Deklarata eshte bere nga vete deputeti i PS, i cili ka thene se ky vendim nuk do ta perjashtoj nga politika. Ai ka akuzuar kryeministrin dhe kreun e Kuvendit. “Edi Rama sot ka një tutor që është Ilir Meta, i cili ka urdhëruar vrasjen time dhe të Mhill Fufit. Kam 5 muaj që ia kam bërë të qartë këtë gjë, jo vetëm Metës e Ramës, por edhe kryeprokurorit të Përgjithshëm e prokurorit të Krimeve të Rënda.

Këtë, ia kam bërë të ditur edhe Senatit Amerikan. Personi që e ka marrë përsipër për ta kryer këtë akt është takuar me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Kam prova për këtë që them“, u shpreh Doshi.

Ai ka lene mbledhjen e Grupit perpara kohe duke mos pritur nje votim per te.

Burime nga brenda Grupit bejne me dije se gjate fjales se tij kreu i PS-se, Edi Rama ka thene se bashkejetesa e tij dhe Doshit ne nje parti eshte bere e pamundur. Pas kesaj deklarata ka nderhyre deputeti Doshi duke i folur kryeministrit dhe me pas ka braktisur mbledhjen.

Doshi theksoi se edhe pas këtij zhvillimi nuk do të dalë nga politika. “Nuk shkoj të asnjë parti tjetër, por jam në gjendje që të krijoj parti të re, madje të dal me 60 kandidatë në të gjithë Shqipërinë”, tha ai.

Përjashtimi i Doshit, Blushi: Rama duhet të qeveriste më mirë

I vetmi deputet që ka pranuar të komentojë përjashtimin e Tom Doshit ka qenë Ben Blushi. Ai ka thënë se Edi Rama ka përgjegjësinë e vetë për këtë ngjarje.

Sipas tij është historia e dy shokëve të ngushtë që janë zënë për arsye që nuk duhet t’i dimë.

“Është një dëm që po i bëhet në kurriz të Partisë Socialiste. Kjo është historia e dy shokëve të ngushtë që zihen ndërsa arsyet nuk i thonë dhe as nuk duhet t’i dimë që sigursiht nuk janë politike. Sigurisht dhe unë mendoj se bashkëjetesa në këto kushte ishte e pamundur,” tha Blushi.

404 Komente

E c'ja bene mire. Thank you Rama. 

Bashkohem

Ja debatet me dyer të mbyllura në grupin e PS

(MAPO)

Debatet e plota në grupin e PS. Blushi-Ramës: E ke marrë peng partinë, ke frikë të votohesh.

Zbardhen debatet e brendshme në mbledhjen e grupit parlamentar të PS. Debate të ashpra dhe të tensionuara mes palëve. Pas fjalës së Ramës ka folur Tom Doshi.

Tom Doshi: Je peng i Ilir Metës. Eshtë kthyer Ilir Meta në tutorin tënd. Ti kam thënë rastet kur kanë dashur të më vrasin mua dhe Fufin por ti s’ke reaguar.

(Edi Rama nuk thotë asnjë fjalë)

Tom Doshi: Ti je mosmirënjohes, je bukëshkelur, je qenia më e keqe që unë kam njohur. Më ka thënë Blushi para ca vitesh si ka mundësi që ti e beson atë, por unë të besova. Mos mendo që me deputetët që ke atje, (Paulin Sterkaj, Mimoza Havizi, Namik Kopliku) mund të hysh në Shkodër se në 2005 dhe 2009 këta bënin peticione për të të rrëzuar ty.

Tom Doshi braktis mbledhjen.

(vijon)

Fatmir Xhafaj: Tani kjo është mbledhja më e rëndë që kam kaluar ndonjëherë, por duhet të na shërbejë si një moment reflektimi për problematikat. Të mblidhemi në qarqe me ministrat e deputetët se janë këta të fundit që mbledhin votat. Dhe nuk përkthehet marrja e votave në mbështetje. Eshtë moment reflektimi që të flasim. Këto mbledhje të grupit parlamentar të shërbejnë jo vetëm për rendin e ditës së kuvendit, por edhe si reflektim për situatën që është krijuar.

Edi Rama (flet për reformat dhe për Tomën): Ju e patë që është një problem personal dhe jo një problem partie. Por unë nuk kam marrëdhënie interesi me asnjë prej jush këtu dhe asnjë tjetër jashtë sallës. Të gjithë duhet të reflektojmë. Po të mos kemi unitet s’mund të ecim përpara, ja si përshembull, reforma e arsimit të lartë.

Ben Blushi: S’do flisja por më ngacmoi Rama që foli për reformat. Sa për debatin me Tomën s’mund të na besh pjesë në këtë punë.

Edi Rama: Jo, nuk është kështu.

Ben Blushi: Jo, kështu është se s’mund të mbaj unë përgjegjësi njëlloj si ty. Asnjë në grup nuk ka marrëdhënie me Tomën sic i ke ti. Eshtë një marrëdhënie mes shokësh që kishit marrë peng partinë. Sot s’do ta llogarishës për këtë pjesë dhe kjo është për fajin tënd.

Edi Rama: Se kam marrë peng partinë

Ben Blushi: E ke marrë peng partinë se ke një vit e gjysëm që nuk bën zgjedhje.

Edi Rama: Zgjedhjet i bëra në 23 qershor.

Ben Blushi: Jo, jo, s’po bën zgjedhje se ke frikë të votohesh nga baza dhe të marrësh vota.

Edi Rama: Ti të kesh turp!

Ben Blushi: As mos më thuaj kështu se s’kam pse të kem turp. Nëse do të vazhdojë kjo mbledhje duhet ta tërheqësh këtë që sapo the. Kjo është marrëdhënia jote me Tomën. Para disa vitesh i the atij të më kërcënonte mua.

(Kërkon fjalën deputeti Koço Kokëdhima)

Ben Blushi: Jepja fjalën këtij priftit

Gramoz Ruçi: S’ke pse ofendon deputetët kështu.

Ben Blushi: Nuk thashë ndonjë gjë të keqe. Nuk e ofendova.

Gramoz Ruçi: Mirë është ta mbyllim këtë mbledhje dhe të reflektojmë për ato që u thanë këtu.

Qendrimi i Rames dhe i PS-se ndaj Doshit eshte i persosur, si ne forme ashtu edhe ne brendi. 

Kurse pozicioni i Blushit, ne rastin me te mire mund te konsiderohet 'piktoresk' smiley

 

 

 

Rama e ka perdorur Doshin kur ishte ne Opozite, si per 21 janarin, si per te marre vota neper rrethe per te fortit, si per investime ne fushate duke derdhur lum. Tani i futi gishtin...por Toma nuk duket ta kaperceje kollaj kete dhe mire e ka.

Sa per kercenimet e Tomes, te gjithe e dine tashme nga kush i ka marre, por s'guxon njeri t'ja permend emrin. Ku ha darka cdo jave Sajmir Tahiri dhe e gjeni pergjigjen..

O Lefti, cfare mendimi ka Baca? Do ta marri Tomen ne gjirin e partise, qe tja heqe njollen?

Lefti, arrita deri ketu duke lexuar dhe pashe nje shprehje deçizive, prandaj desha te pyes se ku i ha darkat çdo jave ministri i Brendeshem. Mund te me shkruash edhe ne posten private ketu. 

o Obi,  ca po thote keq Blushi aty.?!   po thote ca gjera  qe duhen thene per hir te se vertetes..

kete Tomen, qe thua ti, nuk e pranoi Berisha, e quajti te padenje per Pd, se atje vajti ne fillim ky..   nderkoh Rama jo vetem e pranoi por e beri edhe te pushtetshem ne PS.. madje Toma ishte bere protopalikar i Rames qe ruante ''qetesine'' ne PS..smiley  

tashi qe  ngjarjet rrodhen ndryshe   dhe Toma ju kthye Rames,  Rama e perjashton  e  del prape  i mire, por  harrohet fakti qe Toma u be ky qe u be me mbeshtetjen e Rames..  ja, kete po thote Blushi dhe mire e ka!

 

Une e di historine ndryshe. Di qe Tomen e ka favorizuar Nano i pari, kur i dha profarmen per 5 lek,  periudhe gjate se ciles Blushi ne fjale ishte minister i Nanos...

Po komentin per Blushin nuk ta kisha per kete rast. Une mendoj se nga pozita e privilegjuar qe ka, si personazh historik, qendror, i dores se pare, brenda grupazhit te PS-se, Blushi ka njohuri shume me te thella se kaq.Te kryqezuara me aftesine e vet analitike, shume me te larte se mesatarja, keto te dhena mund te shnderrohen ne pozicione politike ku e ku me te guximshme.

Beteja e Blushit, per mendimin tim eshte te binde grupet e interesit ne PS se ai eshte nje perfaqesues me i mire dhe me i suksesshem se Rama per interesat e tyre. 

Tjeter rruge eshte kandidimi i pavarur, p.sh., si kryetar bashkie ne Tirane. Nese ka vertete ate force qe aludoi sot se mund te kete (kur i tha Rames se nuk ka bere zgjedhje ne parti etj), athere le ta shpalose ne zgjedhjet e verteta, aty ku ka kuptim.

Fundja kete beri Meta kur e pa qe nuk e hante dot me Nanon brenda partise... . 

aha, rrotull selise se PS po vjen fantazma e Kpd-se se famshme.Por te pakten atehere Tos Nanua kishte ngrene torten gjashte vjet.

Pse?

Partite, sado unike te duken, ne termat "grushtbashkuar rreth Liderit", kane brenda klane, lobe, grupe dhe vjen nje moment kur "uniteti"(konformimiteti, ne fakt) plasaritet per dy arsye: perplasjet parimore (majtas apo djathtas, o shoke, nga do tja mbajme) dhe perplasje per interesa.Perplasjet parimore jane minore  dhe shpesh debati parimor eshte ambalazh qejfmbetjesh (Blushi) (ose mocionistet, "karrigethyerit" e Berishes). Me shume peshe kane interesat personale, elektorale ne tronditjen e status quose.

Modeli Berisha i qeverisjes ishte centralizim pushteti -decentralizi/rishperndarje  fitimi (te gjithe e ngjyenin doren ne qypin e korrupsionit) kurse Modeli Rama eshte centralizim pushteti-centralizim fitimi ne nje sistem bipolar, ku Meta eshte Luani.

Mua me duket se rasti Doshi verteton prirjen e forte te grupeve mazhoritare ne PS (ato qe mbeshtesin Ramen) per te mos e ndare 'torten' me peshq te vegjel, apo te mesem (si Doshi), por vetem me 1 peshk te madh, dmth LSI-ne... .

Grupet e tjera te interesit me duken te pafuqishme, sot per sot, per ta ndryshuar kete linje (perndryshe s'kishte rast me te mire se ky per tu afirmuar, duke e nxjerre Tomen 'flamurtar' (por edhe rrufepritese) te instancave te veta).

Kur keta ja thyen hundet Tomes ne ket fare feje, qe eshte kokrra banditit dhe nuk intimidohet kollaj, kush ka force ne PS tju dale kundra!?

C'ka per t'i punu Likja ketij, cirk fare. S'ka faj desh ta rraste mrena. smiley

Dakort me ty spiritus ! Remake e KPD nr 2

 

Perjashtimi i Doshit eshte i vetmi lajm i mire ne kete mesele. Robi ishte dhe eshte i papranueshem, nga cilado pikepamje!

Cdo qe tjeter mbetet e erret. Grupet e interesit qe mbeshtesin Ramen kane hequr dore, te pakten ne keto zgjedhje, nga aspirata per vokacion mazhoritar. Ne ket kontekst pazaret do ti bejne vetem me nje pale, ate percaktuesen (por edhe me te poshtren), pra LSI-ne, duke 'ua lagur' nje morie bashkebiseduesish lokale, rajonale apo gjithesesi shume me te vegjel (rasti Doshi ketu eshte shume i ngjashem me ate te Ngjeles, Gjinushit, etj.).

Personalisht mendoj se kjo eshte zgjidhje shume e keqe, ne periudhen afatgjate, me Meten qe nuk e fsheh fare qellimin e vet final, marrjen e plote te pushtetit...

Te shikojme, te shikojme...

Se nuk e dime ne kush është Edvin Rama? Një mut muti është..

Këtë, ia kam bërë të ditur edhe Senatit Amerikan.

smiley

Ne fakt sec ka pasur nje hije shqetesimi ne fytyrat e senatoreve amerikane keto kohet e fundit ne senat. Nje shqetesim i ngrire...i acarte si nje tingellime kristali dhe zilesh krishtlindjesh. Nje shqetesim i ftohte si ai i njeriut qe sheh ne enderr se e ka lene deren e frigoriferit hapur dhe gjeli i Thanksgiving po i shkrin perpara syve, po ai nuk e leviz dot krahun qe ta mbylle deren. Ruajna Zot!

smiley Duhet ta shnderrosh ne poezi e ta shtjellosh pak me teper. Ose edhe proze poetike pranohet.

Nuk e di ti gjembo po mu be mishi koker nga ky parashikim. Aq me teper pas vrasjes  ne Moske. Mos valle tani trupin e Tomes do ta gjejme te shtrire mbi Uren e Bunes njesoj si trupin  e Nemstovit mbi Uren Bolshoj. Dhe a ka dashnore Toma qe te japi intervista post mortum?

Ti me duket dashke te dalesh deshmitar para senatit amerikon. 

Luaj vendit! Si guxon ta mendosh nje gje te tille?

P.S. Po keta te Amerikes c'thone keshtu?

Ishalla del ndonje gje per Ramen kesaj radhe,te bucasin mediat audio-vizive..se vajti 15 vjet ky muhabet, he tani po pastaj,ky di ai di ( jane te gjithe njesoj..)..he de se na plaset,shkrepe njeher or Tom!! Sa per ate pjese qe i takon elektoratit te majte edhe aq gabim nuk e ka Toma, ne mos ka te drejte. Qeveriu i majte qenka me seder te semure,nuk ka gje te kesh seder,mire eshte, ku ka me mire se qeveri me seder..por te te vendosin ne seder kermat e PD-se qe deri dje te pushonin nga puna duke te hedhur fletushka nga xhami i makines,e duke te te nxjerr nga zyra me shkelma eshte kuje,e ketu Tomes shume kane per ti dhene te drejte e nuk e kuptojne dot kete muhabetin e merites e ligjeve !! 

E c'po kercet pushka n'Kshill ...

Këtë, ia kam bërë të ditur edhe Senatit Amerikan.

Toma nese ja ka nis pusullen Senatit Amerikan (kshu ne pergjithesi) shanset jane te larta qe posta ja kthe mrapsh.

E kam patur te drejte une ? Era doli rrugeve or Ram Leshi! Kush ka cmire per suksese une apo ty te  plasi ne vater mendjemadhesia se .. ti i di te terat ? 

Merru me luften brenda bacese tani se bujqesine e gjith vendin e ndrite.Ik , ik me kohe te mire ! 

" Prishet"  edhe qetesine e ...Senatoreve amerikane! 

tani beji shurren baçës/bujqesise -thuaj smiley *

*ne mungese te Belulit perdora nje batute filmi

Edi Rama sot ka nje tutor i cili eshte Ilir Meta , qe ka urdheruar vrasjen time dhe te Mhill Fufit .

A thu me te vertete Ilir Meta paska mendu per t'ia ba kete sherbim atdheut ?

Ambasada amerikane në Tiranë: Mirëpresin vendimin e Partisë Socialiste për të përjashtuar deputetin Tom Doshi

Faleminderit ambasada amerikane! smiley

Jam kurioz te di se c'qendrim ka dhe ambasada franceze per ceshtjen.

