Vitalist kjo pune dhe te besh paragonin me PD qe nuk i mungojne Tomat ne rradhet e saj, nuk kane shitur asnje keshtu.

Pikerisht ate jam duke thene qe doli budalle krejt qe ra ne kete xhele.

Partia duket nuk ja harroi ate historine e ditelindjes andej nga Korriku qe shkoi qe e lane Ramen si moot i lag ne shi se nuk e kishte me 84-n per ca ligje qe kerkonin shumice te cilesuar.

Te kujtohet besoj Lega e Veriut qe festonte ditelindjen e Tetorit ne Korrik.

Kjo ngjarje nuk eshte e ketyre diteve dhe prandaj them qe nuk ka mundesi qe robi te jete kaq shume i trashe sa Toma, apo Vitalist. smiley

Dekriminalizim deshet, dekriminalizim ju dhame...

Ajo fotoja ilustruese qenka per tek dicitura. Ata ishin tre, dy rane rruges.smiley

qe na con te pytja qe lind natyrshem:
a nuk eshte e udhes te retushohen kto fotot si dikur kur hiqej ajo e Mehmetit?

Foton e solla per provokim dhe per kujtese! 

Mos harroni se ishin miq e shoke (per mos te thene se me leke dhe votat e tyre ai i pari u be KM)

edhe seksioni "PS" nuk eshte vene kot, por se ka kapur njeri deri tani ...

sa here qe partia zbulonte naj grup armiqsor ne gjirin e saj, masat poshte shperthenin ne "urra!" dhe analizonin ZP-ne germe per germe.

Nuk ka ndryshu shume

Vecse Partia ka ec me kohen. Perpara pllanet e armiqve ishin gjithmone te thjeshta. Tani duket asistenca e Sherlok Holmesit. 

e forte kjo Bredharak! smiley

Nuk po permbahen qe ja rrasen Tomes, edhe pse u iken dhe Marku si deputet i mazhorances se 1 milion shplakave smiley

Viktime Kolaterale do thoshte ndonje!

Rrofte partia, me ne krye, shokun Edi Rama!

Lefti, nuk eshte ene shume per te qesh. Palloshi e dorezoi nje kapterr e nji kapelan....eshte rradha e Cunit te Sheqeres, te dorezoje ca gure shahu...Amerika ja beri te qarte Lulthimit....eshte rradha juaj Shqup.....America Wants YOUsmiley

Ai ka pas qene kritikuar heret nga partia per gabime por ka ditur te kamuflohet smiley

Genjen ! 

Dhe duket qe te ka ngel ora ne "se mukja zotrie"

Pasi argumentove qe kjo "Histori vrasjeje"  ka merite, tani qe te ngeli Preshi ne dore. kalon ne sulm te tipit qe edhe vete Toma do ta kishte zili. se "ZP zotrie", " se komunizmi zotrie"

 

pse kam pershtypjen se ke per t'u mor vesh me mire me xaken?

pse kam pershtypjen qe do te dalesh nga tema??

po ca lesh teme o mik. Ti ke problem me shqipen e shkrujtme si fillim. Une nuk kuptoj asigjo ca po mundohesh me thon. Kaq e thjeshte. Sa per te tjerat une ta thashe 1 here e po ta them prape:
Ti dhe te tjeret qe vijne verdalle, e kishit menien e mushme qe Meta ishte i pafaj sepse sic e garantove zotrote, "Meta vec naj vjedhje mund te beje po vrasje nuk ben!". Ket llogjike vec naj 5 vjecar do ta kish zili.

Ket harene tate e kam te pamundur ta kutpoj se n'fund te fundit, kto nuk ishin deputete te salihut po ata qe promovoi ytzot

Ti dhe te tjeret qe vijne verdalle, e kishit menien e mushme qe Meta ishte i pafaj sepse sic e garantove zotrote, "Meta vec naj vjedhje mund te beje po vrasje nuk ben!". Ket llogjike vec naj 5 vjecar do ta kish zili.

  Une nuk garantova asnjigje per vjedhje apo vrasje. Une nuk garantoj se c'do te beje X apo Y ne jeten e vete (kushdo qofte ky).

Ajo qe une po thosha/thashe eshte qe Argumentat e Tomes vinin jashtezakonisht era INSKENIM.Kaq

Si ka mundesi mos te shohesh dot perteje kesaj, Si ka mundesi qe e vetmja menyre e diskretitimit qe perdor eshte lidhje Apriori me Pushtetin.(dhe ta thashe qe eshte per te qesh sepse nuk jam ne konflikt interesi sepse ushqehem ne nje vend 7 600 km larg Tiranes )

Po më vjen keq për Ju Galile smiley

Po perpiqem qe ti mbaje ne " degen e duhur te problemit" por qenka e pa mundur. se me hidhen nga dega ne dege dhe nuk e pranojne qe deri para dy ditesh e bene tjetrin kriminel vetem se e kishte emrin Ilir Meta. Ke te drejte Oidriso, e lashe.smiley

 

 

 

 

po vk o burr se une s'do zbraz timen qe te mbush taten se ky eshte mision i pamundur.
Pranej dhe t'thashe poshte qe fol me dike qe t'kupton dhe e kupton

Po ndodh prap. Sala ka prokurorine, me ne fund sala shkoi ne prokurori.

Ca kopilash kta demokratet. I ben presion qeverise do te heqim meten dhe direkt dorezoi markun e tomen. Ska aleance me cam e dule qe e leviz meten nga qeveria tani.
Si mer ja cut tomen e markun sales te prokuroria si cjapi te kasapi.

Iku opozita! Populli ngeli jetim. 

Megjithese intriga e gatuar eshte e tepert per koken e Doshit, Frrokut e Domit mendoj. Kjo ngjarje tregon ate qe dihet keto 23 vjet qe njerezit nga anet e ketyre jane shume lehte te manipulueshem dhe troc muhabeti turp qe nuk kaperdihet lehte eshte.. Bukshkalet dhe besepreret dolen perseri zbuluar. 

po ca thu o loqe, kto jane deputete te pozites, ca ftofje-ne-sume ke marre qe e kalon topin te opozita?

mire, mire, qetesohu dhe bej gjelperen. 

po juve dhe sensin e humorit jua injektojne mer ja qr!
Shkon tjetri deri n'Angli, vendin e humorit dhe pret ca do qesi nga goja like-floriri qe ta shkruj ktu ne blog nja 20 here...

Ftohje mund te mos kene, por a eshte squeaky bum time? Une mendoj qe eshte, per opoziten. Dihet boterisht qe keta 2 deputet kane qene per shume vjet sabotatore te PD-se brenda PS-se.

Strazimiri: Hongshi njoni-tjetrin e kush ngeltë hongërt veten, ne do vazhdojmë protestat.

by the way, Strazimiri ka fillu dhe mba a man's purse. smiley

 

i hengert kanceri mu ne gryke... smiley

U bo si ajo barsaleta e atij qe bonte push-upse nga Liqeni dhe kur kalo aty polici i thote: o robo mos bo mo pompa kot sa te ka ik fyrja.

Kur do haje lapren a shqelmin e rradhes KY e nga KUSH? Place your bets.....

po kur ceshtja te kaloje   ne gjykate  me gjasa do dalin edhe gjera te tjera, per te tjere

 

 

kjo eshte merita dhe fitore e Prokurorit Llalla qe me ndihmen e perendimoreve arriti me ne funde ta coje ceshtjen ne gjykate smiley  masnaj "What happens in court stay in  Vegas" smiley 

Eshte e tepert te komentosh cudirat shqiptare, sidomos te Prokurorise dhe Policise, se ato te Qeveriut jane perla fare....

I ndjeri Isa Copa, nje dite te bukur, pasi le punen ne SHISH-in e Durrsit, merr makinen, blen nje bidon me benzine, shkon ne breg te detit, ne nje rruge qe nuk ka levizje, vret veten, i keput gjuhen vetes, i ve zjarrin makines, dhe bashk me te ndjerin digjen edhe dosjet e hetimit qe po kryente per vrasjen e gjyqtarit Konomi!

Ndersa Konomi i vuri tritolin vetes dhe e shkrepi ne ecje e siper! Por nuk mbaron ketu: sepse gjate ketyre viteve te fundit shume biznesmen i dhane fund jetes me shperthime tritoli! Por inskenimin me origjinal te vrasjes e ka bere i ndjeri Artan Santo! 

Ai kishte porositur dy hallexhi, u kishte dhene para me thas qe ta vrisnin tek dera e bankes se tij ne Bllok, 100 metra larg Parlamentit Shqiptar dhe 150 metra nga Selia e Qeveriut! 

Cfare te themi tjeter... ky Toma i shkrete ishte pa pune, pa biznese, ne hall te madh per copen e bukes dhe per te dal nga ky hall, sajon histori te tilla me vrases Ilir Floririn me shoke. Po nejse, ska gje, sepse tani u zbulua plani kriminal i Tomes dhe Dritan Priftit dhe ne kete rast ata do te marrin denimin e merituar po nga Kryetari Ilir Floriri dhe Kryeministri i Qeveriut...

Komedia tragjike vazhdon, Ilir Floririn ska lime qe e ha, ai do te rroj sa malet e Skraparit, per te sherbyer me devotshmeri te larte interesave te tij ne troje bregdetare, miniera, drogeri, pastrim dhe lubrifikim parash qe vijne qe nga uralet dhe lindja aziatike... blerjes se votave, per te realizuar projektin e madh kombetar per te unifikua te majten shqiptare, qe nen udheheqjen e ndritur te Ilirit prej Floriri, te na coj ne fitore te reja, 

Ashtu, me qetesi, me dashuri...sic di vetem Ai!

