Vazhdon të ketë shumë spekulime në media në lidhje me protestën e të enjtes. Një e përditshme pranë qeverisë thotë se ka një skenar të dhunshëm, që ka shqetësuar diplomatët e huaj. Disa media të tjera thonë se ka një skenar për të bllokuar deputetët e mazhorancës brenda në Kuvend. Ndërkohë po komentohet sërish një thënie e Edi Palokës, nënkryetarit të PD, se populli do e tejkalojë opozitën.

Për Panoramën, Paloka thotë se: “Unë jam shprehur se në filozofinë e PD nuk ekziston dhuna. Rama dikur deklaronte lidhur me kontrollin e turmave apo të qytetarëve se në rste të tilla janë qytetarët që drejtojnë dhe është e pamundur t’i kontrollosh”. I pyetur për faktin se në prokurori Sali Berisha ka deklaruar se ishte Paloka që e ka informuar për komplotin për vrasjen e Doshit, nënkryetari i PD thotë se nuk komenton hetimet.

Nëndrejtori i Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Altin Qato në një deklaratë për mediat kërkoi mirëkuptimin e qytetarëve për kontrollet  dhe praninë e shtuar të forcave të rendit. 

Deklarata e plote e nëndrejtorit te Përgjithshëm te Policisë së Shtetit Altin Qato: 

Subjekti politik, Partia Demokratike, ka paraqitur sot një kërkesë për organizimin e një proteste më datë 12 Mars, ora 11:00 në qytetin e Tiranës. Bazuar në ligjin për “Tubimet”, Policia e  Shtetit do të garantojë mbarëvajtjen e tubimit për të siguruar rendin publik gjatë zhvillimit të tij.

E drejta kushtetuese për të protestuar është e garantuar, ndaj Policia e Shtetit do të marrë masat maksimale për garantimin e rendit dhe sigurisë publike në qytetin e Tiranës dhe në të gjithë vendin.

Në këtë kontekst, Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për bllokimin e disa akseve rrugore në Tiranë dhe njëherazi u kujton të gjithë qytetarëve detyrimin për të qënë të pajisur me dokument identifikimi gjatë lëvizjes së tyre si dhe për t'ia vënë në dispozicion punonjësve të Policisë së Shtetit kur të kërkohet. 

Në kuadër të këtyre masave, si dhe nga vlerësimi i disa informacioneve të marra nga Policia e Shtetit dhe agjensi të tjera ligjzbatuese, strukturat e Policisë së Shtetit do të ushtrojnë kontrolle në të gjitha akset rrugore, kontrolle personash dhe mjedisesh, me qëllim identifikimin dhe kapjen e personave që mund të lëvizin me armë apo sende të tjera të kundraligjshme, apo që në bazë të të dhënave mund të synojnë akte të paligjshme gjatë zhvillimit të protestës.

Policia e Shtetit do të marrë masa të plota me synim parandalimin e çdo paligjshmërie dhe garantimin e plotë të të drejtës për të protestuar paqësisht. Kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve për prezencën e shtuar të kontrolleve policore në të gjitha akset rrugore dhe mjediset publike, si dhe për masat e shtuara të sigurisë në të gjithë vendin, me qëllim garantimin e jetës dhe shëndetit të qytetarëve, përfshirë qytetarët që do marrin pjesë në tubim. 

174 Komente

Do hajne dajak cunat e PD-hit sa do knoqen 

Asgje nuk do te ndodhe.

PD do te beje proteste sic ka bere heret e tjera, vitin e kaluar dhe kane kaluar pa incidente.

E kam te veshtire kete binomin PD=Paqesore. Neser do kete trazira dhe per kete jam mesi i sigurte migjithese mungon kauza. 

"Proteste" pa arkivol? smiley

Mire protesta, por per cfare do protestojne? Qe nuk duan te paguajne energjine elektrike? Po le te mos e paguajne. Nese nuk paguan nuk merr mall, pra ne rastin konkret energji elektrike. Do protestojne qe Ilir kaptinmodhi te nape dorreheqjen? Po pse? Se ashtu i do bytha saliut? Po nuk na plas fare per bythen e saliut, kemi bythe vete. Do protestojne per te mundesuar viktima ndermjet protestueseve? - kjo po qe edhe mund te ndodhi. Saliu ka dhene prova qe i vret dhe te vetet, ndaj kujdes shoqi shoqin o protestues, se cadrat pistolete dhe thikat me helm i ka hobi kafsha sali.

Ama media te "pavarur" gjete te citosh.

Bejuni pak serioze dhe sillni ndonje artikull jo nga Gebelsat e maxhorances,por nga gazeta pak me larg saj.

Vetem Berisha dhe komunistet kane qene kaq antiamerikane.

