Ka perfunduar paqesisht protesta e organizuar nga Partia Demokratike sot ne Tirane, e ndjekur, ndesa shkruajme, nga nje miting solidariteti qe simpatizantet e LSI organizuan para selise se kesaj Partie ne Tirane. Luan Rama i LSI ka mbajtur edhe nje fjalim per qytetaret. Protesta e sotme e PD kerkonte paresisht doreheqjen e Ilir Metes si pasoje e skandalit qe ka perfshire politiken javet e fundit. Disa mijera qytetare u mblodhen sot ne sheshin Skenderbej dhe me pas prane kyreministrise. Gjate mitingut z. Basha foli per nje "Oferte te re" per Shqiperine. Ofreta ka tingellim amerikan, alla "New Deal", edhe pse Z. Basha duket pak si z. Nixon dikur. Ne mediat pati diteve te fundit spekullime per mundesine e akteve te dhunes gjate kesaj proteste, dhe u vu re nje angazhim i konsiderueshem i forcave te rendit., por gjithecka shkoi qete. 

 

177 Komente

trupat e pd, trupat e lsi..., po kavaleria e shpejte e doshit?.. vrojtonte nga kodrat gati per mesymje?

Me shume u duk se kishte te LSI. lol 

U bene boze keta te PD me keto mitingjet cdo dy-tre muaj. S'paskan avaz tjeter. Nje here "droga", nderkohe qe qeveria kap lazaratin, nje here furgonat, nje here dritat, nje here kjo... nje here ajo... as vete s'e dine me per cfare protestojne. U shkojne cdo here e me pak njerez. E kane humbur komplet seriozitetin. Fundja, c'te bejne tjeter? Se mos i pjerdh njeri per votime ne parlament, me aq vota sa kane. Jane sa per figure, me humbjen me shperfytyruese e shpartalluese te gjithe historise se shqiperise pluraliste. I poshteroi populli ne votime e tani u kane mbetur vetem protestat pa arsye dhe shpifjet qe ua pergenjeshtron ambasada amerikane dhe organizata te tjera boterore.

Kur e keni karagjozllikun e radhes, cuna?

 

Kemi shume per tu mesuar PSsssistave mbi demokracine dhe Te drejtat e njeriut

veshtire te mesojne gje sidoqofte, imagjino ke Kane zedhenes Balle perdhunuesin

Ju shkoi jeta tu eduku boten per demokracine a derezi, po ndonje note demokracie do tingelloj ne qivur te Shqupit????

Eshte bo helm Kapo sot, se dje ishte i eksitum....mezi priste mitingun.....bumjen e modhe....rrezimin e murit te krimit. E zhgenjeve o katil....

vetem komunistet numerojne njerezit qe shkojne ne proteste, ishte e madhe, ishte e vogel, e mesme, gjysem e mesme, mesatare, e shkurter

pse valle?

sikur edhe dy veta te ishin, mjafton nese protestojne per te drejtat e veta jo me per vrajse ne nivel KM dhe kryetari parlamenti. Po mesoni pak nga PD, partia e pare demokratike ne Shqiperi mjaft uluretit me zerin e Balles, i akuzuar si perdhunues. Niveli juaj eshte pertoke por pordhet i keni te medha, kuptohet sipas rendesise qe i jepni vetes, jo realitetit

Komunistet si Saliu e Grida? Ata vershellenin numra futjapordhe kot. Nuke eshte faji im qe Shqupin e kan pushtuar Komunistat, ata ate pune kane te marrin Kala. Eshte faji jot qe ke degjeneruar sepse ke braktisur idealet e djathta e ste vjen me mbrapa njeri. Spo flas tju ndjekin per te ardhur ne pushtet por per te mbijetuar si alternative politike. Shko tani e mbaji ere pordheve te Likes qe mbledh me shume milet se ju.

c'ne une me pordhet e Likes, aty rrini ju se ju pelqen aroma e kendshme bashke me pordhet e Rames

Likja te mbledhe sa te doje he is going down! smiley

Komunistat e PeDit....Ne miting ishin 300 000 vete...ky eshte vetem fillimi....FILLIMI I FUNDIT. Merrni ne rradhe tuaja ca deputeta socialista te Nanos, e riformoni Patine si PPSH dikur, per shembull, bohuni Partia e Gjelber Pan-Shqiptare    e mos na boni moral si antikomunista se e djathta eshte MORAL e tek kampi juaj ska as moral e as dinjitet por servilizem para krimit te familjes.

Kjo proteste e qoi ujin tek mulligjiu.

PS morri nje dhurate nga PD pa bere asnje mundim. Pjesmarja e dobet, ( nuk kish si te ndodhte ndryshe me kauze do vrasin Tom Doshin apo Tahiri Ka Dashnore ) ja u ul shume pazarin partive qe kerkonin ndonje bashkepunim me PS ne keto zgjedhje, ndersa LSI-ne ( per fat te keq) e ben kompakte.

Edhe nje here qe i erdh ne dere Bamirit te TKD nje mundesi iu tret si kripa ne uje.smiley

 

thua? sipas ligjeve te finances te shtjelluara mire te VQ, thuhet se cmimi i blerjes se votave nga LSI, do rritet qamet se shpejti.!

Ky miting ishte vetvrasje politike. LSI do e ule cmimin besoj.

Kam pershtypje qe ka funksionuar ¨"presioni" sepse pjesmarrje te kesaj natyre nuk e mendonte njeri.

Mendo tani cili mund te jete vendimi i Bashes per te kandiduar ne Tirane.

Kane filluar me e kuptu njerzit qe ne keto lloj protestash ndodh te te vrasin me duar ne xhepa dhe me pas jo vetem qe vrasesit nuk i preket qimja, kur "te tute" marrin pushtetin, por edhe "zbardhjen" e vrasjes ta perdorin "te tute" kur jua do interesi, ne parlament, live perpara gjithe vendit! Ndaj fillojne e rrallohen. Ishallah gjithnje e me pak!

Nuk me pelqen arsyetimi qe njerezit nuk dolen nga frika, sepse e verteton pjesmarja ne ate protesten e Nentorit.

Me rezulton llogjike vitalisti.

Ka shume lloj frikerash, por ne kete rast behet fjale per friken e talljes. Ne protesten e nentorit nuk kishte dale ende deputeti i PS xha Braho te tallej me provat qe mund te zbardhin 21 janarin.

Po robi kur kupton talljen ben te kunderten e frikes, proteston.