Ed po ben lemsh 3-4 histori ketu, Nuk e di e ben me qellim apo ashtu e ke me te lehte per te bere argumentin.Ketu po flitet per Tomen ene Ilirn.

Per ty nuk kishte nevoje qe  pretendimet e Tomes  te kontrolloheshin, Ti tashme e kishe vendosur qe Iliri e ka porosit vrasjen.

A ka merite pretendimi i Tomes nga ato qe ai ka thene po apo jo? Kaq e thjesht eshte ceshtja.

Më fal që po ta përsëris .Më vjen keq .Këta nuk janë fëmijë që përpiqesh ti sqarosh me durim e me logjikë . Këta kanë masë të bardhë brënda kafkës , po vuri re se demostrojnë ankesën " se çfarë kam brënda kafkës që më llokoçitet "

As LefTKopeja nuk i merr për pampersa se i zgjedh nga ata që nuk pretendojnë se kanë masë të bardhë . Vetëm i miraton dhe i ndërsen smiley

Më fal që ndërhyra galile ! Po them se nuk duhet shpenzuar seriozisht me këtë kategori !

Eshte e kote te shpenzosh retorika me ty, sepse me ke do e shpenzosh kohen? Nuk ia vlen, keshtu qe te lutem, meqe nuk po komunikoja me ty, ki miresine dhe mos me lexo se cfare shkruaj une. Kjo eshte e bukura, megjithse per ty eshte dhimbje e madhe qe nuk jane te gjithe si ty, por ja qe bota nuk rrotullohet rreth teje.

 

Në fakt xurnaja Jote nuk ka se si të mos të tërheqë vëmëndjen pasi i bie gjithmonë në një vrimë jo si melodi .Po çuditërisht harron Strategun e frymëzimit të shtetit të Krimit , N M të Dhimin Berisha dhe si duket "diellin " që të bën ti vërtitesh me llogje që i qu se argumentet zotie  .smiley

Po kur  kam vlerësu të tuat përveç rastit të parë ?

Ti je i kategorisë që sapo sheh Nikun  di çfarë do të shkruash dhe di që do fillosh të sqarosh çfarë ke shkuar duke  shtjelluar më poshë smiley .

Megjithatë unë e pata me Galilenë , që përpiqet të gjejë komunikim të Logjikshëm në masa amorfe trush .  Me JU e një Kategori Tuajën ëshë e Kotë të mendosh çfarë shkuan jo më të vlerësosh çfarë të pëgjigjesh për Komedi tragjedish smiley

Blloqe me Tunxh !

Ne fakt ti je legjend e gjalle, syri vigjilent i partise, qe bar ha dhe parimet nuk i shkel. nejse, rri i qete dhe merre shtruar sepse nuk impresionohem nga fjalet e tua plot pathos per partine, madje per asnje parti, nga keto qe jane bere Sindikata Krimi, e kam fjalen per te tre partite kryesore. 

Ti rri ketu nate dite e vigjelo kush po shan partin e punes, qe mallkuar qofte ne ferr, atje ku eshte!

Galile, une nuk po bej lemsh asnje histori, por po them se vrasja e Isa Copes eshte e porositur. Po them se vrasja e Konomit eshte e porositur. Vrasja e Santos eshte e porositur. Te gjithe flasin nen ze se keto vrasje i lidhin qindra fije, qe kalojne edhe nga Kryesia e Kuvendit. Tashi, te rrijme shtrember e te flasim drejt, mendon se vertet eshte ne gjendje Prokuroria jone per te bere hetim te pavarur dhe te pandikuar nga KM dhe KP? Pastaj jane edhe shume detaje te tjera qe mua me bejne te dyshoj fort tek kjo lloj prokurorie, qe sajon vetvrasje edhe kur robi rezulton me gjuhe te prere!!!

Tani te gjithe e dime se kush eshte Shqiperia, te gjithe e dime kush eshte Iliri dhe gruaja i Ilirit. Mos bejme sikurr nuk dime asgje... sepse po te duan ka nje mal me prova per kete muzhikun e Skraparit. Prova te tjera, jo thjesht keto te Tomes, sepse keta vetem hetim nuk kane bere... Eshte shume e thjeshte, te merren qelizat e telefonise celulare dhe te filtrohen. Aty do te gjejne me siguri lepurin...

Po vrasja e Trebickes si qe sipas teje, apo e vrau qeni. Po olldashi?????

Foton e solla per provokim dhe per kujtese! 

edhe seksioni "PS" nuk eshte vene kot, por se ka kapur njeri deri tani smiley

Ti çmënd Gomerët  e LeftKopesë , jo më ata që gjejnë rehat e DiTuni tek komentet e tua smiley Apo nuk një përfytyrim ti që " nuk i vë kot smiley ..Le më që do dhe të ta kapin, se pak hoqëm ne me të kategorisë tënde  me " gjashtë të zëna e si kap dot kokën "smiley

Çfarë të kapësh ty përveç erës së bajgës që e ndiejnë me km Larg sikarët e tu " se Neobllokmenët " se Partia e Punës zotrie " .."se komeditë tragjike vazhdojnë "smiley Jeni shtu si letrarë edhe pas sprovave të kadaifit !

Unë them hidh Pampersa për këto raste se po fole kështu si" e vigjër po pak me barrë " edhe babasqapi do të flakë si hobeiste !

Na thuj ndonjë gjë për vizitën e z Lu   tek babi jot ... Gëk Mëk apo Mëk Mëk ...

Po kryeministri si nuk e tha nje fjale ...

Prit se nuk ka bere Gjini ndonje video tjeter qe te flase krieministri.

Ambasada e US : Askush nuk qendron mbi ligjin.  smiley

 

Inat t madh paskan pas me Tomen. Ai eshte dhe me grin kard.

Shiko: eshte e disata here qe Toma shigjetohet flake per flake nga kjo ambasade. Se pse nuk di ta them, por di te them kete qe Toma e kishte tepruar me "investimet" e SHBA ne qeveri.

Kam frike se mund te dalin dhe gjera te tjera pavaresisht se kush jane emrat. Toma mund te jete i perdoruri i madh ndersa Rama mund te jete pengu i madh.

Pra, historia eshte : nese nuk do kisha patur qader une, ti do ishe lagur e bere qull.

Deri para pak kohesh isha gati te vija bast se keta te LSI-hse do ta hanin traun ne fund te kesaj historie, por paskan qene te forte! Deri ne kete moment ua kane futur te gjitheve. 

Kane qene gjithe keto vjet ne pushtet dhe me shume gjasa do jene edhe plot vjet te tjere ne te ardhmen. Tomen me te cilin Meta ka konflikt dhe prej te cilit eshte kercenuar, do ta lene pa mandat, te akuzuar dhe ne rrezik per tu denuar. Berisha dhe PD-hi s'kane ca thone me, nuk kane me kauze. Ne fund te fundit vete Berisha ka thene se ceshtjen duhet ta zgjidhe prokuroria. Rama e humbi nje "te forte" qe i bente pune ne Shkoder, bashke me Frrokun dhe partine e tij qe i bente pune gjithashtu ne Shkoder.  

Po megjithate spektakli nuk ka mbaruar. Tani e kane rradhen keta te tjeret per te luajtur: Toma, Frroku, Prifti, PD-hi dhe kundershtaret e Metes ne PS. Jepini burra, mos u kurseni!

Kot shpresoni andej, videot porno do jepen me pagese.smiley

Shpresa vdes e fundit! Lekt e Kelmendit nuk kane per ta duru poshtnimin e bajlozve te zi krymdhenj t'Skraparit.smiley

 

In a related story : Deputeti Mhill Fufi eshte pare shume i merzitur ne majen e Sheratonit dhe ka kercenuar se do hidhet ne rast se nuk e arrestojne edhe ate : C'ka m'dijn ata mue, long groshet ?-eshte degjuar duke murmuritur me vete.

E di mire qe nuk po e ben qe te behet i famshem, qe te dale ne emisionin e Fevziut?

S'ka faj Fufi i shkete. Vec diskriminimit ne pagesen per vrasje, ky qyqar ka dhe problem tjater. Eshte i vetmi i lidh direkt me Liken ne kete storje. Likja i coi llafe me ate te vellait (te Fufit) qe dun me te qeru... Dmth tashti qe cdo gjo doli e "sajume," ky del i tepert ...  

Thuhet qe mesazhi i koduar ka qene "Falmeshnet Fufit"

Hera pare qe po ia shof koken nga mrapa ktij Tomes. E paska dyst tabon vllai. Karakteristike e katunarve( no disrespect) m'at vakt. Perqindje shume e larte e kaptinave shesh-besh nga mrapa, per arsye se i veshin ne djep pa jastik. Me bast qe ene Fufi i perket nji kategorie me Tomen. Teoria qe e kone te sheshte se iu mungo truni vogel, nuk osht vertetu shkencerisht.

Kush eshte fufi e per cfare meritash eshte ne parlament?

Fufi eshte Painfully Awkward Rob Lowe and he has Cable. Ne Parlament osht se e kapen t'u bo shurren posht Lanes. 

 

Surprize! Paska punuar me ritme te larta stafi i prokurorise te nxjerri te panjollosur shefin.