Nese do ndodh i moot i modh dhe asgje tjeter. Do vijn per i xhiro ne tiron cunat e bathores, mamurrasit dhe paskuqanit. Do bejn i selfi te blloku do e nxjerrin ne fb ejjj isha ne tiran, do plasin likes me qindra (e mytëm e mytëm kulcedren e kuqe), e do kthehen prap te skutat e tyre me furgonin e kamzes (kamza hajde kamzaaaa, institutiiiiii). Lulëzimi do thote qene 50 mije, palluqja 100, sal zorraxhiu 200, RD 300, ndersa ne fund kapo&lefti do na thone 500 mije. Do kalojne tre muaj dhe like terezitësi nga 12% do kapi 20% vota. 

O hak i madh,c'pret,tunde nga themelet! smiley

boo ca interesimi i madh, as per Rolling Stones nuk bohet kaq shume buje.

Prit pak... Uragani ukrainas? smiley

U perdor iher pra edhe uragani ukrainas edhe pranvera arabe po sdolen gjo. Tani do provohet dicka me ekzitike, tip stuhia jemenase, frymezuar nga ngjarjet ne jemen. 

ca do ndodhi? 

hic nji M...

ishalla s'ik zoni Lulushit

Poshte Qeverrija!

Hudhini ktynvet kleptokolltukofagëve sadokomunist lekura bananesh te shkallet e kuvendit      dhe te kryeministrija. Hudhini nga nji kocke te gjithve. Rrethojini me shirit policije zone krimi. Mbani hundet me dore.

Te sheshi te sheshi!

 

Ama, vishuni bukur

 

Hec se duhet me u bo gati me uru Kapon dhe Bradin neser zyrtarisht. Vec i merak kom mos Toma sonte akuzo papritur ene Bradin per atentat.

Gono, Fiqo o cunat e Shqupit....prap shok?????

Lum si Likja, protestat per te, zgjedhjet fitohen me te, qeverite bohen me te ... 

me 10-eu fare thup-thupi i PeDhit , PD nuk eshte parti e dhunes

sec me kapi nje e shkulme gazit , rash per pak nga  karrigeja, e mer zot na shkrin gazit fare 

Më dymbedhjete mars
Më këmb' u ngre Shqipëria
Sal-berish-bej m'Tirone 
Me gjithë shokët e tija
Ç'i tha popullit me gojë -
Poshtë o shokë, robëria!!
Evropa le ta dëgjojë
Nuk ka vend këtu PS- mavria  !!
Ja te vdesim, ja të rrojmë
Është e jona, Qeverrrrriaaa

Kush s'voto mo per mue

ka...nceri mu ne fyt ...vija vija!!!!

Mos u tremni fare... Çunat e pdhit jon bo te urte se i kon bo synet me thua.....Neser do te shifni nje proteste model... qe ka per ta pas zili edhe evropi mbare....

Cunave t'Bathores i uroj te shpartallojne cunat e Tahirit dhe muncisht ti qisin tymin kryeministrise. Policia te mos mbaje as bicake neper xhepa se katnaret do ja qisin dhe do therin veten per me tregu qe i vrau policia. Ishalla Salhanja ka menje per lufte neser. Either way vetes do ja fusi po kom frik se do e hajne edhe "te moderumit" si Brady dhe Ed Selami smiley

Po Grida Shqina do jete ne proteste?

Keto nuk jane asgjo para "50 hijet e Takut", qe do dalin se shpejti.

O kapo si ka mundesi qe te shumica e ketyre policeve qe ka vizatu Jari shembellejne me Genc Rulin? Mesazhe te koduara? ....

LSI ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë, një ditë para protestës së paralajmëruar të opozitës, e cila kërkon dorëheqjen e Ilir Metës si kryeparlamentar.

Ky i fundit raportohet se është pritur nga qindra simpatizantë dhe anëtarë të LSI-së, si shenjë mbështetje.

Këta të fundit kanë thënë se janë të gatshëm për çdo skenar të mundshëm ditën e nesërme.

“Do mbrojmë shtetin dhe drejtësinë.

Jemi të përgatitur për çdo skenar të mundshëm”, thonë ata./b.l

E gjithe Verzhezha  ne kembe ! Rrafshi  ... Tomorrices  dhe i faqeve te Potomit  komplet , erdhen radhe radhe para selise qendrore per te ..." pershendetur " liderin! Shume kryshqi prej Mesapliku, Kurveleshi, Salarie e shullenjve te ...Ali Pashait, furrosur me " lule Molotov" , per cdo rast qe erera te xeta  mund te fryjne  prej ...murrerit ! 

Lumja ti moj Shqiper , qe te ndane ne ... ngastra !

 

Pse ste vjen mire o grave qe qytetaret po shprehin gadishmeri per te mbrojtur institucionet demokratike?

shum negativ behet ndonjehere.

Nuk eshte  opozite ajo qe deklaron se ...do beje neser ... .." te paberen deri me sot" ,  kur te paberat i ka bere jo nje here.Por nuk arrij te kuptoj ku shpie ballafaqimi  mes militanteve, kur duhet te shofim shtetin  qeverisjen ne kembe , qe tu tregoje vendin ca sharlataneve,  qe perplasin prokat e profkat ! 