Edhe ajo eshte vene ne levizje, sapo ka degjuar, qe dikush me emrin Fufi eshte kercenuar me vrasje!

Faleminderit ambasada franceze! smiley

Pse Fufi eshte njeri!!! Une thashe se ishte qeni i Tomes.

smileysmiley

edhe un ashtu kujtova, por Fufi qenka njeri prej vertete. Qeni i Tomes quhet Mhill

Doshi: Atentati ndaj meje planifikohet prej 5 muajsh

Pas deklaratës së bërë në selinë e PS-së, deputeti i Shkodrës Tom Doshi ka reaguar edhe në profilin e tij në Facebook.

Për mua nuk ishte e papritur kjo qe ndodhi. Ka kohë që unë jam ne pritje të zbardhjes të organizimit të atentatit ndaj meje dhe askush nuk lëvizi për plot 5 muaj”, shkruan Doshi në Facebook.

Reagimi i plotë i Doshit në Facebook:

Të nderuar qytetarë! Koleg deputet!

Për mua nuk ishte e papritur kjo qe ndodhi. Ka kohë që unë jam ne pritje të zbardhjes të organizimit të atentatit ndaj meje dhe askush nuk lëvizi për plot 5 muaj.

Ku na çon ky fakt?

Ne mbrojtjen e krimit. Kjo eshte Rilindja?

Unë bej pjesë në grupin e njerëzve që e besuan Rilindjen por si ta besoj më kur unë kam 5 muaj që kam informuar prokurorin e përgjithshëm, Ministrin e Brëndshëm, Kryeministrin dhe vete Ilir Meten për faktin dhe përgjigja ishte vetem heshtje dhe mbulim.

E thërrita vete Ilir Meten dhe ia thashë në sy sepse une nuk kam asgjë që mund te me heqi guximin te perballem me kedo.

Sot, me kërkoi Edi Rama prova, ne fakt mesa duket kryeministri nuk e njeh rendin e punëve, provat duhet ti gjeje shteti jo unë edhe pse unë i kam ofruar çdo informacion që kisha dhe prova (i porosituri per të kryer krimin) i ka shkuar në zyrë vetë Ministrit të Brendshëm dhe Drejtorit të Policisë të Shtetit dhe i ka treguar për porosinë dhe porositësin.

Këto janë të vërtetat e mija të nderuar miq, dhe me gjithë këtë problem mbi kryer pata durimin për të pritur ne heshtje.

Edhe reagimi im ne media nuk u lidh me faktin e eleminimit tim fizik. Reagimi jem erdhi si rezultat i problematikës në zonën time.

Un kam një problem, kontrata me qytetarin e cila është thyer.

Unë tashme nuk bëj më pjesë ne grupin parlamentarë socialist por ama jam kryelartë përballe të gjithë bashkëqytetarëve te mi qe me besuan, kryelartë sepse të paktën sot të gjithë jemi në një stad, te zgjenjyer.

Unë nuk kam hyrë ne politike për ti ba lajka drejtuesit të rrallës por për të mbajt premtimet e bëra. Megjithatë unë per ju të nderuar bashkeqytetarë do jem gjithmonë një derë e hapur”, shkruan Tom Doshi në Facebook.

po masi u taku me Kocon ky bqiri tha se ishin thjesht probleme te elektoratit, jo te ktij. Si paska pas probleme kaq te renda dhe ky thosh qe cdo gje eshte ok?

Un kam një problem, kontrata me qytetarin e cila është thyer.

E si mund te mos te te shtohet respekti per Doshin kur thote keto gjera? Mos harro dhe demokracine e brendshme!

smileysmiley O çu kënaqëm smiley

Dhe ti iFiqo e ke huq, s'pagun as bileten. smiley

Ambasada e SHBA: Nxisim të gjitha partitë politike në Shqipëri të largojnë individët e përfshirë në veprimtari kriminale apo korruptive

shume shume faleminderit Ambasada Amerikane!

Toma u tregu shume kapil, nxorri ene ate vrasesin Deputet te Pedit, Fufin, qe eshte bo mehit. Mos ma permend emrin o Tom se ka nje vit qe nuk shkoj ne parlament....kelthet Tufi, se se kam mbyll ende gjakun me Gjonin qe vrava. Sa per Palloshin e akuzon si mosmbajtes premtimesh...gjona te vogla ne Albanie.

Dekriminalizimi i Parlamentit filloi, Me ne fund Lubonja mund te shkoje tek Partia e Tomes se i ven per deputet ja nxjerr Toma ne Shkoder me mik.

P.S. Toma po del ene i cik legen tani, thote qe ska prova, kur sapo tha qe ka edhe video para gazetareve, e deklaron qe Rama me qeverine duhet te gjej provat per perfshirje te Metes.

lajm i mire qe Doshit ju dha shkelmi n'bythe. Ajo qe m'le mu konfuz jane 2 qendrime diametralisht te kunderta, t'pakten nga ca lexoj ne shtyp:

ktu me lart thuhet:
Edi Rama (flet për reformat dhe për Tomën): Ju e patë që është një problem personal dhe jo një problem partie

shqiptarja.com:
Kryeministri tha se nëse Tom Doshi do të kishte akuza vetëm për të, atëherë, thotë Rama, -do të kishte kërkuar mirëkuptimin e grupit për të mos mbajtur qëndrim të prerë ndaj tij. “Me akuzat e tij deputeti ka shkuar përtej personit tim dhe ka cenuar rëndë dinjitetin e këtij grupi e të kësaj qeverie”, shtoi Rama

 

Personal dmth i Tomes, jo i zgjedhesve te tij.

personal, jo problem partie, thote heren e pare
te dyten e kane citu te thote, te ishte personal, nuk e veja re po ai perfoli punen e qeverise

Rono, e kane me te Kreshnikut,po thoni ?  Se po larguan te tillet,  dy partite e medhaja, me e madhja mbetet e Kreshnikut ...! 

Bravo EDI!

Kur menon qe alternative ishte pajtimi dhe kur Toma i pat dhene te gjitha shenjat se ishte dakort,e Edi zgjodhi perballjen,me plot gojen duhet te theni; BRAVO EDI!

Gjithcka tjeter thuhet rreth kesaj ceshtje,eshte k@rllik.

Për mua nuk ishte e papritur kjo qe ndodhi. Ka kohë që unë jam ne pritje të zbardhjes të organizimit të atentatit ndaj meje dhe askush nuk lëvizi për plot 5 muaj.

hahahaha, kaq shume e vlereson veten ky toçi..... Kam 5 muaj dhe ti e paske marrre vesh dhe çunat akoma po flekan gjume...hahahaha, po ik ore Kristal... Robii kur perflet ministrin e Mrençem, kreun e doganave dhe ate te tatimeve, nuk e ka me qeverrisjen por e ka me maunet e veta... A te hongsha boothen o shtet... ka pas bertit dikush... Me Edi Ramen nuk ka miqesi perpara parimeve. E ka tregu me shoqnine e vet, qe nga Lubonja Klosi, Arjan Çani., Zheji & co, qe u merziten pse Rama nuk u dha ndonje kocke nga Bashkia... e tash e pati radhen Tom malcueri.... te shohim se kush e ka radhen pas tij... O do bojme shtet o plasim.... nuk na duhen votat para shtetit...ka thone ky burri i gjate...

Ah sa ma ke bo qefin o Ed Rama... nuk e çave bythen per keta plehra qe bojne shantazh... flaki te gjithe deri sa te njelesh vetem... Por mos harro Liken... edhe ate veje ne tefter po kur te plotesohen kushtet... se e kom merak....

Avash, avash...se nuk eshte aspak triumfi i parimeve ndaj interesit personal!

Rama ka nje mbeshtetje te forte nga grupet mazhoritare te interesit ne PS dhe keto kane vendosur qe te mos bejne pazare me individe/grupe te vogla apo te mesme si ky i Tomes, por vetem me LSI-ne, sot per sot.

Ndikimi i Tomes ne elektoratin rajonal eshte peshuar dhe eshte vleresuar i perballueshem. Plus qe ky ndikim do te bjere vertikalisht tani qe u mor vesh boterisht se Toma nuk gezon me asnje mbeshtetje (PS-ja e flaku, Sala nuk e honeps, SHBA-te qe u perpoq ti perfshije e likuiduan keq fare)!!

Persa i perket atyre 'sekreteve', Rama e adresoi sakte dhe bukur tek e vetmja dere ku e ka 100% te sigurte se nuk do te kete ndonjehere ndonje satisfaksion, ajo e drejtesise smiley

Fitorja e vertete e atyre parimeve qe thua ti mund te kete ndonje shans vetem athere kur te qerrohet LSI-ja.

Alidemso, se tani arrita dhe tek ty. Per ç'maune bohet fjale dhe per ç'produkt, se me sa di une, mallrat tani levizin pa taksa doganore, perveç karburanteve, alkolit dhe cigareve qe kane akcize. 

nuk e priste... menote qe Rama do ti bote fresk...

As a sign of defiance, the members of the Democratic party in the US congress, decided unanimously to invite Tom Doshi to give a speech before the joint session of congress in the near future. The Senate minority leader, Harry Reid was heard saying : I see your Bibi Netanyahu and I raise you a Tom Doshi ! That'll show them !

- Brian Williams.

I qekan hap petet e lakrorit te Tomes nga ambasada amerikone qe perpara, prandaj Ben Blushi i thote Rames qe ti e ke pas shoke....me pak fjale Toma i nxika biografine shoqnise se vjeter. Po cfare ke LENE PA BERE O TOME???????

Pleniumi i jashtzakonshem e paska bere Partine me te forrte e me te çelnikte smiley se kurre ndonjehere me parë

 

JO MER FIQO, se te dy partite po mbajn heshtje....se kan gojen me mooot. Ene partite ene klasa politike demtohet nga ky Pleniumi po argetohet te pakten populli se hale ne sy i ka politikanet.

nga fitorja ne fitorje mo Fiqo. Shifi pak shoket duke duartrokit per udheheqjen. Nuk po i lejn kallot t'u sherohen, cope i kan bo duret

po ca t'i hedh sy mer se le nam!
po pse mer, ti prite ambasaden amerikone ta merrje vesh se si i ka bo paret Toma? po kush ka ngel pa e dit mer? po e kan dite te gjithe aty o vlla! po ne 21 janar e kishe ne balle te turmes ket trimin. Ket trimin e futi ne lista ai kryetari jot. Ndajeni mendjen 1 here e mire se ca qendrimi duhet me pas: se kur thote strazimiri e doda qe PS ka deputete te lidh me krimin, ju s'e pranoni. Kurse tani po thoni t'kunderten

Une dhe Enveri nuk dinim gje.

Per te tjerat... minor details.

Po pse, nuk e dinim ne kush ishte Tom Doshi? Nje mut muti ishte! Po ke te venim? Mhill Fufin? smiley

Galile, po per çfar krimi flitet se paska bo ky Tomi, perse eshte fjala. 

Demokraci e brendshme!

Ndreu dhe Cara: Deklarimet e Doshit, tregues i demokracisë së brendshme 

Duhet te kene nuhatur ndonje gje ata babloket e FBI qe del kaq haptas ky, megjithese teknikisht eshte perfaqesues I nje vendi tjater e nuk duhet te fuse hundet ne punet e perbrendshme te nje vendi tjater.nuk shohim ambasaden shqiptare ne Washington te beje dekllarata kunder kobgresmeneve amerikane.

"Duhet te kene nuhatur ndonje gje" 

Aty duhen vu dy kundragaze per tu mos helmu (prej te gjitheve, jo vec Tomes qe e krujti vete), ti thu kane nuhat ndonje gje. smiley

Mire o mire po dekllarata e ambasadorit kur Doshi nuk eshte akuzuar nga prokuroria eshte sort of odd.me duket se edhe keta te huajt debilizohen sa vejne kembe ne token tene.sipas vendit edhe kuvendi tha.

nuk te gjendet fare karari edhe ty tani smiley

kam pershtypje, se ti kur fshin edhe bythen tende me leter, ben kujdes ne fillim qe te veshesh edhe nje pale doreza smiley

no pun intended! just fun! vetem nese me te vertete e ben keshtu! smiley

E shof qe s'pare i dike si punojne gjerat ne Albanie. Me mire keshtu, tu leme histori te paster pasardhesve. smiley

Ja dhe tullumbaci i rradhes i shfryre. Meqe ra fjala , a ka degju njeri per Dritan Priftin 

smiley

Eshte Ortaku i Tomes npularie por edhe keshilltar i tij me bo shantazh. 

po si tullumbac o kapedan i partise? mos do thush qe dhe ket e kishin peshqesh prej sales? apo do vesh naj foto per te qesh pa lidhje me temen?

Dihet qe fajin e ka Ai

Tamom, po mos ta perzente Ai Tomen, ky nuk do shkonte te genjente Rilindjen. 

Dritan Prifti, eshte armiku i Metes, dhe ortak ne biznes me Tomen,  e ngja i cik me fryme Lalucerie kjo mesele.  nejse, Toma eshte taku ne zyre te Cunit te Sheqers keto dite per te morr ndonje garanci a mendim si burr Malcie. si duket qendron veprimtaria e Tomes dhe keshillat e ambasades amerikone.

"Mirëpresim vendimin e PS për përjashtimin e Doshit, i cili pretendohet se është përfshirë në veprimtari kriminale.Shtetet e Bashkuara e marrin seriozisht kanosjen e krimit dhe korrupsionit ndaj shoqërive të lira dhe demokratike. Nxisim të gjitha partitë politike në Shqipëri të largojnë individët e përfshirë në veprimtari kriminale apo korruptive"

"I bëjmë thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë të hetojë dhe ndjekë penalisht kriminelë dhe zyrtarë të korruptuar në të gjitha nivelet", thuhet në reagimin e Ambasades Amerikane.

Hallall taksat o Amerike! 

Hallall rrogen o Ambasadori Lu!

hahahaha, ja paska hap gropen vetes Toma...siç duket ulja e marzhit te ilaçeve iprishi pune Tomes, dhe nje pjese e ketyre akteve kriminale ne sektorin e shendetesise, jane produkt i tomrave me shoke... Por siç duket Daja nuk qenka ne gjume... paska pas oren e sherbimit te radhes....

Por siç duket Daja nuk qenka ne gjume

si mund edhe ta mendosh i dicka te tille, patrioto? Si mund ta menosh! 

PS Nessun dorma!

Kur Toma ishte pjese e fuqishme e PS-se, nuk bente akte kriminale ne sektorin e shendetesise? Apo vec tani qe doli kundra kryetarit?

Po cfare i doli kundra kryetarit, gjembo?! Se na habite edhe ti! Toma nuk osht se i doli kunder, ai doli teper.*

me dal teper = e din tironsit ket pun.

Ndoshta nuk paskam gjetur fjalen e duhur.

Te pata thon o Ron, qe mos u merzit per taksat, se nuk shkojn kot, jo.

Ta ishte pasur Sale komunisti kete ne Parti, do te ishte prishur prape me SHBA-ne e do te kishte vrare kater veta ne proteste vetem per ta mbrojtur.

Edi Rama sot ka nje tutor i cili eshte Ilir Meta , qe ka urdheruar vrasjen time dhe te Mhill Fufit .

More fund, Gjon Fusha!

 

He named names ...!

" I'd have to be pretty stupid to write a book about killing and then kill him the way I described in my book.  I'm not stupid ". [ Sharon Stone uncrosses her legs and it can be seen she's wearing no underwear].