Nejse, mbase ke te drejte e une nuk kam si ta mas, por jemi para faktit nuk kishte pjemarrje siq pritej. Kur nuk me pelqen arsyetimi them qe eshte cilesim vitalisti.

po frika ishte ne radhet e rilindasve smiley sa vune dhe policine te hape lajme te rreme jo arme jo bomba per te dekurajuar pjesemarrjen

lol

e keqperdorur deri ne palce policia , gjynah

Ato i perhapi SHISHI Benevreko...

po natyrisht qe kishte me shume te lsi-se. nje parti-bastion e demokracise, qe nuk shihet as ne vendet me te perparuara te botes. proteste edhe kur je ne pushtet, per persosje te metejshme te punes, per vetkorrigjim te vazhdueshem, per shkundje nga apatia, per thellim suksesesh. me shume protesta per popullin, eshte mesuar te kete thene lideri ne rrethe te ngushta, qe kerkojne te mbeten anonime. dikush duhet t'ia mesoje demokracine (popullit), kishte vazhduar pas pak, duke pare i menduar nga dritarja...

Talle menderen or Cim, talle! Por me beso se qysh ne oren 8 mnjezit,  nuk kalojshe dot ke LSI ! Edhe ...re gjithe " koklare " ! 

smiley ...mos doje te thoshe... me veshtrimin te tretur larg ne horizont?

Nderkohe ps paska ber aleance me çamt. E çar bohet më. Ktu do vijnë te gjithe, edhe shpëtimi edhe bamiri edhe kushdo. 

Nuk e kuptoj se si s'po del nje parti tjeter e djathte qe te perfitoje nga situata tani qe PD eshte kaq poshte. Bamiri u konsumua para kohe e tani s'po ben asnje perpjekje. Dash Shehet e gjithe te PD-s qe iken bashke me Olldashin as nuk po ndihen. Ose kane frike se mos perfundojne si Olldashi, ose s'kane lider te afte, por kjo eshte situata me e mire.

Te djathtet i shpartalloi dhe denigroi Saliu, qe pasi i shtrydhi mire per interesa familjare, ja u ktheu partine blu ne parti komuniste. Ene te persekutumit u shperndane ne dy grupe.

Fatkeqesisht me shume shance ka te ngrihet nje e majte radikale se nje e djathte. Ene Nick Xhely, heren e fundit qe e degjova nga nacionalist djathtist ishte kthy ne te majtist ekstrem. Kur partia ne fuqi, PS akuzohet nga Blushi si e djathte dhe braktisese e bazes se varfer socialiste, cfare shances ka te linde nje e djathte e RE.

Duhet De-kriminalizuar dhe De-Familiarizuar Politika, e kjo behet me reforma institucionale e jo video Doshiste. 

Ketu jam me ty Tironso, tani me shume pune ben nje e majte e paster, qe ti fshije te ter keta pislliqet e politikes shqiptare. Ka pas thon i ndjeri Ligori (Grigor Zaharia) me kohe, se; Shqiperise i duhet nje e majte e ndershme, jo si keta palaçot. 

Po cer tu thuash ketyre kompetentave ne Shqypni o Pier, duam te djathte thone.

Po ku keni pasur me te djathte se Rama keto 25 vjet ore derdimene. Per te paguar dritat po ju con prej veshi ti paguani ne rresht, ndertimet pa leje po ja u sheshon me themele, kapitalin e mesem e te madh po ja u perkedhel, sindikatat po i karikaturon . Sigurisht qe duhet nje e majte Pier, por jo per te pastruar pislleqet, por per te balancuar te Djathten e kontrolluar tejkalimet Qeveritare. Mbaje mend, kan per te dale Gjinusherat e Milot vec nga Rama, dhe tek kampi i tij do shkojne te djathte si Topi e Camet. Gjonat duhen me i lone te rrjedhin vete me sa me pak rremuja, prandaj si du kta Antishtetistat e Shqupit.

Pisllekun e pastrojne institucionet e depersenalizuara e jo robte Pier.  E kena provu nja 100 vjet po zullumi veq eshte trashur. 

per te miren e atdheut shkon likja prap po qe nevojasmiley 

shoku Shkabe, se kuptoj pse lodhesh, ja me propozim nga poshte dhe miratim nga larte ju dmth qeveria mund te krijoje nje parti te djathte qe ti lepihet KM Rama dhe te biesh rehat. Ku ka me mire, opozita te kete vetem emrin opozite por te jete ne fakt Qeveri.

Se kuptoj as une smiley

Une s'dua te kete vetem nje parti ne pushtet, o njeri. Dua nje parti kundershtare por qe t'ia vleje, se ndryshe gjerat nuk behen tamam. Por ju, me kete maniakllek vetemohues per te mbrojtur bothen e Sales  sic nuk eshte mbrojtur as botha e enverit, po e coni vete te majten drejt pushtetit absolut dhe PDn po e nxirrni parti te trete. Eshte viti 2015 dhe PD ndjek fjale per fjale se ca urdheron Sala, me mentalitetin e vitit 1997. Flet vetem Sala ne parlament? Nuk duan shqiptaret te kthehen ne ato vite. Ia dhane Sales mundesine per 8 vjet dhe pastaj e shperfytyruan ne votime. E pe harten per zgjedhje? E gjitha roze. Edhe ne Kukes dolen 2 me 2 dhe u detyruan te bejne hile qe ta cojne 3-1. Edhe ne Amerike, presidentet qe humbin zhduken e nuk ndihen me. Ky ka humbur dy here e prape PD e ndjek me mentaliteti te papare komunizmi. Ju po e beni opoziten sa per emer dhe te majten superfuqi qe ju ka shkaperdhyer ne votime si kurre ndonjehere. Mire qe s'kishit asnje qytet te madh ne zgjedhje lokale, por mbetet pa gje dhe ne zgjedhjet qendrore.

kot me te pyet cfare e karakterizon nje parti si te "djathte"

 

Çfarë ju shtyu për këtë akt trimërie ?

Ta kisha ditë kush më shtyu , ja kisha .. nënën smiley

Po ku ka të djathta e të majta sot ? As vetë të Djathtët nuk e dinë pse quhen të tillë në raport me të Majtët që gjithashtu nuk e dinë  . Përveç përballjeve Historike me të vërtetë të shkallës ekstreme midis tyre sot mund të themi se janë Inerci  si emërtime ! Dmth sikur vetëm të mendosh , jo ta thuash , që saliu i Djathtë me Tropojën dhe Bathoren " e Topallin , të merr gazi në kup të qiellit smiley

 Më duket çudi kjo Pëjetje prandaj ndërhyra , duke i kërku falje shkabës për " marrje kopetencash " smiley

Çfarë ka realisht ? Bota e ka thënë por tek ne , Asnjëherë nuk është pëjetur nga të nderuarit admin por kemi copëza të rëna gjatë hedhjes së Pampersave nga e Djathta e LefTKopesë si Hobeiste e zëshme e  Babasqapit nga SHQU-pi smiley

e pra i nderuar prandaj pyeta dhe une sepse aty ku keto emertime jane inerci Shkaba kerkoi specifikisht nje force/parti te djathte -- dhe u bera kureshtar pse e kerkoi specifikisht, mos valle di dicka me teper apo jane thjesht "mejtime te mendjes"?