Qeverisje qe nuk penalizoi as edhe nje  zyrtar te vetem prej gjithe atyre gjemave te bera , por sot pikerisht i kujton Bashes 230 milion dollaret e grabitura , per te cilat u votua te bente drejtesine ...Tani kush eshte negativiteti ? 

Them se i duhen ca gjthe ...mullage qeverisjes ..

penalizimet do vijojne ne mandatin e dyte. Kte mandat po mblidhen prova te forta, qe processi te jete sa me i sakte. sepse mund te digjet ndonje i njome me te thatet. parrulla e rilindjes eshte me mire nje i pafajshem i padenuar kot, se sa 100 te fajshem te denuar plot. ose, me mire njeqind pleshta te gjalle, se nje jorgan i djegur. pak a shume.

ja dhe lulekambana vezulluese qe gjendet vetem ne skrapar. ne i japim shqiperise lule dhe kulture, jo konflikt. urdhero, zoti Roni:

E bukur si vet Skrapari!

Mesiguri ti e di, por  per ata qe nuk e dine desha tu tregoj se ngjyra vjollce eshte ngjyra perandorake. 

 

ka qene ngjyra me e preferuar ne shtetin desaretas.

o Fiqe, edhe nji tjeter qe i perkushtohet familjes. Edhe nji i punsum me shume, nji premtim tjeter i mbajt

Kjo dorheqja u bo si ajo puna : Kerkoja, nuk ta jep. Merrja, nuk thote gjo.

Do provokohen protestuesit nga policia qe te behet e dhunshme protesta aq sa per te bere pd-ne te duket keq para zgjedhjeve.
Kete rradhe do pranohen variantet e cadrave pistolete nga socialistet ashtu sic u pranua blloku i metes.
Shpresojme te mos dale jashte kontrollit situata.

Bloze duket PeDi, para zgjedhjeve, nuk ka ku te veje me keq. Rruga e vetme per Salen drejt pushtetit eshte dhuna.....por kesaj rradhe ndryshe nga me perpara kushdo qe do provokoje dhune ka per tu djeg, maje men.

Cne bloze opozita? Bloze eshte qeveria ku brenda saj ka akuza per keqqeverisje korrupsion dhe vrasje. Apo fajin e ka saliu dhe per akuzat qe bejne deputetet socialist?

Mu me duket opozita ne pik te hallit e gati per tu shperbere para zgjedhjeve lokale. Ato akuzat qe thu ti jan me argetu popllin e me harru halletd perditshme. Ku i dihet prej fukaralliku ene mund te kete ndonje grabitje si me pare, por dhunen pse duhet ta provokoj Policia? Policis i intereso sa me pak probleme aq me shume qe opozita sipAs teje merr pushtetin? Dhuna plas kur se pret e Jo neser 

Cdo opozite do ishte ne pike te hallit zgjedhjet e dyta e jo ato te parat per mendimin tim. Ska arsye te shqetesohen qe tani sido te jene parashikimet per votat.

S'ka arsye te shqetesohen? Ata s'jane ne gjendje te votojne per asnje lloj ligji, jane sa per numer. lol Jane me ne pike te hallit se c'ka qene ndonjehere opozita ne hsitorine shqiptare, ndaj dhe patetizmi i deshperuar ne cdo deklarate.

Rezultatet e Zgjedhjeve lokale Nxjerrin pushtetar lokal qe vazhdojne pas zgjedhjeve te dyta.smund ta gelltisin lehte humbjen e rende te parashikume . Vec Dukes ne Durres asnje nuk duket sypatrembur te garoje. Mungesa e besim it Tek opozita flet vete. Pa harru kaosin organizativ te Lulthimit ne Parti. Jane Disaster fare ne planin elektoral.

Un nuk shoh shqetesim te pd. Shoh arrogance e tallje me popullin qe po e ha nga qeveria. Basha ben karagjozin. Del ne krye te protestes flet dy fjale qesh dhe i thot turmes te shkoje ne shtepi. Te shqetesuar me duken socialistet e vjeter si gjinushi milo etj, socialistet prane rames si tom doshi ben blushi etj.

Cdo kundershtar i Berishes ka pasur akuza per vrasje, sharje nga nena, gruaja, motra, vajza, etj, etj. Qe nga hyrja e Berishes ne politike e deri me sot, por asnjehere s'ka shkuar ne prokurori me ndonje akuze ne 25 vjet. Keshtu qe qeveria me duket si gjithnje mua, si cdo qeveri qe ka berishen ne opozite. Opozita, nga ana tjeter, eshte e deshperuar e ka dy vjet qe perpiqet qe cdo qime ta beje tra. Sa here ka bere thirrje per protesta qe do te rrezojne qeverine deri tani?