Sikur te jete sinjal qe prokuroria eshte e gatshme te veproje, eshte lajm shume i mire. Vete kam veshtiresi ta besoj. Shohim ne muajt ne vazhdimin, se Dosha e Frroka ka plot ne parlament, ne politike, dhe ne jeten publike.

 

Po tani me cfare do merret populli i ngeshem shqiptar. Shume legena kta te LSI....i dhane shume shpejt dum muhabetit. Le te urojme qe politikanet shqiptare te mos e lene popullin te dremise por te nxjerrin komedine e rradhes. Le qe ku rri Laluci pa thurr ndonje intrige tjeter me ate gjysem tru qe i ka mbetur.

Më erdhi keq për atë Frrokun pas emisionit me Rakipin .

Kur mendon që shprehu atë mirësi për Pukën e Pukianët , të vjen dhe habi Për NJË ÇAST , dhe thua nuk ka mundësi që ky të jetë përfshirë në këtë mesel . Përkundrazi .

Por kur qetësoshesh dhe shikon zhvillimin e ngjarjes menjëherë të shkon mëndia tek Krahina . Nuk mund të rrojnë dot pa Intriga e Përralla dhe pa qenë vet pjestarë të Intrigave të Babasqapit KryeIntrigant !

Megjithatë në se qëndron ndihma ndaj PUKËS , e njoh disi , atij duhet ti mbahen parasysh edhe rrethana të tilla , si tradita shekullore ashtu edhe kultura e Instiktit të të Parit të Bajrakut !

sh Gjëmbi mund të ketë mejtim tjetër spse di ku ngulet për mbrojtjen e barazisë para Ligjit !

E rapadam rapadam dipi dopa / e nocaj po troket ke porta ..smiley

I dhive në vergje qejflijt e PD-hit dhe sholokët antikomunistë smiley Le që seksioni teto Sofkës alias LefTKopeja është Gjallëruar me këtë rast smiley

Konkluzioni:

Ene nje tjeter Tullumbace e shfryre...

Sakte,Qarte,Bukur:

Dua të theksoj se shteti ligjor është gur themeli i demokracisë dhe të gjitha partitë politike duhet të respektojnë ndarjen e pushteteve sic janë edhe gjykatat, prokuroria dhe kryetari i Kuvendit për të cilin, sa jam në dijeni është duke vijuar punën sic edhe e kërkon kushtetuta.

  Opozita në ato raste kur nuk janë ngritur ende akuzat nga autoritetet e drejtësisë, por ka vetëm spekullime me sfond politik, atëherë duhet t’i shprehë të tilla shqetësime në parlament, duke respektuar procedurat dhe jo duke kërkuar zgjidhje jashtë procedurave parlamentare.

 Olav Gutting, 

Doshi, Ndreu, Frroku hiqen nga Grupi i Miqesise me SHBA.

Doshi hiqet dhe si Kryetar i Grupit te Miqesise me Australine.

Thuhet qe do e fshijne me photoshop dhe nga fotot e rilindjes.. smiley

LefTKope ..Ku e ke Babasqapin ? Pse është fshehur ?

Hiqeni atë psikopat apo nuk ua mba bytha se u nxjerr Dosjet smiley

" Ju e dini zotrie se unë kam Dosje .Ju e dini që unë punoj me Dosje " ..mungon shënja e zgërdhirjes .... Apo  e justifikon ai Gomari që bie herë pas here me ironi shokëni , është shakator edhe kur Pëllet ....Fajin e ka Berisha ...ia ia ia ia ..Helbete ha Gjëmbeç !

Po Luli çfarë pati që përKar heqjet e Mandatëve dhe arrestimin e Deputetëve ? Ja futën të shkretit që kur i thanë " bën kauz me dekriminalizimin e Parlamentit " dhe kujtoi se e kishte fara kërpi si ushtëqim për squpverdhët  .

Nuk e ka llogarit sali Qenef berishën që i TUND Dosjet e PD-hit  smiley .

Pak me dije LefTKOPE . Pse ambasada Jonë aty ndër Ju është dakort dhe Inkurajon Prokurorinë ! Ose mos jak vetë ca kohë se ka probleme . Hidh Pampers Cilësor jo si këta më sipër deri tani si batutaxhij mo që ta " dhjesin "  e  ca na i hedh si sholokë antikomunistë të Baraztundur që mos ti njohëm Na .

Hidh Cilësor more vesh apo JO ! Jo karagjoz kafenesh !

amon mer se me zor i kemi keto rilindasit, na i solli shoku rama me shume mundime

Po jo ti o Rapadam .I bëra thirrje LefTKopesë për Cilësor .Ti dihesh mo

Rapadam rapadam dipi dopa / e Rilindja na i sjell me copa smiley

Nuk quhen as kalmojt e pallatit .

Ne burg !! Ne burg !! smiley...p.s. citim smiley !!

ca ka nodh bre...si e kena Sqapin?

Tomi dhe Frroku, e bene aq lemsh deklarimin e tyre sa nuk mund te gjendet prokuror ne bote qe nuk e merr vesh se jane qe te dy per hekurat.Prokurorise ja dhane vete keta, kryesisht Toma, koken ne sini argjendi, me thurjen idiote te planit.Keni per te degjuar gallate ne gjyqin e tyre, qe asnje kalama nuk mund te ishte i atij niveli.

Edhe ti kishte porositur vete Ilir Meta aqe ne favorr te tij, nuk mund te kishin vepruar.Mjer Parlamenti qe mbante brenda keta ( me shume injorante e derdimene, por parallinj) se sa jerez te krimit te organizuar.Krim i organizuar i ketyre niveleve ? Mos se ofendohet edhe me i fundit kriminel! 

Qysh ne diten e para pata parashikuar se ishim para nje telenovele.Sot ju them se jemi tmerrsisht fatkeqe, qe merremi me keta injorante ne pakufi.

Turp e faqja e zeze, per opoziten qe ktheu ne kauze derdimenin Tom Doshi ! Nuk deshen ta degjonin sinjalin e Amerikaneve ! 

Po ju them me sigurine me te madhe qe  syte dhe veshet e amerikaneve jane absolutisht me te sigurtet dhe te saktet, ne kete vend se sa te gjithe sebashku,  te veshgjateve tane ! 

po tani pse do rrim jashte parlamentit Brado? na jep ndonji lajm

Te permbysim kulshedren e kuqe me ne krye Komunistat Berisha, Ruli e Kaq Islami. Ne dolem ate 8 dhjetor qe sot te kishim deputet Kaq Islamin ne krye e jo perversat e Akademise se Arteve.

P.S. Bradi sdel mo se e kishte te tullosme qe Palloshi e dogji kaptinmodhin qysh javen qe shkoji.

tironco ata ate pune kane por edhe ky arrestimi per kallzim te rrem mban pak ere p... te ftohta

jo kallzim te rreme jooo! Kombinacion politik me pasoja te renda shoqerore ! 

Tani cer tu them kaqolave qe i rre ene Toma me perralla policeske. Nje gjo te mire e qiti kjo histori....per inteligjencen e njerezve...Cer meno per Tomen???? E vazhdo rrugen mbasanej i qet.  Megjithese mos u nxito se demonstrata e rradhes do jete kunder shtetit policor qe burgos fjalen e lire te Tomave. 

...nuk mund re jete ideatori Toma , me tre kokrra ne maje, por tjeter kush qe besoi se gjeti  nje " Fushe ", ... per tu rikthyer nga " Shen Helena " ! 

Perderisa Toma ne cdo veshtiresi qe has e plas koken tek Laluci i Pularise, duket qe e ka ideatorin Harvardist.

toma aside - prokuroria mund te kishte gerryer pak me thelle 

1. motivi i metes per te zhduk tomen ... nese kjo eshte pabaze

2. motivi i tomes per te kriju kete rrenen

dhe me pas ne nje nga keto te dyja te thellohej me tej ... ca perfitonte toma nga kjo? me ke e planifikoj toma kete etj

QARKU LEZHË

1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI
 

 

Lajm i mire.....

i erdhi rradha Edit, go Edi go Edi. Go number 6. Go Rilindje!!!

Maroi telenovela. Ne burg.

Jo nuk shperndahemi...dum viden porno  te Lalucit me goca te vogla.......

Un nuk e njoh kete musteqen qe deklaroi se iken nga partia socialiste dhe mund te kete arresyet e veta,  por kur e degjova te deklaronte se " un i pagova dreken Rames" mu duk njeri shum i vogel dhe pa pike karakteri.Nuk e perflet burri buken tjetrit, kur e ka bere me deshire.Nje lloj Tome ...edhe ky...! 

Un nuk e njoh kete musteqen qe deklaroi se iken nga partia socialiste

***

mu duk njeri shum i vogel dhe pa pike karakteri

imagjino, e paska lonë ky partine socialiste dhe jo anasjelltas smiley

po pra deklaroi se iken nga PS e Lezhes ...kur sipas drejtuesit lokal te PS Lezhe, ky nuk ka qene kurre antar ...! E degjove kur foli apo e ke me nfa te tjeret ? Un degjova edhe deklarimin e kryetarit PS Lezhe  .Ndigjoi pastaj ....shqyeju gazit ! 

Degjom mu se ke pas mundesira te bindeshe se ...nuk ja fus katundit ..! 