Të gjithë ne përfshi jemi "Inerci " e mejtimeve si shkaba . Po shkaba del se përveç mejtimeve shpesh i ka dhe të mëndjes si sh Gjëmbi smiley Shkaba nuk mund të gjejë as të Majta as të djathta Sot .Thuj të mos lodhet smiley Po pranoi dhe ja Çkoqisëm mejtimet pa e sharë , kuptohet se është midis miqsh .

Biles unë ndaj të njëtin mejtim me të se një nga vendet më të mira për Banim SOT në Tiranë është blloku i Banimit në Rrugën " Kongresi Manastirit " Kot nxehet e zgjatet me budallejtë që e njohin Shqipërinë me " ma ka thanë baba mue " smiley

Flm që nuk mu mërzite se ndërhyra për midis !

Si tha Basha nga tribuna, bohuni bashk per nji foto, se s'na nxe kamera smiley

Bravo PD, protesta si keto duhen zhvilluar me shpesh per tju treguar ketyre oligarkeve se jo te gjithe jetojne ne luks, dhe ka njerez qe po vdesin per buken e gojes, vetvriten per dritat, nuk gjejne pune dhe asnje zgjidhje per hallet e tyre

Jo se mendoj se Rama mund te mesoje ndonje gje nga keto protesta, po per tu hequr njerezve friken qe te dalin te kerkojne te mos ju shkelen te drejtat nga nje tufe hajdutesh kushdo qofshin ato

O Beluuuulooooo

A te thashe me apo nuk te thashe?

http://www.balkanweb.com/site/pd-ne-prot...

Fiks 1/10 ose dicka me pak ishin ne proteste.

Po une do pergezoja PD-ne per kete organizim madheshtor. Ku ke pa ti mer qe te mblidhen kaq shume rob per nje duel amator (s'di gjo une zyrtarisht Meta dhe Doshi kane zanate te tjera, pra ne fushen e vrasjeve quhen amatore)

erdha, erdha..mos bertit.smiley

-O Ilir o Hero gjithe Shqiperia ty te do !

-Kush i qan hallet e mia , Ilir meta LSI-ja

smileysmiley

si nuk pati parulla te tills si; o ed rama o legen / prite lulin se po vjen !

Prit edhe pak. ene vjen Kaposhi ene i sjell te gjitha..smiley

ky antimitingu i LSI eshte fytyra e shemtuar e palo demokracise shqiptare

shpresoj qe populli te mos shese voten ne zgjedhjet e arshme per ti dhene shqelmin perfundimisht Ilir floririt dhe modelit te tij dhe te spinunit Braho me canten e zene ne politiken shqiptare

Per Anti mitingje Besoj e ka mesuar nga Mjeshtri i Antimitingjeve Dr.Peshtyma dora vet.

Po pse u ka dale nami si te dhunshem ketyre te PD-hit nuk e kuptoj? Po kto jane misherimi i qytetarise mor zoteri! 

ka qen ingredienti i LSI-se, qe e ka qytetarizu situaten.

Nje miting madheshtor!! si asnjehere me pare populli i perplasi ne fytyre aleances se krimineleve te verteten qe tashme mundohen te fshehin mjerisht me strukturat e tyre te pushtetit. ky eshte vetem fillimi!

s'ke faj mon ami, edhe un t'isha, do dojsha me shku prap m'Froncet. smiley

 

Ky eshte vetem fillimi.

Poplli thote fillim i mbare, gjysma e punes.

Urime Left, urime! 

" Populli ja plasi ne fytyre", smileysmiley. Aty skishte me shume se 30000 mije vet,,,, cudi se sot ra qeveria. Po zgjedhejt e parakoshme kurre jane se sna e thate daten. 

Z. Basha duket pak si z. Nixon 

yep. edhe audienca, edhe parrullat. "Character is your qualification" vs. "Kruja - Zgjedhje te parakohshme" 

Me gjithe propaganden e frikes qe perhapen pagatoret e purgatorit pornokomunist, shqiptaret i treguan mbare botes se qyteteruar anen e tyre me pozitive. 

Sot foli Kryeministri i Ri, sot foli Shqiperia e Re. Pergezime.

Urime kryetarit LUL smiley

Ore po te hollandezet si prezantohet Luli  smiley

Kjo çeshtje eshte diskutu shum her midis ambasadorit hollandez dhe e di ti se kujt smiley

Po ti Fiqo nga e di,apo ke qene pjese e diskutimit smiley

Dobet shume sot vetem 300000 mije,,, si mitingu qe do permbyste qeverine duheshin te pakte 500000. smileysmiley

Ahahahahaha! 

I paskan thone nji llaf ke veshi ketyne ke Rruga e Elbasonit m'gja! smiley

Po atij rrotes se k,  Palokes a Malokes ca e ka emrin, pse s'i kishin thone gjo keto qe i dine punet ke PD-ja? 

E vune si puna e Azemit nje here e nje kohe, te beje si karderr neper media! 

Si i perdor baca keto mer ti ej. 

Po "horri i bulevardit" i rradhes a kishte me fol gjo per kete pune apo edhe ai aty ne "proteste" ishte, me musteqe fallco ala Groucho? 

 

Po ku pierdhin komunistet per mitingje paqesore o Fiqo? 

Duhet nji miting me nerv o Fiqo!

Nuk jane prish pazaret tona qi te shpalosim nervin.

Pazaret tuja jane prish ket rradhe. Fatmiresishtë. smiley

Mire, mire po njerezit po thone qe u trembet nga trimat e LSI-se. Duhet te kishit tregu icik nerv gjithsesi.

Ej po si shpjegohet as edhe nji flamur PD-hi ne miting? 

Se ka qene proteste e popullit,jo e partive smiley

Dhe maskarada vazhdon......

1) Nixon. smiley Qendro ne fakt, m*t njoni, po m*t tjetri.

2) E kuptun ne camet se bijte e eterve jane te vetmit atdhetare qe i kane met atij shteti.
3) Kellira i kish shlu medalje kellires per mbeshtetje Kosoves gjate do ditve te veshtira?

Flm Rilindje !

Kush mund ta imagjinonte që brënda dy Vjetësh të edukonte një Bandë me në krye kriminelin Berisha të shëtiste Bulevardit Paqësisht ? Vetëm Urtësia dhe Korrektësia e Rilindjes me Moton  "Shqipëria mbi të gjitha" por edhe  forca e Shtetit nuk ka tjetër shpjegim.

Flm dhe Partisë në formim, ish PD-hit .