Ska akuzuar berisha por doshi per vrasje ilirin dhe ramen per heshtje. Doshi eshte deputet i ps, mik i edi rames, kundershtar i forte i berishes deri aty sa sipas gazetarit te news 24 deshi ta vriste me 21 janar. Ca lidhje ka berisha me doshin?

lol, e pabesueshme qe ben pyetje te tilla. Pyet "c'lidhje ka Berisha me Doshin" sikur Berisha nuk behet shok me ata qe shan nga robt sa here t'i teket. lol Si psh Ilir Meta, Fatos Nano, Agron Duka (i krimit), Ramiz Alia, Lefter Koka (i krimit), Lefter Xhuveli, Arben Imami, Kastriot Islami, Azem Hajdari (spiuni i enverit ne PD, sipas Berishes, kur nuk shkonin), Gramoz Pashko, Eduard Selami, Neritan Ceka, Spartak Ngjela, Dashamir Shehi... etj, etj, etj, se u lodha... dhe ti pyet se c'lidhje ka Doshi me Berishen kur ishin armiq? muahahahahahahahahahahaha

http://www.peshkupauje.com/2010/06/shkur...

Clidhje ka me vrasjen dhe akuzat qe ngre tomi po them. As lidhje politike ska per momentin. Ti vazhdo fantazo dhe gjej justifikime te kota per te ndjekur vijen e partise

Fantazoj? lol te gjithe emrat qe permenda jane share para mbrapa nga Berisha dhe s'jane as gjysma. Vete Meta per te cilin behet protesta, ishte aleati per te cilin Berisha vrau kater veta qe ta mbronte.  Eshte taktike Berishiane, shume e vjeter, madje, dhe cdo levizje e Doshit eshte totalisht ne sinkron me levizjet e PD dhe me leverdite e sales. Duhet te jesh teper idiot te mos arrish ta shohesh. Edhe komentet tek Doshi jane "jemi me ty dhe PD". lol 

Ti do thuash fajin e ka saliu dhe po te dale rama e te thote qe meta ka paguar vrases per tomen.

Thirrje gjithe protestusve : Iu lutem lani kokat para se te dilni ne Miting. Shtetit i knojn 700 kumrija siper kaptines qe te merret edhe me higjenen tuj personale. Thank you.

Hajt mo si ajo konga ne ato maja rripa rripa, nonci i preferu i podhitikes albaneze. Mjer biznesi e mileti qe shkojne per lesh. 

Gjin Gjoni meriton respekt!

“Jo me dhunë, me forcën e pjesëmarrjes ta çojmë këtë qeveri në shtëpi”   Luli.smiley

Ka qene nje barcalete ne vaktit ku drejtori i thote kandidates, a ke nei lek se me ... kshu jemi deri m'gryke.

Do dalin te marret ne proteste? Keta jane te gjithe per psikiatri dhe jo te lihen te lire.. Qeveria te marre masa me ambulanca neser sepse shume nga pjesemarresit kane nevoje per gjelpere. 

E gjithe protesta eshte ne koken e tyre, jane komplet jshte realitetit.. nuk perbejne asnje rrezik per vendin por per veten e tyre dhe qeveria ka pergjegjsi qe ti mbroj nga cmenduria qe i ka zoteruar. 

70% jane te prekur nga semundja

Asgje s'ka me ndodh, se nuk ka me dal, protestu njeri. Popull flas.

Cte keqe ka qe opozita te protesoje paqesisht zoti Liqeni?

Apo edhe kete te drejte elementare kerkoni tja hiqni opozites.

Ndoshta enderroni diktaturen enveriane,qe nga komentet e tua e shoh se je idhetar i saj,por ajo kohe ka marre fund.

Opozita do te protestoje neser,do te kete pjesmarrje masive si edhe ne protestat e kaluara dhe nuk do te kete incidente.

Asgje te keqe nuk ka, po kete here nuk po marrim vesh kuazen, se deri dje keni protestuar per:

1-Furgonat taksi

2-Universitetet piramide

3-Lidhjen e paligjeshme te energjise

4-Studentet e tallashit. 

Neser per cfare do protestoni???? smileysmiley

Po cfare opozite o ACDC, jane te semure mendore i ka bere Saliu me me keqe se vetja.. Po nuk behet proteste me ata qe bejne cicin pas bustit te Skenderbeut e poshte Lanes. Sa per incidente 10 police femra i marrin para te semuret e Shqup-it.. Ambulanca ACDC1 duhen neser ambulanca me psikiater per ndihme te shpejte.. 

proteste e stisur, pakenaqsi jo se s'ka, por kokepalare jo, kokepalaret jane te fjetur. Per rrjedhim pak gjasa ka qe te kete noj gje te madhe.

per i gjo te vjen mire, qe pushtetaret i myti ankthi i psikozes krim e ndeshkim sa here shohin ndonje tubim.

Perndryshe ujt e zi tu nxjerrin nuk me vje keq hic, per gjithe anksiozet; que sera sera.

 

Po ma digjove llafin mu, kujdes makinen neser kur ta parkosh e mos leviz me makine nate ore qe shperndahet MetaPjeka....kan i zakon te keq...protestuesit, se liderat i sjellin me aftobuza po i harrojne me i morr protesuesit qe kthehen ne shpi me makinat e rastit...domethon te rrembyme.