Shoke, Tomes i uroj jete te gjate. Por ne rast fatkeqsie, ta dini qe ate do e vrasi ISIS.- tha koke lari me axhele'.

Rilindja me kriminele mrenasmiley S'ka munci. 

Dekriminalizim kerkuat dekriminalizim ju dhame...

 

Faleminderi #Rilindje  per   #catharsis, 

Udheheqje permes shembullit. Te tjeret te ndjekin rrugen e hapur nga #Rilindje.

 

Krimin se ce ule ne gju

Lule djalo, lule Lu

C'kendojn malet me debore?

Te pacim, ambasador!

Krimit çi re mu ne ballë

lule Lu, lule djalë

Amerik  ta pacim hua

te vertetat hapur i thua

Kemi shok e miq ne kete bote

Amerik e madhe na mban ngrohte

Krimi dobic ne dere ju mbeti

vazhdoni tashti simas adetit

Shif kur te krijoje Parti toma e te dali i pari ne zgjedhje, Bukeshkali Rama me mire mos futet per zgjedhje lokale i soj si Lulthimi.

Larg qofte, se i kena miqt ke Rilindja.  

Dekriminalizim kerkuat dekriminalizim ju dhame

mirreni Tomen dhe dhituni te tane

Me ate as b.. s'kemi fshi

e morret ju me dashni

Krimin ce bere terbijet

rrofsh e qofsh sa kjo jet

hahahahahahaha

ja u sajua pernjehere kenga. smiley kot nuk thone: hasmi fle, por populli rri zgjuar or something like that smiley

Ja ta gezoç, Lule Lu Ambasador! smiley

Shkurti shkurton uret, marsi mbledh lekuret,

Lu ambasadori Tomes i dha duret

Po s'foli per Meten nuk eshte gje as ky...

Edi Rama burr me k@qe

krimin nga partia hoqe

 

S'ben dobi as Futurama

E kalle, o Edi Rama

Rama shpres e Shqiperise

kathrsis i ben Partise 

ka ndermen qe ta vithise

ze e zjarr i vegjelise

Hesus smiley Ca nuk kan pare me pagu shkollen, ca kan tutor privat smiley

Ne kemi zgjedhur ta konsumojmë pushtetin për të bërë reformat.

 # Rilindje.

this is astonishing! pra ne djall le te vene votat, populizem s'bejme, parimet nuk i shkelim.

edhe them un pse i duket Ronit onderr kjo. Kjo eshte me keq ere, kjo eshte sikur ke shku ne univers paralel!

"Krishtlindjet dhe pashket ne nje dite" na meson dushman agai! smiley

Nuk eshte onderr, eshte #Rilindje . 

 

Shqiperine do ta bejme

Edi me ilirne kendojne,

nuk i vjen mire kaposhit*

po i fshin lotet Tom Doshit. smiley 

 

e bona ene une nje smiley

 

*-kaposh.. pseudonimi i pare i kapos.

E shkrepi Toma qe... per pak u drodh keq nga themelet mazhoranca kesaj radhe,per pak fare,nje cik !!

partia jone me forre

o deti qe shtyn pamporre

jashte e hodhe ate horre

ne krah ke Ambasadore

smiley

smiley

sa n'form qeke sot

ahahahahaaa, shum e dhime kjo. smiley

 

Partia na e jep frymezimin. ajo eshte muza smiley

Si xha Selimi Brate e kerreva kengen, flake per flake smiley

edi rama si ai

vate ngjera në Frëngji

la shtatë barrë flori

lëfton për idhollogji

sos për mua a për ti

po për gjithë shqiperi

 

se cjane ca zonjeza, c jane  ca qurrashe

shkruajne variacione gjasme mengjarashe

e qajne kalorsin se i varen kembet

Rilindi e majta, kaq ti bejne dhembet

dalin zonjat mu tek muri

shohin se c'do beje "kauri"

nga na doli ky hazret,

s'njeh hile, nuk njeh ryshfet

s'njeh ryshfet, nuk e di friken

qysh e nxure politiken

Edi Rama djale levend

o diell ne parlament

hene e bukur si qiriri

per Haxhi Bektash, Iliri!

 

O Çimo, po si i leshon keshtu mer lla vjershat pa nje te drejte autori e pa gje fare? 

Ja ti shikosh tani vargjet e tua ne kengen e re te Mandit te Nishtulles! smiley

E di une, edhe ty te duhet nje mantaxher! smiley

mos ore mos, se do kete beteja te tjera me TE KEQEN, mos e harxho muzen smiley

Edi Rama burr me nure

ne fillim si pak e zure

prisni the, se s keni pare

reformat nise me radhe

opozita te ve prita

ne krah te rri Amerika

Lefti te sulmon me palle

dallg e peshkut shtate balle smiley

 

 

Edi Rama djale dai

Mor Ilirin, ra carshi,

s'e s'durokej jo hajni

me hajnin na asht hidhnue

ulun n'log ka kuvendue

burr i matun asht tregue

nuk do hjedhim foshnjen n'prrue

por dhe shum s'kem me durue

mshelun n'oda s'mun po rrin,

e nat e dit po qajn partin

se si me ia kthy rinin

t'mos ket shoqe ne Jutbin

prit tom doshi se un t'erdha

du duel ne lugje t'verdha

mos me thancin edi ram

cop u shkimsha ne ket shkam

korrupsionin s'do ta lam

per ket popull te gjith n'kam!

 

 

 

o nga Brukseli ka ardh fermani

fal me shnet o Ram Azgani

Shqipes mir po i del nami

zili t ka o gjith Ballkani

(ketu ka nje orekstrale me cifteli)

mir po shkon me integrimin

lufton korrupsion dhe krimin

lufton hafijet dhe do kodosha

grun e egjer po e ndan si shosha

krah per krah po i rrin dhe Meta

burr i beses dhe pa te meta

 

 

 

 

Nje pyetje per tu sqaruar me mire: kush eshte ky Mhill Fufi dhe cfare lidhje ka ky me Tom Doshin? 

Me tere mend eshte deputet ky? Po me Tomen jane shoke, ose pse duhet me patjeter ti vrisnin te dy bashke? 

Nëse sot ka pak diskutim të mundshëm për faktin se pas shumë kohësh, Shqipëria vlerësohet prej aleatëve tanë strategjikë, në Bruksel e në Uashington, si një vend ku ka rilindur shpresa e modernizimit të mëtejshëm,

#Rilindje,

Per ata qe s'dine Shqip ,  Kapoooo ku jeeeee.

U.S. Embassy Statement

The United States welcomes the decision of the Socialist Party of Albania to expel Mr. Tom Doshi, who is alleged to be involved in criminal activities. The United States takes seriously the threat of crime and corruption to free and democratic societies. We encourage all political parties in Albania to remove individuals involved in criminal or corrupt activities. We strongly support the work of the Parliament to develop legislation in accordance with the Resolution of December 24, 2014. Furthermore, we call upon the Prosecutor General of Albania to investigate and prosecute criminals and corrupt officials at all levels.

Keshtu eshte kur nuk ndjek/follow Gjembin, humbet ne kohe. 

Skemi nevoje per fejsbuk

Toma na doli kopuk

Se u ankua gjindja per Arvizun.  Luja s'ka bere as muajin ne zyre akoma, dhe po i lu fene.

Luja s'ka bere as muajin ne zyre akoma, dhe po i lu fene.

e ka kondicionimin prej emrit ai, s ka nga lu smiley

Hakmarrje e Obames ndaj Tomes, se ky po e lute me Senatin.smiley

ore jane te fella gjerat. smiley

mir ja ka ba atij horr horri

se donte me i hap petet lakrorit

ierdhi sahati, u sos zullumi

brenda lakrorit na qenkej llumi

lakrorin mire e kam ba

vec me Senatin du e me e nda

Obames gjo s'kam me i dhane

i rrofte ambasada ne Tirane

Arvizu te qofshim fale

Lu-ja na dul birinxhi djale 

Lu-ja  eshte djale flori'

e beri Doshin  Mavi' 

 

 

Sa bukur qe flisni te tere duke pershendetur Ambasadoret, por ku ishin keto Ambasade kur Doshi u zgjodh deputet ?

Po zerat tuaj te ri virgjeruara ku ishin kur Doshin e perdornit per fushate ? Apo atehere duhej per vota, vota me te cilat erdhet ne pushtet, vota nga krimi pra, qe sot po vete lepiheni dhe vet falenderoheni se e paskeni pastruar partine!

Pika qe su bie!

Keni tere diten me Bravo Edi! Bravo per cfare ? Se rri me "kriminele" dhe perdori keta si per 21 janar, si per te marre votat e ardhur ne pushtet ? Apo bravo se po largon nje nga keta e po afron ndonje tjeter ?

shume driteshkurter jeni ne nxjerrjen e konkluzioneve!

Po shyqyr qe keni te Forte Partine pas Plenuimit te rradhes thuaj

# katharsis..

Rruga u hap Lefti.. Ndiqni mesian tani.. # Rilindje.

Jo vetem amerika por edhe BE, po pershendet fuqishem Ramen, Lefti. Shume i forte Rama ne planin nderkombetar. Ti si thua, do ja hudhin byzylyket Cunit te Sheqers me ne fund, apo do presi populli edhe ca muaj valle????

Apo atehere duhej per vota, vota me te cilat erdhet ne pushtet, vota nga krimi pra, qe sot po vete lepiheni dhe vet falenderoheni se e paskeni pastruar partine!

Amon o Left ti sikur nuk i njef komunistet.

Po a nuk na sollen ne pushtet Jugosllavet dhe me pas i beme hasem?

O Left, 145 vjet na keni ne pushtet ksaj rradhe! Pse 145 do thush ti. Po sepse ksaj rradhe krahet na i mban te ngorfta Amerika! 

145 o Left!

 

Me Arvizune  perpara shkove

Me Lu-ne me shume u trimerove

Flamur i kuq, flamur i zi

Po si nuk i tha kush "Faleminderit!" Tom Doshit? Se sot ai i beri nje e te bashkuar qe te gjithe, jo vetem te mengjer e te djathte, por edhe te barazlarguarit dhe te barazafruarit! Jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne peshkupauje! Nejse, ja po e them une:

Faleminderit Tom Doshi!

Pa harruar ketu edhe Fufin!*

 

* abasada franceze po kerkon me ngulm akoma me teper informacion per Fufin.

me kapi i fryk. kom qesh aq shum sa ishalla s'del naj gjo thuj.

Duhet ti perjashtoje krietari qe te brohorasin delet. Wa sa mire qe u largua krimineli. Deri dje ishte trim fisnik, sidomos shau rusmailin.
Hajde tani hiqni dhe tutoret e prostitutave, vrasesit e shefave te policise, shkaktaret e 21 janarit, te komnaduarit nga shullazi etj etj. Dekriminalizohuni dhe mos shisni pordhe teksa e beni kete por ulni koken si te penduar.

Cone pak optimizem nuk ben keq. Toma, Fufi, edhe te tjeret me pas. Apo ti e ke o Cun i Sheqeres o ska. Punet e mira bohen ngadale thote populli, po shoku Rama duket i vendosur ti boje shpejt....Gezohu Cone se ti je i pavarur e do hapen venet ne parlament.

Nejse, s'u morr vesh per ca pazari u prishen keta.  

Te lutem rimoje komentin tend.

E kam avokatin online, per tu mbledh kopirajtin. 

Ra bilbili, mbaroi loja
socialisteve iu dul boja!
porsi trimat njaj Tome Doshi
vuni gisht kush ish kodoshi!

Faqja e bardhe e kamet e lehta
don me me vra tha,njaj Ilir Meta!
e kete pune e din ma se miri
zogminister Sajmir Tahiri!

Me me vra mue, e Mhill Fufin
Nuk e la pa e shfrye ktu dufin!
kur te vijne puna me shkue koka
ju diftoj se si hec droga

si hec droga, si shkojne leket
si i lidhin me ushkur breket
si i lidhin e si ju bijne vete
kush pa gja mundet me mbete…

-Anonim.

E ca rendesie ka ca thote amb usa. Sikur se dinim ne ca mall me origjine te dyshimte qe tomi. Gabimi u be qe kur u pranua ky rob injorant e pashkolle per deputet. Jam i sigurt qe u pranua se i ka premtuar Edit dy deputete ne shkoder. Dhe i nxorri dy. ashtu kacakce. Rama e pranoji paktin se qe i pasigurt nese fitonte vetem. Dhe prap e hengri se i ngeli ndor jo vetem tom allcaku po dhe lir koklopa. E gelltiti lugen e corbes se prishur me tomen Edi dhe e volli sot. Sidoqofte prob kryesor mbetet koklopa, po su gjet rruga per tu ndare nga langojte e lsi ska gje ne vij i gjati. Dhe me ca po shoh ska as deshiren. Mendoj se zeratper tu ndare nga lsi sdo vijne nga kupola po nga robt e thjeshte dhe me kalimin e kohes do amplifikohen.

ktyre eshte per t'u qit me detyrim 1 here cdo jave lexim jashte klase temen e videos se Likes dhe masanej te 1 Prillit se ala tufe bagtie kane ngel.
Me dal pas 1 jave Rama qe t'ja heqi njollen Tomes, kto jane gati me mbajt radhe per t'i bo Tomes nji pompino (tm alba)

Ngele tu i ra fyellit me i vrim. Ktu robt japin lloj lloj mendimesh ti vazhdon tu i fut te gjith me i thes. Vallaj me mire nazist apo komunist sesa i barazlargum qe e shkëly bythen ne cdo cep vetēm qe te duket si pisome qe eshte me lart se gjindja injorante. 

kujdes radhen koklesh se kan per ta zon shoket

Vallaj me mire nazist apo komunist sesa i barazlargum qe e shkëly bythen ne cdo cep vetēm qe te duket si pisome qe eshte me lart se gjindja injorante. 

smiley

Brussel sprouts: "We agree", and Albanian PM gets another three points score.

Cakenjte po grumulloheshin dhe po tregonin   " muskujt".. Del daj Sami aty the u fut nje "Hajt!" dhe cakenjte ikin duke kuisur. smiley

 

Si i tha hungarezi John McCain-it: you are nothing smiley
Pa vu vulen Brukseli, nuk bohen kto pun

shume shume faleminderit Bruksel!

Hahahaha, paska fol amerika per Tomen! smiley

Luja qeka merzit se Toma e "diss"-i ambasaden duke i shkrujte direkt Senatit! smiley

 

 

Cimo si i brendshem qe je, di gjo kur do e kryj Skrapari detyren historike? Dmth, kur do te vi propozimi per mbreteri ne parlament?

duhen dy mandate. edhe per te parin aq pritem. s'ke c'i bo asaj.

Deputeti Tom Doshi reagon pas deklaratës së Ambasadës së SHBA: Jam për dekriminalizimin e Kuvendit

smiley

Prite Tomen kur ta lej fare deputetllikun!

Do merrem me mbarshtimin e bleteve ka per te thone.

smiley

“Mafia është heshtja! Nuk keni parë asgjë akoma!!!”,-   Jozefina  Topalli.

Per ata qe nuk e dine kush eshte Jozefina smiley

A mundemi me e sponsorizu per nje botox ne ket gaxhien?

Mire po mendjes c'do ti beje .. s'ka botox qe i ben derman..

e di qe eshte off topic, por me copa injorantesh si puna e kesaj empty suit qe perfaqesojne te ashtuquajturen elit politike shqiptare, denigrimi i metjeshem i te mjeres Shqiperi eshte fatkeqsisht i pashmangshem.