Shënja të mira të mënjanimit të trimërimit "skifterëve " në kafaze Pulash . Shenjat që nuk përfillët ulërimat e Ristanëve Pal..qe , Berishës dhe iBerishave smiley , janë premisë se diçka keni filluar të Kuptoni që Kërmat Berishiste janë tashmë kufoma Politike .

Flm edhe LefTKopesë që ka kuptuar se shteti nuk është kala prej letre që mund ta rrëzojë LefTKopeje kur bën shurrën !

Një protestë si kjo ku Kryedaullxhiu i bie me ritëm dhe Fansat bërtasin në kor e shohim si grumbullim sportive " Bajern Bajern sa i modh mer jahu "

Rapadam dam dopa , bipi bum  bu  bum  smiley

Urtësia dhe Vendosmëria Rama - Meta ...e ardhmja jonë !

 

Meta në Parlament ..

Normale kjo e Opozitës ...e shoqëruar me buzëqeshje të urtë  dassaretse smiley

Pashe Deionin ne miting! 

Trupat e Gatshme te LSI -se ej! smiley

Degjova qe kishin bere be ne Ali perpara se te niseshin per ne Tirane. 

Qylafi im kurre me nuk do ckelet nga opinga me levore pishe, karakteristike e nje rajoni te caktuar te Shqiperise, ndihna Ali ! 

Keshtu ishte qene beja! smiley

Shënjë që filloi Opozita e vërtetë !

Si thu e fiton Kamzen kete here? smiley

brunetke e vogel

e bukura Lulu

ne boulevard Mussolini te pres

ne rendez-vous

I. Kadare, "Nentori i nje kryeqyteti

komunistat gjuhen e edukates dhe te kultures e marrin per dobsi,po mos te dhjaksen shume,se shume shpejt populli do te perdore dhe gjuhe tjeter qe do t'i beje ta blejne vrimen e miut 700 grosh.

Te kesh gjithe ata katnare Bathore,Kamze e Paskuqani dhe ne fund te mbledhesh 8-9 mije veta TURP TURP TURP. smiley

po katnaret qe atyne zonave qe mund te votojne dhe partine tyte ku t'i fusim?

 

Duhet te levizin tek Komuna e Parisit.

Nje proteste shume qytetare e PDs Bravo sinqerisht. Shpresoj te kthehet ne nje tradite per PD. 

O Blendi I Peshkut! 

Po tashti mer a e kupton manipulimin qe filloi me Doshin, vazhdoi me Top Channel dhe pastaj mori dhene me ndihmen e cdo "outlet"-i mediatik shqip, perfshi edhe Peshkun, me apo pa dashjen tuaj? 

Kaluan kaq dite, asnje evidence! Vetem llafe te amplifikume nga te gjithe juve te medias pa ushtru asnji lloj kritike! 

Vetem amplifiko nji hic qe te vinim ke kjo dite! 

Sinqerisht, a e shikon tani manipulimin?

U nise per te rrezuar Meten dhe rrezuan Lulin . .. Nuk ja fal I semuri mendore kete poshterim ..

ja pra qe u krijoka materie nga hici. edhe termodinamika s'na dul gjo!

Proteste model. Elegance e papare ne rradhet e protestuesve, zoterinj te kollarisur, zonja te kuruara. iphone 6 qe shkrepen pa pushim per te fiksuar kete moment historik. Flamujt kombetare, jo partiak,  valviten ne sfond. S'kishte pare ndonjehre Shqiperia ksi proteste.

Megjithese duhet pranuar qe edhe qeveria eshte angazhuar ne maksimum per nje organizim sa me bashkekohor. Me duket se eshte hera e pare qe eshte mobiluzuar Garda Imperiale e Verzhezhes per kesi tubimesh.

Bravo i qofte PD-se. Protesta te tilla mirepriten cdo jave. Na nxjerr mallin e parakalimeve te 1Majit. Vetem sikur Luli te mesohej ta ngrinte tribunen ne trotuar dhe jo ne mes te rruges, edhe me mire do ishte. Ja nje model nga e kaluara p.sh.  

simon stefani me i shkurter se adil carcani, kur mos kem njeri! 

Basha në se dëshëron që të mos braktiset Përfundimisht nga " Protesta të papara dhe më Madhështoret në Histori "smiley , për mosgjetjen e tregjeve të shitjes së prodhimeve bujqësore si Lakra , Tranguj etj , duhet me çdo Kusht të tërhiqet e ta largojë frymën e shantazhit e kërcënimit ose Parzmoren e Shqytet e Partisës së Krimit që la Saliu . 

Le të kujtojë se mbajtja afër e këtyre Mostrave të Palo..eve e se Kari se Kari se ka Ristani një dhi nesër do i kërkojnë Haraç dhe ai nuk ka Paratë dhe Aftësinë e Intrigantit e Bajraktarit Berisha , ti vërë të hedhin në erë njëri -tjetrin me Tritole ose vrasin nëpër Prita !

Me këtë rast dhe pas këtij Rasti i ftoj shokët Neobllokmenë të Udhëhiqen nga Motua " Ne na duhet një Opozitë jo qesharakësh " për të dhënë këshilla e orientuar Grupimin koqe koqe e të çakërdisur të Bashës , si të ristrukturohet dhe të Forcohet.

Mejtim e kisha .Sh Gjëmbi mund ta zgjerojë !

 

tom doshi hero i punes

Qytetari!

Vreje Cimo se si simpatizantet bejne kujdes te mos e bllokojne rrugen por protestojne ne trotuare!

 

parfumi mbizoterues ishte Dior Homme Intense

Nah...CK Obsession for men  smiley

pras gjize hudhra e raki skrapari eshte parfumi mbizoterues .smiley

smiley

 

Perpara per fitoren e radhes! ... sepse nuk eshte faji yne qe te tjeret tremben nga rritja e LSI-se!

E tundi.

Po vertet, pse tremben nga rritja e LSI-se? Mos e merrni, mer, me fryk! Ja shoket tuj edhe ktu ne peshk, ca i gjeti. Kush qe largpames (pateku), sot gezon dividentet!

Mars 1997 kur Berisha dha urdher per perdorimin e armeve kimike ne Jug te Shqiperise

po kta c'paten qe e festuan diten e veres dy dite para?smiley

Do zoti ky civilizim e qytetari e modhe ne shesh, deperton muret e shtepive e mbizoteron respekti, dashuria e mirenjohja per FEMREN shqiptare.

NJe protestues nga Kukesi, kur e pyeten se cili ishte motivi i ketij udhetimi per ne Tirane, ju pergjigj duke theksuar se do te protestonte per pagesen e energjise elektrike. I shkreti, nuk e di akoma qe energjia elektrike eshte nje mall qe te jepet kundrejt cmimit dhe pageses per kete cmim. Ah more sali, more kriminel, ne injorance te thelle e le kete popull. Po ti psikopat je, ne mos edhe i cmendur, por cfare kusuresh kemi ne qe te te degjojme ty more legen!

