21 Komente

O Mario Draghi, o misogjenofob! smiley

Shifni tangat e mija sa kohe i ndersehem ndaj super Marios...

po dhjet ne breke tjetri nga nje femer

tanga force e madhe...

per kopene e deleve:

Draghi ynë që je në Frankfurt,
U shenjtëroftë emri Yt.
Ardhtë mbretëria Jote,
U bëftë Vullneti Yt,
Si në qiell, ashtu dhe në tokë,
Bukën tonë të përditshme na e jep sot,
Na i fal fajet tona,
Si i falim ne fajtorët tanë.
Dhe mos na ler të biem në tundim,
Por na liro nga e keqja.
[Se e Jotja është mbretëria, fuqia dhe lavdia

tani e përhere e në jetë të jetëve]
Amen.

dhe per josephine:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3jUZGk_B-c

 

 

 

 

Paska vesh tanga njona. smiley

 

Ore Dragi, burr zamani, te rrofte euro, palo-shejtani, ta tregoj un me shalet e mia, te te ngjesh tek dyshemeja. Se dhe breket me kane dal, tulet ti kam bere fal, mjaft te me kap TiVi-ja, e t'me shohin gjith njerzia. 

E c'ka me shume demokracija!?

Ketu pervec bythes ka pak per te komentuar...

Lajmin e kishin ter gazetat te premten, gje qe do te thote se ka ndodhur te enjten, ndersa Peshku e nxjerr sot. Sa te shpejt qe qenkan treguar adminet.

Si shqiponja dhe preja e vet duken. Ama, shqiponja me tanga... ose mund te jen dhe brek te zakonshme, se nuk e dalloj dot dhe me syze, ne te cilin rast ky akt s'ka asnje vlere

    Kjo femer nuk duhet shikuar ca ka veshur per mbi bythe e nden te, por ca e shtyri  vetdijen e saj per ate akt te pazakonshem.Pra duhet gjykuar per  ca ka brenda....ne koken e saj dhe jo ...ne pjeset e fundit njerezor ...qe mbajne ere....! 

   Habitem nga turrja  pas ca gjerave krejt te panevojshme, por vetem e vetem se duan ti ngjajne humorit te shemtuar te Al Pazarit  dhe Portokallise, qe  per objekt humori kane pikerisht ...prapanicen njerezore ! 

     

Na doli b/tha vendit duke luftuar kapitalizmin. smiley

Po si te behet  " lufta me ..by.. " , vendi do dali pse prej betoni te jete ? 

A kena per ta pa naihere ket lloj guximi qytetar nen 40N??? Nuk eshte akti, por liria per ta kry aktin qe trego lartesine e qytetnimit. 

Bravo kjo, me t'paren hypi lart. smiley

Duket se ka bo trajnim me trah. 

Imagjono ato heret e para qe i dilte koma e pare huq ne tra, c'ka heq.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).