Shqiperi, c'paske qene vend per hora...!

Keta deputetet e veriut, sidomos smiley

Si s'doli njeri tamam?

shkabe, po kryebashkiaket e jugut, i ke pare mo..?.smiley   koker per koker ,kontigjent i drejtesise..smiley

E vetmja arsye eshte se ne jug funksionon ligji dhe drejtesia me shume. Shif se ku paguhen dritat. Nese te jugut falsifikojne ndonje dokument, keta te veriut i bejne muhabetet me te vrara e porosi vrasjesh.

Ja merr shembull Like kuksianin.

je kabim or taj... kryebashkiaku i Vlores  kishte tritolistat e tij.  madje  ishte aq i ''pushtetshem'' ne Vlore, saqe edhe prefektin  qe vendosi  vet Rama ne Vlore,  arriti ta  perzere,  duke perdorur banden e tritolit, natyrisht..smiley

E pra, shume i pushtetshem, e cuan prej veshi ne polici. Shkon gatitu cdo te hene.

vetem 1,5 ore..smiley     

plus te thashe:  ajo qe ja hoqi me  dhune Rames ,( ja vuri tritolin mu ne kryeministri), prefektin qe ai vet e vendosi ne Vlore, qe shume e dhime,  per  Ramen natyrisht, qe u detyrua ta terhiqte prefektin nga Vlora.. 

E po te njejtit mendim jam. C' revolucion do ishte te dilte nje deputet verior i hajrit, perkundrejt normales qe deputetet jane te pahajrit. 

Ore mire Toma, po atij mistrec Blushit kur do ia kenoje Partia. Se edhe ai shume po e kru. 

Ne qershor mblidhet pllenumi per letersine dhe artetsmiley

o SHBA...a mund ta bojm outsource sistemin gjyqsor ke juve....ju lutmi shum

Eshte fatkeqsi qytetare te jesh pjese e nje llumi ordiner qeveritar te tille. 

Nuk arrij te kuptoj me , se si funskionon jeta e nje qytetari ne keto kushte 

Dhe thone pastaj se "po perpiqen te ndertojne shtet"... shtet te mbushur me kriminel tip Meta & Co!
Doshi ne kete rast thjesht po mbron jeten e tij. Shume paska pritur...
Toma nuk eshte budalla. Mendoj se do te dije te mbroj jeten e tij dhe pasurine.
Diten kur Shqiperia do te clirohet nga Ilir Meta, duhet ta shpallim feste kombetare.

Toma e shum te tjere si ky jane turpi dhe marrja e Shqipnise se veriut . Jane turpi i jemi dhe i joti .Fatkeqesisht ..
 

Mua me behet shume qejfi qe e perjashtuan ate, biles pres qe te vazhdoj me tej akoma me Fufe & Lul Bashe etc. Deri dje thonit dekriminalizim, tani qe po ndodh ben ter-ter. Po ikni beni ndonje proteste duke mbeshtetur banoret e institutit qe nuk paguajne dritat se ajo ju ka ngel. 

Gjynof, i iku per shalesh Oskari ketij

Ai ka qene kritikuar nga partia per kabime te renda por ka ditur te kamuflohet ..smiley

Loje e forte kjo , Toma duket qe per momentin eshte aktori kryesor por me duket se cekani rreh tek Likja smiley

Jane mbledh socialistet ne leme

Ky Toma nuk na bensmiley

Vreni qe Top Channel akoma nuk e ka dhene lajmin e Ambasades Amerikane (USA - USA). smiley

 

 

lol, sa i shkeputur je ti robo. tch e dha i pari

Hyp se t'vrava,zbrit se t'vrava...

Vallai ven me dinamizem, perdite nga nje super lajm. Te kishin dite shqipot ta fusnin ne mulli kete energji ishim bo o Zvicer o Izrael. 

ne energjine e harxhojme ne kenge or tie me çifteliesmiley

Po kartonin, ja heqin dot?

ore,  nje gje spo kuptoj une:  PS e perjashtoi Tomen se ky ishte kriminel..?.smiley

Jo u be i tille gjate mbledhjessmiley

Doli kunder vijes se partise o belul jeto me situaten nashismiley

Delen qe del kunder Krytarit e ha Partiasmiley

kur e mori n'fillim ne gjirin e partise ishte i pafajshem, tani ja ndyu saliu duart.

Rono, ore talleni strufin, Ju, te pertejmit, te ikurit per te shpetuar nga ky stres vdekjeprures qe perjetojme na te ketushmit, por mos e lini pasdore  ulurimen , blez Kujen me te madhe , per kete vend, kete popull  te mjere, qe per cerek shekulli u qeverris nga rrugace, kusare dhe bandite.Vend me shpresen te vdekur ! 

E me kete panorame kaq te zymte , nuk kam asnje arresye, nuk mund te  gjej shkas qofte edhe per pake gezim,  kur nga Ambasada e mikut me te madh, te asistuar happashapi, ne te gjithe distancen cerekshekullore, hidhet ndonje " shashke  inkurajuese " ,  si kjo e ambasadorit Lu! 

Perendimoret dhe ne menyre te vecante qeverite amerikane, jane fajtoret kryesore, per kete katastrofe te vendit tim sot! Kurre nuk kane fole drejtperdrejt per keta kriminele edhe pse i kane ditur e njohur mjaft mire, por duke ledhatuar here njeren dhe here tjetren qeverri kriminale.Bilez edhe sot menyra e tyre  e te folurit eshte qesharake.U drejtohen krimineleve ..." te largojne kriminelet nga Kuvendi ..! " Tomet e stertomet jane peshqesh i perendimoreve me te cilet kane ndare paret e krimit .Ky eshte fakti.Kush nuk e shikon eshte i verber ! 

 

 

ju te mrenshmit keni degjeneru ne mase mor zotni .
 

Ja, ashtu po thoni ju ?  E or Baba por me ke jemi ..aleate valle ? Aleate me gishtin ne ....b? C na molloise dhe ti ! 

Grave ke shume te drejte qe ia ve gjithe fajin Amerikes, po me vjen keq qe harrove dhe Izraelin. Dhe tani thuje cope se kush ka qene aleati yne natyror ne shekuj. Thuje ...thuje ...nuk kemi pse ta mbajme me te fshehte. Le ta marrin vesh te gjithe.

Dhe tani thuje cope se kush ka qene aleati yne natyror ne shekuj.

Hajde grave thuje! 

Une e kam nji parandjenje po megjithate nuk du te nxitohem.

Ron, e verteta e madhe eshte se ne gjith historine tone,  te medhenjte na e kane futur, kur ne fakiret i kemi marre e besuar per aleate. 

Sa per ate, demek ironikun,  qe permend izrailin e tij te dashur , dua ti them se je vocerrak te besh ironi me mua.Por le ta dije se izraili i tij, ne nje fare menyre eshte po fatkeq si neve .Sepse populli i vet nuk ndjehet asnje sekonde i qete...! Si mundet te jete i qete nje popull qe fati e kthen ne kobure te se tjereve ? Me thoni ju te mencurit, ca Shqiperie eshte kjo " aleatja e Amerikes " dhe antare e NATOS ? gjeni emrin dhe ma thoni dhe mua ! 

Te gjithe ambasadoret e aleatit tone kane qene figurat kryesore ne cdo Tv shqiptare, miqte e te gjithe ketyre krimineleve politikane, kane ikur ketej ...te sterngopur  dhe mdonje na prallis me proamerikanizmin bajat ! Nuk jam kunder Amerikes une por kunder politikave teresisht te deshtuara te Qeverive amerikane dhe te gjithe perendimoreve ...me vendin tim dhe pergjithesisht me si te njellojtat me vendin tim.Me Kanadane jam i sigurte se nuk jane sjelle si me ne...

Grava pse can derrasa kot? Sa per aleat, nuk ka aleate ne bote midis shteteve ka interesa. Nuke  dinin amerikanet e te tjeret se cfar ishte rregjimi komunist ne Shqiperi por kurr nuk folen? Dhe kur folen shtremberuan? Nuk e dinin kush ishte rregjimi i rrugaceve qe vrane, perdhunuan femra e femij e ben cdo pisllek te kesaj bote mbi shqiptaret? Nuk e dinin kush ishin mashtruesit, mafiozet kultivuesit dhe kush shqiptaret e vertete dhe te ndershem? Jo vetem qe nuk jan sjell si aleate por jan perpjekur me zell per te kunderten dhe kush beson ndryshe e aq me teper perpiqet t'ju bej avokatine s'eshte tjeter vecse nje budalla i mjere.

E di pse ? Se ca tipa gjoja konformiste cajne drasa kot  fare ! 

Ore ti vete pse can drrasa kot? Nuk e kupton qe ata aq kapacitet kane? Njerezit ne pergjithesi jan budallenj, mos krijo kot iluzione sikur po flet me njerez qe kan ide te qarta.

idete mbase dhe mund te mos i kemi te qarta. Ama vizionet te qarta i kemi!

Ke lesh ti vizione te qarta. Te gjitha ato qe ka thene Toma pa perjashtim i ke thene dhe ti vete per Ilir Meten dhe LSI-ne vetem para disa muajsh. Cfar ndryshoi? Kush valle ti mjegulloi vizionet keshtu more? Ne ndryshim nga Meta  e te tjeret qe per shume arsye DUHET te jene te kapur, Tomes nuk i ka dal asgje konkrete ne shesh per ta implikuar me aktivitete korruptive apo kriminale. Por edhe sikur te qe ashtu, Toma eshte shqiptar, malcor dhe hallall i paste c'do qindarke qe ka bere!

Ron e morem vesh...ku na e hidhnje  llafin...me ato te qartat ..

Ore Cun, a e kupto qe Toma rre per atentatin tu akuzu i her Salen e i her Meten. Ska pas atentat .....jan rrena me i shtu rendesi vetes.

Se ca di Toma ne se dime por qe kto jan tallje me vemendjen e njerezve nga nje mitoman, sdo shum men. Po ky dje sikur kishte ankesa per Ramen qe ska cu uje ne Shkoder tani doli qe Rama se ka mbrojt prej Metes???? karragjozlliqe te palacove ne politik.

Nuk jan fare Tallje ato. Edhe ajo qe tha per ujin ne Shkoder e vertete eshte. Edhe qe ka kohe qe kerkon mbrojtje e vertete eshte. Edhe qe PS-n ne Shkoder e ka mbajt vete mbi shpine perballe makinerise kriminele serbe te BerishoFines e vertete eshte. Paralajmeroi para disa ditesh se te madhen do ta thote me vone, dhe po fillon ta thote.

Populli shqiptar duhet t'ja dij per nder. Ne te gjith ketu nuk duhej te ishim te ndare ne kete menyre por te skandalizuar qe ato qe thote Toma ndodhin. Jane te verteta more, ke ndonje dyshim ti? Nuk ka pike dyshimi more qe jan te verteta. Une besoj qe edhe historia e pare ku Tomen ta vrisnin mnqs ishte pengese ne Shkoder eshte e vertete edhe e dyta eshte e vertete. Nuk ka ndryshuar historite Toma por jane dy raste te ndryshme.

Mire qendron ujesjellesi i Shkodres, ndoshta edhe stadiumi, po Briselda me Spiropalin, taksat e doganat, chyjne me vrasjen e Tomes. Apo do hyjne me vone, e do dali Griselda e Droges si organizatojra e vertete e atentatit???? Ka bo nje corbe Toma qe ose i ka hudh trute e gamorit Laluci i LSI qe ka partner o ika hy frika ne palce e shef hije kudo. Per cfare tia dije Tomes per nder ???? per budalliqet qe leshon????

Mbas gjerave te vogla fshihen gjerat e medha. Une kaq po them, nqs me te vertete te intereson te shohesh c'po ndodh mjafton vetem te hapesh syte.

Po zihen per leke e per tendera si gjithmone...Toma nuk eshte i persekutum finaciarisht deri me sot...Ministri Beqja e ka adaptu Tomen dhe e ka trajtuar shume mire.  Se zihen per taksa a monopole esthe e rendesishme dhe duhet me denoncu luften e vertete per lek e jo atentate te rreme.

Grave, me vjen mire qe e rregullove muhabetin me Kanadane, se knej e ka shtrengu shume muhabetin Harperi me keto qe shajne Ameriken dhe Izraelin internetrave dhe pastaj nisen per haxhillek neper 37 vende. Ta lejne nenshtetesine ne dore edhe i bo dom edhe kalamajve.

nuk kam deshiren te te jepja reston, qe meriton duke me ca...! 

GRAVA

Per te thene keto dy fjale qe the ti hyra ne blog sot. E verteta e madhe qe e kam thene gjithmone dhe qe e thua dhe ti sot eshte qe te gjitha te keqijat Shqiperise i kan ardh nga rruga e Durrsit. Nuk e dinin ata kush kreu aq e aq krime nga me te shemtuarat ne faqen e historise? Jo vetem e dinin por kan qene inkurajues dhe mbeshtetes te KRIMIT ndaj popullit shqiptar!

Toma paska akuzuar Berishen, se me ane te familjareve te vet ka vu 500 000 euro me vra Tomen dhe Fufin, para 5 mujsh, e Prokuroria paska kohe qe po e shifka kte kercenim???? Toma da daj mendjen e te mos bo karragjozin....kush e ka hudh gjysem milionin Kaptin lopa apo Cuni i sheqeres.

Ja pra ku doli qe keta jane zene kot se te gjithe fajin e paska patur Cuni i Sheqeres!
 

Jo Une poToma qe e shef armikun kudo...edhe tek Meta edhe tek Cuni i Sheqers. Ti po thua qe kan 250 000 euro secili???? E filloi Sala para 5 muajsh dhe kontriboji Meta me gjysmen me vone. Po qe paska qen palaco ai burre dhe mitoman, qe rreka nga mengjesi ne darke. Ca pret mo kur rri me ish-nenkryetarin e LSI, perralla me sherifa do tregoje.

Sikur te kishte hedhe kush gjys milioni Toma dhe as Mhilli nuk ishin ketu sot . Cuni i Sheqeres ka mbi shpine 100 e kusur vrasje ne Tropoje dhe gjith Shqipnin.

E megjithate Toma mbetet burr trim!

Megjithse kur ne polici ishin te gjith tropojane analfabete qe i vune shkelmin insitucioneve te vendit Toma etj Tomer nuk u ndihej zeri per dallime krahinore. Na qenka problem sot qe jan Tepelenas?

Nga e gjith historia mesova qe politikanet zihen si kalamaj dhe ata qe jan me te vertete me bole jan te tjere qe u marrin leket u fusin dhe ndonje dacke buthve.

Ngazellimi i socialisteve eshte aq i madh sa nuk pershkruhet dot me fjale. Kush e ka radhen per t'u perjashtuar, cili deputet? Flisni hapur qe kryetari ta kete me te lehte perjashtimin. 

Motivacjoni:

" Ka cenuar rende dinjitetin e Partise dhe te Mazhorances"

Perlë! smileysmileysmiley

E paskan bo treshe mo. smiley

1.000.000 vota
800.000 vota (toma)
700.000 vota (blushi)
500.000 vota (meta)
Po zgjohen, po zgjohen.

ai Zaloshnja sec kish bere nje sondazh pardje me duket, ku perfundimi thoshte se  mazhoranca  do humbas rreth 200 mije vota ne zgjedhjet lokale.  

vetem se nuk thoshte:  se ku do vene keto 200 mije vota..smiley      

Shpresoj te mos shkojne ne asnje kuti.

Tek Partite e vogla. Zaloshnja nxirrte edhe PeDin me humbje 60 000 vota. Ka shume mundesi qe partite e vogla ti rezistojne futjes ne koalicion.