Nga fotot e postuara ketu nga ajri/lart konstatova se me shume njerez ishin grumbulluar perpara ish hotel Dajtit. Mos valle aty po zhvillohej mitingu mbeshtetes i LSI-se? Cudi si i paskan dhene leje te dyjave ne te njejtin segment rrugor. Megjithese, ato bashke kane qene deri para dy vitesh, miq te ngushte dhe hajdute e kriminele solidare.

 Përkujtimorja  12 Marsit 97 atë  e gërryen përditë si " Nuk i Vrau rebelët që i morën karriken " dhe e pshurrën si një Qen Rrugësh të kazanëve të Plehrave .Bajraktari Berisha me iberishistët e tij   kanë kaluar Përfundimisht në një të sëmurë aluçinant me pasoja të rrezikëshme shoqërore . Kjo është arsyeja themelore që ai e zgjon herë pas here nën çdo Motiv , për të na bindur se " Njaj asht Gjallë dhe nuk ka harrue me mar GJAK për poshtërimin "

Është shumë argumentues propozimi i z.Balla në Parlament për Bajraktarin Berisha .

Ai me patjetër duhet të kontrollohet Mendërisht dhe rezultatet e kontrollit ,ti paraqis në Parlament si Granci shëndetsore Normal , gjë që është pak e mundur .

Pasi nuk ka mundësi në 2015 të shohë ëndërra me Luftë rrugëve të Tiranës ku edh z Lul Basha na ka dhuruar një Baçe me jeshillëk për kullotën e  kalit të Skënderbeut .

ne Shqup Berisha eshte xhindosur

si tiger plak  ulerin

Luli i vocer dic do te thote

si mace  e lagur mjaullin smiley

kur te shtyn partia ...

Ehhh c'do i bini kokes me grushte per ate qe bete ne zgjedhjet e 2009-en,Saliu i pari...por do te jete vone!! 

S'po kuptoj gje ne disa komente te mesiperme. Te vjen keq kur lexon te behesh pale me kryehajnin e Ballkanit, vrasesin profesionist Meten..Ky me sa di une ka ngrene para ngjalave edhe çorben e prishur te 21 Janarit..Une po verej se shumica socialisteve te peshkut kane shume mllef dhe inat dhe deomos qe s'jua mban bytha te dalin ne balle si dikur Tom Doshi por fshihen pas anonimatit ne internet.

PS
Per videon e Tomes fajin e ka Saliu.
 

Ilir Meta, me ty, me ty!

E pse të ketë frikë Meta? Pse duhet të japë dorëheqjen? Ku në të vërtetë ata që duhet të japin dorëheqjen janë drejtuesit apo organizatorët e këtyre protestave shumë paqësore.smileyProtestat e PD po kthehen tanimë në një tragjikomedi, ku ka shumë për të qarë e per te qeshur , e ku shumë shpejt u kuptua se kjo klase politike e inkriminuar, pavaresisht ulerimave dhe akuzave ndaj njeri tjetrit tashme kane rene ne nje marveshje per ndarjen e zonave te inflyences midis tyre per te ruajtu priviligjet dhe pushtetin ne rotacion ciklik sipas ekuaciont Y=bx+2.

Po o Kapo Po, e kishit mire ne fillim qe su morret me traplliqet e Tomes, por sju la ves i vjeter i pabesise e intriges, dhe ja ju kthy kunder. Kapo, a do me morr vesh kush eshte i trashe???? Jane ata qe kan dale pro videove te Tomes...Po pse mor do nxirrni popullin ne rruge per Tomen a Liken? Kokat merr hongshin po ju cju duhet qe ngatarroheni me ne krye komandantin?????

E paske mor me filozofi Kapo....nuk e rrezojme Kulshedren e Kuqe....se sdum vete....se ene ne kena fitmet tona....si Likja me Monen. Mire Kapo, Mire sa ta kuptoni qe popllit Salia i eshte bere alergji vdekjeprurese, do ju kapi 2020.

Motoja e mutingut te LSI I take it eshte :hajdute te gjitha komunave bashkohuni.smiley

smiley Te gjithe te korruptuar, te gjithe viktima!

korrupsioni ka hyre aq thelle sa duhet legalizuar me kushtetute:

Neni 1

Shtetasit e shqiperise kane te drejte te korruptojne dhe te korruptohen.smiley

Grande Kaka tronditëse kjo ! Dmth që po nuk dha I.Meta dorëheqjen do e japë Saliu për të dalë  nga skena smiley . Deri këtu je Njente Kapo po më poshtë ?

Protestat e PD po kthehen tanimë në një tragjikomedi, ku ka shumë për të qarë e per te qeshur smileysmileysmileysmiley

Alarm ndër Antikomunistët e të gjitha orëve në PPU. Memeci foli ! Njente Kapo e flaku maskën dhe doli Hapur si vërtitësi më i madh  i deri tanishëm i sholokëve dhe sholo..eve antikomuniste mbledhur Grusht Bashkuar reth PD-hit të iBerishës për lavdin e mposhtjes dhe prerjes së kokës së Kulshedrës së Kuçe !

Goditje e rëndë Grande kaka ... Pse kështu !

E ca kane bo vrasjet e 21 janarit, u kane shti fryken ne pd istve te Laqit.

Kjo qenka e forte fare smiley

 

Hetuesi:  Per Aldo Bumcin ke porosi?

Jo, nuk marr keshtu prosi per femra...per femra nuk ka morr ndonjehere

Hetuesi: Per Dash Shehin ka porosi?

Dash Shehi eshte porosija e Arben Ristanit...

Hetuesi:  Pse?...

Ngaqe i kishte pire teken e rrakise ke lokali, pa leje pranaj

per ner me vje keq qe shumica juj jane megjithmen cuna te qut po pse nuk thone as i llaf per meten qe duhet  zhduk fare .....jam dakort qe ja vleu shoqnia me meten

sa per ta heq salen po tani mjaft mo, duhet me jafut ketij hajduti se po tallet keq me te gjithe tycat qe ka perreth e ne tjerve pastaj....per mu bravo qe kta protestusit nuk bon rrumuja, ....por qe meta duhet zhduk oposita sduhet me  u ndal....po na bohet si sala dikur...

ketu thuren poezi per hajdutin,ti po thu duhet zhduk fare,a e kupto çar mileti jemi ne apo jo??!!

nejse mo, se ne emigrantet rrime e shkrujm nga divani rahat rehat me kalu kohen,po andej nga shqiperia çuditem per Zotinsmiley mgjs jam shume e bindur qe njerezit e punes,ata te vuajturit te munduar,qe paguajne çdo fature dhe jane korrekt kudò.,ma ha mnedja se as ne tv nuk i shofin keta maskarenj!!