QARKU LEZHË

1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI
 

 

o grave ai edhe pak me keto ritme rilindje i erdhi rradha me u fut ne parlament smiley

renditja eshte e vjeter ....! kolaudoje ! Kandryshime qe nga dita e marte 

Shif si thote: Skuadra Kombetare e Rilindjes

ti e di qe keto me musteqe ne skuader kane qene shume te rendesishem ne mos edhe kapitena, kujto Ferid Rragami, Rrapo Taho.

 

Rilindja ka gjithnje nje shpjegim shfajesues. Edhe per emrin e Eduartit ne kete liste. 

 

P.S. Mejreme smiley

 

top channel Sondazh

Si është perceptimi juaj për ekonominë?

(Aspak) Mirë

19%

(Tmerrsisht) Keq

68%

Sipas parashikimeve

13%
Vota gjithsej: 5133

... une votoj 87 perqin , shume keq per ekonomine ! 

Dhe i thane ketij Doshit kur e hoqen nga grupi parlamentar i PS: lere me kaq, mos degjo 'te tjeret'.  

Jo -tha Doshi, do ti degjoj! smiley

('Të tjeret' = kasnecet e Saliut)

 

I love Albania! 

si bejne rilindasit sikur vdiqen per pak dekriminalizim

pyetja eshte c'patet qe e kriminalizuat ne radhe te pare?

erdhi puna tani te falenderoni tullen e Strazimirit per dekriminalizim te parlamentit me tre cope nga elemente me biografi te keqe smiley

Tani PD te vazhdoje me protesta derisa te dekriminalizohet deri te me i fundit i rilindjes se qelbesirave

smiley

 

 

 

Kujdes ore ti, se mos te shperthen ndonje tulle tritol ndore e nuk e shef dekriminalizimin deri ne fund. 

Edhe ne ate duam, te vazhdojne  psh me Fufin, Mediun dhe Bashen, se akoma ka 19 akuza per rrugen Durrws-Kukes. smiley

Ne Shqiperi nuk e kuptojne qe profesioni i gazetari me ate te opinionistit jane te ndara.
 

Te gjithe ata qe e pesuan nga rilindasi Rama ishin naivet nga veriu te cilet mashtruesi rritur ne gjirin e partise ish komuniste ishte ne gjendje ti perdore dhe ti shkele me kembe pa piken e problemit.

“Prova te pa kontestueshme edhe me fotot qe po publikoj jane:
- Une, Eduart Ndocaj kam qene Sekretar i Pergjithshem dhe arka e shoqates "Albania e il Futuro"
-Se dyti, ne te gjitha fotot duket qarte se une jam sponsori kryesor i drekes.
-Se treti, kam harru me thene edhe dicka tjeter, se ty (i drejtohet Astrit Celes) per ate dreke si organizator te kam dhe 8 mije euro.
-Se karterti ne dreke kane marre pjese 90 persona nga te cilet 35 kane qene stafi i Rames.
-Se pesti, per kete deklarate qe ke bere qe ka burimi nga Milano do te takohemi e do t’i sqarojme.
-Se gjashti, meqe kete pune po e ben pune pazari, me trego sa leke te kane dhene me mashtruar e une te jap dyfishin qe te thuash te verteten
-Pushteti shkon e vjen por buken mos e shkel.

http://www.lapsi.al/lajme/2015/03/20/t%C...

naivet nga veriu

epo jo te gjithe kane fatin te jene nga jugu, si puna e Sales

Te gjithe ata qe e pesuan nga rilindasi Rama ishin naivet nga veriu

Shpetim Gjika nga Mirdita. Si dhe lista e kryebashkiakeve te Jugut qe hoqen dore nga rikandidatimi.

Eshte shume per tu cuditur prononcimi kaq hapur i ambasades amerikane, smbaj mend te kete ndodhur ne raste te tjera.
Nga kampi i PD kur do filloje nje fushate e tille?

Nje Shqup i perlyer me ngjyra komuniste e islamike, shikohet me neveri nga qyteterimi bashkekohor. Organizatat komuniste terroriste ne Greqi mbeten gjithmone te margjinalizuara por ama nuk u zhduken kurre 30 vjetet e fundit.

Fqinjet tane jane me situata me te komplikuara nga ne dhe me rryma radikale qe s'eshte kollaj te zhduken. Te pakten nga kabllogramet e ambasades, ato qe qarkullojne ne internet, berishes i eshte kerkuar arrestimi i disa elementeve afer tij, por ai jo vetem qe si ka arrestuar, por edhe i ka mbrojtur.

Fqinjet tane jane ne situate me pak te komplikuar se NE. Ti je per tu levduar se je tolerant, por nuk ka popullsi ne Ballkan qe ti jete nenshtruar shperthimeve terrorriste te tritolit mbi shtyllat e tensionit te larte, farmacite e komisariatet e policise si ne Shqiperi. Asnje fqinj nuk ka patur aq viktima e deme materiale, si edhe armatim masiv popullsie si ne 1997. Asnje fqinj nuk ka nje force destruktive e terroriste si Shqupi, qe nuk bazohet ne ideologji por fundamentalizem ndaj LIDERIT, Neronit te Shqiperise. Ka djeg e vrare, mbi te gjitha ka derdh gjak te pafajshem aty ku proteston sot. Nje popullsi qe proteston per dritat e e papagume e ndertimet paleje.....kur nuk proteston per mungesen e drejtesise, krimet e pagjykuara si vrasjet e civileve e femijeve, vjedhjet masive, ka probleme mosperputhjeje me parimet demokratike.

A i  pe Pederat e PS, protestonin ndaj palloshit pse nuk na fut ne Pune e nuk heq nga puna dhemokratet sikur ata skane familje. Nuk e kapi njeri Palloshin prej gryke e ti kerkonte llogari pse nuk futet Cuni i Sheqers ne burg, e pse nuk thirret ne Gjykate nipi i Sheqers???? TURP.

E vertete kjo qe thua, komplikimin e kisha ne kuptimin qe fqinjet tane i kane grupet e rrymat sido qe vjen puna e sido qe nderrohen qeverite, kurse ne bejme si trima sot e neser del nje diktator e na fut ne vathe prape.

Ke te besh me milet maskara dhe frikacak se ndryshe smund te rrine ne krye keta qe kemi.

Prokuroria qenka zgjuar nga gjumi letargjik i parsyeshem ne gjithe keto vite demokracie. Mu me vje keq qe pse Prokuroria e ka nis me Tomen dhe jo me me peshq me te medhenje, se Toma eshte cirong .

Po me mire keshtu se hapet loja ndoshta, dhe Prokoria behet me e pavarur dhe me, me autoritet profesional jashte lojrave politike!

Zoti i shtofte inotin politikinave deputetve te kallzojne njoni tjeterin, se keshtu forcihet demokracia, duke ja rras njoni jeterit, lufta per pushtet, ambiciet per te qene gjithmone i pari, do te krijoje me shume viktima, sa m shume viktima, aq me mire  do te duket rruga e demokracise.

Mu me pelqejne shume keto ngjarje me arrestime te politikaneve, duket si nje loje me letra bixhozi interesante ku disa do te eliminohen nga politika per fajin e vet se nuk dine te luajne mirem dhe disa do te qendrojne se luajne me mire, sa me shume te luajne aq me shume do te vriten me njeri tjeterin.. dhe aq me shume du nxihet fytyra perpara opinionit publik,  sa me shume ne politike, aq me karragjoze behen politikanet shqiptare ne syte  populit..

 

Degjoni me te fundit gafe te Opozites! Kryetari defacto, doli hapur kunder Prokurorise dhe vet Anbasades Amerikane, qe mbeshteti vendimin e Prokurorise..! Ndersa e ndriti fare kryetari de Jure,)  kur thote ":  Prokuroria e beri kete e nxitur nga Rama-Meta, ...por ne do votojme pro kerkeses Prokurorise,per te mos penguar ...hetimet .." ! 

Ec e merreni vesh stanin ku Salihu eshte akoma celniku i tij ! I terbuar se bomba doshi i plasi ne dore ! 

grave, sjane shume te largeta kohet kur benin mitingje me parrullat: Poshte Amerika...

natyrisht edhe fjalimi  me pathos i Blerimit ne Parlament, apo i Gazidedes se ndiere, por akoma dhe sidomos me kete rast qe beri muuuu,  qysh se nisi ? Jane te papame ne marrezine ! 

s'eshte normale e as koicidence qe riciklohen situatat dhe po ky personazh. ndonje ide konspirative me thote qe na i bejne kastile, per te na lene ne vend numero apo me keq akoma.

pergjigja flak per flake e Ambasades Amerikane nuk eshte pa qellim ! 

Po normale qe i plasi ne dore, ka frike mos perfshin Shkelzenin, Mediun, Fufin, Lulin e co. 

"Familjes sime të përsekutuar politikisht nuk ja ka mbyll gojën as regjimi i Enver Hoxhës duke pushkatuar 5 anëtar të kësaj familje, dhe as mua nuk mund të më trëmb kërcënimi për burg politik"

Toma ne fb

smiley

Gje e mire kjo. Se ka rob qe tremben dhe kane nevoje edhe per terapi biles. Me siguri edhe ato 5 antaret e tjere te familjes do i kene pushkatu se do kene thane qe ka dash t'i vrasi Haxhi LLeshi dhe Mehmet Shehu. I heq dera ketij mesa duket.