 

Ene kur bo sondazhe ai Zaloshnja, e ke te vdekme, mos e ve fare ne dyshim te kunderten e asaj qe thote ai.

Meqe ra fjala, si e kishte emrin ose si e ka emrin edhe njehere ai anetari i nderuar i peshkut, i cili ishte i mire per te vene baste me ndeshjet e kampjonatit boteror? smiley

Sec e kam nje dyshim une qe ne RL ai eshte Zaloshnja smiley

mos me kaq shum lajme te mira nga atdheu

javen qe shkoi ja shkulen veshin karagjozave te infermierise

ket jave ja shkulen veshin tom doshit

..mezi presim kujt kan per t'ja fut javen qe vjen.

Fakti qe kunder Tomes ka dal Amerika dhe BE-ja eshte shume domethenes!!! Per here te pare dikush rrezikon t'ju nxjerr lakrat ne shesh. Plehrat qe s'kan lene poshtersi pa bere ndaj shqiptareve. Kurse ai mashtruesi profesionist qe s'ka bere asgje, asnje gje, hic, nje mut, nga te gjitha premtimet dhe arsyet perse u be dhe e beri kryeminister nje popull (naiv) na shet mend me 'shko ne prokurori e provoi akuzat'....

21 Janari

Gerdeci

Rruga e Kombit (Atij Serb)

Ujrat

E lista eshte e pafundme. Dhe budallenjte qe i bejne avokatine jan pa fund. Situate e mjere.

 

Per here te pare dikush rrezikon t'ju nxjerr lakrat ne shesh.

Dhe ky dikushi qe do ju nxjerre lakrat ne shesh Amerikes dhe BE-se eshte Doshi?

Para pake minutash perjetova nje shok psikologjik.Doli Spartak Braho, kryetari i " Komisionit Parlamentar te Sigurise" dhe fliste ne emer te Ilir Metes, per sa ka thene Toma...O Perendi e madhe c'te ka bere moj ky popull qe po e baderdis ne kete fare feje? 

Spartak Braho smiley Po pse paska goj ky?

Te lire?

Po ore po ! dhe serbez fare duke dhene direktive prokurorise qe te xbardhe    gjene sterre ne fund te qypit.I paskej mbledhur Meta , bere njesh, Prokuror Llallen , Saimirin dhe Spartakun e " miellit",  per te ruajtur Tomen e Puftin ..se mos na i vret ...vetetima ! 

Ore keto luhen tragjedite me te mira se te Eskilit ! Po duken si komedira ?Gjini e re arti ..

smiley ca sallate e sajume jane kto!
 

Del mr canta e zeze me sekrete dhe i thote Doshit te dorzoje provat filmike qe ka ne dispozicion perndryshe organet e policise do ja sekuestrojne.
 

vk, merrjani nji valle, jeni qe jeni!

C'te keqe ka? Ai eshte koleksionist provash filmike dhe do qe ta shtoje tek arkiva e tij.

asigjo te keqe nuk ka ktu po si harroi veten ky robi para ca viteve? ca te bo personaliteti i 2fishte...plus efekti fajin e ka saliu dhe bohet keq fare

po ca sigurie ky amon! ky robu pshurrte ne breke ne mes te mbledhjes thoshin gazetat para 3 mujsh

Njerez ndiqni Topin tani dhe degjoni milionat e hedhura per te na lene jetime me Tom e me Puf...! 

I nderuar, jam kurioz te di se per çfar krimi akuzohet ky Tomi, ka bere noi vrasje apo ka urdheruar per noi vrasje, apo akuzohet per shmangie nga fiskaliteti, perse eshte fjala. Jam kurioz. 

Tomi po akuzohet se ka dhunuar Xherrin, Pjero.

Mos akuzo kot, ka qene akt konsensual. 

..." c'fare s'ka bere thuaj ...! " Pjero 

ka shkelur te mbjellat

...pa ka thyer xhamat e teto Sofkes..

Mire Toma po Pufi pse? Apo ishte oferta 2 per 1 dhe vrasjeurdheruesi nuk resistonte pa e shfrytezu rastin. smiley

smiley po perzotin, Saliu e paska pas fajin smiley

poliagjenti Tomas Dausch

Presim te dalin videot qe implikojne meten dhe reagimet e peshqve "videon e ka montuar saliu".

videoja eshte me Tomen qe i thote Metes do te me vrase kunati i Saliut.. Zyra e kryetarit te kuvendit monitorohet nga kamerat 24 ore. 

Tomka me shoket e tij kujtojn se e kane shpikur ata intrigen ne Malesin e Shkodres... Ambasada nderhyri dhe nuk ka bere kurre vaki me pare nje nderhyrje kaq e forte dhe drejt per se drejti sepse nuk eshte qellimi qe ti mundesh por edhe ti poshterosh dhe ky eshte poshterim qe Toam me shoket e tij nuk e marrin me veten. Toma eshte sot me pak i rendesishem se deputet cam dhe 0 influence ne Tirane. Ndersa ne Shkoder mund te vazhdoj te kete mbeshtejte dhe turp qe ai qytet perfaqsohet nga plehra te tilla si Tomat dhe Topallet..

 

Ceshtja Dreyfys ...! Asgje mor ska per te dale ! Toma thote me kercenoi Meta, Braho thote e ka kercenuar  Berisha..Do dali qe asnjeri nuk e ka kercenuar,   se u " mungonin .... parate per ti paguar " ! 

Korleonet ballkanase me lingotat e vjedhura ..! 

Djema, ju (shumica) me sa po shoh, po e kaloni me shaka kete ngjrje, nderkoh qe kjo eshte nje ngjarje serioze. Ka nje ndryshim te madh ndermjet atij qe vret apo urdheron vrasjen dhe ndermjet atij qe i shmanget fiskalitetit.   Per me teper qe ketu flitet edhe per nje kercenim jete qe paska pesuar ky Toma nga figura te politikes. Eshte nje paranoj apo diçka me serioze. 

Ka njeri ti pergjigjet kesaj. 

Po ti seriozisht e merr qe Tomken e kane kercenuar dhe e kane vene ne shenjester Meta?...

Po ja fut P.rdhes Tomka o Pjero..  

Si ajo Barcaleta : "Hudh nje budalla nje gur ne lum . dhe 100 mencur se nxjerrin dot"

 

ene toma kujton se te gjithe kane inteligjencen e tije..smiley

Tom Doshin ka dashur ta vrase Sali Berisha dhe per kete ky i fundit u perjashtua nga Partia Socialiste.

jo jo kunati i Sali Berishes.. smileysmileysmiley

Dmth Saliu paska dash t'i boj ner Partise Socialiste. Nuk thone kot dashnia a pare nuk harrohet.smiley 

E shef mer Brad.... c'te bo tomka? ... E hodhi gurin Tomka... smiley

Tom Doshin ka dash ta vras Kunati i Sali Berishes me urdher Te Ilir Metes me aprovimin e Edi Rames smiley Dhe tomka ka prove deshmine e "vrasesit" qe ja tregoi tomkes ( u ba pishman pasi kish marre 80 mije euro, se tomka o burr i mire) dhe tomka e coi "vrasesin" tek Ministri i mrenshem, Drejtori i policise. smiley

Prit se do hapet rrethi me Spiropalin, Briselden apo Griselden e Mendeinit...te gjithe dun me vra Tomen. 

galile mos harro dhe senatin amerikan... smileysmileysmiley

e forte dhe kjo Galile 

smiley

Brad, si ta shpjegoj kete smiley qe thua, apo edhe ti me shaka si keta ketu. 

Pjero , i japin nje vrasesi 500 mije e uro me vra Tomen , ne fillim merr 35 mije euro paradhenie , vrasesi shko tek Toma dhe i thote ,Tome sa do me japesh ti qe  te mos te vras ? 1 milion euro i thote Toma por me kusht boji i video atyne garipave , kshu u vepru , tani , kush e ka fajin ne gjithe kete ? 

Sali Berisha .

Mesa duket fajin e ka kurnaclliku i atij te paradhenies. Zor se ka qene Likja se nuk ndyhet me 35 mije te qelbta. 

Ore mos behemi karagjoze e te besojme se Sali Berisha  apo Ilir Meta  paskan qene dorasit, apo paguesit per te  na lene jetime me Tomen e Pufin.Miliarderet paskan nevoje te vrasin Tomen ? Kurre nuk e besoj kete ! E gjitha ljo ka per te dale vec spekullim per te heq vemendjen nga te tjera probleme ..

I nderuar, po te drejtohem per se dyti here por s'po marr pergjigje te sakte. A di gje se çfar krimi ka bere ky Toma, apo per çfar aludohet ne personin e tij. Per kete gje, eshte e interesuar nje force/fuqi me e madhe se Uashingtoni dhe Brukseli, thjesht per te vene ne ballance theniet e tyre dhe se kush ka te drejte, si ne arenen e brendeshme aty, po ashtu edhe ne arenen nderkombetare, ne lidhje me kete çeshtje dhe akuzat qe i mvishen ketij personi. (Mund te me shkruash edhe ne posten private ketu). 

Pjer, ne se e ke per mu pytjenpo te them se ketu te gjithe akuzojne te gjithet, per lloj lloj krimesh te kryera e te pakryera, por gjithsesi asnjeri i penalizuar e gjykuar ..! Di vetem qe Ilir meten e kam pa ne vidio duke bere korrupsion dhe Salihu e shpetoi duke me thene mua ..." Te kan bo syte ..! " 

avash o njerez ky eshte nje plan i detajuar nga Rama dhe Doshi per te nxjerr jasht loje Ilirin ... me kujdes 

Shqiptare kane enderruar gjithmone per De-kriminalizimin e Politikes por duhet te enderronin per DE-IDIOTIZMIN e saj.

Per mu , nderkombetaret kane gojen hapur per ta thene troc ate qe kane thene " nden dhe' '"Te arrestohet Ilir Meta dhe per mua nga ai moment nis rruga e dekriminalizimit dhe e shpreses..! 

Arrestimi jo per  Tomen , por per vidion ....

Po cke o grave? 

Kunder Amerikes, kunder europes, kunder ilir metes.

 

Rono, po ta shohesh historine e Shqiperise ne shekuj e mijera vjecare do shikosh qe te gjithe superfuqite na e kane pasur me te futur. Romaku nuk na fuste ne hesap dhe donte te na bente rruge kalimi per ne Azi me ca "Egnatia" e ku di une. Turku po 500 vjet mysybet. Evropa si vampir. Rusi qe e beme si vella na shkaterroi. Kinezi na rropi. Amerikani po dihet...

Pastaj sos vetem te me medhnjte. Po te vegjlit, mor Ron? Te vegjelit. Ja keto qe gjoja i kemi dhe fqinje. Po Serbia, po Greqia, po Maqedonia? Po si ore nuk na do njeri ne qe jemi shpirt njeriu dhe i duam te gjithe, megjithe zemer!!! Opo, zilia i prish njerezit.

Hajt pajtohuni tashti, shtroni nje davet te Cakalli, ftoni dhe Saliun, Liken dhe Lu-ne. Te shkume te harrume. 

Ja ky eshte niveli i politikaneve dhe i politikes shqiptare ne pergjithsi, si majtas ashtu dhe djathtas, pasi familjarizohen shume me njeri tjetjetrin athere fillojne "kontradiktat" anatgoniste me njeri tjetrin si nje fenomen i njohur qe ndodh shpesh e me shpesh ne politiken shqiptare, ja nxjerrin te gjitha zorret e barkut njeri tjetrit kur ju prishet interesi !

Tani e kuptoni pse Sali Berisha dhe shume te tjere jane gjalle ne politike. E ka marre ferra uraten ne Shqiperi  do te thoshte perendia, qysh kur erdhen ne fuqi demokratet, ish komunist dhe militantet e saj,

Ai Ilir Meta aty eshte si nje dru i shtrember, qe zor se politika shqiptare do te kete ndonjehere moral te drejte per te funksionuar normal pa skandale dhe pa historira te tilla, konspirative qe mileti i merr vesh vetem kur dy pale, "shoke lufte" "ideali" grinden dhe percahen publikisht, ne parlament, tek sheshi i  burrave smiley

 

Rilindje Demokratike shqiptare smiley

E paska megjithmen edi.hajer ishalla. Kshu fillojn punet è mira, duke è fillu nga shpija jote.

kshu hyhet ne histori, alke. perndryshe do mahesh men se ke vra rob ne bulevard! smiley

Me gzoi ky lajm emo, m'dha ajer,oksigjen t'paster.

who the f..k is fufi...

 

Qeveri Pe Leshi smiley

ca si toma duan drurin qe ne vegjeli.

sa ja kishin nevojen tomes per per ti marre votat e leket i lepiheshin, tani qe po fillon tranzicioni kulturor me mbeshtetjen edhe te ambashatoreve, i thone te dhjefsha kalin.

 

Mire mire po votat Tomat e Fufat i mbledhin neper Albanie. Bile diku andej nga Laci thone qe me raste zgjedhjesh hapet pazari i trimave, dmth merr me qera Toma e Fufa simbas nevojes. 

Per ata qe jane surprizuar nga reagimi i ambasades amerikane. Keta kane vite qe i kane shenjestruar mafjozet. Nga Wikileaks per Shqiprine:

 Law Breakers Turned Law Makers -----------------------------

Some of the more noteworthy MPs with ties to organized crime are: --

Tom Doshi: An SP MP from Shkoder, Doshi, singled out in the Human Rights Report for physically assaulting a journalist in the Sheraton Hotel, was a key figure in financing SP electoral efforts. He is known as the richest MP, with a declared fortune of more than $15 million and is also suspected of trafficking narcotics. Doshi served in the previous parliament as a DP MP, before switching sides to the SP shortly before the election. --

Lefter Koka: Representing LSI from Durres, Koka is a member of perhaps the most notorious organized crime family in Albania, with ties to narcotics and human trafficking and other illicit activities. --

Sokol Oldashi: Olldashi, the current Minister of Public Works, Transport, and Telecommunication and DP MP from Fier, is suspected of smuggling goods and narcotics. Circumstantial evidence links Olldashi and Fatmir Kajolli in Fier to Minister of Justice Enkelejd Alibeaj in a scheme to release prisoners from jails to act as electoral bullies. --

Lulzim Basha: According to one SP source, FM Basha, who represents the DP in Elbasan, was involved in facilitating the release from prison of a notorious criminal in Elbasan in return for support from the criminal's family. Relatives of the criminal promised to "organize" people in Elbasan to support Basha. The criminal was released on June 29, the day after the elections. --

Paulin Sterkaj: The 48 year old DP MP from Shkoder is a former professional wrestler with little to no formal education. Sterkaj was previously in the SP and has been accused by a former friend of murdering a politician in Shkoder a few years ago. Sterkaj claims to have business interests in oil, restaurants, and construction, but little is known about his activities. --

Gramoz Ruci: SP MP and party General Secretary, Ruci has long-standing ties to narcotics traffickers and organized crime. Ruci has also been banned from entering the U.S. since 2005 due to a permanent visa ineligibility.

 

Kane qene dokumenta te klasifikuara, s'ma do mendja qe ka dijeni personeli administrativ. Pastaj ku i dihet se si vendosin per ndalim hyrje ne US, pra me u fut ne listen e zeze. Keto kabllogramet jane te vjetra, qe ne kohe te Withers.

Ky thote ka vizitu Shtepine e Bardhe me nentor te 2013tes. Dhe ka fotografi me nje tufe kongresderrash. Te 10 sigurine e amerikes thuj, po s'po me plas per Tomin. 