Ene ne parlament mund ta lene popllin me u fut qe te morrin perdet e godines e kompjuterat e xhozit, qe kllasa politike ka per ti zevendesu me ma te mire me tenderin e rradhes....tjeter gjo sme kujtohet

po ta nigjoj se duhet ta kesh pesu ne kurriz tat. do rrij tu bo sehir para tv vallaji

Booo smiley Flitet qi nji pjese e policise do ju bashkoka protestuesve sepse do te dashkerkerkerkan nje Shqiperi me te mire smiley

cila pjese, katunaria smiley

Te protestosh eshte katunari? 

Kur te mbledh shefi dhe Jo mellefi (lulian kodra),eshte katunari e shkuar katunarise eshte skllaveri 

 ----Per nje shqiperi me te mire behu gati !

  Kaposhi me kompani: Gjithmone Gati !

foto

 

Ilir Meta eshte njeriu me me fat.
Deri dje kishe ne krah demokratet sot ka ne krah socialistet qe e mbrojne.

kshu i than edhe per golfin: loje ku duhet fat. dakord, tha, me fat esht, por vej re gjithashtu qe sa me shume stervitem, aq me shum fat kom smiley  smiley

Uroj qe protesta te shkoj mire, pa provokime. 

pse s'thua qe dashke t'i zgjasesh jeten kulshedres se kuqe?

Kucedra e kuqe ka qe ne vitin 1944 qe drejton vendin pa nderprerje.

Beri nje pushim te shkurter nja 4 vjet nga 1992-96 dhe pastaj e mori prape veten dhe filloi pjesen e dyte.

Edhe 35 vjet i kane ngelur.Ne ate kohe del edhe Kostandin Xhuvani nga burgu dhe fillon cdo gje nga e para.

Me llogarit e mia ciklet jane 45 vjecare. ne 2035-en do na vije naj princ bavarez te na qeverisi.

si mo emo , doli nga ajo  krahine hijerende, nje Cinari, qe tradhetoi ? Apo me qe u be dhenderr Libofshar dhe c q t  Slraparit ! Ne fakt, nje apartament per i llaf, nuk eshte paloshkembim.Llaf me mall ! 

Dod Cinari ujk e skil

Qumshtin ta jep pa hile

..E ne uje te shti helm ! 

Prej te tana krahinave ka maskarenj . Jo per gja por me qense jemi ne nje muhabet per maskarenjt .

ndjese per nderhyrjen

Asgje nuk do ndodhe , Sali Berisha ligjeron nga zyra e Kryeministrit , mbaron ligjerimin , zbret poshte takon protestuesit , tubimi mbaron.

Kaq shume e ka marre malli per ate zyre,, apo shpreson ta rimare prape se shpejti. 

ne maj bie qeveria

Po ne qershor.... smileysmiley

CESHTE KJO "CDO NDODHE NESER".  SERIOZISHT KAQ PAK VLERESIM KENI PER ATA QE JU LEXOJNE. Asnje merak cuna. Nje nga vendimet e katovica2(post gerdeci Rama-Sala) eshte se nuk duhet nderpre mandati qeverises per asnje arsye. Protestat behen rralle dhe gjithmone me pak kohe vonese 

Nuk do ndodhe asgje! Sepse gjithecka  ne kete berrihaj, eshte ngritur nga asgjeja...! Ilir Meten e lidhen perfundimisht me PS ! 

me vjen keq qe thua ashtu. PS-ja u lidh perfundimisht me Ilirin.

si perseritet historia ne albanie si me kene naj groundhog day, deri dje dillte ai paidhi i bukur i Pd ne konference tu paralajmeru dhunen ndaj institucioneve sot del taulanti kerkon nje moter balla.

E , ne fakt mire e ke  dhe une ate do te preferoja sepse vec ai a tregon vendin zevzekut  plak ! Por  ka nje si lloj heje ne krah te mengjer , sipas aparateve diagnostikues ..." tuajat" anej 

asht momenti qe populli te tregoj vehtedijtesim,te shpalle fuqine e sovranit, te shterngoje qiraket e pushtetit, se vota e tij meriton respekt dhe qe kerkush s'mund te tallet me te.

PERPARA!

asht momenti qe populli te tregoj vehtedijtesim,te shpalle fuqine e sovranit, te shterngoje qiraket e pushtetit, se vota e tij meriton respekt dhe qe kerkush s'mund te tallet me te.

PERPARA!

sala, 21 janar te motit 2011

ne motin e 2011es Sala ishte vete qirak i pushtetit dhe s'mun te priste vehtedijtsimin e popullit,per te rrit koshiencen e pushtetit.smiley

Me policet bukuroshe ka per ti bere zap skifterat e fushearrezit.

sa poshte ka rene ky vendi yne, ofendim total me kete proteste po te kujtohet situata para 4-vjetesh. cilido qe mbron si opoziten apo poziten neser, si thote majku yne eshte vitalist.

neser do ta kallim ... cigaren

PD smiley

Shife Tomë Bajernin e Modh sa i i Modh qi je ti o Ngadhnjyes, shife sa ke munci se osh nga knaqsite qi fal jeta smiley

Une them qe pikerisht per shkak te asaj penalltise gjys-qyl dhe te kuqes kot fare, protesta mund te degjeneroje sot. Do bojne nomin tifozat e Shaktarit.smiley

Degjova intervisten e Kryeparlamentarit ne Opinion. Maturi, inteligjence, vizion! 