Toma eshte produkt i politikes se Berishes qe per 25 vjet luan me te njeten karte "regjimi i Enver Hoxhes " Blokmenet" "familje epresekutuar" "tre burgosurit politik" ect ect ..I Iku koha ketyre sloganeve, sot nuk pijne uje fare dhe nuk te mbrojne me keto, per te qendruar ne politike ne qoftese je i zhytur ne m..ne korruosion, vjedhje, intriga dhe super intriga

 

Kesaj shprehjehe si kjo e Tomes,  i kan pas thene andej ...poshte  : me u mbajt,  per lesh te ....! 

" Ne fakt qysh pardje ..sec vinte nje ere ....prej " trimi " fill pas nje ballafaqimi qe e .....menderosi krejt  lagjen Brrake ! Nevend qe te delte  prej dere, zbriti ne bodrum....! 

Reflekto i tha Rama Doshit.Alibia e vrasjes nuk qendron.

Ajo qe i tha Rama e trembi "trimin" Tom Doshi...smiley

Urime Urime Urime te gjithe antar te PPU-se.. Drejtesija jone e ndrrit.."Deshmi te rreme" plas ne burg 2 "deputet", qe duhet te plaseshin per shume e shume gjera te tjera me akuza shume shume shume me te medhaja se kaq. dhe le jasht burgut dike qe lun tenis ne kohen kur zhvillohen seancat.. bravo bravoo .. mos harroni ti coni lule atij tipit qe e transferuan ne elbasan

Po nuk ka faj ai o i nderuar Stalker .

Babasqapi nuk la më kriminel e Terorist që sulmoi Pushtetin e Ligjshëm me Armë pa e shpallur i përndjekur ,  duke i dhënë titullin Martir e Pishtar i Dhjerokracisë .Ai ka të drejtë por në konceptin e Berishës për Demokracinë e Karrikes për Pushtet . Të gjithë Hajdutët si dhe kriminelët kanë dalë të Persekutuar se kanë " goditur pronën shoqërore të socializmit "  dhe për këtë arsy janë dënuar nga " se diktatura zotrie "

Të ishte ndryshe nuk afrohej me Neobllokmenët për Karrike smiley

Më erdhi keq Rapadam kur të pashë prap smiley Ti nuk je Pampers Cilësor , ti mund të jesh çfarëdo Pampersi Politik por jo nga të Hobeistes LefTKope . Kam mejtimin pusho pak !

Ka ardhë sh .Gjëmbi dhe sh .Alba . Dalin mejtoj smiley

kot me te pyet.. me nje dhome ke qen ne maternitet me Andrea Stefanin?

Po ti ku ke qen ne Maternitet me Cim Peken????? Tung Avenir.... A te del gjumi noten mbas masakres se 21 Janarit ....apo je cun me zemer...Islamic ... Gjithe Tironen e zhyt ne gjak ....per Mullah Omarin. Ymer....Ymer...

Mua me del gjumi nate per nate per ato 4 indivit qe i vran atje ne bulevard dhe shpresoj qe ne nje te ardhme te plasen bernda kush dha urdherin, kush qelloi.. por me shume inat me vjen qe keto 4 veta dhane jeten per 10 mije lek te vjetra, per nje kauze qe u shkel ne menyren me te turpshme per nje karrige te ndryre

prokuroria i bo kerkes kuvendit per arrestim te dy antarve te kuvendit. xhevahir me majt  3-4 jav  miletin me gajret e barkthat.

Për vete nuk e di po them se zotrote duhet 100% të jesh goditur në kokë , pjes e mbrapme nga Babsqapi . Si r.v  , realisht nuk të  njoh , po jep shënja të Hardallosjes , karakteristikë e atyre që babasqapi godet prapa koke me brirë smiley

Edhe referimi Elbasanit  diçka flet për personalitetin në këto raste !

hahaha jam totalisht i depolitizuar nga partite politike shqiptare, thjesht ndjek politiken dhe ndjej keqardhje per ato i ngel sahati po ne nje vend nderkohe qe nga ana tjeter cakenjt bejne kerrdine.. kshu qe mos ma merr personale, ska lidhje me poltiken, edhe nqs do te kishte ngel ora tek futbolli psh, te njejtin reagim do kisha smiley

Ky kryeministri krah per krah me keta do te marre ndonje pergjegjesi apo varja... popull dele. E si mund t'i vesh faj?!

E bukura eshte se ky robi kujton se eshte Messiah. Por Messiah nuk beri kurre pakt me djallin. Perkundrazi, i tregoi vendin nderkohe qe ky i fundit i premtonte... vota.

S'ke dhe faj ne fakt, ishe mesuar per vite te tera qe Kryekrimineli ti kishte kriminelet e vegjel "krah per krah", me cilindo çmim (çmimi, nese te kujtohet, ishte : kryeprokurorja=lavire; presidenti=horr..; etj etj)

hajt se do ç'mesoheni po he

 

 

Te jesh militant dhe te duash te ngushellohesh Stalker... gjen shume, shume me keq. Por nqs. ti je ok me veten... aty ne France...

Me kapi syu faktin qe u qave nga kryeministri se nuk beri gje, nderkohe qe ai ç'kish per te bere, e beri. Prej nga dhe e krahasova me ca kryeminstra te meparshem, kaq e thjeshte eshte
 

Përjashtimi i Doshit nuk u hodh në votim, pasi grupi e quajti të mirëqënë largimin e tij pas kërkesës së paraqitur nga Kryeministri.

Ndryshimi me Berishen eshte...?

Populli eshte Dele e mos e zgjoni nga gjumi. Ndryshe do e mbante frymen Tek Shqupi me hunj e pishtar....ene me karroca Tek dyqoni i brekve e cizmeve te financume me fisheket e Gerdecit e gjymtyret e kalamojve qe as prinderit su dolen per zot. Popull Dele, i vetmi vend ku Pushkatuesi i te pafajshemve guxon me protestu ne trotuarin qe ende per mban DNA e viktimave.

ky Marku sikur ishte n Burg anej ka Gayreqia.(?)

 Doshi , Frroku e Bami sipas njoftimeve te medias nuk kane dhëne dëshmi te njëjta por te kundërta me njeri tjetrin.  Kush nga te akuzuarit e beri kallëzimin  e rreme ?. Ne se gënjen Doshi i bie qe Frroku ka thëne te vërtetën dhe e kundërta. Derti tani e gjithë akuza e Doshit është cilësuar si e pa vertete nga  qeveria dhe te akuzuarit prej tij e mbështetur mbi faktin qe e gjithë akuza e Doshit ishte e  mbështetur mbi te dhëna qe atij ja kishte thënë deputeti Frroku. Me qe  Frroku mohoi në prokurori ti kishte thënë gjë Doshit për planin e vrasjes se tij nga Ilir Meta atëherë perse ai arrestohet  dhe akuzohet me te njëjtat akuza si Doshi ?!   Ne kërkesën   e prokurorisë ka një kontradikte sepse arrestimi i kërkuar me te njëjtën akuze  i të tre personave nuk ka logjike dhe duket shume i dyshimte .

Arrestimi i kërkuar me te ndejat akuza te  dy palëve ndërkohe qe dëshmia  e njërës rrëzon akuzat e tjetrës nuk ka bythë qe te rrije te paktën ne aspektin logjik. Gallata do jete si do arrijne ta mbulohet ligjerisht ne gjyqe apo njesoj si baballeret ne 44.

kapo, qe te dy kan dhen deshmi te rreme sepse ne te gjitha seancat pyetesore nuk u kan qendruar varianteve spjeguese.Jo vetem kaq por u eshte provuar me fjalet e  tyre se qe te dy e kane nisur bashkerisht si " loje ."Bisedat e tyre ( nga tabul.) jane si te grave injorante.Keta as nuk kan ditur se cdo bisede mbetet e regjistruar...Keta qe te dy kan ren me kembet e tyre brenda ...! Kan vepruar si femije.... 

Duhet kuptuar dhe nje gje tjeter.Qendra e Vjeter e Linxes, sot eshte ne duar te atyre qe aparaturat dine ti perdorin mire dhe te ndajne shapin prej sheqeri.Lexojeni me vemendje deklaraten e Ambasades USA ! Kan nje Skaner ata more kapo xhani qeeee , lere ! 

"ne te gjitha seancat pyetesore nuk u kan qendruar varianteve spjeguese"

O Grav me fal qe po te pys, por ti ne prokurori punon? Apo keshtu e ke degjuar nga "burime te sigurta" dhe erdhe ta ndash me ne te tjeret? Po ndonje shembull konkret te paqendrueshmerise se Tomes ke / te kane dhene, apo keto nuk ti kane thene ti shperndaje?

Se jo per gje, por qe te gjithe e dinim, dhe e kemi thene prej fillimit, qe prokuroria do te arrije me shume gjasa ne perfundimin se "Gjithka e ka shpikur Toma". Sepse nuk eshte tamam nje prokurori por eshte nje grumbull delesh te korruptuar, te kapur, te perdorur dhe te krimbur ne para. Por tani na dalka qe ti na paske edhe prova se Toma nuk i ka qendruar varianteve dhe kjo eshte ne fakt cudia me e madhe ne kete mes.

Po ke ndonje shembull na e thuaj, ose perndryshe mos shpernda trakte kot. Per shembull te jap une disa raste te paqendrueshmerise se Metes dhe Brahos, qe jane publike dhe i kemi degjuar te gjithe keto dite:

Meta ka thene ne fillim se porositessi ishte kunati i Berishes.