Amerika shikon vetem interesin e vete. Se ka problem me u fut ne nje krevat me kriminela si Gadafi e Sadami, e jo me dava Tom Doshi. Interesant se vizen e ka marre fill pasi qeveria Rama erdhi ne detyre ne 2013.

Po ca lesh interesash ka pas amerika ke Tom Doshi, te thush per Fufin, po hajde. smiley Hic ore ka pagu pare. Si tha nje nga keto ambasadoret, ikim duke qa prej Albanie. 

Eshte interesante se keto te dhena nga ambasada amerikane jane mbledhur nga fjalimet e vetpolitikaneve shqiptare qe akuzojne njeri tjeterin per mafje, dhe ku, ne Parlament !

 Habitem se wiki nuk permendet Ilir Floriri Fatos Nano .. smiley

S'ma do mendja qe bazohen tek fjalimet e politikaneve. Nga ato vec se mund te marrin ide. Kane spiune te shumte, mendoj se i perpunojne mire infot para se ti nisin. Ky me lart ka qene vetem nje kabllogram, kushedi sa qindra te tjera i ka derguar ambasada DASH-it, thjesht si kane rene ne dore Wikileaks. Per Liken duhet te kete dosje smiley

Para ca kohesh, simbas njonit ne keto ujra, i kishin thone "miqte" po djegim ca dosje te tujve se s'kemi ven ku t'i majme. smiley

Paulin Sterkaj: The 48 year old DP MP from Shkoder is a former professional wrestler with little to no formal education

Oh come on he has graduated from the institute of physical culture ,the Albanian cradle of leadership.

Po marrin fryme socialistet, e paskan ditur qe hajdutin e kishin ne gji por nuk e hapshin gojen me perpara, tani brohorasin kryetarin...smiley

po se tashi filloi me e prish gojen toma.

eshte duke u sendertuar morali borgjez, morali i klases sunduese, ti perjashtohesh kur shan me fjale te pista rugace por jo kur je hajdut i modh e me edukatesmiley.

Hidhi syte larte se po e kupton sa lirshem po marrin fryme. Ky tipi e pesoi se mbivlersoi pozicionin dhe influencen e tij, perndryshe ne gjirin e partise do ishte prape.

rapadam rapadam rapadipi dipi dopa / Qeveria e leshit ra te gropa .. smiley

Ja ku i doli dhe kallai malokeve te Sali Qenefit . Bajraktarizem absolut .Veriu dominohet nga te FORTET smiley Kush nuk bindet Tritolin or tie .tha Dosha ne brendesine e tij . Ketu nuk hyn asnje force Politike , para vetive dhe ekzistences se JozefPrckave dhe Berrishajve ,jane e njejta pjelle e te njejtit mentalitet .

Dosha nuk ka faj .Pazaret e medha kerkojne jete . Dhe kete ai e di nga pervoja e Azemit (rp )

Maximalja e maximaleve eshjte "goditja e pabese " e zonave te Kanabisit ne Veri , nga Tahiri dhe pelqimi i Rames . Ashtu sic i kerkoi Krimi i Organizuar Parate Saliut dhe Azemit qe kishin huazuar e prisnin te shlyheshin me pazare Droge ashtu ndoshta i kerkojne dhe Doshes .

Eshte e njejte me Ulerimat e Saliut ."Dun me asgjesu Tribunin e Demokracise Hajdari " ..dhe pas pak e nxorri ne prite . Vecse situata eshte  ndryshe .Nuk ka me Sali ose dhe ne se ka ka Strazimir , Palo..e e Lulthimer qe nxoren Dashon ne proteste kunder Droges

 Dosha e ka ndiere se po i shtrengohet laku e po krijon alibite e Vrasjeve "Kam pague per JU' "  I dhimset jeta . Por le ti kujtoje qe Krimi nuk fal .Maximumi do jete ndonje homazh diku dhe ndonje tufe lule pas vdekjes . Ose kujtimet e Blushit smiley ose ose nje emision tek Uturak Fevziu .

Si na imponoi ne emisone Sali Qenefi mentalitetin e Ham -Humsit smiley

Sipas Bashës, denoncimi i deputetit Doshi, ka tronditur politikën shqiptare

Tronditja është evidente për çfarë dëgjuan e ç’po mësojmë. Një histori me vrasës me pagesë, që nuk zhvillohet në skutat e mafias por në kupolën e dyshes politike të qeverisë së Shqipërisë.Aleanca e krimit do sjellë krim. Kryetari i Kuvendit akuzohet se ka porositur vrasjen e dy deputetëve. Ai duhet të dorëhiqet menjëherë nga detyra e tij.Parlamenti nuk mund të mbajë në krye një person nën akuzë nga deputetë të mazhorancës për vrasje deputetësh.Deputeti më i besuar i Ramës thotë se e ka vënë në dijeni Ramën për vrasjen e dy deputetëve. Kemi sot një Kryeministër dëshmitar në krim.

Deri ku shkon implikimi i Ramës dhe Tahirit në krim? Kjo nuk është më çështje e dyshes Rama –Meta. Kjo kronikë e paralajmëruar është e denoncuar nga ne që në fillim të kolaicionit të krimit Rama-Meta. Rama është bashkëpunorë në krim. Rama dhe Meta janë nën akuzë, njëri si porositës i vrasjes dhe tjetri dëshmitarë; theksoi Basha.

Ai më tej tha se Partia Demokratike kërkon hetim nga Prokuroria për këtë çështje dhe se do i prijë shkuljes së kësaj të keqeje me rrënjë. smiley

 

Akoma me Lulthimin ju o Kapo, po Zeni i doli ne mbrojtje Doshit, ene Argita tha qe une merrem me akademi po po e thirret ju Kapo ajo e rikonsideron qeshtjen, JamArberi eshte tu lef si Luan...ta rrrezojme qelbesiren, po RAMEN, kunatin e Cunit te Sheqeres, qe eshte kercenuesi i pare i Tomes si do ja bejme. Rrnofte Familia Kapo, PerParasmiley Kujdes me te shkulme nga rronjet se do rrezoni Shqupin mer aman

.

Basha me ai qe ka ende 19 akuza ne kurrize. Te japi shembullin moral vet ai te shkoje ne gjykate dhe te heq Fufe e co nga PD ai. 

E degjuat cfare u tha ne opinion nga gazetari i news 24. Tom doshi gjate protestave kishte sjelle njerez nga shkodra ti hynin kryeministrise brenda por i ndali rama. Pastaj heren e dyte kishte sjelle nje makine me targa gjermane me sniperiste per ta ekzekutuar berishen.
Tom doshi ka sponsorizuar videon e dritan priftit.
Tom doshi do ju kishte bere jeten parajse ju peshqve. Do ju kishte sjelle ujin. smiley

Po neve liqeni na tha qe snajperistat ishin niser nga Vlora. Apo ishin dy grupe, nje nga Veriu e nje nga Vlora? Si e ka sponsorizuar videon, i ka blere ate oren me kamera Priftit?

Jo po kane qene lushnjare.
Ej imagjino ramen duke ju lutur tomes.
Amon o burr mos e vrit salen, amon fale per mu ket rradh.

Per zhelet askush nuk prish siesten qe jane perjashtuar. Ama, kjo intrige, them intrige pasi banaliteti i kesaj sage ngjan me nje ndeshje gjelash, te ngacmon keq nervat. Zhelet s'paskan pike problemi te sillen haptazi si zhele. Me shume se çdo gje tjeter, kjo po na zhvillohet para syve si Rilindja e zheleve...

smiley

Tani duhet te vazhdohet pastrimi i parlamentit dhe nga deputete te tjere ne cdo krahe qofshin. Po keshte dhe Lule Basha nese vertet do dekriminalizim ta nisi nga vetja dhe te shkoje dhe te perballet ne gjykate per 19 akuza qe ende ka ne kurriz. 

Topalli: Meta jep dorëheqjen! I akuzuar për vrasjen e 2 deputeteve, nuk mund te drejtosh Kuvendin !

Asnje politikan shqiptar ne keto 25 vjet nuk eshte akuzuar sic u akuzua Ilir Meta sot!

A jane akuzat e verteta?

Kete le ta zgjidhe drejtesia!

Por, derisa drejtësia te veproje, si ish Kryetare e Kuvendit kërkoj dorëheqjen e menjëhershme te Ilir Metes!

Nje person i akuzuar si pagator për vrasjen e 2 deputeteve, nuk mund te drejtoje Kuvendin e Shqipërisë!

Nje person i akuzuar si pagator për vrasjen e 2 deputeteve, nuk mund te drejtoje Kuvendin e Shqipërisë!

smiley

ku ku maj nan ........ po si maj i bane t`deke robt hala pa u shkrep pushka? smiley

ene Liri paska ken pagatori? smiley

ku ku maj nan ...... e kjo zoja na ka ken kryetarja e deputetve smiley

PAGATOR m. sh.

Ai që u ndan pagat punëtorëve a nëpunësve. Pagatori i sektorit (i kantierit). Pagatori i brigadës.

smiley

O Topalli po nuk behet drejtesia me urdher te peshkut "drejtesia te veproje" smiley Si do te veproje drejtesia kur ju e keni shkatruar, nuk ka drejtesi vetem per nje krah, por per krahun tuaj ku eshte drejtesia , sipas logjikes tende, ju vrate 4 vete ne Bulevard, veproi drejtesia ?

Ulu mi, ulu, ti meriton per me t`kap per zhelesh ! smiley

a ke qene ti e kta te tjeret mer qe donit ilir meten ne burg kur doli video? se nuk mbaj mend qe te keni bo thirrje per drejtesine qe te vepronte. Ate e thosh dikush tjeter. Ah po, Berisha.

hajde gjej ku ndryshojne kta nga nj-tj. Te dy palet duken si vllezer siameze

Treni niset ne shtate pa pese

  ...Edi Rama dorezo pagatorin ose largohu smileysmiley

Edi rama ja u trego vendin atyre qe u genje mendja se mund te bejne shantazh. Vetem respekte per te. 

ja u trego vendin atyre qe u genje mendja se mund te bejne shantazh

.....mu me vjen shume keq por...keshtu do ta pesojne te gjith ata te persekutum  qe shkojne e bojne krushqi e miqesi me kulushate bllokut .Doshi  vjen  gjenetikisht nga një prej familjeve  me antikomuniste dhe me te  persekutuar nga diktuar komuniste ne Veri . Familja e tij numëron disa te pushkatuar ,  te burgosur  e internuar   nga komunistet . Asgjë  historikisht dhe ideologjikisht  nuk e lidhja te me PS-ne trashëgimtare politike, juridike dhe gjenetike te partisë qe vrau e persekutoi mizorisht te paraardhësve e te afërmve të tij . Kupola politike  dhe struktura te tjera te partisë qe ai përfaqëson në parlament  janë te mbushura me ish pjesëtare të strukturave kriminale te diktaturës ose trashëgimtarë direkt politik te drejtuesve gjakatar të sajë përgjegjës për  krimet  komuniste përfshi edhe ato mbi familjen e Tom Doshit .Në se do të zbatohej Kanuni  z. Doshi duhet te ishte ne gjak me shume prej kolegeve te tij në PS  pasardhës te vrasësve  të familjarëve të tij .

 

Pagatori kur e nxorri ...smiley ..kendoi Jozefina ate nate !

Ruj linjen Njente Kapo  ..Jo kaq doza te renda kemi thene si per elefante .Se mos i dish shoket antikomuniste te oreve te Mesit dhe te oreve te fundit si Diversantet .smiley

Nuk i hane me keto . Ua nxorre bojen fare ua nxorre .Klas Grande Kaka ..Klas smiley

Kur fol per kelyshe blloku mos e ke gje fjalen per Berishen, se ate kam pa tu be xhiro ne Drilon ne varke me cunat e enverit. Ai Rama ne ate kohe bente mbremje me tematiken mbi Doors se bashku me Blendi Gonxhen. Po ik me burre shitja ndonje hajdari qe ska lind ne tirane keto, po je ne. smiley

....dhe me ne fund u zbulua dhe 'geni' antikomunist - o ju placin syte juve 

Keshtu foli Nalmadhnia?

...Edi Rama dorezo pagatorin ose largohu

o kapo, po edhe ju, a te qivja udhet,  nje e dy ebeni thirrje: o beje kete ose largohu! Kur ai largohet, i thoni: ku ke qene gjithe kete kohe, ste kemi pare!

Pastaj edhe kerkesat vetem me dy alternativa: o beje kete ose largohu!

Po shtoni mer vella ndonje a dy tre alternativa te ndryshme!

Ose po te doni, lejini dy, po ndryshojeni kete te fundit herepashere, sepse u be njecike bajate kjo pune, nuk ju merr me njeri seriozisht. Thoni psh:

Edi Rama dorezo pagatorin ose mbushe edhe nji teke!

ose

Edi Rama pastro parlamentin nga kriminelet ose na trego nje barcalete!

ose

Edi Rama na fal dhjet lek, t falt Zoti shnet!

smiley

Ore a tha Ilir Meta qe fotografine Jozefines nuk e heq nga Muri ? Po kjo cfare ka tani ? Mos ka zbulu Meta ndonje shpenzim per perdorim dhomash te Kuvendit si .....hambare Droge smiley Po pagatori kush ka kene Grande ?

Grande Kaka ..Me zhgenjeve qe i referohesh Bashes .Ti e di qe po lehu qeni madh , Basha iken duke kuisur si kone .Ham ..Berisha ..au au au au konia Basha .  Tani na tund dhe Zilkat e tij para kemboreve te Babasqapit smiley

Ua ke dhi Bajraktarizmin . I ke fute dhe dhite e sqeprit PD-hit tek PPU , te merren me PS ..smiley Kursei pak shoket dhe shoqet antikomuniste se po na kujtojne Plenumin e Beratit..

Nuk do pranoje shoku Enver ..Tha Sefa..

Po nuk pranoi e bind kjo ..tha Nakja dhe vu doren ke koburja .

Dhe vuuuuuu shoket antikomuniste "se Plenumi Beratit zotrie "

E Njente Kapo e ..Grandioz. !

Oidriso si e paska ndal rama tomen kur ky deshi te vriste saliun?
Shoke, mban ere kjo pune.

Rilindja kjo, qe i thote asaj gazetares ik meso anglishten smiley

Juve ne fakt dueht me ju mesu shqip ne rradhe te pare se nuk kuptoheni kur flisni. 

Erdhe bebush smiley po me ka ardhe dhe rapadami qe e  kom si frymezim .Hajt mo me ty se ti je i se Ardhmerise. rapadami pret se e bo dhe vet rimen me mire se Poeti Kombetar i PPU smiley

I ka borxh Saliu para . Po nuk e hante dot si Azemin me e qite ne Prite . Dhe Rama -Tahiri do i kene thene

Jane mbylle ato Pune O Tom Dosha ... dhe do i kene asgjesu Plantacionet  Deri sa te vjen era ty dhe shokeve , dmth qe i ka sgjesu me djegie smiley Pyt dhe uturak Fevziun me anale ..Cfare ere nuhat !

Nuk vret njeri per Partine o kolopuc ! Vetem te baraztundurit shohin enderra me sikur !

Lexo kete lart meje Peter ter ter ter terin cfare ere Nuhat smiley ..Ky qeka tamom per ty !