Mu be shume qefi kur mora vesh se Partia Socialiste po i bashkohet LSI-se!

Shqiperia eshte ne rruge te mbare!!!

ti paske qen me fat. un per dreq shkova pashe nji sekuenc idiote nga jon stewart. s'paska me keq se kur robi simpatik shemto veten per pes pare spec. shkurt, m'u shpif.

Shqiptaret do ta rrezojne neser murin e krimit komunist ! smiley

tik tak tik tak

punon ora mbi oxhak smiley

Jo me MUR Grande Kaka .Një mezi po rëxohet i Demokratikasve të babasqapit . As Fashistë as Komunistë as Nazistë..Plehra rrugësh .Tani sipas kësaj del që Prap do ngrëmë Mur dhjerokratikas smiley

Ora mirë puno po knej e ndërrum , na fal që nuk u pritëm Jue ..smiley

Te vijm ke plaget nen te cilat po lengon atdheu. Ka nai shprese per lufte civile ? 

Zerro absolute, e para te gjithe kto mjeshtrat jane 10 ne pare qe duhet me i gzu, e dyta jon te gjithe ortake m'tave, dhe tava ka per te gjithe, dmth me radhe, pervec Likes qe ka hyrje Vip.

Likja i ka bo vrime taves dhe e merr pjesen e vet pa u vu ne rradhe fare per tu ul rreth taves.

Shqup-i paska bere lobimin e dynjase per ti bere presion qeverise ne media e ne facebook qe neser do kete dhune.. smileysmileysmiley

Kush do beje dhune minjte qe u fshehen ne bodrumet e kryemnistrise nje jave e nuk dilnin? Ju genjen mendja, me vjen gjynah per te semuret jashte atdheut qe mbajne frymen. Stuhi ne got uji, si kjo opozite e sotme deri sa ti vij vdekja natyrale Metes iken. 

“Nesër është 20 shkurti i ri, t’i hedhim qelbësirat”

berishaaaa

 

Kaposh....  Ilir Meten e Ruan Populli !

[3] 4

Eh popull, popull. Pse me ate cubin me xhup te kuq ,qe po krru koqet behet nje shtet ? 

Dobet Kapo dobet, te prisja me mire dhe me aktive sot. Shtrengohu njecik me fort heren tjeter. smiley

...jena ne ethe deri neser sa tja boj baaam smiley..sepse po nuk ja boni ene neser baaam ai ven ska per tu bo kurre

Haj se perseri do ja fusi likja ps, jo me kot nuk e dhjet iqin perqin me salen dhe ja jep fjalen cdo seance. Likja thjesht po maksimalizon votat nga thesi i ps. ReaL loja politiqene albaneze eshte mjaft e parashikueshme. Do rrojme e do shohem.

Sic po duken bathet , PS -ja po ja rras Likes keq smiley

smiley

Ka perpjekje nen rrogoz pOr ja kane nevojen likes si dreqi. Ke nje fare te dRrejte sE rama sado qe ta fshehi nuk e shef dot me sy lsi e ca perfaqson ajo,(provincializmin) edhe ne publik i drejtohet me termin  "aleati", asihere lsi, likja nga kingmakwr ka per tu bo king, degjo mue

ka per tu be nje lesh likja .... 

Likja ka borxhe te vjetra e te reja per te marre. Per te dale prej PSje e nxiti, videon e Priftit atij ia di per nder tha Likja. Po Tomen ai e perjashtoi qe te hapte kete muhabet. Mos i ardhe dita Likes.

Hajde paci dore te mbare o Cunat e Shqupit. Mos u shperndani pa ju kap dora ndonje cope perde a batanije, a ndonje kompjuter se me paret e popullit jan ble. Kujdes me pronen private se Shqiptari nuk fal tek e vetja.....

Shyqyr, me ket rast, nuk do kete qarkullim makinash. Me pak ndotje ajri dhe keshtu ja vlen ndonje shetitje ne kembe neper Tirane. Sa me shpesh protestat aq me pak qarkullim makinash, pra ajer me i paster. 

Brado kur pritet me ra qeveria?

Lene Bradin rehat se tani eshte ne pushtet, nuk ka mo burime te fresketa informacioni si i her e i kohe qe ju lutshim, Brado...na thuj ndonje gjo.....gjoja...u ndjete ene Bradi mire edhe ne. Tani BRadi posto Lapsin si gjithe te tjeret. 