Ishte nje miting normal, bere prej opozites, me synim shtrengimin e radheve te saj,  ne kete pragfushate.Protestat jane me se te nevojshme, por kur del  e flet Arben Ristani, ky pianec dhe i futur ne biruce prej Sali Berishes por korrupsion te provuar , i bie vlera fare.

Megjitheate ishte nje proteste mjaft dinjitoze.Kurrsesi te dridheronte qeverisjen apo te bente Ilirin te " dridhej" Tek zyrat e LSI-se nuk mund te hidhje dot nje kokerr molle.Po njoftim audioviziv, qysh ne oren 8 te mnjezit aty u mbush me militante djem e burra ! Keta kane nje menyre komunikimi mes qendres dhe bazes te shpejte, te jashzakonshme.Ose aty paret derdhen lume ..! 

Kur doli Lacja nga stani

hodhi syte nga Marjani

mbushur me asqer junani

Sali Butka sokelliti...

AQO-te nuk vdesin, Grave. Gjalle jane, atje, ne malet... 

I nderuar Grava smiley

Ju keni fat që merreni me ndonjë gjë aty. Ne këtej me qen jemi katandisë me qen merremi .Nuk kemi Para !  Sipas mejtimit të mëndjes të sh.Gjëmbi del se pagesat për militantë nuk janë gjë e keqe . Edhe vet NATO kur lëshon Kushtrimin hap qesen ndër Shtete smiley Të paktën me që je ndër lexuesit e V....Q.... dhe pjestar i Intervistës së Madhe dhe akoma më të Madhe që po pregatitet , me pëjetje e shqetësime , mendoj se nuk duhet ta nënvlerësosh Paranë.

Për para është gjith kjo skenë nga iBerishistët për para e bo dhe Doshi , për para gjesh na e vrau Bami , Doshën dhe Fufën , për Para e mbajnë dhe Pushtein e ca më keq për Para dhjetra ham - humsa  japin Udhëzime tek PPU për çfarë të flasim .

Ku e pe dinjitozen në Protestë tek përmbajtja apo forma  ?

Përse të mos derdhet paraja Lumë tek LSI ..

Një përgjigje serioze të lutem smiley

Ziko i nderuar: pse nuk ben edhe Vlora me satelitet LSI-ne e vet?

c'e pengon?

kam dashur ta them sa here: tropojani donte te bente si gjirokastriti. po kur thoshte ne ate viziten shpejtesi sketerre ne bajram curr: kam dashur sa here te vija ketu, tek ju... te kesh dy prapanica, i thone kesaj. psh, a e mendon dot cjapin major te thote fraza si: "njeriu juaj i tha njeriut tone "me ke do te jete ushtria?"

Emigrant i nderuar ..

Vlora është origjinale . Nuk du me nënvlerësu asnjë Krahinë po Vlora pjell Krahina smiley Vetë jeta na lidhi me shumë Krahina dhe personazhe tipikë përfaqësues krahinash .Edhe Berishën përfshi , edhe Metajt përfshi . Flas jo si karrike si shumë fundërrina e Halim suprash Sot

Sejcila ka veçoritë e saj . Skrapalijtë do ti çmoja shumë për durimin e atë vonesën në përgjigje " ku do dalë ky mer jahu " por si zgjuarsi  , jo si malokshe që pasi largohet i thonë " të ofendoi or tie " smiley dhe ktheht ta fut kresë si përc përcja Jozefinë .

Me thonë të drejtën kam një paragjykim kur duhen çfaq Krahinat . Deri sot me Urtësi ka ec Skrapari por dhe agresiv . Asnjëherë i parë ,veç kur e vejnë , sepse e ka bindë Jeta Malore .. "Sa më lart të ngjitesh aq më shum vritesh kur bie "

Ndërsa dy ekstremet e Malokëve , të Tepelenës dhe Veriut i ke me Turma të gatshëm për pre e hajni , lavdi e pushtet ..Ne dalim kur e kërkon atdheu .Pas ne del edhe  Korça por pak me ngurim pasi të ketë kaluar Qafën e Plloçës ... Ju u pengon pak Berati por me Luftë e kaloni dhe atë

Këto janë si Histori se koha e rahmetlliut i sheshoi dhe na dha Mediokër "  do hanë dhe ata një copë bukë " shih PD sot , dhe " të punëve " që i shpien përpara ato .

 Shih një krah të Punëve tek LSI që drejtohet nga Skrapalij .. smiley

Emo paskam shtyp gabim një sign në fund smiley Në fakt ishte për smiley

Ne ecim perpara!

Luan Rama

Bravo basha. Kur ke fituar dhe zemren e idriso kjo eshte arritje e madhe. Dyshimi eshte mos po te perkrah ngaqe je cuni enverit e jo per menyren e te protestuarit paqesore.

Rama viziton Panairin e Mobilerisë: Të rrisim cilësinë dhe sasinë! 

 

.....se ndryshimet cilesore, te cojne  detyrimisht ne ndryshime sasiore,  shtoi ai..smiley

Roni, ka bo shume mire qe ka shku.... per dhoga! I mungojne goxha!Qysh se i hypi vehtja ne qejf, se i di te gjitha vete.....

Bebush u zgjove ? E bëre çiçin ?

Merr një tufë Lule si Fatos i Saliut dhe në emër të sholokëve antikomunistë  çoja Lulit .Atë dëshminë për Lindje të dyshimtë , shko thuja si ta ka thanë baba tye Lulzim Bashës .Plasja që "të ka pjellë gjysh Enveri " ding dong ....po nuk rrezikove donjë vizitë në psikiatri !

Megjithse për hir të moshës ose formimit të vonuar  smiley del i Pafajshëm besoj !

shtet klanor tamom, s'paskan pas faj kur na e thoshin. Zbret veriu me mbeshtet berishen, shkulen skraprallinjt e punsum nga LSI-ja me mbrojt shtangistin...
vk, do bohet shtet mas nja 100 vitesh. Me kismet.

po ja pra, pare socioligjikisht:  nga superpopullimi i zones Tirane-Durres me maloke nga te gjitha  majat, shkrepat dhe trevat e Albanies, ( ku already  ne kete trajekt jeton me shume se gjysma e popullsise se Albanies), ne kohe  pritet te behet edhe asimilimi  ketyre malokeve..

pra urbanizmi, natyrshem,  do te zhduke  krahinizmat, klanet, bajraqet etj... ka shprese po, he..  100 vjet jane shume.  per nja 30 vjet them une.

po ca thu o Belul, te ardhurit po asimilojne vendasit.
A te ra rasti me pa fotot a videot me skraparllinjt para LSI si hyzmeqaret duke mbrojtur beun apo jo?
Priceless ja qj, priceless!