A duhet vleresuar gjesti i Tomes qe foli kundra Edi Rames, apo gjesti i Edi i Rames qe e perjashtoi nga grupi. smiley

O rame po hyn ne kryeministri protestuesit. Ca po bahet kshu?
Vriti ca o sali se me doli jasht kontrolli situata. Ma boj hallall La-le.
Po jo more se mba me i vra me ekzekutojn ata te tomes.
Vrit nanjonin te vobekt me dur ne xhepa se tomen e qetsova un.

une lajmet i kam keshtu: ne PS, kete po prisnin, qe Toma ta hapte vete lojen. Bënë sikur ja varen dy ditet e para (jemi ballkanas, e falim...), sot smiley . I vetmi jasht loje paskesh qene Beni (qe ngeli si i dhime dhe bote si nevrik)

javen tjeter qeka rradha Fufit smiley

sur ceci, bonne nuit !

Varja mor Fufit ... Po ketij Benit sikur nuk po i ze suma qetesi . E ky nuk eshte dosido, cun Tirone/ gazetar/shkrimtar/filozof etj ..etj  me pak fjale njeri i ndricum .

E ka dash dhe ai i "cike " karrike smiley po nuk qoku gjo me duket .Do ket llap me ata te "pritshmerise smileye kalamojt qe emro Edi " Mu m'vje keq per Ngjelen se po tregohet Aktiv si Partiak dhe i "revoltuar revucionar " dhe nuk po i sherbe Poltronit te Presidentit qe po e humbet cdo rast , si Interpetues i karagjozlliqeve te Pushtetit .Sikur jemi te vetmit dhe te Paret ?

Kur mendo qe president i nje vendi mund te jete edhe Jar me dhe pa musteqe te vjen te vjellesh  per InteliDjencen e ketyre revolucionareve pa burma .

Blushi ..... me keto llapa -llapa qe po bo keto kohe , duket sikur pret rradhen "ishalla coptohet " PS dhe kap nje kre per koalicion . Nonje stol rezerve ...i knaqun duhet te jete smiley

Ngjela eshte ba per te ardhe keq . Jari.. jar hesapi ...! Ato duhet sa ma shpejt me ba reformen ne drejtesi , e atehere me vendos rendin sic ua kerkon edhe EU . Trimat le ta bajne punen e tyne gjithsesi.

lumsi ju u kenaqet , i zgjidhet te gjitha hallet e popullit per sot smiley

Pa rruge, pa uje, pa shkolle, pa qender shendetesore e me shume premtime qe kane mbetur gjithmone vetem te tilla... Politikane qe jane dukur vetem ne prag fushatash e me pas kane humbur nga syte kembet...

Pas pak Reportazhi I ciklit "Shqiperia Tjeter" me gazetar Marin Memen

oidris, duhet te dish te lodrosh me zjarrin - vetem Berisha, edhe Meta, mund ta bejne nje gje te tille, te perdorin rrugace e ti flakin tutje pa u felliqur 

http://www.lapsi.al/lajme/2015/03/02/%C3...

“Po deklaroj edhe njëherë me përgjegjësinë e ligjvënësit se kam paraqitur fakte të pamohueshme për krimin ndaj meje dhe kolegut tim. Le të pyesin Ministrin e Brendshëm dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë për deklaratën që ka bërë personi i paguar në zyrën e tyre. Le të informohen ambasadat tek ministri për këtë fakt. Jam i gatshëm gjithashtu që t’i vë në dispozicion të ambasadave që nesër një video prej 37 minutash ku rrefehet me detaje historia e ndekjes time prej disa muajsh nga kriminelët e paguar nga Ilir Meta. Le ta verifikojnë autenticitetin e videos dhe faktet tronditëse që pohohen aty. Do kërkoja me zemër në dorë që ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Europian të sjellin hetues profesionistë të gjykojnë së bashku me Prokurorinë Shqiptare këto akuza. Unë kam interes të zbardhet e vërteta. Kam interes të mos ketë kriminel në Parlament. Njëherë Ilir Meta i shpëtoi drejtësisë me akuzën e korrupsionit. Shpresoj këtë herë drejtësia të bëj detyrën, dhe garancia që kjo punë do funksionojë është që hetues profesionistë amerikanë dhe europianë të jenë pjesë e grupit të hetimit”, -thotë Doshi.

Artan Hoxha, ai gazetari, jo doktori tjerres 

Prokuroria e Përgjithshme e ka videon prej 37 minutash që deputeti Tom Doshi thotë se fakton akuzat e tij që Ilir Meta ka paguar për ta vrarë atë dhe deputetin Mhill Fufi. Gazetari Artan Hoxha deklaroi se videoja përmban dëshminë e një personi që pretendon se është kontaktuar për ta ekzekutuar urdhërin. Sipas tij, ai në video thotë se është paguar nga Ilir Meta. Gazetari Hoxha thotë se personi i regjistruar në video është tentuar të vritet rreth një javë më parë me një minë me telekomandë. 
Gjatë ditës gazetari Hodha deklaroi se për vrasjen e dy deputetëve janë paguar 600 mijë euro, 500 mijë për Tom Doshin dhe 100 mijë për Mhill Fufin.
 

Hec mer te te jap une intervista me Vidio sa te dush dhe dhjetra here me intriguse se ky..

Me bilete avioni , me date nisje , me biseda telefonike e cfare te dush ti qe Eskobari mu ka lut me vra Tomen se po e konkuronte ne Droge. Kam dhe nji vidio tjeter qe Otalvaro para se te vritej me la amanet me mor Paret tek Berisha ose ta vrisja ate . Po nuk me la Rama se me dha 700 mije per te mos e vra .Ja tha dhe atij burrit kur ndau tapite po nuk e ka pa fevzi Uturaku. .E kom te incizume biseden !

Nga keto do ti ..Nga te emisoneve te Uturak fevziut smiley

Per ket Hoxhen kisha i cik respekt ke Guximi i 21 Janarit po qeka Kallp me duket smiley

 

Ka video edhe Meta, para ca mujsh, kur Doshi tek zyra e Likes, akuzonte RAMEN , jo palloshin, por kunatin e Cunit te Sheqeres, qe kish dhon 500 000 euro, per te vra Dosh Socialistin e Fufi Demokratin me destabilizu vendin. Ca te bojme ne ne kete rast? Ai analisti Hoxha, lajmet i kishte per para 5 mujsh, kur u akuzote Salia.Po kta veq tu filmu njoni tjetrin jan qe prej rastit te Lalucit Prifti.

Ndonje reagim nga Prokuria a ka patur deri tani? Apo c'lidhje ka Prokuroria, le te flasin politikanet e analistet njehere.

ky artan hoxha ka shume informacion, ka evidentuar se sa here qe kapet ndonje kolumbian ne shqiperi, o vriten rob, o ndodh katharsis ne qeveri, zakonisht te dyja

 

 

Edhe prokuroria ashtu kishte thene, prisni sa te lajme pjatat. Na kopjun stilin qerratallaret.

U dogj Doshi.. i hongren paret kto te PS i moren dhe ca vota tani i futen dhe nje shkelmb bythve me vulen edhe te shba-ve. Qe do te thote qe kte njeri se qas me askush nga asnji parti. Kto akuzat e Doshit ndaj Metes jane idiotsira. Kjo vidio qe pretendon ky duhet te jete nje zero me hiç.. shume e trashe si gje. Paska dal Meta  ne vete te pare me i dhon porosi nje krimineli ... pse mer ca qeka Meta koqe me dal kaq haptas.  Kte gje se ben as me budalli i katunit.

I qe rritja mendja Doshit kujtonte se e kishte blere PS e qe beri bosi saj.  Nuk e kishte kuptuar qe ishte thjeshte nje vegel i saj.   

Ca lesh Vidiosh mre ? Me mush You Tube ? Kush po pierdh per pallavra me Vidio .Po ka kellqe le ti lere Gam -Gamet , te hape ceshtje penale si Rama per Palo..en , dhe te shkoje ne Gjykate.

Llafazan Veriu tipik ." Mbameni se do e vras " Vidot i dhiu i pari Sala  me Ngjelen

Cimke , je i ngrire nga Partia ..i thae .

Nuk bone fajde as Fotot ne Volorek as shetitjet me Fiat ne 20 shkurt  .Nuk boni fajde as Vido e priftit e dhjetra Vidio te tjera qe qarkullojne me E.Spermen lakuriq . Erdh dhe Amerikoni dhe tha se mundet te " Jene mpleks vidiot . Pjese te njeres jane ke tjetra , po sun kom vegla per zonin "..dhe dul prifti qe lypte pare . 

Ketyre te PD-hit nuk ua ben dot te besojne se kane Djege Shqiperine . Ata e bone   Priftin me Barr ne Gerdec ,dhee dshtun me infermiere ramen ne 21 Janr smiley Ju merreni me Vidiot e Doshes . Pse nuk e hongri Kciu kur dote me incizu nanien ? Sala akoma bertet "Me vje keq per te vraret e 21 Janarit po s'mujta me e arrestu vrasesin rama "  Basha mer dash alikon ne Miting kunder Droges

Me te vertet adoleshente dhe me vje keq qe u ka mush PPU me kalamoj pallati dhe LefTKopera .."Kishte bo dr Flori i konge " smiley

Dhe kom hall se po trashet qe kur ka marre lejen e Gjate Xhibolja . Mire qe e ka myll Derstilen , po nuk ja ka lene Cilsat as shoqes Gjembi !

osht i thelle shteti  ..tha Polati smiley

karma is a bitch!
s'ka gje me t'bukur kur shef shoket e c'orientum mbi qendrimin qe duhet te mbajne per like floririn.

Si tha Papirus 3000 eunuke kishte princi .Po ne nga nji per Partite qe jane ne Parlament kemi dhe shif si shkojne shoket antikomunsite me  pa Koqet e Doshes .Po sikur te marre karrike edhe partia e te baraztundurve ...Bo hesap njeri apo cqt..Parlamentit smiley

Rendesi ka qe partia e zbuloi armikun ne rradhet e saj .shoku rama do beje je tabllo sinoptike te vep armiqesore .smiley

"armiku" ne kete rast pretendon se do te beje tablo sinoptike . Kam vidio thote...! Jane ba vidiot ne mode nder shqiptar . Shpej e shpejt tjetri te thote nxjerri vidion un ! Se mos ngatrrohet e nxjerr vidio me noj "Nurse Betti" a keshedi ca . Sot eshte armiku qe akuzon partine.. !

Flitet qe te video e Tomes eshte edhe Cimi me Bamen.

nuk e di sa e vertete eshte por kshu po flitet. 

Erdha vetem per Bamen . E pashe me Flamur Brazilian .Tani o ka shku per Karnavalet e Rios o nderlidhes i Tomes me kartelin e Alaba me nr mbrapa .smiley Apo nuk e hane dhe te ftohte te karteli Alaba ..

Naten dhe pafshi enderra te bukura pa Tomra e pa Blushra .dhe sidomo pa sqeper e dhi te SHQU-p .

Rama Klas ekzekutivi . Nuk ka mo petlla ke daja deri sa ..

Deri sa t? ...e vijne prap Buzeshpervjelurit .."se diktatura zotrie " smiley

proverbs 14:34
Righteousness lifts up a nation, but sin is a disgrace in any society

Une sapo pash lajmet per ket tipin. Ky po thote qe personi XYZ qe ka dash me e vra, ka vajt e i eshte kallxu. Ka tregu me emer e fakte porositesit (Met koklopa) dhe kete video si edhe deshmite e personit XYZ, Rama, Tahiri, shefi policise dhe Llalla i kane prej muajsh. Jo vetem qe nuk eshte bo gjo, po personit XYZ i qeka bo nji atentat me tritol kto kohet e fundit.

Toma mund te jete cfere te doje, po kjo ceshtje edhe ne vendet zulu do e meritote nji prokuror qe te fillote hetimet. Ne AL jo vetem qe kjo sndodhi po kokedhima e merr per dreke dhe Rama i fut gishtin. Ky tipi pak paska bo gjeri tani. Po u lyve me krunde do te hane pulat kane pas thone me perpara, ska rendesi nese krundet jane te Skraparit apo te Shkodres.
 

Plotesisht dakord Patriot!

Arsyeja pse Doshi ka shperthyer keto dite eshte fakti se deshmitarit kryesor (i porosituri per ta vrare, qe e ka denoncuar ne Polici kete fakt te Didi dhe Tahiri) i kane bere edhe atij atentat per ta eliminuar : Pa prova, ska ndodhur gje apo jo ?

Dhe Rama me Spartak Brahon flasin si shtet institucional pastaj : Shko provo akuzat! Te heqin qafe dhe deshmitaret keta dhe pastaj thone provo akuzat, nese je ende gjalle.

MAFIE asnje gje me pak

Per deri sa per perjashtimin e Doshit prononcehen si Ambasada Amerikane ashtu dhe Institucionet perfaqsuese te EU ne Tirane do te thote se kjo mesele eshte shume me e komplikuar se duket ne siperfaqe apo karagjozlliku i radhes i Rames sic pretendojne disa ketu !

Shume dakort. Mjaft e cuditeshme deklarata e perflakur e USA, kurse ajo e BE ishte shume here me neutrale.

Tom Doshi ndoshta rrezikon t'u hape edhe amerikaneve petet e Lakrorit dhe kur behesh i rrezikshem dhe nuk i duhesh me njeriu, te flakin tutje si lecke keta amerikonet....historia perseritet!

E ke shume gabim Left ...amerikanet nuk kane lakrore pra dhe toma yine nuk ka se cfare petesh tu hapi atyre. Ata kane vetem informacione qe jane sade fare pra qe nuk ja luan as topi dhe po thane ata qe ky toma eshte lidh me biznese mafjozesh dmth se ky eshte i lidhur. Pyetja shtrohet se kush jane ortaket?  Aty po luhet pare e modhe ! sepse per gjona te vogla se griz mo njeri smiley 

Bashkimi Europian dhe SHBA i qortojnë grupet sunduese të Shqipërisë për korrupsion, lidhje me krimin e organizuar etj., por këtë e bëjnë që t’ i mbajnë nën kontrollin e tyre, jo se janë të shqetësuar për mënyrën se si po qeveriset Shqipëria. Sipas logjikës “Bella Ciao”, amerikaënt janë pushtuesit e Shqipërisë, ndërsa politikanët që alternohen në qeverisjen e vendit, gjykatësit, prokurorët, drejtuesit e Policisë së Shtetit janë kolaboracionistët e pushtuesve...shkrua sot Kaci i Myftarajve smiley

po e pat thone kaci se luan as topja smiley

Sdu me degju per Tomen per 100 vitet e ardhshme. Na cane koken gjithe mediat.

cudi se shqiptaret i kane qejf telenovelat dhe big brotherat...

Jo kur shohin te njejten seri 200 here.

Pak cinizem shoh ne keto dy element kaq te spikatur mediatikisht keto kohet e fundit ne mendim-kundravajtje nga pjesa tjeter e grupit.Interesat e tyre besojne se do unifikohen diku jo shume larg nga qendra e zallamahise tash e 25 vite ne keto 28 mije metra katrore pa perfshire vijen bregdetare.Persa i perket individit Doshi jam totalisht i bindur ne eleminimin perfundimtar politik te tij ne Kuvendin e Shqiperise dhe gjetke.Ato privilegje qe deri para mbledhjes i gezonte do fillojne gradualisht te zbehen dalengadale dhe qendroj mendimit qe keto tipa politikanesh qe jetojne pas drites se Diellit,te ndare nga ne prej se largu duhet te ngjiten fort pas Liderit keshtuqe mos te bien nga Qielli.Kam bindjen qe pas vdekjes Engjej nuk behen te dy keto shenjestra atentatoresh.