i shkuam Ilirit te shqetesuar, trokitem tek dera e zyres, hyme brenda dhe e gjetem te kredhur ne mendime. I thame: "Do na rrezojne nga pushteti neser", me shpresen se ashtu do dilte nga meditimi i thelle. Na pa me nje buzeqeshje pakez te habitur. "Pushteti?" pyeti pas pak pa qene ne gjendje ta kuptonte si fjale. Aq shume ishte kredhur ne persiatje. U vume pak ne sekelldi. Na  u duk sikur po na thoshte: "Edhe ti, Brutus!" Nuk guxoi te fliste askush. Ai na tregoi nje tufe me letra ku kishte plane per te ardhmen, plot kalkulime te nderlikuara dhe projekte optimiste, e pastaj na pyeti: "Si mund ta permiresojme me tej jeten dhe kushtet e prodhimit per bujqit biologjik?" Ne ngritem supet te hutuar. Aty ai u permend dhe tha: "Oh, po ju mund te keni ardhur per dicka tjeter. Urdheroni, po ju degjoj." Ne nuk po e donim me veten. Donim te iknim nje ore e me pare. Mire qe u pergjigj dikush me gjysme zeri: "Jo, asgje, donim vetem t'Ju pershendesnim." Ai buzeqeshi si zakonisht me mirenjohje e thjeshtesi, si nje lule kambanore vezulluese e viseve te Tij, ndersa ne mezi c'pritem sa dolem perjashta, dhe atje, te skuqur deri ne rrenje te flokeve, ikem secili ne drejtimin e vet, duke u munduar te mos e shihnim shoku-shokun nga turpi.

E di si i thone kesaj ne tarikatin " Bektashi " ? Telkin ...

Edhe keto mo! 

Një gjë vetëm të bën përshtypje që sholokët antikomunistë të PPU nuk e sqarojnë  qartësisht smiley ose më mirë , thënë kjo smiley sipas përmbajtjes së Inatit të sqepërve !

Tani kundër kujt do protestojnë këta ? Do protestojnë për të mbrojtë Doshin nga Meta ? z.Doshi vet do të jetë në krye të protestuesve apo do lëshojë Blegërimsit e Babsqapit ..

" Ra Qeveria  . Rameta dorzoni  Doshin "

Dhe shumë nuk po kërkoj sepse mugon sh.Xhibole që mund ta shtjellonte me ndonjë koment aty smiley por sidoqoftë dhe vet shoqja Gjëmbi , mund të na i sqarojë këtë përmbajtjen e Protestës , në se dëshiron që të mos thotë nesër ..

nuk u mor vesh se përse dhe çfarë ndodhi ose makari dhe të tjerët ..Mba men si ta thash smiley

Natën . Pranoj dhe nesër sqarime pas ndodhisë  po jo pas artikujve të Rëngëdënges dhe 55 për Stuhinë e Protestës mbarëpopullore të paparë Kurrëndonjëherë ..

Asigjo! Sepse popullin kesaj rradhe s'e ka mbledh mllefi, por shefi.

Çfardo qe te ndodhe, per te miren e demokracise do jete. Demokracia merr fund kur nuk ndodh asigjo.

Aq me teper do te jete per te miren e peshqeve, si ushqim per ta. Kam pas nje si pune shefi llogarie qe kishte nje akuarium te stermadh ne zyre me peshq shumengjyresh tropikale. Rrinte menushem para akuariumit duke krojtur hunden, dhe here pas here i hidhte kakza te rrumbullakta hundesh peshqeve qe suleshin te tere gojehaper per t'i ngrene. Shefi kishte teorine qe per peshqit ishte ushqim bio shume i mire.

 

Gjithmon tu prit demonstratat me padurim....

Do tju a bejme ashtu sic na i bete!!

 

Dmth, ajo qe beri PS ishte e drejte, ndaj po e beni dhe ju? Atehere pse thate qe ishte e padrejte?

Apo po thua qe ajo qe beri PS ishte e padrejte (+ gjithe sharjet e mundshme te leshuuara ndaj PS) dhe ajo qe po beni ju eshte komplet e padrejte (+ sharjet).

Shi ca mungerse logjike keni, hahahahahha

e ka fjalen qe "do vrasim ca nga tonët me çadra pistolete" smiley

Edhe ti Lefti tani u zgjove.. smileysmileysmiley

Ambulanca .. smileysmiley

Lefto, na sill ca pamje live. smiley

pamje live ke tek balkan web, ndersa per faktin nese eshte e drejte apo jo, kujtoni ndeshjen shqiperi serbi, dhe imagjinoni cfare do te ndodhe ndeshjen e kthimit ne shkoder... 

thashe te beje korrespondentin tone ne terren,kshu lajmi do kishte nje tjeter vlere dhe emocion. smiley

 

Madheshtore!

Bulevardi ishte mbushur plot !

 

i di mire ato pazare ai ...se i ka bo dhe vete helbete smiley

Marooooviiiii!

 

numri vlla, numri ka rendesi.. sa mendohet se u mblodhen te sheshi..?!

Prit sa ta thote Berisha dhe e merr vesh direkte (duke e pjestu me 10).

Shifrat e Rames e Tahirit hudhu ne kosh se i kane keq punet me numrat. Helbete njoni piktor, tjetri pa shkolle.

