Dikur, këtyre anëve duhej të lindte bashkëpunimi mes forcave partizane dhe atyre të Ballit Kombëtar. E megjithatë, konferenca e 2 gushtit 1943 në fshatin Mukje ndau, e nuk bashkoi.

1 Komente

kte shprehjen <ndau> top ch le tja faturoje atij qe ndau, atij qe tha nje her po dhe nje her jo. nuk besoj se jane kaq naive as gazetaret as historianet e as mileti

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).