Pastaj se gjithcka e ka shpikur Toma

Kemi video qe sqaron 21 janarin dhe krime te Shkelzenit

Videua ishte Gjini

Monika e njeh Fatjonin

Nuk e dime kush eshte Fatjoni

Xha Brahua shkon ne Munih dy dite perapara se Fatjoni te kthehet ne Shqiperi.

 

pyetje me vend o i sk - se , per nje qe as nuk i ndjek kur dalin e deklarojne vere apo kur japin intervista.Megjithate un ndjek situatat dhe bisedoj me njerez qe kane koke mbi supe ndersa shume te tjere ndjekin ta me kunguj siper trupit ..qe nuk dine pse pyesin ..por hallakaten bostanoreve si puna jote.Deklarimi ndaj pyetsorit eshte baza per institucionin e akuzes dhe jo ku vajti ky, ai e ajo dhe cfare mendon ti apo nje tjeter .,Po keto sa kuotoj ti nuk i merr vesh.

Sipas llogjikes tate duhet re jesh punonjes i Ambasades USA qevte kuptoshe deklaraten e bere dje ...per kete ceshtje dhe ne mbeshtetje te prokurorise  edhe pse ti e paske ditur qysh me pare ca do deklaronte prokuroria.Un jo nuk e kam ditur kete qe " ke ditur " ti ! 

Sk jane dy shkronjat e para te nje emri.

Keta njerez qe "kane koke mbi supe" duhet te jene te sistemit te drejtesise se vetem keta jane ne diejni te deklaratave te tilla. Apo njerez qe jane te afert me te afert te tjere te atyre te sistemit te drejtesise? Dhe njerezit e sistemit te drejtesise, prokuroret, gjykatesit jane me te korruptuarit dhe me te degjeneruarit ne Shqiperi. Kujtdo ketu qe i ka rene rruga ndonjehere ne gjykate e di kete gje. Besoj se edhe ti e di. Dhe pse e di ti u beson. Dakort kjo eshte ceshtja jote.

Une te thashe me lart, "sill ndonje shembull ose mos shpernda trakte kot", dhe po e them edhe nje here pasi fraza te tipit "keshtu e di une se ma tha nje i besuar" nuk qendrojne mire kur ne anen tjeter ka nje llogjike dhe disa fakte.

nuk jam pjese protestes  se idioteve .Nuk kam thene kurre keshtu e di une se ma tha nje i besuar ndaj mos vur per fjale  te miat ato qe te thote mendja dhe deshira ty.Un e di mjaft mire si jane organet e drejtesise se Salihut, por ky rast perjashtimisht  monitorohet nga shume struktura dhe dije qe deklarimet jane me audio...Nuk leviz dot kush nje germe ! ndaj them se duhet besuar si e vertete ajo qe deklarohet dhe jo ca interpretohet.Ti vazhdo si pjese e protesteave ! 

Nje gje mesoje mire ! Kur prokuroria kerkon arrestim per deshmi te rreme , ka me shume se nje prove qe i pandehuri ka konsumuar variante te ndryshme deklarimi.Dhe i ka te gjitha me firmen e te pandehurit ..Kete mesoje prej meje 

Gjthashtu, kur institucioni akuzes  kerkon arrestimin e personit rreth te cilit zhvillohen hetime automatikish personi kalon nen statusin " i pandehur" per nje veper penale, per nje krim ku projuroria ka me shum se nje prove materiale dhe po ashtu prove shkencore ...

A the qe je informuar se ke "biseduar me njerez qe kane koke mbi supe"? Nga c'fare ke shkruar deri tani dukesh se ju beson ketyre "qe kane koke mbi supe". Dmth jane njerez te besuar per ty.

Apo nuk jane te besuar? Ti nuk ju beson, por pasi u informove prej tyre, flet me kaq siguri pasi ke disfunksionime te llogjikes?

Ej une nuk te marr vesh per Zotin. Dakort mor qe kane bere deshmi dhe i kane me audio. Po nuk i kane me audio do ti kene me shkrim, njesoj eshte. Ti i ke pare keto deshmi? Per aq sa vlen, nese i ke pare dhe ke arsyetuar vete per te arritur ne ato perfundime atehere do te besoj edhe une. Nese nuk i ke pare, por keshtu kane dale fjale prej prokurorise, atehere vl, se prokuroret nuk i kam besuar ndonjehere kaq lehte.

Sa per protestat, nuk kam lidhje me to, mos u shpernda kot nga ai krah. Po gjithsesi vl, se deklarimet qe kane bere Toma me shoket e tij do te dalin, dhe do te flasim atehere.

 

Nuk mohoj qe kam biseduar rreth kesaj teme  te ndjeshme per cilindo., me njerez qe ke sec meson prej tyre.Une e shikoj problemin jo thjesht sinceshtja Doshi por si perceptim opinioni shqeror, se efekte mbi politikberjen ne kete vend. 

E ca ka ketu qe nuk shkoka apo qe perbeka trakt opinioni im ? Pse bika ndesh me tendin , Nuk me duket arresye per te  reaguar ju . 

Tani nje pytje per  Ty ; Ambasada  Amerikane  thua se paragjykon procesin ,  kur shprehet " Me deklarate mbeshtetjeje " per Prokurorine ? Them se nxitohesh ndaj po e le me kaqe 

Ok, po e terheq ate te trakteve. Ti thjesht ke thene cfare ke degjuar. Perndryshe them se, per te mbeshtetur nje gje kaq te kalbur sa prokuroria shqiptare, duhet te jesh vete me probleme.

Ke shum te drejte per si e kane katandisur edhe institucionin e Akuzes, si gjith drejtesine, por ky rast eshte perjashtim.Kupto qe nuk eshte vetem  ceshtje shqiptare por u shtri me gjere.Bilez Berisha me djallezine  qe e karakterizon nxiti Bashen te beje nje percapje ndarese mes Evropianeve dhe Amerikaneve.Pa piken e llogjikes qe jane amerikanet violina e pare.Nga sot ke qartazi te shprehur qendrimin e gjith perendimoreve kunder " kauzes doshi " te opozites.Perfshire edhe autoritete te CDU se ! 

Shkurt eshte bere shum e qarte nga pardje e sidomos dje dhe akoma me shume sot  se nga Doshi dhe Frroku u organizua kombinacioni  " i porositesit  vrastar Meta" ! Po te dish deshiren time do doja te kunderten..te ishe e vertete, por jane keta qe e kthyen ne simbol pastertie Meten 

Praktikish te qenet e tyre jasht qelise eshte ceshtje ditesh dhe thjesht procedure parlamentare . Ata rrezikojne edhe gjer 10 vite burgim ..! 

Ca i mbetet opozites  ne tere ate furine anti Meta , kur gjithcka  na qenka inskenim ? Vetem turpi prej nxitimit te ishit prr rikthim me cdo kusht 

Praktikish te qenet e tyre jasht qelise eshte ceshtje ditesh dhe thjesht procedure parlamentare . Ata rrezikojne edhe gjer 10 vite burgim ..! 

 

Tomasit mire ti bohet sepse nuk i degjoj keshillat e te vjetereve te fisit qe e paralajmeruan ;te mos shkembente vezet me hasmin,me pinjolet e komunisteve te 44 sepse ta len dobicin ne preher.  Kur i duhej Rames vetem me një të shkelur të synit, e turri Tomën mbi Kryeministri për ta bërë hero, ndërsa vetë u fsheh në katin e 13 të kullave ngjitur me Kryeministrinë nga ku shikonte se si Toma instruktonte "grupin e zjarrit" në sulmin ndaj policëve të Berishës. Megjithatë, “diktatura e Berishës”, që thërriste shpesh Toma në atë kohë nuk e preku malësorin gjaknxehtë nga Shkodra. Sot, Toma është në prag të burgut, jo nga “diktatura e Berishës”, por nga Rilindja për të cilën ai luftoi.

kapo, mendoj se nuk ke perfundim te drejte  kur thoni  "do veje ne burg nga Rilindja!" Jo! Ai do veje ne burg  "..per mend te kokes" se beri si ai  Hasani, qe i thone:

...Beri Hasani nje krua

Por i doli kserikua( pa uje nga greq.)

As sevap  as mut, s`ju shkrua ....

  Kishte degjuar Toma, qe mundet te behen kombinacione ne politike.U lodh shume dereziu ne hepjen e nje grope goxha te madhe, per "kokemadhin" ...por  ra vete brenda ! Ky eshte fati i injorantit, qe ngre barre aqe te rende, sa nuk ja mba samari !Ndodh qe merr dhe  shume pas vehtes...

...mua me vjen keq per LLallen qe i harroj shpejt vuajtjet e komunizmit dhe shkon e bohet vegel e krimeve te Rames e Metes. 

Për cilat shkelje të ligjit kërkohet burgu i Doshit?

Të tre akuzat e ngritura nga Prokuroria në drejtim të deputetit Doshi janë qesharake dhe është një skemë mafioze për t’i mbyllur gojën çdo qytetari të këtij vendi në denoncimin e aferave kriminale dhe korruptive të pushtetit.
Akuza e parë ndaj deputetit Doshi është ajo për “Kallëzim të rremë”. “Kjo bie poshtë menjëherë sepse kallëzimin nuk e ka bërë Tom Doshi. Në faqen zyrtare të Prokurorisë së Përgjithshme akoma është deklarata që thotë se hetimet kanë filluar kryesisht nga një kallëzim që e ka bërë policia”, shkruan deputeti në një postim në Facebook.