Ik se ty ta kom inotin! Car ishte ai arbiter ordiner mrome te Chelsi-PSG! Nuk kisha bo kurre aq shume tifo per PSG (qe ne fakt s'e du hic si ekip, po krahasu me urrejtjen per vrasesin e futbollit, Morinjo, s'o asigjo)

arbitri dje, mos me keq. edhe ketu e kritikuan shume Kuijpers..arbitrimi me i dobet i tij, thane..

ndersa per protesten.. numrat apo sheshi plot i duhet PD, sepse ne fakt u sherben si nxemje.. per te thene: gjalle jane bilbilenjte..smiley
nderkoh, vazhdoj te besoj qe heret a vone, Meta do largohet.. jep doreheqjen..

O Belul as me rruhet te bej muhabet serioz per kete teme plako. Po per hatrin tat po te them na dy gjona serioze. Si iken si nuk iken Meta asgjo nuk ndrysho. Se pas videos se Priftit e dha doreheqjen dhe si meno ti se nuk vazhdoi te vidhte nepermjet atyre qe kish vene ministra? Apo nuk influencoi ne gjykimin e ceshtjes?

Kshu qe varja o Belul se edhe protesta sot ishte sa me thone ata te PD qe jemi edhe ne verdalle. Po sot kishte shume me pak rob se ne 22 nentor. Dhe kjo eshte gje e mire, sepse tregon qe njerzit dalin me shume per hallet e tyre (sic u thirr ajo proteste) se sa per te more vesh kush o me mafioz Meta apo Doshi.

 "Nje nga vendimet e katovica2(post gerdeci Rama-Sala) eshte se nuk duhet nderpre mandati qeverises per asnje arsye. smileyProtestat behen rralle dhe gjithmone me pak kohe vonese .Te gjithe i kane vilat ne te njejtin vend ne Lalez...

smiley

Je madheshtor, Kapo!  smiley

Kapo, na nje nga une: "Te pastrojme ajrin e Shqiperise nga gazi i qelbur META-n!!".smiley

Kjo Qeveri ra moralish ? ..e pike e zotit.... cfare po i bojne atij populli fukara.

..e ka mire Likja qe thote se per te mare pushtetin nuk ngrihet robi ne oren 11 kur ka shku dielli dy hosten smiley

Heren e pare qe u bo proteste per Meten nga PS, ai kaloi ne koalicion me PS dhe nga minister u be kryetar kuvendi. Edhe LSI nga 4 ne 16 deputete. Tani qe u be protesta e dyte nga PD, une them qe te bejme prape zgjedhje. Meta te kaloje ne koalicion me PD-ne dhe te behet kryeminister. LSI te katerfishoi prape deputetet e t'i beje 64.

METAstazat ....e forte kjo !

Iku Basha, eshte zene me te semurin mendor.. U nisen per te heq Meten dhe hoqen Bashen.. Te semuret psiqike duhen trajtuar, kurrsesi perdorur forcen. Megjithate shteti ka per detyre ti trajtoj, jo ti poshteroje. 

A ju kom thon se Shqiptari e sharro krahun e nuk e hudh me ate vote per Cunin e Sheqeres? As 5000 veta sdolen per mitingun e shekullit? Sa ishin socialista te pakenaq  mes ketyre i her? Vetem dje palloshi shperndau ne Laprake 600legalizime 1 e 11eta e protestuesve. Shqupi te shofi me syte e popllit e jo te komandantit se jan bo si nostalgjiket qe presin tu ngjallet Enveri. Lulthimi kelthet tek sheshi, cuni sheqeres tek Parlamenti, poplli ha kokoshka para tivus. Me mire shitjani partine Tomes e Lalucit e mos u fusni hic ne zgjedhje. P.S. duam videon erotike tani, po ateme to Goca Nen Moshe jashte Shqiperie e jo video dosido, se porno nowadays is free......

O Stalker mos u kllufeps ene ti tani. Mos merr kot foto na pacavurja e Meros. Une e shof nga zyra bulevardin. Kur eshte bere kjo foto protesta sapo kish nis. Robt ishin akoma me nje banderole te modhe para ures dhe ishte plot deri te ministria e permrenshme. Pra keto ishin vetem nje pjese e vogel.

Pastaj sikur nuk ju shko juve militanteve te p... s.... me permen pare qe jepen per protestuesit. Me 21 janar e keni me zo e me figure shperndarjen e pareve. Prandaj perqafoni sa te doni metodat e haleve por mos na beni si parimore ne denoncimet tuaja.

mire, paskan vu nje tjeter nderkohe. Por prap se prap, 5 mije jane, ose 6.

Ne 21 janar, edhe sikur te jene shpernda paré, ndryshimi, siç thote lul kodra me lart, ishte se miletin e kish thirr mllefi dhe jo shefi (ose nje pjese edhe shefi).

Se si formesohet mllefi, kjo po, ha debat.

Ishte nga ato protestat ku numrat nuk kane rendesi smiley

He me cfare ndodhi se ter naten perpitesha ne krevat? Ra qeveria? Ja bete bam o sot o kurre a jo?

Lene se e mora vesh qe kur pashe fytyrat e femrave police te bulevardi qe luanin candy crush te cel ne dore per te shtyre kohen. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).