Ndersa individi B.Blushi qe rrjedh nga familje biblotekaresh(ati i te atit) si per cudi dhe ky dell kaq i forte shkrimtari kushedi plagjiature e kujt shkrimtari kinez do te jete se nga andej vijne dhe gotat e pergjysmuara qe sheh dit-nate Autori.Nuk ka asnje deshire te zhgerryhet neper lluc por ka qejf qe te rri vetem shtrire dhe te numeroj mizat.Nuk ka deshire te dal perpara njerezve i zhveshur nga petku socialist dhe te votohet per ate cka perfaqeson kjo figure kaq e larte intelktu-hale sepse ka frike te shohi veten nudo pa e mbuluar AI  te cilin e akuzon per grabitje subjekti politik.

tani del qelbesirlleku i Rames me moton e rilindjes. Kur PD thoshta eshte kriminalizuar parlamenti, keto te riciklimit merreshin me tullen e Strazimirit.

Rilindasi jo vetem parlamentin por cdo nivel administrate e ka kriminalizuar. Cdo vend pune ka dale ne treg te zi per cmimin 3 deri ne 5,000 Euro, pa garanci se do te vazhdosh te jesh ne pune prandaj nxiten te vjedhin sa me shume per 2-3 muaj te nxjerrin leket e paguar dhe per vete. Sekseret vlonjate dhe tepelenas po ia nxijne jeten cdo shqiptari te shkolluar, me eksperience qe nuk ka shance te konkuroje per vend pune pasi duhet te kaloje nepermjet rrejtit mafioz te riciklimit. Nga ana tjeter, eshte fasada bosh dhe krekosjet prej psikopati dhe sejmeneve te liderit

Protesta vetem protesta derisa ti zhdukim nga Shqiperia!

Nuk e di pse me force prej bualli i rikthen memorjes time nje personazh shume grotesk dhe aq kontemporan njekohesisht  agjentin e policise sekrete te perandorise Austriake gjate Luftes se Pare Boterore ,i cili ne menyre te vazhdueshme rrekej te prangoste ushtarin Svejk dhe ne fund fare u coptua barbarisht nga qente e tij ne tentativen per te inkriminuar Svajkun..Polici Bretschneider

Svejk apo Svajk, Shvejk smiley

S'qenke gje per hartim. Forca prej bualli mund ta thote nje ne fillore, max ne klase te 5-te. 5 per perjekjen

 

Dil ne protest o rob kush po te ndalon. Eshte shprehje e dpd e demokracise. Protesta ben mire edhe per kardio po edhe per peshen e tepert trupore  

 

Ja fytyra e qelbur e Edvin Rames per 21 Janarin:

Doshi i kujtoi Ramës edhe tratativat me ish-deputetin e LSI Dritan Prifti para 21 janarit.

Ti ke aluduar për mua për favore personale. Thuaja grupit parlamentar se çfarë favoresh personale kam kërkuar unë nga ty. Ti e di shumë mirë se kam katër muaj që nuk komunikoj me ty. Ti para zgjedhjeve më rrije mua para-mbrapa, ke ardhur në shtëpinë time para 21 janarit dhe i ke thënë Dritan Priftit pasi ke pirë verë ‘Please do it”. Ndërsa tani nuk denjon me më prit, se pse e more pushtetin dhe nuk ke më nevojë për Tomën”, -ka thënë deputeti Doshi.

Lefto, thone se Toma disponon nje videoteke te tere me filmime kundrejt kesaj mazhorance, qe ne kohen kur ishte ne Opozite. 

Nuk do te kete me bunker ku mund te fshihet, pasi kete rralle nuk do te ngrihet vetem opozita, por e gjithe Shqiperia.

Redi, para se te ngrihet ne proteste ter opozita, shqipria e madje ter njerezimi me sqaro pak, këtë rallë, apo këtë radhë? Se nga kjo pergjigje varet dhe dalja ime ne protestë...këtë rallē smiley)

Perse behesh si ajo puna e dhise.... thelbi eshte nese del apo jo ne proteste tregon se sa dele e partise je kthyer.

Sdal ne proteste. Skam arsye. Po u provua qe ka gisht qeveria ne eliminimin me dashje te tomit po, do dilja. Po mos u nxito...këtë rallë smiley

Mediat duan sa me shume akuza per te jetuar. PD sa me shume shpifje per te mbijetuar. Ndersa njerezit e ndershem te ketij vendi te mbajtur kaq vjet peng ne gjithe llumin e akuzave dhe shpifjeve te kthyera rendom ne telenovela, duan vetem te verteten. Dhe te verteten qe ata duan sot, mund ta thote vetem nje hetim i plote i organeve te drejtesise.

Jam i bindur se telenovela e shemtuar qe ka nisur dje, duke bere bashke per te sulmuar qeverine dhe shumicen parlamentare, nje tufe politikejsh e kriminelesh qe duan te perfitojne prej driteshkurtesise se njeri - tjetrit, do te kete padyshim nje fund te palumtur per ta.

Le te presim me durim hetimin e plote te akuzes bombastike. E cila eshte padyshim e shpifur sa s'ka, por edhe shume e mireseardhur! Sepse ka çelur nje faze te re te betejes per çlirimin e opinionit publik nga makthi i vjeter se politikanet jane te gjithe njesoj. Njesoj ne fakt jane vetem ata qe nuk dine ku eshte kufiri mes politikes dhe krimit.

‪#‎VajmedetPD‬ ku je katandisur se te tjeret aq dine aq bejne! Çfare tufe...!

ED RAMA

https://www.youtube.com/watch?v=_MefOSKwmiQ

Fugonat me police te FNSH (forcat e nderhyrjes se shpejte) kane levizur gjate gjithe nates ne drejtim te Shkodres.

???? Perse 

 

Lol. Edhe plaka nurihan degjonte naten ne gjume zhurme avionesh dhe belbezonte..erdhen aleatet, erdhen aleatet

Furgonat drejt shkodres? Mund te kete shume arsye (gjithnje nese eshte e vertete). Psh mund te kete ndonje sinjalizim per krijim tensioni nga sorollopi jot. Ose ndonje sinjalizim per dinamit ndaj shtyllave te tensionit. Po nga sorollopi jot. 

Fajin e ka Saliu... jepi jepi. 

Nuk ka opozite me te madhe ndaj kesaj mazhorance se vete shoku Rama. Le te shohim se sa te verteta jane keto shashka... por perceptimi eshte se nese do te dale me ze e figure do te kemi zgjedhje te parakoshme, nuk vazhdohet me me avione droge, laboratore droge, tritole e vrasje ne mes te dites, arrestime e burgosje, varferi etj.

Fajin e ka Saliu, ka 2 vjet ne pushtet me kete fjale ne goje i gjati. Harron se nuk eshte me pas 2009-es, as pas 21 janarit 2011 ...

Njs, mjere populli thuaj per keta mafioze qe na qeverisin!

Kryeprokurori nis hetimet sot, pasi takon Meten, Ramen, Tahirin etj ne zyren e Kryministrit. Ca serioziteti ka ketu ku Doshi thote se kam 5 muaj qe i kam vene ne dijeni te gjithe ? Cfare serioziteti pritet ne hetim kur Rama dje i ka thene deputeteve se "u hetua dhe nuk doli gje" (per akuzat e Doshit pra) ??

Apo kot sa per show e per te kenqaur ambasadat se Institucionet po "punojne", po i bejne gjerat sipas Ligjit.

Edhe dicka te fundit : Meta sot u shpreh per akuzat e Doshit se, "nuk ka prova". Ama nuk tha se nuk ishin te verteta smiley thjesht nuk ka prova, madje edhe deshmitari i ngjarjes (atentatori i paguar por i penduar qe kishte takuar Tahirin) i kishin vene mine per ta vrare para  1 jave...normal qe prova nuk ka dhe nuk do te kete smiley

Un sjam nga ata qe thone fajin e ka maloku. Megjithese ti do me zorr te me paraqitesh te tille. Po ca ti boj une i ziu, sa here ka tritol dora juaj eshte. Ja dhe tani qe mendova se kto tritolërat e fundit jane dora lazaratit vec kur me doli dora kuksianëve te Nokës tuaj. Ca tju them mër ca tju them. Peng ne zemër e kam. 

Aleanca Kuq e Zi i kërkon Presidentit Nishani të shpërndajë Kuvendin duke e çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, ndërsa i bën thirrje popullit për të dalë në protesta me parullen;

Dorezo PAGATORIN ose Largohu !

“Bandat parlamentare kanë pushtuar Kuvendin. Videokaseta e vrasësve do destabilizojë Shqipërinë. Prandaj i kërkojmë Presidentit të shpërndajë Kuvendin e gangsterëve dhe të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme”.Aleanca Kuq e Zi ka kërkuar më tej të publikohen tabulatet telefonike të 140 deputetëve.

Më tej AK shprehet se, “Këto janë arsyet pse refuzuam koalicion me dy bandat PS-LSI. Ftojmë popullin në protesta pa ndërprerje”.

Prandaj Berisha keto muajt e fundit flet per zgjedhje lokale dhe te parakohshme, njekohesisht ë.Prandaj dhe poteria e madhe per dekriminalizimin nuk na qenkerkesh thjesht per shpullen ne tullen e Strazimirit.Paska qene me e thelle puna, pritej kjo shashka e Tomes.nc nc nc.

U mbars Toma polli nje shashke.

 

 

Nuk do ishte ide e keqe, vetem se Kushtetuta nuk ja njeh kete tager Presidentit ne RSH ...

Një nga personat më të fuqishëm në Tirane afer Saimir Tahirit sapo eshte liruar nga burgu ka marr një shumë parash prej 500.000 euro për vrasjen e Tom Doshit dhe dy politikanëve të tjerë opozitar. Tom Doshi ka mundur të filmojë dëshminë e tij dhe gjatë deponimit përmendet emri Ilir Metës dhe Saimir Tahirit si porositës. Kaseta është duke u kopjuar dhe po i dërgohet trupit diplomatik.

Ditet e fundit Edi Rama me ka bere oferte qe ta fsheh kete krim duke me dhene garanci se qeveria dhe partia do vazhdojne te me mbeshtesin dhe se nuk do kete masa ndaj meje. Une nuk bej pazare me askend per jeten time dhe te femijeve te mi. Krimi duhet te hetohet dhe denohet, ashtu sic ambasadoret e nderuar shprehen ne deklaratën e tyre. Jam i gatshem te bashkepunoj deri ne fund me drejtesine,”- 

Njëherë Ilir Meta i shpëtoi drejtësisë me akuzen e korrupsionit. Shpresoj këtë herë drejtësia të bëjë detyren dhe garancia që kjo punë do funksionojë është që hetues profesionistë amerikanë dhe europianë të jenë pjesë e grupit të hetimit.

Reagimi i ambasadave  ka qënë i nxituar si e vetmja mënyrë për izolimin e një super skandali që mund te destabilizoje Shqipuerinë dhe krijoj një zinxhir vrasjesh politike

Lajmi me i mire i ter muajit me rob shpie. Nik Xheli prap ne protesta. Rrofsh o zot per kete dhurate. Flm qe mendon per argetimin tone.  Amin o zot bëje nikxhelin te bëjë shenjen e shqiponjes ne menyre solemne. Hipe o zot mbi kalin e praruar te shqiptarise nikun tone. Bëje o zot ta shohë ne menyre profetike ishullin e korfuzit. Ja ashtu me shall burberry por i rreptë ama. Mendo per ne refugjatet o zot. Na e zbukuro jeten tone te varfër mes arës me qepë e garumbullit te pjatave te restorantit meksikan. 

u dogje o Tom u dogje

te vajti flaka ne koqe

Keshilli i vrasjeve me porosi therret Prokurorin e Pergjithshem ne kryeministri me temen: heto po deshe!!

Te dashur miq, Keshilli i vrasjeve me porosi ne krye te parlamentit dhe ekzekutivit, Meta -Rama -Tahiri - Braho, therrasin sot ne kryeministri Prokurorin e Pergjithshem me temen: Hajde dhe na heto po deshe!!!

I bej thirrje Presidentit te Republikes te marre çdo mase per te garantuar veprimtarine normale te Prokurorise se Pergjithshme, ne kushtet kur kupola e krimit po ben cdo gje te destabilizoje vendin. I bej thirrje Prokurorit te Pergjithshem qe ne keto momente kritike per shoqerine shqiptare te hetoje dhe te ndjek penalisht te gjitha ata zyrtare te lart te implikuar ne nje projekt makaber qe do te zhyste vendin ne nje konflikt civil te papare. Ju bej thirrje qytetareve te ngrihemi fuqishem per te shpetuar vendin, shoqerine tone nga kreret e krimit qe drejtojne sot Parlamentin dhe qeverine e Shqiperise!! sb

spiritus ti je shembulli i deles parti.

Jeto ne Shqiperi, apo jeto ne laboratorin parti.

Mire keta qe jane jashte dhe e hane mollen e kalbur te Meros, por jo ju te Shqiperise. Toma mer mik, ato qe permend merua, nuk i ka asgje, fitimet e tij jane marramendse jashte Shqiperise, e jo brenda. Ne rastin konkret ai ndihet i tradhetuar nga shoku i ngushte Rama, qe verioret e vuajne kete gje me shm se cdo gje fitimprurese. 

Nga e gjithe kjo, opozita nuk ka pse te luaje gishtin me te vogel se vete Toma do ua nxjerri te palarat secilit, e thash me lart disponon nje videoteke me personazhe te mazhorances, hareme me djem e vajza te vogla dhe droge, qe nga prifti i partise deri tek vete shoku Rama.

Problemi, eshte se sa do jete ai i gatshem, per ta vene ne dispozicion te publikut, infot qe ka.

leri keto budalliqet me dele dhe milidele (tm xhibi) se jane dylekshe ne nje bisede.edhe une mund te them ty dele qe del nga vatha e Saliut dhe blegerin me copa statusesh te tij ne fb.por so what? Per te arritur te verteten (se kjo e verteta pra po na ha shpirtin ne nje diskutim tjeter e nuk po e kapim dot) duhen kryqezuar burimet, kendveshtrimet, duhen ballafaquar faktet. Qe Toma ngre "probleme te verioreve, qe vuajne shume se Rama eshte i jugoreve", nuk e paragjykoj.dmth problemet e elektoratit te cilat artikulon zotria jane atje, jane reale sikurse dyshoj te jete po kaq reale qe ato probleme i sherbejne Tomes si ambalazh i ca hesapeve te tjera te sqaruara ne ate shkrimin e Tema-s. Tomka dhe shoket e tij deputete, para se te jene idealista, qe ju digjet xhani per elektoratin, jane egoista, materialista.Interesat prevalojne mbi parimet.

Nqs ka vidio dhe fakte te regjistruara per orgjira, droge, marreveshje te pista, le ti depozitoje ne prokurori dhe ne do themi  bravo o Tom.Te penduarit jane nje aset i mire i Drejtesise.

Pirdhi mte shoku Sali.

Nje budalla hedh dhe te tjeret e presin, me zgjedhjet lokale do bejne dhe te pergjithshmet. Jeni te pashprese si me armet kimike dhe ne kete rast vazhdoni-vazhdoni shihni endrra me aleate qe vijne nga deti. smileysmiley

Lefti/Kap/Redi, si zara te sprovuar te partise qe jeni, eshte e vertete qe Sal Dielli kthehet ne krye te partisë me kërkesë nga baza sigurisht pas humbjes se zgjedhjeve lokale? Flisni pa teklif burra, jemi blog virtual ketu. Nese keni nevoje per software qe fsheh ip-në me thoni. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).