Akuza e dytë ndaj tij është ajo “Për kanosje”. “Në kërkesën e prokurorit nuk ka asnjë thënie apo provë se kush është kanosur prej meje”, shkruan Doshi.

Dhe akuza e tretë është ajo “Për dëshmi të rreme”. “Kjo është një kundërvajtje penale që dënohet me gjobë dhe dënim të lehtë, për të cilën deri sot nuk është arrestuar në proces hetimi asnjë shqiptar. Nuk ka asnjë rast të vetëm në 24 vjet demokraci. Pavarësisht se akuzat janë diskredituese për ata që i bëjnë, unë i kam kërkuar Këshillit të Mandateve që të më japin materialet argumentuese dhe provat e prokurorit të Përgjithshëm, të cilat deri tani nuk m’i kanë dhënë. Pasi t’i marr, do të bëj mbrojtje të detajuar të tyre dhe do të njoftoj publikun”, shprehet Doshi.

Ti degjon Tomen? 

Toma e kuptoje vonë se per  Ramës ai ishte vetem nje limon i shtrydhur dhe  prandaj  reagoj si nje i penduar para se ta flaknin ne rruge te madhe. Ai është sot një i Penduar i një regjimi kriminal të instaluar në vend dhe për të cilën natyrisht që ai e ndjen se ka peshën e tij të fajit.Burgosja e  Doshi  me akuza qesharake ka sjellë një impakt tronditës në shoqëri.Standardi kriminal i Ramës dhe Metës në dominimin e Prokurorisë e bëjnë të pamundur që të mos shihet kjo padrejtësi dhe e kanë bërë cilindo qytetar të këtij vendi të kuptojë se ky është një rrezik i lirive të gjthsecilit dhe jo vetëm i të Penduarit Tomë.

kapo, me beso,ta them me sigurine me te madhe se asnjeri nga ata te dy, Rama e Meta nuk kane as edhe nje akses mbi prokurorin e pergjithshem.Me kot e rendon Tikun.Dhe mbaje mend , sa te jete ai atje nuk kane per te puthur mbi te.Por idiotesive qe ka bere Toma dhe ai tjetri, nuk ka cu ben Tik Llalla.Jane 5 prokurore ne grup dhe askujt nuk ja mba te beje nga ato qe devijojne procesin.Lexo relacionin e tyre botuar sot ! Ore Toma kujtote se e kishte fshire pjesen tjeter te vidios ku me kobure ne dore kercenonte Durimin te thoshte sic e pat porosit Toma, por ja qe paska marifet qe e riktheka .Vidiot, regjistruar mjeshtri ....prifti ....! 

Grande kaka Godet amël me neoliberalizëm smiley 

Nuk i hanë  sholokët antikomunsitë se e dinë që vetë Bijt e Etërve mund të shuajnë dallimet Krahinore Veri -Jug . Gjej një tjetër Grande se " neoliberali Berisha " e konsumoi "butsinë " me pishtarët e Demokracisë në Shkodër , ngjarjet festive të majit 96 , Çeljen e ditës së Verës prej Marsit  97 ,Manifestimeve kulturore me antitank në 98 ,Festimet e karnavaleve me fishekzjar në Gërdec  . Po edhe Individualisht "butsia " e tij u çfaq në 21 janar kur nga karamelet që i hidhte Popullit i ngelën në dorë nja katër të vdekur e dhjetra të gajasur , ashtu siç nga butësia e tij e tregon Një Tropojë me tufa lule mbi Varre . .

Ose më fal në se nuk të kuptova dhe deshe të rikujtoje këto për "parcelat e Doshës" që nuk ja prekte " butësia " e  Berishës me njat Flamur Nokën or tie smiley që ranë nga Kali dhe duhej tjetër Kal garash smiley

Ça Njente Kapo je ti .Gjithmonë të befason smiley

He me? I kishte has sharra ne gozhde Partis sot e smiley

javen tjeter në shesh mund të përkthehet në një përplasje reale dhe me pasoja..... Tha Partia ! " Populli e tejkalon Udhëheqjen "* 77*

Për këto "revolucione të buta " e kishte mejtimin Grande Kaka . Këto bëhen dhe pa heq pantallonat smiley

Tani presim  fjalën e  Udhëheqsit të Partisë , që "Do flas pa karta për revolucionet " 

E çfarë Grande Kaka ësht ai . Do ta kërkoni si Parti po nuk do ta gjeni .Plasi revolta nga Komisioni Mandateve.Doshi kishte dalë me kërcënim " Ta shikoni ke Partia Ju "smiley

Halimi Supës si e ka Mejtimin ? Njente Kapo koment !

me femrat police cdo gje do shkoje pa trazira

kanuni nuk lejon te vriten femra

madje aq respekt ka per femrat kanuni sa i lejon te kthehen ne tranvestit. rasti per burrneshat.

Sipas Lapsi.al prokuroria ka arritur deri tek fakti qe Frroku e ka njoftu Doshin per porositjen e vrasjes. Me tej nuk eshte shkuar. Pse do thoni ju? Se me tej eshte Fatjoni, xha Braho dhe ai i madhi qe rrofte sa malet e Skraparit.

"Nga veprimet hetimore të mësipërme, pavarësisht qëndrimit mohues që mban shteasi Mark Frroku në lidhje me faktin, ka rezultuar e provuar se shtetasi Mark Frroku është ai që ka informuar i pari shtetasin Tom Doshi se është vënë në dispozicion një shumë e konsiderueshme parash për persona të caktuar, të cilët po organizojnë eliminimin e tij fizik. Gjithashtu, shtetasi Mark Frroku ka bërë njohjen e shtetasit Tom Doshi me shtetasin Durim Bami, i prezantuar si personi i caktuar për të bërë ekzekutimin”, thuhet në raportin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda"

http://www.lapsi.al/lajme/2015/03/22/%C3...

P. S. Grav te genjyen, (nuk) na genjeve.

habitem pse ti nuk ndjek te gjitha burimet e informimit! Askush nuk me ka genjyer dhe prit , duro se ke me pa qe jane qe te dy organizatoret e inskenimit...! Qe te dy injorante komplet ! 

Grave the (edhe) per Tomen se "ne te gjitha seancat pyetesore nuk u kan qendruar varianteve spjeguese". Kjo s'ka dale deri tani, dhe une nuk besoj se do te dale pasi besoj tjetren: se Toma thote te verteten. Por ka dale se hetimet kane vertetuar nje pjese te asaj cka ka thene Toma: se e ka informuar Frroku per porositjen e vrasjes. Gjithsesi do te shohim!

lexo relacionin e prok. qe po jepet tani.! Si dhe ato ca ju gjeten  ne vidion Tomes ...me koburen ne dore ..l

Nuk e di ne ca vendi jepen, po nejse do ti lexojme. Nuk eshte per tu cuditur qe ka qendruar me kobure ne dore perpara atij qe ishte paguar per ta ekzekutuar. E cuditshme do te ishte nese nuk i qendronte versioneve, pasi me aq sa kemi degjuar deri tani (sidomos prej LSI-hsteve) ka shume gjasa qe gjithcka thote te jete e vertete.

as edhe nje fije nuk ka vertetesi pohimi i pare i Tomes.Eshte e gjitha nje sajese idiotesh, qe nuk diten dhe si ta benin te besushme.Dorezovi vidion, duke menduar se e kishte fshire pjesen e pare.. ate te perpjekjeve e kercenimeve Durimit qe te pranonte te pohonte  ne regjistrim ca  e pati porositur por ja qe ajo u rikthyka  dhe i duln breket ..! Ka met si ....m 

Po ku e di ti or shqipe se na hoqe zarin me keto lajme "te sigurta" qe pastaj na dalin mufka. Apo keshtu ta kane thene "njerez te besuar", sic folen per paqendrueshmerin e deshmive te Tomes.

Si eshte puna tani se nuk po e marrim vesh: prokuroria pasi tha qe "shtetasi Mark Frroku është ai që ka informuar i pari shtetasin Tom Doshi se është vënë në dispozicion një shumë e konsiderueshme parash për persona të caktuar, të cilët po organizojnë eliminimin e tij fizik" do thote qe gjithcka e ka shpikur Toma ?! Po natyrisht qe mund ti kete vene pistoleten ne koke tjetrit, se ishte porositur per ta vrare, cfare ka per tu cuditur ketu. Nejse se do ta shohim videon me pistolete ne dore, pasi e kane bere zakon te nxjerrin cdo gje.

me ne fund te mora vesh , qe ti  e paske difektin ....ne tru.Mire qe ma pohove se kisha ndermen te lodhesha  dhe ca ...! 

Po he pra, na e argumento pak ku e paskam difektin. Se me fjala te hedhura ne ere si p**** e Orizit, pa arsyetuar, nuk shkon larg. Apo lere me mire mos u fut me fare ne keto tema, se deri tani na ke sjell lajme te "dores se pare"  prej "njerezve te mireinformuar me mend ne koke": dhe ne fund te kane dale te gjitha shashka dhe mashtrime te trasha!

Ne fillim the ter seriozitet dhe madje ke insistuar se Eduart Ndocaj "nuk ka qene kurre antar i PS". Dhe tjetri paska qene madje kandidat per deputet.

Pastaj na solle sihariqin se Toma nuk i kishte qendruar varianteve spjeguese. Dhe insistove prape. Asgje e tille nuk u vertetua. Toma perndiqet vetem per shkak te deshmise se Domit. Dhe ky nuk ka sesi te deshmoje ndryshe pasi ia fut vetes po e beri.