Belul .

Dashte zoti eshte si thua ti...

Jerusalemi ka qindra vjet qe banohet nga juife dhe filistine, po lufte dhe urrejte ka...

Jam pak skeptik une.

po ku ma gjete kete krahasimin me Jeruzalemin bre, Bubi..?!.smiley  atje behet fjale per ndasi  fetare, nacionale, racore, apo  probleme gjeostrategjike, rajonale, ekzistenciale etj etj...   

po Jeruzalemi keshtu ka qene, problematik gjithmone, keshtu e mbaj mend une qe nga:  hy, hyyyyy..., ketu e 2000 e kusur vjet me pare, kohen e Krishtit..smiley 

 

 pare socioligjikisht:  nga superpopullimi i zones Tirane-Durres ..smiley

Në fillim me ndova epo edhe Beluli si të gjithë ne është , e kap nganjëherë dalldia ose fjalëMamadhia , po kur lexova prap pas pak po nga Beluli

atje behet fjale per ndasi  fetare, nacionale, racore, apo  probleme gjeostrategjike, rajonale, ekzistenciale..smiley

Vendosa ta pëjes ..Belul vëllai je mirë smiley..dhe shpirti mu qetsua dhe nuk thash " vate dhe ky " po do e bën keshtu e mbaj mend une ketu e 2000 e kusur vjet me pare ....smiley

Qonka mirë ! Nuk ka shkarë !

Po pse Belul, shqiptaret nuk i kane keto ndasi qe permend ti ketu siper ?

Ok, dakort, po marrim Zvicren qe eshte nje shembull qe duhet ndjekur. Atje jetojne bashke pasardhes te Italianeve, Francezeve dhe Gjermaneve. Le te shpresojme...

Po jo mor joooo. Jemi shume larg...

Ky eshte kontrast i theksuar evolimi

Dje

Sot

Miting madheshtor! 

 Te protestojme por te mos sulmojme institucionet, te japim nje shembull te mire qe ne dime te protestojme si qytetar europian edhe ne ceshtjet me te ndjeshme si ajo kunder Krimit.

Te protestojme por te mos sulmojme institucionet

sulmoini, sulmoini po ja u mbajti bytha!

O Kuqalashi Shqupit, po ti deri dje ulerie se do e varje Palloshin tek ura e Lanes si babain e tij shpirteror. Po na bo te moderumin ju tani gjasme. Shkoni merr ne votime e jepini popullit alternativa politike e jo nje plak te rrjedhur me banditet e tij blu.

"Miting madheshtor"

bo sa e paske ul steken, deri dje thonit sot bie qeveria dhe se bashku me zgjedhjet lokale do behet dhe ato te pergjithshme. Ikni tani bleni ndonej pale robe banje dhe boni njecik plazh se erdhi vera.smileysmiley 

Lajmi vertet i rendesishem sot ishte ky, pa PD-ja kete avaz ka, mitingje nje here ne dy muaj se s'ka me ca merret tjeter, s'kane vota ne parlament.

Ku të sulmojnë të zijtë . Çi bën meit e ua kujton ? Ata nuk dinë ku janë dhe nuk po u besojnë Kurrizit se çfarë qeka kjo Demokraci kështu smiley

Janë mbledhë nëpër zyra dhe po numërojnë "brinjët e thyera " nga e rrahura e Ambasadës tonë aty smiley

U rejtën nga këta Pamapersat e LefTKopesë si ky me Red ( megjithse e  hedh pa lidhur mirë ) që ka spërkat dynjanë me " trimat " e PD-hit si Palo..ja e se Kari se Kari se Ka Ristani një dhi , që të bëjnë Gjëmën me Popull smiley

Fiksi: pse proteston?

Protestuesi : Per proteste

Fiksi: proteston per proteste

Protestuesi: po

 

smileysmileysmiley

 

Sot isha tu pi kafe nga komune e parisit, ishte qetesi kishte dal dhe pak djelle e rrihej perqejf jashta. Vetem kur fillun tu u mbush rruget me njerez. Ec e mos mbaro, pa fjale pa flamuj. Spo e merrte vesh njeri qe kush ishin ata. Pastaj na e sqaroi njeri aty qe behej fjale per skrapallinjt e komunes qe kishin vajt me mbrojt ilirin. Komuna s'ra edhe kte rradhe smiley

Shkabes me zjarr ja bere me dore?

Menojsha se LSI-ja kish me shume antare se kaq. smiley

o Brado po si mer s'doli njeri nga juve me i thone plakut boll se na cave trapin! 
realisht s'funksionojn me keto protestat - jane kot - edhe Edi kur dilte per votat kot e kishte. Mblidhni ndonje ekonomist te fort nga jasht dhe filloni nje plan ekonomik sa harxhoni fuqi me kshu gjerash ... fund fundit leni plakun te merret me protesta e me te shame e kshu gjerash. Dhe kur them ekonomista mos me refero te ajo vq-ja te lutem.

Nashi qe e banalizoi dhe bes kallaku u bo telenovele me happy ending.

Me sa duket, nuk eshte kriju nje feeling mes robve dhe bulev deshmoret e kombit te kokolepsur shqiptar. Rama i bote me emocion tubimet atje kur jeshte ne opozite, nga lart nen mbrojtjen e kullave te fidelit, aq sa bulev e bone opozitaret si shpija e vet, njisoj si indinjados ne sheshin tahrir, tjater kohe.

 

Jeta para Drotan Priftit <----- Dritan Prifti -------- >Jeta pas Dritan Priftit

 

Show me pul(l) te kuqe sonte smiley

(Ri)Filloi smiley 

 

Eshte bere nje shfaqje e felliqur kjo tani. Nje bande e felliqur ne opozite, nje bande e felliqur ne pushtet dhe morra dhe pleshta qe mbeshtesin njeren apo tjeter bande.

Nje tregues shume i qarte qe shqiptaret nuk dine te bejne shtet. Per 25 vjet kane prodhuar qelbesira majtas, djathtas dhe ne qender.

Njerez injorante qe ne vend te shkojne ti fusin ndonje birre ne klub, te shikojne ndonje film ne kinema, apo te bejne nje dore gallate me shoqerine, e kalojne kohen ketu tek peshku duke mbeshtetur njerin apo tjetrin thjeshte qe te mos quhen te baraslarguar.

Per sa kohe qe ne ate vend do kete shkaba qe i lajne bythen partive ne pushtet ketu tek peshku dhe te tjere plehra qe i vene prapa sozise se Enver Hoxhes ne opozite, ai vend nuk ka per te pare drite ndonjehere.

Duhet nje qilizem e politikes ne ate vend. Po kujt i plasi. Ka gjera me te rendesishme ne jete. Une e firmosa peticionin qe BBC te ktheje Jeremy Clarkson ne Top Gear.

