Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

45 Komente

Nuk ka kenaqesi me te madhe sesa kur clirohesh nga nje siklet i tille. Une e kom bo njehere mu ne mes te rruges nen reshjet e nje shiu te rembyeshem mes qindra njerezve e dhjetra makinave. Avantazhi i vetem ishte se ishte nate, pra fytyra nuk me dallohej. Kisha mbi 30 minuta qe e mbaja me zorr te modh, biles edhe isha lagur pak kur zbrita rembimthi nga makina. Po nuk e keni idene se cfare lehtesie e kenaqesie ndjeva me pas. Duhet ta provoni qe te me besoni. 

Nese s'po e thua me te tallur, opsioni tjeter mund te ishte te hyje ne nje lokal, te kishe porositur nje uje pa gaz\me gaz qe edhe mund ta marresh me vete, po s'deshe te ulesh, ose te mos kishe porositur fare por te kishe hyre drejt e ne banje. Do te ishe ndier jo vetem i cliruar, por do te ishe ndier edhe si njeri normal.

smileysmiley

Truri eshte gje e madhe or taj. 

shndrrimi i piedestaleve ne grumbull guresh <=> shndrrimi i kombit ne grumbull shurranjosesh.

tosja do jet lumturu prej ksaj smiley  ja njeriu i ri, do thot, i clirum nga presioni i shurres dhe i nacional-komunizmit. nji gur, dy zogj, nji tegel shurre. smiley

ndersa ata tipat aty siper ne te djathte te shurrakut, jane duke bere foto me duket...
ehh, sa gjera behen ne emrin tend o i madhi Skenderbe..

kam ra ne nje thesar. po e shof me copra. "Vasil Shtëmba", "Tomor Gjanica", "jam parku, jam parku, delegati kaloi, delegati kaloi"

spo me kujton gje.smiley

Të pshurrësh kudo , kurdoherë , në çdo vend , me shpejtësi dhe i çliruar është një e drejtë Njerzore.

Të pshurrësh çdo vend në " të bukurën e dheut " që e shndrroi në shurtore masive iBerisha  me të tijët është një e drejtë kafshërore!

red carpet fashion awards

Gjej mur e bej shurr'

 

Urinimi në natyrë është një rit fetar nepermjet të cilit i premtojme tokës qe do te kthehemi një ditë si i tërë.

                                                                                                                                Milan Kundera

 

Kur ecen ne trotuarin e Teatrit te Operas dhe Baletit te cpon hundet amoniaku dhe derivatet e tij, lere pastaj peshtymat nga fellsija e bronkiolave. E pse bejne si namuzqare shqiptaret e nuk pjerdhin ne rruge, kur gazi varfer coku dhe perzihet nderkohe qe keto te lengshmet skaliten mureve e trotuareve??

Edhe sikur te kish dhjere ne dere te presidentit ketij mamuthit ske ci ben. Ka UK ligj per sjellet antisociale ndersa ne s'nuk. Apo ku kane kohe fufat thuaj te merren me keto cikerrima...

Puna mbare cuno !

 

Brought to you by MUT ,  (Museum of Unattractive Tirana)

This is a miracle of freedom.smiley

... tashti beji cicin bahces

nen hijen e te madhit Skenderbe

Lirinë për të urinuar nuk ua solla unë. Atë e gjeta në mes tuaj.

Oh sa mire me kene shqyptar smiley

S'paska pas faj shemtia e monumentit te 100 vjetorit qe u shnderrua ne shurrtore. Dhe le te thote kush qe ky tipi s'eshte malok, nga ata me te vaktit me xhup meshine bile.

Shurrimi mceftas ke guri i varrit eshte tashme nje vlere dalluese per i kategori te caktume burrash dheu.

Po ate foton ose videon ku e ferko antarin ne bar per ta pastru si kafshet kur do qisni?

Foto e vjetër smiley për kohë të reja për të na kujtu se në 12 Mars fillon Protesta e shurrakëve të PD-hit me moton

" Shurra po kaloi tre gurë pihet në PD-hi . Të pshurrim sa më shumë " smiley

E mo, mo. Sa poshte urave, sa neper qoshe, sa neper ferra keta katnaret e maloket tane. nothing new. Rendesi ka mos djegin barin kafshet, ate nje cikez bar.

Pa lidhje me temen, por meqe ma solli ndermend foto do te thoja se loja me origjinale e natyrale qe ka nxjerre njerezimi gjer me tash eshte 'kush e hedh me shume cicin perpjete'. E njekohesisht (duke nenkuptuar figurativisht) mbetet kurthi me i madh per njerezimin.

Poshte Diktatura or Ti!!!!

...Histori e lavdishme ! Kemi mbrojt Evropen ..! 

( jashte konkurimi) Chi non pìscia in compagnia o è un ladro o è una spia. 

Mer thuj ishalla, Liu i ka fut vetem i teke shurre e ka maru pune. Se larg qofte po te kete vazhdu me ate variantin jena qe jena :

Skenderbe, Skenderbe sa i bukur je... 

 

 

Me fal o Skenderbe se nuk munda me te pru lule .smiley

Skenderbeu debitor ndaj OSHEE.

po i bejme konkurrence brukselit, do i marrim simbolin...

..pas kesaj e ka radhen Museu Kombetar per Pit Stopin numer 2

Para Skenderbeut te gjithve i shpeton shur*a nga frika... smiley

I like your move it move it.

Heren tjeter skenderbe te premtoj se do ta pleheroj smiley

TURP!!

Qen !

 

Prandaj eshte e domosdoshme disa wc ne qender, qe njerzit te mos shurrojne ne piedestalet qe ngrihen. 

T'ja vene ke ko@et e kalit te Skenderbeut thua ti? smiley  Nuk eshte ide e keqe

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).