Gjithcka thote Toma po vertetohet! E lexove cfare tha Bami apo jo. Megjithese e kishte ndryshuar deshmine i shpetoi nje fraze ku shpjegonte se Meta dhe Toni njiheshin mire. Nuk ishte koordinuar per kete.  Sic nuk jane koordinuar per shume gjera te tjera.

The qe ka video me pistolete etj etj. Leshte!

http://www.panorama.com.al/zbardhet-rapo...

Ca e hap gojen akoma! Une te isha ne vendin tend nuk do te isha dukur me ketu per nja 1 muaj.

 

 

Keshtu ndodh kur nuk konsultohesh me njerez qe kane eksperience te video-regjistrimet . p.s  Prifti ... Ai prej eksperiece personale  duhet ti kishte thane Doshit se ekzistojne edhe "computer forensics " !

Qeveri krimi

 

 

Qeveri krimi, ... po nivelin e atyre te shkuarve nuk e ka arrit akoma. Megjithese ate rruge kane marre se bashku me Ilir Floririn e dashtun.

Qe prej Nanos e deri tani eshte i njejti film qe perseritet. Njerezit votojne opoziten me shprese se do te ndeshkoj korrupsionin e meparshem dhe do te jete me pak e korruptuar dhe e padrejte ne qeverisje. Por jo: te korruptuarit e djeshem nuk preken, ndersa shtetaret e rinj pak e nga pak, me shume lezet, behen si ta ose me keq.

Dhe mbeshtetesit e tyre kamikaze pak e nga pak behen si kamikazet e qeverise se djeshme. Tani nuk quhen me leftkope po Oidriza a Oriza etj. Me pare te thonin "mos fol per korrupsionin se po ikem ne vijne komunistet," ndersa tani "po i ben pune berishisteve"! Dhe keshtu vazhdon i njejti film per vite me rradhe se bashku me aktoret e vete te piste ose te leshte.

Votojn meten qe te largojn meten.
Sulmojn doshin qe te mbrojn meten
Vote per shprese se do behet me mire? Edhe bar hame, edhe pa drita e pa uje rrime.
Zgjohuni i her nga gjumi jqj.

Obobo kush e duron Oidrizon tani. Si guxove ta vesh ne ne nje nivel Oridrizon me Leftin more qafir smiley

 Z,Basha, nëse doni revolucion politik, niseni me grisjen e mandateve dhe bojkotoni zgjedhjet!   

Në emër të AK-së, Spahiu ka deklaruar se AK nuk është e nuk do të bëhet satelit i asnjë partie dhe ka si kusht bashkëpunimi, dhënien e së drejtës së votës, emigrantëve.Ai kërkoi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në vend. “Ne nuk japim partneritet as me PS e as me PD nëse nuk arrestohen 29 deputetë që figurojnë të dënuar nga gjykatat ndërkombëtare dhe Interpoli,”- tha Spahiu.Sot Gjykata është duke marrë krahun e më të fortit,  ui shpreh lidhur me çështjen Doshi. Mesazhi më i turpshëm që po jepet është: “Arresto atë që denoncon krimin”. Njeriu që pagoi 4 milionë euro për të bërë Edi Ramën, kryeministër, po shpërblehet me burg. Nesër mbrëma Tom Doshi do të jetë i rrethuar nga forcat e policisë.
Ndaj, i bëj thirrje Kryetarit të PD-së: Nëse doni revolucion demokratik, niseni me grisjen e mandatit dhe bojkotoni zgjedhjet! Këto janë mundësitë për të çuar vendin në zgjedhjet e parakohshme më 23 Qershor! Mos u impresiononi nga deputetë tuaj, që kanë qënë ministra, po të marrim përsipër fatet e kombit dhe jo rrogat e 20 ish-ministrave që iu dhimbet vetja se po dolën nga parlamenti nuk bëhen me deputetë. smiley

Mister brilantina, e ndriti kur ishte nenkryetar ...qe nje emrim dhe 300.000 evrooo! Njeri bakalaro ! 

smiley

LefTKope e nderuar . Që pas paraljmërimit që i bëra  Grande Kakës - Njente Kapos , "kujdes se sh Gjëmbi dhe LefTKope po dun me të konkuru në talljen me sholokët antikomunistë "  mendoja se zotrote do ta ngrije nivelin e përfaqësimit mbi komentet e ..sa.k ... Po nuk qenka e thënë LefTGOPE smiley

Ke nevojë të relaksohesh mbas këtij përdhunimi Hard që të ka bërë babasqapi me Tomra e Frokra . Ti e di që unë nuk jam për arrestime e Burgje .Unë jam për nga një shqelm nga B.Mera në pamje duke fshirë buzët nga pija e lyra e mishit .

Por që të katandisesh ti si një rrumbullake e të Baraztundurve smiley nuk më shkonte mëndja kurrë .Edhe Kreshnik Shqiponjë Xheli , siç vë në dukje i nderuari Grande Kaka , ka më shumë vlerë se ..sa.k.. e Xhiboles ,  sepse megjithse Monokoqs , është " i Vetëm po Trim në Luftë " pa përfillur shumkoqsat nga trutë ose të Baraztundurit smiley

Interesante te gjitha komentet , qe me morren 1 ore kohe. 

Interesante për ne është përcaktimi i nivelit të " krahëve " për besueshmërinë e ngjarjes .Çdo koment është njerzor pasi është produkt i tillë .

Por është Shumë Interesant se si një pjesë e nderuar e këtij BLOGU në të gjitha format përfshi dhe Humorin , pajtohet se Mund të ekzistojë një Ngjarje e tillë , jashtë çekuilëibrave Mendorë. Padyshim mund të themi se kjo kategori dinë Anglisht dhe njohin

Paranojat Depresive , pasi nga gjitha ato Plasje .zhurmat . janë ..shshshshshshssh uar !...dhe e vetmja mundësi Diagnostikuese mbeten Jo FAKTET por ...e shshshshshsoi prokuroria !

Ndoshta dhe shumë Interesante nuk është kur kupton se mbi këtë mentalitet , të " prallave pranë zjermit " është ngritur një Parti Ulërimsash , Pështytësish e Zhurmëmëdhejsh si PD-hi !

Keq të vjen që akoma ata mbajnë në gjirin e Tyre Makinën e Intrigës , Shpifjes dhe MUTIT ( ndotjes ) Sali Qenef Berisha si Lider të vetëm të saj !  Interesante  është  që kemi dhe këtu produkte e reflektime të  mentalitetit të tij në formën e të Baraztundurit smiley

 

Se po ta bej edhe njehere pyetjen, idriz: e mbarove shishen e pare te alkolit per sot, apo akoma? 

Esell siç je smiley , bej pak hapa drejt pasqyres dhe na raporto çfare sheh. smiley Se ne lexuesit lexojme vetem nje kapterr gojeleshuar e plake lagjeje qe u ngjitet tjereve si morr. 

 

Qe te mos keqkuptohem, kjo eshte hera e fundit qe shkruaj duke permendur emrin tend, por s'po te duroja me.

Raki ka pire jo LSD qe i thu te shikohet ne pasqyre.

Ç'ne këtu ti smiley Ku hyn ti këtu ? Lexoje shpejt se Gati është Gjëmbi të ma Fshijë smiley

Nuk është fatkeqësi të jesh Naive Kopashtare smiley  ! As llafazane . As futja kot . As Bashkëbisedues plot afeksion me të nderuarin Heretik për seksin. As të bërit si e " turpshme " me ndonjë tjetër se nuk pëlqen "gojështhururit " . As mospërmendja e emrave .

Në Liri ekziston e drejta e zgjedhjes .

Mu nuk më pengon askush të mahnitem nga Naiviteti i dikujt që në kohën time thirrej Eufimist . Dhe kjo më shtyn të ndërhyj megjithse Sot  më kënaqe me Rakinë .

Hajt një shëndet për ty !

Une pres me padurim prononcimin e politikanit, deputetit Mehill Fufi. Figure e shqume e fundtranzicionit .

Ky trimi i madh,  Toma i mbushi mbreme plot ! U shtru ne spital qe tu shpetoje hekurave  me procedure, ......si luli ..! 

Skënder Gjinushi në Shkodër mbështje Tom Doshit

Kërkesa e Prokurorisë për arrestim, antikushtetuese

gjinushi

Kryetari i Socialdemokratëve, Skënder Gjinushi, del në krah të deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, për të cilët prokuroria po kërkon arrestimin.

Gjatë një takimi me strukturat në Shkodër, ai tha se prokuroria po bën gabim, që po kërkon burg për këtë akuzë.

Me këtë logjikë duhej burgosur gjysma e PD-së,” tha ai.

Nuk burgosen deputetët për deklarim të rremë,” tha Gjinushi, duke shtuar se kjo është antikushtetuese.

Kreu i PSD tha se dekriminalizimi është një lojë në prag të zgjedhjeve.  Ai nuk ngurroi ta quante këtë një farsë politike.

Po shohin se si të dënojnë ca ish- të dënuar,” tha Gjinushi.

Kreu i PSD u takua para ca ditësh me Dritan Priftin, që është akuzuar nga LSI si njeriu që ka gatuar ‘komplotin’ kundër Ilir Metës.

 

Po ri rehat o Gjinush , po do me nxjerr kunjen me Meten pse te la jashte.Ghete kidhe ku te falesh dhe ti ...ke shefi i vidiopergjimeve ... prifti ! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).