Kjo eshte me e rendesishme se plehrat e kuq, blu, jeshile e p..hi s'emes.
 

Rolandb, po ata anglezet, ç'jane budallepsur keshtu. Programi qe jepte Jeremya per makinat, ndiqej ter endje ketu ne Belgjike. Une per vete sa hasja noi kanal belg qe jepte programin e tij, e ndiqja me vemendje. 

Edhe une Pjer, e ndjek me shume kenaqesi. Ketu ne Angli, trasnmetohet ne BBC2, BBC3 dhe DAVE (BBC Worldservice). I ndjek sa here kam mundesi. (Ne fakt une ne televizor shikoj vetem Top Gear, Golf, Champions League, dhe Masterchef)

Clarkson eshte nje legjend ketu. Komentet neper gazeta online per kete pune keto dy dite i kalojne 15000 si asnjehere tjeter. (zakonisht 2000 konsiderohet shume e madhe komentesh)  Per te marre nje bilete per te qene i pranishem ne salle kur prodhohet shfaqja, rradha eshte me shume se 3 vjet. Mund te hedhesh lotari per bilete. Une kam marre pjese ne lotari per dy serialet e fundit por nuk kam mundur deri me tani.

Une kam dy teori per kete punen e Clarkson:

1. E kane inat dhe jane xheloz ne BBC se eshte shume i afte, me i madh se BBC. Shume njerez ketu e shikojne BBC -ne vetem per Top Gear.

2. BBC eshte shume politikisht korrekt.

Po te duash mund te firmosesh kete peticionin:

https://www.change.org/p/bbc-reinstate-j...

 

Nje Politikane ketu ne Shqiperi prodhon nje emocion te tille qe mund te barazohet vetem me ato emocione qe te japin artistet e medhenj si Pikaso.Keshtuqe mos u habit kur merr vesh qe Pikaso eshte miliarder.Me gjithe keto emocione qe ju falin njerezve i kane hallall..

Obobobo ça thot ky smiley

ku e thote mer burre i dheut, qe ua thente pas veshit atyre, ishalla

Ke ora news. Do paska edhe vidjo seksi edhe fyshek te fundit .. Maj o maj 

ky rakipi smush faresmiley

Kan fryke robt skan faj smiley

edi rama eshte njeri punetor, por nuk di thote, ene ekipin se ka gjo, nuk bohet ekonomia me fason thote. Nuk po me rezulton se e ka 100 per qin gabim, cuditerishtsmiley

Do trroje dhe ky. I maro mandati smiley

aman o Fiqo, ku eshte kjo video, se kam dy ore qe po kerkoj ne Youporn e Redtube po nuk po e gjej dot.

 

Do paska edhe vidjo seksi edhe fyshek te fundit

Mbaroi! 

Prit...prit....

Sa te vije adm. smiley

Cfare u arrit?

Lulzim Basha dirigjent.

...dirigjent qesharak i protestave ,Ministri qe qesh- i ka thene dikur Edi Rama..

Me shik apo pa shik me kriminel e pa kriminel ..protesta shkoj mese ne rregull.

Asnje media online nuk njoftoi 'dot' per alabakri, rrafje apo konflikte me policine.

Bravo prtestuesve ...

Shpresoj qe si maxhoranca dhe minoranca te kene nxjere leksionet e veta nga kjo proteste kaq paqsore me nje nivel kulturoro-social mbi mesataren Evropiane.

Nuk bohet politik atdhetare dhe sociale me video dhe 'muhabete grash plaka beqare' .

Vetem me reforma demokratike, drejtesi absolute dhe lufte pa kompromis korrupsionit arrihen sukseset e premtuara  .... shtrohet pyetja se kush nga keta politikanis do ta beje kete gje !

Une nuk shof asnje shenje shprese per me mire  tek kjo klase kusaresh dhe banditesh pa piken e nervit dealist kombetar.Keta e meritojne te gjithe ti hypish ne nje avion dhe ti ngresh nja 22 mije kembe larte dhe  qe aty  ti leshoshe...te kacafyten mire me shoqi  shoqin e populli tu bente sehir...

Cedo qe po bejne keta sehir si fluturon mavriu popull me pras.... . ndersa keta ndajne mllefet ,inatet, paret.

 

Mitingu ishte madheshtor! Njerez po aq, ndoshta edhe me shume se ne Nentor vjet.

Nuk kishin ardhur per te rrezuar Qeverine si ata "kokepalaret" e 21 janarit (cit. Ilit Meten) qe sot po e mbroni me mish e me shprit kunder deputetit tuaj qe e hodhet poshte si lecke, packa se ju ka ndihmuar me njerez e lek per fushata te tera me radhe.

Mbani Ilirin, ta gezoni! Ju qe lart e poshte thoni ende se e urreni, se eshte "Mafie" po prape votat ja doni ! Dhe habiteni pastaj se pse nuk bejme "shtet ligjor"

To big...to small..size dont matter after all..!!

Mitingashet ishin kujdesur vecanerisht per format fizike te protestanteve duke i vendosur ato me te me permasat XXL ne fillim qe te mbushnin metrat katror te bulevardit dhe te dukej si dicka madheshtore..Me pas doli ai ne skene dhe befasisht ju derdh me entuziazem turmes se eksituar iphoneiste te cilet po lengezoheshin kur kujtonin ato karrige te lene perpara 2-vjetesh..

Me erdhi turp nga vetja ,per nje moment ,duke menduar qe ato jane mbeshtetesit ne fushate elektorale te ketyre felliqesirave qe jane ulur ne Parlament nga krahu i djathte i tij.

Pse moj shoqja LefTKope te shkon mendja si Jozefines smiley Po tavolinave me dore u bihet , pse je cuditur keshtu ?

Cfare kam ne mes te kembeve ...pyeti njoni shoqet e Jozefines ..

A ke marre a ? Thae

Jo moj jo .Kembet e tavolines .

Pas ca kohesh pejeti Prap LefTKopene

Cfare kam ne mes te kembeve ..

Kamet e tavolines.,,thae dhe shtoi ..Mue don me ma hudhe ?

Jo moj jo .Kam ate qe mendoi Jozefina ne fillim .

Pse keshtu LefTKope smiley Ne sektorin e seksit sikur nuk ishe shquar ? Na po prisnim sihariqin ..

Shteti Rae . Po ai Batha na thae Ra Moralisht smiley

LefTKope merr dhe Plakun Merre dhe merjani me te qare aty te gemushat ne te majte te SHQU-pit . Nqs i kini lene dhe nuk kini kthyer ne shurtore Militantesh

U arrit ndonje gje me kete proteste apo jo si perfundim?!

Pordhesta e pordh derrave......

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).